مدیر فروش در کانادا

بازار کار مدیر فروش در کانادا

مدیران فروش، فعالیت شرکت‌ها و بخش‌های درگیر در امور بازرگانی، صنعتی، نهادی، تجارت الکترونیکی و فروش عمده و خرده را برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هدایت، کنترل و ارزیابی می‌کنند. افرادی که در این گروه شغلی فعالیت دارند، در موسسه‌های تجاری، صنعتی و عمده‌فروشی و خرده‌فروشی‌ها استخدام می‌شوند.

یکی دیگر از تعریف‌های احتمالی برای شغل مدیر فروش می‌تواند این باشد که مدیران فروش در زمینه قیمت‌گذاری، تبلیغ، فروش، استراتژی بازاریابی، تحقیقات بازار، بازاریابی، توسعه محصول و فعالیت‌های روابط عمومی کار و فعالیت می‌کنند. در واقع، اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره‌کنیم، می‌توانیم بگوییم که آن‌ها جریان محصولات و خدمات را به سمت مشتری سوق می‌دهند. آن‌ها همچنین اهداف فروش را تعیین می‌کنند، مناطق فروش را اختصاص می‌دهند و جلسات آموزشی را برای نمایندگان فروش برگزار می‌کنند.

کدام برنامه مهاجرتی کانادا برای من مناسب است؟

خلاصه پادکست

مشخص کردن بهترین روش، به رزومه و شرایط شما وابسته است. در ادامه به شرح شرایط هر روش بصورت جداگانه، می پردازیم:

 • تحصیلی: سن کمتر از 27 سال، نبود سابقه کار، تمکن مالی شامل شهریه یک سال دانشگاه بعلاوه هزینه زندگی(بین 13 تا 15 هزار دلار کانادا)
 • اکسپرس اینتری: سن کمتر از 32 سال، آیلتس جنرال 7 به بالا، مدرک کارشناسی ارشد، سابقه کار مناسب، تمکن مالی شامل هزینه زندگی برای یک نفر حدود 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • برنامه های استانی کانادا: سن کمتر از 45 سال، دارای سابقه کار و مدرک تحصیلی، آیلتس جنرال حدود 6، تمکن مالی 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • کارآفرینی: دارای سابقه کار مدیریتی، سرمایه و تخصص بالا، تمکن مالی حدود 300هزار دلار کانادا

نحوه‌ی نظارت این مدیران فروش، از یک تجارت به تجارت دیگر است؛ یعنی فعالیت‌های تجاری انجام‌شده بین دو کسب‌وکار مختلف را بررسی و تحلیل می‌کنند. این مدیران ممکن است برای تولیدکننده‌ای که محصولات یا خدمات خود را به یک عمده‌فروش می‌فروشد یا یک عمده‌فروشی که محصولات یا خدمات خود را به یک‌خرده فروش می‌فروشد، کار کنند. در واقع، ازنظر فروش، آن‌ها پل ارتباطی بین هر یک از این دو هستند.

این مدیران فروش، بر فروش مستقیم بین مشاغل و مصرف‌کنندگان منفرد نظارت دارند و به‌طورمعمول، در خرده‌فروشی‌ها کار می‌کنند. آن‌ها را می‌توان پل ارتباطی بین شرکت‌ها و مصرف‌کننده‌ها در نظر گرفت.

وظایف شغلی مدیر فروش در کانادا

آن دسته از افرادی که در گروه مشاغل مدیر فروش دسته‌بندی می‌شوند، برخی از وظایف شغلی زیر و یا حتی همه‌ی آن‌ها را انجام می‌دهند:

 • برنامه‌ریزی مستقیم و ارزیابی فعالیت‌های بخش‌های فروش در مراکز تجاری، صنعتی، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی و سایر مؤسسات
 • سازمان‌دهی عملیات فروش بخشی و منطقه‌ای
 • تعیین رویه‌ها و سیاست‌های سازمانیِ در ارتباط با فروش
 • تعیین برنامه‌ریزی استراتژیک مربوط به خطوط تولید جدید
 • مدیریت تیم فروش در زمینه‌ی ایجاد ارتباط با مشتریان تجاری و پیش برد مذاکرات و همین‌طور قراردادهای فروش
 • استخدام، سازمان‌دهی، آموزش و مدیریت کارکنان
 • ممکن است با بخش بازاریابی برای درک و انتقال پیام‌های بازاریابی به این حوزه همکاری کنند.

عناوین شغلی مدیر فروش در کانادا

افرادی که در گروه شغلی مدیر فروش فعالیت می‌کنند، ممکن است دارای عناوین شغلی مختلفی باشند که در بخش زیر مشاهده می‌کنید:

 • مدیر فروش شرکت
 • مدیر فروش منطقه‌ای
 • مدیر حساب‌های فروش ملی
 • مدیر و گسترش‌دهنده‌ی تجارت

میانگین درآمد مدیر فروش در استان های مختلف کانادا

افرادی که در گروه شغلی مدیر فروش در کانادا در حال فعالیت هستند، در استان‌های مختلف این کشور درآمد و حقوق‌های متفاوتی کسب می‌کنند که در جدول زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید:

استانحداقل
درآمد
متوسط
درآمد
حداکثر
درآمد
آلبرتا۲۳.۷۴ دلار۴۸.۴۷ دلار۹۳.۸۳ دلار
بریتیش کلمبیا۲۳.۰۸ دلار۵۰.۴۸ دلار۹۶.۱۵ دلار
مانیتوبا۳۴.۸۰ دلار۴۸.۰۸ دلار۶۷.۳۱ دلار
نیوبرانزویک۲۹.۶۲ دلار۴۳.۷۵ دلار۶۳.۵۶ دلار
نیوفاندلند و لابرادور۲۹.۶۲ دلار۴۳.۷۵ دلار۶۳.۵۶ دلار
نوااسکوشیا۲۹.۶۲ دلار۴۳.۷۵ دلار۶۳.۵۶ دلار
آنتاریو۲۳.۰۸ دلار۴۴.۶۲ دلار۶۹.۲۳ دلار
جزیره پرینس ادوارد۲۹.۶۲ دلار۴۳.۷۵ دلار۶۳.۵۶ دلار
کبک۲۰ دلار۴۷.۲۵ دلار۶۵.۸۷ دلار
ساسکاچوان۲۳.۴۹ دلار۴۵.۷۸ دلار۷۸.۹۵ دلار
 • نکته

جهت شفاف‌سازی، لازم به توضیح است که تمامی مبالغ بالا به ازای هر ساعت و بر اساس دلار کانادا ذکرشده است.

شما می‌توانید شرکت‌هایی که بیشترین پرداختی برای شغل مدیر فروش در کانادا را دارند، از طریق این لینک مشاهده کنید.

وضعیت بازار کار شغل مدیر فروش در ۱۰ سال آینده در کانادا

در این بخش از مطلب امروز خود در مورد شغل مدیر فروش در کانادا، قصد داریم نگاهی دقیق‌تر و از فاصله نزدیک به عرضه و تقاضای این موقعیت شغلی و وضعیت بازار کار آن در ده سال آینده در کانادا داشته باشیم.

در حال حاضر انتظار می‌رود که وضعیت عرضه و تقاضا در طی سال‌های اخیر در این گروه شغلی، به‌طور گسترده‌ای مطابق با سطح ملی پیش رفته باشد. جدولی که در بخش زیر برای شما تهیه و تنظیم کرده‌ایم، شامل اطلاعات دقیق‌تر و بهتری در مورد چشم‌انداز این گروه شغلی در کانادا است:

اطلاعاتتوضیحات
میزان اشتغال در سال ۲۰۱۸۲۱ هزار و ۵۰۰ نفر
میانگین سن نیروهای کار در سال ۲۰۱۸۴۴ سال
میانگین سن بازنشستگی در سال ۲۰۱۸۶۱ سال

به‌منظور تعیین چشم‌انداز مورد انتظار برای یک موقعیت شغلی، فاکتورِ میزان تفاوت کل تعداد متقاضیان جدید پیش‌بینی‌شده‌ی جویای کار با فرصت‌های شغلی پیش‌بینی‌شده‌ در کل بازه زمانی موردنظر، همراه با ارزیابی شرایط بازار کار در سال‌های اخیر، تحلیل و بررسی می‌شوند. هدف از انجام این کار مشخص شدن شرایط رشد بازار کار در چند سال اخیر (چه در شرایط مازاد، چه تعادل و چه کمبود) و در بازه زمانی کنونی است و یا اینکه تا چه اندازه درگیر تغییر و تحولات خواهد شد.

به‌عنوان‌مثال، اگر تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار حاکی از کمبود متقاضی کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در یک گروه شغلی باشد (گروه شغلی موردنظر با کمبود نیروی کار مواجه باشد)، از پیش‌بینی‌های انجام‌شده، استفاده می‌شود تا مشخص شود که آیا این موقعیت در طی بازه زمانی که برای بررسی این شرایط در نظر گرفته‌شده ادامه پیدا خواهد کرد و یا فرصت شغلی موردنظر، به سمت شرایط بهتری حرکت خواهد کرد.

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است. در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی مدیر فروش و یا سایر مشاغل مشابه با آن قرار می‌گیرند، مجموعاً به ۶ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که درعین‌حال انتظار می‌رود که ۶ هزار و ۸۰۰ متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کار در کانادا در سال‌های آینده همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

شرایط استخدام مدیر فروش در کانادا

برای استخدام در شغل مدیر فروش در کانادا معمولاً به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدرک دانشگاهی یا دیپلم کالج در کسب‌وکار یا تجارت یا سایر رشته‌های مرتبط با تخصص در فروش به همراه چندین سال سابقه‌ی کار به‌عنوان نماینده فروش یا مشاغل مرتبط معمولاً لازم است تا به‌عنوان یک مدیر فروش در موسسه‌های تجاری، صنعتی و عمده‌فروشی و خرده‌فروشی‌های کانادا استخدام شوید.
 • داشتن مدرک کارشناسی در زمینه‌ی کسب‌وکار و یا حتی سایر رشته‌های مرتبط دیگری که در این زمینه وجود دارد.
 • داشتن تجربه‌ی کافی در برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی استراتژی‌ها و روش‌های فروش.
 • داشتن تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی مدیریت ارتباط با مشتریان.
 • داشتن تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی مدیریت، کنترل و هدایت تیم فروش یک مجموعه یا شرکت.
 • مهارت‌های برقراری ارتباط نوشتاری و کلامی فوق‌العاده قدرتمند و قوی با مشتریان.
 • داشتن روحیه‌ی فداکاری برای ارائه و قرار دادن بهترین و شایسته‌ترین خدمات ممکن در اختیار مشتریان.
 • داشتن توانایی و مهارت کافی برای رهبری یک تیم فروش جهت ارتقاء و یا دستیابی به اهداف فروش مجموعه.

مهارت های مورد نیاز برای شغل مدیر فروش در کانادا

تخصص‌های لازم برای شغل مدیر فروش در کانادا به شرح زیر هستند:

 • مدیریت تیم فروش در ایجاد ارتباط با مشتریان تجاری و همین‌طور پیش برد و انجام مذاکرات قراردادهای فروش
 • برنامه‌ریزی، هدایت و ارزیابی فعالیت‌های بخش‌های فروش در امور بازرگانی، صنعتی، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی و سایر مؤسسات
 • سازماندهی عملیات فروش منطقه‌ای و بخشی
 • تعیین سیاست‌ها و رویه‌های سازمانی در رابطه با فروش
 • تعیین برنامه‌ریزی استراتژیک مربوط به خطوط تولید جدید
 • استخدام، سازماندهی، آموزش و مدیریت کارکنان
 • داشتن مهارت در برقراری ارتباط با مردم
 • رهبری و هدایت تیم
 • توجه به جزئیات
 • مهارت مدیریت بحران‌ها و مشکلات احتمالی
 • داشتن مهارت و قابلیت در دادن انگیزه به دیگران
 • مهارت ارائه خدمات شایسته به مشتریان

توانایی های مورد نیاز برای شغل مدیر فروش در کانادا

افرادی که قصد فعالیت در گروه شغلی مدیر فروش در کشور کانادا دارند، عموماً باید تمامی توانایی‌هایی که در بخش زیر نام می‌بریم و یا حداقل تعدادی از آن‌ها را در اختیار داشته باشند تا به‌عنوان یک مدیر فروش موفق از آن‌ها یاد شود. این توانایی‌ها ۱۶ مورد هستند که در بخش زیر مشاهده خواهید کرد:

بهترین افراد را انتخاب می‌ کنند

مدیران فروش، مسئولیت موفقیت تیم خود را بر عهده می‌گیرند و این کار را با پیدا کردن بهترین استعدادهایی که می‌توانند، انجام می‌دهند. بدیهی است که استخدام و به‌کارگیری بهترین و حرفه‌ای‌ترین افراد هزینه‌ی بیشتری خواهد داشت اما از سوی دیگر، باعث صرفه‌جویی قابل‌توجهی در زمان و همین‌طور هزینه‌های دیگر می‌شود چراکه دیگر نیازی به تمرین و آموزش نخواهد بود؛ اما از همه مهم‌تر، از شما در برابر آسیب‌دیدگی‌های احتمالی در آینده نیز محافظت خواهد کرد. مدیران فروش عالی، به دنبال افرادی می‌روند که برای کل مجموعه یا شرکت مؤثر و مفید باشند. همچنین، آن‌ها از استخدام افرادی که در واقع بهتر از آن‌ها هستند هراسی ندارند.

روش فروش را به‌ خوبی می‌ دانند

مدیران فروش، از یک فرآیند فروش متمرکز بر مشتری استفاده می‌کنند و به‌طور مداوم نیز تیم خود را هدایت و رهبری می‌کنند که درنهایت، به آن‌ها در اجرای فرآیند فروش کمک می‌کند.

الهام‌ بخش تیم برای کسب موفقیت می‌ شوند

در امر مدیریت فروش، زمانی برای مدیریت امور وجود دارد و زمانی هم برای هدایت و رهبری تیم. معیارها و ددلاین های دقیق، یک روش عالی برای اندازه‌گیری و سنجش عملکرد هستند؛ اما برای هدایت آن، خیر. رهبران موفق در کسب‌وکارها، همیشه نگاهی به‌پیش رو دارند و توجهی به گذشته نمی‌کنند. آن‌ها برای توسعه دادن خودشان و تیمشان در تلاش هستند و راه‌هایی برای ایجاد انگیزه و الهام بخشیدن به تیم خود جهت تلاش برای دستیابی به تعالی پیدا می‌کنند.

سرعت پیشروی را تنظیم می‌ کنند

مدیر فروش، چیدمان تیم را تنظیم و مدیریت می‌کند. هر سازمانی یک قلب تپنده دارد و تیم فروش زمانی رونق می‌گیرد که تمام مؤلفه‌های فرآیند فروش و مدیریت از استانداردها و برنامه‌های منظم پیروی کنند. مدیران فروش عالی از ابزارهایی که در اختیار دارند برای پیگیری عملکرد و ارائه بازخورد سریع و منظم (در صورت امکان در زمان واقعی) استفاده می‌کنند؛ بنابراین، نمایندگان فروش نیازی به توقف و یا اعلام حضور در معاملات ندارند.

فرهنگ فروش با بازدهی بالا را پرورش می‌ دهند

داشتن یک‌روند، تعیین اهداف و نظارت بر خط تولید امری ضروری و خوب است؛ اما به دست آوردن فرهنگ فروش با بازدهی بالا از تمامی امور اهمیت دوچندان بیشتری دارد. مدیران فروش عالی، برای تقویت عملکرد تیم فروش به برنامه‌های نظری یا خودسرانه اعتماد نمی‌کنند. شبکه اجتماعی تیم را با اهداف سازمانی همسو کرده و از آن استفاده می‌کنند و به آن‌ها اهدافی عملی، راحت و طبیعی برای انتظارات فرهنگی تیم می‌دهند.

پروسه را تعریف می‌ کنند

تیم فروش باید یک فرایند استاندارد را برای صلاحیت کار با مشتری، پیدا کردن آن‌ها و نزدیک شدن به آن‌ها بداند و این فرایند را دائماً تمرین کند. مدیران فروش عالی می‌دانند که اگرچه یک فرآیند سخت و پیچیده می‌تواند تکرارها را اشتباه گرفته و دست آن‌ها را برای نوآوری و ابتکارهای جدید در روش‌های فروش ببندد، اما می‌تواند باعث شود که بتوان فرآیند فروش را بیش‌ازحد مهندسی کرد. بازخورد در زمان واقعی از مدیر می‌تواند به تکرارها در حفظ انعطاف‌پذیری و اعمال تغییرات موردنظر در صورت لزوم در محیط‌های فروش پویا کمک کند.

خودشان را درگیر قابلیت فروش می کنند

تیم‌های فروش به ابزارهایی برای کمک به آن‌ها در درک و پیگیری پیشرفت خود نیاز دارند. مدیران فروش عالی از ابزارهای CRM مانند Salesforce استفاده می‌کنند و به‌طور مرتب در کارها و امور آموزشی شرکت می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که از ابزارهای موجود به‌طور مؤثر استفاده می‌شود و پشتیبانی لازم برای موفقیت را نیز در اختیاردارند.

عملکرد تیم را می‌ سنجند

کیفیت هر استراتژی فقط به‌اندازه اجرای آن خوب است و معیارها هستند که راهنمای اصلی در این راه محسوب می‌شوند. مدیران فروش عالی در هر مجموعه، بر معیارهای مهم یا شاخص‌های کلیدی عملکرد تمرکز کرده و به عملکرد تیم خود توجه می‌کنند. سپس می‌توانند بر اساس این اطلاعات عمل کنند تا اثربخشی تصمیمات پیش رو افزایش یابد.

پروسه‌ ها و چالش‌ های پیش رو را مدیریت می‌ کنند

مدیریت پروسه‌ها و چالش‌های پیش رو، هم‌معنی با پیش‌بینی یا تخمین زدن نیست. مدیران فروش حرفه‌ای و کار بلد، تفاوت‌های جزئی که بین این دو مورد وجود دارد را به‌خوبی می‌دانند. درواقع، پیش‌بینی به معنی تمرکز در معاملات در مراحل آخر کار است و کمکی به بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت مثل سه‌ماهه های آینده نمی‌کند. از سوی دیگر، مدیریت چالش‌ها و پروسه‌های پیش رو، در واقع بر توسعه‌ی آینده‌ی فروش متمرکز است که در نهایت بر پیش‌بینی‌های بعدی تأثیر می‌گذارد.

با تیم خود ارتباط برقرار می‌ کنند

برای مدیران فروش، هیچ‌چیز مهم‌تر از دانستن آنچه از آن‌ها انتظار می‌رود و زمان درست و دقیق برای انجام دادن آن‌ها نیست. مدیران عالی فروش ارتباطات خود را روشن و انتظارات خود را به‌خوبی مشخص می‌کنند. به‌طوری‌که اعضای تیم می‌دانند که فقط بر روی هدف خود تمرکز کنند و درک کنند که اگر به آن‌ها دست پیدا کنند (و یا نکنند) چه اتفاقی رخ خواهد داد و چه چیزی در انتظارشان خواهد بود.

شنونده‌ ی تیم خود هستند

ارتباط برقرار کردن، همیشه یک امر دوطرفه است. مدیران فروش مؤثر، درهای خود را برای پرسش باز نگه می‌دارند و از تیم خود نظرات و ایده‌ها را می‌گیرند. انجام دادن این کار به تیم فروش اطمینان می‌دهد که مدیران فروش از ارزش، احترام و حمایت آن‌ها آگاه هستند. همچنین، انجام دادن این کار می‌تواند منجر به ایجاد نوآوری‌های مثبت بیشتری هم در تیم بشود.

تیم خود را آموزش می‌ دهند

مربیگری و آموزش، مسئولیتی است که بیشتر توسط مدیران فروش نادیده گرفته می‌شود، زیرا این امر آن‌ها را ملزم می‌کند تا اوقاتی را در روزهای شلوغ‌کاری خود خالی کنند. اگرچه مدیران فروش عالی، اولویت زیادی را برای مربیگری و آموزش تیم فروش خود قائل هستند؛ اما آن‌ها می‌دانند که انجام دادن این کار باعث ایجاد اطمینان بیشتر نزد نیروهای کاری و درنتیجه، افزایش تولید می‌شود. مدیران فروش چه برنامه‌ریزی کرده باشند، چه نکرده باشند، همیشه باید اوقاتی را برای آموزش تیم خود اختصاص دهند.

استراتژی ارائه می‌ دهند و کارکنان خود را در مسیر آن هدایت می‌ کنند

تیم فروش باید یک فرایند استاندارد را برای نزدیک شدن، کار کردن و بستن قرارداد با مشتری بداند و دائماً این روش‌ها را تمرین کند. پیش‌ازاین هم اشاره شد که مدیران عالی فروش می‌دانند که می‌توان فرآیند فروش را بیش‌ازحد مهندسی کرد، اگرچه یک فرآیند سخت و پیچیده می‌تواند آن‌ها را به تکرار بیاندازد و دستان آن‌ها را ببندد. بازخورد گرفتن در زمان واقعی از مدیر فروش می‌تواند به تکرارها در حفظ انعطاف‌پذیری و انجام تغییرات موردنظر در صورت لزوم در محیط‌های فروش پویا کمک کند. متخصصان فروش یک نژاد منحصربه‌فرد هستند. عملکرد و راندمان بالا تنها بخش کوچکی از دستاوردهای این موقعیت شغلی است که برای افرادی که حس رقابت یا انگیزه‌ی رقابتی بودن را ندارند، می‌تواند یک چالش باشد. مدیران فروش عالی دقیقاً می‌دانند که چطور باید به تیم فروش خود انگیزه بدهند، پاداش بدهند، عملکرد آن‌ها را جهت به دست آوردن نهایت بازدهی ممکن اهرم کنند، درگیری‌ها و چالش‌ها را به حداقل برسانند، موفقیت‌های خوب را به عالی ارتقاء دهند و همچنین، از موفقیت‌های خود جهت انگیزه دادن به سایرین استفاده کنند و این چرخه را دائماً به‌طور پویا تکرار کنند.

شاخص‌ های پیشرو را تحت نظر می‌ گیرند

مدیران فروش عالی همیشه به فکر آینده هستند. آن‌ها به تغییرات و روندهای کوچک توجه می‌کنند و قبل از اینکه به مشکلات بزرگی تبدیل شوند، مسائل جزئی را برطرف می‌کنند. مدیر فروش مؤثر با انجام دادن این کار مانع از تبدیل عادت‌های بد به ضعف‌های پایدار می‌شوند که می‌توانند برای بهره‌وری و فروش، هزینه‌های سنگین و زیادی داشته باشند.

برای زمان خود ارزش قائل می‌ شوند

عادت‌های خوب در مدیریت زمان، می‌توانند توانایی مدیر و تیم را در رسیدن به اهداف به حداکثر برسانند. مدیران فروش عالی، اولویت‌ها و اهداف مشخص را تعیین می‌کنند، تقاضاهایی را که به درآمدزایی کمک نمی‌کنند حذف می‌کنند و تیم‌هایشان را قادر می‌سازند با تمرکز بر فعالیت‌هایی که با اهداف مهم همسو هستند، از وقت خود بیشتر استفاده کنند.

دستاوردها و موفقیت‌ ها را جشن می‌ گیرند

برنده شدن واقعاً لذت‌بخش و شیرین است. مدیران فروش عالی، اغلب موفقیت‌های تیم خود را بلافاصله جشن می‌گیرند. پاداش دادن و شناسایی بردها – حتی پیروزی‌های کوچک – به همه انگیزه می‌بخشد. جشن گرفتن، انگیزه ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که کل تیم کمی از چالش‌ها و سختی‌های مسیری که طی کرده‌اند، دور باشند تا برای دستیابی به اهداف جدیدتر آمادگی کافی پیدا کنند.

کارآموزی به عنوان مدیر فروش در کانادا

افرادی که در ابتدای مسیر شغل مدیر فروش هستند و قصد یادگیری این حرفه را دارند تا مهارت‌های موردنیاز برای این فرصت شغلی را به دست بیاورند، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت‌هایی از قبیل Glassdoor و یا CA.Indeed فرصت‌های مناسبی برای کارآموزی پیدا کنند. بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های دوره‌های کارآموزی در کانادا این است که باعث تقویت رزومه شما می‌شوند و فرصت‌های شغلی بسیار مناسب و بهتری در آینده شغلی شما به وجود خواهند آورد.

شرکت در دوره‌های کارآموزی مدیر فروش در کانادا می‌تواند علاوه بر تقویت مهارت و توانایی‌های شما در زمینه مدیر فروش، منجر به آشنایی با مهارت‌های جدید دیگری هم شود که شاید تا قبل از این برایتان قابل تجربه نبود.

بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های شغل مدیر فروش، این است که افراد بدون داشتن تحصیلات آکادمیک و فقط با گذراندن چند دوره آموزشی و کارآموزی دوساله و یا حتی کم‌تر نیز می‌توانند مهارت‌های موردنیاز برای این گروه شغلی را به دست بیاورند و به‌عنوان مدیر فروش حرفه‌ای به درآمدهای بسیار عالی و مناسبی در کانادا دست پیدا کنند.

 فقط کافی است که دوره کارآموزی را جدی گرفته و مهارت‌های موردنیاز برای این حرفه را کسب کنند تا زمینه را برای ایجاد فرصت‌های بسیار خوبی در آینده شغلی خود فراهم کنند.

بیشتر بخوانید: کار‌آموزی در کانادا

مهاجرت مدیر فروش به کانادا  

برای این‌که بتوانید به‌عنوان یک مدیر فروش متقاضی مهاجرت به کانادا، به این کشور سفر کنید و اقامت دائم آن را به دست بیاورید و یا حتی برای آشنایی با شرایط کاری مدیر فروش در کانادا به این کشور سفر کنید، می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان در وب‌سایت موسسه مهاجرتی تراست، شانس خود را برای انجام این کار امتحان کنید.

موسسه مهاجرتی تراست با بهره‌گیری از وکلا و مشاوران بسیار ماهر و حرفه‌ای خود با سال‌های سال تجربه در زمینه امور مهاجرت به کانادا، می‌تواند یک مسیر مهاجرتی بسیار مطمئن به شما پیشنهاد دهد و استراتژی دقیقی از تمامی مراحل مهاجرتی پیش رو برایتان تهیه و تنظیم کند.

امنیت شغلی مدیر فروش در کانادا

امنیت شغلی، یکی از موضوعاتی است که دولت کانادا توجه بسیار زیادی به آن دارد و تمامی سعی و تلاش خودش را به کار می‌گیرد تا افراد در هر زمینه شغلی که فعالیت دارند، امنیت شغلی را کاملاً احساس کنند؛ بنابراین، می‌توان گفت که دولت کانادا اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای نیروهای کاری که در این کشور مشغول به کار و فعالیت هستند، قائل می‌شود.

نکته قابل‌توجه بعدی در بحث امنیت شغلی در زمینه مدیر فروش در کانادا و یا سایر زمینه‌های شغلی دیگر در این کشور، بیمه بیکاری است؛ بنابراین، حتی اگر به هر دلیلی شغل خود را هم از دست دادید، دولت کانادا کاملاً از شما پشتیبانی و حمایت می‌کند و شما همچنان درآمد خود را حفظ خواهید کرد. نرخ پایه برای محاسبه بیمه بیکاری در کانادا، ۵۵ درصد از میانگین درآمد هفتگی شما خواهد بود.

بیشتر بدانید: قانون کار کانادا

مسئولیت های شغلی مدیر فروش در کانادا

مدیران فروش با ارائه راهنمایی، آموزش، تعیین سهمیه و اهداف فروش، ایجاد برنامه‌های فروش، تجزیه‌وتحلیل داده‌ها، اختصاص مناطق فروش و ساخت تیم خود، یک تیم فروش را هدایت می‌کنند. شما به‌عنوان فردی که در این گروه شغلی فعالیت می‌کنید، با تهیه برنامه‌ها و طرح‌های تجاری، دستیابی به اهداف برنامه‌ریزی‌شده و هماهنگی با بخش بازاریابی شرکت‌ها درزمینهٔ تولید، مدیریت فروش سازمانی را بر عهده خواهید داشت. همچنین، وظیفه‌ی نظارت بر فعالیت‌ها و عملکرد تیم فروش خود را با پیگیری اهداف فروش، تعیین اهداف فروش فردی و تسهیل آموزش مداوم فروشندگان خود نیز بر عهده خواهید داشت.

برای این‌که شروع به فعالیت در این گروه شغلی کنید، مدرک لیسانس در تجارت یا یک‌رشته مرتبط برایتان کافی خواهد بود. همچنین، برای موفقیت در این نقش هم شما به مهارت‌های ارتباطی عالی و توانایی هدایت تیم فروش نیاز دارید. تجربه قبلی در یک نقش مرتبط با فروش نیز یک امتیاز مثبت برای شما به شمار خواهد آمد. برخی از مسئولیت‌های شغلی مدیر فروش در کانادا را می‌توانید در ادامه‌ی این بخش مشاهده کنید:

 • مدیریت فروش سازمانی از طریق تهیه یک طرح تجاری که شامل میزان فروش، درآمد و کنترل هزینه است.
 • تحقق و دستیابی به اهداف فروشی که از قبل تعیین‌شده‌اند.
 • انتخاب و تعیین اهداف فروش به همراه تیم بازاریابی و فروش مجموعه یا شرکتی که در آن کار می‌کنید.
 • پیگیری کردن اهداف فروش برای تحقق و دستیابی به آن‌ها و گزارش نتایج در موقعیت‌های موردنیاز.
 • کنترل و نظارت بر فعالیت‌های تیم فروش.
 • هماهنگی با بازاریاب‌ها و یا سایر مدیران فروش مجموعه.
 • آموزش مداوم به اعضای تیم فروش و بازاریاب‌های شرکت.
 • گسترش و توسعه‌ی تیم فروش از طریق روش‌های مختلفی مانند انگیزه بخشی، ارائه مشاوره و آموزش دانش محصول.
 • ارتقاء سازمانی و محصولات.
 • داشتن درک و آگاهی مناسب از مشتریان ایده آل احتمالی و دانستن نحوه‌ی برقراری ارتباط بین آن‌ها و محصولات.

وظایف شغلی روزانه مدیر فروش در کانادا

نکته بسیار مهمی که برای افرادی که در این گروه شغلی فعالیت می‌کنند، این است که یک مدیر فروش شایسته و موفق باید همیشه انگیزه خود را بالا نگه دارد تا بتواند به دیگران انگیزه دهد و مسئول تیمی از نمایندگان فروش باشد. شما در ادامه‌ی این بخش از مطلب امروز ما در تراست، می‌توانید بخشی از وظایف شغلی روزانه‌ی یک مدیر فروش در کانادا را مطالعه کنید:

 • آموزش نمایندگان فروش
 • اختصاص وظایف شغلی به نمایندگان فروش و مشخص کردن آن‌ها
 • تدوین و تحلیل ارقام فروش
 • برنامه‌ریزی و سازماندهی برنامه‌های آموزشی
 • نظارت بر عملکرد تیم
 • ارائه گزارش‌ها و تحلیل‌های فروش به مدیران ارشد

انواع موقعیت های شغلی مدیر فروش در کانادا

موقعیت‌های شغلی زیادی برای مدیران فروش در کانادا برای بسیاری از صنایع وجود دارد. برخی از این موقعیت‌های شغلی برای مدیران فروش در کانادا عبارتند از:

مدیران روابط عمومی، موضوعات و اهدافی را که موجب حفظ یا تقویت چهره عمومی کارفرما یا مشتری آن‌ها شود، برنامه‌ریزی و هدایت می‌کنند. مدیران جمع‌آوری سرمایه نیز کمک‌های مالی کمپین‌هایی را که کمک‌های مالی سازمانی را برای آن‌ها به همراه دارد، هماهنگ می‌کنند.

نقش یا وظیفه‌ی شغلی آن‌ها کمک به سازمان‌ها یا شرکت‌ها یا افراد درزمینهٔ ایجاد و حفظ تصویر مثبت شرکت در افکار عمومی است. این موضوع، اغلب شامل انتشار بیانیه‌های مطبوعاتی و تهیه پیش‌نویس سخنرانی‌ها نیز می‌شود.

مدیران خدمات مشتری، استانداردهای خدمات را توسعه می‌دهند، با سؤالات مشتری برخورد می‌کنند و تیم خدمات مشتری را مدیریت می‌کنند. این موضوع برای مدیران خدمات مشتری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که مهارت‌های ارتباطی قوی و خوبی داشته باشند و همچنین، اطمینان پیدا کنند که نیازهای مشتریان و انتظارات آن‌ها کاملاً برآورده می‌شود.

مدیران بازاریابی نحوه تبلیغ محصولات و خدمات و نظارت بر کلیه فعالیت‌های بازاریابی در یک سازمان را برنامه‌ریزی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند فرصت‌های شغلی مرتبط را در آژانس‌های فروش و بازاریابی یا بخش‌های بازاریابی سازمان‌هایی مانند خدمات مالی یا تولیدی پیدا کنند.

مزیت های شغل مدیر فروش در کانادا

در کنار معایب و سختی‌هایی که یک مدیر فروش می‌تواند تجربه کند، اما کفه‌ی ترازوی مزایای این موقعیت شغلی نسبت به معایب آن سنگینی بیشتری احساس می‌کند. در ادامه، می‌توانید مزیت‌های این موقعیت شغلی در کانادا را مطالعه کنید:

 • درصورتی‌که فکر می‌کنید مهارت‌های رهبری خوبی دارید و می‌توانید از پس چالش‌های آن بربیایید، شروع فعالیت شغلی به‌عنوان یک مدیر فروش انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. در این موقعیت شغلی، به شما فرصت‌های زیادی داده می‌شود تا افراد تحت تأثیر خود را تشویق کنید، آموزش دهید و آن‌ها را نظم دهید.
 • چه کسی سفر به نقاط مختلف دنیا و ماجراجویی در غالب یک موقعیت شغلی را دوست ندارد؟ اگر کسی هستید که دوست دارید از مکان‌های جدید بازدید کنید و با افراد جدید ملاقات کنید، شغل مدیریت فروش می‌تواند بلیط شما برای دیدن جهان و تعامل با افراد جدید باشد.
 • مدیر فروش تقریباً در هر بخش یا سازمان یا شرکتی موردنیاز است؛ بنابراین، می‌تواند یکی از ایمن‌ترین گزینه‌های شغلی هم به شمار بیاید.
 • انجام فعالیت شغلی به‌عنوان مدیر فروش، به‌طور بالقوه درآمد بسیار خوب و سایر امتیازات را در اختیار شما قرار خواهد داد.
کتاب بازار کار کانادا

بازار کار دیگر در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

تعریف شغل مدیر فروش در کانادا چیست؟

مدیران فروش اعضای جدید و کارکنان فروش را استخدام می‌کنند و یا آموزش می‌دهند. مدیران فروش تیم‌های فروش سازمان‌ها را هدایت می‌کنند. آن‌ها اهداف فروش را تعیین می‌کنند، داده‌ها را تجزیه‌وتحلیل می‌کنند و برنامه‌های آموزشی را برای نمایندگان فروش سازمان‌ها تهیه می‌کنند.

درآمد شغل مدیر فروش در کانادا چقدر است؟

اگر بخواهیم به‌صورت ساعتی حساب کنیم، حداقل درآمد یک مدیر فروش در کانادا ساعتی ۲۳.۰۸ دلار است و حداکثر درآمد آن‌ها نیز به ساعتی ۷۳.۵۶ دلار می‌رسد؛ بنابراین، می‌توان متصور شد که اغلب افرادی که در این گروه شغلی فعالیت می‌کنند و مشغول به کار هستند، حقوقی بین این دو محدوده دارند و کم‌تر و یا بیشتر از این محدوده، درآمد ندارند.
اگر بخواهیم جزئیات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم، می‌توانیم بگوییم که بر اساس آمار اداره کار ایالات‌متحده، متوسط حقوق سالیانه‌ی مدیران فروش در سال 2016 به ۱۱۷ هزار و ۹۶۰ دلار رسیده بود. این یعنی دستکم ۲۵ درصد از مدیران فروش ۷۹ هزار و ۴۲۰ دلار در سال حقوق دریافت کردند و همچنین، 75 درصد از آن‌ها نیز بیشتر از این مقدار درآمد دارند. حقوق و درآمد این ۷۵ درصد به ۱۶۸ هزار و ۳۰۰ دلار در سال می‌رسد که ۲۵ درصد بیشتر از گروه اول است.

چه تحصیلاتی برای کار کردن به‌عنوان مدیر فروش در کانادا نیاز است؟

بیشتر مدیران فروش حداقل دارای مدرک لیسانس هستند و برخی ممکن است دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلفی از قبیل تجارت، مدیریت یا رشته‌های مرتبط باشند. بااین‌حال، تجربه قابل‌توجه (1 تا 5 سال و یا بیشتر) درزمینهٔ فروش، به‌عنوان یک همکار فروش یا در برخی دیگر از ظرفیت‌های فروش و همچنین داشتن مهارت‌های رهبری اثبات‌شده به شما در این موقعیت شغلی و تصاحب یکی از فرصت‌ها کمک بزرگی خواهد کرد.

یک مدیر فروش در کانادا چند ساعت در هفته کار می‌کند؟

می‌توانید انتظار داشته باشید که در یک هفته کاری معمولی به‌عنوان مدیر فروش، باید بیش از 40 ساعت در هفته کارکنید.

آیا کار کردن به‌عنوان یک مدیر فروش در کانادا کار ساده‌ای است؟

کار کردن به‌عنوان یک مدیر فروش، به‌اندازه‌ای که به نظر می‌رسد، کار ساده‌ای نیست. بدیهی است که این موقعیت شغلی هم مانند هر شغل دیگری، سختی‌ها و مشکلات خاص خودش را دارد و شما دائماً باید با یک سری از چالش‌ها مواجه باشید و یا حداقل، آمادگی رویارویی با آن‌ها را داشته باشید؛ اما تا زمانی که شور، شوق و اشتیاق کافی را برای این شغل داشته باشید، انجام دادن این شغل قطعاً برایتان امکان‌پذیر خواهد شد و چالش‌های آن را به‌خوبی پشت سر خواهید گذاشت.

من چطور می‌توانم به‌عنوان یک مدیر فروش موفق در کانادا شناخته شوم؟

اغلب مدیران فروش موفقی که در کانادا وجود دارند، کارهایی که در بخش زیر اشاره می‌کنیم را انجام می‌دهند و توجه بسیار زیادی به آن‌ها می‌کنند؛ بنابراین، درصورتی‌که شما هم قصد دارید به‌عنوان یک مدیر فروش موفق شناخته شوید، می‌توانید این موارد را در نظر داشته باشید:
. بهترین افراد را انتخاب می‌کنند.
. روش فروش را به‌خوبی می‌دانند.
. الهام‌بخش تیم برای کسب موفقیت می‌شوند.
. سرعت پیشروی را تنظیم می‌کنند.
. فرهنگ فروش با بازدهی بالا را پرورش می‌دهند.
. پروسه را تعریف می‌کنند.
. خودشان را درگیر قابلیت فروش می‌کنند.
. عملکرد تیم را می‌سنجند.
. پروسه‌ها و چالش‌های پیش رو را مدیریت می‌کنند.
. با تیم خود ارتباط برقرار می‌کنند.
. شنونده‌ی تیم خود هستند.
. تیم خود را آموزش می‌دهند.
. استراتژی ارائه می‌دهند و کارکنان خود را در مسیر آن هدایت می‌کنند.
. شاخص‌های پیشرو را تحت نظر می‌گیرند.
. برای زمان خود ارزش قائل می‌شوند.
. دستاوردها و موفقیت‌ها را جشن می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید