تحصیل مجازی در کانادا

تحصیل مجازی در کانادا

بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل در خارج از کشور به دنبال دوره‌های از راه دور دانشگاه‌های خارجی هستند. با پذیرش تحصیلی کانادا به شکل مجازی در دانشگاه‌های معتبر، هم هزینه‌های تحصیل و زندگی‌تان در خارج از کشور تا حدی بسیار زیادی کم می‌شود، هم زمان بیشتری پیدا می‌کنید که در کنار تحصیل به شغل و علایقتان هم برسید و هم احساس غربت را تجربه نخواهید کرد.

کشور کانادا به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین کشورها برای تحصیل، فرصت تحصیل مجازی در کانادا را برای علاقه‌مندان مهیا کرده است. در این مقاله راجع به کم و کیف تحصیل مجازی در کانادا توضیحاتی ارائه می‌شود و برجسته‌ترین دانشگاه‌های آنلاین کانادا معرفی می‌شوند.

لینک های مفید

چرا تحصیل مجازی در کانادا

برای بسیاری از دانشجویان، آموزش مجازی یا از راه دور بنا به دلایلی نسبت به آموزش حضوری ارجحیت دارد. اگر به تحصیل در کانادا علاقه‌مند هستید، چندین دلیل برای این که برای تحصیل مجازی در کانادا اقدام کنید، وجود دارد. ممکن است نتوانید از پس هزینه‌ تحصیل در کانادا به شکل حضوری و اقامت در یک کشور دیگر برآیید و به این دلیل به تحصیل مجازی روی آورید. شاید تحمل غربت یا زندگی در کشور دیگری را نداشته باشید و یا خانواده‌تان با جدا شدن شما مشکل دارند. علاقه به یادگیری سریع نیز می‌تواند دلیل شما برای ثبت نام در دانشگاه‌های مجازی کانادا باشد. هم‌چنین ممکن است شاغل باشید و بخواهید بدون این‌که زمان زیادی را برای تحصیل صرف کنید، از مزایای تحصیل مجازی در کانادا بهره ببرید.

البته تحصیل مجازی در کانادا و هر کشور دیگر ایراداتی نیز دارد که میان آن‌ها می‌توان به نبود ارتباط مستقیم بین دانشجو و استاد اشاره کرد. تحصیل مجازی در کانادا برای آن دسته از دانشجویانی مناسب است که مستقل خودکفا هستند و می‌توانند با اتکا به خودشان یادگیری خوبی داشته باشند.

چرا تحصیل مجازی در کانادا

انواع تحصیل مجازی در کانادا

روش‌های مختلفی برای تحصیل مجازی در کانادا وجود دارد. روش‌های سنتی از طریق مکاتبات چاپی قابل انجام است. در این نوع آموش مجازی، هنگامی که برای یک دوره تحصیل مجازی در کانادا ثبت نام می‌کنید، تمامی مواد مورد نیاز برای تحصیل مجازی را از طریق پست دریافت می‌کنید. این موارد می‌تواند شامل کتاب‌های درسی یا لوح‌های فشره آموزشی باشد. بسیاری از دانشگاه های مجازی کانادا، آموزش از راه دور خود را از طریق تلویزیون ارائه می‌دهند. به این صورت که آموزش را از طریق ویدئوهای آموزشی از پیش ضبط شده یا آموزش ویدئویی آنلاین در برنامه‌های زمانی انجام می‌گیرد که این روش آموزش، می‌تواند مکمل ارتباط‌های آموزشی آنلاین و چاپی باشد. اکنون بیشتر دانشگاه‌های مجازی کانادا، علاوه بر استفاده از مواد آموزشی چاپی، آموزش از راه دور خود را به صورت آنلاین و بدون استفاده از کالاهای آموزشی چاپی و فیزیکی انجام می‌دهند. در این حالت، دانشجویان برای تحصیل مجازی در کانادا نیاز به دسترسی به رایانه و اینترنت دارند.

در برخی از قالب‌های آموزشی تحصیل مجازی در کانادا، تعامل رو در رو در زمان‌های خاصی مورد نیاز است. این ارتباطات می‌تواند در فواصل زمانی مشخص، مثلا هفته‌ای یک‌بار برقرار شود یا فقط در برگزاری امتحانات نهایی اتفاق بیفتد. در بسیاری از موارد که نیاز به تعامل رو در رو میان دانشجویان و استاد است، این تعامل و ارتباط آنلاین می‌تواند در محیط کلاس یا سالن تجمعات برای امتحان انجام پذیرد.

زمان ‌بندی‌ های آموزشی در تحصیل مجازی در کانادا

همان طور که اشاره شد، یکی از مزیت‌های تحصیل مجازی، داشتن زمان بیشتر برای انجام کارهای دیگر به جز تحصیل است. برنامه‌ها و دور‌ه‌های آموزش مجازی کاملا انعطاف‌پذیر هستند. دانشجویان این اجازه را دادن که شروع دوره آموزش مجازی خود را خودشان انتخاب کنند. البته برخی استثناها وجود دارند که برخی از دروس فقط در ابتدای ترم‌های خاصی یا بعضی اوقات به ‌صورت ماهانه ارائه می‌شوند و دانشجویان بین 4 تا 8 ماه فرصت دارند که تمام امور و تکالیف آموزشی مانند امتحان نهایی را انجام دهند. این ویژگی جذاب تحصیل مجازی در کانادا این فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کند که از عهده تعهدات خانوادگی و شغلی خود برآیند. همین آزادی عمل تحصیل مجازی بسیاری از دانشجویان به سمت این نوع تحصیل سوق می‌دهد.

زمان ‌بندی‌ های آموزشی در تحصیل مجازی در کانادا

دوره‌‌ های تحصیلی موجود برای تحصیل مجازی در کانادا

در بسیاری از موسسات آموزشی کانادا تقریبا همه دوره‌هایی که به‌صورت حضوری برگزار می‌شوند، به‌صورت مجازی نیز ارائه می‌شوند. البته دوره‌هایی که عملی‌تر هستند؛ مانند دوره‌های علمی که نیاز به آزمایشگاه دارند یا مربوط به گرایش‌های پزشکی و یا نمایشی می‌شوند، استثتنا هستند. رشته‌هایی مانند مالی و بازرگانی، علوم اجتماعی و بیشتر هنرهای عمومی به ‌صورت مجازی ارائه می شوند.

شرایط تحصیل مجازی در کانادا

برای تحصیل مجازی در کانادا، عموما باید قبلا دانشجوی دانشگاهی که می‌خواهید در آن دانشگاه برای دوره‌های تحصیلی مجازی اقدام کنید، باشید. اگر قبلا دانشجو نبوده‌اید، باید طبق شرایط عمومی پذیرش دانشگاه مورد نظرتان ثبت نام کنید. دوره‌های تحصیلی مجازی خاص مانند دوره‌های سنتی حضوری، پیش‌نیازهای و شرایط خاصی دارد. هم‌چنین در دوره‌های مجازی ممکن است برای دسترسی خاص به رایانه برای دانشجویان الزاماتی وجود داشته باشد؛ مثلا این دسترسی به اینترنت برای دوره‌های تحصیلی آنلاین می‌تواند جزء چنین ملزوماتی باشد.

باید دقت داشته باشید که دوره‌های آموزشی مجازی عموما تاریخ‌های شروع و پایان منعطف‌تری دارند و هر دوره می‌تواند تا 8 ماه طول بکشد. این زمان می‌تواند روی وام دانشجویی کانادا که مستلزم تمام شدن دوره‌ها در بازه‌های زمانی خاص است، تاثیر بگذارد.

مدارک و گواهی ‌نامه ‌های تحصیل مجازی در کانادا

عموما دوره‌های آموزش از راه دور برای گواهی‌نامه‌ها‌ و مدارک دانشگاهی اعتبار محسوب می‌شود. هر دانشگاه، استراتژی خاصی برای تعیین تعداد دوره‌های مجازی که باید انجام بگیرد، دارد. بسیاری از دانشگاه‌ها الزامایت دارند که برخی از دوره‌های آموزش مجازی باید به صورت حضوری برگزار شود. با این وجود، بسیاری از دانشگاه‌ها در کانادا وجود دارند که 100 درصد مدارک یا گواهی‌نامه‌های خود را مبتنی بر آموزش مجازی صادر می‌کنند. در واقع، چند دانشگاه کاملا آنلاین در کانادا وجود دارد.

دانشگاه‌های مجازی کانادا عبارتند از: دانشگاه فردریکتون، دانشگاه مریتوس و دانشگاه لانسبریج. در دانشگاه‌های مجازی کانادا بدون این‌که پای خود را در کلاسی بگذارید، مدرک کامل دانشگاهی دریافت می‌کنید. در واقع، این دانشگاه‌ها کاملا مجازی هستند و هیچ کلاس فیزیکی ندارند. ولی مجازی بودن این دانشگاه‌ها دلیل بر بی‌اعتبار بودن آن‌ها نیست. دانشگاه‌های مجازی کانادا با این‌که محوطه مجازی دارند، دپارتمان کار نیو برونزویک معتبر محسوب می‌شوند.

در استان آلبرتای کانادا، «محیط دانشگاهی الکترونیکی آلبرتا» وجود دارد که مجموعه‌ واحدی از 15 مدرسه پیش‌دانشگاهی که برای تسهیل آموزش از راه دور و آنلاین برای دانش آموزان آلبرتا فعالیت می‌کند. دانش‌آموزانی که برای 400 دوره موجود ثبت‌نام می‌کنند، می‌توانند این دور‌ه‌ها را به‌ عنوان اعتبار برای مدرک در هر کدام از مدارس شرکت کننده به حساب بیاورند و این اعتبارها قابل انتقال به مدرسه‌های دیگر هستند. از این طریق، به دانش‌آموزان انعطاف بیشتری داده می‌شود که برای دریافت یک مدرک کاملا آنلاین و بدون نیاز به رفت و آمد بسیار پرفایده است.

مدارک و گواهی ‌نامه ‌های تحصیل مجازی در کانادا

هزینه تحصیل مجازی در کانادا

با انتخاب تحصیل مجازی در کانادا بسیاری از هزینه‌های گزاف مربوط به تحصیل را حذف می‌کنید؛ هزینه‌هایی مانند هزینه زندگی در کانادا، هزینه تحصیل حضوری در کانادا، هزینه رفت و آمد.

هزینه‌های تحصیل مجازی در کانادا بر حسب مقطع تحصیلی و هم‌چنین دانشگاه یا موسسه آموزشی که دوره مجازی را ارائه می‌دهد، متفاوت است. مثلا شهریه سال تحصیلی 2020-2019 دانشگاه رویال رودز کانادا برای مقطع کارشناسی بین 5700 تا 18340 دلار در نظر گرفته شده بود در حالی که این شهریه سالیانه همین مقطع تحصیلی و همان سال تحصیلی برای مقطع دکترا حدود 86 هزار دلار تعیین شده بود. می‌توانید این هزینه‌ها را شهریه پایه سال تحصیلی 2020-2019 دانشگاه مانیتوبا برای دانشجویان مقطع کارشناسی ساکن کانادا مقایسه کنید که از 4800 دلار شروع می‌شود. نرخ شهریه سالیانه برای همین سال تحصیلی برای یک دوره تحصیلی مدیریتی که پس از پایان دوره به دانشجویان گواهی‌نامه اعطا می‌کند،1900 دلار در نظر گرفته شده است.

برجسته‌ ترین دانشگاه‌ های مجازی کانادا

البته در این قسمت منظورمان از دانشگاه مجازی همان دانشگاه آنلاین است. بسیاری از دانشگاه‌های کانادا دوره‌‌های آنلاین ارائه می‌دهند. می‌توانید برخی از دوره‌های تحصیلی آنلاین کانادا را در این سایت پیدا کنید. در لیست زیر تعدادی از برجسته‌ترین دانشگاه‌های آنلاین کانادا معرفی می شوند:

دانشگاه آتاباسکا برای تحصیل مجازی در کانادا

این موسسه آموزشی که در آلبرتا واقع شده است، در آموزش عالی سابقه‌ طولانی دارد، در سال 1973 در قالب یک پروژه آزمایشی، آموزش از راه دور را ایجاد کرد و اولین دوره MBA اجرایی دنیا را در سال 1994 ارائه کرد.

دانشگاه آتاباسکا سه محوطه دانشگاهی فیزیکی در آلبرتا دارد، اما برنامه‌های تحصیلی آنلاین هم ارائه می‌دهد.تعداد دانشجویان40هزار دانشجو در آتاباسکا تحصیل می‌کنند که 73 درصد آن‌ها مشاغل خود را در حین تحصیل نیز ادامه می‌دهند.

بیش از 50 برنامه تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در آتاباسکا ارائه می‌شود؛ دوره‌هایی مانند

 • کارشناسی مدیریت بهداشت
 • کارشناسی محاسبات و سیستم‌های اطلاعاتی
 • کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
 • کارشناسی ارشد پرستاری
 • دکترای آموزش از راه دور

دانشگاه لورنشن برای تحصیل مجازی در کانادا

در رتبه‌بندی مک‌لین در سال 2020، دانشگاه اونتاریو بین 12 موسسه آموزشی مقطع کارشناسی قرار گرفت. در سال 2014، دانشگاه لورنشن تحت قانون خدمات زبان فرانسه اونتاریو، به‌ عنوان یک دانشگاه دو زبانه انگلیسی/ فرانسه ایجاد شد.

دانشگاه لورنشن اساسا به‌عنوان یک دانشگاه دارای محوطه فیزیکی فعالیت دارد اما برنامه‌های تحصیلی آنلاین مربوط به تجارت و کسب و کار ارائه می‌دهد.

شهریه سالیانه برای تحصیل مجازی در مقطع کارشناسی در دانشگاه لورنشن در سال تحصیلی 2018-2017 بود که البته شامل هزینه‌های اتاق، غذا و هزینه‌های اتحادیه یا دپارتمانی نمی‌شود.

موقعیت‌های تحصیلی آنلاین در دانشگاه لورنشن شامل کارشناسی افتخاری رشته بازرگانی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی است که همراه با حسابداران رسمی مجاز اونتاریو ارائه می‌شوند.

دانشگاه لورنشن برای تحصیل مجازی در کانادا

دانشگاه مک‌ گیل برای تحصیل مجازی در کانادا

دانشگاه مک ‌گیل در سال 1821 تاسیس شد و همواره رتبه‌های بالایی از آژانس‌های رتبه بندی دریافت می‌کند. در لیست رتبه‌بندی کواکوئرلی سیموندز دانشگاه‌های دنیا در سال 2020، دانشگاه مک ‌گیل از میان 1000 دانشگاه مورد بررسی، رتبه 35 را کسب کرد.

دانشگاه مک ‌گیل روی محوطه اصلی‌اش در شهر مونترال تمرکز دارد ولی دوره‌های آنلاین نیز در دسترس دانشجویان قرار می‌دهد.

بیش از 40هزار داشجو در پائیز 2019 در دانشگاه مک ‌گیل ثبت نام کردند که 28هزار دانشجو برای مقطع کارشناسی و 10هزار دانشجو برای مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کردند.

دانشگاه رویال رودز برای تحصیل مجازی در کانادا

دانشگاه رویال رودز به عنوان یک دانشگاه نظامی در سال 1940 شروع به کار کرد ولی تغییر پیدا کرد و با ارائه برنامه‌های تحصیلی ترکیبی، تمرکز خود را روی ارائه خدمات به دانشجویان غیر سنتی و شاغل قرار داد. مدرک کارشناسی در رشته‌های محدودی به دانشجویان داده می‌شود ولی بیشتر برنامه‌های تحصیلی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده‌اند.

در دانشگاه رویال رودز برنامه‌های کلاس محور و برنامه‌های آنلاین ارائه می‌شوند و روی برنامه‌های ترکیبی تمرکز دارد که عناصر موجود در آموزش حضوری را در آموزش آنلاین ادغام می‌کند.

تعداد محدودی از برنامه‌های تحصیلی که کاملا به صورت آنلاین ارائه می‌شوند، اعم هستند از:

 • کارشناسی ارشد تمرین محیطی
 • کارشناسی یادگیری و فناوری
 • کارشناسی طراحی صنعتی
 • کارشناسی ارشد مطالعات بین رشته‌ای

دانشگاه تامسون ریورز برای تحصیل مجازی در کانادا

دانشگاه تامسون ریورز در سال 1970 با هدف قابل دسترس‌تر کردن آموزش برای جمعیت دانشجویان غیر سنتی تاسیس شد.

محوطه دانشگاهی اصلی دانشگاه تامسون ریورز در کاملوپس بریتیش کلمبیا قرار دارد و محوطه ماهواره‌ای دانشگاه در ویلیامز لیک واقع است. چندین مرکز آموشی دانشگاه تامسون ریورز نیز برای خدمات رسانی به جمعیت منطقه ایجاد شده‌اند.

ثبت نام برای سال تحصیلی 2020-2019 تامسون ریورز، 20 هزار دانشجو را شامل می‌شد که در این بین دانشجویان متقاضی تحصیل مجازی و تجصیل حضوری حضور داشته‌اند.

تعدادی از برنامه‌های تحصیلی آنلاین دانشگاه تامسون ریورز در ادامه عنوان شده‌اند:

 • کارشناسی تجارت املاک و مستغلات
 • کارشناسی طراحی
 • کارشناسی علوم کامپیوتر
 • گواهی‌نامه فناوری تصفیه آب
دانشگاه تامسون ریورز برای تحصیل مجازی در کانادا

دانشگاه فردریکتون برای تحصیل مجازی در کانادا

این دانشگاه خصوصی که با نام یوفرد بهتر شناخته می‌شود، یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های مجازی در کانادا است.

همه دوره‌های دانشگاه یوفرد کاملا آنلاین ارائه می‌شود.

برخی از برنامه‌های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه یوفرد اعم هستند از:

 • MBA
 • MBA اجرایی
 • ایمنی، سلامت و مدیریت محیط زیست
 • مدیریت یکپارچه معلولیت

دانشگاه مانیتوبا برای تحصیل مجازی در کانادا

دانشگاه مانیتوبا نزدیک به 140 سال پیش به‌عنوان اولین دانشگاه کانادای غربی شروع به کار کرد. این دانشگاه دانشجویانی از بیش از 100 کشور دنیا دارد.

بیشتر دانشجویان مانیتوبا در دانشگاه حضور فیزیکی دارند اما بیش از 140 دوره آنلاین نیز در این دانشگاه در دسترس است.

در پائیز 2011 حدود 4 هزار دانشجوی کارشناسی و حدود 26 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد برای تحصیل در این دانشگاه ثبت نام کردند.

برنامه‌های تحصیلی آنلاین و برنامه‌های آموزشی گسترده در دانشگاه مانیتوبا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • کارشناسی امور اجتماعی
 • گواهی‌نامه مطالعات بین رشته‌ای: فناوری‌های یادگیری نوظهور (ETL)
 • گواهی‌نامه تحلیل کسب وکار
 • گواهی‌نامه مدیریت منابع انسانی

دانشگاه یورکویل برای تحصیل مجازی در کانادا

این دانشگاه در سال 2003 تاسیس شد و هر ساله رو به رشد بوده است. دانشجویان دانشگاه یورکویل در همه کلاس‌های خود به صورت آنلاین شرکت می‌کنند.

دانشگاه یورکویل، برنامه‌های تحصیلی زیر را در سال 2019 ارائه داده است:

 • کارشناسی مدیریت بازرگانی ( با گرایش‌های مختلف)
 • کارشناسی طراحی داخلی
 • کارشناسی ارشد مشاوره روانشناسی
 • کارشناسی ارشد آموزش بزرگسالان
 • کارشناسی ارشد راهنمایی آموزشی

نتیجه ‌گیری تحصیل غیرحضوری در کانادا

پس از مطالعه این مقاله، متوجه مزیت‌ها و معایب تحصیل مجازی در کانادا شده‌اید و احتمالا می‌توانید تصمیم‌گیری درست‌تری برای تحصیل مجازی یا تحصیل عادی در کانادا داشته باشید ولی هنوز ممکن است در مورد تحصیل مجازی در کانادا سوالاتی در ذهن داشته باشید. احتمالا سوالات زیر ذهنتان را مشغول کرده است. پاسخ‌های این سوالات را بخوانید و خود را از این آشفتگی ذهنی رها کنید!

قطعا سوالات دیگری نیز در ذهتنان است که می‌توانید از طریق ارتباط گرفتن با مشاوران ما در تراست پاسخ این سوالات را دریافت کنید.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با شمیم ؛ دانشجوی علوم مدیریتی دانشگاه واترلو کانادا به صورت مجازی

پادکست گفتگو با شمیم ؛ دانشجوی علوم مدیریتی دانشگاه واترلو کانادا به صورت مجازی

اپلای تحصیلی کانادا در دوران کرونا

رادیو تراست

موضوع: اپلای تحصیلی کانادا در دوران کرونا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا مدرک تحصیلی آنلاین ارزش دارد؟

اگرچه ممکن است نگران این موضوع باشید که اعتبار مدرک تحصیلی آنلاین به دلیل آنلاین بودن کم است، بسیاری از کارفرمایان چنین نظری ندارند. اگر دانشگاهی که دوره تحصیلی آنلاین ارائه می‌دهد و به دانشجویان دوره، مدرک تحصیلی آنلاین اعطا می‌کند، قانونی باشند، مدرک تحصیلی آنلاین آن‌ها هم معتبر است و فرقی بین اعتبار مدرک تحصیلی جضوری و آنلاین وجود ندارد.

آیا امکان دریافت مدرک کارشناسی در طول 1 سال وجود دارد؟

اگر هیچ واحد درسی مقطع کارشناسی را پاس نکرده‌اید و نیاز است که به دوره کارشناسی را به‌طور کاملا پشت سر بگذارید یعنی حدودا 120 واحد را پاس کنید، در طول 12 ماه تقریبا غیر ممکن است گه بتوانید همه این واحدها را پاس کنید. اما اگر واحدهایی را پاس کرده‌اید، می‌توانید برای مدرک درخواست دهید (باید بین 60 تا 80 واحد درسی پاس کنید) و باید موقعیت تحصیلی خیلی خوبی در دانشگاه داشته باشید که بتوانید در یک سال لیسانس بگیرید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • فیروزه

  با سلام، دوره های جداگانه مجازی از یک رشته را در دانشگاه‌های کانادا ،را چگونه می‌توان متوجه شد؟مثلا دوره بیوانفورماتیک از رشته بیوتکنولوژی؟
  باید چگونه سرچ کنم؟

  • مشاور موسسه تراست

   اطلاعات مربوط به هر دوره در سایت دانشگاه یا کالج مربوط موجود هست. با جستجوی نام رشته در سایتهای مربوطه بررسی کنید کدام دانشگاه این رشته را دارد.

 • مریسا

  چطور باید برای ثبت نام کلاس های غیر حضوری اقدام کنم!
  سپاس از پاسخ تون

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. اگر منظورتان برای ثبت نام دانشگاه بصورت مجازی می باشد، نیاز است الزامات دانشگاه مدنظرتان را در سایت دانشگاه مطالعه کنید.

 • مریسا

  ایا اگر مدرک لیسانس مترجمی زبان از دانشگاه علمی کاربردی داشته باشم، می تونم رشته پرستاری در یکی از دانشگاه های کانادا(دانشگاه اتاباسکا) بگذرونم.
  و تطبیق واحد به چه نحو خواهد بود…

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای تحصیل در رشته پرستاری الزامات خاص خودش را دارد که نیاز است آن ها را دارا باشید و اگر از سایر کشورها برای پرستاری قصد داشته باشید اقدام کنید بسیار دشوار می باشد.

 • hamid

  میتونم کلاسای دانشگاهی رشته ی هتلداری رو بصورت آنلاین بگذرونم؟