ویزای کانادا از ترکیه

ویزای کانادا از ترکیه

انواع ویزای کانادا

لینک های مفید!

از آنجایی که روابط کنسولگری سفارت ایران و کانادا در سال ۱۳۹۱ کاملا قطع شده است، رسیدگی به پرونده افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند از ایران امکان پذیر نیست. به همین دلیل متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا ،مهاجرت کاری به کانادا یا سرمایه گذاری در کانادا را دارند باید به سفارت خانه های کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات یا ارمنستان مراجعه کنند.

روند کلی اخذ ویزای کانادا به این صورت است که شما باید درخواست خود را به صورت آنلاین به یکی از دفاتر وک کانادا ارسال کنید و سپس یک نوبت به صورت آنلاین رزرو کرده و به موقع در محل حاضر شوید.

توجه داشته باشید که روند مهاجرتی شما بدون مراجعه به دفاتر وک کانادا امکان پذیر نیست. چرا که شما باید انگشت نگاری ویزای کانادا و تصویر برداری را انجام دهید تا روند قانونی کار شما درست صورت گیرد.

ما در این مقاله قصد داریم به دو موضوع بپردازیم. یکی اقدامات مربوط به گرفتن وقت از سفارت کانادا در ترکیه و بخش دوم مربوط به روش های مهاجرتی و چگونگی مهاجرت از ترکیه به کانادا است.

در تراست بیشتر بخوانید : هزینه زندگی در کانادا ، هزینه مهاجرت به کانادا

بخش اول

وقت گرفتن از سفارت کانادا در ترکیه

هنگامی که مرحله ثبت نام آنلاین ویزای کانادا را انجام دادید ، باید تصمیم بگیرید که قصد دارید در کدام یک از دفاتر وک کانادا اقدامات مربوط به بیومتریک خود را انجام می دهید. پیشنهاد می شود کشور ترکیه را انتخاب کنید .

به دلایل زیر انتخاب کشور ترکیه برای انجام اقدامات تصویربرداری و انگشت نگاری مناسب تر است:

 • ترکیه دو دفتر وک کانادا در دو شهر آنکارا و استانبول دارد که می توانید یکی از این دفاتر را انتخاب کنید.
 • پروازهای زیادی بین ایران و ترکیه صورت می گیرد و برای سفر به ترکیه نیازی به ویزا ندارید.
 • شما می توانید در ترکیه از پیکاپ استفاد کنید.
 • هزینه سفر به کشور ترکیه مقرون به صرفه است.

وقت گرفتن از سفارت کانادا در شهر استانبول ترکیه

پیش از هر اقدامی، به سایت سفارت کانادا در ترکیه مراجعه کنید چرا که هر سفارت در کشورهای مختلف یک سایت مخصوص برای همان دفتر دارد و به همین دلیل سایت های دفاتر وک در کشورهای مختلف با هم متفاوت است. سپس اقدامات زیر را انجام دهید.

ایجاد حساب کاربری در سایت دریافت وقت سفارت کانادا

در ابتدا شما باید در سایت اصلی سفارت کانادا در استانبول یک حساب کاربری با اطلاعات کاملا درست و حقیقی خودتان ایجاد کنید. از آنجایی که اطلاع رسانی بیشتر امور مهاجرتی از طریق ایمیل به متقاضیان اعلام می شود، از یک ایمیل معتبر برای ثبت نام استفاده کنید.

دفتر وک مد نظرتان را در سایت مشخص کنید

وقتی در  سایت ثبت نام کردید و خواستید نوبت بگیرید، صفحه ای برای شما باز می شود که دفتر وک مد نظرتان را انتخاب کنید. از آنجایی که کانادا دو دفتر وک در شهرهای استانبول و آنکارا دارد، یکی را انتخاب کنید. سپس قسمت های دیگر که شامل تعداد متقاضیان و دلیل وقت سفارت کانادا است را نیز تکمیل کنید.

اطلاعات شخصی و حقیقی خواسته شده را وارد کنید

حال وقت آن رسیده است تا کلیه اطلاعات شخصی و راه تماسی خود را در سایت به طور کامل بنویسید. حتما یک خط تلفن همراه که روشن و فعال است را در هنگام نوشتن اطلاعات وارد کنید. اطلاعات شما باید به طور دقیق نوشته شود تا در صورت اعلان از دفتر وک، از آن آگاه شوید.

از سفارت کانادا در استانبول وقت بگیرید

مرحله بعدی و نهایی، گرفتن وقت از سفارت کانادا است. به این صورت که بعد از وارد کردن اطلاعات شخصی، صفحه ی تقویمی برای شما باز می شود که شما باید تاریخ مد نظرتان را از روی تقویم انتخاب کنید.

ساعت و تاریخ دقیق وقت را تعیین کرده و آن را تائید کنید. سپس آن را ذخیره کرده، پرینت کنید و روز مراجعه به دفتر وک کانادا این نامه را با خود ببرید.

وقت گرفتن از سفارت کانادا در شهر آنکارا ترکیه

وقت گرفتن از سفارت کانادا در شهر آنکارا کاملا شبیه به مراحلی است که در قسمت قبل توضیح داده شد فقط در هنگام انتخاب دفتر وک، به جای شهر استانبول باید شهر آنکارا انتخاب شود. بقیه مراحل نیز مشابه قبل است.

آدرس دفاتر وک کانادا در آنکارا و استانبول ترکیه

Ankara: İşçi Blokları Mh. Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:57/A /Regnum Sky Tower

Istanbul: Hacıahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi No:27 / Beyoğlu

پیکاپ ویزای کانادا در ترکیه

به طور کلی پروسه ارسال پاسپورت به یکی از دفاتر وک و سفارت کانادا برای مهر ویزا، پیکاپ ویزای کانادا گفته می شود. شما باید پاسپورت خود را به یکی از دفاتر سفارت کانادا در کشورهای همسایه مانند ترکیه بفرستید.

همچنین بخوانید : سفارت کانادا در دبی ، سفارت کانادا در گرجستان

قسمت های مختلف پاس ریکوئست کانادا در ترکیه

وقتی سفارت کانادا طی نامه ای از شما می خواهد که پاسپورت خود را برای پیکاپ ویزا برای سفارت کانادا بفرستید، به این معنی است که ویزای شما آماده است و صادر شده که به آن پاسپورت ریکوئست (پاس ریکوئست) گفته می شود.

نامه شما باید از قسمت های زیر تشکیل شده باشد:

 • قسمت اول: برای بررسی پرونده شما به پاسپورت تان نیاز داریم. ویزای شما در خصوص ویزای کوتاه مدت صادر شده و برای تکمیل پرونده لازم است تا پاسپورت شما برای ما ارسال شود.
 • قسمت دوم: این قسمت به شرایط پاسپورت مربوط می شود
 • حداقل ۱ صفحه از پاسپورت شما باید خالی باشد.
 • پاسپورت شما باید همراه با نامه ای که گرفته اید ارسال شود.
 • پاسپورت شما باید حتما تا تاریخ انقضای آن فاصله داشته باشد.
 • پاسپورت شما باید به نسبت مدت زمانی که قصد ماندن در کانادا را دارید، معتبر باشد.
 • قسمت سوم: از زمانی که نامه صادر شود، یک ماه زمان دارید، تا نامه را به همراه پاسپورت خود ارسال کنید. عدم انجام این کار باعث ریجکت ویزای کانادا می شود.
 • قسمت چهارم: در قسمت بالای نامه شما، شماره ای را در کنار عبارت UCI مشاهده می کنید که یک شماره مختص شما است. در حفظ این شماره کوشا باشید و تنها وکیل مهاجرت به کانادا که از شما وکالت دارد می تواند آن را داشته باشد. اطلاعات شما از طریق داشتن این شماره کاملا قابل دسترسی خواهد بود.

در ادمه بخوانید : رفع ریجکتی ویزای کانادا ، لیست وکلای مهاجرت به کانادا

انجام پیکاپ پاسپورت در ترکیه

برخی از افراد یک وکیل قانونی را برای خارج شدن از ایران و مهر شدن ویزا به مراکز وک کانادا انتخاب می کنند. پلیس مهاجرتی ایران این اقدام را کاملا قانونی می داند. بنابراین به آژانس های مهاجرتی معتبر اجازه چنین اقدامی را می دهد.

مزایای پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

 • صرفه جویی در زمان

بسیاری از افراد به دلیل اینکه درگیر کارهای مهاجرتی خود هستند، وقت کافی برای انجام اقدامات مربوط به پیکاپ را ندارند و در نتیجه استفاده از این خدمات باعث می شود متقاضی به جای اینکه چند روز را وقت سفر به ترکیه کند، نماینده یا وکیل قانونی خود را بفرستد.

در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست که وکیل مهاجرتی شما این کار را انجام دهد، فردی که به او وکالت می دهید، می تواند یکی از اعضای خانواده شما باشد.

 • صرفه جویی در هزینه

با وجود اینکه کشور ترکیه برای هزینه ها مقرون به صرفه است اما باز هم متقاضی مجبور است پول زیادی را برای خورد و خوراک یا ماندن در آنجا صرف کند. به همین دلیل سپردن پیکاپ ویزای کانادا به موسسه های مهاجرتی یا یک فرد معتبر در کاهش این هزینه ها بسیار موثر است.

در ادامه بخوانید : جواب ویزای کانادا ، طولانی شدن جواب ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

مدارک لازم برای
ویزای مهاجرتی
مدارک لازم برای
ویزای غیر مهاجرتی
پاسپورت ریکوئست اصل پاسپورت امضا شده
وکالت نامه به آژانس یا یک فرد مطمئن
حداقل دو عکس ۷ × ۵ به صورت پشت نویسی شده
پر کردن فرم آخر ایمیل سفارت
رسید انگشت نگاری وک پاسپورت ریکوئست
وکالت نامه به آژانس یا یک فرد مطمئن
اصل پاسپورت امضا شده

بخش دوم

مهاجرت کاری به کانادا از ترکیه

کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا، تحول عظیمی را در تسریع پرونده های مهاجرتی خود به وجود آورده است. اگر به این فکر می کنید که چگونه از ترکیه برای ویزای کانادا اقدام کنید، جالب است بدانید که این سیستم مهاجرتی محبوب کانادا در سال جاری بیش از هر سالی از زمان آغاز به کار خود در سال 2015، افراد بیشتری را برای درخواست اقامت کانادا دعوت کرده است.

چگونگی اخذ ویزای کانادا از ترکیه

بسته به عوامل مختلفی مانند سن، مدارک تحصیلی، مهارت های شما، تجربه، تعداد اعضای خانواده، و قصد شما هنگام ورود به کانادا، روش مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت است. هنگامی که به نحوه درخواست ویزای کانادا از ترکیه نگاه می کنید، مهم این است که برنامه مناسب ویزای کانادایی را انتخاب کنید که متناسب با مشخصات منحصر به فرد شما باشد. برخی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت به کانادا در زیر آورده شده است.

برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری کانادا از ترکیه

 • برنامه کارگران ماهر

ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا مناسب افراد با تجربه و صلاحیت دار در نقش های مدیریتی و حرفه ای. به عنوان مثال می توان به حسابداران، متخصصان فناوری اطلاعات، مدیران، معماران، پزشکان و مهندسان اشاره کرد.

 • برنامه تجارت ماهر

مانند بسیاری از کشورهای جهان اول، برخی از مشاغل جزء مشاغل پردرآمد در کانادا هستند. شما نیاز به احراز هویت از یک نهاد شناخته شده (مانند مهر قرمز) و حداقل یک سال تجربه کار به عنوان تاجر دارید. مهارت های رایج مورد نیاز فوری در کانادا عبارتند از: مکانیک، جوشکار، نجار، لوله کش، برقکار و لوله کش.

 • کلاس تجربه کانادایی

کلاس تجربه کانادایی برای متقاضیانی است که واجد شرایط یکی از دو برنامه ای است که در مورد آن صحبت کردیم و یا قبلاً حداقل یک سال تجربه کار در کانادا دارند یا قصد دارند قبل از درخواست برای اقامت دائم در کانادا کار کنند. کلاس تجربه کانادایی نسبت به دو دسته دیگر ترجیح داده می شود زیرا متقاضیان قبلاً اثبات کرده اند که توانایی کار و زندگی در کانادا را دارند.

برنامه مهاجرتی نامینیت شدن استانی کانادا از ترکیه

اگر استان خاصی را مد نظر دارید یا می‌خواهید کمی عمیق ‌تر به جستجوی مکان مناسب برای مهارت ‌ها و زمینه کاری خود بپردازید، برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) برنامه عالی برای مهاجرت به نظر می رسد.

هر یک از ایالت های کانادا PNP مخصوص به خود را دارد و هر کدام از آن ها جریان ها یا ویزاهای منحصر به فرد خود را برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته اند. به عنوان مثال، نوا اسکوشیا چندین گزینه مهاجرتی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا : نامزدهایی را از سیستم اکسپرس انتری که نیازهای بازار کار استانی را برآورده می کنند برای درخواست نامزدی انتخاب می کند.
 • اولویت های بازار کار برای پزشکان : پزشکان واجد شرایط را از سیستم اکسپرس انتری که نیازهای بازار کار استانی را برآورده می کنند برای درخواست نامزدی انتخاب می کند.
 • Physician Stream : به اداره بهداشت نوا اسکوشیا در استخدام متخصصان مراقبت های بهداشتی از طریق اقامت دائم در نوا اسکوشیا کمک می کند.
 • جریان کارآفرین : برای صاحبان مشاغل با تجربه یا افراد با تجربه مدیریت کسب و کار که می خواهند کسب و کاری را در نوا اسکوشیا باز کنند یا بخرند و راه اندازی کنند در دسترس است.
 • جریان کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی : برای فارغ التحصیلان اخیر از کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا که می خواهند کسب و کاری را در این استان راه اندازی یا خریداری کنند مناسب است.
 • Skilled Worker Stream : به کارفرمایانی که می خواهند کارگران ماهر خارجی و فارغ التحصیلان خارجی را از موسسات دوره متوسطه نوا اسکوشیا استخدام کنند، کمک می کند.
 • مشاغل در جریان تقاضا : برای افرادی که در مشاغل با مهارت متوسط ​​که مورد تقاضای بازار کار استان هستند مانند آشپز، قصاب و رانندگان کامیون هستند، در دسترس است.
 • تقاضای نوا اسکوشیا : اکسپرس انتری متقاضیان بسیار ماهر که موقعیت خوبی برای کار در نوا اسکوشیا از استخر اکسپرس انتری دارند را انتخاب می کند.
 • تجربه نوا اسکوشیا : اکسپرس انتری متقاضیان بسیار ماهر که حداقل یک سال در نوا اسکوشیا کار کرده اند را از استخر اکسپرس انتری انتخاب می کند.

اگر می دانید در کجای کانادا می خواهید زندگی کنید، می توانید مستقیما به دولت استانی درخواست دهید. اگر در درخواست خود موفق باشید، یک نامزدی استانی دریافت خواهید کرد، که تا زمانی که معیارهای واجد شرایط بودن برنامه ای را که برای آن درخواست می دهید را رعایت کنید، ویزای شما را برای اقامت دائم در کانادا تضمین می کند.

دانستن نحوه درخواست برای نامزدی استانی از ترکیه چیزی است که می تواند شما را از همه مهاجران دیگر جدا کند.

در تراست بخوانید : شهرهای کانادا ، سوپر ویزای کانادا

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک کانادا از ترکیه

اداره مهاجرت کانادا به طور مداوم انواع مختلف ویزا را برای رفع نیازهای بازار کار کانادا آزمایش می کند. به عنوان مثال، چهار استان آتلانتیک کانادا؛ نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد با کمبود کارگران نیمه ماهر و ماهر مواجه هستند. در واقع، این استان ها با کمبود نیوری کار مواجه هستند.

 به همین دلیل، برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک برای کمک به رفع این کمبود ها ایجاد شد و به متقاضیانی که دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر در آتلانتیک کانادا هستند اجازه می دهد تا از طریق این برنامه ویژه برای اقامت دائم درخواست دهند.

نمونه دیگر برنامه آزمایشی مهاجرت از طریق کشاورزی است، برنامه ای که برای رفع کمبود جدی در صنعت کشاورزی کانادا ایجاد شده است. این برنامه شرایطی را برای کارگران خارجی با قرارداد های دائمی در مشاغل زیر فراهم می کند تا بتوانند ساکن کانادا شوند.

اشتغالتعداد پذیرش ها در یک سال
قصابی۱۴۶۰
کارگران فرآوری مواد غذایی۷۳۰
سرپرستان مزرعه و کارگران متخصص دام۵۰
کشاورزان عمومی۲۰۰
کارگردان برداشت محصول۳۰۰

درخواست ویزای کانادا از ترکیه

هنگامی که می دانید کدام برنامه ویزا یا جریان مهاجرت برای شما مناسب است که بتوانید به طور دائم در کانادا زندگی کنید، باید روند درخواست را شروع کنید. سپس شرایط برنامه های مختلف نحوه درخواست ویزای کانادا از ترکیه مطرح می شود. طرح کلی اخذ ویزای کانادا از ترکیه در زیر آورده شده است .

الزاماتتوضیحات
الزامات مهاجرتی به کاناداشما نباید سابقه کیفری داشته باشید.
تجربه / صلاحیتاگر برای اقامت دائم درخواست می دهید، معمولاً باید ثابت کنید که می توانید وظایفی را که در پیشنهاد شغلی خود ذکر شده است انجام دهید.
تحصیلاتهر برنامه حداقل دارای مدرک یعنی حداقل دیپلم دبیرستان کانادا یا معادل آن است.
تمکن مالی ویزای کانادا اگر در کانادا کار نمی کنید، باید اثبات کنید که هزینه کافی برای زندگی در کانادا را دارید.
الزامات زبانبسته به نوع ویزای خود، ممکن است لازم باشد حداقل نمره را در یکی از آزمون های معیار زبان کانادایی کسب کنید.
آزمایش مدیکال ویزای کاناداممکن است از شما خواسته شود که معاینه پزشک را انجام دهید تا نشان دهد که هیچ گونه بیماری خطرناک یا تهدید کننده برای کانادا ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا از ترکیه

بسته به اینکه از کدام برنامه مهاجرتی برای ویزای کانادا خود درخواست می کنید، تقریباً برای هر نوع ویزا به جز توریستی، اکسپرس انتری و IEC، اگر می خواهید مقیم دائم شوید، به یک پیشنهاد شغلی معتبر نیاز دارید. اولین قدم استفاده از پیشنهاد شغلی شما برای دریافت مجوز کار کانادا LMIA و درخواست اقامت دائم است.

به خاطر داشته باشید که زندگی در کانادا بدون اشتغال می تواند برای شما گران تمام شود. تضمین یک پیشنهاد شغلی قبل از آمدن شما بهترین گزینه خواهد بود. یک استراتژی در نظر بگیرید، رویه را دنبال کنید و به دنبال یک پیشنهاد شغلی معتبر باشید.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

برای انجام دادن پیکاپ ویزای کانادا، پاسپورت را حتما باید به جایی که انگشت نگاری کرده ام بفرستم؟

خیر. این کار از طریق مراکز وک و سفارت کانادا در دیگر کشورها هم امکان پذیر است.

بهترین سفارت های کانادا در کشورهای همسایه کدام است؟

سفارت کانادا در ترکیه، امارت و ارمنستان

بهترین روش مهاجرتی از ترکیه به کانادا کدام است؟

سرمایه گذاری، مهاجرت به کانادا ازطریق تحصیل، مهاجرت به کانادا ازطریق کار، ویزای ورزشکاران و ویزای هنرمندان از اصلی ترین و مهمترین روش های مهاجرتی به کانادا به شمار می رود.

اخذ اقامت کانادا در کوتاه ترین مدت به چه صورت انجام می شود؟

با توجه به شرایطی که دارید، مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و … برای شما در دسترس است. از مقرون به صرفه ترین و کوتاه ترین روش های اخذ اقامت کانادا، برنامه فدرال اسکیل ورکر است.

برای انجام اقدامات مربوط به مهاجرت به کانادا آیا باید اقامت ترکیه را هم بگیریم؟

خیر متقاضیان می توانند بدون داشتن اقامت ترکیه، اقدامات مربوط به مهاجرت را در ترکیه انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.