مهاجرت به آنتاریو

درباره مهاجرت به آنتاریو (Ontario) چه می‌دانید؟ تا چه اندازه از راه‌های مهاجرت به انتاریو اطلاع دارید؟ آیا از مزیت‌های رفتن به آنتاریو کانادا مطلع هستید؟ تا چه اندازه با انتاریو کانادا آشنایی دارید؟ اگر به دنبال یافتن اطلاعات دقیقی درباره مهاجرت به استان انتاریو کانادا هستید، با مطالعه کامل این مطلب می‌توانید اطلاعات کامل و مفیدی را درباره انواع روش‌های مهاجرت به این استان کانادایی به دست آورید.

همچنین در این مطلب، موضوعات مختلفی مانند مزایا و هزینه‌های مهاجرت به انتاریو، پاسخ برخی از سؤالات رایج درباره مهاجرت به استان آنتاریو و نیز، راه‌های اخذ اقامت کانادا از طریق شرکت در برنامه‌های مهاجرت به آنتاریو آورده شده است؛ اما در ابتدا و در بخش بعدی، به معرفی استان آنتاریو کانادا می‌پردازیم.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

مقدمه ای درباره مهاجرت به آنتاریو

آنتاریو یکی از استان‌های کانادا است که در بخش مرکزی این کشور واقع‌شده است. اگر به مهاجرت به آنتاریو فکر می‌کنید، بهتر است بدانید که انتاریو طرفداران زیادی در بین مهاجران دارد. به شکلی که استان آنتاریو پرجمعیت‌ترین استان در کانادا است که در حدود 38 درصد از جمعیت این کشور را در خود جای‌داده است. همچنین، استان آنتاریو ازنظر وسعت نیز بعد از استان کبک، به‌عنوان بزرگ‌ترین استان در کشور کانادا شناخته می‌شود. در جدول زیر، برخی از ویژگی‌های استان انتاریو کانادا آورده شده است:

جمعیت14 میلیون نفر
شهرهای مهماتاوا، تورنتو، واترلو
مرکز استانشهر تورنتو
صنایع مهمکشاورزی، فناوری، معدن، خودروسازی
معروف‌ترین جاذبه گردشگریآبشار نیاگارا
بلندترین برجCN Tower

موقعیت جغرافیایی و اقلیم آنتاریو

استان آنتاریو از غرب با استان مانیتوبا، از سمت شرق و شمال شرقی با استان کبک در کانادا و نیز، از جنوب با مناطق مینه‌سوتا، میشیگان، اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک در کشور امریکا هم‌مرز است. اکثر جمعیت استان آنتاریو و زمین‌های قابل‌کشت در این استان، در بخش‌های جنوبی انتاریو واقع‌شده است. این در حالی است که جمعیت در بخش‌های شمالی انتاریو به شکل پراکنده است.

اقلیم آنتاریو با توجه به فصل و موقعیت جغرافیایی در بخش‌های مختلف آن، متفاوت است. آنتاریو یکی از گرم‌ترین مناطق در کشور کانادا است. به شکلی که متوسط حداکثر دمای روزانه در استان انتاریو برابر با 12 درجه سانتی‌گراد است. معمولاً بهترین زمان برای رفتن به آنتاریو، از ماه مِی الی ماه سپتامبر میلادی است.

مذهب و زبان رسمی در آنتاریو

بر طبق سرشماری صورت گرفته در سال 2011 میلادی، اغلب ساکنان استان آنتاریو مسیحی هستند. همچنین، در حدود 5 درصد از ساکنان آنتاریو کانادا را نیز مسلمانان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که با توجه به جذابیت این استان کانادایی، تقریباً مهاجران از هر دین و مذهبی در این منطقه از کانادا زندگی می‌کنند. زبان رسمی در استان آنتاریو نیز زبان انگلیسی است.

بیش از 97 درصد از کسانی که در این منطقه از کانادا سکونت دارند، از آشنایی کافی به زبان انگلیسی برخوردار هستند. درحالی‌که تنها در حدود 11.5 درصد از شهروندان آنتاریو به زبان فرانسوی آشنایی دارند؛ بنابراین اگر تصمیم خود را برای مهاجرت به آنتاریو گرفته‌اید، حتماً نسبت به تقویت زبان انگلیسی خود اقدام کنید.

راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

مولفه های اقتصادی اثرگذار در مهاجرت به آنتاریو

اگرچه دلایل مختلفی برای مهاجرت به آنتاریو وجود دارد، اما قطعاً یکی از عوامل مهمی که در مهاجرت به آنتاریو تأثیر فراوانی دارد، وضعیت اقتصادی در آنتاریو کانادا است. به همین دلیل در این قسمت و قبل از پرداختن به مزایای مهاجرت به انتاریو، نگاهی به وضعیت اقتصادی در این استان کانادایی می‌اندازیم.

برخی از مشخصه‌ های اقتصادی در آنتاریو

 • استان آنتاریو یکی از استان‌های مهم کانادا در بخش تولید است. در سال 2004 میلادی، در حدود 52 درصد از تولید کانادا در استان آنتاریو بوده است. استان آنتاریو با برخورداری از منابع طبیعی و زیرساخت‌های حمل‌ونقلی بسیار مناسب، توانسته است تا به یکی از قطب‌های اصلی کشور کانادا در بخش تولید تبدیل شود. ازجمله مهم‌ترین محصولات تولیدی در استان آنتاریو عبارت هستند از: وسایل نقلیه موتوری، محصولات غذایی، فولاد، آهن، وسایل برقی، کاغذ و مواد شیمیایی.
 • بزرگ‌ترین شریک تجاری استان آنتاریو، منطقه میشیگان در کشور امریکا است.
 • صنایع مرتبط با بخش‌های معدن و جنگل‌داری، ازجمله بخش‌های اقتصادی بسیار مهم در مناطق شمالی استان آنتاریو محسوب می‌شوند.
 • شهر تورنتو به‌عنوان مرکز خدمات مالی و صنعت بانکداری در کشور کانادا شناخته می‌شود. این در حالی است که شهرهای مجاور به منطقه کلان‌شهر تورنتو، در زمینه‌های توزیع محصولات، فناوری اطلاعات و صنایع تولیدی، از مراکز اصلی اقتصادی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.
 • بزرگ‌ترین پارک فناوری در کشور کانادا نیز در این استان واقع‌شده است.
 • یکی دیگر از بخش‌های اصلی در اقتصاد استان آنتاریو، صنعت گردشگری است.

با برخورداری استان آنتاریو از مراکز بسیار مهم مالی و تجاری در کانادا، وجود بخش‌های اقتصادی متنوع و نیز، رونق ‌بخش‌های تولیدی در این استان، می‌توان این‌گونه بیان کرد که بدون شک یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های مهاجرتی، مهاجرت به آنتاریو کانادا است. با مهاجرت به استان آنتاریو، نه‌تنها می‌توانید از سطح بسیار خوبی از رفاه اجتماعی برخوردار شوید، بلکه می‌توانید از فرصت‌های شغلی بسیار خوبی که در شهرهای مختلف آنتاریو وجود دارد نیز، بهره‌مند شوید.

مزایای مهاجرت به آنتاریو

حال که با استان آنتاریو کانادا آشنا شدیم، این سؤال مطرح می‌شود که مزایای مهاجرت به آنتاریو کدام است؟ آنتاریو چه مزیت‌هایی برای مهاجران دارد؟ چرا باید به این منطقه از کانادا مهاجرت کنیم؟ قبل از اینکه به مزایای قابل‌توجه برای مهاجرت به استان آنتاریو بپردازیم، خوب است به این نکته اشاره‌کنیم که در حقیقت با مهاجرت به استان آنتاریو، شما به یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان مهاجرت می‌کنید. درنتیجه، می‌توانید از مزایای فراوانی که برای زندگی در کشور کانادا وجود دارد نیز، برخوردار شوید.

برخی از مهمترین مزایای مهاجرت به انتاریو

 • اخذ اقامت دائم کانادا: با مهاجرت به آنتاریو کانادا می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان، برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنید. کانادا با ارائه روش‌های مهاجرتی بسیار متنوع، کشوری پیشتاز در جذب مهاجران است. شما با مهاجرت به استان آنتاریو کانادا و اخذ اقامت دائم این کشور، مزد زحمات خود را به بهترین شکل خواهید گرفت. ارائه روش‌های متنوع مهاجرتی که منجر به اخذ اقامت دائم در کانادا می‌شوند و نیز، شفافیت در فرآیندهای پذیرش در برنامه‌های مهاجرتی، ازجمله دلایلی هستند که نگرانی مهاجران را از بابت تصمیم‌گیری برای مهاجرت به آنتاریو کانادا، به‌خوبی برطرف کرده است.
 • اخذ حق شهروندی کانادا: آیا می‌دانستید که با اخذ اقامت دائم در کانادا از طریق مهاجرت به آنتاریو، می‌توانید به‌راحتی برای اخذ حق شهروندی کانادا نیز اقدام کنید؟ مهاجران در کشور کانادا این حق را دارند تا در صورت برخورداری از اقامت دائم کانادا، برای دریافت حق شهروندی این کشور نیز اقدام کنند.
 • اخذ پاسپورت کانادا: بدون شک یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به آنتاریو کانادا، امکان اخذ پاسپورت کانادا برای مهاجران است. یکی از معتبرترین گذرنامه‌های جهان، پاسپورت کانادا است. بر اساس شاخص گذرنامه Henley، پاسپورت کانادا در فهرست 10 گذرنامه برتر جهان قرارگرفته است. به شکلی که دارندگان این گذرنامه می‌توانند به 185 کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ارزش پاسپورت کانادا، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
 • تضمین آینده فرزندان: با مهاجرت به آنتاریو کانادا می‌توانید فرصت‌های بیشمار تحصیلی و شغلی را به فرزندان خود هدیه دهید. امکان تحصیل رایگان در مدارس دولتی کشور کانادا به‌راحتی برای شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت دائم این کشور فراهم است. نظام آموزشی کانادا در فهرست برترین نظام‌های آموزشی در جهان قرار دارد. برخورداری این کشور از مؤسسات آموزشی بسیار معتبر، امکان پرورش استعدادهای تحصیلی فرزندان شما را به‌خوبی فراهم کرده است.
 • امکان کار در بهترین شرکت های کانادایی و چند ملیتی: بسیاری از شرکت‌های معتبر کانادایی و بین‌المللی در استان آنتاریو کانادا قرار دارند. وجود مراکز بسیار مهم مالی و تجاری در استان آنتاریو موجب شده است تا تعداد زیادی از شرکت‌های بسیار معتبر، شعبه‌های کسب‌وکار خود را در کلان‌شهر تورنتو به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی در کانادا و نیز، در شهر اتاوا به‌عنوان پایتخت کانادا، راه‌اندازی کنند.

اقتصاد قدرتمند آنتاریو یکی از دلایل اصلی مهاجرت به آنتاریو کانادا است. رونق اقتصادی در شهرهای مختلف این استان، نیاز به جذب نیروهای کاری را افزایش داده است. با توجه به تقاضای موجود برای جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص از بین مهاجران در کانادا، می‌توان گفت افرادی که به این منطقه در کانادا مهاجرت می‌کنند امکان دستیابی به فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را خواهند داشت.

 • امکان تحصیل در برخی از بهترین مؤسسات آموزشی جهان: کیفیت بالای آموزش‌های ارائه‌شده در مراکز آموزش عالی در آنتاریو کانادا، یکی دیگر از جذابیت‌های این استان کانادایی برای مهاجران و دانشجویان خارجی است. دانشگاه تورنتو به‌عنوان معتبرترین دانشگاه کانادا در فهرست برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. به‌علاوه، دانشگاه یورک، دانشگاه رایرسون، دانشگاه اتاوا، دانشگاه کارلتون و دانشگاه واترلو نیز به‌عنوان مراکز آموزشی بسیار معتبری هستند که در منطقه آنتاریو کانادا قرار دارند.
 • امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مهاجرت به انتاریو، امکان مهاجرت همراه با همسر و فرزندان به کانادا است. به شکلی که با شرکت در برخی از برنامه‌های مهاجرتی، به‌راحتی می‌توانید همراه با خانواده و عزیزان خود به کانادا آنتاریو مهاجرت کنید. در ادامه این مطلب، درباره مهاجرت خانوادگی به آنتاریو کانادا توضیحات بیشتری آورده شده است.
 • مهاجرپذیری: کانادا به‌عنوان کشوری پیشرفته و صنعتی شناخته می‌شود که با اتخاذ سیاست‌های مهاجرپذیری، درهای خود را به روی مهاجران از سرتاسر دنیا گشوده است. شفافیت در برنامه‌های مهاجرتی ارائه‌شده، عدم وجود تبعیض در انتخاب مهاجران از بین کشورها، ملیت‌ها و نژادهای مختلف، تنوع در روش‌های مهاجرتی و کوتاه بودن فرآیند جذب مهاجران، ازجمله علل اصلی برتری مهاجرت به کانادا در مقایسه با سایر کشورها است.

شما به‌عنوان یک مهاجر می‌توانید به‌راحتی در کانادا تحصیل کنید، به دنبال فرصت‌های شغلی متناسب بااستعداد و تخصص خود باشید، خانواده تشکیل دهید، از خدمات اجتماعی کانادا استفاده کنید، در شرکت‌های کانادایی و بین‌المللی مشغول به کار شوید و اقامت دائم کانادا را نیز به‌راحتی به دست آورید.

تمامی مزیت‌های ذکرشده در حالی در اختیار مهاجران گذاشته می‌شود که این کشور هیچ محدودیتی را برای پذیرش مهاجران در نظر نگرفته است. مهاجرت به آنتاریو کانادا فرصتی استثنایی برای زندگی در یک کشور مهاجرپذیر و برخوردار از مردمی صمیمی و خونگرم را به شما می‌دهد.

نکته جالب‌توجه دیگر در مورد استان آنتاریو این است که در بیشتر شهرهای این استان، شهروندان از سنی بین 18 سال الی 34 سال برخوردار هستند. این موضوع نشان می‌دهد که استان انتاریو کانادا در بین جوانان و مهاجران از سرتاسر جهان، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. جالب است بدانید که مهاجران ساکن در آنتاریو از بیش از 150 کشور جهان به این منطقه از کانادا مهاجرت کرده‌اند. به شکلی که 29 درصد از شهروندان ساکن در شهرهای انتاریو، در خارج از شهرهای این استان متولدشده‌اند. در جدول زیر، جمعیت مهاجران آنتاریو بر اساس محل تولد نشان داده‌شده است:

محل تولد مهاجران
در انتاریو
درصد مهاجران
ساکن در انتاریو
آسیا48.5
اروپا29.7
امریکا12.7
آفریقا5.9
ایالات‌متحده امریکا2.8
 • برخورداری از یک زندگی با کیفیت: با مهاجرت به آنتاریو دریکی از مرفه‌ترین مناطق جهان زندگی خواهید کرد. بر طبق گزارشی که سایت macleans به نقل از مجله MoneySense ارائه کرده است، از بین 50 شهر برتر کانادا برای زندگی، 25 شهر متعلق به استان آنتاریو کانادا است! در نمودار زیر می‌توانید سهم استان‌های کانادایی را در برخورداری از بهترین شهرها برای زندگی مشاهده کنید.
مزایای مهاجرت به آنتاریو

همچنین، جالب است بدانید که بر طبق گزارش دیگری از مجله معتبر MoneySense در سال 2018 میلادی، از بین تمام شهرهای کانادا شهر اوکویل (Oakville) در استان آنتاریو، به‌عنوان بهترین شهر کانادایی برای زندگی انتخاب‌شده است. معیارهای مختلفی مانند مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌های زندگی در کنار برخورداری از درآمد بالا، شرایط آب و هوایی، زیرساخت‌های حمل‌ونقلی و نیز امنیت اجتماعی، موجب شده است تا استان آنتاریو، به‌عنوان بهترین منطقه در کانادا برای برخورداری از یک زندگی با کیفیت معرفی شود. داده‌های جمع‌آوری‌شده در پژوهش انجام‌شده از بین 415 شهر در کشور کانادا بوده است. به شکلی که در این پژوهش، شهرهای موردنظر در کانادا بر اساس 10 معیار اصلی مورد مقایسه قرارگرفته‌اند. این معیارها عبارت بودند از: اقتصاد و ثروت، مقرون‌به‌صرفه بودن هزینه‌های زندگی، رشد جمعیت، مالیات، حمل‌ونقل، میزان وقوع جرم، شرایط آب و هوایی، دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی، امکانات رفاهی و فرهنگی.

بیشتر بخوانید: بهداشت و درمان انتاریو

 • برخورداری از جذابیت‌های طبیعی و گردشگری: خوب است بدانید که استان آنتاریو از چشم‌اندازهای طبیعی بسیار زیبایی نیز برخوردار است. آبشار نیاگارا (Niagara Falls)، پارک جزیره تورنتو (Toronto Island Park) و دریاچه آنتاریو (Lake Ontario)، تنها برخی از جذابیت‌های طبیعی و گردشگری در استان آنتاریو کانادا هستند.

ذکر این نکته ضروری است که شهرهای آنتاریو مانند منطقه تورنتو، شهر اتاوا و همیلتون نیز از جذابیت‌های زیادی برای ساکنان، بازدیدکنندگان و گردشگران خارجی برخوردار هستند. با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می‌توانید با جذابیت‌های استان آنتاریو کانادا بیشتر آشنا شوید. سایت بسیار معتبر trip advisor نیز در این لینک، اقدام به معرفی جاذبه‌های گردشگری در استان آنتاریو و فعالیت‌های مختلفی که گردشگران و شهروندان کانادایی می‌توانند در این استان انجام دهند، کرده است.

چنانچه قصد دارید به آنتاریو کانادا مهاجرت کنید، می‌توانید با یکی از کارشناسان مجرب در تیم تراست مشورت کنید. موسسه مهاجرتی تراست با برخورداری از سال‌ها تجربه در اخذ پذیرش در برنامه‌های مهاجرت به آنتاریو کانادا، می‌تواند روند اخذ ویزای کانادا را در سریع‌ترین زمان ممکن برای داوطلبان به انجام برساند. چراکه وکلای رسمی مهاجرت به کانادا در تیم تراست می‌توانند با توجه به شرایط خاص داوطلبان مهاجرت به آنتاریو، بهترین شیوه مهاجرتی را در اختیار متقاضیان قرار دهند.

با انتخاب مناسب‌ترین راه مهاجرت به انتاریو، ضمن جلوگیری از بروز اشتباهاتی که ممکن است روند اخذ اقامت کانادا را برای داوطلبان با تأخیرهای ناخواسته مواجه کند، از صرف هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری خواهد شد؛ بنابراین با دریافت راهنمایی از کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست، می‌توانید با اطمینان برای مهاجرت به آنتاریو اقدام کنید. با مراجعه به سایت تراست و تکمیل فرم ارزیابی رایگان، کارشناسان خبره در تراست را از شرایط مهاجرتی خود مطلع کنید.

همچنین بخوانید: ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، ویزای کانادا و ویزای توریستی کانادا

هزینه مهاجرت به آنتاریو

با توجه به این موضوع که داوطلبان در کدام‌یک از برنامه‌های مهاجرتی شرکت می‌کنند، هزینه مهاجرت به آنتاریو نیز ممکن است متفاوت باشد. ازجمله هزینه‌هایی که برای مهاجرت به انتاریو موردتوجه است، عبارت هستند از:

 • هزینه ارائه درخواست برای شرکت در برنامه‌های مهاجرت به آنتاریو
 • حداقل سرمایه موردنیاز برای شرکت در یک برنامه مهاجرتی
 • هزینه ترجمه و ارزیابی مدارک
 • هزینه امتحان زبان
 • هزینه‌های مرتبط با تهیه بلیت و تهیه مسکن در آنتاریو

به‌عنوان‌مثال، برای شرکت در برنامه‌های نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان، اولویت‌های سرمایه انسانی در آنتاریو و برنامه اسکیلد تریدز آنتاریو، داوطلبان نیاز است تا مبلغی به‌اندازه 1,500 دلار را به‌عنوان هزینه ارائه درخواست، به دولت کانادا بپردازند.

همچنین در جدول زیر، حداقل سرمایه لازم برای شرکت در برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا آورده شده است. به‌عنوان‌مثال، داوطلبانی که تمایل دارند برای مهاجرت به آنتاریو از طریق یکی از برنامه‌های نیروی کار ماهر فدرال، اسکیلد تریدز فدرال و مسیر نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان (یکی از برنامه‌های نامزد استانی در آنتاریو که از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام به پذیرش داوطلبان می‌کند)، اقدام کنند، نیاز است تا از حداقل سرمایه ذکرشده در این جدول برخوردار باشند.

اعضای خانوادهحداقل سرمایه لازم
(دلار کانادا)
112,960
216,135
319,836
424,083
527,315
630,806
734,299
برای بیشتر از 7 نفر و به ازای هر نفر3,492

ذکر این نکته ضروری است که داوطلبانی که برای مهاجرت به آنتاریو از طریق کلاس تجربه کانادایی اقدام می‌کنند، نیازی به ارائه حداقل سرمایه لازم برای شرکت در این برنامه مهاجرتی نخواهند داشت. همچنین، داوطلبانی که از یک پیشنهاد کاری معتبر در کانادا برخوردار هستند (جاب افر کانادا) نیز، نیازی به ارائه حداقل سرمایه ذکرشده برای شرکت در برنامه‌های مهاجرتی اکسپرس اینتری کانادا نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: هزینه مهاجرت به کانادا، هزینه زندگی در کانادا

روش های مهاجرت به آنتاریو

برای مهاجرت به آنتاریو روش‌های مختلفی وجود دارد. برخورداری انتاریو و کشور کانادا از روش‌های مختلف مهاجرتی، مزیت قابل‌توجهی را برای مهاجرت به این کشور پدید آورده است. چراکه با در دسترس بودن گزینه‌های متعدد مهاجرتی، داوطلبان به‌راحتی می‌توانند شانس خود را برای اخذ اقامت دائم کانادا امتحان کنند؛ اما مهاجرت به آنتاریو کانادا از چندین روش امکان‌پذیر است. به‌طورکلی، مسیرهای مهاجرت به این استان کانادایی عبارت هستند از:

 • مهاجرت به آنتاریو از طریق ادامه تحصیل
 • مهاجرت به آنتاریو از طریق تخصص
 • مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه استانی
 • مهاجرت به آنتاریو از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به آنتاریو از طریق اسپانسرشیپ

چنانچه برای انتخاب و شرکت دریکی از مسیرهای مهاجرتی ذکرشده نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می‌توانید با یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا آنتاریو مشورت کنید. در این صورت می‌توانید صفرتا صد مراحل پذیرش و اخذ ویزای کانادا را به وکلای رسمی مهاجرت در تیم تراست بسپارید.

اگر میخواهد در مورد روش های مختلف مهاجرت کانادا اطلاعات دقیق تری کسب کنید به صفحه چگونگی مهاجرت به کانادا مراجعه کنید

مهاجرت به آنتاریو از طریق ادامه تحصیل

شاید بتوان جذاب‌ترین روش مهاجرتی در بین جوانان را مهاجرت تحصیلی به آنتاریو دانست؛ اما چرا آنتاریو کانادا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان خارجی مطرح است؟ ازجمله مزایای ادامه تحصیل در آنتاریو کانادا عبارت هستند از:

 • وجود دانشگاه‌ها، کالج‌ها و مؤسسات آموزشی بسیار معتبر
 • برخورداری از امکانات و تجهیزات آموزشی فراوان و مدرن
 • ارائه بورسیه‌های مختلف تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی
 • ارائه برنامه‌های مختلف تحصیلی در تمامی رشته‌ها
 • فرصت کارآموزی و استخدام در بهترین شرکت‌های کانادایی
 • امکان کار هم‌زمان با تحصیل
 • مقرون‌به‌صرفه بودن ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آنتاریو کانادا
 • برخورداری از محیط‌های آموزشی پویا
 • فرصت تقویت زبان انگلیسی و زندگی در یک کشور چند فرهنگی

همچنین بخوانید: پذیرش تحصیلی کانادا

آنتاریو کانادا را می‌توان ازلحاظ برخورداری از مراکز آموزش عالی، یکی از غنی‌ترین و مهم‌ترین استان‌های کانادا دانست. برخورداری این استان از تعداد بسیار زیادی از مؤسسات آموزشی معتبر و در سطح جهانی، یکی از کم‌نظیرترین فرصت‌های ادامه تحصیل را برای مهاجران فراهم کرده است. چنانچه تمایل دارید تا اطلاعات بیشتری درباره شرایط و چگونگی اپلای برای ادامه تحصیل در استان انتاریو کانادا به دست آورید، می‌توانید به سایت رسمی دولت آنتاریو در این لینک نیز مراجعه کنید. در جدول زیر فهرست برخی از دانشگاه‌های معتبری که در استان انتاریو کانادا قرار دارند، آورده شده است:

دانشگاهشهر
دانشگاه آلگوماسو سنت‌ماری
دانشگاه براکسنت کاترینز
دانشگاه کارلتوناتاوا
دانشگاه لیک هدثاندر بی
دانشگاه لارنتینسادبری
دانشگاه مک مسترهمیلتون
کالج هنر و طراحی انتاریوتورنتو
دانشگاه تکنولوژی انتاریواوشاوا
دانشگاه کویینزکینگستون
دانشگاه رایرسونتورنتو
دانشگاه ترنتپیتربورو
دانشگاه گوئلفگوئلف
دانشگاه اتاوااتاوا
دانشگاه تورنتوتورنتو
دانشگاه واترلوواترلو
دانشگاه وسترن انتاریولندن
دانشگاه یورکتورنتو
دانشگاه ویلفرد لوریهواترلو
دانشگاه ویندزورویندزور

به‌علاوه، یکی از مزیت‌های اصلی مهاجرت به آنتاریو از طریق ادامه تحصیل، امکان اخذ اقامت کانادا بعد از فارغ‌التحصیلی است. دولت کانادا برنامه‌های مهاجرتی بسیار خوبی را برای جذب نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در کانادا در نظر گرفته است. همچنین، برنامه‌های نامزد استانی ارائه‌شده نیز این امکان را برای دانشجویان بین‌المللی در کانادا فراهم کرده است تا بتوانند به‌راحتی بعد از فارغ‌التحصیلی، درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا ارائه دهند.

بنابراین می‌توان این‌گونه بیان کرد که اگرچه دانشجویان با دریافت ویزای تحصیلی کانادا، یک ویزای اقامت موقت کانادا را دریافت می‌کنند، اما در حقیقت ادامه تحصیل در آنتاریو کانادا مسیری در جهت اخذ اقامت دائم در کانادا محسوب می‌شود.

مهاجرت به آنتاریو از طریق تخصص

مهاجرت کاری به انتاریو یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به آنتاریو است. در این روش مهاجرتی، داوطلبانی که از یک مهارت و یا یک تخصص موردنیاز در استان آنتاریو برخوردار هستند، می‌توانند از طریق یکی از برنامه‌های ارائه‌شده، به انتاریو کانادا مهاجرت کنند. به‌طورکلی، برای مهاجرت به آنتاریو از طریق یک مهارت و یا تخصص می‌توانید از دو مسیر اصلی اقدام کنید. این برنامه‌ها عبارت هستند از:

 • برنامه نامزد استانی: برخی از روش‌های ارائه‌شده در برنامه نامزد استانی، به‌منظور جذب نیروهای کاری ماهر و متخصص در استان آنتاریو در نظر گرفته‌شده‌اند. در بخش “مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه استانی” توضیحات بیشتری درباره هر یک از این روش‌ها، آورده شده است؛ بنابراین، در این بخش به معرفی روش‌های ارائه‌شده از طرف دولت فدرال برای مهاجرت کاری به انتاریو می‌پردازیم.
 • سیستم اکسپرس اینتری کانادا: اما برای مهاجرت به آنتاریو از طریق تخصص می‌توانید در سیستم اکسپرس اینتری کانادا که از طرف دولت فدرال برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته‌شده است، شرکت کنید. جالب است بدانید که یکی از مهم‌ترین و کارآمدترین سیستم‌های مهاجرتی در جهان، سیستم اکسپرس اینتری کانادا است که امکان مهاجرت به آنتاریو از طریق تخصص و یا مهاجرت نیروی ماهر به آنتاریو را به‌راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن فراهم کرده است.

خوب است بدانید که حتی برخی از برنامه‌های نامزد استانی برای انتخاب متقاضیان مهاجرت به آنتاریو، از سیستم اکسپرس اینتری کانادا استفاده می‌کنند. در حقیقت، سیستم اکسپرس انتری کانادا از چندین برنامه مهاجرتی مجزا تشکیل‌شده است. به شکلی که هر یک از برنامه‌های مهاجرتی برای جذب گروهی خاص از مهاجران در نظر گرفته‌شده است.

مهم‌ترین مزیت پذیرش در برنامه‌های اکسپرس اینتری کانادا، امکان اخذ اقامت دائم کانادا در یک مرحله است. به‌علاوه، با پذیرش در هر یک از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری، می‌توانید در کمترین زمان ممکن به کانادا آنتاریو مهاجرت کنید. برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در سیستم اکسپرس اینتری کانادا عبارت هستند از:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)
 • برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Program)
 • کلاس تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)

ذکر این نکته ضروری است که پذیرش و انتخاب داوطلبان در هر یک از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری، به شکل رقابتی است. به‌گونه‌ای که بر اساس پارامترهای در نظر گرفته‌شده در هر یک از برنامه‌ها، به داوطلبان امتیاز مشخصی اختصاص داده می‌شود. درنهایت از داوطلبانی که از بیشترین امتیاز کسب‌شده برخوردار باشند، برای مهاجرت به آنتاریو و اخذ اقامت دائم کانادا دعوت می‌شود.

در ادامه درباره هر یک از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سیستم اکسپرس اینتری کانادا، می‌توانید به مطلب دیگر از سایت تراست در این لینک مراجعه کنید.

بیشتر بدانید: اسکیل ورکر کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق کار، مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

یکی از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری، برنامه نیروی کار ماهر فدرال است. این برنامه مهاجرتی زمینه را برای مهاجرت نیروی کار متخصص به مناطق مختلف در کشور کانادا فراهم کرده است. برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی معیارهای مختلفی در نظر گرفته‌شده است. داوطلبان برای شرکت در این برنامه مهاجرتی لازم است تا از حداقل شرایط تعیین‌شده در پارامترهای تجربه کاری، میزان آشنایی به زبان و سطح تحصیلات برخوردار باشند. متقاضیانی که از حداقل شرایط ذکرشده برخوردار باشند، بر اساس پارامترهایی که در ادامه آورده شده است، مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت:

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • برخورداری از جاب آفر کانادا
 • مهارت در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی
 • و انطباق‌پذیری

در این صورت متقاضیان نیاز است تا حداقل 67 امتیاز از مجموع 100 امتیاز در نظر گرفته‌شده را برای شرکت در این برنامه مهاجرتی به دست آورند. در ادامه درباره شرایط شرکت در برنامه نیروی کار ماهر فدرال توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این برنامه مهاجرتی، می‌توانید به وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این لینک، مراجعه کنید.

رونق بخش‌های مختلف اقتصادی مانند صنایع مرتبط با بخش تولید در کانادا، نیاز این کشور را به نیروهای کاری ماهر و فنی به‌خوبی آشکار کرده است. این در حالی است که برخی از مراکز اصلی تجاری و مالی در کشور کانادا در استان آنتاریو قرار دارند. به شکلی که کسب‌وکارهای آنتاریو کانادا برای تأمین نیروهای کاری موردنیاز خود، به‌شدت به برنامه‌های مهاجرتی وابسته هستند؛ بنابراین در کنار جذب نیروهای متخصص، روش‌هایی نیز برای جذب نیروهای کاری ماهر در کانادا در نظر گرفته‌شده است.

یکی از این روش‌ها، برنامه اسکیلد تریدز فدرال است. این برنامه مهاجرتی که به‌عنوان یکی از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا مطرح است، امکان جذب نیروهای کار فنی و ماهر را به وجود آورده است. با پذیرش در این برنامه مهاجرتی، داوطلبانی که از مهارت‌های فنی برخوردار هستند می‌توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به آنتاریو اقدام کنند. برای دریافت فهرست مشاغل موردنیاز در این برنامه مهاجرتی و نیز آگاهی از معیارهای موردتوجه برای شرکت در برنامه اسکیلد تریدز فدرال، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

به‌طورکلی برای شرکت در برنامه اسکیلد تریدز فدرال، داوطلبان مهاجرت به آنتاریو کانادا نیاز است تا از حداقل شرایط تعیین‌شده برای پارامترهایی که در ادامه آورده شده است، برخوردار باشند:

 • ارائه حداقل نمره از امتحان زبان
 • برخورداری از تجربه کاری در یکی از مهارت‌های موردنیاز
 • برخورداری از شرایط شغلی مطابق با توضیحات ذکرشده در سیستم طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)
 • ارائه جاب افر کانادا و یا ارائه یک گواهی مهارت از یکی از نهادهای دولتی در کانادا و در کار فنی موردتقاضا.

در بخش‌های بعدی، درباره شرایط مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه اسکیلد تریدز فدرال توضیحات بیشتری آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که ممکن است برای اشتغال در آنتاریو، داوطلبان نیاز باشد تا بر اساس قوانین موجود در استان آنتاریو نسبت به ارزیابی مهارت خود نیز اقدام کنند. با مراجعه به این لینک، می‌توانید از چگونگی ارزیابی مهارت خود در حرفه موردنظر، بر اساس قوانین موجود در استان آنتاریو کانادا اطلاعات بیشتری به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر مرتبط با کار مقالات مفید درآمد در کانادا، کار در کانادا و قانون کار کانادا را بخوانید.

یکی دیگر از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری برای جذب نیروهای کاری، کلاس تجربه کانادایی است. در حقیقت، این برنامه مهاجرتی برای آن گروه از داوطلبانی است که با برخورداری از تجربه کار در کانادا، تمایل دارند تا برای دریافت اقامت دائم این کشور نیز اقدام کنند. برای مهاجرت به آنتاریو از طریق کلاس تجربه کانادایی، داوطلبان باید از حداقل شرایطی که در ادامه آورده شده است، برخوردار باشند:

 • ارائه حداقل نمره از یکی از امتحان‌های معتبر زبان
 • تجربه کار قانونی در کانادا

در سایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (IRCC) در این لینک، درباره شرایط و معیارهای موردتوجه برای شرکت در این مسیر مهاجرتی، اطلاعات کاملی آورده شده است. همچنین در ادامه این مطلب نیز، به شرایط مهاجرت به آنتاریو از طریق کلاس تجربه کانادایی اشاره‌شده است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه استانی

برنامه‌های نامزد استانی در کنار برنامه‌های دولت فدرال، برای جذب و پذیرش مهاجران در نظر گرفته‌شده‌اند. به شکلی که هر استان با توجه نیازها، اهداف و شرایط خود، اقدام به معرفی برنامه‌های مهاجرتی ویژه‌ای تحت عنوان برنامه نامزد استانی کرده است. برنامه نامزد استانی در استان آنتاریو کانادا، با عنوان برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو (Ontario Immigrant Nominee Program) شناخته می‌شود. برنامه نامزد مهاجرت انتاریو از چندین برنامه مهاجرتی مجزا تشکیل‌شده است.

بنابراین، یکی از مهم‌ترین مسیرهای مهاجرت به آنتاریو کانادا، شرکت در یکی از برنامه‌های نامزد استانی در آنتاریو است. چراکه استان آنتاریو، یکی از متنوع‌ترین برنامه‌های مهاجرتی در کانادا را برای جذب مهاجران در نظر گرفته است.

برنامه نامزد استانی در آنتاریو برای گروه‌های زیر در نظر گرفته‌شده است:

 • نیروهای کار خارجی
 • دانشجویان بین‌المللی
 • صاحبان کسب‌وکارهای مختلف
 • کارآفرینان

این مهاجران می‌توانند با شرکت در یکی از برنامه‌های نامزد مهاجرت آنتاریو، برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. در ادامه، مسیرهای مهاجرتی تعریف‌شده در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو آورده شده است:

 • مسیر نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان (French-Speaking Skilled Worker stream)
 • مسیر اولویت‌های سرمایه انسانی (Human Capital Priorities stream)
 • مسیر اسکیلد تریدز (Skilled Trades stream)
 • مسیر کارآفرین (Entrepreneur stream)
 • جاب آفر کارفرما (Employer Job Offer):
 • مسیر مهارت‌های موردنیاز (In-Demand Skills stream)
 • مسیر نیروی کار خارجی (Foreign Worker stream)
 • مسیر دانشجوی بین‌المللی (International Student stream)
 • مسیر فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد (Masters Graduate stream)
 • مسیر فارغ‌التحصیل دکتری (PhD Graduate stream)

همان‌طور مشاهده می‌کنید، هر یک از برنامه‌های تعریف‌شده در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو، برای جذب گروه خاصی از مهاجران در نظر گرفته‌شده است. بر طبق اطلاعاتی که در سایت برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو در این لینک آورده شده است، در حال حاضر امکان مهاجرت به آنتاریو از طریق مسیرهای ذکرشده برای جاب افر کارفرما، مسیر فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد و مسیر فارغ‌التحصیل دکتری وجود ندارد؛ اما داوطلبان می‌توانند از طریق سایر برنامه‌های استانی، برای مهاجرت به انتاریو اقدام کنند.

در ادامه درباره هر یک از مسیرهای مهاجرتی در برنامه نامزد مهاجرت انتاریو توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین در بخش “مهاجرت به آنتاریو از طریق سرمایه‌گذاری”، درباره مسیر کارآفرین آنتاریو مطالب بیشتری ارائه‌شده است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال، کارآفرینی کانادا

برخی از برنامه‌های نامزد استانی در آنتاریو، برای مهاجرت نیروهای کاری به این استان در نظر گرفته‌شده است. یکی از برنامه‌های نامزد استانی که امکان جذب نیروی کار خارجی را در استان آنتاریو فراهم کرده است، برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان است. در حقیقت، این مسیر مهاجرتی بیشتر برای داوطلبانی مناسب است که ضمن برخورداری از دانش بسیار خوب در زبان انگلیسی، به زبان فرانسوی نیز تسلط کافی را داشته باشند.

بنابراین نیروهای کار خارجی که از توانایی بسیار خوبی در زبان‌های انگلیسی و فرانسوی برخوردار باشند، می‌توانند با شرکت در این برنامه مهاجرتی، برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز اقدام کنند. ذکر این نکته ضروری است که برای انتخاب داوطلبان در این برنامه مهاجرتی، از سیستم اکسپرس اینتری کانادا استفاده می‌شود.

در ادامه، برخی از شرایط داوطلبان برای شرکت در برنامه نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان، آورده شده است. همچنین با مراجعه به این لینک نیز، می‌توانید جزئیات بیشتری از شرایط مهاجرت به آنتاریو از طریق مسیر نیروی کار ماهر فرانسوی‌زبان به دست آورید.

 • داوطلبان باید یک پروفایل معتبر در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ایجاد کنند.
 • برای ارائه درخواست، نیازی به برخورداری از جاب افر کانادا نیست.
 • برخورداری از حداقل نمره زبان فرانسوی معادل با CLB 7
 • برخورداری از حداقل نمره زبان انگلیسی معادل با CLB 6
 • برخورداری از حداقل مدرک کارشناسی
 • ارائه ارزیابی از مدرک تحصیلی
 • داوطلبان باید شرایط ذکرشده در یکی از برنامه‌های نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) و یا کلاس تجربه کانادایی (CEC) را داشته باشند.
 • تمایل به سکونت و زندگی در استان آنتاریو کانادا

یکی دیگر از برنامه‌های نامزد استانی در آنتاریو که برای جذب نیروهای کاری ماهر در این استان ارائه‌شده است، برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی در آنتاریو کانادا است.این برنامه نامزد استانی نیز برای جذب نیروهای کاری متخصص موردنیاز خود، از سیستم اکسپرس اینتری کانادا کمک گرفته است. چنانچه از:

 • حداقل تجربه کاری تعیین‌شده
 • حداقل نمره زبان
 • و حداقل مدرک تحصیلی موردنیاز برای شرکت در این برنامه مهاجرتی

برخوردار باشید، می‌توانید برای مهاجرت به آنتاریو از طریق تخصص اقدام کنید.

داوطلبانی که در برنامه اولویت‌های سرمایه انسانی آنتاریو پذیرفته شوند، می‌توانند در استان آنتاریو سکونت کنند و در این منطقه از کانادا نیز به‌طور دائم مشغول به کار شوند. در جدول زیر، برخی از شرایطی که برای مهاجرت به انتاریو از طریق مسیر اولویت‌های سرمایه انسانی موردتوجه است، آورده شده است. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آنتاریو از طریق مسیر اولویت‌های سرمایه انسانی، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

شرایط شرکت در برنامه
ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری کانادا
پرداخت هزینه ارائه درخواست
شرایط ذکرشده برای تجربه کاری در یکی از برنامه‌های نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) و یا کلاس تجربه کانادایی (CEC)
جاب افر کانادا لازم ندارد.
ارائه حداقل مدرک کارشناسی به همراه ارزیابی مدارک تحصیلی
ارائه حداقل نمره زبان از یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل CLB 7

یکی دیگر از برنامه‌هایی که برای پذیرش داوطلبان مهاجرت به آنتاریو، از سیستم اکسپرس اینتری کانادا استفاده می‌کند، برنامه اسکیلد تریدز است؛ اما این برنامه مهاجرتی برای داوطلبانی مناسب است که در هنگام درخواست، از اقامت موقت کانادا برخوردار هستند و تمایل دارند از این طریق، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

چراکه برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، داوطلبان نیاز است تا از تجربه کاری در استان آنتاریو و در یکی از مهارت‌های موردنظر، برخوردار باشند؛ بنابراین، داوطلبان در هنگام ارائه درخواست برای شرکت در برنامه اسکیلد تریدز، لازم است تا علاوه بر سکونت در استان آنتاریو کانادا، مجوز کاری خود را نیز در اختیار داشته باشند.

در جدول زیر، برخی از شرایط موردتوجه برای شرکت در برنامه اسکیلد تریدز آورده شده است. همچنین، برای دریافت جزئیات بیشتر درباره این مسیر مهاجرتی، می‌توانید به سایت برنامه نامزد مهاجرت انتاریو در این لینک، مراجعه کنید.

شرایط شرکت در برنامه
ایجاد پروفایل اکسپرس اینتری کانادا
پرداخت هزینه ارائه درخواست
برخورداری از حداقل یک سال تجربه کاری تمام‌وقت در استان آنتاریو
جاب افر کانادا لازم ندارد.
سکونت در استان آنتاریو در زمان ارائه درخواست
برخورداری از یک مجوز کار معتبر در زمان ارائه درخواست
ارائه حداقل نمره زبان از یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل CLB 5

اما برخی از مسیرهای مهاجرتی که در برنامه نامزد مهاجرت انتاریو در نظر گرفته‌شده‌اند، بر اساس یک جاب افر از طرف یک کارفرمای کانادایی در انتاریو اقدام به پذیرش داوطلبان مهاجرت به انتاریو کانادا می‌کنند. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر، امکان مهاجرت از طریق این برنامه‌های مهاجرتی برای داوطلبان وجود ندارد.

بنابراین، برای آگاهی از در دسترس بودن این برنامه‌های مهاجرتی، می‌توانید همواره به سایت اداره مهاجرت انتاریو در این لینک مراجعه کنید. در ادامه، مسیرهای مهاجرتی که از طریق یک جاب آفر کانادا اقدام به جذب مهاجران در استان انتاریو کانادا می‌کنند، به همراه شرایط شرکت در آن‌ها آورده شده است:

1- مسیر مهارت های مورد نیاز

برخی از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی عبارت هستند از:

 • جاب افر باید در یکی از مشاغل مورد نیاز در بخش‌های کشاورزی و یا ساخت‌وساز باشد.
 • برخورداری از 9 ماه تجربه کاری در 3 سال قبل از ارائه درخواست.
 • ارائه حداقل یک مدرک دیپلم متوسطه.
 • حداقل نمره از امتحان‌های معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل با CLB 4.
 • تمایل به سکونت در آنتاریو.

2- مسیر نیروی خارجی

در ادامه، برخی از شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی آورده شده است:

 • برخورداری از جاب افر کانادا به شکل تمام‌وقت.
 • ارائه تجربه کاری حداقل به مدت 2 سال در 5 سال قبل از ارائه درخواست.
 • تمایل به سکونت و زندگی در انتاریو.

3- مسیر دانشجوی بین المللی

برخی از شرایط مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه دانشجوی بین‌المللی عبارتهستند از:

 • ارائه جاب افر کانادا به شکل تمام‌وقت.
 • ارائه حداقل یک مدرک تحصیلی معادل با دیپلم از دوره‌ای 1 ساله و از یکی از مؤسسات آموزش عالی دولتی در کانادا.
 • ارائه درخواست در زمان حداکثر 2 سال بعد از فارغ‌التحصیلی.

در بخش مهاجرت به آنتاریو از طریق ادامه تحصیل، به این موضوع اشاره شد که اپلای دانشگاه‌های کانادا، این فرصت را به دانشجویان بین‌المللی می‌دهد تا بتوانند برای مهاجرت تحصیلی به آنتاریو کانادا و دریافت اقامت این کشور اقدام کنند؛ اما آن گروه از دانشجویانی که در یکی از دوره‌های کارشناسی ارشد و از یکی از مؤسسات آموزش عالی در آنتاریو کانادا فارغ‌التحصیل شده باشند، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز درخواست خود را ارائه دهند.

ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر، امکان شرکت در برنامه فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آنتاریو وجود ندارد؛ بنابراین برای آگاهی از جدیدترین اطلاعات مرتبط با این برنامه مهاجرتی، می‌توانید به سایت برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو در این لینک، مراجعه کنید. در جدول زیر، برخی از شرایط مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آورده شده است:

همچنین بخوانید: کارشناسی ارشد در کانادا

شرایط شرکت در برنامه
نیاز به جاب افر کانادا ندارد.
ارائه مدرک کارشناسی ارشد از یکی از مؤسسات آموزش عالی مجاز در آنتاریو
ارائه حداقل نمره زبان معادل با CLB 7 از یکی از امتحان‌های معتبر زبان فرانسوی یا انگلیسی
سکونت در آنتاریو حداقل به مدت 1 سال در 2 سال قبل از ارائه درخواست
برخورداری از حداقل سرمایه لازم برای اقامت در آنتاریو
تمایل برای زندگی و کار در انتاریو
درخواست‌ها باید حداکثر در مدت 2 سال بعد از فارغ‌التحصیلی ارائه شوند.

علاوه بر فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد در آنتاریو، داوطلبانی که موفق به دریافت یک مدرک تحصیلی دکتری در آنتاریو کانادا شده‌اند نیز، می‌توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام کنند. این داوطلبان با شرکت در برنامه نامزد استانی و از طریق مسیر فارغ‌التحصیل دکتری، می‌توانند به آنتاریو کانادا مهاجرت کنند.

همانند مسیر فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آنتاریو، در حال حاضر امکان مهاجرت به آنتاریو از طریق این مسیر مهاجرتی نیز وجود ندارد؛ بنابراین، برای آگاهی از آخرین شرایط جذب فارغ‌التحصیلان دکتری در آنتاریو، می‌توانید به سایت برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو مراجعه کنید.

اما شرایط شرکت در مسیر فارغ‌التحصیل دکتری در آنتاریو نیز، مانند شرایط در نظر گرفته‌شده برای مسیر فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد آنتاریو است. با این تفاوت که داوطلبان دارای مدرک دکتری از یکی از مؤسسات آموزش عالی مجاز در استان آنتاریو کانادا، نیازی به ارائه یک مدرک زبان برای شرکت در این مسیر مهاجرتی نخواهند داشت.

مهاجرت به آنتاریو از طریق سرمایه گذاری

دلایل زیادی برای سرمایه‌گذاری در آنتاریو وجود دارد که موجب جذب سرمایه‌گذاران خارجی و کارآفرینان به این استان کانادایی شده است. یکی از مهم‌ترین دلایل برای مهاجرت به آنتاریو از طریق سرمایه‌گذاری، اخذ اقامت کانادا و مهاجرت همراه با خانواده است؛ اما دولت محلی آنتاریو همراه با دولت کانادا، به‌منظور جذب سرمایه‌های خارجی اقدام به ارائه روش‌هایی برای مهاجرت کارفرمایان خارجی و سرمایه‌گذاران کرده است.

بنابراین، راه‌های مهاجرت به آنتاریو از طریق سرمایه‌گذاری را می‌توان در دو مسیر کلی تقسیم‌بندی کرد. برنامه‌های ارائه‌شده از طرف دولت فدرال برای سرمایه‌گذاری در انتاریو و نیز مسیری که دولت محلی آنتاریو تحت عنوان برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو برای سرمایه‌گذاری در استان انتاریو در نظر گرفته است.

به‌طورکلی، روش‌های مهاجرت به انتاریو از طریق سرمایه‌گذاری عبارت هستند از:

1- برنامه‌ های دولت فدرال:

 • برنامه ویزای استارتاپ فدرال
 • برنامه افراد خود اشتغال

2- برنامه نامزد استانی:

 • مسیر کارآفرین

1- برنامه های دولت فدرال: این برنامه که امکان سرمایه‌گذاری در مناطق مختلف کانادا را به سرمایه‌گذاران خارجی داده است، در دو مسیر مختلف ارائه‌شده‌اند. آن گروه از داوطلبانی که:

 • از فکری نو برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار در آنتاریو کانادا برخوردار باشند.
 • می‌توانند با حمایت یک شرکت سرمایه‌گذار کانادایی.
 • و سرمایه‌گذاری حداقل به ارزش 75 هزار دلار.

برای مهاجرت به آنتاریو از طریق شرکت در برنامه ویزای استارت آپ فدرال، اقدام کنند. چنانچه تمایل به دریافت اطلاعاتی درباره شرایط مهاجرت به انتاریو از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال دارید، می‌توانید به مطلب موجود در این لینک مراجعه کنید.

اما یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به آنتاریو، از طریق خوداشتغالی در یکی از زمینه‌های فرهنگی و یا ورزشی در استان آنتاریو کانادا است؛ اما برنامه افراد خود اشتغال برای چه کسانی مناسب است؟

 • اگر از تجربه کاری حداقل به مدت 2 سال برخوردار هستید.
 • و در زمینه‌هایی مانند: نویسندگی، نقاشی، مترجمی، آهنگسازی و خوانندگی مشغول به فعالیت هستید.

در این صورت می‌توانید با شرکت در برنامه افراد خود اشتغال، به آنتاریو کانادا مهاجرت کنید. همچنین، برای دریافت شرایط و لیست کامل مشاغل برنامه افراد خود اشتغال کانادا، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

2- برنامه نامزد استانی: اما مسیر کارآفرین به‌عنوان یکی دیگر از مسیرهای مهاجرت به آنتاریو از طریق سرمایه‌گذاری است. در جدول زیر، برخی از شرایط شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو آورده شده است. همچنین، برای آگاهی درباره مراحل و جزئیات شرکت در برنامه کارآفرین انتاریو، می‌توانید به سایت دولت محلی آنتاریو در این لینک مراجعه کنید.

شرایط شرکت در برنامه
تجربه کار مدیریتی حداقل به‌اندازه 2 سال
برخورداری از دارایی حداقل به‌اندازه 400,000 دلار کانادا
انجام سرمایه‌گذاری حداقل به ارزش 200,000 دلار کانادا
مدیریت فعال در کسب‌وکار خریداری‌شده یا راه‌اندازی شده
ایجاد حداقل یک شغل تمام‌وقت در کسب‌وکار پیشنهادی

همچنین بخوانید: سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه‌ گذاری در آنتاریو و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت به آنتاریو از طریق اسپانسرشیپ

آیا می‌دانستید که افراد دارای اقامت دائم کانادا و یا شهروندان کانادایی، می‌توانند برخی از اعضای خانواده خود را نیز برای مهاجرت به آنتاریو کانادا، موردحمایت قرار دهند؟ در این صورت بستگان این افراد می‌توانند با مهاجرت به انتاریو به‌راحتی در کانادا کار کنند و یا ادامه تحصیل دهند؛ اما به‌طورکلی چه افرادی می‌توانند از اسپانسرشیپ کانادا استفاده کنند؟

 • همسر یا شریک زندگی به همراه فرزندان
 • برخی از بستگان
 • پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگ

ذکر این نکته ضروری است که شرایط اسپانسرشیپ هر یک از افراد ذکرشده ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد؛ اما دو شرط اصلی که عموماً برای مهاجرت به آنتاریو از طریق اسپانسرشیپ در نظر گرفته می‌شوند عبارت هستند از:

 • فرد اسپانسر باید توانایی حمایت مالی از افراد دعوت‌شده را داشته باشد.
 • افراد دعوت‌شده نیاز به دریافت کمک‌های اجتماعی از طرف دولت کانادا را نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید: اسپانسرشیپ کانادا و ویزای اسپانسرشیپ کانادا

سرمایه گذاری در انتاریو
سرمایه گذاری در آنتاریو

شرایط مهاجرت به آنتاریو

همان‌طور که در این مطلب بیان شد، روش‌های زیادی برای مهاجرت به آنتاریو وجود دارد؛ بنابراین شرایط مهاجرت به انتاریو در تمامی روش‌ها یکسان نیست. در این مطلب کوشیدیم تا ضمن معرفی راه‌های مهاجرت به انتاریو، برخی از مهم‌ترین شرایط برای شرکت در هر برنامه مهاجرتی را نیز بیان کنیم.

ازآنجایی‌که برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا یکی از محبوب‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور کانادا هستند، در جدول زیر به مقایسه برخی از حداقل شرایط در نظر گرفته‌شده برای برنامه‌های کلاس تجربه کانادایی و نیروی کار ماهر فدرال می‌پردازیم:

شرایطکلاس تجربه کانادایینیروی کار ماهر فدرال
مهارت زبانیCLB 5 برای کد شغلی BCLB 7 برای کدهای شغلی 0 و ACLB 7
تجربه کاری1 سال کار در کانادا1 سال
برخورداری از جاب افر کانادالازم نداردلازم ندارد
تحصیلاتلازم ندارددیپلم

نشانی برخی از سایت های مفید

 • وب‌سایت رسمی برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو در این لینک.
 • پورتال برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو جهت ارائه درخواست برای شرکت در برنامه‌های نامزد استانی، در این لینک.
 • وب‌سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این لینک.
کتاب بازار کار کانادا
گزارش تحلیلی خدمات دولت انتاریو ویژه مهاجران

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

برای مهاجرت به آنتاریو چقدر سرمایه لازم است؟

مقدار سرمایه لازم برای مهاجرت به آنتاریو به روش مهاجرتی که در آن شرکت می‌کنید بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال برای مهاجرت از طریق یکی از برنامه‌های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، حداقل سرمایه لازم برای یک نفر برابر با 12,960 دلار کانادا در نظر گرفته‌شده است. این در حالی است که حداقل دارایی لازم برای مهاجرت به آنتاریو از طریق برنامه کارآفرین، به‌اندازه 400 هزار دلار کانادا تعیین‌شده است.

بهترین راه مهاجرت به آنتاریو کدام است؟

در حقیقت بهترین مسیر مهاجرت به آنتاریو کانادا، روشی است که با شرایط شما سازگاری بیشتری دارد. به‌عنوان‌مثال برای سرمایه‌گذاری، ممکن است حداقل سرمایه لازم برای شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو که به‌اندازه 400 هزار دلار کانادا است را در اختیار نداشته باشید، اما به دلیل برخورداری از یک ایده نو، بتوانید با جلب نظر یک شرکت کانادایی، کسب‌وکار خود را در آنتاریو راه‌اندازی کنید. چنانچه برای انتخاب بهترین راه مهاجرت به انتاریو نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می‌توانید با یکی از کارشناسان مجرب مجموعه تراست مشورت کنید.

چطور می‌توانم برای مهاجرت به آنتاریو اقدام کنم؟

به‌طورکلی می‌توانید با انجام مراحلی که در ادامه آورده شده است، برای مهاجرت به آنتاریو کانادا اقدام کنید:
·        آگاهی از شرایط و مراحل شرکت در برنامه‌های مهاجرتی
·        انتخاب مناسب‌ترین روش مهاجرت به آنتاریو
·        جمع‌آوری و تهیه مدارک موردنیاز
·        پرداخت هزینه‌ها و ارسال مدارک برای اداره مهاجرت
اما با توجه به روش‌های بسیار متنوعی که برای مهاجرت به آنتاریو کانادا وجود دارد و نیز احتمال بروز اشتباه که می‌تواند منجر به تأخیر در فرآیند اخذ ویزای کانادا شود، پیشنهاد می‌کنیم برای انجام کارهای مهاجرتی خود، حتماً از راهنمایی‌های یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا استفاده کنید. در صورت همکاری با تراست، می‌توانید صفرتا صد تمامی مراحل مهاجرت به انتاریو را به کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست بسپارید.

چطور می توانم برای مهاجرت به آنتاریو از طریق کارآفرینی اقدام کنم؟

مسیر کارآفرین آنتاریو، مناسب‌ترین روش برای مهاجرت به آنتاریو از طریق کارآفرینی است. در این مطلب به شرایط شرکت در این برنامه مهاجرتی اشاره‌شده است.

نحوه ارزیابی مدارک تحصیلی برای مهاجرت به آنتاریو چگونه است؟

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا اقدام به معرفی سازمان‌هایی کرده است که داوطلبان می‌توانند از طریق آن‌ها، برای ارزیابی مدارک تحصیلی خود اقدام کنند. در ادامه، برخی از سازمان‌هایی که برای ارزیابی مدارک تحصیلی از طرف اداره مهاجرت کانادا معرفی‌شده‌اند، آورده شده است:
·        ارزیابی مدارک تحصیلی به‌وسیله دانشگاه تورنتو در این لینک.
·        خدمات ارزیابی اعتبار بین‌المللی کانادا در این لینک.
·        خدمات ارزیابی اعتبار بین‌المللی در این لینک.
·        خدمات ارزیابی صلاحیت‌های بین‌المللی در این لینک.
·        خدمات آموزش جهانی در این لینک.
·        شورای پزشکی کانادا در این لینک.

دیدگاهتان را بنویسید