خرید زمین در کانادا

خرید زمین در کانادا

کانادا کشوری بزرگ با جمعیت کم می باشد و این کشور از نظر اقتصادی در وضعیت بسیار خوب و مناسبی قرار دارد. از آنجایی که کانادا شرایط بسیار خوبی برای زندگی و کار دارد ، امروزه افراد بسیاری تمایل به مهاجرت به کانادا برای داشتن زندگی بهتر دارند.

برای مهاجرت به کانادا راه و روش های مختلفی را می توان امتحان نمود. علاوه بر این اغلب امروزه شاهد این موضوع هستیم که افرادی که دارای توان مالی کافی هستند اقدام به خرید زمین در کانادا می کنند تا بتوانند ارزش سرمایه خود را حفظ نمایند. خرید زمین می تواند یک سرمایه گذاری خوب و مطمئن برای حفظ ارزش پول و سرمایه شما باشد.

در ادامه بخوانید : خرید خانه در کانادا ، زندگی در کانادا

خرید زمین در ونکوور کانادا

ونکوور شهری در جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا کانادا است . با توسعه روزافزون شهر در سال‌های اخیر، جای تعجب نیست که زمین ‌های خالی و زمین ‌هایی که برای ساخت و ساز مناسب هستند بسیار کمیاب شوند و زمانی که مالکان تصمیم به فروش آن‌ ها می‌ گیرند این زمین ها به سرعت به فروش می‌ رسند. با این حال، هنوز گزینه های زیادی برای خریدارانی وجود دارد که می خواهند یک زمین با شرایط مناسب در شهر ونکوور خریداری نمایند.

بیشتر بخوانید : خرید خانه در ونکوور ، اجاره خانه در ونکوور

خرید زمین در کلگری کانادا

کلگری شهری در استان آلبرتا در غرب کانادا است. کلگری با جمعیتی بالغ بر 1239220 نفر پرجمعیت ترین شهر آلبرتا و سومین شهر پرجمعیت کانادا پس از تورنتو و مونترال است. منطقه کلگری پس از ونکوور بزرگ، دومین مرکز جمعیتی غرب کانادا است.

به همین خاطر زمین هایی که در این منطقه برای فروش گذاشته می شوند با بالاترین قیمت و در کوتاه ترین زمان ممکن به فروش می رسند.

بیشتر بخوانید : اجاره خانه در کلگری ، سایت های خرید خانه در کانادا

خرید زمین در مونترال کانادا

مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا و کلان شهر اصلی استان کبک است. مونترال شهری با زبان رایج فرانسوی است که قدمت آن به قرن شانزدهم می رسد. اقتصاد مونترال برای مدت طولانی تحت سلطه یک اقلیت انگلیسی زبان بود. این شهر مقصد بسیاری از مهاجران بوده است و به طور گسترده پذیرای مهاجران ایرانی می باشد.

مونترال همچنان شهری با جذابیت، نشاط و شادی است. قیمت زمین در این شهر نسبتا بالاست. به همین خاطر برای اینکه بتوانید در این شهر زمین خریداری کنید حتما می بایست طبق محاسبات مالی لازم برای تامین هزینه خرید را از پیش انجام دهید.

بیشتر بخوانید : اجاره خانه در مونترال، خرید ویلا در کانادا

خرید زمین در تورنتو کانادا

تورنتو، مرکز استان انتاریو، در جنوب شرقی کانادا می باشد. این شهر پرجمعیت ترین شهر کاناداست و یک شهر چند فرهنگی و مرکز مالی و تجاری این کشور است.

به دلیل این که متوسط حقوق و دستمزد در این شهر بالاست و در آن موقعیت های شغلی بسیاری برای افراد تحصیل کرده و کارآفرین وجود دارد، در نتیجه این شهر یکی از ایده آل ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان می باشد.عده بسیاری تمایل به خرید زمین در این شهر دارند. چرا که به دلیل موقعیت بسیار خوبی که این شهر در اینده نزدیک دارد، شاهد رشد قیمت زمین در این شهر خواهیم بود.

بیشتر بخوانید : خرید خانه در تورنتو ، اجاره خانه در تورنتو

معرفی شهرهای کانادا
معرفی شهرهای کانادا
 • هزینه ها و شرایط زندگی
 • برترین دانشگاه ها
 • میانگین درآمد و سایر اطلاعات ضروری

نکات مهم هنگام خرید و فروش زمین در کانادا

 • قانون استانی

قانون املاک و مستغلات در کانادا به طور کلی تابعی از قوانین استانی قابل اجرا در هر استان است، نه قانون فدرال قابل اجرا در سراسر کانادا. در 9 ایالت از ایالت های کانادا، قانون املاک و مستغلات از قانون عرفی انگلیسی گرفته شده است (اگرچه قوانین خاص به طور کلی در هر استان متفاوت است). با این حال، در کبک که اغلب مردم آن فرانسوی زبان هستند، قانون املاک و مستغلات برگرفته از قانون مدنی است.

 • شرایط کلیدی

کانادایی هایی که در حال خرید یا فروش زمین در کانادا هستند باید اصطلاحات کلیدی خاصی را یاد بگیرند. هر گونه گرایش به املاک و مستغلات در کانادا به عنوان “املاک” شناخته می شود. طبق قانون املاک و مستغلات کانادا دو ملک رایج وجود دارد.

دارایی «آزاد» دارای مدت دائمی است و اغلب به معنای مالکیت دارایی است. دارایی “اجاره ای” املاکی است که مدت زمان مشخصی دارد، مانند اجاره یک ساله.

در تراست بخوانید : شهرهای کانادا ، مشاور املاک در کانادا

سیستم های مالکیت زمین در کانادا

سه نوع سیستم مالکیت املاک و مستغلات در کانادا

 • یک سیستم «رجیستری» مبتنی بر ثبت عمومی اسناد و سایر اسناد مؤثر بر املاک است. مالکیت املاک و مستغلات بر اساس اولویت “اولین پرونده” تعیین می شود. نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد معمولاً از یک سیستم ثبت استفاده می کنند. سیستم «مالکیت زمین» (همچنین به عنوان سیستم «تورنس» شناخته می‌شود) بر اساس ثبت دولتی مالکیت املاک است.
 • مالکیت املاک بر اساس “ضمانت دولتی” تعیین می شود. آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و ساسکاچوان معمولاً از این سیستم استفاده می ‌کنند و نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و انتاریو عموماً به سیستم مالکیت زمین تبدیل می ‌شوند.
 • سومین سیستم مالکیت املاک، سیستم «کاداستر» است که بر اساس ابعاد، مساحت، شکل و موقعیت املاک و مستغلات و املاک مجاور است. کبک تنها استانی است که از سیستم کاداستر استفاده می کند.

مالیات خرید زمین در کانادا

کانادایی هایی که اقدام به خرید زمین در کانادا می کنند ممکن است مشمول مالیات انتقال زمین استانی و احتمالا شهری باشند. مالیات در کانادا متفاوت است. در حال حاضر در خرید املاک و مستغلات تورنتو بالاترین نرخ (5%) است. علاوه بر این، کانادایی ‌هایی که املاک و مستغلات را در کانادا می ‌فروشند می ‌توانند مشمول مالیات بر درآمد و در برخی استان ‌ها مالیات بر فروش شوند.

مالیات نقل و انتقال زمین یک مالیات استانی بر خرید ملک است که توسط خریداران پرداخت می شود. علاوه بر مالیات انتقال زمین استانی، برخی از شهرداری ها، مانند شهر تورنتو، مالیات انتقال زمین شهری خود را دارند.  (MLTT) مالیات نقل و انتقال زمین توسط فروشنده قابل پرداخت نیست.

خرید زمین در آنتاریو کانادا

اگر علاقمند به خرید زمین در انتاریو دارید، باید مالیات انتقال زمین انتاریو را پرداخت کنید، صرف نظر از اینکه انتقال در یکی از دفاتر ثبت زمین انتاریو ثبت شده باشد یا خیر. با این حال، شرایط محدودی وجود دارد که در آن پرداخت مالیات نقل و انتقال زمین مورد نیاز نیست. این موارد در زیر آورده شده است:

 • نقل و انتقالات خاص بین همسران
 • نقل و انتقالات خاص از یک فرد به شرکت تجاری خانوادگی آن ها
 • انتقال معینی از زمین های کشاورزی بین اعضای خانواده
 • برخی از نقل و انتقالات اجاره نامه از یک سازمان غیرانتفاعی یا یک موسسه خیریه.

نرخ مالیات انتقال زمین در انتاریو کانادا

مبلغ در نظر گرفته شدهنرخ
$55,000 و بالاتر0.5%
بیش از $55,000 تا $250,0001.0%
بیش از $250,000 تا $400,0001.5%
بیش از $400,0002.0%
بیش از $2,000,000*2.5%

به عنوان مثال، کل مالیات انتقال زمین انتاریو قابل پرداخت توسط خریدار ملک 100000 دلاری 725 دلار خواهد بود، در حالی که مالیات انتقال زمین در ملک 300000 دلاری 2975 دلار است.

نرخ مالیات انتقال زمین در تورنتو کانادا

مالیات انتقال زمین شهری (MLTT) اضافی برای خریداران زمین در تورنتو وجود دارد. برای اطلاع از نرخ ها و اطلاعات بیشتر و اطلاع از تخفیف های MLTT می توانید به toronto.ca مراجعه کنید.

زمان پرداخت مالیات نقل و انتقال زمین در کانادا

مالیات انتقال زمین انتاریو باید در زمان ثبت انتقال پرداخت شود. در صورت عدم ثبت نقل و انتقال، خریداران باید فرمی به نام استرداد کسب سود زمین را تکمیل کرده و آن را به همراه پرداخت مالیات ظرف 30 روز پس از خرید به وزارت دارایی ارائه کنند. این فرم در وزارتخانه موجود است.

بازپرداخت مالیات انتقال زمین استانی برای اولین خریدار یک زمین در کانادا

ممکن است واجد شرایط بازپرداخت همه یا بخشی از مالیات های انتقال زمین استانی باشید که برای اولین بار در آن زمین خریداری می کنید و شما:

مقدار بازپرداخت استانی خرید زمین در کانادا

خریدارانی که برای اولین بار در انتاریو اقدام به خرید زمین می کنند، ممکن است واجد شرایط دریافت تخفیفی معادل کل مبلغ مالیات انتقال زمین خود حداکثر تا سقف 4000 دلار باشند (از 1 ژانویه 2017):

 • تخفیف کل مبلغ مالیات را تا حداکثر قیمت خرید زمین به ارزش 368333 دلار پوشش می دهد.
 • برای زمین هایی با قیمت خرید بیش از 368,333 دلار، شما واجد شرایط دریافت حداکثر تخفیف خواهید بود، اما همچنان مابقی مالیات انتقال زمین را می بایست بپردازید.
 •  اگر زمینی را به صورت شراکتی با همسرتان بخرید، اما فقط یکی از شما واجد شرایط دریافت این تخفیف باشد، همچنان می توانید 50 درصد تخفیف را دریافت کنید.

مراحل اساسی حین تهیه قرارداد خرید زمین در کانادا

معمولا هنگامی که طرفین معامله قراردادهایی را برای خرید و فروش املاک و مستغلات منعقد می کنند این قراردادها دارای نقص هایی است که ممکن است بر اجرای آنها تأثیر بگذارد. برای قابل اجرا بودن، قرارداد خرید باید شرایط اساسی قرارداد را مشخص کند. به ویژه، باید عبارات کلیدی مانند تاریخ تکمیل و جزئیات هر گونه تامین مالی فروشنده یا اجاره مجدد توضیح داده شود.

اگرچه این الزامات قانونی به خوبی شناخته شده است، حتی باتجربه ترین متخصصان املاک و مستغلات گهگاه از توصیف کافی یک یا چند شرط اساسی در قرارداد خرید کوتاهی می کنند. چندین مرحله اساسی وجود دارد که می توان هنگام تهیه قرارداد خرید برای اطمینان از قابل اجرا بودن آن انجام داد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

احزاب

برای تایید مالک ثبت شده ملک، جستجوی عنوان فعلی را دریافت کنید. اگر مالک ثبت شده یک شرکت باشد، جستجوی شرکت را برای تأیید اینکه شرکت وجود دارد و منحل نشده یا با شرکت دیگری ادغام نشده است یا نام آن تغییر نکرده است، دریافت کنید.

 تعیین کنید که آیا مالک ثبت شده نیز مالک ذینفع ملک است یا اینکه یک امین بدون مالکیت است که دارای عنوان ثبت شده در امانت برای یک مالک ذی نفع است.

اگر شرکتی که در عنوان ثبت شده است، یک امین است؛ برای تایید هویت مالک ذی نفع و شرایط رابطه امانتی، اظهارنامه اعتماد را دریافت کنید. مالک ذینفع باید طبق قرارداد به عنوان فروشنده مشخص شود.

در صورتی که خریدار بخواهد سهام امین را به دست آورد، شرایط ضروری خرید سهم را در قرارداد خرید قید کنید.

هنگام توصیف خریدار از استفاده از زبان “یا نامزد” خودداری کنید. زیرا می تواند در مورد هویت خریدار عدم اطمینان ایجاد کند. در عوض، شرطی را در قرارداد خرید بگنجانید که مشخص می ‌کند قرارداد خرید به چه کسی واگذار می‌ شود و آیا خریدار پس از واگذاری از تعهدات خود رها می‌ شود یا خیر.

ویژگی

اطمینان حاصل کنید که شرح حقوقی دارایی مندرج در قرارداد خرید با آنچه در جستجوی عنوان فعلی نشان داده شده است مطابقت دارد. انجام نشدن این مرحله یک منبع رایج اشتباهات در قراردادهای خرید است.

یک کپی از طرح تفکیک ملک را دریافت کنید و آدرس مدنی آن را بررسی کنید تا تأیید کنید که تمام قطعات قانونی که باید خریداری شود در قرارداد خرید گنجانده شده است.

اگر فروشنده مسئول ایجاد بهبوداتی در زمین است، به وضوح توضیح دهید که چه چیزی قرار است بهبود یابد و در چه تاریخی باید این کار انجام شود. طرح ‌ها و مشخصات مورد توافق باید به قرارداد خرید پیوست گنجانده شوند.

قیمت

قیمت خرید و نحوه پرداخت قیمت خرید را به وضوح بیان کنید (به عنوان مثال، حواله، پیش نویس بانک، چک اعتماد وکیل)

بیان کنید که آیا قیمت خرید شامل GST است یا خیر. اگر دارایی معاف از GST است، ارائه ‌ای از طرف فروشنده در این زمینه وارد کنید.

مشخص کنید چه کسی سپرده را نگه می دارد و چگونه با آن رفتار می شود.

اگر قرار باشد سپرده مستقیماً به فروشنده پرداخت شود، آیا خریدار حق دارد آن را با رهن ودیعه تضمین کند؟

در چه شرایطی سپرده به خریدار بازگردانده می شود؟

اگر فروشنده تأمین مالی پس ‌انداز را ارائه می ‌کند، مدت، نرخ بهره و تاریخ پرداخت و اینکه آیا قرار است با وام مسکن تضمین شود یا خیر را بیان کنید.

اگر تضمین رهن وجود دارد، فرم وام مسکن را ضمیمه کنید یا مقرر کنید که طرفین از شرایط استاندارد خاصی استفاده کنند که قبلاً در اداره مالکیت زمین مربوطه ثبت شده است یا در موارد دیگر طبق قانون مقرر شده است.

اگر قیمت خرید به اندازه ملک پس از تقسیم فرعی یا میزان تراکم قابل دستیابی مرتبط است، فرمول تعیین قیمت خرید را مشخص کنید و یک محاسبه نمونه را وارد کنید تا مطمئن شوید که هر دو طرف از نحوه عملکرد فرمول مطلع هستند.

سایر شرایط ضروری

اگر تاریخ تکمیل با وقوع یک رویداد خاص مرتبط است (مثلاً 30 روز پس از تصویب آیین‌ نامه تغییر منطقه)، یک تاریخ خارج از آن را تعیین کنید که چنین رویدادی باید تا آن زمان رخ دهد و اگر رخ ندهد چه اتفاقی می‌افتد (مثلاً آیا خرید انجام می ‌شود قرارداد فسخ شود؟

اگر فروشنده مایل است زمین (یا بخشی از آن) را از خریدار پس بگیرد، شرایط ضروری اجاره نامه (شامل نام مالک و مستاجر، محل، اجاره، تاریخ شروع و مدت) ضمیمه فرم اجاره نامه شود.

نکته: موارد فوق فهرست کاملی از مراحلی که باید طی کرد یا مواردی که باید در هنگام تهیه قرارداد خرید در نظر گرفته شود نیست. هر قرارداد خرید ملاحظات خاص خود را دارد و توصیه می شود در صورت شک و تردید از مشاوره حقوقی بهره مند شوید.

اشخاص ثالث حین خرید زمین در کانادا

کانادایی‌هایی که اقدام به خرید و فروش املاک و مستغلات در کانادا می ‌کنند، باید به بسیاری از اشخاص ثالث برای انجام موفقیت ‌آمیز معاملات املاک خود، از جمله کارگزاران، نقشه ‌برداران، وام ‌دهندگان، بیمه‌ گران مالکیت، و وکلا تکیه کنند.

وکلای کانادایی می توانند کانادایی ها را در تمام جنبه های معاملات املاک خود، از جمله مذاکره در مورد شرایط، آماده سازی قرارداد برای اثبات مدارک، و بسته شدن به موقع قرارداد راهنمایی کنند. وکلای کانادایی به خریداران و فروشندگان کانادایی کمک می کنند تا منافع مالی و سایر پیامدهای مطلوب ناشی از معاملات املاک خود را به حداکثر برسانند.

بعلاوه، در صورت بروز اختلاف در مورد املاک و مستغلات کانادا، وکلای کانادایی می توانند برای حمایت از حقوق آن ها، موضوع را در دعاوی قضایی نمایندگی کنند.

درباره خدمات به تازه واردان کشور کانادا و خدمات بانکی در کانادا بیشتر بدانید.

قرارداد خرید و فروش زمین در کانادا

قرارداد خرید و فروش یک قرارداد کتبی بین فروشنده و خریدار برای خرید و فروش یک زمین خاص است. در قرارداد، خریدار موافقت می کند که زمین را با قیمت معینی مشروط بر رعایت تعدادی از شرایط و ضوابط خریداری کند.

این فرآیند زمانی شروع می شود که خریدار پیشنهادی را ارائه می دهد که برای یک دوره زمانی معین غیر قابل برگشت است. اگر پیشنهادهای متقابل وجود نداشته باشد، در صورت پذیرفته شدن پیشنهاد توسط فروشنده، در بازه زمانی تعیین شده توسط خریدار، توافق نامه به یک توافق نامه الزام آور قانونی تبدیل می شود.در این مرحله، توافق نامه را نمی توان لغو کرد مگر اینکه خریدار و فروشنده هر دو توافق کنند.

از آنجایی که تمام قراردادهای خرید و فروش زمین باید به صورت کتبی باشد تا از نظر قانونی قابل اجرا باشند، توافق نامه یک طرح کلی برای رسیدگی به مسائل اصلی ارائه می دهد. اکثر آژانس ‌های املاک و مستغلات محلی و انجمن املاک و مستغلات انتاریو قراردادهای خرید و فروش استانداردی را ایجاد کرده ‌اند.

شرایط مندرج در قرارداد خرید زمین در کانادا

اکثر قراردادهای یک فرم استاندارد هستند که با برخی اطلاعات اولیه در مورد خریدار، فروشنده و زمین  مورد نظر شروع می شوند. همچنین قسمت خاصی از قرارداد برای ثبت قیمت خرید پیشنهادی توسط خریدار وجود خواهد داشت و ودیعه توسط خریدار به نماینده املاک و مستغلات فروشنده به صورت امانی برای فروشنده پرداخت می شود.

تاریخ و ساعت دقیق ثبت پیشنهاد نیز مشخص شده است که معمولا چند ساعت یا چند روز است. اگر پیشنهاد خرید ملک قبل از آن تاریخ مورد قبول فروشنده قرار نگیرد، باطل می شود.اکثر موافقت نامه ها همچنین تعدادی از شرایط را به ترتیب خاصی که خریدار و فروشنده با آن موافقت می کنند تعیین می کنند. شرایط رایج عبارتند از:

 • کل پیشنهاد خریدار برای خرید خانه مشروط به این است که فروشنده مالک قانونی و ثبت شده ملک باشد.
 • اگر وکیل خریدار در حین جستجوی اسناد مختلف متوجه هر گونه مشکلی شد، خریدار باید قبل از پایان مهلت درخواست، نامه ای برای توضیح مشکل به وکیل فروشنده ارسال کند.
 • اگر فروشنده نتواند مشکل را برطرف کند، کل قرارداد ممکن است به پایان برسد، مگر اینکه خریدار تصمیم بگیرد ملک را با نقص خاص بگیرد.
 • تا زمانی که خریدار قبل از تاریخ درخواست کتباً اعتراضی نداشته باشد، خریدار نمی تواند بعداً از نقص مالکیت فروشنده بر ملک شکایت کند.
 • به همین دلیل، بسیار مهم است که وکیل خریدار تمام جستجوهای لازم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که هیچ مشکل پنهانی وجود ندارد که ممکن است در تاریخ بعدی ایجاد شود.
 • خریدار ممکن است موافقت کند که وام موجود فروشنده را به جای ترتیب دادن تامین مالی جداگانه از طریق بانک بپذیرد.
 • فروشنده یک بررسی از ملک ارائه دهد.
 • در صورت کشف مشکلات در بازرسی منزل، خریدار می تواند پیشنهاد را باطل کند.

درباره بیمه در کانادا و اسکان در کانادا بیشتر بخوانید .

بندهای استاندارد هنگام خرید زمین در کانادا

بندهای باقیمانده در این قرارداد به تعدادی از مسائل فنی در رابطه با استفاده آتی از ملک، تهیه اسناد، بیمه، قانون برنامه ریزی، ترتیبات مالیاتی، تعدیل ها، رضایت همسر و سایر بندهای استاندارد می پردازد. وکیل یا مشاور املاک شما می تواند توضیح دقیق تری از این اصطلاحات ارائه دهد.

تکمیل قرارداد خرید و فروش می تواند پیچیده و فنی باشد. قبل از نهایی شدن قرارداد، ممکن است در نتیجه مذاکرات بین خریدار و فروشنده و پیشنهادهای متقابل ارائه شده توسط فروشنده به خریدار، اصلاح شود. برای اطمینان از اینکه تمام شرایط قرارداد را درک می کنید، بهتر است قبل از نهایی شدن خرید یا فروش زمین، توافقنامه شما توسط یک وکیل بررسی شود.

نقش کارگزاران املاک هنگام خرید زمین در کانادا

مشاوران املاک و مستغلات افرادی هستند که در استان خود برای تسهیل خرید یا فروش ملک مجوز دارند. نمایندگان باید قبل از دریافت مجوز آموزش ببینند و از یک کد دقیق استانداردهای حرفه ای پیروی کنند.

مشاوران املاک معمولا به خریداران کمک می کنند ملک پیدا کنند و به فروشندگان کمک می کنند تا ملک های خود را بفروشند. اگر قصد فروش زمین یا ملک خود را دارید، یک مشاور املاک می تواند به شما در تعیین ارزش منصفانه بازار کمک کند، ملک شما را برای خریداران بالقوه تبلیغ کند، ترتیبی دهد که خریداران علاقه مند ملک شما را ببینند و شما را در روند تسهیل یک توافق راهنمایی کند.

اکثر فروشندگان با مشاور املاک خود قراردادی را امضا می کنند. این یک قرارداد کتبی بین فروشنده و مشاور املاک است که بیشتر وظایف و تعهدات رابطه را تعیین می کند. این قرارداد شامل این است که چگونه کارگزاران املاک و مستغلات ملک را بازاریابی می کنند و چقدر برای خدمات خود به آن ها پرداخت می شود.

 در بیشتر موارد، کارمزد یا درصدی از قیمت فروش به کارگزاران املاک پرداخت می شود. کمیسیون می تواند از حدود 3٪ تا 8٪ متفاوت باشد، اگرچه 5٪ تا 6٪ کمیسیون در اکثر مناطق انتاریو معمول است. اگر ملک شما فروخته نشود، مجبور نیستید چیزی بپردازید.

اگر در حال خرید زمین هستید، یک مشاور املاک می تواند به شما کمک کند تا نوع مناسب زمین را با قیمت مناسب پیدا کنید، به شما کمک کند تا پیشنهاد خود را برای خرید آماده کنید و پیشنهاد خود را به مالکان ارائه دهید. در بیشتر موارد، هیچ هزینه مستقیمی برای خریدار برای خدمات نماینده وجود ندارد و پرداخت هزینه به زمان پس از فروش زمین موکول می شود.

در تراست بخوانید : وام مسکن در کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

قرارداد نمایندگی خریدار زمین در کانادا

برخلاف فروشنده، خریدار معمولاً قرارداد کتبی با یک مشاور املاک امضا نمی کند. با این حال، یک مشاور املاک (به نمایندگی از شرکت کارگزاری خود) موظف است یک توافق نامه کتبی به خریدار ارائه دهد که به عنوان قرارداد نمایندگی خریدار (BRA) شناخته می شود، که در آن خدمات و هزینه های نماینده مشخص شده است و از خریدار درخواست می کند که آن را امضا کند.

BRA یک قرارداد الزام آور قانونی است که خریدار را متعهد می کند که برای مدت معینی منحصراً با یک کارگزاری املاک کار کند.یک BRA هم الزامات خریدار و هم وظایف نماینده را فهرست می کند و شامل موارد زیر می باشد:

 • نوع ملک و مکان درخواستی خریدار
 • خدماتی که نماینده املاک باید ارائه دهد.
 • توزیع و میزان کمیسیونی که پرداخت خواهد شد.
 • مدت زمان توافق
 • هر شرط یا شرایط دیگری که با آن موافقت شده است.
 • همچنین، یک BRA نماینده را از به اشتراک گذاشتن هر یک از اطلاعات خریدار با فروشنده منع می کند.

تعهدات مشاورین املاک هنگام خرید و فروش زمین در کانادا

 • مراقبت

آژانس‌های املاک و مستغلات طبق قانون خدمات املاک و مستغلات و منشور اخلاقی، استانداردها و اصول اخلاقی خاصی دارند. به طور کلی، آن ها ملزم به استفاده از مراقبت معقول در انجام کلیه وظایف خود هستند.

به عنوان مثال، آن ها باید تعهدات قرارداد خود را انجام دهند و باید تمام پیشنهادات خریداران بالقوه را به فروشنده ارائه کنند. مشاوران املاک باید همیشه صادق باشند و همیشه باید از دستورالعمل های مشتری پیروی کنند.

 • نمایندگی دوگانه

اگر یک کارگزاری املاک و مستغلات بخواهد بیش از یک مشتری را در رابطه با یک تجارت نمایندگی کند، باید این واقعیت را برای مشتریان و یا مشتریان احتمالی فاش کند. این موضوع به عنوان نمایندگی دوگانه شناخته می شود و می تواند به عنوان تضاد منافع دیده شود. زیرا منافع مالی طرفین نامطلوب است.

قبل از ادامه معامله، نماینده (ها) باید رضایت آگاهانه هر یک از طرفین را با نمایندگی دوگانه کسب کنند. توجه به این نکته ضروری است که قراردادها بین کارگزاری املاک و فروشندگان ویا خریداران و نه با نمایندگان فردی (که کارمندان کارگزاری هستند) منعقد می شود. در جایی که خریدار با کارگزاری که منحصراً با خریداران سر و کار دارد و لیست را قبول نمی کند، کار می کند، نمی تواند موضوع نمایندگی دوگانه وجود داشته باشد.

 • امانتداری

اگر نماینده مصمم باشد که در یک رابطه امانی عمل می کند، نمی تواند از موقعیت خود برای منافع شخصی استفاده کند و باید در جهت بهترین منافع موکل خود عمل کند. عواملی که تعیین می کنند آیا یک نماینده در یک رابطه امانی است یا خیر عبارتند از:

 • آیا نماینده اختیار یا قدرت دارد؟
 • آیا نماینده این قدرت را دارد که به تنهایی از طرف مشتری خود اقدام کند؟
 • آیا نماینده در موقعیتی از اطمینان و اعتماد است که به موجب آن مشتری برای مشاوره به نماینده متکی است؟

نکته : فقط در شرایط خاصی به یک نماینده اجازه داده می‌ شود که در مورد خرید یا فروش زمین «مذاکره» کند. اگر یک کارگزاری به نمایندگی از خریدار و فروشنده در یک معامله مشغول شده باشد، نمایندگان درگیر از نظر قانونی از «مذاکره» از جانب مشتریان خود منع می‌ شوند.

پیشنهادات هنگام خرید زمین در کانادا

 • پیشنهادات مشروط

اگر خریدار پیشنهاد خرید ملک را با قیمت ذکر شده بدون هیچ قید و شرطی ارائه دهد، فروشنده تقریباً همیشه این پیشنهاد را می پذیرد و یک توافق نامه الزام آور قانونی تشکیل می دهد. پیشنهادات تقریباً همیشه برای یک بازه زمانی مشخص غیر قابل برگشت هستند.

با این حال، رایج‌ تر است که یک خریدار زمین پیشنهادی برای خرید ملک با قیمتی کمتر از قیمتی که فروشنده ارائه می ‌کند، یا پیشنهادی مشروط ارائه می ‌کند. این بدان معناست که خریدار پیشنهاد خرید خانه را می دهد، اما تنها در صورتی که ابتدا شرایط خاصی برآورده شود.

معمولاً، خریداران پیشنهاد خرید می دهند به شرط اینکه بتوانند ملک فعلی خود را بفروشند، یا به شرطی که بتوانند تأمین مالی وام مسکن مناسب را ترتیب دهند. خریدار همچنین ممکن است شرطی را برای خرید زمین مشروط به بازرسی رضایت ‌بخش از زمین یا تغییر منطقه ‌بندی یا سایر تاییدیه‌ های شهرداری در نظر بگیرد.

شرط باید به طور خاص در پیشنهاد خرید نوشته شود. پیشنهادات مشروط می توانند در کاهش هرگونه ریسک برای خریدار بسیار موثر باشند. با این حال، جذابیت کمتری برای فروشندگان دارند و ممکن است پذیرفته نشوند.

 • پیشنهادات متقابل

در پاسخ به یک پیشنهاد مشروط، فروشنده ممکن است به جای رد پیشنهاد مشروط، یک پیشنهاد متقابل ارائه دهد. یک پیشنهاد متقابل معمولاً با برخی از شرایط مورد نظر خریدار بالقوه موافقت می کند، اما بقیه را حذف می کند. اگر پیشنهاد متقابل فروشنده توسط خریدار پذیرفته شود، توافق نامه از نظر قانونی لازم الاجرا می شود.

پیشنهادها ممکن است چندین بار قبل از اینکه توافق نهایی شود، برگشت داده شوند. مسائل حقوقی می تواند پیچیده شود. توصیه می شود برای تهیه یک پیشنهاد مشروط یا یک پیشنهاد متقابل از مشاور املاک و وکیل خود کمک بگیرید.

لغو پیشنهاد یا قرارداد خرید زمین در کانادا

در صورتی که پیشنهاد یا پیشنهاد متقابل محدودیت زمانی داشته باشد و بدون پذیرش بگذرد، هر پیشنهاد یا پیشنهاد متقابلی قابل پس گرفتن است. همچنین می توان قبل از اینکه طرف دیگر آن را به طور رسمی بپذیرد و آن را امضا کند آن را پس گرفت.

اگرچه پیشنهادات مشروط و پیشنهادات متقابل معمولاً در یک بازه زمانی مشخص شده توسط پیشنهاد دهنده غیرقابل برگشت هستند، اما اگر پیشنهادی پذیرفته نشده باشد، و پرداختی صورت نگرفته باشد، قرارداد قانونی وجود ندارد. بنابراین، بعید است که پیشنهاد دهنده از نظر قانونی ملزم به باز نگه داشتن پیشنهاد باشد.

قرارداد خرید یا فروش نیز در صورتی که اجرای آن بدون تقصیر هیچ یک از طرفین غیرممکن شود ممکن است فسخ شود. به عنوان مثال ممکن است زمین قبل از تصرف خریدار در اثر سیل یا آتش سوزی از بین برود. با این حال، هنگامی که پیشنهاد یا پیشنهاد متقابل به طور رسمی پذیرفته شد، خریدار و فروشنده از نظر قانونی به شرایط آن متعهد هستند.

اگر از معامله خارج شوید، نه تنها سپرده خود را از دست خواهید داد، بلکه ممکن است در قبال هر گونه خسارتی که طرف مقابل متحمل شده است مانند فرصت از دست رفته برای فروش به دیگری، هزینه های ناشی از تاخیر در جابجایی مسئول باشید.

بازرسی حرفه ای هنگام خرید زمین در کانادا

در سال های اخیر، بسیاری از خریداران تصمیم گرفته اند پیشنهادات خود را منوط به دریافت یک بازرسی رضایت بخش خانه توسط یک بازرس حرفه ای زمین کنند. بازرسان حرفه ای زمین به طور کامل زمین را از نظر نقص بررسی و ارزیابی می کنند.

در صورتی که ملکی را مشروط به دریافت بازرسی رضایت بخش از زمین خریداری کنید و بازرسی مشکلاتی را آشکار کند، حق فسخ قرارداد را دارید. برخی از خریدارانی که مشکل پیدا می کنند، به جای لغو قرارداد، برای کاهش قیمت خرید مذاکره می کنند، اگرچه فروشنده هیچ تعهدی برای پذیرش این موضوع ندارد.

برای داشتن حق انجام بازرسی زمین ، باید یک ماده کتبی خاص را در پیشنهاد خرید لحاظ کنید. در بسیاری از مناطق انتاریو، خدمات بازرسی تجاری و انجمن های صاحبان زمین وجود دارد که بازرسی کامل زمین را برای شما انجام می دهند.

هزینه ها معمولاً بسته به منطقه و نوع زمین شما بین 350 تا 600 دلار است. از آنجایی که این خدمات به دقت تنظیم نشده اند، باید از وکیل، مشاور املاک یا دوستان خود مشاوره بگیرید تا مطمئن شوید که یک شخص یا شرکت معتبر را استخدام می کنید.

نقشه برداری هنگام خرید زمین در کانادا

نقشه برداری یک نقشه دقیق از یک زمین است، که شامل ابعاد دقیق و جاده های مجاور می شود. نقشه برداری می ‌تواند برای خریدار بسیار مهم باشد، زیرا به اطمینان از اینکه اندازه ملک ذکر شده در فهرست و در قرارداد خرید دقیق است کمک می ‌کند.

اگر برای تامین مالی خرید زمین خود وام رهنی می گیرید، گاهی اوقات موسسه مالی شما نیاز به بررسی نقشه زمین شما دارد. وام دهندگان علاوه بر نقشه برداری، خریدار را ملزم به خرید بیمه نامه می کنند. اگر در حال خرید زمین هستید، باید بپرسید که آیا فروشندگان نقشه برداری دارند یا خیر.

اگر این کار را انجام دهند، می توانید بندی را در پیشنهاد خود بگنجانید که فروشنده باید در مدت کوتاهی پس از پذیرفته شدن توافق، نقشه برداری را در اختیار شما یا وکیلتان قرار دهد. اگر فروشنده نقشه برداری نداشته باشد، ممکن است بخواهید شرطی را لحاظ کنید که فروشنده باید نقشه برداری به روزی را با هزینه فروشنده در اختیار شما قرار دهد.

می‌توانید برای دریافت اطلاعات کامل‌تر دستور‌العمل خرید املاک از سوی یکی از مشاوران مورد تایید سازمان مهاجرت کانادا، یا صفحه‌ی مختص به خرید املاک در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا ، و همچنین صفحه‌ی توصیه‌های مربوط به خرید املاک در کانادا را در سایت IRCC را مطالعه کنید.

پادکست بشنوید!

وام مسکن در کانادا

رادیو تراست

موضوع: وام مسکن در کانادا

راه های ارتباطی با پیام روشنی

www.heedlending.com

[email protected]

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا خارجی ها می توانند در کانادا زمین بخرند؟

یک خارجی می تواند در کانادا ملک بخرد و می ‌تواند آن را اجاره کند، به شرطی که مالیات مناسب را برای این کار بپردازد. افراد غیر مقیمی که اجاره بها را در کانادا جمع آوری می کنند مشمول پرداخت 25 درصد از اجاره ناخالص برای مالیات هستند.

هزینه خرید زمین در کانادا چقدر است؟

متوسط قیمت هر هکتار زمین کشاورزی در کانادا در سال 2019 معادل 3245 دلار بود. انتاریو گران ترین زمین کشاورزی را با 11446 دلار در هر هکتار داشت. زمین در مناطق شهری گران تر است.

آیا می توان زمین ارزان در کانادا خرید؟

در سال‌های اخیر، در میان برخی از شهرهای کوچک کانادا، واگذاری زمین ‌های زیادی به صورت رایگان یا با هزینه نسبتاً ارزان، رایج بوده است. با این حال، تمام شرایطی که توسط هر شهر ارائه می شود معقول است.

آیا می توانم شهروندی کانادا را بخرم؟

در مورد کانادا، حداقل سرمایه گذاری تعیین شده برای شهروندی خودکار 400000 دلار کانادا است. با افزایش RBI از 25000 دلار به 50000 دلار و سپس به 100000 دلار در ماه گذشته، “خرید” شهروندی خارجی امکان پذیر شده است.

آیا افراد غیر شهروند می توانند در کانادا زمین بخرند؟

برای خرید و مالکیت ملک در کانادا هیچ نیازی به اقامت یا شهروندی وجود ندارد. افراد غیر مقیم نیز می توانند دارای ملک اجاره ای در کانادا باشند، اما باید اظهارنامه مالیاتی سالانه را به آژانس درآمد کانادا (CRA) ارسال کنند.

آیا برای خرید زمین در کانادا به یک مشاور املاک نیاز دارید؟

هیچ الزام قانونی برای خریداران و فروشندگان خانه درباره ی استخدام مشاوران املاک وجود ندارد. با این حال، اکثر مردم دریافت خدمات و کمک یک متخصص را ترجیح می دهند. اگر تصمیم دارید با یک مشاور املاک تماس بگیرید، مطمئن شوید که فردی مورد اعتماد را انتخاب کرده اید که شهرت خوبی داشته باشد و با محله و نوع زمین شما آشنا باشد.
اگر از یک مشاور املاک استفاده نمی‌ کنید، می ‌توانید از یک وکیل بخواهید که هر «پیشنهاد خرید» را بررسی کند یا پیشنهاد شما را پیش‌نویس کند. اگرچه اکثر مشاوران املاک می توانند اصول اولیه یک قرارداد خرید و فروش را توضیح دهند، شما باید قبل از امضای قرارداد از یک وکیل املاک بخواهید که آن را بررسی کند.
همچنین باید از یک وکیل املاک و مستغلات بخواهید که شرایط و ضوابط توافقنامه استاندارد فهرست نویسی انجمن املاک انتاریو (OREA) و قرارداد استاندارد نمایندگی خریدار را بررسی کند. ممکن است بندهایی وجود داشته باشد که بخواهید اضافه، حذف یا اصلاح کنید.

در قرارداد خرید زمین چه مواردی باید لحاظ شود؟

یک قرارداد خرید باید حاوی اطلاعات خریدار و فروشنده، شرح حقوقی ملک، تاریخ های اختتامیه، مبالغ سپرده پولی واقعی، موارد احتمالی و سایر اطلاعات مهم برای فروش باشد.

چهار دسته قانونی زمین در کانادا چیست؟

به طور کلی چهار نوع مالکیت ملک در کانادا وجود دارد که این چهار دسته عبارتند از: مالکیت آزاد، طبقات، تعاونی و اجاره.

آیا خریدار می تواند از پیشنهاد پذیرفته شده خرید زمین در کانادا خارج شود؟

در صورتی که پیشنهاد مشروط یا پیشنهاد متقابل محدودیت زمانی داشته باشد و بدون پذیرش بگذرد، هر پیشنهاد یا پیشنهادی قابل پس گرفتن است. هنگامی که پیشنهاد مشروط یا پیشنهاد متقابل به طور رسمی پذیرفته شد، خریدار و فروشنده از نظر قانونی به شرایط آن ملزم هستند.

روند خرید زمین در کانادا چگونه است؟

مرحله 1: تامین مالی زمان درخواست برای امور مالی است.
مرحله 2: انتخاب یک مشاور املاک با تجربه یا وکیل
مرحله 3: انتخاب زمین
مرحله 4: سپرده
مرحله 5: قرارداد
مرحله 6: تسویه حساب
مرحله 7: تحویل

شرایط معمول قرارداد زمین چیست؟

شرایط قرارداد زمین می تواند بسیار متفاوت باشد، از یک یا دو سال تا شرایط 30 ساله مانند وام مسکن سنتی. اگرچه قراردادهای کوتاه مدت زمین رایج تر است ولی در نهایت، فروشنده و خریدار در مورد مدت قرارداد توافق می کنند.

قرارداد خرید از نظر قانونی به چه میزان الزام آور است؟

قرارداد خرید یک سند قانونی است که هم توسط خریدار و هم فروشنده امضا می شود. پس از امضای هر دو طرف، یک قرارداد قانونی الزام آور است. فروشنده فقط با امضای سند می تواند پیشنهاد را بپذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.