دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

کانادا یکی از کشورهای بسیار محبوب و مقصد اصلی تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی به شمار می‌آید. برخی معتقدند که محبوبیت امروزی کانادا در میان دانشجویان از ایالات متحده نیز پیشی گرفته است. دلایل زیادی برای محبوبیت این کشور آمریکای شمالی در میان دانشجویان خارجی وجود دارد. از امکانات و تسهیلات آموزشی گرفته تا جایگاه علمی بالای دانشگاه‌ های کانادا در رتبه بندی های جهانی و تا تسهیلات گسترده‌ای که برای اخذ اقامت کانادا برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا لیست بلند بالایی است که شامل برجسته ‌ترین دانشگاه‌های این کشور می‌شود.

در صورتی که برنامه تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه ‌های جهان مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارید. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا با این دانشگاه‌ ها و شرایط و مزایای تحصیل در آن ها مطلع شوید.

لیست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

پیش از هر کاری بهتر است لیست دانشگاه‌ های کانادایی مورد تایید وزارت علوم ایران را نمایش دهیم. این لیست شامل 52 دانشگاه کانادایی می‌شود: 20 دانشگاه در گروه ممتاز، 15 دانشگاه در گروه خوب و 17 دانشگاه نیز در گروه متوسط طبقه بندی شده‌اند. به این ترتیب، فهرست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به اندازه ‌ای وسیع است که می‌ توان انتظار فرصت های تحصیلی ایده آلی را از آن داشت.

گروه الف (دانشگاه های ممتاز)

گروه ب (دانشگاه های خوب)

 • دانشگاه کبک در کبک (UQAM، UQTR، UQAC، UQAR، UQO، UQAT، INRS، ENAP، ETS) – بجز TELUQ

گروه ج (دانشگاه های متوسط)

 • دانشگاه آتاباسکا
 • دانشگاه رویال رودز

تبصره: مدارک صادره از مؤسساتی که در سایت ذیل می‌باشد صرفاً تا مقطع کارشناسی، با رعایت ضوابط و مقررات عمومی قابل بررسی و ارزشیابی می‌باشد:

www.univ.can.ca

مجموعه وکلای حرفه ‌ای مؤسسه مهاجرتی تراست نمایندگی تمام دانشگاه ‌های کانادا را اخذ کرده‌ اند. بنابراین، ایرانیانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارند، می‌توانند با مراجعه به مشاوران متخصص تراست یا وکیل مهاجرت معتبر ما، مسیر تحصیل خود در این دانشگاه‌ ها را هموار سازند.

همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کانادا ، رنکینگ دانشگاه های کانادا و ارزان ترین دانشگاه های کانادا می توانید به لینک مرتبط به هر صفحه مراجعه کنید.

لیست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

مزایای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

کانادا یکی از با سواد ترین کشورهای جهان به حساب می‌آید و سالانه به تعداد دانشجویان بین المللی این کشور افزوده می‌شود. شاید از خود بپرسید که دلیل افزایش محبوبیت روزافزون کانادا در میان دانشجویان بین المللی چیست؛ در اینجا چند دلیل عمده را با یکدیگر به بحث می ‌گذاریم:

 • دانشگاه‌ های سطح بالای جهانی کانادا

کانادا خانه تعداد قابل توجهی از دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی درجه یک است که در سراسر جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند. بسیاری از این دانشگاه‌ ها در فهرست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا قرار دارند. می‌ توان دلیل اعتبار بالای دانشگاه‌ های کانادا را سیستم آموزشی مبتنی بر مطالعات بین رشته‌ای همراه با تدریس مهارت های قابل انتقال و نیز تسهیلات عالی برای تحصیل در این کشور دانست. دانشگاه ‌هایی مانند دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه مک گیل همواره در بین 100 دانشگاه برتر جهان حضور دارند.

 • سیستم اجتماعی فوق العاده و نخست وزیر جوان کانادا

کانادا، تحت تاثیر نخست وزیر جوان و فعال خود، جاستین ترودو، در حال تبدیل به کشوری بسیار مترقی و فراگیر است. او طرفدار آزادی سقط جنین، قانونی کردن ماریجوانا و فعال حقوق زنان است. وقتی که چنین رویکردهایی را در کنار افزایش تعداد دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا قرار می ‌دهیم، جای تعجب نیست که این کشور سالانه دانشجویان جوان فراوانی را جذب می‌کند.

 • شهریه ‌ها و هزینه ‌های زندگی مقرون به صرفه در کانادا

دانشگاه ‌های کانادا، در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان، شهریه‌ های مقرون به صرفه ‌تری دریافت می‌کنند. همچنین، هزینه زندگی در کانادا برای دانشجویان بین المللی نسبتا کمتر از سایر کشور ها می باشد. به همین دلیل تعداد متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا سالانه افزایش می‌یابد.

باید گفت که دانشگاه ‌های مختلف مبلغ های متفاوتی را به عنوان شهریه از دانشجویان دریافت می‌کنند. همچنین، رشته تحصیلی در میزان شهریه ‌ای که پرداخت خواهید کرد، اثرگذار خواهد بود. اما در مجموع باید گفت که برای تحصیل در دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا باید سالانه 20 تا 30 هزار دلار کانادایی شهریه پرداخت کرد. همچنین متقاضیان باید شرایط و هزینه‌ های زندگی دانشجویی در کانادا را نیز به مبلغ یاد شده اضافه کنند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره هزینه تحصیل در کانادا و هزینه زندگی در کانادا در اختیارتان قرار خواهیم داد.

 • امکان کار همزمان با تحصیل در کانادا

دانشجویان بین المللی کانادا می‌ توانند در طول ترم های تحصیلی در هفته 20 ساعت و در طول تعطیلات در هفته 30 ساعت کار کنند. علاوه بر این، اگر در پردیس دانشگاه مشغول به کار شوید، به اجازه کار نیازی نخواهید داشت. اجازه کار مربوط به کار کردن در خارج از پردیس دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است.

 • تسهیل اخذ اقامت دائم کانادا برای دانشجویان بین المللی

دولت کانادا اخذ اقامت دائم این کشور را برای دانشجویان بین المللی کاملاً تسهیل کرده است. هر دانشجوی بین المللی پس از اتمام تحصیلات خود می‌تواند با مجوز کار در کانادا در این کشور بماند و به کار مشغول شود. به این ترتیب دانشجویان بین المللی می ‌توانند به سادگی تجربه کار کانادایی به دست آوردند و در مسیر کلاس تجربه کانادایی برای اخذ اقامت دائم کانادا شرکت کنند.

لازم به یادآوری است که 45 درصد پذیرش کارگران ماهر در کانادا از طریق مسیر کلاس تجربه کانادایی انجام می‌پذیرد. دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا دریافت می‌کنند، می‌توانند از امکانات سایر مسیرهای مهاجرتی کانادا نیز استفاده کنند. آن ها به دلیل اخذ مدرک تحصیلی و سابقه کاری از کانادا در اولویت قرار خواهند گرفت.

 • کانادا ترکیبی ایده آل از طبیعت، تکنولوژی و فرهنگ است

علاوه بر دلایل واضحی که بیان شد، چند دلیل دیگر نیز برای انتخاب کانادا وجود دارد. برای مثال، کانادا طبیعتی بسیار زیبا و دلربا دارد. مناظر طبیعی این کشور تجارب خاطره انگیزی را برای هر بیننده‌ ای به جای می‌گذارند. کانادا همچنین یکی از پیشرفته ‌ترین کشورهای جهان است و زندگی با تسهیلاتی که تکنولوژی پیشرفته برای انسان به ارمغان آورده است، یکی دیگر از امتیازات تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به حساب می‌آید. دانشجویان همچنین زندگی در جامعه‌ ای چند فرهنگی را تجربه خواهند کرد که آن ها را برای زندگی در میان مردم سایر ملل آماده خواهد ساخت.

 • امتیاز بالای دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در ایران

دانشجویانی که قصد برگشت به ایران بعد از اتمام تحصیلات را دارند، خوب است بدانند که تحصیل در دانشگاه ‌های کانادا امتیاز بالایی را برای آن ها در ایران رقم خواهد زد. برای مثال، دانشجویانی که برای دکتری کانادا اقدام می‌کنند، می‌دانند که تحصیل هر یک از مقاطع تحصیلی و به ویژه دکتری در هر دانشگاهی امتیاز جداگانه‌ ای برای جذب هیئت علمی دانشگاه‌ ها دارد. اگر حتی مقطع کارشناسی خود را در یک دانشگاه کانادایی بگذرانید، بر آینده شما تاثیر فوق العاده‌ای خواهد داشت.

علاوه بر این، تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان فرصت های شغلی زیادی را در بازار کار آزاد ایران نیز برای فرد ایجاد می‌کند. تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا درهای شرکت های برجسته کشور را به روی شما باز خواهد کرد.

درباره کار پس از تحصیل در کانادا ، کارآموزی در کانادا و کار دانشجویی در کانادا بخوانید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

تعیین میزان شهریه به عهده خود دانشگاه ‌های کانادا است و چند عامل در تعیین آن دخالت دارند:

 • رشته تحصیلی مورد نظر
 • دانشجوی بومی یا بین المللی بودن
 • مقطع تحصیلی

بنابراین، توجه داشته باشید که برای مثال اگر قصد تحصیل در یکی از رشته‌ های پزشکی را دارید، شهریه شما با شخصی که در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی تحصیل می‌کند، متفاوت خواهد بود.

 • شهریه دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی در کانادا

طبق اعلام اداره آمار کانادا، میانگین شهریه مقطع کارشناسی در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا، 29 هزار و 714 دلار کانادایی (22500 دلار امریکا) در سال است. رشته‌ های علوم انسانی معمولاً ارزان تر هستند (حدود 5542 دلار آمریکا)، در حالی که رشته‌ های مهندسی و پزشکی مستلزم پرداخت شهریه بالاتری هستند (میانگین 21717 دلار کانادایی برای دندانپزشکی و 14162 برای رشته‌ های پزشکی). شهریه رشته‌های تجارت و مدیریت با 6827 دلار کانادایی در سال، از میانگین ملی پایینتر است.

 • شهریه دانشجویان بین المللی مقطع تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر قصد دارید برای ادامه تحصیلات تکمیلی در کانادا اقدام کنید، شهریه کمتری پرداخت خواهید کرد. میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا 17744 دلار کانادایی (حدود 13437 دلار آمریکا) است.

همان طور که انتظار می‌رود، برنامه‌ های اجرایی MBA در دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا نیز از تمام رشته‌ های دیگر گران تر هستند (حدود 56328 دلار کانادایی)، در حالی که MBA معمولی هزینه ‌ای در حدود 27397 دلار کانادایی خواهد داشت.

پیشنهاد می‌دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌ های تحصیل در کانادا روی این لینک کلیک کنید. پس از ورود به سایت، رشته تحصیلی مورد نظر خود را جستجو کنید، روی لینک دانشگاه مورد نظر کلیک کنید و شرایط تحصیل، از جمله شهریه رشته تحصیلی خود را مشاهده نمایید.

با توجه به اینکه وکلای حرفه‌ای مؤسسه مهاجرتی تراست با پیگیریهای مداوم موفق شده‌اند نمایندگی ارسال دانشجو برای تمام دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را به دست آوردند، پیشنهاد می‌دهیم با مشاوران تخصصی تراست در تماس باشید. مشاورین و وکلای حرفه‌ای تراست از ابتدای اقدام برای تحصیل، تا اخذ پذیرش، ورود به دانشگاه، و حتی در طول تحصیل برای پیدا کردن کار پاره وقت، پیدا کردن کار تمام وقت در پایان تحصیلات و در نهایت اخذ اقامت دائم و سکونت در کانادا یاور شما خواهند بود.

همچنین درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل ، رشته های پرطرفدار در کانادا و کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

یکی از آرزوهای بسیاری از دانشجویان تحصیل در کانادا است. اما متأسفانه تحصیل در این کشور هزینه بردار است. شرایط اقتصادی ایران نیز راه را بر بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا می‌ بندد. لیکن دولت کانادا، دانشگاه‌ های کانادایی و سایر سازمان ها نیز بورسیه ‌های گوناگونی را تدارک دیده ‌اند تا تعداد بیشتری از دانشجویان بین المللی بتوانند به دانشگاه‌ های این کشور وارد شوند.

در این بخش شما را با تعدادی از بورسیه‌ های تحصیل در کانادا آشنا می‌کنیم (توجه کنید که هر کدام از بورسیه‌ها احتمالاً به یک یا چند رشته در یک مقطع خاص تحصیلی اختصاص دارند)

بورسیه‌ های دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی

بورسیه‌های دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی که می‌خواهند مقطع تحصیلات تکمیلی خود را در یکی از رشته‌های علوم اجتماعی و طبیعی یا پژوهش های بهداشتی در کانادا به پایان برسانند.

 • بورسیه ‌های پژوهش IDRC

بورسیه‌‌های دولت کانادا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه که می‌خواهند در یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا ادامه تحصیل دهند. این بورسیه‌ها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا در نظر گرفته شده است (اغلب دانشگاه ‌های مورد تایید برای این بورسیه در فهرست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارند).

 • بورسیه‌ های تحصیلات تکمیلی NSERC

بورسیه‌های گوناگون دولت کانادا برای دانشجویان نمونه‌ ای که می‌خواهند تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه‌ های معتبر کانادایی ادامه دهند. این بورسیه‌ ها برای تحصیل در یکی از رشته‌ های علوم طبیعی یا مهندسی در نظر گرفته‌ شده‌اند. NSERC تامین مالی این بورسیه ‌ها را به عهده دارد.

 • برنامه بورسیه ‌های تحصیلات تکمیلی وانیر کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در تعدادی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارند، می‌ توانند از این بورسیه نیز استفاده کنند. این بورسیه ‌های دولت کانادا، برای دانشجویان دکتری بین المللی در نظر گرفته شده‌ اند. دانشجویان متقاضی باید در یکی از دانشگاه ‌های مورد تایید تحصیل کنند.

بورسیه‌ های غیر دولتی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

 • بورسیه صندوق زیست محیطی ان والی

این بورسیه به دانشجویان بین المللی اختصاص داده می شود که می‌خواهند مقطع دکتری رشته پژوهش های حیوانات (animal research) را در یکی از دانشگاه‌ های معتبر استان های کبک یا بریتیش کلمبیا بگذرانند.

 • بورسیه امنیت و حریم خصوصی سورف شارک

بورسیه ‌ای به مبلغ 2000 دلار است که به دانشجویانی که در حال حاضر در یکی از دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا مشغول تحصیل هستند، تعلق می‌گیرد. این بورسیه به هر کدام از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی تعلق می‌ گیرد. برای دریافت این بورسیه باید درخواست دهید و بورسیه برای تمام ملیت ها است.

 • بورسیه‌ های تحصیلی ترودو

بنیاد ترودو تعدادی بورسیه را به دانشجویان بین المللی مقطع دکتری اختصاص داده است. این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید مشغول تحصیل باشند.

بورسیه‌ های دانشگاه‌ های کانادا برای دانشجویان بین المللی

 • بورسیه دانشگاه کارلتون برای دانشجویان بین المللی

بورسیه دانشگاه کارلتون برای تحصیل در کانادا به تمام دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعلق می‌گیرد. دانشجویان به صورت خودکار در هنگام ارسال درخواست به دانشگاه کارلتون، که یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است، برای این بورسیه نیز ثبت نام می ‌شوند.

 • بورسیه دانشگاه کنکوردیا برای دانشجویان کارشناسی

دانشگاه کنکوردیا بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان بین المللی این دانشگاه در نظر گرفته است. این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه کنکوردیا در مونترال تعلق خواهد گرفت.

 • بورسیه ‌های دانشگاه دالهاوزی

این بورسیه ‌ها به دانشجویان کنونی و آینده دانشگاه دالهاوزی در هلیفکس تعلق می‌گیرد. توجه کنید که هم دانشجویان بین المللی و هم بومی در تمام مقاطع تحصیلی می ‌توانند برای دریافت این بورسیه درخواست دهند.

 • بورسیه ‌های دانشگاه فرلی دیکنسون برای دانشجویان بین المللی

این بورسیه به دانشجویان بین المللی در تمام مقاطع تحصیلی تعلق می‌گیرد. متقاضی باید دانشجوی دانشگاه فرلی دیکنسون باشد که یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا است.

 • بورسیه ‌های HEC مونترال

این بورسیه‌ ها به دو طیف از دانشجویان بین المللی مدرسه HEC مونترال تعلق می‌گیرد:

 1. دانشجویان شایسته با کارنامه تحصیلی ممتاز
 2. دانشجویان نیازمند

این بورسیه به منظور تشویق دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاه در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه‌ ها و کمک هزینه ‌های دانشگاه مک گیل

بورسیه‌ های متعددی از قبیل برنامه بورسیه ورودی مک گیل و PBEEE، بورسیه شایستگی کبک برای دانشجویان خارجی مقاطع تحصیلات تکمیلی و پست دکتری در نظر گرفته شده است.

 • بورسیه‌ های بین المللی دانشگاه کوینز

تعدادی بورسیه به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه کوینز، یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا را دارند، تعلق می‌گیرد. تعدادی از این بورسیه ‌ها مختص دانشجویان هندی، پاکستانی و آمریکایی هستند.

 • بورسیه بین المللی رهبران فردای دانشگاه بریتیش کلمبیا

بورسیه ‌های شایستگی این دانشگاه برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور هستند. این بورسیه‌ ها به دانشجویان مقطع کارشناسی اختصاص دارد که مهارت های رهبری و نتایج تحصیلی ایده آل را به دست آورند.

 • بورسیه ‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا

این یک پایگاه داده بورسیه ‌های قابل جستجو برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این بورسیه ‌ها شامل کمک های مالی دانشگاه برای دوره چهار ساله دکتری و نیز ابتکار حمایت از تحصیلات تکمیلی می‌شود.

 • بورسیه‌ های بین المللی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا نیز که یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به شمار می‌آید، تعدادی بورسیه را به دانشجویان بین المللی این دانشگاه اختصاص داده است. این بورسیه‌ ها به دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی این دانشگاه تعلق می‌گیرد.

 • بورسیه‌ های بین المللی دانشگاه کلگری

تعدادی بورسیه به دانشجویان بین المللی دانشگاه کلگری در کانادا اختصاص یافته است. مبلغ هر بورسیه در بین 500 تا 60000 دلار کانادایی خواهد بود.

 • بورسیه‌ های دانشگاه مانیتوبا

بورسیه ‌هایی نیز برای تحصیل در دانشگاه مانیتوبای کانادا در نظر گرفته شده‌اند. دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی این دانشگاه می‌ توانند برای دریافت بورسیه اقدام کنند. همچنین، دانشکده مطالعات تحصیلات تکمیلی فهرست گزینه ‌های بورسیه ‌های مختص دانشجویان بین المللی تحصیلات تکمیلی را اعلام می‌کند.

 • بورسیه ‌های دانشگاه ساسکاچوان برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه ساسکاچوان نیز یکی از دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا به حساب می‌آید. این دانشگاه تعدادی بورسیه شایستگی برای تحصیل در مقطع کارشناسی را به دانشجویان بین المللی خود اختصاص داده است.

 • بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتوی انتاریو

دانشگاه تورنتو نیز تعدادی بورسیه را برای دانشجویان بومی و بین المللی در نظر گفته است. هدف از این بورسیه‌ ها تشویق دانشجویان برای تحصیل در مدرسه تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو است.

 • بورسیه ‌های بین المللی دانشگاه واترلو

بورسیه‌ های متنوع کانادایی برای دانشجویان بین المللی که در یکی از رشته ‌های دانشگاه واترلو در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری تحصیل می‌کنند، اختصاص یافته است.

 • بورسیه ‌ها و کمک های مالی دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر به عنوان یکی از دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا نیز تعدادی بورسیه و کمک های مالی را به دانشجویان بومی و بین المللی خود اختصاص داده است. این بورسیه به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در حال تحصیل در دانشگاه سایمون فریزر باشند.

 • بورسیه‌ های ورودی رئیس دانشگاه وسترن برای دانشجویان بین المللی

تعداد زیادی بورسیه برای دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه وسترن را دارند، در نظر گرفته شده است.

 • برنامه دانشجویان بین المللی دانشگاه یورک

دانشگاه یورک نیز تعدادی بورسیه را به دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی برای تحصیل در تورنتو در نظر گرفته است.

باید به این راستی اشاره کرد که دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا فرصت های مطلوبی را برای دانشجویان بین المللی فراهم آورده‌ اند. برای اینکه بتوانید شرایط خود را برای ادامه تحصیل در کانادا ارزیابی کنید، می ‌توانید با مشاوران حرفه‌ای تراست در تماس باشید. مشاوران متخصص تراست شرایط شما را برای ورود به دانشگاه‌ های کانادا ارزیابی کرده و راهنمایی های لازم برای جمع آوری مدارک را در اختیار شما قرار خواهند داد.

همچنین بخوانید

بورسیه تحصیلی کانادا

تحصیل رایگان در کانادا

فاند تحصیلی کانادا

کمک هزینه دانشجویی در کانادا

بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

شانس تحصیل در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم در کانادا

یکی از پرسش هایی که برای دانشجویان پیش می‌آید، این است که شانس من برای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا چقدر است؟

توجه داشته باشید که همه چیز بستگی به رزومه تحصیلی و تحقیقاتی متقاضی دارد. البته در صورتی که قصد استفاده از بورسیه ‌های تحصیلی را ندارید و خود هزینه‌ های تحصیل خود را تأمین می‌کنید، لازم است که تمکن مالی مورد نیاز را اثبات کنید. سپس می ‌توانید برای تحصیل وارد کانادا شوید.

از سوی دیگر، اگر قصد دارید از بورسیه ‌های مختلف برای تحصیل در دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا استفاده کنید، باید توجه داشته باشید که دریافت این بورسیه‌ ها به شدت رقابتی است. تعداد قابل توجهی از متقاضیان سراسر جهان برای دریافت بورسیه دانشگاه‌ های معتبر کانادا اقدام می‌کنند. بنابراین، برای اینکه بتوانید در این رقابت شانس بالاتری داشته باشید، به امتیازاتی از قبیل معدل تحصیلی بالا، رزومه پژوهشی قوی، نمره زبان بالا و سایر موارد مشابه نیاز دارید.

همچنین درباره زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا ، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا ، تاثیر مقاله بر اپلای و اپلای با معدل پایین بخوانید.

سخن پایانی

مشاورین و وکلای حرفه‌ای تراست همراه قابل اعتماد شما از همان ابتدای شروع کار تا ورود و سکونت در دانشگاه در کانادا خواهند بود. تیم تراست تمام مشکلات ورود به دانشگاه‌های این کشور را برای شما حل خواهد کرد. برای اینکه شانس خود را برای دریافت بورسیه ‌های گوناگون دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم در کانادا ارزیابی کنید، با مشاوران و متخصصان تراست تماس بگیرید. مشاورین حرفه ‌ای تراست شما را با مسیرهای گوناگون تحصیل و مهاجرت به کانادا آشنا خواهند کرد.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

سوالات متداول

چه نوع بورسیه‌ هایی در دسترس هستند؟

همان طور که در بالا نیز مشاهده کردید، بورسیه‌ های متعددی برای تحصیل در کانادا در دسترس هستند. تعدادی از این بورسیه ‌ها به صورت جزئی هستند، یعنی بخشی از شهریه را پوشش می‌دهند، و تعدادی هم تمام شهریه را پوشش می‌دهند.

احتمال دریافت بورسیه چقدر است؟

همان طور که اشاره شد، هر چقدر که رزومه تحصیلی و پژوهشی قوی تری داشته باشید، شانس دریافت بورسیه از دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا نیز افزایش می‌یابد. قطعاً با معدل پایین، نمره زبان کم و بدون پژوهش منتشر شده، شانس دریافت بورسیه بسیار ضعیف خواهد بود. مگر اینکه برای بورسیه‌ های نیازمندی شرکت کنید، که آن هم احتمالاً دانشجویان با رزومه قوی و نیازمند بورسیه در اولویت قرار خواهند گرفت.

آیا می ‌توانم بورسیه تحصیلات تکمیلی دریافت کنم؟

بله! تعداد بورسیه‌ های مختص تحصیلات تکمیلی نسبت به کارشناسی بیشتر هستند. بنابراین، شانس دریافت آن ها نیز افزایش پیدا می‌کند.

برای آگاهی از فرصت های بورسیه به کجا مراجعه کنم؟

برای اطلاع از بورسیه‌ های دانشگاه ‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا بهتر است قبل از هر مکان دیگری به سایت خود دانشگاه مراجعه کنید. برای کسب اطلاع از سایر روش های اطلاع یابی از بورسیه ‌ها با مشاوران حرفه‌ای تراست در تماس باشید.

چگونه بفهمم که شرایط لازم را برای دریافت بورسیه مورد نظر دارم؟

برای این منظور لازم است به بخش شرایط مورد نیاز آگهی بورسیه مراجعه کنید. شرایط لازم را با شرایط و رزومه تحصیلی و پژوهشی خود انطباق دهید، در صورتی که فکر می‌کنید که شانس برنده شدن بورسیه را دارید، حتماً اقدام کنید.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات