دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

در صورتی که برنامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه ‌های جهان مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارید. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا با این دانشگاه‌ ها و شرایط و مزایای تحصیل در آن ها مطلع شوید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

لیست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

پیش از هر کاری بهتر است لیست دانشگاه‌ های کانادایی مورد تایید وزارت علوم ایران را نمایش دهیم. این لیست شامل 52 دانشگاه کانادایی می‌شود: 20 دانشگاه در گروه ممتاز، 15 دانشگاه در گروه خوب و 17 دانشگاه نیز در گروه متوسط طبقه بندی شده‌اند. به این ترتیب، فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به اندازه ‌ای وسیع است که می‌ توان انتظار فرصت های تحصیلی ایده آلی را از آن داشت.

گروه الف (دانشگاه های ممتاز)

گروه ب (دانشگاه های خوب)

 • دانشگاه کبک در کبک (UQAM، UQTR، UQAC، UQAR، UQO، UQAT، INRS، ENAP، ETS) – بجز TELUQ

گروه ج (دانشگاه های متوسط)

 • دانشگاه آتاباسکا
 • دانشگاه رویال رودز

تبصره: مدارک صادره از مؤسساتی که در سایت ذیل می‌باشد صرفاً تا مقطع کارشناسی، با رعایت ضوابط و مقررات عمومی قابل بررسی و ارزشیابی می‌باشد:

www.univ.can.ca

مجموعه وکلای حرفه ‌ای مؤسسه مهاجرتی تراست نمایندگی تمام دانشگاه ‌های کانادا را اخذ کرده‌ اند. بنابراین، ایرانیانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارند، می‌توانند با مراجعه به مشاوران متخصص تراست یا وکیل مهاجرت معتبر ما، مسیر تحصیل خود در این دانشگاه‌ ها را هموار سازند.

همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان ترین دانشگاه های کانادا می توانید به لینک مرتبط به هر صفحه مراجعه کنید.

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

کانادا یکی از با سواد ترین کشورهای جهان به حساب می‌آید و سالانه به تعداد دانشجویان بین المللی این کشور افزوده می‌شود. شاید از خود بپرسید که دلیل افزایش محبوبیت روزافزون کانادا در میان دانشجویان بین المللی چیست؛ در اینجا چند دلیل عمده را با یکدیگر به بحث می ‌گذاریم:

 • دانشگاه‌ های سطح بالای جهانی کانادا

کانادا خانه تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی درجه یک است که در سراسر جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند. بسیاری از این دانشگاه‌ ها در فهرست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا قرار دارند. می‌ توان دلیل اعتبار بالای دانشگاه‌ های کانادا را سیستم آموزشی مبتنی بر مطالعات بین رشته‌ای همراه با تدریس مهارت های قابل انتقال و نیز تسهیلات عالی برای تحصیل در این کشور دانست. دانشگاه ‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک گیل همواره در بین 100 دانشگاه برتر جهان حضور دارند.

 • سیستم اجتماعی فوق العاده و نخست وزیر جوان کانادا

کانادا، تحت تاثیر نخست وزیر جوان و فعال خود، جاستین ترودو، در حال تبدیل به کشوری بسیار مترقی و فراگیر است. او طرفدار آزادی سقط جنین، قانونی کردن ماریجوانا و فعال حقوق زنان است. وقتی که چنین رویکردهایی را در کنار افزایش تعداد دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا قرار می ‌دهیم، جای تعجب نیست که این کشور سالانه دانشجویان جوان فراوانی را جذب می‌کند.

 • شهریه ‌ها و هزینه ‌های زندگی مقرون به صرفه در کانادا

دانشگاه ‌های کانادا، در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان، شهریه‌ های مقرون به صرفه ‌تری دریافت می‌کنند. همچنین، هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی نسبتا کمتر از سایر کشور ها می باشد. به همین دلیل تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا سالانه افزایش می‌یابد.

باید گفت که دانشگاه ‌های مختلف مبلغ های متفاوتی را به عنوان شهریه از دانشجویان دریافت می‌کنند. همچنین، رشته تحصیلی در میزان شهریه ‌ای که پرداخت خواهید کرد، اثرگذار خواهد بود. اما در مجموع باید گفت که برای تحصیل در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا باید سالانه 20 تا 30 هزار دلار کانادایی شهریه پرداخت کرد. همچنین متقاضیان باید شرایط و هزینه‌ های زندگی دانشجویی در کانادا را نیز به مبلغ یاد شده اضافه کنند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره هزینه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 • امکان کار همزمان با تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی کانادا می‌ توانند در طول ترم های تحصیلی در هفته 20 ساعت و در طول تعطیلات در هفته 30 ساعت کار کنند. علاوه بر این، اگر در پردیس دانشگاه مشغول به کار شوید، به اجازه کار نیازی نخواهید داشت. اجازه کار مربوط به کار کردن در خارج از پردیس دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است.

 • تسهیل اخذ اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی

دولت کانادا اخذ اقامت دائم این کشور را برای دانشجویان بین المللی کاملاً تسهیل کرده است. هر دانشجوی بین المللی پس از اتمام تحصیلات خود می‌تواند با مجوز کار در کانادا در این کشور بماند و به کار مشغول شود. به این ترتیب دانشجویان بین المللی می ‌توانند به سادگی تجربه کار کانادایی به دست آوردند و در مسیر کلاس تجربه کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا شرکت کنند.

لازم به یادآوری است که 45 درصد پذیرش کارگران ماهر در کانادا از طریق مسیر کلاس تجربه کانادایی انجام می‌پذیرد. دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا دریافت می‌کنند، می‌توانند از امکانات سایر مسیرهای مهاجرتی کانادا نیز استفاده کنند. آن ها به دلیل اخذ مدرک تحصیلی و سابقه کاری از کانادا در اولویت قرار خواهند گرفت.

 • کانادا ترکیبی ایده آل از طبیعت، تکنولوژی و فرهنگ است

علاوه بر دلایل واضحی که بیان شد، چند دلیل دیگر نیز برای انتخاب کانادا وجود دارد. برای مثال، کانادا طبیعتی بسیار زیبا و دلربا دارد. مناظر طبیعی این کشور تجارب خاطره انگیزی را برای هر بیننده‌ ای به جای می‌گذارند. کانادا همچنین یکی از پیشرفته ‌ترین کشورهای جهان است و زندگی با تسهیلاتی که تکنولوژی پیشرفته برای انسان به ارمغان آورده است، یکی دیگر از امتیازات تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به حساب می‌آید. دانشجویان همچنین زندگی در جامعه‌ ای چند فرهنگی را تجربه خواهند کرد که آن ها را برای زندگی در میان مردم سایر ملل آماده خواهد ساخت.

 • امتیاز بالای دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در ایران

دانشجویانی که قصد برگشت به ایران بعد از اتمام تحصیلات را دارند، خوب است بدانند که تحصیل در دانشگاه ‌های کانادا امتیاز بالایی را برای آن ها در ایران رقم خواهد زد. برای مثال، دانشجویانی که برای دکتری کانادا اقدام می‌کنند، می‌دانند که تحصیل هر یک از مقاطع تحصیلی و به ویژه دکتری در هر دانشگاهی امتیاز جداگانه‌ ای برای جذب هیئت علمی دانشگاه‌ ها دارد. اگر حتی مقطع کارشناسی خود را در یک دانشگاه کانادایی بگذرانید، بر آینده شما تاثیر فوق العاده‌ای خواهد داشت.

علاوه بر این، تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان فرصت های شغلی زیادی را در بازار کار آزاد ایران نیز برای فرد ایجاد می‌کند. تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا درهای شرکت های برجسته کشور را به روی شما باز خواهد کرد.

درباره کار پس از تحصیل در کانادا ، کارآموزی در کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

تعیین میزان شهریه به عهده خود دانشگاه ‌های کانادا است و چند عامل در تعیین آن دخالت دارند:

 • رشته تحصیلی مورد نظر
 • دانشجوی بومی یا بین المللی بودن
 • مقطع تحصیلی

بنابراین، توجه داشته باشید که برای مثال اگر قصد تحصیل در یکی از رشته‌ های پزشکی را دارید، شهریه شما با شخصی که در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی تحصیل می‌کند، متفاوت خواهد بود.

 • شهریه دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی در کانادا

طبق اعلام اداره آمار کانادا، میانگین شهریه مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا، 29 هزار و 714 دلار کانادایی (22500 دلار امریکا) در سال است. رشته‌ های علوم انسانی معمولاً ارزان تر هستند (حدود 5542 دلار آمریکا)، در حالی که رشته‌ های مهندسی و پزشکی مستلزم پرداخت شهریه بالاتری هستند (میانگین 21717 دلار کانادایی برای دندانپزشکی و 14162 برای رشته‌ های پزشکی). شهریه رشته‌های تجارت و مدیریت با 6827 دلار کانادایی در سال، از میانگین ملی پایینتر است.

 • شهریه دانشجویان بین المللی مقطع تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیلات تکمیلی در کانادا اقدام کنید، شهریه کمتری پرداخت خواهید کرد. میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا 17744 دلار کانادایی (حدود 13437 دلار آمریکا) است.

همان طور که انتظار می‌رود، برنامه‌ های اجرایی MBA در دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا نیز از تمام رشته‌ های دیگر گران تر هستند (حدود 56328 دلار کانادایی)، در حالی که MBA معمولی هزینه ‌ای در حدود 27397 دلار کانادایی خواهد داشت.

پیشنهاد می‌دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌ های تحصیل در کانادا روی این لینک کلیک کنید. پس از ورود به سایت، رشته تحصیلی مورد نظر خود را جستجو کنید، روی لینک دانشگاه مورد نظر کلیک کنید و شرایط تحصیل، از جمله شهریه رشته تحصیلی خود را مشاهده نمایید.

با توجه به اینکه وکلای حرفه‌ای مؤسسه مهاجرتی تراست با پیگیریهای مداوم موفق شده‌اند نمایندگی ارسال دانشجو برای تمام دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را به دست آوردند، پیشنهاد می‌دهیم با مشاوران تخصصی تراست در تماس باشید. مشاورین و وکلای حرفه‌ای تراست از ابتدای اقدام برای تحصیل، تا اخذ پذیرش، ورود به دانشگاه، و حتی در طول تحصیل برای پیدا کردن کار پاره وقت، پیدا کردن کار تمام وقت در پایان تحصیلات و در نهایت اخذ اقامت دائم و سکونت در کانادا یاور شما خواهند بود.

همچنین درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ، رشته های پرطرفدار در کانادا و کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

یکی از آرزوهای بسیاری از دانشجویان تحصیل در کانادا است. اما متأسفانه تحصیل در این کشور هزینه بردار است. شرایط اقتصادی ایران نیز راه را بر بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا می‌ بندد. لیکن دولت کانادا، دانشگاه‌ های کانادایی و سایر سازمان ها نیز بورسیه ‌های گوناگونی را تدارک دیده ‌اند تا تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی بتوانند به دانشگاه‌ های این کشور وارد شوند.

در این بخش شما را با تعدادی از بورسیه‌ های تحصیل در کانادا آشنا می‌کنیم (توجه کنید که هر کدام از بورسیه‌ها احتمالاً به یک یا چند رشته در یک مقطع خاص تحصیلی اختصاص دارند)

بورسیه‌ های دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی

بورسیه‌های دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی که می‌خواهند مقطع تحصیلات تکمیلی خود را در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی و طبیعی یا پژوهش های بهداشتی در کانادا به پایان برسانند.

 • بورسیه ‌های پژوهش IDRC

بورسیه‌‌های دولت کانادا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که می‌خواهند در یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا ادامه تحصیل دهند. این بورسیه‌ها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در نظر گرفته شده است (اغلب دانشگاه ‌های مورد تایید برای این بورسیه در فهرست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند).

 • بورسیه‌ های تحصیلات تکمیلی NSERC

بورسیه‌های گوناگون دولت کانادا برای دانشجویان نمونه‌ ای که می‌خواهند تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه‌ های معتبر کانادایی ادامه دهند. این بورسیه‌ ها برای تحصیل در یکی از رشته‌ های علوم طبیعی یا مهندسی در نظر گرفته‌ شده‌اند. NSERC تامین مالی این بورسیه ‌ها را به عهده دارد.

 • برنامه بورسیه ‌های تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در تعدادی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارند، می‌ توانند از این بورسیه نیز استفاده کنند. این بورسیه ‌های دولت کانادا، برای دانشجویان دکتری بین المللی در نظر گرفته شده‌ اند. دانشجویان متقاضی باید در یکی از دانشگاه ‌های مورد تایید تحصیل کنند.

بورسیه‌ های غیر دولتی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

 • بورسیه صندوق زیست محیطی ان والی

این بورسیه به دانشجویان بین المللی اختصاص داده می شود که می‌خواهند مقطع دکتری رشته پژوهش های حیوانات (animal research) را در یکی از دانشگاه‌ های معتبر استان های کبک یا بریتیش کلمبیا بگذرانند.

 • بورسیه امنیت و حریم خصوصی سورف شارک

بورسیه ‌ای به مبلغ 2000 دلار است که به دانشجویانی که در حال حاضر در یکی از دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا مشغول تحصیل هستند، تعلق می‌گیرد. این بورسیه به هر کدام از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی تعلق می‌ گیرد. برای دریافت این بورسیه باید درخواست دهید و بورسیه برای تمام ملیت ها است.

 • بورسیه‌ های تحصیلی ترودو

بنیاد ترودو تعدادی بورسیه را به دانشجویان بین المللی مقطع دکتری اختصاص داده است. این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید مشغول تحصیل باشند.

بورسیه‌ های دانشگاه‌ های کانادا برای دانشجویان بین المللی

 • بورسیه دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

بورسیه دانشگاه کارلتون برای تحصیل در کانادا به تمام دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعلق می‌گیرد. دانشجویان به صورت خودکار در هنگام ارسال درخواست به دانشگاه کارلتون، که یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است، برای این بورسیه نیز ثبت نام می ‌شوند.

 • بورسیه دانشگاه کنکوردیا برای دانشجویان کارشناسی

دانشگاه کنکوردیا بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه در نظر گرفته است. این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه کنکوردیا در مونترال تعلق خواهد گرفت.

 • بورسیه ‌های دانشگاه دالهاوزی

این بورسیه ‌ها به دانشجویان کنونی و آینده دانشگاه دالهاوزی در هلیفکس تعلق می‌گیرد. توجه کنید که هم دانشجویان بین المللی و هم بومی در تمام مقاطع تحصیلی می ‌توانند برای دریافت این بورسیه درخواست دهند.

 • بورسیه ‌های دانشگاه فرلی دیکنسون برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه به دانشجویان بین المللی در تمام مقاطع تحصیلی تعلق می‌گیرد. متقاضی باید دانشجوی دانشگاه فرلی دیکنسون باشد که یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است.

 • بورسیه ‌های HEC مونترال

این بورسیه‌ ها به دو طیف از دانشجویان بین المللی مدرسه HEC مونترال تعلق می‌گیرد:

 1. دانشجویان شایسته با کارنامه تحصیلی ممتاز
 2. دانشجویان نیازمند

این بورسیه به منظور تشویق دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه‌ ها و کمک هزینه ‌های دانشگاه مک گیل

بورسیه‌ های متعددی از قبیل برنامه بورسیه ورودی مک گیل و PBEEE، بورسیه شایستگی کبک برای دانشجویان خارجی مقاطع تحصیلات تکمیلی و پست دکتری در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه‌ های بین المللی دانشگاه کوینز

تعدادی بورسیه به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه کوینز، یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارند، تعلق می‌گیرد. تعدادی از این بورسیه ‌ها مختص دانشجویان هندی، پاکستانی و آمریکایی هستند.

 • بورسیه بین المللی رهبران فردای دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه ‌های شایستگی این دانشگاه برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور هستند. این بورسیه‌ ها به دانشجویان مقطع کارشناسی اختصاص دارد که مهارت های رهبری و نتایج تحصیلی ایده آل را به دست آورند.

 • بورسیه ‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا

این یک پایگاه داده بورسیه ‌های قابل جستجو برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این بورسیه ‌ها شامل کمک های مالی دانشگاه برای دوره چهار ساله دکتری و نیز ابتکار حمایت از تحصیلات تکمیلی می‌شود.

 • بورسیه‌ های بین المللی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا نیز که یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به شمار می‌آید، تعدادی بورسیه را به دانشجویان بین المللی این دانشگاه اختصاص داده است. این بورسیه‌ ها به دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعلق می‌گیرد.

 • بورسیه‌ های بین المللی دانشگاه کلگری

تعدادی بورسیه به دانشجویان بین المللی دانشگاه کلگری در کانادا اختصاص یافته است. مبلغ هر بورسیه در بین 500 تا 60000 دلار کانادایی خواهد بود.

 • بورسیه‌ های دانشگاه مانیتوبا

بورسیه ‌هایی نیز برای تحصیل در دانشگاه مانیتوبای کانادا در نظر گرفته شده‌اند. دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی این دانشگاه می‌ توانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند. همچنین، دانشکده مطالعات تحصیلات تکمیلی فهرست گزینه ‌های بورسیه ‌های مختص دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی را اعلام می‌کند.

 • بورسیه ‌های دانشگاه ساسکاچوان برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه ساسکاچوان نیز یکی از دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به حساب می‌آید. این دانشگاه تعدادی بورسیه شایستگی برای تحصیل در مقطع کارشناسی را به دانشجویان بین المللی خود اختصاص داده است.

 • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتوی انتاریو

دانشگاه تورنتو نیز تعدادی بورسیه را برای دانشجویان بومی و بین المللی در نظر گفته است. هدف از این بورسیه‌ ها تشویق دانشجویان برای تحصیل در مدرسه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو است.

 • بورسیه ‌های بین المللی دانشگاه واترلو

بورسیه‌ های متنوع کانادایی برای دانشجویان بین المللی که در یکی از رشته ‌های دانشگاه واترلو در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری تحصیل می‌کنند، اختصاص یافته است.

 • بورسیه ‌ها و کمک های مالی دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر به عنوان یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا نیز تعدادی بورسیه و کمک های مالی را به دانشجویان بومی و بین المللی خود اختصاص داده است. این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در حال تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر باشند.

 • بورسیه‌ های ورودی رئیس دانشگاه وسترن برای دانشجویان بین المللی

تعداد زیادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه وسترن را دارند، در نظر گرفته شده است.

 • برنامه دانشجویان بین المللی دانشگاه یورک

دانشگاه یورک نیز تعدادی بورسیه را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی برای تحصیل در تورنتو در نظر گرفته است.

باید به این راستی اشاره کرد که دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا فرصت های مطلوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده‌ اند. برای اینکه بتوانید شرایط خود را برای ادامه تحصیل در کانادا ارزیابی کنید، می ‌توانید با مشاوران حرفه‌ای تراست در تماس باشید. مشاوران متخصص تراست شرایط شما را برای ورود به دانشگاه‌ های کانادا ارزیابی کرده و راهنمایی های لازم برای جمع آوری مدارک را در اختیار شما قرار خواهند داد.

همچنین بخوانید

بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

فاند تحصیلی کانادا

کمک هزینه دانشجویی در کانادا

شانس تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در کانادا

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

شانس تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در کانادا

یکی از پرسش هایی که برای دانشجویان پیش می‌آید، این است که شانس من برای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا چقدر است؟

توجه داشته باشید که همه چیز بستگی به رزومه تحصیلی و تحقیقاتی متقاضی دارد. البته در صورتی که قصد استفاده از بورسیه ‌های تحصیلی را ندارید و خود هزینه‌ های تحصیل خود را تأمین می‌کنید، لازم است که تمکن مالی مورد نیاز را اثبات کنید. سپس می ‌توانید برای تحصیل وارد کانادا شوید.

از سوی دیگر، اگر قصد دارید از بورسیه ‌های مختلف برای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که دریافت این بورسیه‌ ها به شدت رقابتی است. تعداد قابل توجهی از متقاضیان سراسر جهان برای دریافت بورسیه دانشگاه‌ های معتبر کانادا اقدام می‌کنند. بنابراین، برای اینکه بتوانید در این رقابت شانس بالاتری داشته باشید، به امتیازاتی از قبیل معدل تحصیلی بالا، رزومه پژوهشی قوی، نمره زبان بالا و سایر موارد مشابه نیاز دارید.

همچنین درباره زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا ، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا ، تاثیر مقاله بر اپلای و اپلای با معدل پایین بخوانید.

سخن پایانی

مشاورین و وکلای حرفه‌ای تراست همراه قابل اعتماد شما از همان ابتدای شروع کار تا ورود و سکونت در دانشگاه در کانادا خواهند بود. تیم تراست تمام مشکلات ورود به دانشگاه‌های این کشور را برای شما حل خواهد کرد. برای اینکه شانس خود را برای دریافت بورسیه ‌های گوناگون دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا ارزیابی کنید، با مشاوران و متخصصان تراست تماس بگیرید. مشاورین حرفه ‌ای تراست شما را با مسیرهای گوناگون تحصیل و مهاجرت به کانادا آشنا خواهند کرد.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چه نوع بورسیه‌ هایی در دسترس هستند؟

همان طور که در بالا نیز مشاهده کردید، بورسیه‌ های متعددی برای تحصیل در کانادا در دسترس هستند. تعدادی از این بورسیه ‌ها به صورت جزئی هستند، یعنی بخشی از شهریه را پوشش می‌دهند، و تعدادی هم تمام شهریه را پوشش می‌دهند.

احتمال دریافت بورسیه چقدر است؟

همان طور که اشاره شد، هر چقدر که رزومه تحصیلی و پژوهشی قوی تری داشته باشید، شانس دریافت بورسیه از دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا نیز افزایش می‌یابد. قطعاً با معدل پایین، نمره زبان کم و بدون پژوهش منتشر شده، شانس دریافت بورسیه بسیار ضعیف خواهد بود. مگر اینکه برای بورسیه‌ های نیازمندی شرکت کنید، که آن هم احتمالاً دانشجویان با رزومه قوی و نیازمند بورسیه در اولویت قرار خواهند گرفت.

آیا می ‌توانم بورسیه تحصیلات تکمیلی دریافت کنم؟

بله! تعداد بورسیه‌ های مختص تحصیلات تکمیلی نسبت به کارشناسی بیشتر هستند. بنابراین، شانس دریافت آن ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

برای آگاهی از فرصت های بورسیه به کجا مراجعه کنم؟

برای اطلاع از بورسیه‌ های دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بهتر است قبل از هر مکان دیگری به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از سایر روش های اطلاع یابی از بورسیه ‌ها با مشاوران حرفه‌ای تراست در تماس باشید.

چگونه بفهمم که شرایط لازم را برای دریافت بورسیه مورد نظر دارم؟

برای این منظور لازم است به بخش شرایط مورد نیاز آگهی بورسیه مراجعه کنید. شرایط لازم را با شرایط و رزومه تحصیلی و پژوهشی خود انطباق دهید، در صورتی که فکر می‌کنید که شانس برنده شدن بورسیه را دارید، حتماً اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید