تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

تحصیل با مدرک کاردانی کانادا

تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

برخی از اشخاص متقاضی ادامه تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی نگرانی‌هایی در این زمینه دارند از جمله این که آیا مدرک کاردانی آن‌ها در کانادا مورد پذیرش قرار می‌گیرد یا خیر و این که آیا واحدهای درسی گذرانده شده با برنامه آموزشی که قصد شرکت در آن را دارند تطبیق داده می‌شود یا باید واحدهای مذکور را مجددأ پشت سر بگذرانند. هزینه ادامه تحصیل با مدرک کاردانی نیز یکی دیگر از مواردی است که ذهن متقاضیان را مغشوش کرده است. دست یافتن به پاسخ این سوالات، راهنمای بسیار ارزنده‌ای برای ادامه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا است. برای کسب اطلاعات لازم، با ما همراه باشید.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

همچنین میتوانید در مقاله راه های مهاجرت به کانادا اطلاعات دقیقی در مورد جزئیات مهاجرت به کانادا کسب کنید

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

انتقال واحدهای درسی برای تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

 متقاضیان تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی، باید واحدهای درسی خود را با برنامه آموزشی که در آن ثبت‌نام کرده‌اند تطبیق بدهند. انعطافی که مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در کانادا برای تطبیق دروس و انتقال واحدهای درسی گذرانده شده از خود نشان می‌دهند، باعث شده تا متقاضیان زیادی برای تحصیل در کانادا اقدام کنند. با ارائه لیست ریز نمرات، مرکز آموزشی در کانادا، واحدهای گذرانده شده را حذف می‌کند و شما ملزم به سپری کردن واحدهای باقی‌مانده خواهید شد. در کانادا به این سیستم، credit transfer گفته می‌شود که هم برای دانشجویان خارجی و هم کانادایی قابل استفاده است.

مزایای تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

مهم‌ترین مزیتی که برای تحصیل با مدرک کاردانی کانادا می‌توان مطرح نمود، این است که متقاضی برای گذراندن واحدهای درسی دوره کاردانی می‌تواند با رقابت کم‌تری وارد کالج شود و برای ادامه تحصیل خود در دانشگاه‌های کانادا ثبت‌نام کند. بنابراین اگر از رزومه قوی برخوردار نیستید یا نمی‌توانید مدرک زبان خود را با نمره مورد نظر دانشگاه‌های کانادا دریافت کنید، بهتر است برای ورود به کالج اقدام کنید و مدرک کاردانی خود را از کالج کانادا دریافت کنید. پس از پایان دوره کاردانی با تسلط بیشتر بر زبان انگلیسی یا فرانسوی، برای ورود به دانشگاه اقدام کنید.

بازار کار در کانادا برای محصلین با مدرک کاردانی

با توجه به نرخ پایین بیکاری در کانادا و رونق بازار کار در این کشور، تعداد زیادی از دانشجویان پس از دریافت مدرک کاردانی در کانادا مشغول به تحصیل هستند. حتی می‌توان گفت که بسیاری از دانشجویان با هدف یافتن کار بعد از اتمام تحصیل، در دوره‌های آموزشی کانادا شرکت می‌کنند.

برخی از دانشجویان نیز که مدرک کاردانی خود را در خارج از کانادا دریافت کرده‌اند در کانادا ادامه تحصیل می‌دهند و بعد از اتمام تحصیل، به بازار کار کانادا ورود پیدا می‌کنند.

تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی به همراه بورسیه تحصیلی

متقاضیانی که قصد دارند با مدرک کاردانی در یکی از دانشگاه‌های کانادا ادامه تحصیل بدهند باید به این نکته دقت کنند که تعداد بورسیه‌های تحصیلی برای متقاضیانی که از مقطع کاردانی می‌خواهند به یکی از دانشگاه‌های کانادا ورود پیدا کنند در مقایسه با دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری کم‌تر است. همین محدودیت باعث شده است تا رقابت زیادی برای دریافت پذیرش تحصیلی رایگان در بین متقاضیان شکل بگیرد. ارائه مدال‌های علمی و گواهی اختراع کمک موثری برای دریافت بورسیه تحصیلی جهت تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا محسوب می‌شود. همچنین  مهارت شما در زمینه‌های هنری و ورزشی نیز نشان از چند بعدی بودن توانایی‌هایتان دارد  و می‌تواند برای دریافت بورسیه تحصیلی به شما کمک کند.

پادکست بشنوید!

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی همراه با انجام کار دانشجویی

اگر قصد دارید با مدرک کاردانی در کانادا مشغول به تحصیل بشوید امکان انجام کار دانشجویی هم‌زمان با تحصیل برای شما وجود دارد. شما می‌توانید حداکثر 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازید که البته  این زمان در طول مدت تعطیلات به 40 ساعت در هفته افزایش می‌یابد. لازم به ذکر است که برای انجام کار دانشجویی، همراه با تحصیل در مقطع کاردانی، باید به عنوان دانشجوی تمام وقت در کانادا در حال تحصیل باشید. جالب است بدانید که برای انجام کار دانشجویی نیازی به دریافت ویزای کاری کانادا ندارید. همچنین دانشجویان ملزم به انجام کار مرتبط با رشته تحصیلی خود نیستند.

دانشجویان می‌توانند در محیط دانشگاه یا در خارج از دانشگاه کار دانشجویی انجام بدهند. دانشجویانی که هنوز برنامه تحصیلی آن‌ها در کانادا، آغاز نشده است حق انجام کار دانشجویی را ندارند.

پادکست بشنوید!

کارهای دانشجویی در کانادا چه مقدار درآمد دارند؟

پذیرش دانشگاه ‌های کانادا برای تحصیل با مدرک کاردانی

برای ادامه تحصیل با مدرک کاردانی در دانشگاه‌های کانادا، در گام اول باید دانشگاه مورد نظر خود را برای تحصیل انتخاب کنید سپس برای به دست آوردن اطلاعات کامل در رابطه با شیوه پذیرش باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید. ادامه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا، مستلزم ارائه رزومه خیلی قوی نیست و شما برای ورود به مقطع بالاتر، سختی کم‌تری را در مقایسه با دوره کارشناسی ارشد و دکتری متحمل خواهید شد. اما تسلط بر زبان انگلیسی برای هر شخصی که قصد تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا دارد امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. البته مهارت‌های ورزشی و توانایی در کارهای هنری نیز تا حد زیادی در موفقیت شما برای ادامه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا تاثیر‌گذار خواهد بود.

اطلاعات جامع ریکوایرمنت های دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

پروسه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

 • شما در گام اول برای تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا باید با یکی از اساتید در دانشگاه مورد نظر خود درکانادا از طریق ارسال ایمیل ارتباط برقرار کنید. اگر موفق به دریافت پذیرش از استاد مربوطه بشوید و او شما را به عنوان دانشجوی خارجی تایید شده بپذیرد، به دانشگاه معرفی خواهید شد و دانشگاه نیز نامه پذیرش را برای شما ایمیل خواهد کرد.
 • باید برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا از طریق سفارت این کشور اقدام کنید. شما می‌توانید برای ارسال مدارک جهت صدور ویزای تحصیلی کانادا از سایت CIC استفاده کنید. اگر مدارک شما از سوی سفارت کانادا تایید شود زمانی برای مصاحبه حضوری مشخص خواهد شد که در تاریخ مشخص شده باید به سفارت کانادا مراجعه نمایید. سفارت کانادا در ایران تعطیل است و اکثر متقاضیان تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا برای دریافت ویزای تحصیلی معمولأ جهت مصاحبه حضوری، سفارت این کشور در ترکیه یا امارات را انتخاب می‌کنند.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

اشخاصی که قصد دارند پس از دریافت مدرک کاردانی، خواه از خارج از کانادا مدرک خود را دریافت کرده باشند یا در یکی از کالج‌های کانادا تحصیل کرده باشند اگر بخواهند تحصیلات خود را با ورود به دانشگاه‌های کانادا ادامه بدهند لازم است بدانند که در این دوره تحصیلی نیز می‌توانند به عنوان دانشجوی همراه با تسهیلات در دانشگاه بدون پرداخت شهریه مشغول به تحصیل بشوند. اگر برای دریافت پذیرش تحصیلی همراه با آموزش رایگان موفق نشدید، جای نگرانی نیست زیرا وام‌هایی که بانک‌های کانادایی به دانشجویان پرداخت می‌کنند تا حد زیادی مشکلات مالی شما را برای تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا حل خواهد کرد. شما می‌توانید بابت شهریه هر ترم تحصیلی و هزینه‌های زندگی در کانادا از بانک وام دریافت کنید. بازپرداخت وام‌ها از زمانی که بانک تعیین می‌کند شروع خواهد شد.

پادکست بشنوید!

هزینه اپلای تحصیلی کانادا در سال 2022 چقدر است؟

شرایط ادامه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا

برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی با مدرک کاردانی، ممکن است دانشگاه‌های کانادا شرایط متفاوتی را در نظر داشته باشند. در کانادا، هر دانشگاه، هدف مشخصی را دنبال می‌کند و حتی برخی از آن‌ها با در نظر داشتن شعار مشخصی، برنامه‌های آموزشی خود را انجام می‌دهند. همین اهداف در امکان ادامه تحصیل با مدرک کاردانی تاثیرگذار است. اما برخی از شرایط به طور کلی در تمام دانشگاه‌های کانادا برای ورود دانشجویان به مقاطع تحصیلی بالاتر، رعایت می‌شوند که در این بخش به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

 • ریز نمرات دوره دبیرستان ممکن است از سوی برخی از دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل با مدرک کاردانی در دانشگاه‌ کانادا درخواست شود.
 • ارائه مدرک زبان. معمولا دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل با مدرک کاردانی را دارند، ارسال مدرک زبان با نمره تعیین شده را لازم می‌دانند. مدرک زبان تافل و آیلتس، مورد قبول اکثر دانشگاه‌ها در کانادا هستند. شما باید توانایی حضور در کلاس‌های درس دانشگاهی را که دروس آن به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند داشته باشید. اگر در آزمون زبان تافل شرکت می‌کنید نمره شما نباید کم‌تر از 86 باشد همچنین مهارت شما در بخش‌های مختلف آزمون نباید کم‌تر از 21 باشد. اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید باید بتوانید در این آزمون، حداقل نمره 6.5 را کسب کنید و نمره هیچ مهارتی نباید کم‌تر از 5 باشد. اگر قصد تحصیل در یک دانشگاه فرانسه زبان را دارید باید مدرک زبان فرانسه ارائه نمایید.
 • داشتن پاسپورت معتبر. مدت اعتبار پاسپورت باید زمان حضور در کانادا را پوشش دهد. اگر قصد تحصیل در ایالت کبک را دارید علاوه بر پاسپورت معتبر، مدرک دیگری تحت عنوان caq را باید دریافت کنید.

عکس الصاق شده به پاسپورت باید 35 میلی‌متر در 45 میلی‌متر باشد. همچنین عکس باید جدید باشد.

 • گواهی عدم سوء پیشینه. این مدرک را باید از پلیس دریافت کنید
 • گواهی سلامت. این مدرک نشان می‌دهد که بیماری خاصی ندارید.

در زمان مصاحبه با کارمند سفارت کانادا باید او را متقاعد کنید که پس از پایان تحصیل، کانادا را ترک خواهید کرد. اگر در زمان مصاحبه، کارمند سفارت متوجه موردی شود که شما را برای اقامت در کانادا پس از پایان تحصیل، پای‌بند می‌کند ممکن است از صدور پاسپورت، ممانعت به عمل بیاورد.

تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی برای دوره ‌های کوآپ

متقاضیانی که به دنبال تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی هستند اکثرا تمایل دارند که به سرعت به بازار کار در کانادا ورود پیدا کنند. این دسته از اشخاص لازم است در دوره‌های کوآپ شرکت کنند. دوره کوآپ از لحاظ زمانی به دو بخش تقسیم می‌شوند. در دوره اول، کارآموز ملزم به تحصیل و گذراندن دروس است و در دوره دوم در کلاس‌های عملی حضور پیدا می‌کند. دوره‌های کوآپ از 12 ماه تا 3 سال متغیر است و هزینه شرکت در آن نیز تقریبا 12 هزار دلار تا 25 هزار دلار کانادا است. اشخاصی که با داشتن مدرک کاردانی، قصد اقامت دارند در کانادا اقامت داشته باشند بهتر است در دوره‌های کوآپ شرکت کنند زیرا در مقایسه با تمام برنامه‌های مشابه در کانادا، کوآپ، اعتبار بیشتری دارد و بعد از پایان دوره، با نگرانی کم‌تری موفق به دریافت مجوز اقامت در کانادا خواهید شد. شرکت‌کنندگان در دوره کو‌آپ به دلیل کسب تجارب ارزشمند می‌توانند در کانادا مشغول به کار بشوند.

تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی و اقامت پس از تحصیل

اگر جزء آن دسته از محصلینی هستید که به قصد اقامت پس از تحصیل در کانادا این کشور را انتخاب نموده‌اید لازم است که تا حداکثر 180 روز پس از ثبت آخرین نمره مربوط به دروس خود در مرکز آموزشی که در حال تحصیل در آن هستید برای دریافت مجوزی با عنوان pgwp اقدام کنید. برخی از دانشجویان در بازه زمانی که در حال انجام پروسه قانونی برای دریافت مجوز مذکور هستند، با انقضای مجوز حضور در کانادا مواجه می‌شوند در این صورت باید برای ادامه اقامت خود در کانادا یکی از راه‌های زیر را در پیش بگیرید:

 • دریافت گواهی میهمانی ( (visitor  record
 • ترک کانادا و اقدام برای دریافت مجوز pgwp از خارج از کانادا.

اگر مجوز حضورتان در کانادا منقضی شود و شما همچنان به اقامت خود در این کشور ادامه بدهید، حضور شما در کانادا غیر قانونی تلقی خواهد شد و به پرداخت جریمه محکوم خواهید شد. البته در مورادی نیز دادگاه‌ها کانادایی، حکم اخراج صادر می‌کنند که چنین حکمی، ورود مجدد شما را به کانادا با مشکل مواجه خواهد کرد.

وقتی مجوز pgwp  را دریافت می‌کنید ممکن است این سوال برای شما مطرح ‌شود که مجوز مذکور، تا چه زمانی معتبر است. در پاسخ باید گفت که اعتبار این مجوز بستگی به طول دوره تحصیل شما در کانادا دارد. اگر در برنامه‌های تحصیلی کمتر از هشت ماه، شرکت کرده باشید اصلا نباید برای دریافت pgwp اقدام کنید. اگر در یک بازه زمانی 8 ماه تا 2 سال در کانادا تحصیل کرده باشید معادل همان مدت، مجاز به حضور در کانادا هستید. مثلا اگر 9 ماه در یکی از مراکز آموزش عالی در کانادا تحصیل کرده باشید، می‌توانید به مدت 9 ماه در کانادا اقامت داشته باشید. اگر جزء اشخاصی هستید که در برنامه‌های آموزشی بیش از 2 سال در کانادا حضور داشته‌اید امکان اقامت به مدت 3 سال پس از پایان تحصیل در کانادا را دارید.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل در کانادا با مدرک کاردانی فراهم شده است؟

شما برای ادامه تحصیل با مدرک کاردانی باید نمرات اخذ شده خود را در سیستم آموزشی این کشور معادل سازی کنید. با این کار، مشخص خواهد شد که نیاز به گذراندن چه واحدهایی برای ادامه تحصیل در رشته مورد نظر خود را خواهید داشت. پس از طی کردن مراحل معادل سازی، سیستم آموزشی این کشور به شما خواهد گفت که ملزم به گذراندن چه پیش نیازهایی برای ورود به رشته مورد نظر هستید.

آیا اقدام با مدرک کاردانی برای ادامه تحصیل کانادا مزایایی دارد؟

بله. با اقدام توسط مدرک کاردانی شما می‌توانید به راحتی و از ابتدا با نظام آموزشی این کشور آشنا شوید و در یک شرایط با رقابت پایین به تحصیل خود ادامه دهید. همچنین، در صورت اقدام به ویزای تحصیلی با مدرک پایین‌تر از کارشناسی و کارشناسی ارشد، فرصت بیشتری برای تمرکز روی تحصیل و افزایش نمره زبان برای مقاطع بالاتر در این کشور خواهید داشت.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کاردانی وجود دارد؟

در این مقطع تحصیلی نیز کمک هزینه‌هایی ارائه شده است اما تعداد آن نسبت به مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد کمتر است. با این شرایط، شما می‌توانید برای موقعیت‌های داخل یا خارج از دانشگاه اقدام کنید. همچنین، در کنار کمک هزینه‌های تحصیلی، شغل‌های دانشجویی نیز می‌توانند گزینه مناسبی برای تامین بخشی از هزینه‌های تحصیل یا زندگی باشند.

هزینه تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در این کشور وابسته به مدرک خاصی نیست و شما باید مقطع تحصیلی مورد نظر را برای محاسبه هزینه‌ها در نظر بگیرید.

چه مدارکی برای ارسال به دانشگاه برای تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا نیاز است؟

شما باید ترجمه مدرک و ریز نمرات خود، مدرک هویتی، مدرک زبان و گواهی‌هایی مانند سلامت و عدم سوء پیشینه را بر اساس درخواست دانشگاه و سفارت آماده کرده و ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید