موسسه اعزام دانشجو به خارج

موسسه اعزام دانشجو به خارج از کشور

در طی سال های اخیر، کشور کانادا به یکی از بزرگ ترین کشور های مقصد دانشجویان بین المللی تبدیل شده است؛ زیرا کمبود نیرو های ماهر و متخصص همواره در این کشور احساس می شود. تحصیل در کانادا در بین دانشجویان ایرانی نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده و بسیاری از آنها با مشاوره مطمئن و برنامه ریزی صحیح، این مسیر دشوار را با موفقیت طی کرده اند. به دنبال استقبال زیاد دانشجویان ایرانی، در این مطلب قصد داریم تا برخی از مسائل مهاجرت برای تحصیل در خارج از کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

موسسه اعزام دانشجو تراست با فعالیت در زمینه مهاجرت به کانادا توانسته است آمار موفقیت آمیز بیش از 6000 پرونده را در کارنامه کاری خود به ثبت رساند و با داشتن نمایندگی اغلب موسسات آموزشی و دانشگاه های کانادا کمک شایانی را در جهت هموار کردن مسیر مهاجرت تحصیلی متقاضیان انجام دهد.

از مزیت های بارز اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توان به این مورد اشاره کرد که فرد متقاضی می تواند همزمان با تحصیل، با برخورداری از مزیت حق کار، هفته ای 20 ساعت مشغول به انجام کار دانشجویی در کانادا شود. حتی پس از فارغ التحصیلی نیز امکان دریافت ویزای کار کانادا برای وی وجود دارد و تنها با گذراندن مراحل مرتبط می تواند از این مزیت استفاده کرده و برای خود و همراهانش کسب درآمد کند.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پادکست بشنوید!

رادیو تراست

موضوع: معیارهای انتخاب بهترین موسسه مهاجرتی

لینک های مفید

دفتر اعزام دانشجو خارج از کشور

یکی از سوالات متداول متقاضیان از دفاتر اعزام دانشجو به خارج از کشور این است که چگونه پذیرش تحصیلی بگیریم و مراحل آن به چه ترتیبی انجام خواهد شد. همین نا آگاهی متقاضیان و کمبود دانش در انواع زمینه های مهاجرت، موجب می شود که بسیاری از افراد با داشتن شرایط مناسب مهاجرت از این قافله عقب بمانند. به همین خاطر است که مشاوره با وکیل های مورد اعتماد و کارشناسان با تجربه، گره گشای بسیاری از مشکلات خواهد بود و شما می توانید با اطمینان خاطر این تصمیم را به سرانجام برسانید.

درخواست برای دانشگاه های کانادا اتفاقی ساده نیست که با برنامه ریزی چند روزه بتوانید این کار را انجام داده و به نتیجه مطلوب برسید بلکه نیاز دارید که حداقل از یک سال قبل هدف خود را تعیین کرده و مشاوره های خود را شروع کنید. به طور کلی، مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا به ترتیب زیر انجام می گیرند:

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

گفتنی است که اگر دارای یکی از شرایط زیر هستید، از دریافت ویزای تحصیلی معاف خواهید بود و برای تحصیل به دریافت آن نیاز نخواهید داشت:

 • دارندگان اقامت کانادا به صورت دائم
 • اعضای خانواده سفرا و نمایندگان سیاسی
 • در کانادا برنامه آموزشی کم تر از 6 ماه دارید.
 • اعضای نیروی مسلح خارجی که در کانادا حضور دارید.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

شرکت اعزام دانشجو خارج از کشور

تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می شود و وکیل ارشد شرکت اعزام دانشجو تراست آقای شروین مدنی پس از سال ها تحصیل و کار در کشور های کانادا، آلمان و کسب تجربه های متعدد، مشاور و راهنمایی مطمئن برای تمامی مشتریان عزیز است. با وجود آگاهی کامل و سابقه درخشان کارشناسان، پرونده ها فقط با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته می شوند و در صورت احتمال بالای رد پرونده متقاضی از سمت دانشگاه های کانادا، وکلای ما براساس تعهد اخلاقی خود وظیفه دارند که فرد را از ادامه راه منصرف سازند تا متقاضی زمان خود را برای مسیر مطلوب تری صرف کند.

اگر شما نیز جزو کسانی هستید که در راه مهاجرت تحصیلی قدم برداشته اید، حتما در طول این مسیر، با برخی از اصطلاحات رایج برخورد خواهید کرد. برای آشنایی بهتر به توصیف چند مورد از آنها می پردازیم:

اصطلاحمعنی
دیفر (Defer)به تعویق انداختن ترم پذیرش به ترم بعد.
دیپازیت فی (Deposit Fee)بیعانه برای دریافت نامه پذیرش
سابمیت (Submit)ثبت درخواست اپلای پس از پر کردن فرم پذیرش
اپلیکیشن فی دانشگاه های کانادا (Application Fee)هزینه پرداخت برای ارزیابی مدارک در دانشگاه ها
اپلیکیشن (Application)فرم پذیرش آنلاین موجود در وب سایت های دانشگاه ها

دفاتر مرکزی شرکت اعزام دانشجو تراست در دو شهر ونکوور و ریچموند واقع در کانادا فعالیت دارند و این تیم با نام حقوقی آتیه برتر ایرانیان در داخل ایران هم به ثبت رسیده است. برای سهولت ارتباط ایرانیان با تیم تراست، دفاتری در شهرهای تهران و کاشان راه اندازی شده اند که همواره مشغول خدمت رسانی به متقاضیان در تمامی زمینه های مهاجرت هستند. کسانی که امکان دریافت مشاوره حضوری ندارند، کافی است از طریق پر کردن فرم مشاوره در سایت رسمی تراست نوبت خود را دریافت نمایند و برای تماس با شرکت اعزام دانشجو تراست از طریق شماره 2020 201 (250) 1+ اقدام کنند.

دفتر اعزام تحصیلی خارج از کشور

پس از انجام فرآیند پذیرش تحصیلی، یکی از مهم ترین مراحل، دریافت ویزای تحصیلی است. بسیاری از افراد با نا آگاهی از شرایط دریافت ویزا و داشتن مشکلاتی نظیر ناقص بودن مدارک، با ریجکت ویزای تحصیلی کانادا مواجه می شوند. با وجود این که پس از ریجکت درخواست، امکان مجدد ثبت درخواست وجود دارد، اما به دلیل اتلاف وقت جهت دریافت ویزای تحصیلی، ممکن است فرصت خود را از دست داده و یا از برنامه تحصیلی خود عقب بیفتید.

همچنین بخوانید: رفع ریجکتی ویزای کانادا

مدارک کلی مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 • پاسپورت معتبر: به خاطر داشته باشید که اعتبار پاسپورت باید متناسب با مدت زمان تحصیل و اقامت شما در کانادا باشد.
 • نامه پذیرش دانشگاه: موسسه یا دانشگاهی که نامه پذیرش را به شما تحویل می دهد، باید توسط اداره مهاجرت کانادا تایید شده و شناخته شده باشد.
 • تمکن مالی ویزای کانادا: هر دانشجو سالانه به 10000 دلار برای صرف امور زندگی نیاز دارد و علاوه بر آن باید بتواند از عهده هزینه بازگشت خود به کشورش بربیاید.
 • عکس گذرنامه: عکس گرفته شده باید جدید و تمام رخ باشد و تمامی مشخصات شخص در پشت آن درج شود.
 • آزمایش مدیکال ویزای کانادا: بهتر است تمامی متقاضیان بین المللی تقریبا 1 هفته قبل از اقدام به دریافت ویزای کانادا، آزمایشات و معاینات خود را انجام دهند.
 • نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی: ثبت نمرات این آزمون برای پذیرش تحصیلی نیز الزامی است، پس در مرحله اخذ ویزا مسلما مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا را گرفته اید.
 • انگیزه نامه: دانشجویان موظف هستند در یک مقاله از اهداف، برنامه ریزی و دلیل انتخاب موسسه آموزشی خود توضیحی ارائه دهند.
 • کارت اعتباری معتبر: حدود 150 دلار باید برای اپلیکیشن فی پرداخت کنید.

برای این که بتوانید در روند دریافت ویزای تحصیلی موفق شوید، بهترین راه این است که با بیان دلیلی قاطع و شرح آن، آفیسر را قانع کنید که پس از اتمام تحصیلات خود حتما باید به کشور خود بازگردید. برای مثال یکی از دلایل قانع کننده وابستگی مالی متقاضی در کشور خود است. یعنی باید مدارکی ارائه دهید که در ایران صاحب اموال و ملک هستید بنابراین پس از اتمام تحصیلات خود برای ساماندهی آن ها باز خواهید گشت. شرایطی مانند وابستگی شغلی و وابستگی عاطفی یعنی داشتن خانواده و همسر در ایران نیز می توانند دلایلی محکم برای اثبات بازگشت شما پس از تحصیل باشد.

مشاوره با تراست جلوی بسیاری از مشکلات نظیر ریجکت ویزای تحصیلی را می گیرد زیرا دفتر اعزام تحصیلی تراست مرجعی قابل اعتماد برای اخبار و اطلاعیه های مهاجرت است و تیم تشکیل شده تراست در کانادا ساکن هستند. بنابراین از تمامی تغییرات قوانین به زودی باخبر شده و این اطلاعات جدید و معتبر را به اطلاع متقاضیان می رسانند. همچنین برای مشاورین و وکلا زمان متقاضیان بسیار ارزشمند است. بنابراین با پاسخگویی سریع و مشاوره درست به شما کمک می کنند که هیچ شرایط مناسبی را از دست ندهید و از تمامی جزئیات پرونده خود به صورت شفاف و واضح مطلع شوید. ارتباط آسان با وکلا و واضح بودن اخبار پرونده به متقاضیان کمک خواهد کرد تا برنامه سفر خود را با زمانبندی دقیق انجام دهند و نگران پیش افتادن رقبا در امر مهاجرت نباشند.

خدمات موسسه اعزام دانشجو

هنگامی که قصد مراجعه به یکی از موسسه های اعزام دانشجو را دارید، باید قبل از هر گونه اقدام، از صحت برخی اطلاعات مرتبط با موسسات مطمئن شوید و برخی موارد را حتما بررسی کنید. برخی از موارد مهم نیاز به پیگیری شامل موارد زیر است:

 • داشتن مجوز معتبر برای انجام امور بین المللی و حقوقی
 • ارتباط با وکلای بین المللی در سایر کشور های مهاجر پذیر
 • توانایی حل خلاقانه مسائل موجود در پرونده و ارائه راهکار های مناسب
 • آگاهی با قوانین سفارت خانه ها، اخذ ویزا و امور حقوقی

یکی دیگر از موضوعات مهم در مورد انتخاب موسسه هزینه مشاوره است. هزینه دریافتی موسسات وابسته به موارد مختلفی مانند نوع مهاجرت، شرایط پرونده فرد ، بازه زمانی مهاجرت و عوامل مشابه است بنابراین نمی توان مبلغی دقیق را برای مشاوره عنوان کرد. متاسفانه برخی از موسسات اعزام سودجو با توجه به شرایط موجود و با سوء استفاده از انگیزه مشتریان، فرصت را غنیمت شمرده و مبالغ هنگفتی را از افراد دریافت می کنند. موسسه تراست همواره خود را موظف می داند که از ابتدای کار، مشتریان را حتی از جزئی ترین هزینه ها نیز باخبر سازد و با توجه به حجم مسئولیت های خود مبلغی مطلوب را جهت انجام مشاوره دریافت کند.

از طرفی بسیاری از متقاضیان همواره از عدم پیگیری وکلا و موسسات شاکی هستند و به گفته خود، بایستی هر لحظه پیگیر جریان پرونده باشند. در حالی که برخلاف این موسسات، تیم تراست از ابتدای فعالیت خود تا به اکنون خود را موظف می داند که در تمامی مراحل پرونده، متقاضی را از روند کار مطلع سازد و به هیچ عنوان برای پیگیری لازم منتظر مشتری نمی ماند. جالب است بدانید با رسیدن شما به کشور کانادا همچنان پیگیری های موسسه تراست ادامه خواهد داشت تا اگر به دلیل نا آشنا بودن با شرایط کشور مقصد نیاز به کمک و راهنمایی داشتید، از مشاوره های کارشناسان استفاده کنید.

شاید در سال های قبل مهاجرت به کشور های پیشرفته رویایی محال محسوب می شد اما اکنون رسیدن به این آرزوها تنها نیازمند یک مشاوره درست است. زیرا راه های مهاجرت تنوع بسیاری دارد و اساس کار، تشخیص مسیر مناسب با توجه به شرایط پرونده متقاضیان است. ما به شما این تضمین را می دهیم که با تکیه بر تجربیات پرونده های قبلی و راهکارهایی نظیر دریافت بورسیه تحصیلی، کاهش هزینه های مهاحرتی و… تمام تلاش خود را به کار گیریم تا زندگی جدید و موفقی را در کشور کانادا آغاز کنید.

پادکست بشنوید!

وظایف وکیل مهاجرت

رادیو تراست

موضوع : وظایف وکیل مهاجرت

چرا موسسه مهاجرتی تراست؟!

 پرونده‌های موفق

بیش از 6 هزار پرونده موفق در زمینه‌های مختلف از جمله کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری!

 مشاورین قانونی مهاجرت کانادا

تراست توسط مشاورین قانونی مهاجرت کانادا و عضو انجمن ICCRC اداره می‌شود

 نماینده رسمی مراکز آموزشی

ما نماینده رسمی بیش از 70 مرکز آموزشی مقاطع مختلف در کانادا هستیم.

 تجربه وکلا

وکالت پرونده‌ها فقط و فقط با توجه به تجربه قبلی وکلا پذیرفته ‌می‌شود.

 به‌روزترین اطلاعات

تراست مرجعی قابل اعتماد برای جدیدترین اخبار و اطلاعات مهاجرت به کانادا است!

 دیوارهای شیشه‌ای

شفافیت در ارائه خدمات سرلوحه کار مشاورین و وکلای موسسه تراست است.

 پیشنهاد بهترین‌ها

بهترین‌ها را به مشتری پیشنهاد می‌دهیم حتی به ضرر خودمان!

 همراه شما

مشاورین و وکلای تراست در تمام مراحل مهاجرت به کانادا همراه شما هستند!

چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

محتوای انگیزه نامه باید چند صفحه باشد؟

برخی از دانشگاه ها برای نوشتن انگیزه نامه دستورالعمل خاصی را برای دانشجویان در نظر گرفته اند و موضوعات و سوالاتی را برای آن مشخص کرده اند و متقاضی موظف است به تمامی آنها پاسخ دهد. در صورتی که دانشگاه مقصد دستورالعمل خاصی را تعیین نکرده باشد، بهتر است در حدود دو صفحه و 800 الی 1300 کلمه نوشته شود.

آیا باید در مورد سوابق ریجکت های قبلی ویزا ها صحبت کرد؟

اگر ریجکت مربوط به مدت زمان دورتری باشد، نیازی به این کار نیست اما اگر با فاصله زمانی کمی اقدام به ثبت ویزای تحصیلی کنید، بهتر است علت ریجکت و رفع مشکل را توضیح دهید.

اصلی ترین وظایف متقاضی در طول در تحصیل در کانادا چیست؟

وضعیت تحصیلی شما همواره باید پیشرفت داشته باشد و به تمامی قوانین این کشور نیز عمل کنید. پس از پایان تحصیلات خود در صورتی که اقدامی برای ویزای کار، اقامت دائم و تمدید ویزای تحصیلی نکردید، به موقع به کشور خود بازگردید و اگر در طول تحصیل انجام برخی از قوانین برایتان مشکل باشد، کشور کانادا را ترک کنید.

مدت زمان دوره کارشناسی ارشد در کانادا چقدر است؟

همانند سایر مناطق جهان دوره های فوق لیسانس دو ساله یا یک ساله هستند.

آیا برای تحصیل در کانادا به بیمه سلامت نیاز داریم؟ هزینه آن چقدر است؟

همه ی دانشجویان موظف به داشتن بیمه ی سلامت هستند و معمولا توسط دانشگاه مقصد می توانید آن را دریافت کنید. هزینه آن به صورت تخمینی در حدود 500 دلار سالیانه است و قیمت دقیق آن به ایالت محل سکونت بستگی دارد.

با کدام فاکتور ها می توان معدل پایین را جبران کرد؟

سابقه تحقیقاتی معتبر، داشتن رزومه قوی و توصیه نامه قوی از سمت اساتید دانشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید