بازار کار کاشی‌ کاری در کانادا

کاشی‌کارها دیوارهای داخلی و خارجی یا کف و سقف‌ها را با کاشی و سرامیک، سنگ مرمر و معدن، موزاییک یا موزاییک سیمانی مرمرنما پوشش می‌دهند. آن‌ها توسط شرکت‌های ساختمانی و پیمان‌کاران سنگ‌تراشی استخدام می‌شوند. البته، ممکن است به‌صورت خوداشتغالی و مستقل هم مشغول به کار باشند.

کدام برنامه مهاجرتی کانادا برای من مناسب است؟

خلاصه پادکست

مشخص کردن بهترین روش، به رزومه و شرایط شما وابسته است. در ادامه به شرح شرایط هر روش بصورت جداگانه، می پردازیم:

 • تحصیلی: سن کمتر از 27 سال، نبود سابقه کار، تمکن مالی شامل شهریه یک سال دانشگاه بعلاوه هزینه زندگی(بین 13 تا 15 هزار دلار کانادا)
 • اکسپرس اینتری: سن کمتر از 32 سال، آیلتس جنرال 7 به بالا، مدرک کارشناسی ارشد، سابقه کار مناسب، تمکن مالی شامل هزینه زندگی برای یک نفر حدود 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • برنامه های استانی کانادا: سن کمتر از 45 سال، دارای سابقه کار و مدرک تحصیلی، آیلتس جنرال حدود 6، تمکن مالی 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • کارآفرینی: دارای سابقه کار مدیریتی، سرمایه و تخصص بالا، تمکن مالی حدود 300هزار دلار کانادا

علاوه بر روش های بالا مدل های دیگری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که ما در صفحه اولین قدم برای مهاجرت به کانادا به صورت تک به تک و جامع آنها را توضیح داده ایم

وظایف شغلی کاشی‌ کاری در کانادا

آن دسته از افرادی که در گروه مشاغل کاشی‌کاری دسته‌بندی می‌شوند، برخی وظایف شغلی زیر و یا حتی همه‌ی آن‌ها را انجام می‌دهند:

 • سطح موردنظرشان که قرار است کاشی‌کاری شود یا توسط موزاییک پوشش داده شود را آماده، اندازه‌گیری و علامت‌گذاری می‌کنند.
 • زیر بست می‌سازند و پیچ‌های لنگر مانند، سیم و براکت یا قلاب‌های مخصوص را نصب می‌کنند.
 • ملات، سیمان، ماستیک (نوعی بتونه یا چسب)، چسب یا سایر مواد چسب ناک موردنظر خود را با استفاده از ماله دستی مخلوط، مالیده و پخش می‌کنند.
 • کاشی‌ها را در موقعیت‌های مناسبی که در نظر گرفته‌اند قرار می‌دهند و با یک فشار کوچک، آن‌ها در سر جای خود و پایه‌ای که برای آن درست کرده‌اند، جای گذاری می‌کنند.
 • کاشی‌ها را با استفاده از تراز، ابزار مربع، یا لبه‌های صاف، مرتب می‌کنند تا به‌صورت کاملاً صاف و تراز در جای خود قرار بگیرند.
 • کاشی‌ها و یا سایر اشیاء موردنظر خود را با استفاده از دست و یا ابزار برش قدرتمند برش می‌دهند تا به‌صورت کاملاً صاف و تراز شده در سر جای موردنظر خود قرار بگیرند.
 • دوغاب را در خطوط اتصال یا درزهای بین کاشی‌ها قرار می‌دهند و دوغاب اضافی را پاک می‌کنند.
 • نوارهای کاشی را نصب می‌کنند.
 • کاشی‌های تزئینی و معرق را تنظیم می‌کنند و یا می‌چینند تا طرح‌های تزئینی روی دیوار، کف سطوح یا نقاشی‌های دیواری موردنظر مشتریانشان به وجود آورده شوند.
 • کار طرح گذاری، مخلوط کردن یا صیقل دادن سطوح زمین یا دیوارهای سرامیکی را انجام می‌دهند.
 • سنگ مرمر یا گرانیت را برش می‌دهند، صیقل می‌دهند و یا نصب می‌کنند.
 • کاشی‌ها یا موزاییک‌های شکسته شده یا صدمه‌دیده را تعویض می‌کنند و یا برمی‌دارند.
 • ممکن است به انجام برآورد کردن هزینه‌ها و یا آماده‌سازی سفارشات مشغول شوند.

عناوین شغلی کاشی کاری در کانادا

 • شاگرد کاشی کار
 • سنگ مرمر کار
 • پالیش یا صیقل دهنده موزاییک سیمانی مرمر نما
 • کاشی کار
 • کاگر موزاییک سیمانی مرمر نما
 • نصاب کاشی و سرامیک
 • کاشی کار ماهر

مهاجرت کاشی کار به کانادا  

کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست در همکاری با گروهی از متخصصان صنعت کاشی کاری در کانادا، اقدام به طراحی اختصاصی مطمئن ترین مسیر مهاجرت کاشی کار ها به کانادا با تضمین اشتغال کرده اند.

مراحل اخذ اقامت دائم کانادا برای کاشی کار:

ا. دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی

جاب آفر کانادا پیشنهادی شغلی است که شما طی آن به صورت رسمی دعوت به شروع یک شغل در این کشور می شوید. این پیشنهاد از طرف کارفرمایان و شرکت های مختلف اعطا می شوند. جاب آفر یک مسیر مهاجرتی نیست، بلکه داشتن آن پیش نیاز درخواست برای ویزای کار کانادا است. بدون داشتن جاب آفر نمی توانید برای ویزای کار اقدام نمایید. در موسسه مهاجرتی تراست با همکاری تیمها و موسسات کاریابی شغل مد نظر شما را در کانادا پیدا کرده و بعد از مذاکره با کارفرما، وی نسبت به عقد قرارداد با متقاضی اقدام می کند. این مرحله حدود دو هفته تا یک ماه زمان می برد.

2. اخذ مدرک زبان انگلیسی

در این مرحله متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس 5 ارائه بدهد. داشتن مدرک زبان برای مهاجرت کاشی کار به کانادا الزامی نیست اما داشتن مدرک زبان احتمال موفقیت شما را به طرز چشمگیری افزایش خواهد داد. در برخی موارد اگر فرد بقیه شرایط را دارا باشد شاید بتوان بدون مدرک زبان نیز برای مهاجرت اقدام کرد.

3. دریافت مجوز استخدام توسط کارفرمای کانادایی

در این مرحله کارفرمای کانادایی باید اداره مهاجرت کانادا را قانع کند، که شما بهترین گزینه برای دریافت این شغل هستید و در میان شهروندان و مقیمان کانادا کسی مناسب تر از شما برای این شغل پیدا نشده است. این کار شاید سخت به نظر برسد! اما به هیچ وجه نگران نباشید در صورتی که شما واجد شرایط باشید این کار به طور کامل توسط کارشناسان تراست انجام شده و مجوز استخدام شما را از اداره مهاجرت کسب می کنیم.

4. دریافت ویزا و اجازه کار در کانادا

پس از دریافت مجوز استخدام، برای ویزای کار شما اقدام می کنیم. این مرحله نیز تماما توسط موسسه مهاجرتی تراست انجام می گیرد.

5. دریافت مدرک فنی لازم برای کار در کانادا (رد سیل)

پس از دریافت ویزا و عزیمت به کانادا، قبل از اشتغال نیاز خواهید داشت تا مدرک رد سیل را برای انجام فعالیت کاشی کاری در کانادا را کسب کنید. آزمون ردسیل در کشور ایران برگزار نمی گردد و متقاضیانی که می خواهند در این آزمون شرکت کنند و از طریق آن وارد بازار کار شوند، لازم است تا به کشور کانادا رفته و پس از سپری کردن دوره و شرکت در آزمون، مدرک خود را دریافت نمایند. ما شما را به مراکز آموزشی معرفی می کنیم تا مدرک خود را دریافت نمایید و بتوانید هر چه سریعتر مشغول به کار شوید.

6. اشتغال متقاضی اصلی در کانادا

پس از دریافت مدرک رد سیل می توانید به راحتی در شغلی که قرارداد بسته اید، مشغول به کار شوید.

7. اشغال همسر متقاضی و تحصیل رایگان فرزندان

پس از عزیمت به کانادا همسر شما اجازه دارد در هر شغلی که تمایل داشته باشد مشغول به کار شود، زیرا اجازه کار وی باز است و محدودیتی ندارد. فرزندان شما نیز می توانند در مدارس دولتی کانادا رایگان تحصیل کنند. کارشناسان تراست می توانند شما را در ثبت نام فرزندان در مدارس نیز راهنمایی نمایند.

8. دریافت اقامت دائم برای متقاضی اصلی به همراه همسر و فرزندان

پس از حدود دو سال با داشتن سابقه کار کانادایی می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید. در این مرحله شما و همه اعضای زیر 18 سال خانواده تان اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد.

بدین ترتیب کارشناسان موسسه مهاجرتی تراست از ابتدای فرایند مهاجرت به کانادا تا دریافت اقامت دائم همراه شما و خانواده تان هستند.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت کاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

شرایط استخدام کاشی کار در کانادا

برای استخدام در شغل کاشی‌کاری در کانادا معمولاً به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

1. ازنظر تحصیلات آکادمیک، اتمام دوره متوسطه دوم یا دبیرستان معمولاً برای شغل کاشی‌کاری کافی است.
2. اتمام و تکمیل کردن یک دوره کارآموزی سه یا چهارساله و یا ترکیبی از بیش از سه سال سابقه کار در تجارت و بعضی دوره‌های دبیرستان، کالج یا صنعت در زمینه کاشی‌کاری معمولاً لازم است تا واجد شرایط برای صدور و دریافت مجوز کار در حوزه شغلی کاشی‌کاری در نظر گرفته شوید.
3. داشتن مجوز کسب‌وکار برای فعالیت کاشی‌کارهایی که ساکن استان کبک هستند، اجباری و ضروری است؛ اما کاشی‌کارهایی که ساکن سایر استان‌های کانادا از قبیل نیو فاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرینس ادوارد، نیو برانزویک، اونتاریو، ساسکاچوان، آلبرتا و بریتیش کلمبیا باشند، می‌توانند به این مجوز به‌صورت داوطلبانه دسترسی داشته باشند و آن را به دست بیاورند.
4. کاشی‌کارهای حرفه‌ای که واجد شرایط شناخته شوند، می‌توانند پس از پشت سر گذاشتن آزمون Red Seal و موفقیت در آن، گواهینامه و مهر تأییدیه آن را به دست بیاورند. داشتن این مجوز و مهر آن، می‌تواند تاثیرچشم گیر و قابل‌توجهی در رونق کسب‌وکار کاشی‌کارها داشته باشد.

نحوه اخذ مدرک رد سیل برای کاشی کاری در کانادا

مدرک Red Seal یکی از مدارک و گواهینامه های فنی است که در کشور کانادا اعتبار بین استانی داشته و در سراسر این کشور معتبر است. این مدرک در سطح بالاتری نسبت به گواهینامه های استانی قرار دارد، از این رو دارندگان آن می توانند در استان های مختلف فعالیت کرده و شانس اخذ موقعیت های شغلی برتر را داشته باشند.

سرفصل های ویدیو

 • آشنایی با مدرک رد سیل در کانادا
 • هزینه و شرایط مدرک رد سیل
 • اعتبار مدرک رد سیل
 • مزایای مدرک رد سیل

مشاوره تخصصی کار در کانادا

تحلیل بازار کانادا، ارتباط با تیم های کاریابی
پیش بینی درآمد و آینده شغلی

مهارت های مورد نیاز برای شغل کاشی کاری در کانادا

تخصص‌های لازم برای شغل کاشی‌کاری در کانادا به شرح زیر هستند:

 • آماده‌سازی، علامت‌گذاری و اندازی گیری سطح موردنظر که قرار است کاشی‌کاری شود.
 • ساخت بست و نصب کردن پیچ‌های لنگر مانند، سیم و براکت یا قلاب.
 • پخش کردن ملات، سیمان، ماستیک (نوعی بتونه یا چسب)، چسب یا سایر مواد چسب ناک موردنظر خود با استفاده از ماله دستی مخلوط یا ابزار کاشی‌کاری دیگر.
 • قرار دادن کاشی‌ها در موقعیت‌های مناسبی که در نظر گرفته‌اند و جای گذاری آن‌ها در سر جای مقرر خود در پایه‌ای که برای آن درست کرده‌اند با یک فشار کوچک.
 • صاف و مرتب‌سازی کاشی‌ها با استفاده از تراز، ابزار مربع، یا لبه‌های صاف و مربع شکل تا به‌صورت کاملاً صاف و تراز در جای خود قرار بگیرند.
 • کاشی‌ها و یا سایر اشیاء موردنظر خود را با استفاده از دست و یا ابزار برش قدرتمند برش می‌دهند تا به‌صورت کاملاً صاف و تراز شده در سر جای موردنظر خود قرار بگیرند.
 • دوغاب را در خطوط اتصال یا درزهای بین کاشی‌ها قرار می‌دهند و دوغاب اضافی را پاک می‌کنند.
 • نوارهای کاشی را نصب می‌کنند.
 • کاشی‌های تزئینی و معرق را تنظیم می‌کنند و یا می‌چینند تا طرح‌های تزئینی روی دیوار، کف سطوح یا نقاشی‌های دیواری موردنظر مشتریانشان به وجود آورده شوند.
 • کار طرح گذاری، مخلوط کردن یا صیقل دادن سطوح زمین یا دیوارهای سرامیکی را انجام می‌دهند.
 • سنگ مرمر یا گرانیت را برش می‌دهند، صیقل می‌دهند و یا نصب می‌کنند.
 • کاشی‌ها یا موزاییک‌های شکسته شده یا صدمه‌دیده را تعویض می‌کنند و یا برمی‌دارند.

دانش و مهارت های مورد نیاز برای کاشی کاری در کانادا

مهارت ها:

1. ساختن ( بازیابی و تعمیر- از ابتدا خلق کردن- اتمام ساختمان داخلی یا خارجی – نصب زیرساخت داخلی ساختمان)

2. تجزیه‌وتحلیل ( برنامه‌ریزی- پیش‌بینی خروجی و نتایج کار- تجزیه، تحلیل و بررسی اطلاعات)

3. جابجایی کالا و مواد ( بارگیری و تخلیه)

دانش:

1. تجارت، امور مالی و مدیریت ( خدمات مشتری)
2. مهندسی و فناوری ( ساختمان‌سازی و ساخت‌وساز)
3. قانون و امنیت عمومی ( ایمنی و امنیت عمومی)

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای مهاجرت کاری

در قرارداد کاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

میانگین درآمد کاشی کاری در استان های مختلف کانادا

استانحداقلمتوسطحداکثر
آلبرتا۱۹ دلار۲۵ دلار۳۵ دلار
بریتیش کلمبیا۱۷ دلار۲۵ دلار۳۵ دلار
مانیتوبانامشخصنامشخصنامشخص
نیو برانزویکنامشخصنامشخصنامشخص
نیوفاندلند و لابرادورنامشخصنامشخصنامشخص
مناطق شمال غربینامشخصنامشخصنامشخص
نوا اسکوشیانامشخصنامشخصنامشخص
نوناووتنامشخصنامشخصنامشخص
آنتاریو۱۹ دلار۳۰.۵۲ دلار۳۸.۷۴ دلار
جزیره پرینس ادواردنامشخصنامشخصنامشخص
کبک۲۱.۷۵ دلار۳۳.۰۱ دلار۴۰ دلار
ساسکاچواننامشخصنامشخصنامشخص
منطقه یوکاننامشخصنامشخصنامشخص

شما می‌توانید شرکت‌هایی که بیشترین پرداختی برای شغل کاشی‌کاری در کانادا را دارند، از طریق این لینک مشاهده کنید.

بازار کار شغل کاشی کاری در ده سال آینده در کانادا

در این بخش از مطلب امروز خود در مورد شغل کاشی‌کاری در کانادا، قصد داریم نگاهی دقیق‌تر و از فاصله نزدیک به عرضه و تقاضای این موقعیت شغلی و وضعیت بازار کار آن در ده سال آینده در کانادا داشته باشیم. در حال حاضر انتظار می‌رود که وضعیت عرضه و تقاضا در طی سال‌های اخیر در این گروه شغلی، به‌طور گسترده‌ای مطابق با سطح ملی پیش رفته باشد.

به‌منظور تعیین چشم‌انداز مورد انتظار برای یک موقعیت شغلی، فاکتور میزان تفاوت کل تعداد متقاضیان جدید پیش‌بینی‌شده‌ی جویای کار با فرصت‌های شغلی پیش‌بینی‌شده‌ در کل بازه زمانی موردنظر، همراه با ارزیابی شرایط بازار کار در سال‌های اخیر، تحلیل و بررسی می‌شوند. هدف از انجام این کار مشخص شدن شرایط رشد بازار کار در چند سال اخیر (چه در شرایط مازاد، چه تعادل و چه کمبود) و در بازه زمانی کنونی است و یا اینکه تا چه اندازه درگیر تغییر و تحولات باقی خواهد ماند.

به‌عنوان‌مثال، اگر تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار حاکی از کمبود متقاضی کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در یک گروه شغلی باشد (گروه شغلی موردنظر با کمبود نیروی کار مواجه شده باشد)، از پیش‌بینی‌های انجام‌شده، استفاده می‌شود تا مشخص شود آیا این موقعیت در طی بازه زمانی که برای بررسی این شرایط در نظر گرفته‌شده ادامه پیدا خواهد کرد و یا فرصت شغلی موردنظر، به سمت شرایط بهتری حرکت خواهد کرد.

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، نرخ بیکاری نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای شغل کاشی‌کاری در کانادا در سال‌های آینده ادامه پیدا کند. طبق آمار اداره کار ایالات‌متحده، پیش‌بینی می‌شود که به مدت ۱۰ سال از سال 2018 تا 2028 اشتغال کاشی‌کارها 11 درصد افزایش پیدا کند که این میزان، بسیار سریع‌تر از متوسط رشد سایر مشاغل در کانادا است. ساخت واحدهای مسکونی جدید منبع اصلی کف سازی، کاشی و نصب سنگ مرمر در دهه آینده خواهد بود که با توجه به رشد چشمگیر صنعت ساخت‌وساز، احتمال نیاز به کاشی‌کار در کانادا بسیار زیاد است.

همچنین بخوانید: بازار کار کانادا

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزنس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

کارآموزی به عنوان کاشی کار در کانادا

افرادی که در ابتدای مسیر شغل کاشی‌کاری هستند و قصد یادگیری در این حرفه را دارند تا مهارت‌های موردنیاز برای این فرصت شغلی را به دست بیاورند، می‌توانند با مراجعه به سایت‌هایی از قبیل Glassdoor و یا CA.Indeed فرصت‌های مناسبی برای کارآموزی پیدا کنند. بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های دوره‌های کارآموزی در کانادا این است که باعث تقویت رزومه شما می‌شوند و فرصت‌های شغلی بسیار مناسب و بهتری در آینده شغلی شما به وجود خواهند آورد.

شرکت در دوره‌های کارآموزی کاشی‌کاری در کانادا می‌تواند علاوه بر تقویت مهارت و توانایی‌های شما در کاشی‌کاری، منجر به آشنایی با مهارت‌های جدید دیگری هم شود که شاید تا قبل از این برایتان قابل تجربه نبود.

بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های شغل کاشی‌کاری، این است که افراد بدون داشتن تحصیلات آکادمیک و فقط با گذراندن چند دوره آموزشی و کارآموزی دوساله و یا حتی کم‌تر، می‌توانند مهارت‌های موردنیاز برای این گروه شغلی را به دست بیاورند و به‌عنوان کاشی‌کار حرفه‌ای به درآمدهای بسیار عالی و مناسبی در کانادا دست پیدا کنند.

 فقط کافی است که دوره کارآموزی را جدی گرفته و مهارت‌های موردنیاز برای این حرفه را کسب کنند تا زمینه ایجاد فرصت‌های شغلی بسیار خوبی برای آینده شغلی خود به وجود بیاورند.

بیشتر بخوانید: کار‌آموزی در کانادا

امنیت شغلی کاشی کار در کانادا

امنیت شغلی، یکی از موضوعاتی است که دولت کانادا توجه بسیار زیادی به آن دارد و تمامی سعی و تلاش خودش را به کار می‌گیرد تا افراد در هر زمینه شغلی که فعالیت دارند، امنیت شغلی را کاملاً احساس کنند؛ بنابراین، می‌توان گفت که دولت کانادا اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای نیروهای کاری که در این کشور مشغول به کار و فعالیت هستند، قائل می‌شود.

نکته قابل‌توجه بعدی در بحث امنیت شغلی در زمینه کاشی‌کاری در کانادا و یا سایر زمینه‌های شغلی دیگر در این کشور، بیمه بیکاری است؛ بنابراین، حتی اگر به هر دلیلی شغل خود را هم از دست دادید، دولت کانادا کاملاً از شما پشتیبانی و حمایت می‌کند و شما همچنان درآمد خود را حفظ خواهید کرد. نرخ پایه برای محاسبه بیمه بیکاری در کانادا، ۵۵ درصد از میانگین درآمد هفتگی شما خواهد بود.

بیشتر بدانید: قانون کار کانادا

مهارت های اساسی شغل کاشی کاری

در این بخش می‌توانید مشاهده کنید که ۹ مهارت اساسی در شغل کاشی‌کاری چه کاربردی دارند.

خواندن

 • خواندن دستورالعمل‌ها. به‌عنوان‌مثال، کاشی‌کارها دستورالعمل‌های مربوط به چسب، دوغاب و بسته‌بندی ملات را می‌خوانند تا مؤثرترین روش استفاده از مواد و محصولات کاری خود را یاد بگیرند.
 • خواندن یادداشت‌های کوتاه. به‌عنوان‌مثال، برای هماهنگی فعالیت‌های کاری، یادداشت‌های کوتاه سایر همکاران خود را می‌خوانند.
 • خواندن نوشته‌های متنی کوتاه که در نقشه‌ها و فرم‌های فنی وجود دارند. به‌عنوان‌مثال، کامنت ها یا نظرات مشتریان خود را در مورد سفارش‌های کاری می‌خوانند تا شیوه‌ی منحصربه‌فردی که هر مشتری در نظر دارد را متوجه شوند و کارهای خود را بر اساس آن نصب و اجرا کنند.
 • خواندن دستورالعمل‌های مختلف. به‌عنوان‌مثال، دستورالعمل‌هایی که در سایت‌های کاریابی وجود دارد را مطالعه می‌کنند تا در مورد تجهیزات ایمنی و حفاظت شخصی در حین کار اطلاعات بیشتری کسب کنند و به یادگیری بپردازند.
 • اطلاعات مرتبط با مسائل ایمنی را مطالعه می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، صفحات ایمنی داده‌های مواد (MSDS) را مطالعه می‌کنند تا یاد بگیرند که چطور باید با امنیت کامل مواد را برای آب‌بندی کاشی و دوغاب استفاده کنند.
 • خواندن پیام‌های ایمیل. به‌عنوان‌مثال، پیام‌های ایمیل ارسال‌شده از سوی مشتریان خود را می‌خوانند تا با تغییرات به وجود آمده در مشخصات پروژه یا سفارش خود آشنا شوند.
 • اعلامیه‌های تولیدکنندگان و نکته‌های مورداشاره‌ی خدمات فنی را مطالعه می‌کنند.

استفاده از اسناد و مدارک

 • داده‌هایی مانند تاریخ، اندازه، کد، هزینه‌ها و مقادیر را در برچسب قیمت و رسید محصول قرار می‌دهند.
 • نشانه‌ها و آیکون آن‌ها را شناسایی می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، نشانه‌ی WHMIS را بر روی بسته‌بندی مواد یا محصولات خود شناسایی می‌کنند.
 • زوایای مشترک را برای تکمیل الگوهای چیدمان تشخیص می‌دهند.
 • انواع فرم‌های آنلاین و کاغذی را تکمیل می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، با واردکردن تاریخ، آدرس، ساعت کار و وظایف انجام‌شده، جدول‌های زمانی آنلاین را کامل می‌کنند.
 • داده‌ها و اطلاعات را در جدول‌های مشخصات تشخیص می‌دهند. به‌عنوان‌مثال، برای یادگیری در مورد زمان‌های تعیین‌شده، تحمل فشار، نسبت‌های اختلاط و تحمل دما از جداول مشخصات استفاده می‌کنند.
 • اطلاعات موردنیاز خود را از انواع و اقسام لیست‌های مختلف و جدول‌های زمان‌بندی، جمع‌آوری می‌کنند.

نوشتن

 • نظرات مختصر و کوتاه را در انواع فرم‌ها وارد می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، برای نشان دادن مشکلاتی که در پروسه نصب به وجود آمده است و یا در مورد نحوه سفارش کار، نظر می‌دهند و آن‌ها را یادداشت می‌کنند.
 • -نوشتن یادداشت‌های کوتاه. برای هماهنگی فعالیت‌های کاری و ارائه جزئیات در مورد پیشرفت شغلی، برای همکاران و پیمانکاران عمومی یادداشت‌های کوتاه می‌نویسند.
 • ممکن است دفترچه‌های یادداشت شخصی را نگهداری کنند؛ با ذکر اطلاعاتی مانند کارهایی که باید تکمیل شود، مشکلات ایجادشده، جهت دستیابی به سایت شغلی، ساعات کاری انجام‌شده و مواردی که باید سفارش داده شود.
 • پیام‌های ایمیل می‌نویسند. به‌عنوان‌مثال، ایمیل می‌نویسند تا درخواست اطلاعات بیشتری در مورد پروژه کاری خود کنند و یا جزئیات را در مورد فعالیت‌های پیش رو در آینده تائید کنند.
 • ممکن است گزارشاتی را برای توصیف حوادث منجر به جرح در محل کار خود بنویسند. به‌عنوان‌مثال، هنگام تکمیل گزارش برای هیئت‌های جبران خسارت کارگران، درباره آسیب‌ها و حوادث بنویسند.

محاسبه اعداد و ارقام

 • ممکن است زمان تحویل مواد و یا لوازم کاری خود را برنامه‌ریزی کنند.
 • ممکن است فاکتورها و قیمت‌های موردنظر را آماده‌سازی کنند.
 • با استفاده از ابزار اندازی گیری که برای کار آن‌ها وجود دارد، این کار را انجام دهند.
 • اندازه‌گیری شیب‌ها در سطوحی که بر روی آن‌ها کار می‌کنند.
 • محاسبه اقدامات و اندازه‌گیری‌های انجام‌شده.
 • میزان و یا تعداد مواد یا لوازم موردنیاز خود را محاسبه می‌کنند.
 • اندازه‌گیری نقاط علامت‌گذاری شده.
 • اندازه‌گیری و مقایسه اندازه، ضخامت، زمان و دمای محصولات یا مواد مورداستفاده.
 • مقدار زمان و تعداد کاشی‌کارها یا مواد موردنیازی که برای تکمیل کردن یک پروژه کاری موردنیاز هست را تخمین می‌زنند تا اطمینان پیدا کنند که پروژه موردنظرشان به‌موقع و به‌درستی تکمیل می‌شود.
 • ممکن است هزینه موادی که در یک پروژه کاری قرار است مورداستفاده قرار بگیرند را محاسبه کنند.

ارتباط کلامی

 • با مدیر پروژه یا تأمین‌کننده مواد مورداستفاده در کار خود صحبت می‌کنند تا سفارشات را تأیید کنند، زمان و نحوه تحویل پروژه را زمان‌بندی و برنامه‌ریزی کنند و یا مواد اولیه‌ای که مورداستفاده قرار نگرفته‌اند را مرجوع کنند.
 • شرکت در جلسه‌های کاری برای تکمیل پروژه‌ای که در دست دارند.
 • صحبت کردن با مشتریان و یا صاحبان پروژه.
 • برقرار کردن ارتباط با همکاران، معماران و سایر افرادی که در پروژه موردنظر مشارکت دارند برای هماهنگی کار و برنامه‌ریزی فعالیت‌ها.
 • بحث در مورد مشکلات و نگرانی‌ها و ارائه راهکار برای برطرف کردن آن‌ها.

تفکر

 • روبه‌رو شدن با شرایط کاری ناامن و سایت‌های شغلی که به‌طور نامناسب آماده‌شده‌اند. آن‌ها وضعیت را ارزیابی می‌کنند تا تعیین کنند چه اقدامی باید انجام شود و راه‌حلی را که تصمیم می‌گیرند مناسب است، به کار می‌گیرند.
 • روبه‌رو شدن با کمبود مواد مانند کاشی و یا ملات. اگر لوازم و مواد موجود باشند، آن‌ها را تحویل می‌گیرند. اگر لوازم یا در دسترس نباشند یا به‌طور موقت موجود نباشند، کاشی‌کارها با مشتری یا سرپرست پروژه هماهنگی می‌کنند تا برنامه را دوباره تنظیم کنند، طرح را تغییر دهند تا مواد جایگزین را در آن جای دهند یا کارهایی را که به‌راحتی در دسترس است دوباره انجام دهند.
 • تصمیم‌گیری در مورد این‌که ابتدا کدام سطوح باید کاشی‌کاری شوند.
 • تصمیم‌گیری در مورد این‌که از کدام ابزار و یا روش کاری استفاده کنند تا پروژه کاری آن‌ها مطابق با دستورالعمل‌هایی که مشخص‌شده است، به انجام برسد.
 • تصمیم‌گیری در مورد این‌که در محل‌هایی که آماده‌سازی و یا زیرساخت‌های ضعیفی دارند، کار نکنند و یا تا قبل از فراهم شدن موارد ایمنی لازم، دست به انجام این کار نزنند

تکنولوژی دیجیتال

 • ممکن است از اپلیکیشن های ارسال پیام متنی استفاده کنند تا اطلاعات را با کارفرماهای خود و یا سایر پیمان‌کاران به اشتراک بگذارند.
 • ممکن است از نرم‌افزارهای برقراری ارتباط استفاده کنند تا با کارفرمایان خود، تأمین‌کنندگان و یا پیمان‌کارها ارتباط برقرار کنند.
 • ممکن است از اینترنت استفاده کنند تا به وب‌سایت تأمین‌کنندگان دسترسی پیدا کنند و اطلاعاتی در مورد مشخصات محصولات موردنظر خود و هزینه آن‌ها به دست بیاورند.
 • ممکن است از اینترنت برای دسترسی به وبینارها، دوره‌های آموزشی و سمینارهای ارائه‌شده توسط مربیان، تأمین‌کنندگان و انجمن‌ها استفاده کنند.
 • ممکن است از اینترنت برای دسترسی به وبلاگ‌ها و تالارهای گفتگوی وب که در آن به دنبال مشاوره در مورد تکنیک‌های کاشی‌کاری هستند، استفاده کنند.
 • ممکن است از اینترنت برای دسترسی به سرویس‌ها و خدمات بانکی آنلاین استفاده کنند.

همکاری با دیگران

در یک محیط تجاری، کاشی‌کارها معمولاً به همراه یک دستیار کار می‌کنند. همچنین، این احتمال هم وجود دارد که آن‌ها با سایر کاشی‌کارها نیز به‌طور هم‌زمان در یک محیط کاری مشغول به کار شوند، اما هرکدام از این دو کاشی‌کار، در آن محیط کاری بر روی یک پروژه متفاوت کار می‌کنند و کارشان با یکدیگر تداخلی ندارد. کاشی‌کارها معمولاً به‌صورت مستقل کار می‌کنند و معمولاً، از ابتدا تا انتهای یک پروژه کاری نسبت به آن مسئولیت کامل دارند.
البته، درگاهی از اوقات دو کاشی‌کار باهم کار می‌کنند. به این صورت که یکی از آن‌ها بر روی ناحیه اصلی کف کار می‌کند و دیگری هم سایر اجزای پیچیده‌ای که زمان زیادی صرف می‌کنند را انجام می‌دهد. کاشی‌کارها همچنین می‌توانند بخشی از یک تیم بزرگ ساختمانی باشند که شامل بازرگانان زیادی است.

یادگیری مداوم

زمانی که تجهیزات و یا محصولات جدیدی راهی بازار می‌شوند و افراد زیادی به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، تولیدکنندگان نحوه کار کردن با آن‌ها را نیز معمولاً دچار یک سری تغییر و تحولات جدید می‌کنند. انجمن‌های ساخت‌وساز استانی در کانادا، دوره‌های آموزشی ایمنی را ارائه می‌دهند که شرکت‌های کاشی سازی برای حضور در آن‌ها از کاشی‌کارها حمایت مالی می‌کنند.
یکی از عملی‌ترین و مؤثرترین شیوه‌ها برای کاشی‌کارها جهت کسب مهارت و تخصص‌های جدید این است که آن‌ها را در حین کار کردن به دست بیاورند و به تجربه‌های عملی خود بیافزایند.

مجوزهای مورد نیاز برای کار به عنوان کاشی کار در کانادا

برای کار به‌عنوان کاشی‌کار در کانادا، ممکن است قبل از شروع، نیاز به اخذ مجوز از سوی یک‌نهاد نظارتی داشته باشید. شما با مشاهده بخش زیر می‌توانید متوجه شوید که این شغل در استان یا محل زندگی شما به چه مجوزهایی نیاز دارد.

 • آلبرتا – کاشی‌کار: Apprenticeship and Industry Training Office, Government of Alberta
 • بریتیش کلمبیا – کاشی‌کار: Industry Training Authority British Columbia
 • نیو برانزویک – کاشی‌کار: Apprenticeship and Occupational Certification, Government of New Brunswick
 • نیوفاندلند و لابرادور – کاشی‌کار: Apprenticeship and Trades Certification Division, Departmant of Advanced Education and Skills of Newfoundland and Labrador
 • نوا اسکوشیا – کاشی‌کار: Nova Scotia Apprenticeship Agency
 • انتاریو – استاد موزاییک سیمانی مرمرنما، کاشی‌کار و سنگ مرمر کار: Ontario College of Trades
 • جزیره پرینس ادوارد – کاشی‌کار: Apprenticeship Training and Skilled Trade Certification, Government of Prince Edward Island
 • کبک – کاشی‌کار: Commission de la Construction du Québec
 • ساسکاچوان – کاشی‌کار: Saskatchewan Apprenticeship and Trade Certification Commission

بازار کار دیگر در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی
کتاب بازار کار کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

درآمد کاشی کاری در کانادا چقدر است؟

میزان دقیق درآمد شغل کاشی کاری در کانادا به استان و منطقه ای که وی در آن زندگی و کار می کند بستگی دارد؛ اما معمولاً درآمد این گروه شغلی در کانادا کم‌تر از ۲۰.۴۰ دلار و بالاتر از ۳۹.۳۰ دلار به ازای هر ساعت نیست. بااین‌وجود، کاشی‌کارها می‌توانند انتظار داشته باشند که در کانادا به‌طور میانگین چیزی حدود ۳۱.۴۸ دلار به ازای هر ساعت درآمد داشته باشند.

چطور می‌توان در کانادا به شغل کاشی‌کاری مشغول شد؟

برای فعالیت و کار کردن به‌عنوان یک کاشی‌کار در کانادا، معمولاً باید دوره دوم مقطع متوسطه یا دبیرستان را به اتمام رسانده باشید. همچنین، تکمیل کردن و پشت سر گذاشتن یک دوره کارآموزی ۳ یا ۴ ساله نیز می‌تواند بسیار مؤثر باشد. نکته قابل‌توجهی که وجود دارد، این است که ترکیبی از بیش از سه سال سابقه کار در تجارت و برخی دوره‌های دبیرستان، کالج یا صنعت در زمینه کاشی‌کاری معمولاً لازم است تا این گروه از مشاغل واجد شرایط دریافت گواهینامه تجارت شوند.

وظیفه شغلی کاشی‌کار چیست؟

تنظیم‌کننده‌های کاشی یا همان کاشی‌کارها، نیروهای کاری ماهری هستند که کاشی‌ها را روی سطوح داخلی یا خارجی نصب می‌کنند. علاوه بر این، آن‌ها را به‌اندازه برش می‌دهند، مطابق الگوها تنظیم می‌کنند و دقیقاً در کنار یکدیگر قرار می‌دهند و همچنین، آن‌ها را با استفاده از ملات به دیوارها یا کف فضاهای مختلف متصل می‌کنند.

آیا درآمد کاشی‌کارها در کانادا خوب است؟

جای هیچ شکی نیست که کاشی‌کارهای خوبی که در کار خود مهارت داشته باشند، پول خوبی هم می‌توانند دربیاورند. متأسفانه یا خوشبختانه، تعداد کاشی‌کارهای ماهر در کانادا چندان زیاد نیست و این یعنی افرادی که دارای تخصص و مهارت کافی در این حرفه‌ی کاری هستند، می‌توانند دستمزدهای قابل‌توجه و خوبی در کانادا به دست بیاورند؛ اما از سوی دیگر، اگر بدون تخصص و مهارت کافی وارد این حرفه شوید، نمی‌توانید درآمد چندان مناسب و خوبی برای خود متصور شوید.

یک دوره آموزشی کاشی‌کاری چقدر طول می‌کشد؟

یکی از بهترین دوره‌های آموزشی کاشی‌کاری در کانادا، ۶ هفته به زمان نیاز دارد که می‌توان آن را در شش هفته‌ی مداوم و پشت سر هم به اتمام رساند. البته، این امکان هم وجود دارد که آن را به شش هفته‌ی تمرینی مجزا بافاصله زمانی مشخصی از یکدیگر بخش‌بندی کرد. همچنین، بخشی از این برنامه آموزشی در آخر هفته‌ها نیز می‌تواند به انجام برسد. درهرصورت، این دوره آموزشی می‌تواند یک معرفی بسیار مفید و کاربردی از صنعت کاشی‌کاری باشد و صدالبته، مسیر علاقه‌مندان به این حوزه کاری در جهت ارتقاء و افزایش مهارت‌های کاشی‌کاری آن‌ها را بسیار هموار خواهد کرد.

درآمد کاشی‌کارها در کانادا سالی چقدر است؟

به‌عنوان‌مثال، در استان انتاریو کانادا که درآمد کاشی‌کارها به‌طور میانگین ساعتی ۲۶ دلار است، این افراد ۵۴ هزار و ۱۸۵ دلار در سال می‌توانند درآمد داشته باشند؛ اما در کل کانادا، محدوده درآمد کاشی‌کارها در سال به‌طور میانگین به ۴۰ هزار و ۲۰ تا ۶۵ هزار و ۹۸۳ دلار می‌رسد.

آینده شغلی کاشی‌کاری در کانادا چطور است؟

طبق آمار اداره کار ایالات‌متحده، پیش‌بینی می‌شود که از سال 2018 تا 2028 اشتغال نصب کنندگان کاشی 11 درصد رشد کند که این میزان، بسیار سریع‌تر از متوسط رشد برای همه مشاغل دیگر است. ساخت واحدهای مسکونی جدید منبع اصلی کف سازی، کاشی و نصب سنگ مرمر در دهه آینده خواهد بود.

مسئولیت‌های شغلی کاشی‌کاری چیست؟

برخی از مسئولیت‌هایی که کاشی‌کارها در قبال پیمان‌کارها یا کارفرمایان شخصی خوددارند، شامل موارد زیر می‌شوند:
– ملاقات با مشتریان برای بحث در مورد نیازهای کاشی‌کاری و سنگ مرمر آن‌ها
– اندازه‌گیری منطقه‌ای که باید کاشی یا سنگ مرمر شود تا نیاز مشتری را برطرف کند.
– ارائه پیشنهادات دقیق برای شغل موردنظر به مشتریان.
– سفارش لوازم موجود و جمع‌آوری تجهیزات کاشی‌کاری.
– برش و شکل دادن کاشی یا سنگ مرمر به‌طور دقیق و به‌اندازه موردنیاز.
– تمیز کردن و تسطیح سطح.
– استفاده از دوغاب کاشی‌کاری و چیدمان کاشی یا سنگ مرمر مطابق با نقشه‌های طرح.
– پاک‌سازی دوغاب کاشی‌کاری.
– پاک‌سازی دوغاب اضافی، گردوخاک و انجام بازرسی‌های پس از نصب.
– تهیه و تکمیل فاکتورهای فروش.

نیازمندی‌های لازم برای شغل کاشی‌کاری چیست؟

برای این‌که بتوانید به‌عنوان یک کاشی‌کار در کانادا و یا حتی سایر نقاط دنیا فعالیت و کارکنید، باید دارای شرایط و نیازمندی‌هایی که در بخش زیر اشاره می‌کنیم، باشید.
– دیپلم دبیرستان یا GED.
– تجربه قبلی به‌عنوان کاشی‌کار و یا نصاب سنگ مرمر.
– مهارت‌های ارتباطی مناسب و خوب برای برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان یا کارفرمایان.
– مهارت‌های اساسی موردنیاز برای کاشی‌کاری.
– مهارت‌های پیشرفته ریاضی برای محاسبه ابعاد و اندازه‌های موردنیاز.
– قابلیت کار با ابزارهای برش دستی و ماشینی.
– دانش طراحی کاشی‌کاری و تکنیک‌های نصب.
– توانایی کار با خم شدن یا زانو زدن برای مدت طولانی.
– مهارت حل مسئله و مقابله با بحران‌های ناگهانی در حین کار.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید