دانشگاه لارنتین

Laurentian University

 • سال تاسیس :1960
 • نوع موسسه :دانشگاه دولتی/عمومی
 • شعار :Send forth thy light and thy truth
 • تعداد دانشجویان :9515
 • تعداد دانشجویان کارشناسی :9000
 • تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد :515
 • رنکینگ کانادا :54
 • رنکینگ بین المللی :1704
 • شهر :سادبری
 • استان :انتاریو
 • تعداد پرسنل :922
 • کشور :کانادا
 • زبان :انگلیسی و فرانسوی
 • شهریه تقریبی سالانه :17,500-20,000 دلار آمریکا
 • مهلت ثبت نام ترم ژانویه :November 1
 • مهلت ثبت نام ترم می :March 1
 • مهلت ثبت نام ترم سپتامبر :March 1
 • رئیس دانشگاه :Robert Haché
 • شهریه دوره کارشناسی :17,500-20,000 دلار آمریکا
 • واحد پول :دلار آمریکا
 • سایت رسمی دانشگاه

تاریخچه دانشگاه لارنتین

دانشگاه لارنتین با نام اختصاری LU  یا  LUL در ۲۸ مارس سال ۱۹۶۰ تأسیس شد، این مؤسسه آموزش عالی دولتی دو زبانه در ایالت انتاریو و در حومه‌ی شهر کوچک سادبری در کشور کانادا واقع شده است. ریشه‌های تاریخی دانشگاه لارنتین، به کلیسای کاتولیک رومی بازمی‌گردد. کالج Collège du Sacré-Coeur توسط انجمن عیسی مسیح در سال ۱۹۱۳ تأسیس شد. اما این دانشکده در سال ۱۹۵۷ به عنوان دانشگاه سادبری شروع به اعطای مدرك كرد و با گذشت زمان به دانشگاه لارنتین تبدیل شد و پردیس فعلی را افتتاح کرد. این دانشگاه جامع و معتبر، به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش، دانشکده‌ها و دانشگاه‌ها به رسمیت شناخته شده است. لارانتین از بدو تاسیس، دوره‌ها و برنامه‌هایی را ارائه می‌دهد و در پی آن مدارک تحصیلات عالی (مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد، مدرک دکترا در چندین زمینه تحصیلی) را بطور رسمی به دانشجویان این دانشگاه اعطا می‌کند. سیاست پذیرش این موسسه آموزشی که بیش از ۶۰ سال قدمت دارد بر اساس سوابق تحصیلی مقاطع پیشین دانشجویان انجام می‌شود و سالانه از دانشجویان بسیاری از جمله دانشجویان بین المللی استقبال به عمل می‌آورد.

اهداف کلی دانشگاه لارنتین

در دهه گذشته، دانشگاه لارنتین یکی از سریع‌ترین دانشگاه‌های در حال رشد در کشور کانادا است که هم اکنون نزدیک به ۱۰،۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است. این دانشگاه هم اکنون در پردیس اصلی خود واقع در منطقه‌ی سادبری، ایالت انتاریو حدود ۵۰ رشته تحصیلی متفاوت را برای دانشجویان کارشناسی و حدود ۲۵ رشته ی تحصیلی متفاوت دیگر را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی ارائه می‌دهد. لارنتین طبق آمار اخیر به دست آمده، یکی از دانشگاه‌هایی است که دانشجویان آن، بالاترین میزان اشتغال پس از فارغ التحصیلی را دارند که به تازگی این آمار از ۹۲ درصد به  ۹۵ درصد ارتقاء یافته است. لارنتین، با توجه به اندازه کلاس‌های خود، یکی از دانشگاه‌هایی است که کوچکترین کلاس‌ها را با کیفیت عالی در خود جای داده است.

کمپ ‌های دانشگاه لارنتین

پردیس این دانشگاه در ضلع جنوبی دریاچه رمزی، درست در جنوب مرکز شهر بزرگ سادبری در محله Bell Grove واقع شده است. این کمپ دانشگاهی، از غرب، با زمین گلف Idylwylde  و از جنوب با منطقه‌ی محافظت‌شده‌ی دریاچه‌ی لارنتین هم‌مرز است. این منطقه‌ی محافظت‌شده شامل بخش‌هایی از جمله مسیرهای پیاده روی و دویدن، دوچرخه سواری در کوهستان و اسکی است.

ساختمان‌های مهم واقع در کمپ دانشگاه لارنتین

ویژگی‌های ساختمان‌ها

تالار کنفرانس فریزر

سالن اجتماعات یا تالار کنفرانس فریزر که در ساختمان فریزر واقع شده است، سالنی بزرگ است که به طور معمول برای کلاس‌ها و همایش‌های تقریبا ۷۰۰ نفری سال اولی‌ها از آن استفاده می‌شود. هنگامی که از این تالار کنفرانس به عنوان کلاس درس استفاده می‌شود، می‌توان این سالن بزرگ را به سه بخش کوچک‌تر تقسیم کرد و کلاس‌های بیشتری را در آن برگزار کرد. سالن فریزر همچنین برای برنامه‌ها و کنفرانس‌های ویژه و مجالس تشریفاتی  که هر سال بهار در سالن اجتماعات برگزار می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سالن اجتماعات فریزر میزبان برخی از سخنرانی‌های Falconbridge و میزبان مهمانانی چون رئیس دادگستری بورلی مک لاچلین و سناتور رومئو دالایر (مارس ۲۰۰۶) بوده است.

این سالن همچنین گاهی اوقات میزبان برنامه‌های فرهنگی، نظیر نمایش‌، تئاتر و کنسرت‌ بوده است و خانه اصلی Thétre du Nouvel-انتاریو و مرکز اصلی تئاتر سادبری به شمار می‌رود.

Ben Avery

بن اوری، ساختمانی ورزشی در محوطه دانشگاه است. این ساختمان که ظرفیتی ۵۰۰۰ نفری دارد، امکانات بسیاری را برای دانشجویان ورزشکار فراهم می‌آورد. از امکانات این باشگاه ورزشی می‌توان به پیست صخره نوردی، استخر شنا با معیارهای استاندارد المپیک، زمین‌های اسکواش، زمین‌های بسکتبال، زمین‌های  بدمینتون، سالن‌های بدنسازی و … اشاره کرد.

گاهی اوقات از این باشگاه برای حوزه‌های امتحانی استفاده می‌شود.

Beach (ساحل)

این دانشگاه بیش از ۷۶۵ هکتار (۳۱۰ هکتار زیر بنا) است، که بخشی از آن را ساحل اختصاصی این دانشگاه تشکیل می‌دهد. فعالیت‌های دانشکده‌ها و اقامتگاه‌های دانشجویی عمدتا و در تمام سال در این ساحل برگزار می‌شود. ساحل این دانشکده حدود ۱۵ دقیقه یا کمتر از اقامتگاه‌های دانشجویی واقع در پردیس لارنتین فاصله دارد.

دانشکده‌‌ های دانشگاه لارنتین

دانشکده های‌ دانشگاه لارنتینرشته‌های موجود در این دانشگاه و زبان آموزش این رشته‌ها
دانشکده علوم انسانی و هنردانشگاه لارنتین به زبان انگلیسی آموزش کارشناسی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. مطالعات باستانی، دیرینه شناسی، مطالعات کلاسیک، ارتباطات، علوم کامپیوتر، جرم شناسی، حقوق جنایی، اقتصاد، انگلیسی، ادبیات انگلیسی، مطالعات رسانه‌ای، مطالعات محیط زیست، فرانسه، روزنامه نگاری (فرانسه)، اخلاق، تئاتر (هنرهای زیبا)، هنرهاي سينمايي (هنرهای زیبا)، موسیقی، مطالعات زنان، تئاتر، جامعه شناسی، روانشناسی، مطالعات دینی، علوم سیاسی، مطالعات موسیقی، موسیقی زبان مدرن، اسپانیایی زبان مدرن، ایتالیایی، مامایی، ریاضیات، حقوق، مطالعات کار، موسیقی بومی، تاریخ، جغرافیا، زبان فرانسه به عنوان زبان دوم
دانشکده آموزش(اطلاعاتی موجود نیست)
دانشکده تحصیلات تکمیلیدانشگاه لارنتین به دو زبان انگلیسی و فرانسوی آموزش تحصیلات تکمیلی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. معماری، زیست شناسی (کارشناسی ارشد)، علوم بیومولکولی ( دکتری)، مدیریت بازرگانی، علوم شیمیایی (کارشناسی ارشد)، علوم محاسباتی (کارشناسی ارشد)، زمین شناسی (کارشناسی ارشد)، تاریخ (کارشناسی ارشد)، علوم انسانی (کارشناسی ارشد)، علوم انسانی میان رشته‌ای (کارشناسی ارشد)، مطالعات انسانی (دکتری)، روابط بومی، بهداشت بین رشته‌ای (کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد)، دکترای میان رشته‌ای بهداشت در مناطق روستایی و شمالی (دکتری)، حرکت شناسی، علوم مواد (دکتری)، ذخایر معدنی و زمین شناسی پرکامبرین (دکتری)، مهندسی منابع طبیعی (مهندسی منابع معدنی)، مهندسی منابع طبیعی (دکتری)، پرستاری (کارشناسی ارشد)، فیزیک (کارشناسی ارشد)، روانشناسی  (کارشناسی ارشد)، روانشناسی کاربردی (کارشناسی ارشد)، روانشناسی تجربی (کارشناسی ارشد)، ارتباطات علمی، علوم انسانی (دکتری)، خدمات اجتماعی، کار اجتماعی، جامعه شناسی
دانشکده بهداشتپیری شناسی، حرکت شناسی، ورزش و تربیت بدنی، بهبود سلامتی، کار اجتماعی، مامایی، پرستاری.
دانشکده مدیریتمدیریت کسب و کار تجارت و مدیریت (بسته)
دانشکده پزشکینخستین دانشکده پزشکی در کانادا که در عصر دیجیتال افتتاح شد، برنامه درسی چهار ساله کارشناسی ارشد آموزش پزشکی دانشگاه انتاریو قصد دارد تا دانشجویان پزشکی را که از اهالی انتاریو شمالی هستند، آموزش دهد.
دانشکده علوم، مهندسی و معماریاز ژوئن سال ۲۰۱۸، دانشگاه لارنتین رشته‌های زیر را ارائه داده است:
،علوم آماری، باستان شناسی، مطالعات معماری، علوم رفتاری، بیوشیمی، زیست شناسی زیست شناسی – زیست پزشکی، زیست شناسی – فیزیک،  شیمی، علوم کامپیوتر، علوم کامپیوتر – طراحی بازی علوم کامپیوتر، مدیریت داده‌های وب، علوم زمین، بوم شناسی_مهندسی، مهندسی – شیمی، مهندسی- عمران (۲ سال اول) مهندسی – مکانیک.

دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه لارنتین

دانشگاه لارنتین در هر سال تحصیلی و در ترم‌های مختلف پذیرای دانشجویان بسیاری از جمله دانشجویان بومی و بین المللی است.

 • تعداد دانشجویان مقطع کارشناسی: ۹۰۰۰
 • تعداد دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی: ۵۱۵

SGA-AGÉ بزرگترین انجمن دانشجویی در لارنتین است و حدود ۵۱۰۰ دانشجو دارد. این سرویس‌ها به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شود، اگرچه در سال‌های اخیر خدمات انگلیسی غالب شده‌اند.

نسبت‌های دانشجویی در این دانشگاه به شرح زیر است:

دانشجویان

کارشناسی

تحصیلات تکمیلی

دانشجویان مرد

۳۷.۵درصد

۳۵.۱درصد

دانشجویان زن

۶۲.۵درصد

۶۴.۹درصد

دانشجویان کانادایی

۹۴.۵درصد

۸۷.۳درصد

دانشجویان بین المللی

۵.۵درصد

۱۲.۷درصد

مشاهیر و فارغ‌ التحصیلان دانشگاه لارنتین

برخی از مشاهیر دانشگاه لارنتین عبارت‌اند از:

مشاهیر و فارغ‌التحصیلان دانشگاه لارنتین

سمت یا موقعیت شغلی

Rick Bartolucci

سیاستمدار سابق در انتاریو، کانادا است. وی از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۴ عضو لیبرال مجلس قانونگذاری انتاریو بود.

Alex Baumann

مدیر ورزشی و شناگر سابق کانادایی که موفق به کسب دو مدال طلا و دو رکورد جهانی در المپیک تابستانی ۱۹۸۴ در لس آنجلس شد. هنگامی که وی از مسابقات شنا خداحافظی کرد، به عنوان مدیر در کانادا، استرالیا و نیوزلند مشغول به کار شد.

Michel Bock

مورخ کانادایی، متخصص در تاریخ جوامع و فرهنگ های فرانسه و انتاریو. وی در سال ۱۹۹۶، با مدرک کارشناسی ارشد تاریخ از دانشگاه لارنتین فارغ التحصیل شد و دکترای خود را در دانشگاه اتاوا به دست آورد جایی که وی هم اکنون استاد تاریخ است.

Carlo Cattarello

کارمندی در نیروهای مسلح کانادا که علاوه بر کار اصلی خود، به بازی و مربیگری هاکی در لیگ نیز می پرداخت.

Leo Gerard

کارگر بازنشسته فولاد (USW) و رهبر کار کانادایی و آمریکایی که در سال ۲۰۰۱ به عنوان رئیس کارگران  صنعت فولاد و به عنوان دومین کانادایی به ریاست اتحادیه در آمد. وی تا ژوئیه سال ۲۰۱۹ در این منصب خدمت کرد.

Mike Harris

سیاستمدار کانادایی است که از ۲۶ ژوئن ۱۹۹۵ تا ۱۴ آوریل ۲۰۰۲ به عنوان دوازدهمین دوره نخست وزیر انتاریو خدمت کرد.

Diane Marleau

سیاستمدار کانادایی که از سال ۱۹۸۸ تا ۲۰۰۸ نماینده سادبری در مجلس عوام کانادا و وزیر کابینه در دولت ژان کرتیان بود. وی برای مدتی نیز عضو حزب لیبرال کانادا بوده و با تاجری برجسته در سادبری ازدواج کرد.

Elie Martel

سیاستمدار سابق در انتاریو، کانادا که از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۷ در مجلس قانونگذاری انتاریو به عنوان عضو حزب دموکرات جدید خدمت کرده است.

Tony Martin

سیاستمدار کانادایی که از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۳ عضو نماینده مجلس قانونگذاری انتاریو بود.

Sharon Murdock

سیاستمدار و مدیر کانادایی که از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ عضو حزب دموکراتیک جدید مجلس قانونگذاری انتاریو بود.

André Paiement

نوازنده کانادایی که یکی از برجسته‌ترین هنرمندان فرانسوی-انتاریویی بود که در توسعه بسیاری از نهاد های فرهنگی جامعه نقش اساسی داشت.

Marie-Paule Poulin

سناتور کانادایی پیش از این که استعفای خود را در آوریل ۲۰۱۵ به ثبت برساند، از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ رئیس حزب لیبرال کانادا بود. وی با هنرمند پرتره بین المللی برنارد پوولین ازدواج کرده است.

Tony Ruprecht

سیاستمدار سابق کانادا  که  در سال ۱۹۸۱ عضو مجلس قانونگذاری انتاریو شد و از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۸۷ در کابینه نخست وزیر دیوید پترسون به عنوان وزیر مشغول به کار شد. روپرتخت نماینده پارکودیل تورنتو و سپس حوزه انتخابیه Davenport برای حزب لیبرال انتاریو به مدت ۳۰ سال بود.

Dave Salmoni

مربی حیوانات و تهیه کننده تلویزیونی که شرکت تولیدی خود را در آفریقای جنوبی مستقر ساخت. وی در فیلم‌های حیات وحش نیز تخصص دارد و مستندهای بسیاری را تولید کرده است.

Rosemary Sexton

نویسنده سابق کانادایی که نویسنده کتاب‌های زیراست :

 • The Glitter Girls
 • Confessions of a Society Columnist
 • Home Before Dark

  او به عنوان تأثیرگذارترین مقاله نویس اجتماعی کانادا شناخته شد.

Derwyn Shea

روحانی کلیسا و سیاستمداری در کانادا بود. وی به مدت ۱۲ سال در شهر تورنتو به عنوان سیاستمدار فعالیت کرد و از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۹ به عنوان یکی از اعضای حزب محافظه کار پیشرو در مجلس قانونگذاری انتاریو به فعالیت پرداخت.

John Sola

سیاستمدار سابق در انتاریو، کانادا که از سال۱۹۸۷ تا ۱۹۹۵ به عنوان عضو مجلس قانونگذاری انتاریو فعالیت داشت.  وی در ابتدا یک لیبرال بود، اما مجبور شد حزب خود را به دلیل اختلاف نظرها، ترک کند.

Sylvia Sweeney

تهیه کننده و مجری تلویزیون کانادا

Shawn Swords

بسکتبالیست کانادایی که در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۰ برای کانادا بازی کرد. وی در حال حاضر سرمربی تیم بسکتبال آقایان دانشگاه لارنتین  ویاجرز است.

Stephen Walkom

مربی، فعال و نویسنده کانادایی است. وی در حال حاضر در دانشکده آموزش تحصیلات تکمیلی استانفورد مشغول به فعالیت بوده وعضو انجمن سلطنتی کانادا است. او پروژه دانش عمومی را نیز هدایت می‌کند.

John Willinsky

مربی فعال و نویسنده کانادایی است. ویلینسکی در حال حاضر در دانشکده آموزش و پرورش فارغ التحصیل استانفورد است. او عضو انجمن سلطنتی کانادا است و پروژه دانش عمومی را هدایت می‌کند.

Akolisa Ufodike

کارآفرین، مجری امور مالی و سیاستمدار نیجریایی-کانادایی است. او مدیرعامل Kainji Resources Ltd ، یک شرکت نفت و گاز در نیجریه است. وی هم اکنون به عنوان استادیار حسابداری و دارایی در دانشکده بازرگانی دانشگاه مک اوان در ادمونتون فعالیت می‌کند.

Gary Wilson

سیاستمدار سابق در انتاریو کانادا. وی از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۵ عضو جدید حزب دموکرات در مجلس قانونگذاری انتاریو بود.

 

بودجه دانشگاه لارنتین و تاثیرات اقتصادی این دانشگاه

بودجه‌ی دانشگاه لارنتین نیز همانند دانشگاه‌های دیگر ممکن است در هر سال تحصیلی بر اساس اولویت‌های مختلف کمی متفاوت باشد. سال پیش، هیئت رئیسه دانشگاه لورنتین بودجه ۱۶۱ میلیون دلاری را برای سال‌های ۲۰۱۹- ۲۰۲۰ تصویب كرد. که این بودجه نسبت به سال گذشته رشد۲/۰درصدی یافته است

برخی از مواردی که بودجه امسال دانشگاه به آن‌ها می‌پردازد:

 • برای حمایت از دانشگاهیان از جمله استخدام هیات علمی در برخی از رشته‌های تحصیلی.
 • افزایش بورسیه‌ها و جوایز تحصیلی
 • حفظ سطح خدمات دانشجویی
 • افزایش سرمایه گذاری برای قرار دادن دستیاران اساتید در تدریس مقاطع تحصیلات تکمیلی
 • حمایت از دانشجویان بین المللی

رنکینگ دانشگاه لارنتین

بر اساس سیستم‌های رتبه بندی متفاوت که هر ساله دانشگاه‌ها را در رده‌های مختلف قرار می‌دهند، دانشگاه لارنتین کانادا نیز بر اساس سیستم طبقه بندی QS در سطح کانادا و همچنین در سطح جهانی در جایگاه های زیر قرار گرفته است:

 • رتبه در کانادا: ۵۴
 • رتبه جهانی: ۱۷۰۴

بر اساس مجله مکلینز نیز این دانشگاه رتبه‌های برتری را بدست آورده است.

 • کتابخانه (رتبه سوم)
 • بورسیه‌های تحصیلی (رتبه چهارم)
 • تحقیقات دانشگاهی (رتبه هفتم)
 • جوایز دانشجویی (رتبه هشتم)

رشته ‌‌های تحصیلی در دانشگاه لارنتین در مقاطع مختلف

 رشته ‌های تحصیلی در دانشگاه لارنتین در مقطع کارشناسی

 • جغرافیا
 • پیری شناسی
 • ارتقاء سلامت
 • تاریخ
 • سینتیک بشر
 • مددکاری اجتماعی بومی
 • مطالعات بومی
 • حرکت شناسی
 • مطالعات کار
 • حقوق و عدالت
 • علم لیبرال
 • ریاضیات
 • مهندسی مکانیک
 • مامایی
 • مهندسی معدن
 • زبان‌های مدرن
 • هنر تصویرهای متحرک
 • موسیقی
 • پرستاری
 • مدیریت ماجراجویی در فضای باز
 • فلسفه
 • فیزیک
 • علوم سیاسی
 • روانشناسی
 • پرتو درمانی
 • مطالعات مذهبی
 • بیولوژی ترمیم
 • خدمات اجتماعی
 • جامعه شناسی
 • ورزش و تربیت بدنی
 • روانشناسی ورزش
 • مدیریت ورزش
 • هنر تئاتر
 • مطالعات زنان
 • جانور شناسی
 • مطالعات باستان
 • مردم شناسی
 • باستان شناسی
 • مطالعات معماری
 • علوم اعصاب رفتاری
 • بیوشیمی
 • زیست شناسی
 • زیست شناسی پزشکی
 • فیزیک پزشکی
 • مدیریت کسب و کار (BBA)
 • مدیریت کسب و کار (BBA) آنلاین
 • مهندسی شیمی
 • علم شیمی
 • مطالعات کلاسیک
 • بازرگانی (H.B.Com.)
 • بازرگانی (H.B.Com.) آنلاین
 • مطالعات ارتباطات
 • علوم کامپیوتر
 • علوم زمین
 • محیط زیست
 • اقتصاد
 • آموزش
 • مهندسی
 • انگلیسی – ادب و بلاغت
 • علوم محیط زیست
 • علوم زمین زیست
 • مطالعات زیست محیطی
 • اصول اخلاق
 • هنرهای زیبا
 • شناسایی پزشکی قانونی
 • علم پزشکی قانونی

رشته‌ های تحصیلی در دانشگاه لارنتین در مقاطع تحصیلات تکمیلی

 • معماری
 • زیست شناسی (کارشناسی ارشد)
 • علوم بیومولکولی (دکتری)
 • مدیریت بازرگانی
 • علوم شیمیایی (کارشناسی ارشد)
 • علوم محاسباتی (کارشناسی ارشد)
 • زمین شناسی (کارشناسی ارشد)
 • تاریخ (کارشناسی ارشد)
 • علوم انسانی (کارشناسی ارشد)
 • علوم انسانی میان رشته ای (کارشناسی ارشد)
 • مطالعات انسانی (دکتری)
 • روابط بومی
 • بهداشت بین رشته ای (کارشناسی ارشد یا کارشناسی ارشد)
 • دکترای میان رشته ای بهداشت در مناطق روستایی و شمالی (دکتری)
 • حرکت شناسی
 • علوم مواد (دکتری)
 • ذخایر معدنی و زمین شناسی پرکامبرین (دکتری )
 • مهندسی منابع طبیعی (مهندسی منابع معدنی)
 • مهندسی منابع طبیعی (دکتری)
 • پرستاری (کارشناسی ارشد)
 • فیزیک (کارشناسی ارشد)
 • روانشناسی (کارشناسی ارشد)
 • روانشناسی – کاربردی (کارشناسی ارشد)
 • روانشناسی – تجربی (کارشناسی ارشد)
 • ارتباطات علمی
 • علوم انسانی (دکتری)
 • خدمات اجتماعی
 • کار اجتماعی
 • جامعه شناسی

شرایط مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه لارنتین

شرایط اخذ پذیرش برای دانشجویان مقطع کارشناسی

برای بررسی صلاحیت پذیرش خود باید به سه مورد توجه داشت:

 (۱) شرایط خاص کشور خود

 (۲) شرایط ورود به دانشکده‌های لارنتین 

(۳) صلاحیت و مهارت زبانی برای برنامه‌های انگلیسی و فرانسوی طبق رشته و مقطع مورد نظر

مدارک مورد نیاز برای دانشجویان ایرانی:

 • دیپلم متوسطه
 • مدرک پیش دانشگاهی
 • امتحان ورودی سراسری

برخی از شرایط خاص مورد نیاز برای دانشکده‌های این دانشگاه:

دانشکده هاشرایط خاص پذیرش
دانشکده علوم انسانی و هنرانگلیسی در سطح پیشرفته
دانشکده علوم، مهندسی و معماریرشته‌های معماری: انگلیسی و ریاضیات در سطح پیشرفته
رشته‌های علوم کامپیوتر: انگلیسی و ریاضیات در سطح پیشرفته
رشته های مهندسی: انگلیسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات در سطح پیشرفته
رشته پزشکی قانونی: انگلیسی، زیست شناسی، شیمی و ریاضیات در سطح پیشرفته
رشته پرتو درمانی: انگلیسی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضیات در سطح پیشرفته
رشته های علوم پایه: ریاضیات در سطح پیشرفته
دانشکده مدیریتکارشناسی مدیریت کسب و کار: انگلیسی و ریاضیات در سطح پیشرفته
تربیت بدنی: انگلیسی و ریاضیات در سطح پیشرفته
دانشکده بهداشتپرستاری: انگلیسی، شیمی، زیست شناسی و ریاضیات در سطح پیشرفته
مامایی: انگلیسی، زیست شناسی یا شیمی و علوم اجتماعی در سطح پیشرفته
پیری شناسی: انگلیسی در سطح پیشرفته
کار اجتماعی: انگلیسی در سطح پیشرفته
حرکت شناسی: انگلیسی و شیمی و ریاضیات در سطح پیشرفته
ارتقای سلامت: انگلیسی، شیمی و زیست شناسی در سطح پیشرفته
روانشناسی ورزشی: انگلیسی در سطح پیشرفته
دانشکده آموزشآموزش و هنر: انگلیسی در سطح پیشرفته (دو زبانه)
آموزش و موسیقی: انگلیسی در سطح پیشرفته (شنیداری)
آموزش و علوم: انگلیسی در سطح پیشرفته (دو زبانه) ریاضیات در سطح پیشرفته
ارتقا بهداشت: انگلیسی، شیمی و زیست شناسی در سطح پیشرفته
روانشناسی ورزشی: انگلیسی در سطح پیشرفته
کار اجتماعی: انگلیسی در سطح پیشرفته

شرایط اخذ پذیرش برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه لارنتین

مراحل اخذ پذیرش در این مقاطع به ترتیب زیر است:

 • شرایط مورد نیاز برای رشته مورد نظر خود را بررسی کنید. لازم است تا به سایت دانشگاه رفته و بر روی رشته ی مورد نظر خود کلیک کنید تا شرایط پذیرش با جزئیات کامل در اختیار شما قرار گیرند.
 • در صورتی که با خواندن اطلاعات مورد نظر همچنان جای سوالی برای شما باقی مانده است می توانید به اپراتورهای دانشگاه متصل شده و ابهامات مورد نظر را بر طرف نمایید. برای این کار لازم است به سایت مربوطه مراجعه کنید.
 • اکنون می توانید به صورت آنلاین اپلای کنید.

برای اپلای به این سایت مراجعه فرمایید.

در صورتی که تمایل دارید از مهلت‌های پایانی ثبت نام مطلع شوید به این سایت مراجعه فرمایید.

 • در این مرحله تاییدیه ای را از طرف دفتر پذیرش دانشگاه لارنتین و از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. این ایمیل احتمالا ۷۲ ساعت پس از درخواست شما ارسال می شود. در صورتی که ایمیل را دریافت نکرده اید لازم است تا پوشه ی Spam خود را بررسی نمایید.
 • در این مرحله شما به پورتال متقاضیان دسترسی پیدا می‌کنید. برای فعال کردن درگاه داوطلبان می توانید، به  این آدرس مراجعه کرده و روی نوار زرد New to Laurentian  کلیک کنید.
 • اکنون کلیه‌ی اسناد مورد نیاز را از طریق درگاه مربوطه به این آدرس  ارسال نمایید.
 • تصمیم پذیرش رسمی از طریق درگاه متقاضی شما توسط دفتر پذیرش به شما ارائه می‌شود. اگر سوالی دارید لطفا با [email protected] تماس حاصل فرمایید.

ارسال رونوشت‌ها ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

اثبات مهارت‌های زبانی نیز لازم است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه لارنتین

 • زبان انگلیسی

اگر زبان اصلی شما انگلیسی نیست، باید مدارکی راجع به مهارت زبان انگلیسی خود از طریق یکی از شرایط ورود یا آزمون استاندارد زبان  که در ادامه به آن ها می‌پردازیم ، ارائه دهید.

آزمون اثبات توانایی زبان انگلیسی

حداقل نمره مورد نیاز

آزمون تافل

Test Of English as a Foreign Language

آزمون اینترنتی تافل (IBT): جمع کل ۸۸

آزمون کامپیوتری تافل (CBT): جمع کل ۲۳۰

آزمون آیلتس آکادمیک

International English Language Testing System

جمع کل: ۶.۵

نمره ی هیچ بخشی کمتر از ۶ نباشد.

آزمون کمبریج

Cambridge Assessment English

C1 در سطح پیشرفته

C2 و نمره ی بالاتر از ۱۷۶ در آزمون کمبریج

CanTEST

Canadian Test of English for Scholars and Trainees

جمع کل: ۴.۵

نمره ی هیچ بخشی کمتر از ۴ نباشد.

CAEL

Canadian Academic English Language Assessment

جمع کل: ۷۰

نمره ی هیچ بخشی کمتر از ۶۰ نباشد.

آزمون PTE آکادمیک

Pearson Test of English

جمع کل: ۶۰

آزمون دولینگو

DuoLingo English Test

*دقت داشته باشید که این آزمون به دلیل بیماری کووید-19 و همچنین بسته بودن مراکز آیلتس و تافل به طور موقتی قابل قبول است.

حداقل نمره ی مورد نیاز : ۱۱۰

دقت داشته باشید که این آزمون‌ها  فقط دو سال دارای اعتبار هستند و لازم است تا از طریق مرکز آزمون مورد نظر، به دانشگاه لارنتین فرستاده شوند. درغیر این صورت فاقد اعتبارخواهند بود. فرستادن مدرک پذیرش در این آزمون از طریق فکس، ایمیل، ارسال کپی قابل قبول نیست.

دانشجویان همچنین می‌توانند نسخه‌های غیررسمی از نمره زبان خود را در این سایت بارگذاری کنند. اما ، این امر منجر به مشروط شدن پذیرش تا زمان دریافت مدرک اصلی خواهد شد.

 • زبان فرانسه:

برای پذیرش در رشته‌های ارائه شده توسط دانشگاه لارنتین که زبان آموزش آن‌ها فرانسوی است و یا رشته‌های ارائه شده که به صورت دو زبانه هستند، دانشجویان باید یکی از معیارهای زیر را رعایت کنند:

 • گذراندن سه سال تحصیل تمام وقت در دبیرستان یا مؤسسه‌یِ آموزش زبان فرانسوی (مدارک باید توسط دانشجو تهیه شود)
 • کسب حداقل نمره ی C1 (سطح پیشرفته) در آزمون Test de connaissance du français (TCF)
 • کسب حداقل نمره ی C1 (سطح پیشرفته) در بخش نوشتاری آزمون Test d’évaluation du français (TEF)
 • کسب حداقل نمره ی C1 (سطح پیشرفته) در Diplôme approfondi de langue française (DALF)

ددلاین اپلای دانشگاه لارنتین

مهلت پایانی ثبت نام برای رشته‌ها و دانشکده‌های مختلف و همچنین در سال‌های مختلف با یگدیگر متفاوت است.

مقطع کارشناسی:

 • علوم ارتباطات: ۱ مارس (ترم پاییز)

مقطع کارشناسی ارشد:

 • معماری: ۱ فوریه (ترم پاییز)
 • زیست شناسی: ۱ ژوئیه (ترم پاییز) / ۱ نوامبر (ترم زمستان) / ۱ مارس (ترم بهار)
 • مدیریت کسب و کار: ۱۵ ژوئیه (ترم پاییز) / ۱ نوامبر (ترم زمستان) / ۱ مارس (ترم بهار)
 • علوم محاسباتی: ۱ اوت (ترم پاییز) / ۳ دسامبر (ترم زمستان) / ۱۵آوریل (ترم بهار)
 • پزشکی قانونی: ۱ فوریه (ترم پاییز)
 • زمین شناسی: ۱ اوت (ترم پاییز) / ۱ دسامبر (ترم زمستان) / ۱ آوریل (ترم بهار)
 • تاریخ: ۲۷ فوریه (ترم پاییز)
 • روابط بومی: ۱۵ آوریل (ترم پاییز)
 • بهداشت بین رشته ای: ۲۸ فوریه (ترم پاییز)
 • علوم مهندسی: ۱ مه (ترم پاییز)، ۱ نوامبر (ترم زمستان)، ۱ مارس (ترم بهار)
 • پرستاری: ۱فوریه (ترم پاییز)
 • فیزیک: ۱ مارس (ترم پاییز)، ۱ نوامبر (ترم زمستان)، ۱ ژانویه (ترم بهار )
 • پرستاری و مراقبت‌های اولیه: ۱ فوریه (ترم پاییز)
 • روانشناسی (کاربردی و آزمایشی): ۱ فوریه (ترم پاییز)
 • علوم ارتباطات: ۱ مارس (ترم پاییز)
 • کار اجتماعی: ۱۵ فوریه (ترم پاییز)
 • جامعه شناسی: ۱ فوریه (ترم پاییز)

مقطع دکتری :

 • علوم بیومولکولی: ۱ فوریه (ترم پاییز)
 • مطالعات علوم انسانی: ۳۱ مارس (ترم پاییز)، ۱ نوامبر (زمستان)
 • علوم مواد: ۱ فوریه (ترم پاییز)
 • ذخایر معدنی و زمین شناسی پرکامبرین: ۱ اوت (ترم پاییز) / ۱ دسامبر (ترم زمستان) / ۱ مارس (ترم بهار)
 • علوم مهندسی: ۱ مه (ترم پاییز)، ۱ نوامبر (ترم زمستان)، ۱ مارس (ترم بهار)

برای کسب اطلاعات دقیق تر اینجا کلیک کنید.

هزینه ‌ها و شهریه دانشگاه لارنتین

شهریه‌ی دانشجویان دانشگاه لارنتین ممکن است بر اساس هر سال، ترم تحصیلی، دانشکده و رشته مورد نظر شما متفاوت باشد. در جدول زیر برخی از هزینه‌ها به صورت میانگین بر آورد شده است:

دانشجویان

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویان بومی

۵۰۰۰-۷۵۰۰ دلار آمریکا

 یورو ۳۷۰۰-۵۵۰۰

۵۰۰۰-۷۵۰۰  دلار آمریکا

۳۷۰۰-۵۵۰۰ یورو

دانشجویان بین المللی

۱۷۵۰۰-۲۰۰۰۰ دلار آمریکا

۱۲۹۰۰-۱۴۷۰۰ یورو

۱۷۵۰۰-۲۰۰۰۰ دلار آمریکا

۱۲۹۰۰-۱۴۷۰۰ یورو

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات دقیق‌تر دارید بهتر است به سایت اصلی دانشگاه لارنتین قسمت شهریه مراجعه فرمایید.

بورسیه‌ ها و کمک ‌هزینه بین ‌المللی دانشگاه لارنتین

یکی از نکات کلیدی برای انتخاب دانشگاه مناسب، پیدا کردن مکانی است که در آن احساس راحتی کنید و مورد حمایت واقع شوید به طوری که این دانشگاه شما را در مسیر موفقیت قرار دهد. دانشگاه لارنتین برای کمک به شما در دستیابی به اهداف آموزشی، شغلی و شخصی از راه بورسیه‌های تحصیلی و همچنین جوایز دانشجویی که معمولا براساس معدل پذیرش به دانشجویان اهدا می‌شود، از شما حمایت می‌کند تا بهترین جایگاه را طبق صلاحیت و شایستگی فردی و اجتماعی خود به دست آوردید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ بورسیه ی تحصیلی:

بورسیه‌های تحصیلی فقط به دانشجویان تمام وقت تعلق می‌یابد.

دانشجویانی واجدالشرایط بورسیه‌ی تحصیلی هستند که ۷۵ درصد از معدل خود یا معادل آن که B + است را به دست آورده باشند. 

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲ سال و دانشجویان مقطع دکتری به مدت ۴ سال واجد الشرایط بورسیه های تحصیلی هستند.

*ارزش این بورسیه‌های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد واجد شرایط، ۶۰۰ دلار و برای دانشجویان دکتری  ۱۲۰۰ دلار است.

 • بورسیه‌ها و کمک هزینه بین‌المللی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

دانشجویان برجسته بین المللی ممکن است واجد شرایط ارزشمندترین بورسیه‌های تحصیلی در کانادا باشند!

معدل

ارزشمندترین بورسیه‌های تحصیلی

شرایط اعطای این بورسیه‌های تحصیلی

کسب۹۰ تا ۱۰۰ درصد از معدل

این بورسیه تحصیلی ممکن است به ارزش بیش از ۶۰۰۰۰ دلار باشد.

۱۵۰۰۰ دلار در سال اول، این بورسیه ممکن است در سال‌های بعد نیز بر اساس معدل برای دانشجویان قابل تمدید باشد.

کسب ۸۰ تا ۸۹.۹ درصد از معدل

این بورسیه تحصیلی ممکن است به ارزش بیش از ۴۰۰۰۰ دلار باشد.

۱۰۰۰۰ دلار در سال اول، این بورسیه ممکن است در سال‌های بعد نیز بر اساس معدل برای دانشجویان قابل تمدید باشد.

معدل‌های تحصیلی به طور خودکار و بر اساس نمره ی معادل و جداول خدمات آموزش جهانی محاسبه می شوند. معدل متوسط ۷.۵ معادل ۸۰ درصد از معدل است.

این بورسیه‌های تحصیلی بر اساس معدل به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی تعلق گرفته اما دانشجویان رشته های زیر از این مورد مستثنی هستند:

معماری، آموزش، پزشکی قانونی، حرکت‌شناسی، مهندسی مکانیک، مامایی، پرستاری، ارتوپونی، پرتودرمانی، کار اجتماعی و مدیریت ورزشی

دیگر بورسیه‌های تحصیلی عبارت اند از :

بورسیه‌های تحصیلی

شرایط اخذ آن‌ها و مقدار بورسیه

Dean’s Entrance Scholarship

این بورسیه‌ی تحصیلی به هر دانشجو فقط یکبار تعلق می‌گیرد و قابل تمدید نیست.

این بورسیه به ارزش ۱۵۰۰ دلار بوده و برای دانشجویان کارشناسی ارشد جدیدالورود در دسترس است. گفتنی است ارزش این بورسیه برای دانشجویانی که بیش از ۹۰ درصد از معدل خود را کسب کرده اند حدود ۳۰۰۰ دلار است.

این بورسیه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در مدیریت بازرگانی وجود ندارد.

دانشجویان بین المللی واجد شرایط این بورسیه ی تحصیلی هستند.

OGS

درخواست اخذ این بورسیه باید یک سال قبل از تاریخ شروع مطالعه مورد نظر تنظیم گردد (به عنوان مثال اگر دانشجویی قصد دارد در سپتامبر ۲۰۲۰ شروع به کار کند، باید در سال ۲۰۱۹ درخواست خود را تکمیل نماید) حتی اگر داوطلب چنین بورسیه‌ای هنوز به طور رسمی وارد دانشگاه نشده است می‌تواند تقاضای این بورسیه را ارسال نماید

دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط این بورسیه‌ی تحصیلی هستند.

Tri-Council (SSHRC, CIHR, NSERC)

این بورسیه‌ی تحصیلی نیز همانند بورسیه ی OGS است. درخواست اخذ این بورسیه نیز باید یک سال قبل از تاریخ شروع مطالعه مورد نظر تنظیم گردد.

شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم دارند واجد شرایط این بورسیه‌ی تحصیلی هستند.

LU Internal Scholarships

لیست کاملی از بورسیه‌های تحصیلی (از جمله اطلاعات مربوط به درخواست و مهلت‌ها) از طریق دانشکده تحصیلات تکمیلی در دسترس است.

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه لارنتین

دانشگاه لارنتین کانادا پنج اقامتگاه منحصر به فرد دانشجویی را تحت نظارت پردیس اصلی و سه مورد دیگر را واقع در پردیس اصلی لارنتین و تحت نظارت دانشکده های فدرال ارائه می‌دهد.

این اقامتگاه‌های دانشجویی به شرح زیر است:

اقامتگاه‌های دانشجویی دانشگاه لارنتین

برخی از امکانات و اطلاعات در مورد این اقامتگاه‌ها

Single Student Residence

این اقامتگاه‌های دانشجویی به سبک آپارتمانی است که داری ۴ یا ۶ واحد بوده و امکاناتی اعم از اتاق نشیمن ، آشپزخانه و حمام  را در خود جای داده است. در کل این مجموعه ظرفیتی ۳۸۷ دانشجویی دارد که آن‌ها را در ۷۲ اتاق جای داده اند. برخی از امکانات این خوابگاه شامل موارد زیر است:

 • فروشگاه
 • اتاق کامپیوتر
 • اتاق پست
 • اتاق بازی
 • کافه
 • و سایر موارد دیگر

این اقامتگاه در سال ۲۰۱۳ مورد بازسازی قرار گرفت و حدود ۵.۹ میلیون دلار صرف آن شد.

University College Residence

این اقامتگاه دانشجویی یک ساختمان مشترک ده طبقه است که دارای اتاق‌های یک نفره و دو نفره (مشترک) بوده و برای سکونت ۲۴۰ دانشجو آماده‌ی خدمت رسانی است. این اقامتگاه نیز به خیابان اصلی دانشجو متصل شده است و به دانشجویان امکان دسترسی به همان امکانات در دسترس دانشجویان SSR را می دهد.

Married/Mature Student Residence

این اقامتگاه دانشجویی برای دانشجویانی است که بیش از ۹۰ واحد درسی از دانشگاه را گذرانده‌اند، آپارتمان های مبله ارائه می‌دهد. به طور کلی، آرام‌ترین اقامتگاه در دانشگاه لارنتین این خوابگاه است. در این اقامتگاه امکاناتی اعم از یک اتاق خواب، یک اتاق نشیمن، حمام و آشپزخانه وجود دارد.

The West Residence

 اقامتگاه شرقی جدید در سال ۲۰۰۷ تکمیل شده است. این اقامتگاه  برای دانشجویانی طراحی شده که حداقل دو سال را در دانشگاه بوده و ۶۰  واحد درسی را گذرانده اند. این مکان از اتاق‌های مشابه به سبک آپارتمانی تشکیل شده و هزینه‌ای معادل ۱۴.۵ میلیون دلار کانادا دارد.

Thorneloe Residence

اقامتگاه تورنلو، ظرفیتی ۵۸ نفری دارد. این اقامتگاه دارای آشپزخانه های بزرگ، سونا و اتاق‌های معمولی است. در سال ۲۰۰۴ دفاتر اداری سابق به ۴ سوییت دانشجویی در این مجموعه تبدیل شدند.

Lucien Matte Residence

اقامتگاه لوسین مات، ظرفیتی ۱۷۴ نفری دارد که شامل ۹۲ اتاق یک نفره و ۴۱ اتاق دو نفره است. اقامتگاه لوسین مات، گرچه تحت نظر کلیسای کاتولیک روم است، اما از کلیه مذاهب استقبال به عمل می آورد.

Huntington Residence

اقامتگاه هانتینگتون ظرفیتی ۱۸۴ دانشجویی دارد که به سبک خوابگاهی اداره می‌شود. آشپزخانه‌ها و سالن های تلویزیون در هر دو طبقه وجود دارند. محل اقامت به مجموعه دانشگاهی متصل شده که شامل کلاس‌های درس و کتابخانه است. اقامتگاه هانتینگتون وابسته به کلیسای کانادا است، اما محدودیتی در وابستگی مذهبی  وجود ندارد

East Residence

جدید ترین اقامتگاه دانشجویی این اقامتگاه است که در سال تحصیلی ۲۰۱۲-۲۰۱۳ تکمیل شده است. این ساختمان ۱۲ طبقه دارد و برای دانشجویان سال آخری است که حداقل۶۰ واحد درسی را گذرانده باشند. این خوابگاه دانشجویی ۶۲  اتاق دارد که به صورت خودگردان اداره می‌شود. هر واحد دارای سه یا چهار اتاق خواب یک نفره، اتاق نشیمن، آشپزخانه و دو حمام است. این اتاق‌ها امکاناتی اعم از تلویزیون، اینترنت پر سرعت و تلفن  دارد. علاوه بر این امکانات، این اقامتگاه به خیابان اصلی دانشگاه متصل شده است.

 

شهر دانشگاهی سادبری ایالت انتاریو که دانشگاه لارنتین در آن واقع شده است

سادبری شهری در انتاریو، کانادا است و طبق سرشماری سال ۲۰۱۶، بزرگترین شهر در شمال انتاریو با جمعیتی حدود ۱۶۱،۵۳۱ نفر است. این شهر در منطقه ی آب و هوایی مرطوب قاره‌ای قرار گرفته و دارای تابستان‌های گرم و و مرطوب و زمستان‌های طولانی، سرد و برفی است. بالاترین درجه حرارت که تاکنون در سادبری به ثبت رسیده ۴۱.۱ درجه سانتیگراد در ۱۳ ژوئیه سال ۱۹۳۶ و کمترین دما که تاکنون ثبت شده است در ۲۹ دسامبر ۱۹۳۳ منفی۴۸.۳ درجه سانتیگراد است. این شهر به دلیل داشتن دریاچه‌های زیاد به شهر دریاچه‌ها شناخته می شود. این دریاچه‌ها، پیست‌های اسکی و هاکی روی یخ، انواع موزه‌ها و فستیوال‌های سالانه به جذابیت این شهر اضافه کرده‌اند