پست داک کانادا

پست داک در کانادا

در سال‌های اخیر به دلیل استقرار دانشگاه‌های بسیار مشهور در ایالات مختلف کانادا، دانشجویان از سر‌تا‌سر دنیا، دانشگاه‌های کانادا را برای تحصیل در رشته‌های مختلف برمی‌گزینند. اکثر این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی‌های جهانی، جایگاه‌های معتبری را به خود اختصاص داده‌اند. امکاناتی که در دانشگاه‌های کانادا در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شوند هم از لحاظ علمی و هم حمایت‌های مالی، توجه بسیاری از علاقه‌مندان به تحصیل را به خود جلب نموده است. یکی از مقاطع تحصیلی که تعداد زیادی از دانشجویان بین‌الملل، به خصوص ایرانی‌ها برای ورود به آن اقدام می‌کنند پسا دکتری است. بیشتر دانشجویانی که دوره دکتری خود را تمام کرده‌اند برای تکمیل آن بخش از تز دکتری که قابلیت تحقیق و پژوهش دارد؛ وارد مقطع پست داک می‌شوند. اگر قصد دارید این مقطع تحصیلی را در یکی از دانشگاه‌های کانادا پشت سر بگذارید؛ برای کسب اطلاعات کامل در مورد اقدام به تحصیل در دوره پست داک کانادا، لطفأ در این مقاله با ما همراه باشید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

دوره تحصیلی پست ‌داک چیست

پست‌داک یا پسا‌دکتری، مقطع تحصیلی است که برخی از دانشجویان پس از پایان دوره دکتری، وارد آن می‌شوند. برای تحصیل در دوره دکتری در دانشگاه‌های کانادا، رویه واحدی وجود ندارد و هر دانشگاه ممکن است طبق قوانین خود به متقاضیان برای تحصیل در دوره پسادکتری پذیرش بدهد. آنچه در این مقاله بررسی می‌کنیم، موارد عمومی است که تقریبأ در تمام دانشگاه‌های کانادا برای دادن پذیرش، رعایت می‌شود.

اهمیت تحصیل در دوره پست داک کانادا

بسیاری از دانشجویانی که در دوره پست داک در یکی از دانشگاه‌های کانادا در حال تحصیل هستند، قصد دارند پس از اتمام تحصیل خود در یکی از دانشگاه‌ها به عنوان عضو هیأت علمی مشغول به کار بشوند. معمولأ برای دانشگاه‌ها در زمان جذب استاد، اعتبار دانشگاهی که متقاضی، آخرین دوره تحصیلی خود را در آن سپری نموده از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین دلیل هم دانشجویان به دنبال گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های معتبر در کانادا هستند.

مزایای تحصیل در دوره پست داک کانادا

 • یکی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در مقطع پست داک کانادا، پایین بودن هزینه تحصیل در این دوره و در نظر گرفتن بورس‌های تحصیلی متعدد برای متقاضیان است. بورس‌های تحصیلی پست‌داک، در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا و در رشته‌های مختلف ارائه می‌شود.
 • دانشجویانی که به قصد تحصیل در دوره پست داک کانادا برای دریافت ویزای این کشور اقدام می‌کنند؛ راحت‌تر می‌توانند اقامت خانوادگی دریافت کنند. یعنی دانشجو می‌تواند همسر و فرزند خود را در طول دوره تحصیل در کانادا در کنار خود داشته باشد.
 • دانشجوی مشغول به تحصیل در دوره پست داک کانادا می‌تواند به عنوان استادیار به تدریس در دانشگاه مشغول شود و به طور سالانه حدود 50000 دلار درآمد داشته باشد.
 • فارغ‌التحصیلان می‌توانند با ورود به بازار کار در کانادا، برای اقامت دائم خود در این کشور اقدام کنند.

فرآیند گرفتن پذیرش برای تحصیل در دوره پست داک کانادا

 • باید در دانشگاه مورد نظر استادی را که قرار است برای تحصیل در دوره پست داک با او همکاری داشته باشید انتخاب کنید. به این منظور باید از اولویت‌های پژوهشی اساتید مطلع بشوید. هر استادی تمایل دارد به دانشجویی پذیرش بدهد که زمینه تحقیقاتی او با اهداف تحقیقاتی استاد، همسو باشد.
 • بعد از انتخاب استاد می‌توانید از طریق ایمیل با او ارتباط برقرار کنید. همچنین می‌توانید برای گفت‌و گوی حضوری با استاد مورد نظر خود در دانشگاه، با او وقتی را هماهنگ کنید. به این نکته دقت داشته باشید که درخواست خود را هیچ گاه برای اداره پست‌داک دانشگاه ارسال نکنید چون این اداره به هیچ درخواستی پاسخ نمی‌دهد.

مدارک لازم برای تحصیل در دوره پست داک کانادا

 • ارائه مدرک دکتری و مدارک مربوط به مقاطع قبلی
 • مدرک زبان با نمره مورد نظر دانشگاه. معمولأ برای متقاضیان تحصیل در دوره پست‌داک، نمره بیشتری در نظر گرفته می‌شود.
 • ویزای کانادا

اطلاعات جامع ریکوایرمنت های دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

بازار کار کانادا برای فارغ‌ التحصیلان دوره پست ‌دکترا

بیشتر دانشجویان پس از پایان دوره تحصیلی خود، به عنوان هیأت علمی در یکی از دانشگاه‌های کانادا یا خارج از کانادا استخدام می‌شوند. اما برخی از دانشجویان نیز به عنوان پژوهشگر در موسسه‌ها و شرکت‌ها مشغول به کار می‌شوند. عده‌ای نیز ممکن است به حضور خود در دانشگاه محل تحصیل به عنوان محقق و برای پیشبرد طرح تحقیقاتی خود ادامه بدهند.  برای کسب اطلاعات لازم در مورد موقعیت شغلی فارغ‌التحصیل‌های مقطع پسا دکتری کانادا به سایت‌های زیر مراجعه کنید:

 • FindAPostdoc.com
 • National Institute of Environmental Health Sciences
 • National Institutes of Health

طول مدت تحصیل در دوره پست ‌داک کانادا

معمولأ دانشجویان پس از گذشت یک یا دو سال، تحصیل خود را در دوره پست‌داک کانادا به پایان می‌رسانند اما در برخی از رشته‌ها به خصوص در مواردی که پروژه‌ای برای سال‌ها در دانشکده موضوع تحقیق و پژوهش بوده؛ ممکن است دوره تحصیل طولانی‌تر باشد.

در چه مراکز آموزشی امکان گذراندن دوره پست ‌داک وجود دارد

دانشجویان می‌توانند این دوره تحصیلی را در دانشگاه‌های دولتی، خصوصی و برخی از موسسات تحقیقاتی بین‌المللی پشت سر بگذارند. البته در بعضی از موسسات آموزشی وابسته به دانشگاه‌ها نیز دوره پسادکتری ارائه می‌شود.

انواع دوره‌های پسا‌ دکترا در کانادا

بعضی از دوره‌های پست‌داک خاص هستند یعنی برنامه حضور در آن‌ها فقط توسط برخی از دانشگاه‌ها و موسسات ارائه می‌شوند که در اصطلاح به آن‌ها center- specificگفته می‌شود. اما برخی دیگر از برنامه‌های پست‌داک را در اکثر دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌توان پیدا کرد مانند دوره آموزشی ماری کوری و مکس وبر.

پست ‌داک کانادا برای رشته ‌های آزمایشگاهی و علوم پایه

متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌های علوم پایه و رشته‌های آزمایشگاهی را دارند لازم است حتمأ با مدیر آزمایشگاهی که قرار است در آن پروژه تحقیقی خود را انجام بدهند؛ صحبت کنند. سعی کنید در این گفت‌و گو که می‌تواند به صورت آن لاین یا تلفنی باشد، توانایی‌های خود را اثبات کنید و تمام سوالات خود را در مورد هزینه انجام پروژه بپرسید. برای برخی از دوره‌های فوق دکتری، هزینه انجام پروژه به طور کامل از سوی دانشگاه یا موسسه‌ای که کار تحقیقی برای او انجام می‌شود؛ پرداخت خواهد شد و در بعضی دیگر از پروژه‌ها فقط بخشی از هزینه تامین می‌گردد.

همچنین لازم است که در مورد تعداد دانشجویان فوق دکتری که قرار است دانشگاه یا موسسه آن‌ها را جذب نماید سوال کنید.

اپلای برای دوره پسادکتری کانادا

برای اپلای دوره پسادکتری لازم است که در درخواست خود نکات زیر را رعایت کنید:

 1. در ابتدای درخواست خودتان معرفی کنید و در مورد سوابق تحصیلی و این که در کدام دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اید؛ توضیحاتی را ارائه کنید. سعی کنید این بخش مختصر باشد.
 2. در مورد رزومه علمی خود مانند سطح زبان انگلیسی و مقالاتی که چاپ کرده‌اید صحبت کنید. لازم است که به درخواست خود مدرک زبان و مقاله را نیز پیوست کنید.
 3. اگر مقاله شما هنوز چاپ نشده است دست نوشته آن را ارسال کنید.
 4. به این موضوع که چرا این دانشگاه یا موسسه را برای گذراندن دوره پست‌داک انتخاب کرده‌اید اشاره کنید.
 5. ایمیل شما باید دارای کاور لتر باشد.
 6. برای چند دانشگاه و موسسه اپلای کنید.

بهترین زمان برای اپلای پست ‌داک کانادا

یکی از سوالات رایج در بین متقاضیان تحصیل در دوره پست‌داک کانادا این است که از چه زمانی برای گرفتن پذیرش اقدام کنم. بهترین زمان برای اپلای پست‌داک کانادا، یک سال قبل از پایان دوره دکتری است. توصیه می‌شود که اگر قصد تحصیل در دوره پسادکتری را دارید سعی کنید بین مقطع دکتری و پسادکتری گپ تحصیلی ایجاد نشود چون در دریافت پذیرش تاثیرگذار است.

دکتری دوم بهتره یا پست ‌داک کانادا

برای بعضی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های معتبر کانادا که دوره دکتری را در ایران پشت سر گذاشته‌اند این سوال به وجود می‌آید که آیا گرفتن پذیرش برای تحصیل در دوره دکتری کانادا بهتر است یا ورود به مقطع پسادکتری؟ در واقع بعضی از دانشجویان قصد دارند مقطع دکتری را مجددأ سپری کنند. به این دسته از دانشجویان توصیه می‌شود که با گرفتن مدرک دکتری دوم، وقت و سرمایه خود را تلف نکنند. اگر قرار است وقت و هزینه صرف کنید بهتر است آن را به گرفتن پذیرش برای تحصیل در دوره پست‌داک اختصاص بدهید.

خیلی از متقاضیان، معتقدند که دریافت مدرک دکتری از ایران راه را برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به روی آن‌ها بسته است اما این دسته از متقاضیان بهتر است بدانند که در موارد زیادی دیده شده است که دانشجویی در یکی از دانشگاه‌های تاپ در ایران مدرک دکتری را دریافت کرده و سپس برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا نیز پذیرش گرفته است. بنابراین هیچ‌گاه ناامید نباشید.

دریافت ویزا برای تحصیل در مقطع پست‌ دکتری کانادا

برای تحصیل در دوره پست‌داک در یکی از دانشگاه‌های کانادا باید ویزای کاری دریافت کنید. زیرا شرکت‌کنندگان در دوره پست‌داک، دانشجو محسوب نمی‌شوند و حضور آن‌ها در کانادا برای تحصیل در دوره پسادکتری بیشتر جنبه شغلی دارد. حتی متقاضیانی هم که قرار است خودشان هزینه تحصیل در دوره را پرداخت کنند یا فاند کامل دریافت نکرده‌اند باید ویزای کاری داشته باشند.

هزینه تحصیل در دوره پست ‌داک کانادا

بیشتر دانشگاه‌های کانادا برای متقاضیان تحصیل در دوره پسادکتری در رشته‌های مختلف تحصیلی، بورس در نظر می‌گیرند. دانشجویان می‌توانند با گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های کانادا به طور رایگان در این کشور مشغول به تحصیل بشوند. معمولأ به طور سالانه بین 40000 تا 50000 دلار کانادا به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع پست‌داک، فاند تعلق می‌گیرد. اشخاصی هم که موفق به دریافت فاند نشده باشند می‌توانند با دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا و با هزینه شخصی به تحصیل در دوره فوق دکتری مشغول شوند. جالب است بدانید که دانشجویان خارجی برای تحصیل در دوره پست‌داک کانادا، هزینه کم‌تری را در مقایسه با تحصیل در سایر دوره‌ها پرداخت می‌کنند.

هزینه اپلای تحصیلی کانادا در سال 2022 چقدر است؟

دوره ‌های پست‌ دکترا کانادا برای ایرانی‌ ها

برنامه‌های ذکر شده در این جدول نمونه‌هایی از برنامه‌های پست‌داک برای ایرانی‌ها هستند. متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت دانشگاه یا موسسه مورد نظر، از برنامه‌های پست‌داک مطلع شوند.

برنامه پست داکارائه شده از سوی
Banting Postdoctoral FellowshipsGovernment of Canada
CIFAR Global ScholarsCanadian Institute for Advanced Research
CIHR FellowshipCanadian Institutes of Health Research
Mitacs ElevateMitacs

 

لینک ‌های مفید برای تحصیل در دوره پست ‌داک کانادا

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در دوره پست ‌داک باید خودم طرح پیشنهادی یا پروپوزال بدهم؟

در برخی از دانشگاه‌های کانادا، متقاضی تحصیل در دوره پست‌داک باید خودش پروپوزال آماده کند و آن را برای استاد مورد نظر ایمیل کند. اما در برخی دیگر از دانشگاه‌ها متقاضی باید در طرح مورد نظر دانشگاه مشارکت کند. البته رویه دپارتمان‌های آموزشی در گرایش‌های مختلف تحصیلی در این زمینه ممکن است متفاوت باشد.

فارغ ‌التحصیلان مقطع پست ‌داک در کانادا چه قدر درآمد دارند؟

میانگین درآمد سالانه آن‌ها 50000 دلار کانادا است. البته اشخاصی که در حیطه تخصصی خود ماهر باشند درآمد آن‌ها به 85000 دلار هم می‌رسد. البته در حوزه‌های مختلف، درآمد می‌تواند متفاوت باشد.

آیا مدت تحصیل در دوره پست ‌داک کانادا در زمان درخواست اقامت دائم، جزء سابقه کار در کانادا محاسبه می ‌شود؟

بله در صورتی که قصد شرکت در برنامه Canada Experience class (CEC)  یا برنامه Federal skilled worker programs (FSWP) را داشته باشید.
دانشجویانی که قبلأ برای تحصیل در دوره پست‌داک کانادا ویزای کاری دریافت کرده‌اند اگر بخواهند به اقامت خود در کانادا ادامه بدهند باید چه کار کنند؟ باید درخواست برای مجوز کاری IRCC  را به صورت آن‌لاین تکمیل کنند.

آیا به درآمد دانشجویان پست ‌داک در کانادا مالیات تعلق می‌ گیرد؟

بله طبق قانون CRA در کانادا به درآمد سالانه این دسته از دانشجویان مالیات تعلق می‌گیرد.

6 دیدگاه برای “پست داک کانادا

  با سلام
  من دانشجوی دکترای مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت (سال سوم) هستم . ۴۰ سال سن دارم و ۲ مقاله isi تا الان دارم که یکی از مقالاتم به عنوان نامزد ۱۰ مقاله برتر در یکی از مجلات هلند شد. همچنین ۱۱ سال سابقه کار در پارس جنوبی دارم و همچنان شاغل هستم . می خواستم بدونم اگر بخوام برای پست داک اقدام کنم شرایطم از نظر سنی و رزومه کاری و علمی چطور ارزیابی میشه،؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  با سلام. رزومه بایستی دقیق تر بررسی شود اما بطور کلی برای پست داک نیاز می باشد استاد پیدا کنید.

  با سلام. ویزا پست داک به دلیل اینکه ویزا کاری محسوب می شود در حال حاضر برای ایران تا 32 هفته می‌تواند زمان بر باشد.

  سلام
  یه سوال برای من پیش اومد اینکه برای رشته داروسازی هم میشه برای پست داک کانادا اقدام کرد؟ یعنی دکتری داروسازی عمومی رو از ایران بگیریم و بعد اقدام کنیم برای پست داک ؟ و اینکه فاندی که به دانشجو تعلق میگیره تا چه حدی هزینه ها رو پوشش میده ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین .

  سلام
  بستگی به شرایط دقیق موقعیت پست داک دارد. با توجه به اینکه مدارک تحصیلی شاخه های پزشکی مثل داروسازی که از کشور دیگری گرفته شده باشد، در کانادا مورد قبول نیست و نیاز به ارزیابی های لازم دارد، اگر پوزیشن پست داک نیاز به مدرک معتبر کانادایی داشته باشد، نمی توانید برای آن اقدام کنید. اما اگر شرایط پوزیشن پست داک به گونه ای باشد که مدارک تحصیلی کشورهای دیگر را هم بپذیرد، می توانید برای آن اقدام کنید. همه این موارد را باید از استادی که مربوط به پوزیشن پست داک مورد نظر است، بپرسید.
  معمولا پوزیشن های پست داک، بورسیه و فاند مناسبی دارند و هزینه های زندگی و تحصیل را به طور کامل پوشش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.