بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

راحت‌تر بودن شرایط اپلای در رشته‌های مهندسی باعث شده که نسبت به یک سری از رشته‌های دیگر، به خصوص در زمینه بهداشتی و پزشکی، متقاضیان بیشتری برای مهاجرت به خارج از کشور داشته باشند. علاوه بر این، تعداد زیادی از رشته‌های مهندسی پتانسیل درآمدزایی بسیار زیادی هم دارند و این امر هر ساله عده زیادی از دانشجویان رشته‌های مهندسی کشورمان را به سمت کشورهای خارجی از قبیل کانادا، استرالیا، آمریکا و یا حتی کشورهای اروپایی جذب می‌کند. از سوی دیگر، هزینه‌های معقول و مناسب‌تر رشته‌های مهندسی نسبت به رشته‌های پزشکی، می‌تواند افرادی که دارای تمکن مالی چندان خوبی هم نیستند را به سمت این مسیر هدایت کند.

اما کدام یک از رشته‌های مهندسی برای اپلای کردن بهتر است؟ بازار کار کدام یک از آن‌ها بهتر است؟ دانشگاه‌ها و کالج‌های خارجی در کدام رشته‌های مهندسی پذیرش بیشتری دارند؟ کدام یک از رشته‌های مهندسی شانس بیشتری برای اخذ پذیرش دارند؟ میزان درآمدی که می‌توان از هر کدام از آن‌ها به دست آورد به چه شکل است؟ کدام کشورها به دانشجویان رشته‌های مهندسی بیشتر پذیرش می‌دهند؟ ما امروز در موسسه مهاجرتی تراست سعی می‌کنیم که در این مطلب به تمام این سوال‌ها پاسخ واضح و شفافی بدهیم. همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، موضوعات مورد اشاره ما در این مطلب، کلی هستند. بنابراین، شما می‌توانید برای بررسی دقیق‌تر شرایط مهاجرت و اپلای شخص خودتان در رشته‌های مهندسی، از طریق فرم ارزیابی رایگان اقدام کنید تا کارشناسان و وکلای با تجربه ما در تراست در اسرع وقت شرایط شما برای اپلای را بررسی کنند و پاسخ آن را از طریق یک ایمیل خدمت شما اعلام کنند.

درباره تحصیل در خارج از کشور ، بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور و تحصیل در کانادا بخوانید.

معیار انتخاب رشته در زمینه مهندسی برای اپلای

اگر شما دارای یک مدرک مهندسی هستید و یا قصد دارید در آینده این مدرک را به دست بیاورید، تعداد بسیار زیادی تخصص در زیرشاخه‌های مختلف برای رشته‌هایی که در این زمینه هستند، وجود دارد که باید در هنگام اپلای و یا تلاش برای پیدا کردن یک شغل مرتبط با رشته خود، آن‌ها را به خوبی تحت نظر داشته باشید. وقتی شما یک مسیر شغلی یا تحصیلیِ به خصوص را انتخاب می‌کنید، بینش و چشم انداز شما از آینده خود به شدت به شما کمک خواهد کرد تا بدانید کدام یک از مسیرهایی که پیش روی شما هستند، برای شخص خودتان بهتر است و بهترین انتخابی که می‌توانید انجام دهید، چیست. در واقع، داشتن بینش مهم‌ترین فاکتور برای تشخیص این است که کدام موقعیت شغلی یا تحصیلی در زمینه‌ای که انتخاب کردید، برایتان بهترین انتخاب خواهد بود.

با توجه به پتانسیل بسیار بالایی که رشته‌های مهندسی برای پیشرفت و ارتقاء در کشورهای خارجی دارند و همچنین، با توجه به این که میانگین درآمد افرادی که در زمینه‌های مهندسی فعالیت می‌کنند نیز نسبت به حقوق مصوب دولتی می‌تواند بسیار بیشتر باشد، یک سری گزینه‌های شغلی در رشته‌های مهندسی وجود دارد که امنیت شغلی بسیار بالایی هم دارند. ما در تراست سعی می‌کنیم که امروز در این مطلب بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای که دارای آینده بسیار درخشانی در کشورهای خارجی هستند و جزو پرتقاضا‌ترین رشته‌ها هم هستند را به شما معرفی کنیم تا بدانید که کدام یک از آن‌ها بازار کار و آینده کلی بهتری دارند.

همچنین درباره اپلای بدون مدرک زبان ، اپلای با معدل پایین و اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

بهترین رشته ‌های مهندسی برای تحصیل در خارج از کشور

اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا (BLS) از رشته‌هایی که در زمینه مهندسی هستند، انتظار دارد که در بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۸ شاهد یک رشد ۴ درصدی در زمینه ایجاد موقعیت‌های شغلی باشند که تقریبا ۵ درصد سریع‌تر از نرخ رشد مشاغلی است که در زمینه‌های دیگر وجود دارند. این یعنی آینده درخشانی در انتظار رشته‌های مهندسی است و احتمالا باید منتظر باشیم که این پیش بینی، تاثیر خودش در رشد این مشاغل را به زودی در سال‌های پیش رو نشان دهد. بر اساس داده‌های آماری منتشر شده توسط BLS تا ماه می سال ۲۰۱۸ میلادی، متوسط حقوق و دستمزد سالیانه برای مشاغلی که در زمینه‌های مهندسی قرار می‌گیرند، بیش از ۸۰ هزار دلار در سال است که بیش از ۲ برابر بیشتر از متوسط دستمزد سالیانه برای کارگران است که به طور میانگین به ۳۸ هزار و ۶۴۰ دلار در سال می‌رسد.

درباره کار در خارج از کشور و کارآموزی در خارج از کشور با مراجعه به هر لینک، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

در ادامه‌ی این مطلب، ما در تراست لیست ۱۵ رشته پرتقاضای مهندسی در خارج از کشور را در اختیار شما قرار خواهیم داد که بر اساس آمار و ارقامی که توسط BLS منتشر شده است، پتانسیل بسیار خوبی برای رشد دارند، از میانگین درآمد بسیار بالایی برخوردار هستند و جزو پرتقاضاترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور به شمار می‌روند.

 • تکنسین مهندسی عمران

تکنسین‌های مهندسان عمران در پروژه‌های طراحی، اجرا و پیاده سازی زیرساخت‌ها برای پروژه‌های تجاری، صنعتی، مسکونی، توسعه زمین و سایر پروژه‌ها به آن‌ها کمک می‌کنند. وظایف تکنسین‌های مهندسان عمران معمولا تعیین ابعاد و اندازه‌های سازه با خواندن و بررسی طرح‌ها و نقشه‌های پروژه، تست و بررسی پیش شرط‌های لازم قبل از شروع به ساخت و ساز، مشاهده عملکرد پیمانکاران در سایت شغلی برای شناسایی و تشخیص مشکلات طراحی، آزمایش مصالح ساختمانی و همینطور نمونه‌های خاک تعیین شده است. علاوه بر این، تکنسین‌های مهندسی عمران مسئول تهیه برنامه‌ها و برآورد هزینه‌های ساخت سیستم‌ها و امکانات عملیاتی هستند. اطمینان از انطباق ساخت پروژه با مشخصات طراحی و کدهای قابل اجرا، تهیه و نگهداری از پرونده‌ها، سوابق و گزارش‌ها و همچنین، مستند سازی فعالیت‌ها و داده‌های پروژه نیز جزو سایر وظایف تکنسین‌های مهندسی عمران به شمار می‌روند.

 • تکنسین مهندسی هوافضا

تکنسین‌های مهندسی هوافضا با بهره برداری و نگهداری از تجهیزات مورد استفاده برای توسعه، آزمایش، تولید و نگهداری هواپیماها و فضاپیماهای جدید، به مهندسان هوانوردی کمک می‌کنند. وظایف آن‌ها معمولا شامل یک سری کارهای مهم و سنگین می‌شوند که از این دست می‌توانیم به ساخت و نگهداری از امکانات آزمایش سیستم هواپیما، ساخت و نصب سیستم‌ها و قطعات برای استفاده در تجهیزات آزمایش، کار و کالیبراسیون سیستم‌های رایانه‌ای، اطمینان از اجرای ایمن و روان آزمایش‌ها، ضبط و برداشت داده‌ها از آزمایشات، برنامه نویسی و اجرای شبیه سازی‌های رایانه‌ای، ارائه یافته‌ها و پیامدهای آزمایشات به مهندسان هوانوردی، نصب ابزار در هواپیما و فضاپیما و نظارت بر سیستم‌های هواپیما برای تضمین کیفیت می‌شوند.

درباره اپلای مهندسی هوافضا ، اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما ، رشته مهندسی هوافضا در کانادا و همچنین بازار کار مهندسی هوافضا در کانادا بخوانید.

 • نقشه برداری

نقشه بردارها معمولا به تحقیق، جست و جو، جمع آوری، اندازه گیری، تفسیر، دستکاری و تغییر، ذخیره سازی و بازیابی اطلاعات جغرافیایی از نقشه برداری‌های زمینی، گزارش‌ها، سیستم‌های سنجش و اندازه گیری از راه دور، تصاویر ماهواره‌ای و عکس‌های هوایی می‌پردازند. آن‌ها از این اطلاعات که به شیوه‌های مختلفی جمع آوری کرده‌اند، برای ساخت و به‌روزرسانی نقشه‌ها و چارت‌های تخصصی استفاده می‌کنند تا در پروژه‌هایی که برای اهداف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی و زیست محیطی ساخته می‌شوند، به کار برده شوند.

 • مهندسی پزشکی

مهندسین پزشکی، اصول مهندسی را با اصول علوم زیستی و پزشکی ادغام می‌کنند تا دستگاه‌ها، تجهیزات، سیستم‌های کامپیوتری و نرم افزارهایی را طراحی و توسعه دهند که قرار است در صنعت بهداشت و درمان مورد استفاده قرار بگیرند. وظایف شغلی آن‌ها شامل ارزیابی، نصب، نگهداری و تعمیر تجهیزات زیست پزشکی و آموزش متخصصان پزشکی در مورد استفاده صحیح از این تجهیزات است. علاوه بر مواردی که اشاره شد، مهندسین پزشکی گزارش‌های فنی تهیه می‌کنند، مقاله‌های تحقیقاتی تهیه و تنظیم می‌کنند و همچنین، یافته‌های خود را به همکاران، دانشمندان، جامعه پزشکی و همینطور مردم عادی گزارش می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر وظایف و کارهایی که مهندسین پزشکی انجام می‌دهند، به این آدرس مراجعه کنید.

درباره رشته مهندسی پزشکی در کانادا بخوانید.

 • مهندسی صنایع

مهندسان صنایع فرآیندهای تولید محصولات و خدمات را ارزیابی می‌کنند و به دنبال راه‌هایی برای بهبود این سیستم‌ها با از بین بردن زباله‌ها و ایجاد سیستم‌های کارآمد هستند که کارگران، مواد، ماشین آلات، اطلاعات و انرژی را با هم ادغام می‌کند. برخی از وظایف شغلی آن‌ها شامل ارزیابی برنامه‌ها و زمان بندی تولید، مهندسی مشخصات و جریان فرایند، توسعه سیستم‌های کنترل مدیریت، توسعه و پیدا کردن روش‌هایی برای به حداکثر رساندن کارایی در تولید محصولات، ارائه خدمات و همینطور، طراحی و اجرای رویه‌های کنترل کیفیت می‌شوند. درآمد بیش از ۷۵ هزار دلاری مهندسین صنایع در آمریکا، باعث شده که ما آن را یکی از بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور به شمار بیاوریم. علاوه بر این، پتانسیل بسیار بالای آن برای پیشرفت در سال‌های پیش رو نیز بیشتر از میانگین نرخ رشد سایر مشاغل مهندسی تخمین زده شده است.

همچنین درباره اپلای مهندسی صنایع ، رشته مهندسی صنایع در کانادا و بازار کار شغل مهندسی صنایع در کانادا بخوانید.

 • مهندسی دریا

کار مهندسین دریایی طراحی، ساخت، بازرسی و نگهداری از سیستم‌های داخلی است که وسایل نقلیه مورد استفاده در آب، از آن‌ها استفاده می‌کنند. برخی از این وسایل نقلیه آبی، شامل قایق‌های بادبانی، کشتی، زیردریایی، تانکر و همینطور ناوهای هواپیما بر می‌باشند. آن‌ها مسئول سیستم‌هایی هستند که نیرو، فرمان، گرمایش، سرمایش، تهویه و هیدرولیک وسایل نقلیه را برای عملکرد صحیح کنترل می‌کنند. آن‌ها در کنار معماران نیروی دریایی فعالیت می‌کنند که ساز و کارهای معماری دریایی را طراحی و خلق می‌کنند و همچنین، وسایل نقلیه‌ای را شکل و فرم می‌دهند که سیستم‌های مهندسی دریایی را احاطه کرده‌اند. مهندسی دریایی یکی از بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور به شمار می‌رود که افراد از طریق آن می‌توانند به یک مهارت و تخصص ویژه دست پیدا کنند که به طور میانگین، نزدیک به ۸۰ هزار دلار در سال برای آن‌ها درآمد خواهد داشت.

درباره اپلای رشته مهندسی دریا بیشتر بدانید.

 • مهندسی محیط زیست

پتانسیل رشد و بهبود موقعیت‌های شغلی مهندسی محیط زیست به اندازه مهندسی دریایی بالا نیست، اما میانگین درآمد بیش از ۸۰ هزار دلاری فارغ التحصیلان این رشته در آمریکا باعث شده که ما آن را یکی از بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور معرفی کنیم. مهندسین محیط زیست، با استفاده از تحقیقاتی که انجام می‌دهند، باعث ایجاد متدهایی می‌شوند که برای حفظ، نگهداری و توسعه محیط زیست به کار برده می‌شوند. آن ها اصول مهندسی را با اصول علوم خاک، زیست شناسی و شیمی ترکیب می‌کنند تا راه حل‌هایی برای مسائل زیست محیطی مانند آلودگی، نشت روغن، مدیریت فاضلاب، اصلاح محیط، تخریب لایه اوزون و موارد دیگر ایجاد کنند. علاوه بر این، آن‌ها مسئول دریافت مجوز برای طرح‌های خود، نظارت بر ساخت و بازرسی از عملیات تأسیسات برای اطمینان از مطابقت آن‌ها با هرگونه مقررات هستند.

درباره رشته علوم و مهندسی محیط زیست در کانادا بخوانید.

 • مهندسی کشاورزی

مهندسان کشاورزی تعداد بسیار زیادی از سیستم‌ها، ماشین آلات، تجهیزات و سازه‌هایی که به کشاورزی و زمینه‌های مشابه با آن ارتباط پیدا می‌کنند را توسعه، طراحی، تست می‌کنند و بر آن‌ها نظارت دارند. مسئولیت آن‌ها ممکن است شامل طراحی و ساخت اجزای ماشین آلات کشاورزی و یا تجهیزات مربوط به آن‌ها باشد تا از عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان پیدا کنند. نرخ رشد مشاغل مربوط به رشته مهندسی کشاورزی، ۵ درصد تخمین زده شده که به اندازه میانگین کلی آن است و قابل قبول محسوب می‌شود.

همچنین درباره رشته مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در کانادا و بازار کار مهندسی کشاورزی در کانادا بخوانید.

 • مهندسی عمران

مهندسین عمران، سیستم‌ها و پروژه‌های زیرساخت را طراحی می‌کنند، توسعه می‌دهند، می‌سازند و در آخر بر آن‌ها نظارت می‌کنند. آن‌ها معمولا برای توسعه و طراحی زیرساخت‌های شهری و روستایی از قبیل ساختمان‌ها، جاده‌ها، تونل‌ها، پل‌ها، فرودگاه‌ها و سدها با شهرداری‌ها یا سازمان‌ها و موسسه‌های وابسته به آن همکاری می‌کنند. مسئولیت‌های مهندسان عمران شامل ارزیابی نیازهای منطقه و همینطور طراحی ساخت و سازهایی است که عملکردی ایمن و مولد ایجاد می کنند. تهیه و برآورد هزینه، اخذ مجوزها و اطمینان از مطابقت کلیه طرح‌ها با هرگونه مقررات نیز جزو سایر مسئولیت‌ها و وظایف یک مهندس عمران به شمار می‌روند.

درباره رشته مهندسی عمران در کانادا و بازار کار مهندسی عمران در کانادا بخوانید.

 • مهندسی ایمنی

یکی دیگر از زمینه‌هایی که می‌توانیم به عنوان بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور نام ببریم، مهندسی ایمنی است. مهندسان ایمنی اصول مهندسی را با سیاست‌های بهداشت و ایمنی، مقررات و همینطور فرایندهای صنعتی فعلی ترکیب می‌کنند تا روش‌ها و سیستم‌هایی را طراحی و تولید کنند که از مردم در برابر بیماری و یا ایجاد صدمه به اموال و دارایی‌هایشان توسط مواد شیمیایی، ماشین آلات، نرم افزار و سایر تولیدات دست بشر محافظت می‌کنند. وظایف مهندسان ایمنی هم معمولا شامل بررسی نقشه‌ها و برنامه‌ها است تا اطمینان پیدا کنند که ماشین آلات و تجهیزات دیگری که در حوزه رشته آن‌ها قرار می‌گیرند، دارای ایمنی لازم هستند. اطمینان از مطابقت ساختمان‌ها و محصولات با مقررات بهداشت و ایمنی، ارزیابی اثربخشی مکانیسم‌های کنترل صنعتی، نصب دستگاه‌های ایمنی بر روی ماشین آلات، بررسی برنامه‌های ایمنی کارکنان و انجام بازرسی از امکانات، ماشین آلات و تجهیزات برای شناسایی خطرات احتمالی و ارائه توصیه‌هایی برای اصلاحات نیز جزو سایر وظایف یک مهندس ایمنی به شمار می‌روند.

 • مهندسی مکانیک

مهندسان مکانیک از اصول نیرو، انرژی و حرکت برای طراحی، توسعه، ساخت و آزمایش سنسوهای حرارتی و دستگاه‌ها و فرایندهای مکانیکی استفاده می‌کنند. طراحی ابزارهای موثر، تهیه نقشه‌های اولیه، ساخت و آزمایش نمونه‌های اولیه، تجزیه و تحلیل نتایج آزمون، استفاده از تجهیزات برای تشخیص میزان آسیب دیدگی آن‌ها، توصیه راه حل‌های پیش گیرانه برای جلوگیری از تکرار مجدد این مشکلات، بهبود و پیشرفت دادن فناوری‌های مکانیکی و موضوعات مشابه، جزو وظایف مهندسان مکانیک هستند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تمام وظایف مهندسان مکانیک و آشنایی با مهارت‌هایی که نیاز دارد، به این لینک مراجعه کنید.

همچنین می توانید درباره رشته مهندسی مکانیک در کانادا و بازار کار مهندسی مکانیک در کانادا با مراجعه به هر لینک، اطلاعات کاملی کسب کنید.

 • مهندسی شیمی

مهندسان شیمی اصول شیمیایی، زیست شناسی، ریاضیات و فیزیک را برای حل مشکلات مربوط به تولید یا استفاده از مواد شیمیایی، سوخت، دارو، غذا و سایر محصولات ترکیب میکنند. طراحی و توسعه فرایندها با استفاده از ترکیبات و آزمایشات شیمیایی کنترل شده، برنامه ریزی و طراحی چیدمان تجهیزات، ایجاد روش‌های ایمنی برای کار با محصولات شیمیایی خطرناک، اطمینان از مطابقت تجهیزات و فرایندها با مقررات ایمنی و زیست محیطی، برآورد هزینه‌های تولید و هدایت عملیات تاسیسات جزو وظایف یک مهندسی شیمی تعیین شده‌اند که می‌توانند سالیانه بیش از ۹۰ هزار دلار برای این افراد درآمدزایی داشته باشند.

درباره اپلای مهندسی شیمی ، رشته مهندسی شیمی در کانادا و بازار کار شغل مهندسی شیمی در کانادا بخوانید.

 • مهندسی هوانوردی

اگرچه نرخ رشد رشته مهندسی هوانوردی کم‌تر از میانگین آن (۲ درصد) تخمین زده شده، اما درآمد افرادی که در این حوزه مشغول به کار هستند، نشان می‌دهد که این رشته می‌تواند درآمدزایی بسیار بالایی برای افرادی داشته باشد که قصد اپلای برای تحصیل و یا کار در این زمینه دارند. مهندسان هوانوردی طراحی، ساخت و آزمایش هواپیماها، فضاپیماها، موشک‌ها و ماهواره‌ها را هدایت و هماهنگ می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها پیشنهادات مربوط به ارزیابی فنی و مالی را بررسی می‌کنند، اطمینان حاصل می‌کنند که طرح‌ها با مقررات زیست محیطی مطابقت دارند، نمونه اولیه طرح‌های آن‌ها را ایجاد و آزمایش می‌کنند تا از عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان پیدا کنند. همچنین، معیارهای پذیرش و استانداردهای کیفیت را توسعه می‌دهند و محصولات آسیب دیده که در عملکردشان خلل خاصی ایجاد شده را بازرسی می‌کنند تا منشاء اصلی مشکل را تشخیص دهند و برای جلوگیری از تکرار آن راهکار ارائه می‌دهند.

 • مهندسی سخت افزار

گرایش سخت افزار در رشته مهندسی کامپیوتر یکی از بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور است که بر اساس آماری که توسط اداره آمار ایالات متحده منتشر شده، پتانسیل درآمدزایی بیش از ۱۰۵ هزار دلار در سال برای افرادی که در این حوزه فعالیت کنند، دارد. کار مهندسان سخت افزار کامپیوتر تحقیق، طراحی، توسعه و تست سیستم‌های کامپیوتری و اجزای آن‌ها از قبیل پردازنده، مادربرد، مموری، روتر و همینطور شبکه است. وظایف آن ها شامل طراحی سخت افزارهای جدید کامپیوتر، ایجاد شماتیک تجهیزات کامپیوتری، آزمایش طرح‌های سخت افزار کامپیوتر، تجزیه و تحلیل نتایج آزمون و ایجاد تغییرات لازم، به روزرسانی تجهیزات کامپیوتری موجود برای کار با نرم افزارهای جدید و نظارت بر روند توسعه سخت افزار کامپیوتر است.

درباره اپلای مهندسی کامپیوتر ، رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا و بازار کار مهندسی کامپیوتر در کانادا بدانید.

 • مدیریت مهندسی

بر اساس ادعای اداره‌ی آمار کار ایالات متحده آمریکا، در حال حاضر پردرآمدترین رشته مهندسی، مدیریت مهندسی است که با نرخ رشد ۳ درصدی، تا چند سال آینده پتانسیل رشد بسیار چشمگیر و شگفت آوری نخواهد داشت. اما در حال حاضر، به طور میانگین بیش از ۱۲۵ هزار دلار برای افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، درآمدزایی دارد. مدیران مهندسی کلیه فعالیت‌های یک تیم مهندسی یا شرکت را برنامه ریزی، هدایت و هماهنگ می‌کنند. وظایف مدیران مهندسی بسیار گسترده و کلی است. شناسایی اهداف فنی و برنامه ریزی دقیق برای توسعه محصولات، فرآیندها یا طرح‌های جدید، شناسایی پرسنل، فراهم آوری نیازهای آموزشی و تجهیزات، پیشنهاد بودجه برای پروژه‌ها و برنامه‌ها، استخدام و نظارت بر فعالیت کارکنان، هدایت پروژه‌های تحقیق و توسعه برخی از وظایفی هستند که برعهده یک مدیر مهندسی قرار داده می‌شوند.همچنین، باید اطمینان پیدا کنند که کارکنان آن ها از روش‌های مناسب برای انجام کار و هماهنگی با سایر کارکنان و مدیران استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رشته مدیریت مهندسی به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید

بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور برای تحصیل

اصطلاحات اپلای

بهترین رشته ‌های مهندسی برای تحصیل در خارج از کشور

میانگین درآمد بهترین رشته ‌های مهندسی برای اپلای در خارج از کشور

در این بخش قصد داریم میانگین درآمد بهترین رشته‌های مهندسی برای اپلای در کشورهای خارجی که تا به حال به شما معرفی کرده‌ایم را اعلام کنیم. البته، نکته قابل توجهی که باید در نظر داشته باشید، این است که این آمار، به طور میانگین عنوان شده‌اند. بنابراین، ممکن است در کشور مورد نظر شما کمی بیشتر و یا حتی کم‌تر از چیزی که ما اعلام می‌کنیم، باشند. باز هم خاطر نشان می‌کنیم که ما این آمار را بر اساس نتایج BLS (اداره آمار کار ایالات متحده آمریکا) در اختیار شما قرار می‌دهیم.

رشتهمیانگین درآمدنرخ رشد
تکنسین مهندسی عمران۶۲ هزار و ۵۴۸ دلار آمریکا۵ درصد (به اندازه میانگین)
تکنسین مهندسی هوافضا۶۲ هزار و ۵۴۸ دلار آمریکا۴ درصد (به اندازه میانگین)
نقشه برداری۶۴ هزار و ۹۸۱ دلار آمریکا۱۵ درصد (بسیار بیشتر از میانگین)
مهندسی پزشکی۷۴ هزار و ۴۰۵ دلار آمریکا۴ درصد (به اندازه میانگین)
مهندسی صنایع۷۵ هزار و ۸۰ دلار آمریکا۸ درصد (بیشتر از میانگین)
مهندسی دریایی۷۸ هزار ۸۶۷ دلار آمریکا۹ درصد (سریع‌تر از میانگین)
مهندسی محیط زیست۸۰ هزار و ۳۶۰ دلار آمریکا۵ درصد (به اندازه میانگین)
مهندسی کشاورزی۸۰ هزار و ۷۵۶ دلار آمریکا۵ درصد (به اندازه میانگین)
مهندسی عمران۸۳ هزار و ۷۶۷ دلار آمریکا۶ درصد (کمی بیشتر از میانگین)
مهندسی ایمنی۸۵ هزار و ۳۲ دلار آمریکا۵ درصد (به اندازه میانگین)
مهندسی مکانیک۸۷ هزار و ۲۵۸ دلار آمریکا۴ درصد (به اندازه میانگین)
مهندسی شیمی۹۰ هزار و ۴۴۲ دلار آمریکا۶ درصد (کمی بیشتر از میانگین)
مهندسی هوانوردی۱۰۱ هزار و ۸۵۷ دلار آمریکا۲ درصد (آهسته‌تر از میانگین)
مهندسی سخت افزار کامپیوتر۱۰۵ هزار و ۹۵۸ دلار آمریکا۶ درصد (کمی بیشتر از میانگین)
مدیریت مهندسی۱۲۵ هزار و ۲۸۹ دلار آمریکا۳ درصد (آهسته‌تر از میانگین)

بیشتر بدانید

اپلای با مدرک دانشگاه آزاد

اپلای برای ارشد

اپلای برای دکتری

سوالات متداول

پر تقاضا ترین رشته مهندسی چیست؟

در طی چند سال اخیر گرایش‌های مهندسی کامپیوتر یعنی سخت افزار و نرم افزار به رشد مداوم و مستمر خودشان همچنان ادامه داده‌اند و هیچ اثری از توقف این روند در آن‌ها دیده نمی‌شود. علم داده نیز یکی از زیرشاخه‌های مهندسی نرم افزار به شمار می‌رود که در حال حاضر یکی از پردرآمدترین رشته‌های مهندسی معرفی می‌شود.

پر درآمد ترین رشته‌ های مهندسی کدام ‌اند؟

بر اساس داده‌های به دست آمده از تحقیقات اخیر، مدیریت مهندسی یکی از پردرآمدترین رشته‌های مهندسی محسوب می‌شود. اما پردرآمدتر از آن، مهندسی نفت است. میانگین درآمد افراد با تجربه و کهنه کار در این رشته، تا مرز ۱۴۰ هزار دلار در سال هم می‌تواند برسد. اما میانگین درآمد این افراد در آغاز فعالیت‌شان در این رشته، به نزدیکی ۱۰۰ هزار دلار می‌رسد.

کدام یک از رشته‌ های مهندسی پیشرفت زیادی در آینده خواهد داشت؟

بر اساس گزارش اداره آمار آمریکا در سال گذشته، بیشترین نرخ رشد در بین رشته‌های مهندسی، به نقشه برداری تعلق دارد که ۱۵ درصد تخمین زده شده و پس از آن هم رشته‌های مهندسی دریایی و صنایع به ترتیب با ۹ و ۸ درصد نرخ رشد، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

کدام یک از رشته ‌های مهندسی بهترین آینده را دارند؟

گفته می‌شود که برای سال ۲۰۲۱ و پس از آن، مهندسی کامپیوتر یکی از بهترین رشته‌ها است که آینده تضمین شده‌ای دارد. سایر رشته‌های مهندسی که بیشترین پتانسیل برای رشد در آینده نزدیک را دارند نیز شامل مهندسی پزشکی، مهندسی صنایع، مهندسی نفت و همینطور مهندسی شیمی هستند.

سخت ‌ترین رشته مهندسی چیست؟

در حال حاضر مهندسی برق یکی از سخت‌ترین رشته‌های مهندسی به شمار می‌رود که به طور عمده بر روی مفاهیم عمیق فیزیک، ریاضیات برق، الکترونیک و الکترومغناطیس تمرکز می‌کند. البته، مهندسی شیمی و مهندسی هوافضا نیز به عنوان برخی دیگر از رشته‌های بسیار دشوار در این زمینه مطرح هستند.

محبوب ‌ترین رشته مهندسی کدام است؟

در حال حاضر، مهندسی مکانیک به عنوان محبوب‌ترین رشته مهندسی شناخته می‌شود که هر ساله هزاران نفر فارغ التحصیل در سراسر دنیا در این رشته وارد بازار کار می‌شوند. مطالعات نشان می‌دهند که فقط در آمریکا، هر ساله ۵۰ هزار نفر در این رشته مدرک کارشناسی اخذ می‌کنند. پس از آن نیز رشته مهندسی برق قرار دارد که تعداد فارغ التحصیلان سالیانه آن نسبت به مکانیک، به نصف می‌رسد.

بیشترین فرصت‌ های شغلی در کدام رشته‌ مهندسی وجود دارد؟

مهندسی کامپیوتر می‌تواند بیشترین فرصت‌های شغلی را برای افراد به وجود بیاورد. با این حال، از نظر فرصت‌های شغلی و سود تجاری، بخش خدمات در این رشته، پتانسیل بسیار بیشتری برای درآمدزایی دارد.

گسترده‌ ترین رشته مهندسی چیست؟

مهندسی مکانیک یکی از گسترده‌ترین رشته‌های مهندسی است. زیرا زیرشاخه‌های بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد که در طیف گسترده و زیادی از مشاغل مختلف کاربرد دارند. برخی از صنایعی که در مهندسی مکانیک دخیل هستند، پزشکی، خودرو، انرژی و هوافضا می‌باشند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات