اپلای هوشبری

اپلای هوشبری

در بسیاری از مواقع، بیماران با استفاده از داروها درمان نمی یابند و مجبور به انجام عمل جراحی هستند. یکی از مهم ترین مسائل در رابطه با عمل جراحی، بیهوشی یا بی حسی فرد در طول عمل است به گونه ای که فرد به حالت خواب رفته و در طول عمل کاملا بیهوش باشد. در این جا است که رشته هوشبری پدیدار می شود و نقش خود را ایفا می کند. بیهوشی تنها به یک آمپول زدن خلاصه نمی شود بلکه نیازمند تحصیلات ویژه و تخصص خاصی است که فرد سال ها باید در این رشته تحصیل کند. هر ساله علاقه مندان زیادی برای تحصیل در این رشته برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند. این ادامه تحصیل نیاز به دانستن اطلاعاتی ویژه در این خصوص دارد. بنابراین در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن برای تحصیل در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته هوشبری در اختیار شما قرار دهیم.

درباره رشته هوشبری

به طور کلی، بیهوش کننده ها که به عنوان متخصصان بیهوشی یا هوشبر شناخته می شوند، مسئول بی هوش کردن به سه طریق اصلی بیهوشی (بیهوشی عمومی، بیهوشی موضعی و بیهوشی ناحیه ای) برای بیمارانی هستند که نیاز به بیهوشی یا بی حسی دارند. یک متخصص بیهوشی صرفا ایمنی های لازم را قبل، حین و بعد از عمل جراحی بررسی نمی کند بلکه خطرات بیهوشی و عوارضی که ممکن است برای بیمار به وجود بیاید را ارزیابی کرده و سعی در به حداقل رساندن این عوارض دارد. یک متخصص بیهوشی در اتاق عمل کل فرایند بیهوشی بیمار را در طول عمل جراحی ارزیابی کرده و هرگونه چالش احتمالی فیزیولوژی را ارزیابی می کند. متخصص بیهوشی بیمار را در طول عمل جراحی تحت نظر می گیرد و به طور مرتب اکسیژن خون بیمار، گردش خون و دمای بدن بیمار را چک می کند و در صورتی که هر گونه اشکالی در این موارد برای فرد بیمار پیش بیاید متخصص بیهوشی به اعضای تیم جراحی اطلاع می دهد تا مداخله مناسبی صورت بگیرد. جدول زیر وظایف کلی یک هوشبر را قبل از بیهوشی، در حین بیهوشی و بعد از بیهوشی نشان می دهد:

قبل از بیهوشی (قبل از عمل)حین بیهوشی (هنگام عمل)بعد از بیهوشی (بعد از عمل)
متخصص بیهوشی قبل از عمل جراحی، طی یک ارزیابی کلی، مدت زمان کوتاهی را با بیمار می گذراند و بیمار را برای عمل جراحی آماده می کند. این موارد می تواند شامل موارد زیر باشد:
ارزیابی وضعیت کلی سلامت بیمار، بحث های مراقبت های بعد از عمل با بیمار و سعی در کاهش اضطراب بیمار، آموزش و آگاهی بیمار در مورد عمل جراحی، بیهوشی و مراقبت های بعد از عمل، بررسی شرایط بیمار از نظر داشتن بیماری خاص مانند بیماری قلبی یا ریوی    
مسئولیت متخصص بیهوشی در حین عمل بسیار حیاتی به نظر می رسد چرا که فرد در هنگام بیهوشی قادر به برقراری ارتباط با پزشک بیهوشی نیست و متخصص بیهوشی علائم حیاتی او را مرتبا چک خواهد کرد. آن ها همچنین هر گونه شرایط مزمن پزشکی که برای بیمار ممکن است یه وجود بیاید مانند آسم یا دیابت را در طول جراحی مورد بررسی قرار می دهند.
مهم ترین وظایف متخصص بیهوشی در حین عمل در قسمت زیر بیان شده است: کنترل علائم حیاتی بیمار از جمله نبض، فشارخون، دما و تنفس فرد بیمار، اطمینان از سلامت بیمار در حین عمل جراحی، بررسی عوارض بیهوشی بر بدن فرد بیمار، تزریق خون به بیمار در صورت لزوم، مداخله اضطراری در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل در علائم حیاتی فرد بیمار  
در حالت ایده آل، متخصص بیهوشی ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از عمل جراحی، بیمار را ویزیت می کند و اگر مشکل یا عوارضی قرار است برای فرد بیمار پیش بیاید معمولا در همین ساعات بروز پیدا می کند و بعد از آن خطری بیمار را تهدید نمی کند. متخصص بیهوشی با معاینه فرد بیمار، هر گونه نشانه از ابتلا به فرد بیمار را ارزیابی می کند.
مهم ترین وظایف یک متخصص بیهوشی بعد از عمل جراحی عبارتند از: بررسی هر گونه عوارض جانبی از جمله درد، بی قراری و تجویز به موقع دارو، بررسی هر گونه عوارض مربوط به بیهوشی که ممکن است رخ داده شده باشد، صحبت با بیمار و پرسیدن سوالاتی در مورد بیمار و اطمینان از صحت پاسخگویی درست فرد بیمار (مانند سن بیمار، نام او و …)  

همچنین درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و بهترین کشور برای تحصیل بخوانید.

اپلای رشته هوشبری در خارج از کشور

علاقه مندانی که قصد اپلای برای رشته هوشبری را دارند به طور کلی تقریبا 12 سال به تحصیل در این رشته می پردازند تا به عنوان متخصص بیهوشی بتوانند شروع به کار کنند (اما گفتنی است که این عدد می تواند در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد). دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود باید در یک آزمون نهایی نیز شرکت کنند تا مجوز کار آن ها صادر شود. دانشجویان قبل از ورود به دانشکده پزشکی در ابتدا باید دارای مدرک کارشناسی باشند (این تحصیل ۴ ساله دانشگاهی نیز جزء همان 12 سال به حساب می آید). در مقطع کارشناسی، متقاضی می تواند از هر رشته ای باشد اما باید پیشینه ای در رشته های علوم تجربی به ویژه زیست شناسی داشته باشد. بالا بودن نمرات دروسی مانند شیمی، ریاضی، فیزیک و زبان انگلیسی نیز برای اپلای در این رشته ضروری است. برخی از دانشکده ها خود برنامه های کارشناسی ویژه ای را برای آماده سازی دانشجویان و همچنین برای ورود به دانشکده پزشکی طراحی کرده اند که متقاضیان می توانند در این برنامه ها شرکت کنند.

 فرایند انتخاب متقاضیانی که برای رشته هوشبری اقدام به اپلای کرده اند بسیار رقابتی است. بی شک دانشجویانی که از نمرات بالایی برخوردار هستند، امتیاز بالاتری برای تحصیل در دانشگاه دارند. بر اساس گزارش انجمن پزشکی آمریکا (AMA)، حداقل نمره GPA، متقاضی باید ۳.۵ تا ۴ باشد. از دیگر شرایط مهم برای اپلای در رشته هوشبری، شرکت کردن متقاضی در آزمون پذیرش دانشکده پزشکی (MCAT) است که حداقل نمره برای پذیرفتن دانشجو الزامی است. این آزمون یک آزمون ورودی است که دروس مختلفی از جمله فیزیک، زیست شناسی، شیمی، مهارت های خواندن و نوشتن، مهارت حل مسئله و تفکر انتقادی در آن ارزیابی می شود. دانشجویان پس از قبولی در دانشکده پزشکی در مدت ۴ سال به تحصیل در دانشکده پزشکی و آماده شدن برای ورود به تحصیلات هوشبری می پردازند.

دانشجویان در طول سال اول دوره های علوم پایه را می گذرانند، سال دوم دانشکده پزشکی به بررسی ارگان ها و اعضای بدن می پردازند. آموزش های بالینی و کسب تجربه مستقیم در مراقبت از بیمار در سال سوم صورت می گیرد و در سال چهارم دانشجویان به صورت خیلی تخصصی مراقبت های حاد و مراقبت های بیمارستانی را مطالعه می کنند. بسیاری از دانشکده های پزشکی در سال سوم به دانشجویان فرصت انتخاب می دهند که یا به تحصیلات خود در رشته پزشکی ادامه بدهند و یا در صورتی که قصد آن ها به طور جدی تحصیل در رشته هوشبری است، در سال چهارم به جز گذراندن دروس پزشکی خود، در کنار متخصصان بیهوشی کار کنند تا پیش زمینه ای برای ورود به این رشته پیدا کنند. دانشجویان بعد از گذراندن دوره دانشکده خود که همان کارشناسی ارشد حساب می شود، یک برنامه ۴ ساله هوشبری را نیز مطالعه می کنند.

درباره آزمون MCAT،  اصطلاحات اپلای و اینکه چگونه اپلای کنیم بدانید.

اپلای رشته هوشبری در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته هوشبری در خارج از کشور

اگر می خواهید به عنوان یک متخصص بیهوشی کار کنید، ابتدا باید برای مقطع کارشناسی که یک دوره ۴ ساله است اقدام به ادامه تحصیل کنید. بسیاری از دانشکده ها یک برنامه مخصوص پیش پزشکی را برای این افراد در نظر می گیرند. دروسی که در این رشته ها مورد مطالعه قرار می گیرند زیست شناسی، شیمی آلی و فیزیک است. به بیان ساده مدرکی تحت عنوان کارشناسی رشته هوشبری وجود ندارد و افراد در ابتدا با شرکت کردن در یک برنامه کارشناسی در یک رشته مربوط به تجربی مانند شیمی و یا زیست شناسی به مدت ۸ سال (۴ سال پزشکی و ۴ سال هوشبری) به تحصیل در این دوره می پردازد. مهم ترین دروسی که افراد به صورت پیش نیاز مطالعه می کنند زیست شناسی، شیمی، علوم بهداشتی، آناتومی، فیزیک و ریاضی است. تحصیل در رشته هوشبری بسته به کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید با هم متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست با بررسی برخی از کشورهای جهان به نتایج مهمی از شرایط تحصیلی و دوره های رشته هوشبری دست یافته که این نتایج در جدول زیر آورده شده است:

نام کشورتوضیحات
استرالیا و نیوزیلنددر استرالیا و نیوزیلند، دوره آموزشی بیهوشی مورد تائید ANZCA است و آموزش شامل یک آموزش اولیه ۲ ساله پزشکی پیش حرفه ای (PMET) و پنج سال آموزش بالینی تحت نظارت دانشکده های پزشکی است. بنابراین کل تحصیل در رشته هوشبری در استرالیا و نیوزیلند ۷ سال به طول می انجامد. متقاضیان باید در ۲ آزمون شرکت کنند. یک بار در هنگام ورود به این رشته و یک بار بعد از اتمام تحصیلات خود. (پرسش ها هم به صورت چند گزینه ای و هم به صورت پاسخ کوتاه هستند) و در صورتی که فرد بتواند امتحان کتبی را با موفقیت بگذراند در امتحان شفاهی شرکت می کند. تقریبا ۱۲ حوزه اصلی در رشته ی هوشبری برای دانشجویان استرالیا و نیوزیلند وجود دارد که می توانند در بخش های مختلف آن مانند بیهوشی زنان و زایمان، بیهوشی کودکان، بیهوشی جراحی مغز و اعصاب و یا دیگر حوزه ها مشغول به تحصیل شوند. دانشجویان همچنین باید در دوران تحصیل خود به انجام یک پروژه پیشرفته مانند چاپ یک نشریه یا مقاله بپردازند.  
برزیلبرزیل هر سال حدودا ۶۵۰ دانشجوی هوشبری را برای یک برنامه ۳ ساله تخصصی هوشبری ثبت نام می کند. مراکز آموزشی رشته هوشبری توسط مراکز انجمن بیهوشی برزیل (SBA) مورد تائید هستند و معتبر اند. تخصص های فرعی بسیار متنوعی در رشته بیهوشی برای علاقه مندان وجود دارد که افراد با توجه به حوزه علاقه مندی خود می توانند در یکی از این رشته ها تحصیل کنند. دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود باید در یک آزمون شرکت کنند تا بتوانند مجوز کار بگیرند.  
کاناداآموزش رشته بیهوشی در کانادا در ۱۷ دانشکده معتبر در سراسر این کشور صورت می گیرد. این ۱۷ دانشکده مورد تائید کالج سلطنتی پزشکان و جراحان کانادا است. دوره تحصیلی در کشور کانادا برای رشته هوشبری به طور معمول ۵ ساله در نظر گرفته شده است و فرد باید برای دریافت مدرک تحصیلی خود حداقل ۲ مقاله به چاپ برساند و در یک آزمون شفاهی و کتبی شرکت کند. آزمون کتبی شامل سوالات کتبی و سوالات پاسخ کوتاه است و سوالات شفاهی طی یک جلسه ۲ ساعته مربوط به موضوعاتی از جنبه های بالینی رشته ی هوشبری است.  
آلماندوره تحصیلی بیهوشی در آلمان نیز به صورت ۵ ساله است و افراد می توانند در بیمارستان ها عمل بیهوشی را روی بیماران انجام دهند. این جراحی ها می تواند شامل جراحی عمومی، جراحی مغز و اعصاب و یا عمل های جراحی مختلف باشد. تحصیل در آلمان بسیار مقرون به صرفه است تا جایی که گفته می شود هزینه ها و شهریه دانشگاه ها آنقدر پایین است که رایگان درنظر گرفته می شود. به همین دلیل متقاضیان علاوه بر جنبه های مختلف تحصیل در آلمان مانند سطح بالای آموزشی، به دلایل پایین بودن هزینه ها در این کشور مشغول به تحصیل می شوند.  
هلندیک متخصص بیهوشی در هلند در ابتدا طی مدت ۶ سال به تحصیل در رشته پزشکی پرداخته و بعد از آن در مدت ۵ سال به تحصیل در رشته هوشبری می پردازد. دانشجویان در سال پنجم تحصیل خود می توانند انتخاب کنند که روی یک پروژه تحقیقاتی تمرکز کنند یا اینکه در یک گرایش خاص بیهوشی از جمله بیهوشی کودکان، بیهوشی عمومی، پزشک مراقبت های ویژه، بیهوشی بیماران مربوط به قلب و قفسه سینه و یا بیهوشی زنان فعالیت داشته باشند.  
گواتمالادر گواتمالا دانشجویان دارای مدرک پزشکی (جراح یا پزشک عمومی) یک برنامه ۶ ساله هوشبری (۵ سال تحصیل و ۱ سال کارآموزی) را تکمیل می کنند. دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود توسط هیئت علمی یک دانشکده پزشکی و یک پزشک متخصص نماینده وزارت مراقبت های بهداشتی دولت گواتمالا مورد ارزیابی قرار می گیرند. این آزمون شامل دو بخش امتحان کتبی و امتحان شفاهی است. متخصصان هوشبری حتی بعد از اتمام تحصیلات خود باید اجبارا در سمینارهای سالانه در مورد آخرین تحولات در عمل بیهوشی شرکت کنند.  
کشور های اسکاندیناویدر دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد، آموزش بیهوشی توسط جوامع بیهوشی مربوطه و همچنین انجمن بیهوشی اسکاندیناوی تحت نظارت قرار دارد. فارغ التحصیلان رشته پزشکی برای ورود به رشته هوشبری بعد از فارغ التحصیلی از دانشکده پزشکی باید در یک برنامه ۱۲ ماهه کارآموزی پزشکی شرکت کرده و بعد از آن تحصیلات ۵ ساله هوشبری را به اتمام برسانند. بیهوشی زنان و زایمان و بیهوشی کودکان از مهم ترین برنامه های در نظر گرفته شده این کشور ها در رشته هوشبری است.  
انگلستانآموزش رشته هوشبری در انگلستان توسط کالج سلطنتی بیهوشی نظارت می شود. دانشجویان در ابتدا در یک برنامه ۲ ساله برای ورود به رشته بیهوشی شرکت می کنند و بعد از آن به مدت ۵ سال به تحصیل در این رشته می پردازند. دانشجویان هوشبری به طور کلی ۱۴ سال به یادگیری می پردازند (۵ تا ۶ سال آموزش دانشکده پزشکی، ۲ سال آموزش ویژه برای ورود به این رشته و ۷ سال آموزش بیهوشی)  

درباره اپلای پزشکی، آزادسازی مدرک تحصیلی و معافیت تحصیلی برای اپلای بدانید.

گرایش های رشته هوشبری در خارج از کشور

نام گرایشتوضیحات
بیهوشی عمومی بیهوشی عمومی شایع ترین نوع بیهوشی است که فرد در آن به خواب رفته و هیچ گونه احساسی نسبت به درد در هنگام عمل جراحی نخواهد داشت. در طول بیهوشی عمومی فرد در هنگام جراحی به خواب رفته و هیچ چیز را به خاطر نخواهد آورد. بیهوشی عمومی ممکن است یا به صورت استنشاقی باشد یا به صورت تزریقی. این گرایش برخلاف تصور عموم رشته بسیار پیچیده ای است و نمی توان در همه موارد از بیهوشی عمومی استفاده کرد. اول به دلایل عوارض ناشی از بیهوشی که شامل گلو درد (به دلیل قرار دادن لوله تنفسی در گلو)، سردرگمی، خارش، خواب آلودگی و خشکی دهان و دوم به دلیل اینکه فرد با بیهوشی عمومی خود به تنهایی قادر به تنفس نیست و به تجهیزات پزشکی پیچیده برای تنفس نیاز دارد.  
بی حسی منطقه ایبی حسی منطقه ای یک روش پیشگیری از درد برای عمل جراحی است. این نوع بی حسی به فرد بیمار اجازه می دهد در حالی که بیدار است مورد عمل قرار بگیرد به گونه ای که در ناحیه بی حس شده، دردی را در طول عمل حس نکند.  
بی حسی موضعیاستفاده از این نوع بی حسی برای بی حس کردن بخش کوچکی از بدن فرد بیمار استفاده می شود. این بی حسی برای یک عمل جراحی جزئی مورد استفاده قرار می گیرد مانند نمونه برداری یا جراحی دندان. در طول جراحی فرد بیمار یا دردی را حس نمی کند یا درد خیلی اندکی را متوجه می شود. استفاده از این نوع بی حسی بسیار رایج است چرا که عوارض کمتری نسبت به بیهوشی عمومی دارد.  
ترکیب عمومی با بیهوشی اپیدورالاین روش استفاده از بیهوشی برای عمل هایی مانند عمل قفسه سینه و یا شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این بیهوشی به گونه ای است که فرد بیمار بعد از عمل جراحی نیز دردی حس نمی کند و به خواب راحت تر و حرکت راحت تر بعد از عمل جراحی کمک می کند.  
بی حسی نخاعی (ستون فقرات)بی حسی نخاعی شامل بی حس کردن تنها بخشی از اعضای بدن شما یعنی از شکم به پایین است. این نوع بی حسی ممکن است برای عمل جراحی آپاندیس مورد استفاده قرار بگیرد. این نوع بی حسی یکی از بهترین روش های بی حسی به جای استفاده از بیهوشی عمومی است و برای اندام های پایین بدن مورد استفاده قرار می گیرد.  
بلوک اینتراسکالناین کار برای بی حس کردن شانه و بازوی شما در طول یک عمل جراحی یا عمل استفاده می شود. در برخی از مواقع ممکن است این بی حسی با بیهوشی عمومی نیز ترکیب شود. این نوع بی حسی بسیار مورد توجه متخصصان قرار می گیرد چرا که درد بعد از عمل جراحی را کاهش می دهد و عوارض جانبی کمتری را نسبت به بیهوشی عمومی دارد.  
بلوک عصب محیطیاستفاده از این نوع بی حسی برای بی حس کردن بخش خاصی از بدن در طول یک عمل جراحی است. از این نوع بی حسی حتی برای تسکین درد های شدید و مزمن نیز استفاده می شود. بازو ها و پاها شایع ترین اعضایی هستند که از این روش برای بلوک عصب محیطی از آن استفاده می شود. دیگر قسمت های مهم بدن که از این روش برای بی حسی آن استفاده می شود، سر، گردن، پشت، شکم و ران است. تسکین درد با استفاده از این روش بی حسی معمولا یک یا دو هفته به طول می انجامد. بسته به عملی که می خواهید انجام دهید، تزریق ممکن است در کنار گردن، نزدیکی استخوان شانه، زیر بغل، در آرنج، ساعد یا مچ دست شما صورت بگیرد.  

بهترین گرایش هوشبری برای اپلای در خارج از کشور

گرایش های هوشبری از هم جدا نیستند و همه به هم مربوط اند. ممکن است گاهی فردی احتیاج به بی حسی موضعی داشته باشد و گاهی عمل جراحی مهم تری دارد و باید به طور کامل بیهوش شود که در این صورت از بیهوشی عمومی استفاده می شود. هیچ کدام از گرایش های رشته هوشبری بر هم برتری ندارند چرا که همه یک هدف دارند و آن هم به حداقل رساندن درد در بدن فرد بیمار یا به صورت منطقه ای یا به طور کامل است؛ به گونه ای که فرد بعد از عمل جراحی به هوش بیاید و مشکلی برای او پیش نیاید. بسیاری از علاقه مندان به این رشته می توانند در مقاطع بالاتر وارد حوزه های دیگر شوند و ادامه تحصیل بدهند. این رشته ها می تواند شامل رشته های آمار زیستی، زیست فناوری پزشکی، پرستاری مراقبت های ویژه، پرستاری نوزادان، آموزش پزشکی و یا بسیاری دیگر از رشته ها باشد.

درباره اپلای با مدرک دانشگاه آزاد، اپلای با معدل پایین و اپلای بدون مدرک زبان، در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

بهترین گرایش هوشبری برای اپلای در خارج از کشور

بورسیه رشته هوشبری در خارج از کشور

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند که این بورسیه ها می توانند‌ از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. بورسیه ها شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. مثلا  بورسیه های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند. گاهی بورسیه ها مخصوص دانشجویان جدید الورود است و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

گاهی بورسیه های تحصیلی شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و یا کسانی که که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید مشغول می شوند.

بعضی از دانشجویان تمایل دارند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز مشغول شوند تا بتوانند هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تقبل کنند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی هوشبری، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی هوشبری مطلع شوید.

بیشتر بخوانید

بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور

بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

دانشگاه های برتر رشته هوشبری در خارج از کشور

از آن جایی که فرد حدودا ۱۲ تا ۱۵ سال از زندگی خود را صرف تحصیل در رشته هوشبری می کند، انتخاب یک گزینه دانشگاهی مناسب به پیشرفت او در این مسیر و همچنین آینده شغلی او بسیار کمک می کند؛ چرا که داشتن مدرک هوشبری از یک دانشگاه معتبر شانس ثبت نام شما در بیمارستان ها و یا حوزه های مربوطه را افزایش می دهد. موسسه ی مهاجرتی تراست با بررسی برترین دانشگاه های هوشبری جهان به لیست زیر دست یافته است:

نام دانشگاهتوضیحات
دانشکده پزشکی هاروارددانشکده پزشکی هاروارد سومین دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در ایالات متحده به شمار می رود. گروه بیهوشی این دانشکده به هدف آموزش پیشرفته ترین متد آموزشی، برنامه بیهوشی بالینی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. برنامه هوشبری دانشکده پزشکی هاروارد شامل سخنرانی ها، سمینارها و گردهمایی های ویژه در این زمینه است.  
دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، بخش هوشبریکالیفرنیا، سان فرانسیسکو یک دانشگاه تحقیقاتی در کالیفرنیا است که تمرکز ویژه ای در بیهوشی زنان و زایمان برای گروه هوشبری فراهم می کند. فراهم آوردن چالش های زیاد برای دانشجویان هوشبری از برجسته ترین ویژگی های این دانشگاه برای توانمند سازی دانشجویان در بخش هوشبری است. رشته بیهوشی در این دانشگاه در سطح جهانی بسیار محبوب است و هر سال افراد زیادی برای تحصیل در این دانشگاه با هم به رقابت می پردازند.  
گروه بیهوشی و پزشکی مراقبت های ویژه دانشگاه جانز هاپکینزدانشگاه جانز هاپکینز یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی در آمریکا است و گروه بیهوشی آن برنامه های هوشبری متفاوتی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. برنامه های هوشبری دانشگاه جانز هاپکینز به طور ویژه بر روی روش های بالینی پیشرفته هوشبری متمرکز است.
دانشگاه پنسیلوانیا گروه بیهوشی و مراقبت های ویژهدانشگاه پنسیلوانیا یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که برنامه های ویژه و مختلفی را برای برنامه های مرتبط با سلامتی ارائه می دهد. مراقبت های بعد از بیهوشی بیماران و تحت نظر گرفتن سلامت آن ها از اصلی ترین مواردی است که رشته هوشبری در برنامه خود در نظر گرفته است. دانشجویان گروه هوشبری علاوه بر تحصیل در حوزه مراقبت های بالینی بیماران، به انجام تحقیقات تخصصی نیز می پردازند.  
دانشکده پزشکی دانشگاه دوکدانشگاه دوک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در دورهام، کارولینای شمالی واقع شده است. گروه بیهوشی دانشکده پزشکی به شدت سختگیر است و همین امر موجب بالا رفتن کیفیت آموزشی در دانشگاه دوک شده است. برنامه هوشبری دانشگاه دوک بسیار رقابتی است و هر سال حدودا ۷۵۰۰ متقاضی برای ورود به این دانشگاه از سراسر جهان با هم به رقابت می پردازند.  
دانشگاه میشیگان- آن آربوردانشگاه میشیگان – آن آربور قدیمی ترین موسسه عمومی ایالت آمریکا است. گروه بیهوشی بخشی از دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان – آن آربور است. اصلی ترین هدف این دانشگاه در رشته هوشبری رسیدن به پیشرفت های علمی در این رشته در سطح جهانی است. از محبوب ترین برنامه های این دانشگاه، برنامه ۴ ساله هوشبری در مقطع اولیه و یا به عبارتی کارشناسی است. گفتنی است که افراد پس از گذراندن این دوره می توانند در مقاطع بالاتر تحصیل کنند.  
گروه بیهوشی دانشگاه واشنگتندانشگاه واشنگتن یک دانشگاه تحقیقاتی است که در سنت لوئیس واقع شده است. این دانشگاه دارای یک گروه آموزشی هوشبری است که برنامه های متنوعی را در رشته هوشبری ارائه می دهد. برنامه کارشناسی می تواند به صورت ۴ ساله و یا به صورت پیشرفته در مدت ۳ سال ارائه شود. دانشجویان سپس می توانند از بین گرایش های تخصصی در نظر گرفته شده برای این رشته یکی را انتخاب کرده و ادامه تحصیل بدهند.  
مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیادانشگاه کلمبیا یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که دانشکده پزشکی آن یکی از مراکز پزشکی پیشرو در جهان است. این مرکز آموزشی تمرکز زیادی روی مراقبت و راحتی بیماران قبل از عمل و بعد از عمل جراحی دارد. یکی از برتری های دانشگاه کلمبیا در زمینه هوشبری به کار بردن تکنیک ها و روش های علمی مختلف برای کمک به درمان درد کودکان مبتلا به بیماری های حاد و مزمن است که تا کنون به نتایج بسیار خوبی نیز در این زمینه رسیده است.  
مایو کلینیک دانشکده پزشکی و علوم گروه بیهوشیدانشکده پزشکی و علوم کلینیک مایو، یک دانشگاه تحقیقاتی بسیار مهم در روچستر، مینه سوتا است. این دانشکده یک برنامه بیهوشی بالینی برجسته ای را متناسب با اهداف فردی و آموزشی ارائه می دهد.
گروه بیهوشی دانشگاه پیتسبورگدانشگاه پنسیلوانیا نیز یک دانشگاه تحقیقاتی به شمار می رود که در پیتسبورگ، پنسیلوانیا واقع شده است. گروه هوشبری دانشگاه پنسیلوانیا یکی از برترین رشته های این دانشگاه به حساب می آید. به گونه ای که هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در این دانشگاه با هم به رقابت می پردازند.  
دانشگاه کیس وسترن رزرودانشگاه کیس وسترن یک دانشگاه خصوصی بزرگ است که برنامه منحصر به فردی را در رشته هوشبری ارائه می دهد. هر ساله حدودا ۶۰ دانشجوی هوشبری از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.  

درباره اپلای حین سربازی و تاثیر مقاله بر اپلای بدانید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته هوشبری در خارج از کشور

اخذ ویزای تحصیلی بسته به کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید با هم متفاوت است. اما توجه داشته باشید که این روند را به درستی انجام دهید چرا که در صورت ناقص بودن اطلاعات و یا ارسال اطلاعات نادرست روند اخذ پذیرش شما دچار اختلال می شود و حتی ممکن است برای یک ترم یا یک سال از تحصیل باز بمانید. انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. موسسه ی مهاجرتی تراست با کسب سال‌ ها  تجربه ‌ کاری در زمینه  اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهداف تان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ هوشبری نشان می ‌دهد.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ ی مورد نظر (در اینجا رشته‌ هوشبری)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با وکلا و مهاجران با سابقه ی ما در تیم تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

درباره اینکه ویزای تحصیلی چیست بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته هوشبری در خارج از کشور

رشته هوشبری به عنوان یکی از مهم ترین رشته های پیراپزشکی شرایط خاصی را برای اپلای دارد و بسیاری از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان در این مقطع سختگیری می کنند. مدارکی که برای اپلای به آن نیاز دارید بسته به دانشگاه مورد نظرتان با هم متفاوت است اما به طور کلی نمرات دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی شما باید بسیار بالا باشد. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی های لازم لیست زیر را به عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ها در رشته هوشبری مشترک هستند را جمع آوری کرده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مدارک مورد نیاز را از دانشگاه مقصد چک کنید:

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاه تان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

بیشتر بدانید

مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

هزینه تحصیل در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته هوشبری در خارج از کشور

بازار کار رشته هوشبری در خارج از کشور

از جمله مهم ترین حوزه ها و بخش هایی که یک متخصص بیهوشی می تواند در آن مشغول به کار شود کلینیک های پزشکی، مراکز سر پایی جراحی، دندانپزشکی ها، واحد های مختلف جراحی بیمارستان ها، بخش های زنان و زایمان و بخش های مراقبت های ویژه است.

درباره کار در خارج از کشور با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

میانگین درآمد رشته هوشبری در خارج

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته هوشبری نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

جدول زیر میانگین درآمد رشته هوشبری در کشورهای مختلف را نشان می دهد.

نام کشورتوضیحات و درآمد
اتریشمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۴۰,۲۴۷ یورو
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۹ یورو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۶۳۲ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۰,۱۱۸ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۸,۶۵۵ یورو
استرالیامیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۶۲,۷۲۵ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۳۰ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۹۸۵ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۷,۰۴۱ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۵,۹۹۵ دلار
باهامامیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳۰,۶۱۰ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۵ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۴۸۱ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۲,۹۶۲ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۷,۰۹۶ دلار
بلغارستانمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۱,۹۴۴ لو
میانگین حقوق هوشبران ‌ در هر ساعت: ۶ لو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱۸۸ لو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹,۱۰۸ لو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴,۷۱۴ لو
بلاروسمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۷,۹۹۳ روبل
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۴ روبل
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱۲۵ روبل
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۰۶۷ روبل
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۸۰۲ روبل
برمودامیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۴۲,۵۲۹ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت:  ۲۰ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۶۶۸ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۱,۹۲۷ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۱,۵۷۸ دلار
کانادامیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۴۹,۹۶۳ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت:  ۲۴ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۷۸۴ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۷,۴۱۰ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۰,۴۳۵ دلار
چینمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۰۴,۱۱۷یوان
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۵۰ یوان
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۳۵ یوان
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال)  ۷۸,۷۹۷ یوان
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۷,۲۹۷ یوان
کاستاریکامیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۷,۵۴۰,۴۳۹ کولون
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۳,۶۲۵ کولون
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱۱۸,۳۸۵ کولون
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۶۸۲,۲۶۲ کولون
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۱۷۹,۶۳۲ کولون
جمهوری چکمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳۹۷,۷۵۳ کرونا
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۹۱ کرونا
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۶,۲۴۵ کرونا
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹۷,۶۴۵ کرونا
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۸۰,۸۴۲ کرونا
مراکشمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۷۴,۵۸۰ درهم
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۳۶ درهم
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱,۱۷۱ درهم
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۶,۰۵۵ درهم
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۰,۵۵۷ درهم
مصرمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۶۳,۵۸۸ پوند
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۳۱ پوند
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۹۹۸ پوند
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۸,۲۸۰ پوند
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۷,۹۹۷ پوند
نیوزیلندمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۵۴,۷۱۵ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۲۶ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۸۵۹ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۱,۰۰۲ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۶,۲۳۸ دلار
فنلاندمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳۷,۵۳۶ یورو
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۸ یورو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۵۸۹  یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۸,۰۵۵ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۵,۳۲۲ یورو
فرانسهمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳۴,۴۶۵ یورو
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۷ یورو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۵۴۱ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵,۷۹۱ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۱,۶۶۵ یورو
گرجستانمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۲۰,۳۳۸ لاری
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۰ لاری
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۳۱۹ لاری
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۵,۵۲۸ لاری
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۵,۰۸۶ لاری
پرتغالمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۶,۵۵۳ یورو
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۸ یورو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۲۶۰ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲,۳۶۴ یورو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹,۹۷۳ یورو
پاکستانمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۹۰۷,۷۲۱ روپیه
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۴۳۶ روپیه
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱۴,۲۵۱ روپیه
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۹۰,۷۳۹ روپیه
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۱۱۵,۸۸۱ روپیه
مجارستانمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳,۱۴۵,۶۴۱ فورینت
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱,۵۱۲ فورینت
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۴۹,۳۸۷ فورینت
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲,۳۵۸,۵۰۵ فورینت
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳,۸۱۰,۱۳۹ فورینت
اوکراینمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۳۶,۴۵۷ گریونا
میانگین حقوق هوشبران  در هر ساعت: ۶۶ گریونا
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۲,۱۴۲ گریونا
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۳,۸۳۸ گریونا
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۷,۷۴۹ گریونا
ایالات متحده عربیمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۲۱,۳۴۴ درهم
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۵۸ درهم
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۱,۹۰۵ درهم
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۱,۳۰۶ درهم
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۷,۵۰۵ درهم
ایالات متحده آمریکامیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۴۵,۶۴۵ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۲۲ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۷۱۷ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۴,۱۷۷ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۵,۲۱۲ دلار
کره جنوبیمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳۰,۵۴۸,۳۰۵ وون
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۴,۶۸۷ وون
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۴۷۹,۶۰۸ وون
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۲,۹۹۱,۳۰۳ وون
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۷,۱۴۲,۲۰۰ وون
سوئدمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۳۴۷,۷۸۷ کرون
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۶۷ کرون
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۵,۴۶۰ کرون
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۶۰,۲۵۵ کرون
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲۰,۴۳۹ کرون
سنگاپورمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۴۷,۰۹۱ دلار
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۲۳ دلار
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۷۳۹ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۵,۳۹۴ دلار
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۷,۱۸۰ دلار
فیلیپینمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۲۶۶,۳۲۵ پزو
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱۰۹ پزو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۳,۵۵۳ پزو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۷۰,۹۱۹ پزو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۷۶,۱۱۸ پزو
آفریقای جنوبیمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۵۳,۸۷۷ راند
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۷۴ راند
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۲,۴۱۶ راند
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۱۶,۲۰۷ راند
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸۷,۷۳۱ راند
مکزیکمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۱۵۹,۹۹۰ پزو
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۷۷ پزو
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۲,۵۱۲ پزو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲۰,۲۷۸ پزو
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۴,۳۰۸ پزو
ژاپنمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۴,۲۰۰,۶۴۴ ین
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۲,۰۲۰ ین
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۶۵,۹۵۰ ین
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۱۴۰,۵۵۷ ین
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵,۰۷۳,۵۳۶ ین
قزاقستانمیانگین حقوق هوشبران به صورت کلی: ۲,۵۱۳,۵۵۳ تنگه
میانگین حقوق هوشبران در هر ساعت: ۱,۲۰۸ تنگه
میانگین درآمد هوشبران از ساعات اضافه کاری: ۳۹,۴۶۳ تنگه
میانگین حقوق هوشبران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۹۰۳,۹۱۱ تنگه
میانگین حقوق هوشبران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۳,۰۷۵,۷۴۷  تنگه

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه تان خواهد ماند.

سوالات متداول

آیا رشته ی هوشبری از رشته ی جراحی و اتاق عمل سخت تر است؟

این سوال می تواند بر اساس نظر شخصی شما متفاوت باشد. اما گفتنی است که هر دو به یک اندازه استرس زا هستند! هم متخصص بیهوشی و هم جراحان مجبورند اعمال پزشکی دقیق و استرس زایی را در هنگام عمل جراحی پشت سر بگذارند چرا که هر دو با جان انسان ها سرکار دارند. هر گونه خطا، اشتباه پزشکی و غفلت در کار متخصصان بیهوشی و همچنین جراحان می تواند جان یک بیمار را بگیرد و یا سلامتی وی را به شدت به خطر بیاندازد.

برای ورود به یک محل کار به چند توصیه نامه برای شروع کار خود نیازمندید؟

بسته به محل کار شما، پاسخ این سوال می تواند متفاوت باشد؛ اما به طور کلی شما به 3 یا 4 توصیه نامه نیاز خواهید داشت که می تواند از طرف دانشکده ی محل تحصیل، دانشگاه، یک جراح و یا یک پزشک باشد.

معایب رشته ی هوشبری چیست؟

متخصصان بیهوشی که وظایف خود را به خوبی انجام می دهند اغلب توسط بیمارانی که در حین انجام عمل در خواب بوده اند یا در حالت بیهوشی فرو رفته اند فراموش می شوند و کسی قدر دان آن ها نیست، اما در صورت هر گونه قصور و ایجاد مشکل از طرف متخصص هوشبری بیمار می تواند از وی شکایت کند بنابراین برای هوشبران بیمه ی مسئولیت در نظر گرفته شده است. از مهم ترین معایب این رشته نیز می توان به استرس زا بودن آن اشاره کرد.

آیا هوشبران نیز مانند پزشکان باید طرح بگذارنند؟

بله.
از آن جایی که هوشبری نیز از جمله رشته های پیراپزشکی به حساب می آید، دانشجویان در این رشته می بایست بعد از اتمام تحصیل خود دوره ی طرحشان را در مناطق محروم بگذارنند تا کسب تجربه کنند. لازم به ذکر است برای پسران در صورتی که دوره ی سربازی خود را نگذرانده باشند، دوره ی طرح جایگزین خواهد شد و دیگر نیاز به رفتن به خدمت سربازی نیست.

آیا متخصص هوشبری پزشک است؟

بله.
متخصص هوشبری درست مثل جراح و سایر پزشکان وظایفی حیاتی را برعهده دارد که از جمله ی آن ها می توان به تشخیص دز و مقدار داروی بیهوشی پیش از عمل، مراقبت از شخص بیهوش و کنترل علائم حیاتی وی در طی عمل و کاهش درد و داروهای پس از عمل برای شخص بیمار اشاره کرد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات