مهندسی پزشکی در کانادا

رشته مهندسی پزشکی در کانادا

تحصیل در رشته مهندسی پزشکی (Medical engineering) در کانادا به تربیت متخصصانی منجر می شود که از اصول مهندسی و مفاهیم طراحی، برای مقاصد بهداشت و درمان در حوزه پزشکی و زیست شناسی استفاده می کنند. البته مهندسی پزشکی با عنوان های Biomedical engineering (BME) ،Bioengineering و BioMed نیز شناخته می شود. بنابراین، به منظور بهبود در روند درمان، از دانش مهندسی در جهت کمک به تشخیص، نظارت و درمان بیماری ها استفاده می شود.

در حقیقت، رشته مهندسی پزشکی حوزه ای گسترده است که در هر یک از گرایش های آن به موضوعی خاص پرداخته می شود. برخی از گرایش های مهندسی پزشکی یا مهندسی زیست پزشکی عبارت هستند از: الکترونیک زیست پزشکی، زیست مواد، زیست شناسی محاسباتی، مهندسی ژنتیک و بافت و سلولی، تصویربرداری پزشکی، مهندسی پزشکی ارتوپدی و بیونانوفناوری.

در این مطلب قصد داریم تا ضمن بیان اهمیت تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا، به معرفی برترین دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل در این رشته بپردازیم. در ادامه با بیان برخی از مهم ترین شرایط تحصیل در این رشته، موضوعات مختلف دیگری نظیر مسیر شغلی و کد شغلی رشته مهندسی پزشکی در طبقه بندی ملی مشاغل کانادا، درآمد متخصصان این رشته و برخی سوالات مرتبط دیگر نیز، برای شما عزیزان آورده شده است.

ببینید و بشنوید!

ویدیو گفتگو با لیلی ؛ دانشجوی دکترای مهندسی پزشکی دانشگاه مونترال کانادا

پادکست گفتگو با لیلی ؛ دانشجوی دکترای مهندسی پزشکی دانشگاه مونترال کانادا

رادیو تراست

موضوع: مهندسی پزشکی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مهندسی پزشکی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

اهمیت رشته مهندسی پزشکی در کانادا

در حقیقت، افزایش کاربرد ماشین آلات و فناوری در جنبه های مختلف زندگی روزانه، در حوزه بهداشت و درمان نیز تأثیر گذار بوده است. به همین دلیل است که نیاز به رشته مهندسی پزشکی، به خوبی در زمینه پزشکی نیز احساس می شود. مفاهیمی مانند اعضای مصنوعی، ربات های جراح، برخی از انواع داروهای جدید و دیالیز کلیه ها از جمله موضوعاتی هستند که، به طور مستقیم نتیجه ی فعالیت متخصصان در حوزه مهندسی پزشکی یا زیست پزشکی است. این فعالیت ها به منظور پاسخ دادن به بخشی از نیاز های پزشکی و حفظ جان انسان ها صورت گرفته است. با توجه به افزایش جمعیت در کشور کانادا، یکی از رشته هایی که در حوزه پزشکی مورد نیاز است، رشته مهندسی پزشکی است.

درباره اپلای مهندسی پزشکی، مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا ، ددلاین دانشگاه های کانادا و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بخوانید.

اهمیت رشته مهندسی پزشکی در کانادا

دانشگاه های دارای رشته مهندسی پزشکی در کانادا

تحصیل رشته مهندسی پزشکی (Bioengineering) در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی امکان پذیر است. در ادامه برخی از دانشگاه های برتر برای اپلای رشته مهندسی پزشکی در کانادا معرفی شده است:

 • دانشگاه اتاوا

هر سال دانشجویان از بیش از 150 کشور جهان ادامه تحصیل در این دانشگاه را انتخاب می کنند. اگرچه دانشگاه Ottawa در پایتخت کانادا واقع شده است، اما دانشجویان شهریه کمتر، با کیفیت آموزشی بیشتری را در این دانشگاه تجربه خواهند کرد. همچنین، این دانشگاه در کنار بسیاری از موسسات بین المللی و سفارت خانه ها در کانادا قرار دارد. دانشگاه اتاوا تحصیل رشته مهندسی پزشکی (BioMed) در کانادا را در دوره کارشناسی، با مهارت های مرتبط با حوزه مکانیک ترکیب کرده است. همچنین، دانشگاه اتاوا با ارائه 3 دوره مختلف در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته مهندسی پزشکی و ارائه دوره دکتری برای این رشته، یکی از جامع ترین دوره ها را در این رشته تحصیلی در کشور کانادا برای دانشجویان فراهم کرده است.

 • دانشگاه آلبرتا

دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه آلبرتا در سال 1982 میلادی تأسیس شده است. یکی از ویژگی های تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا دانشگاه آلبرتا، مخصوصا در دوره دکتری، همکاری دانشکده مهندسی پزشکی با دانشکده های دیگر مانند دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده مهندسی و دانشکده علوم در ارائه دوره ها است. به علاوه، این دانشکده همکاری های علمی نیز با دانشکده مهندسی پزشکی در دانشگاه کلگری دارد. اگرچه این دانشگاه در سطح کارشناسی دوره ای را در این رشته ارائه نمی دهد، اما دانشگاه Alberta در سطح تحصیلات تکمیلی، دوره های مختلفی را در رشته مهندسی پزشکی در کانادا ارائه کرده است.

 • دانشگاه کلگری

این دانشگاه در ایالت آلبرتا شهر کلگری کانادا واقع شده است. دانشگاه Calgary که در سال 1966 میلادی تأسیس شده است، با بیش از 33 هزار دانشجو و 14 دانشکده، در فهرست 300 دانشگاه برتر جهان و از دانشگاه های برتر در کشور کانادا محسوب می شود. تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا دانشگاه کلگری در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم شده است.

درباره ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا ، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و رنکینگ دانشگاه های کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در کانادا

یکی از اصلی ترین شرایط شرکت در دوره های مهندسی پزشکی برای تحصیل در کانادا، ارائه نمرات بدست آمده از امتحان آیلتس و یا تافل است. در جدول زیر حداقل نمرات در این امتحان ها، که از طرف برخی از دانشگاه ها برای ادامه تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا درخواست می شود، ارائه شده است:

دانشگاهنام دورهحداقل نمره از امتحان IELTS (Academic)حداقل نمره از امتحان TOEFL (iBT)
دانشگاه اتاواکارشناسی مهندسی پزشکی6.5 با حداقل نمره 6.5 در مهارت نوشتاری86 با حداقل نمره 22 در مهارت نوشتاری
دانشگاه آلبرتاتحصیلات تکمیلی مهندسی پزشکی7.5 با حداقل نمره 7 در هر مهارت100 با حداقل نمره 25 در هر مهارت
دانشگاه کلگریتحصیلات تکمیلی مهندسی پزشکی6.5 با حداقل نمره 6 در هر مهارت86 با حداقل نمره 20 در هر مهارت
 • دانشگاه اتاوا

با ارائه 2 دوره کارشناسی با عنوان Biomedical Mechanical Engineering و Biomedical Mechanical Engineering and computing technology به تربیت مهندسان پزشکی با مهارت های مرتبط با مهندسی مکانیک می پردازد. طراحی قلب مصنوعی، ایمپلنت ها، پروتز ها و سایر وسایل پزشکی و رباتیک برای کاربرد های پزشکی از جمله تخصص هایی هستند که دانشجویان ضمن تحصیل در دوره Biomedical Mechanical Engineering با آن ها آشنا می شوند. تمامی دروس در این دوره به زبان انگلیسی ارائه می شوند. ارائه مدرک پیش دانشگاهی برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی در دانشگاه اتاوا کانادا برای دوره کارشناسی مورد نیاز است. فهرست کامل شرایط برای دانشجویان بین المللی را در این لینک مشاهده کنید.

 • دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در سطح کارشناسی ارشد اقدام به ارائه یک دوره و در مقطع دکتری به اقدام ارائه 2 دوره مجزا در رشته مهندسی پزشکی در کانادا کرده است. عموما دانشجویان بعد از تحصیل دوره کارشناسی ارشد می توانند برای شرکت در دوره دکتری در این دانشگاه اقدام کنند. برای شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی نیاز است تا معدل دو سال آخر کارشناسی حداقل برابر با GPA معادل با 3.3 ارائه شود. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این دوره ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه کلگری

برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا دانشگاه کلگری و در مقطع دکتری ارائه مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در یکی از رشته های مهندسی یا علوم مورد نیاز است. به علاوه، برخورداری از حداقل معدل GPA برابر با 3.5 نیز شرط دیگر شرکت در این دوره است. همچنین، برای شرکت در دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه نیاز به ارائه مدرک کارشناسی با حداقل معدل GPA برابر با 3.2 ذکر شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد این دوره ها به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: محاسبه GPA در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا ، تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

شرایط تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته مهندسی پزشکی در کانادا

معمولاَ هزینه تحصیل در کانادا با توجه به عوامل مختلفی مانند شهریه دوره، هزینه های زندگی، بیمه دانشجویی و محل اسکان در نظر گرفته می شوند. بنابراین، ممکن است این هزینه ها در هر سال با تغییراتی مواجه شوند. در ادامه شهریه برخی از دوره های رشته مهندسی پزشکی در کانادا برای چند دانشگاه معتبر در این کشور آورده شده است. همچنین برای دسترسی به اطلاعات بیشتر درباره هزینه زندگی در کانادا می توانید به لینک صفحه مورد نظر مراجعه کنید.

 • دانشگاه اتاوا

شهریه شرکت در دوره های این دانشگاه با توجه به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی و عنوان دوره ها برای دانشجویان بین المللی متفاوت است. به عنوان مثال، شهریه شرکت در دوره کارشناسی رشته Biomedical Mechanical Engineering به صورت تمام وقت و برای سال تحصیلی 2020-2021، مقداری برابر با 27,124.12  دلار کانادا اعلام شده است. برای مشاهده فهرست هزینه های مربوط به دوره های مختلف، به این لینک مراجعه کنید.

 • دانشگاه آلبرتا

مدت زمان تحصیل دوره کارشناسی ارشد عموما 2 الی 3 سال اعلام شده است. همچنین، مدت زمان دوره دکتری در این دانشگاه در حدود 4 الی 5 سال خواهد بود. شهریه تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا دانشگاه آلبرتا برای یک سال تحصیلی و برای دانشجویان بین المللی، در صورت شرکت در دوره های تمام وقت مبلغی در حدود 8790 دلار کانادا اعلام شده است.

 • دانشگاه کلگری

دوره کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی به مدت 2 الی 4 سال، و دوره دکتری مهندسی پزشکی در دانشگاه کلگری به مدت 4 الی 6 سال است. شهریه شرکت در دوره های این دانشگاه در حدود حداقل 8 هزار دلار در سال برای دانشجویان بین المللی ذکر شده است. برای مشاهده جزئیات بیشتر در مورد انواع هزینه ها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره کارشناسی ارشد در کانادا ، پذیرش تحصیلی کانادا و زندگی دانشجویی در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی پزشکی در کانادا

از نظر ارائه کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های مختلف، یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان، ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در کانادا است. عموما دانشگاه های این کشور، بورسیه های مختلفی را برای مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر می گیرند. به عنوان مثال، دانشگاه اتاوا به همراه دولت فدرال و نهادهای دولتی استان آنتاریو، هر سال در حدود 33 میلیون دلار بورسیه به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی اعطا می کند! دانشگاه اتاوا علاوه بر در نظر گیری بورسیه های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، برای مقطع کارشناسی نیز بورسیه های مختلفی را در نظر گرفته است. برای مشاهده فهرست کامل این نوع بورسیه ها در دانشگاه اتاوا می توانید به این لینک مراجعه کنید.

به علاوه، دانشگاه آلبرتا نیز برای مقاطع مختلف از جمله مقاطع تحصیلات تکمیلی، بورسیه های بسیار متنوعی را در نظر گرفته است. برای مشاهده این بورسیه ها می توانید به این لینک مراجعه کنید. همچنین، برخی از بورسیه ‌های موجود برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی درکانادا را می توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

دانشگاهنوع بورسیهمقدار بورسیه
دانشگاه اتاوابورسیه دانشکده مهندسی برای مقطع کارشناسی4 هزار الی 5 هزار دلار
دانشگاه آلبرتابورسیه ورودی برای مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه دانشجویان ممتاز در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی
27500 دلار برای دانشجویان بین المللی

12 هزار دلار
دانشگاه کلگریبورسیه ثبت نام دانشجویان بین المللی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

بورسیه ورودی برای تحصیلات تکمیلی
3 هزار دلار برای یک سال تحصیلی

12 هزار الی 35 هزار دلار

درباره بورسیه تحصیلی کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا و کمک هزینه دانشجویی در کانادا بیشتر بخوانید.

کد مشاغل رشته مهندسی پزشکی در کانادا

کد شغلی برای رشته مهندسی پزشکی در کانادا بر اساس طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)، 2148 ذکر شده است. البته تحت عنوان این کد شغلی مشاغل مختلف دیگری نیز طبقه بندی شده اند که برای آگاهی از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره کار‌آموزی در کانادا ، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

مسیر شغلی رشته مهندسی پزشکی در کانادا

فارغ التحصیلان رشته مهندسی پزشکی به طراحی، توسعه، ارزیابی، مدیریت و پشتیبانی از محصولات و سیستم های پزشکی و بیولوژیکی مشغول می شوند. یک متخصص در رشته مهندسی پزشکی ممکن است با دانشمندان، پژوهشگران، پزشکان، دامپزشکان و داروسازان همکاری داشته باشد. بعد از تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا می توان در حوزه های مختلفی مشغول به کار شد. بدین منظور در اکثر موارد نیاز است تا یک مدرک کارشناسی از یکی از دانشگاه های معتبر در رشته مهندسی پزشکی در کانادا اخذ شود. ممکن است در مواردی مدرک کارشناسی ارشد نیز درخواست گردد. به علاوه، کسب مجوز از مقامات استانی برای اشتغال به عنوان مهندس حرفه ای در کانادا (P.Eng.) نیز مورد نیاز است.

بیشتر بدانید: درآمد در کانادا ، کار در کانادا ،قانون کار کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

مزایای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در کانادا کدام است؟

تحصیل برای دانشجویان می تواند هزینه های مشخصی را به همراه داشته باشد. کشور کانادا یکی از بهترین کشور ها در ارائه انواع بورسیه های مختلف تحصیلی به دانشجویان داخلی و بین المللی است. بنابراین، دانشجویان با برخورداری از یکی از بورسیه های تعیین شده، برای ادامه تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا کمترین دغدغه مالی را خواهند داشت. چرا که عموما تا اندازه قابل توجهی بورسیه های تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزشی در کانادا، هزینه ها و شهریه دانشجویان بین المللی را پوشش می دهد. همچنین، استفاده از تجهیزات نوین کمک آموزشی زیر نظر اساتید برجسته، می تواند در شکوفایی استعداد دانشجویان، بسیار تأثیر گذار باشد.

هزینه تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف کانادا برای دانشجویان بین المللی با توجه به عوامل مختلفی مانند مقطع تحصیلی، مدت تحصیل، هزینه کتاب و وسایل کمک آموزشی و محل اسکان متفاوت است. به عنوان مثال، برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا دانشگاه رایرسون، شهریه برای دانشجویان بین المللی در سطح کارشناسی به صورت تمام وقت، برای سال اول و دوم در هر سال 38,429.55 دلار و برای دو سال آخر در هر سال 32,192.55 دلار ذکر شده است.

مقدار بورسیه های تحصیلی در رشته مهندسی پزشکی در کانادا چقدر است؟

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا بسیار متنوع و مختلف هستند. عموما بورسیه های در نظر گرفته شده برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از ارزش بیشتری برخوردار هستند. برخی از انواع بورسیه ها و جوایز تحصیلی ممکن است گروهی خاص از دانشجویان را پوشش دهد. به عنوان مثال، دانشجویان با سابقه تحصیلی درخشان ممکن است با توجه به شرایط در نظر گرفته شده، از یک نوع بورسیه برخوردار شده و دانشجویانی که برای دوره ای خاص در زمان مشخصی ثبت نام می کنند، از نوع دیگری از بورسیه ها بهره مند شوند. در مورد دانشگاه آلبرتا، این دانشگاه برای دانشجویان با سابقه تحصیلی درخشان که برای مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه ثبت نام می کنند، تنها یکی از بورسیه های در نظر گرفته شده را به اندازه 27500 دلار ذکر کرده است.
ذکر این نکته ضروری است که دولت و نهادهای استانی کانادا نیز، علاوه بر بورسیه های در نظر گرفته شده برای دانشجویان که عموما از طرف دانشگاه ها پیشنهاد می شود، بورسیه های بسیار خوبی را به دانشجویان با توجه به شرایط مشخصی، اعطا می کنند. بنابراین، دانشجویانی که در یکی از دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل می شوند، می توانند برای دریافت یکی از انواع بورسیه ها اقدام کنند. برای آگاهی از شرایط و نحوه دریافت هر یک از بورسیه ها، جهت تحصیل رشته مهندسی پزشکی در کانادا، به صفحه اینترنتی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.  

مهارت های مورد نیاز برای رشته مهندسی پزشکی در کانادا کدام است؟

در حالی که در حدود 49 درصد از متخصصان رشته مهندسی پزشکی در کانادا دارای مدرک کارشناسی هستند، 37 درصد متخصصان شاغل در این حوزه دارای مدرک کارشناسی ارشد و تنها 9 درصد دارای مدرک دکتری در این رشته هستند. آشنایی با برنامه های متلب، پایتون و C همراه با برخورداری از مهارت در مدیریت پروژه، از جمله مهارت های مورد نیاز در این حوزه است.

درآمد رشته مهندسی پزشکی در کانادا چقدر است؟

مهندسی زیست پزشکی یا مهندسی پزشکی، رشته ای با درآمد بالا و استرس پایین است. میانگین درآمد رشته مهندسی پزشکی در کانادا در حدود 108 هزار دلار کانادا در سال و یا به اندازه 52 دلار در هر ساعت است. تخمین زده می شود که میانگین درآمد متخصصان مهندسی پزشکی تا سال 2026 با 12 درصد افزایش به مبلغی در حدود 121 هزار دلار در سال برسد. اما به طور کلی، میانگین درآمد برای متخصصان این رشته در کانادا محدوده ای بین 76 هزار دلار الی 134 هزار دلار در سال را در بر می گیرد.

تقاضا برای رشته مهندسی پزشکی در کانادا چقدر است؟

تقاضا برای فرصت های شغلی مهندسی پزشکی در کانادا زیاد است و پیش بینی می شود که این نیاز در سال های آتی نیز افزایش یابد. جمعیت کانادا رو به افزایش است. این بدان معنا است که نیاز به نیروهای متخصص درحوزه بهداشت و درمان نیز افزایش می یابد. به شکلی که تعداد افراد بالای 65 سال که در کانادا زندگی می کنند از تعداد افراد زیر 15 سال پیشی گرفته است. بنابراین، با توجه به نیاز های خاص این گروه سنی، نیاز به متخصصان مهندسی پزشکی برای ایجاد دستگاه ها و فناوری های مرتبط با حوزه سلامت، امری ضروری به نظر می رسد.