اپلای مهندسی نساجی

اپلای رشته مهندسی نساجی

تولید نساجی یک صنعت بسیار بزرگ است و شامل تبدیل رشته های الیافی به نخ و تبدیل نخ به پارچه است. این نخ ها و پارچه ها به رنگ های مختلفی در می آیند و تبدیل به لباس ها و اثاثیه و محصولاتی می شوند که کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف دارند. انواع مختلفی از الیاف ها وجود دارد که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و سپس بعد از تغییرات فراوان به شکل های مختلفی در می آید. به دلیل کاربردی بودن این رشته، بسیاری از علاقه مندان به صنعت مهندسی نساجی تصمیم به ادامه تحصیل و اپلای برای دانشگاه های خارج از کشور می گیرند اما این رشته نیز مانند بسیاری از رشته ها، قبل از اپلای نیازمند به اطلاعات خاصی است. بنابراین در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد مهندسی نساجی در اختیار شما قرار دهیم.

درباره رشته مهندسی نساجی

صنعت نساجی یکی از قدیمی ترین صنایع در جهان است که شامل تولید انواع مختلف پارچه، هم طبیعی و هم مصنوعی، تولید ماشین آلات در این خصوص و برنامه ریزی و توسعه فناوری های جدید است. این صنعت سه حوزه اصلی یعنی تحقیق و توسعه، ساخت و کالا را دسته بندی کرده است و باعث اشتغال میلیون ها نیروی کار شده است. مهندسی نساجی شامل مطالعه تولید نساجی، توزیع و مطابقت با اصول استاندارهای این رشته است. نساجی، اصول مهندسی را با دانش خاصی از تجهیزات و فرایندهای نساجی ترکیب می کند. علاقه مندان برای تحصیل در این رشته از رشته های دیگر مانند مهندسی شیمی، مهندسی کامپیوتر، سازه و الکترونیک نیز می توانند به این رشته ورود پیدا کنند. فناوری مهندسی نساجی به کاربرد اصول علمی و مهندسی طراحی و کنترل تمام جنبه های فرایندهای الیاف سازی، نساجی، پوشاک و محصولات می پردازد. امروزه نیاز به وجود متخصص هایی در رشته مهندسی نساجی بیش از پیش حس می شود، چرا که جهان رو به پیشرفت است و نیاز به بهبود محصولات جدید و دسترسی به آن ها افزایش یافته بنابراین این تخصص نیز در دستور کار قرار گرفته است.

منسوجات برای مقاصد بی شماری به غیر از ساخت پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد. از منسوجات در ساخت فرش و اثاثیه مانند تخت و کاور و رو تختی، لحاف، پارچه رومیزی، پرده و حوله نیز استفاده می شود. همچنین منسوجات کاربرد زیادی در ساخت چادرها، بادبادک و چتر نجات دارند. در صنعت نیز از منسوجات استفاده های زیادی می شود از جمله لباس های آتش نشان ها، لباس های فضانوردان و لباس مخصوص پزشکان برای اتاق عمل. منسوجات با توجه به بافتی که دارند معمولا به دو دسته نانوسیم ها و اکسید روی تقسیم می شوند که باعث حفاظت در برابر گرما و تابش می شود. منسوجات فنی شامل لباس های آتش نشانی و فضانوردان است و منسوجات پزشکی شامل مواد مورد استفاده برای رباط های مصنوعی، تاندون های مصنوعی، دریچه های قلب و حتی پوست مصنوعی است. امروزه کاربرد این علم نیز پیشرفته تر شده است و حتی از آن برای کلیه مصنوعی و کبد مصنوعی استفاده می شود. یک مهندس نساجی باید برخی مهارت ها و اطلاعات را برای موفقیت در این زمینه داشته باشد. مهندسی نساجی رشته ای است که نه تنها اطلاعات مهندسی در آن اهمیت دارد، بلکه قدرت تخیل و ایده های نوآورانه تاثیر زیادی در این راستا دارند. بنابراین یک دانشجوی مهندسی نساجی باید حس ششم خود را به کار بگیرد، نمونه تولید کند، طرح ها را در صورت نیاز اصلاح کند، پارچه ها را با توجه به کاربردی که دارند انتخاب و ارزیابی کند تا در نهایت بتواند محصول مورد نیاز خود را تولید کند.

مهارت ها و وظایف یک مهندس نساجی عبارت اند از:

 • کار با منسوجات مختلف طبیعی و مصنوعی (ساخته دست انسان) مانند خز، چرم، پلاستیک و فلزات
 • مشاوره فنی و ابتکاری در مورد طراحی، تولید، بازاریابی و خرید منسوجاتی مثل الیاف، پارچه و دیگر مواد نساجی
 • داشتن خلاقیت و مهارت های نوآورانه برای طراحی محصولات
 • توانایی سازماندهی و مدیریت پروژه
 • توانایی برقراری ارتباط با سایر همکاران خود و یا دیگر مهندسان در بخش های مرتبط
 • علاقه به منسوجات همراه با به روز بودن اطلاعات مد روز دنیا به دلیل ترکیب رنگ های مختلف برای محصولات جدید
 • توانایی درک منسوجات جدید که دائما در حال تغییر هستند
 • تصمیم گیری منطقی در شرایط مورد نیاز
 • آگاهی از تکنیک های مختلف نساجی و توانایی تحقیق مرتبط با منسوجات
 • دانش فنی، تئوری و عملی در مورد مهندسی نساجی
 • صبر و حوصله برای به دست آوردن نتیجه دلخواه
درباره رشته مهندسی نساجی

اپلای رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

مدارک مختلف و دوره های دیپلم موجود در مهندسی نساجی وجود دارد. بنابراین معیارهای واجد شرایط بودن هر یک از دوره ها متفاوت است. به طور کلی متقاضیان برای اینکه بتوانند در این رشته اپلای کنند باید نمرات بالایی در دروس فیزیک، شیمی، ریاضی و زیست شناسی داشته باشند. رشته های مهندسی نساجی از دانش ریاضی برای تجزیه و تحلیل و درک همه موضوعات به کار گرفته شده در نساجی استفاده می کند. تحقیقات نشان می دهد که اپلای در رشته مهندسی نساجی در سال های اخیر روند افزایشی داشته و این مقدار نزدیک به ۱.۹ درصد بیشتر از سال های قبل بوده است. به عنوان مثال مدارک اعطایی در رشته مهندسی نساجی از  سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ برای کشور آمریکا ۳۶۶ مدرک اعلام شده است. مقاطع تحصیلی متفاوتی برای اپلای در رشته مهندسی نساجی وجود دارد که علاقه مندان می توانند انتخاب کنند. رایج ترین مدرک مهندسی نساجی، برنامه ۲ تا ۴ ساله مهندسی نساجی است که افراد می توانند مقطع کاردانی و یا کارشناسی مهندسی نساجی را انتخاب کنند.

رایج ترین هدفی که برای تحصیل در این مقطع در نظر گرفته شده، صنعت مد است و بسیاری از دوره ها در یک برنامه منسوجات بر روی طراحی انواع مختلف پارچه ها تمرکز خواهد کرد. اپلای در این مقطع به علاقه مندان اجازه می دهد که در مورد تاریخ منسوجات و مفاهیم نظری زیبایی شناسی اطلاعاتی را به دست اورند و سپس به صورت عملی با مواد و اجزای مختلف همچون چرم، رنگ، ابریشم، بافت و مواد دیگر سر و کار داشته باشند. فرایندهای طراحی نساجی، استفاده از رنگ، آشنایی با اصطلاحات نساجی و طراحی و بافتنی از مهم ترین دروسی است که در دوره کارشناسی مورد بررسی قرار می گیرد.

بعد از اتمام دوران کارشناسی، دوره ی تحصیلات تکمیلی آغاز می شود که افراد بسته به جایی که می خواهند در آن مشغول به کار شوند می توانند تحصیلات خود را ادامه دهند. برنامه تحصیلات تکمیلی در نساجی به منظور ارائه عملکردی منحصر به فرد در صنعت نساجی به علاقه مندان است. افراد می توانند در مدیریت نساجی و پوشاک مشغول به تحصیل شوند، می توانند در حوزه های بازاریابی ورود پیدا کنند و یا به انجام تحقیقات در این زمینه بپردازند. افرادی که برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی نساجی اپلای می کنند، باید درک ویژه ای از نرم افزارهای کامپیوتری، طراحی، ریاضیات و الگوسازی داشته باشند. بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد در یک محیط آزمایشگاهی برگزار می شوند و بسیاری دیگر از موضوعات نیاز به تحقیقات فردی دارند. بررسی ویژگی های بافت مواد، کیفیت نساجی و کنترل فرایند، آشنایی با مواد و پلیمرها و طراحی بافت لباس های خاص از مهم ترین برنامه هایی است که در مقطع کارشناسی ارشد مورد بررسی قرار می گیرد.

همچنین درباره اینکه چگونه اپلای کنیم ، اصطلاحات اپلای و اپلای با معدل پایین بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

مهندسان نساجی که در صنعت مشغول به کار هستند، باید آموزش ها و دوره های خاصی را در دانشگاه ببینند تا بتوانند به گرایش های مختلف صنعت روی بیاورند. مطالعه ی علوم مهندسی مثل علوم مکانیکی، علوم صنعتی و علوم شیمیایی از مهم ترین زمینه هایی است که بیشتر دانشگاه ها برای مهندسی نساجی در نظر گرفته اند. هر دانشگاهی برنامه تحصیلی خاص خود را دارد و سرفصل های مشخصی را برای تحصیل در رشته مهندسی نساجی تعریف کرده است. در زیر به اصول کلی و دروس نساجی که در بیشتر دانشگاه های خارج از کشور تدریس می شود می پردازیم. این برنامه ها ممکن است بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید با یکدیگر متفاوت باشند:

سال اولسال دومسال سومسال چهارم
ارتباطات حرفه ایریاضیات 3خواص الیافمکانیک فرایند نساجی  
مطالعات زیست محیطینخ سازی 1نخ سازی 2کنترل فرایند در بافندگی  
مبانی مهندسی مکانیکآشنایی با ساختار پارچهساخت الیافآشنایی با الیاف تخصصی  
ریاضیات مهندسی 1عناصر مهندسی مکانیکفراوری نساجی شیمیایی 2نظریه پیشرفته ساختار نساجی  
مهندسی شیمیالیاف نساجی 1نظریه ساختار نساجیمدیریت اقتصاد  
مبانی مهندسی برقالیاف نساجی 2تکنولوژي بافندگیعلم پوشاک  
فیزیک مهندسیعلم پلیمر و الیافآزمایشات نساجیتکنولوژی تولید پوشاک  
ریاضیات مهندسی 2ساخت پلیمر 1کنترل فرایند در ریسندگیتکنولوژی بافت  
ارتباطات فنیمعرفی مهندسی نساجیآشنایی با اقتصاد مدیریت و اقتصاد مهندسیعلم کامپیوتر در نساجی    
مبانی مهندسی الکترونیکفراوری نساجی شیمیایی 1تکنولوژی غیر بافتمنسوجات فنی  
طراحی مهندسیعناصر گرافیک کامپیوتریکنترل کیفیت در صنعت نساجیآموزش صنعتی  
کامپیوترعناصر مهندسی ابزارفرایند چند الیافیپروژه  

درباره تحصیل در خارج از کشور و بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

گرایش های رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

مهندسی نساجی یک رشته نوآورانه است که به دلیل کاربرد فراوان آن در حوزه های مختلف، گرایش های مختلفی نیز دارد. این رشته تلفیقی از خلاقیت، مطالعه، تحقیق و اکتشاف برای تولید محصولات جدید است. مهندسان نساجی نه تنها به دنبال توسعه و یافتن تکنیک های جدید برای تولید پارچه های جدید با کیفیت بهتر هستند، بلکه مدام روی بهبود الیاف نساجی موجود نیز کار می کنند.

نام رشته یا گرایشتوضیحات
منسوجات پزشکیاصطلاح منسوجات پزشکی به تمامی منسوجاتی اطلاق می گردد که برای کمک های اولیه، اهداف بالینی، جراحی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. منسوجات پزشکی در زمینه بهداشت و درمان مخصوصا در محیط بیمارستان کاربردهای زیادی دارد. استفاده از آن ها برای جنبه های بهداشتی و تزئینی شامل دستمال مرطوب، ماسک تنفسی، ملحفه، طناب و کمربند است. منسوجات پزشکی شامل گازهای استریل، باندهای بهداشتی، پنبه، بالش ها و تشک های بیمارستانی است. همچنین منسوجات در اتاق عمل شامل لباس های مخصوص پزشکان برای جراحی، لباسی که بیمار برای عمل جراحی می پوشد و لباس های سفید پزشکان است. نخ جراحی و وسایل بهداشتی نوزادان نیز از دیگر موارد مورد استفاده منسوجات پزشکی است. شاید فکر کنید که رشته منسوجات پزشکی شامل خیاطی و دوخت لباس ها است اما هرگز چنین نیست! این متخصصان همچنین به بررسی دقیق لباس ها و موادی می پردازند که ممکن است برخی از افراد به آن ها حساسیت و یا آلرژي داشته باشند. بنابراین باید دقت کنند که یا این لباس ها با الیافی ساخته شوند که برای هیچ گونه افرادی حساسیت به وجود نیاورد و یا اینکه به طور جداگانه لباس های مخصوصی برای گروه های حساس تولید شود. امروزه حتی منسوجاتی در شاخه پزشکی در حال ساخت است که می تواند ضربان قلب، نبض و فشار خون فرد بیمار را تشخیص دهد. به طور کلی می توان گفت افرادی که در حوزه منسوجات پزشکی وارد می شوند، به آزمایش خواص و عملکرد منسوجات پزشکی با استفاده از روش ها و استانداردهای معتبر می پردازند تا بتوانند با تجزیه و تحلیل نتایج آزمون ها و بررسی نتایج آزمایش های قبلی به ساخت یک محصول جدید یا دستگاه پزشکی نو بپردازند.
برخی از مهم ترین وظایف این متخصصان عبارت است از:
1.ارائه خدمات و دستگاه های جدید درمانی مانند ایمپلنت های مبتنی بر نساجی به جای بافت های مصنوعی مفاصل و رباط ها
2.سرعت بخشیدن به بهبودی بعد از درمان پزشکی مانند پانسمان و یا پروتزهای مصنوعی
3.افزایش کیفیت لباس های افرادی که بیماری های مزمن دارند به گونه ای که انتقال ویروس به حداقل برسد.
منسوجات حمل و نقلعلم استفاده از منسوجات برای وسایل حمل و نقل و هر آنچه به این علم مربوط می شود از مهم ترین رشته های مهندسی نساجی است. استفاده از طناب ها، بادبان ها در کشتی و یا لوازم مورد استفاده در هوانوردی از مهم ترین مسائلی است که یک مهندس نساجی در شاخه حمل و نقل با آن سر و کار دارد.
کاربرد منسوجات در حمل و نقل عبارت اند از:
1.استفاده از منسوجات برای بالن، چتر نجات، بادبان، تور و طناب، بال هواپیما، سازه های بدن هواپیما، بدنه قایق
2.بدنه ماهواره ها و یا فضاپیماها، مخازن مورد استفاده در صنایع مختلف، مخازن و وسایل مورد استفاده برای حمل و نقل گازها و مایعات  
منسوجات صنعتیصنعت نساجی در درجه اول به طراحی، تولید و توزیع نخ، پارچه و لباس مربوط می شود. مواد اولیه ممکن است طبیعی یا مصنوعی باشد و با استفاده از محصولات صنعتی یا شیمیایی ایجاد شود. منسوجات صنعتی تنها جنبه صنعتی ندارند و از لحاظ زیبایی نیز بسیار مهم هستند. از منسوجات صنعتی بیشتر در صنایع خودروسازی برای ساخت و ایجاد کمربندهای ایمنی، کامپوزیت های قوی و یا دیگر قطعات مورد استفاده در خودرو استفاده می شود. تولید چرم مصنوعی و صنایع الکترونیک نیز از دیگر کاربرد های منسوجات صنعتی است.  
منسوجات کشاورزی/ آگروتکستایلکاربردهای منسوجات فنی در کشاورزی شامل تمام فعالیت های مربوط به رشد و برداشت محصولات است. عملکرد اصلی اکثر منسوجات کشاورزی مربوط به حفظ، نگهداری و تولید مواد غذایی، حیوانات و یا استفاده مناسب از زمین های کشاورزی است. مهندسی نساجی در این حوزه تولید محصول، از طریق جنگل داری و باغبانی، تا پرورش حیوانات و طیور و ماهیگیری را در بر می گیرد. بخش ماهیگیری قسمت بزرگی از صنعت نساجی است. روش های ماهیگیری در حال صنعتی تر شدن هستند و به همین علت جایگزینی روش های نوین برای ماهیگیری از مهم ترین کاربردهای این علم در این صنعت است. این رشته که رشته بسیار مهمی در مهندسی نساجی است، به طور ویژه ای با مهندسی کشاورزی و مهندسی شیمی نیز در ارتباط است و تمرکز ویژه ای بر تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و افزایش رشد آن دارد. از آن جایی که بخش مهمی از زنجیره غذایی انسان ها و به طور کلی موجودات زنده وابسته به کشاورزی است، این صنعت یکی از کاربردی ترین رشته های مهندسی نساجی به حساب می آید.
مهم ترین وظایف این مهندسان عبارت است از:
1.نابودی حشرات مضر که روی کیفیت محصولات کشاورزی اثر منفی دارند.
2.تولید محصولات کشاورزی با کیفیت به گونه ای که محصولات دچار آفت نشوند و یا بخشی از آن فاسد نشود.
3.همکاری با مهندسان کشاورزی برای جلوگیری از خشک شدن خاک  
مدیریت نساجیمدیریت نساجی از مهم ترین گرایش های رشته مهندسی نساجی است که در وهله اول بر افزایش مهارت های ارتباطی و مدیریتی تمرکز دارد. این رشته بیشتر شامل کنترل کیفیت محصولات، فروش و بازاریابی است. در برخی از دانشگاه ها نیز دوره های حسابداری، اقتصاد و مدیریت منابع نیز جزء دروس قرار گرفته اند. برنامه های پیشرفته در مهندسی نساجی به علم الیاف و فناوری شیمیایی نساجی اشاره دارد و آموزش در این زمینه شامل رنگرزی و چاپ است. مدیریت نساجی، آموزشی حرفه ای را در این راستا ارائه می دهد. فرصت های اشتغال در تحقیق و توسعه محصول، مدیریت شرکت ها و نظارت بر پروژه، مهندسی فرایند و فروش از اصلی ترین وظایف این دسته از مهندسان است.  
مهندس فرایندکار یک مهندس فرایند مراقبت از کل فرایند ساخت منسوجات است. وظیفه ی این مهندسان این است که اطمینان حاصل کنند مواد اولیه به طور کارآمد به محصول نهایی تبدیل می شود یا خیر. یک مهندس فرایند نیز مسئول نظارت بر تولید در کارخانه است. این مهندسان تضمین می کنند هزینه ای که برای تولید منسوجات در نظر گرفته شده، از نظر اقتصادی به کارخانه باز می گردد یا خیر و آیا این هزینه مقرون به صرفه است یا خیر. به عبارت دیگر مهندس فرایند از هزینه های بیهوده جلوگیری می کند.  
مهندس تولیدوظیفه ی مهندس تولید همکاری با مهندسان فرایند است. این دسته از مهندسان مسئولیت فرایند پیگیری تولید را از کالاهای خام گرفته تا کالاهای تولید شده بر عهده دارند. به عنوان مثال وظیفه ی مهندس تولید برای تولید پارچه این است که مطمئن شود آیا رنگ های مورد نیاز و کیفیت پارچه با نیاز خریدار مطابقت دارد یا خیر. 
سرپرست کنترل کیفیتوظیفه ی یک سرپرست کنترل کیفیت مراقبت از کیفیت تولید است. این نوع مشاغل مهندسی نساجی، شامل ارزیابی محصول نهایی بر اساس پارامترهای متعددی مانند کیفیت، اندازه گیری، اتصالات، کار، لوازم جانبی و دیگر عوامل مرتبط است.  
طراح مدطراح مد با به کارگیری هنر خود و اصول زیبایی شناسی در طراحی به لباس ها بر اساس دوره های زمانی مختلف زیبایی می بخشد. روندها و نگرش های فرهنگی و اجتماعی نیز الهام بخش مد بوده و در طول سال های پیشین تکامل یافته است. طراح مد در مهندسی نساجی  با روش های مختلفی مانند طراحی لباس و لوازم جانبی سر و کار دارد.  
طراح صحنه و لباسطراح صحنه و لباس در صنعت مهندسی نساجی به بررسی و طراحی لباسی می پردازد که مطابق با فرهنگ، سن، شخصیت و نقش فرد بر روی صحنه باشد.  

بهترین گرایش رشته مهندسی نساجی برای اپلای در خارج از کشور

منسوجات در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند و از پزشکی گرفته تا صنایع خودرو سازی و حمل و نقل کاربرد دارند. اهمیت وجود مهندسی نساجی بر هیچ کس پوشیده نیست؛ چرا که این رشته گستردگی زیادی دارد. نکته ای که در گرایش های رشته مهندسی نساجی باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که همه گرایش های مهندسی نساجی کاربردی اند و اینگونه نیست که صنعت و یا کشوری تنها به یک بخش از آن نیاز داشته باشد. به عنوان مثال نمی توان گفت اپلای در حوزه نساجی پزشکی بهتر از نساجی حمل و نقل است چرا که هر کدام از آن ها در جایگاه خود نقش کاربردی مهمی دارند. هیچ کدام از گرایش های مهندسی نساجی بر دیگری برتری ندارد و بسته به جایی که به آن ها نیاز پیدا می شود ضروری هستند.

بورسیه رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

 اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه‌ ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می ‌توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه ‌های تحصیلی یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

بورسیه ‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های کارآموزی

بورسیه ‌های کار آموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مهندسی نساجی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی مهندسی نساجی مطلع شوید.

درباره بورسیه تحصیلی خارج از کشور ، بورسیه تحصیلی کانادا و همینطور تاثیر مقاله بر اپلای بخوانید.

بورسیه رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

انتخاب دانشگاه درست برای تحصیل در رشته مهندسی نساجی، باعث می شود که افراد آینده بهتری داشته باشند و بتوانند سریع تر وارد بازار کار شوند چرا که فرد با فارغ التحصیلی از یک دانشگاه معتبر بهتر می تواند کار پیدا کند. موسسه مهاجرتی تراست با بررسی لیست های بهترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی نساجی به یک لیست کلی رسیده که در قسمت زیر آورده شده است.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشکده هنر و طراحی ساوانادانشکده هنر و طراحی ساوانا در میان بهترین دانشکده های نساجی در جهان قرار دارد که یک دانشگاه نسبتا بزرگ به شمار می رود. این دانشگاه رتبه 432 از میان 1715 دانشکده برای کیفیت تدریس در ایالت جورجیا را دارد. مطالعات نساجی و پوشاک این دانشگاه از مهم ترین برنامه های مهندسی نساجی در نظر گرفته شده است. این دانشگاه علاوه بر مدرک کارشناسی، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی نساجی را هم برای علاقه مندان به این رشته در نظر گرفته است. دانشجویانی که به تازگی فارغ التحصیل شده اند در سال های ابتدایی شروع کار به طور میانگین حدودا 31,200 دلار دستمزد می گیرند.
دانشگاه دلاویردانشگاه دلاویر یکی از بهترین دانشگاه های آمریکا برای مطالعات نساجی و پوشاک است. این دانشگاه که دانشگاه نسبتا بزرگی به شمار می رود، در شهر نیوآرک، نیوجرسی واقع شده است. دلاویر رتبه 87 از میان 1715 دانشکده برتر جهان را به خود اختصاص داده است. دانشگاه هر سال تقریبا 86 دانشجوی کارشناسی را در مطالعات نساجی ثبت نام می کند.  
موسسه فناوری مدیکی از بهترین گزینه های ممکن برای تحصیل در رشته مهندسی نساجی، موسسه فناوری مد در نیویورک است که یک جامعه دانشجویی نسبتا متوسط دارد. به طور کلی رتبه این موسسه از میان 1715 دانشگاه برتر جهان، 433 است. از مهم ترین مزایای تحصیل در این دانشگاه این است که موسسه فناوری مد یک برنامه کوتاه مدت کاردانی برای افرادی که می خواهند تحصیلات خود را زودتر به پایان برسانند در نظر گرفته است.  
دانشگاه ایندیانا بلومینگتونهر ساله حدودا 102 نفر در رشته مطالعات نساجی و پوشاک دانشگاه ایندیانا بلومینگتون ثبت نام می کنند. این دانشگاه یک گزینه عالی برای افرادی است که به رشته نساجی علاقه مند هستند چرا که ایندیانا بلومینگتون در جایگاه بسیار خوبی (رتبه 141 از بین 1715 دانشکده برتر سراسر جهان) قرار دارد.  
دانشگاه ایالتی آیووادانشگاه ایالتی آیووا یک دانشگاه نسبتا بزرگ و معروف در آمریکا است که رتبه 213 از 1715 دانشکده برتر را به خود اختصاص داده است و دانشگاه بسیار معروفی در رشته مهندسی نساجی به شمار می رود. هر ساله حدودا 129 دانشجو در مقطع کارشناسی رشته مهندسی نساجی در این دانشگاه ثبت نام می کنند.  
دانشگاه فلوریدادانشگاه ایالتی فلوریدا یک دانشگاه نسبتا بزرگ است که شهرت زیادی در مطالعات نساجی و پوشاک دارد. رتبه این دانشگاه در بین 1715 دانشکده برتر جهان حدودا 160 است و این امر نشان دهنده کیفیت بالای آموزشی رشته های مهندسی در این دانشگاه است. تعداد دانشجویان ثبت نامی در مقطع کارشناسی مهندسی نساجی به 149 می رسد.  
دانشگاه ایالتی کارولینای شمالیدانشگاه ایالتی کارولینای شمالی که بزرگترین دانشگاه کارولینا به شمار می رود، بیش از 34,000 دانشجو را در رشته های مختلف ثبت نام می کند. در صورتی که متقاضیان می خواهند برای مقطع کارشناسی ارشد اپلای کنند، باید مدرک کارشناسی نساجی خود را از یک دانشگاه معتبر گرفته باشند و یا اینکه تجربه کار در صنعت نساجی داشته باشند.  
دانشگاه نبراسکا در لینکلناین دانشگاه که مدرک کارشناسی ارشد نساجی، طراحی و پوشاک را ارائه می دهد، یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته مهندسی نساجی به شمار می رود.  

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشور های مختلف با یکدیگر متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد. چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و یا باعث تاخیر در فرایند مهاجرت شما شود. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه ما در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. موسسه مهاجرتی تراست با کسب سال‌ ها  تجربه ‌ی کاری در زمینه  اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ مهندسی نساجی نشان می ‌دهد.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ مهندسی نساجی)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل 2 قطعه عکس و حداکثر 5 قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در تیم تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

همچنین درباره اینکه ویزای تحصیلی چیست ، اپلای بدون مدرک زبان و ویزای تحصیلی کانادا بخوانید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

اپلای رشته مهندسی نساجی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

افرادی که برای مقطع کارشناسی رشته مهندسی نساجی اپلای می کنند به مدت ۴ سال به تحصیل در این رشته می پردازند. مهندسی نساجی به طور کلی به کاربرد اصول و مهندسی طراحی و کنترل تمام جنبه های فرایند های الیاف سازی، نساجی و پوشاک، محصولات و ماشین آلات مربوط به این رشته می پردازد. مواد مورد استفاده در محصولات نساجی ممکن است شامل مواد طبیعی و یا مصنوعی و ساخته دست انسان باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی رشته مهندسی نساجی با رشته های دیگر همچون مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی شیمی نیز سر و کار دارد. برخی از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان در رشته مهندسی نساجی یک آزمون ورودی می گیرند و برخی دیگر تنها نمرات دروس دبیرستان مانند شیمی، فیزیک، زیست شناسی و ریاضی را می خواهند. مهندسان نساجی باید مهارت های ارتباطی بسیار خوبی داشته باشند، بتوانند با کامپیوتر کار کنند و مهارت های تحلیلی بالای خود را نشان دهند.

تحصیل در رشته مهندسی نساجی افراد را آماده می کند تا در صنایع مد و نساجی از جمله لباس ورزشی و پوشاک و یا خودروسازی بتوانند کار کنند. داشتن مدرک کارشناسی مهندسی نساجی برای کار به عنوان مدیر کنترل کیفیت، مدیر تحقیق، مدیر فنی، مدیر فروش، مهندس نساجی پزشکی و کار در شرکت های نساجی، شرکت های رنگرزی، شرکت های مد و پوشاک، مراکز تحقیقاتی نساجی مناسب است.

همچنین درباره تحصیل کارشناسی در کانادا بیشتر بخوانید.

اپلای رشته مهندسی نساجی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

بسیاری از علاقه مندان به رشته مهندسی نساجی بعد از اتمام تحصیلات کارشناسی خود ترجیح می دهند که برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد اپلای کنند. برنامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی در بیشتر دانشگاه ها به صورت 2 ساله ارائه می شود. این مقطع از تحصیلات دانشگاهی فرصت های آموزشی و تحقیقاتی منحصر به فردی را در حوزه نساجی، طراحی ماشین و فناوری ها در اختیار دانشجویان قرار می دهد. مهندسی نساجی به کاربرد اصول علمی و مهندسی و همچنین به طراحی و کنترل تمام جنبه های فرایندهای نساجی، و پوشاک، محصولات، و ماشین آلات می پردازد. از جمله این مواد می توان به مواد طبیعی و ساخته دست انسان، تعامل انسان با ماشین ها، ایمنی و سلامت، حفاظت از انرژی، و کنترل زباله و آلودگی اشاره کرد. همچنین دانشجویان این رشته باید دارای توانایی سازماندهی، تفکر منطقی، عمل گرایی، توانایی برخورد دیپلماتیک با مردم، صبر، خلاقیت، انعطاف پذیری برای درک و به کارگیری فناوری های جدید مهارت های اضافه شده در این زمینه باشند. آن ها باید مهارت های مکانیکی خوبی داشته باشند، مهارت هایی که برای تشخیص مشکلات مکانیکی لازم است. علاوه بر این دانشجویان این رشته باید از دانش خوبی در ریاضی، علوم، و فناوری برخوردار باشند.

همچنین درباره کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر بخوانید.

افرادی که در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی نساجی اپلای می کنند می توانند در حوزه های زیر مشغول به کار شوند:

 • تمامی مشاغل مرتبط به رنگرزی، خدمات فنی، تحقیق و توسعه محصول و علم پلیمر
 • طراحی فرایند ها و محصولات جدید و فناوری های تازه برای ورود به بازار کار
 • مسئول فروش فنی، مهندسی صنایع، بازاریابی، کنترل هزینه های شرکت
 • کار به عنوان محقق، بازرس، متخصص در مراکز آموزشی و تحقیقاتی در شرکت های تولیدی و تجاری
 • کار به عنوان دستیار آزمایشگاه

اپلای رشته مهندسی نساجی در مقطع دکتری در خارج از کشور

افرادی که برای مقطع دکترای مهندسی نساجی اپلای می کنند بیشتر کارهای تحقیقاتی انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته مهندسی نساجی در مقطع دکتری در خارج از کشور می توانید بر روی این لینک کلیک کنید.

اپلای رشته مهندسی نساجی در مقطع دکتری در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مهندسی نساجی، بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید با یکدیگر متفاوت است. تیم مهاجرتی تراست بعد از بررسی های لازم لیست زیر را به عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ها در رشته مهندسی نساجی مشترک هستند را جمع آوری کرده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مدارک مورد نیاز را از دانشگاه مورد نظر بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاه مورد نظر 2 تا 3 توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

بازار کار رشته مهندسی نساجی در خارج از کشور

منسوجات تقریبا در همه ی جوامع مدرن هستند. از لباس انسان ها گرفته تا استفاده به عنوان وسایل زینتی و دکوراسیون و مبلمان منزل، استفاده از منسوجات برای بیمارستان ها، هتل ها، ساختمان ها، اتومبیل ها و اتوبوس ها، قطار، کشتی، هواپیما، چادر، سقف، پل، جاده سازی، استفاده از چمن مصنوعی در ورزشگاه ها از مهم ترین حوزه هایی است که یک مهندس نساجی می تواند در آن مشغول به کار شود. اگر چه رشته مهندسی نساجی یک رشته سنتی به شمار می رود و از قدیم وجود داشته است، امروزه کاربرد آن فراتر رفته است و به همین علت از اهمیت زیادی برخوردار است. روش ها و استراتژي های جدید به کار رفته در مهندسی نساجی باعث شده است که هزینه های مورد نظر برای این صنعت کاهش یابد و از طرفی دیگر همچنان کیفیت و مرغوبیت بالایی داشته باشد.

به طور کلی بازار کار رشته نساجی بسته به عوامل مختلفی می تواند کم یا زیادتر از میانگین درآمد این مهندسان باشد. شرایط افراد با توجه به موقعیت جغرافیایی، جایی که در آن مشغول به کار هستند، میزان تحصیلات، تجربه کاری، کشور مورد نظر برای کار و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند متفاوت است. لازم به ذکر است که افراد می توانند در حوزه های زیر مشغول به کار شوند:

مدیر کیفیتمدیر تولیدطراح نساجیشرکت های مد
کار آفریناستاد دانشگاهمدرس نساجیدستیار پژوهشی

همچنین درباره کار در خارج از کشور و کارآموزی در خارج از کشور بخوانید.

میانگین درآمد رشته مهندسان نساجی در کشورهای مختلف

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته مهندسی نساجی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمد ها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
اتریشمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 25,471 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 12 یورو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 326 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 20,070 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 29,704 یورو
استرالیامیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 39,989 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 19 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 512 دلار
میانگین حقوق  مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 39,203 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 46,738 دلار
باهامامیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 17,151 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 8 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 220 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 13,548 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 20,051 دلار
بلغارستانمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 7,783 لو
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 4 لو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 100 لو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 7,321 لو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 9,249 لو
بلاروسمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 4,492 روبل
میانگین حقوق مهندسی نساجی  در هر ساعت: 2 روبل
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 57 روبل
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 4,492 روبل
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 5,166 روبل
برمودامیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 23,726 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 11 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 304 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 18,755 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 27,758 دلار
کانادامیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 31,059 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 15 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 398 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 27,476 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 36,242 دلار
چینمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی:36,681 یوان
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 18 یوان
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 470 یوان
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 29,232 یوان
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 43,263 یوان
کاستاریکامیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 4,296,104 کولون
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 2,065 کولون
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 54,990 کولون
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 4,120,541 کولون
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 5,045,277 کولون   
جمهوری چکمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 246,268 کرونا
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 118 کرونا
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 3,152 کرونا
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 194,051 کرونا
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 287,196 کرونا
مراکشمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی:  48,344 درهم
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 23 درهم
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 619 درهم
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 38,262 درهم
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 56,627 درهم
مصرمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 49,568 پوند
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 24 پوند
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 634 پوند
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 39,630 پوند
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 58,652 پوند
نیوزیلندمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 39,311 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 19 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 503 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 39,311 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 40,649 دلار
فنلاندمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 26,543 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی  در هر ساعت: 13 یورو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 340 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 20,889 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال)  30,916 یورو
فرانسهمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 20,012 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 10 یورو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 256 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 20,012 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 22,595 یورو
گرجستانمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 7,121 لاری
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 3 لاری
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 91 لاری
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 5,725 لاری
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 8,473 لاری
پرتغالمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 11,009 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 5 یورو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 141 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 8,881 یورو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 12,815 یورو
پاکستانمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 342,690 روپیه
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 165 روپیه
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 4,386 روپیه
میانگین حقوق مهندسی نساجی تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 274,591 روپیه
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 406,395 روپیه
مجارستانمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 1,953,994 فورینت
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 939 فورینت
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 25,011 فورینت
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 932,006 فورینت
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 2,283,161 فورینت
اوکراینمیانگین حقوق  مهندسی نساجی به صورت کلی: 79,174 گریونا
میانگین حقوق مهندسی نساجی  در هر ساعت: 38 گریونا
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 1,013 گریونا
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 63,441 گریونا
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 93,893 گریونا
ایالات متحده‌ ی عربیمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 67,489 درهم
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 32 درهم
میانگین درآمد مهندسی نساجی ‌ از ساعات اضافه کاری: 864 درهم
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 53,473 درهم
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 79,141 درهم
ایالات متحده‌ ی آمریکامیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 27,112 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی  در هر ساعت: 13 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 347 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 21,376 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 31,636 دلار
کره‌ ی جنوبیمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 18,482,466 وون
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 8,886 وون
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 236,576 وون
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 17,867,186 وون
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 21,678,138 وون
سوئدمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 245,863 کرون
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 118 کرون
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 3,147 کرون
میانگین حقوق  مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 243,151 کرون
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 286,724 کرون
سنگاپورمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 26,136 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 13 دلار
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 335 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 20,685 دلار
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 30,613 دلار
فیلیپینمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 144,199 پزو
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 69 پزو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 1,846 پزو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 114,668 پزو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 169,709 پزو
آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 81,965 راند
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 39 راند
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 1,049 راند
میانگین حقوق  مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 65,179 راند
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 96,466 راند
مکزیکمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 81,250 پزو
میانگین حقوق  مهندسی نساجی  در هر ساعت: 39 پزو
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 1,040 پزو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 64,319  پزو
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 95,192 پزو
ژاپنمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 2,354,051 ین
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 1,132 ین
میانگین درآمد مهندسی نساجی  از ساعات اضافه کاری: 30,132 ین
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 1,853,235 ین
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 2,742,788 ین
قزاقستانمیانگین حقوق مهندسی نساجی به صورت کلی: 1,925,529 تنگه
میانگین حقوق مهندسی نساجی در هر ساعت: 926 تنگه
میانگین درآمد مهندسی نساجی از ساعات اضافه کاری: 24,647 تنگه
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه ‌ی کاری کم: (1 تا 3 سال) 1,535,792 تنگه
میانگین حقوق مهندسی نساجی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از 8 سال) 2,272,973 تنگه

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهند ماند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات