دانشگاه لیک هد

Lakehead University

دانشگاه لیک هد کانادا
 • سال تاسیس :۱۹۴۶
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • تعداد دانشجویان :7851
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :7254
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :597
 • رنکینگ کانادا :36
 • رنکینگ بین المللی :1055
 • شهر :تاندر بی
 • استان :اونتاریو
 • تعداد پرسنل :2569
 • کشور :کانادا
 • زبان :انگلیسی
 • شهریه تقریبی سالانه :تقریبا ۲۳۷۳۱ دلار در سال
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :November 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :February 3
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :March 1
 • رئیس دانشگاه :موریا مک فرسون
 • واحد پول :دلار کانادا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه لیک ‌هد کانادا

دانشگاه لیک‌هد در سال ۱۹۴۶ توسط شورای استان انتاریو تاسیس شد. این دانشگاه، از تکامل موسسه فنی لیک هد، دانشکده هنر، کالج علوم و تکنولوژی تشکیل شده است. دانشگاه لیک هد به هدف ایجاد یک موسسه آموزش عالی در شمال غربی انتاریو (Ontario) به وجود آمد و اولین ورودی‌های این دانشگاه در سال ۱۹۴۸ مشغول به ادامه تحصیل شدند. کالج هنر، علم و فناوری نیز رسما از ۱ اوت ۱۹۵۷ تاسیس شد. در طی سال‌های بعدی کالج‌های هنر، علوم و فناوری لیک هد به هدف تاسیس دانشکده‌های جدید و اعطای مدارک دانشگاهی در زمینه هنر و علوم فعالیت خود را از سر گرفتند. این قانون در سال ۱۹۶۵ رسما تصویب شد و در ۱ ژوئیه ۱۹۶۵ به اجرا درآمد. 

اهداف کلی دانشگاه لیک هد کانادا

دانشگاه لیک هد، جامعه ای است کوچک که به هدف هموار ساختن راهی برای به دست آوردن تجربه، توسعه و پیشرفت جوامع، ایجاد ارتباطات علمی و نوآوری و خلاقیت در مطالعات درسی آماده خدمت رسانی به دانشجویان است. یکی از مهم‌ترین برتری‌های دانشگاه لیک هد نسبت به دیگر دانشگاه‌ها در این است که دانشگاه لیک هد پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان نیز ارتباط خود را با آن‌ها را قطع نمی‌کند و با برگزاری سمینارهای آموزشی به مدت ۱۵۰ ساعت، آن‌ها را برای ورود به بازارکار در حوزه تخصصی رشته مطالعاتی آن‌ها آماده می‌کند. دانشگاه لیک‌هد محلی است برای زندگی دانشجویی و نیز آمادگی برای ورود به جامعه‌ی بزرگ‌تر که همواره با به روزرسانی اطلاعات علمی در هر دو پردیس واقع در خلیج تاندر بی و اوریلیا  موفقیت  دانشجویان را دوچندان می‌کند و نیز رهبرانی مستقل برای آینده آماده می‌کند. از افتخارات و دستاورد‌های این پویایی علمی می‌توان به وجود آزمایشگاه تحقیقاتی مجهز و فوق پیشرفته اشاره کرد که شهرت جهانی دارد و نیز وجود یک موسسه تحقیقاتی پالایش زیستی است که همواره دریچه ای از نبوغ نوآورانه و تحقیقاتی را برای دانشجویان و کارکنان این دانشگاه باز کرده است و افتخاری برای منطقه تاندر بی و کشور کانادا است. به همین علت، دانشگاه تاندر بی خدمات دانشجویی بی نظیری را برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرد و همواره سعی می‌کند برای رسیدگی دقیق اساتید به دانشجویان تعداد دانشجویان در کلا‌س‌های درس را کاهش دهد تا خدمات‌رسانی به آن‌ها بهبود پیدا کند. از مهم‌ترین مشاغلی که دانشجویان پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند داشته باشند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: استاد دانشگاه، راهنمای تور، معلم، راهنمای موزه، کتابدار، وکیل، خبرنگار، هماهنگ کننده پروژه‌های تاریخی، تحلیلگر سیاست عمومی، ویراستار و …    

  اتحادیه دانشجویی دانشگاه لیک هد برای فعالیت‌های ورزشی دانشجویان نیز اقداماتی را ترتیب داده است. به عنوان مثال، دانشجویان می‌توانند در فعالیت‌های مختلف ورزشی از جمله دو و میدانی شرکت کنند. همچنین قسمت‌هایی از جمله انتشارات روزنامه دانشجویی، قهوه‌خانه مطالعاتی نیز وجود دارد. این قسمت‌ها محل‌های مناسبی برای تجمع بسیاری از فعالیت‌های دانشگاه و گردهمایی ها به شمار می‌رود. پردیس تاندر بی در لیک هد دارای دو ساختمان برای امکانات ورزشی به نام‌های Fieldhouse و Hangar است. امکانات ورزشی Fieldhouse شامل سالن اصلی ورزشی، اتاق وزنه، اتاق یوگا، استخر شنای ۵۰ متری و اتاق پرو است. و امکانات Hangar شامل یک زمین فوتبال، استودیو هوازی، پیست سربسته ۲۰۰ متری است. دانشگاه لیک هد بین تیم‌های دانشگاهی آمریکا با نام Thunderwolves به رقابت‌های ورزشی می‌پردازد. این مسابقات بیشتر در رشته‌های بسکتبال، اسکی در فضای باز، دو و میدانی، والیبال، کشتی است.

کمپ ‌های دانشگاه لیک هد کانادا

 • پردیس تاندر بی (Thunder Bay campus)

پردیس اصلی دانشگاه لیک هد شامل ۳۲ هکتار زمین در جنوب غرب پورت آرتور (Port Arthur) در انتاریو واقع شده است. از سال ۱۹۶۲ تا ۱۹۶۵، ۸۷ هکتار زمین دیگر برای گسترش ساختمان‌ها و پردیس‌های دانشگاهی در آینده خریداری شد. اولین ساختمان در سال ۱۹۵۷ افتتاح شد. در سال ۲۰۰۵، دانشکده پزشکی انتاریو، به عنوان یک دانشکده بین دانشگاه دانشگاه لورنتین (پردیس شرقی) و لیک هد(پردیس غربس) تاسیس شد. دانشکده پزشکی دارای چندین محل برای موضوعات آموزشی و تحقیقاتی در شمال انتاریو است. این پردیس تنها دانشکده پزشکی کانادایی است که وابسته به هیچ ارگان و سازمان دولتی و غیر دولتی نیست و به صورت مستقل با قوانین و مقررات مخصوص خود به فعالیت می‌پردازد. همزمان با فعالیت و پیشرفت روز افزون دانشکده پزشکی دانشگاه لیک هد، این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ رشته حقوق را به این پردیس اضافه کرد و اولین ورودی‌های دانشگاه خود را در همان سال ثبت نام کرد. این دانشکده حقوق به عنوان دانشکده حقوق بورا لاسکین مشغول به کار شد. امروزه دانشگاه لیک هد تقریبا دارای ۳۹ ساختمان، ۱۱۶ هکتار زمین بوده که از این مقدار زمین حدودا ۴۰ هزار از این فضا شامل فضای سبز و زمین‌های محافظت شده است.

کمپ ‌های دانشگاه لیک هد کانادا

 • پردیس اوریلیا

دانشگاه لیک هد در سال ۲۰۰۶، ساختمانی در مکانی موروثی در مرکز شهر اوریلیا افتتاح کرد که در آن ترم حدودا ۱۰۰ دانشجو پذیرفت و در سپتامبر سال ۲۰۱۰، دانشگاه را به محل جدید خود گسترش داد. تاسیس این پردیس جدید به معنی ورود دانشگاه لیک هد به توسعه جدیدی در زمینه انرژی و محیط زیست به حساب می‌آمد. ساختمان اقامتگاه دانشجویی در نوامبر سال ۲۰۱۲ در همان خیابان با حدود ظرفیت ۲۷۱ تختخواب، یک کافه تریا و یک کتابفروشی افتتاح شد. امروزه حدودا ۱۲۰۰ دانشجو در این اقامتگاه زندگی می‌کنند. برنامه ریزی دانشگاه لیک هد به گونه ای است که دانشجویان مقطع کارشناسی در پردیس اوریلیا به تحصیل می‌پردازند و پردیس اصلی دانشگاه برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شده است.

دانشکده‌ های دانشگاه لیک هد کانادا

به طور کلی، دانشگاه لیک هد طیف گسترده‌ای از رشته‌ها و برنامه‌های آموزشی را در ۱۰ دانشکده ارائه می‌دهد. طبق آمار و ارقام به دست آمده در مقطع کارشناسی (تمام وقت)، دانشکده علوم اجتماعی و علوم انسانی بیشترین تعداد ثبت نامی‌ها را یعنی حدود ۳۰%  در این دانشکده ثبت نام کرده‌اند و به دنبال آن دانشکده بهداشت و علوم رفتاری، مطالعات علوم و محیط زیست، مهندسی، آموزش و مدیریت بازرگانی در اولویت‌های بعدی هستند و کمترین میزان ثبت نامی‌ها مربوط به دانشکده‌های منابع طبیعی و دانشکده پزشکی هر کدام کمتر از ۲٪ بوده است.

 • مدیریت بازرگانی
 • آموزش و پرورش
 • مهندسی
 • مدیریت منابع طبیعی
 • تحصیلات تکمیلی
 • بهداشت و علوم رفتاری
 • دانشکده پزشکی (پردیس غرب)
 • قانون
 • مطالعات علوم و محیط زیست
 • دانشگاه علوم اجتماعی و علوم انسانی

دانشجویان درحال تحصیل در دانشگاه لیک هد

دانشگاه لیک هد در هر سال تحصیلی دانشجویان بسیاری را اعم از دانشجویان بومی و بین‌المللی می پذیرد که آمار دانشجویان در حال تحصیل در این دانشگاه به شرح زیر است:

دانشجویانکارشناسی کارشناسی‌ارشد
مرد۴۴.۳ درصد ۴۱.۸ درصد
زن۵۵.۷ درصد۵۸.۲ درصد
دانشجویان کانادایی۹۵.۶ درصد۷۱۰۷ درصد
دانشجویان بین المللی۴.۴ درصد۲۸.۳ درصد

مشاهیر و فارغ ‌التحصیلان دانشگاه لیک هد

نام شخص سمت
Livio Di Matteoاقتصاد دان
Steve Ashton وزیر آب منطقه
Jim Lalondeمدیر پژوهشی Codexis
Patty Hajduعضو پارلمان تاندر بی
Rob Jamiesonرئیس انجمن فارغ التحصیلان سابق / پلیس استان انتاریو
Jan Cameronشناگر و مربی شنای استرالیایی
Stephen Lowکارگردان و فیلم ساز
Ronald J. Duhamelعضو سابق پارلمان، سناتور
Lyn McLeodOOntسیاستمدار کانادایی، رهبر سابق حزب لیبرال انتاریو، وزیر سابق کابیه استانی
Mason Ainsworthشورای شهر اوریلیا
Bruce Hyerعضو سابق پارلمان تاندر بی
Arnold Parkمدیرعامل و رئیس بازنشسته غذای مک کین (کانادا)
Dusty MillerOOntسیاستمدار و اولین شهردار زن تاندر بی
Michael Rapinoمدیر عامل شرکت  Ticketmaster
Andrew Aultاز بنیان‌گذاران شرکت آهک و همکاری با مرکز تحقیقاتی منطقه انتاریو
Spencer Orrمعاون ارشد سابق رئیس جمهور
Melissa Coatesکشتی گیر حرفه ای
Roy Piovesanaتاریخدان، موسیقی دان و معلم
Jim Lalondeمدیر پژوهشی
James W. Sandersرئیس سابق و مدیر عامل موسسه ملی نابینای کانادا
Diane Schoemperlen رمان نویس
Karl Subbanسخنران، مربی، نویسنده، ارائه طرحی در جهت موفقیت در هاکی، مدرسه و زندگی
David Shannonفعال حقوق بشر، سیاستمدار، بازیگر، وکیل، مدرس دانشگاه و نویسنده
Jamie Sokalskyرئیس و مدیرعامل شرکت Barrick Gold
Don Talbotمربی شناسی استرالیایی
Denis Turcotteرئیس و مدیرعامل شرکت Algoma
Dr. Dolores Wawiaاستاد دانشگاه
Karl Skogstadاقتصاددان

بودجه دانشگاه لیک هد و تاثیرات اقتصادی این دانشگاه بر شهر تاندر بی

 دانشگاه لیک هد تا سال ۲۰۱۷ حدودا ۶۰۵۱۴ دانشجوی فارغ‌التحصیلی داشته است و این امر نشان دهنده‌ی سطح بالای علمی این دانشگاه است. بودجه دانشگاهی دانشگاه لیک هد در سال ۲۰۱۰ / ۲۰۱۱ حدودا ۱۵۹ میلیون دلار برآورد شده است. تاثیر اقتصادی دانشگاه لیک هد بر شهر تاندر بی، حدود ۳۲۳.۷ میلیون دلار است و به طور کلی تاثیر اقتصادی این دانشگاه بر شهر اوریلیا در سال ۲۰۱۰/ ۲۰۱۱، ۱۶.۵ میلیون دلار بیان شد.

رنکینگ دانشگاه لیک هد کانادا

سیستم‌های رتبه بندی بسیاری وجود دارد که در هر سال تحصیلی دانشگاه‌ها را در سطح کانادا و همچنین در سطح جهانی رده بندی می کند. در جدول زیر به برخی از این رتبه‌ها اشاره می شود.

معیار رتبه بندیرتبه
رتبه جهانی۱۲۱۸
رتبه براساس اشتغال فارغ التحصیلان۷۸۹
رتبه بین المللی۳۱
رتبه بر اساس عملکرد پژوهشی۱۱۸۵

رشته‌‌های تحصیلی در دانشگاه لیک هد در مقاطع مختلف

دانشگاه لیک هد رشته‌های تحصیلی بسیاری را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

آموزش و پرورش بومیانسان شناسیعلوم کاربردی زندگیبیوانفرماتیک
زیست شناسیتجارت و کسب و کاردانشگاه علوم کامپیوترآموزش و پرورش
مهندسی شیمیمهندسی عمرانمهندسی برقمهندسی مکانیک
مهندسی نرم افزارمدیریت محیط زیستمطالعات زیست محیطیحفاظت از محیط زیست
جنگل‌داریهنرهای عمومیباستان شناسیجغرافیا
زمین شناسیتاریخمطالعات بومیقانون
ریاضیرسانه‌ها، فیلم و ارتباطاتپزشکیموسیقی
مدیریت منابع طبیعیپرستاریگردشگری، جهانگردیفلسفه
کار اجتماعیروانشناسیعلوم سیاسیفیزیک
هنر‌های تجسمیباستان شناسیزیست شناسیشیمی
روانشناسی بالینیجامعه شناسیعدالت اجتماعیانگلیسی

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه لیک هد کانادا

به طور کلی دانشجویان برای درخواست اخذ پذیرش در دانشگاه لیک هد باید مدارک زیر را آماده کنند. اما ممکن است بسته به رشته‌ی انتخابی شما، مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشند.

 • از آن‌جایی که زبان دانشگاه لیک هد انگلیسی است، دانشجویان باید به سطح خاصی از زبان انگلیسی مسلط باشند که مدارک مورد نیاز آن در ادامه توضیح داده خواهد شد.
 • تمامی اسناد و مدارک مورد نیاز در صورتی که به زبان انگلیسی نیستند باید ترجمه شوند.
 • برای بررسی درخواست شما، مبلغ ۹۵ دلار باید پرداخت شود در غیر این صورت درخواستتان بررسی نخواهد شد.
 • کپی مدرک دیپلم دانشگاهی نیز باید در بین مدارک باشد.
 • کپی گذرنامه خود را نیز حتما بفرستید.

مدارک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه لیک هد کانادا

توجه داشته باشید که برخی از رشته‌های دانشگاهی ممکن است به نمره بالاتری نیاز داشته باشند و داشتن حداقل شرایط، تضمینی برای پذیرش در دانشکاه لیک هد ایجاد نمی‌کند.

آزمون تسلط به زبان انگلیسی رسمی حداقل نمره
آزمون ارزیابی دانشگاهی کانادایی (CAEL)حداقل ۶۰
تسلط به زبان دانشگاهی کمبریج دانشگاهی (c1 یا c2)۱۷۶ ( نمره هیچ بخشی کمتر از ۱۶۹ نباشد)
آزمون انگلیسی DuoLingo (به صورت موقت) این آزمون فقط از کسانی مورد قبول است که در مناطق آن‌ها آزمون‌های آیلتس و یا تافل به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی‌شود  ۱۱۰
آزمون آیلتس۶.۵ ( نمره هیچ بخشی کمتر از ۶ نباشد)
آزمون (Melab) Michigan English Language Assessment Battery۸۵
آزمون دانشگاهی (PTE) Pearson Test of English Academic۵۸ (نمره هیچ بخشی نباید کمتر از ۵۰ باشد)
آزمون تافل(Test of English as a Foreign Language) کد دانشگاه لیک هد ۰۸۸۸ است.برای آزمون اینترنتی: ۸۰ (نمره بخشی کمتر از ۱۹ نباشد) برای آزمون کاغذی: ۵۵۰ + امتحان اسپیکینگ (نمره هیچ بخشی کمتر از ۵۰ نباشد)

برای رشته‌های پرستاری، لیسانس دوساله

آزمون تسلط به زبان انگلیسی رسمینمره
تسلط به زبان دانشگاهی کمبریج دانشگاهی (c1 یا c2) حداقل نمره کل:۱۸۵ لیسنینگ: ۱۷۶ ریدینگ: ۱۷۶ اسپیکینک: ۱۸۵ رایتینگ: ۱۸۵
آزمون انگلیسی DuoLingo (به صورت موقت) این آزمون فقط از کسانی قبول می‌شود که در مناطق آن‌ها آزمون‌های آیلتس و یا تافل به دلیل شیوع کرونا برگزار نمی‌شود  ۱۲۰
آزمون آیلتس (International English Language Testing System)حداقل نمره کل: ۷ لیسنینگ: ۶.۵ ریدینگ: ۶.۵ اسپیکینگ: ۷ رایتینگ: ۷
آزمون دانشگاهی (PTE) Pearson Test of English Academicحداقل نمره کل: ۶۵ لیسنینگ: ۵۸ ریدینگ: ۵۸ اسپیکینگ: ۶۵ رایتینگ: ۶۵
آزمون تافل(Test of English as a Foreign Language)حداقل نمره کل: ۱۰۳ لیسنینگ: ۲۴ ریدینگ: ۲۴ اسپیکینگ: ۲۸ رایتینگ:۲۸

ددلاین اپلای دانشگاه لیک هد کانادا

اخذ پذیرش ویزا در دانشگاه لیک هد در سه دوره پاییز (سپتامبر)، زمستان (ژانویه) و بهار و تابستان (مه، ژوئیه) است. توجه داشته باشید که بهتر از درخواست خود را زودتر از مهلت پایانی اخذ پذیرش بفرستید. چرا که بازه زمانی بررسی درخواست شما ممکن است کمی طول بکشد.

اطلاعات   مهلت درخواست
مهلت اخذ درخواست برای پاییز ۲۰۲۰ (هم پاره وقت و هم تمام وقت) برای دوره‌های کارشناسی به جز رشته‌های هنرهای تجسمی و موسیقی، پرستاری، لیسانس افتخاری مددکار اجتماعی    متقاضیان گرفتن انتقالی به دانشگاه لیک هد: ۱ مارس ۲۰۲۰ (درخواست‌ها هنوز هم قبول خواهند شد) متقاضیان بین المللی: ۱ مارس ۲۰۲۰ (درخواست‌ها هنوز هم قبول خواهند شد)
مهلت درخواست برای ترم پاییز مقطع دکترای تخصصی حقوق۱ نوامبر ۲۰۱۹
مهلت درخواست مدرک فوق دیپلم آموزش و پرورش (تاندر بی و اوریلیا)۱ دسامبر ۲۰۱۹
مهلت درخواست لیسانس افتخاری کاراجتماعی و مددکاری اجتماعی۱۶ دسامبر ۲۰۱۹
مهلت درخواست اخذ پذیرش پرستاری۳۱ ژانویه ۲۰۲۰
مهلت اخذ درخواست هنرهای تجسمی و موسیقی۱ مارس ۲۰۲۰ (درخواست ها هنوز پذیرفته می‌شوند)
مهلت درخواست قبولی در ترم پاییز ۲۰۲۰۳۱ اوت ۲۰۲۰
مهلت درخواست اخذ برای ترم زمستان ۲۰۲۰ (هم تمام وقت و هم پاره وقت)۱ نوامبر ۲۰۱۹
مهلت درخواست پذیرش برای ترم بهار / تابستان ۲۰۲۰ (پاره وقت)۳ فوریه ۲۰۲۰

هزینه ‌ها و شهریه دانشگاه لیک هد کانادا

در دانشگاه لیک هد مانند دیگر دانشگاه های کانادا هزینه و همچنین رشته‌های مختلف متفاوت خواهد بود که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم. این مسئله را در نظر داشته باشید که شهریه و هزینه‌های ذکر شده به صورت تخمینی بوده است و در سال های مختلف تحصیلی می تواند متفاوت باشد.

رشته های هنر

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۵۹۸۴.۵۱دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۷۲۴۱.۶۴دلار۳۶۲۰.۸۲دلار۳۶۲۰.۸۲دلار
۲۵۹۵۵.۸۶دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۱۴۳.۴۹دلار۳۵۷۱.۷۵دلار۳۵۷۱.۷۴دلار
۳۵۹۱۵.۳۰دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۱۰۲.۹۳دلار۳۵۵۱.۴۷دلار۳۵۵۱.۴۶دلار
۴۵۳۹۸.۲۹دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۶۵۸۵.۹۲دلار۳۲۹۲.۹۶دلار۳۲۹۲.۹۶دلار

مدیریت کسب و کار

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۳۶۲۲۹.۰۸دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۴۱۶.۷۱دلار۳۷۰۸.۳۶دلار۷۰۸.۳۵ دلار

تجارت و بازرگانی

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۷۱۷۰.۷۳دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۸۴۲۷.۸۶دلار۴۲۱۳.۹۳دلار۴۲۱۳.۹۳دلار
۲۶۹۰۵.۱۵دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۸۰۹۲.۷۸دلار۴۰۴۶.۳۹دلار۴۰۴۶.۳۹دلار
۳۶۶۴۹.۴۱دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۸۳۷.۰۴دلار۳۹۱۸.۵۲دلار۳۹۱۸.۵۲دلار
۴۶۴۴۳.۱۴دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۶۳۰.۶۳دلار۳۸۱۵.۳۲دلار۳۸۱۵.۳۱دلار

سال اول ثبت نام در رشته علوم

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۶۲۶۶.۳۸دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۷۵۲۳.۵۱دلار۳۷۶.۷۶دلار۳۷۶۱.۷۵دلار

آموزش

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۶۲۲۹.۳۲دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۷۴۸۶.۴۵دلار۳۷۴۳.۲۳دلار۳۷۴۳.۲۲دلار
۲۶۱۹۹.۵۲دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۳۸۷.۱۵دلار۳۶۹۳.۵۸دلار۳۶۹۳.۵۷دلار
۳۶۱۵۷.۳۵دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۳۴۴.۹۸دلار۳۶۷۲.۴۹دلار۳۶۷۲.۴۹دلار
۴ – ۶۵۶۹.۲۲دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۶۸۰۶.۸۵دلار$۴۰۳.۴۳دلار۳۴۰۳.۴۲دلار

مهندسی

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دومهزینه سفر علمی
‍۱۷۷۰۱.۸۹دلار۱۳۲۷.۱۳دلار۹۰۵۹.۰۲دلار۴۵۲۹.۵۱دلار۴۵۲۹.۵۱دلار۳۰دلار
۲۷۴۱۶.۶۵دلار۱۳۲۷.۱۳دلار۸۷۵۳.۷۸دلار۴۳۷۶.۸۹دلار۴۳۷۶.۸۹دلار۳۰دلار
۳۷۱۴۱.۹۵دلار۱۳۲۷.۱۳دلار۸۴۷۹.۰۸دلار۴۲۳۹.۵۴دلار۴۲۳۹.۵۴دلار۳۰دلار
۴۶۸۹۳.۳۳دلار۱۳۲۷.۱۳دلار۸۲۳۰.۴۶دلار۴۱۱۵.۲۳دلار۴۱۱۵.۲۳دلار۳۰دلار

مدیریت محیط زیست و مدیریت منابع طبیعی

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دومهزینه سفر علمی
۱۵۹۸۴.۵۱دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۷۵۹۱.۶۴دلار۳۷۹۵.۸۲دلار۳۷۹۵.۸۲دلار۳۵۰دلار
۲۵۹۵۵.۸۶دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۴۹۳.۴۹دلار۳۷۴۶.۷۵دلار۳۷۴۶.۷۴دلار۳۵۰دلار
۳۵۹۱۵.۳۰دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۹۰۲.۹۳دلار۳۹۵۱.۴۷دلار۳۹۵۱.۴۶دلار۸۰۰دلار
۴۵۳۹۸.۲۹دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۵۸۵.۹۲دلار۳۷۹۲.۹۶دلار۳۷۹۲.۹۶دلار۱۰۰۰دلار

علوم محیط زیست

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۵۹۸۴.۵۱دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۷۲۴۱.۶۴دلار۳۶۲۰.۸۲دلار۳۶۲۰.۸۲دلار
۲۵۹۵۵.۸۶دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۱۴۳.۴۹دلار۳۵۷۱.۷۵دلار۳۵۷۱.۷۴دلار
۳۵۹۱۵.۳۰دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۱۰۲.۹۳دلار۳۵۵۱.۴۷دلار۳۵۵۱.۴۶دلار
۴۵۳۹۸.۲۹دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۶۵۸۵.۹۲دلار۳۲۹۲.۹۶دلار۳۲۹۲.۹۶دلار

جغرافیا

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۵۹۸۴.۵۱دلار۱۲۵۷.۱۳دلار۷۲۴۱.۶۴دلار۳۶۲۰.۸۲دلار۳۶۲۰.۸۲دلار
۲۵۹۵۵.۸۶دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۱۴۳.۴۹دلار۳۵۷۱.۷۵دلار۳۵۷۱.۷۱دلار
۳۵۹۱۵۰۳۰دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۱۰۲.۹۳دلار۳۵۵۱.۴۷دلار۳۵۵۱.۴۶دلار
۴۵۳۹۸.۲۹دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۶۵۸۵.۹۲دلار۳۲۹۲.۹۶دلار۳۲۹۲.۹۶دلار

جرم شناسی

سالشهریههزینه های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دومهزینه سفر علمی
۱۵۹۸۴.۵۱دلار۱۲۵۷.۱۳ دلار۷۳۴۶.۶۴دلار۳۶۷۳.۳۲دلار۳۶۷۳.۳۲دلار۱۰۵دلار
۲۵۹۵۵.۸۶دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۲۴۸.۴۹دلار۳۶۲۴.۲۵دلار۳۶۲۴.۲۴دلار۱۰۵دلار
۳۵۹۱۵.۳۰دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۷۲۰۷.۹۳دلار۳۶۰۳.۹۷دلار۳۶۰۳.۹۶دلار۱۰۵دلار
۴۵۳۹۸.۲۹دلار۱۱۸۷.۶۳دلار۶۶۸۹.۹۲دلار۳۳۴۵.۴۶دلار۳۳۴۵.۴۶دلار۱۰۵دلار

قانون

سالشهریههزینه‌های جانبیهزینه کلقسط اولقسط دوم
۱۱۶۷۳۴.۴۳دلار۱۳۰۲.۱۳دلار۱۸۰۳۶.۵۶دلار۹۰۱۸.۲۸دلار۹۰۱۸.۲۸دلار
۲۱۵۷۹۶.۲۸دلار۱۲۸۲.۱۳دلار۱۷۰۷۸.۴۱دلار۸۵۳۹.۲۱دلار۸۵۳۹.۲۰دلار
۳۱۵۷۹۶.۲۸دلار۱۲۸۲.۱۳دلار۱۷۰۷۸.۴۱دلار۸۵۳۹.۲۱دلار۸۵۳۹.۲۰دلار

بورسیه ‌‌ها و کمک هزینه بین ‌‌المللی دانشگاه لیک هد

دانشگاه لیک هد هر ساله به دلیل رفاه حال دانشجویان، کمک هزینه‌های مالی زیادی را به دانشجویان اعطا می‌کند. دانشگاه لیک هد معمولا شرایط ویژه و سختی را برای اعطای این کمک هزینه درنظر نگرفته است. با این حال اولویت این کمک هزینه‌ها با دانشجویانی است که نمره بالاتری نسبت به بقیه متقاضیان دارند و همه دانشجویان اعم از دانشجویان بومی و بین المللی واجد دریافت کمک هزینه هستند.

 • در صورتی که عملکرد علمی شما بالاتر از ۹۰ درصد باشد و یا معدل شما IB با میانگین نمرات ۳۵ باشد، کمک هزینه مالی حدود ۷۵۰۰ دلار دریافت می‌کنند. به عبارت دیگر شما در طول چهار سال تحصیلی تا ۳۰۰۰۰ دلار دریافت خواهید کرد.
 • در صورتی که عملکرد علمی شما بالاتر از ۸۰درصد با معدل IB و میانگین نمران ۳۰-۳۴، شما می‌توانید کمک هزینه مالی حدود ۵۰۰۰ دلار دریافت کنید. یعنی در طول چهار سال تحصیلی مبلغی معادل۲۰۰۰۰ دلار دریافت می‌کنید.
 • در صورت عملکرد علمی شما بالاتر از ۷۵ درصد باشد به همراه معدل IB و میانگین ۲۸-۲۹، مبلغ دریافتی بورس تحصیلی شما ۴۰۰۰ دلار و سالی یک بار می‌توانید آن را دریافت کنید.

بورسیه‌ ها و کمک هزینه بین ‌المللی دانشگاه لیک هد کانادا

وام دانشجویی:

در صورتی که کمک هزینه‌های مالی دانشگاه نتواند مشکلات دانشجویان را حل کنند با داشتن شرایط خاصی می‌توانند وام دانشجویی دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن دریافت وام دانشجویی باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • دانشجویانی که اموال و پولشان توسط بانک یا دولت بلوکه شده و فعلا اجازه دسترسی به پولشان را ندارند.
 • دانشجویانی که نیاز اضطراری به پول دارند و قادرند بعدا آن را پرداخت کنند.
 • مشکلات اورژانسی پزشکی و بیماری
 • هزینه‌های مربوط به غذا و زندگی
 • وام برای مسافرت اضطراری به دلیل به وجود آمدن مشکلی برای یکی از اعضای خانواده مانند بیماری، فوت … . توجه داشته باشید که اعضای خانواده باید نسبت فامیلی نزدیکی با شما داشته باشند مثل پدر، مادر، همسر، خواهر، برادر، فرزند. ( ممکن است در بعضی مواقع این شرایط به عنوان کمک هزینه مالی در نظر گرفته شود نه وام)

** دانشجویان ملزم به پر کردن فرم درخواست وام ضروری و ارائه آن به دانشگاه برای بررسی و دریافت وام هستند.

موارد زیر شامل دریافت وام دانشجویی نمی‌شوند و در صورت سو استفاده این مبلغ از دانشجو پس گرفته می‌شود و دانشجو جریمه می‌شود.

 • دلایل شخصی مانند ارسال فرستادن پول برای اعضای خانواده
 • هزینه‌های پزشکی غیر اضطراری
 • هزینه‌های سفر برای بازگشت به خانه برای تعطیلات

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه لیک هد

به طور کلی اقامتگاه‌ها در لیک هد به سه صورت آماده پذیرایی از دانشجویان است: سالن‌های اقامتی، آپارتمان‌ها و خانه‌های شهری. اقامتگاه تاندر بی در حال حاضر حدودا ۱۱۹۶ تخت، سه کافه تریا و سالن غذاخوری دارد. دانشجویان می‌توانند با توجه به سبک انتخابیشان برای سکونت وعده‌های غذاییشان را از آشپزخانه‌های کوچک، سالن غذاخوری و یا به صورت بسته بندی شده دریافت کنند. نکته جالب برای اقامتگاه دانشگاه لیک هد این است که این دانشگاه در پاییز سال ۱۹۶۲ اقامتگاهی مخصوص پسران تاسیس کرد که ۵۲ نفر ظرفیت داشت. این اقامتگاه امروزه شامل ۱۰ ساختمان جدید است. از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ مجموعه‌ای از خانه‌های شهری مخصوص دانشجویان ساخت و آن‌ها را در اختیار دانشجویان قرار داد. اقامتگاه اوریلیا در پاییز ۲۰۱۲ افتتاح شد و حدودا ۲۷۱ تخت دارد. تفاوت عمده توزیع غذا در این خوابگاه با سایر خوابگاه‌های دانشگاه لیک هد در این است که این دانشگاه دو گزینه انتخابی برای رزرو غذا دارد. خوابگاه دانشگاه لیک هد یکی در محوطه خود پردیس تاندر بی و دیگری در پردیس اوریلیا است.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه لیک هد کانادا

خوابگاه داخلی پردیس تاندر بی

 نام قسمت خدماتیامکانات
امکانات محوطه خوابگاهوسایل ورزشی، محوطه سبز برای پیک نیک
حیوان خانگیدانشجویان اجازه‌ی نگه داری از حیوانات خانگی در خوابگاه را ندارند
فعالیت‌های ورزشیهاکی
اینترنتوای فای نامحدود در سر تا سر قسمت‌های خوابگاه
پارکینگپارکینگ برای دانشجویان در نظر گرفته شده است (لزومی به رزرو از قبل نیست)
حمل و نقلبلیط سیستم حمل و نقل عمومی
امکانات سرگرمی و رفاهی خانوادهوسایل بازی مخصوص کودکان (افراد متاهلی که با فرزند خود در خوابگاه زندگی می‌کنند)، کتاب کودکان، فیلم و کارتون و DVD های سرگرمی پازل‌های معمایی و سرگرمی
خدمات نظافت و پاکیزگیماشین لباسشویی
امکانات کاریفکس / فتوکپی، مرکز تجاری، اتاق مخصوص گرد همایی و ملاقات‌های کاری
امکانات ایمنیکپسول آتش نشانی، دوربین مدار بسته، زنگ خطر، امنیت ۲۴ ساعته
امکانات کلیسالن تلویزیون، سیستم گرمایشی، آسانسور، تسهیلات برای معلولان، فروشگاه مواد غذایی، اتاق مخصوص سیگار کشیدن، (نوشیدنی وغذا)

شهر دانشگاهی تاندر بی

 وجود جاذبه‌های گردشگری فوق‌العاده جذاب در شهر تاندر بی سبب شده تا این شهر حتی هنوز برای افراد محلی هم جذابیت داشته باشد. تاندر بی بزرگترین شهرستان منطقه به حساب می‌آید. از جمله تفریحاتی که می‌توانید در این شهر تجربه کنید، بازدید از آب نمایی بی نظیر در سطح جهانی، کوهنوردی، دوچرخه سواری در کوهستان و غذاخوردن در رستوران‌هایی است که برای مشتریان خود همیشه جوایزی را در نظر می‌گیرند. 

گالری هنری تاندر بی در سال ۱۹۷۶ تاسیس شد که مجموعه‌ای بی نظیر از آثار هنرمندان بین‌المللی را در خود جای داده است. انجمن موزه تاریخی تاندر بی، در سال ۱۹۰۸ به این مجموعه اضافه شد و آثار زیبایی از جمله عکس‌ها، نقاشی‌ها، اسناد و نقشه‌هایی از گذشته شهر را در آرشیو خود دارد.

در جدول زیر نگاهی کلی به هزینه‌های زندگی در تاندر بی می‌اندازیم:

رستوران ارزان قیمت۱۵دلار
وعده غذایی برای ۲ نفر / رستوران معمولی۷۵دلار
کاپوچینو۴.۱۹دلار
آب۱.۶۷دلار
نوشابه۲دلار
شیر۲.۲۸دلار
نان۲.۶۳دلار
برنج۲.۷۵دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۳.۱۴دلار
پنیر محلی۶دلار
سیب درختی۳.۱۷دلار
موز۱.۸۲دلار
پرتغال۵.۷۹دلار
گوجه۲.۹۵دلار
سیب زمینی۳.۷۵دلار
پیاز۱.۵۰دلار
سیگار۱۷دلار
 • اجاره در ماه
اپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر۹۷۸.۵۳دلار
آپارتمان ۱ خوابه خارج از شهر۸۲۸.۵۷دلار
آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر۱۷۱۲.۵۰دلار
آپارتمان ۳ خوابه در خارج از شهر۱۴۱۶.۶۷دلار

برخی از جاذبه ‌های گردشگری تاندر بی

 • آبشار کاکابکا
 • پارک تاریخی فورت ویلیام
 • کوهستان مک کی
 • موزه ی تاندر بی