رشته حقوق در کانادا

معرفی رشته حقوق در کانادا

ممکن است در این خیال باشید که وکلا تنها کاری که می کنند این است که از متهمان در دادگاه دفاع می کنند. این تصویری است که سریال ها و فیلم های تلوزیونی به ما درباره ی وکلا داده اند و تنها در شرایطی درست است که وکیلی تصمیم بگیرد به نمایندگی از متهمی در دادگاه حضور پیدا بکند. حتی در این شرایط هم حضور در دادگاه تنها بخش کوچکی از وظیفه ای است که یک وکیل در زندگی حرفه ای خودش با آن سر و کار دارد. بسیاری از وکلا مجموعه ی متنوعی از خدمات را ارائه می کنند و تنها بخشی از وظیفه ی آن ها (که به ندرت هم اتفاق می افتد) حضور در دادگاه است.

به عنوان مثال، وکلا به مراجعان خود مشاوره ارائه می کنند. برای انجام این کار، وکیل می بایست به مراجع گوش کند و سوالاتی بپرسد که به او تا حد ممکن اطلاعات دقیقی را منتقل می کند. قبل از ارائه ی توضیح و یا مشاوره به مراجع، وکیل باید تصویر واقعی ای از وضعیت مراجع خود داشته باشد.

به طور کلی، دریافت مدرکی در رشته حقوق به شما کمک می کند تا از متهمان در دادگاه دفاع کنید، از قانون اساسی در برابر کسانی که به آن حمله می کنند محافظت کنید و نمایندگی حقوقی افراد، شرکت ها و یا دولت ها را بر عهده بگیرید.

اطلاعات کلی رشته حقوق در کانادا

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با علی ؛ دکتری حقوق دانشگاه مونترال

پادکست گفتگو با علی ؛ دکتری حقوق دانشگاه مونترال

رشته حقوق در کانادا

رادیو تراست

موضوع: رشته حقوق در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته حقوق در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته حقوق در کانادا

در کانادا رشته ی حقوق به عنوان یکی از رشته هایی در نظر گرفته می شود که آینده ی شغلی بسیار روشنی دارد. اگر که لیسانس یا مدرکی در مقطع تحصیلات تکمیلی در رشته ی حقوق داشته باشید و بتوانید از پس آزمون وکالت کانادا بر بیایید، این کشور فرصت های بزرگی را در اختیار شما قرار می دهد. به علت نیاز بازار کار به این رشته، حقوق پایه وکلا در کشور کانادا از 72000 دلار کانادا در سال شروع می شود.

کانادا برای فارغ التحصیلان رشته ی حقوق در گرایش های مختلف، فرصت های شغلی متنوعی را در اختیار می گذارد. اما با این وجود، با توجه به این که تعداد کسانی که رشته ی حقوق را برای تحصیل انتخاب می کنند در حال کاهش است، آینده ی شغلی روز به روز برای فارغ التحصیلان این رشته روشن تر می شود. از حقوق تجارت گرفته تا حقوق کیفری، تقاضای بازار کار کشور کانادا برای کسانی که در هر شاخه ای از حقوق صاحب تخصص هستند به شدت بالاست. به همین خاطر است که می توانید آینده ی خود را با تحصیل در این رشته در کانادا تضمین کنید!
رشته حقوق در کانادا

شرایط تحصیل در رشته حقوق در کانادا

تحصیل در رشته ی حقوق در کشور کانادا، علی رغم اینکه تقاضا برای آن روز به روز در حال کاهش است، اما باز هم به شدت رقابتی است و به این پیش شرط نیاز دارد که دوره ی تحصیلی پیشین خود را با نمرات مناسبی به پایان برده باشید. علاوه بر آن، لازم است که متقاضیان تحصیل در رشته ی حقوق در آزمونی به نام LSAT شرکت کنند که توانایی فهم و مهارت های تفکر انتقادی آنان را می سنجد. شرایط دقیق تحصیل در رشته ی حقوق از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، اما دانشگاه مک گیل (که یکی از بهترین دانشگاه هایی است که این رشته را در کانادا ارائه می کند) این شرایط را برشمرده است: «کنجکاوی درباره ی حقوق، توجه به تعهد اجتماعی، دید مناسب سیاسی، مهارت های رهبری و توانایی کار در گروه.»

علاوه بر این شرایط، متقاضیان تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا می بایست از طریق حضور در یکی از سفارت خانه های کانادا در یکی از کشورهای همسایه ویزا دریافت کنند و برای تحصیل شهریه بپردازند. اما دلتان روشن باشد! اگر سابقه ی تحصیلی قابل قبولی داشته باشید، می توانید از بورسیه ها، گرنت ها و اسکالرشیپ هایی استفاده کنید که دانشگاه های کانادایی به دانشجویان با استعداد ارائه می دهند.

درباره سفارت کانادا و تحصیل در کانادا بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته حقوق در کانادا

به طور عمومی، برای اخذ پذیرش در رشته ای در کانادا، نیاز به ارسال رزومه، مدارک تحصیلی دوره های قبلی و توصیه نامه دارید. در رزومه ی خود می توانید مواردی را که مرتبط با سابقه ی تحصیلی شماست (مثل نمرات درس های مرتبط، مقالات، کنفرانس ها و سابقه ی تحصیل و یا کار با اساتید) را بگنجانید. اما برای تحصیل در رشته ی حقوق، علاوه بر این شرایط عمومی، می بایست در آزمونی به نام LSAT هم شرکت کنید، در آن نمره ی مناسبی اخذ کنید و نمره ی آن را به دانشگاه گزارش کنید.

در کنار این شرایط، می بایست در نظر داشته باشید که واحد های درسی در کانادا به زبان فرانسوی و یا انگلیسی ارائه می شوند و می بایست با شرکت در آزمونی مثل تافل و یا آیتلس، تخصص خود را در یکی از این دو زبان ثابت کنید. لازم به ذکر است که این شرایط به طور عمومی بیان شده اند و برای اطلاع دقیق تر از کم و کیف آن ها، می بایست به وب سایت دانشگاه مورد علاقه ی خود سر بزنید.

درباره آزمون تافل برای کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بخوانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته حقوق در کانادا

در بیشتر دانشگاه های کانادا، تحصیل در رشته ی حقوق در حدود چهار سال طول می کشد. البته می بایست در نظر داشته باشید که در کانادا، پیش از شروع به تحصیل در رشته ی حقوق در مقطع لیسانس و یا کارشناسی، می بایست که مدرک لیسانس مجزایی را در هر رشته ای که تمایل دارید دریافت کرده باشید. بنابراین می توان گفت که تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا حداکثر در حدود هشت سال طول خواهید کشید.

تحصیل در رشته ی حقوق در کانادا روز به روز گران تر می شود. هزینه ی تحصیل در این رشته در کانادا بین 7000 دلار کانادا تا 34000 دلار کانادا در نوسان است. بسته به این که در کجای کانادا زندگی کنید، می بایست هزینه ای بین 10000 تا 20000 دلار کانادا را هم بابت خرج زندگی به این هزینه ها بیفزایید. اما همان طور که گفتیم بد به دلتان راه ندهید! در ادامه به شما راه هایی را برای دریافت بورسیه از دانشگاه های کانادا معرفی خواهیم کرد. با بهره بردن از این بورسیه ها، می توانید بدون دغدغه و نگرانی از مسائل مالی، به تحصیل در دانشگاه مورد علاقه تان بپردازید.

بورسیه تحصیلی رشته حقوق در کانادا

گفته شد که دانشگاه های کانادا بورسیه ها، گرنت ها و اسکالرشیپ هایی را ارائه می دهند که دغدغه ها و نگرانی های مالی دانشجویان مستعد را برطرف می کند و در بسیاری از موارد هزینه ی تحصیل و در برخی از موارد حتی هزینه های زندگی آنان را نیز پوشش می دهد. این بورسیه ها در رشته ی حقوق بر اساس شرایطی ارائه می شوند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

رزومه ی تحصیلی شما (یعنی سابقه ی تحصیلی، مقالات، کنفرانس ها، سابقه ی تدریس و کار با اساتید و هر موردی از این دست) و توصیه نامه های اساتید نقش مهمی را در دریافت اسکالرشیپ ها بازی  می کند. در کنار این عامل، نمره ای که در آزمون LSAT دریافت می کنید نیز یکی از ملاک هایی است که دانشگاه ها بر اساس آن اعطای بورسیه به شما را ارزیابی می کنند.

همچنین در نظر داشته باشید که گاهی دانشگاه ها بر اساس افتخاراتی که دانشجو در زمینه ی هنری و ورزشی بدست آورده است و یا منطقه و کشوری که در آن زندگی می کند، بورسیه ای را به او اختصاص می دهد. برای اطلاع دقیق از این موارد و نیز زمان دقیق اپلای برای اسکالرشیپ ها، به وب سایت دانشگاه مورد علاقه خود سر بزنید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و تحصیل رایگان در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته حقوق در کانادا

آینده شغلی رشته حقوق در کانادا

بازار کاری کشور کانادا فرصت های بسیار متنوعی را پیش پای فارغ التحصیلان رشته ی حقوق می گذارد. با داشتن مدرک حقوق در کانادا، می توانید به عنوان مشاور، وکیل ثبت برند و پتنت و بسیاری از جایگاه های شغلی دیگر، در بنگاه های اقتصادی کوچک و متوسط، شرکت های چند ملیتی و نیز دولت ها و شرکت های غیرانتقاعی به کار بپردازید. همچنین کار در بانک ها و شرکت های سرمایه گذاری، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و نیز حل اختلاف در اتحادیه های کارگری، بیمارستان ها، مدارس، دانشگاه ها و آژانس های دولتی از دیگر زمینه هایی است که می توانید در آن ها بختتان را بیازمایید.

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

دانشگاه های دارای رشته حقوق در کانادا

معروف ترین موسسه ای که هر سال دانشگاه ها را بر اساس کیفیت دوره های تحصیلی ای که در آن ها ارائه می شود و نیز کیفیت خدماتی که به دانشجویان ارائه می دهد ارزیابی می کند، معیار QS است. بر طبق این معیار، سیزده دانشگاه در کانادا وجود دارند که رشته ی حقوق را ارائه می دهند. بنابراین می بایست خاطرتان جمع باشد که دست شما برای تحصیل در کانادا در رشته ی حقوق بسیار باز است. ده دانشگاه برتر کانادا در رشته ی حقوق طبق معیار QS عبارتند از:

دانشگاه تورنتو

دانشگاه مک گیل

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه مونترال

دانشگاه یورک

دانشگاه کویینز

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه وسترن آنتاریو

دانشگاه دالهاوزی

گرایش های رشته حقوق در کانادا

رشته ی حقوق رشته ای است که با تنظیم روابط میان انسان ها سر و کار دارد. زندگی میان انسان ها از اشکال بسیار ساده ای در ابتدای تاریخ شروع شده است و به تدریج پیچیده تر شده است تا به امروز رسیده و زمینه های بسیار متنوعی را در بر می گیرد. به همین خاطر است که گرایش های رشته ی حقوق روز به روز متنوع تر و افزون تر شده اند و اکنون دانشجو با فراغ بال می تواند گرایشی را انتخاب کند که بیش از همه به آن علاقه دارد و در مسیر تحصیل خودش، تمرکز خود را بر آن گرایش بگذارد و در آن به تخصص برسد. پرطرفدارترین گرایش های موجود در رشته ی حقوق عبارتند از:

 • حقوق خصوصی
 • حقوق عمومی
 • حقوق قانون اساسی
 • حقوق مدنی
 • حقوق خانواده
 • حقوق معاهدات
 • حقوق اداری
 • حقوق کیفری
 • حقوق مالکیت فکری
 • حقوق تجاری
 • حقوق بین الملل

بهترین استان های کانادا برای کار بعد از فراغت از رشته حقوق

بازار کار کشور کانادا به ترتیب در مناطق شمال غربی کانادا، آلبرتا، آنتاریو، ساسکاچوان و نیو برانزویک بیشترین تقاضا را برای فارغ التحصیلان رشته ی حقوق دارد و برای همین است که آنان در این استان ها بیشترین حقوق را دریافت می کنند. میزان متوسط حقوق سالانه فارغ التحصیلان رشته ی حقوق در این پنج استان در جدول زیر خلاصه شده است:

مناطق شمال غربی کانادا142175
آلبرتا126571
آنتاریو108011
ساسکاچوان108011
نیو برانزویک91611

درباره کار در آلبرتا ، کار در انتاریو ، کار در ساسکاچوان و کار در نیوبرانزویک بخوانید.

کد مشاغل رشته حقوق در کانادا

سازمان رده بندی مشاغل در کانادا مشاغل مربوط به فارغ التحصیلان رشته ی حقوق را تحت کد 4112 دسته بندی کرده است. بر این اساس، این فارغ التحصیلان می توانند چنین شغل هایی را بر عهده بگیرند: وکیل اداری، وکیل تصادف اتوموبیل ها، مشاور حقوقی، وکیل مدنی، وکیل حقوق تجارت، وکیل شرکت ها، وکیل مالکیت فکری، دادستان ویژه، وکیل شهرداری، وابسته ی حقوقی، وکیل کارگران، دستیار حقوقی دیوان عالی، وکیل مدافع و وکیل کیفری.

درباره بازار کار شغل حقوق در کانادا بخوانید.

مسیر شغلی رشته حقوق در کانادا

برای شروع زندگی حرفه ای به عنوان وکیل در کانادا، در ابتدا می بایست دوره ی سه یا چهار ساله ی لیسانس را به پایان ببرید و سپس دستکم مدرک لیسانسی را در رشته ی حقوق در کانادا دریافت کرده باشید. پس از اتمام دوران تحصیل، می بایست در آزمون وکالت کانادا شرکت کنید و دوره ی کارآموزی بگذرانید. بعد از اتمام این مراحل، می توانید از منطقه و یا استان خود مجوز فعالیتتان را به عنوان وکیل دریافت کنید.

درباره کارآموزی در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

وظایف شغلی رشته حقوق در کانادا

طبق گزارش اداره ی دسته بندی مشاغل در کانادا، وکلا می بایست این وظایف را بر عهده بگیرند:

 • مراجعان خود را از حقوق قانونیشان و مسائلی که مرتبط با حقوق است آگاه کنند.
 • در مورد رویه های قضایی تحقیق کنند و شواهدی را فراهم بیاورند.
 • در مورد اختلافات مدنی مذاکره کنند.
 • به عنوان میانجی، آشتی دهنده و یا داور فعالیت کنند.
 • مدارک حقوقی نظیر طلاق ها، قراردادها و مبادلات مسکن را به رشته ی تحریر دربیاروند.

زمینه های کاری حقوق در کانادا

پس از آن که تحصیل در رشته ی حقوق را به پایان رساندید، دوره ی کارآموزی خود را با موفقیت تمام کردید و توانستید از استان و یا منطقه ی مدنظر خود مجوز فعالیت حقوقی کسب کنید، می توانید در یکی از زمینه های زیر به کار مشغول شوید:

 • مشاور، وکیل ثبت برند و پتنت در شرکت های کوچک، متوسط و فراملی
 • دولت ها
 • شرکت های غیرانتقاعی
 • بانک ها و موسسات مالی
 • حل اختلاف در اتحادیه های کارگری، بیمارستان ها، مدارس، دانشگاه ها و آژانس های دولتی
 • تدریس و پژوهش در دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی مرتبط با حقوق
 • فعالیت به عنوان مشاور حقوقی و وکیل مدافع

حداکثر و حداقل حقوق رشته حقوق در کانادا

حقوق متوسط وکلا در کانادا 106512 دلار کانادا در سال است. این افراد دستکم 54000 دلار کانادا در سال حقوق دریافت می کنند و بیشینه ی حقوق آن ها به 144141 دلار کانادا در سال نیز می رسد. بیشترین میزان حقوق به وکلا در نواحی شمال غربی، آلبرتا، آنتاریو، ساسکاچوان و نیو برانزویک تعلق می گیرد.

درباره درآمد در کانادا بخوانید.

مهارت های مورد نیاز برای کار حقوق در کانادا

یک وکیل موفق معمولا از چنین مهارت هایی برخوردار است:

 • توانایی نگارش مناسب
 • توانایی تحلیل و استدلال منطقی
 • توانایی ارائه ی خدمات به مراجعان
 • مدیریت زمان
 • دانش مناسب از علم حقوق در زمینه ی تخصصی خود
 • توانایی کار گروهی
 • اطلاع از رویه های قضایی

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

شرایط تحصیل در رشته‌ی حقوق در کانادا چیست؟

اکثر دانشکده‌های حقوق کانادا قبل از ورود نیاز به داشتن مدرک لیسانس یا گذراندن 90 ساعت (سه سال) برای کارشناسی دارند. راهنمای رسمی (LSCA) مدارس حقوق کانادا را برای سیاست‌های پذیرش مدرسه انتخابی خود در مورد تحصیلات دوره کارشناسی بررسی کنید.

هزینه تحصیل در رشته‌ی حقوق در کانادا چقدر است؟

شهریه و هزینه‌های رشته حقوق تقریباً 14600 دلار برای دانشجویان جدید کانادایی و 14400 دلار برای دانشجویان قبلی کانادایی در سال های 2020-2021 است.

آیا دانشجویان خارجی می‌توانند در کانادا در رشته‌ی حقوق تحصیل کنند؟

خبر خوب برای کسایی که مایل به تحصیل در رشته حقوق هستند این است که امکان انجام این کار وجود دارد. بسیاری از دانشکده‌های حقوق کانادا امکان ثبت‌نام دانشجویان خارجی را هم دارند. هرچند قبل از در نظر گرفتن این موضوع، افراد باید بدانند که چه چیزی را می‌خواهند یاد بگیرند.

آیا تحصیل در رشته‌ی حقوق در کانادا سخت است؟

دانشکده حقوق در همه جا و به خصوص کانادا بسیار رقابتی است. بسیاری از وکلای کانادایی ترجیح می‌دهند در ایالت‌ها به مدرسه بروند، دو سال در آنجا تمرین کنند و سپس مراحل  آزمون NCA را پشت سر بگذارند، زیرا آسان‌تر از ورود به دانشکده حقوق کانادا است.

گرفتن مدرک حقوق در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

در کانادا، مدرک سطح اول عمومی حقوق (Juris Doctor یا JD) است که تکمیل آن سه سال طول می‌کشد. این برنامه دوره کارشناسی است نه کارشناسی ارشد. حتی شاید تحصیلات دوره کارشناسی قبل از ورود به آن لازم است. سال اول دانشکده حقوق در اکثر دانشکده‌های کانادا مشابه است.

کدام حوزه در حقوق در کانادا متقاضی بیشتری دارد؟

قانون شرکت
قانون مالیات
مالکیت معنوی
بلاکچین
مراقبت‌های بهداشتی.
محیطی
جنایی

برترین درجه رشته حقوق در کانادا کدام است؟

دکترای علوم حقوق (S.J.D.)
این مدرک یکی از بهترین مدرک‌های حقوق است که بیشتر جنبه‌ی تحقیقاتی دارد تا وکالت. این مقاطع تحصیلی، از پایه تا پیشرفته‌ترین، شامل موارد زیر است:
Juris Doctor (جی دی)
استاد حقوق (L.L.M.)
دکترای علوم حقوق (S.J.D.)

دانشگاه‌های برتر حقوق در کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)
دانشگاه مک گیل (McGill University)
دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)
دانشگاه یورک (York University)

آیا یک حقوقدان می‌تواند به کانادا مهاجرت کند؟

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا به عنوان وکیل وجود دارد مانند دریافت کفالت از همسر یا اقوام که دارای اقامت دائم کانادا یا شهروند کانادا است. مستقیم‌ترین راه برای درخواست اقامت دائم از طریق برنامه نامزدهای استانی یا سیستم ورود سریع (Express Entry System) است.

آیا در حین تحصیل در رشته‌ی حقوق در کانادا می‌توان کار کرد و حداکثر زمانی کاری چقدر است؟

می‌توان تا 20 ساعت در هفته در حین تحصیل کار کرد. بیش از 20 ساعت کار در هفته نقض شرایط اجازه تحصیل است. برای این کار می‌توانید وضعیت دانشجویی خود را از دست بدهید و ممکن است در آینده برای تحصیل یا اجازه کار تأیید نشوید. همچنین ممکن است مجبور به ترک کشور شوید.

دیدگاهتان را بنویسید