مهاجرت خانوادگی به کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا

اگر شما مقیم دائم کانادا هستید یا شهروندی کانادا را دارید و یک یا چند تن از اعضای خانواده تان مایلند به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم را بدست آورند، می توانید به آنها کمک کنید. پیوند خانوادگی یکی از ارکان مهمی است که در سیستم مهاجرت به کانادا به آن بها داده می شود و از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه به بررسی برنامه اسپانسرشیپ کانادا و شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا می پردازیم و جزئیات این امر را به تفصیل، مورد بررسی قرار می دهیم.

مهاجرت با خانواده به کانادا

برنامه اسپانسرشیپ خانواده یا همان The Family Class Sponsorship Program برای مهاجرت به کمک خانواده ها آمده و آنها را قادر می سازد از طریق خویشاوند نزدیکی که در کانادا دارند، بتوانند در این کشور به رویای تحصیل، کار و زندگی در این کشور جامه عمل بپوشانند. در این رابطه لازم است عضوی از اعضای خانواده که در کانادا زندگی می کند و واجد الشرایط است، حمایت مالی آنها را بعهده بگیرد.

در تراست بخوانید: اسپانسرشیپ والدین کانادا ، اسپانسرشیپ خواهر کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا و اقامت همسر

با توجه به قوانین مهاجرت دولت کانادا، زمانی که شما برای اخذ ویزای کانادا و مهاجرت تشکیل پرونده می دهید و درخواست خود را ارسال می کنید، می توانید برای همسر و فرزندانتان نیز در این رابطه درخواست دهید تا آنها هم بتوانند ویزای کار و مجوز اقامت کانادا را بدست آورند و همراه شما و یا بعد از شما به این کشور مهاجرت کنند.

اما در این رابطه ضوابط و شرایطی خاص درنظر گرفته شده است که می توانید از طریق یک وکیل مهاجرت مجرب تمام جوانب آنها را بررسی کرده و اطلاعات کاملی بدست آورید تا این مسیر پر پیچ و خم را با موفقیت طی کنید. اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

اما بطور کلی باید گفت برای مهاجرت خانوادگی به کانادا، شما و بستگان تحت حمایتتان از جمله همسر باید قراردادی امضا کنید و شما تحت این قرارداد، متعهد شوید که در صورت لزوم از اقوام خود حمایت مالی کنید. در این توافق نامه، همچنین گفته می شود كه فرد اسپانسر که اقامت دائم دارد توانایی کافی برای تامین هزینه های زندگی اش را داراست.

بیشتر بخوانید: اسپانسرشیپ همسر کانادا ، دعوت همسر به کانادا

شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا و اخذ اقامت برای همسر

برنامه Spousal Sponsorship، بخشی از برنامه اسپانسرشیپ و مهاجرت خانوادگی به کاناداست. طبق این برنامه، یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم می تواند از همسر یا شریک زندگی اش برای اقامت دائم کانادا حمایت مالی نماید. در این رابطه لازم است که هر دو نفرشان توسط اداره مهاجرت کانادا (IRCC) تایید شوند تا فرد تحت حمایت بتواند ویزا دریافت کند.

برای دریافت ویزا از طریق این برنامه مهاجرتی، فرد اسپانسر باید رابطه اش را بعنوان همسر یا شریک زندگی ثابت نماید. بدین ترتیب همسران می توانند تحت برنامه های اسپانسرشیپ در کانادا، اقدام به کار، زندگی و تحصیل نمایند. لازم به ذکر است هنگامی که شریک و همسر اسپانسر در خارج از کانادا زندگی می کند، معمولا یک برنامه Outland نیز دنبال می شود.

همسر اسپانسر برای برخورداری از حمایت مالی و همچنین اخذ اقامت دائم، باید حداقل 18 سال داشته باشد و هم اسپانسر و هم ذی‌نفع باید اصل بودن رابطه خود را ثابت کنند. همسر یا شریک زندگی، باید حداقل 1 سال با حامی مالی خود در کانادا زندگی کند. بنابراین در مواردی که اسپانسر و همسرش ازدواج کرده اند اما جدا از هم هستند و همسر در خارج از کانادا زندگی می کنند، اسپانسر باید همسرش را حمایت مالی نماید تا وی نیز بتواند در کانادا زندگی کند.

 • در مورد شریک عرفی (conjugal partner) باید مدارکی نظیر سوابق مالی، قرارداد اجاره املاک، قبض های آب و برق، حساب های مشترک یا سایر مدارک ارائه شوند تا ثابت شود اسپانسر و شریکش حداقل یکسال زندگی مشترک داشته اند.
 • در مورد شریک ازدواجی (common-law partner) نیز باید مدارکی نشان داده شود که ثابت کند موانعی وجود داشته و اسپانسر و همسرش نتوانسته اند زیر یک سقف زندگی کنند.
 • همجنسگرایانی که در داخل کانادا ازدواج کرده اند، باید گواهی ازدواج قانونی از استان یا ایالت محل ازدواج شان داشته باشند. اما اگر در خارج از کانادا ازدواج کرده باشند نیز، باید گواهی ازدواج ارائه دهند تا ثابت شود ازدواج شان قانونی است.
 • برای واجد شرایط شدن در بخش حمایت داخلی (Inland)، همسر یا شریک اسپانسر که در کانادا زندگی می کند باید به عنوان کارگر، دانشجو یا بازدید کننده دارای وضعیت اقامت موقت کانادا باشد. چنین شخصی ممکن است واجد شرایط مجوز کار آزاد باشند و بنابراین در زمان پردازش درخواست مهاجرتشان، همزمان بتواند برای کارفرمایان کانادایی کار کند. بدین ترتیب، شانس موفقیت پرونده مهاجرتی همسر اسپانسر برای دریافت مجوز اقامت دائم بسیار بالا می رود.
 • و در نهایت، گروه حمایت مالی Outland برای شرایطی اعمال می شود که شریک یا همسر اسپانسر در خارج از کانادا زندگی می کند. در چنین شرایطی همزمان با اینکه  فرد اسپانسر همچنان می تواند در طول مراحل درخواست به داخل و خارج از کانادا سفر کند، درخواست اسپانسری او از طریق اقامت دائم و یا توسط دفتر ویزا در کشور مبدا او بررسی می شود.

گفتنی است میانگین زمان پردازش درخواست اسپانسری برای حمایت مالی همسر، تقریبا 12 ماه است. با این حال، بسته به شرایط و مناطق خاص، این زمان ممکن است کوتاه تر یا طولانی تر شود.

جالب است بدانید که…

شما بعنوان اسپانسر همسرتان، نیازی نیست که شغل یا درآمد داشته باشید و لزوما در صورت نداشتن شغل و درآمد درخواست اسپانسری شما رد نمی شود. بلکه شما باید به نحوی ثابت کنید توانایی پرداخت هزینه های همسر و حمایت مالی او را دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم این سایت را نیز مطالعه کنید.

به چه کسی همسر قانونی یا شریک زندگی گفته می‌شود؟

افراد زیر می توانند خود را بعنوان شریک و همسر شخص اسپانسر در کانادا معرفی کنند:

 • همسر: کسی که در کشور کانادا ازدواج قانونی داشته است.
 • شریک عرفی: کسی که حداقل یک سال بدون وقفه با شخص اسپانسر شریک ازدواجی بوده است.
 • شریک ازدواجی: کسی که حداقل یک سال بدون وقفه با شخص اسپانسر رابطه ازدواج داشته اما دلایلی موجه نظیر موانع مهاجرت، دلایل مذهبی، گرایش جنسی و غیره در تمام این مدت مانع از زندگی مشترک آنها شده است.
 • روابط همجنسگرایان: همانطور که پیشتر اشاره شد، بسته به اینکه همسر اسپانسر در خاک کانادا به سر می برد و یا در خارج از این کشور است، قوانین و شرایط متفاوتی برای حمایت مالی وی از سوی اسپانسر وجود خواهد داشت.

در تراست بخوانید: ازدواج در کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا و اقامت فرزندان

بعنوان اسپانسر فرزندتان، موظف هستید او را تحت حمایت مالی قرار دهید به نحوی که به کمک های صندوق تامین اجتماعی دولت کانادا نیازی نداشته باشد. اما برای این امر نیز، جزئیاتی در قوانین دولت کانادا درنظر گرفته شده و مفهومی تحت عنوان “فرزند وابسته” مطرح شده است که در ادامه راجع به آن بیشتر خواهید دانست.

شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا و اخذ اقامت برای فرزندان

فرزندان وابسته اعم از طبیعی و فرزندخواندگان، می توانند تحت حمایت مالی والدین واقع شوند تا همراه پدر یا مادرشان اقامت دائم کانادا را بدست آورند. برنامه حمایت از کودکان، بخشی از برنامه اسپانسرشیپ و مهاجرت خانوادگی به کاناداست.

برای دریافت ویزا از طریق این برنامه مهاجرتی، فرد اسپانسر و فرزند وابسته ملزم به اثبات رابطه خود با یکدیگر خواهند بود. در مورد فرزندخواندگی نیز باید گفت زمانی که اثبات فرزندخواندگی در مراحل نهایی پردازش قرار دارد، فرد اسپانسر می تواند حمایت مالی از فرزندش را قبل از نهایی شدن این پردازش آغاز کنند.

بطور کلی بعنوان اسپانسر، برای حمایت از فرزند وابسته دو برنامه را باید دنبال کنید که این دو درخواست همزمان ارسال می شوند:

 • درخواست اسپانسری و حمایت مالی

 • ارسال درخواست اقامت دائم برای فرزندتان

این فرآیند می تواند کمی شما را سردرگم کند و یا در صورت ناکافی بودن اطلاعاتی که ارائه داده اید درخواستتان با تعویق یا رد شدن مواجه شود. بنابراین بهترین کار این است که از همان ابتدای امر از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید تا با ریسک کمتر و سرعت بیشتری در فرآیند مهاجرت و اخذ اقامت دائم برای فرزندتان پیش بروید. یک وکیل مجرب و کارآزموده، می تواند شما را در روند این کار به خوبی راهنمایی کند تا اطمینان حاصل کنید که پرونده تان با حداکثر کارآیی، تکمیل شده و موفقیت موردنظرتان را بدست می آورد.

فرزند وابسته به چه کسی گفته می‌ شود؟

فرزند شخص اسپانسر یا فرزند همسر شخص اسپانسر یا شریک زندگی مشترک، می تواند در صورت داشتن سن کمتر از 22 سال فرزند وابسته محسوب شود، مشروط بر اینکه دارای همسر نباشد. در ضمن فرزندان بالای 22 سال در صورتی که قبل از 22 سالگی تحت حمایت مالی والدین بوده و تحت سرپرستی و تکفل آنها باشند و به دلیل شرایط روحی و جسمی و یا معلولیت قادر به تامین مالی خود نباشند نیز فرزند وابسته به شمار می آیند.

بعلاوه فرزندانی که در حضانت همسر قبلی هستند، فرزندان وابسته محسوب می شوند و باید در درخواست اسپانسرشیپ به آنها اشاره شود. اگر فرزند وابسته تحت تکفل، خودش نیز یک یا چند فرزند وابسته داشته باشد، در این صورت اسپانسر باید توانایی مالی اش را برای تحت حمایت قراردادن آنها نیز به اثبات برساند.

اطلاعات بیشتر را می توانید از این سایت بدست آورید.

روش های مهاجرت خانوادگی به کانادا همسر و فرزندان

بطور کلی روش های متعددی وجود دارند که می توانید از طریق آنها به همراه خانواده تان به کانادا مهاجرت نمایید. در ادامه به جزئیات این روش ها اشاره شده است:

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در کانادا می توانید روش هایی همچون کارآفرینی کانادا، راه اندازی یک استارت آپ یا خرید بیزینس در کانادا و دریافت ویزای کار کانادا را انتخاب کنید و یا از طریق خوداشتغالی، ثبت شرکت در کانادا، مرزعه داری، خرید املاک و مستغلات و یا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال اقدام نمایید و ظرف 1 تا 2 سال، ویزای سرمایه گذاری کانادا را اخذ نمایید.

پس از آن می توانید درخواست اقامت دائم را برای خود و همسر و فرزندان زیر 21 سال بدست آورید و در طی چند سال مقیم کانادا شوید. جالب است بدانید در صورتی که از طریق برنامه های مهاجرتی استان منیتوبا برای سرمایه گذاری اقدام کنید حتی برای خواهر و برادرتان نیز می توانید امکانات مهاجرت و اجازه اقامت دائم را بدست آورید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال ، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا ، استارتاپ های موفق کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری

این روش که یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین راهها برای مهاجرت خانوادگی به کانادا به شمار می آید، واجدین شرایط را در عرض 4 ماه موفق به اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده شان می نماید. گفتنی است برنامه اکسپرس اینتری کانادا، برای بررسی صلاحیت نیروهای متخصص درنظر گرفته شده است.

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

فاکتورهای زیادی در امتیاز اکسپرس انتری تاثیر دارند. مهمترین این فاکتورها سن، تحصیلات، سابقه کار، نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی و داشتن اقوام در کانادا هستند که در محاسبه امتیاز شما تاثیر دارند.

با استفاده از این نرم افزار می توانید امتیاز خود در برنامه اکسپرس انتری را محاسبه کنید.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق ویزای همراه دانشجویی

برای کسانی که در حال تحصیل در کانادا هستند و ویزای تحصیلی کانادا دارند، این امکان وجود دارد که تحت شرایط خاصی همسر و فرزندان خود را به این کشور بیاورند. ویزای دانشجویی به این معناست که دانشجو دارای اقامت موقت بوده و پس از تحصیل، قصد ترک خاک کانادا را دارد.

بنابراین در صورتی که بخواهید خانواده تان را به کانادا بیاورید، باید افسر مهاجرت را قانع کنید که تصمیم ترک کانادا پس از تحصیل به قوت خود باقی است. به هر حال پس از موفقیت در  این امر، همسر دانشجو می تواند در تمام مدت تحصیل همسرش، به زندگی و کار تمام وقت برای کارفرمایان در کانادا بپردازد.

در ضمن باید گفت در صورتی که دو نفر بخواهند در کانادا تحصیل کنند، لازم است هر دو ویزای تحصیلی داشته باشند. در مورد فرزندان وابسته نیز، والدین باید درخواست ویزای همراه کانادا را ارائه دهند و در این صورت فرزندان قادرند تا در مقاطع دبستان، متوسطه و حتی کالج و دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند. البته مدت زمان اعتبار ویزای فرزند در کانادا، صرفا تا پایان زمان مجوز تحصیل والدین کانادایی خواهد بود.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق اسکیل ورکر

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق برنامه های اسکیل ورکر کانادا، تحت 3 برنامه یعنی فدرال، کبک، و برنامه های مهاجرتی استانی محقق می شود که هر کدام شرایط و ملزومات خود را دارند.

این پروسه در صورتی که مدارک و درخواست به نحوی صحیح و مطلوب ارائه شود و افراد دعوتنامه ITA دریافت نماید، معمولا تا 6 ماه به طول می انجامد. اما اگر امتیازات پایینی کسب کرده باشید، باید ماه ها در صف انتظار دریافت دعوتنامه بمانید. گفتنی است این برنامه، برای نیروها و کارگران ماهر و خانواده آنها، اجازه اقامت در کانادا را فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا ، ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق ازدواج

در صورتی که تمایل دارید از طریق ازدواج با یک شهروند کانادایی اجازه اقامت در این کشور را بدست آورید، باید بدانید همسر شما نقش اسپانسر را خواهد داشت. بنابراین تمام آنچه راجع به برنامه اسپانسرشیپ و شرایط اسپانسر در این مقاله به آن پرداخته شده، راجع به همسرتان که ساکن کاناداست صدق می کند. این شخص اسپانسر باید حتما در زمانی که درخواست مهاجرت شما را به اداره مهاجرت ارائه می دهد، ساکن کانادا باشد.

لازم به ذکر است که…

در کانادا نامزدی، به هیچ عنوان ازدواج تلقی نمی شود و نامزدها نمی توانند از این روش برای مهاجرت خانوادگی به کانادا اقدام کنند. در ضمن همانطور که پیوندهای خانوادگی برای دولت کانادا بسیار اهمیت دارد و از آن حمایت می کند، در مقابل ازدواج های صوری را شناسایی کرده و با آنها برخوردهایی سختگیرانه خواهد داشت.

در شرایطی که زبان زن و مرد متفاوت باشد، از دو دین و فرهنگ مختلف باشند، اختلاف سنی بالایی داشته باشند و مواردی از این دست، می توانند معیار تشخیص ازدواج واقعی و صوری قرار گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر مطالب موجود در این سایت و این سایت را نیز مطالعه کنید.

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق استارت آپ

اشخاصی که علاقه مند به کارآفرینی و بنیان گذاشتن یک استارت آپ در کانادا هستند، در صورتی که ایده ای خلاقانه و جدید در این رابطه داشته باشند و استارت آپ آنها بتواند به ایجاد شغل برای شهروندان کانادایی کند کند و برای این کشور سودآور باشد، می توانند از این طریق برای مهاجرت خانوادگی به کانادا اقدام نمایند.

در چنین شرایطی دفتر اصلی و مقر کسب و کار باید در کانادا بوده و متقاضی ملزم است که شخصا مدیریت بیزینس را بعهده بگیرد.

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا

مهاجرت خانوادگی به کانادا از طریق اسپانسرشیپ یا حمایت خانواده

اسپانسرشیپ خانواده، یکی از سریع ترین و محبوب ترین راه ها برای اخذ اقامت دائم کاناداست و بر اساس این برنامه، یک شهروند کانادایی یا یک مقیم دائم کانادا که 18 سال یا بیشتر سن داشته باشد می تواند اعضای خاصی از خانواده را حمایت کند و اسپانسر آنها شود و برای آنها دعوتنامه ارسال کند و اقامت دائم کانادا را برایشان بدست آورند. بدین ترتیب آن افراد از خانواده می توانند در کانادا به زندگی، تحصیل و کار بپردازند.

هنگامی که اداره مهاجرت کانادا، درخواست مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ را از شما دریافت کرد، شما یک ایمیل تاییدیه دریافت می کنید که به عنوان AOR نیز شناخته می شود. این AOR تاییدی است برای ایجاد پرونده تان.

واجدین شرایط برنامه اسپانسرشیپ خانواده

 • همسر یا شریک عرفی و شریک ازدواجی
 • فرزندان وابسته
 • پدر و مادر
 • پدربزرگ و مادربزرگ
 • خواهر و برادر
 • خواهرزاده و برادرزاده
 • نوه زیر 18 سال مجرد که والدین اش در قید حیات نیستند
 • همراهان بستگان فوق (به عنوان مثال همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته).

نکته

لزوما هر شخصی، واجدالشرایط اسپانسری نیست و نمی تواند از خانواده اش حمایت کند!
در واقع یک شخص اسپانسر، باید مقیم دائم یا شهروند بزرگسال کانادایی باشد که بیش از 18 سال داشته باشد.
چنین شخصی باید در کانادا اقامت داشته باشد، مگر اینکه شهروندی باشد که در حال حاضر خارج از کانادا زندگی می کند و پس از ورود فرد تحت حمایت، قصد اقامت در کانادا را داشته باشد.

مهاجرت خانوادگی به کانادا و شرایط اسپانسر شدن

با توجه به موارد فوق به طور خلاصه باید گفت برای مهاجرت خانوادگی به کانادا با استفاده از برنامه اسپانسرشیپ، شخص اسپانسر باید:

 • حداقل 18 سال سن داشته باشد و ساکن کانادا باشد

 • تابعیت و اقامت دائم کانادا را داشته باشد

 • بابت حمایت مالی اعضای خانواده، تعهدنامه امضا کند.

 • توانایی مالی خود را برای رفع نیازهای خودش و حمایت مالی از خانواده اش به اثبات برساند.

برنامه اسپانسرشیپ خانواده و شرایط لازم برای همسر

اگر بعنوان یک شهروند یا مقیم کانادا می خواهید اسپانسر همسرتان شوید باید:

 • مدارکی ارائه دهید که ثابت می کنند شما به صورت قانونی ازدواج کرده اید. لازم به ذکر است که ازدواج شما باید بر اساس قوانین کشور مبدا و همچنین قوانین کانادا به اثبات برسد.

 • باید به همراه همسر و شریک زندگی تان یک قرارداد اسپانسرشیپ منعقد کنید که شما را متعهد به حمایت مالی از همسرتان به مدت 3 سال از زمان دریافت اقامت دائم می نماید.

 • همسرتان باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

 • به مدت یکسال با همسرتان در کانادا زندگی کنید.

برنامه اسپانسرشیپ خانواده و شرایط لازم برای فرزندان وابسته

اگر شما بعنوان اسپانسر و یا همسرتان، دارای فرزندان وابسته هستید و می خواهید برای او مجوز اقامت دائم کانادا دریافت کنید فرزندتان باید:

 • کمتر از 22 سال سن داشته باشد

 • همسر و یا شریک زندگی نداشته باشد

 • به حمایت مالی والدین خود وابسته باشد

 • به دلیل مشکلات جسمی و روانی قادر به تامین مالی خود نباشد

هزینه‌ های استفاده از طرح اسپانسرینگ کانادا

برای مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ، دولت کانادا هزینه هایی را برای افراد درنظر گرفته است. البته باید گفت در صورت رد درخواست مهاجرت و یا انصراف، این مبلغ به پرداخت کننده مسترد خواهد شد. این هزینه ها صرف نظر از ملیت یا کشور مبدا، برای همه متقاضیان یکسان بوده و به طور کلی شامل هزینه های دولتی برای پردازش درخواست اپلای، هزینه اسپانسرشیپ و هزینه های حق اقامت دائم هستند.

هزینه اسپانسرشیپ، به تعداد افراد خانواده که قرار است تحت حمایت شخص اسپانسر قرار گیرند بستگی دارد. لطفا توجه داشته باشید که این هزینه ها توسط IRCC، بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است.

پردازش درخواست اپلای نیز هزینه هایی را به متقاضیان تحمیل می کند. دقت کنید متقاضیان برنامه های خاص مهاجرت استانی، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه پردازش اضافی شوند که توسط اداره مهاجرت استان تعیین شده است.

هزینه های حق اقامت دائم نیز بسته به برنامه و جریان مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت است. متقاضیان باید توجه داشته باشند كه پس از تایید درخواست آنها، ملزم به پرداخت هزینه حق اقامت دائم خواهند شد و این هزینه، مبلغ جداگانه ای از پردازش است كه باید توسط همه متقاضیان تایید شده پرداخت شود، صرف نظر از اینكه برای چه برنامه مهاجرتی درخواست می دهند.

در نهایت پیشنهاد می کنیم مطالب موجود در این سایت را نیز مطالعه کنید.

جزئیات قرارداد و تفاهم‌ نامه اسپانسرشیپ کانادا

شخص اسپانسر باید در مورد حمایت مالی از اعضای خانواده اش در شرایطی که بستگان نمی توانند نیازهای خود را تامین کنند، تعهد بدهد. طول مدت این تعهد مالی به شخص مورد حمایت بستگی دارد.

 • همسر، یا شریک زندگی مشترک: برای چنین اشخاصی، یک اسپانسر ملزم به امضای تعهدی برای بازپرداخت دولت های فدرال یا استانی از تاریخ اقامت دائم این اشخاص برای مدت 3 سال است.
 • فرزند وابسته: در مورد فرزند زیر 19 سال یا هنگامی که فرزند به 22 سالگی می رسد (هر کدام از این ها اول باشد) این تعهد به مدت 10 سال است از روزی که فرزند اقامت دائم کانادا را به دست می آورد. لازم به ذکر است این مدت برای فرزند وابسته بالای 22 سال، به مدت 3 سال می باشد.
 • پدر و مادر یا مادربزرگ و مادربزرگ: تعهد کفالت برای این اشخاص از تاریخی که آنها اقامت دائم می گیرند برای مدت 20 سال ادامه می یابد. برای سایر اعضای خانواده، این مدت 10 سال است.

توجه داشته باشید که…

در صورت شهروند شدن شخص مورد حمایت، حتی اگر طلاق یا جدایی از اسپانسر صورت گیرد و یا از کانادا خارج شود، این تعهد مالی از بین نمی رود.
اطلاعات بیشتر را می توانید از این سایت بدست آورید.

دیگر الزامات

آزمایشات پزشکی

افراد تحت تکفل شخص اسپانسر باید نتایج آزمایشات پزشکی و اطلاعات بیومتریک (برای متقاضیان اروپا، خاورمیانه و آفریقا) را در زمان طرح درخواست ویزای کانادا ارائه دهند.

مدارک سوء پیشینه پلیس

متقاضیان و هر یک از اعضای خانواده بالای 18 سال، باید مجوز و مدارک سوء پیشینه کشوری که بیش از 6 ماه در آن اقامت داشته اند را ارائه دهند، همچنین باید مجوزها و مدارک سوء پیشینه پلیس کشوری که بیشتر عمر خود را در آن زندگی کرده اند را نیز در هنگام طرح درخواست، ارائه دهند.

بیشتر بخوانید: آزمایش مدیکال ویزای کانادا ، گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا

شرایط استان کبک

استان کبک پس از برآورده شدن شرایط فدرال، به معیارهای دیگری برای حمایت مالی از خانواده نیاز دارد. پس از اقدام برای اسپانسرشیپ، اسپانسرهای بالقوه ای که در کبک زندگی می کنند ایمیل یا نامه ای دریافت می نمایند که در آن به دستورالعمل برای ارائه توافق نامه ویژه به دولت کبک اشاره شده است.

در نهایت باید گفت تعدادی از استان ها از طریق برنامه های نامزدهای استانی، مزایای اسپانسرشیپ خانواده را ارائه می دهند. برخی از آنها، ملزومات و شرایط کمتری دارند و برای اقوام دورتر نیز امکان مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ را درنظر گرفته اند.

گفتنی است برای حمایت مالی از یک فرزندخوانده، نمی توان مستقیما از طریق برنامه اسپانسرشیپ family class درخواست ها را پردازش کرد. فرزندخواندگی مشخصا بسته به ایالت های کانادا، می تواند شرایط خاصی را شامل حال اسپانسر و فرزندش نماید. بنابراین شخص اسپانسر باید قبل از هر اقدامی در این رابطه، از وب سایت استان یا ایالت خود استعلام بگیرد.

درباره مهاجرت به کبک در تراست اطلاعات کاملی کسب کنید.

هزینه های مهاجرت خانوادگی به کانادا

جدول انواع هزینه های مهاجرت خانوادگی به کانادا در سال 2021

نسبتهزینه
اسپانسرشیپ
هزینه
پردازش
هزینه حق
اقامت دائم
هزینه کل
به ازای
هر شخص
همسر، شریک زندگی و خویشاوند 22 ساله یا بیشتر75 دلار کانادا475 دلار کانادا490 دلار کانادا1040 دلار کانادا
خویشاوند زیر 22 سال و کسی که فرزند وابسته نیست75 دلار کانادا75 دلار کانادا490 دلار کانادا640 دلار کانادا
فرزند وابسته، فرزند خوانده یا خویشاوند یتیم75 دلار کانادا75 دلار کانادا150 دلار کانادا

اطلاعات بیشتر را می توانید از این سایت بدست آورید.

مهاجرت خانوادگی به کانادا و اقامت والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی کانادا می توانند در برنامه اسپانسرشیپ، نقش اسپانسر والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را بعهده بگیرند و باید بدانند که پس از ورود والدین به خاک کانادا، ملزم به مراقبت و پشتیبانی از آنها هستند. این پشتیبانی شامل حمایت های مالی برای رفع نیازهای ضروری از جمله غذا، پوشاک، خدمات رفاهی و درمانی و بهداشتی، نیازهای شخصی، مسکن، لوازم خانگی و هزینه های رفت و آمد می باشد.

اگر شخصی که از وی حمایت مالی کرده اید از کمک های صندوق تامین اجتماعی استفاده می کند، از نظر قانونی شما ملزم به بازپرداخت این مبالغ خواهید بود. این بدان معناست که افراد تحت حمایت شما نباید نیازی به کمک های اجتماعی داشته باشند. گفتنی است مدت زمان تعهد برای حمایت مالی از والدین و پدربزرگ و مادربزرگ 20 سال است، اما این مدت زمان برای ساکنان کبک 10 سال در نظر گرفته شده است.

گفتنی است تعهدات شما به عنوان حامی مالی، از روزی که شخص تحت حمایت اقامت دائم کانادا را آغاز می کند، شروع می شود. اگر شرایط شما تغییر کند، تعهد همچنان معتبر است. این بدان معناست که شما هنوز موظف به برآوردن نیازهای اساسی آنها در دوره تعهدتان هستید.

شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا و اخذ اقامت برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ

اقامت موقت با سوپر ویزای کانادا

والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شخص اسپانسر، می توانند از اقامت موقت یا دائم در کانادا برخوردار شوند. در رابطه با اقامت موقت، می توان از سوپر ویزای کانادا مدد جست.

این ویزا که اجازه اقامت متوالی به مدت 2 سال را برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ فراهم می کند، در عین حال تا 10 سال اعتبار داشته و می توان چندین بار از آن استفاده کرد. بطور کلی این ویزا به والدین اجازه می دهد برای دیدار فرزندانی که شهروند یا مقیم کانادا هستید به این کشور سفر کنند.

برای برخورداری از این امکان لازم است که فرزند یا نوه ای که مقیم کاناداست برای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگش دعوتنامه ارسال کند.

اقامت دائم تحت برنامه اسپانسرشیپ

شخص اسپانسر می تواند برای والدینش با توجه به شرایطی، اقامت دائم اخذ نماید. در این رابطه باید هر دو طرف، تحت برنامه اسپانسرشیپ یک توافق نامه را امضا کنند که نشان دهد والدین و پدربزرگ و مادربزرگ به مدت 3 تا 10 سال در صورت لزوم و نیاز به کمک، تحت حمایت مالی شخص اسپانسر قرار خواهند گرفت.

از طرفی والدین و پدربزرگ و مادربزرگ با ارائه مدارکی باید اثبات نمایند که قادر به تامین هزینه های زندگی شان در کانادا بوده و حتی المقدور در این رابطه وابسته به شخص اسپانسر نیستند.

مهاجرت خانوادگی به کانادا و اقامت فامیل

همانطور که پیشتر اشاره شد، تنها افرادی می توانند از طریق خانوادگی و اسپانسرشیپ به کانادا اقامت نمایند که یکی از اعضای خانواده شان شهروند و یا مقیم کانادا باشد، مشروط بر اینکه آن شخص نیز توانایی مالی خود را برای حمایت از اعضای خانواده اش که مقیم کانادا نیستند به اثبات برساند. در این صورت، شخص مقیم کانادا تحت شرایطی می تواند برای اعضای خانواده اش دعوتنامه ارسال نماید و برای آنها مجوز اقامت دائم در کانادا را اخذ نماید.  

فرم های لازم برای مهاجرت خانوادگی به کانادا

در راستای تحقق مهاجرت خانوادگی به کانادا، فرم هایی نیز باید پر شده و ارائه شوند. این فرم ها عبارتند از:

 • فرم درخواست تکفل: این فرم توسط شخص اسپانسر تکمیل و امضا می شود.
 • فرم های تعهد: این فرم نیز توسط شخص اسپانسر تکمیل و امضا می شود.
 • توافق نامه تکفل: این فرم باید توسط اسپانسر و همچنین فرد تحت حمایت مالی امضا شود.

لازم به ذکر است که در توافق نامه تکفل، شخص اسپانسر متعهد می شود که به تعداد سال های لازم، طرف مقابل را تحت حمایت مالی قرار دهد و شخص تحت تکفل نیز متعهد می شود تا حد امکان هزینه هایش را خودش پرداخت کرده و خودکفا باشد. البته این بخش از تعهد، برای افراد سالمند ضرورتی ندارد.

مهاجرت خانوادگی به کانادا و محدودیت‌ های موجود

با توجه به تعاریف و شرایط فوق، باید گفت افراد زیر نمی توانند اسپانسر شوند:

 • شخصی که در زندان است.
 • مشمول دستور حذف اقامت شده است.
 • در حال ورشکستگی به سر می برد.
 • در حال دریافت کمک های صندوق تامین اجتماعی از دولت است (به استثنای معلولیت).
 • بابت رفتار خشونت آمیز یا جنسی و یا کاری که منجر به صدمه جسمی به یکی از اعضای خانواده شده، مجرم شناخته شده و محکوم است.
 • در پرداخت هزینه های حمایت از فرزندانش کوتاهی کرده است.
 • در بازپرداخت وام های مهاجرتی شکست خورده، یا پرداخت های دیررس یا پس از موعد و فراموش شده داشته است.
 • در گذشته، اسپانسر یکی از اعضای خانواده بوده، اما نتوانسته است شرایط را برآورده کند و به تعهداتش در این رابطه عمل نماید.
 • در 5 سال گذشته، اسپانسر شخص دیگری بوده است.

خدمات تراست

بدون شک مهاجرت خانوادگی، به خودی خود استرس ها و فشارهای بسیاری را برای اسپانسر و خانواده اش فراهم می کند. در این راستا در صورت ارائه نامطلوب درخواست ها و بروز خطا در پرکردن فرم ها و ارائه مدارک لازم، این فشارها بیشتر شده و حتی پرونده مهاجرتی ممکن است ریجکت شود و یا تا مدت زمانی زیادی پیشرفت آن به تعویق بیفتد. بنابراین برای کاهش ریسک ها و پیشبرد بهتر امور مهاجرت لازم است که از شخصی کاربلد کمک بگیرید.

تیم تراست با بهره مندی از وکلای مهاجرت بسیار مجرب و حرفه ای، در تمام طول مهاجرت خانوادگی در کنار شما و اعضای خانواده تان است.

این تیم که سابقه ای درخشان در امر مهاجرت به کانادا داشته و بیش از 6 هزار پرونده مهاجرت را در زمینه ها و برنامه های مختلف به ثمر رسانده است، راهنمایی ها و مشاوره هایی ارزنده را ارائه داده و پاسخگوی تمامی ابهامات شما در این رابطه خواهد بود.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مهاجرت خانوادگی به کانادا چطور تحقق می یابد؟

در برنامه های مختلف مهاجرتی، تمهیداتی برای مهاجرت خانوادگی درنظر گرفته شده است اما برنامه اسپانسرشیپ، سریعترین و مهم ترین روش مهاجرتی در این رابطه به شمار می آید.
تحت این برنامه اگر شخصی شهروند یا مقیم کاناداست می تواند تحت شرایطی خاص، برای سایر اعضای خانواده اش نیز مجوز اقامت دائم و مهاجرت به کانادا را اخذ نماید.

چه افرادی می توانند تحت حمایت مالی شخص اسپانسر، از برنامه اسپانسرشیپ بهره مند شوند؟

بطور کلی خویشاوندان نزدیک فردی که شهروند یا مقیم کاناداست، می توانند تحت برنامه اسپانسرشیپ به کانادا مهاجرت کنند. این خویشاوندان نزدیک عبارتند از همسر یا شریک عرفی و شریک ازدواجی، فرزندان وابسته، پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر و برادر، خواهرزاده و برادرزاده، نوه زیر 18 سال مجرد که والدین اش در قید حیات نیستند، همراهان بستگان فوق (به عنوان مثال همسر، شریک زندگی و فرزندان وابسته).

شرایط همسر اسپانسر برای برخورداری از برنامه اسپانسرشیپ چیست؟

همسر باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و به مدت یکسال با شخص اسپانسر در کانادا زندگی کند. بعلاوه اسپانسر باید مدارکی ارائه دهد که ازدواج قانونی اش را به اثبات برساند و در نهایت اینکه اسپانسر و همسرش باید یک توافق نامه امضا کنند که به موجب آن شخص اسپانسر تا 3 سال موظف به حمایت مالی همسرش است حتی اگر جدایی و طلاق اتفاق بیفتد.

فرزند وابسته در برنامه اسپانسرشیپ چگونه تعریف شده است؟

فرزند شخص اسپانسر یا فرزند همسر شخص اسپانسر یا شریک زندگی مشترک که کمتر از 22 سال سن داشته و فاقد همسر باشد، فرزند وابسته شناخته می شود. همچنین فرزندی که به دلیل شرایط روحی و جسمی و یا معلولیت قادر به تامین مالی خود نباشند نیز فرزند وابسته به شمار می آیند.
فرزندانی که در حضانت همسر قبلی اسپانسر هستند، فرزندان فرزند وابسته و فرزند خوانده نیز در شمار فرزندان وابسته محسوب می شوند.  

چه کسی صلاحیت اسپانسر شدن را ندارد؟

شخص زندانی، ورشکسته، استفاده کننده از صندوق تامین اجتماعی دولت (به استثنای معلولیت)، شخص مجرم بابت رفتار خشونت آمیز با خانواده اش، شخصی که در پرداخت هزینه های حمایت از فرزندانش و یا افراد تحت تکفل موفق نبود و یا در بازپرداخت وام های مهاجرتی شکست خورده و همچنین شخصی که در 5 سال گذشته اسپانسر شخص دیگری بوده نمی تواند در شرایط فعلی اسپانسری کسی را بعهده بگیرد.

فرم های لازم برای مهاجرت خانوادگی به کانادا کدامند؟

فرم درخواست تکفل و فرم های تعهد که توسط شخص اسپانسر تکمیل و امضا می شوند. بعلاوه توافق نامه تکفل که باید توسط اسپانسر و همچنین فرد تحت حمایت مالی امضا شود.

2 دیدگاه برای “مهاجرت خانوادگی به کانادا

  ما خانواده ۵ نفره هستیم من وهمسرم وفرزنانم به تر تیب ۴۵ ساله ۳۸ ساله ۳۳ ساه وهمه تحصیل کرده دو نفرشا ن فوق لیسانس ویکنفر دکتر در ضمن حدود سی ملیون دلار امریکا بصورت ارض دیجیتالی داریم ایا میتوانیم برای مهاجرت به ونکور کانادا اقدام کنیم .

  با سلام. مهمترین مسئله این است که چه روشی برایتان مد نظر می باشد که نیاز است اطلاعات دقیق تری از شما داشته باشیم برای اطلاعات بیشتر یک وقت مشاوره می‌توانید رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.