اپلای تعمیر و نگهداری هواپیما

اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما

صنعت هواپیمایی در توسعه ی اقتصادی و اجتماعی کشورها اهمیت ویژه ای دارد. پیشرفت این صنعت با ایجاد شغل های جدید و تکنیکی زیادی همراه بوده و نیاز به نیروی کار ماهر روز به روز بیشتر می شود. تامین امنیت پرواز از مهمترین نیازهای این صنعت است.

درباره رشته تعمیر و نگهداری هواپیما

هرساله حدود 3 میلیارد نفر در سراسر جهان با هواپیما سفر می کنند. درحال حاضر حدود 23000 هواپیمای مسافربری و باربری در خطوط هوایی پرواز می کنند و تضمین عملکرد صحیح و ایمنی این هواپیماها در اولویت اپراتورها قرار دارد. علم تعمیر و نگهداری هواپیما به بررسی و تایید گواهی پرواز هواپیما و قطعات آن (معاینه و بازبینی، شناسایی معایب، تعویض قطعات و غیره) گفته می شود. مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما Aircraft Maintenance Engineer (AME)، دانش تکنیکال و مهارت های لازم برای تعمیر و نگهداری هواپیما و قطعات را یاد می گیرند تا با بررسی همه جانبه هواپیما، امنیت و عملکرد صحیح هواپیما در زمان پرواز را چک کنند.

لینک های مفید!

مراحل اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

دوره های تعمیر و نگهداری هواپیما در مقاطع مختلف با مدرک دیپلم، گواهی تحصیلی، لیسانس، فوق لیسانس ارائه می شوند.

همچنین درباره اینکه چگونه اپلای کنیم ، اصطلاحات اپلای ، تاثیر مقاله بر اپلای و اپلای بدون مدرک زبان بخوانید.

دوره کارشناسی رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

حدود 27 درصد از کسانی که در صنعت هوایی مشغول به کار هستند مدرک کارشناسی دارند. دانشجویان طی این دوره ها با مفاهیم اولیه و تخصصی مانند شناخت قطعات، تعمیر خسارات، کابل های کنترلی، سیستم های هیدرولیک و غیره آشنا می شوند. طی این دوره درس هایی مرتبط با زبان انگلیسی، مواد، تجهیزات و عملیات ها، آشنایی و نظارت بر هواپیما، ریاضیات مرتبط با صنعت هوایی و الکترونیک را خواهید گذراند.

دروس مقطع کارشناسی رشته تعمیر و نگهداری هواپیما

ریاضیات Mathematicsهوانوردی عمومی General Aeronautics
اصول تعمیر و نگهداری هواپیما Basic Aviation Maintenanceعلوم الکترونیک Electronics Science
آمار Statisticsعلوم کامپیوتر Computer Science
ریاضیات پیشرفته Higher Level Mathجبر Algebra
شیمی و آزمایشگاه Chemistry (usually with Lab)فیزیک و آزمایشگاه Physics (usually with Lab)
نقشه کشی صنعتی Engineering Drawingآزمایشگاه ابزار ماشینی Machine Tools Lab
علوم هواشناسی Aviation Weatherترمودینامیک Thermodynamics
مکانیک سیالات، سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک Fluid Mechanics/Hydraulics and Pneumaticsساخت هواپیما و آنالیزهای وزنی Aircraft Rigging and Weight Analysis
سیستم های الکتریکی هواپیما Airframe Electrical Systemsمقاومت مصالح Strength of Materials
سیستم های هوانوردی (پایه و پیشرفته) Airframe Systems (basic & advance)هواپیما و ابزارآلات Instrumentation and Avionics
تجهیزات موتور Power Plant Accessoriesموتورها Power Plants
نگهداری خطوط هوایی Flight Line Maintenanceآنالیز پیشران و توربین ها Propellers and Trouble Analysis
ساختارهای کامپوزیتی Composite Structuresساختار های فلزی Metallic Structures
علوم کاربردی Applied Sciencesبازرسی و تعمیر Inspection and Service

دوره کارشناسی ارشد رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

حدود 50 درصد از افرادی که در صنعت هوایی مشغول به کار هستند مدرک کارشناسی ارشد دارند. دانشجویان دوره کارشناسی ارشد این رشته با روش های عملی و تکنیکی حل مسایل و چالش ها و مدیریت موسسات مرتبط آشنا می شوند تا برای کار در سمت سرپرست و مدیر آماده شوند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته تعمیر و نگهداری هواپیما حدود 24 الی 36 ماه (نیمه وقت) طول خواهد کشید.

دروس مقطع کارشناسی ارشد رشته تعمیر و نگهداری هواپیما

 • Aircraft maintenance management
 • Aviation/aerospace safety programme management
 • Integrated logistics in aviation management
 • Safety, health and environmental legislation, litigation & compliance
 • Managerial accounting for decision-making
 • Leadership in global aviation maintenance organizations
 • Global maintenance resource management
 • Strategic management of global maintenance, repair and overhaul operations
 • Project management for aviation maintenance
 • Aviation maintenance graduation project

دوره دکتری رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

حدود 20 درصد از کسانی که در صنعت هوایی مشغول به کار هستند مدرک دکتری دارند. دوره دکتری مرتبط با رشته تعمیر و نگهداری هواپیما، فارغ التحصیلان را برای تدریس در دانشگاه ها، پست های مدیریتی و مهندسی آماده می کند. این دوره حدود 5 تا 7 سال طول می کشد. افرادی که با مدرک دکتری در شغل های مربوطه استخدام می شوند حدود 135-143 هزار دلار در سال درآمد خواهند داشت.

همچنین درباره اپلای با معدل پایین ، اپلای با مدرک دانشگاه آزاد و اپلای حین سربازی بخوانید.

دوره دکتری رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

گرایش های رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

 • در مقطع کارشناسی، دانشجویان می توانند در رشته های (BSc) aircraft maintenance Engineering،(BEng) aircraft maintenance و یا aviation maintenance technology تحصیل کنند. برای پیدا کردن دوره های کارشناسی AME می توانید به این لینک مراجعه کنید.
 • در مقطع کارشناسی ارشد، می توانید در گرایش هایی مانندAircraft Maintenance Management ، Aviation Maintenance ،Aeronautical Engineering تحصیل کنید. برای پیدا کردن دوره های کارشناسی ارشد تعمیر و نگهداری هواپیما می توانید به این سایت مراجعه کنید.
 • در مقطع دکتری، رشته هایی مانند Aviation Sciences ،Aerospace Engineering ،Risk Modelling and Simulation for Aircraft Maintenance ،Predictive Maintenance for Aircraft Systems وجود دارند.

بهترین گرایش رشته تعمیر و نگهداری هواپیما برای اپلای در خارج از کشور

بهترین گرایش برای تحصیل در این رشته بسته به اهداف شما تعیین و انتخاب می شود. ابتدا کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید انتخاب کنید و بعد نسبت به علایق شخصی و بازار کار رشته در آن کشور (و استان یا شهر خاصی که به آن مهاجرت می کنید)، دوره های تحصیلی خود را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در تیم تراست تماس بگیرید.

دانشگاه های برتر رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

لیستی که در ادامه می بینید، برترین دانشگاه ها و کالج های رشته مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما را ارائه می دهد. این موسسات، دوره های متعددی ارائه می کنند و مهارت های ضروری برای کار در این رشته را آموزش می دهند.

 • University of South Wales

این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های انگلستان بوده و دانشکده ای مخصوص علوم هوایی دارد.

 • Newcastle College University Centre

کالج نیوکاسل بزرگترین کالج آموزش عالی در شمال شرقی انگلستان با بیش از 16000 دانشجو می باشد. کلاس های عملی دانشکده ی علوم هوایی این دانشگاه در فرودگاه بین المللی نیوکاسل ارائه می شوند.

 • Nilai University

دوره های آکادمیک این دانشگاه که در مالزی واقع شده، شهرت جهانی دارند. این دانشگاه دوره هایی 2.5 ساله با مدرک دیپلم را برای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما ارائه می دهد و مدرک آن توسط سازمان EASA (European Aviation Safety Agency) تایید شده و مورد قبول است.

 • Glyndwr University, Wrexham

این دانشگاه دوره های متعددی را در رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، هنر، طراحی، تحقیقات کاربردی ارائه می دهد. دوره های مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما در این دانشگاه 1 سال طول می کشد و دانشجویان در طی این دوره با تعمیر و نگهداری هواپیماهای جدید، مقررات و برنامه ریزی های مربوط به حوزه ی کاری آشنا می شوند.

 • University of the Highlands and Islands

موسسه آموزش عالی UHI سیزده کالج و موسسه تحقیقاتی دارد و بزرگترین موسسه برای تحصیل در رشته تعمیر و نگهداری هواپیما می باشد. مدرسین این دانشگاه از میان نظامیان و مهندسین غیرنظامی حرفه ای انتخاب شده اند و به دانشجویان آموزش میدهند تا در صنعت پویای هوانوردی موفق شوند.

 • Solihull College & University Centre

این کالج در شهر West Midlands واقع شده و در پایان دوره به دانشجویان خود مدرک EASA ارائه میدهد.

 • Southern Illinois University of Carbondale

دوره های ارائه شده در این دانشگاه تاییده سازمان FAA دارند.

 • Universiti Kuala Lumpur

دانشگاه UniKL، واقع در مالزی، دوره های سه ساله تعمیر و نگهداری هواپیما ارائه می دهد. دانشجویان طی این دوره با سیستم و ساختار هواپیماها اشنا شده و به بازار کار معرفی می شوند.

 • Red River College

کالج رد ریور، یکی از بهترین کالج های این رشته که در کانادا واقع شده است. تکمیل دوره تعمیر و نگهداری هواپیما در این کالج، حدود 17 ماه طول می کشد.

 • Aviation Australia

مدرک ارائه شده این موسسه تاییده EASA و CASA (Australian Civil Aviation Safety Authority) دارد.

 • Okanagan College

این کالج که در بریتیش کلمبیا در کانادا واقع شده، 120 دوره مختلف ارائه می کند. دوره های تعمیر و نگهداری هواپیما در این کالح با همکاری کالج Northern Lights ارائه می شوند.

بیشتر بخوانید: کالج های کانادا ، تحصیل در کانادا ، زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا

بورسیه رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

برای تحصیل در مقاطع و گرایش های رشته تعمیر و نگهداری هواپیما، اسکالرشیپ و گرنت های متفاوتی ارائه می شود. نحوه تخصیص و مبلغ آن، بسته به دانشگاه و موسسه ای که می خواهید در آن تحصیل کنید، متفاوت است. برای اطلاع از بورسیه ها باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید یا (در مقاطع تحصیلات عالی) با اساتید مکاتبه کنید.

درباره بورسیه تحصیلی خارج از کشور و فاند تحصیلی بیشتر بخوانید.

بورسیه رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

آینده شغلی و بازار کار رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

مهندسین و متخصصان این رشته می توانند در خطوط هوایی، شرکت های تولید هواپیما، شرکت های تولید قطعات، شرکت های فروش قطعات، نشریات تکنیکال، شرکت های خصوصی حمل و نقل هوایی، آکادمی های پرواز، نیروی هوایی ارتش و دانشگاه و موسسات آموزشی مشغول به کار شوند.

 • عناوین شغلی این افراد عموما شامل موارد زیر می شود
 • Aircraft Technician
 • Production Planning Engineer
 • Aircraft Maintenance Engineer
 • Aircraft Maintenance Avionics Engineer
 • Hardware Design Engineer
 • Graduate Engineer Trainee
 • Lecturer and Professor
 • Aircraft Airworthiness Inspectors
 • Line Maintenance Managers
 • Heavy Maintenance Managers
 • Quality Assurance Officers
 • Technical Trainers
 • Production Planning Officers and Managers
 • Inventory and Logistics Managers and Coordinators

همچنین درباره کار در خارج از کشور و کارآموزی در خارج از کشور بخوانید.

میانگین درآمد رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در کشورهای مختلف

میانگین درآمد مشاغل مرتبط با تعمیر و نگهداری هواپیما در آمریکا

شغلتوضیحات
aircraft maintenance managerمیانگین حقوق پایه $53,828 سالانه (ساعتی $26)
حقوق اولیه (1 الی 3 سال سابقه کار): $39,482
حقوق (بیش از 8 سال سابقه کار): $65,821
aircraft maintenance engineerمیانگین حقوق پایه $57,677 سالانه (ساعتی $28)
حقوق اولیه (1 الی 3 سال سابقه کار): $42,070
حقوق (بیش از 8 سال سابقه کار): $70,704
aircraft technicianمیانگین حقوق پایه $52,974 سالانه (ساعتی $25)
حقوق اولیه (1 الی 3 سال سابقه کار): $38,910
حقوق (بیش از 8 سال سابقه کار): $64,724
airworthiness inspectorمیانگین حقوق پایه $82,45 سالانه (ساعتی $40)
حقوق اولیه (1 الی 3 سال سابقه کار): $58,549
حقوق (بیش از 8 سال سابقه کار): $101,999

اخذ ویزا برای اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی رشته تعمیر و نگهداری هواپیما، انتخاب دانشگاه و دوره مد نظر است. پس از آنکه مقصد خود را انتخاب کردید، به سایت دانشگاه مراجعه کنید، پروسه اپلای را پیدا کرده و فرم های مربوطه را پر کنید و مکاتبات لازم را طبق اصول ارائه شده انجام دهید.

همیشه به یاد داشته باشید که داشتن رزومه، انگیزه نامه و توصیه نامه عالی می تواند شما را نسبت به سایرین ممتاز نماید.

پس از ثبت مدارک، درصورتی که واجد شرایط شناخته شوید با شما تماس خواهند گرفت. معمولا برای پذیرش دانشجویان خارجی در مقاطع تحصیلی بالا یک مصاحبه آنلاین هم در نظر گرفته می شود. پس از مصاحبه و تایید پذیرش، می توانید برای اپلای اقدام کنید و مدارک درخواستی را ارائه دهید.

درباره اینکه ویزای تحصیلی چیست بخوانید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما در خارج از کشور

در قدم اول باید مدارک تحصیلی، ترجمه رسمی و زیرنمرات را اماده کنید. چنانچه قصد تحصیل در مقاطع بالا (کارشناسی ارشد و دکتری) را دارید لیست مقالات و فعالیت های تحصیلی خود را نیز اماده کنید.

دومین مدرک لازم، مدرک زبان انگلیسی می باشد. نوع آزمون و حداقل نمره ی قابل قبول، بسته به دانشگاهی که قصد اپلای دارید می تواند متفاوت باشد.

توصیه نامه، انگیزه نامه (SOP) و گواهی تمکن مالی نیز باید ارائه شود.

معمولا از شما درخواست می شود تا فرم هایی مربوط به اطلاعات شخصی، سابقه تحصیلی، سابقه کاری و برنامه های آموزشی که در آن ها شرکت کرده اید را ارائه کنید. از آنجا که پر کردن این فرم ها و آماده سازی مدارک ماه ها زمان شما را خواهد گرفت، توصیه می کنیم با مشاوران ما در تیم تراست تماس بگیرید تا این پروسه را در کوتاه ترین زمان برایتان انجام دهند و ددلاین ثبت نام را از دست ندهید.

مرحله ی بعدی پرداخت شهریه دانشگاه یا موسسه است تا مجوز تحصیلتان صادر شود.

پس از انجام این مراحل می توانید وقت سفارت گرفته و پروسه ی معمول مهاجرت را طی کنید.

سخن نهایی

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مدارک لازم برای اپلای مهندسی در رشته تعمیر و نگهداری هواپیما چیست؟

برای اپلای در این رشته ابتدا باید مدارک هویتی را آماده کنید. مدرک شناسنامه باید به صورت ترجمه شده باشد. همچنین مدرک پاسپورت باید دارای اعتبار مورد نظر برای دریافت پذیرش و طی کردن فرآیند ویزا باشد. مدارک شامل ریز نمرات مقطع قبلی، مدرک پایان تحصیلات و مدرک زبان است. در صورتی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام کنید، بهتر است شرایط رشته مورد نظر را بررسی کنید. برای این مقطع تحصیلی باید رزومه، توصیه نامه و در صورت نیاز مقالات علمی آماده شوند.
رشته تعمیر و نگهداری هواپیما به صورتی است که شاید برای پذیرش در آن نیاز به مدرک GRE نیز باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای رشته تعمیر و نگهداری هواپیما چیست؟


با استفاده از مدارک مختلف زبان مانند تافل یا آیلتس می‌توانید در این رشته پذیرش شوید. مدارک بین المللی دیگر نیز مانند PTE یا آزمون کمبریج در دانشگاه‌ها مورد پذیرش است.
در این رشته بهتر است به حداقل نمرات مورد نیاز زبان در دانشگاه مورد نظر توجه کنید تا با ارائه آن فرآیند اپلای به سرعت طی شود.

آیا رشته تعمیر و نگهداری هواپیما، رشته ی خوبی برای تحصیل است؟

به طور کلی از آنجا که صنایع هوایی (چه صنعت هواپیمایی مسافربری، چه صنعت نظامی و ارتشی) روز به روز در حال پیشرفت هستند، همیشه شغل های زیادی با حقوق مناسب در این حوزه وجود دارند.

میزان حقوق مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما چقدر است؟

به طور کلی میزان حقوق این مهندسین 35,000 تا 110,000 دلار در سال می باشد. این میزان به کشور، عنوان شغلی و میزان سابقه کار بستگی دارد.

آیا رشته تعمیر و نگهداری هواپیما رشته ی سختی است؟

این رشته با شناخت قطعات هواپیما و نحوه ی عملکرد آن ها سروکار دارد، به همین دلیل مهندسین این رشته باید اطلاعات زیادی را به خاطر بسپارند. به علاوه علاقه مندی به حوزه ی کاری، شرط اساسی موفقیت محسوب می شود.

آیا مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما سفر می کنند؟

مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما عمدتا در فرودگاه ها مشغول به کار هستند و با هواپیما سفر نمی کنند.

آیا شغل تعمیر و نگهداری هواپیما شغل استرس زایی است؟

مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما مسئولیت های زیادی  را برعهده دارند(مانند تعویض روغن، بررسی تایرها، تعمیرات مکانیکی، چک کردن موتور و غیره). کوچکترین کوتاهی در هر زمینه ای میتواند خسارات جبران ناپذیری به بار آورد و به قیمت جان هزاران نفر تمام شود. بنابراین این شغل جز شغل های نسبتا حساس و استرس زا محسوب می شود.

آیا مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما می توانند تعمیرکار ماشین شوند؟

مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما با اصول اولیه مکانیک و سیستم های متداول آشنا می شوند؛ بنابراین با اصول تعمیر اتومبیل هم آشنایی دارند اما در بخش های تخصصی ضعف خواهند داشت.

حقوق خلبان ها بیشتر است یا حقوق مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما؟

به طور کلی در آمریکا، حقوق مهندسین بیشتر از خلبان هاست. اما میزان حقوق خلبان ها بسته به شرکت هواپیمایی که در آن کار می کنند، متفاوت است و در مواردی ممکن است بیشتر از مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما باشد.

آیا مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما می توانند خلبان شوند؟

خیر. برای خلبان شدن باید دوره های مخصوص خلبانی گذرانده شود.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • خسرو طاهری

  با سلام، من کاردانی رشته تعمیر و نگهداری هواپیما را دارم و همچنین دارای گواهینامه B1 از هواپیمایی کشوری و چهار سال سابقه کار در این زمینه را دارم. من میتوانم برای مهاجرت به کانادا و یا استرالیا اقدام کنم؟ البته سطح زبان من متوسط هست.

 • ارین عباسی

  سلام ببخشید من دانشجوی کاردانی رشته اویونیک هواپیما هستم بعد گرفتن مدرک کاردانی میتونم برای اپلای تعمیر و نگهداری هواپیما اقدام کنم؟!

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. بصورت کلی بله؛ اما بایستی حداقل های دانشگاه مد نظرتان را داشته باشید تا بتوانید پذیرش دریافت کنید.

 • Mahbod

  جامع و مفید ممنون