اپلای مدیریت مالی

اپلای رشته مدیریت مالی

هر کسب و کار و سازمان تجاری، مجموعه از افراد و متخصصانی است که هر کدام در جایگاه خود نقش مهمی را برای اهداف در نظر گرفته شده آن سازمان انجام می دهند. یکی از مهم‌ترین مشاغلی که جایگاهی ویژه در هر سازمانی  دارد، مدیریت مالی است. چرا که اصلی ترین هدف یک مجموعه تجاری کسب درآمد است و این امر بدون وجود حسابداران و مدیران مالی میسر نیست. مدیران مالی تاثیر زیادی در افزایش میزان سود دهی شرکت، حساب و کتاب بدهی های شرکت، تصمیمات مهم مالی و دیگر موارد دارند.

بسیاری از علاقه مندان به دنیای اعداد و ارقام به دنبال مشاغلی هستند که با ریاضیات سر و کار دارند. به همین علت علاقه مندان به این رشته به تحصیل در رشته های حسابداری، مدیریت مالی و یا رشته هایی از این قبیل روی می آورند. بسیاری از افراد برای تحصیل در رشته مدیریت مالی، برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند. اما دانستن اطلاعاتی در این زمینه، آن ها را برای تحصیل در این رشته آماده تر می کند.

در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مدیریت مالی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای مدیریت مالی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته مدیریت مالی

مدیریت مالی، یکی از اقدامات لازم و ضروری برای هر سازمانی به منظور مدیریت بودجه و منابع مالی شرکت است. یک مدیر مالی، برخی فعالیت ها را مانند برنامه ریزی مالی، سازماندهی، هدایت و کنترل صندوق های بودجه را انجام می دهد. دانستن کارکردها و روش های مدیریت مالی برای رسیدن به اهداف مالی شرکت از مهم‌ترین نکاتی است که این افراد باید آن را آموزش ببینند. چرا که دانستن این اطلاعات به شما به عنوان یک مدیر مالی کمک می کند تا ورودی ها و خروجی های شرکت مورد نظر را سازمان دهی کنید. مدیریت مالی به عبارت ساده تر، فرایند برنامه ریزی صندوق ها و سازماندهی صندوق های مالی برای رسیدن به هدف در یک سازمان است.

 اساسی ترین وظایف و اقدامات مدیران مالی، شامل سه مرحله اصلی یعنی تصمیمات سرمایه گذاری، تصمیمات تامین مالی و تصمیمات چگونگی سود آوری برای شرکت است و همه این ها باید در طی یک بازه زمانی مشخص صورت بگیرد. مدیران مالی، وظایفی را انجام می دهند که مخصوص یک سازمان یا صنعت به خصوص است. به عنوان مثال، مدیران مالی دولت باید کارشناسان ویژه و آموزش دیده ای در فرایندهای بودجه و برنامه ریزی دولتی باشند، مدیران مالی بهداشت و درمان باید کاملا به موضوعات بهداشت و درمان و میزان هزینه های مورد نیاز در این بخش ها آگاه باشند و همچنین مدیران مالی باید در مورد قوانین و مقررات ویژه مالیاتی که بر صنعت آنها تأثیر می گذارد آگاه باشند.

مدیران مالی، گزارش های مالی، فعالیت های سرمایه گذاری و استراتژی ها و برنامه های مختلفی را برای اهداف مالی دراز مدت در شرکت مورد نظر برآورد می کنند. بیشتر مدیران مالی در بانک ها و یا شرکت های بیمه مشغول به کار می شوند و در اکثر مواقع به صورت تمام وقت و تقریبا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند. حداقل مدرک مورد نیاز برای کار به عنوان مدیر مالی، مدرک کارشناسی و یا بیش از ۵ سال سابقه کاری در حوزه های مربوط به مدیریت مالی مانند حسابداری، حسابرسی، مدیریت فروش اوراق بهادار و یا تحلیل مالی است.

 پیش بینی می شود اشتغال مدیران مالی در طول ۱۰ سال آینده، ۱۵ درصد رشد کند که روند رشدی بسیار خوبی نسبت به بسیاری از رشته ها است. مسئولیت مدیر مالی در گذشته تنها به نظارت بر امور مالی محدود می شد اما امروزه این متخصصان، تحلیل های مالی بیشتری انجام می دهند و به مدیر کل در مورد راه های افزایش میزان سود دهی شرکت، راهکارهای مالی ارائه می دهند.

به طور کلی وظایف مدیران مالی در قسمت زیر آورده شده است:

 • آماده سازی هزینه ها و بخش های مالی و همچنین گزارش فعالیت های پیش بینی شده در کسب و کار
 • نظارت بر جزئیات مالی به گونه ای که الزامات و اقدامات قانونی برآورده شود.
 • نظارت بر کارکنانی که وظیفه گزارش های مالی و بودجه ریزی را انجام می دهند.
 • بررسی گزارش های مالی شرکت و پیدا کردن راه هایی برای کاهش هزینه
 • تجزیه و تحلیل میزان فروش در بازار و به حداکثر رساندن میزان سودهی

در قسمت بالا سعی کردیم به زبان ساده، شرح مختصری از رشته مدیریتی مالی را برای شما ارائه دهیم اما اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید، به این سایت مراجعه فرمایید.

اپلای رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

اپلای رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

رشته مدیریت مالی یکی از پول‌سازترین مشاغل در حال حاضر است که خوشبختانه هنوز بازار کار آن اشباع نشده است. به همین علت بسیاری از علاقه مندان به رشته ریاضی و رشته مدیریت، این رشته را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. از آن جایی که رشته مدیریت مالی کاملا با اعداد و ارقام سر و کار دارد، نمرات دروسی مانند ریاضی، حسابداری، آمار و احتمالات و به طور کلی دروسی که به ریاضیات مربوط می شوند در دوره دبیرستان باید بالا باشد تا متقاضی بتواند در رشته مدیریت مالی اپلای کند.

موسسه مهاجرتی تراست لیستی از ۱۰ شهر برتر جهان در مشاغل مالی را برای شما جمع آوری کرده است که در جدول زیر به آن اشاره می شود.

تحقیقات نشان می دهد، دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته مدیریت مالی در کشورهایی موفق تر خواهند بود که به رشته مدیریت مالی بهای بیشتری بدهند و این رشته برای آن ها حائز اهمیت باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این شهرها به این سایت مراجعه فرمایید.

 • ۱۰ شهر برتر جهان در رشته مدیریت مالی
بوستون در ماساچوستشیکاگو در ایلینویدبی، امارات متحده عربیفرانکفورت در آلمانهنگ کنگ، چین
لندن، انگلستاننیویورک، آمریکاسان فرانسیکو، کالیفرنیاتوکیو در ژاپنزوریخ در سوئیس

درباره رشته مدیریت مالی در کانادا بیشتر بدانید.

ادامه تحصیل رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت مالی در خارج از کشور را دارند، با توجه به اهدافی که در نظر دارند می توانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنند. سر فصل هایی که برای تحصیل در رشته مدیریت مالی ارائه شده است، ممکن است با توجه به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید با هم متفاوت باشد. به هر حال آن چه اهمیت دارد این است که همه دانشگاه ها در رشته مدیریت مالی موضوعاتی مانند آمار و کاربردهای آن ها، کامپیوتر و کاربردهای آن در رشته مدیریت، روش تحقیق در رشته مدیریت، ریاضیات، حسابداری، حقوق، بازرگانی، اصول مدیریت مالی، مدیریت منابع انسانی، مبانی بانکداری و حوزه هایی از این قبیل را در برنامه آموزشی خود قرار داده اند.

نکته قابل توجه برای تحصیل در رشته مدیریت مالی این است که بسیاری از دانشگاه ها امکان تحصیل در این رشته را به صورت آنلاین برای دانشجویان خود فراهم کرده اند و دانشجویان می توانند با استفاده از فیلم های آموزشی، درس ها، سخنرانی ها و سمینارهای مختلف در این دوره ثبت نام کنند. این دوره ها معمولا به سه سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته تقسیم می شوند و به دانشجویان کمک می کنند تا همه چیز را در مورد اصول مالی فرا بگیرند.

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) دوره های آنلاین آموزشی را در بسیاری از رشته ها همچون مدیریت مالی، هوانوردی، مهندسی عمران، علوم سیاسی، ادبیات و غیره در اختیار دانشجویان قرار می دهد که بیشتر این دوره ها به صورت آنلاین در دسترس هستند. این دوره ها تحت عنوان Open Course Ware (OCW) برگزار می شوند و دانشجویان بعد از پایان دوره مورد نظر خود، گواهی های معتبری را دریافت می کنند. مهم‌ترین دروسی که در رشته مدیریت مالی دانشگاه ماساچوست به صورت آنلاین برگزار می کند، نظریه مالی و امورمالی کارآفرینی است که نظریه مالی دانشجویان را با همه ابزار و امکانات کسب و کار آماده می کند و با آموزش های صورت گرفته به دانشجویان یاد می دهد که چگونه بهترین تصمیم را برای مدیریت مالی یک شرکت بگیرند.

امور مالی کارآفرینی نیز یکی از اصلی ترین دروس مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد است که به بررسی سرمایه گذاری تجارت های نوپا و مراحل اولیه رشد شرکت می پردازد. از طرفی دانشگاهی مانند دانشگاه استنفورد نیز امکان دسترسی دانشجویان به دوره های آنلاین را برای فیلم ها و مقالات مختلف در حوزه مدیریت مالی فراهم می کند که افراد می توانند برای یادگیری از آن ها استفاده کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

گرایش های رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

گرایش های رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

رشته مدیریت مالی در بسیاری از کشورها مانند ایران، دارای گرایش خاصی نیست و دانشجویان تحت عنوان همان رشته مدیریت مالی به تحصیلات خود ادامه می دهند. حتی این رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا نیز گرایش های متفاوتی ندارد و به عنوان همان رشته مدیریت مالی آموزش داده می شود. اما در برخی از کشورها، به دلیل ارتباط بسیار نزدیک این رشته به رشته حسابداری، برخی از گرایش های رشته حسابداری را به عنوان گرایش های رشته مدیریت مالی در نظر می گیرند که در جدول زیر به آن اشاره می کنیم.

 به عبارت دیگر رشته مدیریت مالی خود نیز یکی از گرایش های رشته حسابداری به شمار می رود. گرایش های رشته حسابداری که به رشته مدیریت مالی مربوط می شوند برای نگه داری از اطلاعات حساب مردم از طبقات مختلف در نظر گرفته شده است. آن ها ممکن است مالک، سهامدار، مدیر، مقامات مالیاتی و یا سازمان های مختلف دولتی و خصوصی باشند. اگر به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز داشتید به این سایت مراجعه فرمایید.

نام رشتهتوضیحات
حسابداری مالیحسابداری مالی روشی سیستماتیک برای ثبت تراکنش های هر کسب و کار بر اساس اصول حسابداری است. هدف اصلی حسابداری مالی، محاسبه سود یا زیان یک کسب و کار در طول یک دوره و ارائه مدارک دقیقی از موقعیت مالی کسب و کار مانند تاریخ دقیق هر تراکنش و یا جا به جایی مالی است.
همه تراز های آزمایشی، حساب و کتاب ها، سود و زیان شرکت و تراز نامه های شرکت بر اساس کاربرد اصول حسابداری مالی هستند. این اطلاعات برای طلبکاران، بانک ها و موسسات مالی به منظور ارزیابی امور مالی شرکت بسیار حائز اهمیت است.
علاوه بر این، مسئولان مالی و حسابداران مالی تنها بر اساس این سوابق و اطلاعات می توانند مالیات را محاسبه کنند. این موارد تنها بخش کوچکی از وظایف فارغ التحصیلان رشته حسابداری مالی است.
مدیریت حسابداریاین شاخه از حسابداری، اطلاعاتی را در اختیار مدیر قرار می دهد که باعث می شود کسب و کار در شرکت مورد نظر رونق بگیرد. این اطلاعات به مدیریت کمک می کند تا در مورد فعالیت ها و اقدامات مورد نیاز کسب و کارها بهترین تصمیم گیری را داشته باشد.
مدیریت یک مجموعه با بررسی نتایج این اطلاعات در مورد سیستم های مختلف اطلاعاتی مدیریتی مانند بودجه، جریان نقدی پیش بینی شده، گزارشات تجزیه و تحلیل واریانس و احتمال ضررات وارد شده را پیش بینی می کند. در حسابداری مدیریت یا حسابداری مدیریتی، مدیران از مفاد اطلاعات حسابداری استفاده می کنند تا قبل از تصمیم گیری در مورد مسائل درون سازمان های خود، که به مدیریت و عملکردهای کنترلی آنها کمک می کند، بهتر خود را آگاه کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.
نکته: دقت داشته باشید که رشته مدیریت حسابداری با حسابداری مالی متفاوت است. مدیریت حسابداری در خدمات مورد نیاز مدیریتی تصمیم می گیرد تا بتواند با حداقل هزینه و بالاترین کیفیت، میزان سود دهی شرکت یا کارخانه را افزایش دهد. اما حسابداری مالی بیشتر در خدمت نیازهای سهامداران، طلبکاران و موسسات مالی است تا موقعیت مالی شرکت دچار مشکل نشود. سوابق مدیریت حسابداری فقط برای استفاده از مدیریت بوده و به صورت محرمانه نگه داشته می شوند.
حسابداری هزینهحسابداری هزینه به ارزیابی یک محصول یا سرویس ارائه شده می پردازد. این متخصصان، هزینه را با در نظر گرفتن تمام عوامل از جمله ساخت آن (که به خروجی تولید کمک می کند) محاسبه می کنند. هدف حسابداری هزینه، کمک به مدیریت برای اطلاع از هزینه ها و قیمت ها و کنترل هزینه تولید است. حسابدار هزینه میزان سود و زیان و هرگونه نقص را در تولید فرایند تولیدی و بازاریابی مشخص می کند.
اصلی ترین وظیفه ای که یک حسابدار هزینه دارد این است که تمامی هزینه های مورد نیاز از بخش تولید گرفته تا دیگر هزینه ها را محاسبه می کند و مدیریت را از عملکرد مالی شرکت مطلع می سازد. حسابداری هزینه همچنین میزان مالیاتی که شرکت یا کارخانه باید پرداخت کند، عوارض، قسط های وام و هزینه های احتمالی دیگر را محاسبه می کند تا شرکت یا کارخانه مورد نظر به صورت ناگهانی دچار کمبود مالی نشود.
حسابرسیبه جرات می توان گفت که رشته حسابرسی از کاربردی ترین و مهم‌ترین گرایش های رشته حسابداری به شمار می رود چرا که کاربرد این رشته وقتی است که حسابدار به جست و جوی بی طرفانه کلیه مدارک و شواهد برای کشف اشتباه و یا تقلب صورت گرفته می پردازد. این افراد باید به طور کامل با نرم افزارهای مخصوص حسابداری آشنا باشند.
حسابرسان برای شناسایی خطرات بالقوه و برای ارائه پیشنهاد اقدامات پیشگیرانه آموزش دیده اند. نقش آن ها به عنوان مشاور، چه به صورت داخلی و چه به صورت خارجی، بر ارائه ارزیابی های عینی و نظرات آگاهانه در مورد چگونگی بهبود شیوه ها و رویه های موجود متمرکز است. اهداف کلی حسابرسی شامل افزایش کارایی عملیاتی، مدیریت ریسک و انطباق نظارتی است.
حسابداری مالیاتیحسابداری مالیاتی به مسائل مالیاتی می پردازد. وظایف آن ها شامل تهیه و تشکیل پرونده اظهارنامه های مالیاتی مختلف و برخورد با پیامدهای قانونی آن ها است. حسابداران مالیاتی، در تلاش اند تا پرداخت های مالیاتی را به حداقل برسانند و همچنین به حسابداران مالی در تهیه اطلاعات مالی برای گزارش دهی مالیاتی به مدیریت کمک می کنند.
حسابداری مالیاتی شامل مشاوره در مورد تأثیر مالیات بر جنبه های مختلف کسب و کار، به حداقل رساندن مالیات از طریق راه های قانونی و همچنین تأیید پیامدهای مالیات قابل پرداخت بر کسب و کار است. ما معمولا ً این پروسه را برنامه ریزی مالیاتی می نامیم. تفاوت زیادی بین برنامه ریزی مالیاتی و فرار مالیاتی وجود دارد. به طور کلی، برنامه ریزی مالیاتی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن مسئولیت مالیاتی در محدوده قانونی است. در حالی که فرار مالیاتی جرم است.
هنگامی که یک شرکت برای فرار از مالیات وارد عمل می شود، مقامات مالیاتی ممکن است آن ها را دچار مشکل کنند. حسابداری مالیاتی مسئول حسابداری برای مقاصد مالیاتی است و در مورد همه افراد، کسب و کارها، شرکت ها و سایر نهادها صدق می کند. حتی کسانی که از پرداخت مالیات معاف هستند نیز باید در حسابداری مالیاتی شرکت کنند.
حسابدار دولتیاین شاخه حسابداری در تخصیص بودجه و بهره برداری دولت مرکزی (دولت ملی) و دولت استانی کاربرد دارد. نگه داشتن سوابق بهره برداری مناسب و کارآمد، تخصیص های مختلف بودجه و ایمنی صندوق های عمومی را تضمین می کند.
حسابداری دولتی به طور معمول هنگام ضبط و گزارش اطلاعات مالی از بودجه استفاده می کند. حسابداری دولتی، پول دریافتی از نهادهای دولتی را به حساب های جداگانه ای برای استفاده در فعالیت های دولتی واریز می کند. این صندوق ها عموماً با پروژه های دولتی مانند زیرساخت ها، نگهداری، خدمات مدارس، خدمات عمومی یا دیگر هزینه های مختلف دولت مرتبط هستند.
بودجه ها برای کمک به نهادهای دولتی فدرال، ایالتی و محلی به منظور تعیین وسایل مالی در دوره های زمانی آینده به وجود آمده اند. این بودجه ها معمولاً از اطلاعات سال های قبل استفاده می کنند. نهادهای دولتی همچنین تلاش می کنند تا پول مورد نیاز برای پرداخت هزینه خدمات پروژه های آینده را پیش بینی کنند و مشخص کنند که آیا برای پرداخت این خدمات به افزایش مالیات نیاز است یا نه. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به این سایت مراجعه فرمایید.
حسابداری قانونیحسابداری قانونی که به آن حسابداری حقوقی نیز گفته می شود، رشته بسیار مهمی در حوزه مسائل مالی است و این متخصصان، میزان خسارت یا حل و فصل اختلافات را در مسائل حقوقی بررسی می کنند. این مسائل شامل بررسی های عمیق و انجام محاسبات مجدد برای ارزیابی حسابداری است. به طور معمول تکنیک هایی که در این شغل استفاده می شود، امکان تقلب مالی در یک شرکت را کاهش می دهد.
حسابدار قانونی از مهارت های حسابداری و تحقیقی برای انجام محاسبات در امور مالی استفاده می کند. این افراد به صورت تخصصی آموزش دیده اند تا به حساب و کتاب ها فراتر از چیزی که اعداد به نظر می رسند توجه کنند. از حسابداری قانونی به کرات در پرونده های تقلب و اختلاس برای توضیح ماهیت جرم مالی در دادگاه استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.
مدیر ساختار سرمایه/ مدیر ساختار مالیامور مالی شرکت ها به ساختار سرمایه یک شرکت، از جمله بودجه آن و اقداماتی که مدیریت برای افزایش ارزش شرکت انجام می دهد، می پردازند. امور مالی شرکت ها همچنین ابزارها و تحلیل های مورد استفاده برای اولویت بندی و توزیع منابع مالی را فراهم می کند.
هدف نهایی مالی شرکت ها به حداکثر رساندن ارزش یک کسب و کار از طریق برنامه ریزی برای کاهش ریسک و افزایش سوددهی است. در امور مالی شرکت ها، ساختار سرمایه شیوه ای است که یک شرکت از طریق اوراق بهادار و تامین سهام مالی استفاده می کند. تیم مدیریت مالی، مسئول ساختار بدهی های کوتاه مدت و بدهی های بلند مدت یک شرکت است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.
مدیریت سرمایه در گردشاصلی ترین هدفی که یک مدیریت سرمایه در گردش آن را در نظر گرفته است، تمرکز روی زمان حال، بودجه در حال حاضر شرکت، بدهی های کوتاه مدت و پول در گردش فعلی در دسترس شرکت است.
در حقیقت این روش مدیریتی شامل به کار گیری استراتژی های حسابداری برای پیگیری دارایی های جاری، بدهی های جاری، جریان نقدی، میزان کنونی موجودی حساب و موارد این چنینی است. نقش اساسی این افراد این است که تضمین کنند سازمان در حال حاضر پول کافی برای پاسخگویی به بدهی های کوتاه مدت خود را دارد.
برنامه ریزی مالیبرنامه ریزی مالی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که هر شرکت تجاری باید آن را در نظر بگیرد. برنامه ریزی مالی شامل تصمیم گیری در مورد چگونگی انجام پروژه های مالی به نحو احسن است. تجزیه و تحلیل مالی راهی به سمت تجزیه و تحلیل کسب و کار، بودجه، پروژه ها و دیگر مسائل مربوط به امور مالی برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن روش کاری پیش روی شرکت و عملکرد آنها است. به طور کلی، کنترل های مالی رویه هایی هستند که مدیریت امور مالی از آن ها استفاده می کند.
مدیریت ریسک و بیمهمدیریت ریسک و بیمه هدف مشابهی برای به حداقل رساندن خطرات در یک سازمان دارند. با این حال استراتژی های متمایز برای به انجام رساندن این اهداف اجرا می شود. تیم مدیریت ریسک همواره تلاش می کند تا عوامل خطرساز مثل سیل، زلزله، آتش سوزی یا هر بلای طبیعی دیگری را که تهدیدی جدی برای رونق کسب و کار خود است به حداقل برساند.
این نوع مدیریت مالی بیشتر مسئول ایجاد تکنیک هایی است تا سازمان را قادر سازد بدون هیچ گونه تأثیر منفی بر میزان سود دهی شرکت، با بلایای طبیعی یا تغییرات قیمت به دلیل اختلاف ارز، به روند کاری خود ادامه دهد.
مدیریت بودجه خزانه داری و سرمایهیکی از مهم‌ترین مسائلی که مربوط به رشته مدیریت مالی، سرمایه گذاری است. مدیریت بودجه و سرمایه گذاری، با بررسی دقیق همه جوانب کار شرکت مورد نظر، تصمیم می گیرد که آیا هزینه و سرمایه گذاری برای بخش مورد نظر از نظر سودهی مناسب است یا خیر.
به همین علت این متخصصان، شاخص سودآوری، دوره بازپرداخت، ارزش فعلی خالص، نرخ بازده حسابداری، هزینه معادل سالانه و دیگر عوامل را بررسی می کنند تا بهترین تصمیم را در این خصوص بگیرند.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

بهترین گرایش رشته مدیریت مالی برای اپلای در خارج از کشور

همان‌گونه که گفته شد رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های تخصصی ندارد! اما با این حال علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته مدیریت مالی می توانند تحت عنوان مدیریت مالی یا دیگر رشته هایی که به رشته حسابداری مربوط هستند در این حوزه تحصیل کنند. همه حسابداران و همه مدیران مالی یک هدف دارند و آن هم رساندن سازمان به بالاترین میزان سودهی است. در این صورت است که فرد می تواند در رشته ای که در آن انتخاب کرده اند موفق شوند.

بورسیه رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

بورسیه رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند که این بورسیه ها می تواند‌ از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرد. بورسیه ها شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. مثلا بورسیه های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند. گاهی بورسیه ها مخصوص دانشجویان جدید الورود است و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

گاهی بورسیه های تحصیلی شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و یا کسانی که که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید مشغول می شوند.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

بعضی از دانشجویان تمایل دارند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز مشغول شوند تا بتوانند هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تقبل کنند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت می شوند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مدیریت مالی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی مدیریت مالی مطلع شوید.

همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌ های رشته ‌ی مدیریت مالی به سایت ‌های  scholarships ،scholarshipportal و careeronestop  مراجعه کنید.

درباره چگونه بورسیه‌ی تحصیلی بگیریم و بورسیه تحصیلی کانادا برای افغان ها بیشتر بدانید.

دانشگاه های برتر رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

دانشگاه های مختلفی هر ساله در سراسر جهان با ارائه بهترین عملکرد خود سعی می کنند که نام خود را در میان برترین دانشگاه های جهان در رشته مدیریت مالی نشان دهند. دانشگاه هایی مانند دانشگاه هاروارد، دانشگاه استنفورد، دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن از برترین دانشگاه ها در آموزش رشته مدیریت مالی هستند. یکی از برترین کشورهای جهان در آموزش رشته مدیریت مالی، کشور آمریکا است که در جدول زیر به مهم‌ترین دانشگاه های آن در این رشته اشاره می شود. اطلاعات تکمیلی در مورد برترین دانشگاه های آمریکا در رشته مدیریت مالی را از این سایت مطالعه فرمایید.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه پنسیلوانیادانشگاه پنسیلوانیا در آمریکا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا است که قدمتی دیرینه برای آموزش رشته های مختلف دارد و رشته مدیریت مالی آن، طی سال ها آزمون و خطا امروزه به بهترین نوع آموزشی خود رسیده است. این دانشگاه که در شهر فیلادلفیا واقع شده است، در آخرین رتبه بندی های صورت گرفته، رتبه ۱۵ برترین دانشگاه های جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه پنسیلوانیا دانشگاه نسبتا بزرگی به شمار می رود و تقریبا ۷۳۸ دانشجو در مقطع کارشناسی رشته مدیریت مالی تحصیل می کنند. یکی از دلایلی که متقاضیان، دانشگاه پنسیلوانیا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند این است که دانشگاه پنسیلوانیا تاکنون توانسته است رتبه بندی های زیادی را در همه زمینه ها و همچنین رشته مدیریت مالی به دست بیاورد و این دانشگاه در سطح جهانی به شدت مشهور است.
دانشگاه Bentleyاگر قصد دارید تحصیل در رشته مدیریت مالی را به صورت حساب شده و با برنامه ریزی دقیق درسی ادامه دهید، بی شک دانشگاه Bentley یکی از بهترین گزینه های ممکن برای شماست. این دانشگاه که دانشگاه نسبتا بزرگی به شمار می رود حدودا ۲۶۶ دانشجوی کارشناسی امور مالی و مدیریت مالی را ثبت نام می کند. دانشگاه Bentley‌ با استفاده از به روز ترین روش های آموزشی، آموزش رشته مدیریت مالی را به بهترین وجه ممکن ارائه می دهد.
دانشگاه بوستوندانشگاه بوستون، یک دانشگاه خصوصی در آمریکا است که تاکنون توانسته است نام خود را در میان رتبه بندی های برترین دانشگاه های جهان قرار دهد. این دانشگاه دارای تقریبا ۱۲ دانشکده در حوزه های آموزشی مختلف از جمله دانشکده حقوق، دانشکده ارتباطات، دانشکده بهداشت، دانشکده مهندسی، دانشکده هنر، دانشکده مدیریت و غیره است که آموزش رشته مدیریت مالی در دانشکده مدیریت آن صورت می گیرد. دانشگاه بوستون، دو مدرک بسیار معتبر در آموزش رشته مدیریت مالی را ارائه می دهد که محبوب ترین آن، مدرک کارشناسی ارشد است.
دانشگاه جورج تاوندانشگاه جورج تاون یک دانشگاه خصوصی واقع در آمریکا است و برای افرادی که به دنبال یک دانشگاه معتبر برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت مالی هستند، یکی از بهترین گزینه های در دسترس است. آموزش رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر به صورت بسیار تخصصی و با استفاده از روش های نوین آموزشی صورت می گیرد.
دانشگاه Lehighتمرکز ویژه دانشگاه Lehigh در آموزش رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد است. این دانشگاه که در نوع خود، یکی از برترین دانشگاه های جهان در آموزش رشته مدیریت مالی به شمار می رود، دانشجویان را با ارائه کیفیت آموزشی بسیار عالی، برای ورود به مشاغل مختلف در حوزه مدیریت مالی آماده می کند.
دانشگاه نوترداماولین نکته ای که در مورد دانشگاه نوتردام جلب توجه می کند، بنای بسیار عجیب و زیبای ساختمان دانشگاهی نوتردام است که جلوه زیبایی را به دانشگاه داده است. این دانشگاه طی سال های زیادی تنها مختص آقایان بود اما کم کم در سال های بعد خانم ها را هم ثبت نام کرد به گونه ای که امروزه تقریبا نصف جمعیت دانشجویان نوتردام را خانم ها تشکیل داده اند. دانشگاه نوتردام دانشگاه نسبتا بزرگی است که برای تحصیل در رشته مدیریت مالی یکی از بهترین گزینه های ممکن است.
دانشگاه ویلانوادانشگاه ویلانوا یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا است که آموزش رشته مدیرت مالی را هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد ارائه می دهد. این دانشگاه یک دانشگاه خصوصی با جمعیت دانشجویی بزرگ است که همیشه در صدر برترین دانشگاه های جهان در رشته مدیریت مالی بوده است.
اخذ ویزا برای اپلای رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید حتما ویزای تحصیلی داشته باشند. هر کشور، قوانین خاص خودش را برای اعطای ویزای تحصیلی برای دانشجویان دارد. مدت اعتبار ویزا بسته به کوتاه مدت و بلند مدت بودن آن ها با یکدیگر متفاوت است. به عنوان مثال اعتبار ویزاهای کوتاه مدت ممکن است از ۳ ماه تا ۳ سال متغیر باشد. دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزا حیاتی است بنابراین یک تیم مشاوره با تجربه در این زمینه می تواند به شما در این زمینه کمک کند. موسسه مهاجرتی تراست در خدمت شما مشتریان عزیز است تا در مدت کوتاه به شما در گرفتن ویزای تحصیلی‌تان کمک کند.

درباره ویزای کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و همچنین ویزای تحصیلی چیست بیشتر بدانید.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملا با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتما در مورد کشور مقصد تحقیق کنید. نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود.

 مدارک و مراحل زیر به صورت کلی برای اخذ ویزای تحصیلی در رشته مدیریت مالی آورده شده است.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ مدیریت مالی)
 • همراه داشتن نامه‌ پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در تیم تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

درباره تمدید ویزای تحصیلی کانادا ، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بیشتر بدانید.

اپلای رشته مدیریت مالی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

 • اپلای رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

مدرک کارشناسی مدیریت مالی (BFM) یک دوره آموزشی مدیریت در حوزه مالی است که حوزه های مربوط به برنامه ریزی، هدایت، نظارت، سازماندهی و کنترل منابع پولی یک سازمان را بر عهده دارد. به طور کلی این دوره تحصیلی ۴ سال به طول می انجامد. اما این دوره در برخی از دانشگاه ها به صورت ۳ ساله نیز ارائه می شود. این مدرک برای افرادی مناسب است که مایل به انتخاب موسسات مالی خصوصی و یا دولتی هستند. آن ها باید بتوانند در پایان تحصیلات خود، مهارت های زیادی در ارزیابی های مالی، حساب و کتاب داشته باشند و مهارت های بازاریابی و فروش را هم آموزش دیده باشند. فارغ التحصیلان از مقطع کارشناسی امور مالی می توانند در حوزه های زیر فعالیت داشته باشند.

تحلیلگر خدمات مالی و تحقیقاتمشاغل مدیریتیدستیار مالی و حسابداریمشاور مالی
تحلیلگر گزارش های مالیمشاور برنامه ریزی مالیحسابدار مالیمدیر امور مالی

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

 • اپلای رشته مدیریت مالی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بسیاری از علاقه مندان به تحصیل درر شته مدیریت مالی برای مقاطع بالاتر اقدام به اپلای می کنند. آن ها در این دوره به صورت تخصصی تر با مهارت های رشته مالی آشنا می شوند و یا اینکه وارد حوزه تحقیقاتی می شوند. دوره تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت مالی معمولا به صورت ۲ ساله برگزار می شود و فارغ التحصیلان در حوزه های مختلفی می توانند مشغول به کار شوند. از جمله مهم‌ترین مهارت هایی که بعد از فارغ التحصیلی از این مقطع خواهید داشت شامل موارد زیر است.

 • توانایی توجیه نتایج ارزش گذاری شرکت با استفاده از نظریه های مالی
 • بررسی مسائل جاری در امور مالی با استفاده از تحقیقات ویژه در این خصوص
 • دارا بودن مهارت های شناختی، فنی و ارتباطی قوی برای جمع آوری، پردازش و تفسیر داده ها

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی به این سایت مراجعه فرمایید.

 • اپلای رشته مدیریت مالی در مقطع دکتری در خارج از کشور

بساری از شیوه های مدیریتی پول و سرمایه نیازمند به دانستن اطلاعات تخصصی و ویژه ای در این باره هستند که متخصصان طی سال ها تلاش و تحقیق در این زمینه این توانایی ها را به دست می آورند. علاقه مندان به این حوزه، در مقطع دکترای مدیریت مالی با اصول مدیریت مالی، تحقیق در مورد استفاده از روش های ویژه برای مدیریت، آشنایی با روش برنامه ریزی استراتژیک موثر برای سرمایه، تجزیه و تحلیل بیانیه های مالی، تکنیک های انتخاب سرمایه گذاری و چگونگی افزایش سرمایه شرکت ها سر و کار دارند.

درباره اپلای با مدرک دانشگاه آزاد و اپلای بدون مدرک زبان بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مدیریت مالی بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید با یکدیگر متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی های لازم لیست زیر را به عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ها در رشته مدیریت مالی مشترک هستند را جمع آوری کرده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مدارک مورد نیاز را از دانشگاه مقصد بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز را ارائه دهید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

بازار کار رشته مدیریت مالی در خارج از کشور

هر کسب و کاری برای اینکه بتواند به درآمد بالایی دست پیدا کند، باید طی یک برنامه اصولی و منظم اهداف شرکت را پیش ببرد و این کار بدون متخصصانی در حوزه حسابداری و مدیریت مالی امکان پذیر نیست به همین دلیل بازار کار در رشته مدیریت مالی همچنان موقعیت خود را حفظ کرده است و حتی افرادی که کمترین میزان درآمد را در میان مدیران مالی دارند، باز هم نسبت به بسیاری از مشاغل درآمد بسیار خوبی دارند. در جدول زیر به برخی از مهم‌ترین حوزه های کاری مدیران مالی اشاره می شود.

نام شغلتوضیحات
مدیر ریسکیکی از سنگین ترین حوزه های کاری فارغ التحصیلان رشته مدیریت مالی، مدیریت ریسک است. این افراد به طور کلی، با استفاده از استراتژي های مختلف به جبران احتمالی زیان های مالی شرکتی که در معرض بحران مالی است می پردازد. شما به عنوان مدیر ریسک، مسئول تعیین خطرات مالی، ایمنی و امنیتی برای یک شرکت هستید و راه هایی را برای کاهش این خطرات ارائه می دهید. مدیران ریسک، مسئول فعالیت های تحقیقاتی مانند ارزیابی ریسک برای امورات مالی شرکت یا ارزیابی ریسک هایی هستند که در گذشته شرکت را از نظر مالی تهدید کرده اند. به دلیل حیاتی بودن این شغل، متخصصان باید در ابتدا تجربه کافی در این زمینه داشته باشند به همین علت در ابتدا به عنوان دستیار مدیر ریسک یا تحلیلگر ریسک فعالیت خود را آغاز می کنند و سپس خود به عنوان مدیر ریسک مشغول به فعالیت می شوند. اکثر افرادی که در این زمینه مشغول به کار هستند، دارای مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی، MBA، مدیریت مالی یا دیگر رشته های مربوط به این رشته هستند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.   
برنامه ریز مالیبرنامه ریزان مالی، باید به نحوی اعداد را حساب و کتاب کنند و از اصول حسابداری استفاده کنند که بتوانند شرح های مناسبی را برای سرمایه گذاران فردی ارائه دهند. برنامه ریزی مالی حوزه ای است که بیشتر جنبه مشاوره ای دارد و ضمن آشنایی کامل با حساب های مالی شرکت و میزان سود و زیان شرکت، به مشتریان در مورد سرمایه گذاری، بیمه، مالیات، بازنشستگی و برنامه ریزی توصیه هایی را ارائه می دهد. شما به عنوان برنامه ریز مالی وظیفه مهمی در ارائه مشاوره و کمک به افرادی دارید که قصد سرمایه گذاری در شرکت ها را دارند. عمده فعالیت آن ها در حوزه تجزیه و تحلیل اهداف مالی شرکت، خطرات و ریسک های احتمالی و مراحل انجام کار سرمایه گذاران است. اگر به اطلاعات بیشتری در این خصوص نیاز دارید، به این سایت مراجعه فرمایید.
تحلیلگر مالیمهم‌ترین وظایف یک تحلیلگر مالی عبارت است از:
● انجام پیش بینی های مالی و گزارش های مالی
● تجزیه و تحلیل داده های مالی و ایجاد مدل های مالی برای بهترین تصمیم گیری
● گزارش در مورد عملکرد مالی و بررسی های متداول داده های آماری شرکت
● تجزیه و تحلیل نتایج گذشته
● ارزیابی های شرکت در حوزه مدیریت مالی
● همکاری منظم با تیم حسابداری برای اطمینان از گزارش دقیق مالی
● ارزیابی عملکرد مالی با مقایسه و تجزیه و تحلیل نتایج واقعی برای برنامه ها
● ارائه تحلیل های مالی برای تفسیر داده ها
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.
تحلیلگر بودجهتحلیلگران بودجه، اصول مالی را در مورد پروژه ها و پیشنهاد ها در بخش تجاری، آموزشی و دولتی برای افزایش میزان سودهی شرکت اعمال می کنند. نقش اصلی آن ها در تجزیه و تحلیل میزان بودجه و درآمد سازمان بوده تا بررسی شود سرمایه گذاری ها چه تاثیری بر میزان سودهی سازمان داشته اند و آیا ادامه همکاری با سرمایه گذاران از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است یا خیر. تحلیلگران بودجه، باید مهارت ها ی ارتباطی بسیار بالایی داشته باشند چرا که همواره با مدیر کل و سایر بخش های مالی در ارتباط اند تا گزارش های روزانه، هفتگی و ماهانه را جمع آوری کنند.
حسابدارحسابداری را می توان به رشته های متعددی از جمله حسابداری مالی، حسابداری مدیریت، حسابرسی خارجی و حسابداری مالیاتی تقسیم کرد. سیستم های اطلاعاتی حسابداری برای پشتیبانی از توابع حسابداری و فعالیت های مرتبط طراحی شده اند. حسابداری مالی بر اساس اطلاعات گزارشی مالی یک سازمان از جمله تهیه صورت های مالی به کاربران خارجی مانند سرمایه گذاران به وجود آمده اند و حسابداری مدیریتی بر روی تجزیه و تحلیل و گزارش داده ها توسط مدیریت برای اطلاعات داخل شرکت یا سازمان تمرکز می کند.
سر حسابدار، حسابرس کلحسابرس کل وظیفه بسیار مهمی در یک مجموعه تجاری دارد. آن ها وظیفه تهیه گزارش های مالی را بر عهده دارند و بر اساس این اطلاعات به دست آمده، موقعیت مالی سازمان را پیش بینی می کنند. این اطلاعات شامل صورت درآمد ها، ترازنامه ها، تحلیل میزان سود دهی شرکت و هزینه های احتمالی شرکت در آینده است. حسابرس ها همچنین مسئول تهیه گزارش های ویژه سازمان های دولتی ای هستند که باعث رونق کسب و کار می شود. به طور کلی می توان گفت حسابرس کل باید توانایی قدرت رهبری داشته باشد. اطلاعات بیشتر را از این سایت مطالعه فرمایید.
آمارگرآمارگران نقش مدیریتی در کسب و کارهای مالی مانند حوزه های بانکداری، شرکت های حسابداری و غیره را ایفا می کنند. فارغ التحصیلان امور مالی باید مهارت های ریاضی بسیار بالایی داشته باشند تا احتمال وقوع رویدادهای مختلف را بررسی و محاسبه کنند و بتوانند پیامدهای مالی این نتایج را در نظر بگیرند.
وکیلوکلا در بسیاری از زمینه ها مانند طلاق، دادخواهی مدنی، شرکت ها، قوانین اوراق بهادار و غیره از دانش مالی بهره مند می شوند. وکلایی که در حوزه امور مالی فعالیت می کنند، در مورد همه قوانین و مقررات مربوط به حوزه های مالی تحقیق و مطالعه می کنند. مهارت های تحقیقاتی و تحلیلی خود را برای پرونده های مالی افزایش می دهند و سعی می کنند به بهترین وجه ممکن از اطلاعات مالی خود در زمینه حقوقی استفاده کنند.
مدیر دارایی/ خزانه دارمدیر دارایی، بودجه های سازمانی که در آن مشغول به کار است را به گونه سازماندهی می کند که اهداف مالی شرکت به خوبی برآورده شود. آن ها سرمایه گذاری های مختلفی که شرکت در نظر دارد را ارزیابی کرده و استراتژی های ویژه ای را برای حمایت از شرکت به کار می گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

میانگین درآمد رشته مدیریت مالی در دیگر کشور ها

میانگین درآمد رشته مدیریت مالی در دیگر کشور ها

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم‌ترین درآمد کشورها را در رشته مدیریت مالی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق مدیریت مالی در اتریشمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۴۲ یورو  
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۷,۶۴۰ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۹,۹۷۹ یورو   
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۷,۸۰۴ یورو   
میانگین حقوق مدیریت مالی در استرالیامیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۷۵ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۳,۷۹۹ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۸,۵۶۸ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۵,۱۳۶ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی در باهامامیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۳۶ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۶,۵۹۴ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۱,۸۹۳ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی ‌با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۳,۲۷۰ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی در بلغارستانمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۲۱ لو
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۳,۹۱۵ لو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۱,۳۱۴ لو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۶,۲۸۴ لو
میانگین حقوق مدیریت مالیدر بلاروسمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۷ روبل
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۴۴ روبل
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰,۷۰۶ روبل
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹,۲۴۳ روبل
میانگین حقوق مدیریت مالی در برمودامیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۵۱ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۹,۴۱۹ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴,۱۷۶ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۳,۳۲۱ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی در کانادامیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۷۰ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۲,۸۲۷ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۰,۷۵۷ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸۱,۰۹۷ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی در چینمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۱۹۱ یوان
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۳۵,۰۰۲ یوان
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۷۷,۸۹۶ یوان
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۹۹,۴۷۸ یوان
میانگین حقوق مدیریت مالی در کاستاریکامیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۹,۷۶۸ کولون
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱,۷۹۲,۰۴۶ کولون
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۴,۱۶۶,۸۸۶ کولون
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۵,۲۶۲,۹۴۹ کولون
میانگین حقوق مدیریت مالی در جمهوری چکمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۵۱۶ کرونا
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۹۴,۶۵۰ کرونا
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴۳,۰۳۲ کرونا
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۳۳۵,۴۹۳ کرونا
میانگین حقوق مدیریت مالی در مراکشمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۹۱ درهم
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۶,۶۳۲ درهم
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳۱,۱۴۳ درهم
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۳۵,۷۱۱ درهم
میانگین حقوق مدیریت مالی در مصرمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۹۰ پوند
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۶,۴۸۸ پوند
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳۱,۳۳۰ پوند
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۳۶,۰۴۷ پوند
میانگین حقوق مدیریت مالی در نیوزیلندمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۶۳ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۱,۶۱۸ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۱,۳۳۵ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۴,۱۶۱ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی در فنلاندمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۴۲ یورو
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۷,۷۸۶ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۱,۰۵۱ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۹,۷۳۰ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی در فرانسهمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۴۱ یورو
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۷,۴۳۱ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۸,۳۳۳ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۴,۸۴۶ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی در گرجستانمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۳۴ لاری
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۶,۱۷۸ لاری
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۹,۴۸۳ لاری
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۸,۹۳۸ لاری
میانگین حقوق مدیریت مالیدر پرتغالمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۲۳ یورو
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۴,۱۹۱ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۲,۸۴۰ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۹,۰۲۶ یورو
میانگین حقوق مدیریت مالی در پاکستانمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۱,۲۳۷ روپیه
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۲۲۶,۹۶۹ روپیه
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۸۱۱,۸۷۸ روپیه
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳,۲۵۶,۵۹۱ روپیه
میانگین حقوق مدیریت مالی در مجارستانمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۵,۹۴۰ فورینت
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۸۹,۷۱۱ فورینت
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۵۷۱,۱۶۴ فورینت
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵,۴۰۵,۴۴۱ فورینت
میانگین حقوق مدیریت مالی در اوکراینمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۲۶۳ گریونا
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۴۸,۲۰۹ گریونا
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۸۴,۸۴۵ گریونا
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۹۱,۷۰۵ گریونا
میانگین حقوق مدیریت مالی در امارات متحده‌ عربیمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۱۴۱ درهم
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۲۵,۸۹۰ درهم
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۰۴,۳۶۵ درهم
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۶۷,۳۱۷ درهم
میانگین حقوق مدیریت مالیدر ایالات متحده‌ آمریکامیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۶۸ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۲,۳۸۵ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۷,۲۷۹ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷۴,۸۴۶ دلار
 میانگین حقوق مدیریت مالی در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۳۸,۵۱۴ وون
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۷,۰۶۵,۵۸۶ وون
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۵,۷۸۶,۰۱۶ وون
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۰,۲۶۷,۳۷۶ وون
میانگین حقوق مدیریت مالی در سوئدمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۳۹۶ کرون
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۷۲,۶۸۰ کرون
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۷۰,۵۵۹ کرون
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۰۲۵,۴۹۸ کرون
میانگین حقوق مدیریت مالی در سنگاپورمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۶۲ دلار
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۱,۳۱۷ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۹,۲۳۳ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۰,۳۸۵ دلار
میانگین حقوق مدیریت مالی در فیلیپینمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۴۵۹ پزو
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۸۴,۱۲۵ پزو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۶۶,۴۷۴ پزو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۱۹۷,۸۹۱ پزو
میانگین حقوق مدیریت مالی در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۴۲۰ راند
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۷۶,۹۹۰ راند
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۰۹,۹۴۵ راند
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۰۹۶,۲۹۰راند
میانگین حقوق مدیریت مالی در مکزیکمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۲۴۷ پزو
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۴۵,۲۹۴ پزو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۵۷,۲۱۷ پزو
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۴۲,۰۴۶ پزو
میانگین حقوق مدیریت مالی در ژاپنمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۵,۷۳۵ ین
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۵۲,۰۵۸ ین
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۲۵۱,۴۷۲ ین
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴,۸۳۰,۸۳۹ ین
میانگین حقوق مدیریت مالی در قزاقستانمیانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۳,۱۱۹ تنگه
میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۵۷۲,۲۵۹ تنگه
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴,۵۴۷,۲۷۹ تنگه
میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸,۱۷۳,۰۸۳ تنگه

درباره میانگین حقوق در کانادا و مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بدانید.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته‌ مدیریت مالی در کشور کانادا با مشاوران ما وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید تا وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد.

درباره مهاجرت به کانادا و اقامت کانادا بیشتر بدانید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای مدیریت مالی چیست؟

شما برای اپلای در این رشته باید مدارک هویتی را آماده کنید. پاسپورت باید اعتبار قابل قبولی برای مراحل اپلای و ویزا داشته باشد. در کنار آن نیاز است تا سایر مدارک هویتی نیز به صورت ترجمه شده آماده شوند. برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید مدرک دبیرستان، ترجمه ریز نمرات و مدرک زبان آماده شود. در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز لازم است تا مدارکی مانند توصیه نامه، انگیزه نامه، رزومه و مقالات علمی(در صورت نیاز) ارائه شوند.
در رشته‌های علوم انسانی نیاز به مدارک دیگری نیز است که یکی از آن‌ها GMAT خواهد بود. برای اطلاع بیشتر وب سایت دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید.

مدرک زبان لازم برای اپلای در رشته مدیریت مالی کدام است؟

مدرک زبان شامل تافل و آیلتس است و این مدرک در کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود. باید اشاره کرد که شما باید حداقل نمرات زبان مورد نیاز را ارائه دهید و در صورت امکان بهتر است نمرات بهتری را آماده کنید. امکان پذیرش با سایر مدارک نیز وجود دارد اما ممکن است از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد. در صورت نداشتن مدرک زبان، می‌توان پذیرش مشروط نیز دریافت کرد که قبل از شروع دانشگاه باید در دوره‌های مورد نظر شرکت کرده و مدرک زبان را ارائه دهید.

نکات مهم اپلای در رشته مدیریت مالی چیست؟

مدارک اپلای در وب سایت هر دانشگاه بیان شده است. بنابراین بهتر است آن را بررسی کنید تا مدارک به صورت بی نقص آماده شوند. مدارک توصیه نامه و انگیزه نامه باید به صورت ترجمه شده آماده شوند و آماده کردن دقیق این مدارک نقش اساسی در اپلای دارد. همچنین، در صورتی که بتوانید سوابق شغلی مرتبط و سوابق پژوهشی ارائه دهید، این موارد نکته مثبتی در روند اپلای است.

آیا امکان دریافت بورسیه در رشته مدیریت مالی فراهم شده است؟

بورسیه‌های تحصیلی در تمامی مقاطع تحصیلی و برای دانشجویان مستعد فراهم شده است. باید اشاره کرد که بورسیه‌ها بیشتر براساس شرط معدل به افراد تعلق می‌گیرد اما برای دریافت آن نمرات عالی زبان و سوابق علمی پژوهشی از اهمیت بالایی برخوردار است. بورسیه‌ها شامل کمک هزینه‌های تحصیلی و جوایز علمی هستند که براساس شرایط داوطلب می‌توان برای آن اقدام کرد.

فارغ التحصیلان رشته مدیریت مالی چه وظایفی را بر عهده دارند؟

متخصصان این رشته در حوزه‌های شغلی مختلفی کار می‌کنند. از جمله وظایف فارغ التحصیلان این رشته برنامه ریزی مالی، سازماندهی، کنترل بودجه و حتی آموزش به افراد مبتدی در این حوزه شغلی است. مدیران مالی بخش اساسی شرکت‌ها هستند که کمک می‌کنند تا بخش مالی شرکت سازماندهی شده و به صورت برنامه ریزی شده پیش برود.

میانگین حقوق مدیران مالی در کانادا چقدر است؟

● میانگین حقوق مدیریت مالی به صورت کلی: ۱۴۵,۴۳۶ دلار
● میانگین حقوق مدیریت مالی در هر ساعت: ۷۰ دلار 
● میانگین درآمد مدیریت مالی از ساعات اضافه کاری: ۱۲,۸۲۷ دلار
● میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۰,۷۵۷ دلار   
● میانگین حقوق مدیریت مالی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸۱,۰۹۷ دلار

   دانشگاه های معتبر برای اپلای در مدیریت مالی کدام اند؟

● دانشگاه هاروارد
● دانشگاه استنفورد
● دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن
● دانشگاه پنسیلوانیا
● دانشگاه Bentley
● دانشگاه بوستون
● دانشگاه جورج تاون
● دانشگاه Lehigh
● دانشگاه نوتردام
● دانشگاه ویلانوا

چه کشورهایی در رشته مدیریت مالی موفق تر عمل کرده اند؟

تحقیقات نشان می دهد، دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته مدیریت مالی در کشورهایی موفق تر خواهند بود که به رشته مدیریت مالی بهای بیشتری داده شود و این رشته برای آن ها حائز اهمیت باشد. کشور و شهرهایی چون بوستون در ماساچوست، شیکاگو در ایلینوی، دبی در امارات متحده عربی، فرانکفورت در آلمان، هنگ کنگ در چین، لندن در انگلستان، نیویورک در آمریکا، سان فرانسیکو در کالیفرنیا، توکیو در ژاپن و زوریخ در سوئیس از جمله کشورها و شهرهایی هستند که در این رشته و آموزش آن همواره موفق عمل کرده اند.

مدیران مالی در چه موقعیت های شغلی می توانند مشغول به کار می شوند؟

● سر حسابدار / حسابرس کل
● مدیر دارایی /  خزانه دار
● مدیر ریسک
● برنامه ریز مالی
● تحلیلگر مالی
● تحلیلگر بودجه
● حسابدار
● آمارگر
● وکیل

گرایش های رشته مدیریت مالی کدام اند؟

رشته مدیریت مالی در بسیاری از کشورها مانند ایران، دارای گرایش خاصی نیست و دانشجویان تحت عنوان همان رشته مدیریت مالی به تحصیلات خود در مقاطع بالاتر ادامه می دهند. اما در برخی از کشورها، به دلیل ارتباط بسیار نزدیک این رشته به رشته حسابداری دارد، برخی از گرایش های رشته حسابداری را به عنوان گرایش های رشته مدیریت مالی در نظر می گیرند. که برخی از این گرایش ها عبارت اند از:
● حسابداری مالی
● مدیریت حسابداری
● حسابداری هزینه
● حسابرسی
● حسابداری مالیاتی
● حسابدار دولتی
● حسابداری قانونی
● مدیریت بودجه خزانه داری و سرمایه
● مدیر ساختار سرمایه /  مدیر ساختار مالی
● مدیریت سرمایه در گردش
● برنامه ریزی مالی
● مدیریت ریسک و بیمه

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • آرین سلطانی

  سلام وقتتون بخیر،من لیسانس روانشناسی دارم ولی تجربی بودم و درصد های ریاضی فیزیکم خوب بود،میتونم برای ارشد مدیریت مالی کانادا برم با مدارک یا شانسم کمه؟

  • کارشناس تراست

   با سلام. برای دریافت پذیرش از دانشگاه، مهمترین مسئله دارا بودن الزامات دانشگاه می باشد؛ اما برای دریافت ویزا بایستی تحصیل توجیه پذیر باشد.

 • Eln

  اگه از انسانی رفته باشیم مدیریت مالی ولی ترم دو دانشگاه باشیم بازم آزمون GMAT باید بدیم؟!

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   از الزامات اخذ پذیرش برای رشته های مدیریت، آزمون جیمت می باشد؛ در نتیجه شما نیاز به مدرک جیمت دارید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید با مشاوران ما وقت مشاوره رزرو نمایید.