رشته مدیریت مالی در کانادا

هرآنچه باید درباره رشته مدیریت مالی در کانادا بدانید. شامل شرایط و قوانین تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا

رشته مدیریت مالی در کانادا

اگر قصد اپلای برای رشته مدیریت مالی در کانادا را دارید و به دنبال اطلاعات کاملی درباره شرایط تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا هستید، مطالعه این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. چرا که در این مطلب قصد داریم تا به معرفی کامل این رشته و تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا بپردازیم. معرفی برترین دانشگاه‌ های کانادا به همراه دوره‌های مرتبط با این رشته در کانادا، کد شغلی مشاغل مرتبط با مدیریت مالی در کانادا و مسیر شغلی فارغ‌التحصیلان این رشته در کانادا، از جمله مواردی هستند که در این مطلب به آن ها اشاره شده است.

در تعریفی که از مدیریت مالی ارائه شده است می توان این رشته را این گونه معرفی کرد که مدیریت مالی عبارت است از نقشی در یک سازمان که به مسائل مرتبط با سود دهی، هزینه ها و امور مالی در سازمان می پردازد. به عبارت دیگر وظیفه ی یک مدیر مالی به حداکثر رساندن ارزش یک شرکت برای سهام داران آن است.

بیشتر بخوانید: بازار کار مدیریت مالی در کانادا ، رشته های پرطرفدار در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا

اهمیت رشته مدیریت مالی در کانادا

تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا از چند جهت دارای اهمیت است. از یک طرف مدیریت مالی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب و کار محسوب می‌شود. بنابراین، تفاوتی ندارد که شما یک کسب و کار بزرگ را راه اندازی کنید و یا یک استارت آپ کوچک. در هر دو صورت شما نیاز به دانش قوی در زمینه مدیریت مالی خواهید داشت.

از طرف دیگر، کشور کانادا یکی از کشورهای پیشرفته در دنیا محسوب می‌شود. این کشور با برخورداری از اقتصادی پویا و قوی، خانه‌ی بسیاری از دفاتر اصلی شرکت‌های بزرگ در جهان است. بنابراین، همواره به افراد متخصص در زمینه امور مالی و به ویژه در بخش‌های مدیریتی در کانادا نیاز است.

یک فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا وظایف مختلفی را بر عهده خواهد داشت. مدیریت منابع مالی سازمان یکی از این وظایف است. به علاوه، اطمینان یافتن از این موضوع که سهامداران یک شرکت، سود خوبی از سرمایه گذاری خود داشته‌اند وظیفه‌ی دیگر یک مدیر مالی است. همچنین، استفاده بهینه از سرمایه‌ها و خلق فرصت‌های مطمئن و عالی در سرمایه گذاری یکی دیگر از مهارت‌هایی است که با تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا می‌توان از آن برخوردار شد.

درباره تحصیل در کانادا ، تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا و کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

دانشگاه های دارای رشته مدیریت مالی در کانادا

دانشگاه های دارای رشته مدیریت مالی در کانادا

بهترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا کدام دانشگاه ها هستند؟ برای اپلای رشته مدیریت مالی در کانادا گزینه های مختلفی پیشنهاد می شود. چرا که کشور کانادا به برخورداری از  دانشگاه هایی با بالاترین سطح آموزشی در بین کشورهای جهان معروف است. در ادامه به معرفی برخی از دانشگاه های برتر کانادا که دوره های مرتبط با رشته مدیریت مالی را ارائه می دهند می پردازیم.   

 • دانشگاه تورنتو

برترین دانشگاه کانادا در نظام رتبه بندی QS دانشگاه تورنتو کانادا است. در رابطه با حوزه ی مطالعات مدیریت و کسب و کار، این دانشگاه رتبه 43 را در جهان دارد. بنابراین، یک فرصت استثنایی برای هر دانشجویی، ادامه تحصیل در کانادا در دانشگاه Toronto است. این دانشگاه دوره های مختلفی را در رابطه با امور مالی در کانادا ارائه می کند. دانشگاه تورنتو با بیش از 76 هزار دانشجو از سرتاسر جهان یکی از دانشگاه های عمومی محبوب در کانادا است. این دانشگاه دوره های مختلفی را در رابطه با تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می دهد.

 • دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل کانادا در شهر مونترال واقع شده است. در سال 2017، مونترال به عنوان بهترین شهر جهان برای زندگی دانشجویی انتخاب شد. دانشگاه McGill با بیش از 29 هزار دانشجو، در رشته های مختلف مهندسی، هنر و مدیریت دانشجو می پذیرد. بنابراین، این دانشگاه می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا باشد.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه British Columbia کانادا به عنوان سومین دانشگاه برتر این کشور در سال 2020 معرفی شده است. این دانشگاه ضمن ارائه ی بورسیه های مختلف، بیش از 56 هزار دانشجو را مورد پذیرش قرار داده است.

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا بیشتر بدانید.

 • دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است. دانشگاه آلبرتا به عنوان ارائه دهنده برترین تجهیزات آموزشی در بین دانشگاه های جهان نیز شناخته می شود. دانشگاه Alberta بالاترین میزان ارائه ی کمک هزینه و جوایز تحصیلی در دوره کارشناسی در کانادا را به خود اختصاص می دهد. این دانشگاه با بیش از 100 سال سابقه فعالیت، دانشجویان را برای تبدیل شدن به مدیران فردا آماده می کند.

 • دانشگاه مک مستر

دانشجویان و هیئت علمی در دانشگاه مک مستر کانادا از حدود 98 کشور جهان هستند. این دانشگاه در زمینه برنامه های تبادل آکادمیک با سایر موسسات آموزشی در جهان بسیار فعال است. دسترسی به بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان و برخورداری از حدود 5 هزار دانشجوی بین‌المللی، از امتیازات دیگر برای اپلای در رشته های مختلف از جمله تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا دانشگاه McMaster است.  

 • دانشگاه واترلو

در مرکز منطقه واترلو در کانادا واقع شده است. دانشگاه Waterloo می کوشد تا پلی را بین صنایع مختلف و مراکز آموزشی خود برقرار نماید. دانشگاه واترلو در طول 25 سال گذشته به عنوان نوآورانه ترین دانشگاه در کانادا شناخته شده است. این دانشگاه از 120 کشور جهان در حدود 35 هزار دانشجو را پذیرفته است.

 • دانشگاه وسترن

با بیش از 6 هزار دانشجوی بین‌المللی یکی از دانشگاه های عمومی محبوب در کانادا است. بورسیه های پژوهشی سالانه به اندازه 235 میلیون دلار، دانشگاه وسترن را به یک دانشگاه در سطح جهانی تبدیل کرده است. این دانشگاه در مقاطع مختلف اقدام به ارائه دوره هایی در رابطه با تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا می کند.

همچنین درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا ، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا، در صورت نیاز، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شرایط تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا

 • دانشگاه تورنتو

برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مرتبط با مدیریت مالی در دانشگاه تورنتو نیاز است یک مدرک کارشناسی داشته باشید. حداقل GPA معادل با نمره 3 نیز از شرایط شرکت در این دوره است. همچنین، سایت دانشگاه توصیه می کند تا متقاضیان حداقل از 2 سال تجربه در زمینه امور مالی برخوردار باشند. به طور میانگین، متقاضیان این دوره در حدود 5 سال سابقه کاری دارند. حداقل نمره از امتحان تافل آی بی تی برابر با 100، و یا آیلتس 7 مورد نیاز است. برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مدیریت مالی در کانادا نیاز است تا یک مدرک GMAT یا GRE نیز ارائه دهید. در نهایت، از متقاضیان پذیرفته شده در دانشگاه تورنتو دعوت به مصاحبه خواهد شد.

درباره آزمون جی مت برای کانادا ، شرط معدل برای تحصیل در کانادا و محاسبه GPA در کانادا بیشتر بدانید.

 • دانشگاه مک گیل

برای دوره کارشناسی ارشد نیاز است تا یک مدرک کارشناسی ارائه شود. البته دانشجویان سال آخر کارشناسی نیز می توانند برای این دوره درخواست خود را ارسال کنند.برای شرکت در دوره های کارشناسی حداقل معدل 14 برای دانشجویان ایرانی ذکر شده است. همچنین، برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری حداقل معدل 15 مورد نیاز است. حداقل نمره زبان انگلیسی از امتحان آیلتس آکادمیک باید برابر با 6.5 باشد. همچنین، برای تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا نمره امتحان تافل آی بی تی حداقل 86 نیز می تواند برای دوره کارشناسی ارشد ارائه شود.

 •  دانشگاه بریتیش کلمبیا

برای تحصیل در دوره کارشناسی حداقل نمره زبان انگلیسی از امتحان آیلتس آکادمیک 6.5 ذکر شده است. نمره معادل برای امتحان تافل آی بی تی 90 است. البته دانشجویان می توانند حداقل نمره 65 از امتحان PTE را نیز به عنوان مدرک نشان دهنده آشنایی به زبان انگلیسی، به دانشگاه ارائه دهند.

درباره آزمون تافل برای کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 • دانشگاه مک مستر

کارشناسی ارشد مرتبط با رشته مدیریت مالی در دانشگاه مک مستر، دانشجویان را برای حل مسائل مختلف در حوزه امور مالی و برآورد ریسک های مالی در کسب و کار آماده می کند.  دانشجویان برای شرکت در این دوره نیازی به ارائه سابقه کار مرتبط ندارند. برخورداری از یک مدرک کارشناسی با حداقل معدل B+ از شرایط شرکت در این دوره است. حداقل نمره از امتحان GMAT برابر با 600 یا معادل آن از امتحان GRE باید ارائه شود. به علاوه، حداقل نمره تافل آی بی تی 92 و یا حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک مورد نیاز است.

 • دانشگاه واترلو

تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا دانشگاه واترلو با عنوان مدیریت مالی و حسابداری در سطح کارشناسی ارائه می شود. از شرایط دوره این است که مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل 90 از امتحان تافل آی بی تی و یا حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک باید ارائه شود. اطلاعات کامل این دوره را در این لینک مشاهده کنید.

 • دانشگاه وسترن

برای تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا برای دوره کارشناسی در این دانشگاه، ارائه ی مدرک دوره دوم متوسطه که همراه با ترجمه رسمی باشد، الزامی است. همچنین، آن دسته از داوطلبانی که قبل از سال 2019 مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند، نیاز است تا مدرک پیش دانشگاهی خود را به همراه دیپلم متوسطه نیز ارائه دهند. همچنین، باید نمره حداقل از امتحان تافل آی بی تی معادل با 83 و یا نمره حداقل از امتحان آیلتس آکادمیک برابر با 6.5 ارائه شود. شرایط کامل دوره برای دانشجویان ایرانی در این لینک آورده شده است.

همچنین بخوانید

تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دوره زبان در کانادا

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مدیریت مالی در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مدیریت مالی در کانادا

 • دانشگاه تورنتو

هزینه درخواست برای دوره کارشناسی ارشد امور مالی دانشگاه تورنتو، 195 دلار کانادا است. هزینه دوره کارشناسی ارشد امور مالی نیز برای دانشجویان بین‌المللی، 90370 دلار کانادا است.طول دوره کارشناسی ارشد این رشته در دانشگاه تورنتو 20 ماه است.

 • دانشگاه مک گیل

تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا برای دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مک گیل در حدود 12 الی 16 ماه طول خواهد کشید. شهریه این دوره نیز برابر با 54990 دلار کانادا عنوان شده است. هزینه های جانبی دیگر مانند بیمه، تهیه کتاب های درسی و حمل نقل به همراه سایر هزینه ها برای یک سال تحصیلی 21220 دلار کانادا تخمین زده شده است.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره کارشناسی مرتبط با رشته مدیریت مالی در این دانشگاه دوره ای 4 ساله است. شهریه دوره در سال اول تحصیل در حدود 50640 دلار کانادا ذکر شده است. البته هزینه های جانبی دیگر مانند بیمه، مسکن و حمل و نقل در مدت تحصیل نیز باید به این مقدار افزوده شود.

 • دانشگاه مک مستر

شهریه در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه مک مستر برای دانشجویان بین‌المللی، 48243 دلار برای ترم ژانویه در سال 2021، و 53187  دلار برای ترم سپتامبر در سال 2021 عنوان شده است. همچنین، مدت این دوره 16 ماه خواهد بود.

 • دانشگاه واترلو

شهریه تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا دانشگاه واترلو، برای دانشجویان بین‌المللی و در سطح کارشناسی، 40900 دلار در سال اول تحصیل است. برای مشاهده کامل هزینه های دوره به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه وسترن

دوره کارشناسی مدیریت مالی دانشگاه وسترن دوره ای 4 ساله است. حداقل شهریه دوره نیز برای دانشجویان بین‌المللی 16 هزار دلار عنوان شده است. برای مشاهده جزئیات هزینه ها به این لینک مراجعه کنید.

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، کار دانشجویی در کانادا و زندگی دانشجویی در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته مدیریت مالی در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته مدیریت مالی در کانادا

در جدولی که در ادامه این مطلب آورده شده است، برخی از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های کانادا ذکر شده است. دانشگاه های کانادا برای رشته های مختلف و در مقاطع مختلف تحصیلی، بورسیه های مختلفی را نیز در نظر می گیرند. به عنوان مثال، دانشگاه واترلو یکی از بیشترین و متنوع ترین بورسیه ها را برای دوره کارشناسی و تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا در نظر گرفته است. برای مشاهده فهرست کامل این بورسیه ها به این لینک مراجعه کنید.

همچنین، دانشگاه مک گیل خود را متعهد به ارائه بورسیه به دانشجویان کرده است. این دانشگاه می کوشد تا بورسیه های تحصیلی بیشتری را به دانشجویان اعطا نماید. بنابراین، با توجه به هزینه های پایین زندگی دانشجویی در مونترال و بورسیه های مختلف این دانشگاه، تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا دانشگاه مک گیل انتخابی بسیار مناسب خواهد بود.

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه مک گیلبورسیه های مختلف با عنوان دستیار پژوهشی، دستیار آموزشی، فلوشیپ مک گیل و غیرهبرای آگاهی از مقدار و شرایط دریافت هر یک از بورسیه ها به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه وسترنبورسیه های دوره کارشناسیبرای آگاهی از مقدار و شرایط دریافت هر یک از بورسیه ها به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه مک مستربورسیه ورودی کارشناسی ارشد1000 دلار الی 20 هزار دلار
دانشگاه واترلوبورسیه ورودی کارشناسی دوره تمام وقت2000 دلار در سال اول
بورسیه عملکرد علمی1000 الی 5000 دلار
بورسیه ورودی برای دانشجویان بین المللی10 هزار دلار

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، کمک هزینه دانشجویی در کانادا و فاند تحصیلی کانادا بیشتر بخوانید.

کد مشاغل رشته مدیریت مالی در کانادا

کد مشاغل رشته مدیریت مالی در کانادا

مدیران مالی به برنامه ریزی، سازمان دهی، هدایت، کنترل و ارزیابی عملکردهای مالی و حسابداری سازمان ها می پردازند. بدین منظور نیاز است تا خط مشی های مالی را برای سازمان ها پیاده سازی و توسعه دهند. کد شغلی برای رشته مدیریت مالی در کانادا بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، 0111 ذکر شده است. مشاغل مختلفی تحت کد شغلی عنوان شده، بعد از تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا برای فارغ‌التحصیلان در دسترس است. به منظور مشاهده فهرست این مشاغل به این لینک مراجعه کنید.

درباره کار در کانادا ، قانون کار کانادا و کاریابی در کانادا بدانید.

مسیر شغلی رشته مدیریت مالی در کانادا

مسیر شغلی رشته مدیریت مالی در کانادا

در صورت تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا مشاغل مختلفی را می توانید بعد از فارغ‌التحصیلی انتخاب کنید. یک فارغ‌التحصیل از دانشگاه های کانادا در رشته مدیریت مالی می تواند وارد مشاغلی مانند تحلیل گر مالی، دستیار کنترل مالی و تحلیل گر کسب و کار شود. همچنین، برنامه ریز مالی، افسر بودجه، تحلیل گر ریسک و مدیر پروژه از دیگر مشاغلی است که در بازار کار کانادا برای یک مدیر مالی وجود دارد.

درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا ، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بیشتر بدانید.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مدیریت مالی در کانادا کدام است؟

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مدیریت مالی در کانادا با توجه به مقطع تحصیلی و دانشگاه متفاوت هستند. به عنوان مثال، اگر برای دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های کانادا اپلای کنید، از شما مدرک کارشناسی با ترجمه رسمی که مدت دوره کمتر از 4 سال نباشد درخواست می کنند. عموماَ معدل دو سال آخر تحصیلی به همراه معدل کل دوره، مورد توجه دانشگاه ها قرار می گیرد. در برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی، برخورداری از تجربه کاری را ضروری و یا یک مزیت برای دوره های رقابتی در دانشگاه در نظر می گیرند. با مراجعه به سایت هر دانشگاه می توانید اطلاعات دقیق مربوط به هر دوره را دریافت کنید.

دانشجویان کدام مهارت ها را با تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا بدست می آورند؟

دانشجویان مهارت های مختلفی را همزمان با گذراندن دروس مختلف و شرکت در دوره های کار آموزی یاد خواهند گرفت. اما بعد از تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا، محبوب ترین مهارت های کسب شده برای ورود به بازار کار این رشته در کانادا عبارت هستند از: مهارت در ارائه گزارش مالی، مهارت در تحلیل مالی و تسلط به مایکروسافت اکسل.

آیا تقاضا برای رشته مدیریت مالی در کانادا وجود دارد؟

کانادا کشوری پیشرفته و با اقتصادی پویا است. بسیاری از شرکت های بزرگ و چند ملیتی دفتر اصلی خود را در این کشور دایر کرده اند. طبیعی است که برای سود دهی و مدیریت امور مالی این کسب و کارها نیاز روز افزونی به متخصصان امور مالی باشد. در مناطق آنتاریو، تورنتو، ونکوور و مونترال در کانادا می توانید درآمد بیشتری را بعد از تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا انتظار داشته باشید.

درآمد رشته مدیریت مالی در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد یک مدیر مالی در کانادا 78602 دلار کانادا در سال است. بنابراین، تحصیل رشته مدیریت مالی در کانادا می تواند درآمد مطمئنی را برای داوطلبان این رشته به همراه داشته باشد.

چطور می‌توان یک مدیر مالی در کانادا شد؟

برای اینکه در کانادا در رشته مدیریت مالی مشغول به کار شوید نیاز است ابتدا یک مدرک کارشناسی از یک موسسه معتبر دریافت نمایید. ممکن است به یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط نیاز باشد. با برخورداری از چند سال تجربه و داشتن مدارکی مانند CA، CMA و یا CGA می توانید در رشته مدیریت مالی در کانادا مشغول به کار شوید.