بازار کار علوم کامپیوتر در کانادا

بازار کار علوم کامپیوتر در کانادا

مهندسان و طراحان نرم‌افزار و سایر افرادی که در گروه شغلی علوم کامپیوتر فعالیت می‌کنند، به انجام تحقیق، طراحی، ارزیابی، ادغام و نگهداری برنامه‌های کاربردی، نرم‌افزارها، محیط‌های فنی، سیستم‌عامل‌ها، نرم‌افزارهای تعبیه‌شده، انبارهای اطلاعات، پایگاه‌های داده و نرم‌افزارهای مخابراتی می‌پردازند.

افرادی که در گروه شغلی علوم کامپیوتر فعالیت می‌کنند، در شرکت‌های مشاوره درزمینه‌ی امور فناوری اطلاعات، شرکت‌های تحقیق و توسعه فناوری اطلاعات و واحدهای فناوری اطلاعات در بخش‌های خصوصی و دولتی به کار گرفته می‌شوند. البته، تعداد زیادی از آن‌ها نیز به‌صورت خوداشتغالی فعالیت می‌کنند.

درصورتی‌که شما تمایل به مهاجرت به کانادا و کار کردن در شغل علوم کامپیوتر در این کشور دارید، ادامه‌ی این مطلب را نیز دنبال کنید. ما در این مطلب قصد داریم به برخی از پرتکرارترین سؤالات و ابهاماتی که برای افرادی مانند شما در این مسیر به وجود می‌آید، با شفافیت و صراحت کامل پاسخ دهیم. برخی از این سؤالات و ابهامات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • وضعیت تقاضا برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا به چه شکل است؟
 • چطور می‌توان در کانادا وارد شغل علوم کامپیوتر شد؟
 • علوم کامپیوتر در کانادا چقدر می‌تواند درآمد داشته باشد؟
 • با کار کردن درزمینه‌ی علوم کامپیوتر چه فرصت‌های شغلی دیگری در کانادا می‌توان به دست آورد؟
 • و بسیاری از اطلاعات و جزئیات تکمیلی دیگر در مورد این گروه شغلی پرطرفدار

کدام برنامه مهاجرتی کانادا برای من مناسب است؟

خلاصه پادکست

مشخص کردن بهترین روش، به رزومه و شرایط شما وابسته است. در ادامه به شرح شرایط هر روش بصورت جداگانه، می پردازیم:

 • تحصیلی: سن کمتر از 27 سال، نبود سابقه کار، تمکن مالی شامل شهریه یک سال دانشگاه بعلاوه هزینه زندگی(بین 13 تا 15 هزار دلار کانادا)
 • اکسپرس اینتری: سن کمتر از 32 سال، آیلتس جنرال 7 به بالا، مدرک کارشناسی ارشد، سابقه کار مناسب، تمکن مالی شامل هزینه زندگی برای یک نفر حدود 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • برنامه های استانی کانادا: سن کمتر از 45 سال، دارای سابقه کار و مدرک تحصیلی، آیلتس جنرال حدود 6، تمکن مالی 13 تا 15 هزار دلار کانادا
 • کارآفرینی: دارای سابقه کار مدیریتی، سرمایه و تخصص بالا، تمکن مالی حدود 300هزار دلار کانادا

وظایف شغلی علوم کامپیوتر در کانادا

آن دسته از افرادی که در گروه مشاغل علوم کامپیوتر دسته‌بندی می‌شوند، برخی از وظایف شغلی زیر و یا حتی همه‌ی آن‌ها را انجام می‌دهند:

 • نیازمندی‌های کاربران را جمع‌آوری و طبقه‌بندی می‌کنند و همچنین، مشخصات استدلالی و فیزیکی را نیز توسعه می‌دهند.
 • اطلاعات فنی را در جهت طراحی، توسعه و آزمایش سیستم‌های مبتنی بر رایانه ازجمله دستگاه‌های تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند را با یکدیگر ترکیب می‌کنند، مورد ارزیابی قرار می‌دهند و یا به انجام تحقیق بر روی آن‌ها می‌پردازند.
 • داده‌ها، مدل‌های فرایند و شبکه را در جهت بهینه‌سازی معماری و ارزیابی عملکرد و همین‌طور اطمینان از طراحی آن‌ها، توسعه می‌دهند.
 • برنامه‌ریزی، طراحی و هماهنگی توسعه، نصب، یکپارچه‌سازی و عملکرد سیستم‌های مبتنی بر رایانه ازجمله برنامه‌های تلفن همراه
 • ارزیابی، آزمایش، عیب‌یابی، مستندسازی، ارتقاء و توسعه روش‌های نگهداری سیستم‌عامل‌ها، محیط‌های ارتباطی و نرم‌افزارهای کاربردی
 • ممکن است تیم‌های متخصصان سیستم‌های اطلاعاتی را در توسعه نرم‌افزار و سیستم‌های اطلاعاتی یکپارچه، نرم‌افزار کنترل فرایند و سایر سیستم‌های کنترل نرم‌افزار تعبیه‌شده هدایت و با یکدیگر هماهنگ کنند.

همچنین، یک سری از وظایف شغلی دیگر هم برای افراد شاغل در این گروه شغلی وجود دارد که در ادامه اطلاعات و جزئیات بیشتری در مورد آن‌ها در اختیار شما قرار خواهیم داد؛ اما قبل از هر چیز باید بدانید درصورتی‌که حوزه‌ی کاری دانشمندان کامپیوتر به فناوری ارتباط داشته باشد، آن‌ها می‌توانند در صنایع مختلف و زیادی مشغول به کار شوند.

 همچنین، لازم به توضیح است با توجه به اینکه تقریباً تمامی زمینه‌ها و رشته‌هایی که ما از آن‌ها اطلاع داریم، به شکلی از فناوری یا تکنولوژی‌های جدید استفاده می‌کنند و به آن‌ها ارتباط پیدا می‌کنند، بنابراین پیدا کردن فرصت‌های شغلی در صنایع بسیار متنوع و مختلف برای افراد فعال در حوزه‌ی علوم کامپیوتر می‌تواند بسیار ساده و راحت باشد. چراکه تقاضا برای آن‌ها همیشه و در هر زمینه‌ای وجود دارد.

بااین‌وجود، دانشمندان کامپیوتر معمولاً زمینه‌ای که از تمامی زمینه‌های دیگر برایشان لذت‌بخش‌تر می‌باشد را انتخاب می‌کنند و در آن زمینه شروع به انجام تحقیقات یا فعالیت‌های خود می‌کنند. به‌عنوان نمونه، اگر یک دانشمند کامپیوتر دوست داشته باشد که روی بازی‌های ویدئویی کار کند و به این زمینه علاقه داشته باشد، در صورت پیدا کردن فرصت کار کردن در چنین زمینه‌ای، به‌احتمال بسیار زیاد هیچ فرصتی را از دست نخواهد داد و شروع به فعالیت در آن خواهد کرد و به زمینه‌ی تولید و توسعه‌ی بازی‌های ویدئویی خواهد پرداخت.

باوجود تمام این تفاسیر، برخی دیگر از وظایف شغلی که افراد فعال در حوزه‌ی علوم کامپیوتر معمولاً انجام می‌دهند نیز شامل موارد زیر می‌شوند:

 • مهندسی نرم‌افزار و پشتیبانی
 • توسعه برنامه‌ها
 • تصویربرداری پزشکی
 • آموزش
 • توسعه و تولید بازی‌های ویدئویی
  • گزینه‌ها و مشاغل زیادی برای دانشمندان کامپیوتر وجود دارد تا انتخاب کنند. ما در بخش‌های بعدی این مطلب در مورد مشاغلی که در اختیار دانشمندان کامپیوتر قرار دارد و همچنین، آنچه می‌توانید از افراد فعال در این حوزه‌ی کاری انتظار داشته باشید بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: اپلای علوم کامپیوتر و علوم کامپیوتر در کانادا

عناوین شغلی علوم کامپیوتر در کانادا

افرادی که در گروه شغلی علوم کامپیوتر فعالیت می‌کنند، ممکن است دارای عناوین شغلی مختلفی باشند که در بخش زیر مشاهده می‌کنید:

 • مهندس طراحی نرم‌افزار
 • طراح برنامه و اپلیکیشن
 • مهندس نرم‌افزار تعبیه و یکپارچه‌سازی شده
 • مهندس نرم‌افزار کامپیوتر
 • مهندس تأییدکننده‌ی طراحی نرم‌افزار
 • مهندس تست نرم‌افزار
 • مهندس ادغام سیستم‌ها یا نرم‌افزارها
 • طراح نرم‌افزار
 • معمار فنی یا نرم‌افزاری
 • مهندس نرم‌افزار مخابرات
 • طراح نرم‌افزار

میانگین درآمد علوم کامپیوتر در استان‌ های مختلف کانادا

افرادی که در گروه شغلی علوم کامپیوتر در کانادا در حال فعالیت هستند، در استان‌های مختلف این کشور درآمد و حقوق‌های متفاوتی کسب می‌کنند که در جدول زیر می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید:

استانحداقل
درآمد
متوسط
درآمد
حداکثر
درآمد
آلبرتا۳۳.۱۷ دلار۴۸.۰۸ دلار۶۴.۱۰ دلار
بریتیش کلمبیا۲۵ دلار۴۶.۶۳ دلار۶۷.۳۱ دلار
مانیتوبا۱۳.۴۶ دلار۳۸.۹۷ دلار۶۶.۶۷ دلار
نیوبرانزویک۲۷.۴۰ دلار۳۶.۷۸ دلار۵۸ دلار
نیوفاندلند و لابرادور۲۷.۴۰ دلار۳۵.۷۱ دلار۵۴.۳۶ دلار
نوا اسکوشیا۲۷.۸۸ دلار۳۷.۰۸ دلار۵۱.۲۸ دلار
انتاریو۲۹.۸۱ دلار۴۶.۱۵ دلار۶۷.۳۱ دلار
جزیره پرینس ادوارد۲۷.۴۰ دلار۳۵.۷۱ دلار۵۴.۳۶ دلار
کبک۲۸.۸۵ دلار۳۸.۴۶ دلار۵۷.۶۹ دلار
ساسکاچوان۲۰ دلار۳۶.۰۶ دلار۵۹.۶۳ دلار

نکته: جهت شفاف‌سازی، لازم به توضیح است که تمامی مبالغ بالا به ازای هر ساعت و بر اساس دلار کانادا ذکرشده است.

شما می‌توانید شرکت‌هایی که بیشترین پرداختی برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا را دارند، از طریق این لینک مشاهده کنید.

وضعیت بازار کار شغل علوم کامپیوتر در ۱۰ سال آینده در کانادا

در این بخش از مطلب امروز خود در مورد شغل علوم کامپیوتر در کانادا، قصد داریم نگاهی دقیق‌تر و از فاصله نزدیک به عرضه و تقاضای این موقعیت شغلی و وضعیت بازار کار آن در ده سال آینده در کانادا داشته باشیم.

در حال حاضر انتظار می‌رود که وضعیت عرضه و تقاضا در طی سال‌های اخیر در این گروه شغلی، به‌طور گسترده‌ای مطابق با سطح ملی پیش رفته باشد. جدولی که در بخش زیر برای شما تهیه و تنظیم کرده‌ایم، شامل اطلاعات دقیق‌تر و بهتری در مورد چشم‌انداز این گروه شغلی در کانادا است:

اطلاعاتتوضیحات
میزان اشتغال در سال ۲۰۱۸۸۷ هزار و ۹۰۰ نفر
میانگین سن نیروهای کار در سال ۲۰۱۸۴۰ سال
میانگین سن بازنشستگی در سال ۲۰۱۸۶۴ سال

به‌منظور تعیین چشم‌انداز مورد انتظار برای یک موقعیت شغلی، فاکتورِ میزان تفاوت کل تعداد متقاضیان جدید پیش‌بینی‌شده‌ی جویای کار با فرصت‌های شغلی پیش‌بینی‌شده‌ در کل بازه زمانی موردنظر، همراه با ارزیابی شرایط بازار کار در سال‌های اخیر، تحلیل و بررسی می‌شوند. هدف از انجام این کار مشخص شدن شرایط رشد بازار کار در چند سال اخیر (چه در شرایط مازاد، چه تعادل و چه کمبود) و در بازه زمانی کنونی است و یا اینکه تا چه اندازه درگیر تغییر و تحولات خواهد شد.

به‌عنوان‌مثال، اگر تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار حاکی از کمبود متقاضی کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در یک گروه شغلی باشد (یعنی گروه شغلی موردنظر با کمبود نیروی کار مواجه باشد)، از پیش‌بینی‌های انجام‌شده، استفاده می‌شود تا مشخص شود که آیا این موقعیت در طی بازه زمانی که برای بررسی این شرایط در نظر گرفته‌شده ادامه پیدا خواهد کرد و یا فرصت شغلی موردنظر، به سمت شرایط بهتری حرکت خواهد کرد.

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است. در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای افرادی که در گروه شغلی علوم کامپیوتر قرار می‌گیرند، مجموعاً به ۲۷ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که درعین‌حال انتظار می‌رود که ۲۴ هزار متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کار در کانادا در سال‌های آینده همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

شرایط استخدام در شغل علوم کامپیوتر در کانادا

برای استخدام در شغل علوم کامپیوتر در کانادا معمولاً به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • ازنظر مدرک تحصیلی، معمولاً داشتن یک مدرک لیسانس، درزمینه‌ی علوم کامپیوتر، مهندسی سیستم‌های کامپیوتر، مهندسی نرم‌افزار یا ریاضیات و یا اتمام یک برنامه تحصیلی در کالج درزمینه‌ی علوم کامپیوتر موردنیاز می‌باشد.
 • همچنین، مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در یک رشته مرتبط با علوم کامپیوتر نیز ممکن است موردنیاز باشد.
 • برای تأیید نقشه‌ها و گزارش‌های مهندسی و تمرین به‌عنوان مهندس حرفه‌ای (P.Eng.)، به دست آوردن مجوز از سوی انجمن مهندسان حرفه‌ای استان یا منطقه محل سکونت متقاضی لازم است.
 • مهندسان واجد شرایط ثبت‌نام پس از فارغ‌التحصیل شدن از یک برنامه آموزشی یا تحصیلی معتبر، کسب سه یا چهار سال تجربه کار تحت نظارت در سازمان‌های نظام‌مهندسی و گذراندن یک آزمون عملی، به‌عنوان یک فرد حرفه‌ای درزمینه‌ی علوم کامپیوتر شناخته خواهند شد.
 • معمولاً داشتن تجربه به‌عنوان برنامه‌نویس رایانه الزامی است.

مجوزهای مورد نیاز برای کار در شغل علوم کامپیوتر در کانادا

برای کار به‌عنوان یک متخصص علوم کامپیوتر در کانادا، ممکن است قبل از شروع، نیاز به اخذ مجوز از سوی یک نهاد نظارتی داشته باشید. شما با مشاهده بخش زیر می‌توانید متوجه شوید که این شغل در استان یا محل زندگی شما به چه مجوزهایی نیاز دارد.

 • آلبرتا – مهندس نرم‌افزار: Association of Professional Engineers and Geoscientists of Alberta
 • بریتیش کلمبیا – مهندس نرم‌افزار: Engineers and Geoscientists of British Columbia
 • مانیتوبا – مهندس نرم‌افزار: Engineers Geoscientists of Manitoba
 • نیوبرانزویک – مهندس نرم‌افزار: Association of Professional Engineers and Geoscientists of New Brunswick
 • نیوفاندلند و لابرادور – مهندس نرم‌افزار: Professional Engineers and Geoscientists of Newfoundland and Labrador
 • مناطق شمال غربی – مهندس نرم‌افزار: Northwest Territories and Nunavut Association of Professional Engineers and Geoscientists
 • نوا اسکوشیا – مهندس نرم‌افزار: Association of Professional Engineers of Nova Scotia
 • نوناووت – مهندس نرم‌افزار: Northwest Territories and Nunavut Association of Professional Engineers and Geoscientists
 • اونتاریو – مهندس نرم‌افزار: Professional Engineers Ontario
 • جزیره پرینس ادوارد – مهندس نرم‌افزار:‌Association of Professional Engineers of Prince Edward Island
 • کبک – مهندس نرم‌افزار:‌Ordre des ingénieurs du Québec
 • ساسکاچوان – مهندس نرم‌افزار:‌Association of Professional Engineers and Geoscientists of Saskatchewan
 • منطقه یوکان – مهندس نرم‌افزار: Engineers of Yukon

مهارت‌ های مورد نیاز برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا

تخصص‌های لازم برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا به شرح زیر هستند:

 • جمع‌آوری و طبقه‌بندی نیازمندی‌های کاربران و همچنین، توسعه‌ی مشخصات استدلالی و فیزیکی.
 • تحقیق، ارزیابی و ترکیب اطلاعات فنی برای طراحی، توسعه و آزمایش سیستم‌های مبتنی بر رایانه.
 • توسعه داده‌ها، مدل‌های پردازش و شبکه برای بهینه‌سازی معماری و ارزیابی عملکرد و به دست آوردن قابلیت اطمینان از طرح‌ها.
 • برنامه‌ریزی، طراحی و هماهنگی در جهت توسعه، نصب، یکپارچه‌سازی و ارتقاء و بهبود عملکرد سیستم‌های مبتنی بر رایانه.
 • ارزیابی، عیب‌یابی، مستندسازی، ارتقاء و توسعه روش‌های نگهداری از سیستم‌عامل‌ها، محیط‌های ارتباطی و نرم‌افزارهای کاربردی
 • رهبری و هماهنگی تیم‌های متخصصان سیستم‌های اطلاعات در توسعه نرم‌افزار و سیستم‌های اطلاعاتی یکپارچه، نرم‌افزار کنترل فرآیند و سایر سیستم‌های کنترل در نرم‌افزارهای تعبیه‌شده.

دانش و مهارت‌ های مورد نیاز برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا

برای اینکه بتوانید به‌عنوان یک متخصص علوم کامپیوتر در کانادا مشغول به کار شوید، باید مهارت‌ها و دانش‌هایی که در این بخش اشاره می‌کنیم را در اختیار داشته باشید و سعی کنید که آن را به کار بگیرید:

 • کار با تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن و به‌روز
  • اشکال‌زدایی و برنامه‌ریزی مجدد سیستم‌های فنی
  •  نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های فنی
 • مدیریت
  • هماهنگی و سازمان‌دهی
  •  نظارت
 • تجزیه‌وتحلیل
  • بازرسی و آزمایش
  •  برنامه‌ریزی
  •  پیش‌بینی نتایج
  •  تحقیق و بررسی
 • برقراری ارتباط
  • ارتباط و شبکه‌سازی
 • حس خلاقیت و نوآوری
  • طراحی
  • نوشتن
 • فناوری و مهندسی
  • کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی
  •  طراحی
 • قانون و امنیت عمومی
  • ایمنی و امنیت عمومی
 • ریاضیات و علوم
  • علوم

کارآموزی در شغل علوم کامپیوتر در کانادا

افرادی که در ابتدای مسیر شغل علوم کامپیوتر هستند و قصد یادگیری این حرفه را دارند تا مهارت‌های موردنیاز برای این فرصت شغلی را به دست بیاورند، می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت‌هایی از قبیل Glassdoor و یا CA.Indeed فرصت‌های مناسبی برای کارآموزی پیدا کنند. بدون شک، یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های دوره‌های کارآموزی در کانادا این است که باعث تقویت رزومه شما می‌شوند و فرصت‌های شغلی بسیار مناسب و بهتری در آینده شغلی شما به وجود خواهند آورد.

شرکت در دوره‌های کارآموزی علوم کامپیوتر در کانادا می‌تواند علاوه بر تقویت مهارت و توانایی‌های شما در زمینه علوم کامپیوتر، منجر به آشنایی با مهارت‌های جدید دیگری هم شود که شاید تا قبل از این برایتان قابل تجربه نبود.

بدون شک، یکی از بزرگ ‌ترین مزیت‌های شغل علوم کامپیوتر، این است که افراد بدون داشتن تحصیلات آکادمیک و فقط با گذراندن چند دوره آموزشی و کارآموزی دو ساله و یا حتی کم‌تر نیز می‌توانند مهارت‌های موردنیاز برای این گروه شغلی را به دست بیاورند و به‌عنوان علوم کامپیوتر حرفه‌ای به درآمدهای بسیار عالی و مناسبی در کانادا دست پیدا کنند.

 فقط کافی است که دوره کارآموزی را جدی گرفته و مهارت‌های موردنیاز برای این حرفه را کسب کنند تا زمینه را برای ایجاد فرصت‌های بسیار خوبی در آینده شغلی خود فراهم کنند.

بیشتر بخوانید: کار‌آموزی در کانادا

مهاجرت شغل علوم کامپیوتر به کانادا  

برای اینکه بتوانید به‌عنوان یک متخصص علوم کامپیوتر متقاضی مهاجرت به کانادا، به این کشور سفر کنید و اقامت دائم آن را به دست بیاورید و یا حتی برای آشنایی با شرایط کاری علوم کامپیوتر در کانادا به این کشور سفر کنید، می‌توانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان در وب‌سایت موسسه مهاجرتی تراست، شانس خود را برای انجام این کار امتحان کنید.

موسسه مهاجرتی تراست با بهره‌گیری از وکلا و مشاوران بسیار ماهر و حرفه‌ای خود با سال‌های سال تجربه در زمینه امور مهاجرت به کانادا، می‌تواند یک مسیر مهاجرتی بسیار مطمئن به شما پیشنهاد دهد و استراتژی دقیقی از تمامی مراحل مهاجرتی پیش رو برایتان تهیه و تنظیم کند.

به‌هرحال، هنوز هم ممکن است کاملاً مطمئن نشده باشید که آیا تمایل دارید سال‌های پیش روی زندگی خود در کانادا را به تحصیل در این کشور بپردازید و یا اینکه به انجام یک فعالیت شغلی مانند علوم کامپیوتر و یا حتی سایر رشته‌های مرتبط با آن مشغول شوید. اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، ما در موسسه مهاجرتی تراست پیشنهادهای جذاب و قابل‌توجهی برای شما داریم که می‌توانید موردبررسی قرار دهید. ما پیشنهادهای خود را در غالب چند موقعیت تحصیلی یا شغلی بیان می‌کنیم که همگی، جزو زیرشاخه‌های علوم کامپیوتر محسوب می‌شوند و ارتباط نزدیکی با آن دارند.

توسعه‌دهندگان Full Stack دانش و مهارت بالایی هم در بخش فرانت و هم بک اند وب‌سایت‌ها در اختیار دارند. این موضوع، اساساً به این معنی است که شما از ابتدا تا انتها نحوه ساخت وب‌سایت یا برنامه‌های کاربردی را یاد می‌گیرید. همچنین، خواهید آموخت که چگونه این برنامه‌ها را در انواع وب‌سایت‌ها آزمایش کنید.

شاید یکی از مشاغل کم‌تر شناخته‌شده درزمینه‌ی علوم کامپیوتر تکنسین امنیت شبکه باشد. بااین‌حال، افرادی که به‌عنوان تکنسین امنیت شبکه کار می‌کنند، در جهان فعلی که ما در آن زندگی می‌کنیم، از حق‌وحقوق بسیار بالایی برخوردار هستند و نقش بسیار مهمی در زندگی همه‌ی ما دارند. در برنامه‌ها یا دوره‌هایی که در این زمینه برگزار می‌شود، شما با انواع تاکتیک‌ها آشنا خواهید شد که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • عملکرد شبکه
 • امنیت اینترنت
 • جرایم سایبری و راه‌های مبارزه با آن.

برنامه‌ها یا موقعیت‌هایی که درزمینه‌ی امنیت سایبری و فضای ابری فعالیت می‌کنند، درست مانند موقعیت قبلی که در مورد آن صحبت کردیم، مهارت‌هایی جهت محافظت از امنیت شبکه به شما می‌دهند؛ اما با این تفاوت که این خدمات در این موقعیت شغلی به مشترکان فضای ابری و همین‌طور سازمان‌ها ارائه می‌شوند. در این صورت، شما قادر خواهید بود به سازمان موردنظر در انجام وظایف گوناگون مانند درک آنچه برای محرمانه ماندن نیاز دارد، کمک کنید. همچنین، نحوه ارائه راهنمایی‌های امنیتی را یاد خواهید گرفت و برای کمک به ایجاد رویه‌های مدیریتی با فناوری اطلاعات کار خواهید کرد.

شرکت کردن در برنامه‌ها یا موقعیت‌های مدیریت شبکه‌ی سیستم، دانش سخت‌افزار کامپیوتر، عیب‌یابی، سیستم‌عامل‌های رایج و بسیاری از علوم و دانش‌های دیگر به شما خواهد داد.

برنامه‌ها یا موقعیت‌هایی که درزمینه‌ی تکنسین پشتیبانی کامپیوتر وجود دارند، به شما آموزش می‌دهند تا چطور به یکی از اعضای ارزشمند و مهم یک تیم IT یا فناوری اطلاعات تبدیل شوید. در این صورت، شما مهارت‌های خود را در عیب‌یابی، تعمیرات ساده، کارهای اداری، عملیات سیستم، نصب و غیره تقویت خواهید کرد.

امنیت شغلی علوم کامپیوتر در کانادا

امنیت شغلی، یکی از موضوعاتی است که دولت کانادا توجه بسیار زیادی به آن دارد و تمامی سعی و تلاش خودش را به کار می‌گیرد تا افراد در هر زمینه شغلی که فعالیت دارند، امنیت شغلی را کاملاً احساس کنند؛ بنابراین، می‌توان گفت که دولت کانادا اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای نیروهای کاری که در این کشور مشغول به کار و فعالیت هستند، قائل می‌شود.

نکته قابل‌توجه بعدی در بحث امنیت شغلی در زمینه علوم کامپیوتر در کانادا و یا سایر زمینه‌های شغلی دیگر در این کشور، بیمه بیکاری است؛ بنابراین، حتی اگر به هر دلیلی شغل خود را هم از دست دادید، دولت کانادا کاملاً از شما پشتیبانی و حمایت می‌کند و شما همچنان درآمد خود را حفظ خواهید کرد. نرخ پایه برای محاسبه بیمه بیکاری در کانادا، ۵۵ درصد از میانگین درآمد هفتگی شما خواهد بود.

بیشتر بدانید: قانون کار کانادا

وضعیت تقاضا شغل علوم کامپیوتر در کانادا

تقاضا برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا همین‌الان هم بسیار انبوه و زیاد است؛ و انتظار می‌رود که در طی سال‌های پیش رو، به همین شکل فقط به توسعه و گسترش خودش اضافه کند تا تقاضا برای آن حتی از این هم بیشتر افزایش پیدا کند. به‌طورکلی، می‌توان گفت که صنعت فناوری با فرصت‌های زیادی که در اختیار دارد، به‌سرعت در حال رشد است؛ زیرا رشد بسیار درخشان و خوبی را در طی دهه‌ی گذشته تجربه کرده. پیش‌بینی می‌شود که این صنعت در ده سال آینده نیز به همین شکل به رشد خود ادامه دهد و به یکی از پردرآمدترین بخش‌ها تبدیل شود.

از سوی دیگر، تقاضا برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا بسیار زیاد است. تحصیل در رشته کامپیوتر و یا سایر رشته‌های مرتبط با آن تقریباً توانایی شما را برای دستیابی سریع به یک شغل مناسب در این گروه شغلی پس از اتمام دوره تحصیلی و اخذ مدرک تضمین می‌کند. بسیاری از متقاضیان کار در این گروه شغلی نیازی به تحصیل در دوره‌های تکمیلی و یا کسب آموزش بیشتر ندارند که این خودش یک مزیت بزرگ دیگر به شمار می‌رود.

بر اساس چیزی که وب‌سایت رسمی بانک اطلاعات کار کانادا با نام Canada Job Bank اظهار کرده است، فرصت‌های شغلی گروه علوم کامپیوتر تقریباً در تمامی استان‌های این کشور وضعیت مناسب و قابل قبولی دارد. در این میان، جالب است که بدانید آلبرتا و مانیتوبا تنها استان‌های کانادا هستند که وضعیت تقاضا و بازار کار برای گروه شغلی علوم کامپیوتر در آن‌ها مناسب و خوب توصیف نشده؛ اما بر اساس چیزی که خود اداره یا بانک اطلاعات بازار کار کانادا اعلام کرده، علیرغم این شرایط، هنوز هم فرصت‌های شغلی بسیار زیاد و خوبی در این دو استان برای علوم کامپیوتر پیدا می‌شود.

تفاوت علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

بدون شک، نمی‌توان انکار کرد که شباهت‌های زیادی بین رشته‌ی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات یا همان IT وجود دارد؛ اما وجه تمایز این دو واقعاً چیست؟ آیا کسی که به فناوری و تکنولوژی علاقه‌مند می‌باشد، باید علوم کامپیوتر را انتخاب کند و یا باید سراغ فناوری اطلاعات برود؟ تحصیل در کدام یک از این دو رشته بهتر است و مهم‌تر از هر چیز، کدام یک از آن‌ها پتانسیل درآمدزایی بیشتری دارند؟ برای دستیابی به پاسخ این سؤالات، در این بخش از مطلب امروزمان نیز ما را همراهی کنید.

درواقع، حقیقتی که وجود دارد، این است که هیچ راز مخفی یا بزرگی وجود ندارد و انتخاب بین فناوری اطلاعات (IT) و علوم کامپیوتر واقعاً یک تصمیم شخصی است که هر فرد می‌تواند بر اساس علایق و تمایلات خود اتخاذ کند. به‌هرحال، خبر خوب این است که هیچ‌یک از این دو رشته شما را گمراه نخواهند کرد و هردوی آن‌ها منجر به قدم گذاشتن در راهی می‌شوند که درنهایت، به موفقیت‌های چشمگیر و بسیار بزرگی ختم خواهند شد. چراکه جامعه‌ی کانادا به هردوی آن‌ها نیاز بسیار زیادی دارد و هردوی آن‌ها جزو مشاغل مهم و تعیین‌کننده محسوب می‌شوند.

اگر بخواهیم از منظر کلی به این قضیه نگاه کنیم، هردوی آن‌ها رشته‌های بسیار نزدیک و مشابهی با یکدیگر هستند که حتی ممکن است افراد را دچار اشتباه کنند. چراکه هر دو در صنعت فناوری فعالیت می‌کنند و با تکنولوژی ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی دارند.

تفاوت عمده و اصلی میان فناوری اطلاعات (IT) با علوم کامپیوتر این است که در IT ارتباط و تعاملات نزدیک‌تر و بیشتری با حافظه، سخت‌افزار و نرم‌افزار وجود دارد؛ و این در حالی است که علوم کامپیوتر، بسیار عمیق‌تر از سخت‌افزار است و مباحث دقیق‌تری را موردبررسی قرار می‌دهد. همچنین، علوم کامپیوتر تمرکز قابل‌توجه و گسترده‌ای بر روی نرم‌افزار و توسعه‌ی نرم‌افزار نیز دارد.

با این تفاسیر، کدام یک از این دو برای شما جالب‌تر بودند؟ فکر می‌کنید که به کدام یک از آن‌ها علاقه و تمایل بیشتری دارید؟ به نظر شما، علوم کامپیوتر می‌تواند با شما و روحیات کاری و تحقیقاتی شما سازگاری بیشتری داشته باشد و یا فناوری اطلاعات؟ زمانی که توانستید برای هر یک از این سؤال‌ها پاسخ شفاف و دقیقی داشته باشید، متوجه خواهید شد که آیا برای شغل پیش رو و منبع درآمد خود در آینده باید علوم کامپیوتر را انتخاب کنید یا IT.

کتاب بازار کار کانادا

بازار کار دیگر در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

درآمد شغل علوم کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

علوم کامپیوتر، نه‌تنها درزمینه‌ی فناوری، بلکه در بین تمامی مشاغل و حرفه‌های شغلی که در کانادا وجود دارد، یکی از پردرآمدترین شغل‌ها به شمار می‌رود. میانگین حقوق پایه‌ی افرادی که درزمینه‌ی علوم کامپیوتر فعالیت و کار می‌کنند، به‌طور متوسط به چیزی حدود ۶۹ هزار و ۹۴۲ دلار در سال می‌رسد. جالب است که بدانید این مقدار، ۲.۱ برابر بیشتر از متوسط حقوق پرداختی در سایر مشاغل می‌باشد.
کاری که افراد فعال در حوزه‌ی علوم کامپیوتر انجام می‌دهند، برای بسیاری از افراد از جنبه‌های مختلف ارزشمند و تأثیرگذار است؛ بنابراین، کاملاً منطقی و عادی به نظر می‌رسد که بر اساس میزان تأثیرگذاری خود نیز درآمد داشته باشند. به‌هرحال، نباید فراموش کرد که نه‌تنها هرکسی نمی‌تواند در مشاغل مرتبط با علوم کامپیوتر فعالیت و کار کند، بلکه کار کردن در این حوزه نیازمند داشتن مهارت بالا، کسب آموزش‌های حرفه‌ای و همین‌طور دانش مناسب نیز می‌باشد.
همچنین، برخی دیگر از منابع نیز حقوق افرادی که درزمینه‌ی علوم کامپیوتر فعالیت می‌کنند را به‌طور متوسط ۵۴ هزار و ۴۷۸ دلار در سال اعلام کرده است که معادل با چیزی حدود ۲۷.۹۴ دلار به ازای هر ساعت می‌باشد. این در حالی است که اغلب افراد تازه‌کاری که این شغل را آغاز می‌کنند، به‌طور متوسط ۴۴ هزار و ۸۵۰ دلار به ازای هر سال درآمد به دست می‌آورند؛ اما افراد با تجربه در این گروه شغلی که دارای تجربه زیادی هستند و سال‌ها به این کار مشغول می‌باشند، به‌طور متوسط تا سقف ۸۹ هزار و ۲۵۰ دلار در سال درآمد به دست می‌آورند.

آیا علوم کامپیوتر در کانادا شغل سختی است؟

اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، بله علوم کامپیوتر چه به‌عنوان یک‌رشته‌ی تحصیلی و چه به‌عنوان یک زمینه‌ی شغلی، چندان ساده و راحت نیست. به‌عنوان‌مثال، اگر در ریاضیات ضعیف باشید، قطعاً در برنامه‌نویسی که یکی از اصلی‌ترین و کلیدی‌ترین بخش‌های علوم کامپیوتر می‌باشد هم دچار مشکلات بزرگی خواهید شد. یکی دیگر از دلایلی که یادگیری دانش و علوم رایانه را برای دانش آموزان بسیار سخت می‌کند، این است که چیزی که ما در دوران مدرسه در مورد ریاضیات، علوم و حتی زبان انگلیسی آموخته‌ایم، تفاوت بسیار فاحشی با کاربرد اصلی آن‌ها در زندگی واقعی دارند.
 اگر بخواهیم دقیق‌تر اشاره‌کنیم، ما در طول مدرسه همه‌چیز را به‌صورت صفر و یک مطلق آموخته‌ایم؛ یعنی هر چیزی، یا درست است و یا غلط. درصورتی‌که در زندگی واقعی، ممکن است ترکیبی از هردوی آن‌ها وجود داشته باشد و عملاً هیچ‌چیز مطلق نیست. در علوم کامپیوتر هم برای دستیابی به پاسخ یا راهکار صحیح، نباید دیدگاه صفر و یکی داشت. هر چیزی می‌تواند تلفیقی از هردوی آن‌ها باشد. در نهایت، باید گفت که علوم رایانه شامل تفکر منطقی و روشمند است که این، چیزی نیست که لزوماً بتوان آن را آموزش داد.

شانس به دست آوردن یک موقعیت شغلی درزمینه‌ی علوم کامپیوتر در کانادا چقدر است؟

ما تابه‌حال تا اینجای مطلب امروز خود متوجه شدیم که برای مشاغل مرتبط با علوم کامپیوتر و رشته‌های مشابه با آن تقاضای بالایی وجود دارد؛ اما سؤالی که هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده، این است که شانس ما برای به دست آوردن یکی از موقعیت‌ها یا فرصت‌های شغلی که در این زمینه و یا رشته‌های مشابه با آن وجود دارد، چقدر است؟ شاید یکی از مهم‌ترین دلایل سخت بودن رشته‌ی علوم کامپیوتر این باشد که تعداد افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، پایین است. این بدان معناست که رقبای کمتری نیز وجود دارد و در نتیجه، احتمال دارد به مشاغلی که ممکن است به‌عنوان دانشمند کامپیوتر برای آن‌ها درخواست دهید علاقه داشته باشند.
اگر می‌خواهید شانس خود را برای استخدام در یکی از فرصت‌های شغلی که در این زمینه وجود دارد بیشتر کنید، بهترین کاری که می‌توانید برای متمایز کردن خود از سایر نامزدها انجام دهید این است که بر روی افزایش تجربه و نمونه کارهای خود کار کنید. اگرچه مدرک تحصیلی شما می‌تواند توجه شرکت‌ها یا کارآفرینان فعال در این حوزه به سمت شما را جلب کند، اما شک نداشته باشید که آن‌ها نیز به دنبال کسب تجربه هستند و داشتن برخی از نیازمندی‌های آن‌ها شانس شما را بسیار افزایش می‌دهد.

علوم کامپیوتر چه فرقی با IT دارد؟

تفاوت عمده و اصلی میان فناوری اطلاعات (IT) با علوم کامپیوتر این است که در IT ارتباط و تعاملات نزدیک‌تر و بیشتری با حافظه، سخت‌افزار و نرم‌افزار وجود دارد؛ و این در حالی است که علوم کامپیوتر، بسیار عمیق‌تر از سخت‌افزار است و مباحث دقیق‌تری را موردبررسی قرار می‌دهد. همچنین، علوم کامپیوتر تمرکز قابل‌توجه و گسترده‌ای بر روی نرم‌افزار و توسعه‌ی نرم‌افزار نیز دارد.

درآمد علوم کامپیوتر در کانادا بیشتر است یا مهندسی کامپیوتر؟

اگر بخواهیم یک پاسخ مختصر و کوتاه به این پرسش بدهیم، باید بگوییم که افراد فعال در حوزه‌ی علوم کامپیوتر با داشتن درآمدی که به‌طور میانگین به ۱۱۸ هزار و ۳۷۰ دلار در سال می‌رسد، درآمد بیشتری از مهندسان کامپیوتر دارند که به‌طور میانگین درآمد سالیانه‌ی آن‌ها ۱۱۴ هزار و ۶۰۰ است. با این تفاسیر، می‌توان گفت که هم علوم کامپیوتر و هم مهندسی کامپیوتر شغل‌های بسیار عالی و خوبی با درآمدهای چشمگیر و بالا می‌باشند. هردوی آن‌ها حقوق عالی و با ثبات با پتانسیل عالی برای پیشرفت و رشد را به افرادی که در این دو حوزه فعالیت و کار می‌کنند، ارائه می‌دهند.
درهرصورت، همان‌طور که متوجه شدید، تفاوت بسیار اندکی در میزان درآمد سالیانه‌ی مهندسان کامپیوتر و افراد شاغل درزمینه‌ی علوم کامپیوتر وجود دارد؛ اما به‌طورکلی، میزان درآمدتان به موقعیت شغلی که به دست می‌آورید هم بستگی زیادی دارد. به همین علت، توصیه‌ی اکید ما در موسسه مهاجرتی تراست این است که به هرکدام از این دو رشته که علاقه‌ی بیشتری دارید، بپردازید. چراکه در نهایت، تفاوت بسیار ناچیز و کمی در میزان پرداختی و درآمد این دو موقعیت شغلی وجود دارد.

آیا علوم کامپیوتر شغل پراسترسی است؟

دانشجویانی که در رشته‌ی علوم کامپیوتر و یا سایر رشته‌های مرتبط با آن تحصیل می‌کنند، گزارش داده‌اند که این رشته گاهی اوقات می‌تواند به‌شدت پراسترس باشد. دلیل این امر هم این است که حجم کاری این رشته بسیار سنگین و زیاد است و باوجود سایر فعالیت‌های فوق‌برنامه‌ای که دانشجویان علوم کامپیوتر در آن‌ها شرکت می‌کنند، گاهی اوقات آن‌ها بار سنگینی را بر روی دوش خود احساس می‌کنند.
بااین‌حال، اگر شما در امر مدیریت زمان عملکرد خوبی داشته باشید و یا تمایل زیادی برای کار کردن بر روی این مهارت داشته باشید، تحصیل و یا کار کردن درزمینه‌ی علوم کامپیوتر و یا حتی سایر رشته‌های مشابه و مرتبط با آن نمی‌تواند چندان برایتان استرس‌آور باشد. حتی افراد حرفه‌ای که درزمینه‌ی علوم کامپیوتر کار می‌کنند نیز ممکن است در صورت عدم لذت بردن از کار با کامپیوتر و یا کد نویسی، تجربه‌ای پراسترس از کار کردن در این حرفه به دست بیاورند؛ بنابراین، اگر در ابتدای مسیر هستید و قصد آغاز کار خود را در این زمینه دارید، در درجه اول باید سعی کنید از کاری که می‌کنید، نهایت لذت را ببرید. بااین‌حال، اگر هنوز هم‌فکر می‌کنید که مشتاق کارهایی هستید که انجام می‌دهید، به‌احتمال‌زیاد استرس را احساس نخواهید کرد.

وظایف شغلی علوم کامپیوتر در کانادا چیست؟

افرادی که به‌عنوان متخصص در گروه شغلی علوم کامپیوتر فعالیت می‌کنند، وظایف شغلی خاصی را بر عهده‌دارند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:
. مهندسی نرم‌افزار و پشتیبانی
. توسعه برنامه‌ها
. تصویربرداری پزشکی
. آموزش
. توسعه و تولید بازی‌های ویدئویی
. نیازمندی‌های کاربران را جمع‌آوری و طبقه‌بندی می‌کنند و همچنین، مشخصات استدلالی و فیزیکی را نیز توسعه می‌دهند.
. اطلاعات فنی را در جهت طراحی، توسعه و آزمایش سیستم‌های مبتنی بر رایانه ازجمله دستگاه‌های تلفن همراه و گوشی‌های هوشمند را با یکدیگر ترکیب می‌کنند، مورد ارزیابی قرار می‌دهند و یا به انجام تحقیق بر روی آن‌ها می‌پردازند.
. داده‌ها، مدل‌های فرایند و شبکه را در جهت بهینه‌سازی معماری و ارزیابی عملکرد و همین‌طور اطمینان از طراحی آن‌ها، توسعه می‌دهند.
. برنامه‌ریزی، طراحی و هماهنگی توسعه، نصب، یکپارچه‌سازی و عملکرد سیستم‌های مبتنی بر رایانه ازجمله برنامه‌های تلفن همراه
ارزیابی، آزمایش، عیب‌یابی، مستندسازی، ارتقاء و توسعه روش‌های نگهداری سیستم‌عامل‌ها، محیط‌های ارتباطی و نرم‌افزارهای کاربردی
. ممکن است تیم‌های متخصصان سیستم‌های اطلاعاتی را در توسعه نرم‌افزار و سیستم‌های اطلاعاتی یکپارچه، نرم‌افزار کنترل فرایند و سایر سیستم‌های کنترل نرم‌افزار تعبیه‌شده هدایت و با یکدیگر هماهنگ کنند.

آیا برای شغل علوم کامپیوتر در کانادا تقاضا وجود دارد؟

در پاسخ به این سؤال باید توضیح دهیم که تقاضای شغلی علوم کامپیوتر در کانادا بسیار زیاد است. تحصیل در رشته کامپیوتر تقریباً توانایی شما را برای دستیابی سریع به یک موقعیت شغلی پس از اتمام دوره‌ی تحصیلی و اخذ مدرک تحصیلی‌تان تضمین می‌کند. نکته قابل‌توجهی که وجود دارد، این است که بسیاری از این موقعیت‌های شغلی نیازی به تحصیل در دوره‌های تکمیلی یا کسب آموزش بیشتر ندارند که مزیت بزرگ دیگری برای این گروه شغلی به شمار می‌رود.
همچنین، تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری نشان می‌دهند که تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است. در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای افرادی که در گروه شغلی علوم کامپیوتر قرار می‌گیرند، مجموعاً به ۲۷ هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی افزایش پیدا کنند.
 این در حالی است که درعین‌حال انتظار می‌رود که ۲۴ هزار متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند. با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کار در کانادا در سال‌های آینده همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

آیا علوم کامپیوتر شغل خوبی در کانادا محسوب می‌شود؟

درزمینه‌ی علوم کامپیوتر، بیشتر بخش‌ها به داده‌ها و برنامه‌های نرم‌افزاری متکی هستند؛ بنابراین، فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر در بازار کار در سراسر جهان رتبه بالایی دارند و تقاضای زیادی برایشان وجود دارد. ازآنجاکه کانادا مدارکی را ارائه می‌دهد که در سراسر جهان به رسمیت شناخته‌شده‌اند و اعتبار بالایی دارند، فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر از کانادا می‌توانند انتظار داشته باشند که حرفه‌ای درخشان را در این کشور و همین‌طور سایر کشورها در سراسر دنیا برای خود آغاز کنند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید