اپلای زیست شناسی

اپلای رشته زیست شناسی

زیست شناسان در این رشته به مطالعه ی رفتارها و ویژگی های جانداران می پردازند. آن ها همچنین با استفاده از علم زیست شناسی در می یابند که چگونه موجودات تکامل یافته اند. بررسی ژن ها و بررسی چگونگی انتقال صفات موروثی از مهم ترین مسائلی است که در این حوزه مورد مطالعه قرار می گیرد. رشته زیست شناسی علاقه مندان بسیار زیادی دارد و در عین حال تنوع و فعالیت در این حوزه بسیار زیاد است.

هر ساله علاقه مندان بسیاری برای تحصیل در این رشته اپلای می کنند. این رشته دارای شرایط و الزامات خاصی است که قبل از اپلای باید آن را بدانید. بنابراین، با ما در تیم مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته ی زیست شناسی در اختیار شما قرار دهیم.

لینک های مفید!

مراحل اپلای زیست شناسی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته زیست شناسی

اگر بخواهیم زیست شناسی را ساده بیان کنیم، زیست شناسی علمی است که زندگی موجودات زنده را مطالعه می کند. این ویژگی ها عمدتا شامل ساختار فیزیکی، فرایندهای شیمیایی، کنش و واکنش های مولکولی، مکانیسم های فیزیولوژیک، توسعه و تکامل آن ها است. با وجود پیچیدگی این علم، برخی از مفاهیم به یادگیری آن کمک شایانی کرده است. زیست شناسی سلولی را به عنوان واحد اساسی زندگی، ژن ها را به عنوان انتقال دهنده های موروثی و تکامل را به عنوان عاملی در نظر می گیرند که عوامل موثر در انقراض یا تولید مثل و تکامل موجودات را بررسی می کند. مرز بین تشخیص انواع گرایش های زیست شناسی بسیار باریک است و علاقه مندان برای ورود به این رشته در ابتدا باید نوع گرایشی که می خواهند در آن مشغول به تحصیل شوند را انتخاب کنند. زیست شناسی نظری، از روش های ریاضی برای تدوین مدل های کمی استفاده می کند. در حالی که زیست شناسان تجربی آزمایش های عملی و تجربی را برای درک پدیده های زیستی زندگی در نظر می گیرند.

برای تحصیل راحت تر و مطالعه در حوزه ی زیست شناسی آن را به دسته های گوناگونی تقسیم می کنند. البته همه این گرایش ها به هم مرتبط هستند. به عنوان مثال تقسیم سلولی، تولید مثل و انتقال مواد ژنتیکی هم در جانور شناسی، هم در گیاه شناسی و هم در ریخت شناسی (مطالعه ساختار موجودات) مورد بررسی قرار می گیرد. علم زیست شناسی به طور کلی ساختار، عملکرد، رشد، خاستگاه، تکامل و پراکنش آن ها را بررسی می کند. علم زیست شناسی به این علت اهمیت دارد که به ما کمک می کند که دریابیم موجودات زنده چه عملکردی دارند و چگونه زندگی می کنند و اینکه چگونه در سطوح مختلف عمل می کنند و با هم تعامل دارند. علم زیست شناسی به دانشمندان کمک کرده است تا با کشف بسیاری از داروها به درمان بیماری ها کمک کنند، غذای کافی برای جمعیت رو به رشد انسان ها و دیگر موجودات زنده تولید کنند، تاثیرات خوردن یک غذای جدید و یا رژیم غذایی را در بدن انسان بررسی کنند و دریابند که یک محیط در حال تغییر، چه تاثیری روی گیاهان و حیوانات خواهد گذاشت.

چهار اصل زیست شناسی مدرن و موضوعاتی که در آن مورد بررسی قرار می گیرند

 • در اصل اول یعنی نظریه سلول ها، به این مسئله اشاره می شود که تمامی موجودات زنده از واحد های بنیادی به نام سلول ساخته شده اند.
 • در اصل دوم، نظریه ژن مطرح می شود و به این معناست که همه موجودات زنده دارای ساختار DNA هستند؛ یعنی مولکول هایی که ساختارها و عملکرد سلول ها را به صورت کدهایی در آورده و به فرزندان منتقل می کند.
 • اصل سوم اصل هم ایستایی است و به این معناست که همه ی موجودات زنده دارای تعادلی هستند که موجودات زنده را قادر می سازد تا در محیط خود زنده بمانند.
 • اصل چهارم با نام اصل تکامل خوانده می شود و این اصل توصیف می کند که چگونه همه ی موجودات زنده می توانند تغییراتی داشته باشند که آن ها را قادر سازد در محیط خود بهتر زندگی کنند و بتوانند زنده بمانند. این صفات ناشی از جهش های تصادفی در ژن های ارگانیسم است که از طریق فرایندی به نام انتخاب طبیعی اتفاق می افتد. در طول انتخاب طبیعی، موجوداتی که صفاتی مناسب تر برای محیط زیست خود دارند، شانس بقای بالاتری دارند و سپس آن صفات را به فرزندان خود منتقل می کنند.

همچنین بخوانید: زیست‌ شناسی در کانادا ، بازار کار زیست شناسی در کانادا

اپلای رشته زیست شناسی در خارج از کشور

بسیاری از افراد برای تحصیل در رشته زیست شناسی برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند. شناخت مدارک و اطلاعاتی درباره دوره های درسی به دانشجویان کمک زیادی در این روند خواهد کرد. به عنوان مثال اپلای از کاردانی به کارشناسی زیست شناسی به طور کلی برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که قصد تحصیل در یک برنامه ۴ ساله زیست شناسی، پیش پزشکی و یا پیش دامپزشکی را دارند. برخی دیگر از برنامه های کاردانی رشته زیست شناسی نیز رشته های علوم بهداشت را برای دانشجویانی در نظر گرفته است که می خواهند به زمینه هایی مانند مراقبت های بهداشتی یعنی پرستاری و یا ورزش درمانی بپردازند. متقاضیان برای اپلای در مقطع کاردانی ملزم به داشتن دیپلم دبیرستان و یا معادل آن هستند و همچنین باید نمرات SAT و ACT را برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند. دانشجویان در طول ۲ سال کاردانی خود باید در دوره های کارآموزی شرکت کرده و در آزمایشگاه ها حضور پیدا کنند. زیست شناسی، ریاضیات، شیمی، زیست شناسی محیطی و میکروبیولوژی از مهم ترین برنامه های کاردانی در این رشته است.

زیست شناسان چگونگی تعامل موجودات با یکدیگر را مطالعه می کنند. آن ها تحقیقاتی را انجام می دهند تا درک بهتری از فرایندهای زیستی زندگی داشته باشند سپس آن ها را در تولید فرایندها یا محصولات جدید اعمال می کنند. بنابراین داشتن تحصیلات آکادمیک از اصلی ترین الزامات مورد نیاز برای این فرایندها است. دانشجویانی که قصد اپلای در مقطع کارشناسی زیست شناسی را دارند نیاز به دیپلم یا معادل آن را پیدا می کنند و افراد باید نمرات SAT و ACT را به همراه کپی از مدرک دیپلم دبیرستان، ریز نمرات آن و ترجمه آن ارسال کنند. دوره های کارشناسی زیست شناسی شامل عواملی است که بر سیستم های پیچیده ی زیست محیطی اثر می گذارد. علاوه بر آن متقاضیان ملزم به شرکت در دوره های آزمایشگاهی هستند. اصلی ترین حوزه های رشته زیست شناسی در سطح کارشناسی شیمی، زیست شناسی مولکولی، آشنایی با محیط زیست و گیاه شناسی است.

برخی از دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات کارشناسی خود، در حوزه های مربوطه مشغول به کار می شوند و برخی دیگر تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه می دهند. افرادی که برای مقطع کارشناسی ارشد زیست شناسی اپلای می کنند، کاربرد ها و روش های کمی و کیفی در مطالعات میدانی و آزمایشگاهی را فرا می گیرند و بر روی موضوع خاصی به طور تخصصی تمرکز می کنند. گزینه های در دسترس کارشناسی ارشد زیست شناسی شامل بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی، گیاه شناسی، میکروبیولوژی، پزشکی، نوروبیولوژی، زیست شناسی سلولی یا مهندسی، ژنتیک و گزینه های دیگر است. افراد برای اپلای در این مقطع ملزم به داشتن مدرک کارشناسی زیست شناسی و یا یک رشته مرتبط هستند. داشتن توصیه نامه و حداقل نمره ۳.۳ در آزمون GRE از مهم ترین مدارک برای اپلای است. الزامات فارغ التحصیلی معمولا برای کارشناسی ارشد در زیست شناسی شامل دو قسمت می شود. عده ای گزینه پایان نامه را انتخاب می کنند که در این مورد به صورت کتبی پایان نامه را می نویسند و به صورت شفاهی از آن دفاع می کنند و عده ای دیگر نیز به جای نوشتن پایان نامه ترجیح می دهند تا از بین دروس مشخص شده برخی را برگزینند و آن ها را مطالعه کنند. برنامه کارشناسی ارشد زیست شناسی در بیشتر دانشگاه ها به صورت ۲ ساله ارائه می شود.

در نهایت تمرکز دوره دکتری در زیست شناسی بیشتر بر روی انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است. افراد در حوزه تخصصی خود شروع به انجام یک کار تخصصی می کنند. افرادی که قصد اپلای در مقطع دکتری زیست شناسی را دارند باید مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی یا یک مدرک مرتبط با آن را داشته باشند. ارائه ی توصیه نامه و نمره بالا در آزمون GRE از مهم ترین مدارک و الزامات در نظر گرفته شده برای تحصیل است. دانشجویان رشته زیست شناسی در مقطع دکتری پیشنهادهای پژوهشی ارائه می دهند، تحقیقات را انجام می دهند و پایان نامه می نویسند و از آن دفاع می کنند. مهم ترین گرایش های رشته ی زیست شناسی در مقطع دکتری زیست شناسی حفاظتی و تکامل مولکولی است.

دارندگان مدرک دکتری یا کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی در هر گرایشی از آن، می توانند در حوزه های زیر مشغول به کار شوند:

محقق زیست شناسی  تکنسین زیستیگیاه شناسیبوم شناسیمشاور محیط زیست
مشاور کشاورزی  جنگلبانژنتیکباغبانتکنسین آزمایشگاه
زیست شناس مولکولی  میکروبیولوژیستمدیر منابع طبیعیبیوشیمیست گیاهیمحقق گیاهی

درباره اپلای برای ارشد، اپلای برای دکتری و تغییر رشته در اپلای بخوانید.

ادامه تحصیل رشته زیست شناسی در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته زیست شناسی در خارج از کشور

دانشجویانی که در رشته زیست شناسی در خارج از کشور به ادامه تحصیل می پردازند، معمولا در سال اول موضوعاتی مانند زیست شناسی سلولی، اپیدمیولوژی (همه گیر شناسی) و کارهای آزمایشی را بررسی می کنند و باید در کنفرانس ها و جلساتی که توسط دانشگاه برگزار می شود، شرکت کنند. انتظار می رود دانشجویان رشته های بوم شناسی یا زیست شناسی محیط زیست بتوانند از اواخر سال اول تحقیقات میدانی خود را آغاز کنند. دانشجویان از سال دوم تحصیل خود، به سوی حوزه های تخصصی تر می روند و بسته به رشته دانشگاهی خود در حوزه زیست شناسی ورود می کنند. دانشجویان زیست شناسی یا وقت خود را کامل در آزمایشگاه می گذرانند و یا برعکس کمتر در آزمایشگاه ها مشغول به کار می شوند. برخی از دانشگاه ها پروژه های فردی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است و برخی دیگر از دانشگاه ها آن ها را برای انجام کارهای گروهی تشویق می کنند. به طور کلی دوره تحصیلی کارشناسی زیست شناسی بسته به دانشگاه مورد نظرتان ۳ یا ۴ سال به طول می انجامد و برخی دیگر یک سال اضافه تر را برای دانشجویان در نظر می گیرند تا دانشجویان به جای فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی، از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شوند.

همچنین درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، اپلای برای ارشد مجدد و اپلای برای دکترای مجدد بخوانید.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

برترین دانشگاه های جهان در رشته و گرایش های خاص از زیست شناسی

 • آشنایی با ژنتیک و تکامل: دانشگاه دوک
 • آناتومی: دانشگاه میشیگان
 • آشنایی با زیست شناسی سرطانی: دانشگاه جانز هاپکینز
 • مبانی ایمونولوژی: دانشگاه رایس
 • بوم شناسی: موسسه پزشکی هاروارد Hughes
 • فیزیولوژی مقدماتی انسان: دانشگاه دوک
 • نوروبیولوژی: دانشگاه شیکاگو
 • آشنایی با شیمی، سازه ها و راه حل ها: دانشگاه دوک
 • گیاه شناسی: دانشگاه تل آویو
گرایش های رشته زیست شناسی در خارج از کشور

گرایش های رشته زیست شناسی در خارج از کشور

نام شغل یا گرایشتوضیحات
رده بندی یا طبقه بندی یا تاکسونومیتاکسونومی در زیست شناسی، علم شناسایی، نام گذاری و طبقه بندی موجودات است. همان طور که می دانید میلیون ها گونه ی کشف نشده در جهان وجود دارد. بنابراین علم تاکسونومی یکی از علومی است که فرصت رشد بی اندازه ای خواهد داشت. اگر به زیست شناسی مدرن علاقه مند هستید، تاکسونومی یکی از بهترین گزینه ها برای شما است.  
ریخت شناسییکی از بهترین گرایش های زیست شناسی، ریخت شناسی است که به مطالعه ویژگی های خارجی یک ارگانیسم مانند ساختار، رنگ، شکل، اندازه و موقعیت نسبی اندام های مختلف یک موجود زنده می پردازد.  
آناتومیآناتومی، مطالعه ساختارهای داخلی بدن بعد از تشریح است. کارشناسی علوم آناتومی به صورت ۳ ساله ارائه می شود. این علم به مطالعه اندام ها، بافت ها، ساختارهای بدن انسان ها، حیوانات و دیگر موجودات زنده، توسعه سلول های بنیادی، ژنتیک و تنوع زیستی می پردازد.  
بافت شناسیبافت شناسی مطالعه ساختار و بافت اندام های بدن است. فارغ التحصیلان می توانند در موسسات علمی، آزمایشگاه های تحقیقاتی و حوزه های آسیب شناسی کار کنند.  
یاخته شناسی یا سلول شناسیمطالعه اشکال و ساختارهای مختلف سلول ها در حوزه یاخته شناسی مورد بررسی قرار می گیرد. شما به عنوان یک زیست شناس سلولی می توانید در صنایع و آزمایشگاه های تحقیقاتی مشغول به کار شوید.  
بیوشیمیاین گرایش به بررسی فرایند های شیمیایی درون موجودات زنده می پردازد. این رشته خود به زیرشاخه های مختلفی مانند ایمونولوژی، ویرولوژی، آنزیم شناسی، فیزیولوژی انسان و غیره تقسیم می شود.  
بیوفیزیکبیوفیزیک شاخه ای از علم است که از روش های فیزیک برای مطالعه فرایند های زیستی استفاده می کند و به علم کاربرد قوانین فیزیک در فرایند های زیستی شهرت دارد. دانشگاه هایی مانند دهلی و بمبئی در هند، برنامه کارشناسی را به صورت ۳ ساله در نظر گرفته اند.  
بیوتکنولوژیاین رشته به بهره گیری و استفاده از فرایندهای زیستی مانند دستکاری ژنتیکی میکروب ها برای تولید هورمون ها، آنتی بیوتیک ها و غیره می پردازد. فارغ التحصیلان این گرایش می توانند در دانشگاه تدریس کنند یا وارد بازار کار و صنعت شوند.  
گیاه شناسیمطالعه علمی گیاهان مانند ساختار، فیزیولوژی، بوم شناسی و ژنتیک آن ها در این گرایش مورد بررسی قرار می گیرد. با مطالعه ی گیاه شناسی شما می توانید حتی در صنایع گیاهان دارویی نیز مشغول به کار شوید.  
زیست شناسی سلولیاز آن جایی که سلول، اولین واحد موجود برای زندگی است و از اهمیت زیادی برخوردار است، این زیر شاخه از رشته ی زیست شناسی به مطالعه ساختار و عملکرد سلول می پردازد.
بوم شناسیبوم شناسی، شاخه ای از زیست شناسی است که روابط موجودات با یکدیگر و همچنین محیط فیزیکی آن ها را مورد مطالعه قرار می دهد. شیمی محیط زیست و سم شناسی از جمله مهم ترین گرایش های تخصصی این رشته به شمار می روند.  
تکاملاصل تکامل در مورد خاستگاه زندگی و همچنین تکامل موجودات است که با اصلاحاتی از جمله تغییرات ژنتیکی و سازگاری ها به مطالعه ی این مبحث می پردازد.  
ژنتیکژنتیک مطالعه تغییرات ژنتیکی و مرگ و میر در موجودات زنده است. بررسی همانندی و یا ناهمانندی بین دو موجود زنده از طریق علم ژنتیک مورد بررسی قرار می گیرد.  
ایمونولوژيرشته ای است که با پزشکی و زیست شناسی سر و کار دارد. این رشته کاربردهایی در رشته های مختلف پزشکی مانند بیماری شناسی، پوست، پیوند عضو، انگل شناسی و باکتری شناسی دارد.  
زیست شناسی دریاییمطالعه علمی موجودات در دریا و اقیانوس به این رشته مربوط می شود. این متخصصان به بررسی و مطالعه موجودات داخل آب می پردازند و از آن جایی که بخش بزرگی از زمین پوشیده از اقیانوس ها است، تقاضا برای زیست شناسان دریایی روز به روز بیشتر می شود.  
علم اصلاح نژاد یا نژاد شناسیعلم اصلاح نژاد یا نژاد شناسی، علمی است که به عوامل مربوط به بهبود یا اختلال در نژاد، به ویژه در مورد انسان ها می پردازد.
میکروبیولوژیمیکروارگانیسم ها در کنار فعالیت های روزانه خود تقریبا برای تمامی فرایندهای روی زمین اهمیت دارند. میکروبیولوژیست کسی است که در حوزه میکروبیولوژی کار می کند. او به طور ویژه روی میکروارگانیسم ها مطالعه کرده و ویژگی های موجودات میکروسکوپی مانند باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها را بررسی می کند.  
زیست شناسی مولکولیزیست شناسی مولکولی با ساختار و عملکرد نوکلئیک اسیدها سر و کار دارد و عمدتا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود. حوزه های کاری این افراد می تواند در صنایع مربوط به ژنتیک، داروها، سلول های بنیادی و یا آزمایشگاه های تحقیقاتی باشد.  
قارچ شناسیمطالعه علمی قارچ ها، ویژگی ها، طبقه بندی و چرخه زندگی آن ها همه مربوط به علم قارچ شناسی است. قارچ شناسی خود یکی از زیر شاخه های رشته میکروبیولوژی است.  
انگل شناسییکی از رشته های زیست شناسی است که با مطالعه موجودات انگلی سر و کار دارد. یک انگل شناس به طور کلی انگل ها و ارتباط آن ها با میزبان را مورد بررسی قرار می دهد. یک انگل هم می توان تاثیر مثبتی ایجاد کند و هم اینکه تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین انگل شناس به مطالعه هر دو مورد می پردازد.  
تحلیلگر مواد غذایی یا زیست شناس مواد غذاییتحلیلگر مواد غذایی یا زیست شناس مواد غذایی یکی از مشاغل نو ظهوری است که در دو دهه گذشته با افزایش نگرانی ها در مورد ایمنی و سلامت مواد غذایی به وجود آمده است.  
فیزیولوژیمطالعه فیزیولوژی، شما را با طیف گسترده ای از مشاغل آشنا می کند. گرایش فیزیولوژي، مطالعه عملکرد اعضای موجودات زنده است و افراد می توانند در بخش های پزشکی و یا تحقیقاتی مشغول به کار شوند.  
فیزیولوژی گیاهیاین رشته با واکنش های عملکردی یا فیزیولوژي به طور خاص در گیاهان سر و کار دارد. افراد می توانند در بخش های کشاورزی، آزمایشگاه های تحقیقاتی و سایر اماکن پژوهشی مشغول به کار شوند.  
پرتو زیست شناسی یا رادیوبیولوژیپرتو زیست شناسی یا رادیوبیولوژی، رشته ای نو ظهور است که شامل مطالعه تابش یون ها، اثرات آن ها و انواع موجودات زنده است. این افراد در بهداشت و درمان و صنایع خصوصی و دولتی استخدام می شوند. اگر افراد تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند، می توانند به عنوان فیزیکدان پزشکی، زیست شناس تابش و درمانگر تابشی مشغول به کار شوند.  
زیست شناسی ساختاریاین رشته ترکیبی از بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی و بیوفیزیک است که به ساختار مولکولی مولکول های زیستی مربوط می شود. تکنیک های بیوانفورماتیک و زیست شناسی تحقیقاتی در زیست شناسی ساختاری، نقش کلیدی و مهمی دارند.  
زیست شناسی نظریاین رشته به تجزیه و تحلیل تئوری ها و سیستم های زیستی می پردازد. برنامه های کارشناسی زیست شناسی نظری به بررسی مدل سلول های زیستی، بیوفیزیک و ریاضیات محاسباتی می پردازد.  
ویرولوژی یا ویروس شناسیویروس ها ذراتی بسیار ریز هستند که می توانند تا ساعت ها در محیط آزاد زنده بمانند. ویروس شناسی یکی از رشته های بسیار مهمی است که به مطالعه ی ویروس ها می پردازد.  
جانور شناسیعلم مطالعه طبقه بندی، بررسی ساختاری، رفتار و پراکنش حیوانات به رشته جانور شناسی برمی گردد.  
مشاور ژنتیکمشاوران ژنتیک به ارزیابی رشته های ژنی یا DNA افراد می پردازند تا دریابند بیماری هایی که فرد به آن دچار شده است از نوع ژنتیکی است یا ریشه در جایی دیگر دارد. محیط کار این افراد در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها و یا درمانگاه ها است.  
اپیدمیولوژیست یا همه گیرشناسیتعیین منبع و منشا بیماری ها و تلاش برای جلوگیری از انتشار ویروس ها و همه گیری آن علمی است که شناخت آن بسیار به سلامت جان انسان ها و دیگر موجودات زنده کمک خواهد کرد. پیش از این اپیدمیولوژیست ها بیشتر در معرض کارهای میدانی قرار داشتند، اما اکنون بیشتر آن ها فقط در آزمایشگاه های خود کار می کنند و آزمایش هایی انجام می دهند.  
جنین شناسیمطالعه لقاح، رشد و تقسیم سلول های جنین همه و همه مربوط به رشته جنین شناسی است. جنین شناسان به افرادی که دارای مشکلی در باردار شدن هستند از طریق لقاح آزمایشگاهی (IVF یا آی وی اف) و دیگر روش های جایگزین تولید مثل کمک می کنند. مقاطع بالاتر جنین شناسی در کارشناسی ارشد می تواند جنین شناسی بالینی باشد.  
سرما زیست شناسیاین رشته به بررسی اثرات دماهای بسیار پایین بر زندگی موجودات زنده می پردازد. سرما زیستی از مهم ترین شاخه های این گرایش در رشته زیست شناسی است.  
دیرینه شناسیمطالعه بقایای فسیل ها و موجودات به جا مانده در سنگ ها مربوط به علم دیرینه شناسی است. آن ها به تحقیقاتی درباره اشکال زندگی موجودات قبل از تاریخ و تکامل زندگی آن ها می پردازند. دیرینه شناسان باید مهارت های کامیپوتری بالا و علم تجزیه و تحلیلی آماری خوبی داشته باشند و مهارت های ارتباطی شفاهی و کتبی مورد نیاز را کسب کنند.  
ستاره زیست شناسیستاره زیست شناسی، علمی است که به امکان زندگی در خارج از سیاره زمین می پردازد. این رشته نیازمند دانش زیادی درمورد پدیده های زیستی، سیاره ای و کیهانی است و به بررسی محل های قابل سکونت برای انسان ها در خارج از زمین می پردازد.  
بیوانفورماتیک یا زیست شناسی محاسباتیبیوانفورماتیک یا زیست شناسی محاسباتی به استفاده از فناوری اطلاعات در زمینه زیست شناسی مولکولی و به کارگیری فناوری رایانه در تحقیقات و مدیریت زیستی گفته می شود. این رشته با ترکیب زیست شناسی مولکولی یک علم نو ظهور به شمار می رود. فرصت های شغلی این افراد در بخش های بیوتکنولوژی، داروسازی، علوم زیست پزشکی، موسسات تحقیقاتی، بیمارستان ها و صنعت است.  

در بالا به رشته ها و زیر شاخه های گسترده از زیست شناسی اشاره کردیم. در ادامه به بررسی چندین رشته تخصصی دیگر از زیست شناسی می پردازیم. اگر چه این رشته ها فرصت های شغلی کمتری دارند، اما به طور خاص و ویژه برای افرادی در نظر گرفته شده اند که می خواهند در رشته بیولوژی به صورت تخصصی وارد شوند.

نام شغل یا گرایشتوضیحات
زیست شناسی پرتوییزیست شناسی پرتویی، رشته ای نسبتا جدید در زیست شناسی است که با اثرات تابش بر موجودات زنده سر و کار دارد.
آنتولوژیآنتولوژی، رشته ای است که با مطالعه گل ها سر و کار دارد.  
طراحی دارو یا دارو پردازیاین رشته به مطالعه گیاهان دارویی می پردازد. از آن جایی که دارو به عنوان مولکول آلی عملکرد یک زیست مولکول را تغییر می دهد، داروپردازی نیز در زیست شناسی مورد بررسی قرار می گیرد.  
فارماکولوژیمطالعه ترکیب داروها و بررسی چگونگی تاثیرات آن ها بر موجودات زنده به علم فارماکولوژي مربوط می شود.  
خاک شناسی یا جنگل زراعیاین شاخه به بررسی خاک موجود در بخش های مختلف کره زمین می پردازد تا دریابد کدام خاک برای کشت محصولات درختان مورد استفاده قرار می گیرد.  
کشاورزیکشاورزی علم مطالعه گیاهان زراعی است.  
پرورش کرم ابریشمپرورش کرم ابریشم، ابریشم کشاورزی و کشت کرم ابریشم یکی از رشته های زیست شناسی است که در کشورهایی مانند برزیل، چین، فرانسه، هند، ایتالیا، ژاپن، کره و روسیه یک صنعت بسیار مهم به شمار می رود. امروزه چین و هند دو تولیدکننده اصلی هستند که بیش از ۶۰ درصد تولید سالانه جهان را در خود جای داده اند.  
اتولوژی یا رفتار شناسی (حیوانی)یکی از زیر شاخه های جانور شناسی است که با رفتار حیوانات سر و کار دارد. اتولوژیست ها دلایل رفتار حیوانات را تجزیه و تحلیل می کنند.  
دیرین جانور شناسیدیرین جانور شناسی، رشته ای است که به مطالعه فسیل ها و پراکندگی آن ها در سطح جهان می پردازد.  
باغبانیهدف از این گرایش بهبود رشد، کیفیت، ارزش غذایی، عملکرد و مقاومت گیاهان در برابر حشرات، بیماری ها و عوامل مخرب محیطی است.  
سم شناسیسم شناسی گرایشی است که به مطالعه مواد شیمیایی پرداخته و اثرات مضری که بر انسان و دیگر موجودات می گذارد را بررسی می کند.  

همچنین بخوانید: بهترین کشور برای تحصیل

بهترین گرایش رشته زیست شناسی برای اپلای در خارج از کشور

حوزه های زیست شناسی آن قدر گسترده و متنوع است که کمتر فارغ التحصیلی پیدا می شود که بیکار باشد. گاهی این رشته ها به قدری تخصصی هستند که خود گرایش های زیست شناسی نیز به گرایش های دیگر تقسیم می شوند. به عنوان مثال رشته میکروبیولوژي خود دارای شاخه ها و گرایش های متعددی است. از آن جایی که بررسی کنش ها و واکنش های بدن موجودات زنده و به طور کلی مطالعه هر آنچه در بدن آن ها رخ می دهد، در حوزه ی زیست شناسی مورد بررسی قرار می گیرد، نمی توان بهترین گرایش آن را مشخص کرد. چرا که هر کدام از آن ها در جایی که به آن نیاز پیدا شود کاربرد دارند. بنابراین هیچ کدام از رشته های زیست شناسی بر هم برتری ندارند و تنها می توان آن ها را مثلا بر اساس ویژگی های خاصی مانند میزان درآمد بررسی کرد. تحقیقات موسسه ی مهاجرتی تراست نشان می دهد، گرایش های مختلف زیست شناسی در جدول زیر هم به دلیل کاربردی بودن و هم به دلیل درآمد خوب نسبت به سایر رشته ها بیشترین متقاضی و اپلای را در زیست شناسی داشته اند. با ما همراه باشد تا به این زیر شاخه ها از زیست شناسی بپردازیم.

رشتهوظایفدرآمدتقاضاالزامات
میکروبیولوژیستمیکروبیولوژيست ها زندگی را در کوچک ترین حالت آن یعنی در سطح مولکول ها و سلول ها بررسی می کنند و بیشتر در آزمایشگاه ها مشغول به کار می شوند.حقوق میکروبیولوژیست ها بسته به نوع گرایش و ساعات کاری و محل کارشان با یکدیگر متفاوت است اما به طور کلی در سال ۶۶,۰۰۰ دلار درآمد دارند.تقاضا برای میکروبیولوژیست ها با توجه به نیاز حیاتی به همه گرایش های آن، همیشه زیاد است.برای شروع کار به عنوان میکروبیولوژیست در درجه اول به مدرک کارشناسی نیاز دارید و برای برخی از مشاغل تخصصی تر باید در مقاطع بالاتر نیز ادامه تحصیل دهید.  
مهندسی زیست پزشکیمهندسان زیست پزشکی نیز مانند دانشمندان پزشکی، بر روی حوزه ی زیست شناسی، بهداشت و درمان تمرکز دارند. حوزه های کاری آن ها می تواند شامل طراحی محصولات تا حفظ سیستم های پزشکی باشد.  میانگین درآمد مهندسان زیست پزشکی تقریبا ۸۱,۰۰۰ دلار است.طبق گزارشات اداره آمار کار، انتظار می رود تقاضا برای این رشته در طول دهه آینده ۶۰ درصد افزایش داشته باشد.برای شروع کار به عنوان مهندس زیست پزشک در درجه اول به مدرک کارشناسی نیاز دارید و برای برخی از مشاغل تخصصی تر باید در مقاطع بالاتر نیز ادامه تحصیل دهید.
تکنسین زیستیتکنسین های زیستی به ارائه ی نتایج ملموس تر تحقیقات دانشمندان پزشکی و طرح های محصولات کمک می کنند.  میانگین متوسط درآمد تکنسین های زیستی تقریبا ۳۹,۰۰۰ دلار است.فعالیت تکنیسن های زیستی همواره قابل اهمیت است و دائما به آن ها نیاز پیدا می شود هر چند که تقاضا برای آن ها از دانشمندان زیستی کمتر است.حداقل مدرک مورد نیاز، کارشناسی و همچنین تجربه کار در یک آزمایشگاه است.
دانشمند محیط زیستدانشمندان محیط زیست به دنبال راه حل هایی برای به حداقل رساندن آسیب های وارد شده به این سیاره هستند.  میانگین متوسط درآمد دانشمندان محیط زیست تقریبا ۶۲,۰۰۰  دلار است.امروزه به دلیل افزایش آگاهی های عمومی مردم از مسائل زیست محیطی، انتظار می رود دانشمندان محیط زیست تقاضای بالایی داشته باشند.  حداقل مدرک مورد نیاز کارشناسی است.
بورسیه رشته زیست شناسی در خارج از کشور

بورسیه رشته زیست شناسی در خارج از کشور

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه‌ ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می ‌توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

بورسیه ‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های کارآموزی

بورسیه ‌های کار آموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی زیست شناسی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی زیست شناسی مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید.

همچنین درباره کمک هزینه دانشجویی در کانادا، وام دانشجویی کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا، در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک بخوانید.

دانشگاه های برتر رشته زیست شناسی در خارج از کشور

رشته ی زیست شناسی یکی از رشته های محبوب در بین دانشجویان است که در بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان ارائه می شود. در جدول زیر به برخی از مهم ترین دانشگاه ها در رشته ی زیست شناسی و گرایش های آن اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه کالیفرنیا – اروایناین دانشگاه شهرت زیادی در رشته های بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی، علوم زیستی، زیست شناسی تکاملی و سلولی، بوم شناسی، زیست شناسی انسانی، میکروبیولوژی، ایمونولوژی و نوروبیولوژی دارد. محبوب ترین برنامه های رشته زیست شناسی در مقطع دکتری شامل علوم زیستی و مدیریت بیوتکنولوژی است که علوم زیستی در مقطع دکتری نیز آموزش داده می شود.  
دانشگاه مینه سوتا – دولوثگروه زیست شناسی دانشگاه مینه سوتا زیست شناسی و زیست شناسی مولکولی را ارائه می دهد. یکی از دلایل محبوبیت این دانشگاه در رشته بیولوژی (زیست شناسی) در نظر گرفتن زمین ۱۱۴ هکتاری برای دانشجویان زیست شناسی است که افراد بتوانند به انجام تحقیقات میدانی در رشته مربوط به خود بپردازند.  
دانشگاه تگزاس ای اند امبرنامه های دانشگاهی در نظر گرفته دانشگاه تگزاس ای اند ام در رشته زیست شناسی بسیار متنوع است. این برنامه ها شامل کارشناسی میکروبیولوژی، زیست شناسی، زیست شناسی مولکولی، زیست شناسی سلولی، بیوفیزیک، بیوشیمی، علوم زیست پزشکی و جانوری است. تحصیلات بالاتر در این رشته نیز شامل مدارک دکترای بیوفیزیک، بیوشیمی و علوم زیست پزشکی است. بهترین برنامه های دکترای رشته زیست شناسی در این دانشگاه، زیست شناسی گیاهی، میکروبیولوژی، بیوانفورماتیک، زیست شناسی مولکولی و سلولی، بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی است.  
دانشگاه راتگرزیکی از برترین دانشگاه های جهان در رشته زیست شناسی دانشگاه راتگرز است که برنامه های میکروبیولوژی، زیست شناسی گیاهی، بیوشیمی، بیوتکنولوژی را به طور ویژه در مقطع کارشناسی ارائه می دهد. شامل زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی میکروبی و بوم شناسی است. دانشگاه راتگرز برای رشته زیست شناسی خود دو مسیر جداگانه در نظر گرفته است. یکی برای افرادی که در تحصیلات تکمیلی خود می خواهند به دانشکده پزشکی بروند و ادامه تحصیل دهند و دیگری برای دانشجویانی در نظر گرفته شده است که می خواهند تحصیلات زیست شناسی سلولی را ادامه دهند. دانشگاه راتگرز کارشناسی ارشد میکروبیولوژی و زیست شناسی مولکولی و بیوشیمی و همچنین پنج مدرک دکتری در علوم زیست مولکولی ارائه می دهد. دانشجویان می توانند دوره های کارآموزی خود را در تابستان ها بگذرانند و یا اینکه روی موضوع خاصی تمرکز کرده و تحقیق کنند.  
دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیلتنوع مدارک اعطایی دانشگاه کارولینای شمالی بسیار زیاد است. این دانشگاه برنامه های مختلف علوم زیستی و زیست پزشکی زیادی را از جمله زیست شناسی بیوشیمی و بیوفیزیک، بیوانفورماتیک و زیست شناسی محاسباتی، زیست شناسی سلولی، فیزیولوژی سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی و ایمونولوژی، آسیب شناسی مولکولی و سلولی و نوروبیولوژي ارائه می دهد. رشته آمار زیستی نیز از محبوب ترین برنامه های کارشناسی ارشد در این دانشگاه به شمار می رود.  
دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلسبوم شناسی و زیست شناسی تکاملی دو رشته مهم در دانشگاه کالیفرنیا-لس آنجلس به حساب می آید که طیف گسترده ای از برنامه های علوم زیستی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان برای ورود به این رشته در مقطع کارشناسی ارشد ملزم به شرکت در یک امتحان ورودی به صورت کتبی هستند.  
دانشگاه ایلینوی در شیکاگواز مهم ترین ویژگی های برتر دانشگاه ایلینوی شیکاگو این است که این دانشگاه هر ترم به دانشجویان برتر در دانشکده زیست شناسی جوایز نقدی و تشویقی اعطا می کند. این جوایز بسته به پیشرفت دانشجویان و بودجه دانشگاه بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است.  
کالج ویسردانشجویان زیست شناسی در کالج ویسر می توانند در طول سال به انجام تحقیقات زیستی زیادی بپردازند. امکانات آزمایشگاهی زیادی نیز در اختیار این دانشجویان قرار می گیرد و افراد در تابستان ملزم به شرکت در ۱۰ هفته دوره کارآموزی هستند.  
دانشگاه کالیفرنیا – سن دیگودانشگاه سن دیگو برنامه های کارشناسی زیست شناسی خود را در حوزه های زیست شناسی عمومی، بیوشیمی، زیست شناسی سلولی، بوم شناسی، رفتار و تکامل، بیوانفورماتیک، زیست شناسی انسان، میکروبیولوژی، زیست شناسی مولکولی، فیزیولوژی و اعصاب ارائه می دهد.  
دانشگاه مینه سوتاکارشناسی بیوشمی، زیست شناسی، میکروبیولوژی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی سلولی، زیست شناسی ملکولی، مهندسی زیست پزشکی از برترین برنامه های کارشناسی در رشته زیست شناسی دانشگاه مینه سوتا هستند و برنامه های کارشناسی ارشد نیز شامل بیوشیمی، زیست شناسی مولکولی، علوم زیستی، مهندسی زیست پزشکی، آمار زیستی، میکروبیولوژی و ایمونولوژی است.  
دانشگاه ایالتی نیویورک در بافلو یا بوفالوزیست شناسی آبزی و بیوتکنولوژي از برترین رشته های آموزشی دانشگاه ایالتی نیویورک در بافلو به شمار می رود و دانشجویان همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانند در رشته های مختلفی مانند بوم شناسی، تکامل و یا بیوتکنولوژی تخصص داشته باشند.  
دانشگاه کالیفرنیا برکلیدانشگاه برکلی مدارک تحصیلی رشته زیست شناسی را در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های مختلف از علوم بهداشت گرفته تا ژنتیک در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشکده زیست شناسی این دانشگاه با آزمایشگاه های تحقیقاتی سرطان، موسسات علوم و اعصاب و باغ های گیاه شناسی در ارتباط است.
دانشگاه کالیفرنیا دیویسدانشگاه کالیفرنیا دیویس در لیست ۲۰ دانشکده برتر علوم زیستی قرار دارد و یکی از تنها چهار دانشگاه در آمریکا است که دارای دانشکده علوم زیستی است که حدودا ۶۰ دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته زیست شناسی دارد.  
کالج بارنارددانشجویان در کالج بارنارد در رشته زیست شناسی می توانند یکی از برنامه های متعدد در نظر گرفته شده ی دانشگاه را انتخاب کنند. از برترین برنامه های رشته زیست شناسی می توان از زیست شناسی عمومی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، فیزیولوژی و زیست شناسی ارگانیسم، بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی نام برد.  
دانشگاه ماساچوست امهرستدانشجویانی که وارد بخش زیست شناسی دانشگاه ماساچوست امهرست می شوند، معمولا برنامه فشرده تحصیل در زیست شناسی را انتخاب می کنند. کارشناسی زیست شناسی، کارشناسی ارشد علوم و یا دکترای زیست شناسی مولکولی و سلولی، زیست شناسی ارگانیسم و تکاملی و زیست شناسی گیاهی از برترین برنامه های این دانشگاه در حوزه زیست شناسی است.  
دانشگاه فناوری میشیگانگروه علوم زیستی و زیست شناسی دانشگاه فناوری میشیگان، مدرک کارشناسی علوم، کارشناسی ارشد علوم و دکترا در علوم زیستی را در رشته زیست شناسی ارائه می دهد. لیسانس علوم بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی، بیوانفورماتیک و علوم آزمایشگاهی پزشکی از برترین رشته های در نظر گرفته شده این دانشگاه برای رشته زیست شناسی است.  
دانشگاه ایالتی وینیکی از برترین ویژگی های دانشگاه ایالتی وین فراهم کردن فرصت های تحقیقاتی برای دانشجویان از جمله دانشجویان زیست شناسی است و همین امر یکی از دلایل برتری این دانشگاه در نوع خود است. یکی از برنامه های در نظر گرفته شده این دانشگاه برای علاقه مندانی است که به آموزش رشته زیست شناسی در سطح دبیرستان علاقه مند هستند و آن ها را برای این هدف آماده می کند. می توان گفت رشته بوم شناسی برترین و محبوب ترین رشته زیست شناسی در دانشگاه ایالتی وین به شمار می رود.  
دانشگاه ایالتی آیووارشته های زیست شناسی این دانشگاه برای زیست شناسی در مقطع کارشناسی شامل بوم شناسی، زیست شناسی حفاظتی، تکامل و تنوع زیستی، بررسی مولکولی سلول است و علاقه مندان می توانند در مقاطع بالاتر در گرایشاتی مانند بیوشیمی، بیوفیزیک، بیوشیمی کشاورزی، بیوانفورماتیک، زیست شناسی محاسباتی و آسیب شناسی نیز به تحصیل بپردازند.
اخذ ویزا برای اپلای رشته زیست شناسی در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای رشته زیست شناسی در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و یا باعث تاخیر در فرایند مهاجرت شما شود. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. تیم مهاجرتی تراست با کسب سال‌ ها  تجربه ی‌ کاری در زمینه  اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند.

روند کلی اخذ ویزا در رشته‌ زیست شناسی

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ زیست شناسی )
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس  و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در موسسه ی مهاجرتی تراست تماس حاصل فرمایید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

همچنین درباره تاثیر مقاله بر اپلای بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته زیست شناسی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته زیست شناسی، بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید با یکدیگر متفاوت است. تیم تراست بعد از بررسی های لازم لیست زیر را به عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ها در رشته زیست شناسی مشترک هستند را جمع آوری کرده است. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، مدارک مورد نیاز را از دانشگاه مورد نظرتان بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاه مورد نظرتان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.
بازار کار رشته زیست شناسی در خارج از کشور

بازار کار رشته زیست شناسی در خارج از کشور

به دلیل تنوع و گستردگی در رشته زیست شناسی بازار کار در این رشته بسیار خوب است و افراد بر اساس عوامل مختلفی از جمله موقعیت جغرافیایی، تجربه کاری، میزان تخصص و جایی که در آن زندگی می کنند، می توانند درآمد های خوبی به دست آورند. افراد در مقطع کاردانی می توانند در حوزه های زیست شناسی میدانی، دستیار مسئولان آزمایشگاه، دستیار پژوهشی و تکنسین علوم گیاهی کار کنند. فارغ التحصیلان در رشته کارشناسی نیز می توانند به عنوان زیست شناس دریایی، معلم زیست شناسی و سایر مشاغل مربوط به زیست شناسی فعالیت کنند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی در بوم شناسی، حیات وحش و یا موضوعات تخصصی و گرایش های رشته زیست شناسی مشغول به کار شوند. افرادی که در مقطع دکتری تحصیل می کنند بعد از فارغ التحصیلی می توانند در سازمان های تحقیقاتی بالینی، سازمان های مدیریت محیط زیست، سازمان های مربوط به مزرعه داری، خدمات تحقیقات کشاورزی، دانشگاه، آزمایشگاه های پزشکی، شرکت های داروسازی، شرکت های محصولات گیاهی و هزاران حوزه مربوط به این رشته فعالیت کنند.

درباره کار در خارج از کشور و کارآموزی در خارج از کشور بخوانید.

میانگین درآمد رشته زیست شناسی در کشور ها

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشور ها را در رشته زیست شناسی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت چک کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق زیست شناسان در اتریشمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۵۹,۵۰۰ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۹ یورو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۲۴۴ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲,۲۸۷ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۳,۵۶۳ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در استرالیامیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۹۹,۵۱۵ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۴۸ دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۸۰ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۰,۸۸۱ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۳,۳۰۶ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در باهامامیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۵۷,۲۴۵ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۸ دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۱۹۶ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۰,۷۸۴ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان ‌ با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۰,۹۴۹ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در بلغارستانمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۲۵,۰۹۲ لو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱۲ لو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۵۲۴ لو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸,۱۷۲ لو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۱,۶۱۲ لو
میانگین حقوق زیست شناسان در بلاروسمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۱۱,۳۶۶ روبل
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۵ روبل
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۲۳۸ روبل
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۱۹۵ روبل
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴,۲۵۶ روبل
میانگین حقوق زیست شناسان در برمودامیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۷۹,۴۳۱ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۳۸  دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۶۰ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۶,۶۳۳ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)۹۸,۵۲۰ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در کانادامیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۸۵,۸۸۴ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۴۱ دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۷۹۵ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۱,۰۷۳ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۶,۲۴۴ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در چینمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۲۰۵,۶۱۷ یوان
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۹۹ یوان
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۴,۲۹۷ یوان
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۴۷,۷۹۱ یوان
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۵۷,۱۰۲ یوان
میانگین حقوق زیست شناسان در کاستاریکامیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۱۳,۰۱۳,۸۷۴ کولون
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۶,۲۵۷ کولون
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۲۷۱,۹۹۰ کولون
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹,۳۱۳,۸۷۹ کولون
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶,۲۰۲,۶۸۵ کولون   
میانگین حقوق زیست شناسان در جمهوری چکمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۶۷۱,۴۳۵ کرونا
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۳۲۳ کرونا
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱۴,۰۳۳ کرونا
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۷۷,۱۸۶ کرونا
میانگین حقوق زیست شناسان تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۳۰,۱۲۷ کرونا
میانگین حقوق زیست شناسان در مراکشمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی:  ۱۴۱,۳۸۶ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۶۸ درهم
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۲,۹۵۵ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۰,۹۲۵ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷۵,۵۷۳ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان در مصرمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۱۴۷,۲۲۴ پوند
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۷۱ پوند
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۳,۰۷۷ پوند
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۶,۱۶۴ پوند
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸۴,۶۸۶ پوند
میانگین حقوق زیست شناسان در نیوزیلندمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۹۱,۰۶۰ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۴۴ دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۹۰۳ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۴,۸۰۷  دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۲,۷۴۰ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در فنلاندمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۵۵,۴۴۶ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۷ یورو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۱۵۹ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۹,۳۵۷ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۸,۴۶۶ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در فرانسهمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۵۲,۷۶۵ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۵ یورو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۱۰۳ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۷,۴۹۹ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۵,۲۳۶ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در گرجستانمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۹۲,۲۳۴ لاری
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۴۴ لاری
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۹۲۸ لاری
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۶,۸۸۴ لاری
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۶,۳۵۳ لاری
میانگین حقوق زیست شناسان در پرتغالمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۳۱,۵۵۱ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱۵ یورو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۶۵۹ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۲,۳۸۱ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۸,۹۳۵ یورو
میانگین حقوق زیست شناسان در پاکستانمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۱,۵۴۶,۳۰۲ روپیه
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۷۴۳ روپیه
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۳۲,۳۱۸ روپیه
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۱۱۷,۵۱۹ روپیه
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۹۴۴,۰۶۸ روپیه
میانگین حقوق زیست شناسان در مجارستانمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۷,۳۰۵,۲۸۲ فورینت
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۳,۵۱۲ فورینت
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱۵۲,۶۸۰ فورینت
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۲۰۱,۹۲۴ فورینت
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۰۴۹,۴۱۳ فورینت
میانگین حقوق زیست شناسان در اوکراینمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۳۴۱,۵۴۲ گریونا
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱۶۴ گریونا
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۷,۱۳۸ گریونا
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۴۶,۸۳۴ گریونا
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)۴۲۹,۳۹۹ گریونا
میانگین حقوق زیست شناسان در ایالات متحده عربیمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۲۲۶,۹۵۳ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱۰۹ درهم
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۴,۷۴۳ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۶۲,۱۸۷ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۸۲,۱۴۶ درهم
میانگین حقوق زیست شناسان در ایالات متحده‌ آمریکامیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۷۷,۶۹۲ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۳۷ دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۲۴ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۵,۲۴۷ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۶,۱۱۰ دلار
 میانگین حقوق زیست شناسان در کره‌ی جنوبیمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۴۴,۲۳۱,۸۵۲ وون
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۱,۲۶۵ وون
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۹۲۴,۴۴۶ وون
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۱,۶۱۶,۲۹۳ وون
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۵,۰۰۰,۵۹۰ وون
میانگین حقوق زیست شناسان در سوئدمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۴۶۹,۹۶۴ کرون
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۲۶ کرون
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۹,۸۲۲ کرون
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳۴,۰۰۲ کرون
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۸۱,۰۳۹ کرون
میانگین حقوق زیست شناسان در سنگاپورمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۷۸,۰۴۷ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۳۸ دلار
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۳۱ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۵,۷۱۲ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۶,۹۱۸ دلار
میانگین حقوق زیست شناسان در فیلیپینمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۴۹۴,۱۸۴ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۲۳۸ پزو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱۰,۳۲۸ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۵۴,۴۴۲ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۱۶,۵۹۸ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۳۵۵,۹۱۸ راند
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱۷۱ راند
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۷,۴۳۹ راند
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵۵,۲۷۴ راند
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۴۴,۰۸۲ راند
میانگین حقوق زیست شناسان در مکزیکمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۳۰۱,۱۰۸ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱۴۵ پزو
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۶,۲۹۳ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۱۴,۹۸۸ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۷۴,۰۰۰ پزو
میانگین حقوق زیست شناسان در ژاپنمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۷,۱۲۷,۳۵۵ ین
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۳,۴۲۷ ین
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۱۴۸,۹۶۲ ین
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۰۶۰,۷۹۴ ین
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸,۸۰۳,۸۹۹ ین
میانگین حقوق زیست شناسان در قزاقستانمیانگین حقوق زیست شناسان به صورت کلی: ۴,۰۶۰,۳۱۱ تنگه
میانگین حقوق زیست شناسان در هر ساعت: ۱,۹۵۲ تنگه
میانگین درآمد زیست شناسان از ساعات اضافه کاری: ۸۴,۸۶۰ تنگه
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲,۹۲۰,۹۰۳ تنگه
میانگین حقوق زیست شناسان با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵,۰۸۱,۲۸۶  تنگه

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.

بیشتر بخوانید: تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا ، اقامت پس از تحصیل در کانادا

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید