رشته مهندسی شیمی در کانادا

رشته مهندسی شیمی در کانادا

معرفی رشته مهندسی شیمی در کانادا

رشته ی مهندسی شیمی شاخه ای از علم است که در تعداد زیادی از فناوری ها موثر است. در تعریفی گسترده، مهندسان شیمی فرآیندهایی را برای تولید، تبدیل و جابجایی مواد طراحی می کنند. این فرآیندها از آزمایش هایی در آزمایشگاه ها شروع می شوند و به عملیاتی سازی تکنولوژی حاصل در تولید در تعداد بالا منتهی می شوند.

به این خاطر نیاز بازار کار به مهندسان شیمی بسیار بالا است که تعداد زیادی از صنایع بر ترکیب و پردازش مواد اولیه و مواد شیمیایی متکی هستند. در کنار صنایع سنتی که در زمینه مواد شیمیایی، انرژی و صنایع نفتی فعالیت می کنند، مهندسان مکانیک می توانند از فرصت های شغلی در بیوتکنولوژی، داروسازی، صنایع مرتبط با دستگاه های الکترونیکی و مهندسی زیست محیطی بهره ببرند. مهارت منحصر به فرد مهندسان شیمی، هنگامی در این صنایع اساسی می شود که فرآیند تولید در آن ها با تبدیل فیزیکی و شیمایی مواد همراه شود.

به عنوان مثال، مهندسان شیمی ای که در صنایع شیمیایی فعالیت می کنند، در جستجوی راه هایی هستند که بتوان مواد پولیمر تازه ای را تولید کرد که خواص مهم و معین فیزیکی، نوری و مکانیکی داشته باشند. یا در بیوتکنولوژی، مهندسان شیمی به طراحی مجتمع های تولیدی ای کمک می کنند که از آنزیم ها و میکروارگانیسم ها استفاده می کند تا داروهای تازه را تولید کند.

اطلاعات کلی رشته مهندسی شیمی در کانادا

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با حمید ؛ دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه کنکوردیا کانادا

پادکست گفتگو با حمید ؛ دانشجوی دکتری مهندسی شیمی دانشگاه کنکوردیا کانادا

گفتگو با حمید ؛ مهندسی شیمی در کانادا

رادیو تراست

موضوع: مهندسی شیمی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مهندسی شیمی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته مهندسی شیمی در کانادا

اقتصاد کانادا به شدت به صنایعی متکی است که مواد اولیه را تولید می کنند؛ صنایعی مانند چوب، معدن، متالورژی و انرژی. به خاطر نقش مهمی که مهندسان شیمی در این صنایع ایفا می کنند، بدیهی است که نیاز بازار کاری کانادا به مهندسان شیمی بسیار زیاد است و پس از تحصیل در این رشته، می توانید به سرعت وارد بازار کار شوید و اقامت دائم خود را در این کشور تضمین کنید.

نکته ی مهم آن است که مهندسان شیمی از جمله متخصصانی هستند که می توانند از برنامه ی مهاجرتی و برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. اهمیت این رشته در کانادا به اندازه ای زیاد است که در لیستی که از سوی سازمان طبقه بندی ملی مشاغل کانادا ارائه شده است جای گرفته است. اداره مهاجرت کانادا، افرادی را که دارای تخصص های مطرح شده در این لیست باشد انتخاب می کند و فارغ از آن که دارای پیشنهاد شغلی ای در کانادا باشند یا نه، به آن ها ویزای اقامت دائم را اعطا می کند. بنابراین مهاجرت به کانادا به عنوان یک مهندس شیمی کار بسیار عاقلانه ای است!

همچنین درباره اقامت کانادا ، آسانترین راه مهاجرت به کانادا و رشته های پرطرفدار در کانادا بخوانید.

 تحصیل در رشته مهندسی شیمی در کانادا

برای آن که بتوانید در مقطع لیسانس در دانشگاهی در کانادا به تحصیل مشغول شوید، لازم است که دبیرستان خود را به پایان رسانده باشید و معدل شما در درس های انگلیسی، ریاضی، فیزیک و شیمی دستکم 14 باشد. همچنین برای تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این رشته، می بایست مقطع قبلی را با نمرات مناسبی به پایان رسانده باشید و از رزومه ی تحصیلی قابل قبولی برخوردار باشید. این رزومه می تواند شامل مقالات شما و فعالیت های شما در حوزه ی مورد علاقه تان باشد.

نکته ی دیگری که می بایست جهت تحصیل در رشته مهندسی شیمی در کانادا مدنظر داشته باشید این است که تحصیل در دانشگاه های کانادا نیاز به پرداخت شهریه دارد. اما بد به دلتان راه ندهید! دانشگاه های سراسر کانادا بورسیه ها، گرنت ها و اسکالرشیپ هایی را برای تحصیل ارائه می کنند که می توانید از آن ها بهره مند شوید.

تحصیل در کانادا نیازمند دریافت ویزا از این کشور نیز هست. از آنجا که کانادا در ایران سفارت خانه ندارد، می توانید از طریق یکی از سفارت خانه های این کشور در کشورهای همسایه به دریافت ویزا اقدام کنید.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، محاسبه GPA در کانادا ، تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا و ویزای تحصیلی کانادا بیشتر بخوانید.

 تحصیل در رشته مهندسی شیمی در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته مهندسی شیمی در کانادا

دانشگاه های کانادا دروس خود را به زبان های انگلیسی و در مواردی به زبان فرانسه ارائه می دهند. برای همین اگر مایل هستید تا در رشته مهندسی شیمی در کانادا مشغول به تحصیل شوید، می بایست در آزمون هایی مثل تافل یا آیلتس شرکت کنید. اگر که نمره ی قابل قبولی در این آزمون ها بدست بیاورید، دانشگاه مقصد تخصص شما را در زبان انگلیسی تایید خواهد کرد. همچنین دانشگاه های فرانسوی زبان آزمونی مختص به خودشان را برگزار می کنند که برای اثبات مهارتتان در فرانسوی می بایست در آن ها شرکت کنید.

در کنار اثبات مهارتتان در زبان انگلیسی یا فرانسه، متقاضی می بایست مدارک مقاطع پیشین خود (برای لیسانس مدرک دبیرستان و برای تحصیلات تکمیلی لیسانس و یا کارشناسی ارشد) را به ترجمه برساند و برای دانشگاه بفرستد. گاهی اوقات دانشگاه ها از شما می خواهند که نسخه فیزیکی مدارک خود را نیز برای آن ها ارسال کنید. همچنین می بایست رزومه خود را (که شامل فعالیت هایی مثل مقالات، سابقه تدریس، شرکت در کنفرانس ها و کارآموزی ها می شود) در سایت دانشگاه آپلود کنید.

در مورادی ممکن است لازم باشد که از اساتید مقاطع پیشین خود بخواهید که توصیه نامه ای را به دانشگاه بفرستند. برای اطلاع دقیق تر از شرایط مختص به هر دانشگاه، به وبسایت دانشگاه موردعلاقه ی خود سر بزنید.

همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره آزمون تافل برای کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا ، مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا به لینک مرتبط به هر کدام مراجعه کنید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی شیمی در کانادا

مدت زمان تحصیل در دانشگاه های کانادا بسته به این که در چه رشته ای و در چه مقطعی بخواهید مشغول به تحصیل شوید متفاوت است و گاهی به خود دانشگاه هم بستگی دارد. برای اطلاع دقیق تر می توانید به سایت هرکدام از دانشگاه ها مراجعه کنید. اما به طور عمومی می توان گفت که تحصیل در مقطع لیسانس از سه تا چهار سال و تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) از یک تا سه سال طول خواهد کشید.

در قسمت های پیشین گفته شد که تحصیل در رشته مهندسی شیمی در کانادا به پرداخت شهریه نیاز دارد. میزان این شهریه را عوامل زیر تعیین می کنند:

 • آیا شهروند کانادا هستید یا خیر؟
 • رشته مورد نظر شما چیست؟
 • مایلید در کدام دانشگاه مشغول به تحصیل شوید؟

اما به طور متوسط می توان گفت که تحصیل در رشته ای در دانشگاه های کانادا بین 7000 دلار تا 20000 دلار خرج بر می دارد. اما کار نشد ندارد! با بهره مند بودن از معدل مناسب و رزومه ی تحصیلی قابل قبول، می توانید از هزاران بورسیه و کمک هزینه هایی استفاده کنید که دانشگاه های کانادایی برای تحصیل ارائه می دهند.

همچنین درباره شهروندی کانادا و ارزان ترین دانشگاه های کانادا بخوانید.

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی شیمی در کانادا

دانشگاه های کانادا، به این منظور که کسی به خاطر مسائل مالی از تحصیل در رشته ی موردعلاقه ی خود در این کشور بازنماند، بورسیه ها، گرنت ها و اسکالرشیپ هایی را به دانشجویان مستعد ارائه می کنند. برای این که بتوانید این کمک هزینه ها را به خود اختصاص بدهید، می بایست مقطع تحصیلی پیشین خود را با نمره ی مناسبی به پایان رسانده باشید و از رزومه ی تحصیلی خوبی برخوردار باشید.

در رزومه ی تحصیلی خود این موارد زیر را می توانید بگنجانید:

 • مقاله هایی که در ژورنال های علمی به چاپ رسانده اید
 • سابقه ی تدریس و دستیاری اساتید، 3- شرکت در کنفرانس ها
 • کارآموزی ها
 • به طور کلی پروژه ها و فعالیت هایی که در حوزه ی موردعلاقه خود به انجام رسانده اید.

همچنین بعضی از دانشگاه ها بر اساس افتخارات ورزشی  و هنری نیز کمک هزینه هایی را اهدا می کنند. برای اطلاع دقیقتر از این کمک هزینه ها به وبسایت دانشگاه موردعلاقه خود سر بزنید و در نظر داشته باشید که به منظور اپلای برای هرکدام از این کمک هزینه ها، می بایست در زمان معینی اقدام کنید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا ، فاند تحصیلی کانادا و اینکه پذیرش کاندیشنال چیست بخوانید.

آینده شغلی رشته مهندسی شیمی در کانادا

مهندسان شیمی و همچنین تکنسین ها، پشتیبانی فنی لازم را از صنایعی که در این حوزه فعالیت می کنند به عمل می آورند و در کنارآن، می توانند در زمینه هایی مثل تحقیق، طراحی و توسعه ی فرآیند ها و تجهیزات شیمیایی مشغول به فعالیت شوند. آنان بر فعالیت و پایدارسازی صنایع شیمیایی، پلاستیک، داروسازی، مواد اولیه، کاغذسازی و تولید غذا نظارت می کنند و وظایفی را در ارتباط با کنترل کیفیت شیمیایی، حفاظت از محیط زیست و مهندسی بیوشیمیایی و بیوتکنولوژی بر عهده می گیرند. در کشور کانادا، مهندسان شیمی پس از به پایان بردن تحصیل خود در این رشته به شدت در صنایع تولیدی، شرکت های مشاوره ای، شغل های دولتی و موسسات تحقیقی و آموزشی مورد نیاز هستند.

همچنین بخوانید: بازار کار شغل مهندسی شیمی در کانادا

آینده شغلی رشته مهندسی شیمی در کانادا

دانشگاه های دارای رشته مهندسی شیمی در کانادا

هر ساله، معیار QS دانشگاه ها را رتبه بندی می کند. این رتبه بندی میزان کیفیت آموزش در دانشگاه ها و نیز خدماتی را که آنان به دانشجویان خود ارائه می دهند مشخص می کند. رتبه بندی سال 2020 این معیار نشان می دهد که در سراسر کانادا، 14 دانشگاه وجود دارد که رشته مهندسی شیمی را ارائه می دهد. بنابراین، متقاضیان تحصیل در کانادا، می توانند انتخاب های بسیار متنوعی را داشته باشند. بر اساس این معیار ده دانشگاه برتر کانادا برای تحصیل در رشته مهندسی شیمی عبارتند از:

همچنین درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا بخوانید.

گرایش های رشته مهندسی شیمی در کانادا

عمل بشری روز به روز پیچیده تر می شود و برای همین، دانش پژوهان تنها در یکی از شاخه های آن می توانند به تخصص برسند. رشته ی مهندسی شیمی نیز گرایش های بسیار زیادی را دارد که به دانشجویان کمک می کند تا در زمینه ای فعالیت کنند که بیشتر از همه به مذاق آن ها خوش می آید. در این قسمت فهرستی را از مهم ترین و پرطرفدارترین گرایش های رشته شیمی که در دانشگاه های کانادا تدریس می شود را گردآوری کرده ایم. اما در نظر داشته باشید که گرایش های رشته شیمی به این موارد محدود نمی شود و می توانید گرایش های دیگری را علی الخصوص در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری پیدا کنید.

 • مهندسی بیوشیمی
 • مهندسی بیومدیکال
 • بیوتکنولوژی
 • سرامیک
 • مدل سازی فرآیند شیمیایی
 • رآکتور شیمیایی
 • مهندسی واکنش های شیمیایی
 • الکتروشیمی
 • دینامیک سیالات
 • مهندسی غذا
 • انتقال گرما
 • انتقال جرم
 • فناوری نانو
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی پلاستیک

همچنین بخوانید: اپلای مهندسی شیمی

بهترین استان های کانادا برای کار بعد از فراغت از رشته مهندسی شیمی

استان های غربی کشور کانادا، که در آن ها صنایع نفت و گاز حکم فرما هستند، بهترین استان های کانادا برای مهاجرت به عنوان مهندس شیمی هستند. نیاز بازار کار به مهندسان شیمی در استان هایی مثل کلگری، ونکوور و ادمونتون بسیار رقابتی است و در نتیجه، در این استان ها مهندسان شیمی حقوق بسیار خوبی دریافت می کنند. میزان حقوق مهندسان شیمی در چهار استان کانادا در جدول زیر خلاصه شده است.

تورنتوبین 67100 تا 117600
ونکووربین 67700 تا 117400
مونترالبین 63100 تا 111400
کلگریبین 69800 تا 120400

درباره کار در کلگری ، کار در ونکوور ، کار در ادمونتون ، کار در تورنتو و کار در مونترال بیشتر بخوانید.

کد مشاغل رشته مهندسی شیمی در کانادا

سازمان رده بندی مشاغل در کانادا، مشاغلی را که در حوزه مرتبط با مهندسی شیمی قرار می گیرند، در کد 2134 دسته بندی کرده است. بر اساس این دسته بندی، مهندسان شیمی می توانند این مشاغل را بر عهده بگیرند:

مهندس بیوشیمی و بیوتکنیکال، مهندس توسعه بیوشیمی، مهندس کنترل فرآیند شیمیایی، مهندس پروژه شیمیایی، مهندس طراحی و توسعه شیمیایی، مهندس سوخت، مهندس پتروکمیکال، مهندس خطوط انتقال، مهندس پلاستیک، مهندس پلیمر، مهندس کاغذ، مهندس تحقیق در شیمی.

مسیر شغلی رشته مهندسی شیمی در کانادا

برای آن که بتوانید در زمینه ای مرتبط با مهندسی شیمی در کانادا مشغول به کار شوید و ویزای اقامت دائم را در این کشور دریافت کنید، می  بایست دستکم مدرک لیسانسی را در رشته مهندسی شیمی دریافت کرده باشید. لازم به ذکر است که ممکن است دارا بودن مدرک تحصیلات تکمیلی مهندسی شیمی (کارشناسی ارشد و دکتری) ممکن است امتیاز محسوب شود و شما را از رقبایتان جلو بیندازد. بعد از ورود به کانادا، می بایست از طریق شعبه محلی یا استانی انجمن مهندسان حرفه ای مجوز فعالیت اخذ کنید. این انجمن مدارک شما را بررسی می کند و سپس از شما می خواهد تا سه یا چهار سال را تحت نظارت فعالیت کنید. پس از گذراندن آزمون هم می توانید مجوز فعالیت مستقل خود را به عنوان مهندس شیمی دریافت کنید.

درباره کار در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا ، کارآموزی در کانادا ، قانون کار کانادا و کاریابی در کانادا بخوانید.

وظایف شغلی رشته مهندسی شیمی در کانادا

سازمان دسته بندی مشاغل کشور کانادا، برای مهندسان شیمی این وظایف را بر می شمرد:

 • انجام تحقیق در زمینه توسعه و ارتقای فرآیند، واکنش ها و مواد شیمیایی
 • ارزیابی تکنولوژی و تجهیزات شیمیایی و تعیین مشخصات تولید
 • طراحی و آزمایش فرآیند شیمیایی و تجهیزات درگیر در آن
 • نظارت بر ساخت، تنظیم، عملیاتی سازی و پایدار کردن تجهیزات و واحد های تولیدی

زمینه های کاری مهندسی شیمی در کانادا

بعد از این که قادر به دریافت مجوز از انجمن مهندسان حرفه ای شدید، می توانید در این زمینه ها مشغول به کار شوید:

 • نظارت بر فعالیت و پایدارسازی صنایع شیمیایی، پلاستیک، داروسازی، مواد اولیه، کاغذسازی و تولید غذا
 • کنترل کیفیت شیمیایی، حفاظت از محیط زیست و مهندسی بیوشیمیایی و بیوتکنولژی
 • صنایع تولیدی و نفت و گاز
 • شرکت های مشاوره ای
 • شرکت های دولتی درگیر در مهندسی شیمی

لازم به ذکر است که می توانید کسب و کار مستقل خود را نیز با مجوز انجمن مهندسان حرفه ای به راه بیندازید.

حداکثر و حداقل حقوق مهندسان شیمی در کانادا

حقوق مهندسان شیمی در کانادا از 63100 دلار کانادا در سال آغاز می شود و می تواند به 120400 دلار در سال برسد. کلگری، تورنتو و ونکوور استان هایی هستند که مهندسان شیمی در آن ها بیشتری حقوق ممکن را دریافت می کنند.

همچنین درباره درآمد در کانادا بخوانید.

مهارت های مورد نیاز برای کار مهندس شیمی در کانادا

یک مهندس شیمی می بایست این مهارت ها را داشته باشد:

 • بتواند خلاق باشد
 • تحت فشار کارایی خود را از دست ندهد
 • مهارت حل مسئله داشته باشد
 • و به خوبی ارتباط برقرار کند.

و می بایست در یکی یا بیشتر از این نرم افزارها متحصص باشد:

 • Mathcad
 • Matlab
 • COMSOL
 • ChemCad
 • Flow Simulator
 • Mathematical Simulation Tool
 • Aspen Plus

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

آیا رشته‌ی شیمی در کانادا مورد تقاضا است؟

شیمیدان در سراسر کانادا خواهان بسیاری دارند و می توانید ویزای اقامت دائم کانادا را حتی بدون پیشنهاد شغلی بدست آورید. اگر شیمیدان هستید و به عنوان شیمیدان کار می‌کنید، می‌توانید به راحتی به کانادا مهاجرت کنید.

چطور در کانادا شیمیدان شوم؟

آموزش و تجربه:
مدرک لیسانس شیمی ، بیوشیمی یا یک رشته مرتبط لازم است.
مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا معمولاً برای کار به عنوان شیمیدان تحقیقاتی مورد نیاز است.
صدور مجوز از انجمن شیمی در استانی داوطلبانه در بریتیش کلمبیا

موقعیت‌های شغلی برای یک شیمی دان در کانادا کدامند؟

بعضی از مشاغل نیاز به تحصیلات و تجربیات بیشتر دارند.
دانشمند غذا
مدیر تولید
کاوشگر ژئوفیزیک شیمیدان
مدیر آزمایشگاه، تکنسین / شیمیدان مدیریت پسماندهای خطرناک
فناوری مهندسی شیمی
شیمیدان دارویی

رشته شیمی چقدر سخت است؟

شیمی علمی تحلیلی است و دارای بسیاری از مفاهیم است که به یکدیگر مرتبط‌اند، پس سخت نیست، اما باید وقت بیشتری نسبت به چیزهای دیگر صرف شیمی کنید.

فارغ‌التحصیلی در رشته شیمی چقدر طول می‌کشد؟

4 سال. حداقل شرایط تحصیلات برای شیمیدان شدن داشتن مدرک لیسانس شیمی (BA) یا مدرک لیسانس هنر در شیمی است. معمولاً 4 سال  طول می‌کشد. با این حال، مشاغل سطح پایین شیمی نسبتاً کم است و ممکن است فرصت‌های محدودی برای پیشرفت حاصل شود.

هزینه تحصیل در رشته شیمی در کانادا چقدر است؟

کل شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شیمی در کانادا به مدت 2 سال از 14،000 تا 49،300 دلار (به استثنای هزینه‌های زندگی، هزینه کتاب و هزینه‌های جاری مصرفی) است. در دانشگاه‌های کانادا، بورس تحصیلی اندکی برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد شیمی وجود دارد.

در تحصیل رشته شیمی در کانادا چه مطالبی یادگرفته می‌شود؟

یک برنامه کلی که بر مطالعه علمی ترکیب و رفتار ماده، از جمله ساختار خرد و کلان آن، فرآیندهای تغییر شیمیایی و شرح نظری و شبیه‌سازی آزمایشگاهی پدیده‌ها.

بهترین دانشگاه‌های رشته شیمی در کانادا کدامند؟

دانشگاه تورنتو
دانشگاه مک گیل
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مک مستر

ویژگی‌هایی مهندس شیمی توانا در  کانادا چیست؟

مهندسان شیمی باید خصوصیات خاصی را دارا باشند:
1: مهارت‌های تحلیلی. مهندسان شیمی باید با قدرت تحلیل متوجه ایرادات سیستم شوند و آن‌ها را رفع کنند.
2:خلاقیت
3:نبوغ
4:مهارت‌های تیمی
5:مهارت‌های ریاضی
6:مهارت حل مسئله.

دوره دکترای رشته مهندسی شیمی در کانادا معمولا چقدر طول می‌کشد؟

میانگین زمان دریافت مدرک دکترا بین 5.5 تا 4.5 سال است. بعضی دانش‌آموزان کمی زودتر و بعضی دیرتر تمام می‌کنند.

برترین دانشگاه‌های ارائه دهنده مهندسی شیمی در کانادا کدامند؟

چهار دانشگاه برتر ارائه دهنده کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در کانادا:
1_دانشگاه تورنتو
2_دانشگاه بریتیش کلمبیا
3_دانشگاه مک گیل
4_دانشگاه مک مستر

آیا مهندسان شیمی محصل در کانادا از نرم‌افزار پایتون و متلب استفاده می‌کنند؟

مهندسان شیمی در مراحل حل مساله محاسبات سنگین بسیار زیاد دارند از کنترل فرآیند گرفته تا محاسبات فرآیند، دستکاری عددی تا شبیه‌سازی فرآیند و مدل‌سازی و بهینه‌سازی. به همین دلیل از این دو نرم‌افزار در حل محاسبات استفاده می‌کنند .

دوره تحصیل مهندسی شیمی در کانادا چه مطالبی را پوشش می‌دهد؟

برخی دوره‌های معمولی مهندسی شیمی مطالب مکانیک سیالات، انتقال جرم و گرما، تکنیک‌های جداسازی مواد، ترمودینامیک، طراحی گیاه، سیستم‌های فرآیند، اقتصاد فرآایند، تجزیه و تحلیل فرآیند و عملیات فرآیند را شامل می‌شوند.

بازار کار مهندسی شیمی در کانادا شامل چه مشاغلی است؟

شیمیدان تحلیلی
مدیر انرژی مهندس محیط زیست
مهندس تولید
مهندس مواد مهندس معدن
مدیر تولید
مدیر کیفیت

فواید داشتن مدرک ام بی ای (MBA) به همراه مهندسی شیمی در کانادا چیست؟

 رشته‌ی ام بی ای مفاهیمی درباره ارتباطات، مدیریت منابع انسانی، مدیریت شرکت، مدیریت زمان و موارد دیگر را دربرمی‌گیرد. این مهارت‌ها برای هر کسی در این حرفه نقش‌ مدیریتی و حیاتی دارد. با فراگیری رشته ام بی ای دستمزد نیز افزایش پیدا می‌کند.

آیا تحصیل در مقاطع بالای مهندسی شیمی در کانادا ارزشمند است ؟

از آن رو که درآمد این رشته در مقطع کارشناسی خوب است می‌توان با ادامه تحصیل و رسیدن به درجات بالاتر به حقوق بهتر و درجه و اعتبار بیشتر دست یافت.

شاغل شدن به عنوان مهندس شیمی در کانادا چقدر زمان می‌برد؟

برای بدست آوردن شغل ابتدایی به عنوان مهندس شیمی، معمولاً باید دوره کارشناسی مهندسی شیمی را گذراند. انجام چنین برنامه‌هایی معمولاً 4 یا 5 سال طول می‌کشد و شامل مطالعات کلاسی، آزمایشگاهی و میدانی است.

آیا مهندس شیمی در کانادا رشته‌ای محبوب و دارای بازار کار مناسب است؟

کانادا از سال 2019 تا 2028 حدود 3600 مهندس شیمی نیاز خواهد داشت (جایگزینی و استخدامی ) که حدودا 5500 مهندس شیمی در این سال‌ها چه از طریق فارغ‌التحصیلی و یا مهاجرت این نیاز را برطرف کرده‌اند.

آیا آینده رشته مهندسی شیمی در کانادا ناامید کننده است؟

تا زمانی که نیاز به تولید و تغییر باشد می‌شود به آینده مهندسی شیمی امید داشت. همیشه نیاز به بهبود فرآیندهای تولید وجود دارد تا سریع‌تر و مقرون به صرفه‌تر شوند و آنجاست که مهندس شیمی باید وارد عمل شود.

هزینه تحصیل مهندسی شیمی در کانادا تقریبا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته‌های مهندسی در کانادا تقریبا بین 10500 تا 11500 دلار کانادا است که با توجه به موسسه مورد نظر و برنامه‌های حین تحصیل می‌تواند متفاوت باشد. دانشگاه‌ها و موسسات محلی برنامه‌هایی برای کمک مالی به دانشجویان خارجی دارند.

آیا اخذ مدرک دکتری در مهندسی شیمی در کانادا رایگان است؟

هزینه تحصیل دانشجویان خارجی دکتری بر اساس موسسه تحصیلی متفاوت است و به طور کلی حدود دو برابر هزینه دانشجویان کانادایی خواهد بود. استثنایی در این مورد دانشگاه تورنتو وجود دارد که در آن بیشتر دانشجویان خارجی دکترا از شهریور 2018 هزینه شهریه را مانند دانشجویان داخلی پرداخت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید