مدیریت بازرگانی در کانادا

به منظور آشنایی کامل دانشجویان با مفهوم مدیریت بازرگانی، یک چارچوب آموزشی به نام رشته مدیریت بازرگانی در کانادا در…

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

به منظور آشنایی کامل دانشجویان با مفهوم مدیریت بازرگانی، یک چارچوب آموزشی به نام رشته مدیریت بازرگانی در کانادا در نظر گرفته شده است، تا به دانشجویان در درک مهارت‌ها و کسب دانش مورد نیاز در این رابطه کمک نماید. رشته مدیریت بازرگانی در کانادا با دانشکده‌های بازاریابی، فروش و دانشکده‌های مالی در ارتباط است. این رشته شامل برنامه ‌ریزی و ارائه‌ ی راهبردهای بازرگانی است.  داشتن مدرکی در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا می‌تواند درهای زیادی را به سوی مشاغل پر تقاضا در کانادا به روی متقاضیان تحصیل در این رشته بگشاید. دلیل این موضوع این است که مهارت‌ها و دانش‌های رشته مدیریت بازرگانی قابل انتقال و استفاده در بسیاری از صنایع هستند. این بدان معنا است که شما ممکن است حرفه خود را در یک صنعت آغاز کرده اما بعد از گذشت چند سال، در صنعت دیگری مشغول به کار شوید.

رشته مدیریت بازرگانی درکانادا

ذکر این نکته ضروری است که ممکن است رشته مدیریت بازرگانی با دو عنوان مختلف در مراکز آموزشی تدریس شود. اما بهتر است بدانید که رشته مدیریت بازرگانی با عنوان Business management و رشته مدیریت بازرگانی با عنوان Business administration با یکدیگر متفاوت هستند. اگرچه عموماَ هر دو عبارتِ انگلیسی، در زبان فارسی به مدیریت بازرگانی ترجمه شده است. رشته مدیریت بازرگانی تحت اولین عنوان ذکر شده، به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا بینشی وسیع‌ از مهارت‌های ضروری و مورد نیاز برای اداره یک سازمان را کسب نمایند. از طرف دیگر، با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی تحت عنوان دوم، مهارت‌ های شما جزئی‌ تر بوده و به موضوعاتی که برای تحصیل در دانشگاه انتخاب می‌ کنید بستگی دارد.

موضوعاتی مانند حسابداری، مدیریت منابع انسانی، قانون کسب و کار و اخلاق از جمله موضوعات درسی در  رشته Business administration هستند. همچنین، کار با برنامه ‌های کامپیوتر مانند مایکروسافت آفیس نیز معمولاَ در برنامه‌های درسی این رشته تحصیلی قرار دارد. موضوعات تخصصی نیز عبارت خواهند بود از بازاریابی، مدیریت مالی، استراتژی‌های فروش و خدمات مشتریان. به طور کلی، اگر می‌خوهید به تازگی وارد بازار کار در کانادا شوید، تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا با عنوان Business administration برای شما مناسب‌تر خواهد بود. همچنین، معمولاَ تحصیل در این رشته تحصیلی نسبت به Business management به زمان کمتری نیاز خواهد داشت. بنابراین، زودتر می ‌توانید تحصیل خود را به پایان رسانده و جذب بازار کار شوید.

با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا (Business management) شما واحد‌های درسی بیشتری مانند قوانین کسب و کار و تجارت، سیستم‌های اطلاعاتی، تجارت بین الملل و اصول مدیریت را خواهید آموخت. بنابراین، اگر قصد شما انجام کارهای مدیریتی است و یا در یک کسب و کار، به اندازه کافی تجربه دارید، بهتر است رشته مدیریت بازرگانی با عنوان Business management را برای ادامه تحصیل در کانادا انتخاب کنید. همچنین، در این رشته تحصیلی، اغلب ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و بالاتر امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با رشته مدیریت بازرگانی در کانادا با تراست همراه باشید.

رشته مدیریت بازرگانی درکانادا

اهمیت رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

رشته مدیریت بازرگانی در کانادا برای اداره هر سازمان و شرکتی ضروری است. مدیریت بازرگانی یا مدیریت کسب و کار، رشته ‌‌ای است که به منظور تحلیل، برنامه ‌ریزی و سازماندهی طیف وسیعی از کسب و کارها راه اندازی شده‌ است. دلیل اینکه این رشته خیلی کلی و عمومی به نظر می‌رسد، این است که در واقع، رشته مدیریت بازرگانی، بسیاری از زمینه‌های کاری را پوشش می‌دهد. در حقیقت، با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی، دانشجویان مهارت ‌هایی را می ‌آموزند که برای اداره‌ بهینه‌ ی هر سازمانی مورد نیاز خواهد بود. بنابراین، تفاوتی ندارد که برای اداره ‌ی یک شرکت بزرگ استخدام شده باشید یا قصد راه اندازی کسب و کار محلی و کوچکی را داشته باشید، در هر صورت برای موفقیت در شغل خود، به مهارت ‌های موجود در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا نیاز خواهید داشت.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

دانشگاه های دارای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

دانشگاه های دارای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا هیچ مشکلی نخواهند داشت چرا که دانشگاه‌ های متعددی در کانادا به ارائه‌ ی برنامه‌ های مختلف تحصیلی در رشته مدیریت بازرگانی می پردازند. در ادامه اسامی 10 دانشگاه برتر برای ادامه تحصیل و اپلای در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا ارائه شده است:

University of Toronto (دانشگاه تورنتو)

University of British Columbia (دانشگاه بریتیش کلمبیا)

University of Alberta (دانشگاه آلبرتا)

Western University (دانشگاه وسترن انتاریو)

McGill University (دانشگاه مک گیل)

York University (دانشگاه یورک)

Queen’s University (دانشگاه کویینز)

McMaster University (دانشگاه مک مستر)

University of Montreal (دانشگاه مونترال)

University of Waterloo (دانشگاه واترلو)

درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا بیشتر بخوانید.

دانشگاه های دارای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

دانشگاه Toronto که در مرکز شهر تورنتو واقع شده است، یکی از بهترین دوره‌های مربوط به رشته مدیریت بازرگانی در کانادا را ارائه می ‌دهد. دانشجویان می ‌توانند در دانشکده مدیریت Rotman، دوره ‌های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را در کنار دوره‌ های مشترک، که در بدست آوردن تجربه در سایر رشته‌ ها کمک کننده هستند، برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. دانشکده بازرگانی در دانشگاه British Columbia، به عنوان دانشکده پیشرو در بین تمامی دانشکده ‌های بازرگانی شناخته شده است. دانشکده بازرگانی در دانشگاه بریتیش کلمبیا به بیش از 4000 دانشجوی بومی و بین المللی برنامه ‌های خود را ارائه می‌دهد. این دانشکده که در شهر ونکوور کانادا واقع شده است، نگرش جهانی در رشته بازرگانی را از طریق نحوه تدریس و آموزش رشته بازرگانی در کانادا فراهم کرده است. از دیگر ویژگی‌ های این دانشکده، ارائه ‌ی فرصت‌ های مطالعاتی بین المللی و بسیار متعدد به دانشجویان است. ارائه‌ی 6 دوره کارشناسی ارشد به همراه 9 دوره دکتری در ارتباط با رشته مدیریت بازرگانی، توجه ویژه این دانشگاه را به رشته مدیریت بازرگانی در کانادا نشان می‌دهد.

دانشگاه Alberta در سال 1916 میلادی تأسیس شده است. دانشکده بازرگانی در دانشگاه آلبرتا به عنوان یکی از موسسات پیشرو در زمینه‌ ی پژوهش و آموزش رشته مدیریت بازرگانی در کانادا است. دانشجویان رشته بازرگانی در آلبرتا می توانند از بین 6 تخصص و 7 مدرک ارائه شده در دوره‌ های مشترک، یک حوزه را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. دانشکده بازرگانی دانشگاه آلبرتا دانشجویان را برای شرکت در دوره MBA به منظور کسب تجربه در دنیای واقعی تشویق می‌ نماید.

دانشکده بازرگانی در دانشگاه western که در شهر لندن کانادا در ایالت انتاریو واقع شده است، دانشجویان را از طریق آموزش به روش مطالعه موردی، برای کسب موفقیت آماده می ‌کند. با استفاده از این روش، دانشجویان سناریو‌ های متعدد بازرگانی که در زندگی واقعی وجود دارد را فرا می ‌گیرند. همچنین، دانشکده بازرگانی در دانشگاه وسترن شبکه قدرتمندی از دانش آموختگان رشته بازرگانی در کانادا را ایجاد کرده و فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را خلق کرده است.

دانشکده مدیریت دانشگاه McGill که در مرکز شهر مونترال واقع شده است، دوره‌ های متنوع و انعطاف ‌پذیری را ارائه می ‌دهد. دانشکده بازرگانی دانشگاه یورک که خارج از مرکز شهر تورنتو قرار دارد، بر روی بازرگانی بین الملل تمرکز دارد. این دانشکده به داشتن شرکای آموزشی در هر قاره معروف است. دانشکده بازرگانی دانشگاه کویینز واقع در ایالت انتاریو کانادا نیز پذیرای دانشجویان بین المللی از بیش از 100 کشور جهان است. دانشکده بازرگانی دانشگاه مک مستر که در انتاریو واقع شده است، دانشجویان را تشویق به یادگیری از طریق گذراندن دوره‌ های کارآموزی می‌ کند.

دانشگاه مونترال که دوره‌های خود را به زبان فرانسوی ارائه می‌دهد، با 133 موسسه از 40 کشور جهان همکاری آموزشی دارد. اگرچه دانشگاه واترلو دانشکده بازرگانی ندارد اما دوره های مرتبط را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. این دوره‌ ها برای دانشجویان، تجربه داشتن کار در حدود 500 شرکت را فراهم می‌ کند.

درباره کار‌آموزی در کانادا و دوره های کوآپ کانادا بیشتر بخوانید.

دانشگاه های دارای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

به صورت کلی برای شرکت در دوره‌ های رشته مدیریت بازرگانی در کانادا، از شما یک دیپلم معادل با دیپلم ارائه شده در دبیرستان‌ های کانادا به همراه حداقل نمره زبان 5.5 (عموماَ برای دیپلم مدیریت بازرگانی) و حداقل نمره زبان 6.5 (عموماَ برای دوره‌های کارشناسی و بالاتر) در امتحان آیلتس آکادمیک خواسته می ‌شود. توجه داشته باشید که این نمره زبان با توجه به هر دوره و دانشگاه محل تحصیل متفاوت خواهد بود.

در ادامه شرایط برخی از دوره‌های رشته مدیریت بازرگانی در کانادا آورده شده است:

  • دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سطح کارشناسی اقدام به ارائه‌ ی دو دوره با عنوان‌ های مدیریت بازرگانی و دوره کارشناسی مدیریت و تجارت بین الملل می‌کند. دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی با عنوان Bachelor of Business Administration (BBA) در دانشگاه تورنتو منطقه Mississauga ارائه می‌شود که دانشجویان برای اطلاع از شرایط این دوره با مراجعه به این لینک می‌ توانند با مشاور آکادمیک دانشگاه تماس بگیرند. دوره کارشناسی رشته مدیریت و تجارت بین الملل در منطقه‌ Scarborough ارائه خواهد شد. با توجه به اینکه دانشگاه با 150 دانشگاه در 50 کشور همکاری‌ های آموزشی دارد، دانشجویان می‌ توانند ترم سوم در رشته مدیریت و تجارت بین الملل دانشگاه تورنتو را در یکی از دانشگاه‌ های طرف همکاری با این دانشگاه بگذرانند. برای مشاهده فهرست این دانشگاه‌ها و سایر شرایط به این لینک مراجعه کنید.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشکده بازرگانی در دانشگاه بریتیش کلمبیا دوره ‌های متنوعی از رشته مدیریت بازرگانی در کانادا را ارائه کرده است. دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مدیریت بازرگانی از جمله این دوره‌ ها هستند. همچنین، دیپلم بازاریابی و فروش و دیپلم حسابداری از جمله سایر دوره‌ های دانشکده بازرگانی در دانشگاه بریتیش کلمبیا است. برای مشاهده جزئیات بیشتر مربوط به هر یک از دوره‌ها به نشانی دانشگاه در این لینک مراجعه کنید. حداقل نمره زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی جهت ثبت نام در دوره‌های کارشناسی مدیریت بازرگانی در دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا نمره 6.5 آیلتس آکادمیک است که باید در هر مهارت از نمره 6 کمتر نباشد. همچنین، حداقل نمره تافل آی بی تی 90 در نظر گرفته شده که نیاز است نمره در مهارت‌ های درک مطلب و شنیداری حداقل 22 و در مهارت‌ های دیگر حداقل 21 ارائه شود. سابقه تحصیلی دانشجویان نیز برای شرکت در دوره‌ های مدیریت بازرگانی در این دانشگاه بسیار مهم است و از بین بهترین داوطلبان گزینش برای شرکت در دوره‌ ها انجام خواهد شد.

این دانشگاه در سطح کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی نیز 5 دوره را ارائه می ‌دهد. شرایط شرکت در هر دوره نیز متفاوت است. به عنوان مثال، دوره کارشناسی ارشد تحلیل بازرگانی که در شهر ونکوور کانادا ارائه می شود، دارای 4 ماه کارآموزی در شرکت ‌های معتبر است. همچنین دروس مرتبط با تحلیل داده و کاربرد آن در مدیریت بازرگانی در این دوره ارائه می‌ شوند. دوره کارشناسی ارشد مدیریت نیز یکی دیگر از دوره ‌های این دانشگاه است. از ویژگی‌ های این دوره این است که برای دانشجویانی که دارای مدرک کارشناسی غیر از رشته‌ مدیریت بازرگانی هستند، طراحی شده است. برای دریافت جزئیات مربوط به این دوره می ‌توانید به آدرس سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

همچنین می توانید درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و آزمون تافل برای کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

  • دانشگاه تورنتو

دوره کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی و دوره کارشناسی رشته مدیریت و تجارت بین الملل در این دانشگاه، دوره ‌هایی 4 ساله هستند. هزینه ‌تحصیل در رشته مدیریت و تجارت بین الملل در دانشگاه تورنتو برابر با 57,020 دلار اعلام شده است.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

دوره کارشناسی رشته مدیریت بازرگانی در این دانشگاه دوره‌ای 4 ساله است که دانشجویان را برای تبدیل شدن به یک مدیر بازرگانی آماده می‌ کند. همچنین، دوره کارشناسی ارشد تحلیل بازرگانی، دوره‌ای 12 ماهه است. شهریه شرکت در این دوره برای دانشجویان بین المللی 57,374 دلار کانادا اعلام شده است. به علاوه، دوره کارشناسی ارشد مدیریت دوره‌ ای 9 ماهه است که شهریه شرکت در دوره برای دانشجویان بین المللی در سال اول 46,797.10 دلار اعلام شده است.

درباره هزینه تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

بورسیه تحصیلی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

آن زمان‌ که دانشجویان بتوانند بخشی یا تمام هزینه‌های تحصیلی را از طریق دریافت بورسیه تحصیلی جبران کنند، تحصیل در خارج از کشور می‌ تواند از لذت بیشتری برخوردار باشد. جالب است بدانید که دانشجویان بین المللی از روش های مختلفی می‌ توانند برای دریافت کمک هزینه‌ های تحصیلی و بورسیه جهت تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا اقدام کنند. دولت کانادا و بسیاری از موسسات آموزشی اقدام به ارائه بورسیه‌ های تحصیلی تحت عنوان‌ های مختلف به دانشجویان بین المللی می ‌کنند.

 به عنوان مثال، چنانچه قصد اپلای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا را داشته باشید، این دانشگاه بعد از ثبت نام، به صورت خودکار شما را برای بورسیه ‌های این دانشگاه در نظر خواهد گرفت. بورسیه های تحصیلی برخلاف وام‌های دانشجویی از این مزیت ویژه برخوردار هستند که دانشجویان نیازی نیست تا مقدار بورسیه دریافت شده را بازگردانند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره چگونگی اخذ بورسیه از دانشگاه های خارجی، می توانید به محتوای بورسیه تحصیلی خارج از کشور مراجعه کنید.

در ادامه برخی از بورسیه‌ های ارائه شده در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه‌ های کانادا آورده شده است:

مقدار بورسیهنوع بورسیهدانشگاه
5 هزار الی 10 هزار دلاربورسیه دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی برای دانشجویان ممتاز آسیایی
بورسیه دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی برای دانشجویان ممتاز خاورمیانه
دانشگاه بریتیش کلمبیا
500 دلار الی 20 هزار دلاربورسیه دوره کارشناسی دانشکده بازرگانیدانشگاه آلبرتا
250 بورسیه هر کدام به ارزش 8 هزار دلاربورسیه ورودی برای دانشجویان با سابقه تحصیلی درخشاندانشگاه وسترن

همچنین، یکی از سایت ‌های بسیار خوبی که دانشجویان می ‌توانند با مراجعه به آن، از انواع بورسیه‌ ها و کمک هزینه‌های تحصیلی در رشته‌ های مختلف مانند رشته مدیریت بازرگانی در کانادا با خبر شوند، سایت FinAid است. برای مشاهده جزئیات بیشتر می ‌توانید به آدرس سایت در این لینک مراجعه کنید.

بورسیه تحصیلی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

کد مشاغل رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

کد شغلی برای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، با عنوان مشاغل ارائه‌ دهنده ‌ی مشاوره‌ ی مدیریت بازرگانی، با شماره 1122 ذکر شده است. برای مشاهده جزئیات مربوط به رشته‌های مرتبط با این کد شغلی به این لینک مراجعه کنید.

مسیر شغلی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

بعد از بدست آوردن یک مدرک دیپلم از کالج‌ های کانادا یا مدرک کارشناسی از دانشگاه‌ های این کشور در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا، می‌ توانید فرصت‌ های شغلی خوبی در کانادا داشته باشید. همچنین، برخی از شرکت ‌ها در کانادا ممکن است برای مشاغل مشاوره مدیریتی، گواهی تأیید صلاحیت از انجمن مشاوران مدیریت در ایالت مورد نظر را درخواست کنند. به علاوه، اگر مشاوره‌ های مدیریتی در بخش های مرتبط با حوزه بهداشت و درمان صورت بگیرد، ممکن است نیاز به ارائه‌ ی گواهی از طرف سازمان CHIMA در کانادا وجود داشته باشد.

مسیر شغلی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

در ادامه به معرفی برخی از مشاغلی که فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی در کانادا ممکن است در آنها مشغول به کار شوند می‌پردازیم:

  • یکی از شغل‌ هایی که می‌توانید با دریافت مدرک در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا انتخاب کنید، فرصت شغلی به عنوان مجری توسعه بازرگانی است. در این موقعیت شغلی، شما مسئول توسعه کلی کسب و کار هستید. بنابراین، روابط شرکت را با مشتری ‌ها و سهامداران آن بهبود و گسترش می‌دهید. شغل دیگری که می‌توانید با داشتن مدرکی در رشته مدیریت بازرگانی وارد آن شوید، مشغول به کار شدن به عنوان مشاور مدیریت در کانادا است. در این موقعیت شغلی، شما مسئول بهبود بخشیدن به ارزش کسب و کار سازمان هستید. همچنین، حل مشکلات مربوطه نیز بخشی از وظایف شما است.
  • دستیار فروش از دیگر فرصت‌ های شغلی برای یک فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی در کانادا است. در این موقعیت شغلی شما مسئول فروش کالا و خدمات سازمان به مشتریان و نمایندگان دولتی و خصوصی هستید. همچنین، شغل‌ هایی مانند حسابداری و نمایندگی خدمات مشتریان از جمله شغل‌ هایی هستند که با تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا می‌توانید در آنها مشغول به کار شوید.
مسیر شغلی رشته مدیریت بازرگانی در کانادا

سوالات متداول

آیا تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا خوب است؟

بدست آوردن یک دیپلم در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا می ‌تواند شما را در صنایع مختلف کانادا مشغول به کار کند. بسیاری از موسسات آموزشی عالی در جهان اقدام به ارائه‌ ی دیپلم در رشته مدیریت بازرگانی می ‌کنند، اما دانشجویان بیشتر ترجیح می ‌دهند تا این دوره را در کشور کانادا داشته باشند. در حقیقت از سال 2017 تا کنون، در حدود 494 هزار دانشجوی بین المللی در کانادا تحصیل کرده‌ اند که نسبت به سال 2010 یک افزایش 119 درصدی را نشان می‌ دهد. این موضوع به علت کیفیت بالای آموزشی است که کشور کانادا به دانشجویان بین المللی ارائه می‌ دهد.

مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی در کانادا در افزایش حقوق تأثیر دارد؟

طبق آماری که در سال 2017 گزارش شده است، فارغ التحصیلان مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت بازرگانی در کانادا با برخورداری از درآمدی در حدود 85 هزار دلار در سال، در بین پر درآمدترین گروه فارغ التحصیلان در کانادا قرار داشتند.

آیا دانشجویان رشته مدیریت بازرگانی در کانادا اجازه کار همزمان با تحصیل را دارند؟

دانشجویان اجازه کار همزمان با تحصیل را به اندازه 20 ساعت در هفته خواهند داشت. همچنین، اجازه‌ ی کار به صورت تمام وقت نیز در زمان تعطیلات وجود دارد. برای آگاهی از جزئیات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

آیا تقاضا برای رشته مدیریت بازرگانی در کانادا وجود دارد؟

در فهرستی که بر طبق سایت trade schools منتشر شده است، موقعیت شغلی برای مشاوران مدیریت بازرگانی در کانادا، به عنوان یکی از 17 شغل پر تقاضا در کشور کانادا معرفی شده است.

درآمد رشته مدیریت بازرگانی در کانادا چقدر است؟

درآمد رشته مدیریت بازرگانی در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله می ‌توان به موقعیت شغلی اشاره کرد. به عنوان مثال، اگر به عنوان یک دستیار فروش در کانادا مشغول به کار شوید، درآمدی در حدود 40,400 دلار کانادا در سال را به طور میانگین خواهید داشت. در حالی که یک مجری مدیریت بازرگانی درآمدی در حدود 60,500 دلار کانادا در سال  را به طور میانگین دارد. همچنین، مشاوران مدیریتی می‌توانند به طور میانگین درآمدی در حدود 77,800 دلار کانادا را در سال داشته باشند.