اپلای مهندسی پزشکی

اپلای مهندسی پزشکی

به جرات می توان گفت تقریبا تمام رشته های حیطه پزشکی بدون وجود مهندسان پزشکی بی فایده به نظر می رسد چرا که مهندسان پزشکی با استفاده از علوم پزشکی به طراحی و ساخت ابزار و تجهیزات وسایل پزشکی می پردازند. امروزه گسترش این علم چنان پیشرفته است که این متخصصان حتی به ساخت کلیه مصنوعی، چشم مصنوعی، رگ مصنوعی و  انواع پروتزهای مصنوعی چه در داخل بدن چه برای اندام های خارجی رو آورده اند. از آن جایی که این رشته یکی از بهترین مشاغل و کارآمدترین مشاغل در حوزه علوم و همچنین مهندسی به شمار می رود، بسیاری از علاقه مندان به منظور تحصیل در این رشته برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای می کنند. در ادامه با ما در موسسه ی مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد مهندسی پزشکی در اختیار شما قرار دهیم.

در مورد رشته مهندسی پزشکی

رشته مهندسی پزشکی که با نام مهندسی بیوپزشکی نیز شناخته می شود، یک رشته بین رشته ای است که ترکیبی از رشته پزشکی و مهندسی است و حوزه هایی مانند زیست شناسی، حساب و دیفرانسیل، فیزیولوژی، نانوتکنولوژی، بیوشیمی و آناتومی را پوشش می دهد. شما به عنوان یک مهندس پزشکی مسئولیت طراحی و ساخت تجهیزات و ابزارهای پزشکی را خواهید داشت. مهندسان پزشکی اصول مهندسی را برای تحقیق و یا توسعه ابزارها و وسایل پزشکی، وسایل درمانی و یا فناوری های مربوط به شرایط حاد یا مزمن پزشکی را اعمال می کنند. مهندسان پزشکی توسط سازمان های تحقیقاتی، تولیدکنندگان، سازمان های دولتی یا مراکز بزرگ درمانی استخدام می شوند. آزمایش، تحقیق و ارزیابی دستگاه های پزشکی جدید زیست پزشکی برای بیمارستان ها و مراکز درمانی از مهم ترین وظایف این متخصصان به شمار می رود. مهندسان پزشکی ممکن است مسئولیتی فراتر از این موارد داشته باشند و به صورت تخصصی تر در طراحی دستگاه های پزشکی، دستگاه های پزشکی ورزشی، تحققیات سلول های بنیادی، دستگاه های تعیین علائم زیستی بیماران، ژنومیک و نانوتکنولوژی نقش داشته باشند. پروژه های مهندسی پزشکی می تواند شامل ساخت اندام های مصنوعی و پروتزها و دستگاه های تصویربرداری پزشکی باشد. تحقیقات نشان می دهند که زنان در رشته مهندسی پزشکی بیش از هر رشته مهندسی دیگر برای تحصیل ثبت نام می کنند. مهندسی زیست پزشکی یا مهندسی پزشکی کاربرد اصول مهندسی و مفاهیم طراحی در پزشکی و زیست شناسی برای مقاصد بهداشتی (به عنوان نمونه، تشخیصی یا درمانی) است.

BME همچنین به عنوان “مهندسی زیستی” شناخته می شود، اما این اصطلاح آمده است تا به مهندسی زیستی نیز اشاره داشته باشد. این رشته به رابطی بین مهندسی و پزشکی، ترکیب مهارت های طراحی و حل مسئله مهندسی با علوم زیستی پزشکی برای پیشبرد درمان مراقبت های بهداشتی از جمله تشخیص، نظارت، و درمان است. مهندسی زیست پزشکی را می توان به عنوان توسعه رویکردی برای حل مشکلات زیستی تعریف کرد. این رویکردها می تواند شامل طراحی پروتز برای افرادی که دچار قطع عضو شده اند یا ایجاد اندام های مصنوعی تعریف کرد. مهندسی زیست پزشکی رشته ای است که زیست شناسی و مهندسی را با هم ترکیب کرده و اصول و مواد مهندسی را در پزشکی و مهندسی را برای حوزه های پزشکی، بهداشت و درمان به کار می گیرد. افزایش تقاضا برای مهندسان زیست پزشکی با تغییر عمومی جامعه به سمت استفاده روزمره از ماشین آلات و فناوری در تمام جنبه های زندگی مرتبط است. ترکیب اصول مهندسی با دانش زیستی برای پرداختن به نیازهای پزشکی مانند اندام های مصنوعی، وسایل جراحی، پروتزهای مصنوعی، وسایل دیالیز کلیه و داروهای جدید به نجات زندگی کمک کرده است.

همچنین بخوانید

مهندسی پزشکی در کانادا

بهترین رشته های مهندسی برای اپلای

تغییر رشته در اپلای

اپلای رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

علاقه مندانی که قصد اپلای در رشته مهندسی پزشکی را برای دانشگاه های خارج از کشور دارند، باید هم نمرات ریاضی و فیزیک بالایی داشته باشند و هم عملکرد خوبی را در دروس زیست شناسی و شیمی از خود نشان دهند. نکته قابل توجه در مورد رشته مهندسی پزشکی این است که تحقیقات نشان می دهد بازار کار برای فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی پزشکی بر خلاف بسیاری دیگر از رشته ها کمتر از افرادی است که برای مقاطع بالاتر تحصیل می کنند. این به معنای آن است که بهتر است فردی که برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی اقدام می کند، این رشته را حداقل تا کارشناسی ارشد ادامه بدهد. برنامه کارشناسی ارشد که در بیشتر دانشگاه های پزشکی ارائه می شود، معمولا به صورت ۲ ساله و همراه با ارائه پایان نامه است و بعد از آن افراد می توانند در مقاطع بالاتر مانند دکترا اپلای کنند و در مدت ۵ تا ۷ سال به تحصیلات خود ادامه دهند.

بیشتر دانشگاه ها در راستای ترکیب علوم نظری و عملی رشته مهندسی پزشکی، برنامه های مختلف سخنرانی، سمینار، جلسات آزمایشی و آموزش های مختلف را برای دانشجویان خود در نظر می گیرند. برخی از دوره ها به شما فرصت کار در صنعت و  به دست آوردن تجربه دنیای واقعی در آزمایشگاه های حرفه ای را می دهند. رشته های مختلفی برای اپلای در گرایش های مختلف مهندسی پزشکی وجود دارد که به جز رشته های اصلی، رشته های فرعی هم شامل این رشته ها می شود. بسیاری از این رشته ها ممکن است زیر شاخه رشته های دیگر در علوم دیگر نیز باشند. مهم ترین رشته های فرعی که دانشجویان در سال های گذشته برای تحصیل در آن ها اقدام به اپلای کرده اند شامل مواد زیستی، بیوفیزیک، بیومکانیک، زیست شناسی محاسباتی، مهندسی سلولی، بافت و ژنتیک، مهندسی بالینی، تصویر برداری پزشکی، مهندسی زیستی ارتوپدی و مهندسی توانبخشی است.

درباره مشاوره اپلای، بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی و بهترین کشور برای تحصیل بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

اگر از آن دسته افرادی هستید که هم به رشته های مهندسی و هم به رشته های پزشکی علاقه مندید، بی شک انتخاب رشته مهندسی پزشکی برای تحصیل در خارج از کشور یکی از بهترین گزینه های ممکن است. مهندسی زیست پزشکی اصول علم، مهندسی و پزشکی را در توسعه و پیشرفت طیفی از فناوری های پزشکی به کار می برد. به عنوان یک دانشجوی مهندسی زیست پزشکی، شما درک تئوری و عملی از سیستم های مهندسی و همچنین مطالعه فیزیولوژی و زیست شناسی انسان را خواهید داشت. افرادی که در این رشته تحصیل می کنند به حل مشکلات پزشکی مانند انواع پروتزهای مصنوعی، طراحی وسایل جراحی اتاق عمل ها، اندام های مصنوعی و دیگر وسایل مربوطه به حیطه پزشکی می پردازند. بیشتر مشاغل مهندسی پزشکی نیاز به مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترای مهندسی پزشکی دارند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی معمولا به صورت ۲ ساله ارائه می شود. برنامه های دکترا نیز بین ۵ تا ۷ سال به طول می انجامد. دانشجویان باید یک پایان نامه به صورت کتبی و شفاهی ارائه بدهند.

مهندسان پزشکی نیز معمولاً یک دوره مطالعه بالینی را برای دریافت مدرک خود باید بگذرانند. شما می توانید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی زیست پزشکی تحصیل کنید. در مقطع کارشناسی، بسیاری از دانشگاه ها یک برنامه BEng لیسانس مهندسی ارائه می دهند که معمولاً سه سال به طول می انجامد. متناوبا، شما می توانید یک برنامه MEng کارشناسی ارشد مهندسی را انتخاب کنید، که ترکیبی از مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یک دوره چهار ساله است.

همچنین درباره اپلای برای ارشد، اپلای برای دکتری و آزادسازی مدرک تحصیلی بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

گرایش های رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

بر خلاف تصور بسیاری از افراد، بیشتر گرایش ها و زیرشاخه های رشته مهندسی پزشکی، روی دروس زیست شناسی و پزشکی تمرکز دارد تا دروس مهندسی. در زیر به برخی از کارآمدترین و مهم ترین گرایش های مهندسی پزشکی اشاره شده است:

توضیحاتنام گرایش
زیست شناسی مولکولی مطالعه عملکرد ساختار و آرایش بخش های سازنده و ساختمانی مولکول ها به شمار می رود و بر تعاملات بین سیستم های مختلف یک سلول از جمله ارتباط متقابل RNA و DNA تمرکز دارد. زیست شناسی مولکولی با زمینه های بیوشیمی، ژنتیک و زیست شناسی سلولی ارتباط نزدیکی دارد. رشته زیست شناسی مولکولی تاثیر زیادی در بررسی علوم زندگی دارد. پیشرفت های این رشته در طول ۴ دهه گذشته در تکنیک های تجربی زیست شناسی مولکولی و تجزیه و تحلیل و ذخیره سازی داده ها در ژنوتیپ ها و دیگر ویژگی های مولکولی بسیار تاثیرگذار است. آموزش مورد نیاز برای یک زیست شناس مولکولی متفاوت است. حداقل مدرک مورد نیاز برای ورود به این رشته مدرک لیسانس است، در حالی که موقعیت های تحقیقاتی در این زمینه به طور معمول نیاز به مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری دارند. زیست شناسان مولکولی  درک بسیار خوبی از موضوعاتی مانند فیزیولوژی سلول، شیمی، ژنتیک، و فیزیک دارند. مشاغل پژوهشی در این زمینه نیاز به مدرک پیشرفته دارند. زیست شناسان مولکولی فرایندهای بیوشیمیایی درون سلول های زنده حیوانات، انسان ها، گیاهان و دیگر موجودات زنده را مطالعه می کنند. دانش شیمی، فیزیک، و فیزیولوژی سلول برای موفقیت در این زمینه علمی مورد نیاز است. زیست شناسان مولکولی با تجهیزات پیشرفته کار می کنند و از استدلال ها و مهارت های تفکر انتقادی برای حل مشکلات پیچیده استفاده می کنند.زیست شناسی مولکولی
شامل طراحی و توسعه ابزارها و تجهیزاتی است که برای تشخیص و درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر این فناوری ها دستگاه های الکترونیکی پیشرفته ای هستند که به صورت ویژه با کامپیوتر سر وکار دارند. این رشته از مهم ترین گرایش های رشته مهندسی پزشکی به شمار می رود و کار با ابزار پزشکی برای ارزیابی و درمان بیماران را ارزیابی می کند. دانشجویانی که به این گرایش علاقه مند هستند یا می توانند به صورت مستقل و تخصصی در این رشته تحصیل کنند یا اینکه گواهی های متعددی که در این رشته در برخی دانشگاه ها ارائه می شود را دنبال کنند. این گواهی ها شامل گواهی های فناوری الکترونیک زیست پزشکی و گواهی های الکترونیک زیست پزشکی است. آموزش ابزار دقیق زیست پزشکی را می توان در داخل برنامه های مدرک کاردانی در فناوری تجهیزات زیست پزشکی یا فناوری الکترونیک نیز یافت.زیست سنجی/ تجهیزات پزشکی
مطالعه مواد زیستی با بسیاری از رشته ها از جمله زیست شناسی، فیزیک و پزشکی سر و کار دارد و تحقیقات مربوط به این رشته منجر به ساخت مواد جایگزینی مفصلی پیشرفته، بهبود دریچه قلب، ایمپلنت های دندانی، بافت های مصنوعی و ابزارهای دیگر می شود. متخصصان مواد زیستی وظیفه طراحی و تولید موادی را دارند که برای استفاده در داخل بدن مناسب هستند. این مواد باید به گونه ای باشند که کاملا برای بدن فرد بیمار بی خطر باشند و باعث مسمومیت و سرطان زایی نشوند. این ماده برای بهبود یا حفظ کیفیت زندگی یک فرد استفاده می شود و می تواند مایع و یا جامد باشد.  مواد زیستی
مهندسانی که متخصص بیومکانیک هستند بر طراحی و توسعه محصولاتی تمرکز می کنند که به حرکت در داخل بدن کمک می کنند. دریچه های قلب مصنوعی و تعویض مفاصل نمونه هایی از محصولات زیست پزشکی هستند که به ترتیب به جریان عملکرد خون و حرکتی کمک می کنند. بیومکانیک مطالعه ساختار، عملکرد و حرکت جنبه های مکانیکی سیستم های زیستی، در هر سطحی از ارگانیسم های کامل گرفته تا اندامک ها، سلول ها و اندامک های سلولی، با استفاده از روش های مکانیک است. بیومکانیک مطالعه چگونگی واکنش سیستم ها و ساختارهای موجودات زیستی، از کوچک ترین گیاهان گرفته تا بزرگ ترین موجودات، به نیروهای مختلف و محرک های خارجی است. در انسان، بیومکانیک اغلب به مطالعه چگونگی کار سیستم های اسکلتی و عضلانی در شرایط مختلف اشاره دارد. بیومکانیک به طور کلی تر، سعی می کند فیزیک و دیگر اشکال تجزیه و تحلیل مبتنی بر ریاضی را برای کشف حدود و قابلیت های سیستم های زیستی به کار ببرد.بیومکانیک/ مکانیک زیستی
متخصصان زیست پزشکی که در این زمینه تخصص دارند در سطح میکروسکوپی کار می کنند تا راه حل هایی برای مشکلات بزرگتر پیدا کنند. تمرکز بر فعالیت سلولی درک پیشرفت بیماری ها و توسعه راه هایی برای درمان یا متوقف کردن آن ها را قبل از اینکه خیلی دیر شود درمان می کند. شما به عنوان یک مهندس ژنتیک با دستکاری و تغییر ژن ها، قادر خواهید بود تا توانایی های زیستی انسان ها، گیاهان و حیوانات را بهبود بخشید. به طور کلی می توان گفت هدف از به وجود آمدن این رشته درمان بیماران ژنتیکی است. مهندسی ژنتیک در علوم مختلفی مانند داروسازی، علوم پزشکی و تولیدات صنعتی کاربردهای زیادی دارد. تولید هورمون و تولید انسولین برای بیماران از پرکاربردترین موارد مورد بررسی در مهندسی ژنتیک است.  مهندسی ژنتیک
مهندسان بالینی محصولات پزشکی در بیمارستان ها و دیگر امکانات بهداشتی را تولید می کنند. آن ها در کنار پزشکان، پرستاران و دیگر پرسنل پزشکی کار می کنند تا به آن ها در پیشرفت فناوری ها کمک کنند. مهندسی بالینی زیر رشته مهندسی زیست پزشکی است، و به طراحی و مدیریت سیستم ها و تجهیزات فناوری زیست پزشکی مربوط می شود. دانشجویان در برنامه های مهندسی زیست پزشکی به بررسی بیومکانیک و مهندسی بافت می پردازند. همه برنامه ها شامل شرکت در کلاس های آزمایشگاهی و کلاس درس است. برنامه های دکتری مرتبط نیز وجود دارد. مهندسان بالینی زیست پزشکی با متخصصان و دانشمندان مختلف پزشکی به منظور توسعه نوآوری های جدید در مراقبت های بهداشتی مانند تجهیزات تشخیصی و درمان های دارویی کار می کنند. حداقل مدرک مورد نیاز برای این رشته، کارشناسی است.مهندسی بالینی
مهندسان زیست پزشکی در این گرایش، در حوزه طراحی وسایل تصویربرداری پزشکی کار می کنند و دستگاه هایی را طراحی می کنند که به متخصصان بهداشت و درمان اجازه می دهد داخل بدن انسان را ببینند. تصویربرداری پزشکی تکنیک و فرایند تصویربرداری فضای داخلی بدن برای تجزیه و تحلیل بالینی و مداخله پزشکی و همچنین بازنمایی بصری عملکرد برخی اندام ها یا بافت ها (فیزیولوژی) است. تصویربرداری پزشکی به دنبال آشکار کردن ساختارهای داخلی پنهان شده توسط پوست و استخوان ها و همچنین تشخیص و درمان بیماری است. تصویربرداری پزشکی همچنین اطلاعات ویژه ای را از آناتومی و فیزیولوژی طبیعی گرفته را تا شناسایی مشکلات به وجود آمده در داخل بدن را ثبت می کند. تصویربرداری پزشکی که با نام رادیولوژی نیز شناخته می شود، رشته پزشکی است که در آن متخصصان پزشکی تصاویر مختلفی از بخش هایی از بدن را برای مقاصد تشخیصی یا درمانی باز آفرینی می کنند. روش های تصویربرداری پزشکی شامل آزمایش های ویژه ای است که به پزشکان اجازه می دهد آسیب ها و بیماری ها را بدون نفوذ تشخیص دهند.تصویر برداری پزشکی
مهندسین زیستی ارتوپدی محصولاتی را طراحی می کنند که با استخوان ها، عضلات، مفاصل، و رباط ها سر و کار دارند. این محصولات عمدتا شامل ایمپلنت هایی است که ممکن است همراه با بافت های اطراف کار کنند، یا ممکن است به طور کامل جایگزین استخوان ها، عضلات، مفاصل، یا رباط های خاصی شوند. یک متخصص مهندسی زیست پزشکی در گرایش مهندسی زیستی ارتوپدی از مکانیک محاسباتی و مهندسی برای تشخیص درک عمیق تری از عملکرد مفاصل بدن انسان با هدف به کار گیری تکنیک ها و مواد درمانی جدید استفاده می کند که گزینه ها و درمان های مراقبت های بهداشتی را بهبود خواهد بخشید. در مهندسی زیست پزشکی، مهندسی و اصول طراحی بر موضوعات پزشکی اعمال می شود. تکنیک ها و مفاهیم مهندسی برای مطالعه مشکلات مختلف پزشکی و با هدف نهایی توسعه راه حل های نوآورانه مورد استفاده قرار می گیرد. مهندسی زیستی ارتوپدی، این رویکرد را در مورد مفاصل، مطالعه عملکردها و تعاملات استخوان ها، ماهیچه ها و مفاصل اعمال می کند. مهندسین زیستی ارتوپدی تجزیه و تحلیل سیستم عضلانی اسکلتی، تجزیه و تحلیل اثرات اصطکاک و ساییدگی، مطالعه ویژگی های سایش مواد بیولوژیکی و مصنوعی و مطالعات حرکت را به طور کامل بررسی می کند.مهندسی زیستی ارتوپدی
تمرکز اولیه این مهندسان، طراحی و ساخت پروتز است تا افراد دوباره عملکرد طبیعی را در اعضای آسیب دیده بدن بازیابند. مهندسی توانبخشی، کاربرد سیستماتیک علوم مهندسی برای طراحی، توسعه، تطبیق، آزمون، ارزیابی، اعمال و توزیع راه حل های تکنولوژیکی برای مشکلاتی است که افراد معلول با آن مواجه هستند. این افراد ممکن است دچار آسیب نخاعی، آسیب های مغزی، یا هر آسیب و بیماری ناتوان کننده دیگر باشند.مهندس توانبخشی
مهندسین تولید مسئول توسعه و طراحی محصولات پزشکی هستند. این محصولات ممکن است شامل ابزارهای پزشکی، دستگاه های تصویربرداری، پروتز، و موارد دیگر باشد. یک مهندس تولید، سیستم های تولیدی را برای یک محصول طراحی و راه اندازی می کند. آن ها بهترین تکنولوژی ها و فرایندها را برای ساخت، برنامه ریزی و طراحی محصول، اجرا، نگهداری، و بهبود مداوم فرایند ساخت انتخاب می کنند. آنها همچنین ممکن است مسئول کنترل موجودی، مدیریت کیفیت، کنترل کیفیت، جریان مواد، تجزیه و تحلیل و برآورد هزینه، تدارکات و مدیریت زنجیره تامین باشند. مهندسی ساخت شاخه ای از مهندسی است که به درک، تجزیه و تحلیل و بهبود سیستم های پیچیده صنعتی، تولیدی و زیربنایی مربوط می شود. تمرکز بر پیدا کردن و استفاده از تجهیزات مورد نیاز برای تبدیل مواد اولیه به یک محصول نهایی و کاربردی یکی از مفیدترین اقدامات این مهندسان است.  مهندس تولید
مهندسان کیفیت در حوزه مهندسی پزشکی، محصولات پزشکی را پس از ساخت بررسی می کنند تا مطمئن شوند که استانداردها و مشخصات خاصی را برآورده می کنند. یک مهندس کیفیت در تیم کنترل کیفیت کار می کند تا کیفیت کلی یک محصول تولیدی را تضمین کند و وظیفه دارد مستندات، طرح تست های کیفیت و تعریف معیارهایی را که یک نتیجه آزمون باید برآورده کند، ایجاد کند.مهندس کیفیت
مهندسان نرم افزار در مهندسی زیست پزشکی بر طراحی و توسعه برنامه های کامپیوتری تمرکز می کند که برای کاربردهای مختلف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.مهندس نرم افزار
محققان بخش عمده ای از وقت خود را صرف به دست آوردن علومی می کنند تا در یافتن راه حل هایی در راستای برطرف کردن مشکلات پزشکی کارساز باشند. در مهندسی زیست پزشکی، محققان در درجه اول به دنبال اطلاعاتی برای کمک به طراحی مناسب محصولات پزشکی و اطمینان از اینکه هیچ تهدیدی برای کاربران ایجاد نمی کنند، هستند. بسیاری از محققان در سطح دانشگاه نیز تدریس می کنند.محقق
بسیاری از افرادی که در رشته مهندسی پزشکی تحصیل کرده اند طی یک آزمون ورودی به دانشکده پزشکی می روند تا تحصیلات خود را به عنوان پزشک ادامه دهند. این افراد به دلیل پیش زمینه قوی در مورد رشته های پزشکی بسیار می توانند در این رشته موفق باشند.پزشک

همان طور که می بینید، هیچ کمبود شغلی در مهندسی زیست پزشکی وجود ندارد. مهم نیست که بیماری شما چه باشد، آنچه اهمیت دارد این است که مهندسی پزشکی یک راه حل درمانی برای درمان بیماری شما پیدا خواهد کرد.  

بهترین گرایش رشته مهندسی پزشکی برای اپلای در خارج از کشور

علم مهندسی پزشکی از رشته هایی است که تاثیر به سزایی در زندگی انسان ها و مخصوصا بیماران داشته است. بسیاری از افرادی که خدمات مهندسی پزشکی را دریافت می کنند تنها در مقطع خاصی از زندگی خود به آن وسیله یا دستگاه نیاز دارند و برخی دیگر برای همیشه از این وسیله استفاده می کنند (مانند دریچه قلب مصنوعی). به هر حال آنچه اهمیت دارد این است که همه افرادی که در رشته مهندسی پزشکی تحصیل می کنند در هر گرایشی که درس بخوانند، می توانند مشغول به کار شوند و هیچ برتری برای زیر مجموعه های این رشته وجود ندارد چرا که همه این رشته ها بسته به نیاز مردم کاربردی هستند و تنها تلاش و پشتکار افراد است که از آن ها یک مهندس پزشکی بی نظیر می سازد.

درباره استادی پلن، پذیرش کاندیشنال و اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

بورسیه رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

اگر به عنوان دانشجویی بین ‌المللی قصد ادامه‌ ی تحصیل در خارج از کشور را دارید، می ‌توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید. بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌توانند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند.

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

بورسیه ‌های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

 • بورسیه‌ های ورودی

بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند.

 • بورسیه ‌های کارآموزی

بورسیه ‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ ها، کمک‌ هزینه ‌ها و فاند تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مهندسی پزشکی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی مهندسی پزشکی مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر، از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌ های رشته ‌ی مهندسی پزشکی به سایت ‌های زیر مراجعه کنید.

https://www.scholarshipportal.com/

http://www.careeronestop.org/toolkit/training/find-scholarships.aspx

بورسیه رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

در جدول زیر به برخی از دانشگاه های برجسته رشته مهندسی پزشکی در کشورهای خارجی می پردازیم.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه کلمبیادانشگاه کلمبیا که جزء ۱۰ دانشگاه برتر آمریکا به شمار می رود، در بخش مهندسی پزشکی توانسته است تا در سطح بین المللی بسیار شناخته شود. برنامه مهندسی زیست پزشکی یا مهندسی پزشکی با سایر بخش های دیگر مانند رشته پزشکی، دندانپزشکی، بهداشت عمومی و علوم طبیعی همکاری می کند.  
دانشگاه دوکدانشگاه دوک که در دورهام، کارولینای شمالی قرار دارد، یکی از بهترین دانشکده های پزشکی جهان است و رشته مهندسی زیست پزشکی تنها بخشی از دانشکده پزشکی این دانشگاه به شمار می رود. هر ساله حدود ۱۰۰ دانشجو با مدرک کارشناسی مهندسی زیست پزشکی فارغ التحصیل می شوند. نسبت ۷ به ۱ دانشجو به دانشکده به این معنی است که در مقطع کارشناسی فرصت های زیادی برای تعامل با استادان خود به دست می آورید و دانشگاه فرصت های تحقیقاتی و کارآموزی را به آسانی در دسترس قرار می دهند.  
موسسه فناوری جورجیاموسسه فناوری جورجیا در مرکز شهر آتلانتا قرار دارد و یکی از دلایل محبوبیت این دانشگاه این است که این موسسه در بین یکی از کم هزینه ترین دانشگاه های این فهرست قرار دارد. برنامه مهندسی زیست پزشکی یا مهندسی پزشکی از بهترین برنامه های این دانشگاه و کشور به شمار می رود. از برترین ویژگی های این دانشگاه انجام تحقیقات خصوصی در مورد رشته مهندسی پزشکی است.
دانشگاه جانز هاپکینزدانشگاه جانز هاپکینز به خاطر داشتن برنامه های قوی در حرفه های بهداشتی و پزشکی شناخته شده است و دانشکده پزشکی آن تقریبا هر سال رتبه ۱ را در آمریکا به خود اختصاص می دهد. وجود یک استودیو مخصوص برای دانشجویان رشته مهندسی زیست پزشکی و طراحی دستگاه های زیست پزشکی از برترین ویژگی های دانشگاه جانز هیپکینز در این رشته به شمار می رود.
موسسه فناوری ماساچوستموسسه فناوری ماساچوست یا ام آی تی تقریباً در تمام زمینه های مهندسی برتری دارد و مهندسی زیست پزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر سال حدودا ۱۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در رشته مهندسی پزشکی از موسسه فناوری ماساچوست فارغ التحصیل می شوند. برنامه مهندسی زیست پزشکی در ام آی تی وابسته به ۱۰ مرکز تحقیقاتی است.
دانشگاه رایسبخش مهندسی پزشکی دانشگاه رایس با دانشگاه تگزاس هیوستون همکاری ویژه ای را دارد و این دو دانشگاه با هم به انجام تحقیقات مهندسی پزشکی می پردازند. تعداد پایین دانشجویان در کلاس درس از مهم ترین ویژگی های این دانشگاه به شمار می رود. دانشجویان تشویق می شوند که در تحقیقات کارشناسی و مهارت های کارآفرینی و حل مسئله شرکت کنند.
دانشگاه استنفورداز آن جایی که دانشگاه استنفورد در میان برترین دانشکده های مهندسی و برترین دانشکده های پزشکی به شمار می رود، جای تعجبی ندارد که رشته مهندسی پزشکی نیز از بهترین رشته های این دانشگاه به حساب آید. استنفورد یک مرکز مهم تحقیقاتی در این کشور به حساب می آید که هر ساله مقالات علمی بی نظیری در آن به چاپ می رسد.
دانشگاه کالیفرنیا برکلیبخش مهندسی دانشگاه برکلی یکی از بی نظیرترین برنامه های آمریکا به شمار می رود که بیش از ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی و ۲۰۰ دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی دارد. دانشجویان رشته مهندسی پزشکی برکلی به انجام تحقیقات مستقل تشویق می شوند و در آزمایشگاه های فناوری جدید پزشکی کار می کنند.  
دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگوهر ساله بیش از ۱۶۰ دانشجو از چهار حوزه تخصصی مهندسی زیستی، بیوتکنولوژی، بیوانفورماتیک و بیوسیستم در رشته مهندسی پزشکی فارغ التحصیل می شوند. کیفیت بالای آموزشی در رشته مهندسی پزشکی یکی از دلایل محبوبیت این دانشگاه به صورت جهانی است.  
دانشگاه میشیگاندانشگاه میشیگان یکی از دانشگاه های برتر جهان در رشته مهندسی پزشکی است که دانشجویان را برای کارآموزی در رشته مهندسی پزشکی در تعطیلات تابستانی تشویق می کند.  
دانشگاه کمبریجدانشگاه کمبریج در انگلستان در سال ۱۲۰۹ افتتاح شد. دانشجویان می توانند در رشته مهندسی پزشکی زیستی که توسط دانشکده علوم زیستی اداره می شود، مدرک کارشناسی خود را کسب کنند.  
موسسه فناوری فدرال سوئیس در لوزانهدف اصلی گروه مهندسی پزشکی تبدیل شدن این موسسه به یک موسسه پرورش دانشمندان و مهندسان خبره در فناوری و علم است. دانشجویان این رشته با همکاری در زمینه های فناوری و علوم با یکدیگر تعامل دارند.
دانشگاه ETH زوریخدانشگاه ETH زوریخ در میان پیشروترین دانشگاه های جهان در سوئیس به شمار می رود که جایگاه نسبتا خوبی را در میان برترین رتبه بندی های رشته مهندسی پزشکی دارد. کیفیت بالای آموزشی در این دانشگاه یکی از دلایلی است که باعث محبوبیت این دانشگاه شده است.  
دانشکده مهندسی و علوم کاربردی هارواردبرنامه مهندسی پزشکی یا همان مهندسی زیست پزشکی یک برنامه جدید است که توسط دانشکده مهندسی هاروارد ارائه می شود. هدف این رشته آشنا ساختن دانشجویان با دانش علوم زندگی و فناوری و چگونگی تاثیر آن ها بر جامعه عمومی است. هدف اصلی این دوره آموزش دانشجویان در پایه علمی و مهندسی با تمرکز اصلی بر علوم زندگی است. دانشجویان مهندسی پزشکی ملزم به تحصیل رشته های شیمی و فیزیک نیز هستند تا اصول زندگی را به درستی درک کنند و بتوانند با به کارگیری اصول مهندسی به ساخت ابزارهایی در حیطه پزشکی بپردازند.  
موسسه فناوری روچسترلیسانس علوم ارائه شده در موسسه فناوری روچستر دانشجویان را با هدف کمک به آن ها برای به کارگیری مهارت ها، دانش ها و ابزارهای مهم مورد استفاده در زمینه مهندسی و اعمال آن ها در زمینه زیست پزشکی آموزش می دهد. انتظار می رود دانشجویان مهندسی زیست پزشکی آموزش دیده، در موسسه فناوری روچستر در به کار گیری تکنیک ها، روش ها و دستگاه هایی که به تشخیص و درمان بیماری های موثر بر بدن کمک می کنند نقش داشته باشند.  
دانشگاه شفیلد انگلستاندانشگاه شفیلد در انگلستان رتبه بالایی را در رشته مهندسی پزشکی از آن خود کرده است. دوره های مهندسی زیست پزشکی متناسب با رشته مهندسی است و به دانشجویان این رشته برای تجزیه و تحلیل و پیدا کردن راه حل های مناسب برای مهم ترین مسائل مهندسی و پزشکی کمک می کند. انجام تحقیقات متناسب با مهندسی پزشکی از مهم ترین ویژگی های دانشگاه شفیلد در انگلستان به شمار می رود.  

درباره اپلای با معدل پایین، اپلای با مدرک دانشگاه آزاد و اپلای حین سربازی، در صورت نیاز و با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

اگر چه اخذ ویزای تحصیلی یا هر ویزای دیگری در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و تحصیل شما به مدت ۱ ترم یا ۱ سال به تعویق بیوفتد. انتخاب یک تیم مشاوره با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. موسسه ی مهاجرتی تراست با کسب سال‌ ها تجربه کاری در زمینه اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهداف تان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ مهندسی پزشکی نشان می ‌دهد. مراحل تخصصی تر و مدارک بیشتر را از کشور مورد نظر بررسی کنید.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن گذرنامه
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • انتخاب رشته مهندسی پزشکی برای تحصیل
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • ارائه‌  آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن نامه‌ ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در تیم تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

بیشتر بخوانید

تاثیر مقاله بر اپلای

اپلای بدون مدرک زبان

ویزای تحصیلی کانادا

اپلای رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

برنامه های مهندسی پزشکی مختلفی در مقطع کارشناسی وجود دارد که افراد می توانند با توجه به نیاز خود و هدفی که دارند یکی را برای اپلای انتخاب کنند. برخی افراد به جای تحصیل در مقطع کارشناسی به دلایل مختلف مدرک کاردانی را انتخاب می کنند و در مدت ۲ سال ۶۰ واحد مهندسی پزشکی را می گذرانند. مدرک کارشناسی مهندسی پزشکی دوره سختگیرانه تر و پیچیده تری نسبت به مدرک کاردانی دارد و افراد در این دوره به مدت ۴ سال ۱۳۰ واحد درسی را می گذرانند. فرصت اشتغال زایی برای دانشجویان کارشناسی به مراتب بالاتر از افرادی است که برای مقطع کاردانی اپلای می کنند. متقاضیانی که می خواهند برای مقطع کارشناسی این رشته اپلای کنند به مدرک دیپلم دبیرستان و یا معادل آن یعنی G.E.D نیاز دارند. علاوه بر آن نمرات ACT یا SAT نیز برای اپلای در این رشته الزامی است.

اگر علاقه مند به تحصیل در کانادا هستید، توصیه می کنیم مطالب تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا و تحصیل کارشناسی در کانادا را در تراست از دست ندهید.

اپلای رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

افرادی که برای مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی اپلای می کنند، به صورت تخصصی تر به این رشته می پردازند. این برنامه تلاش می کند تا دانشجویان را در زمینه های پزشکی و زیست شناسی به منظور طراحی، توسعه و آزمایش محصولات و فناوری های بهداشتی و درمانی آموزش دهد. دوره های آموزشی برنامه مهندسی پزشکی بر درک علم بهداشت و درمان فعلی به منظور توسعه فناوری های جدید از طریق تحقیقات و کار آزمایشگاهی تمرکز دارد. برخی از دوره های کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی عبارتند از:

 • طراحی یک دستگاه پزشکی، مطالعه زیست شناسی سلولی، طراحی دستگاه پزشکی زیست سلولی، مطالعه دستگاه حسگر زیستی (بیوسنسور)، مطالعه همه گیرشناسی و مطالعه مواد زیستی.

همچنین درباره اپلای برای ارشد مجدد و کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

اپلای رشته مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

اپلای رشته مهندسی پزشکی در مقطع دکتری در خارج از کشور

دوره های آموزشی مقطع دکترای مهندسی پزشکی به کار در تحقیقات، کار آزمایشگاهی و تدریس در دانشگاه می پردازد. از جمله دوره های در نظر گرفته شده برای این مقطع، شامل آسیب شناسی انسانی، سیستم های زیست پزشکی، پاتوفیزیولوژی و تجربیات بالینی است. انجام تحقیقات دکتری برای دریافت مدرک دکتری الزامی است.

همچنین درباره اپلای برای دکترای مجدد و تحصیل دکتری در کانادا بیشتر بدانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

مدارکی که برای اپلای در رشته مهندسی پزشکی به آن نیاز دارید بسته به دانشگاه و کشوری که قصد اپلای در آن را دارید با هم متفاوت است. قبل از اینکه فرد برای تحصیل در این رشته اقدام به اپلای کند در ابتدا باید ببیند خصوصیات یک مهندس پزشکی را داراست یا نه. به طور کلی مهندسان پزشکی مهارت های تحلیلی و حل مسئله فوق العاده ای دارند، به جزئیات توجه می کنند، هم دروس ریاضی و مهندسی آن ها بسیاری قوی است و هم دروسی مانند زیست شناسی و شیمی و مهارت های ارتباطی و کار تیمی فوق العاده ای نیز دارند. لیست زیر مدارک کلی اپلای در رشته مهندسی پزشکی را نشان می دهد. مدارک تخصصی تر را از سایت دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • نمرات دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک شما در دبیرستان باید بالا باشد.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاه تان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی از مقطع کارشناسی می توانند به عنوان مهندس پزشکی، پژوهشگر مهندسی پزشکی، استادیار مهندسی پزشکی، مهندس پزشکی بخش فروش و بازاریابی و مشاور فنی مشغول به کار شوند. اکثر دانشجویان دکترا می توانند در زمینه های تحقیقاتی مشغول به کار شوند یا اینکه در دانشگاه ها تدریس کنند. مهندس زیست پزشکی مسئول ایجاد، طراحی و بهبود دستگاه های پزشکی است و مهندسی زیست پزشکی سریع ترین حرفه در حال رشد در سراسر جهان است. آن ها همچنین مسئول روش های تشخیص کارآمد، بهره برداری و درمان بیماری ها و سایر بیماری های بهداشتی هستند. نمونه های نوآوری مهندسی زیست پزشکی پروتز، اندام مصنوعی، ابزارها و دستگاه های تصویربرداری و دستگاه های مختلف پزشکی دیگر است. مهندس زیست پزشکی ایمنی، اثربخشی و کارایی تجهیزات زیست پزشکی را ارزیابی می کند. پس از اتمام تحصیلات در رشته مهندسی پزشکی، شما می توانید در بخش های عمومی و همچنین در شرکت های بزرگ کار کنید.

 شما می توانید کار خود را در بیمارستان ها، کلینیک ها و مرکز مراقبت های بهداشتی آغاز کنید. شما به عنوان مهندس پزشکی می توانید در زمینه های پژوهشی مشغول به فعالیت شوید. فرصت های شغلی در زمینه تحقیقاتی بسیار عظیم است. فرصت های زیادی در صنایع برای نوآوری، طراحی و توسعه فناوری های جدید وجود دارد. آن دسته از افرادی که در این رشته مدرک MS یا PhD دارند و  معمولاً می توانند در موسسات تحقیقاتی و دانشگاه ها به عنوان مهندس زیست پزشکی کار کنند. بسیاری از موسسات تحقیقاتی کشورهای خارجی، شرکت های مشاوره دستگاه های پزشکی و شرکت های داروسازی فرصت های شغلی خوبی را برای دارندگان مدرک B.Tech مهندسی پزشکی ارائه می دهند. مهندسان زیست پزشکی پس از کسب تجربه کافی در زمینه مرتبط می توانند با سازمان ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) و مؤسسه ملی بهداشت (NIH) کار کنند.

برخی از بخش هایی که فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی می توانند در آن مشغول به کار شوند در جدول زیر آمده است.

نام محلتوضیحات
بیمارستان هامهندسان زیست پزشکی به بیمارستان ها در مورد طراحی و حفظ تجهیزات خود مشاوره می دهند. بیمارستان ها برای آسایش بیمار به تخت ها و برانکاردها نیاز حیاتی دارند. لیزرهای جراحی و بیهوشی و دیگر ماشین آلات در اتاق عمل، تجهیزاتی برای تشخیص بیماری های جدی (به خصوص در مراحل اولیه) و سیستم هایی که بیماران را زیر نظر دارند تنها بخشی از وظایف مهندسان پزشکی در بیمارستان ها است. به گزارش اداره آمار نیروی کار (BLS)، مهندسان زیست پزشکی در بیمارستان ها به طور میانگین سالانه ۷۲,۲۲۰ دلار حقوق دریافت می کنند. به گزارش BLS، ۷ درصد از فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی در بیمارستان ها کار می کنند و بقیه در بخش های دیگر مشغول به کار می شوند.
شرکت داروسازیBLS گزارش می دهد که حدود یک نفر از هر هفت مهندس زیست پزشکی برای شرکت های داروسازی کار می کند. این افراد بیشتر در شمال شرقی ایالات متحده متمرکز شده اند. نیوجرسی ادعا می کند که پایگاه اصلی تولید داروهای مهم است به گونه ای که ۱۷ شرکت دارویی از ۲۰ شرکت دارویی جهان در نیوجرسی واقع شده است. ارائه دستگاه هایی مانند قلم انسولین برای بیماران دیابتی یکی از وظایف مهم مهندسان پزشکی در حوزه داروسازی است. به گزارش BLS، شرکت های داروسازی به مهندسان زیست پزشکی به طور متوسط سالانه ۹۲,۰۳۰ دلار به عنوان حقوق می پردازند.
سازندگان دستگاهمهندسان زیست پزشکی در بخش دیگری برای شرکت هایی کار می کنند که اندام مصنوعی تولید می کنند تا تحرک را به قربانیان حادثه، مبتلایان به بیماری ها و جانبازان و گاهی معلولین بازگردانند. دستگاه سازان مرزهای جدیدی را با اندام های مصنوعی برای بیماران پیوندی ایجاد می کنند، آن ها وسایلی را می سازند که شرایط پزشکی را تشخیص داده و درمان می کنند و اقلام کمک های اولیه خانگی مانند بانداژ تولید می کنند. BLS گزارش می دهد که مهندسان پزشکی درصد بسیار خوبی را در اشتغال زایی حوزه سازندگان دستگاه دارند به گونه ای که ۲۳ درصد از فارغ التحصیلان مهندسی پزشکی در بخش ساختن دستگاه مشغول به کار می شوند. به گفته BLS میانگین حقوق مهندسان زیست پزشکی در این شرکت ها حدودا ۹۲,۲۰۰ دلار است.
دولتدولت های کشورها نیز فرصت های شغلی مختلفی را برای مهندسان زیست پزشکی ارائه می دهد. بسیاری از دفاتر  برای آزمایش محصولات پزشکی و ایجاد استانداردهای ایمنی به این متخصصان مراجعه می کنند. مهندسان زیست پزشکی در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری به عنوان ممتحن ثبت اختراع کار می کنند یا در بخش هایی مانند ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی مشغول به کار می شوند. این موقعیت شغلی در ایالات متحده آمریکا بسیار کاربرد دارد.
شرکت های نرم افزاریکامپیوترها نقش برجسته ای در مراقبت های بهداشتی، بررسی بخش هایی اعم از بخش های پذیرش بیمارستان یا اتاق عمل به عهده گرفته اند. شرکت های نرم افزاری، مهندسان زیست پزشکی را برای طراحی کاربردهای کامپیوتری، مدل سازی آماری، راه اندازی تجهیزات پزشکی و ارزیابی بیماران و اطلاعات آن ها به کار می گیرند. مهندسان زیست پزشکی در شرکت های کامپیوتری به برنامه ها و سیستم هایی کمک می کنند که تصاویر پزشکی را بررسی می کنند، به بیماران در انتخاب بالشتک صندلی و دیگر دستگاه ها کمک می کنند و سیستم های بدن انسان مانند سیستم های عصبی و گوارشی را مدل سازی می کنند.
آزمایشگاه هاموسسات تحقیقاتی تقریباً یک نفر از هر پنج مهندس زیست پزشکی را استخدام می کند. این کارفرمایان به دنبال مهندسان برای نظارت بر فعالیت ها و تجهیزات در آزمایشگاه های خود و انجام تحقیقات هستند. مهندسان زیست پزشکی با شیمیدانان، متخصصان پزشکی، زیست شناسان و دیگر دانشمندان همکاری می کنند. BLS میانگین حقوق و دستمزد مهندسان زیست پزشکی را در خدمات تحقیق و توسعه تقریبا ۱۰۰,۷۸۰ دلار برآورد کرده است.

همچنین درباره کار در خارج از کشور و کارآموزی در خارج از کشور بیشتر بخوانید.

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در خارج از کشور

میانگین درآمد مهندسی پزشکی در خارج

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهم ترین درآمد کشورها را در رشته مهندسی پزشکی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت چک کنید.

جدول زیر میانگین درآمد مهندسان پزشکی را در برخی از کشورهای خارجی مورد بررسی قرار می دهد.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در اتریشمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۷۹,۹۸۸ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۸ یورو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۳,۳۹۱ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۵,۴۶۵ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۹,۴۶۳ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در استرالیامیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۵۴,۷۵۶ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۷۴ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۶,۵۶۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۷,۵۴۶ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹۲,۸۵۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در باهامامیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۸۵,۴۳۶ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت:  ۴۱ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۳,۶۲۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۹,۳۸۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۶,۴۹۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در بلغارستانمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۵۵,۰۴۹ لو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۲۶ لو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲,۳۳۴ لو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۸,۸۹۷ لو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۹,۷۵۲ لو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در بلاروسمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۷,۱۱۸ روبل
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۸ روبل
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری:  ۷۲۶ روبل
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۲,۰۴۲ روبل
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۱,۵۹۴ روبل
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در برمودامیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۱۹,۳۸۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۵۷ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۵,۰۶۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۳,۰۵۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴۸,۹۳۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در کانادامیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۳۳,۰۹۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۶۴ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۵,۶۴۳ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۲,۳۳۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۱۶۵,۵۸۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در چینمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۳۳۵,۷۴۶ یوان
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۱۶۱ یوان
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۱۴,۲۳۶یوان
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۳۵,۴۵۵ یوان
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲۲,۲۳۲ یوان
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در کاستاریکامیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۲۲,۴۸۷,۳۸۴ کولون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۱۰,۸۱۱ کولون
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۹۵۳,۴۶۵ کولون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۵,۷۰۲,۵۴۷ کولون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۸,۱۵۸,۶۷۴ کولون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در جمهوری چکمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱,۰۶۸,۲۲۸ کرونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۵۱۴ کرونا
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۴۵,۲۹۳ کرونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۴۰,۷۲۲ کرونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۳۲۸,۳۰۳ کرونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در مراکشمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی:  ۲۳۴,۵۸۳ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۱۱۳ درهم
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۹,۹۴۶ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۶۳,۳۸۰ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۹۲,۹۸۲ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در مصرمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۲۳۳,۵۲۷ پوند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۱۱۲ پوند
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۹,۹۰۲ پوند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۶۴,۳۰۱ پوند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۹۴,۶۳۵ پوند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در نیوزیلندمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۴۱,۳۱۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۶۸ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری:  ۵,۹۹۲ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۸,۱۲۴ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷۵,۹۶۱ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در فنلاندمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۸۶,۸۸۹ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۴۲ یورو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۳,۶۸۴ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۰,۱۷۶  یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۷,۹۱۲ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در فرانسهمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۷۴,۶۶۹ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۶ یورو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۳,۱۶۶ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۱,۷۷۶ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۹۲,۸۴۸ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در گرجستانمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۲۵,۲۵۴ لاری
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۶۰ لاری
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری:  ۵,۳۱۱ لاری
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۸,۶۲۰ لاری
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۸,۹۱۸ لاری
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در پرتغالمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۴۸,۱۷۹ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۲۳ یورو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۴۳ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳,۳۴۵ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۹,۷۹۶ یورو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در پاکستانمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۲,۶۸۶,۸۴۸ روپیه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۱,۲۹۲ روپیه
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۱۱۳,۹۲۲ روپیه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۸۹۴,۵۷۱ روپیه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳,۳۹۷,۴۴۹ روپیه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در مجارستانمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۱,۵۱۶,۵۰۵ فورینت
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۵,۵۳۷ فورینت
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۴۸۸,۳۰۰ فورینت
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۰۰۱,۱۹۶ فورینت
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴,۳۴۸,۱۸۶ فورینت
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در اوکراینمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۶۲۵,۷۶۵ گریونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۰۱ گریونا
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲۶,۵۳۲ گریونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۴۱,۲۴۴ گریونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۹۱,۲۶۳ گریونا
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در ایالات متحده‌ عربیمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۳۳۶,۹۰۴ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۱۶۲ درهم
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۱۴,۲۸۵ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال)  ۲۳۴,۹۰۶ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲۱,۲۴۷ درهم
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در ایالات متحده‌ آمریکامیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۲۸,۸۹۴ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۶۲ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۵,۴۶۵ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۹,۴۲۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۶۰,۳۶۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۶۷,۸۱۴,۵۳۱ وون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۲,۶۰۳ وون
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲,۸۷۵,۳۳۶ وون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۷,۲۹۳,۹۷۱ وون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۴,۸۱۰,۱۵۶ وون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در سوئدمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۶۹۸,۴۸۴ کرون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۳۶ کرون
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲۹,۶۱۶ کرون
میانگین حقوق  مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۸۴,۳۳۷ کرون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۶۸,۵۴۰ کرون
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در سنگاپورمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۲۱,۴۶۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۵۸ دلار
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۵,۱۵۰ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۴,۵۹۹ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۱,۷۰۸ دلار
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در فیلیپینمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۶۹۲,۳۱۲ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۳۳ پزو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲۹,۳۵۴ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۸۴,۴۶۹ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۶۸,۷۷۷ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۶۷,۸۱۴,۵۳۱ راند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳۲,۶۰۳ راند
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲,۸۷۵,۳۳۶ راند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۷,۲۹۳,۹۷۱ راند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۴,۸۱۰,۱۵۶ راند
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در مکزیکمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۴۸۴,۶۹۴ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۲۳۳ پزو
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲۰,۵۵۱ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۳۷,۶۵۱ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۰۵,۴۹۴ پزو
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در ژاپنمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۱۱,۷۸۳,۵۲۶ ین
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۵,۶۶۵ ین
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۴۹۹,۶۲۲ ین
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۱۶۳,۴۳۱ ین
میانگین حقوق مهندسی پزشکی  با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۴,۶۳۹,۱۱۴ ین
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در قزاقستانمیانگین حقوق مهندسی پزشکی به صورت کلی: ۶,۵۵۱,۵۷۸ تنگه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی در هر ساعت: ۳,۱۵۰ تنگه
میانگین درآمد مهندسی پزشکی از ساعات اضافه کاری: ۲۷۷,۷۸۷ تنگه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴,۵۹۸,۴۴۴ تنگه
میانگین حقوق مهندسی پزشکی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸,۲۴۶,۱۸۵ تنگه

درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا، کار پس از تحصیل در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بدانید.

 • سخن نهایی

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه تان خواهند ماند.

سوالات متداول

چه دروسی پیش نیاز رشته مهندسی پزشکی هستند؟

دوره های مهندسی پزشکی شامل مطالعه فیزیک، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی، علوم زندگی، علوم مواد و مکانیک زیستی است. بنابراین داوطلبان این رشته می بایست پیش از قدم گذاشتن در این مسیر مهارت های خود را در زمینه های ذکر شده به خصوص زیست شناسی، ریاضیات و شیمی افزایش داده و بهبود بخشند چرا این که این دروس از پیش نیاز های مهندسی پزشکی هستند.

ایا تقاضا برای رشته مهندسی پزشکی زیاد است؟

طبق آخرین آمار به دست آمده، پیش بینی می شود اشتغال مهندسان زیست پزشکی یا مهندسان پزشکی از سال 2019 تا سال 2029 رشد 5 درصدی داشته باشد که این آمار می تواند سرعت رشد سریعی را نشان دهد.

آیا تحصیل در رشته مهندسی پزشکی دشوار است؟

همان طور که از نام این رشته پیداست، مهندسی پزشکی در درجه ی اول یک حوزه ی تخصصی بین رشته ای در عرصه ی مهندسی و پزشکی است. تحصیل در هر کدام از زیر شاخه ها و گرایشات مهندسی پزشکی نهایت دقت و تمرکز را نیاز دارد و می توان گفت که مثل سایر رشته های مهندسی، سختی های خود را نیز دارد. اما با تمام این توصیفات همه چیز به علاقه ی شما بستگی دارد.

بازار کار مهندسی پزشکی چگونه است؟

موقعیت های شغلی بسیاری برای مهندسان پزشکی وجود دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
کار در بخش های مختلف بیمارستان ها
کار در شرکت های داروسازی
کار در مراکز ساخت دستگاه ها و تجهیزات پزشکی
کار در شرکت های نرم افزاری
کار در آزمایشگاه ها
کار در سازمان جهانی بهداشت
کار در اداره ی هوانوردی و فضا

معایب رشته مهندسی پزشکی چیست؟

اگرچه رشته ی مهندسی پزشکی از امنیت شغلی بالایی برخوردار است، ممکن است یک مهندس پزشکی در معرض انواع بیماری ها، شوک الکتریکی، اشعه، سوختگی و بخارات سمی قرار گیرد. رعایت دقیق پروتکل های ایمنی و بهداشتی و همچنین پوشیدن لباس محافظ از بیشتر حوادث جلوگیری و یا تا حد زیادی پیشگیری می کند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات