شهر بری

 • نام انگلیسی :Barrie
 • جمعیت :158896
 • استان :انتاریو
 • مساحت :99.04 کیلومتر مربع
 • تراکم جمعیت :604 نفر در کیلومتر مربع
 • موقعیت روی نقشه
شهر بری

بری کجاست

بری یکی از شهرهای استان آنتاریو با جمعیت 158896 نفر است. طبق آمارها بری شانزدهین شهر پرجمعیت انتاریو و سی و یکمین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود. بری جزئی از محدوده‌ی جغرافیایی شهرستان سیمکو “Simcoe” است، اما به دلیل استقلال، تحت نظارت سیمکو اداره نمی شود.

شهر بری یا باری در سال 1837 شکل گرفت و از سال 1853 به مرور توسعه پیدا کرد. براساس آخرین سرشماری ها، چیزی نزدیک به 97 درصد مردم بری شهروند کانادا هستند. میانگین سنی در این شهر 37.2 سال است که پایین تر از میانگین کشوری است.

87 درصد مردم این شهر سفیدپوست، 7.6% اقلیت و 5% را هم بومیان تشکیل می دهند. گذشته از همه اینها، بری یک شهر رو به رشد است، این را آمار و ارقام می گویند. طبق این آمار جمعیت بری از سال 2016 تا 2021 نزدیک به 4.5 درصد افزایش جمعیت داشته است.

نقشه بری

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

مذهب و ادیان در بری

بازهم نگاهی به آمارها می اندازیم؛ جالب است بدانید بیش از 41 هزار نفر از ساکنین بری وابستگی دینی و مذهبی ندارند. از طرفی نزدیک به 36 هزار نفر کاتولیک و مابقی پیرو سایر ادیان هستند. مسیحیت محبوب ترین مذهب غالب در شهر بری است.

درباره نقشه کانادا و جغرافیای کانادا و همچنین تاریخچه کشور کانادا بیشتر بخوانید.

تاریخچه بری

در بخش بالاتر گفتیم که بری در سال 1837 به طور رسمی به لیست شهرهای کانادا پیوست. اما پیش از آن (در سال 1812) از این شهر به عنوان یکی از مناطق مهم و تاثیرگذار در جنگ آمریکا و بریتانیا در تاریخ یاد شده است. در طول جنگ 1812 بری انبار مهمات جنگی برای ارتش بریتانیا بود.

در سال 1828 این منطقه قرارگاه دائمی فرمانده ارتش نیروی دریایی «رابرت بری» بود و نام شهر نیز برگرفته از نام این ژنرال است. به مرور با رشد جمعیت بری، زمین هایی از اطراف به این شهر پیوستند. این شهر امروزه یک محیط عالی با موسسات آموزشی، شرکت های بزرگ و بسیاری از امکانات رفاهی برای یک زندگی ایده آل است.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

وضعیت گردشگری در بری

یکی از مهم ترین منابع درآمد بری، بخش گردشگری است که آن را تا حد زیادی مدیون وقایع مهم جنگی در یک برهه تاریخی خاص است. مرکز شهر و و یک اسکله زیبا در نزدیکی آن از زیباترین بخش های تاریخی و دیدنی در بری است. تلفیقی از معماری تاریخی در کنار طراحی مدرن را در محیط مرکزی شهر می توانید به خوبی احساس کنید.

بوتیک های مد و فشن، کلوب ها و تئاترهای هنری را در این حوالی به راحتی می بینید. از بخشی از لذت گردشگری در بری به زندگی شبانه شهر مربوط می شود. همینطور سالیانه جشنواره های مختلفی در این شهر برگزار می شود، که بهانه خوبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است. اگرچه در سال های اخیر پاندمی کرونا تاثیر بدی روی صنعت گردشگری در این شهر داشته است.

در نزدیکی خلیج کمپنفلت، مجسمه شکارچی روح به بلندای 21 متر و پهنای 25 متر ساخته شده که یکی از دیدنی های جذاب برای گردشگران محسوب می شود. این اثر با هدف ترویج هنر و الهام بخشیدن به هنرمندان نوپا به شهر بری اهدا شد. اگر قصد سفر به بری را دارید، بهترین زمان در سال برای دیدن زیبایی ها و طبیعت بری از اواخر ژوئن تا اوایل سپتامبر است.

فصل زمستان فرصتی طلایی برای برای بازدید از بری است. با اسکی عالی و سرگرمی های جذاب در فضای باز. جشنواره های زمستانی بری را بررسی کنید، و از فضای شادی که در این مدت جریان دارد، لذت ببرید.

درباره آب و هوای کانادا و گرم ‌ترین شهرهای کانادا بیشتر بدانید.

رودخانه ها و دریاچه های بری

مسیرهای زیبای آبی، چندین پارک و سه ساحل زیبا و خیره کننده از زیبایی های بری است. اگر ترجیح می دهید به جای نشستن، یک پیاده روی رویایی در ساحل داشته باشید، می توانید از منظره خلیج کمپنفلت “Kempenfelt” به طول 6.7 کیلومتر لذت ببرید.

از دیگر جاذبه های دیدنی بری می توان به پارک سنتینال “Centennial”، موزه و گالری هنری شهرستان سیمکو و پارک استانی اسپرینگ واتر “Springwater” اشاره کرد.

حقایق زندگی در بری

برای زندگی در بری موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. از جمله مهم ترین آنها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

هزینه زندگی پایین تر بری

در مقایسه با دیگر شهرهای کانادا و بخصوص شهرهای استان انتاریو زندگی در بری برای شما ارزان تر تمام می شود. علاوه بر قیمت پایین تر مسکن، نرخ بیمه خودروی شما هم بسیار کمتر خواهد بود. نرخ بیمه خودرو بر اساس اطلاعات آماری هر شهر تعیین می شود. این یعنی نرخ بیمه را زمانی افزایش می دهند که آمار حوادث، سرقت و خسارت میانگین در آن شهر بیشتر شود.

در واقع هرچه یک شهر شلوغ تر باشد، نرخ بیمه در آن افزایش می یابد و این یعنی آمار تصادفات و خسارت های مربوط در شهر بری بسیار پایین تر است. اگر خودرو داشته باشید متوجه قیمت پایین تر بنزین هم می شوید. همینطور قیمت خواربار و در مجموع در بری شما می توانید یک زندگی ایده آل با هزینه پایین تری (در مقایسه با دیگر شهرهای انتاریو) را تجربه کنید.

طبیعت بکر بری

مطمئنا نمی توان بری را با شهری مثل تورنتو مقایسه کرد. کیفیت امکانات زندگی در تورنتو در سطح جهانی است، سه تیم ورزشی بزرگ، مکان های دیدنی، تنوع فرهنگی، غذایی و بسیاری از این موارد. اما آنچه بری را متمایز می کند، شگفتی های طبیعی است که این شهر را زیباتر ساخته است.

یعنی در کنار همه امکانات رفاهی که در بری فراهم شده است، می توانید از بهترین مناظر طبیعی هم لذت ببرید. تجربه یک زندگی روستایی در اطراف دریاچه سیمکو برای هر گردشگری به یادماندنی است. علاوه بر این می توانید از تفریحات آبی در اطراف دریاچه هم استفاده کنید. می توانید کایاک و کانو اجاره کنید، قایق سواری یا ماهیگیری کنید، یا در ساحل آفتاب بگیرید.

آب و هوای بری

در بری، تابستان های خنک و نیمه ابری را تجربه می کنید. در عوض با زمستان های برفی، باد و بیشتر ابری  در طول سال، دما معمولاً از 11- درجه تا 24 درجه سانتی گراد متغیر است. بالاترین دمای ثبت شده در بری 38.9 درجه سانتی گراد در 5 ژوئیه 1911 بود. سردترین دمای ثبت شده در این شهر تا کنون 38.9- درجه سانتی گراد در 8 ژانویه 1866 بود. اگرچه دما در طول سال متغیر است، اما به ندرت دماهای بسیار سرد یا گرم را تجربه می کنید.

 • بهار: میانگین دما در فصل بهار در بری بین 10  تا 18 C متغیر است. به طور متوسط 5 سانتیمتر برف و نزدیک به 60 میلیمتر باران را در این فصل خواهید دید.
 • تابستان: میانگین دما در فصل تابستان بین 20.1 C تا 26 C ماه‌های مختلف متغیر است. تابستان فصل اول گردشگری در بری است با روزهای طولانی و گرم و شب های خنک و لذت بخش. میانگین بارش نیز در این فصل 86 میلی متر است. تابستان های بری گرم و مرطوب است. البته در این روزها به یک اسپری دفع حشرات نیاز پیدا می کنید.
 • پاییز: با رسیدن پاییز و سرد شدن تدریجی هوا، میانگین دمای بری به 13 C در اکتبر و 6 C در نوامبر کاهش می یابد. میانگین بارش باران 67 میلیمتر و میانگین بارش برف هم بین 2 تا 20 سانتی متر متغیر است.
 • زمستان: در روزهای سرد زمستانی دمای -2 C تا -8 C را در ماه های دسامبر تا مارس تجربه می کنید. همینطور احتمالا 80 سانتی متری برف را هم خواهید دید.

درباره مهاجرت به آنتاریو و مهاجرت به کانادا و همچنین مزایای زندگی در کانادا بیشتر بخوانید.

فرهنگ غذایی مردم و رستوران ها در بری

چه برای یک سفر چند روزه عازم بری باشید یا با هدف مهاجرت به این شهر در حال مطالعه این مقاله باشید، شما نیاز دارید در مورد فرهنگ و عادات خاص غذایی این شهر بیشتر بدانید. در دهه‌های اخیر، شهر بری رفته رفته به مکانی پر شور برای زندگی و کار تبدیل شده است.

رونق صنعت گردشگری هم تا حد زیادی به گسترش رستوران ها و تنوع غذایی این شهر کمک کرده است. شما در این شهر با هر فرهنگ و سلیقه غذایی می توانید از بهترین غذاها در رستوران های مختلف لذت ببرید. لیستی از بهترین رستوران های بری را در ادامه معرفی می کنیم:

 • Michael & Marion’s
 • Painters Hall Bistro
 • Painters Hall Bistro
 • The North
 • Grilled Cheese Social Eatery
 • Kenzington Burger Bar
 • Speakcheasy

رستوران های معروف ایتالیایی در بری

از بهترین رستوران های شهر می توان به نام های ایتالیایی اشاره کرد. غذاهایی که نباید از دست بدهید:

 • Il Buco Ristorante
 • 147 Italian
 • Casa Mia Restaurant
 • PIE Wood Fired Pizza Joint

رستوران های هندی در بری

غذاهای هندی با طعم عطر و ترکیبات ویژه ای که دارند، طرفداران خاص خود را در هر جایی پیدا می کنند. اگر عاشق غذاهای شرقی هستید، این رستوران های بری را به خاطر بسپارید:

 • Taj Bistro
 • Tiffins Curry in a Hurry
 • Tara Indian Cuisine

کافه های بری

در یکی از کافه های شهر یک فنجان قهوه و یک تکه کیک سفارش دهید و از مناظر دیدنی شهر لذت ببرید. بهترین کافه های بری برای دسر و قهوه نام های زیر هستند:

 • Casa Cappuccino
 • Chillz Lounge and Swirleez
 • Bohemia Café
 • Lazy Tulip Café

برای اطلاع از رستوران‌ های ایرانی تورنتو، روی لینک کلیک کنید.

فستیوال های بری

فستیوال های بری فرصت خوبی برای جذب گردشگران است. از مهم ترین فستیوال های بری می توان موارد زیر را نام برد:

 • Barrie Winterfest

زمان 1 تا 2 فوریه

یکی از 100 فستیوال برتر انتاریو Barrie Winterfest است. مجموعه متنوعی از سرگرمی ها در فضای باز مثل نمایش آثار هنری، تئاتر، فروشگاه ها، نمایشگاه مجسمه های یخی، غذاخوری های زمستانی، بازی های دست جمعی و بسیاری از تفریحات پر هیجان را در این روزها تجربه خواهید کرد.

 • The February Blues XXIII

زمان 30 ژانویه تا 2 فوریه

جشنواره بلوز در مکان های مختلف شهر بری برگزار می شود. کتابخانه ها، رستوران ها، کافه ها و محل همایش ها و کنسرت های بری هر ساله محل برگزاری این رویداد هستند. شما در این مدت از یک فضای عالی با موسیقی های عالی و هنر هنرمندان مختلف لذت خواهید برد.

 • روز خانواده در Sportsplex

زمان: 17 فوریه

شما در این رویداد یک روز شاد و پر هیجان را در کنار خانواده با سورتمه سواری، اسکیت، هاکی و دیگر ورزش های زمستانی تجربه خواهید کرد.

 • جشنواره فیلم Reel Stories

زمان: 20 تا 23 فوریه

همانطور که گویاست، این جشنواره هرساله به نمایش بهترین آثار فیلم سازانی از بخش های مختلف کشور در تئاتر آپتاون می پردازد.

 • رویداد Hot Cocoa Trail

زمان: آخر هفته های ماه فوریه

نمایشگاهی از انواع کاکائوهای داغ با طعم و عطرهای متنوع در مرکز شهر که تجربه جذابی برای هر گردشگر خواهد بود.

 • فستیوال St. Patrick’s Day

جشن های روز سنت پاتریک که در اصل یک جشن اصیل ایرلندی است، بهانه ای برای رونق کسب و کارهای بری است. موسیقی زنده، جشنواره غذا و نوشیدنی های ایرلندی و بسیاری از برنامه های شاد یک روز به یاد ماندنی را برای شرکت کنندگان ثبت می کند.

سیستم حمل و نقل عمومی بری

علاوه بر هزینه پایین نگهداری خودرو در بری، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی هم کمک زیادی به پس انداز درآمدتان می کند. سه سرویس اتوبوس از ایستگاه های تورنتو به سمت بری وجود دارد که هر روزه در ساعات مختلف و بطور منظم به سمت مرکز شهر بری حرکت در رفت و آمد هستند. این سرویس ها به ترتیب GO Bus، Hammond و Ontario Northland هستند.

فرودگاه منطقه ای دریاچه سیمکو LSRA یکی از جدیدترین فرودگاه های کشور کاناداست که خدمات پروازهای داخلی و بین المللی و پروازهای آموزشی با هواپیماهای تفریحی را داراست. دسترسی سریع از تمامی مناطق شهر بری توسط بزرگراه ها از ویژگی های بارز محل قرارگیری فرودگاه LSRA است.

از دیگر سرویس های حمل و نقل عمومی در بری، مترو است که هزینه های رفت و آمد درون شهری را بسیار کاهش داده است.

افرادی که روزانه بین تورنتو و بری در رفت و آمد هستند، علاوه بر خودروی شخصی، می توانند از سرویس های زیر استفاده کنند:

 • هزینه تاکسی از فرودگاه پیرسون تا بری 140 دلار کاناداست. این مبلغ بسته به نوع خودرو، کمی متغیر خواهد شد.
 • می توانید از اتوبوس های Ontario Northland یا GO Bus هم استفاده کنید. اتوبوس نورثلند مستقیما وارد مرکز شهر بری می شود. اما در سرویس GO Bus در برخی ایستگاه ها ممکن است مجبور به عوض کردن اتوبوس شوید. بلیط یک طرفه با سرویس اتوبوس نورثلند 25 دلار و با سرویس GO Bus 15 دلار کاناداست.
 • تورنتو به بری با قطار GO، سفری راحت با GO Train را از تورنتو به بری در زمان 1 ساعت و 45 دقیقه تجربه کنید. تنها مشکل این سرویس این است که صبح ها از باری به تورنتو حرکت می کند و عصرها برمی گردد. بنابراین برای افرادی که صبح از تورنتو به بری حرکت می کنند، تعداد انگشت شماری سرویس قطار وجود دارد.
 • مسیر هوایی، شاید خنده دار بنظر برسد که این مسیر کوتاه را هوایی طی کنید، با این حال، خطوط هوایی FlyGTA برای موارد اضطراری وجود دارد. شما باید از فرودگاه بیلی بیشاپ تورنتو سیتی و به فرودگاه LSRA پرواز کنید.

مزایای زندگی در بری

 • زندگی در بری بهتر از آنچه گفته شد، خواهد بود. این را یقینا تجربه خواهید کرد. برای دوستداران طبیعت، بری همان مکانی است که می خواهید.
 • نزدیکی بری به تورنتو یک امتیاز بزرگ برای مهاجرین تازه وارد به کاناداست. علاوه بر فرصت های شغلی مختلفی که توسط شرکت های بزرگ در این شهر ایجاد شده است، شما می توانید به راحتی در تورنتو کار و در بری زندگی کنید.
 • هزینه زندگی پایین تر در بری از بسیاری از جنبه ها قابل لمس است. هزینه رفت و آمد، خوراک، پوشاک، اجاره و حتی خرید خانه؛ چیزی که بسیاری از ساکنین تورنتو و شهرهای اطراف را برای زندگی در بری تشویق می کند!
 • طبیعت فوق العاده در کنار بهره مندی از امکانات ایده آل زندگی مزیت دیگری است که نمی توان آن را نادیده گرفت. در این شهر هیچ وقت از مناظر بکر و دیدنی سیر نمی شوید.

قیمت اقلام اساسی در بری

نوع محصول
در فروشگاه ها
محدوده قیمت میانگین قیمت
شیر معمولی (هر گالن)4.5- 157.5
یک قرص نان سفید (lb)1.81-5.192.72
برنج سفید (lb)0.45-2.271.49
تخم مرغ (بسته 12 تایی)2.20-5.504.05
پنیر محلی (lb)3.78- 6.355.07
فیله مرغ (lb)5.44-8.997.61
گوشت گاو (lb)2.72-10.776.77
سیب (lb)0.91-4.652.17
موز (lb)0.45-2.640.69
پرتقال (lb)0.91-21.58
گوجه فرنگی (lb)1.36-3.632.17
سیب زمینی (lb)0.36-4.701.88
پیاز (lb)0.81-3.592.04
کاهو (یک سر)1.5-6.722.42
آب (بطری 1.5 لیتری)0.5-81.5
نوشیدنی wine7-2015
نوشیدنی داخلی Beer (بطری نیم لیتری)2-62.65
نوشیدنی وارداتی Beer (بطری نیم لیتری)2.5-43
سیگار (بسته 20 عددی)14-1715

هزینه زندگی در بری

بری اگرچه سومین شهر بزرگ استان انتاریو است، اما یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا است. فاصله نزدیک به تورنتو و اسپرینگ واتر این شهر را به یکی از بهترین مناطق برای زندگی تبدیل ساخته است. در ادامه مروری بر قیمت اقلام و سرویس های اولیه زندگی در بری خواهیم داشت.

درباره هزینه زندگی در کانادا و هزینه مهاجرت به کانادا بیشتر بدانید.

هزینه رستوران ها در بری

نوع
وعده غذایی
محدوده
قیمت
میانگین
قیمت
غذای اصلی با نوشیدنی در یک رستوران ارزان قیمت8.25-20.6312.60
یک وعده فست فود مک دونالد یا غذاهای مشابه4.95-9.089.45
هر بطری Coca-Cola  (0.33 lit)0.95-2.482.10
هر بطری آب (0.33 lit)0.82-2.061.40

هزینه حمل و نقل در بری

نوع
سرویس
حمل و نقل
محدوده
قیمت
میانگین
قیمت
بلیط یک طرفه (حمل و نقل درون شهری)3-3.53.25
تاکسی (در ترافیک روان)3.25-3.53.25
تاکسی 1 مایل (در ترافیک روان)2.16-8.053.09
تاکسی ( توقف یک ساعته در ترافیک روان)30-3030
گازوئیل (هرگالن)4.83-6.975.41
فولکس واگن گلف 1.4  90 کیلووات ترند لاین (یا خودروی معادل آن)22000-2500023000
تویوتا کرولا سدان 1.6 لیتری 97 کیلووات Comfort (یا خودروی جدید معادل آن)25000-3600027421.67

هزینه ورزش و تفریح در بری

نوع خدمات ورزشیمیانگین قیمت
باشگاه (کودکان)21
باشگاه (نوجوان 13 تا 17 سال)46.90
باشگاه (بزرگسال)61.10
شنا (کودکان)34.30
شنا (نوجوان 13 تا 17 سال)41.25
شنا (بزرگسال)52.70
اسکیت (کودکان)21
اسکیت (نوجوان 13 تا 17 سال)32.35
اسکیت (بزرگسال)44.30
هاکی (کودکان)21
هاکی (نوجوان 13 تا 17 سال)32.35
هاکی (بزرگسال)44.30
سینما12

هزینه مراقبت از کودک در بری

نوع
خدمات مراقبتی
محدوده
قیمت
میانگین
قیمت
پیش دبستانی (یا مهدکودک) تمام روز- خصوصی- ماهانه برای هر کودک1300-13001300
دبستان بین المللی(سالیانه برای هر کودک)22000-2400023000

هزینه کفش و لباس در بری

نوع پوشاکمحدوده
قیمت
میانگین
قیمت
شلوار جین (برند Levis یا کیفیت مشابه)35-8562.39
لباس تابستانی در فروشگاه زنجیره ای (برند ZARA, H&M و …)25-6045.21
کفش ورزشی (برند Nike)70-12090
کفش چرم تجاری مردانه90-150120.83

هزینه خرید مسکن در بری

نوع مسکنمیانگین قیمت
(دلار کانادا)
واحد دو خوابه ویلایی مجزا934,000
واحد 3 خوابه ویلایی مجزا968,000
واحد 4 خوابه ویلایی مجزا1,200,000
واحد 5 خوابه ویلایی مجزا1,300,000
واحد 2 خوابه شهری812,000
واحد 3 خوابه شهری804,000
واحد 4 خوابه شهری726,000
آپارتمان ملک شخصی  Condo تک خوابه518,000
آپارتمان ملک شخصی  Condo 2 خوابه648,000
آپارتمان ملک شخصی  Condo 3 خوابه708,000

هزینه اجازه ماهیانه مسکن یا واحد آپارتمانی در بری

نوع مسکنمحدوده
قیمت
میانگین
قیمت
آپارتمان تک خوابه در بخش مرکزی شهر1,600-2,2001,850
آپارتمان 3 خوابه در بخش مرکزی شهر2,400-3,5002,812
آپارتمان تک خوابه در خارج از ناحیه مرکزی شهر1,300-2,7501,530
آپارتمان 3 خوابه در خارج از ناحیه مرکزی شهر2,300-3,1002,600

یکی از مهم ترین دلایل سکونت در بری از نظر بسیاری از شهروندان هزینه مسکن بسیار ارزانتر است. که بسیار منطقی بنظر می رسد. بخصوص وقتی که امکانات رفاهی و همینطور نزدیکی آن به تورنتو را در نظر بگیرید، بسیار مقرون بصرفه خواهد بود.

در واقع اگر محل کار شما در تورنتو باشد می توانید مسافت 112 کیلومتری تا بری را در زمانی کمتر از 2 ساعت طی کنید. اگر این واقعیت را در نظر بگیرید که رهن یک خانه در منطقه “Urban North” بری حتی کمی کمتر از اجاره یک آپارتمان در منطقه معمولی تورنتو است، تصمیم گیری برای هر کسی ساده تر می شود.

در واقع یک حساب سر انگشتی کافیست تا هوشمندانه تر تصمیم بگیرید. با این تفاسیر واضح است که چرا بسیاری زندگی در یک منطقه عالی بری را به آپارتمان نشینی در تورنتو ترجیح می دهند. مزیت زندگی در منطقه Urban North این است که به راحتی به ایستگاه اتوبوس Barrie South GO دسترسی دارید و هزینه های رفت و آمد شما پایین می آید.

حقوق و وام در بری

اگر به دید کلی بنگریم، میانگین حقوق برای مشاغل مختلف در شهر بری عددی معادل با 67559 دلار کانادا در سال یا به عبارتی برای هر ساعت کار در این شهر مبلغ 32 دلار پرداخت می شود. حقوق میانگین برخی مشاغل متداول در بری به شرح زیر است:

شغلمیانگین حقوق
قاضی31,199
پرستار رسمی88,858
داروساز135,895
مربی شخصی55,807
متصدی رستوران32,117
کارمند بانک37,608

درباره مالیات در کانادا و همچنین مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بدانید.

انعام دادن به کارکنان در بری

مثل هر شهر دیگر در کانادا و آمریکا، در بری هم انعام دادن عملی رایج است. اگر تازه وارد هستید، باید این نکته را به یاد داشته باشید که انعام صرفا برای خدمات شخصی پرداخت می شود، نه برای خدمات حرفه ای. مثلا شما به یک کارمند بانک نباید انعام بدهید؛ درحالی که می توانید در صورت تمایل به پیشخدمت رستوران یا متصدی هتل بپردازید.

در واقع انعام دادن نوعی ایجاد تعادل بین حقوق افراد یک جامعه است. یعنی به افرادی که خدماتی مثل پرستاری یا سرو غذا را انجام می دهند، می توانید مبلغی علاوه بر مزد اصلی که باید بپردازید، اضافه کنید. این کار به نوعی به افزایش درآمد افراد کم درآمد کمک می کند.

آمارها نشان می دهند که متوسط انعامی که در کانادا پرداخت می شود، 13.8 درصد مبلغ اصلی است. در استان انتاریو و البته در بری این عدد 14 درصد است. البته نیازی نیست همیشه انعام بدهید، به ویژه مواقعی که از خدمات دریافتی راضی نیستید!

برق شهری در بری

بری هم همچون همه شهرهای کانادا، از جریان برق AC با ولتاژ 120 ولت با فرکانس 60 هرتز استفاده می کند. یعنی دستگاه های الکترونیکی ساخت کشورهایی با برق 220 یا 240 ولت سازگار با برق شهری بری نیست. بهترین راه برای حل این مسئله استفاده از ترانسفورماتور است.

زبان رسمی در بری

زبان رسمی ساکنین بری انگلیسی است. طبق سرشماری اخیر منطقه ای، 93% مردم بری فقط به زبان انگلیسی، 0.1% به زبان فرانسوی، 6.4% دو زبانه فرانسوی و انگلیسی و 0.4% به زبانی غیر از دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند. این درصد کم به زبان های مادری ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی، لهستانی، پرتغالی، هلندی، فیلیپینی، روسی، مجارستانی و اردو صحبت می کنند.

تلفن همراه در بری

کد شهر بری برای تماس از طریق تلفن ثابت 705 و 249 است. برای تماس از طریق تلفن همراه ابتدا کد +1 (کد کشور) و سپس یکی از دو کد 249 یا 705 و در پایان کد 7 رقمی مورد نظر خود را شماره گیری کنید. برای تماس از تلفن همراه به تلفن همراه تنها کافیست کد +1 را پیش از شماره مشترک وارد کنید. 

درباره سیم کارت و تلفن در کانادا و اینترنت در کانادا و همچنین خرید از فروشگاه‌ های ارزان در کانادا بیشتر بخوانید.

اینترنت در بری

متوسط هزینه ماهانه اینترنت در شهر بری 66.93 دلار است. در حال حاضر بیش از 60 عرضه کننده خدمات اینترنت در این شهر وجود دارد. بالاترین سرعت اینترنت 1000 مگابیت در ثانیه توسط مترولوپ  “Metro Loop “ارائه می شود. از آنجایی که همه ی ما از کمترین قیمت ها استقبال می کنیم، بهتر است بدانید که کمترین قیمت اینترنت در بری 10 دلار است.

ساعات بازگشایی کسب و کارها و مغازه ها در بری

ساعت شروع به کار مشاغل مختلف در بری مثل هرجای دیگر، متفاوت است. ساعت کاری برخی بانک ها و مراکز دولتی از 9 صبح تا 6 عصر است. برخی مشاغل دیگر از 8 صبح تا 5 فعال هستند. فروشگاه ها و مراکز خرید نیز از 10 صبح تا 8 شب و برخی تا 10 شب باز هستند. در بری مشاغل خصوصی زیادی وجود دارد که ساعات کاری را بر حسب شرایط خود تنظیم می کنند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا در تراست بخوانید.

ایرانیان مقیم بری

بر اساس سرشماری سال 2016 تعداد 325 نفر به زبان های ایرانی، 290 نفر به زبان فارسی و 5 نفر به زبان کردی صحبت می کنند. از این آمار می توان به طور حدودی تعداد ایرانیان ساکن بری را تخمین زد.

درباره ایرانیان کانادا و قوانین ورود و خروج کانادا و اسکان در کانادا بیشتر بخوانید.

تحصیل در بری

یکی از معروف ترین مراکز تحصیلی در بری، کالج جورجیاست که در سال 1967 تاسیس شده است. جورجیا از سال 2013 رتبه دوم بهترین کالج های کانادا و همینطور رتبه سوم در دنیا را به خود اختصاص داده است. کیفیت بالای آموزش و نیز انعطاف پذیری و ظرفیت پذیرش دانشجویان بین المللی از دلایل محبوبیت این کالج است.

پردیس دانشگاه “Laurentian”  با همکاری کالج جورجیا در بری فعالیت می کند و از سال 2001 برنامه هایی را در Barrie ارائه می دهد. این دانشگاه نزدیک به 3000 فارغ التحصیل در Barrie و اطراف آن دارد و نیروی کار حرفه ای برای جامعه اقتصادی بری فراهم می کند. از دیگر کالج ها یا مدارس بری می توان به نام های زیر اشاره کرد:

 • آکادمی بلیث بری “Blyth Academy Barrie”
 • کالج ثور “Thor College”
 • آکادمی اوکس “Seven Oaks Academy”

مدارس بری با زمینه مذهبی

 • Arise Christian Academy
 • Heritage Christian Academy
 • Timothy Christian School

مدارس خصوصی بری

 • مدرسه خلیج کمپنفلت “Kempenfelt Bay School”
 • مونته سوری “Barrie Montessori”

درباره ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا و همینطور زندگی دانشجویی در کانادا بیشتر بخوانید.

محله های بری

همانطور که پیش از این هم گفتیم، بری شهری تاریخی است و طبیعتا محله های جذابی با معماری خاص در این شهر خواهید دید. مرکز شهر بری محله ای دیدنی در چند قدمی ساحل است. زمین های بازی، مسیرهای پیاده روی، بافت تاریخی ساختمان ها، مغازه ها و بوتیک ها، رستوران ها و ساحل دیدنی از جاذبه های این محله است.

منطقه فارست هیل “Forest Hill” در بخش غربی شهر بری، یکی از مناطق رو به رشد این شهر است که برای خانواده های جوان و همینطور مهاجران جدید یک محیط ایده آل برای زندگی است. این منطقه نزدیک به بزرگراه و ساحل واساگا است و دسترسی خوبی به مدارس شهر دارد.

منطقه سانیدیل “Sunnidale Barrie” با فضای سبز 70 هکتاری، مسیرهای عالی برای پیاده روی و ورزش و زمین های بازی برای کودکان و خانواده ها از دیگر نواحی سرسبز بری برای زندگی است.

اگر دانشجو هستید، بهتر است در قسمت شمالی شهر که نزدیک به کالج جورجیا است، زندگی کنید. با این کار در هزینه حمل و نقل خود صرفه جویی می کنید.

اقتصاد بری

فعالیت کمپانی های بزرگی نظیر IBM و  TD Canada و بسیاری شرکت های معروف کانادایی و خارجی دیگر وضعیت اقتصادی پر جنب و جوشی برای این شهر فراهم نموده است. با این حال، می توان گفت چرخ اصلی اقتصاد بری روی گردشگری می چرخد.

همانطور که پیش از این گفته شد، بری یادگارهایی از جنگ 1812 و همینطور مبارزه با نظام برده داری را در خود دارد. هر ساله بسیاری از مردم جهان برای بازدید از مناطق تاریخی، اسکله ها، جاذبه های طبیعی، هنرهای تجسمی و صدها دیدنی دیگر وارد این شهر می شوند.

بخشی از اقتصاد بری بر پایه کشاورزی و چوب بری است. صنعتی که پیشینه طولانی تری در این ناحیه دارد.  مساحت کل زمین 898.02 کیلومتر مربع در منطقه شهری خود است که بخش قابل توجهی از حوزه را زمین های کشاورزی یا علفزار تشکیل می دهد.

در تراست بخوانید: ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا ، اقتصاد کانادا و ویزای خود اشتغالی کانادا

سرمایه‌ گذاری در شهر بری
سرمایه‌ گذاری در شهر بری

کار در بری

همانطور که در بخش بالاتر گفته شد، اقتصاد بری شامل گردشگری، خدمات، چوب بری و کشاورزی است. در کنار این موارد، بخشی از صنایع استان انتاریو در بری تاسیس شده است. شرکت های معروفی مثل IBM و  TD Canada هم نقش قابل توجهی در ایجاد شغل در بری داشته اند.

اما جالب این است که جمعیت چشمگیری از ساکنین بری در تورنتو و شهرهای اطراف مشغول به کارند. سرشماری که در سال 2016 در بری انجام شد نشان داد بیش از یک پنجم ساکنین بری روزانه بین این شهر و تورنتو یا سایر شهرهای همسایه ( همچون Innisfil و Springwater) در رفت و آمدند.

درباره ی کار در تورنتو ، تجربه کانادایی و همچنین ویزای کار کانادا بیشتر بدانید.

رفتار مردم بری با مهاجرین

در سال های پیشین از شهر بری به عنوان خوابگاه شهر تورنتو یاد می شد. رفت و آمد بالای جمعیتی که روزانه در تورنتو فعالیت می کنند و شبانه به بری برمی گردند، این تعبیر را به وجود آورده است. از طرفی در شهر بری، تنوع فرهنگی آشکاری وجود دارد.

این را در مدارس، تنوع غذایی و جشنواره های فرهنگی به وضوح احساس می کنید. همچنین تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در این شهر ساکن هستند. عددی نزدیک به 61605 مهاجر که به 112 زبان مختلف صحبت می کنند جامعه ای متنوع در این شهر پدید آورده است.

با توجه به جمعیت رو به رشد مهاجران، این شهر به مرور به یک مرکز چند فرهنگی تبدیل خواهد شد که در گسترش هرچه بیشتر صنعت گردشگری شهر موثر خواهد بود.

چیزهایی که باید در مورد بری بدانید

با توجه به جمعیت نسبتا بالای شهر و همچنین رشد قابل توجه جمعیت، به سادگی می توان چنین برداشت کرد که بری محیطی بسیار راحت و قابل سکونت است. بازهم نگاهی به آمارها بیندازیم؛ در شهر بری 63670 متاهل وجود دارد که شامل 17725 زوج دارای فرزند و 13555 زوج بدون فرزند زندگی می کنند.

درآمد میانگین هر خانواده در این شهر بیش از 91293 دلار در سال است. جالب است بدانید در نظرسنجی های اخیر در کانادا بری هرساله به عنوان یکی از بهترین شهرها برای زندگی در کانادا انتخاب شده است.

سیاست در شهر بری

سیاست بری بی شباهت به دیگر شهرهای کانادا نیست. شورای شهر بری هرچهار سال یکبار توسط شهروندان انتخاب می شود. گروهی که شامل 10 عضو شورای شهر و یک شهردار می شود. در سال 1950 تا 1952 مارجوری همیلتون، اولین زنی بود که شهردار بری شد.

بیمه درمانی در بری

بیمه سلامت شخصی گزینه ای کارآمد کاهش هزینه های درمانی و بهداشتی در کاناداست. بیمه درمانی دولتی تمام هزینه های درمانی را پوشش نمی دهد. طبیعی است هر فردی با هزینه های مختلف مراقبت های بهداشتی روبرو شود.

مواردی مثل خدمات اپتومتریست، دندان پزشکی، فیزیوتراپی و ماساژ درمانی. بیمه سلامت شخصی هزینه هایی که تحت پوشش بیمه درمانی استانی نباشند را پوشش می دهد. مثلا افراد بازنشسته باید از بیمه درمانی خوداشتغالی استفاده کنند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت با خیالی آسوده!

موسسه مهاجرتی تراست متشکل از بهترین وکلای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) همه کارهای لازم را با دقت و دلسوزی پیگیری می‌کنند

سوالات متداول

آیا بری برای زندگی ایده آل است؟

یک شهر تاریخی، توریستی با طبیعت بکر، امکانات استاندارد برای زندگی و هزینه‌ی پایین تر در مقایسه با دیگر شهرهای همسایه، قطعا یک محیط ایده آل برای زندگی خواهد بود. علاوه بر همه اینها، بری شهری رو به رشد است و از فرصت های شغلی خوبی برای آینده فرزندان شما برخوردار است.

مهم ترین مزیت زندگی در بری چیست؟

با وجود همه مزایایی که در مورد شهر بری می توان نام برد، شاید نزدیک بودن به تورنتو ویژگی باشد که بیش از بقیه به چشم بیاید. البته که از قیمت پایین خرید یا اجاره مسکن و هزینه زندگی کمتر در این شهر نیز نمی توان چشم پوشی کرد.

هزینه زندگی در بری چقدر است؟

میانگین درآمد مشاغل مختلف در شهر بری 67559 دلار کانادا در سال است. یعنی 32 دلار در ساعت، که با وجود هزینه های پایین تر رفت و آمد، خرید یا اجاره مسکن و حتی خرید اقلام خوراکی و پوشاک، هر فردی می توان یک زندگی ایده آل و بدون نگرانی از کمبود بودجه در این شهر داشته باشد.

فاصله بری تا تورنتو چقدر است؟

فاصله بین دو شهر بری و تورنتو 108 کیلومتر است. ارتباط بین دو شهر از طریق اتوبوس، قطار GO، تاکسی، خودروی شخصی و حتی هواپیما امکان پذیر است. مسیر زمینی بین دو شهر با اتوبوس تقریبا 1 ساعت و 45 دقیقه است.

ارزان ترین شهر کانادا کدام است؟

نرخ خرید و اجاره مسکن، بیمه خودرو، قیمت گازوئیل و قیمت اقلام اساسی در بری به مراتب از دیگر شهرهای کانادا کمتر است. همین دلایل کافیست تا شهر بری را به عنوان یکی از ارزان ترین شهرهای کانادا نام برد.

فرصت های شغلی در بری چگونه است؟

اقتصاد اصلی شهر بری بر پایه گردشگری است. اما فرصت های شغلی فراوانی در این شهر می توان یافت. از کار در کمپانی های صنعتی معروف کانادایی و آمریکایی تا صنعت کشاورزی و تولید، علاوه بر این با توجه به هزینه های پایین تر زندگی در بری، این شهر یک موقعیت عالی برای شروع کارآفرینی است.

مهم ترین دانشگاه بری کدام است؟

یکی از معروف ترین مراکز تحصیلی در بری، کالج جورجیاست. همینطور پردیس دانشگاه “Laurentian” با همکاری با کالج جورجیا در بری فعالیت می کند و از سال 2001 فعالیت هایی در شهر بری  انجام می دهد

اجاره آپارتمان در بری چقدر است؟

میانگین هزینه اجاره آپارتمان در بری متناسب با مساحت و تعداد اتاق ها و البته منطقه متفاوت است. در مجموع اگر بخواهید در بخش مرکزی شهر بری یک واحد آپارتمان یک خوابه اجاره کنید، حدودا 1850 دلار در ماه باید بپردازید. در مجموع بیشترین مبلغی که برای اجاره آپارتمان در بری نیاز دارید، کمتر از 3000 دلار است.

قیمت خانه در بری چقدر است؟

قیمت خانه در بری به نسبت نوع ملک، مساحت و موقعیت مکانی متفاوت است. هزینه ها بین 500,000 تا 1,300,000 دلار کانادا متغیر است. که می توانید با در نظر داشتن بودجه مالی خود اقدام به خرید واحد مناسب کنید.

آیا زندگی در بری ارزان تر از تورنتو است؟

با توجه به همه اعداد و ارقامی که در این مقاله ذکر شد، قطعا هزینه های زندگی در بری پایین تر از تورنتو است. به همین دلیل بسیاری از مردم ترجیح می دهند در بری زندگی کنند و همزمان در تورنتو به کار یا تحصیل بپردازند. به این ترتیب هزینه های زندگی کمتری خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.