تحصیل در آمریکا یا کانادا

تحصیل در آمریکا یا کانادا

انتخاب کردن یک دانشگاه، تصمیم مشکلی است. به ویژه اگر فقط دانشگاه های دو کشور را در نظر داشته باشید، ممکن است تصمیم گیری سخت تر شود.

بیشتر دانشجویان علاقه مند هستند بین دو کشور آمریکا یا کانادا یکی را برای تحصیل انتخاب کنند، اما شاید اطلاعات کافی نداشته باشند که کدام کشور بهتر است.

این مقاله به شما کمک می کند تا فاکتورهای مهمی، مانند دانشگاه، شهریه، شرایط پذیرش، ویزای تحصیلی و هزینه زندگی دو کشور را مدنظر قرار دهید تا برای تحصیل، تصمیم بهتری بگیرید. تا انتها با تراست همراه باشید.

در یک نگاه!

شرایط پذیرش تحصیلی در آمریکا یا کانادا

دانشگاه های کشور کانادا براساس GPA تصمیم می گیرند. اگر GPA 4 یا بالاتر داشته باشید، شانس زیادی برای تحصیل در کانادا دارید.

همچنین بعضی از دانشگاه های کانادا، دانشجویان را براساس داشتن مقاله پذیرش می کنند، می توانید یک مقاله برای دانشگاه های مختلف بفرستید تا در صورت تایید، پذیرش دریافت کنید.

در مقایسه، دانشگاه های آمریکا دانشجویان را براساس فعالیت های فوق برنامه و معرفی نامه از طرف معلم ها و اساتید قبلی، می پذیرند.

فعالیت های فوق برنامه شامل کار داوطلبانه، رشته های ورزشی، جوایز و سایر عوامل غیر دانشگاهی می شود که به دانشگاه های آمریکا کمک می کند تا در مورد پذیرش شما تصمیم بگیرند که آیا با فرهنگ و دانشگاه مورد نظر خود متناسب هستید یا خیر. در ایالات متحده، فرهنگ دانشگاهی مهم تر از کانادا است. بعضی از دانشگاه های این کشور، سوابق و گذشته دانشجویی را که می خواهند بپذیرند، بررسی می کنند. بسته به این که، کدام کالج ایالات متحده را انتخاب می کنید، پذیرش ها ممکن است رقابتی باشند. دانشگاه های برتر، مانند MIT و استنفورد میزان قبولی بسیار کمی دارند. با وجود این، دانشگاه های دولتی، مانند دانشگاه ایالتی کلیولند، درصد بالاتری از متقاضیان را می پذیرد.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، محاسبه GPA در کانادا و تاثیر مقاله بر اپلای بیشتر بدانید.

مطالعات اخیر نشان داده اند که دانشگاه های کانادا از دانشگاه های ایالات متحده پیشی گرفته اند. نظرسنجی انجمن ثبت نام و پذیرش دانشگاهی ایالات متحده در سال 2018 نشان داد که در 250 دانشگاه ایالات متحده تعداد درخواست های دانشجویان بین المللی 39 درصد کاهش یافته است.

شاخص ایالات متحدهکانادا
جمعیت321 میلیون35 میلیون
مهاجرین13%20.6%
تعداد کل دانشجویان21 میلیون2 میلیون
ویزای کار و انواع ویزاویزای دانشجویی F-1، ویزای توریستی J-1ویزای دانشجویی و ویزای کار در حین تحصیل
میانگین دستمزد کارمندان تازه کار48.12736.895

دانشگاه های برتر در آمریکا و کانادا

فهرست بهترین دانشگاه های این دو کشور در جهان را می توانید در زیر مشاهده کنید، اما توجه کنید هزینه تحصیل همیشه در آمریکا بالاتر از کانادا است.

آمریکاآمریکاکاناداکانادا
رتبه جهانینام دانشگاهرتبه جهانینام دانشگاه
1دانشگاه ماساچوست29دانشگاه تورنتو
2دانشگاه استنفورد35دانشگاه مک گیل
3دانشگاه هاروارد51دانشگاه بریتیش کلمبیا
5دانشگاه کالیفرنیا113دانشگاه آلبرتا
10دانشگاه شیکاگو137دانشگاه مونترال
13دانشگاه پرینستون140دانشگاه مک مستر
14دانشگاه کرنل173دانشگاه واترلو
15دانشگاه پنسیلوانیا211دانشگاه وسترن انتاریو
17دانشگاه ییل233دانشگاه کلگری
18دانشگاه کلمبیا239دانشگاه کوییز

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، بهترین کشور برای تحصیل و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

دانشگاه های برتر در آمریکا و کانادا

ویزای تحصیلی آمریکا یا کانادا

سیستم درخواست ویزای ایالات متحده فرایندی طولانی و پیچیده دارد و بررسی آن مدت ها طول می کشد. اما فرایند بررسی درخواست ویزای کانادا ساده تر بوده و مدت کمتری طول می کشد.

علاوه بر این، دانشگاه ها و کالج های کانادا به دانشجویان این امکان را می دهند که پس از تحصیل برای استخدام به این کشور بازگردند. ویزای کار پس از تحصیل در کانادا به دانشجویان بین المللی این امکان را می دهد که تا 3 سال پس از فارغ التحصیلی از موسسه ی دانشگاهی بسته به مدت زمان واحد دانشگاهی در کانادا بمانند.

برای تحصیل در ایالات متحده، دانشجویان بین المللی نیاز به ویزای تحصیلی به نام F1 Visa  دارند. این ویزا به دانشجویان خارجی اجازه می دهد به شکل تمام وقت در آمریکا تا پایان دوره تحصیلی بمانند.

از طرف دیگر، به عنوان دارنده ی ویزای F-1، دانشجویان بین المللی می توانند به منظور یکسال استخدام موقت مرتبط با رشته تحصیلی خود در این کشور بمانند.

در طول آموزش عملی اختیاری، دانشجویان بین المللی می توانند ویزای کاری یک ساله و ویزای بازگشت مجدد پس از تکمیل یک مدرک در ایالات متحده دریافت کنند.

این ویزا شرایطی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

 • پاسپورت معتبر
 • عکس جدید
 • فرم I-20: در میان مدارکی که زمان مراجعه به سفارت برای مصاحبه آماده کرده اید، باید فرم i-20 نیز باشد که پس از پذیرش توسط دانشگاه برای متقاضی ویزا ارسال شود.
 • پرداخت هزینه SEVIS: متقاضیان دریافت ویزای F1، باید هزینه ای را تحت عنوان SEVIS Fee پرداخت کنند و رسید این پرداخت را در هنگام حضور در سفارت آمریکا برای محاسبه ارائه دهند.

با وجود این، هر دانشگاه ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد.

برای تحصیل در دانشگاه های کانادا نیز دانشجویان باید ویزای تحصیلی کانادا داشته باشند. این نوع ویزا زمانی صادر می شود که شما برای دانشگاهی درخواست داده اید و از آن ها برگه پذیرش دریافت کرده اید.

ویزای تحصیلی در طول دوره تحصیلی شما به علاوه 90 روز معتبر است. منظور از 90 روز، زمانی است که شما آماده خروج از کانادا می شوید یا برای تمدید ویزا، درخواست می دهید.

شما می توانید به شکل کتبی یا آنلاین برای ویزای تحصیلی درخواست دهید، اما هر کدام شرایط خود را دارند.

 • برای درخواست به شکل آنلاین، باید کارت بانکی معتبر داشته باشید و از یک اسکنر یا دوربین استفاده کنید تا کپی مدارک خود را به شکل آنلاین ارسال کنید. درباره ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بیشتر بدانید.
 • برای درخواست کتبی، فرمی به نام CIC را دانلود و آن را پر کنید. سپس به کنسولگری کشور کانادا در کشور خود بروید تا کارهای دیگر مهاجرت را انجام دهید.

به طور کلی به دلایل عنوان شده در زیر، روش آنلاین از روش کتبی بهتر است.

 • به درخواست شما به سرعت رسیدگی می شود.
 • برنامه های شما با سرعت بیشتری پردازش می شوند.
 • می توانید به سرعت اسناد بیشتری را به شکل آنلاین (اگر از شما بخواهند) ارسال کنید.
 • به طور مستقیم اطلاعات مربوط به وضعیت برنامه خود را در حساب آنلاین تان دریافت می کنید.

برای گرفتن ویزای تحصیلی نیز باید شرایطی رعایت شود

 • متقاضیان از اروپا، خاورمیانه یا آفریقا ممکن است به آزمایش تشخیص هویت نیاز داشته باشند. (عکس و اثر انگشت)
 • برخی از متقاضیان ممکن است به معاینه پزشکی نیاز داشته باشند.
 • نداشتن سوء پیشینه
 • داشتن گذرنامه معتبر
 • دو قطعه عکس
 • مدارک تمکن مالی

درباره مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا ، اداره مهاجرت کانادا و رشته های پرطرفدار در کانادا بخوانید.

شهریه و هزینه زندگی در آمریکا و کانادا

در ادامه مقاله شهریه آمریکا و کانادا را بر اساس مقاطع و رشته ها مقایسه می کنیم. (هزینه ها بر حسب دلار آمریکا)

کاناداآمریکادوره و ویزای تحصیلی
5000-250006000-40000کارشناسی
8000-3500011700-45000کارشناسی ارشد
5300-750028000-55000دکتری
113160ویزای تحصیلی

درباره هزینه ویزای کانادا ، اپلای برای ارشد و اپلای برای دکتری بخوانید.

هزینه زندگی نیز فاکتور مهمی برای دانشجویان است. در زیر هزینه زندگی در کانادا و آمریکا را با یکدیگر مقایسه کرده ایم. (هزینه ها بر حسب دلار آمریکا)

کاناداآمریکاموارد
6000-75003000-8000خانه
1130010000-25000هزینه های زندگی
227-600700-1000بیمه
60-8545-100حمل و نقل

منظور از هزینه های زندگی، مواد غذایی، فعالیت های اجتماعی و موقعیت های اورژانسی است.

در هر 2 کشور دانشجویان می توانند در حین تحصیل 20 ساعت در هفته، و در ایام تعطیلات تمام وقت کار کنند.

همچنین بخوانید: زندگی دانشجویی در کانادا ، تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا

شهریه و هزینه زندگی در آمریکا و کانادا

کمک هزینه دانشجویی در آمریکا و کانادا

علیرغم شهریه و هزینه های بالای زندگی، کمک هزینه های دانشجویی متعددی به دانشجویان بین المللی برای پرداخت هزینه های تحصیل ارائه می شود. اما احتمال ارائه ی چنین خدماتی در دانشگاه های کانادا بیش از دانشگاه های ایالات متحده است.

چندین نوع بورس تحصیلی و کمک هزینه ی تحصیلی به دانشجویان بین المللی کانادا اعطا می شود که برخی از آن ها به شرح زیر اند:

 • برنامه ی بورسیه تحصیلات تکمیلی ونیر کانادا
 • بورس فوق دکتری بنتینگ
 • برنامه ی بورس فارغ التحصیلان کارشناسی کانادا
 • جایزه مرکز تحقیقات انکشاف بین المللی کانادا

بیشتر بخوانید: کمک هزینه دانشجویی در کانادا ، بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا

کار پس از تحصیل در آمریکا و کانادا

یکی از دلایل مهم تحصیل در خارج از کشور، فرصت های شغلی بسیاری است که وجود دارد. در آمریکا، شغل هایی که حقوق بالا دارند شغل هایی مانند مدیریت، پزشکی، دندان پزشکی، مهندسی نرم افزار و امور مالی هستند.

در مقایسه، در کانادا، مشاغلی مانند تحلیل گر، مدیر مالی، دبیر، پرستار و ساختمان سازی فرصت شغلی بیشتری برای مهاجران فراهم می کنند.

یکی از دلایلی که کانادا نسبت به آمریکا دانشجویان بین المللی بیشتری دارد، مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) است. مجوز کار پس از تحصیل، قسمتی از سیستم مهاجرتی کانادا است که به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا سه سال بعد از فارغ التحصیلی در این کشور کار کنند. همچنین این مجوز مسیر کوتاهی برای گرفتن اقامت دائم و کارت شهروندی کانادا است.

همچنین درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا ، کار در کانادا و کاریابی در کانادا بخوانید.

مقایسه استاندارد زندگی دانشجویی در آمریکا و کانادا

بنا به شاخص زندگی بهتر در سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی، کانادا در زمینه ی رفاه بهتر از دیگر کشورها عمل کرده است. متوسط درآمد سالانه 30854 دلار در سال است که کمتر از 33604 دلار سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی است.

73 درصد از افراد 15-64 ساله در کانادا استخدام هستند که بیش از میانگین 68 درصدی سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی است. 76 درصد از مردان و 71 درصد از زنان مشغول به کار تمام وقت هستند.

کیفیت آموزش و مهارت های مرتبط کاری از شرایط استخدام در کانادا هستند. 91% از افراد 25-64 ساله تحصیلات دانشگاهی دارند که بالاتر از میانگین 78 درصدی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. امید به زندگی در کانادا 82 سال است که 2 سال بیشتر از میانگین سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. امید به زندگی در زنان 84 سال و در مردان 80 سال است.

به نسبت میانگین سازمان همکاری و توسعه ی اقتصادی، کانادایی ها از زندگی رضایت بیشتری دارند. میزان رضایت از زندگی در بین کانادایی ها 7.4 درصد است که بالاتر از میانگین 6.5 درصدی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است.

شرایط تحصیل در آمریکا و کانادا

اگرچه روند و شرایط پذیرش ممکن است در این دو کشور شباهت داشته باشند، اما هنوز تفاوت های اساسی زیادی وجود دارد که پذیرش از دانشگاه های کانادا را در مقایسه با آمریکا راحت تر کرده است.

برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در دو کشور آمریکا و کانادا، باید دبیرستان و کلاس دوازدهم را با نمرات خوبی تکمیل کرده باشید. برای دوره کارشناسی ارشد نیز، متقاضیان باید حداقل 16 سال دوره تحصیلی را تمام کرده باشند.

برای تحصیل در دوره کارشناسی، امتحان ورودی مورد نیاز است. در کشور آمریکا، متقاضیان بین المللی برای این دوره باید امتحان SAT یا ACT را بدهند. در کشور کانادا این امتحان مورد نیاز نیست. برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در آمریکا، متقاضیان باید در امتحان GRE شرکت کنند. هر چند این آزمون در کشور کانادا برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد مورد نیاز نیست.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در آمریکا و کانادا

اقامت پس از تحصیل در آمریکا و کانادا

اقامت پس از تحصیل در آمریکا

در آمریکا پس از پایان تحصیلات به راحتی کانادا نمی توان اقامت گرفت. با وجود این، سه روش وجود دارد که دانشجویان بین المللی بتوانند در آمریکا پس از تحصیل اقامت کنند. اگر ویزای شما F-1 باشد، به سه روش می توانید در این کشور بمانید. این روش ها به شرح زیر هستند.

OPT یا آموزش عملی اختیاری

OPT گزینه ای برای دانشجویان دارای ویزای F1 است که به تازگی فارغ التحصیل شده اند. OPT؛ مجوز اشتغال موقت است و کار شما باید در حوزه رشته تحصیلی خود باشد. اگر دانشجویی واجد شرایط باشد، می تواند برای دریافت حداکثر یک سال مجوز کار، OPT را دریافت کند. همچنین اگر مدرک شما در رشته های علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضیات باشد، ممکن است بتوانید برای OPT  دو ساله اقدام کنید.

درخواست دادن برای ویزای کار غیر مهاجرتی

ویزای کار غیر مهاجرتی، سه نوع ویزا دارد که به شرح زیر هستند.

 • مشاغل تخصصی H1B

ویزای H1B ، ویزای غیر مهاجرتی است که به مهاجران اجازه می دهد تا به شکل موقت با مهارت بالا کار کنند. یکی از شرایط این نوع ویزا، داشتن دانش تخصصی و مدرک لیسانس یا بالاتر است. بیشتر متقاضیان ویزای H1B، متخصصان رشته های علوم، مهندسی و فناوری اطلاعات هستند.

 • ویزای E-1/E-2 برای سرمایه گذاران

ویزای E-1؛ ویزای معامله گر معاهدات است و برای مهاجرانی است که کشور آمریکا با آن ها معاهده تجارت دارد. متقاضیان این نوع ویزا باید با آمریکا مبادله کالا به کالا یا صادرات و واردات انجام دهند.

ویزای E-2؛ برای مهاجرانی است که کشور آن ها با ایالات متحده معاهده تجارت دارند. با این ویزا آن ها باید سرمایه قابل توجهی را در این کشور سرمایه گذاری کنند یا در زمینه سرمایه گذاری فعال باشند.

 • L1 ویزای منتقل شده در داخل شرکت

این نوع ویزا، ویزای غیر مهاجرتی دیگری است و برای کارگران شاغل خارج از آمریکا استفاده می شود که در حال انتقال به ایالات متحده هستند. این ویزا به یک شرکت خارجی اجازه می دهد تا یک مدیر را برای تاسیس دفتری در ایالات متحده به آمریکا بفرستد.

این نکته را در نظر داشته باشید، با سه نوع ویزای اشاره شده نمی توانید به طور دائم در آمریکا بمانید. اگر می خواهید مدت بیشتری در ایالات متحده بمانید باید گرین کارت داشته باشید.

درخواست دادن برای دریافت گرین کارت

از این روش، مهاجران دارای اقامت موقت می توانند با استفاده از گرین کارت اقامت دائم دریافت کنند. بهترین گزینه برای دریافت گرین کارت به عنوان دانشجوی بین المللی، روش حمایت مالی از طرف خانواده است.

مزایای داشتن گرین کارت

 • با داشتن گرین کارت می توانید برای خانواده خود نیز برای دریافت گرین کارت اقدام کنید، از کشور خارج شوید و به راحتی به کشور آمریکا بازگردید.
 • اگر برای پنج سال گرین کارت داشته باشید، می توانید برای شهروندی آمریکا اقدام کنید.
 • بعد از 10 سال کار کردن می توانید از حقوق اجتماعی بهره مند شوید.

شرایط لازم برای گرفتن گرین کارت

 • اثبات تمکن مالی
 • نداشتن بیماری خاص
 • نداشتن سوء پیشینه

اقامت پس از تحصیل در کانادا

کشور کانادا امکانات و شرایطی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است که پس از فارغ التحصیل شدن در صورت داشتن آن شرایط، در این کشور کار کنند و مقیم این کشور شوند.

آن ها می توانند پس از اتمام دوره تحصیلی، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهند و به این ترتیب وارد پروسه اخذ اقامت دائم کانادا شوند.

کانادا کشور ثروتمندی است که برنامه های بلند مدتی برای پیشرفت کشور طراحی کرده و نیازمند نیروی کار ماهر و متخصص است، بنابراین فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور با اثبات توانایی های خود پس از دریافت مدرک تحصیلی می توانند مشغول به کار شوند و پس از مدت کوتاهی اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجران پس از 3 تا 5 سال کار قانونی همراه با پرداخت مالیات در کانادا در مسیر برنامه اقامت دائم این کشور قرار می گیرند. فارغ التحصیلان از دو روش می توانند اقامت دائم کانادا را کسب نمایند که در ادامه نام می بریم.

استفاده از برنامه فدرال کانادا برای اخذ اقامت

در این روش اداره مهاجرت کانادا از طریق امتیاز افراد در برنامه اکسپرس اینتری کانادا CRS، متقاضیان را در یکی از چهار برنامه مهاجرتی خود گزینش می کند. داشتن مدرک دانشگاهی با نمره بالا از یکی از دانشگاه های کانادا، کمک بزرگی در گرفتن امتیاز بالا در برنامه اکسپرس اینتری می کند.

 • امتیازات لازم برای برنامه اکسپرس اینتری کانادا
مواردحداکثر امتیاز
مهارت انگلیسی یا فرانسوی28
تحصیلات25
سوابق کاری15
سن15
انطباق پذیری10
پیشنهاد شغلی10
 • امتیاز سوابق کاری متفاوت است و به شرح زیر می باشد
 • یک سال، 9 امتیاز
 • 2 تا سه سال، 11 امتیاز
 • 4 تا پنج سال، 13 امتیاز
 • 6 سال بیشتر، 15 امتیاز
 • امتیازها بر اساس سن متقاضی به شرح زیر می باشند
 • سن زیر 18 سال، امتیاز ندارد.
 • 18 تا 35 سال، 12 امتیاز
 • 36 سال، 11 امتیاز
 • 37 سال، 10 امتیاز
 • 38 سال، 9 امتیاز
 • 39 سال، 8 امتیاز
 • 40 سال، 7 امتیاز
 • 41 سال؛ 6 امتیاز
 • 42 سال، 5 امتیاز
 • 43 سال، 4 امتیاز
 • 44 سال، 3 امتیاز
 • 45 سال، 2 امتیاز
 • 46 سال، 1 امتیاز
 • 47 یا بالاتر، امتیاز ندارد.

اخذ اقامت از طریق برنامه های استانی کانادا

هر ایالتی در کانادا شرایط و برنامه های خاصی را برای اجازه کار و مقیم شدن دانشجویان خارجی برنامه ریزی کرده است.

برای مثال، استان کبک دارای شرایط خاص خود برای اقامت دائم است و فارغ التحصیلان می توانند از طریق برنامه تجربه کبکی یا نیروی کار ماهر کبک، اقامت دائم را کسب کنند.

همچنین درباره اقامت کانادا و ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا اطلاعات کسب کنید.

ایمنی در آمریکا یا کانادا

ایالات متحده 330 میلیون جمعیت با آزادی خرید و فروش اسلحه دارد. در حالی که جمعیت کانادا 33 میلیونی است و قانونی نبودن فروش و خرید اسلحه کشوری آرام تر و با امنیتی بالاتر از کانادا ساخته است.

سخن پایانی

آمریکا و کانادا با داشتن دانشگاه های معتبر در جهان از جهات مختلف کشورهای خوبی برای تحصیل هستند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند، اما در کل انتخاب یک کشور بستگی به اهداف، نیازها و توانایی مالی شخص دارد.

گرچه اگر به حقایقی که در بالا اشاره کردیم دقت کردید، کانادا انتخاب بهتری برای تحصیل به نظر می رسد. به ویژه زمانی که هزینه های تحصیل و امنیت زندگی را در نظر می گیریم.

بهترین روش برای تصمیم گیری برای تحصیل در این کشور، درخواست مشاوره از افرادی است که تجربه و دانش بالایی از امور مهاجرتی به کانادا دارند.

گروه تراست در کارنامه خود سابقه طولانی و موفق را در ارائه خدمات مشاوره و همراهی کردن مهاجران تا مقصد نهایی دارد. با تماس با این گروه، مهاجرت تحصیلی بدون دردسری داشته باشید.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا می توانم برای تحصیل در آمریکا، خانواده خود را ببرم؟

بله. خانواده شما باید ویزای دانشجویی وابسته به نام F2 را داشته باشند. این نوع ویزا، یک ویزای وابسته به غیر مهاجر است که در آن اعضای درجه یک خانواده دانشجو می توانند به ایالات متحده مهاجرت کنند. منظور از افراد وابسته، همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال هستند.

تاریخ انقضای ویزای تحصیلی من رسیده است، چگونه و چه زمانی می توانم آن را تمدید کنم؟

تا جایی که امکان دارد نباید منتظر شوید تا تاریخ انقضای آن برسد. می توانید این ویزا را سه ماه قبل از به پایان رسیدن تاریخ انقضا آن، تمدید کنید.
اگر تاریخ مجوز تحصیلی به علت انقضای گذرنامه شما در حال تمام شدن است، باید به نزدیک ترین کنسولگری بروید و دوباره درخواست دهید. این روند ممکن است بین 1 تا 6 ماه طول بکشد.

آیا با داشتن ویزای تحصیلی F-1 می توانم از سال اول تحصیلی کار کنم؟

خیر. دانشجویان با این نوع ویزا می توانند پس از سال اول در خارج از دانشگاه کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید