بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی در یک نگاه

پارامترهای مهمکشور
کیفیت زندگیکانادا، استرالیا، نیوزلند
مهاجرپذیر بودنکانادا، استرالیا
تحصیلات ارزانکانادا
دانشگاه های برترآمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا
اقامت آسانکانادا
بازار کار خوبکانادا
امنیتکانادا، نیوزلند، استرالیا
کارآفرینیآمریکا، انگلستان، کانادا
رشد اقتصادینیوزلند، استرالیا، آمریکا
قدرت سیاسی و اقتصادیآمریکا، انگلستان، کانادا
اقتصاد بازار محورکانادا، نیوزلند، استرالیا
پویاییآمریکا، استرالیا، کانادا
برابری نژادیکانادا، نیوزلند، استرالیا
عدالت اجتماعیکانادا، نیوزلند، استرالیا

همان طور که در جدول فوق مشاهده می کنید کشورهای برتر دنیا از نظر معیارهای مختلف طبقه بندی شده اند. این معیار ها اصلی ترین معیار هایی هستند که مهاجران به هنگام مهاجرت به خارج از کشور آن ها را مد نظر قرار می‌ دهند. نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که برای به دست آوردن اطلاعات موجود در این جدول به یک منبع و مرجع معتبر جهانی ( وب سایت US news ) مراجعه شده است. در نتیجه اطلاعات موجود در این جدول کاملا معتبر و قابل استناد می باشند. بر مبنای اطلاعات موجود در جدول فوق کانادا با دارا بودن معیارهای مثبت بیشتر توانسته به عنوان بهترین کشور دنیا معرفی شود. به همین خاطر امروزه کشور کانادا به عنوان برترین مقصد مهاجرتی برای افراد مختلف تلقی می گردد.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

رتبه بندی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی

همان طور که در جدول بالا مشاهده کردید، پارامترهای مختلفی برای ارزیابی کشورهای مختلف دنیا مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند که از آن جمله می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

اشاره نماییم. هر یک از این پارامترها به نوبه خود می ‌توانند نقش مهم و کلیدی در تعیین سرنوشت افراد مختلف ایفا کنند. چنانچه قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید بهتر است معیار هایی که برایتان مهم تر می باشد را مشخص کنید و کشورهایی را که از نظر این معیارها در جایگاه بهتری قرار دارند را برای به عنوان مقصد مهاجرتی خود تعیین نمایید.

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به کانادا

 • رتبه کانادا در رنکینگ کلی کشورها: 1
 • شاخص GDP: وب سایت US news شاخص GDP کشور کانادا را برابر با 1.74 تریلیون دلار اعلام کرده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: بیش از 37 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: حدود 400 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به کانادا: کشور کانادا موقعیت های شغلی بسیار زیادی را در زمینه‌ های مختلف دارا می باشد و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. علاوه بر این کیفیت مراقبت های بهداشتی در این کشور بسیار بالاست و افراد برای دریافت این مراقبت ها نیازی به پرداخت هزینه ندارند و همین موضوع سبب افزایش نرخ امید به زندگی در این کشور شده است.
 • معایب مهاجرت به کانادا: کشور کانادا از کشور ایران فاصله دوری دارد و رفت آمد به کشور ایران از کشور کانادا سخت است. علاوه بر این بخش های شمالی کشور کانادا آب و هوای بسیار سردی دارند.
 • روش های مهاجرت به کانادا: از روش های مهاجرت به کانادا میتوان به مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا و برنامه های مهاجرتی نظیر ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا، برنامه های مهاجرت استانی کانادا، ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا و کلاس تجربه کانادایی اشاره نماییم.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم کانادا پس از تحصیل: به دلیل اینکه کشور کانادا قوانین مهاجرتی آسانی دارد، دانشجویانی که از دانشگاه‌ های کشور کانادا فارغ التحصیل می شوند پس از گذشت شش ماه این امکان را دارا خواهند بود که اقامت کانادا را کسب کنند. این افراد می بایست با ثبت نام در سیستم express entry و کسب امتیازات لازم، پروسه اقامت خود در این کشور را تکمیل نمایند.

دانشگاه‌ های کانادا از دانشگاه های معتبر جهان به حساب می آیند و این موضوع سبب فراهم آمدن فرصت تحصیل برای دانشجویان بین المللی در این کشور شده است. این کشور برای دانشجویان بین ‌المللی امکانات ویژه ای در نظر گرفته که از آن جمله می ‌توان به امکان کار دانشجویی در کانادا اشاره نمود. اقتصاد کانادا از رشد بسیار بالایی برخوردار می باشد و جزو مهم ترین جوامع در دنیا به شمار می ‌رود. طبیعت کانادا بسیار زیبا و چشم نواز است و مواردی نظیر برابری جنسیتی و نژادی در آن به وفور مشاهده می شود. کیفیت زندگی در کانادا بسیار بالاست و هزینه های زندگی در کانادا نسبت به درآمد مردم آن بسیار خوب و به صرفه می باشد.

امتیازات کانادا در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی100
کارآفرینی83.9
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص72.1
رشد اقتصادی24
بازار کار خوب100
قدرت سیاسی و اقتصادی41.1
اقتصاد بازار محور83.9
پویایی97.2
برابری نژادی100
عدالت اجتماعی100
امنیت96.7
نظام آموزشی توسعه یافته97.8
سیستم بهداشتی توسعه یافته95.9

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

 • رتبه آمریکا در رنکینگ کلی کشورها : 6
 • شاخص GDP: شاخص GDP را می توان از جمله اصلی ترین و رایج ترین معیارها برای مشخص کردن رشد اقتصادی یک کشور در طول یک سال معرفی کنیم. این شاخص که میزان تولید ناخالص داخلی را معین می کند، در اصل به بررسی ارزش مادی کالاها و خدمات کشورها می ‌پردازد. وب سایت US news شاخص GDP کشور آمریکا را برابر با 21.4 تریلیون دلار اعلام کرده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 328 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی : 1 میلیون و 500 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به آمریکا : کشور آمریکا از نظام آموزشی توسعه یافته ای برخوردار می ‌باشد و به همین خاطر این کشور می ‌تواند مقصد مهاجرتی خوبی برای دانش‌آموزان و دانشجویان تلقی شود. علاوه بر این برترین دانشگاه های دنیا نیز در کشور آمریکا قرار گرفته اند. این کشور موقعیت های شغلی بسیاری را برای افراد ماهر و تحصیلکرده دارا می باشد و از اقتصاد بسیار باثباتی برخوردار است. کیفیت زندگی در آمریکا بسیار بالاست و این کشور جزو زیباترین کشورهای جهان است که از طبیعت زیبا و دیدنی برخوردار می‌ باشد.
 • معایب مهاجرت به آمریکا : متاسفانه این کشور برای مهاجرت افراد مختلف قوانین مهاجرتی بسیار سختگیرانه ای را وضع نموده است و پروسه مهاجرت به این کشور یک پروسه هزینه‌ بر و زمان‌ بر می باشد. علاوه بر این هزینه زندگی در این کشور بالاست و این کشور با کشور ایران فاصله بسیار دوری دارد و رفت و آمد از این کشور به کشور ایران دشوار خواهد بود.
 • روش های مهاجرت به آمریکا : برای مهاجرت به آمریکا علاوه بر روش های مرسوم و معمولی که برای مهاجرت مورد استفاده قرار می گیرند ( مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری) می ‌توان با شرکت در قرعه کشی لاتاری شانس دریافت اقامت دائم این کشور را امتحان نمود.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم آمریکا پس از تحصیل : 4 سال. دانشجویانی که از دانشگاه های کشور آمریکا فارغ التحصیل شده اند می بایست پس از اینکه تحصیلاتشان در این دانشگاه ها تمام شد ویزای H-1B را دریافت نمایند. دارندگان این ویزا این امکان را دارا خواهند بود تا بتوانند برای مدت زمان چهار سال در کشور آمریکا اقامت کنند و برای خود یک شغل خوب و با درآمد مناسب بیاورند. راه های دیگری نیز برای مهاجرت به کشور آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور وجود دارد. اگر می خواهید در این خصوص اطلاعات بیشتری به دست بیاورید بهتر است به این لینک  مراجعه نمایید.

امتیازات آمریکا در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی46
کارآفرینی97.3
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص77
رشد اقتصادی42.3
بازار کار خوب82.2
قدرت سیاسی و اقتصادی100
اقتصاد بازار محور48.8
پویایی100
برابری نژادی6.3
عدالت اجتماعی34.9
امنیت10.8
نظام آموزشی توسعه یافته70.2
سیستم بهداشتی توسعه یافته31.9

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

 • رتبه انگلستان در رنکینگ کلی کشورها: 8
 • شاخص GDP: وب سایت US news شاخص GDP کشور انگلستان را برابر با 2.83 تریلیون دلار اعلام کرده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 66 میلیون و 800 هزار نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی : 400 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به انگلستان: کشور انگلیس مراقبت های بهداشتی با بالاترین سطح کیفی را به صورت رایگان در اختیار شهروندان خود قرار داده است. علاوه بر این نظام آموزشی این کشور بسیار توسعه یافته و منحصر به فرد می باشد. به دلیل وجود دانشگاه‌ های معتبر بسیار زیاد در این کشور، بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل کشور انگلیس را انتخاب می نمایند. این کشور یک جامعه چند فرهنگی می باشد.
 • معایب مهاجرت به انگلستان: هزینه های زندگی در کشور انگلیس بسیار بالاست و در صورت عدم داشتن شغل مناسب برای تامین مخارج خود در این کشور به مشکل برخواهید خورد. علاوه بر این، این کشور نیز مانند کشور انگلستان از کشور ایران فاصله زیادی دارد.
 • روش های مهاجرت به انگلستان: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم انگلستان پس از تحصیل: 5 سال. دانشجویانی که از دانشگاه‌ های کشور انگلیس فارغ التحصیل شده اند می ‌بایست بلافاصله برای دریافت ویزای Tier-2 اقدام نمایند. فرد دارنده این ویزا این امکان را دارا خواهد بود که برای مدت زمان ۵ سال در کشور انگلیس اقامت داشته باشد. البته اگر این فرد در طول این ۵ سال بتواند شغلی را که با رشته تحصیلی اش مرتبط می باشد را بیابد می تواند درخواست اقامت دائم این کشور(ILR ) را بدهد. از دیگر شروط لازم برای دریافت ویزای ILR داشتن عدم سابقه کیفری می باشد. علاوه بر این برای اقامت دائم در این کشور می بایست آزمون Life in UK و آزمون مهارت زبان انگلیسی را بگذرانید.

امتیازات انگلستان در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی69
کارآفرینی88.2
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص77.4
رشد اقتصادی25.6
بازار کار خوب63.4
قدرت سیاسی و اقتصادی83.7
اقتصاد بازار محور59.3
پویایی80.7
برابری نژادی50
عدالت اجتماعی67
امنیت55.4
نظام آموزشی توسعه یافته96
سیستم بهداشتی توسعه یافته89.5

مهاجرت تحصیلی به چین

 • رتبه چین در رنکینگ کلی کشورها: 17
 • شاخص GDP: وب سایت US news شاخص GDP کشور چین را برابر با 14.3  تریلیون دلار اعلام کرده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: حدود 1 میلیارد و 400 میلیون نفر
 • مزایای مهاجرت به چین: کشور چین نظام آموزشی توسعه یافته ای دارد و به همین خاطر اغلب افراد برای تحصیل کشور چین را انتخاب می نمایند، هزینه های زندگی در این کشور نسبتا مناسب می باشد، کشور چین از طبیعت زیبا و شگفت انگیزی برخوردار است، میزان دستمزد پرداختی کارکنان در چین بسیار خوب و مناسب می باشد و استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالاست، این کشور طرفدار استقلال و آزادی و مخالف بروکراسی می باشد.
 • معایب مهاجرت به چین: بهداشت مواد غذایی در این کشور به درستی رعایت نمی شود و حجم کاری در آن بسیار بالاست
 • روش های مهاجرت به چین: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم چین پس از تحصیل: حداقل ۶ ماه. در طول این مدت سازمان امنیت عمومی این کشور را بررسی می‌کند که آیا شما واجد شرایط دریافت اقامت دائمی کشور هستید یا نه.

امتیازات چین در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی41.1
کارآفرینی76.6
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص90.7
بازار کار خوب76.3
برابری نژادی6.4
عدالت اجتماعی7.6
نظام آموزشی توسعه یافته39.0
سیستم بهداشتی توسعه یافته19.4

10 کشور برتر دنیا برای مهاجرت تحصیلی

امروزه در حدود 8 میلیون نفر از جمعیت جهان در حال تلاش برای مهاجرت به سایر کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل هستند.  به طور کلی افرادی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند تمایل دارند تا از بهترین متد های روز دنیا برای آموزش برخوردار گردند. خوشبختانه مقاصد مهاجرتی بسیاری برای این دسته از افراد وجود دارد و آن ها می‌ توانند به کشورهای مختلف دنیا برای ادامه تحصیلات مهاجرت نمایند.

در بین گزینه های بسیار زیادی که برای مهاجرت دانشجویان بین المللی وجود دارد، برخی از کشورها در بین مردم محبوب تر هستند و تمایل به مهاجرت به این کشورها برای ادامه تحصیلات بالاتر می باشد. از جمله این کشورها می توانیم به آمریکا، انگلستان، چین، کانادا، استرالیا، فرانسه، روسیه، آلمان، ژاپن و اسپانیا اشاره نماییم. کشورکانادا جزو برترین کشورهای دنیا برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود و مزایای بسیاری را برای دانشجویان بین المللی خود در نظر گرفته است.

مزایای کانادا برای مهاجرت تحصیلی

دانشجویانی که کشور کانادا را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب می کنند می توانند:

 • از امکانات تحصیلی بسیار بالای این کشور و مدارک رسمی و معتبر آن برخوردار شوند. کشور کانادا به تحصیلات اهمیت بسیار زیادی می دهد و سیستم آموزشی در کانادا مثال ‌زدنی است.
 • علاوه بر این دانشگاه های بسیار زیادی در شهرهای مختلف این کشور قرار دارند. چیزی که سبب تمایز دانشگاه های کانادا با دانشگاه های سایر کشورهای دنیا شده است، مهارت آموزی به دانشجویان در حین تحصیل می باشد.
 • کشور کانادا از مناظر زیبا و لذت بخشی نیز برخوردار است و دانشجویان این امکان را دارا خواهند بود تا در ایام تعطیل خود برای هواخوری و تفریح به جاهای دیدنی این کشور مراجعه نمایند و از زیبایی های آن لذت ببرند.
 • این کشور علاوه بر اینکه از نظر آموزشی در بالاترین سطح کیفی قرار دارد، از نظر کیفیت زندگی نیز رتبه نخست را در بین سایر کشورهای دنیا به خود اختصاص داده است و همین موضوع سبب جذب دانشجویان بین المللی به این کشور شده است.

مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا برای مهاجرت تحصیلی

به طور کلی در استان‌ها و شهرهای کانادا یک سری مدارس به عنوان موسسات آموزشی تعیین شده شناخته شده اند که امکان ثبت نام دانش آموزان بین المللی در این مدارس فراهم می باشد. تقریباً اکثر مدارس در کانادا جزو موسسات آموزشی تعیین شده هستند و امکان ثبت نام دانش آموزان بین المللی در آن ها میسر می باشد.

مدارسی که تا مقطع دوازدهم به دانش آموزان آموزش می دهند به مدارس ابتدایی و متوسطه شهرت دارند. در این مدارس نمرات بین ۱ تا ۸ جزو نمرات ضعیف و نمرات بین ۹ تا ۱۲ به عنوان یک نمره متوسط در نظر گرفته می شوند. نکته مهمی که در این میان وجود دارد این است که تمامی مدارس دوره ابتدایی و متوسطه در کشور کانادا این امکان را دارا می باشند که اقدام به ثبت‌ نام از دانشجویان بین ‌المللی نمایند. البته برای تحصیل فرزندان خردسال در این کشور یک سری قوانین خاص به تصویب رسیده است.

 • موسسه های آموزشی پس از متوسطه در کانادا :
 • کالج ها
 • دانشگاه ها
 • کالج های شغلی خصوصی
 • آموزشگاه های فنی و حرفه ای
 • کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص این موسسات آموزشی
 • دانشگاه های کانادا: مراجعه به وب‌ سایت دانشگاه یا مراجعه به پایگاه داده برنامه های تحصیلی بزرگ
 • کالج های کانادا: مراجعه به لیست مشخصات کالج ها و مرکز اطلاعات کانادا
تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

آموزشگاه های زبان در کانادا برای مهاجرت تحصیلی

در اغلب مدارس کانادا اقدام به آموزش زبان های فرانسوی و انگلیسی به عنوان زبان دوم به دانش آموزان می نمایند. بنابراین اگر قصد تحصیل در کانادا به زبان فرانسوی را دارید راه های بسیار زیادی برای شما فراهم می باشد. چرا که زبان رسمی و رایج کانادا انگلیسی و فرانسوی است و به همین خاطر موسسات آموزشی بسیاری در کانادا وجود دارند که برنامه های آموزشی خود را به زبان فرانسوی به دانش آموزان آموزش می دهند.

علاوه بر این، این امکان برای شما وجود دارد تا با شرکت در کلاس های آموزشگاه های زبان، مهارت های زبانی خود در زمینه زبان های انگلیسی و فرانسوی را بالا ببرید و با تقویت زبان خود بتوانید مطالب درسی را بهتر بیاموزید.

نحوه ارائه درخواست به موسسه های آموزشی در کانادا برای مهاجرت تحصیلی

پس از اینکه تصمیم به ادامه تحصیل در مدارس کانادا ، کالج یا دانشگاه گرفتید و موسسه آموزشی مورد نظر خود را که تمایل به ادامه تحصیل در آن را دارید انتخاب نمودید می بایست قوانین و مقررات ثبت درخواست آن موسسه را بررسی کنید و آن را با شرایط موجود خود تطابق دهید. همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم، هر یک از موسسات آموزشی دایر در کانادا قوانین منحصر به فردی را دارا می باشند.

برای ارسال درخواست برای دبستان و دبیرستان های کانادا می بایست حداقل ۶ ماه قبل اقدام نمایید. علاوه بر اینکه چنانچه تمایل به ثبت درخواست برای کالج ها و دانشگاه های کانادا دارید می بایست یک سال قبل اقدام به ارائه درخواست خود برای تحصیل در این موسسات کنید. به طور کلی مدارسی که در کانادا اقدام به آموزش دانشجویان بین ‌المللی می کنند یکسری موارد از آن ها تقاضا می نمایند که از آن جمله می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

البته با پیدا کردن شماره مدرسه و یا موسسه آموزشی مورد نظرتان می توانید با آن ها تماس بگیرید و لیست تمام مدارک و هزینه های مورد نظر آن ها را دریافت نمایید.

پس از پر کردن فرم درخواست مدرسه یا موسسه آموزشی موردنظر، طبق دستورالعمل های مشخص شده اقدام به ارسال درخواست خود نمایید. چنانچه مدرسه مورد نظر درخواست شما را بپذیرد اقدام به ارسال نامه پذیرش برای شما می ‌کند. شما با داشتن این نامه مجوز تحصیل در کشور کانادا را دریافت خواهید کرد.

بیمه سلامت دانش‌ آموزان و دانشجویان بین المللی در کانادا برای مهاجرت تحصیلی

به طور کلی دولت کانادا خدمات پزشکی رایگان برای دانشجویان خارجی در نظر نگرفته و چنانچه این افراد به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمایند می بایست اقدام به پرداخت هزینه های پزشکی خود به این موسسات به طور کامل کنند. البته چنانچه مدرسه یا موسسه آموزشی مورد نظر شما اقدام به ارائه بیمه سلامت به شما کمک کند، شما تحت نظر پوشش سلامت این بیمه قرار خواهید گرفت. سطح پوشش سلامتی که برای دانشجویان یا دانش‌آموزان خارجی اعمال می‌ شود متناسب با محل زندگی آن ها متفاوت خواهد بود. بنابراین بیمه درمانی مراکز آموزشی مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد.

مزایای کانادا برای مهاجرت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان

کشور کانادا حدود نیم میلیون دانشجوی بین المللی را میزبانی نموده است و امروزه آرزوی افراد بسیار زیادی است پذیرش تحصیلی کانادا را بگیرند. از جمله مزایای مهاجرت تحصیلی به کانادا می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • این کشور برنامه های آموزشی با کیفیتی را به دانشجویان ارائه می نماید و علاوه بر این شهریه دانشگاه های کانادا و مراکز آموزشی این کشور بسیار خوب و مقرون به صرفه می باشد. در نتیجه امروز اغلب دانشجویان کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می ‌نمایند.
 • یکی از نکات مهمی که در خصوص این کشور وجود دارد این است که زبان رایج و اصلی مردم کشور کانادا زبان‌ های فرانسوی و انگلیسی می باشد. بنابراین آموختن زبان انگلیسی برای دانشجویان مهاجر به این کشور نیز راحت تر خواهد بود.
 • از دیگر دلایلی که سبب برجسته شدن کشور کانادا برای مهاجرت دانشجویان شده است وجود دانشگاه های برتر بسیار زیاد در شهرهای مختلف این کشور می باشد. امروزه کشور کانادا پذیرای دانشجویان بسیار زیادی در رشته‌های مختلف تحصیلی است و هر روزه تعداد دانشجویان مهاجر به این کشور افزایش پیدا می‌کند.
 •  دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در کانادا می ‌توانند با گرفتن بورسیه تحصیلی کانادا، خیال خود را از بابت پرداخت هزینه تحصیل در کانادا نیز راحت نمایند. البته این بورسیه تحصیلی تنها به دانشجویانی اعطا می ‌شود که نسبت به سایر دانشجویان ممتاز تر و برجسته تر باشند.
 • به طور کلی کشور کانادا فرصت های شغلی بسیار زیادی برای افراد تحصیلکرده و ماهر دارا می باشد و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست. این امر در صورتی است که هزینه های زندگی در کشور کانادا بسیار خوب و مناسب می باشد و تمام این عوامل دست به دست هم داده‌اند و سبب شده‌اند تا این کشور به مقصد خوبی برای مهاجران تبدیل شود.
 • دانشجویان بین المللی کشور کانادا این امکان را دارا می باشند که پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور، اقامت دائم کانادا را به راحتی دریافت نمایند و این کشور را به عنوان کشور اصلی برای زندگی برگزینند.

کیفیت آموزش در کانادا برای مهاجرت تحصیلی

کشور کانادا برای تعیین سرفصل های آموزشی خود استانداردهای روز دنیا را در نظر گرفته است و کیفیت سیستم آموزشی این کشور در سطح جهانی می باشد.

توجه: در رتبه بندی های بین المللی، کشور کانادا از نظر کیفیت آموزش توانسته به بالاترین سطح ممکن صعود پیدا کند. علاوه بر این از آن جایی که دولت کانادا تمام سعی خود را بر آن داشته تا بتواند سطح تحصیلات در این کشور را بالا ببرد، قوانین و مقررات خاصی را در این زمینه اتخاذ نموده است.

امروزه شاهد این موضوع هستیم که کشور کانادا در تمام دنیا به عنوان تحصیل کرده ترین کشور دنیا معرفی شده است. میزان سرانه اختصاص داده شده به آموزش در کشور کانادا نسبت به سایر موارد بسیار بالاتر می باشد و این موضوع گواه بر اهمیت بسیار بالای آموزش در این کشور است. دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های کانادا به اتمام می رسانند و اقدام به اخذ مدارک تحصیلی خود می کنند می توانند به راحتی در کشورهای مختلف دنیا با ارائه مدرک اخذ شده از دانشگاه‌ های این کشور شغل خوب و مناسبی برای خود بیابند. این امر بدین معنی است که مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور دارای اعتبار جهانی می باشد.

بیشتر بخوانید : رشته های تحصیلی در کانادا

دانشگاه های برتر کشور کانادا برای مهاجرت تحصیلی

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم در کشور کانادا دانشگاه های برتر در سطح جهانی در شهرهای مختلف وجود دارند که از آن جمله می توانیم به دانشگاه مک گیل ( McGill University ) و دانشگاه تورنتو ( University of Toronto ) و دانشگاه بریتیش کلمبیا( University of British Columbia ) اشاره نماییم. دانشگاه نام برده شده در رتبه ‌بندی دانشگاه‌ های جهان جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر رتبه بندی شده اند و بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در این دانشگاه ها دارند.

به همین خاطر تقاضا برای پذیرش دانشگاه های فوق بسیار بالا می باشد و افراد بسیار زیادی در نقاط مختلف جهان برای اخذ پذیرش این دانشگاه ‌ها به رقابت با یکدیگر می ‌پردازند. برنامه های آموزشی که این دانشگاه ها برای آموزش به دانشجویان خود در نظر گرفته اند بسیار متنوع می باشد و علاوه بر این رشته های مختلف تحصیلی در این دانشگاه ها به دانشجویان تدریس می ‌شود. اگر تمایل دارید تا لیست برترین دانشگاه های کشور کانادا را مشاهده نمایید می توانید به این لینک مراجعه کنید.

فرصت های تحقیقاتی فراوان در کانادا پس از مهاجرت تحصیلی

کشور کانادا منحصر به فرد ترین سیستم های آموزشی در دنیا را داردا می باشد. دلیل این امر هم این است که در این سیستم آموزشی  به تحقیق و پژوهش توجه بسیار زیادی شده است و علاوه بر ارائه دروس تئوری به دانشجویان،  اساتید  دانشگاهی در این کشور تمام سعی خود را می‌کنند تا بتوانند مفاهیم عملی و تجربی را نیز به دانشجویان خود بیاموزند.

بنابراین چنانچه تمایل دارید برای ادامه تحصیل به کشوری مهاجرت کنید که علاوه بر آموزش های تئوری،  مهارت های عملی شما را نیز تقویت می کند کانادا می تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد. بسیاری از پژوهشگران برای ادامه تحصیل کشور کانادا را انتخاب می نمایند. به دلیل حمایت‌ های بی ‌دریغ دولت کانادا از تحقیقات در رشته‌ های مختلف تحصیلی نظیر کشاورزی، پزشکی، فناوری، مخابرات و غیره امروزه شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه رشته های تحصیلی فوق در این کشور هستیم.

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا پس از مهاجرت تحصیلی

هزینه تحصیل و زندگی در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. این امر در صورتی است که در اغلب کشورهای بزرگ دنیا نظیر استرالیا، آمریکا و انگلیس هزینه زندگی بسیار بالا می باشد و تامین مخارج زندگی در این کشورها کار چندان راحتی نیست. در صورتی است که کشور کانادا با وجود اینکه کیفیت زندگی بالایی دارد و امکانات رفاهی بسیار زیادی در آن وجود دارد، هزینه های تحصیل در این کشور بسیار خوب و مناسب می ‌باشد و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از دانشجویان بین المللی این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

همان طور که قبلاً هم به آن اشاره کردیم شهریه دانشگاه‌ های این کشور بسیار خوب و مناسب می باشد تا دانشجویان با توان مالی محدود نیز بتوانند از پس هزینه های تحصیل در این کشور بر بیایند. این امر در صورتی است که هزینه تحصیل در دانشگاه های مشابه در کشورهایی نظیر آمریکا به بیش از دو برابر این این مبلغ می رسد.

توجه: نکته بسیار مهمی که در این خصوص می‌توانیم به آن اشاره نماییم این است که نه تنها هزینه هایی نظیر هزینه شهریه در کشور کانادا خوب و مناسب می باشد، بلکه هزینه های مربوط به مسکن، غذا، حمل و نقل و غیره نیز در این کشور رقم خوب و مناسبی دارد و دانشجویان از نظر تامین این هزینه‌ ها متحمل سختی نخواهند شد.

امکان اخذ اقامت کانادا پس از مهاجرت تحصیلی

اغلب افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی را دارند، این موضوع را در نظر گرفته اند که پس از پایان تحصیلات خود بتوانند در آن کشور به صورت دائمی اقامت کنند و شغل خوب و مناسبی برای خود بیابند. کشور کانادا بستر لازم برای این موضوع را برای دانشجویان بین‌ المللی فراهم نموده است و این افراد با مهاجرت به این کشور می‌ توانند پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود در دانشگاه، در مدت زمان تقریبی شش ماه اقامت دائم این کشور را کسب کنند. علاوه بر این از آنجایی که در این کشور فرصت های شغلی زیادی در زمینه رشته های تحصیلی مختلف فراهم می باشد، این امکان برای این دانشجویان فراهم است تا با یافتن یک شغل خوب و مناسب در این کشور زندگی خوب و مرفهی را در آنجا برای خود تشکیل دهند. به طور کلی متوسط حقوق پرداختی در حوزه‌ های مختلف شغلی در کشور کانادا نسبت به سایر کشورهای دنیا بیش تر می باشد.

تنوع فرهنگی در کانادا عاملی تاثیر گذار برای مهاجرت تحصیلی

فرهنگ مردم کانادا امکان اقامت در آن را آسان تر نموده است. کشور کانادا از جمله جوامع چند فرهنگی در دنیا است که اقوام مختلفی در آن سکونت گزیده اند. اگر بخواهیم تعداد قومیت های مختلفی که در این کشور ساکن هستند را برشمریم شاید تعداد آن ها به بیش از ۳۰ قوم مختلف برسد. بنابراین دانشجویانی که از کشورهای مختلف دنیا با فرهنگ ها، مذاهب و افکار مختلف به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، با ورود به این کشور احساس غریبگی نخواهند کرد و به راحتی می‌ توانند در فضای صلح آمیز و دوستانه ای که بر این کشور حاکم می باشد تحصیلات خود را به اتمام برسانند و در زمینه رشته تحصیلی خود مهارت لازم و کافی را کسب کنند.

شهرهای دانشجویی کانادا برای مهاجرت تحصیلی

شهرهای دانشجویی بسیار زیادی در کانادا وجود دارند که میزبان دانشجویان بین المللی می باشند. هر یک از این شهرها دارای امکانات و ویژگی های منحصر به فردی هستند و هر فرد متناسب با رشته تحصیلی و علایق فردی که دارد می ‌تواند اقدام به ارائه درخواست برای پذیرش در دانشگاه های موجود در این شهرها کند. شهرهای تورنتو، مونترال، ونکوور و کلگری به عنوان برترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا به شمار می ‌روند.

 • تورنتو : از جمله پویاترین شهرهای کشور کاناداست که جمعیتی در حدود ۶ میلیون نفر در این شهر ساکن هستند در شهر تورنتو دانشگاه های معتبر و بسیار خوبی قرار دارند که از آن جمله می توانیم به دانشگاه یورک، دانشگاه رایرسون و تورنتو اشاره نماییم.
 • مونترال : این شهر که به عنوان دومین شهر بزرگ کانادا شناخته شده پایتخت فرهنگی کشور کانادا می باشد. در این شهر نیز دانشگاه ‌های عالی و معتبری قرار دارند که از آن جمله می توانیم به دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه مونترال اشاره نماییم.
 • ونکوور : ونکوور را می توان محبوب ترین شهر دانشجویی کانادا به شمار آورد که دانشگاه‌های برتر بسیاری در این شهر واقع شده اند. از جمله این دانشگاه ها می‌ توان به دانشگاه‌هایی نظیر دانشگاه امیلی کار و دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره نمود.
 • کلگری : این شهر حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت را در خود جای داده است و دانشگاه ‌هایی نظیر دانشگاه مونترال و دانشگاه کلگری در این شهر واقع شده اند.
معرفی شهرهای کانادا
 • هزینه ها و شرایط زندگی
 • برترین دانشگاه ها
 • میانگین درآمد و سایر اطلاعات ضروری

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

بهترین کشور برای دریافت ویزای دانشجویی کدام کشور می باشد؟

برای دریافت ویزای دانشجویی کشور های مختلف می بایست پروسه مشخصی را طی کنید. اما مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای تحصیلی کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند را دریافت نمایید نسبت به سایر کشورها کم تر خواهد بود.

کدام کشور برای دانشجویان خدمات بهتری را در نظر گرفته است؟

در بین تمامی کشورهای دنیا، کشور کانادا مزایای بهتری را برای دانش‌آموزان و دانشجویان خود در نظر گرفته است. از جمله این امکانات می توان به دارا بودن امکان کار در حین تحصیل برای دانشجویان کانادایی اشاره کرد. این امر موجب می ‌شود تا این دانشجویان با مهاجرت به این کشور بتوانند هزینه های تحصیل خود را با کار کردن در مشاغل پاره وقت به دست بیاورند.

کدام کشور بهترین زندگی دانشجویی را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است؟

در بین تمامی کشورهای دنیا، کشور کانادا امکانات بهتری را برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. مثلاً کشور کانادا با اعطای بورسیه های تحصیلی به دانشجویان ممتاز و برجسته، به آن ها این امکان را می ‌دهد که حتی در صورت محدودیت مالی با دریافت این بورسیه‌ ها به این کشور مهاجرت نمایند و کشور کانادا متعهد می ‌شود تا تمام یا بخشی از هزینه ‌های تحصیلی این دانشجویان را بپردازد.

کدام کشور به دانشجویان بین المللی خود اجازه دریافت اقامت پس از تحصیل را طی پروسه آسان تری امکان ‌پذیر می ‌کند؟

کشور کانادا این امکان را برای دانشجویان بین المللی خود فراهم کرده تا پس از اینکه از دانشگاه‌ های برتر کشور کانادا فارغ التحصیل شدند برای دریافت اقامت دائم این کشور درخواست بدهند. برای این منظور این کشور برنامه های مهاجرتی گوناگونی را در اختیار این افراد قرار داده است.
کشور کانادا از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. به همین خاطر اغلب افرادی که این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌ کنند، با مشاهده امکانات بسیار بالای این کشور و فرصت‌ های شغلی بسیار زیاد در آن ترجیح می ‌دهند تا برای ادامه زندگی به این کشور به صورت دائمی مهاجرت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.