اپلای مهندسی ایمنی

اپلای مهندسی ایمنی

حضور مهندسان ایمنی تقریباً در همه صنایع مربوط به تولید، از ساخت هواپیماها گرفته تا محصولات غذایی الزامی است. در مشاغل صنعتی، قوانین بسیار زیادی وجود دارد که برای اطمینان از سلامت و ایمنی تمام انسان ها برای محصولات در نظر گرفته شده اند. در این بین، مهندس ایمنی نقشی حیاتی برای جلوگیری، کاهش، تجزیه و تحلیل و ارزیابی خطرات بالقوه در یک محصول ایفا می کند.

سلامت و ایمنی بخش اساسی زندگی امروز ما است. همه کسب و کار ها موظف اند از سلامت کارکنان خود محافظت کنند تا افراد با حداقل خطرات احتمالی در محیط کار رو به رو شوند. به همین علت رشته مهندسی ایمنی با هدف بررسی سیستم ها و تجهیزات مورد استفاده در صنایع، اطمینان حاصل می کند که همه چیز ایمن است. در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد مهندسی ایمنی در اختیار شما قرار دهیم. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به این سایت مراجعه فرمایید.

لینک های مفید!

مراحل اپلای مهندسی ایمنی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته مهندسی ایمنی

رشته مهندسی ایمنی یکی از رشته های مهندسی است که به پیشگیری از حوادث، کاهش خطرات مرتبط با خطای انسانی و افزایش ایمنی سیستم ها و طرح های مهندسی شده می پردازد. رشته مهندسی ایمنی ارتباط زیادی با رشته مهندسی صنایع، بهداشت حرفه ای و مدیریت صنعتی دارد. به عبارت دیگر مهندسی ایمنی ترکیبی از این سه رشته است. رشته مهندسی ایمنی یک رشته بسیار کاربردی در مشاغل صنعتی به شمار می رود چرا که در کارخانه ها و موسسات مختلف، همواره بسیاری از دستگاه ها و تجهیزات نیاز به تعمیر دارند و این درست جایی است که مهندس ایمنی حضور پیدا می کند. هدف از تحصیل در رشته مهندسی ایمنی، کنترل و کاهش ریسک یا حذف کامل آن است. مهندسان ایمنی اغلب از مدل های کامپیوتری، نمونه های اولیه یا باز آفرینی یک موقعیت برای ارزیابی خطرات استفاده می کنند. مهندسان ایمنی عواملی مانند طراحی، ایمنی فنی، قابلیت اطمینان مواد و عوامل انسانی دخیل را در نظر می گیرند که ممکن است بر ایمنی یک محصول یا دستگاه تاثیر بگذارد.

فراهم کردن یک محیط کار امن و سالم در اولویت کارفرمایان قرار دارد. مهندسان ایمنی که از آن ها به عنوان مهندسان بهداشت و ایمنی هم نام برده می شود، اطمنیان حاصل می کنند که وسایل و تجهیزات مورد استفاده در صنایع مختلف بی خطر هستند و کارفرمایان شرایط مطلوبی را برای کارکنان فراهم می کنند. این متخصصان همچنین اطمینان حاصل می کنند که ساختمان ها یا محصولات از مقررات بهداشتی و ایمنی تبعیت کرده و برنامه های ایمنی کارکنان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. مهندسان بهداشت و ایمنی معمولاً در محیط های اداری کار می کنند، هر چند که ممکن است گاهی مجبور باشند برای انجام تحقیقات ایمنی خود به مکان های مختلف سفر کنند.

مجموعه مهارت های مورد نیاز برای رشته مهندسی ایمنی در مقطع کارشناسی

 • داشتن حداقل مدرک کارشناسی ایمنی یا مهندسی فنی
 • دارا بودن مهارت های کامپیوتری عالی و همچنین مهارت های ارتباطی فنی
 • توانایی انجام کار مستقل در کارخانه یا دیگر مراکز صنعتی
 • کسب دانش فناوری و اصول بهداشت ایمنی
 • ارائه آموزش های بهداشتی و ایمنی به کارکنان
 • قرار گرفتن تحت ارزیابی ها و موارد بهداشتی و ایمنی
 • قابلیت ارائه گزارش های دقیق و ارزیابی اطلاعات
 • تطبیق دادن همه قوانین و مقررات بهداشتی و ایمنی با کارکنان
 • کمک به حفظ و بهبود سلامت کارکنان در محیط کار

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

مجموعه مهارت های مورد نیاز برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی ایمنی

 • داشتن تجربه در حوزه های مربوط به رشته مهندسی ایمنی
 • به وجود آوردن محیط کار امن برای کارکنان
 • تجزیه و تحلیل تمام جنبه های تحقیقاتی مربوط به سلامت و ایمنی در محیط کار
 • در نظر گرفتن رویه های بهداشتی و ایمنی و نظارت بر پیشرفت اقدامات اصلاحی برای اطمینان از صحت و کارآمد بودن تجهیزات و وسایل
 • بررسی طرح ها و مشخصات ماشین آلات و تجهیزات ایمنی برای بررسی اثر بخشیِ ساز و کار های مختلف صنعتی

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به این سایت مراجعه کنید.

همچنین در صورت نیاز درباره استادی پلن، آزادسازی مدرک تحصیلی و معافیت تحصیلی برای اپلای بخوانید.

اپلای مهندسی ایمنی در خارج از کشور

افرادی که می خواهند در حوزه مهندسی ایمنی فعالیت داشته باشند در ابتدا باید برای مدرک کارشناسی مهندسی ایمنی اقدام به اپلای کنند. مدرک کارشناسی مهندسی ایمنی، حداقل مدرک مورد نیاز آموزشی برای مهندسان ایمنی است. این مدرک می تواند در هر یک از موضوعات مختلف مربوط به رشته مهندسی از جمله مهندسی مکانیک، مهندسی و صنعت، حوزه های الکتریکی و مهندسی شیمی باشد. برنامه های مهندسی ایمنی به جز کار در آزمایشگاه و شرکت در کلاس های درس ممکن است شامل مطالعات میدانی در مهندسی ایمنی نیز باشد. شرکت در دوره کارآموزی از اصلی ترین نکاتی است که فرد باید به آن توجه کند. اگر چه گذراندن دوره کارآموزی جزء الزامات رشته مهندسی ایمنی نیست اما شرکت در این دوره می تواند به تجربه فرد بسیار کمک کند چرا که بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند افرادی را استخدام کنند که دارای تجربه کاری باشند. برای دسترسی به اطلاعات درباره کارآموزی در خارج از کشور، به لینک موردنظر مراجعه کنید.

افرادی که قصد اپلای در رشته مهندسی ایمنی در خارج از کشور را دارند باید دانش خوبی از اجزای مورد استفاده در طراحی و قابلیت اطمینان وسایل به طور خاص داشته باشند. متقاضیان باید با تمامی مقررات بهداشتی و ایمنی سیستم ها آشنا شده و درک بالایی از ایمنی سیستم ها و فرایندهای موجود در این پروسه داشته باشند. افرادی که از دوره دبیرستان قصد تحصیل در رشته مهندسی ایمنی را دارند باید نمرات خوبی در دروس فیزیک، ریاضیات، آمار، طراحی و مهندسی، مکانیک و فرایندهای صنعتی داشته باشند. آن ها همچنین باید درک خوبی از روانشناسی به منظور ارزیابی و پیش بینی عوامل انسانی دخیل در مسائل بالقوه سلامت و ایمنی مربوط به محصول و یا طراحی فرایند داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

همچنین درباره اصطلاحات اپلای، بهترین رشته های مهندسی برای اپلای و تغییر رشته در اپلای بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مهندسی ایمنی در خارج از کشور

دانشجویانی که برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی ایمنی اقدام به اپلای می کنند، با چگونگی وقوع حوادث مختلف در صنایع و کارخانه جات یا دیگر مراکز و کاهش و حذف این عوامل آشنا می شوند. خوشبختانه برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری در این رشته به صورت آنلاین نیز در دسترس است.

برنامه درسی در این رشته به طور معمول فناوریِ مهندسی، طراحی، فیزیک و شیمی را پوشش می دهد. برخی از این برنامه ها ۱۰۰ درصد به صورت آنلاین برگزار می شود اما برخی از برنامه ها نیاز به گذراندن چندین واحد درسی به صورت حضوری دارد. برای واجد شرایط بودن پذیرش، فرد باید نمرات GRE قابل قبولی داشته باشد و همچنین مدرک زبان معتبر با حداقل نمره مورد نیاز برای دانشگاه مقصد را دارا باشد. متقاضیان باید به شدت جزئیات گرا بوده و از هوش ریاضی بالایی برخوردار باشند. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند معمولا دوره هایی مانند قوانین بهداشتی و ایمنی را می گذرانند. ارائه پایان نامه نیز از اصلی ترین مواردی است که در مقطع دکترا باید به آن توجه شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به این سایت مراجعه کنید.

خوشبختانه برنامه های آنلاین برای رشته مهندسی ایمنی در بسیاری از دانشگاه های سراسر جهان در نظر گرفته شده است که این برنامه ها فقط در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دسترس هستند. برنامه آنلاین تحصیل در رشته مهندسی ایمنی افراد را با مهندسی ایمنی، طراحی سیستم ها و دروس فیزیک و شیمی آشنا می کند. برخی از این برنامه ها کاملا به صورت حضوری در دسترس است و برخی دیگر برای گرفتن مدرک تحصیلی خود نیاز به گذراندن برخی از واحدهای درسی به صورت حضوری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه فرمایید. افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا را دارند نیز معمولا روی تحقیقات در حوزه ایمنی و مهندسی ایمنی تمرکز می کنند و در نهایت با ارائه پایان نامه و دفاع از ان از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند.

درباره تاثیر مقاله بر اپلای، اپلای حین سربازی و اپلای با مدرک دانشگاه آزاد در تراست بخوانید.

گرایشات مهندسی ایمنی در خارج از کشور

رشته مهندسی ایمنی به عنوان یک رشته بین رشته ای، حوزه های انتخابی بسیاری برای تحصیل دارد. اما مهمترین گرایش های این رشته که به صورت مستقیم به مهندسی ایمنی مربوط می شود، مهندسی پیشگیری از آتش سوزی، مهندسی ایمنی محصول و مهندسی ایمنی سیستم است که در قسمت زیر به آن ها اشاره می کنیم.

نام گرایشتوضیحات
مهندسی پیشگیری از آتش سوزیاین گرایش از رشته مهندسی ایمنی توصیه هایی در مورد خطرات احتمالی آتش سوزی ساختمان ها، مواد و سیستم های حمل و نقل ارائه می دهند. مهندسان ایمنی همچنین سیستم های پیشگیری و سرکوب آتش سوزی را طراحی، نصب و حفظ می کنند. آن ها سیستم ها را بازرسی کرده تا اطمینان حاصل کنند که مقررات ایمنی به خوبی رعایت می شود.  
مهندسی ایمنی محصولمهندسان ایمنی محصول که گاهی مهندسان انطباق محصول نیز نامیده می شوند، آزمایش هایی را انجام می دهند تا مطمئن شوند محصولات مختلف بی خطر هستند و از مقررات ایمنی صنعتی تبعیت می کنند. این مهندسان روی طیف گسترده ای از محصولات، از راکتورهای زیردریایی هسته ای و رباتیک گرفته تا تلفن های همراه و سیستم های کامپیوتری کار می کنند.  
مهندسی ایمنی سیستممهندس ایمنی سیستم، خطرات مرتبط با طرح ها و سیستم ها را شناسایی و تجزیه و تحلیل می کند به گونه ای که مطمئن شوند عملکرد سیستم ها همچنان به طور موثر باقی می ماند. آن ها می توانند در حوزه های مختلفی از جمله حوزه های هوافضا، نرم افزار، ایمنی پزشکی و ایمنی محیط زیست مشغول به کار شوند.  
گرایشات مهندسی ایمنی در خارج از کشور

بهترین گرایش رشته مهندسی ایمنی برای اپلای در خارج از کشور

همانگونه که پیش تر هم اشاره شد، مهندسی ایمنی با هدف اطمینان از بی خطر بودن ابزار و تجهیزات یک حوزه خاص مانند یک شرکت، یک کارخانه یا دیگر مراکز صنعتی به وجود آمده است. گرایش های موجود در رشته مهندسی ایمنی بسیار به یکدیگر نزدیک بوده و اینگونه نیست که با یکدیگر تفاوت فاحشی داشته باشند. آن چه آینده فرد را بعد از فارغ التحصیلی از رشته مهندسی ایمنی تضمین می کند، تلاش و پشتکار فرد و همچنین دانش بالای فنی و تئوری او است. به همین علت بهتر است افراد در هر گرایشی از رشته مهندسی ایمنی که مشغول به تحصیل می شوند، توانایی های خود را ارتقاء دهند. این توانمندی ها شامل موارد زیر است:

 • آشنایی کامل با تمامی قوانین و مقررات ایمنی مربوط به قانون کار
 • آشنایی با ویژگی های مواد مختلف از جمله مواد اسیدی و بازی و واکنش آن ها با مواد مختلف
 • آشنایی با طراحی سیستم های خاصی برای جلوگیری از آلودگی هوا
 • آشنایی با انواع گازهای سمی و خطراتی که این گازها می توانند به وجود آورند.
 • آشنایی با خطرات و مشکلاتی که می تواند برای نیروهای کار به وجود بیاید مانند سوختگی، قطع عضو و سایر حوادث خطرناک و جبران ناپذیر

بورسیه مهندسی ایمنی در خارج از کشور

اگر شما هم از آن دسته از دانشجویانی هستید که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید و می خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی برای دانشگاه های خارجی اپلای کنید، اصلا نگران نباشید! چرا که دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را در نظر گرفته اند و شما می توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید چرا که گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کنند.

گفتنی است که بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد.

در زیر به چند نوع بورسیه اشاره خواهیم کرد:

 • بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام بر می دارند.
 • بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل توجهی نصیب دانشجویانی می شود که در کنار اساتید به تحصیل می پردازند و دانشجویان می توانند برای هزینه های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند. این کارها به صورتی برنامه ریزی می شوند که به درس دانشجو لطمه ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می تواند به صورت تمام وقت کار کرده و حقوق کار تمام وقت را کسب کند.
 • بورسیه های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

در صورتی که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه ها، کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی یا حتی وام‌ های دانشجویی در رشته مهندسی ایمنی مطلع شوید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌ های رشته مهندسی ایمنی به سایت ‌های زیر مراجعه کنید:

همچنین بخوانید: فاند تحصیلی ، هزینه تحصیل در خارج از کشور

دانشگاه های برتر مهندسی ایمنی در خارج از کشور

رشته مهندسی ایمنی عناوین شغلی مختلفی دارد که هر کدام دیدگاه خاص خود را در زمینه ایمنی شغلی در بر می گیرد. مهندسی ایمنی، یک رشته بین رشته ای است که به علوم زیست شناسی، شیمی و فیزیک می پردازد و این مطالعات را با مهندسی و فناوری به عنوان راهی برای کاهش احتمال تصادفات در محیط کار ترکیب می کند. انتخاب یک دانشگاه درست برای تحصیل در این رشته به آینده شغلی شما کمک زیادی خواهد کرد. موسسه مهاجرتی تراست با جمع آوری لیستی از برترین دانشگاه ها در این حوزه به شما در این مسیر کمک می کند. اطلاعات تکمیلی از این رشته را در این سایت مطالعه فرمایید.

نام دانشگاه و گرایش موجودتوضیحات
دانشگاه ایالتی ایلینوی: لیسانس ایمنی و بهداشت حرفه اییکی از برترین دانشگاه های جهان برای رشته مهندسی ایمنی و سلامت، دانشگاه ایالتی ایلینوی است که ترکیبی منحصر به فرد از کار در کلاس درس و تجربه کاری را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. شرکت در آزمایشگاه های شبیه سازی شده به صورت عملی از مهمترین برنامه های این دانشگاه در حوزه ایمنی شغلی و سلامت به شمار می رود. دانشجویان همچنین با شرکت در دوره کارآموزی با متخصصان این حرفه کار می کنند و تجربه عملی کسب می کنند. دانشجویان این دانشگاه حتی می توانند در صورت نیاز به نیروی کار، بعد از فارغ التحصیلی در آنجا کار کنند.  
کالج ایالتی کین: کارشناسی علوم کاربردی ایمنی و بهداشت حرفه ایاز مهمترین برنامه هایی که در این دانشگاه برای رشته مهندسی ایمنی یا بهداشت حرفه ای در نظر گرفته شده است، قانون و اخلاق در ایمنی، آگاهی ایمنی، شیمی ایمنی و علوم رفتاری است. بسیاری از فارغ التحصیلان برای کسب مهارت تخصصی تر در این رشته، برای مقاطع بالاتر مانند تحصیلات تکمیلی نیز اپلای می کنند. طبق گزارش های اعلام شده، دانشگاه کین به عنوان نهمین دانشگاه برتر منطقه شمالی آمریکا در نظر گرفته شده است.  
دانشگاه اوهایو: لیسانس بهداشت حرفه ای و ایمنیمدرک کارشناسی بهداشت حرفه ای و ایمنی در دانشگاه اوهایو تنها مدرک ایمنی در نوع خود است که توسط هیئت نایب السلطنه اوهایو مورد تأیید قرار گرفته است. دانشگاه اوهایو به دلیل هزینه های پایین شهریه یکی پر متقاضی ترین دانشگاه ها در این رشته به شمار می رود. هر ساله متقاضیان زیادی با هم به رقابت می پردازند تا بتوانند از این دانشگاه پذیرش بگیرند.  
دانشگاه Millersville: لیسانس ایمنی شغلی و بهداشت محیطدانشجویانی که مدرک کارشناسی ایمنی شغلی یا مهندسی ایمنی از دانشگاه Millersville را دارند آینده شغلی بسیار خوبی را برای خود رقم خواهند زد، چرا که این دانشجویان با طیف وسیعی از موضوعات مربوط به این رشته مانند فناوری های پیشرفته تولیدی، فناوری ساخت و ساز، فناوری کنترل سیستم ها، مهندسی کاربردی عمومی و فناوری و هر آن چه که یک مهندس ایمنی به آن نیاز دارد، آشنا خواهند شد.  
دانشگاه ایالتی جکسنویل: لیسانس مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ایدانشگاه ایالتی جکسنویل بر موضوعاتی مانند ایمنی آتش سوزی، فناوری کنترل خطر، بهداشت صنعتی، مدیریت ایمنی و ایمنی سیستم ها تمرکز دارد. یکی از ویژگی های برتر این دانشگاه نسبت به بسیاری از دیگر دانشگاه ها، تضمین آینده شغلی دانشجویان است. گفتنی است که نرخ اشتغال دانشجویان این دانشگاه تقریبا ۱۰۰ درصد است.
دانشگاه Slippery Rock در پنسیلوانیا: لیسانس مدیریت ایمنییکی از برترین دانشکده های جهان در رشته مهندسی ایمنی، دانشگاه Slippery Rock در پنسیلوانیا است که دانشجویان را برای کار و ایمنی و مشاغل مربوط به مهندسی ایمنی آماده می کند. دانشجویان باید در این برنامه تحصیلی، ۱۲ واحد دوره کارآموزی را بگذرانند تا به صورت عملی با این رشته نیز آشنا شوند.
کلاس های مورد نیاز برای رشته مهندسی ایمنی شامل مسائل ایمنی جدید، ایمنی ساخت و ساز، مقدمه ای بر ایمنی و اصول بهداشت صنعتی است.  
دانشگاه شرقی کنتاکی: لیسانس آنلاین در ایمنی شغلیدانشگاه شرقی کنتاکی به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین و بهترین دانشگاه ها برای رشته مهندسی ایمنی و ایمنی شغلی و سلامت به شمار می رود. خوشبختانه این رشته به صورت آنلاین در دسترس علاقه مندان قرار دارد و دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های آنلاین، لیسانس ایمنی شغلی را در مدت ۲.۵ سال به پایان رسانده و مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند.
شناسایی و کنترل خطر، عوامل انسانی در ایمنی شغلی، آشنایی با مطالعات ایمنی و سلامت شغلی از مهمترین موضوعاتی است که در این دوره از کلاس های آنلاین مورد بررسی قرار می گیرد.  
دانشگاه ایالتی موری: لیسانس ایمنی و بهداشت حرفه ایدانشگاه ایالتی موری در حوزه مهندسی ایمنی دو گزینه بهداشت محیط و ایمنی و ایمنی شغلی و سلامت را در دسترس متقاضیان قرار داده است و افراد با انتخاب یکی از این دو گزینه به تحصیل در این دانشگاه مشغول می شوند.
دانشجویان در کلاس های درس با موضوعاتی مانند بهداشت صنعتی، مواد و فرایندها و رویکرد سیستم ها آشنا می شوند. از آن جایی که تحصیل در دانشگاه موری بسیار مقرون به صرفه است، هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل در این دانشگاه با یکدیگر به رقابت می پردازند.  
دانشگاه مارشال: لیسانس ایمنی و بهداشت حرفه ایمدرک مرتبط با رشته مهندسی ایمنی دانشگاه مارشال شامل لیسانس ایمنی و بهداشت حرفه ای است که افراد را برای ورود در سازمان های دولتی و خدمات بهداشت و ایمنی آماده می کند. دانشگاه مارشال همچنین دو مدرک مرتبط با این رشته را برای دانشجویان در نظر گرفته است. یکی فناوری ایمنی است که شامل تلفیق کار و شرایط کار با ویژگی ها و نیازهای انسانی است و دیگری اصول ایمنی و فناوری صنعتی است که هر دو، تا حد زیادی افراد را برای مشاغل مهندسی ایمنی آماده می کنند.  
دانشگاه ایالتی لوئیزیانا: کارشناسی حرفه ای ایمنی، بهداشت و محیط زیستیکی از برترین دانشگاه ها برای گرایش ایمنی و سلامت شغلی در مهندسی ایمنی، دانشگاه ایالتی لوئیزیانا است که علاوه بر برگزاری کلاس های درس، تجربه های عملی را نیز در صنعت در اختیار دانشجویان قرار می دهد. برنامه هایی که در طول این دوره در نظر گرفته شده اند شامل طراحی کنترل خطر، قوانین و مقررات زیست محیطی، حفاظت و پیشگیری از آتش سوزی و ارزیابی محیط ایمنی است.  
دانشگاه مرکزی واشنگتن: لیسانس ایمنی و مدیریت سلامتدانشگاه مرکزی واشنگتن آموزش رشته مهندسی ایمنی را تحت عنوان کارشناسی ایمنی و مدیریت سلامت برای دانشجویان در نظر گرفته است و شامل دوره های پیشرفته در موضوعات ایمنی و بهداشت مانند مدیریت محیط زیست، تسهیلات و ایمنی ساختمان، آشنایی با بیمه های ساختمان ها و کارخانه ها و موضوعات مشابه است.  
دانشگاه میزوری مرکزی: بهداشت حرفه ای و ایمنیبرنامه بهداشت حرفه ای و ایمنی در دانشگاه میزوری یک مدرک کاملا معتبر است که تحصیل در آن سالانه کمتر از ۸۰۰۰ دلار می شود. دانشجویان باید در طول سال آخر تحصیلات خود دوره کاراموزی را تکمیل کنند و سپس در مراکز مختلفی از جمله مراکز صنعتی، کارخانه ها، بیمه ها و شرکت های تولیدی مشغول به کار شوند.  
دانشگاه ویسکانسین: لیسانس مهندسی ایمنیدانشگاه ویسکانسین دو مدرک کاملا معتبر را در رشته مهندسی ایمنی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. یکی ایمنی ساخت و ساز و دیگری مدیریت محیط زیست که هر دوی این حوزه ها، فرصت های زیادی را برای کار در رشته های مهندسی ایمنی فراهم می کند. دانشجویان موظف اند برای تکمیل مدرک خود در دوره کارآموزی نیز شرکت کنند.  
دانشگاه هیوستون: لیسانس ایمنی و بهداشت حرفه ایدانشگاه هیوستون یکی از بهترین دانشگاه های جهان در رشته ایمنی و سلامتی شغلی به شمار می رود که افراد می توانند از بین گزینه های شغلی معتبر مانند بهداشت صنعتی و ایمنی در حوزه مهندسی ایمنی ادامه تحصیل دهند. ایمنی محیط زیست و بهداشت، اصول ایمنی و حرفه ای و تجزیه و تحلیل بهداشت صنعتی از مهمترین موضوعاتی است که در این دوره مورد بررسی قرار می گیرد.  
دانشگاه ایالتی جنوب شرقی اکلاهما: لیسانس آنلاین در ایمنی و بهداشت حرفه ایدانشگاه ایالتی اکلاهما نیز دوره آنلاین لیسانس ایمنی و بهداشت حرفه ای را در حوزه مهندسی ایمنی ارائه می دهد. اصول مهندسی ایمنی و عوامل انسانی و بهداشت صنعتی، مقدمه ای بر ایمنی و سلامت شغلی و آشنایی با رویکرد سیستم ها است.
دانشگاه کلمبیا: لیسانس آنلاین در ایمنی و بهداشت حرفه ایدانشگاه کلمبیا یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه ها را در حوزه بهداشت حرفه ای و ایمنی ارائه می دهد. فناوری زیست محیطی، ایمنی ساخت و ساز و جنبه های قانونی ایمنی و سلامت از مهمترین موضوعاتی است که در دوره کارشناسی آنلاین این دانشگاه مورد بررسی قرار می گیرد. آن چه این دانشگاه را از سایر دانشگاه های سراسر جهان متمایز کرده، کیفیت بالای آموزشی مخصوصا در رشته مهندسی ایمنی است.  
دانشگاه های برتر مهندسی ایمنی در خارج از کشور

اخذ ویزا برای اپلای مهندسی ایمنی در خارج از کشور

گرفتن ویزای تحصیلی به اندازه پذیرش در دانشگاه اهمیت دارد. بنابراین افراد باید در ارائه مدارک و مراحل مورد نیاز برای اخذ پذیرش خود دقت کنند. هر گونه خطا و نقص در گرفتن اخذ ویزا ممکن است شما را از تحصیل باز دارد. مهمترین گام و اولین مرحله برای گرفتن ویزا، انتخاب یک تیم مشاوره مجرب در این زمینه است تا به شما در این روند کمک کند. موسسه مهاجرتی تراست با داشتن سال ها تجربه به شما در این مسیر کمک می کند تا به هدف خود برسید.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ ی مورد نظر (در اینجا رشته‌ مهندسی ایمنی)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس گرفته و مشاوره اپلای بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

همچنین بخوانید: تحصیل در کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا

اپلای مهندسی ایمنی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

اپلای مهندسی ایمنی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

شرایط پذیرش و اپلای در مقطع کارشناسی مهندسی ایمنی در دانشگاه های مختلف متفاوت است. متقاضیان برای اپلای در این رشته در ابتدا باید مدرک GED‌ یا دیپلم دبیرستانی داشته باشند. سپس به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کرده و فرم پذیرش آنلاین را پر کنند. این اطلاعات شامل مقالاتی که فرد به چاپ رسانده است، نمرات آزمون هایی که شرکت می کند، توصیه نامه ها و یا ارسال نمرات مقطع دبیرستان به همراه کپی آن ها است. ورود به دانشگاه های برتر به شدت رقابتی است به همین علت هر چه دانشگاه مورد نظرتان رقابتی تر باشد، بالاتر بودن نمره GPA یا همان معدل شما می تواند به پذیرش‌تان بیشتر کمک کند. نمرات دروس زیست شناسی، شیمی، علوم محیط زیست و آمار متقاضی نیز باید بالا باشد. برخی از دانشگاه ها نیز دوره های پیش نیاز برای ورود به این رشته را برای دانشجویان خود در نظر می گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید اطلاعات این سایت را بررسی کنید.

همچنین درباره تحصیل کارشناسی در کانادا، شرط معدل برای تحصیل در کانادا و محاسبه GPA در کانادا در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

اپلای مهندسی ایمنی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

برنامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی ایمنی نیز برای افرادی در نظر گرفته شده است که می خواهند به صورت تخصصی با رشته مهندسی ایمنی آشنا شوند. این برنامه افراد را برای حوزه های متنوعی در صنعت آماده می کند و افراد می توانند با انجام تحقیقات و آزمایشات میدانی به اطلاعات خود در این حوزه بیفزایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به این سایت مراجعه کنید.

 • برترین دانشگاه های جهان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی ایمنی برای اپلای
نام دانشگاهنام رشتهنحوه آموزشمدت آموزشزبان تدریس
دانشگاه تکنولوژی کوئیزلندکارشناسی ارشد بهداشت، ایمنی و محیط زیست  حضوری۲ سال (تمام وقت)انگلیسی
دانشگاه De Vest Din Timisoara در رومانیکارشناس ارشد روانشناسی سلامت سازمانی و شغلی  حضوری۲ سال (تمام وقت)انگلیسی
موسسه
Europeo de Posgrado – Colombia
کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی در محل کار  آنلاین۱۴ ماه (پاره وقت)اسپانیایی
دانشگاه قطب شمال UITکارشناسی ارشد در فناوری و ایمنی  حضوری۲ سال (تمام وقت)انگلیسی
دانشگاه کمپلوتنسه مادریدمدرک کارشناسی ارشد پیشگیری از خطرات شغلی  حضوری۳ ترم (پاره وقت)اسپانیایی
دانشگاه ولونگونگکارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی کار پیشرفته  آنلاین۲ سال (پاره وقت)انگلیسی
دانشگاه خلیفهکارشناس ارشد مهندسی بهداشت، ایمنی و محیط زیست  حضوری۲ تا ۳ سال (تمام وقت)انگلیسی
دانشگاه مریلندکارشناسی ارشد آنلاین مهندسی در پیشگیری از آتش سوزی  آنلایناطلاعاتی در دسترس نیستانگلیسی

لیست کامل دانشگاه ها را از این سایت مطالعه فرمایید؛ همچنین درباره اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد با مراجعه به هر لینک اطلاعات کسب کنید.

اپلای مهندسی ایمنی در مقطع دکتری در خارج از کشور

برنامه دکترای مهندسی ایمنی نیز برای افرادی در نظر گرفته شده است که علاقه به انجام کارهای تحقیقاتی در این حوزه دارند و یا مناسب افرادی است که می خواهند به عنوان استاد دانشگاه مشغول به فعالیت شوند. برخی از دانشگاه ها دوره های دکترای مهندسی ایمنی را به صورت آنلاین برگزار می کنند. برنامه دکتری در مهندسی ایمنی روی مطالعات پیشرفته بر تحقیقات مربوط به مهندس ایمنی طراحی شده است. انتظار می رود افرادی که قصد اپلای در مقطع دکترای مهندسی ایمنی را دارند، مدرک کارشناسی ارشد مهندسی سیستم ها، مهندسی صنایع و یا دیگر رشته های مربوط به رشته مهندس ایمنی را از یک دانشگاه معتبر داشته باشند. نمرات مورد قبول GRE، توصیه نامه و انگیزه نامه نیز از الزامات پذیرش در این مقطع است.

بیشتر بخوانید: اپلای برای دکتری ، تحصیل دکتری در کانادا

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی ایمنی در خارج از کشور

مدارکی که شما برای اپلای در رشته مهندسی ایمنی به آن نیاز دارید ممکن است بسته به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید متفاوت باشد. لیست زیر مدارک کلی مورد نیاز برای تحصیل در این رشته را نشان می دهد. مدارک جزئی تر را از سایت دانشگاه مورد نظرتان بررسی کنید:

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • به پورتال دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و فرم پذیرش آنلاین را پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاه‌تان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • داشتن مدرک زبان تدریس دانشگاه مورد نظر الزامی است.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه ترجمه آن ها نیز از الزامات اپلای است.
مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی ایمنی در خارج از کشور

بازار کار مهندسی ایمنی در خارج از کشور

افرادی که از رشته مهندسی ایمنی فارغ التحصیل می شوند، در مراکز مختلفی می توانند مشغول به کار شوند. درآمد آن ها ممکن است بسته به جایی که کار می کنند، میزان ساعات کاری مهندسان، تجربه کاری و موقعیت جغرافیایی متفاوت باشد. به دلیل کاربردی بودن رشته مهندسی ایمنی، افراد می توانند در جاهای مختلفی مشغول به کار شوند. خوشبختانه رشته مهندسی ایمنی یکی از پردرآمد ترین رشته های مهندسی به شمار می رود. افراد یا می توانند به صورت عملی در کارخانه ها فعالیت داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که وسایل و تجهیزات به درستی کار می کنند یا اینکه در حوزه تحقیقاتی فعالیت‌شان را شروع کنند تا ببینند محصولات تولید شده ایمن هستند یا خیر. پیش بینی شده است که در بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۴، تقاضای کار برای رشته مهندسی ایمنی حدودا ۶ درصد افزایش پیدا می کند.

نام شغلتوضیحات
بهداشت حرفه ای و ایمنیجلوگیری از آسیب به کارگران، اموال، محیط زیست و سایر مردم.
ایمنی صنعتیشامل توسعه و نظارت بر سیستم های تولید ایمن و همچنین ارزیابی و اصلاح موقعیت های کاری مخاطره آمیز، مانند اتفاقات خطرناک و حوادث احتمالی به وجود آمده برای کارکنان است.  
ایمنی محصولکار در محیط های تولیدی برای اطمینان از طراحی محصولات و جلوگیری از خطرات احتمالی در این جایگاه مورد بررسی قرار می گیرد. دغدغه ی اصلی این دسته از مهندسان، توسعه و انجام آزمایش هایی برای ارزیابی سطوح ایمنی محصول و توصیه های مورد نیاز جهت اقدامات لازم برای کاهش یا از بین بردن خطر است. افرادی که در حوزه ایمنی محصول کار می کنند بر این موضوعات تمرکز ویژه ای دارند.  
تحلیل خرابی، تحلیل نواقصدر یک شرکت تولیدی یا یک کارخانه بزرگ، گاهی برخی از وسایل و تجهیزات دچار خرابی و نقص می شوند که احتیاج به تعمیر دارند. این مهندسان با شناسایی چگونگی به وجود آمدن این خرابی به رفع آن و بهبود آن کمک می کنند.  

میانگین درآمد مهندسان ایمنی در خارج از کشور

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهمترین درآمد کشورها را در رشته مهندسی ایمنی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها در رشته های مختلف به خصوص رشته مهندسی ایمنی به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
اتریشمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۷۸,۹۴۰ یورو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی ‌در هر ساعت: ۳۸ یورو  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲,۷۷۱ یورو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۵,۴۶۰ یورو   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۷,۹۱۹ یورو   
استرالیامیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۳۲,۰۵۵ دلار   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی  در هر ساعت: ۶۳ دلار  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۴,۶۳۵ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۲,۹۸۱ دلار    
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۴,۱۶۳ دلار   
باهامامیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۷۶,۰۸۴ دلار  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۳۷ دلار
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲,۶۷۱ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۳,۵۸۵ دلار   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۴,۶۰۸ دلار   
بلغارستانمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۳۳,۳۲۷ لو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی ‌در هر ساعت: ۱۶ لو
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱,۱۷۰ لو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۳,۸۵۹ لو    
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲,۱۲۵ لو  
بلاروسمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۰۵,۵۹۹ روبل
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۵۱ روبل   
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۳,۷۰۷ روبل
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴,۴۲۸ روبل  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۱,۴۰۷ روبل   
برمودامیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۰۵,۵۹۹ دلار  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۵۱ دلار
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۳,۷۰۷ دلار  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴,۴۲۸ دلار  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۱,۴۰۷ دلار    
کانادامیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۱۴,۰۱۴ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۵۵ دلار  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۴,۰۰۲ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۰,۱۴۸ دلار   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۱,۵۰۶ دلار   
چینمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۲۷۳,۷۵۹ یوان
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۱۳۲ یوان  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۹,۶۰۹ یوان
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۹۴,۵۱۸ یوان   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۴۳,۴۳۳ یوان  
کاستاریکامیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۷,۲۵۷,۶۰۵ کولون
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۸,۲۹۷ کولون   
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۶۰۵,۷۴۲ کولون     
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲,۲۰۹,۷۱۰ کولون   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۱,۵۵۶,۹۴۲ کولون   
جمهوری چکمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۸۹۲,۱۲۸ کرونا
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۴۲۹ کرونا   
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۳۱,۳۱۴ کرونا
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۲۶,۷۷۵ کرونا   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۱۰۶,۶۰۸ کرونا   
مراکشمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۸۷,۷۶۵ درهم
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۹۰ درهم 
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۶,۵۹۱ درهم
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳۲,۴۹۸ درهم 
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۳۳,۹۳۳ درهم 
مصرمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۹۶,۰۸۶ پوند
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۹۴ پوند  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۶,۸۸۳ پوند
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳۹,۷۸۰ پوند     
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۴۶,۷۹۰ پوند
نیوزیلندمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۲۰,۸۶۵ دلار  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۵۸ دلار
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۴,۲۴۲ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۵,۰۳۴ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۰,۱۳۴ دلار  
فنلاندمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۷۳,۵۲۴ یورو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۳۵ یورو
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲,۵۸۱ یورو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۱,۵۹۲ یورو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۱,۰۸۹ یورو   
فرانسهمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۷۰,۰۲۵ یورو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۳۴ یورو
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲,۴۵۸ یورو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۹,۱۹۷ یورو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۶,۸۶۰ یورو   
گرجستانمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۲۳,۲۳۸ لاری  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۵۹ لاری
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری:۴,۳۲۶ لاری
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۸,۳۴۳ لاری
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۵,۹۷۶ لاری    
پرتغالمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۴۱,۸۷۳ یورو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۲۰ یورو
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۷۰ یورو 
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۹,۳۶۳ یورو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۱,۸۴۲ یورو  
پاکستانمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۲,۰۵۹,۱۸۷ روپیه   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت:۹۹۰ روپیه 
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۷۲,۲۷۷ روپیه
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۴۷۱,۱۵۱ روپیه   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۵۹۷,۴۰۱ روپیه  
مجارستانمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۹,۷۰۸,۳۷۱ فورینت
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۴,۶۶۷ فورینت   
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۳۴۰,۷۶۴ فورینت
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۸۳۳,۹۸۸ فورینت
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲,۰۶۵,۷۹۸ فورینت   
اوکراینمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۴۵۵,۰۱۵ گریونا  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۲۱۹ گریونا    
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱۵,۹۷۱ گریونا
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۲۵,۰۷۷ گریونا   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)۵۷۳,۹۴۳ گریونا   
ایالات متحده‌ عربیمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۳۰۱,۳۵۵ درهم
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۱۴۵ درهم    
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱۰,۵۷۸ درهم
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۱۲,۸۹۳ درهم    
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۷۵,۸۷۵ درهم   
ایالات متحده‌ آمریکامیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۱۰۳,۱۰۶ دلار  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۵۰ دلار  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۳,۶۱۹ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۲,۴۸۰ دلار    
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۷,۹۶۸ دلار   
کره‌ی جنوبیمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۵۸,۷۷۸,۹۶۵ وون
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۲۸,۲۵۹ وون  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۶۳,۱۴۲ وون     
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۱,۵۳۳,۵۰۹ وون      
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۳,۳۲۹,۷۸۵ وون  
سوئدمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۶۲۳,۶۵۱ کرون
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۳۰۰ کرون       
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲۱,۸۹۰ کرون
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۳۸,۱۵۴ کرون   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۷۳,۵۸۶ کرون    
سنگاپورمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۶۲۳,۶۵۱  دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت:۳۰۰ دلار    
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲۱,۸۹۰ دلار
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۳۸,۱۵۴ دلار   
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۷۳,۵۸۶ دلار   
فیلیپینمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۶۵۷,۰۷۰ پزو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت:۳۱۶ پزو
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۲۳,۰۶۳ پزو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۶۵,۸۷۵ پزو    
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۲۲,۵۲۹ پزو    
آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۴۷۳,۵۴۴ راند  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۲۲۸ راند   
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱۶,۶۲۱ راند  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳۵,۷۵۱ راند
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۹۲,۷۸۸ راند   
در مکزیکمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۴۰۰,۰۳۳ پزو  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۱۹۲ پزو
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱۴,۰۴۱ پزو
میانگین حقوق مهندسان ایمنی  با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۸۲,۳۵۱ پزو     
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۹۸,۵۰۸ پزو   
ژاپنمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۹,۴۵۳,۸۷۶ ین  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۴,۵۴۵ ین 
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۳۳۱,۸۳۱ ین       
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶,۶۳۵,۹۱۸ ین  
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱,۷۱۶,۰۹۳ ین
قزاقستانمیانگین حقوق مهندسان ایمنی به صورت کلی: ۵,۴۰۸,۴۲۵ تنگه
میانگین حقوق مهندسان ایمنی در هر ساعت: ۲,۶۰۰ تنگه  
میانگین درآمد مهندسان ایمنی از ساعات اضافه کاری: ۱۸۹,۸۳۶ تنگه      
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۸۴۶,۱۷۹ تنگه       
میانگین حقوق مهندسان ایمنی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶,۷۹۰,۶۴۹ تنگه  

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهند ماند.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدارک مورد نیاز برای اپلای مهندسی ایمنی چیست؟

مدارک مورد نیاز برای اپلای در رشته‌های مهندسی شامل مدارک هویتی و مدارکی هستند که برای دانشگاه مورد نیاز است. شما باید پاسپورت معتبری داشته باشید که حداقل شش ماه اعتبار دارد و در کنار آن در صورت نیاز دانشگاه، باید شناسنامه نیز به صورت ترجمه شده آماده شود. در این رشته برای مقطع کارشناسی نیاز به مدرک دبیرستان، ترجمه ریز نمرات و مدرک زبان است. همچنین، در صورتی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اپلای کنید باید توصیه نامه، انگیزه نامه و اهداف تحصیل، رزومه و مقالات علمی (در صورت نیاز) را ارائه دهید.
در رشته‌های مهندسی ممکن است در بسیاری از دانشگاه‌ها مدرک GRE نیز درخواست شود که برای اطلاع دقیق از آن می‌توانید به وب سایت مورد نظر مراجعه کنید.

مدرک زبان برای اپلای مهندسی ایمنی کدام است؟

در کشورهای مختلف امکان پذیرش با مدرک تافل و آیلتس مهیا شده است و شما می‌توانید در کشورهایی مانند کانادا مدارکی مانند آزمون کمبریج و آزمون PTE را نیز ارائه دهید. در رشته‌های مهندسی تسلط به زبان انگلیسی از مهم‌ترین بخش‌های اپلای است و برای اطلاع از حداقل‌ نمرات مورد نیاز بهتر است صفحه مربوطه در وب سایت دانشگاهی را بررسی کنید.

آیا امکان پذیرش بدون مدرک زبان در رشته مهندسی ایمنی مهیا شده است؟

امکان پذیرش در بسیاری از دانشگاه‌ها بدون مدرک زبان وجود دارد. در این روش شما باید قبل از ورود به دانشگاه در دوره‌های مورد نظر شرکت کرده و مدرک زبان را آماده کنید. با این حال، توصیه اکید این است که قبل از هر چیزی مدرک زبان خود را آماده کنید. دلیل این امر، طی شدن درست روند ویزا است و ممکن است در مراحل دیگر نیز به این مدرک نیاز داشته باشید.

بهترین دانشگاه‌های جهان برای اپلای رشته مهندسی ایمنی کدام‌ها است؟

دانشگاه‌های معتبری در سطح جهان وجود دارند که این رشته را در مقاطع مختلف ارائه داده‌اند. از جمله بهترین این مراکز علمی می‌توان ایلینویز آمریکا، دانشگاه واشنگتن، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه آلبرتا کانادا را نام برد. البته، مرتبط با این رشته دوره‌های کوتاه مدت بسیار عالی نیز در کالج های کانادا ارائه شده است که قبل از ورود به بازار کار می‌توانید از آن استفاده کنید.

نکات مهم اپلای در رشته مهندسی ایمنی چیست؟

برای پذیرش سریع و آسان باید وب سایت دانشگاه مورد نظر را بررسی کنید تا هیچ گونه نقصی در مدارک وجود نداشته باشد. در این رشته آماده کردن مدرک زبان و مدارکی مانند انگیزه نامه از مهم‌ترین بخش‌های اپلای است. مدارکی که آماده می‌کنید باید به صورت ترجمه شده رسمی باشند و مدرک هویتی پاسپورت نیز باید دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد. در صورت ارائه سوابق کاری مرتبط و داشتن نمرات معدل و نمرات زبان مناسب، مطمئنا روند اپلای به صورت بهتری طی خواهد شد.

آیا می‌توان در رشته مهندسی ایمنی در دانشگاه‌های خارج از کشور بورسیه تحصیلی دریافت کرد؟

بورسیه‌های تحصیلی در رشته‌های مهندسی و در تمامی گرایش‌ها و تخصص‌ها ارائه شده است. شرط مهم در دریافت این نوع بورسیه‌ها داشتن سوابق علمی متمایز و معدل بالا است. در صورتی که بتوانید رزومه مناسبی ارائه دهید، مطمئنا بورسیه‌های مورد نظر را دریافت می‌کنید. البته، جوایز علمی نیز در رشته‌های مهندسی از جذاب‌ترین موارد هستند که برای دریافت آن‌ها داشتن رزومه خوب الزامی است.

آیا امکان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی ایمنی وجود دارد؟

در رشته‌های مختلف مهندسی امکان تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی فراهم شده است. با این حال، برای پذیرش در این مقاطع باید شرایط آن را اخذ کنید. از جمله مهم‌ترین این شرایط داشتن رزومه و معدل خوب و ارائه مدرک زبان بین المللی است.

آیا بازار کار مهندسی ایمنی خوب است؟

طبق تحقیقات صورت گرفته توسطه سازمان کار، پیش بینی شده است که اشتغال مهندسان ایمنی از سال 2014 تا 2024 رشد 5 درصدی داشته باشد. بنابراین می توان به اشتغال مهندسان ایمنی در زمینه های مختلف امیدوار بود.

میانگین درآمد مهندسان ایمنی در کانادا چقدر است؟

به صورت کلی: ۱۱۴,۰۱۴ دلار
در هر ساعت: ۵۵ دلار 
میانگین درآمد از ساعات اضافه کاری: ۴,۰۰۲ دلار
میانگین حقوق با تجربه کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۰,۱۴۸ دلار   
میانگین حقوق با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۱,۵۰۶ دلار   

مهمترین گرایشات رشته مهندسی ایمنی کدامند؟

اگرچه به طور قطعی نمی توان گفت که در میان گرایش های متفاوت رشته مهندسی ایمنی کدام گرایش بهتر است. اما بسیاری از کسانی که در این رشته به تحصیل پرداخته اند، معتقدند که سه گرایش زیر از بهترین و مهم ترین گرایشات این رشته به حساب می آیند:
مهندسی پیشگیری از آتش سوزی
مهندسی ایمنی محصول
مهندسی ایمنی سیستم

نقش مهندس ایمنی چیست؟

 تحصیل در رشته مهندسی ایمنی سبب می شود تا شما به عنوان یک مهندس در این زمینه به کنترل و کاهش ریسک یا حذف کامل آن بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید