اپلای علوم سیاسی

اپلای رشته علوم سیاسی

نه تنها در ایران، بلکه رشته علوم سیاسی یکی از محبوب ترین رشته ها در سرتاسر جهان بوده است. علوم سیاسی با کار در دولت و نهاد های مختلف و استفاده از علم سیاست و دانش نظری در بهبود وضعیت کشور ارتباط نزدیکی دارد. ارسطو، فیلسوف یونانی علوم سیاسی را چنین تعریف کرده است: ” رشته ای که به مطالعه دولت می پردازد”.

در حالی‌که روش های سیاسی در سرتاسر جهان در حال تغییر هستند ما به افرادی نیاز داریم تا بتوانند سیاست را به نوعی هدایت کنند و مسیر سیاست را مشخص کنند و همچنین مردم کشور را نیز از سیاست های موجود آگاه کنند. امروزه علوم سیاسی آنقدر اهمیت پیدا کرده است که می توانید هر روز موضوعات مربوط به آن را در اخبار و منابع مختلف دنبال کنید.

رشته علوم سیاسی برخلاف رشته هایی مانند پزشکی و مهندسی که دانشجوی مربوطه باید پیش زمینه های علمی مرتبط با رشته را داشته باشد، پذیرای دانشجویان با بینش ها و پیش زمینه های مختلف است.

لینک های مفید!

مراحل اپلای علوم سیاسی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اپلای رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

رشته علوم سیاسی از دید بعضی افراد اسم و آوازه چندان خوبی ندارد. بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که علوم سیاسی یک رشته ملال آور و بشدت حوصله سر بر است. برعکس این قضیه، دولت و سیاست دو موضوعی هستند که بر زندگی روزانه همه ما تاثیرگذار هستند و اگر با چند اصل پایه ای و کلیدی این رشته آشنا شوید آن وقت مانند یک سریال جذاب و اعتیاد آور عاشق این رشته خواهید شد. شاید مهم ترین گواه این موضوع علاقه بسیار زیاد افراد برای اپلای و تحصیل رشته علوم سیاسی در دانشگاه های برتر باشد. بسیاری از دانشگاه های جهان به دلیل همین موضوع که دولت و سیاست های دولت بر زندگی روزمره انسان ها تاثیرگذار هستند، دوره های مربوط به رشته علوم سیاسی را برگزار می کنند. تحصیل در رشته علوم سیاسی در خارج از کشور نه تنها شما را برای بدست آوردن یک موقعیت شغلی مناسب آماده می کند بلکه شما را تبدیل به یک شهروند آگاه و فعال در جامعه امروزی می کند.

اپلای و تحصیل رشته علوم سیاسی در خارج از کشور شما را در معرض دید افراد جدید، متفاوت و با آداب و رسومات و نهادهای سیاسی متفاوت قرار می دهد. شما از افراد کشورهای دیگر الهام خواهید گرفت تا جهان را به روشی جدید بنگرید و با ایده ها و ابتکارهای بسیار متفاوت به کشور خود باز خواهید گشت.

برای کسب اطلاعات مفید و کلی درباره­ی دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز، زمان اپلای، طول مدت تحصیل در هر دانشگاه و جزئیات بیشتر اپلای رشته علوم سیاسی می توانید به اینجا مراجعه کنید.

گرایش های رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

پیش از تصمیم به انتخاب رشته علوم سیاسی برای تحصیل در خارج از کشور ، بایستی ابتدا بطور تخصصی و جامع تمامی گرایش های این رشته و دانشگاه های ارائه دهنده این گرایش ها را مورد بررسی قرار داد. در اینجا به گرایش های مختلف رشته علوم سیاسی که می توانید برای تحصیل انتخاب کنید اشاره شده است :

گرایشتوضیحات
سیاست داخلیاین گرایش عموما محبوب ترین و رایج ترین گرایش برای تحصیل در رشته علوم سیاسی است و خود به زیرشاخه های دیگری تقسیم می شود. از زیرشاخه های سیاست داخلی می توان به افکار عمومی، انتخابات، دولت ملی، دولت محلی و دولت منطقه ای اشاره کرد.
سیاست تطبیقیسیاست تطبیقی گرایشی از علوم سیاسی است که به مطالعه سیاست خارج از مرزهای یک کشور و یا مقایسه سیاست در کشور های مختلف می پردازد. حوزه سیاست تطبیقی خود شامل موارد مختلفی از جمله مطالعه نهادهای حاکم، رفتارها و رویه های انتخاباتی، سیاست های عمومی، سیاست های اقتصادی، جنبش ها، سازمان های اجتماعی، اعتراضات و انقلاب ها است. سیاست تطبیقی در واقع متمرکز بر روی سیاست در نقاط مختلف جهان و کشورهای مختلف است و شباهت ها و اختلافات موجود در بین کشورها را بررسی می کند.
روابط بین المللروابط بین الملل به مطالعه روابط سیاسی میان دولت های مختلف می پردازد. از جمله مواردی که در این گرایش مورد بررسی و مطالعه قرار می گیرند می توان به مطالعه دیپلماسی، درگیری های نظامی، حل منازعات و همچنین اقتصاد سیاسی بین الملل، سازمان های بین المللی و سایر مواردی که در مرزهای کشور های مختلف اتفاق می افتند اشاره کرد. امروزه روابط بین الملل به عنوان یک رشته جداگانه در برخی از دانشگاه ها به دانشجویان ارائه می شود.
اندیشه سیاسیاندیشه سیاسی یا نظریه سیاسی عمدتا به بررسی و مطالعه جامعه و نهاد های سیاسی یک جامعه می پردازد. این گرایش عمدتا به طبیعت انسان و اهداف اخلاقی نهادهای سیاسی می پردازد. برای روشن شدن اهداف موجود، اندیشمندان و نظریه پردازان سیاسی از نوشته های سیاسی یونان باستان تا نوشته های فیلسوفان و استادان اخلاق امروزی را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهند. این گرایش همچنین تمرکز ویژه ای بر تحقیقات تجربی درباره نحوه عملکرد نهادهای سیاسی دارد. نظریه سیاسی قدیمی ترین گرایش علوم سیاسی است. این گرایش که ریشه های آن را می توان در نظریه های ارسطو و افلاطون در یونان باستان یافت، با پرسش های مناسب و به موقع درباره ایدئولوژی سیاسی، نقش مهمی در رعایت انصاف، عدالت و برابری بر عهده دارد.
روش شناسی سیاسیروش شناسی سیاسی یا همان متدولوژی سیاسی به مطالعه مبانی فلسفی در علوم سیاسی و علوم اجتماعی می پردازد. طراحی و تجزیه و تحلیل تحقیقات تجربی در زمینه سیاست و تحقیقات میدانی از مهم ترین مواردی است که دانشجویان در این گرایش فرا خواهند گرفت.
حقوق عمومیگرایش حقوق عمومی به طور تخصصی به مطالعه قانون اساسی، سیستم های حقوقی، حقوق شهروندی و عدالت کیفری (که اکنون در حال تبدیل شدن به یک گرایش مجزا است) می پردازد.
مدیریت دولتیمدیریت دولتی یا اداره امور عمومی، یک گرایش رشته علوم سیاسی و همچنین یک رشته دانشگاهی است که به مطالعه نحوه بکار گیری و اجرای علوم اداری در سازمان های مختلف می پردازد و دانشجویان را برای کار در مشاغل مربوطه آماده می کند. دانشجویان مدیریت دولتی برای ارتقاء مهارت های مدیریتی خود باید پس از فارغ التحصیلی به طور موثر در یک سازمان عمومی کار کرده و مهارت های مربوط به حل مسئله، ارتباطات، خلاقیت، استفاده از اطلاعات و مهارت های مدیریتی خود را بهبود بخشند.
سیاست عمومیسیاست عمومی گرایشی از رشته علوم سیاسی است که تصویب و اجرای انواع سیاست های دولت به ویژه سیاست های مربوط به حقوق شهروندی، دفاع، بهداشت، آموزش، رشد اقتصادی، نوسازی شهرها، توسعه منطقه ای و حفاظت از محیط زیست را مورد بررسی ریزبینانه قرار می دهد.
بهترین گرایش رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

بهترین گرایش رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

نه تنها در رشته علوم سیاسی بلکه در سایر رشته های دانشگاهی نیز علاقه و گرایش به موضوعات مختلف نقش مهم و کلیدی ایفا می کند. موضوع انتخاب بهترین گرایش در یک رشته تحصیلی چیزی نیست که بتوان بدون در نظر گرفتن علایق و استعداد های فردی درباره آن تصمیم گیری گرد. رشته علوم سیاسی نیز همانند سایر رشته ها، گرایش های مختلفی را در دل خود جای داده است و هریک از این گرایش ها چیزهای جدید و متفاوتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

اشاره کردیم که سیاست داخلی بر اساس آمار محبوب ترین و رایج ترین گرایش علوم سیاسی است، بنابراین اگر به مطالعه سیاست داخلی یک کشور علاقه دارد این گرایش به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود نزدیک تر شوید. اما اگر به سیاست جهانی علاقه دارید و تمایل دارید که پا را از مرزهای کشور فراتر گذاشته و به مطالعه و بررسی سیاسی نقاط مختلف جهان یا نواحی خاصی از جهان بپردازید قطعا بهترین انتخاب ها روابط بین الملل و سیاست تطبیقی خواهند بود.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

بورسیه رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

از جمله مهم ترین دغدغه های افرادی که قصد تحصیل رشته ای در خارج از کشور را دارند، هزینه های لازم برای تحصیل است. در این زمینه شما می توانید با استفاده از انواع بورسیه های تحصیلی که توسط دولت ها و دانشگاه ها اعطا می شوند بخشی از یا تمام هزینه های تحصیلی خود را پوشش دهید. جهت مشورت و تصمیم گیری در این باره می توانید با مشاوران تیم تراست نیز در تماس باشید.

از انجمن های تخصصی و حرفه ای و سازمان های غیر انتفاعی گرفته تا دانشگاه ها و شرکت های خصوصی، بورس های تحصیلی به منظور پیشرفت دانشجویان و کسانی که مشتاق به یادگیری هستند به طور گسترده در دسترس اند، اما دست یابی به آنها کار چندان ساده ای نیست. از طرفی در کشور ما افزایش قیمت ارز و هزینه های بالای زندگی در کشورهای دیگر باعث شده است که بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به این فکر باشند تا علاوه بر هزینه هایی که خود پرداخت می کنند، بتوانند بورسیه تحصیلی مناسب برای تضمین شرایط تحصیلشان در خارج از کشور را نیز بدست آورند.

در اغلب موارد، فرصت های موجود برای دریافت بورسیه تحصیلی به کسانی که در رشته علوم سیاسی مشغول تحصیل هستند محدود می شوند. با این‌حال، برخی از این بورس ها برای دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته های مرتبط با علوم سیاسی هستند یا کسانی که تصمیم به تحصیل در رشته علوم سیاسی گرفته اند اما هنوز مشغول تحصیل در یک رشته دیگر هستند نیز در دسترس هستند. علاوه بر این، افرادی که در حال تحصیل در گرایش های مختلف علوم سیاسی هستند، واجد شرایط دریافت بورسیه ها تحصیلی مربوط به علوم اجتماعی نیز خواهند بود.

باید توجه داشت که سازمان یا دانشگاه ارائه دهنده بورسیه تعیین کننده افراد واجد شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی خواهد بود. این بدان معناست که دانشجویان علوم سیاسی همواره به دلیل تحصیل در این رشته بر سایر افراد برتری نخواهند داشت. البته که شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه نیز از جایی به جای دیگر متفاوت خواهد بود.

برای کسب اطلاعات کامل در رابطه با بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می توانید به اینجا مراجعه کنید. توجه داشته باشید که علوم سیاسی شروع و پایان هریک از این بورس ها متفاوت است و به دلیل متغیر بودن در اینجا ذکر نشده است. برای آشنایی بیشتر شما با انواع بورسیه های تحصیلی موجود، در اینجا چند نمونه از بورسیه های تحصیلی رشته علوم سیاسی ذکر شده است :

نام بورسجزئیات بورس
Robert S. McNamara Phd Research Fellowships 2022مقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس : آمریکا
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های آمریکا
رشته های مورد پذیرش : شمار زیادی از رشته ها از جمله علوم سیاسی
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : —
Heinrich Boll Foundation Scholarshipsمقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس : آلمان
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های آلمان + سوئد
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
Orange Knowledge Programme Netherlandsمقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس : هلند
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های هلند
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها از جمله علوم سیاسی
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
    Australia Awards Scholarships For International Studentsمقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس : استرالیا
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های استرالیا
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی (کشورهای مورد تایید)
Fulbright Foreign Student Scholarship Program USAمقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس : آمریکا
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های آمریکا
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی (پذیرش از 155 کشور)
New Zealand Aid Programme 2022 Scholarships for international studentsمقطع تحصیلی : دکترا، کارشناسی ارشد، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس : نیوزیلند
دانشگاه ها : دانشگاه اوکلند، دانشگاه تکنولوژی اوکلند، دانشگاه لینکلن نیوزیلند، دانشگاه مسی، دانشگاه کانتربری، دانشگاه اوتاگو، دانشگاه وایکاتو، دانشگاه سلطنتی ولینگتون
رشته های مورد پذیرش : شمار زیادی از رشته ها از جمله علوم سیاسی
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
Friedrich Ebert Stiftung Scholarships  مقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد، دکترا، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس : آلمان
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های آلمان
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی + دانشجویان آلمانی
Global Korea Scholarship – Funded by Korean Governmentمقطع تحصیلی : کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس : کره جنوبی
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های کره جنوبی
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
Asia Institute PhD Scholarship, University Of Melbourneمقطع تحصیلی : دکترا
کشور ارائه دهنده بورس : استرالیا
دانشگاه ها : دانشگاه ملبورن
رشته های مورد پذیرش : علوم سیاسی، زبان، ادبیات
نوع بورس : کمکی
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
Korean Government Self Finance Support Announcedمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، کارشناسی
کشور ارائه دهنده بورس : کره جنوبی
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های کره جنوبی
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
Joint Japan World Bank Graduate Scholarship Programمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس : آمریکا، ژاپن، آفریقا
دانشگاه ها : دانشگاه های آمریکا، ژاپن و آفریقا
رشته های مورد پذیرش : شمار زیادی از رشته ها از جمله علوم سیاسی
نوع بورس : کامل (هزینه تحصیل کامل + هزینه ماهانه + هزینه بلیط هواپیما + هزینه های اضافی)
کشور های مورد پذیرش : کشور های عضو بانک جهانی که در حال توسعه هستند
    British Chevening Scholarships مقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد، دکترا
کشور ارائه دهنده بورس : انگلیس
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های انگلیس
رشته های مورد پذیرش : تمامی رشته ها از جمله علوم سیاسی
نوع بورس : کامل (هزینه تحصیل کامل+هزینه ماهانه+هزینه بلیط هواپیما+هزینه های اضافی)
کشور های مورد پذیرش : کشورهای در حال توسعه و مشترک المنافع
  Japanese Government (MEXT) Scholarships for Young Leaders Programمقطع تحصیلی: کارشناسی ارشد
کشور ارائه دهنده بورس : ژاپن
دانشگاه ها : تمامی دانشگاه های ژاپن
نوع بورس : کامل
کشور های مورد پذیرش : بین المللی
دانشگاه های برتر رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

لیست برترین دانشگاه های دنیا براساس نظام رتبه بندی QS در سال 2020 در رشته علوم سیاسی بصورت زیر است :

نام دانشگاهتوضیحات و معرفی دانشگاه
دانشگاه هاروارد – آمریکادانشگاه هاروارد دانشگاهی خصوصی در شهر کمبریج ایالات متحده آمریکا است. این دانشگاه در سال 1636 میلادی ساخته شده است و امروزه لقب قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در ایالات متحده و یکی از معتبر ترین موسسات در جهان را به خود اختصاص داده است. نام این دانشگاه در ابتدا دانشکده نو بود، اما بعدها بدلیل اینکه شخصی به اسم جان هاروارد 400 جلد کتاب به همراه مبلغی پول به این دانشگاه کمک کرد نام این موسسه به دانشگاه هاروارد تغییر پیدا کرد.
در رتبه بندی دانشگاه های جهان QS، در سال 2020 دانشگاه هاروارد رتبه سوم را در میان دانشگاه های جهان و رتبه اول را در ایالات متحده به خود اختصاص داد. این دانشگاه همچنین در رتبه بندی موسسه تایمز در سال 2020 توانست رتبه هفتم جهان را به خود اختصاص دهد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه پرینستون – آمریکادانشگاه پرینستون دانشگاهی خصوصی در شهر پرینستون ایالت نیوجرسی است. این دانشگاه چهارمین دانشگاه قدیمی ایالات متحده آمریکا و یکی از بهترین و پر افتخار ترین دانشگاه های جهان است. آلبرت اینشتین تنها یکی از بزرگانی است که در این دانشگاه تحصیل کرده است. از سال 2001 تا 2019 این دانشگاه توانسته است رتبه اول یا دوم در میان دانشگاه های دولتی آمریکا را از دید یکی از مجلات معتبر از آن خود کند. تا اکتبر سال 2018، 65 نفر از برندگان جایزه نوبل، 15 برنده مدال فیلدز و 13 برنده جایزه تورینگ از فارغ التحصیلان، محققان و اساتید این دانشگاه بوده اند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
موسسه مطالعات سیاسی پاریس – فرانسهموسسه مطالعات سیاسی پاریس یا به اختصار سیانس­پو یک مرکز تحقیقات دولتی و آموزش عالی در شهر پاریس است. این دانشگاه شامل دانشکده های تاریخ، علوم سیاسی، حقوق، دانش مالی، منابع انسانی، مدیریت و… می شود. موسسه مطالعات سیاسی پاریس در سال 2015 توانست در حوزه علوم سیاسی و مطالعات بین الملل رتبه پنجم را در بین دانشگاه های جهان بدست آورد. چهار رئیس جمهور اخیر فرانسه و افرادی از جمله دکتر محمد مصدق، پطرس غالی و آستن چیمبرلن از دانش آموختگان این دانشگاه هستند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه آکسفورد – انگلیس  دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان و دومین دانشگاه قدیمی در جهان است. قدمت این دانشگاه به حدی است که علوم سیاسی تاسیس آن هنوز مشخص نیست اما اسنادی که به دست آمده اند این احتمال را می دهند که در سال 1096 آموزش در این دانشگاه جریان داشته است. این دانشگاه در بسیاری از حوضه های علوم و فناوری پیشگام است.
رشد این دانشگاه از زمانی آغاز شد که هنری دوم تحصیل دانشجویان انگلیس در دانشگاه پاریس را ممنوع اعلام کرد. بعد از اختلافی که بین دانشجویان و مسئولین دانشگاه آکسفورد در سال 1209 میلادی شکل گرفت، عده ای از کادر آکادمیک این دانشگاه به شهر کمبریج رفته و دانشگاه کمبریج کنونی را در این شهر بنا نهادند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) – انگلیسبا تحصیل در دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن ضمن لذت بردن از امکانات فرهنگی، اجتماعی و تفریحی یکی از بزرگ ترین پایتخت های جهان، فرصت تحصیل علوم اجتماعی در موسسه ای با شهرت جهانی را نیز خواهید داشت. این دانشکده مکانی برای هیجان واقعی فکری و تحقیقات پیشرفته است. دانشکده LSE بیشترین تحقیقات پیشرو در جهان را در بین دانشگاه های انگلستان داشته است.
دانشکده LSE یک کالج تخصصی از مجموعه دانشگاه لندن است که در سال 1805 تاسیس شده و در سال 1900 به دانشگاه لندن ملحق شد. از چهره های مشهوری که در این دانشگاه تحصیل کرده اند یا مدرس بوده اند، تعداد زیادی موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند از جمله جرج برنارد شاو، رالف بونشه، برتراند راسل، اسکار آریاس و … برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه کمبریج – انگلیسدانشگاه کمبریج در سال 1209 تاسیس شده است و دومین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی جهان به شمار می رود. ماموریت دانشگاه کمبریج کمک به جوامع از طریق پیگیری آموزش، یادگیری و تحقیق و پژوهش در بالاترین سطوح است.
این دانشگاه از 31 دانشکده و 100 بخش مختلف تشکیل شده است که 12000 دانشجوی کارشناسی و 6000 دانشجوی کارشناسی ارشد را در خود جای داده است. بخشی از شهرت این دانشگاه به دلیل معماری علوم سیاسی و وجود امکانات آموزشی مدرن و پیشرفته است. از جمله افراد مشهوری که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به ایزاک نیوتن، چارلز داروین و استیون هاوکینگ اشاره کرد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه استنفورد – آمریکادانشگاه استنفورد معتبر ترین و برترین دانشگاه جهان بر اساس آمار موسسه های QS و TIMES در سال 2019 و 2020 و دومین دانشگاه برتر جهان در سال 2021 است که در استنفورد در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. دانشگاه استنفورد همچنین با ضریب پذیرش 4% در سال 2020، یکی از رقابتی ترین دانشگاه های جهان است.
در واقع ورود به دانشگاه استنفورد از هر دانشگاه دیگری در جهان سخت تر است و پس از آن دانشگاه های هاروارد و MIT قرار گرفته اند. فارغ التحصیلان این دانشگاه شمار زیادی از ابر شرکت های حال حاظر دنیا را تاسیس کرده اند و 84 برنده جایزه نوبل و هشت برنده مدال فیلدز از دانشجویان یا اساتید این دانشگاه بوده اند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه ملی استرالیا – استرالیادانشگاه ملی استرالیا (ANU) یک مرکز تحقیقاتی مشهور در شهر کانبرا می باشد. ANU عنوان یکی از بزرگ ترین دانشگاه های تحقیقاتی جهان را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در رتبه اول استرالیا و اقیانوسیه قرار دارد و در رتبه بندی جهانی QS در سال 2019 نیز رتبه 24 را بدست آورده است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه ییل – آمریکادانشگاه ییل (Yale) از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های آمریکا و جهان است. دانشگاه ییل دانشگاهی خصوصی است که در سال 1701 میلادی در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت تاسیس شده است. بسیاری از روسای جمهور و سران دولت آمریکا از جمله بیل کلینتون، جورج بوش دوم، جان کری و هیلاری کلینتون از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند. دانشگاه ییل در نظام رتبه بندی QS سال 2020 در رده 17 ام جهان و نهم آمریکا قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه کالیفرنیا (برکلی) – آمریکادانشگاه کالیفرنیا مشهور به دانشگاه برکلی یک دانشگاه دولتی تحقیقاتی در شهر برکلی است. برکلی در سال 1868 پس از ادغام دو دانشگاه قدیمی تاسیس شد. بر اساس رتبه بندی یو اس نیوز در سال 2020، دانشگاه برکلی چهارمین دانشگاه برتر جهان است و در نظام رتبه بندی QS نیز رتبه 30 جهان را در سال 2020 به خود اختصاص داده است.
در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که 29 هزار نفر از آنها در مقطع کارشناسی و حدود 11 هزار نفر نیز در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش شده اند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه کلمبیا – آمریکادانشگاه کلمبیا از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های آمریکا و جهان است. بر اساس آخرین رتبه بندی موسسه US news، این دانشگاه در حال حاضر پس از دانشگاه های پرینستون و هاروارد سومین دانشگاه برتر آمریکا می باشد.
در آخرین رتبه بندی شانگهای (2020) نیز این دانشگاه توانسته است بالاتر از دانشگاه آکسفورد و در رتبه هفتم جهان قرار گیرد. این دانشگاه در منهتن نیویورک قرار گرفته است و از زمان تاسیس تا کنون، فارغ التحصیلان و کارکنان آن توانسته اند بیشترین تعداد جایزه نوبل را بدست بیاورند. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه ملی سنگاپور – سنگاپور  دانشگاه ملی سنگاپور قدیمی‌ترین دانشگاه سنگاپور است و همچنین از نظر تعداد دانشجویان بزرگ‌ترین دانشگاه این کشور محسوب می‌شود. تعداد 2400 عضو هیئت علمی و بالغ بر 37 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی جذب این دانشگاه شده‌اند. بر اساس نظام رتبه بندی QS دانشگاه ملی سنگاپور در سال 2020 رتبه 11 جهانی را به خود اختصاص داده است. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
دانشگاه شیکاگو – آمریکا    دانشگاه شیکاگو از معتبر ترین دانشگاه های جهان است و در ایالت ایلینوی در آمریکا قرار گرفته است. این دانشگاه به تنهایی توانسته است 82 برنده جایزه نوبل را به دنیا معرفی کند. از جمله افراد معروفی که در این دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به باراک اوباما، ساموئل هانتینگتون و جیمز واتسون اشاره کرد.
در رتبه‌بندی QS دانشگاه‌ های جهان در سال 2020، دانشگاه شیکاگو در رده 10 برترین دانشگاه ‌های جهان و پنجم آمریکا قرار گرفته است. در رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌ های جهان در سال 2020 که مؤسسه تایمز آن را ارائه داده ‌است نیز این دانشگاه در رتبه نهم دنیا قرار دارد. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه می توانید به این لینک مراجعه کنید.

بهترین مقصدها برای تحصیل رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

کشورتوضیحات
آمریکاتحصیل در رشته علوم سیاسی در ایالات متحده برای دانشجویانی که قصد یادگیری چگونگی استفاده از تئوری ها، روش ها و شواهد برای مطالعه جهان سیاسی را دارند بسیار مفید است. تحصیل در ایالات متحده، به ویژه در منطقه فیلادلفیا، فرصت خوبی برای دیدار با مردم آمریکا و همچنین بازدید از شهرهای اطراف مثل واشنگتن دی سی و نیویورک را فراهم می کند. فیلادلفیا یکی از خاص ترین نواحی ایالات متحده است، چراکه بسیاری از مردم جهان که به آمریکا سفر کرده اند در آنجا زندگی می کنند و مشغول تحصیل و کار هستند.
کاناداکیفیت بالای آموزش، ارزشمند بودن مدارک تحصیلی و معقول بودن هزینه ها تنها بخشی از دلایلی هستند که کانادا را تبدیل به یکی از محبوب ترین مقصد ها برای تحصیل رشته های مختلف از جمله علوم سیاسی در خارج از کشور کرده اند. کانادا عضو گروه G8 می باشد و این یعنی هشت کشور ثروتمند و صنعتی جهان که بیش از 50 درصد اقتصاد جهان را در دست دارند. کانادا در بین تمامی اعضای این گروه بیشترین بودجه را صرف آموزش و تحصیل می کند.
ایرلندکشور ایرلند به دلیل دانشگاه های معتبر و هزینه های تحصیل مناسب تر نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی، در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایرلند 34 موسسه معتبر آموزش عالی در خود جای داده است. این کشور پیشرفته خصوصا در زمینه آموزش و تحصیل، دارای 5000 برنامه شناخته شده بین المللی است و مدرک تحصیلی اخذ شده از دانشگاه های این کشور در اکثر نقاط جهان مورد تائید هستند.
انگلیسبدون تردید یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور انگلیس است. انگلیس بالاترین سطح آموزش و امکانات رفاهی را به دانشجویان ارائه می دهد و در سال های اخیر همواره در بین 3 کشور برتر در جذب دانشجویان بین المللی بوده است. دانشگاه های انگلیس طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی از جمله علوم سیاسی را ارائه می کنند و از همه مهم تر اینکه مدت زمان دریافت مدارک آکادمیک در این کشور نسبت به اغلب کشورهای جهان کمتر است.
نیوزیلندنیوزیلند با طبیعت بسیار زیبا، اقتصاد بزرگ و شکوفا، داشتن دانشگاه های برتر و امکان کار در حین تحصیل، یکی از بهترین مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل است. آمار دانشجویان متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند هرسال افزایش می یابد و این نشان دهنده محبوبیت این کشور و دانشگاه های آن در سرتاسر جهان است.

همچنین بخوانید: اقامت پس از تحصیل در کانادا ، بورسیه تحصیلی کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا

اخذ ویزا برای اپلای رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

شما برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در خارج از کشور ، مثل سایر رشته ها احتیاج به ویزای تحصیلی خواهید داشت. ویزای تحصیلی به ویزایی گفته می شود که اجازه ادامه تحصیل و زندگی همراه با آن را در خارج از کشور برای شما فراهم می کند. ویزای تحصیلی در مواقعی این امکان را به شما می دهد که در کنار تحصیل به کارهای پاره وقت نیز مشغول شوید.

برای تحصیل در هر کشور باید ویزای تحصیلی مد نظر همان کشور را تهیه کنید، بنابراین تفاوت هایی در فرایند اخذ ویزای تحصیلی کشور های مختلف وجود خواهد داشت که ما در اینجا سعی خواهیم کرد به‌صورت کلی به برخی از آنها بپردازیم. برای دریافت ویزای تحصیلی بهتر است ابتدا در رشته مورد نظر و دانشگاه و کشور مورد نظر پذیرش شوید. دقت داشته باشید که برای دریافت ویزای تحصیلی باید مراحلی را طی کنید که ما به‌صورت مختصر و از ابتدا هر یک از این مراحل را توضیح خواهیم داد.

درباره ویزای تحصیلی کانادا و تمدید ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

تصمیم برای تحصیل در خارج از کشور : اگر تصمیم به ادامه تحصیل در خارج از کشور گرفته اید، باید کشوری را به عنوان مقصد انتخاب کنید که با روحیات و انگیزه های موجود در شما سازگاری داشته باشد. شما باید هزینه های تحصیل را نیز مد نظر قرار دهید، چراکه هزینه های تحصیل در کشور های مختلف متفاوت است.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی بیشتر بدانید.

زبان : از مهم ترین موضوعاتی که باید به آن توجه داشته باشید اطلاع از زبانی است که در دانشگاه مورد نظر شما مورد استفاده قرار می گیرد. با علم به این موضوع شما می توانید تا زمان حضور در دانشگاه مقصد برای ادامه تحصیل، مهارت های زبانی خود را تا حد ممکن تقویت کنید.

رشته و دانشگاه مورد نظر : برای اینکه آینده علمی درخشانی داشته باشید، باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را بر حسب علایق و اولویت هایتان تعیین کنید. نکته مهم دیگر اینکه، در انتخاب دانشگاه مورد نظر توجه داشته باشید که مدرک اخذ شده از آن دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم ایران باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش :

 • ترجمه ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از اساتید با اعتبار بالا
 • انگیزه نامه ترجمه شده
 • ترجمه رزومه تحصیلی

پس از پذیرش در رشته مورد نظر، شما باید اقدامات لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را آغاز کنید. در اینجا مراحل اخذ ویزای تحصیلی به‌صورت کلی آورده شده است. بدیهی است که تفاوت هایی نیز از دانشگاهی به دانشگاه دیگر وجود خواهد داشت :

 • درخواست وقت مصاحبه از سفارت کشور مورد نظر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش در دانشگاه مورد نظر به سفارت
 • ارائه نامه مبنی بر توان مالی
 • ارائه ترجمه مدارک تحصیلی مورد نیاز
 • پاسپورت با اعتبار حداقل شش ماه
 • شناسنامه خود شخص
 • پرداخت هزینه های صدور ویزا
 • ارائه عکس از خود شخص
 • ارائه مدارک مبنی بر اینکه شما پس از اتمام تحصیل قصد بازگشت به کشور را دارید.

همچنین بخوانید: ویزای تحصیلی چیست ، تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی کانادا ، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا ، مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

شما باید قبل از سفر به مقصد مورد نظر برای تحصیل نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید؛ به طور معمول باید پیش از ارائه درخواست اخذ ویزا مدتی صبر کنید تا درخواست شما برای تحصیل در دانشگاه مد نظر مورد تأیید مسئولان دانشگاه قرار گیرد و ممکن است که شخصا برای درخواست ویزا مجبور شوید که به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید. قبل از برنامه ریزی سفر حتما زمان کافی را برای رفع اشکالات و یا تبادل اطلاعات با دیگران اختصاص دهید. دانشگاه مورد نظر که شما را پذیرش کرده است موظف است تا اطلاعات کامل و جامع در اختیار شما قرار دهد.

نام و نوع ویزایی که شما برای دریافت آن اقدام می کنید ممکن است در کشور های مختلف متفاوت باشد اما به احتمال خیلی زیاد نوع ویزایی که شما احتیاج دارید ویزای تحصیلی و غیر مهاجرتی خواهد بود. این اساسا به این معنی است که شما قصد اقامت دائم در کشور مد نظر را ندارید و اقامت شما به‌صورت موقتی و صرفاً برای تحصیل خواهد بود. با این حال، برای اطلاع از نوع دقیق ویزای مورد نیاز و فرم های مورد نیاز برای پر کردن باید به سفارت یا کنسولگری مقصد تحصیلی مورد نظر خود بروید.

پیش از درخواست برای ویزا، به احتمال زیاد ممکن است که نیاز به اثبات پذیرش در رشته و دانشگاه مد نظر داشته باشید. نخستین کار در این موارد این است که با دانشگاه یا کالج مورد نظر تماس بگیرید تا مشخص شود که برای چه نوع ویزایی باید درخواست دهید و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا نیز از سوی دانشگاه مورد نظر برای شما ارسال شوند. هنگامی که دانشگاه یا کالج مورد نظر اطلاعات لازم در زمینه اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز را به شما ارائه کند، شما باید آماده درخواست دادن برای اخذ ویزا باشید. در بعضی از کشور ها، اقدام برای اخذ ویزا می تواند به روش های مختلفی انجام شود؛ از طریق پست، پیک، آنلاین و به‌صورت شخصی. اگر به روش های گفته شده اطمینان ندارید می توانید به سفارت یا کنسولگری مورد نظر مراجعه کنید و نحوه درخواست برای اخذ ویزا را از خود کارکنان سفارت بپرسید و یا در سایت سفارت جستجو کنید. ویزای شما در صورت ارائه اطلاعات نادرست یا خودداری از گفتن حقایق در هنگام درخواست، معتبر نخواهد بود.

بسته به کشور و ملیت شما، پردازش ویزا می تواند از چند روز تا چند ماه طول بکشد. اطمینان داشته باشید که زمان کافی برای اخذ ویزای تحصیلی در اختیار دارید، چراکه توصیه نمی شود که با عجله برای اخذ ویزا و کارهای دیگر اقدام کنید.

در برخی از کشور ها تمدید ویزا بسیار ساده است، درحالی‌که در برخی دیگر از کشور ها این موضوع می تواند چالش برانگیز باشد و حتی گاها ممکن است برای تمدید ویزا مجبور به ترک کشور مد نظر شوید.

در ادامه جزئیات فرایند اخذ ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا در کشور های مختلف آورده شده است. برای اطلاع از جزئیات بیشتر و دریافت راهنمایی در این زمینه می توانید با کارشناسان تیم تراست نیز در تماس باشید.

کشورجزئیات اخذ ویزای تحصیلی
کانادافرایند درخواست برای اجازه تحصیل در کانادا :
·         دریافت نامه پذیرش از موسسه مورد نظر
·         اقدام برای اخذ اجازه تحصیل بصورت آنلاین یا با استفاده از روش های دیگر
·         انجام معاینه پزشکی
·         دریافت نتیجه درخواست
مدارک مورد نیاز برای درخواست اخذ ویزا :
·         نامه پذیرش از دانشگاه و موسسه مورد نظر
·         نتایج تست معاینه پزشکی و نامه تایید از پلیس
·         دو عدد عکس مناسب برای پاسپورت از خودتان
·         نامه تایید کننده اینکه شما توانایی مالی لازم برای تحصیل در کشور مقصد را دارید.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
آمریکافرایند اخذ ویزای تحصیلی :
·         پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظر
·         ثبت نام و پرداخت هزینه مورد نظر ( 350 دلار ) برای SEVIS
·         تکمیل درخواست و پرداخت هزینه لازم برای ویزای غیر مهاجرتی ( 160 دلار )
·         قرار مصاحبه برای ویزا
·         دریافت نتیجه مصاحبه و درخواست
مدارک مورد نیاز :
·         گواهی واجد شرایط بودن برای دانشجوی غیر مهاجر
·         رسید هزینه SEVIS
·         رسید فرم درخواست ویزای آنلاین برای دانشجویان غیر مهاجر
·         گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه بیش از مدت زمان اقامت در آمریکا
·         گذرنامه های قدیمی که ممکن است گرفته باشید
·         مدرک اثبات تمکن مالی
·         دو عکس رنگی، یکی بصورت فیزیکی و دیگری بصورت دیجیتال
·         مدارک تحصیلی اخیر، نمرات آزمون ها و…

برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
انگلیسفرایند اخذ ویزای تحصیلی :
·         پذیرفته شدن در رشته و دانشگاه مورد نظر
·         جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا
·         تکمیل درخواست ویزای آنلاین
·         قرار مصاحبه برای ویزا
·         دریافت نتیجه مصاحبه و درخواست
·         جمع آوری بیومتریک های مورد نیاز برای سفر به انگلیس مانند ویزای کامل، اثر انگشت و …
مدارک مورد نیاز :
·         پاسپورت معتبر
·         نامه اثبات تمکن مالی و توان تامین هزینه های حداقل یکسال اقامت
·         نتایج آزمایش سل در صورت لزوم
·         شماره CAS و اطلاعاتی مانند نتایج آزمون های زبان
 
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
مالزیفرایند اخذ ویزای تحصیلی :
·         اخذ پذیرش در دانشگاه های مالزی
·         آغاز فرایند اقدام از سوی دانشگاه مورد نظر
·         جمع آوری مدارک مورد نیاز
·         پرداخت هزینه پردازش ویزا
·         انتظار برای تصمیم
·         دریافت نامه تایید
·         اطلاع دادن به دانشگاه درباره زمان و تاریخ سفر
·         دریافت پاسپورت
مدارک مورد نیاز :
·         نامه پذیرش رسمی از دانشگاه
·         فرم درخواست ویزای دانشجویی امضاء شده
·         گذرنامه با تاریخ انقضاء بیش از 12 ماه
·         دو عدد عکس مناسب برای گذرنامه
·         مدارک سوابق علمی
·         اثبات تمکن مالی
·         گواهی پزشکی تایید کننده سلامت شما
·         سندی که تایید می کند شما از قوانین مهاجرتی پیروی خواهید کرد.
·         گواهینامه آزمون مهارت در زبان انگلیسی
 
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
ترکیهفرایند اخذ ویزای تحصیلی :
·         پذیرش در دانشگاه یا موسسه مورد نظر
·         قرار ملاقات در کنسولگری ترکیه
·         تکمیل درخواست ها و ارائه مدارک
·         انتظار برای تصمیم گیری
·         اقدام برای درخواست اقامت موقت پس از پذیرش
مدارک مورد نیاز :
·         گذرنامه با اعتبار حداقل 90 روز
·         فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزای دانشجویی ترکیه
·         2 عدد عکس برای گذرنامه
·         نامه پذیرش از دانشگاه، همراه با زمان اقامت
·         مدرک اثبات بیمه سفر برای کل اقامت شما در ترکیه
·         مدرک اثبات بیمه سلامت
·         مدرک اثبات رزرو بلیط هواپیما برای پرواز به ترکیه
·         ارائه مدارک تمکن مالی
·         پرداخت هزینه پردازش ویزا
·         اثبات محل اقامت در ترکیه
·         مدارک تحصیلی قبلی
 
برای اطلاع از جزئیات بیشتر می توانید به اینجا مراجعه کنید.
اپلای رشته علوم سیاسی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

اپلای رشته علوم سیاسی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

مقطعتوضیحات
کارشناسیتحصیل در مقطع کارشناسی رشته علوم سیاسی مهارت های شغلی مورد تقاضای بازار کار از جمله تفکر انتقادی، تحقیق و توانایی های تحلیلی را در شما ایجاد خواهد کرد. این مهارت ها به فارغ التحصیل مقطع کارشناسی کمک خواهند کرد تا در زمینه های مختلف کاری از جمله سیاست، دولت، شرکت ها و بخش های خصوصی موفق ظاهر شود. بسیاری از مسیرهای شغلی در حیطه علوم سیاسی نیز احتیاج به مدرک کارشناسی دارند. در مقطع کارشناسی علوم سیاسی گرایش های مختلفی وجود دارند اما علاوه بر این گرایش ها، برای دانشجویان امکان کارآموزی و کسب تجربه نیز فراهم شده است. این کارآموزی ها و کسب مهارت ها برای نوشتن پایان نامه ارشد و کسب مهارت های تحقیقاتی بسیار مفید خواهند بود.
برای اطلاع از برنامه های کارشناسی رشته علوم سیاسی می توانید به این لینک مراجعه کنید.
کارشناسی ارشدکارشناسی ارشد علوم سیاسی یک دوره معمولا 2 ساله است و گاهی اوقات فقط یک سال طول خواهد کشید. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی به تحصیل بپردازند می توانند بر اساس تمرکز دانشگاه محل تحصیل و پیشنهادات ارائه شده از سوی دانشگاه، از تخصص های مختلفی بهره مند شوند. از جمله تخصص هایی که یک دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی می تواند آنها را فرا بگیرد می توان به سیاست داخلی، روابط بین الملل، حقوق بشر، سیستم های سیاسی، اقتصاد سیاسی، امنیت داخلی و اکثر مواردی که در بخش معرفی گرایش ها ذکر شدند اشاره کرد. کارشناسی ارشد علوم سیاسی برای کسانی تدوین و برنامه ریزی شده است که فارغ التحصیل مقطع کارشناسی علوم سیاسی هستند و مایل به ادامه تحصیل بصورت پیشرفته تر و در محیطی کاملا پژوهش محور هستند. تمرکز دروس مقطع کارشناسی ارشد علوم سیاسی بر روی دموکراسی و فعالیت های دولتی، انواع سیستم های سیاسی، مقایسه سیستم های مختلف سیاسی، سیاست خارجی، نهاد های سیاسی کشور، درگیری های سیاسی و … خواهد بود.
برای اطلاع از برنامه های کارشناسی ارشد رشته علوم سیاسی می توانید به این لینک مراجعه کنید.
دکترابه طور ویژه، دکترای علوم سیاسی بهترین انتخاب برای افرادی خواهد بود که قصد ادامه تحصیل بصورت پیشرفته دارند و علاقه به تحصیل در رشته هایی مانند مطالعات منطقه ای، سیاست عمومی، حقوق، حقوق بشر، روانشناسی سیاسی، مطالعات جنگ و خشونت و حتی موضوعات مرتبط با تجارت و جهانی سازی یک محصول را دارند.
برای اطلاع از برنامه های دکترای رشته علوم سیاسی می توانید به این لینک مراجعه کنید.

درباره اپلای برای ارشد ، اپلای برای ارشد مجدد ، اپلای برای دکتری و همچنین اپلای برای پست داک بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اپلای در هریک از گرایش ها و دانشگاه هایی که قصد تحصیل رشته علوم سیاسی در آن را دارید متفاوت است. برای اطلاع از مدارک مورد نیاز هر دانشگاه می توانید به سایت اختصاصی دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید. کلیات شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته علوم سیاسی (فارغ از مباحث اپلای و اخذ ویزا که به‌صورت جداگانه ذکر شد) در اینجا ارائه شده است:

 • فرم درخواست تحصیل
 • شرکت در آزمون ورودی (بعضی از دانشگاه ها)
 • شرکت در مصاحبه (بعضی از دانشگاه ها)
 • ترجمه گواهینامه و سرتیفیکیت های معتبر
 • ترجمه و ارائه مدرک تحصیلی پیشین (دیپلم, کارشناسی یا کارشناسی ارشد)
 • نمرات رقابتی و خوب
 • انگیزه نامه مناسب و بیان هدف از تحصیل در رشته و کشور مورد نظر
 • رزومه
 • توصیه نامه از افراد معتبر
 • عکس مناسب
 • مدارک اضافی (متغیر از دانشگاهی به دانشگاه دیگر)؛ به عنوان مثال ارائه مدرک زبان مطابق با استاندارد های دانشگاه مورد نظر (مدرک تافل یا آیلتس یا … با نمره مد نظر دانشگاه)

نمرات و سایر ملزومات در بین دانشگاه های مختلف متفاوت است، پس دقت داشته باشید که همیشه برای اپلای در دانشگاه و رشته ای دست به کار شوید که واقعا علاقه دارید.

بازار کار رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

در اینجا بخشی از عناوین شغلی مرتبط با رشته علوم سیاسی آورده شده است:

عنوان شغلیتوضیحات
تحلیلگر تحقیقات بازارتحلیلگر تحقیقات بازار روندهای خرید و فروش را بررسی می کند. تحقیقات حاصل کار یک تحلیلگر تحقیقات بازار می توانند به اطلاع از سیاست های اقتصادی، تولید محصولات جدید برای سازمان ها و یا تولید تبلیغات و محتواهای چند رسانه ای برای مخاطبان کمک کنند.
کارکن کمپین های سیاسیکارکنان کمپین های مبارزات سیاسی مسئول توسعه و اجرای تاکتیک های مختلف برای انتخاب یک نامزد سیاسی در انتخابات ها هستند. از جمله مهم ترین کارهایی که این افراد مسئول انجام آن هستند می توان به تدوین برنامه برای رسانه های اجتماعی، برنامه ریزی سخنرانی ها، استخدام و آموزش داوطلبان تبلیغات و … اشاره کرد.
قانون گذارقانون گذار یک مقام منتخب است که قوانین جدیدی را ایجاد می کند و قوانین از پیش موجود را تغییر می دهد. به طور معمول سیاست مداران و قانون گذاران مسئول ارائه لایحه های جدید و برگزاری رای گیری هستند تا قوانین را به تصویب برسانند.
تحلیلگر اطلاعاتتحلیلگران اطلاعات وظیفه شناسایی و نظارت بر تهدیدات احتمالی را برای جلوگیری از حملات داخلی یا خارجی بر عهده دارند. این افراد برای جمع آوری اطلاعات و بررسی آنها از بسیاری از منابع و سازمان ها مانند پلیس و سازمان های اطلاعاتی کمک می گیرند.
مشاور سیاسیمشاوران سیاسی با نامزد های انتخابات های سیاسی همکاری می کنند تا کمپین های موفقیت آمیزی را برای آنها راه اندازی کنند. یک مشاور سیاسی ممکن است به توسعه پیام رسانی عمومی و استراتژی های روابط عمومی، نوشتن متن سخنرانی ها و موارد دیگر نیز کمک کند.
داوریداروی کردن تنها به زمین فوتبال ختم نمی شود. داوران واسطه های حقوقی هستند که امور حقوقی طرفینی که قصد ندارند به دادگاه بروند را حل و فصل می کنند. داوران سعی می کنند اطمینان حاصل کنند که هر دو طرف یک قرارداد قانونی را امضا کرده و موافقت کامل خود را درباره یک موضوع اعلام کنند.
تحلیلگر تحقیقات عملیاتیتحلیلگران تحقیقات عملیاتی از روش های مختلف تحقیق مانند آمار، داده کاوی، ریاضیات و مدل سازی برای حل مشکلات عملیاتی مشاغل و سازمان ها استفاده می کنند. این افراد پتانسیل بالایی در برطرف کردن موانع درآمدی و ناکارآمدی های موجود دارند.
متخصص روابط عمومیمتخصصان روابط عمومی مسئولیت مالکیت، تنظیم و حفظ شهرت یک شرکت، بخش یا سازمان را بر عهده دارند. برای انجام این کار، متخصص روابط عمومی وظایف مختلفی از جمله برقراری ارتباط با منابع خبری مهم، نوشتن پست های وبلاگ، مدیریت رسانه های اجتماعی و ایجاد اطلاعیه های مطبوعاتی را بر عهده دارد.
برنامه ریز شهریبرنامه ریزان شهری برنامه های استراتژیک را برای اسکان جمعیت، احیای مجدد جوامع و کارایی بیشتر مناطق شهری تهیه می کنند. آنها همچنین پیشنهادهای توسعه شهری که توسط دیگر متخصصان برنامه ریزی شهری مطرح می شوند را بررسی نهایی و تایید می کنند.
تحلیلگر سیاسیتحلیلگران سیاسی همان‌طور از اسمش پیداست، گرایش های ملی را با توجه به موضوعات سیاسی، اقتصادی، بین المللی و سایر موارد مورد تحقیق و بررسی قرار می دهند. برخی از وظایف اصلی آنها شامل به روز رسانی خط مشی های سیاسی فعلی و مشاوره در مورد مسائل سیاسی مختلف می باشند.
وکیلوکیل یا نماینده، مسئولیت مشاوره و پشتیبانی از مشتریان خود در کلیه امور حقوقی را بر عهده دارد. وکلا باید گزینه های قانونی را برای مشتری خود توضیح دهند و بهترین راهکار را به او پیشنهاد کنند. بسیاری از وکلا پس از کسب تجربه کافی در زمینه وکالت وارد عرصه سیاست می شوند.
تحلیلگر مدیریتیتحلیلگر مدیریتی وظیفه ارزیابی سازمان ها و شناسایی موارد قابل بهبود و افزایش کارایی یک مجموعه را بر عهده دارد. افزایش سوددهی، بهبود روحیه افراد و موثر و پر بازده کردن فرایند ها تنها بخشی از اهداف کاری تحلیلگران مدیریتی هستند.
تحلیلگر کسب و کارتحلیلگران کسب و کار مشاغل، وظیفه مطالعه و ارزیابی نیازهای سازمان های مختلف را برای توسعه و ایجاد راه حل ها بر عهده دارند. آنها داده ها را از منابع مختلف جمع آوری می کنند و از روش های آمار و ریاضیات برای پاسخ دادن به سوالات پیچیده موجود بهره می برند.
دانشمند سیاسیدانشمندان علوم سیاسی به مطالعه ساختار و عملکرد گرایش های سیاسی و دولت ها می پردازند. تحقیقات دانشمندان سیاسی برای تدوین استراتژی ها و برنامه های عملیاتی مورد استفاده در ادارات و سیاست های مختلف دولت مورد استفاده قرار می گیرند.
مدیر امور دولتیمدیران دولتی غالبا اعضای تیم روابط عمومی یک سازمان هستند. آنها مسئولیت حفظ و مدیریت ارتباطات با اعضای ارگان‌های مختلف دولتی را بر عهده دارند. مدیران امور دولتی برای شرکت ها، سازمان های غیر انتفاعی، مراکز مراقبت های بهداشتی و… کار می کنند.
اقتصادداناقتصاددانان در مورد روند های مالی تحقیق می کنند و بر اساس مطالعات خود توصیه ها و پیش‌بینی هایی را ارائه می کنند. آنها ممکن است هنگام تدوین قوانین جدید مالی و یا برنامه ریزی شرکت ها برای پیشرفت مالی در آینده به آنها مشاوره بدهند.

درباره کار در کانادا ، قانون کار کانادا و همچنین کاریابی در کانادا بیشتر بدانید.

میانگین درآمد رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

میانگین درآمد رشته علوم سیاسی در خارج از کشور

پایگاه Salary Expert معتبر ترین پایگاه در زمینه اطلاع رسانی درآمد مشاغل مختلف در سطح جهان است. اطلاعات گردآوری شده از این پایگاه به‌صورت دوره ای به روزرسانی می شوند، بنابراین بدیهی است که برای بررسی دقیق تر آمار و ارقام حتما بایستی به به روزرسانی های این پایگاه دسترسی داشته باشید. (افراد مبتدی با سابقه کار 1 تا 3 سال و افراد ارشد با سابقه کار بیش از 8 سال در نظر گرفته شده اند.)

عنوان شغلیکشوردرآمد / جزئیات
مشاور سیاسیآمریکامیانگین حقوق سالانه : 94,460 دلار
میانگین حقوق ساعتی : 45.41 دلار
متوسط پاداش : 2,635 دلار
حقوق مبتدی : 66,594 دلار
حقوق ارشد : 117,141 دلار
مشاور سیاسیآلمانمیانگین حقوق سالانه : 67.793 یورو
میانگین حقوق ساعتی : 32,59 یورو
متوسط پاداش : 1.891 یورو
حقوق مبتدی : 47.794 یورو
حقوق ارشد : 84.072 یورو
مشاور سیاسیفرانسهمیانگین حقوق سالانه : 54 626 یورو
میانگین حقوق ساعتی : 26,26 یورو
متوسط پاداش : 1 524 یورو
حقوق مبتدی : 38 489 یورو
حقوق ارشد : 67 703 یورو
مشاور سیاسیانگلیسمیانگین حقوق سالانه : 50,671 پوند
میانگین حقوق ساعتی : 24.36 پوند
متوسط پاداش : 1,414 پوند
حقوق مبتدی : 35,723 پوند
حقوق ارشد : 62,838 پوند
متخصص روابط عمومیاسترالیامیانگین حقوق سالانه : 91,210 دلار
میانگین حقوق ساعتی : 43.85 دلار
متوسط پاداش : 2,317 دلار
حقوق مبتدی : 65,616 دلار
حقوق ارشد : 112,644 دلار
متخصص روابط عمومیکانادامیانگین حقوق سالانه : 77,923 دلار
میانگین حقوق ساعتی : 37.46 دلار
متوسط پاداش : 1,979 دلار
حقوق مبتدی : 55,966 دلار
حقوق ارشد : 96,078 دلار
متخصص روابط عمومیایتالیامیانگین حقوق سالانه : 49.320 یورو
میانگین حقوق ساعتی : 23,71 یورو
متوسط پاداش : 1.253 یورو
حقوق مبتدی : 35.392 یورو
حقوق ارشد : 60.759 یورو
متخصص روابط عمومیژاپنمیانگین حقوق سالانه : 6,354,493 ین
میانگین حقوق ساعتی : 3,055.04 ین
متوسط پاداش : 161,404 ین
حقوق مبتدی : 4,557,206 ین
حقوق ارشد : 7,823,420 ین
برنامه ریز شهریهلندمیانگین حقوق سالانه : 58.841 یورو
میانگین حقوق ساعتی : 28,29 یورو
متوسط پاداش : 1.477 یورو
حقوق مبتدی : 41.878 یورو
حقوق ارشد : 72.748 یورو
برنامه ریز شهریدانمارکمیانگین حقوق سالانه : 526.763 کرون
میانگین حقوق ساعتی : 253,25 کرون
متوسط پاداش : 13.222 کرون
حقوق مبتدی : 374.793 کرون
حقوق ارشد : 651.069کرون
برنامه ریز شهریروسیهمیانگین حقوق سالانه : 873 287 روبل
میانگین حقوق ساعتی : 419,85 روبل
متوسط پاداش : 21 920 روبل
حقوق مبتدی : 628 591 روبل
حقوق ارشد : 1 091 953 روبل
برنامه ریز شهرییونانمیانگین حقوق سالانه : 33.452 یورو
میانگین حقوق ساعتی : 16,08 یورو
متوسط پاداش : 840 یورو
حقوق مبتدی : 23.747 یورو
حقوق ارشد : 41.253 یورو
وکیلترکیهمیانگین حقوق سالانه : 146.042 لیره
میانگین حقوق ساعتی : 70,21 لیره
متوسط پاداش : 9.887 لیره
حقوق مبتدی : 101.649 لیره
حقوق ارشد : 184.080 لیره
وکیلاماراتمیانگین حقوق سالانه : 379,983 درهم
میانگین حقوق ساعتی : 182.68 درهم
متوسط پاداش : 25,725 درهم
حقوق مبتدی : 263,001 درهم
حقوق ارشد : 476,276 درهم
وکیلبرزیلمیانگین حقوق سالانه : 184.381 رئال
میانگین حقوق ساعتی : 88,64 رئال
متوسط پاداش : 12.483 رئال
حقوق مبتدی : 127.984 رئال
حقوق ارشد : 231.770 رئال
وکیلاتریشمیانگین حقوق سالانه : 90 020 یورو
میانگین حقوق ساعتی : 43,28 یورو
متوسط پاداش : 6 094 یورو
حقوق مبتدی : 61 963 یورو
حقوق ارشد : 112 212 یورو
تحلیلگر سیاسیچینمیانگین حقوق سالانه : 184,192 رنمینبی
میانگین حقوق ساعتی : 88.55 رنمینبی
متوسط پاداش : 4,126 رنمینبی
حقوق مبتدی : 133,718 رنمینبی
حقوق ارشد : 229,556 رنمینبی
تحلیلگر سیاسیهندمیانگین حقوق سالانه : 6,33,829 روپیه
میانگین حقوق ساعتی : 304.73 روپیه
متوسط پاداش : 14,198 روپیه
حقوق مبتدی : 4,62,257 روپیه
حقوق ارشد : 7,93,563 روپیه
تحلیلگر سیاسیکره جنوبیمیانگین حقوق سالانه : 37,051,310 وون
میانگین حقوق ساعتی : 17,813.13 وون
متوسط پاداش : 829,949 وون
حقوق مبتدی : 26,748,961 وون
حقوق ارشد : 45,920,312 وون
تحلیلگر سیاسیلهستانمیانگین حقوق سالانه : 93 425 زلوتی
میانگین حقوق ساعتی : 44,92 زلوتی
متوسط پاداش : 2 093 زلوتی
حقوق مبتدی : 67 119 زلوتی
حقوق ارشد : 115 225 زلوتی
اقتصاددانسوئیسمیانگین حقوق سالانه : 123’434 فرانک
میانگین حقوق ساعتی : 59.34 فرانک
متوسط پاداش : 4’419 فرانک
حقوق مبتدی : 85’276 فرانک
حقوق ارشد : 153’273 فرانک
اقتصاددانمالزیمیانگین حقوق سالانه : 157,564 رینگیت
میانگین حقوق ساعتی : 75.75 رینگیت
متوسط پاداش : 5,641 رینگیت
حقوق مبتدی : 109,885 رینگیت
حقوق ارشد : 197,503 رینگیت
اقتصاددانپانامامیانگین حقوق سالانه : 49,278 بالبوا
میانگین حقوق ساعتی : 23.69 بالبوا
متوسط پاداش : 1,764 بالبوا
حقوق مبتدی : 34,270 بالبوا
حقوق ارشد : 61,596 بالبوا
اقتصادداناوکراینمیانگین حقوق سالانه : 637 270 گریونا
میانگین حقوق ساعتی : 306,38 گریونا
متوسط پاداش : 22 814 گریونا
حقوق مبتدی : 448 698 گریونا
حقوق ارشد : 806 471 گریونا

درباره میانگین حقوق در کانادا و مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بدانید.

سخن پایانی

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته علوم سیاسی چیست؟

در رشته علوم سیاسی شما باید مدارک هویتی خود را آماده کنید که پاسپورت معتبر یکی از مهم‌ترین آن‌ها به شمار می‌رود. در این رشته و در مقطع تحصیلات کارشناسی باید مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ریز نمرات و مدرک زبان آماده شود. در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز نیاز است تا مدارکی مانند توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه را آماده کنید. مطمئنا آماده کردن دقیق و کامل این مدارک نقش اساسی در اپلای علوم سیاسی دارد.
در بسیاری از دانشگاه‌ها ممکن است مدارک بیشتری نیز درخواست شود و برای اطلاع از آن می‌توانید به وب سایت هر یک از دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

آیا داشتن مدرک زبان برای اپلای علوم سیاسی الزامی است؟

داشتن مدرک زبان از جمله مهم‌ترین مدارکی است که برای اپلای در این رشته مورد نیاز است. در واقع، این رشته اتکای زیادی روی سطح زبان فرد دارد و برای تحصیل در آن و ادامه شغل باید سطح عالی زبان ارائه شود. مدرک زبان تافل و آیلتس در این رشته مورد قبول است و براساس شرایط دانشگاه‌های مختلف ممکن است سایر مدارک بین المللی نیز مورد قبول باشد.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در رشته علوم سیاسی فراهم شده است؟

در رشته علوم سیاسی نیز مانند سایر رشته‌ها بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده است. برای دریافت بورسیه‌ها معدل بالا و رزومه خوب از اهمیت زیادی برخوردار است. باید اشاره کرد که بعضی از بورسیه‌ها بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهند و بعضی دیگر نیز می‌توانند تمامی هزینه‌های زندگی و تحصیل را پوشش دهند. در واقع، داشتن معدل بالا و نمرات مدرک زبان از شروط اصلی است که می‌توان با ارائه آن از بورسیه‌های خارج دانشگاه نیز استفاده کرد.

فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی در چه بخش‌هایی مشغول به فعالیت می‌شوند؟

در این رشته بخش‌های تخصصی بسیاری وجود دارد که می‌توان تحلیلگر بازار، کارمند قانون گذار، مشاور سیاسی، برنامه ریز شهری و وکیل را نام برد. شما با داشتن مهارت مورد نظر می‌توانید در بخش‌های مورد علاقه در این رشته مشغول به تحصیل شوید که گرایش مربوطه در سطح دانشگاهی قابل انتخاب است.

آیا امکان ادامه تحصیل در رشته علوم سیاسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم شده است؟

در رشته علوم سیاسی امکان تحصیل در مقاطع مختلف مهیا شده است. با گذراندن سطح تحصیلات دانشگاهی در مقطع کارشناسی می‌توانید در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز پذیرش بگیرید و از مهم‌ترین نکات در مورد پذیرش ارائه رزومه تحصیلی و شغلی مناسب است.

گرایش‌های مختلف علوم سیاسی شامل کدام موارد است؟

از گرایش‌های مهمی که در این رشته وجود دارد می‌توان به سیاست داخلی، سیاست بین الملل و اندیشه سیاسی اشاره کرد. در این رشته با تحصیل در مقطع کارشناسی می‌توانید در مقاطع تحصیلات تکمیلی گرایش مورد نظر را انتخاب کنید.

آیا تحصیل رشته علوم سیاسی در خارج از کشور آسان است؟

اگر به خواندن، نوشتن و تحقیق فراوان علاقه ندارید، تحصیل رشته علوم سیاسی برای شما سخت و دشوار خواهد بود زیرا اساسا همه فعالیت های این رشته به تحقیق، خواندن و نوشتن ختم می شوند. اما اگر خصوصیات گفته شده را داشته باشید رشته علوم سیاسی واقعا آسان خواهد بود.

آیا بدست آوردن کار با مدرک علوم سیاسی دشوار است؟

تامین هزینه های زندگی با مدرک کارشناسی علوم سیاسی کار ساده ای نخواهد بود -حداقل اگر به دنبال کسب درآمد باشید- اگر به فکر کار رایگان هستید مدرک کارشناسی علوم سیاسی مناسب شما خواهد بود. اگر به دنبال مشاغل با حقوق مناسب هستید پس باید به فکر مدرک کارشناسی ارشد و دکترای علوم سیاسی باشید.

آیا مدرک علوم سیاسی یک مدرک بدرد نخور تلقی می شود؟

خیر؛ به هیچ عنوان. با سرچ ساده در اینترنت درباره علوم سیاسی و اهمیت این رشته در معادلات جهانی، به اهمیت این علم پی خواهید برد.

آینده شغلی رشته علوم سیاسی به چه صورت است؟

بر اساس اطلاعات منتشر شده از اداره آمار مشاغل (BLS) رشد 6 درصدی برای مشاغل حوزه علوم سیاسی در بین سالهای 2019 تا 2029 پیش بینی شده است. دانشمندان علوم سیاسی آمریکا در سال 2019 به طور متوسط 122,220 دلار دریافت کرده اند. این اعداد و ارقام نشان دهنده اهمیت بالای این رشته خصوصا در سال های آتی هستند.

درآمد رشته علوم سیاسی در کانادا چقدر است؟

● مشاور سیاسی : 97,598 دلار کانادا
● وکیل : 150,134 دلار کانادا
● اقتصاد دان : 134,155 دلار کانادا
● تحلیلگر سیاسی : 97,828 دلار کانادا
● برنامه ریز شهری : 85,337 دلار کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل در رشته علوم سیاسی کدام است؟

دانشگاه تورنتو
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مک­ گیل
دانشگاه مونترال
دانشگاه اتاوا
دانشگاه واترلو
دانشگاه یورک

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • faeze

  سلام ببخشید برای ریزنمرات مقطع دبیرستان ، نمره پایین میتونه تاثیر منفی داشته باشه ؟ یا صرفا فقط نمره ها رو میخوان و توجهی ندارن ؟ مثلا نمرات 12 – 13 و … خوب نیست ؟

 • محمد

  ریز نمرات دبیرستان برای اپلای در رشته روانشناسی و علوم سیاسی مثل ژنتیک لازمه

 • مبینا

  مرسی از سایت خوبتون فقط اگه بشه با جزئیات و کشورهای بیشتری مثل تحصیل علوم سیاسی در کشور سوئد را مورد بررسی انجام بدید عالی میشه