بازار کار نانوایی در کانادا

بازار کار نانوایی در کانادا

نانوایان در کانادا، در نانوایی‌ها و مراکز خرده فروشی و عمده فروشی فعالیت و انواع فرآورده‌های نانی (اعم از نان ساندویچی، نان‌های پیچی و…)، کیک مافین، پای، شیرینی، کیک و کلوچه را تولید می‌کنند. این گروه از مشاغل، در نانوایی‌ها، سوپرمارکت‌ها، شرکت‌های پذیرایی و کترینگ، هتل‌ها، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و همینطور موسسه‌ها و مراکز شغلی دیگر استخدام می‌شوند و یا ممکن است به صورت مستقل به این کار مشغول شوند. لازم به ذکر است، افرادی که در واحدهای نظارت بر نانوایی‌ها فعالیت می‌کنند نیز در این گروه شغلی دسته‌بندی می‌شوند.

کدام برنامه مهاجرتی کانادا برای من مناسب است؟

خلاصه پادکست

مشخص کردن بهترین روش، به رزومه و شرایط شما وابسته است. در ادامه به شرح شرایط هر روش بصورت جداگانه، می پردازیم:

 • تحصیلی: سن کمتر از 27 سال، نبود سابقه کار، تمکن مالی شامل شهریه یک سال دانشگاه بعلاوه هزینه زندگی(بین 13 تا 15 هزار دلار کانادا)
 • اکسپرس اینتری: سن کمتر از 32 سال، آیلتس جنرال 7 به بالا، مدرک کارشناسی ارشد، سابقه کار مناسب، تمکن مالی شامل هزینه زندگی برای یک نفر حدود 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • برنامه های استانی کانادا: سن کمتر از 45 سال، دارای سابقه کار و مدرک تحصیلی، آیلتس جنرال حدود 6، تمکن مالی 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • کارآفرینی: دارای سابقه کار مدیریتی، سرمایه و تخصص بالا، تمکن مالی حدود 300هزار دلار کانادا

علاوه بر روش های بالا مدل های دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که ما در صفحه چگونه به کانادا مهاجرت کنیم به صورت تک به تک و جامع آنها را توضیح داده ایم

وظایف شغلی نانوایی در کانادا

آن دسته از افرادی که در گروه مشاغل نانوایی دسته‌بندی می‌شوند، برخی وظایف شغلی زیر و یا حتی همه‌ی آن‌ها را انجام می‌دهند:

 • خمیر را برای پای، نان، فرآورده‌های نانی مختلف، کیک، کلوچه و شیرینی بر اساس دستورالعمل‌ها و یا سفارش‌های ویژه‌ی مشتریان آماده می‌کنند.
 • آماده کردن خمیر نان و یا خمیرهای مخلوط.
 • گارنیش و فریز کیک‌ها و یا سایر اقلام خوراکی پخته‌ شده.
 • اطمینان از کیفیت محصول تهیه و پخته شده مطابق با استانداردهای تعیین شده.
 • تنظیم و تعیین نوع و مقدار مواد تولیدی، دستور پخت.
 • خریداری مواد لازم برای پخت محصولات.
 • ممکن است بر روند فروش و نحوه پخت نظارت داشته باشند.
 • ممکن است پرنسل پخت فرآورده‌های نانی و شیرینی‌های مختلف را استخدام کنند و آموزش دهند و همینطور بر نحوه فعالیت کارکنان آشپزخانه نظارت کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق کار و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

عناوین شغلی نانوایی در کانادا

 • شاطر
 • نانوا
 • شاگرد نانوایی
 • ناظر نانوایی

میانگین درآمد نانوایی در استان های مختلف کانادا

استانحداقل میانگین حداکثر
آلبرتا۱۵ دلار۱۵ دلار۲۳.۵۰ دلار
بریتیش کلمبیا۱۴.۶۰ دلار۱۵ دلار۲۷ دلار
مانیتوبا۱۱.۹۰ دلار۱۲.۴۰ دلار۲۰ دلار
نیوبرانزویک۱۱.۷۰ دلار۱۱.۷۰ دلار۱۴ دلار
نیوفاندلند و لابرادور۱۲.۱۵ دلار۱۳ دلار۱۶.۹۵ دلار
نوا اسکوشیا۱۲.۵۵ دلار۱۲.۷۵ دلار۱۷.۹۱ دلار
اونتاریو۱۴.۲۵ دلار۱۴.۲۵ دلار۱۸ دلار
جزیره پرینس ادوارد۱۲.۸۵ دلار۱۳.۱۵ دلار۱۶ دلار
کبک۱۳.۱۰ دلار۱۴ دلار۱۷ دلار
ساسکاچوان۱۲ دلار۱۵ دلار۲۲.۵ دلار

می‌توانید شرکت‌هایی که بیشترین پرداختی را برای شغل نانوایی در کانادا دارند را در این لینک مشاهده کنید.

بازار کار شغل نانوایی در کانادا در ده سال آینده

در این بخش از مطلب امروز، درمورد شغل نانوایی در کانادا، قصد داریم نگاهی دقیق‌تر از فاصله نزدیک به عرضه و تقاضای این موقعیت شغلی و وضعیت بازار آن در ده سال آینده داشته باشیم.

در حال حاضر انتظار می‌رود که وضعیت عرضه و تقاضا در طی سال‌های اخیر در این گروه شغلی، به طور گسترده‌ای مطابق با سطح ملی پیش رفته باشد. جدولی که در بخش زیر برای شما تهیه و تنظیم کرده‌ایم، شامل اطلاعات دقیق‌تر و بهتری در مورد چشم‌انداز این گروه شغلی در کانادا است:

میزان اشتغال در سال ۲۰۱۸۳۴ هزار و ۸۰۰ نفر
میانگین سن نیروهای کار در سال ۲۰۱۸۳۷ سال
میانگین سن بازنشستگی در سال ۲۰۱۸۶۴ سال

به منظور تعیین چشم‌انداز مورد انتظار برای یک موقعیت شغلی، فاکتور میزان تفاوت کل تعداد متقاضیان جدید پیش‌بینی شده‌ی جویای کار با فرصت‌های شغلی پیش‌بینی شده‌ در کل بازه زمانی مورد نظر، همراه با ارزیابی شرایط بازار کار در سال‌های اخیر، تحلیل و بررسی می‌شوند. هدف از انجام این کار مشخص شدن شرایط رشد بازار کار در چند سال اخیر (چه در شرایط مازاد، چه تعادل و چه کمبود) و در بازه زمانی کنونی است و یا اینکه تا چه اندازه درگیر تغییر و تحولات خواهد شد.

به عنوان مثال، اگر تجزیه و تحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار حاکی از کمبود متقاضی کار برای پر کردن فرصت های شغلی موجود در یک گروه شغلی باشد (یعنی گروه شغلی مورد نظر با کمبود نیروی کار مواجه است)، از پیش‌بینی‌های انجام شده، استفاده می‌شود تا مشخص شود آیا این موقعیت در طی بازه زمانی که برای بررسی این شرایط در نظر گرفته شده ادامه پیدا خواهد کرد و یا فرصت شغلی مورد نظر، به سمت شرایط بهتری حرکت خواهد کرد.

تجزیه و تحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری نشان می‌دهند که تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است. در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دو ساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همینطور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی نانوایی قرار می‌گیرند، مجموعا به ۱۰ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که در عین حال هم انتظار می‌رود ۱۰ هزار و ۳۰۰ متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد مشابه به آن) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کار در کانادا در سال‌های آینده ادامه پیدا کند.

شرایط استخدام نانوا در کانادا

برای استخدام در شغل نانوا در کانادا معمولا به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • معمولا تکمیل و پشت سر گذاشتن دوره دوم مقطع متوسطه یا دبیرستان کفایت می‌کند.
 • اتمام یک دوره کارآموزی سه یا چهار ساله یا اتمام دانشکده یا برنامه‌های تحصیلی مختلف برای نانوایان لازم است.
 • دوره‌های آموزشی در حین کار ممکن است ارائه شود.
 • گواهینامه یا جواز کسب و کار معمولا در دسترس است، اما در استان‌های نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرینس ادوارد، نیوبرانزویک، کبک، اونتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، یوکان، نوناووت و همینطور مناطق شمال غربی داوطلبانه است.
 • پس از اتمام موفقیت‌آمیز آزمون Red Seal که در استان‌های مختلف کانادا برگزار می‌شود، نانوایان واجد شرایطی که موفق به پشت سر گذاشتن این آزمون شوند، تاییدیه Red Seal را نیز به دست خواهند آورد.

مجوزهای مورد نیاز برای کار به عنوان نانوا در کانادا

برای کار به عنوان نانوا در کانادا، ممکن است قبل از شروع به انجام آن، نیاز به اخذ مجوز از سوی نهادی نظارتی داشته باشید. با مشاهده بخش زیر می‌توانید متوجه شوید که این شغل در استان یا محل زندگی شما به چه مجوزهایی نیاز دارد.

مهارت های مورد نیاز برای شغل نانوایی در کانادا

تخصص ها

 • باید خمیر را برای پای، نان، فرآورده‌های نانی مختلف، کیک، کلوچه و شیرینی بر اساس دستورالعمل‌ها و یا سفارش‌های ویژه‌ی مشتریان آماده کنند.
 • آماده کردن خمیر نان و یا خمیرهای مخلوط.
 • گارنیش و فریز کیک‌ها و یا سایر اقلام خوراکی پخته‌ شده.
 • تنظیم برنامه‌های پخت و تولید نان.
 • اطمینان از کیفیت محصولات مطابق با استانداردهای تعیین شده.
 • بررسی و نظارت بر آشپزخانه و مکان‌های سرو غذا.
 • بررسی و سرویس ماشین‌آلات نانوایی.

مهارت ها

سرویس و نگهداری (پخت، آماده سازی، سرو )
بهره‌برداری و تعمیر تجهیزات، ماشین‌آلات، دستگاه‌ها (بهره‌برداری از تجهیزات صنعتی ثابت)
مدیریت (استخدام و سرپرستی و نظارت)
تحلیل و بررسی (برنامه‌ریزی، تحلیل داده‌ها و اطلاعات)
ارتباط (آموزش)
مدیریت اطلاعات (پردازش داده‌ها و اطلاعات)
حس نبوغ و خلاقیت (طراحی و گارنیش)

دانش

تجارت، امور مالی و مدیریت (فروش، خدمات مشتریان)
ساخت و تولید (پردازش و تولید موادغذایی و کشاورزی)
ریاضیات و علوم (علم شیمی)

کارآموزی به عنوان نانوا در کانادا

افرادی که در ابتدای مسیر نانوایی هستند و قصد یادگیری و آموزش دارند تا مهارت‌های مورد نیاز برای این فرصت شغلی را به دست بیاورند، می‌توانند با مراجعه به سایت‌هایی از قبیل Glassdoor و یا Ca.indeed فرصت‌های کارآموزی مناسبی برای خود پیدا کنند. بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های دوره‌های کارآموزی، تقویت رزومه شماست و فرصت‌های شغلی بسیار مناسب و بهتری نیز در آینده شغلی شما در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

شرکت در دوره‌های کارآموزی نانوایی در کانادا می‌تواند علاوه بر تقویت مهارت و توانایی‌های شما در این زمینه‌ی شغلی، منجر به آشنایی با مهارت‌های جدید دیگری هم شود که شاید تا قبل از این برایتان قابل تجربه نبود.

مهاجرت نانوا به کانادا

بر اساس گزارش منتشر شده از Statista، استان‌های اونتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و آلبرتا دارای بیشترین تعداد نانوایی در بین دیگر استان‌های کانادا هستند. با این حال، تعداد بسیاری از این نانوایی‌ها در این چهار استان و استان‌های دیگر کانادا دچار کمبود نیرو هستند و تمایل زیادی به جذب نیروهای کاری مهاجر دارند. بنابراین، افراد می‌توانند به عنوان نانوا، یکی از پرتقاضاترین شغل‌ها در اغلب استان‌های کانادا، به این کشور مهاجرت کنند.

برای این که بتوانید به عنوان نانوا، به این کشور سفر کنید و اقامت دائم آن را به دست بیاورید و یا حتی برای آشنایی با شرایط کاری در کانادا به این کشور سفر کنید، می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان در وبسایت موسسه مهاجرتی تراست، شانس خود را برای انجام این کار امتحان کنید.

موسسه مهاجرتی تراست با بهره‌گیری از وکلا و مشاوران بسیار ماهر و حرفه‌ای و سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف، می‌تواند مسیر مهاجرتی بسیار مطمئنی به شما پیشنهاد و استراتژی دقیقی از تمامی مراحل این مسیر برایتان تهیه و تنظیم کند.

امنیت شغلی نانوا در کانادا

امنیت شغلی، یکی از موضوعاتی است که دولت کانادا توجه بسیار به آن دارد و تمامی سعی و تلاش خود را به کار می‌گیرد تا افراد در هر زمینه شغلی، امنیت شغلی را کاملا احساس کنند. بنابراین، می‌توان گفت که دولت کانادا اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای نیروهای کاری این کشور قائل می‌شود.

نکته قابل توجه بعدی در بحث امنیت شغلی در زمینه نانوایی و یا سایر زمینه‌های شغلی دیگر، بیمه بیکاری است. بنابراین، حتی اگر به دلیلی شغل خود را از دست دادید، دولت کانادا کاملا از شما پشتیبانی و حمایت می‌کند و شما همچنان، درآمد خود را حفظ خواهید کرد. نرخ پایه برای محاسبه بیمه بیکاری در کانادا، ۵۵ درصد از میانگین درآمد هفتگی شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: قانون کار کانادا و کار‌آموزی در کانادا

بهترین نانوایی های کانادا

در بخش زیر می‌توانید لیست محبوب‌ترین و پرطرفدارترین نانوایی‌هایی که در استان‌های مختلف کانادا وجود دارد را مشاهده کنید. نکته قابل توجه این است که تعدادی از آن‌ها در حال استخدام نیروی کاری جدید هستند و این امر می‌تواند فرصت شغلی بسیار مناسبی برای افرادی باشد که در این زمینه تخصص و مهارت کافی دارند.

نانواییشهر و استان
The Old Apothecary Bakery & Caféهلیفکس – نوا اسکوشیا
Blackbird Bakeryوایت هورس – یوکان
Little Bird Patisserie & Caféساسکاتون – ساسکاچوان
Bobette and Belleتورنتو – اونتاریو
Beaucoup Bakery & Caféونکوور – بریتیش کلمبیا
Duchess Bake Shopادمونتون – آلبرتا
Bread & Sons Bakeryاوتاوا – اونتاریو
Hof Kelstonمونترال – کبک
Hof KelstonForno Culturaتورنتو – اونتاریو
La Belle Baguetteوینیپگ – مانیتوبا

مراحل مهاجرت به عنوان نانوا به کانادا

 • واجد شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان یک نانوا شوید.

  در حال حاضر بیش از ۱۰۰ برنامه مهاجرتی اقتصادی به کانادا وجود دارد. هر یک از این برنامه‌ها نیازمندی‌های منحصر به‌فرد، روش اپلای و مدت زمان خاص خود را دارند. اولین قدم برای مهاجرت به عنوان نانوا، شرکت در برنامه‌هایی واجد شرایط است. وکلا و مشاوران ماهر و با تجربه تراست کمک می‌کنند تا شرایط مورد نیاز برای انتخاب‌ برنامه‌ها را به دست بیاورید.

 • مسیر مهاجرتی مناسب برای خود را پیدا کنید.

  در حال حاضر سیستم Express Entry محبوب‌ترین و پرطرفدارترین مسیر مهاجرت به کاناداست. نانوایانی که برای مهاجرت به این کشور اپلای می‌کنند و هیچ سابقه‌ی کاری در کشور کانادا را ندارند، این امکان وجود دارد برای دو برنامه مهاجرتی اجرایی در سیستم Express Entry واجد شرایط باشند. این دو مسیر، Federal Skilled Worker Program (FSWP) و Federal Trades Worker Program (FTWP) نام دارند.

در جدول زیر می‌توانید نیازمندی‌های برنامه Federal Skilled Worker Program (FSWP) را به طور کامل مشاهده کنید:

نیازمندیتوضیح
تجربه کاریک سال در طی ۱۰ سال اخیر
مهارت‌های زبان خارجیتسلط عالی و کامل به زبان انگلیسی یا فرانسوی
پیشنهاد شغلیخیر
تحصیلاتحداقل، دیپلم دبیرستان

همچنین، نیازمندی‌های برنامه مهاجرتی Federal Trades Worker Program (FTWP) را نیز می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نیازمندیتوضیح
تجربه کاردو سال در طی ۵ سال اخیر
مهارت‌های زبان خارجیتسلط خوب به زبان انگلیسی یا فرانسوی
پیشنهاد شغلیفقط در صورتی که گواهینامه‌ی واجد شرایطی را از سوی دولت کانادا دریافت نکرده باشید، به داشتن پیشنهاد شغلی نیاز خواهید داشت.
تحصیلاتحداقل، دیپلم دبیرستان

اسناد و مدارک کافی برای مهاجرت به کانادا به عنوان نانوا

اگرچه اسناد و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به عنوان نانوا کاملا بستگی به مسیر مهاجرتی افراد دارد، اما یکی از رایج‌ترین اسناد و مدارکی که برای این کار نیاز هست، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است. مدرک بعدی که ممکن است لازم باشد، ارزیابی آموزشی است که نشان ‌دهنده‌ی برابری صلاحیت شما با استاندار‌های مورد نیاز کاناداست. و در آخر، ممکن است به نامه‌ی رسمی پیشنهاد کار از کارفرمای خود نیاز داشته باشید و ممکن است کارفرمای شما نیاز به دریافت سند ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) داشته باشد تا نشان دهد که وی مراحل قانونی استخدام تبعه خارجی را پشت سر گذاشته است.

مزایای شغل نانوایی در کانادا

درمورد مزایای نانوایی در کانادا می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شما به طور خودکار و خود به خود، یک پایگاه مشتریان ثابت برای خودتان به وجود می‌آورید.
 • اگر مغازه شما در مکان‌های شلوغ و پرتدد شهری باشد، می‌تواند باعث درآمدزایی بهتر و بیشتر شما شود.
 • می‌توانید بخشی از منزل خود را به پخت و پز نان و شیرینی اختصاص دهید.
 • مردم همیشه به نانوایی‌های حرفه‌ای و خوب نیاز دارند.
کتاب بازار کار کانادا

بازار کار دیگر در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا در کانادا به شغل نانوایی نیاز هست؟

در بازه زمانی بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹، فرصت‌های شغلی جدیدی در زمینه نانوایی به وجود آمده است و در مجموع به ۱۰ هزار و ۳۰۰ فرصت شغلی رسید و از سوی دیگر نیز ۱۰ هزار و ۳۰۰ متقاضی کار وجود داشت که از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل شده بودند و یا برای کار به کانادا مهاجرت کرده بودند. بنابراین، تمامی فرصت‌های شغلی موجود تکمیل شد. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که با توجه به تحقیقاتی که در این بازه زمانی انجام شده است، نانوایی یکی از شغل‌های پرتقاضا در کانادا است و این کشور به شدت به آن نیاز دارد.

آیا نانوایی جزو مشاغل حرفه ای در کانادا به شمار می رود؟

دولت کانادا برای اطمینان از نبود کمبود موادغذایی، شیرینی و نان‌های ترد و خوشمزه، از نانواهای ماهر برای مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم استقبال می‌کند.

آیا در کانادا به نانوا نیاز هست؟

پیش‌بینی شده است که اشتغال نانوایان از سال 2019 تا 2029 حدود ۵ درصد رشد کند. این میزان از رشد در این گروه شغلی، سریعتر از میزان متوسط برای همه مشاغل دیگر است. در حال حاضر انتظار می‌رود که رشد جمعیت و درآمد مردم کانادا منجر به ایجاد درخواست‌های بسیار پرشمار و متعدد برای کالاهای پختی مخصوص از قبیل کاپ کیک، پای، کیک، انواع نان از فروشگاه‌های موادغذایی، نانوایی‌ها و رستوران‌ها شود.

بیشترین تعداد نانوایی در کدام یک از استان های کانادا وجود دارد؟

بر اساس گزارش منتشر شده از Statista، استان‌های اونتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و آلبرتا دارای بیشترین تعداد نانوایی در بین تمامی استان‌های دیگر کانادا هستند.

آیا نانواها در کانادا درآمد خوبی دارند؟

نانوایی و اشتغال در فرصت‌های شغلی که در زمینه پخت فرآورده‌های نانی هستند، فرصت‌های بسیار بزرگ و مناسبی برای شروع هستند. بر اساس آمار و ارقامی اداره آمار بازار کار کانادا، نانواهای معمولی که در فروشگاه‌های موادغذایی و یا رستوران‌های این کشور مشغول به کار هستند، معمولا به طور میانگین ۲۳ هزار و ۱۴۰ دلار در سال درآمد دارند. با این حال، نانواهای حرفه‌ای که تخصص بیشتری در این زمینه و شیرینی پزی هم داشته باشند و فرآورده‌های نانی متنوع و بیشتری بتوانند تولید کنند، می‌توانند فرصت‌های شغلی بهتری در جاهای مناسب‌تر برای خود پیدا کنند که بتواند درآمد بهتر و بیشتری نیز برایشان داشته باشد.

ساعت کاری نانوایی در کانادا به چه شکل است؟

برای نانوای معمولی، روز از صبح زود شروع می‌شود. نانوایان اغلب قبل از ساعت 4 صبح بیدار هستند. بنابراین می‌توانند به نانوایی خود برسند و از ساعت 5 صبح شروع به تهیه محصولات نانوایی می‌کنند. اولین کار نانوایی در روز، نظافت آشپزخانه و آماده سازی خمیر برای تهیه نان، شیرینی و سایر مواد پختنی است.

چالش برانگیزترین و سخت ترین ویژگی نانوایی در کانادا جیست؟

قطعا و بدون هیچ شکی، بزرگ‌ترین چالش در مشاغلی که در زمینه نانوایی و محصولات وابسته به آن وجود دارند، ساعات کاری آن‌ها است.

یک نانوا در کانادا چقدر در سال درآمد دارد؟

نانوایان نه چندان حرفه‌ای که در حد مبتدی هم نباشد و کمی با این زمینه شغلی و مهارت‌های مورد نیاز آن آشنایی داشته باشند، می‌توانند انتظار داشته باشند که بین ۱۹ هزار و ۸۸۰ تا ۲۲ هزار و ۶۱۰ دلار در سال درآمد کسب کنند که به عبارتی، برابر است با ساعتی ۱۰ تا ۱۱ دلار. همچنین، درست مانند هر شغل یا زمینه کاری دیگری، نانوایان هم هر چه تجربه بیشتری به دست بیاورند، به درآمد بالاتری دست پیدا خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید