دانشگاه های مونترال

دانشگاه های مونترال

شهر مونترال در جنوب شرقی کانادا واقع شده است. مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا و بزرگ ترین شهر در استان کبک می باشد. اکثر مردم در شهر مونترال به زبان فرانسوی صحبت می کنند. در واقع، مونترال پس از پاریس، دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان محسوب می شود. شهر مونترال مکانی محبوب برای تحصیل دانشجویان است. این شهر به عنوان مرکز فرهنگی کانادا شناخته می شود. شهر مونترال با داشتن چندین دانشگاه انگلیسی زبان و فرانسوی زبان یکی از مهم ترین قطب های آموزش عالی در کانادا است. مونترال هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی بسیار زیادی از سراسر جهان می باشد. در ادامه برخی از دانشگاه های مونترال را معرفی می کنیم. همچنین می‌توانید درباره تحصیل در شهر مونترال، مهاجرت به مونترال و دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

لینک های مفید!

بهترین دانشگاه های مونترال

دانشگاه های مونترال جزو معتبرترین دانشگاه های کانادا و جهان می باشند. بیش از 180000 دانشجو در دانشگاه های مونترال تحصیل می کنند. هر ساله بسیاری از دانشجویان جهان یکی از دانشگاه های مونترال را به عنوان دانشگاه محل تحصیل خود انتخاب می کنند. در ادامه شرایط تحصیل در دانشگاه های مونترال را بررسی می کنیم.

همچنین بخوانید: کالج های مونترال ، دانشگاه های کبک ، کالج‌ های کبک

دانشگاه مک گیل

قیمت دلار کانادا مونترال

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل (McGill University) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در شهر مونترال و استان کبک واقع شده است. دانشگاه مک گیل در سال 1821 تاسیس شد. این دانشگاه  دوره های آموزشی خود را در بیش از 300 حوزه تحصیلی ارائه می دهد. دانشگاه مک گیل جزو بهترین دانشگاه های مونترال و کانادا است. دانشگاه مک گیل اعتبار علمی بسیار بالایی دارد و همواره در رتبه بندی های دانشگاه های جهان، رتبه بسیار خوبی را کسب می کند. در بسیاری از این رتبه بندی های معتبر، دوره های مهندسی دانشگاه McGill جرو بهترین دوره های مهندسی در کانادا و جهان معرفی می شوند.

دانشگاه مک گیل رشته های بسیار متنوعی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد.

برخی از رشته هایی که در دانشگاه مک گیل ارائه می شوند عبارتند از: مهندسی عمران، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی شیمی، اقتصاد، علوم کامپیوتر، مدیریت کسب و کار، تجارت و اقتصاد، حسابداری و مالی، زبانشناسی، تاریخ، فلسفه و الهیات، باستان شناسی، معماری، هنر و علوم انسانی، هنرهای نمایشی و طراحی، ادبیات و پزشکی، دندانپزشکی، علوم زیستی، علوم بیولوژیکی، حقوق، علوم اجتماعی، جامعه شناسی، سیاست و مطالعات بین المللی (شامل مطالعات توسعه)، جغرافیا، مطالعات ارتباطات و رسانه ها، علوم فیزیکی، علوم زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی، کشاورزی و جنگلداری، فیزیک و نجوم، شیمی، علوم ورزشی، ریاضیات و آمار، آموزش، روانشناسی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه مک گیل در مقطع کارشناسی می توانید به این صفحه و در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید درباره رشته های پرطرفدار در کانادا با مراجعه به لینک مورد نظر بیشتر بخوانید و اطلاعات کاملی درباره هر رشته تحصیلی در کانادا کسب کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه مک گیل

از آنجا که انگلیسی زبان اصلی آموزش و برقراری ارتباط در دانشگاه مک گیل است، داوطلبان باید با شرکت در یکی از آزمون های زبان معتبر و موردتایید دانشگاه، میزان مهارت خود در زبان انگلیسی را نشان دهند. حداقل نمره کل آیلتس آکادمیک برای اخذ پذیرش در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی 6.5 می باشد. لازم به ذکر است داوطلب باید در هر چهار بخش نوشتن، مکالمه، شنیداری و خواندن حداقل نمره 6 را کسب کرده باشد.

حداقل نمره کل تافل IBT برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی برای رشته های آموزش و مدیریت 100، برای رشته موسیقی 80 و برای دیگر رشته ها 90 است. همچنین حداقل نمره کل تافل IBT برای اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی 86 است؛ داوطلب باید در تمامی بخش ها حداقل نمره 20 را کسب کرده باشد.

برخی از آزمون های زبان دیگر نیز مورد تایید دانشگاه مک گیل می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این آزمون ها و حدنصاب نمره در هر یک از آزمون ها برای دوره های کارشناسی می توانید به این صفحه و برای دوره های تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه کنید.

همچنین درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا، آزمون تافل برای کانادا و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل

هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه مک گیل برای دوره های کارشناسی حدود 21109 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی حدود 11000 دلار کانادا در سال است.

درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، کارشناسی ارشد در کانادا و تحصیل دکتری در کانادا بخوانید.

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال (Université de Montréal) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی منحصرا فرانسوی زبان است که در شهر مونترال و استان کبک واقع شده است. دانشگاه مونترال از سیزده دانشکده، بیش از شصت دپارتمان مختلف و دو مدرسه رسمی وابسته تشکیل شده است. این دو مدرسه عبارتند از: مدرسه پلی تکنیک مونترال و مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال. دانشگاه مونترال به همراه مدارس وابسته به خود، پلی تکنیک مونترال (مهندسی) و اچ ای سی مونترال (تجارت) یکی از بزرگترین مجتمع های دانشگاهی در آمریکای شمالی می باشد. دانشگاه مونترال سالانه بیش از 500 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی جذب می کند که این دانشگاه را به یکی از سه مرکز تحقیقاتی مهم کشور کانادا تبدیل می کند.

دانشگاه مونترال بیش از 650 دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در دانشگاه مونترال ارائه می شوند عبارتند از: حقوق، علوم اجتماعی، علوم تدریس و آموزش، ادبیات و زبان شناسی، هنر و موسیقی، الهیات و علوم دینی، داروسازی، بیوشیمی، علوم کامپیوتر، اقتصاد و سیاست، مدیریت، ارتباطات، برنامه ریزی و طراحی محیط زیست، محیط زیست و توسعه پایدار، معماری، علوم بهداشتی، علوم انسانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم بنیادی، مهندسی پزشکی، دندانپزشکی، پزشکی، دامپزشکی، زیست شناسی، بیوانفورماتیک، زیست شناسی و آسیب شناسی سلولی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه مونترال در مقطع کارشناسی به این صفحه و برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه مونترال

زبان تدریس در دانشگاه مونترال، زبان فرانسه است. دانشجویانی که از دانشگاه فرانسوی زبان نیستند باید مدارک مهارت فرانسه را به همراه فرم مهارت فرانسه (که توسط دانشگاه داخلی پر شده است) ارائه دهند. مدرک مهارت زبان فرانسه می تواند توسط بخش زبان دانشگاه شما، یک آموزشگاه زبان و غیره صادر شود. بیشتر برنامه های تحصیل در دانشگاه مونترال به سطح B2 زبان فرانسه نیاز دارند. برخی از برنامه ها به آزمون های زبان رسمی فرانسه و سطح بالاتری از مهارت زبان فرانسه احتیاج دارند. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به لیست برنامه هایی با شرایط خاص مراجعه کنید.

از دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره های زبان فرانسه هستند، خواسته می شود در یک آزمون تعیین سطح آنلاین شرکت کنند. ثبت نام دوره به در دسترس بودن دوره و نتایج آزمون تعیین سطح بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های ارائه شده، لطفا به وب سایت مدرسه زبان دانشگاه مونترال مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: دوره زبان در کانادا ، تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

 • هزینه تحصیل در دانشگاه مونترال

به طور میانگین هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی حدود 20400 دلار کانادا در سال و در دوره های تحصیلات تکمیلی حدود 19597 دلار کانادا در سال است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در رشته های مختلف، متفاوت می باشد.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا

دانشگاه کبک مونترال

دانشگاه کبک مونترال

دانشگاه کبک مونترال (Université du Québec à Montréal) در سال 1969 به دنبال ادغام پنج موسسه آموزشی مونترال تأسیس شد. دانشگاه کبک مونترال (UQAM) یک دانشگاه دولتی فرانسوی زبان است و در مجموع بیش از 300 دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. دانشگاه کبک مونترال دارای پنج پردیس است. پردیس اصلی این دانشگاه در مرکز شهر مونترال واقع شده است.

دانشگاه کبک در مونترال دارای شش دانشکده است:

 • دانشکده هنر
 • دانشکده ارتباطات
 • دانشکده علوم سیاسی و حقوق
 • دانشکده علوم دانشکده علوم تربیتی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده مطالعات مدیریت

دانشگاه کبک مونترال به دلیل کیفیت برنامه های آموزشی و شرکت در پروژه های تحقیقاتی پیشرفته در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه هر ساله پذیرای بیش از 3500 دانشجوی خارجی از 90 کشور است. دانشگاه کبک در مونترال طیف گسترده ای از رشته ها را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: مدیریت بازرگانی، تجارت بین المللی، حسابداری، طراحی محیط، طراحی گرافیک، حقوق، اقتصاد، آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم، آموزش زبان فرانسه به عنوان زبان دوم، مطالعات ادبی، زبانشناسی، هنرهای تجسمی، هنرهای تجسمی و رسانه ای، موسیقی، تاریخ هنر، بیوشیمی، زیست شناسی، شیمی، مهندسی نرم افزار، علوم کامپیوتر، مدیریت منابع انسانی، مدیریت خدمات شهری، مدیریت گردشگری، جغرافیا، زمین شناسی، ریاضیات، فلسفه، روانشناسی، جامعه شناسی و بسیاری از رشته های دیگر، برای مشاهده لیست رشته های ارائه شده توسط دانشگاه کبک در مونترال می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه کبک در مونترال

زبان تحصیل در دانشگاه کبک مونترال، زبان فرانسه است. بیشتر دوره های ارائه شده در دانشگاه کبک مونترال به سطح B2 زبان فرانسه نیاز دارند. مدرک مهارت در زبان فرانسه باید در سال گذشته صادر شده باشد. برخی از آزمون های زبان فرانسه موردتائید دانشگاه کبک مونترال عبارتند از:

 • آزمون TFI
 • آزمون TCF
 • آزمون DELF
 • آزمون DALF

اگر دانشجویی نتوانست در هر یک از آزمون های ذکر شده شرکت کند، باید در آزمون زبان فرانسه دانشگاه کبک مونترال که به صورت آنلاین برگزار می شود، شرکت کند. هزینه شرکت در این آزمون 60 دلار کانادا است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات آزمون های زبان دانشگاه کبک در مونترال می توانید به این لینک مراجعه نمایید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه کبک مونترال

هزینه تحصیل در دانشگاه کبک مونترال به عوامل مختلفی بستگی دارد. هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت می باشد. به طور میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه کبک مونترال در مقاطع کارشناسی بین 18500 تا 24400 دلار کانادا در سال متغیر است. همچنین هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی بین 13200 تا 21000 دلار کانادا در سال متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه و هزینه های تحصیل در دانشگاه کبک مونترال می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه پلی ‌تکنیک مونترال

دانشگاه پلی ‌تکنیک مونترال

دانشگاه پلی تکنیک مونترال یا مدرسه پلی تکنیک مونترال (Polytechnique Montréal)، که قبلا به عنوان موسسه اکول پلی تکنیک مونترال شناخته می شد، یک دانشگاه مهندسی دو زبانه است که دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در رشته های مختلف ارائه می دهد. دانشگاه پلی تکنیک مونترال یکی از برجسته ترین دانشگاه های مهندسی در کانادا می باشد. موسسه پلی تکنیک مونترال به دلیل شرکت در پروژه های تحقیقاتی و ارائه دوره های آموزشی متنوع و باکیفیت بسیار مشهور است. علاوه بر این، مدرسه پلی تکنیک مونترال به دلیل داشتن استانداردهای بالای در ارائه برنامه های آموزشی خود، توسط وزارت آموزش و پرورش و تحصیلات عالی کانادا رسما شناخته شده است. دانشگاه پلی تکنیک مونترال دانشگاهی است که در آموزش مهندسان و محققان بسیار سطح بالا و حرفه ای تخصص دارد.

موسسه پلی تکنیک مونترال یک موسسه پیشرو در تحقیقات مهندسی در کشور کانادا است و از نظر سرانه بودجه در بین سه دانشگاه برتر کشور قرار دارد. این موسسه مجهز به سیستم عامل های پیشرفته و تجهیزات تحقیقاتی است و یک محیط تحقیقاتی در سطح جهانی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. مدرسه پلی تکنیک مونترال یکی از پویاترین مراکز علمی و فناوری آمریکای شمالی است که در 16 تخصص مهندسی در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برنامه های آموزشی با کیفیت به زبان فرانسه ارائه می دهد. برخی از رشته هایی که در مدرسه پلی تکنیک مونترال ارائه می شوند عبارتند از: امنیت سایبری شبکه رایانه ای، معماری و مدیریت امنیت سایبری، شبکه و امنیت، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، مهندسی محیط زیست، مهندسی هوافضا، مهندسی پزشکی، مهندسی مواد، مهندسی معدن، مهندسی برق، مهندسی زمین شناسی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، ریاضیات و بسیاری از رشته های دیگر. می توانید برای مشاهده دوره های ارائه شده توسط دانشگاه پلی تکنیک مونترال به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال

زبان تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال عمدتا، زبان فرانسوی است. البته برخی از دوره های کارشناسی ارشد و دکتری به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند. داوطلبانی که قصد دارند برای مقطع کارشناسی از پلی تکنیک مونترال پذیرش اخذ کنند باید در یکی از آزمون های زبان فرانسه موردتایید دانشگاه شرکت کنند. حداقل نمره لازم برای آزمون های زبان فرانسه به شرح زیر است:

 • TFI: حداقل نمره 785
 • DELF: سطح B2
 • DALF: سطح C1, C2
 • TCF: حداقل نمره 400
 • TEF: سطح 541
 • TEF EXPRESS: سطح B2, C1

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات آزمون های زبان موردتایید دانشگاه پلی تکنیک مونترال در مقطع کارشناسی می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری داوطلبان باید در یکی از آزمون های زبان (انگلیسی یا فرانسوی) که توسط پلی تکنیک مونترال به رسمیت شناخته شده اند شرکت کنند و حداقل نمره تعیین شده توسط دانشگاه پلی تکنیک در این آزمون ها را کسب کنند. داوطلبان می توانند از بین آزمون های پذیرفته شده توسط دانشگاه پلی تکنیک مونترال، یک آزمون را انتخاب کنند. نتیجه آزمون زبان یکی از شروط اصلی پذیرش در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری است. حداقل نمره لازم برای آزمون های زبان فرانسه و انگلیسی به شرح زیر است:

آزمون های زبان انگلیسیآزمون های زبان فرانسه
TOEIC: 605
TOEFL IBT: 64
IELTS: 6
FCE(B2): A
DET: 115
TFI: 605
DELF: B2
DALF: C1, C2
TCF: B2, C1, C2
(400 تا 699) TEF: B2, C1, C2
(541 تا 900) TEF EXPRESS: C1
 • هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک مونترال

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی حدود 19000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 21000 دلار کانادا در سال اول و 9200 دلار در سال دوم می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکتری نیز حدود 3800 دلار در سال است. هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

همچنین درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بخوانید.

مدرسه عالی فناوری مونترال

مدرسه عالی فناوری مونترال

دانشگاه ets یا مدرسه عالی فناوری مونترال (École de technologie supérieure) که به اختصار به آن دانشگاه ای تی اس کانادا نیز می گویند یک موسسه دولتی وابسته به دانشگاه کبک است که در شهر مونترال کانادا واقع شده است. این موسسه به عنوان یک موسسه فرانسوی زبان برای تحصیل در رشته های مهندسی در سال 1974 تاسیس شد. این مدرسه جزو 4 مدرسه بزرگ مهندسی در کانادا است. ETS توسط وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی کبک به رسمیت شناخته شده است. یک چهارم دانشجویانی که در استان کبک مشغول به تحصیل در رشته مهندسی هستند، در ETS تحصیل می کنند. ETS همچنین انواع امکانات و خدمات دانشگاهی و غیرآکادمیک از جمله کتابخانه، مسکن، امکانات ورزشی، کمک های مالی و یا بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خود ارائه می دهد. مدرسه عالی فناوری مونترال یا ETS طیف گسترده ای از رشته های مهندسی را در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: مهندسی برق، مهندسی نرم افزار، مهندسی مکانیک، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی هوافضا، مهندسی انرژی تجدید پذیر و بهره وری انرژی، مهندسی محیط زیست، مهندسی در خطرات ایمنی و بهداشت شغلی، مهندسی در فناوری های بهداشتی، مدیریت زیرساخت های شهری، مهندسی شبکه های مخابراتی، طراحی و مدیریت پروژه های مهندسی کانادا، مدیریت پروژه مهندسی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی به این صفحه مراجعه کنید. علاقه مندان به تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی می توانند برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد به این صفحه و برای مشاهده رشته های ارائه شده در مقطع دکتری به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در مدرسه عالی فناوری مونترال

در دانشگاه ETS یا مدرسه عالی فناوری مونترال تمام دوره های کارشناسی به زبان فرانسه ارائه می شوند. دوره های تحصیلات تکمیلی هم به زبان فرانسه و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. داوطلبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه ای تی اس باید در یکی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه شرکت کنند و حداقل نمره موردنیاز را کسب نمایند.

 • آزمون های زبان مورد تایید مدرسه عالی فناوری مونترال (ETS)
دورهآزمون
دوره های کارشناسیTFI: 800
TCF: C1, C2
DALF: C1, C2
دوره های تحصیلات تکمیلیTFI: 605
TCF: C1, C2
DALF: C1, C2
DELF: B2
TOEIC: 605
TOEFL iBT: 61
TOEFL PBT: 500
IELTS: 6
 • هزینه تحصیل در مدرسه عالی فناوری مونترال

به طور کلی میانگین هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی مدرسه عالی فناوری مونترال 27268 دلار کانادا در سال و در دوره های تحصیلات تکمیلی 22000 دلار کانادا در سال می باشد. هزینه تحصیل تا حدود زیادی به رشته و مقطع تحصیلی و همچنین تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم بستگی دارد.

پادکست بشنوید!

گفتگو با امیررضا ؛ دانشجـوی ارشد بـرق در دانشگـاه ای تی اس مونتـرال کانـادا

گفتگو با امیررضا ؛ تجربه تحصیل در دانشگاه ای تی اس مونترال

رادیو تراست

موضوع: تجربه تحصیل در دانشگاه ای تی اس مونترال

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا (Concordia University) یک دانشگاه تحقیقاتی جامع دولتی است که در شهر مونترال و استان کبک واقع شده است. دانشگاه کنکوردیا (CU) جزو برترین دانشگاه های مونترال می باشد. در سال 1974 کالج لویولا با دانشگاه سر جورج ویلیامز ادغام شد و دانشگاه کنکوردیا تاسیس شد. دانشگاه کنکوردیا به خاطر نوآوری در یادگیری تجربی، آموزش آنلاین و شرکت در پروژه های تحقیقاتی در سراسر جهان شناخته شده است. دو پردیس دانشگاه به نام موسسان این دانشگاه نامگذاری شده اند. پردیس سر جورج ویلیامز که در مرکز شهر مونترال واقع شده است، پردیس اصلی این دانشگاه است. پردیس لویولا (Loyola) در منطقه نوتردام-د-گروس، که منطقه ای مسکونی و ساکت تر می باشد، واقع شده است.

 دانشگاه کنکوردیا در چهار دانشکده سازمان یافته است:

 • دانشکده هنر و علوم
 • دانشکده مهندسی و علوم کامپیوتر جینا کودی
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده تجارت جان مولسون

این دانشگاه یکی از سه دانشگاه استان کبک است که از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی آموزش استفاده می کند. حدود 50000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که 20 درصد آن ها دانشجویان بین المللی هستند. دانشگاه کنکوردیا تحقیقاتی در زمینه هوافضا، هوش مصنوعی، شهرها، هنرهای دیجیتال، بهداشت و زیست شناسی و …  انجام می دهد. این دانشگاه دارای 21 مرکز تحقیقاتی و 118 صندلی تحقیقاتی است. دانشگاه کنکوردیا رشته های بسیار متنوعی را در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: تاریخ هنر، بازیگری تئاتر، هنرهای تجسمی، تاریخ هنر و مطالعات فیلم، جامعه شناسی، ادبیات انگلیسی، آموزش انگلیسی به عنوان زبان دوم، مطالعات فرانسه، زبانشناسی، مطالعات فیلم، روزنامه نگاری، مطالعات زنان، ارتباطات و مطالعات فرهنگی، مطالعات بازرگانی، مهندسی کامپیوتر، علوم کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی صنایع، مهندسی هوا فضا، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی عمران، شیمی، زیست شناسی، اکولوژی، اقتصاد، تجارت بین الملل، حرکت شناسی و فیزیولوژی ورزشی بالینی، ریاضیات و آمار، بیوشیمی، فلسفه، فیزیک، مطالعات شهری و برنامه ریزی شهری، روانشناسی و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی می توانید به این صفحه و برای رشته های ارائه شده در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این صفحه مراجعه نمایید.

 • زبان تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

زبان تحصیل در دانشگاه کنکوردیا، زبان انگلیسی است. داوطلبان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه کنکوردیا در یکی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه شرکت کنند و حداقل نمره در نظر گرفته شده برای هر آزمون را کسب کنند. در جدول زیر آزمون های زبان موردتایید دانشگاه کنکوردیا و حدنصاب نمره در هر یک از این آزمون ها ذکر شده است.

مقطعآزمون زبان
مقطع کارشناسیTOEFL iBT: 90
IELTS: 7
DET – Duolingo English Test: 120
CAEL: 70
CAE – Cambridge C1 Advanced: 190
CPE – Cambridge C2 Proficiency: 190
PTE Academic: 61  
مقاطع تحصیلات تکمیلیTOEFL iBT: 90
IELTS (Academic Module): 6.5
DET – Duolingo English Test: 120
CAEL: 70
CAE – Cambridge C1 Advanced: 180
CPE – Cambridge C2 Proficiency: 180
PTE – Pearson Test of English: 61  

دانشگاه کنکوردیا دارای چهار دانشکده و یک مدرسه تحصیلات تکمیلی است. لازم به ذکر است که در مقاطع تحصیلات تکمیلی هر یک از دانشکده های دانشگاه کنکوردیا برای هر یک از آزمون های زبان، نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره کل در نظر گرفته اند. برای مشاهده جزئیات آزمون های زبان موردتایید دانشگاه کنکوردیا در مقاطع تحصیلات تکمیلی به این لینک مراجعه کنید.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا

هزینه تحصیل در دانشگاه کنکوردیا با توجه به رشته تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده، متفاوت است. شهریه دانشگاه کنکوردیا در مقطع کارشناسی حدود 21000 تا 24000 دلار کانادا در سال است. همچنین هزینه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز به طور میانگین 22649 دلار کانادا در سال می باشد.

دانشگاه اچ ای سی مونترال

دانشگاه اچ ای سی مونترال

دانشگاه اچ ای سی مونترال (HEC Montréal) در سال 1907 تاسیس شد. اچ ای سی مونترال اولین مدرسه تجارت و بازرگانی در کانادا است. HEC Montréal از موقعیت ممتازی در بین دانشگاه های فرانسوی زبان برخوردار است. این مدرسه قدیمی ترین مدرسه تجارت در کانادا است و همچنین اولین مدرسه در آمریکای شمالی است که دارای اعتبار سه گانه (AACSB ،AMBA و EQUIS) است. مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال 144 برنامه آموزشی را عمدتا به زبان فرانسوی و انگلیسی و بعضا به زبان اسپانیایی نیز ارائه می دهد. نام مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال در بین بهترین مدارس تجارت در جهان قرار دارد. بیش از 14000 دانشجو در اچ ای سی مونترال مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان بین المللی حدود 31 درصد از جمعیت دانشجویی اچ ای سی مونترال را تشکیل می دهند. مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال رشته های زیادی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد. برخی از این رشته ها عبارتند از: مدیریت بازرگانی، حسابداری، امورمالی، مدیریت منابع انسانی، تجارت بین الملل، بازاریابی، مدیریت پروژه، علوم تجزیه و تحلیل داده ها، اقتصاد، مدیریت زنجیره تأمین، ام بی ای (MBA)، مدیریت کسب و کار، رفتار سازمانی و منابع انسانی، مدیریت تدارکات و بسیاری از رشته های دیگر. برای مشاهده رشته های ارائه شده توسط مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

 • زبان تحصیل در مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال

اچ ای سی مونترال یک موسسه فرانسوی زبان است. در HEC مونترال اکثر برنامه های آموزشی به زبان های فرانسوی و انگلیسی تدریس می شوند. حداقل نمره زبان برای رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است. برای اطلاع یافتن از نمره های مورد نیاز برای آزمون های زبان انگلیسی به این صفحه و برای آزمون های زبان فرانسوی به این صفحه مراجعه کنید. 

 • هزینه تحصیل در مدرسه بازرگانی اچ ای سی مونترال

هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی حدود 28600 دلار کانادا در سال است. میانگین هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی حدود 18000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، ممکن است متفاوت باشد.

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مونترال

دانشگاه های مونترال جزو معتبرترین دانشگاه های کانادا و جهان می باشند. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند در یکی از دانشگاه های مونترال تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهند. شرایط اخذ پذیرش از هر یک از دانشگاه های مونترال با یکدیگر متفاوت می باشد. به طور کلی داوطلبانی که رزومه تحصیلی قوی تری دارند شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا از دانشگاه های مونترال خواهند داشت. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. برخی از دانشگاه های مونترال برای اخذ پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف، شرط معدل دارند. به طور کلی معدل 16 به بالا برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مونترال معدل قابل قبولی می باشد. اما برای اخذ پذیرش در برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی و… داوطلبان باید معدل بالاتری داشته باشند. نداشتن گپ تحصیلی نیز می تواند شانس اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مونترال را افزایش دهد.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مونترال در مقطع کارشناسی داوطلبان باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ کرده باشند و حداقل 17 سال تمام سن داشته باشند. ریز نمرات خوب و معدل بالا یکی از شروط اخذ پذیرش در دانشگاه های مونترال می باشد. داوطلبانی که قصد دارند برای تحصیل در دوره های کارشناسی از دانشگاه های مونترال پذیرش تحصیلی اخذ نمایند، باید به زبان فرانسه یا زبان انگلیسی مسلط باشند. اکثر دانشگاه های مونترال دوره های کارشناسی خود را به زبان فرانسه و بعضا به زبان انگلیسی ارائه می دهند. داشتن تسلط کافی بر زبان فرانسه و انگلیسی الزامی است. بنابراین داوطلبان باید در یکی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه موردنظر خود شرکت کنند و حداقل نمره موردنیاز را در آزمون زبان کسب کنند.

برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد از دانشگاه های مونترال، داوطلبان باید دارای نمرات خوب و معدل بالا در دوره کارشناسی باشند. هر یک از دانشگاه های مونترال معدل خاصی را به عنوان حداقل معدل موردنیاز برای اخذ پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد در نظر گرفته اند. معمولا معدل 14 به بالا در مقطع کارشناسی، معدل قابل قبولی می باشد. البته برای اخذ پذیرش در برخی از دوره ها داوطلبان باید معدل بالاتری داشته باشند. شرکت در آزمون های زبان موردتایید دانشگاه و کسب نمره موردنیاز در این آزمون ها نیز یکی دیگر از شروط اصلی برای اخذ پذیرش تحصیلی در دوره های کارشناسی ارشد می باشد. داشتن یک یا دو توصیه نامه اساتید نیز می تواند شانس داوطلب را برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد چند برابر کند. درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا با مراجعه به لینک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری داوطلبان باید رزومه تحصیلی درخشانی داشته باشند. آن دسته از داوطلبانی که مقالات علمی و ISI دارند شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مونترال خواهند داشت. یکی دیگر از شروط اساسی برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری داشتن معدل بالا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. معمولا معدل 15 به بالا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دانشگاه های مونترال معدل قابل قبولی می باشد.  با این حال آن دسته از داوطلبانی که معدل بالاتری دارند، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری خواهند داشت. داوطلبانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه های مونترال در مقطع دکتری پذیرش تحصیلی اخذ نمایند باید به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشند. اکثر دانشگاه های مونترال دوره های دکتری را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی ارائه می دهند. داوطلبان باید در یکی از آزمون های موردتایید دانشگاه شرکت کنند و نمره قابل قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند.

لازم به ذکر است که شرایط لازم برای اخذ پذیرش از هر یک از دانشگاه های مونترال با یکدیگر متفاوت می باشد. برای اطلاع یافتن از شرایط اخذ پذیرش دانشگاه های مونترال می توانید به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود مراجعه کنید.

همچنین درباره شرایط سنی تحصیل در کانادا، ددلاین دانشگاه های کانادا و تاثیر مقاله بر اپلای بخوانید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های مونترال

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های مونترال

بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند برای کاهش هزینه های تحصیل از دانشگاه های مونترال بورسیه تحصیلی کانادا یا کمک هزینه تحصیلی اخذ کنند. بورسیه های تحصیلی انواع گوناگونی دارند. برخی از بورسیه های تحصیلی تنها هزینه های تحصیل دانشجو را تحت پوشش خود قرار می دهند و برخی از بورسیه های تحصیلی تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش می دهند. بسیاری از دانشگاه های مونترال برای رشته های مختلف بورسیه های تحصیلی متنوعی را اعطا می کنند.

داوطلبانی که معدل بالا و سابقه تحصیلی درخشانی دارند شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی خواهند داشت. علاوه بر داشتن ریزنمرات و معدل بالا، پیشرفت تحصیلی داوطلب در طول دوره تحصیل نیز بسیار حائز اهمیت می باشد. ممکن است داوطلب در شروع دوره تحصیلی خود نمرات خوبی را کسب نکرده باشد اما به تدریج در ترم های بعدی نمرات بسیار خوبی را در دروس مختلف رشته خود کسب کرده باشد. این نشانه پیشرفت تحصیلی دانشجو است. چنین داوطلبانی شانس زیادی برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های مونترال خواهند داشت.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی داوطلب باید دارای ریزنمرات و معدل بالا در مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی باشد و سابقه تحصیلی بسیار خوبی داشته باشد. شرکت در یکی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه های مونترال و کسب نمره بالا در این آزمون ها نیز می تواند شانس داوطلب را برای اخذ بورسیه و فاند تحصیلی کانادا بیشتر کند.

داوطلبانی که قصد دارند برای تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد از دانشگاه های مونترال بورسیه، فاند تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند باید دارای ریزنمرات خوب و معدل بالا در مقطع کارشناسی باشند. هرچقدر معدل داوطلب بالاتر باشد، داوطلب شانس بیشتر برای اخذ بورسیه تحصیلی خواهد داشت. مرتبط بودن رشته های کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز برای اخذ بورسیه تحصیلی بسیار حائز اهمیت می باشد. افرادی که قصد دارند در دوره کارشناسی ارشد در رشته ای متفاوت با رشته دوره کارشناسی خود تحصیل کنند، شانس کمتری برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های مونترال خواهند داشت. شرکت در آزمون های زبان موردتایید دانشگاه های مونترال و کسب حداقل نمره موردنیاز نیز یکی دیگر از شروط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می باشد.

برای اخذ بورسیه تحصیلی در دوره دکتری داوطلبان باید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد عملکرد تحصیلی چشمگیری داشته باشند. داشتن ریزنمرات و معدل بالا در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار حائز اهمیت می باشد. داشتن دو یا سه توصیه نامه اساتید نیز می تواند برای اخذ بورسیه تحصیلی بسیار تاثیرگذار باشد. داوطلبانی که قصد دارند برای تحصیل در دوره دکتری از دانشگاه های مونترال بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی اخذ نمایند باید به زبان فرانسه یا انگلیسی مسلط باشند. داوطلبان باید برای اثبات مهارت خود در زبان فرانسه یا انگلیسی در یکی از آزمون های موردتایید دانشگاه موردنظر خود شرکت کنند و نمره قابل قبولی را در این آزمون ها کسب نمایند.

درخواست بورسیه تحصیلی مانند درخواست کار است. شما باید مهارت ها، شایستگی ها و شخصیت خود را به نمایش بگذارید و در عین حال فردی قابل اعتماد و صادق باشید. همانطور که می دانید شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه ها و رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف، متفاوت است. داوطلبانی که قصد دارند از یکی از دانشگاه های مونترال بورسیه تحصیلی اخذ نمایند باید به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود مراجعه کنند و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آن دانشگاه را با دقت مطالعه نمایند و مدارک خود را در زمان مقرر برای دانشگاه ارسال نمایند. داوطلبان همچنین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دانشجویان بین المللی با دفتر کمک مالی دانشگاهی که مایل به حضور در آن هستند تماس بگیرند. همچنین داوطلبان باید درباره بورس های تحصیلی که توسط دولت کانادا، دولت های استانی (مانند دولت استانی کبک)، بنیادهای خصوصی و سازمان های غیردولتی ارائه می شوند، اطلاعات کسب کنند. برخی از سایت های معتبر، اخبار مرتبط با بورسیه ها تحصیلی دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه های مونترال را بر روی سایت خود قرار می دهند. برای مشاهده بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه های کانادا و دانشگاه های مونترال می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: کمک هزینه دانشجویی در کانادا ، وام دانشجویی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا

تاریخ ددلاین دانشگاه های مونترال

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های مونترال باید اطمینان حاصل کنید که درخواست پذیرش و مدارک تحصیلی خود را به موقع برای دانشگاه ارسال می کنید. دانشگاه های مونترال کانادا معمولا در ترم پاییز دانشجو جذب می کنند، اما برخی از آن ها در ترم های زمستان، بهار و تابستان نیز دانشجو می پذیرند. جدول زمانی ارائه شده در زیر یک جدول کلی است و تاریخ ددلاین ممکن است برای دانشگاه ها، برنامه های آموزشی و دوره های تحصیلی مختلف، متفاوت باشد.

 • روند کلی پذیرش در دانشگاه های مونترال
جزئیاتماه
فرم درخواست آنلاین را پر کنیدسپتامبر/اکتبر
کلیه مدارک مورد نیاز را ارسال کنیدژانویه/فوریه
ارسال پاسخ توسط دانشگاهمارس/می
برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنیدمی/جولای
جلسه آشنایی-شروع دوره تحصیلیسپتامبر

جدول زمانی ارائه شده در بالا مربوط به ترم پاییز است و این تاریخ ها ممکن است برای دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی مختلف، متفاوت باشد. به طور کلی تاریخ ددلاین هر یک از دانشگاه های مونترال با یکدیگر متفاوت است. داوطلبان ابتدا باید تصمیم بگیرند که در کدام رشته و دانشگاه می خواهند تحصیل کنند و سپس به سایت دانشگاه مراجعه کرده و از تاریخ ددلاین آن دانشگاه برای رشته و مقطع تحصیلی موردنظر خود اطلاع یابند.

زبان تحصیل در دانشگاه های مونترال

اکثر دانشگاه های مونترال فرانسوی زبان هستند و برنامه های آموزشی خود را به زبان فرانسوی ارائه می کنند. برخی از دانشگاه های مونترال مانند دانشگاه مک گیل و دانشگاه کنکوردیا برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. برخی دیگر از دانشگاه های مونترال برنامه های آموزشی خود را هم به زبان فرانسوی و هم به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بنابراین داوطلبانی که قصد دارند در یکی از دانشگاه های مونترال تحصیلات دانشگاهی خود را ادامه دهند باید به یکی از زبان های فرانسه یا انگلیسی مسلط باشند.

 برای اخذ پذیرش از دانشگاه های مونترال داوطلبان باید در یکی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه موردنظر خود شرکت کنند و در این آزمون ها نمره قابل قبولی را کسب نمایند. هر یک از دانشگاه های مونترال نمره خاصی را به عنوان حداقل نمره موردنیاز برای پذیرش دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. بنابراین داوطلبان باید به سایت رسمی دانشگاه موردنظر خود مراجعه کنند و شرایط اخذ پذیرش برای دانشجویان بین المللی را با دقت مطالعه نمایند.

پادکست بشنوید!

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

 • برخی از آزمون های زبان موردتایید دانشگاه های مونترال
TEF Express (online): French Express evaluation test
TEF: Evaluation test in French
TFI: Test de français international (ETS)
DELF / DALF: Diploma in French language studies / Advanced diploma in French language
TCF: French knowledge test
آزمون های زبان فرانسه
IELTS Academic (online): International English Language Testing System
TOEFL iBT (online): Test of English as a Foreign Language – Internet-Based Test
TOEIC: Test of English for International Communication
PTE: Pearson Test of English
DET: Duolingo English Test
CAEL: Canadian Academic English Language
CAE: Cambridge C1 Advanced TEST
CPE: Cambridge C2 Proficiency TEST
آزمون های زبان انگلیسی
هزینه تحصیل در دانشگاه های مونترال

هزینه تحصیل در دانشگاه های مونترال

هزینه تحصیل در دانشگاه های مونترال بسیار مناسب می باشد. شهریه دانشگاه های مونترال بسیار ارزان تر از شهریه دانشگاه های آمریکا، انگلستان و استرالیا است. دانشگاه های مونترال علاوه بر داشتن اعتبار بین المللی، نسبت به سایر دانشگاه های انگلیسی زبان جهان شهریه مناسب تری دارند. هزینه تحصیل در دانشگاه های مونترال به عوامل مختلفی از جمله رشته تحصیلی و وضعیت دانشجو بستگی دارد. بنابراین هزینه تحصیل برای یک دانشجوی مقیم استان کبک و یک دانشجوی بین المللی یکسان نیست. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی مونترال بسیار مناسب تر از دانشگاه های خصوصی مونترال می باشد.

هزینه تحصیل در هر یک از دانشگاه های مونترال متفاوت است. هزینه تحصیل تا حدود زیادی به دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی و تعداد واحد های اخذ شده در هر ترم بستگی دارد. اما به طور کلی هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی دانشگاه های مونترال حدود 30000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی کمی پایین تر است. به طور میانگین هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی دانشگاه های مونترال حدود 18000 دلار کانادا در سال می باشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی، دندانپزشکی، MBA و برخی از رشته های مهندسی بسیار بیشتر است و میانگین هزینه تحصیل در برخی از این رشته ها تا 70000 دلار کانادا در سال هم می رسد. داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه های تحصیل به سایت دانشگاه موردنظر خود مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید: ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه های مونترال

طبق نظر سنجی ها مونترال یکی از بهترین شهرهای کانادا و جهان برای تحصیل و زندگی است. بسیاری از دانشگاه های معتبر کانادا در شهر مونترال واقع شده اند. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های مونترال شهریه نسبتا پایین آن ها می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های مونترال بسیار مناسب می باشد و این تنها یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های مونترال است. دانشگاه های مونترال شرایط بسیار خوبی را برای تحصیل و زندگی دانشجویان بین المللی فراهم کرده اند و از ورود دانشجویان بین المللی به دانشگاه های خود به شدت استقبال می کنند. دانشگاه های مونترال با استفاده از اساتید مجرب، محیط آموزشی منحصر به فردی را برای دانشجویان خود فراهم کرده اند. مدارک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های مونترال دارای اعتبار بین المللی می باشند و دانشجویانی که از دانشگاه های مونترال فارغ التحصیل می شوند می توانند در کانادا و اکثر کشورهای پیشرفته جهان مشغول به کار شوند. هزینه های مربوط به خوابگاه و مسکن دانشجویی در مونترال بسیار مقرون به صرفه است. در واقع این شهر یکی از مقرون به صرفه ترین شهرها در کل کانادا است و این یکی دیگر از مزیت های تحصیل در دانشگاه های مونترال است. بر اساس نظرسنجی های معتبر تحصیل در دانشگاه های مونترال یک تجربه دانشگاهی مثبت را برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

همچنین درباره زندگی دانشجویی در کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا دانشگاه های مونترال معتبر هستند؟

بله، دانشگاه های مونترال جزو معتبرترین دانشگاه های کانادا و جهان هستند و مدارک اخذ شده از دانشگاه های مونترال در سراسر جهان معتبر می باشند.

آیا دانشگاه های مونترال به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا می کنند؟

بله، بسیاری از دانشگاه های مونترال بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی متنوعی را برای دانشجویان بین المللی در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف در نظر گرفته اند.

میانگین هزینه تحصیل در دانشگاه های مونترال چقدر است؟

هزینه تحصیل به عوامل متعددی از قبیل رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و تعداد واحدهای اخذ شده در هر ترم بستگی دارد. به طور میانگین هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی دانشگاه های مونترال 30000 دلار کانادا در سال و هزینه تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی حدود 18000 دلار کانادا در سال است. هزینه تحصیل در برخی از رشته ها مانند رشته های پزشکی و برخی از رشته های مهندسی بسیار بیشتر است. برای مثال هزینه تحصیل در رشته پزشکی بین 40000 تا 125000 دلار کانادا در سال است.

آیا می توان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های مونترال در کشور کانادا ماند؟

دانشجویان بین المللی که در یکی از دانشگاه های مونترال تحصیل می کنند تا 90 روز پس از فارغ التحصیلی فرصت دارند برای اخذ ویزای کار کانادا یا مجوز کار پس از تحصیل در کانادا (PGWP) اقدام کنند. مدت اعتبار ویزای PGWP بین 8 ماه تا 3 سال متغیر است و مدت اعتبار آن بستگی به مدت زمان تحصیل دانشجو در کانادا دارد. دانشجو باید حداقل در یک دوره 8 ماهه در یکی از دانشگاه های مونترال تحصیل کرده باشد. فارغ التحصیلان می توانند بعد از پیدا کردن کار مناسب، پس از یک سال برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدامات لازم را انجام دهند. علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) به وب سایت IRCC مراجعه کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه های مونترال چیست؟

بسیاری از دانشگاه های مونترال برنامه های آموزشی خود را به زبان فرانسه ارائه می دهند. برخی از دانشگاه های مونترال دو زبانه هستند و برنامه های آموزشی خود را در مقاطع تحصیلات تکمیلی هم به زبان فرانسه و هم به زبان انگلیسی ارائه می دهند. برخی از دانشگاه های مونترال مانند دانشگاه های مک گیل و کنکوردیا تمام برنامه های خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.