اپلای نقاشی

اپلای رشته نقاشی

چنانچه در رشته‌های هنری درس خوانده‌اید و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته نقاشی را دارید، با ما در این مقاله همراه باشید.

تحصیل رشته نقاشی در خارج از کشور

وقتی از هنر صحبت می‌کنیم، نقاشی اولین تصویری است که به ذهن می‌رسد. رشته نقاشی برای متقاضیان فضایی ایجاد می‌‌کند تا بسته به توان، سلیقه، دانش و خلاقیتشان عمل کنند. رشته‌های هنری مانند نقاشی در کشورهای خارجی از اهمیت و ارزش بسیار بالایی برخوردار هستند؛ امروزه تحصیل در رشته نقاشی در میان دانشجویان رشته‌های هنری بسیار محبوب شده است چرا که موقعیت‌های شغلی عالی و مطمئنی را برای دانشجویان فراهم می‌کند و مهارت‌ها و دانش عمومی و تخصصی لازم را در اختیار آنها قرار می‌دهد. این دوره‌ها برای هنرمندانی طراحی شده‌اند که می‌خواهند آینده شغلی تضمین شده و درخشانی داشته باشند.

درباره رشته هنر در کانادا و تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

ادامه تحصیل رشته نقاشی در خارج از کشور

افرادی که با مفاهیم پایه‌ای نقاشی آشنایی دارند، می‌توانند بدون پیش‌نیاز تحصیلی، برای دوره کارشناسی رشته نقاشی اپلای کنند. در مورد مقاطع بالاتر، مدرک تحصیلی در رشته‌های مرتبط (نقاشی یا هنرهای تجسمی) ضروری است. در هر مقطعی که اپلای می‌کنید، حداقل باید با مفاهیم پایه نقاشی (basic color shades ، blending ،mixing methods ، application styles) آشنایی داشته باشید. به علاوه ضروری است که به زبان رسمی دانشگاه مسلط باشید.

لینک های مفید!

مراحل اپلای رشته نقاشی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

گرایش های رشته نقاشی در خارج از کشور

گرایش‌های رشته نقاشی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت است و در ادامه به صورت جداگانه توضیح داده می‌شود.

اپلای کارشناسی رشته نقاشی در خارج از کشور

دوره‌های کارشناسی نقاشی حدود سه تا پنج سال طول می‌کشد و عمدتا در استودیوهای هنری برگزار می‌شود. این دوره بر تقویت مهارت‌های نقاشی دانشجویان و آموزش متدها و تکنیک‌هایی مانند تصویرسازی، شناخت اجزای تصویر، تاریخ و فلسفه هنر، تاثیرات فرهنگی، روانشناسی رنگ‌ها، ارتباطات تصویری، سبک‌های نقاشی (رئالیسم، کوبیسم و غیره) و غیره متمرکز است. لیست دروس مقطع کارشناسی رشته نقاشی بسته به دانشگاه متفاوت است، به علاوه در عموم دانشگاه‌ها دروس انتخابی زیادی برای دانشجویان قرار داده می‌شود تا براساس علایق خود انتخاب کنند. معمول‌ترین دروس رشته نقاشی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

لیست دروس مقطع کارشناسی رشته نقاشی در خارج از کشور

Principles of CompositionElements of Painting
Indian Folk ArtMedium and Techniques Medium
Still Life PaintingCreative Designing
Copy from Old MastersPrimitive Art
Cast Study Bust/ Antique/ LifePictorial Composition
Portrait Study (Coloured)Philosophy of Art
photographyModern Art
studio practice and workshopspainting
methods and methodologies of artsculpture
 Visual Culture

درباره پذیرش تحصیلی کانادا و شرط معدل برای تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

برای پیدا کردن دوره‌های کارشناسی نقاشی در سراسر دنیا می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

اپلای کارشناسی ارشد رشته نقاشی در خارج از کشور

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نقاشی (Bachelor of Art – BA) حدود 2 الی 3 سال طول می‌کشد. هدف از دوره کارشناسی ارشد، استقلال دانشجویان است و داشتن مدرک کارشناسی ارشد، آینده شغلی بهتر با حقوق و مزایای بیشتر را برای دانشجویان تضمین می‌کند. باید با ذهن باز، کنجکاوی و علاقه به تجربه همه زمینه‌های نقاشی وارد این دوره‌ها شوید و می‌توانید در رشته‌هایی مانند Painting and Drawing، Painting و Applied Art تحصیل کنید.

طی دوره ارشد به دانشجویان فرصت داده می‌شود که خلاقیت خود را تقویت کنند، تجربیات خود را بالا ببرند، با مفاهیمی مانند ارتباط هنر و تاریخ آشنا شوند و جامعه پویای هنرجویان و هنرمندان نامدار را از نزدیک لمس کنند. به علاوه به همه دانشجویان، فضای شخصی و خاصی در استودیوی دانشگاه اختصاص داده می‌شود.

توجه داشته باشید که برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانید کارشناسی ارشد هنر (MA) (Master of Arts) و یا کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) (Master of Fine Arts) را انتخاب کنید. به طور کلی MFA برای دانشجویانی مناسب است که قصد دارند به عنوان نقاش، عکاس، مجسمه‌ساز، موسیقیدان و غیره فعالیت کنند و MA برای دانشجویانی مناسب است که علاقه دارند در رشته‌ای منعطف‌تر تحصیل کنند تا بتوانند در موقعیت‌های شغلی گسترده‌تری فعالیت کنند.

درباره کارشناسی ارشد در کانادا و ارشد مجدد در کانادا و اپلای برای ارشد مجدد بیشتر بخوانید.

دوره‌های کارشناسی ارشد به دانشجویان کمک می‌کند تا خلاقیت و تکنیک‌های خود را بهبود ببخشند و ایده‌هایشان را با استفاده از نقاشی، رنگ، بوم و غیره ابراز کنند. با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نقاشی، دانش عمیق‌تری از تئوری و اصول نقاشی کسب خواهید کرد. برخی از دروس دوره کارشناسی ارشد نقاشی عبارت است از:

 • color mixing and color
 • watercolor media
 • surface preparations
 • painting techniques
 • personal style development
 • oil& acrylic media

برای پیدا کردن دوره‌های کارشناسی ارشد می‌توانید به این سایت و این سایت مراجعه کنید.

درباره اپلای برای ارشد بیشتر بدانید.

اپلای دکترا رشته نقاشی در خارج از کشور

تحصیل در مقطع Ph.D. حدود 3 سال طول می‌کشد. برای تحصیل در مقطع دکترا باید گرایش‌هایی مانند Fine Arts، History and Theory of Arts، Art, Design and performance را انتخاب کنید.

– در رشته History and Theory of Arts و رشته‌های مرتبط با تاریخ هنر، دانشجویان موظف‌اند با استفاده از مدل‌های تئوری و ابزارهای متودولوژیک علوم انسانی، علوم اجتماعی و تکنولوژی در راستای شناخت و حل مسائل و پدیده‌ها اقدام کنند. دروس این رشته معمولا شامل دروس زیر است:

 • Contemporary Architectural Theory
 • Fundamentals of Sustainable Design
 • Cultural Investigations of Landscape
 • Musical Text and Its Research Methods
 • Transdisciplinary Research Methods
 • Urban Genotypes

– رشته Fine Arts ، عموما براساس تحقیقات مبنی بر کار استودیویی (studio-based) است و تحقیق و کار عملی را با هم ترکیب می‌کند.

– رشته Art, Design & Performance نسبت به رشته‌های قبلی، گسترده‌تر است و بر نقش هنر و طراحی بر اجتماع، فرهنگ و تاریخ متمرکز است و شامل دروس زیر می‌شود:

 • Visual and material culture
 • History and theory of art and design
 • Graphic and communication design
 • Illustration and art of the book
 • Fashion and textiles
 • Photography

درباره اینکه چگونه اپلای کنیم و همچنین مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بیشتر بخوانید.

بهترین گرایش رشته نقاشی برای اپلای در خارج از کشور

از انتخاب گرایش در رشته نقاشی صرف نظر کنید و برای اپلای در این رشته، دوره‌های موجود را به دقت بررسی کنید. صرف نظر از مقطع تحصیلی، دانشگاه‌ها مزایای بسیار متفاوتی را ارائه می‌دهند. تمام نکات دوره‌های مختلف را درکنار هم قرار دهید و براساس نیازها، توانمندی و علایق خودتان تصمیم بگیرید.

بورسیه رشته نقاشی در خارج از کشور

سالانه بورسیه‌های زیادی به دانشجویان رشته‌های هنری اختصاص داده می‌شود. اما از آنجا که متقاضی دریافت بورسیه زیاد و پروسه اخذ اسکالرشیپ رشته نقاشی رقابتی است، توصیه می‌کنیم فرآیند اخذ بورسیه را با همکاری افراد مجرب طی کنید. در قدم اول باید بدانید که اخذ بورسیه تلاش زیادی می‌طلبد و افرادی که مهارت و دانش بالایی در زمینه نقاشی دارند، شانس بالاتری در دریافت بورسیه دارند. پس تا می‌توانید رزومه و پورتوفلیوی خودتان را قوی کنید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا و همچنین بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور بیشتر بدانید.

لیست دانشگاه های برتر رشته نقاشی در خارج از کشور

تحصیل در دانشگاه‌های تراز اول جهانی موقعیت‌های شغلی بی نظیری را برای دانشجویان به ارمغان می آورد. رشته نقاشی در اکثر دانشگاه‌های معتبر خارج از کشور ارائه می‌شود و برای پیدا کردن بهترین دانشگاه‌های رشته نقاشی باید دپارتمان هنر و طراحی دانشگاه‌های مختلف را بررسی کرد.

از آنجا که تحصیل در رشته‌های هنری تجهیزات و استودیوهای مجهز می‌طلبد، هرچه دانشکده Art and Design یک دانشگاه مجهزتر باشد، تحصیل در آن دانشگاه بهتر است. جدول زیر لیست برترین موسسات هنری سراسر دنیا را ارائه می‌دهد.

دانشگاهمحلرتبه جهانی
(از 100)
سایت
Royal College of Artلندن-انگلیس98.9روی لینک کلیک کنید
university of the arts Londonلندن-انگلیس95.4روی لینک کلیک کنید
Parsons School of Design | The New Schoolنیویورک-آمریکا92.3روی لینک کلیک کنید
rhode island school of designپروویدنس-آمریکا90.7روی لینک کلیک کنید
massachusetts institute of technologyکمبریج-آمریکا88.4روی لینک کلیک کنید
politecnico di Milano (Polytechnic University of Milan)میلان-ایتالیا87.2روی لینک کلیک کنید
aalto universityاسپو-فنلاند86.4روی لینک کلیک کنید
glasgow school of artگلسگو-اسکاتلند84.3روی لینک کلیک کنید
school of art institute of chicagoشیگاکو-آمریکا83.7روی لینک کلیک کنید
pratt instituteنیویورک-آمریکا81.9روی لینک کلیک کنید

درباره دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و دانشگاه های کانادا و کالج های کانادا بیشتر بخوانید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته نقاشی در خارج از کشور

پروسه اخذ ویزای تحصیلی رشته نقاشی، مانند پروسه معمول مهاجرت تحصیلی سایر رشته‌هاست. می‌توانید در هر مرحله‌ای از مهاجرت تحصیلی رشته نقاشی با همکاران ما در تیم تراست تماس بگیرید تا در این مسیر همراه شما باشیم.

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

اپلای رشته نقاشی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

دوره‌های ارائه شده در کشورهای مختلف بسیار متفاوت هستند و برای اپلای این رشته، پروسه‌ی یکسانی وجود ندارد. اما داشتن دیپلم یا مدرک تحصیلی معتبر و رزومه‌ی قوی بسیار مهم است.

توصیه می‌کنیم برای اطلاع دقیق از پروسه اپلای، به سایت دانشگاه مراجعه کنید. به علاوه خوب است بدانید که در پروسه اپلای رشته‌های هنری، بسیاری از دانشگاه‌ها آزمون ورودی مخصوص خودشان را در نظر می‌گیرند تا توانمندی متقاضیان را بسنجند. در مرحله اول باید به سایت دانشگاه مراجعه و فرم‌های مربوطه را دانلود و پر کنید و مدارک و فایل‌های خواسته شده را آماده کنید. پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام، مدارک و فرم‌ها را در سایت اپلود کنید و منتظر ایمیل دانشگاه بمانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته نقاشی در خارج از کشور

مهمترین مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته نقاشی

 • کارنامه تحصیلی، ریز نمرات، ترجمه رسمی آنها
 • مدارک شخصی مانند شناسنامه، گذرنامه، عکس پرسنلی و غیره
 • از متقاضیان تقاضا می‌شود پورتوفولیو (portfolio) دیجیتالی را به عنوان مدرکی برای اثبات ذوق و استعداد هنری خود، در سایت آپلود کنند. هرچه نمونه کارهایی که ارائه می‌کنید قوی‌تر باشد، شانس بیشتری در قبولی و دریافت بورسیه دارید.
 • مدرک زبان (نمره ی مورد قبول بسته به دانشگاه متفاوت است، اما معمولا نمره تافل بالای 90 و نمره ی IELTS بالای 6.5 قابل قبول است.)

توجه داشته باشید که در مقطع کارشناسی معمولا زبان رسمی دانشگاه‌ها، زبان رسمی کشور است. پس چنانچه قصد تحصیل در مقطع کارشناسی نقاشی در کشورهای اروپایی را داشته باشید، باید به زبان رسمی کشور مسلط باشید یا در کلاس‌های زبانی که دانشگاه برای دانشجویان خارجی در نظر می‌گیرد شرکت کنید.

 • انگیزه نامه و توصیه‌نامه برای کارشناسی ارشد و دکترا (حداقل دو توصیه‌نامه از دو استاد معتبر و شناخته شده)
 • لیست مقالات منتشر شده (برای دوره دکترا) و کپی مقالات
مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته نقاشی در خارج از کشور

بازار کار رشته نقاشی در خارج از کشور

حدود 50 درصد فارغ‌التحصیلان رشته نقاشی به صورت شخصی و فریلنسری کار می‌کنند. 50% دیگر در موزه‌ها، فروشگاه‌ها، موسسات آموزشی، ابنیه تاریخی، گالری‌های هنری، استودیوهای فیلم‌سازی و غیره مشغول به کار می‌شوند و عناوین شغلی زیر را دارند:

 • Art Professor/Teacher
 • Arts Administrator
 • Visiting Artist
 • Commercial Artist
 • Art Restoration Specialist
 • Art Director
 • Graphic Designer
 • Animation Programmer
 • Sculptors
 • Art historian
 • Art therapist
 • Art dealer
 • Painter
 • Cartoonist

جدا از زمینه‌های ذکر شده، نقاشان می‌توانند در صنعت‌های دیگر (مانند صنعت کاشی و سرامیک، رسانه، نساجی، دیجیتال مدیا، مد و غیره) نیز مشغول به کار شوند.

درباره بازار کار هنر در کانادا و کار‌آموزی در کانادا و همچنین دوره های کوآپ کانادا بیشتر بدانید.

میانگین درآمد رشته نقاشی در خارج از کشور

میزان حقوق افراد فعال در حوزه‌ی هنر و نقاشی، مانند همه شغل‌های دیگر، بسته به کشور و سابقه کاری فرد متفاوت است. اما میانگین کلی حقوق شاغلین در زمینه‌های هنری در آمریکا را می‌توانید در جدول زیر ببینید.

عنوان شغلیمیانگین حقوق (سالانه)
Painter43,000
Art Director99,500
Art Teacher47,200
Painter And Decorator49,920
Graphic Designer45,958
Animation Designer58,128
Sculptor or Illustrator49,111
Art historian50,974
Art Therapist45,836
Art Dealer58,710
Art Consultant68,000

درباره کار در کانادا و قانون کار کانادا بیشتر بدانید.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای نقاشی چیست؟

مدارک مورد نیاز برای اپلای نقاشی شامل ترجمه ریز نمرات، مدرک پایان تحصیلات در مقطع قبلی و مدرک زبان است. این رشته زیر مجموعه هنر است و بسیاری از دانشگاه‌ها ممکن است در آن پورتفولیو را نیز درخواست کنند.
برای پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیاز به توصیه نامه و انگیزه نامه است و بهتر است برای کارشناسی ارشد و دکتری رزومه تحصیلی و شغلی نیز آماده شود.

مدرک زبان مورد نیاز برای اپلای نقاشی چیست؟

مدرک زبان برای پذیرش در این رشته در کشورهای مختلف شامل تافل یا آیلتس است. شما با داشتن مدارکی مانند آزمون PTE یا کمبریج نیز می‌توانید در این رشته پذیرش شوید. در کنار آن، براساس شرایط دانشگاه‌های معتبر در صورتی که در مقطع قبلی در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیلی کرده باشید، از ارائه مدرک زبان معاف هستید. البته، بهتر است شرایط رشته مورد نظر را در وب سایت دانشگاهی بررسی کنید.

آیا می‌توان در رشته نقاشی پذیرش بدون مدرک زبان دریافت کرد؟

پذیرش کاندیشنال یا مشروط از جمله روش‌هایی است که می‌توان برای پذیرش استفاده کرد. در این روش شما باید در مدت زمان تعیین شده و قبل از ورود به دانشگاه به سطح مورد نظر در زبان برسید. البته، بهتر است در صورت امکان قبل از اپلای و حضور در دانشگاه مدرک زبان آماده شود تا فرآیند پذیرش و ویزا به صورت سریع تری طی شود.

درآمد فارغ التحصیلان رشته نقاشی در خارج از کشور چقدر است؟

درآمد فارغ التحصیلان این رشته در تخصص‌های مربوطه متفاوت است. برای نمونه طراحان گرافیک درآمدی حدود 45 هزار دلار در سال دارند. این درآمد در مورد متخصصان انیمیشن تا 60 هزار دلار در سال نیز می‌رسد. در واقع، براساس مهارت‌ها و توانایی‌های شغلی می‌توان در این رشته انتظار درآمد بیشتر را داشت.

گرایش‌های رشته نقاشی برای تحصیل در خارج از کشور چیست؟

گرایش‌ها و تخصص‌های متعددی در این رشته وجود دارد که می‌توان براساس تخصص مربوطه در آن از موقعیت‌های شغلی استفاده کرد. از جمله بهترین گرایش‌ها می‌توان به هنرهای کاربردی، طراحی گرافیک و طراحی انیمیشن اشاره کرد. در واقع، رشته‌های هنر جزو جذاب‌ترین رشته‌های دانشگاهی هستند که شما می‌توانید براساس علاقه خود در گرایش مورد نظر تحصیل کنید.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته نقاشی کدام هستند؟

دانشگاه‌های برتر در این رشته شامل کالج هنرهای لندن، دانشگاه هنر لندن، کمبریج آمریکا، پلی تکنیک ایتالیا و تورنتو کانادا است. در کشورهای مختلف دانشگاه‌های معتبر دارای دانشکده‌های هنر هستند که رشته نقاشی و طراحی گرافیک را ارائه داده‌اند.

شرایط بازار کار در رشته نقاشی در خارج از کشور چگونه است؟

در حال حاضر، رشته هنر و طراحی گرافیکی یکی از پر تقاضاترین رشته‌ها به شمار می‌رود. در واقع، نیاز به این رشته در کشورهای مختلف منجر به این تقاضا شده است. با بررسی موقعیت‌های شغلی نیز می‌توان فهمید تعداد شغل‌ها برای این رشته بسیار زیاد است و با ظهور دنیای دیجیتال هر روزه به این موقعیت‌های شغلی افزوده می‌شود.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در رشته نقاشی در خارج از کشور وجود دارد؟

بودجه‌های دانشگاهی برای بورسیه‌ها به صورت اختصاصی وجود دارد و هر ساله ردیف بودجه‌ای برای آن تخصیص داده می‌شود. این بودجه‌ها شامل کمک هزینه‌ها، جوایز و بورسیه‌های همزمان با دانشگاه هستند که در اختیار دانشجویان مستعد قرار می‌گیرند. شما با استفاده از بورسیه‌ها می‌توانید بخشی از هزینه‌ها را پوشش دهید و حتی می‌توانید با ارائه سوابق علمی درخشان تمامی هزینه‌های تحصیلی و زندگی را پوشش دهید.

تحصیل در رشته نقاشی، بدون پیشینه و آموزش قبلی امکان پذیر است؟

پاسخ این سوال به مقطعی تحصیلی بستگی دارد. در مقطع کارشناسی، نقاشی از سطوح پایه تدریس می‌شود و داشتن اطلاعات پایه‌ای کفایت می‌کند. اما تحصیل در دوره‌های ارشد و دکترا بدون سابقه تحصیلی ممکن نیست.

آیا دانشگاه ها لوازم مورد نیاز برای دانشجویان رشته نقاشی را فراهم می کنند؟

دانشگاه‌های مطرح و شناخته شده معمولا تجهیزات لازم (مانند سه پایه، رنگ، کاغذ، بوم نقاشی و غیره) را فراهم می‌کنند. درخصوص بقیه دانشگاه‌ها باید سایت دانشگاه را بررسی کنید.

آیا در حوزه نقاشی کار تحقیقاتی هم انجام می شود؟

بله. در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای رشته نقاشی عموما کار تحقیقاتی انجام می‌شود.

آیا می توانم خودم به تنهایی هنر و نقاشی را یاد بگیرم؟

به لطف اینترنت و فضای مجازی، امروزه خودآموزی در هر رشته‌ای ممکن شده است. اما توصیه می‌کنیم حداقل چند ماهی زیر نظر اساتید مجرب فعالیت کنید تا اصول نقاشی را به درستی یاد بگیرید.

آیا راه اندازی کسب و کار شخصی در رشته نقاشی سخت است؟

شروع کار بسیار آسان است، مخصوصا اگر به صورت نیمه‌وقت مشغول به کار شوید. توصیه می‌کنیم قدرت فضای مجازی را دست کم نگیرید و حتما پیجی برای معرفی کارهایتان ایجاد کنید.

2 دیدگاه برای “اپلای نقاشی

  سلام
  بنده در زمینه بازیگری تاتر و برنامه نویسی نرم افزار و اندروید فعالیت دارم.
  خانمم در زمینه عمران معدل 17 و کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی دارند همچنین در زمانی نقاشی چهره زبردست هستند.

  هر دو زیر 35 سال هستیم و مشکل آِیلتس و بودجه نداریم.

  با این اوصاف چه روشی برای اخذ ویزا و مهاجرت مناسبتر است؟
  آیا امکان مهارجت از طریق هنر برایمان ممکن است؟

  با تشکر

  با سلام. روش هایی که می‌توان اقدام کرد متفاوت می باشد. هم می‌توانید روش تحصیلی، کاری و خوداشتغالی اقدام کنید که نیاز است پرونده تان بررسی کامل تر شود تا بهترین روش را معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.