سرمایه گذاری در واترلو

سرمایه گذاری در واترلو

چرا سرمایه گذاری در کانادا ؟

 • حداقل میزان سرمایه موردنیاز: 100 هزار دلار کانادا
 • بهترین و راحت ترین کشور برای اخذ اقامت دائم برای خود و خانواده
 • برخورداری از بالاترین سطح رفاه و امکانات اجتماعی برای خود و خانواده
 • پایین ترین نرخ مالیات در کانادا نسبت به سایر کشورهای صنعتی عضو گروه جی هفت
 • بالاترین قوانین حمایتی ویژه کسب و کارهای نوپا
 • ثبات اقتصادی، کاهش ریسک سرمایه گذاری و امکان اتصال به بازارهای جهانی
 • عدم وجود محدودیت سنی و نمره زبان بالا در برنامه‌ های سرمایه گذاری

لینک های مفید مهاجرت سرمایه گذاری

سوالات پرتکرار!

راهنمای راه اندازی بیزینس های مختلف در کانادا

پادکست بشنوید!

پادکست سرمایه گذاری در کانادا

رادیو تراست

موضوع: سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در واترلو کانادا

واترلو، کمبریج و کیتشنر شهرهایی هستند که در منطقه واترلو کانادا قرار دارند. این منطقه که در استان آنتاریو کانادا واقع شده است، یکی از مناطق پیشرو در بخش های مرتبط با نوآوری و فناوری در کشور کانادا است. همچنین، یکی از مناطق برتر کانادا از نظر کیفیت و هزینه های زندگی، منطقه واترلو است.

به شکلی که منطقه واترلو یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای کانادا نیز محسوب می شود. در حقیقت، واترلو به عنوان پنجمین منطقه در کشور کانادا است که از بیشترین تعداد مهاجران برخوردار است. همچنین این موضوع به خوبی بیانگر میزان تنوع نژادی و فرهنگی در شهر واترلو کانادا است.

بنابراین با این مقدمه کوتاه، می توان این گونه بیان کرد که یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در واترلو است. چرا که با پذیرش در هر یک از برنامه های در نظر گرفته شده برای سرمایه گذاری در این شهر، می توانید برای دریافت اقامت کانادا نیز اقدام کنید.

اگر در فکر اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در شهر واترلو هستید، پیشنهاد می کنیم حتماَ از راهنمایی های یک وکیل مهاجرت به کانادا استفاده کنید. چرا که با وجود روش های مختلفی که برای سرمایه گذاری در واترلو در نظر گرفته شده است، شرایط متفاوتی نیز جهت پذیرش در هر یک از این روش ها وجود دارد.

به شکلی که داوطلبان نیاز است تا با توجه به شرایط خود و آگاهی کامل از شرایط ذکر شده در برنامه های مهاجرتی، برای سرمایه گذاری در شهر واترلو اقدام کنند. با دریافت مشاوره از وکیل مهاجرت در تیم تراست، ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه های احتمالی، از بروز هر گونه اشتباه در فرآیند مهاجرت و اخذ ویزای کانادا نیز جلوگیری کنید.

برای دریافت مشاوره از یکی از وکلای خبره در تیم تراست، می توانید به نشانی موسسه در این لینک مراجعه کنید. در ادامه، برخی از مولفه های اقتصادی تاثیرگذار برای سرمایه گذاری در واترلو آورده شده است.

همچنین می‌توانید با مراجعه به لینک های سرمایه گذاری در کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا و سرمایه‌ گذاری در آنتاریو درباره هر کدام اطلاعات کاملی کسب کنید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو

پیشنهاد ویژه تراست به مدیران

اگر دارای سابقه کار مدیریتی هستید، و نمی خواهید به عنوان کارمند به کانادا مهاجرت کنید ما به شما راه اندازی بیزینس در مناطق کم جمعیت کانادا را پیشنهاد می دهیم. با این روش با سرمایه گذاری حداقل 100 هزار دلاری می توانید کارفرما باشید.

برای راه اندازی بیزنس در کانادا هم نیازی نیست که در این زمینه سابقه کاری داشته باشید و سابقه مدیریتی کافی است. در این روش همسر شما نیز اجازه کار دریافت کرده و تحصیل فرزندان تان رایگان است. با کارشناسان ما همراه باشید.

روش های سرمایه گذاری در واترلو

دولت کانادا با ارائه روش های مختلف مهاجرتی و سرمایه گذاری می کوشد تا نیازهای خود را در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی و بازار کار این کشور به خوبی برطرف نماید. روند افزایشی ورود مهاجران به کشور کانادا و درخواست سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان های مختلف این کشور، به خوبی نشان می دهد که این کشور در اتخاذ تصمیمات مهاجرتی خود از موفقیت قابل توجهی برخوردار بوده است.

به شکلی که می توان آثار و پیامدهای جذب کارآفرینان و نیروهای کاری ماهر و متخصص را به خوبی در رشد و گسترش بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی در کشور کانادا مشاهده کرد. به همین دلیل است که کانادا می کوشد با ارائه روش های متنوع و حمایت از خط مشی های مهاجرتی اعلام شده، روند جذب مهاجران را حفظ نماید.

دولت کانادا با هدف گذاری مناسب و تعیین روش های مختلف مهاجرتی، می کوشد تا نیازهای مختلف خود را در تأمین نیروهای انسانی و نیز جذب سرمایه های خارجی برطرف نماید. عموماَ سیستم مهاجرتی کانادا را با سیستم اکسپرس اینتری این کشور می شناسند. اما جالب است بدانید که این کشور یکی از قدرتمندترین، کارآمدترین و انعطاف پذیرترین روش های جذب مهاجران را دارا است.

همانطور که برای جذب نیروهای کاری متخصص، ماهر و نخبه های دانشگاهی در کانادا، مسیرهای مشخصی تعریف شده است، برای جذب سرمایه گذاران خارجی نیز روش های بسیار متنوعی در نظر گرفته شده است. اما به طور کلی، سرمایه گذاری در واترلو می تواند از دو مسیر مختلف انجام شود:

 • برنامه های دولت فدرال
 • برنامه نامزد استانی

این مسیرهای مهاجرتی به گونه ای هستند که با پذیرش در هر یک از برنامه های ارائه شده در این مسیرهای مهاجرتی، داوطلبان می توانند برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند. یکی از این مسیرهای مهاجرتی، شرکت در برنامه هایی است که دولت کانادا تحت عنوان برنامه های دولت فدرال، برای پذیرش سرمایه گذاران خارجی در این کشور در نظر گرفته است.

این در حالی است که هر یک از مناطق و استان های کانادا نیز با توجه به نیازهای استانی، روش های مهاجرتی خود را برای جذب سرمایه گذاران و مهاجران معرفی کرده اند. این برنامه های مهاجرتی را که از طرف هر استان در کانادا به سرمایه گذاران و مهاجران ارائه شده است، برنامه های نامزد استانی می گویند.

اما این برنامه های نامزد استانی به شکلی هستند که، روش های در نظر گرفته شده در این برنامه ها ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. به عنوان مثال، روش های جذب سرمایه گذاران در یک استان مانند استان آلبرتا، با روش های معرفی شده برای جذب کارآفرینان خارجی در یک استان دیگر مانند استان آنتاریو، متفاوت هستند. دلیل این موضوع نیز همانطور که بیان شد، ویژگی های مختلف اقتصادی و نیازهای متفاوت هر استان، برای جذب سرمایه و نیروهای مدیریتی در کسب وکارها است.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی و فدرال بیشتر بخوانید.

سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه نامزد استانی

در حقیقت برنامه های نامزد استانی، مسیرهای مهاجرتی ارائه شده از طرف دولت های محلی، در هر استان در کانادا است. معمولاَ دولت محلی در هر استان برنامه های مختلفی را تحت عنوان برنامه نامزدی استانی برای پذیرش مهاجران در نظر می گیرد.

به شکلی که، هر یک از برنامه های نامزد استانی در کانادا مسیرهای مهاجرتی مجزایی هستند، که در هر کدام از این مسیرها، برنامه های مختلفی برای جذب مهاجران تدوین شده است. بنابراین، هر استان با توجه به نیازهای خود تصمیم به جذب گروه یا گروه های خاصی از مهاجران گرفته است. به همین دلیل نیز، برنامه های ارائه شده در هر استان به شکلی متفاوت از سایر استان ها ارائه شده است.   

یکی از این برنامه های نامزد استانی در کانادا، برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو است. از آنجایی که منطقه واترلو در استان آنتاریو کانادا قرار دارد، به همین دلیل برنامه نامزد استانی که می توان از طریق آن برای سرمایه گذاری در واترلو و سکونت در این منطقه از کانادا اقدام کرد، برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو است. این برنامه نامزد استانی که به عنوان یکی از مسیرهای اصلی برای مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت دائم در این کشور نیز شناخته می شود، از چندین برنامه مختلف تشکیل شده است.

در حال حاضر 4 برنامه مهاجرتی مختلف برای پذیرش مهاجران در استان آنتاریو کانادا تعریف شده است. این برنامه های مهاجرتی به گونه ای هستند که امکان مهاجرت نیروهای کاری متخصص، نیروهای کاری ماهر و نیز کارآفرینان خارجی را به منطقه واترلو آنتاریو فراهم می کنند.

از آنجایی که در این مطلب قصد داریم تا به معرفی راه های سرمایه گذاری در واترلو بپردازیم، در ادامه تنها به روش هایی اشاره شده است که منجر به دریافت اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در واترلو آنتاریو می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره سایر روش های مهاجرتی در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

اما یکی از برنامه هایی که امکان سرمایه گذاری در واترلو را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است، مسیر کارآفرین در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو است. در حقیقت این برنامه مهاجرتی، یکی از 3 برنامه مهاجرتی در نظر گرفته شده در مسیر مهاجرتی با عنوان کسب و کار آنتاریو است. برنامه های موجود در مسیر مهاجرتی کسب و کار آنتاریو عبارت هستند از:

 • برنامه کارآفرین آنتاریو
 • برنامه شرکت آنتاریو
 • برنامه سرمایه گذاران آنتاریو

در حال حاضر، سرمایه گذاری در واترلو تنها از طریق مسیر کارآفرین، امکان پذیر است. از آنجایی که برای سرمایه گذاری در واترلو نیاز است تا از طریق برنامه کارآفرین اقدام شود، در ادامه نیز توضیحات بیشتری درباره برنامه کارآفرین آنتاریو آورده شده است.

درباره برنامه های مهاجرت استانی کانادا بیشتر بخوانید.

سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین  

کارآفرینان و سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی و ایجاد یک کسب وکار در منطقه واترلو کانادا را دارند، می توانند از طریق این مسیر مهاجرتی برای سرمایه گذاری در شهر واترلو اقدام کنند. بدین منظور کافی است تا سرمایه گذاران از حداقل شرایط تعیین شده در برنامه کارآفرین آنتاریو برخوردار باشند.

در بخش های بعدی، درباره شرایط پذیرش در برنامه کارآفرین آنتاریو توضیحات بیشتری آورده شده است. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در این لینک نیز، می توانید اطلاعات خوبی درباره این برنامه مهاجرتی بدست آورید.   

اما به طور کلی، داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو که قصد دارند از طریق برنامه کارآفرین، برای مهاجرت به واترلو کانادا اقدام کنند، نیاز است تا از حداقل تجربه کافی در یک کسب و کار برخوردار باشند. در این صورت، با ارائه حداقل سرمایه تعیین شده برای سرمایه گذاری در یک کسب وکار در واترلو، متقاضیان می توانند برای شرکت در این برنامه مهاجرتی درخواست خود را ارائه دهند.

بنابراین، داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو می توانند با مدیریت کسب وکار پیشنهادی در این منطقه، نسبت به اخذ اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنند. در ادامه، مراحل شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو آورده شده است.

مراحل سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین

چنانچه داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو از حداقل سرمایه تعیین شده برای راه اندازی و یا خرید یک کسب وکار در منطقه واترلو آنتاریو برخوردار باشند، در صورت تمایل برای مدیریت روزانه یک کسب وکار در این منطقه، می توانند به واترلو کانادا مهاجرت کنند.

البته داوطلبان لازم است تا علاوه بر انجام حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز، از تجربه مدیریتی ارشد در یک کسب وکار و یا تجربه مالکیت در یک بیزینس نیز برخوردار باشند، تا بتوانند ضمن پذیرش در برنامه کارآفرین آنتاریو، برای دریافت حق اقامت دائم در کانادا نیز اقدام کنند.

اظهار علاقه مندی: به منظور سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو، داوطلبان نیاز است تا نسبت به ثبت یک اظهار علاقه مندی در برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو اقدام نمایند. در این صورت، متقاضیان کارآفرینی در واترلو بر اساس یک سیستم امتیازدهی مشخص که برای برنامه کارآفرین آنتاریو در نظر گرفته شده است، امتیاز مشخصی را با توجه به شرایط اعلام شده دریافت می کنند.

برنامه کارآفرین آنتاریو با ارسال یک دعوتنامه برای داوطلبانی که اقدام به ثبت اظهار علاقه مندی در این برنامه مهاجرتی کرده اند، اقدام به پذیرش سرمایه گذاران خارجی در واترلو کانادا می کند. بنابراین، آن گروه از متقاضیانی که از بیشترین امتیاز بدست آمده برخوردار باشند، برای ثبت یک درخواست رسمی در برنامه کارآفرین آنتاریو دعوت خواهند شد.

ثبت درخواست رسمی: همانطور که در قسمت قبلی بیان شد، برای آن گروه از داوطلبانی که از بیشترین امتیاز در برنامه کارآفرین آنتاریو برخوردار باشند، یک دعوتنامه استانی ارسال خواهد شد. در این صورت از زمان دریافت دعوتنامه، داوطلبان 90 روز فرصت خواهند داشت تا نسبت به ارسال مشخصات و مدارک مورد نظر اقدام کنند. به شکلی که از داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو درخواست می شود تا مدارکی مانند ارزش دارایی خالص شخصی و نیز، طرح پیشنهادی خود را برای کسب وکار مورد نظر ارسال نمایند.

مدارکی که نشان دهنده ارزش دارایی خالص متقاضیان هستند نیاز است تا به تأیید یک نهاد معتبر مالی نیز برسند. همچنین، هزینه ثبت درخواست برای داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو، مبلغی به اندازه 3,500 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.

امضای توافق نامه عملکرد: در صورت تکمیل ثبت درخواست داوطلبان برای سرمایه گذاری در واترلو، از داوطلبان برای انجام یک مصاحبه حضوری با مقامات اداره مهاجرت آنتاریو دعوت خواهد شد. در این صورت، داوطلبان باید به اداره مهاجرت آنتاریو برای انجام یک مصاحبه حضوری مراجعه کنند.

داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو لازم است تا هزینه رفتن به کانادا آنتاریو و اقامت در این منطقه از کانادا را نیز پرداخت نمایند. در صورت موافقت با طرح پیشنهادی و شرایط داوطلبان سرمایه گذاری در شهر واترلو، از متقاضیان درخواست می شود تا نسبت به امضای یک توافق نامه عملکرد با اداره مهاجرت آنتاریو اقدام نمایند.

دریافت مجوز کار در واترلو: در صورتی که داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو نسبت به امضای توافق نامه عملکرد با مسئولان اداره مهاجرت آنتاریو اقدام کنند، برای داوطلبان سرمایه گذاری یک نامه حمایتی از طرف برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو صادر خواهد شد. به شکلی که سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی می توانند با دریافت این نامه حمایتی، برای اخذ مجوز کار در واترلو آنتاریو، درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

درباره اسکان موقت در کانادا و اقامت موقت کانادا بخوانید.

راه اندازی کسب و کار مورد نظر در واترلو: در گام بعدی، داوطلبان با دریافت مجوز کار در کانادا می توانند در مدت زمانی حداکثر به اندازه 20 ماه، نسبت به راه اندازی کسب و کار پیشنهادی خود در منطقه واترلو اقدام کنند. به شکلی که با گذشت 18 ماه از فرصت راه اندازی کسب وکار در واترلو، داوطلبان نیاز است تا یک گزارش نهایی از وضعیت کسب و کار خود را به برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو ارائه دهند.

ذکر این نکته ضروری است که داوطلبان با ارائه این گزارش نهایی، برای دریافت نامزد استانی از استان آنتاریو اقدام می کنند. در صورتی که برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو با گزارش نهایی متقاضیان سرمایه گذاری در واترلو موافقت نماید، داوطلبان می توانند از یک نامزدی استانی برخوردار شوند.    

دریافت اقامت دائم کانادا: داوطلبانی که موفق به دریافت نامزدی استانی از برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو شده اند، می توانند برای اخذ اقامت دائم در کانادا اقدام کنند. در این صورت تنها کافی است درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند. عموماَ بعد از گذشت حداقل 18 ماه از ایجاد کسب وکار پیشنهادی در واترلو کانادا، داوطلبان می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا نیز اقدام نمایند.

شرایط سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین

داوطلبان برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو لازم است تا از حداقل شرایط مشخصی برخوردار باشند. در جدول زیر، شرایط در نظر گرفته شده برای شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو آورده شده است:

شرایطتوضیحات
اکسپرس اینترینیاز به ایجاد پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری کانادا ندارد.
ارتباط با استان آنتاریونیازی به تجربه قبلی برای حضور در واترلو نیست.
جاب آفر کانادالازم ندارد.
مهارت زبانیمدرک زبان حداقل معادل با CLB 4
تحصیلاتارائه مدرک تحصیلی اجباری نیست
تجربه کاریتجربه مدیریت ارشد یک کسب و کار و یا مالکیت در یک کسب و کار در 60 ماه قبل از ارائه درخواست و به اندازه حداقل 24 ماه
سرمایه گذاریحداقل به ارزش 200 هزار دلار کانادا
دارایی خالص شخصیحداقل به ارزش 400 هزار دلار کانادا

از آنجایی که برای سرمایه گذاری در واترلو  و در خارج از منطقه کلان شهر تورنتو، به حداقل سرمایه گذاری برابر با 200 هزار دلار کانادا نیاز است، برنامه کارآفرین آنتاریو به عنوان برنامه سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا نیز شناخته می شود. ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان سرمایه گذاری در واترلو نیاز است تا حداقل یک سوم از سهام کسب وکار پیشنهادی را نیز در مالکیت خود داشته باشند.

به علاوه، داوطلبانی که قصد دارند تا از طریق مسیر کارآفرین آنتاریو نسبت به سرمایه گذاری در واترلو اقدام کنند، نیاز است تا طرحی از کسب وکار پیشنهادی خود را نیز به مقامات اداره مهاجرت آنتاریو ارائه دهند. در بیزینس پلن پیشنهادی، داوطلبان باید به این موضوع اشاره کنند که حداقل 1 فرصت شغلی تمام وقت را برای شهروندان کانادایی و یا افراد دارای اقامت دائم در این کشور ایجاد خواهند کرد.

از آنجایی که متقاضیان سرمایه گذاری در واترلو در یک برنامه نامزد استانی شرکت می کنند، نیاز است تا حداقل به اندازه 75 درصد از زمانی که برای ایجاد کسب وکار در نظر گرفته شده است را، در این منطقه از کانادا نیز سکونت داشته باشند. همچنین، برخی از کسب وکارها اجازه فعالیت در واترلو را نخواهند داشت. به عنوان مثال، فعالیت های مرتبط با شستشوی اتوماتیک خودرو و لباسشویی از جمله کسب وکارهایی هستند که اجازه فعالیت در واترلو از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو نخواهند داشت.

پارامترهای دیگری نیز برای انتخاب داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو مورد توجه قرار گرفته است. این معیارها عبارتند از:

 • مدل کسب وکار پیشنهادی
 • پژوهش درباره بازار خدمات و محصولی که قرار است از کسب وکار مورد نظر ارائه شود
 • سرمایه گذاری در یکی از بخش های دارای اولویت در اقتصاد آنتاریو

نکته1: در صورت ایجاد شغل بر اساس طبقه بندی مشاغل ملی کانادا در کسب و کار پیشنهادی، به داوطلبان امتیاز مشخصی تعلق خواهد گرفت.

نکته2: در صورت اثبات این موضوع که کسب وکار پیشنهادی از مزایای اقتصادی قابل توجهی برای اقتصاد آنتاریو برخوردار خواهد بود، داوطلبان می توانند امتیاز بیشتری را کسب نمایند.

با توجه به این موضوع که برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین نیاز است تا شرایط داوطلبان به دقت مورد بررسی قرار گیرد، انجام مشاوره با یکی از وکلای رسمی مهاجرت به کانادا بسیار ضروری به نظر می رسد. با دریافت راهنمایی از یک وکیل رسمی مهاجرت به کانادا، نه تنها می توانید از تازه ترین اخبار مهاجرت به کانادا و جزئیات قوانین مهاجرتی با خبر شوید، بلکه می توانید با توجه به شرایط، نسبت به افزایش شانس پذیرش خود در برنامه مهاجرتی نیز اقدام کنید.

کارشناسان زبده در تیم تراست با برخورداری از سال ها تجربه در انجام کلیه امور مرتبط با اخذ پذیرش در برنامه های مهاجرتی و سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانادا، می توانند به بهترین شکل شما را در اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری در واترلو یاری نمایند. برای دریافت مشاوره با یکی از وکلای مهاجرتی تراست، می توانید با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان ممکن، اولین وقت مشاوره را از کارشناسان تراست دریافت کنید.

همچنین بخوانید: بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا ، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه دولت فدرال

در بخش های قبلی درباره سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه نامزد استانی، مطالب مفیدی آورده شد. اما یکی دیگر از مسیرهای سرمایه گذاری در منطقه واترلو، شرکت در یکی از برنامه های ارائه شده از طرف دولت فدرال است. چرا که برخی از برنامه های دولت فدرال برای سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانادا و جذب کارآفرینان خارجی در نظر گرفته شده اند.

به طور کلی می توان از دو مسیر ارائه شده در برنامه دولت فدرال، برای سرمایه گذاری واترلو اقدام کرد. این مسیرها عبارت هستند از:

 • برنامه ویزای استارتاپ فدرال
 • برنامه افراد خود اشتغال

ذکر این نکته ضروری است که با پذیرش در هر یک از برنامه های دولت فدرال، امکان دریافت اقامت دائم کانادا نیز وجود خواهد داشت. در ادامه درباره هر یک از برنامه های دولت فدرال که برای سرمایه گذاری در واترلو مناسب هستند، مطالب بیشتری آورده شده است.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کار آفرینی دولت فدرال، ویزای استارتاپ کانادا و مهاجرت خوداشتغالی کانادا در تراست بخوانید.

سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه ویزای استارتاپ فدرال

توجه کشور کانادا به اقتصادی دانش بنیان، یکی از مولفه هایی است که در ارائه روش های سرمایه گذاری در این کشور نیز، تأثیرگذار بوده است. برنامه ویزای استارتاپ فدرال یکی از چندین برنامه مهاجرتی دولت کانادا است که امکان جذب ایده های خلاقانه و دانش محور را در اقتصاد کانادا فراهم کرده است. در نتیجه، یکی از روش هایی که امکان سرمایه گذاری در واترلو را برای کارآفرینان خارجی ایجاد کرده است، شرکت در برنامه ویزای استارت آپ کانادا است. این برنامه مهاجرتی به کارآفرینان دارای مهارت و توانایی کافی برای راه اندازی یک کسب و کار در کانادا، اجازه مهاجرت به این کشور را خواهد داد.

در این برنامه مهاجرتی در مدت زمانی حداکثر برابر با 16 ماه، به درخواست داوطلبان برای سرمایه گذاری در واترلو کانادا رسیدگی خواهد شد. همچنین، هزینه ارائه درخواست نیز برابر با 2,075 دلار در نظر گرفته شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این برنامه مهاجرتی می توانید به وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این لینک، مراجعه کنید.

سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه افراد خود اشتغال

این برنامه مهاجرتی به گونه ای تدوین شده است که امکان مهاجرت افرادی که از تجربه کافی در فعالیت های فرهنگی یا ورزشی برخوردار هستند را فراهم می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه افراد خود اشتغال در کانادا، می توانید به نشانی سایت اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در این لینک مراجعه کنید.   

به طور کلی، برای پذیرش در این مسیر مهاجرتی، داوطلبان بر اساس معیارهایی مانند تجربه، سن، تحصیلات و سطح آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی، مورد ارزیابی قرار می گیرند. هزینه ارائه درخواست برای شرکت در این برنامه مهاجرتی مبلغی برابر با 2,075 دلار در نظر گرفته شده است. همچنین، به درخواست داوطلبان برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق خود اشتغالی، در مدت زمانی در حدود 34 ماه رسیدگی خواهد شد.

درباره ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر بخوانید.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت سرمایه گذاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

پاسخ به سوالات شما از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

 • محدودیت سنی و تحصیلی در ویزای سرمایه گذاری
 • لزوم انجام سفر اکتشافی
 • امکان فروش بیزینس پس از دریافت اقامت دائم
 • امکان راه اندازی بیزینس بدون داشتن تجربه قبلی در بیزینس
 • تفاوت ورک پرمیت در روش های مختلف مهاجرت و محاسن روش استانی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای سرمایه گذاری

در قرارداد سرمایه گذاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

بهترین روش سرمایه گذاری در واترلو

با پذیرش در هر یک از برنامه های مهاجرتی که برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده اند، می توانید از تمام مزایای سرمایه گذاری در شهر واترلو کانادا برخوردار شوید. یعنی می توانید اقامت دائم کانادا، حق شهروندی این کشور و پاسپورت کانادا را دریافت کنید. بنابراین، پذیرش در هر یک برنامه های سرمایه گذاری که در این مطلب به آنها اشاره شد، امکان برخورداری از تمام مزیت های ذکر شده برای سرمایه گذاری در منطقه واترلو کانادا را برای داوطلبان فراهم می کند.   

در حقیقت، بهترین روش سرمایه گذاری روشی است که با شرایط داوطلبان بیشترین سازگاری را داشته باشد. چرا که هر یک از برنامه های مهاجرتی دارای شرایط مشخصی هستند که تنها در صورت برخورداری از حداقل شرایط اعلام شده، شانس پذیرش در برنامه های مهاجرتی وجود خواهد داشت.

کافی است تا از تمامی روش های مهاجرتی و شرایط ذکر شده در آنها آگاهی کامل داشته باشید تا بتوانید با مقایسه شرایط اعلام شده با شرایط خود، بهترین مسیر سرمایه گذاری در واترلو کانادا را انتخاب کنید. چنانچه برای انتخاب مناسب ترین راه سرمایه گذاری در واترلو کانادا نیاز به دریافت راهنمایی دارید، می توانید با یکی از کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید.   

خدمات تراست برای سرمایه گذاری در کانادا

 • امکان اخذ مشاوره اولیه درخصوص سرمایه گذاری در کانادا
 • صرف زمان کافی و بررسی کامل شرایط متقاضیان و درخواست ها و اولویت های آنان در خصوص کسب و کارهایی که مد نظر دارند
 • طراحی نقشه راه دقیق و استراتژی هایی که در مسیر سرمایه گذاری در کانادا باید به کار گرفته شوند، به طور اختصاصی برای هر موکل و بر اساس شرایط منحصر به فرد آنها
 • ارائه چک لیست اسناد و مدارک قابل ارائه و همینطور فرم هایی که باید تکمیل شوند
 • بررسی دقیق تمامی اسناد، مدارک و فرم های ارائه شده توسط موکل جهت اطمینان از تکمیل و بی نقص بودن آن ها
 • ارائه لیستی از بیزینس های قابل خریداری در شهرهای مختلف کانادا بر اساس شرایط و خواسته های متقاضی
 • بررسی گزینه های موجود به همراه خود متقاضی و پیشنهاد بهترین های آنان
 • انجام تمامی کاغذ بازی ها و پروسه های قانونی پیچیده برای مشتری که باید طی شوند
 • عدم نیاز به طی کردن فرایندهای پیچیده توسط متقاضی و برعهده گرفتن تمامی آن ها توسط متخصصین تراست
 • اقدام به انجام تحقیقات کامل درخصوص سوابق مالی، وضعیت، عملکرد و سایر شرایط کسب و کار مد نظر
 • تهیه و تنظیم قرارداد بیزینس مربوطه که در آن سرمایه گذاری می شود
 • مطالعه کامل و دقیق متن قراردادی که برای خرید بیزنس تهیه و تنظیم شده است و ارائه هرگونه راهنمایی یا مشاوره ای که در ارتباط با آن لازم است
 • اطمینان از سودآوری و عدم وجود عوامل کلاهبرداری و مواردی مانند احتمال کلاهبرداری و ضررده بودن بیزینس برای سرمایه گذاری
 • انجام اقدامات لازم برای خریداری بیزینس مربوطه و سرمایه گذاری
 • تهیه بیزینس پلن جامع، کامل و بسیار دقیق با زمانبندی برای انجام هر مرحله از پیشبرد بیزینس
 • ارائه درخواست ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) به همراه طرح تجاری مناسب
 • اطمینان از تمامی جوانب و تلاش برای دریافت LMIA مثبت
 • حمایت از موکل در پیشبرد بیزینس خریداری شده و تحقق تایم لاین تعیین شده
 • آماده سازی مدارک و فرم های مربوطه جهت درخواست برای اقامت دائم

شرایط لازم برای سرمایه گذاری در واترلو

شرایط هر استان و حتی گاهی شرایط هر کدام از شهرهای یک استان ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد.

جدول شرایط عمومی و لازم برای سرمایه گذاری در کانادا

محدوده شهرسرمایهسابقه کارمدرک
تحصیلی
سنمدرک
زبان
داخل شهر تورنتو800 هزار دلار (سرمایه)
600 هزار دلار (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیبدون محدودیت سنیCLB 4
خارج شهر تورنتو400 هزار دلار (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن سابقه مدیریت به میزان 2 سال در 5 سال گذشتهدارای امتیاز و غیر الزامیدارای محدودیت سنی بر اساس منطقهCLB 4
بدون محدودیت در شهر600 هزار دلار  (سرمایه)
200 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 10 سال گذشته)
حداقل مدرک فوق دیپلم (اگر متقاضی نشان دهد که 100 درصد مالکیت شغل و تجارتش را داراست، دیپلم کفیت می کند)دارای امتیاز تا 64 سالCLB 4
شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم300 هزار دلار  (سرمایه)
100 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
داشتن 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت
یا
4 سال سابقه مدیریت
(طی 5 سال گذشته)
حداقل مدرک تحصیلی دیپلمدارای سن بین 25 تا 49 سالCLB 5
شهرهای شمال کانادا600 هزار دلار  (سرمایه)
300 هزار دلار  (نقد)
250 هزار دلار  (سرمایه گذاری)
100 هزار دلار  (پیش پرداخت به دولت)
3 سال مالکیت بیزینش
یا سابقه مدیریت
(در 5 سال گذشته)
حداقل کاردانیدارای بیشترین امتیاز در سنین 35 تا 50 سالCLB5

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ویزا برای انواع مختلف روش های سرمایه گذاری

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

مولفه های اقتصادی تاثیرگذار برای سرمایه گذاری در واترلو

تنوع در بخش های اقتصادی واترلو

در اولین نگاه می توان تنوع در بخش های اقتصادی را به عنوان یکی از پارامترهای تعیین کننده برای جذب سرمایه های خارجی در واترلو دانست. تنوع بخش های اقتصادی در واترلو کانادا به اندازه ای است که برای هر کسب وکاری در این منطقه، امکان رشد و پیشرفت مهیا شده است. به عنوان مثال در حال حاضر، بیش از 1400 شرکت تولیدی در منطقه واترلو کانادا مشغول به فعالیت هستند. برخی از صنایع فعال در اقتصاد واترلو عبارت هستند از:

 • فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • فین تک
 • بخش های تولیدی
 • هوش مصنوعی
 • صنایع خودروسازی
 • صنایع مرتبط با غذا و نوشیدنی

همچنین درباره مهاجرت به واترلو و اقتصاد کانادا در تراست بخوانید.

وجود مراکز آموزش عالی بسیار معتبر در واترلو

ویژگی دیگری که بر اقتصاد واترلو تأثیرگذار گذاشته است، مهاجرت تحصیلی نخبگان دانشگاهی به این منطقه از کانادا است. چرا که منطقه واترلو عموماَ در بین مهاجران با دانشگاهی به همین نام، یعنی دانشگاه واترلو، شناخته می شود.

وجود مراکز آموزش عالی بسیار معتبر در این منطقه از کانادا موجب شده است تا هر ساله شمار زیادی از دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در کانادا، منطقه واترلو را به عنوان گزینه ایده ال خود برای مهاجرت تحصیلی به کانادا انتخاب کنند. دانشگاه ویلفرد لوریه و کالج کانستوگا کانادا از دیگر موسسات آموزشی معتبر و شناخته شده ای هستند که در منطقه واترلو کانادا قرار دارند.

درباره تحصیل در واترلو، دانشگاه های کانادا، کالج در کانادا و بیزینس اسکول های کانادا مطالعه کنید.

برخورداری از نیروهای کاری ماهر و متخصص در واترلو

با وجود این مراکز آموزشی که از شهرت جهانی نیز برخوردار هستند، کسب وکارهای موجود در منطقه واترلو می توانند به راحتی و از بین نخبه های دانشگاهی، اقدام به جذب نیروهای کاری متخصص مورد نظر خود نمایند. این موضوع نقشی بسیار کلیدی در بروز خلاقیت و نوآوری و رشد صنایع مرتبط با فناوری در واترلو داشته است.

به علاوه، وجود روش های مختلف مهاجرتی به کانادا، مانند برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، موجب شده است تا منطقه ای مانند منطقه واترلو بتواند نیروهای کار ماهر و فنی خود را به خوبی از طریق این روش های متنوع مهاجرتی تأمین نماید.

بنابراین، با سرمایه گذاری در واترلو نه تنها هیچ گونه نگرانی از بابت تأمین نیروی کار متخصص و ماهر برای کسب وکار خود نخواهید داشت، بلکه می توانید با خیالی آسوده اقدام به جذب نیروهای کاری آموزش دیده نمایید.

درباره کار در واترلو، کار پس از تحصیل در کانادا و اقامت پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

موفقیت واترلو در جذب سرمایه

یکی دیگر از مولفه های تأثیرگذار در اقتصاد واترلو، موفقیت این شهر کانادایی در جذب سرمایه های انسانی و مالی برای سرمایه گذاری در واترلو است. چرا که منطقه واترلو از جذابیت قابل توجهی در بین مهاجران برخوردار است. این جذابیت به اندازه ای است که بیش از 20 درصد از جمعیت این منطقه را مهاجران تشکیل داده اند.

در آماری که برای سال های 2011 میلادی الی 2016 میلادی منتشر شده است، در حدود 14 هزار نفر از مهاجرانی که با استفاده از روش های مختلف به کشور کانادا مهاجرت کرده بودند، منطقه واترلو را به عنوان محلی مناسب برای سکونت در نظر گرفته اند. این جذابیت می تواند نیازهای آینده کسب وکارها را نیز، به تأمین نیروهای انسانی برطرف نماید. این سرمایه انسانی که از هر نژاد و ملیتی را شامل می شود، به عنوان یکی از تأثیرگذارترین مولفه ها برای رشد اقتصادی در واترلو کانادا محسوب می شود.  

به علاوه، بسیاری از این مهاجران را کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی تشکیل می دهند که از طریق سرمایه گذاری در واترلو به این منطقه مهاجرت کرده اند. جذب سرمایه های خارجی به خوبی توانسته است رشد اقتصادی مناسبی را برای منطقه واترلو به همراه داشته باشد. وجود کسب وکارهای مختلف استارتاپی و تولیدی، که از حمایت مراکز شتاب دهنده نیز برخوردار هستند، موجب رونق اقتصادی در واترلو کانادا شده است.  

وجود قوانین حمایتی در واترلو

در نهایت برخورداری از قوانین حمایتی و نیز، وجود مراکز مختلف حمایت کننده از کسب وکارها در منطقه واترلو، یکی دیگر از مولفه های اقتصادی تأثیرگذار در این منطقه محسوب می شود که موجب رونق اقتصادی در واترلو کانادا شده است.

واترلو کانادا با بیش از 150 موسسه پژوهشی و مراکز شتاب دهنده کسب وکار و نیز، با برخورداری از صنایع مختلف حمایت کننده، یکی از بهترین محیط های پویا و رو به رشد را برای صاحبان ایده های مختلف فراهم کرده است. با سرمایه گذاری در واترلو می توانید بدون دغدغه برای توسعه کسب وکار خود اقدام کنید و ایده های خلاقانه خود را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید.

به طور کلی، اقتصاد واترلو با برخورداری از مولفه هایی مانند وجود نخبه های دانشگاهی، جذب سرمایه انسانی و نیز برخورداری از قوانین حمایت کننده و مراکز شتاب دهنده مختلف، محیطی مناسب را برای رشد کسب وکارها فراهم کرده است. به همین دلیل است که سرمایه گذاری در واترلو می تواند گزینه ای جذاب برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی باشد. در بخش بعدی به معرفی مزایای سرمایه گذاری در واترلو می پردازیم.

مزایای سرمایه گذاری در واترلو

 • اخذ اقامت دائم کانادا
 • دریافت حق شهروندی کانادا
 • امکان اخذ پاسپورت کانادا
 • امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان در کانادا
 • برخورداری از نیروهای کاری ماهر و متخصص
 • مناسب برای راه اندازی کسب وکارهای استارتاپی
 • هزینه کمتر برای راه اندازی یک کسب وکار
 • مهاجرپذیری
 • برخورداری از یک زندگی با کیفیت

جزییات مزایای سرمایه گذاری در واترلو

اخذ اقامت دائم کانادا: یکی از جذابیت های سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانادا، امکان اخذ اقامت دائم در کانادا برای سرمایه گذاران خارجی است. به شکلی که یکی از شهرهایی که می توانید با سرمایه گذاری در یکی از بخش های اقتصادی آن، نسبت به دریافت حق اقامت کانادا نیز اقدام کنید، شهر واترلو است.

ذکر این نکته ضروری است که برای مهاجرت به کانادا روش های مختلفی در نظر گرفته شده است که یکی از روش های رایج، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در شهرهای مختلف این کشور است. با سرمایه گذاری در واترلو می توانید به راحتی برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست خود را به اداره مهاجرت کانادا نیز ارائه دهید.

چنانچه قصد سرمایه گذاری در واترلو را دارید، توصیه می کنیم از مشاوره های کارشناسان مجرب در تیم تراست استفاده کنید. کارشناسان خبره در موسسه مهاجرتی تراست با برخورداری از تجربه طولانی در انجام امور مختلف مهاجرت به کانادا و نیز، ارائه راه کارهای موثر برای افزایش شانس پذیرش شما در برنامه های مهاجرتی، به خوبی می توانند در انتخاب بهترین راه سرمایه گذاری در شهر واترلو، شما را یاری کنند.

وکلای رسمی مهاجرت در تیم تراست ضمن آگاهی کامل از شرایط مختلف مهاجرتی و قوانین کشور کانادا، می توانند با درنظرگیری شرایط منحصر به فرد داوطلبان، تمام نگرانی های متقاضیان را برای سرمایه گذاری در واترلو، برطرف نمایند.  

دریافت حق شهروندی کانادا: یکی دیگر از مزیت های سرمایه گذاری در واترلو، امکان دریافت حق شهروندی کانادا است. به شکلی که، با اخذ اقامت دائم در کانادا می توانید بعد از مدت مشخصی برای اخذ شهروندی کانادا نیز اقدام کنید. بنابراین، صاحبان کسب وکارهای مختلف و سرمایه گذاران می توانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن، برای دریافت شهروندی کشور کانادا درخواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهند.

به گونه ای که با گذشت مدت زمانی حداقل برابر با 3 سال از زندگی در کشور کانادا و اخذ حق اقامت دائم این کشور، مالکان کسب وکارهای راه اندازی شده در واترلو آنتاریو می توانند برای دریافت حق شهروندی کانادا نیز اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، می توانید به وبسایت اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید.  

امکان اخذ پاسپورت کانادا: با دریافت حق شهروندی کانادا می توانید به راحتی برای اخذ پاسپورت کانادا نیز اقدام کنید. گذرنامه کشور کانادا یکی از برترین گذرنامه های معرفی شده در جهان است. از مزایای پاسپورت کانادا این است که دارندگان این گذرنامه می توانند به بیش از 180 کشور جهان، بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنند. همچنین، خوب است بدانید که موسسه Henley در سال 2021 میلادی، پاسپورت کانادا را در فهرست 10 گذرنامه برتر جهان قرار داده است.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره شرایط و مراحل دریافت پاسپورت کانادا دریافت کنید، می توانید به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا در این لینک مراجعه کنید.

امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا: یکی از مواردی که عموماَ مهاجران از برنامه های مهاجرتی انتظار دارند، امکان مهاجرت خانوادگی است. چرا که معمولاَ مهاجران به دنبال روش هایی هستند که بتوانند از طریق آن مسیرها، همراه با خانواده خود به راحتی مهاجرت کنند. جالب است بدانید که کشور کانادا با ارائه روش های مختلف مهاجرتی که امکان مهاجرت به همراه همسر و فرزندان را به کانادا فراهم کرده است، یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان محسوب می شود.

برنامه های موجود در سیستم اکسپرس انتری کانادا، اسپانسرشیپ کانادا و برنامه های سرمایه گذاری در واترلو، از جمله روش هایی هستند که از محبوبیت زیادی در بین مهاجران برخوردارند. مزیت اصلی در تمامی این روش ها، امکان مهاجرت خانوادگی به کانادا است.

امکان تحصیل رایگان فرزندان در کانادا: تحصیل در مدارس دولتی کشور کانادا برای افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند و یا شهروندان کانادا هستند، رایگان است. البته تنوع مدارس خصوصی نیز در این کشور موجب شده است تا برای هر نوع سلیقه و استعدادی، محیط آموزشی مناسبی فراهم شود.

همچنین، کالج ها در کانادا نیز با برخورداری از کیفیت آموزشی بسیار خوب توانسته اند، نقش مهمی را در پرورش استعدادهای تحصیلی ایفا کنند. برخورداری از امکانات مدرن آموزشی، ارائه برنامه های درسی متنوع و با کیفیت و نیز برخورداری از آزمایشگاه های مدرن، به عنوان مزیت هایی هستند که با سرمایه گذاری در واترلو و اخذ اقامت کانادا، می توانید به فرزندان خود هدیه دهید. با مراجعه به لینک تحصیل رایگان در کانادا اطلاعات کاملی در این باره کسب کنید.

برخورداری از نیروهای کاری ماهر و متخصص: همانطور که در بخش های قبلی نیز بیان شد، واترلو به عنوان یک مرکز آموزشی مهم در کشور کانادا شناخته می شود. وجود دانشگاه ممتاز و برجسته ای مانند دانشگاه واترلو در این منطقه، موجب جذب دانشجویان بین المللی از تمام نقاط دنیا به واترلو کانادا شده است.

بدیهی است که برخی از نخبه های دانشگاهی ترجیح می دهند تا بعد از فارغ التحصیلی از موسسات آموزش عالی در واترلو آنتاریو، نسبت به دریافت اقامت کانادا نیز اقدام کنند. در این صورت کسب وکارهای این منطقه می توانند از وجود این نیروهای متخصص و ارزشمند به خوبی بهره مند شوند.

به علاوه، ارائه راه های مختلف مهاجرتی به نیروهای کار فنی نیز موجب شده است تا شهرهای مختلف کانادا مانند شهر واترلو، بتوانند از وجود نیروهای کاری ماهر نیز به خوبی استفاده کنند. برنامه هایی مانند اسکیل ورکر کانادا در سیستم اکسپرس اینتری، این فرصت را برای نیروهای کاری ماهر فراهم کرده است تا بتوانند به راحتی به این کشور مهاجرت کنند و در بخش های مختلف اقتصادی در واترلو کانادا، مشغول به کار شوند. در نتیجه، با سرمایه گذاری در واترلو می توانید از وجود این نیروهای ماهر نیز در کسب وکار خود استفاده کنید.

مناسب برای راه اندازی کسب وکارهای استارتاپی: منطقه واترلو کانادا در کنار کلان شهر تورنتو به عنوان دومین مرکز بزرگ فناوری در منطقه امریکای شمالی است. به شکلی که این منطقه، بیشترین تعداد از کسب وکارهای استارتاپی را در امریکای شمالی دارا است. وجود قوانین حمایتی از محیط های استارتاپی موجب شده است تا کسب وکارهای مختلف، این منطقه از کانادا را برای ایجاد فعالیت های اقتصادی خود انتخاب نمایند.

درباره کارآفرینی کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه کمتر برای راه اندازی یک کسب وکار: آیا می دانستید که با سرمایه گذاری در واترلو کانادا، از کمترین هزینه برای ایجاد یک کسب و کار، در مقایسه با سایر کشورهای صنعتی در گروه 7 (G7) برخوردار خواهید شد؟ به طور کلی، با سرمایه گذاری در شهرهای مختلف کانادا می توانید هزینه های به مراتب کمتری برای راه اندازی کسب وکار خود، در مقایسه با برخی دیگر از کشورهای صنعتی داشته باشید. به علاوه، هزینه ایجاد یک کسب وکار در منطقه واترلو کانادا در مقایسه با شهر تورنتو، که یکی دیگر از شهرهای مهم در استان آنتاریو است، مقدار به مراتب کمتری است.  

مهاجرپذیری: شاید در نگاه اول مهاجرپذیر بودن یک کشور از اهمیت چندانی برخوردار نباشد. اما این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برای زندگی در یک کشور جدید برخوردار است. کانادایی ها مردمانی مهاجرپذیر، خونگرم و صمیمی هستند. اما قوانین کشور کانادا نیز به گونه ای است که به خوبی از ایجاد و راه اندازی کسب وکارهای مختلف در این کشور، حمایت می شود.

شما به عنوان یک سرمایه گذار خارجی نه تنها با هیچ مانعی برای سرمایه گذاری در واترلو مواجه نخواهید شد، بلکه قوانین حمایتی از کسب وکارها در کانادا موجب می شوند تا بتوانید به راحتی در این کشور کسب وکار خود را راه اندازی نمایید. همچنین، در برخی از موارد نیز می توانید از کمک مراکز شتاب دهنده برای راه اندازی کسب وکار مورد نظر خود استفاده کنید.

بنابراین سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی در کانادا، نه تنها به راحتی می توانند کسب وکار خود را در این کشور بدون توجه به نژاد و یا ملیت‌شان راه اندازی نمایند، بلکه با برخورد صمیمی و دوستانه شهروندان کانادایی نیز، مواجه خواهند شد.

برخورداری از یک زندگی با کیفیت: تقریباَ زندگی در کشوری مانند کانادا آرزوی هر مهاجری است. کشوری پیشرفته، صنعتی و برخوردار از امکانات مدرن رفاهی، آموزشی و تفریحی که مقصدی جذاب و ایده آل برای اکثر مهاجران در دنیا است. زندگی در شهرهای مختلف این کشور می تواند سطحی مناسب از رفاه و آسایش را برای هر شخصی فراهم کند. جالب است بدانید که زندگی در بزرگترین شهرهای کانادا در مقایسه با زندگی در برخی از شهرهای بزرگ دنیا مانند سیدنی و نیویورک، از هزینه های به مراتب کمتری برخوردار است.

اما درباره شهری مانند واترلو، وضعیت هزینه های زندگی به مراتب شرایط بهتری را در مقایسه با سایر شهرهای بزرگ کانادا، مانند تورنتو دارا است. جالب است بدانید که منطقه واترلو در کانادا به عنوان یکی از 10 شهر برتر کانادا برای زندگی معرفی شده است. همچنین، واترلو کانادا معمولاَ میزبان برخی از رویدادهای هنری و جشن های فرهنگی در کانادا است. بنابراین با سرمایه گذاری در واترلو می توانید از یک زندگی بسیار با کیفیت در کشور کانادا برخوردار شوید.

اما جذاب ترین مزیت سرمایه گذاری در واترلو برای یک سرمایه گذار خارجی، اخذ اقامت دائم در کانادا است. ذکر این نکته ضروری است که پذیرش در برنامه های سرمایه گذاری کانادا نیازمند اقداماتی مانند جمع آوری کامل مدارک، پرداخت کامل و به موقع هزینه ها و نیز، رعایت شرایط ذکر شده در برنامه های مهاجرتی است.

در غیر این صورت ممکن است فرآیند اخذ اقامت دائم کانادا و مهاجرت به این کشور با تأخیرهای ناخواسته همراه شود. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم قبل از انجام هر اقدامی، جهت اطمینان از صحت انجام تمامی مراحل و جلوگیری از بروز هر نوع اشتباهی، ابتدا با یکی از وکلای رسمی مهاجرت در موسسه مهاجرتی تراست مشورت کنید.

در صورت همکاری با موسسه تراست، می توانید صفر تا صد مراحل اخذ پذیرش در برنامه های سرمایه گذاری در واترلو کانادا را به کارشناسان مجرب تراست بسپارید. بدین منظور، با تکمیل فرم ارزیابی مهاجرتی در این لینک، می توانید نسبت به بررسی شرایط مهاجرتی خود اقدام کنید. در این صورت کارشناسان مجرب در موسسه مهاجرتی تراست، ضمن مطالعه شرایط شما می توانند در انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در واترلو، به خوبی شما را یاری کنند.

بیشتر بخوانید: خرید بیزینس در کانادا ، بهترین بیزنس در کانادا ، مشاغل پردرآمد در کانادا

سرمایه گذاری در واترلو چرا با موسسه تراست؟

 • درصد بالای پرونده های سرمایه گذاری و موفقیت تبدیل آن به ویزا: آمار موفقیت در اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا در موسسه مهاجرتی تراست و در سال ‌های اخیر، بسیار چشمگیر بوده است.
 • متعهد به مشتری، مقید به نتیجه: صفر تا صد کار مهاجرت خود را با خیالی راحت به وکلا و مشاوران متعهد و مجرب تراست بسپارید و ویزای سرمایه گذاری کانادا را از ما دریافت کنید.
 • دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت در تمامی مراحل مهاجرت: تیم حرفه ای تراست افتخار دارد که از وکلای مجرب در همه مراحل مهاجرت برای انجام فرآیند مهاجرتی شما استفاده می کند.

با توجه به این موضوع که برای دریافت اقامت دائم در کانادا از طریق سرمایه گذاری و شرکت در برخی از برنامه های مهاجرتی، نیاز است تا تمام داوطلبان یک طرح تجاری و یا به اصطلاح بیزینس پلن خود را ارائه دهند، مشاوره با وکلای با تجربه تراست می تواند درصد قبولی و پذیرش طرح تجاری شما را نیز افزایش دهد.

وکلای مهاجرتی تراست ضمن آگاهی از شرایط و قوانین سرمایه گذاری در کانادا، شما را در تدوین بهترین بیزنس پلن به خوبی یاری خواهند کرد. بنابراین، شما می توانید از طریق رزرو وقت مشاوره و یا پر کردن فرم ارزیابی همین الان برای ارتباط با کارشناسان ما اقدام نمایید تا از شرایط خود برای اخذ تابعیت کانادا با سرمایه گذاری مطلع کنید.

اگر علاوه بر مزیت های ذکر شده در این متن، تشنه تجارت جهانی هستید و از سرمایه گذاری در یک تجارت سود آور لذت می برید، کانادا بستری مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری خواهد بود. این کشور به دلیل ارائه روش های متنوع سرمایه گذاری و جذب مثال زدنی و کم نظیر سرمایه گذاران خارجی توانسته به یکی از مقاصد مهم تجاری تبدیل شود. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، هیچ وقت دیر نیست.

برخی از سایت های مفید برای سرمایه گذاری در واترلو

 • وبسایت رسمی شهر واترلو کانادا در این لینک.
 • وبسایت رسمی کلان شهر واترلو در این لینک.
 • نشانی سایت اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) در این لینک.
 • نشانی برنامه نامزد مهاجرت آنتاریو در این لینک.
 • آگاهی از وضعیت آب و هوای منطقه واترلو در این لینک.
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

آیا برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق کارآفرینی مدرک زبان لازم است؟

برای شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو و در زمان ارائه اظهار علاقه مندی، نیاز به ارائه مدرک زبان نیست. این در حالی است که جهت ارائه درخواست رسمی به برنامه نامزد استانی، متقاضیان باید از حداقل نمره زبان برخوردار باشند. همچنین ارائه نمرات بالا از امتحان های زبان انگلیسی، امتیاز بیشتری را برای داوطلبان سرمایه گذاری در واترلو به همراه خواهد داشت.

آیا برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق کارآفرینی تجربه کاری لازم است؟

بله. تجربه کاری در نظر گرفته شده باید به اندازه حداقل 2 سال و به شکل تمام وقت باشد. به شکلی که این تجربه کاری باید در مدت 60 ماه قبل از ارائه درخواست بدست آمده باشد.

آیا می توان برای سرمایه گذاری در واترلو با یک نفر شریک شد؟

چنانچه برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق برنامه کارآفرین آنتاریو اقدام می کنید، می توانید یک نفر را به عنوان شریک، در کسب وکار خود در واترلو آنتاریو معرفی کنید.

آیا برای سرمایه گذاری در واترلو نیاز به ارائه مدرک تحصیلی است؟

هر چند ارائه مدرک تحصیلی به عنوان یک شرط اصلی برای پذیرش داوطلبان در برنامه کارآفرین آنتاریو در نظر گرفته نشده است، اما برای ارائه مدرک تحصیلی در برنامه کارآفرین آنتاریو، حداکثر تا 10 امتیاز در نظر گرفته شده است. ذکر این نکته ضروری است که برای سرمایه گذاری در واترلو از طریق شرکت در مسیر کارآفرین آنتاریو، یک سیستم امتیازدهی در نظر گرفته شده است.
به شکلی که از داوطلبان دارای بیشترین امتیاز برای شرکت در این برنامه مهاجرتی دعوت خواهد شد. با ارائه یک مدرک تحصیلی دانشگاهی که حداقل زمان آموزشی برای اخذ مدرک 3 سال باشد، می توانید از حداکثر امتیاز مربوط به ارائه یک مدرک تحصیلی نیز برخوردار شوید و شانس پذیرش خود را در این برنامه مهاجرتی، افزایش دهید. 

آیا برای سرمایه گذاری در واترلو نیاز به انجام بازدید اکتشافی است؟

اگر قصد شرکت در برنامه کارآفرین آنتاریو را دارید و برای خرید یک کسب وکار موجود در واترلو آنتاریو اقدام می کنید، نیاز است تا نسبت به انجام یک بازدید از کسب وکار مورد نظر خود اقدام کنید. به طور کلی انجام بازید از منطقه واترلو و استان آنتاریو، شانس پذیرش داوطلبان را در این برنامه مهاجرتی افزایش خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید