اپلای مدیریت بازرگانی

اپلای مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی هماهنگی و سازماندهی فعالیت های تجاری است. مدیران کسب و کار بر عملیات نظارت می کنند و به کارکنان کمک می کنند تا به سطوح بالای بهره وری خود برسند. یک مدیر کسب و کار همچنین ممکن است بر کارکنان جدید نظارت داشته باشد یا به کسب و کار کمک کند تا به اهداف عملیاتی و مالی خود برسد.

همه نمی توانند در محل کار رهبر یا مدیر باشند و بسیاری از مردم مسئولیت نظارت بر کارمندان و فرآیندها را نمی خواهند. اما افراد دیگری هستند که احساس می‌کنند که در نقش ‌های مدیریتی کار می ‌کنند و می ‌خواهند تأثیر معناداری بر تیم ‌ها و کارفرمایان خود بگذارند.

اگر علاقه‌ مند به مطالعه تاریخچه رشته مدیریت بازرگانی هستید به این سایت مراجعه فرمایید.

همچنین بخوانید : چگونه اپلای کنیم ، هزینه های اپلای

لینک های مفید!

مراحل اپلای مدیریت بازرگانی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی، اداره یک کسب و کار شامل عملکرد یا مدیریت عملیات تجاری و تصمیم گیری و همچنین سازماندهی کارآمد افراد و سایر منابع برای هدایت فعالیت ها به سمت اهداف و مقاصد مشترک است. به طور کلی، “اداره” به عملکرد مدیریتی گسترده تر، از جمله خدمات مالی، پرسنل و MIS مرتبط اشاره دارد.

مدیران، به طور کلی، در مجموعه ای از وظایف مشترک برای دستیابی به اهداف سازمان و شرکت مشارکت می کنند. هنری فایول این کارکردهای مدیر را به عنوان “5 عنصر اداره” توصیف کرد. به گفته فایول، پنج کارکرد مدیریت عبارتند از:

 • برنامه ریزی
 • سازماندهی
 • فرماندهی
 • هماهنگ کردن
 • کنترل کردن

گاهی اوقات ایجاد خروجی، شامل تمام فرآیندهایی است که محصولی را که یک کسب و کار تولید می کند، می فروشد، به عنوان عنصر ششم اضافه می شود.

اداره آمار کار (BLS) انتظار دارد اشتغال در مشاغل مدیریتی از هم اکنون تا سال 2029 پنج درصد رشد کند که سریعتر از میانگین همه مشاغل است. با پیش بینی باز شدن 505000 موقعیت جدید، فرصت های کار برای شما در مدیریت گسترده است.

کار به عنوان مدیر یا سرپرست شما را به یک نوع شرکت یا صنعت محدود نمی کند. تمامی مشاغل تولیدی و خدماتی نیاز به رهبر دارند. این مورد، از ویژگی های هیجان‌ انگیز شغل مدیریتی است که قبل از اپلای مدیریت بازرگانی می توانید در نظر بگیرید:  فرصت ‌های شغلی  تقریباً بی ‌پایان هستند!

اگر به صورت آنلاین تحقیق کنید، موقعیت ‌های مدیریت سطح ابتدایی مختلفی را مشاهده خواهید کرد، از جمله مشاغلی مانند این:

 • دستیار مدیر فروشگاه
 • مدیر پشتیبانی فروش
 • دستیار مدیر دفتر
 • مدیر ارتباط با مشتری
 • مدیر شیفت

افرادی که در جایگاه مدیریت کار می کنند معمولاً حقوق بیشتری نسبت به کارمندانی که تحت نظارت آن ها هستند دریافت می کنند. آنچه شما به عنوان مدیر می توانید انجام دهید به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال، پاداش ترجیحی کارفرما برای مدیرانش، صنعت و قدرت مالی شرکت، و سابقه و تحصیلات حرفه ای شما.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید : مدیریت بازرگانی در کانادا ، مهاجرت تحصیلی به کانادا

اپلای رشته مدیریت بازرگانی به خارج از کشور

فارغ از اینکه شما دانشجوی یک رشته بازرگانی هستید یا فقط علاقه مند به گسترش دانش خود از جهان هستید، تحصیل در خارج از کشور می تواند فرصتی عالی برای یادگیری فرهنگ های مختلف و افزایش تجارب تجاری باشد که در کشور خود نخواهید آموخت.

شرکت در کلاس های کسب و کار یا اپلای مدیریت بازرگانی به خارج از کشور می تواند به شما کمک کند تا تحصیلات عمومی یا فارغ التحصیلی را تجربه کنید و دانش لازم برای هر حرفه ای را در اختیار شما قرار خواهد داد.

از بهترین ویژگی های مطالعه و اپلای رشته بازرگانی، در داخل یا خارج از کشور، این است که زمینه ها و گرایش های زیادی در تجارت وجود دارد که می توانید تحصیلات خود را بر آن ها متمرکز کنید که یکی از این زمینه ها مدیریت است.

بخش مهمی از هر سازماندهی، مهارت ها و تکنیک های مدیریتی برای آموزش شما در کسب و کار بسیار مهم است. مدیریت بازرگانی ممکن است بسته به کشور و تحصیل در رشته مدیریت در خارج از کشور تنوع زیادی و تفاوت های بسیاری داشته باشد. اگر بتوانید سبک های مدیریتی مختلف را از هر فرهنگ در آینده شغلی خود ترکیب کنید، بسیار موفق و قدرتمند خواهید بود.

بهترین برنامه های مدیریت بازرگانی را از این سایت مشاهده کنید.

ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی

لیست کشورها برای ادامه تحصیل

تحصیل و ادامه تحصیل در رشته مدریت بازرگانی در خارج از کشور، همواره یکی از بزرگ ‌ترین دغدغه ‌های علاقه ‌مندان به این رشته است. توجه داشته باشید که هر کشور دارای شرایط خاصی برای تحصیل در این رشته است.

مدیریت بازرگانی یکی از محبوب ترین مقاطع است که می توانید در آن تحصیل پس از فارغ التحصیلی در طیف گسترده ای از مشاغل مشغول به کار شوید. این به شما درک خوبی از طیف وسیعی از اصول کسب و کار و همچنین مهارت های مدیریت، ارتباطات و تصمیم گیری می دهد.

برنامه های متعددی برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف رشته مدیریت بازرگانی در سراسر جهان موجود است، بنابراین گزینه های تحصیل در خارج از کشور بسیار زیاد خواهد بود.

لیست برخی از کشورها و توضیحاتی در مورد تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در این کشورها

 • ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده مسلماً دارای بیشترین تعداد مدارس و دانشکده های کسب و کار معتبر است که آموزش های عالی و فرصت هایی برای یادگیری را  ارائه می دهند. بهترین مدارس بازرگانی ایالات متحده ترکیبی از موسسات دانشگاهی خصوصی و دولتی هستند.

بیشتر بخوانید : آمریکا یا کانادا

 • انگلستان

بر اساس رتبه بندی Financial Times European Business Schools 2018، 22 مورد از 95 موسسه آموزشی کسب و کار برتر اروپا متعلق به بریتانیا هستند. مدرسه کسب و کار لندن به عنوان مدرسه کسب و کار شماره یک در سراسر اروپا شناخته شده است. این موسسه، اولین موسسه دانشگاهی اروپایی است که در رتبه ‌بندی جهانی مدیریت بازرگانی (2009) قرار گرفته است.

همچنین بخوانید : مهاجرت به انگلیس یا کانادا

 • کانادا

تجارت بین ‌المللی یکی از سریع ‌ترین زمینه ‌های کسب ‌و کار امروزی است، که می‌ تواند نشان دهد که چرا بیش از 40 کالج در سراسر کانادا وجود دارد که اکنون نوعی برنامه تجاری یا مدیریت را ارائه می ‌دهند.

این برنامه ‌ها برای دانشجویانی طراحی شده ‌اند که می ‌خواهند برای شرکت ‌های پیشرو کار کنند و شرکت ‌های خود را اداره کنند، این برنامه ‌ها به شما درک قوی از موضوعاتی می ‌دهد که در کلاس ‌های دیگر پوشش نخواهید داد. چه بخواهید یک لیسانس در کسب و کار یا یک مدرک مدیریت بازرگانی داشته باشید، بیزینس اسکول های کانادا می توانند به شما کمک کنند مدرک مورد نظر خود را کسب کنید.

 • فرانسه

بسیاری از افراد، فرانسه را جزو برترین مکان ها برای آموزش کسب و کار و تجارت نمی دانند، اما فرانسه در واقع دارای 25 مدرسه از 95 مدرسه برتر تجارت در اروپا است. HEC Paris، موسسه ای است که توسط فایننشال تایمز به عنوان برترین ارائه دهنده اروپایی برنامه مدیریت بازرگانی اجرایی و به طور کلی دومین مدرسه برتر کسب و کار در اروپا معرفی شده است.

بیشتر بخوانید : اروپا یا کانادا

 • سنگاپور

سنگاپور ممکن است یک کشور جزیره ‌ای کوچک باشد، اما به خاطر ویژگی های شگفت انگیزی که دارد، به ویژه کیفیت بالای زندگی و استانداردهای آموزشی عالی، شناخته شده است. سه مدرسه کسب ‌و کار ارائه شده در سنگاپور در 11 رتبه برتر QS جهانی مدیریت بازرگانی در آسیا در سال 2018 قرار گرفتند. موسساتی که این مدارک را ارئه میدهند، عبارتند از مدرسه بازرگانی نانیانگ، مدرسه کسب و کار NUS و INSEAD-Singapore.

 • اسپانیا

هفت موسسه آموزش تجارت و بازرگانی اسپانیایی به رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS: رتبه بندی جهانی مدیریت بازرگانی در سال 2018 راه یافتند که سه تا از آن ها در 25 دانشگاه برتر قرار دارند.

 • استرالیا

استرالیا دارای 12 دانشکده بازرگانی است که در رتبه بندی QS Global 2018 رشته مدیریت بازرگانی قرار گرفته اند. اگر به فکر تحصیل در زمینه تجارت در جایی در آسیا و اقیانوسیه هستید، چندین موسسه معتبر در این کشور وجود دارد که می توانند به شما خدمات ارائه دهند.

در ادامه بخوانید : استرالیا یا کانادا

نام کشوربهترین موسسات رشته مدیریت
بازرگانی
آمریکاموسسه وارتون / مدرسه کسب و کار تاک / مدرسه بازرگانی هاروارد / مدرسه بازرگانی کلمبیا / دانشکده مدیریت ساموئل کورتیس جانسون / دانشکده مدیریت ییل
انگلستانمدرسه تجارت لندن / دانشکده بازرگانی دانشگاه ادینبورگ / مدرسه بازرگانی دانشگاه دورهام/ دانشکده مدیریت دانشگاه لنکستر / مدرسه بازرگانی آلیانس منچستر / مدرسه بازرگانی هنلی / دانشکده بازرگانی دانشگاه Strathclyde / دانشکده مدیریت کرانفیلد / مدرسه کسب و کار کاس / مدرسه بازرگانی وارویک / مدرسه بازرگانی کالج امپریال / مدرسه تجارت Judge (کمبریج) / مدرسه تجارت Said (آکسفورد)
کانادادانشگاه ترینیتی وسترن / دانشگاه آلبرتا / دانشگاه مونترال / دانشگاه یورک / دانشگاه سایمون فریزر/ دانشگاه مک گیل / دانشگاه کلگری / دانشگاه واترلو
فرانسهمدرسه مدیریت گرنوبل / مدرسه بازرگانی ESCP اروپا / دانشگاه پاریس دافین / مدرسه بازرگانی تولوز / مدرسه کسب و کار Audencia و IAE de Paris Sorbonne. / مدرسه بازرگانی دانشکده بازرگانی رن
سنگاپورمدرسه بازرگانی نانیانگ / مدرسه بازرگانی NUS / مدرسه بازرگانی INSEAD
اسپانیامدرسه کسب و کار IE (مادرید) / دانشگاه ESADE Ramon Llull (بارسلونا) / مدرسه بازرگانی IESE (بارسلونا) / مدرسه تجارت و بازاریابی ESIC (مادرید) / مدرسه بازرگانی EADA (بارسلونا) / EAE (بارسلونا) / مدرسه تجارت اتحادیه اروپا (بارسلونا).
استرالیامدرسه بازرگانی ملبورن / دانشکده مدیریت تحصیلات تکمیلی استرالیا /(سیدنی) / دانشکده مدیریت فارغ التحصیل مک کواری (سیدنی)/ دانشکده بازرگانی دانشگاه کوئینزلند (بریزبن) /دانشکده بازرگانی دانشگاه استرالیای غربی (پرت)/ مدرسه تجارت باند/ مدرسه بازرگانی دیکین (ملبورن) / دانشکده بازرگانی دانشگاه RMIT (ملبورن) / دانشکده بازرگانی دانشگاه ولونگونگ سیدنی (ولونگونگ) / مدرسه کسب و کار La Trobe (ملبورن) / دانشکده بازرگانی تحصیلات تکمیلی ویکتوریا (ملبورن)
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

گرایش های رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

رشته مدیریت بازرگانی یکی از رشته‌ های محبوب جهان است که در حال حاضر گرایش ‌های متعددی برای ادامه تحصیل دارد. دانشجویان می‌ توانند با توجه به حوزه علاقه ‌مندی خود یکی از این گرایش ‌ها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. برخی از مهم ترین گرایش های مدیریت بازرگانی را در بخش بعدی معرفی خواهیم کرد.

مقاطع تحصیلی و گرایش‌ های رشته مدیریت بازرگانی

شما می توانید در مقطع کاردانی و کارشناسی مدیریت بازرگانی تحصیل کنید. مدرک لیسانس به عنوان BA، BSc یا BBA ارائه می شود. BBA لیسانس مدیریت بازرگانی است و می تواند بیشتر از لیسانس یا BSc روی موضوعات مدیریتی متمرکز شود. دوره لیسانس مدیریت بازرگانی معمولاً سه یا چهار سال طول می کشد.

در مقطع کارشناسی ارشد، MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) به عنوان یک مدرک معتبر در نظر گرفته می شود. آنها اغلب توسط دانشجویانی مطالعه می شوند که چندین سال تجربه کاری در بخش تجارت دارند و می خواهند نقش رهبری را دنبال کنند.

یک مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی معمولاً دو سال کامل طول می کشد، اما برخی از مدارس و موسسات بازرگانی دوره های فشرده یک ساله را نیز ارائه می دهند.مدیریت بازرگانی گاهی اوقات به عنوان ارائه یک آموزش تجاری همه جانبه دیده می شود، بنابراین محتوای برنامه می تواند بسیار متنوع باشد.

 • ماژول ها و موضوعاتی که اکثر برنامه های مدیریت بازرگانی پوشش می دهند
 • حسابداری و امور مالی
 • بازاریابی
 • زنجیره تامین و مدیریت عملیات
 • کارآفرینی
 • مدیریت منابع انسانی
 • سیستم های اطلاعاتی
 • مسائل تجاری بین المللی
 • قانون کسب و کار
 • استراتژی مدیریت
 • بازاریابی دیجیتال

بیشتر بخوانید : ام بی ای در کانادا ، بهترین دانشگاه‌ های مدیریت کانادا

بهترین گرایش برای اپلای رشته مدیریت بازرگانی

دانشجویان با توجه به گرایشی که انتخاب می‌ کنند می‌ توانند در طیف وسیعی از مشاغل مربوط به رشته مدیریت بازرگانی مشغول به کار شوند؛ شاید این سؤال برای شما پیش آید که بهترین گرایش رشته مدیریت بازرگانی چیست؟ دانشجویان همواره به دنبال بهترین گرایش رشته مدیریت بازرگانی هستند تا بتوانند به درآمد بالایی دست پیدا کنند به همین علت گرایشی که برای آن‌ ها پول‌ سازتر باشد بهترین گرایش ممکن برای آن‌ ها به شمار می ‌رود.

اگر به دنبال مدرک مدیریت بازرگانی هستید، نگاهی به هر زمینه مدیریتی به شما کمک می کند تا برای به دست آوردن موقعیتی که بهترین فرصت را برای شما دارد تصمیم بگیرید.

در لیست زیر به میزان درآمد و چشم ‌اندازهای 7 زمینه ای که معمولاً به دنبال دارندگان مدرک مدیریت بازرگانی است می پردازیم.

عنوانتوضیحاتمیانگین
درآمد
مشاغل
بالقوه
مدیر کل یا عملیاتمدیران کل و عملیات، عملیات روزانه را برای بخش خود رهبری می کنند. آنها بودجه ایجاد می کنند، بر کارکنان نظارت می کنند و سیاست ها را تعیین می کنند. اکثرا نیاز به مدرک لیسانس و تجربه کاری دارند.
این شغل برای افراد حرفه ای با تجربه سرپرستی و رهبری، کسانی که مهارت های مدیریت زمان و حل مسئله قوی دارند و کاندیداهایی که توانایی برقراری ارتباط موثر دارند مناسب است.
میانگین حقوق سالانه : 107680 $مدیر عملیات مدیر بازرگانی مدیر فروشگاه
مدیر مالیمدیران مالی بر تحلیلگران مالی نظارت می کنند و برای رسیدن به اهداف مالی سازمان خود برنامه ریزی می کنند.
آنها داده های مالی را برای توصیه استراتژی های سرمایه گذاری و ارزیابی ریسک مالی تجزیه و تحلیل می کنند.
مدیران مالی به طور کلی دارای مدرک لیسانس در امور مالی، مدیریت بازرگانی یا یک رشته مرتبط هستند و باید تجربه کاری به عنوان یک تحلیلگر مالی داشته باشند.
این افراد معمولا افراد حرفه ای با مهارت های تحلیلی قوی و تصمیم گیری مبتنی بر داده ها، رهبران با تجربه مدیریت تیم ها و کسانی که رویکردی جزئی گرا برای حل مشکلات دارند هستند.  
میانگین حقوق سالانه : 134180 $مدیر ریسک مدیر بیمه مدیر ارشد مالی
مدیر فروشمدیران فروش بر تیمی از نمایندگان فروش نظارت می کنند. آن ها داده ها را برای فروش پروژه ارزیابی می کنند و اهداف را تعیین می کنند.
این موقعیت معمولاً به مدرک لیسانس و تجربه در فروش نیاز دارد. افرادی که در این زمینه کار می کنند معمولا افرادی با مهارت های ارتباطی و خدمات مشتری قوی و کسانی که توانایی های سازمانی و رهبری خوبی دارند هستند.  
میانگین حقوق سالانه : 132290 $مدیر حسابداری مدیر توسعه کسب و کار مدیر فروش منطقه
مدیر منابع انسانیمدیران منابع انسانی بر جنبه اداری سازمان ها نظارت دارند. آن ها فرآیند استخدام و غرامت و سوددهی را مدیریت می کنند و اختلافات استخدامی را حل می کنند. اکثر مدیران منابع انسانی دارای مدرک لیسانس با تجربه در زمینه منابع انسانی هستند.
برخی از موقعیت ها نیاز به مدرک کارشناسی ارشد دارند. این افراد معمولا افراد حرفه ای با سابقه منابع انسانی و نامزدهایی با مهارت های بین فردی و ارتباطی قوی هستند.  
میانگین حقوق سالانه : 121220 $مدیر آموزش و توسعه مشاور استخدام مدیر مزایا و غرامت
تحلیلگر مدیریتتحلیلگران مدیریت سازمان ها را برای حل مشکلات و شناسایی رویه های کارآمدتر ارزیابی می کنند. آنها استراتژی هایی را توصیه می کنند که باعث افزایش درآمد و کاهش هزینه ها می شود. اکثر تحلیلگران مدیریت دارای مدرک لیسانس در تجارت یا رشته های مرتبط هستند.
افراد حرفه ای دارای مدرک مدیریت، از جمله مدرک مدیریت بازرگانی، کسانی که توانایی های تحلیلی قوی دارند و افرادی با دیدگاهی جزئی گرا و مهارت های حل مسئله خوب به سمت این شغل می روند.
میانگین حقوق سالانه : 87660 $مشاور مدیریت تحلیلگر فرآیند کسب و کار تحلیلگر عملیات

بورسیه رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

تامین بورسیه‌ های تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه ‌های دانشجویی از راه ‌های مختلفی صورت می گیرد. بورسیه تحصیلی کانادا می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌ گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد شرایط قرار گیرند.

برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است که تنها در صورتی که دانشجو بتواند آن ها را برآورده کند، بورسیه تحصیلی به او تعلق خواهد گرفت. شرایط تعلق گرفتن این بورسیه ‌ها به افراد به شرح زیر است:

 • بورسیه‌ های ورودی : به دانشجویان جدیدالورود تعلق می ‌گیرد و معمولاً بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ‌ها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA : به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام برمی‌ دارند.
 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA : به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل‌توجهی نصیب این دانشجویان می‌ شود و آن ها می ‌توانند برای هزینه ‌های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی : به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌ وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت ‌اند. این کارها به صورتی برنامه ‌ریزی می‌ شوند که به درس دانشجو لطمه ‌ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می ‌توانند به‌صورت تمام‌ وقت کار کرده و حقوق کار تمام ‌وقت را کسب کند.

بورسیه‌ های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

در صورتی‌که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه ‌ها، کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی یا حتی وام‌ های دانشجویی در رشته مدیریت بازرگانی مطلع شوید، می ‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ آگاه شوید. همچنین سایت ‌هایی مانند scholarships ، scholarship portal ، career one stop  طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته‌ ی مربوطه آگاه شوید.

دانشگاه های برتر رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

لیست دانشگاه های برتر

دانشگاه‌ های زیادی در خارج از کشور آموزش رشته مدیریت بازرگانی را به‌ صورت تخصصی و در گرایش‌ های مختلف آن ارائه می ‌دهند. در زیر، با چند تا از بهترین برنامه های کارشناسی مدیریت بازرگانی در بهترین دانشگاه ها آشنا خواهیم شد.

لیست بهترین دانشگاه‌ های ارائه دهنده مدیریت بازرگانی

دانشگاهتوضیحات
دانشگاه پنسیلوانیادانشگاه پنسیلوانیا یک موسسه خصوصی است که در سال 1740 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 9872 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه پنسیلوانیا در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 8 است و شهریه آن 61710 دلار است.
دانشگاه میشیگان-آن آربوردانشگاه میشیگان-آن آربور یک موسسه دولتی است که در سال 1817 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی این دانشگاه 31329 نفر (پاییز 2020) است. دانشگاه میشیگان -Ann Arbor در نسخه ۲۰۲۲ بهترین کالج‌ ها و دانشگاه ‌های ملی، رتبه ۲۳ را کسب کرده است. شهریه و هزینه های داخلی آن 53232 دلار است.
دانشگاه کالیفرنیا-برکلیدانشگاه کالیفرنیا-برکلی یک موسسه دولتی است که در سال 1868 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 30980 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه کالیفرنیا در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 22 است و شهریه آن 44115 دلار است.
دانشگاه تگزاس در آستیندانشگاه تگزاس یک موسسه دولتی است که در سال 1883 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی این دانشگاه 40048 نفر (پاییز 2020) است. دانشگاه تگزاس در نسخه ۲۰۲۲ بهترین کالج‌ ها و دانشگاه ‌های ملی، رتبه 38 را کسب کرده است. شهریه و هزینه های داخلی آن 40032 دلار است.
دانشگاه نیویورکدانشگاه نیویورک یک موسسه خصوصی است که در سال 1831 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 27444 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه نیویورک در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 28 است و شهریه آن 56500 دلار است.
دانشگاه ایندیانا – بلومینگتوندانشگاه ایندیانا – بلومینگتون یک موسسه دولتی است که در سال 1740 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 32986 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه ایندیانا در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 68 است و شهریه آن 38354 دلار است.
دانشگاه A&M تگزاسدانشگاه A&M تگزاس یک موسسه دولتی است که در سال 1876 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 55568 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه A&M تگزاس در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 68 است و شهریه آن 40087 دلار است.
دانشگاه کارولینای شمالی – چپل هیلدانشگاه کارولینای شمالی – چپل هیل یک موسسه دولتی است که در سال 1789 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 19399 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه پنسیلوانیا در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 28 است و شهریه آن 36776 دلار است.
دانشگاه ویرجینیادانشگاه ویرجینیا یک موسسه دولتی است که در سال 1819 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 17311 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه ویرجینیا در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 25 است و شهریه آن 53666 دلار است.
دانشگاه تکنولوژی ماساچوست- MITدانشگاه MIT یک موسسه خصوصی است که در سال 1861 تاسیس شد. تعداد کل ثبت نام در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 4361 نفر (پاییز 2020) است. رتبه بندی دانشگاه MIT در نسخه 2022 بهترین کالج ها و دانشگاه های ملی، رتبه 2 است و شهریه آن 55878 دلار است.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و مشاهده گرایش ها و موضوعات ارائه شده توسط این دانشگاه ها به این سایت مراجعه کنید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید حتماً ویزای تحصیلی داشته باشند. هر کشور، قوانین خاص خودش را برای اعطای ویزای تحصیلی برای دانشجویان دارد. مدت اعتبار ویزا بسته به کوتاه‌ مدت و بلند مدت بودن آن ‌ها با یکدیگر متفاوت است. به ‌عنوان‌ مثال اعتبار ویزا های کوتاه‌ مدت ممکن است از ۳ ماه تا ۳ سال متغیر باشد. دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزا حیاتی است بنابراین یک تیم مشاوره با تجربه در این زمینه می ‌تواند به شما کمک کند.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملاً با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید؛ بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتماً در مورد کشور مقصد تحقیق کنید. نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به‌ شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود.

در ادامه بیشتر بخوانید : تحصیل در کانادا، پذیرش تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا

مدارک و مراحل اخذ ویزای تحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به ‌صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ مدیریت بازرگانی)
 • همراه داشتن نامه‌ پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی ازجمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور موردنظر با حداقل نمره ‌ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالات چاپ ‌شده‌

دقت داشته باشید که مراحل ذکرشده در قسمت بالا به ‌صورت کلی در نظر گرفته‌ شده ‌اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق ‌تر می‌ توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی بستگی به دانشگاهی دارد که قصد تحصیل در آن را دارید. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی‌ های لازم لیست زیر را به ‌عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ‌ها در رشته مدیریت بازرگانی مشترک هستند را جمع ‌آوری کرده است.

 • رشته و دانشگاه موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پرکنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتماً یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌ نامه نیاز دارید.
 • در صورتی ‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ‌ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده ‌اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی‌ تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

در صورت نیاز برای اطلاع از مدارک مورد نیاز و اطلاعات جزئی به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

پیش بینی می شود که چشم انداز شغلی برای مدیریت بازرگانی از سال 2019 تا 2029 به میزان 5 درصد رشد کند که سریعتر از میانگین 4 درصد برای همه مشاغل است (BLS، 2021). با توجه به اینکه جهان اکنون درگیر تجارت جهانی است، قوانین انطباق پیچیده تری باید رعایت شود. به این ترتیب، تقاضا برای متخصصانی که دارای تحصیلات و مهارت های مناسب در تجارت هستند نیز افزایش می یابد.

متوسط حقوق مدیریت بازرگانی برای مشاغل در این زمینه 72,250 دلار در سال 2020 بود. این بالاتر از متوسط ​​برای همه مشاغل یعنی 41,950 دلار است. برخی از مشاغل پردرآمد مانند بازرسان مالی، تحلیلگران مدیریت و مشاوران مالی شخصی دارای میانگین دستمزد بیش از 80000 دلار هستند.

کمترین گروه های حقوق، موقعیت های جمع آوری کننده کمک مالی، متخصصان منابع انسانی و جمع آوری مالیات با میانگین دستمزد سالانه 55000 تا 65000 دلار هستند (BLS، 2021).برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به این سایت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید : بازار کار در کانادا ، کار در کانادا ، ورک پرمیت کانادا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

میانگین درآمد رشته مدیریت بازرگانی

به طور کلی میانگین حقوق مدیریت بازرگانی 74336 دلار در سال و 6194 دلار در ماه است. بالاترین حقوق در این شغل 143500 دلار در سال و 11958 دلار در ماه است.

همچنین می توانید از طریق این سایت از میزان درآمد این شغل در کشورها یا شهر های مختلف آگاه شوید.

درآمد فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی در خارج از کشور

کشورمیزان درآمد
آمریکامیانگین حقوق با مدرک مدیریت بازرگانی کمی بیش از 73000 دلار در سال است.
انگلستانمیانگین حقوق ملی برای یک مدیر بازرگانی در بریتانیا 42461 پوند است.
کانادامتوسط حقوق مدیر بازرگانی در کانادا 85000 دلار در سال یا 43.59 دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح ورودی از 65000 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر مدیران با تجربه تا 117730 دلار در سال درآمد دارند.
فرانسهمیانگین حقوق یک مدیر بازرگانی در فرانسه 45000 یورو است.
سنگاپورمتوسط حقوق مدیر تجاری در سنگاپور 66000 دلار سنگاپور در سال یا 33.85 دلار سنگاپور در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح اولیه از 48000 دلار سنگاپور در سال شروع می شود، در حالی که اکثر مدیران باتجربه تا 96000 دلار سنگاپور در سال درآمد دارند.
اسپانیامیانگین حقوق یک مدیر بازرگانی در اسپانیا 49802 یورو است.
استرالیامتوسط حقوق مدیر کسب و کار در استرالیا 90484 دلار در سال یا 46.40 دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح اولیه از 64245 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر مدیران با تجربه تا 131625 دلار در سال درآمد دارند.
معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره تخصصی رزرو کنید.

سوالات متداول

مدیریت بازرگانی شامل چه مواردی می شود؟

مدیریت بازرگانی شاخه ای از تحصیلات آموزشی است که دانش و آموزش های مربوط به برنامه ریزی، اجرا، نظارت و تجزیه و تحلیل یک شرکت تجاری را ارائه می دهد. در این زمینه آموزشی، فرد با تأسیس یک شرکت یا سازمان و سطوح مختلف عملکردی مانند تولید، مالی، اداری، منابع انسانی، فروش و بازاریابی و غیره آشنا می شود. مدیریت بازرگانی برای دانشجویان از همه رشته‌ ها از جمله بازرگانی، علوم و هنر باز است و می ‌تواند در سطوح کارشناسی (BBA/BMS)، کارشناسی ارشد (MBA/PGDM) و دکترا (PhD، FPM) دنبال شود.

آیا مدیریت بازرگانی  فرصت های شغلی دارد؟

بله؛ رشته مدیریت بازرگانی طیف گسترده ای از فرصت های شغلی را ارائه می دهد. مجموعه مهارت و تجربه عملی شما تعیین کننده نوع موقعیتی است که می توانید کسب کنید.

آیا می توانید با مدرک مدیریت درآمد خوبی کسب کنید؟

پست های مدیریتی دارای بالاترین میانگین حقوق در بین تمام گروه های شغلی اصلی، با میانگین درآمد 105660 دلار در سال هستند. بر اساس گزارش اداره آمار کار، انتظار می ‌رود این مشاغل تا سال 2029 پنج درصد رشد کنند و بیش از نیم میلیون شغل جدید ایجاد شود.

چرا مدیریت بازرگانی رشته خوبی است؟

افراد با مدرک مدیریت بازرگانی می توانند فرصت های شغلی بهتر و بیشتری پیدا کنند. BLS پیش ‌بینی می ‌کند که این رشد این شغل بین سال ‌های 2008 و 2018 به 12 درصد برسد، و افراد با رقابت شدید برای مشاغل مدیریتی سطح بالاتر روبرو خواهند شد. علاوه بر این، مدارک مدیریت کسب و کار و بازرگانی به افراد کمک می کند تا مهارت های تجاری خود را مانند رهبری، ارتباطات بین فردی، فناوری و سایر ویژگی های مدیریتی را افزایش دهند. این مهارت ها معمولاً به عنوان مهارت های سخت در محیط کسب و کار شناخته می شوند و این مهارت‌ های سخت، توانایی ‌های فنی هستند که افراد از طریق سال‌ ها تجربه یا آموزش یاد می‌گیرند.

اشتغال در رشته مدیریت بازرگانی چگونه است؟

دامنه شغلی پس از گذراندن دوره مدیریت بازرگانی با انواع مشاغل مدیریتی در سطح متوسطه و ارشد بسیار زیاد است. پس از گذراندن دوره کارشناسی، یک داوطلب به عنوان مدیر اجرایی در سراسر حوزه های عملکردی استخدام می شود و پس از گذراندن دوره فوق لیسانس در مدیریت بازرگانی، یک داوطلب در سطح مدیریت استخدام می شود.

میانگین درآمد یک مدیر بازرگانی چقدر است؟

به طور کلی میانگین حقوق مدیریت بازرگانی 74336 دلار در سال و 6194 دلار در ماه است. بالاترین حقوق در این شغل 143500 دلار در سال و 11958 دلار در ماه است.

بهترین کشورها برای اپلای مدیریت بازرگانی کدامند؟

به طور کلی کشور های آمریکا، انگلستان، کانادا، فرانسه، سنگاپور، اسپانیا و استرالیا از کشورهایی هستند که یکی از بهترین برنامه های مدیریت بازرگانی را ارائه می دهند. به جز این موارد، از دیگرکشور های برتر برای تحصیل مدیریت بازرگانی، کشورهای سوئیس، مراکش، آلمان، هلند و لبنان هستند.

چشم انداز شغل مدیریت بازرگانی چگونه است؟

پیش بینی می شود که چشم انداز شغلی برای مدیریت بازرگانی از سال 2019 تا 2029 به میزان 5 درصد رشد کند که سریعتر از میانگین 4 درصد برای همه مشاغل است (BLS، 2021). با توجه به اینکه جهان اکنون درگیر تجارت جهانی است، تقاضا برای متخصصانی که دارای تحصیلات و مهارت های مناسب در تجارت هستند نیز افزایش می یابد.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید