مهندسی هوافضا در کانادا

فهرست مطالبمعرفی رشته مهندسی هوافضا در کانادااهمیت رشته هوافضا در کاناداشرایط تحصیل در رشته هوافضا در کانادامدارک مورد نیاز برای…

رشته هوا و فضا در کانادا

معرفی رشته مهندسی هوافضا در کانادا

مهندسی هوافضا رشته ای است که با طراحی و ساخت دستگاه هایی سر و کار دارد که می توانند پرواز کنند. این رشته، از جدیدترین شاخه های مهندسی است که در قرن نوزدهم و با نخستین آزمایش هایی که برای پرواز انجام شدند، شروع شد. همین طور که این شاخه به پیشرفت خود ادامه داد، دو گرایش عمده در آن به وجود آمدند:

 1. مهندسی هواپیما که با ساخت دستگاه هایی دست و پنجه نرم می کند که از هوا سبک تر هستند؛ مثل چیزهایی که بال ثابت دارند مثل هواپیما و جت ها و نیز دستگاه های نقلیه ی هوایی ای مثل هلیکوپتر که بال های آن ها پیوسته در حال چرخش هستند
 2. مهندسی فضاپیما که با طراحی، ساخت و توسعه ی فضاپیماها سر و کار دارد.

به عبارت دیگر، مهندسی هواپیما تنها برای طراحی وسایل نقلیه ی هوایی ای به کار می آید که در درون جو زمین پرواز می کنند و مهندسی فضاپیما، بر علم و تکنولوژی وسایل نقلیه ای متمرکز است که در فضایی خارج از جو زمین حرکت می کنند. به طور کلی نیز مهندسان هوافضا، در زندگی حرفه ای خود، به طراحی هواپیما، فضاپیما، ماهواره ها و موشک ها می پردازند و در این راه، می بایست دانش طراحی موتور، بال، تجهیزات فرود و ابزارها و سیستم های کنترلی را داشته باشند.

اهمیت رشته هوافضا در کانادا

یکی از مسائلی که صنعت عظیم هواپیمایی در کانادا با آن مواجه است، این مساله است که هواپیماهایی که در این صنعت به کار گرفته می شوند بسیار قدیمی هستند و می بایست با قوانین زیست محیطی و امنیتی سفت و سختی که وجود دارند هماهنگ شوند. برای همین است که پیش بینی می شود که در طی ده سال آینده، کمبود بسیار زیادی در زمینه ی نیروی کار در میان مهندسان هوا و فضا در کانادا ایجاد شود. این مسئله موجب شده است که مهندسان هوا و فضا به لیست طبقه بندی ملی مشاغل کانادا اضافه شوند و در میان تمام تخصص ها، رتبه ی نخست را از نظر تقاضای بازار کاری کانادا به خود اختصاص دهند. اضافه شدن تخصص مهندسی هوا و فضا به لیست NOC به این معناست که به خاطر نیاز شدید بازار کاری کانادا به مهندسان هوا و فضا، دولت کانادا بر اساس برنامه ی مهاجرت کارکنان ماهر، تسهیلاتی را برای فارغ التحصیلان رشته ی هوا و فضا در کانادا فراهم خواهد آورد تا بتوانند ویزای اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. بنابراین، با توجه به نیاز شدید بازار کاری کانادا به مهندسان هوا و فضا، خواندن این رشته در کانادا کاری بسیار عاقلانه به نظر می رسد.

همچنین درباره اپلای مهندسی هوافضا ، زمان مناسب برای اپلای تحصیلی کانادا و اپلای با معدل پایین بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته هوافضا در کانادا

برای تحصیل در رشته ی هوا و فضا در کشور کانادا به طور عمومی لازم است که سه کار را انجام بدهید:

1: مدارک تحصیلی خود را برای دانشگاه بفرستید

2: شهریه پرداخت کنید

3: ویزای دانشجویی تحصیلی دریافت کنید.

در مورد مسئله ی اول می بایست گفته شود که متقاضیان تحصیل در رشته ی هوا و فضا در کانادا می بایست مدارک تحصیلی مقاطع پیشین خود را که به ترجمه رسانده اند، رزومه ی تحصیلی و حرفه ای خود، مدرک زبان و نیز توصیه نامه هایی را که از اساتید مقطع پیشین خود دریافت کرده اند در وبسایت دانشگاه مورد نظر خود آپلود کنند و یا در برخی موارد، از طریق پست برای دانشگاه موردنظر خود ارسال کنند. در حالت دوم، لازم است که از دانشگاه بخواهید به شما مدرک انگلیسی ارائه بدهد و یا مدرک فارسی خود را ترجمه کنید و پس از آن، آن ها را در صورت لزوم به تایید قوه قضاییه برسانید و در نهایت، از طریق سرویس هایی که رساندن محموله های پستی را به خارج از کشور انجام می دهند، مدارک خود را به کانادا ارسال کنید.

از آن جا که دانشگاه های کانادا غیردولتی هستند، برای تحصیل در کانادا باید شهریه بپردازید. اما اصلا نگران نشوید! در ادامه ی متن به راه هایی می پردازیم که از طریق آن ها می توانید بورسیه تحصیلی کانادا را به خود اختصاص دهید.

همچنین تحصیل در رشته ی هوافضا در کانادا نیازمند اخذ ویزای دانشجویی است که می توانید از طریق سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه آن را دریافت کنید.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش رشته هوافضا در کانادا

دانشگاه های کانادا برای اعطای پذیرش به شما در رشته ی هوا و فضا به طور عمومی از شما درخواست می کنند تا این مدارک را در وبسایت دانشگاه آپلود کنید و یا به صورت فیزیکی و از طریق پست، آن ها را ارسال کنید:

 • کارنامه ی تحصیلی مقاطع پیشین
 • رزومه ی تحصیلی و حرفه ای (شامل سابقه ی تدریس، سابقه ی همکاری با اساتید، مقالاتی که به چاپ رسانده اید، کنفرانس هایی که در آن ها شرکت کرده اید و سابقه ی کاری)
 • مدرک GRE (که آزمونی است که سواد زبان تخصصی شما را ارزیابی می کند)
 • مدرک زبان (مدرک یکی از دو آزمون تافل یا آیلتس برای انگلیسی)
 • توصیه نامه هایی که می بایست از اساتید مقاطع پیشین خود دریافت کنید
 • انگیزه نامه که به آن SOP نیز گفته می شود و در آن از این مساله صحبت می کنید که چرا علاقمند هستید تا در رشته ی هوا و فضا در آن دانشگاه خاص در کانادا به تحصیل بپردازید. اهمیت این آیتم از اهمیت دیگر آیتم ها اگر بیشتر نباشد، کمتر نیست.

درباره شرط معدل برای تحصیل در کانادا ، آزمون تافل برای کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بخوانید.

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته هوافضا در کانادا

میزان شهریه ای که دانشگاه های کانادا دریافت می کنند بر اساس این که در چه رشته ای تمایل داشته باشید به تحصیل بپردازید، کدام دانشگاه مدنظر شماست و اینکه آیا کانادایی هستید و یا از کشوری دیگر به کانادا مهاجرت می کنید متفاوت است. میزان شهریه ای که یک دانشجوی بین المللی برای تحصیل در رشته ی هوا و فضا در مقطع لیسانس باید بپردازد، بین 8000 دلار کانادا تا 45000 دلار کانادا در سال متغیر است. از سوی دیگر، برای تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) در رشته ی هوافضا لازم است که سالانه بین 15000 تا 47000 دلار کانادا بپردازید. اما حواستان باشد که این عددها نباید ته دلتان را خالی کند! دانشگاه های کانادا بورسیه ها، گرنت ها، کمک هزینه ها و اسکالرشیپ هایی را ارائه می دهند که می توانید با کمک گرفتن از آن ها، این شهریه ها را پرداخت کنید.

همچنین لازم به ذکر است که تحصیل در رشته ی هوا و فضا در مقطع لیسانس در حدود چهار سال، در مقطع کارشناسی ارشد بین یک تا دو سال و در مقطع دکتری بین چهار تا پنج سال از دانشجو زمان طلب می کند.

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، هزینه ویزای کانادا و کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

بورسیه تحصیلی رشته هوافضا در کانادا

برای آن که بتوانید بورسیه ها، کمک هزینه ها، اسکالرشیپ ها و گرنت هایی را که دانشگاه های کانادا به دانشجویان مستعد ارائه می دهند تا بتوانند بدون نگرانی از مسائل مالی در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند به خود اختصاص بدهید، لازم است تا این مدارک را برای دانشگاه ارسال کنید:

 • کارنامه ی تحصیلی مقاطع پیشین که می بایست نمرات مناسبی در آن وجود داشته باشد
 • توصیه نامه های اساتید
 • رزومه ی تحصیلی (شامل مقالات، کنفرانس ها، سابقه ی تدریس، سابقه ی کار با اساتید و موارد مشابه)
 • نامه ی هدف یا SOP. در این نامه می بایست در مورد این مساله حرف بزنید که چرا معتقد هستید که باید این کمک هزینه به شما اعطا شود.

از طرفی، دانشگاه های کانادا گاهی بر اساس افتخارات فرهنگی و ورزشی دانشجو، جنسیت او و منطقه یا کشوری که از آن به کانادا می آید نیز کمک هزینه هایی را به او اعطا می کنند. برای اطلاع دقیق تر از این کمک هزینه ها، لازم است که به سایت دانشگاه موردنظر خود سر بزنید.

راستی حواستان باشد که می بایست اپلای کردن برای کمک هزینه ها را تا ددلاین معینی انجام بدهید که در سایت دانشگاه مورد نظرتان تعیین شده است.

همچنین درباره کمک هزینه دانشجویی در کانادا ، تحصیل رایگان در کانادا و فاند تحصیلی کانادا بخوانید.

آینده شغلی رشته هوافضا در کانادا

مهندسان هوا و فضا پس از فارغ التحصیلی دست بسیار بازی را برای انتخاب محیط شغلی دارند. آن ها می توانند در ادارات، آزمایشگاه ها و یا کارخانه‌هایی که به طراحی و تولید هواپیماها، فضاپیماها، موشک‌ها و سیستم‌های امنیت ملی می‌پردازند مشغول به کار شوند. اگر هم در خود روحیه ی علمی قابل توجهی می‌بینید، می توانید که دروس رشته ی هوا و فضا را به دانشجویان در دانشگاهی در کانادا تدریس کنید و یا در موسسات پژوهشی و یا آزمایشگاه های مرتبط، به تحقیق و پژوهش در رشته ی هوا و فضا بپردازید. بنابراین، اگر بخواهید بخت خود را در محیط صنعتی محک بزنید، شرکت های هواپیمایی، خطوط هواپیمایی، شرکت‌های مشاوره‌ای مهندسی، نیروهای مسلح و مشاغل دولتی انتظار شما را می کشند و اگر می خواهید کار آکادمیک کنید، می توانید به سراغ دانشگاه ها و یا موسسات تحقیقی و پژوهشی بروید.

درباره کار در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا و کارآموزی در کانادا بخوانید.

دانشگاه های دارای رشته هوافضا در کانادا

شکی نیست که هر کسی که در فرآیند اپلای کردن برای رشته ی هوا و فضا در کانادا قرار گرفته، علاقمند است تا در بهترین دانشگاه ممکن به تحصیل بپردازد. عوامل بسیار زیادی هستند که بر کیفیت یک دانشگاه موثرند اما می توان به طور کلی، این عوامل متعدد را به دو عامل معین تقلیل داد:

 • شیوه و کیفیت ارائه ی دروس در آن دانشگاه
 • کیفیت خدمات رفاهی ای که به دانشجویان ارائه می کند

برای آن که انتخاب دانشجویان به شیوه ای راحت تر صورت بگیرد، موسسات متعددی در جهان به وجود آمده اند که دانشگاه ها را بر اساس کیفیت ارائه ی دروس و کیفیت خدمات رفاهی (مثل تغذیه، امکانات ورزشی و امکانات خوابگاهی) رتبه بندی می کنند. یکی از این موسسات موسسه ی QS است که هر ساله با گزارشی که ارائه می دهد، معتبرترین معیار را برای رده بندی دانشگاه ها ارائه می کند. در تقسیم بندی ای که در سال 2020 توسط این دانشگاه ارائه شده است، بیست دانشگاه در کانادا رشته ی هوا و فضا را ارائه می دهند. بنابراین، دانشجویان می توانند از این مسئله مطمئن باشند که دست بسیار بازی را برای اپلای در این رشته دارند. ده دانشگاه برتر کانادا در رشته ی هوا و فضا بر اساس این تقسیم بندی عبارتند از:

همچنین درباره رنکینگ دانشگاه های کانادا ، ارزان ترین دانشگاه های کانادا و بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بخوانید.

گرایش های رشته هوافضا در کانادا

علی رغم آن که رشته ی هوا و فضا به نسبت رشته ی نوپایی محسوب می شود و سابقه‌ی آن به قرن نوزدهم بر می گردد، اما نیاز شدیدی که به این رشته و سیستم هایی وجود دارد که حمل و نقل هوایی را ممکن می کنند، باعث شده است که این علم با سرعت بسیار زیادی رشد کند. رشد این علم موجب شده است تا گرایش های بسیار زیادی در آن به وجود بیاید و دانشجویان بتوانند وقت خود را صرف یکی از این شاخه ها کنند و در آن به تخصص برسند. از طرف دیگر، وجود این گرایش ها به دانشجویان کمک می کند تا شاخه ای را انتخاب کنند که بیش از باقی شاخه ها به آن علاقه دارند و در آن حوزه به تحصیل بپردازند. برخی از مهم ترین گرایش‌های رشته ی هوا و فضا در این قسمت جمع آوری شده اند. اما توجه به این نکته لازم است که گرایش های رشته ی هوا و فضا به این موارد محدود نمی شوند و ممکن است که با گرایش‌های بیشتری (علی الخصوص در مقطع تحصیلات تکمیلی) روبرو شوید.

 • سیستم های الکترونیکی
 • ساختارها و مواد هواپیما
 • تحلیل ساختاری
 • سیستم های حمل و نقل
 • ایرودینامیک و دینامیک سیالات
 • طراحی و مهندسی ساختاری

بهترین استان‌ های کانادا برای کار بعد از فراغت از رشته هوافضا

در شرایط کنونی، به دلیل نیازی که بازار کاری کانادا به فارغ التحصیلان رشته ی هوا و فضا دارد، بیش از 1700 فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان رشته ی هوا و فضا در کانادا وجود دارد. اما اگر عواملی مثل سطح رفاه و سهولت زندگی، میزان حقوق و دسترسی به شرکت های بزرگ فعال در صنعت هوا و فضا را در نظر بگیریم، شهرهایی مثل کبک، نوا اسکوشیا، بریتیش کلمبیا و آنتاریو، بهترین شهرهایی هستند که یک فارغ التحصیل رشته ی هوا و فضا می تواند در آن ها زندگی حرفه ای خود را آغاز کند. از این رو، بهتر است که پس از فارغ التحصیلی در رشته ی هوا و فضا در کانادا، فرصت های شغلی ای را که در این شهرها ارائه می شوند در اولویت خود قرار بدهید.

همچنین بخوانید

کار در کبک کانادا

کار در نوا اسکوشیا

کار در بریتیش کلمبیا

کار در انتاریو

کد مشاغل رشته مهندسی هوافضا در کانادا

اداره ی مشاغل کانادا، شغل های مرتبط با رشته ی هوا و فضا را ذیل کد 2146 دسته بندی کرده است. این مسئله به این معنی است که نیاز به این شغل در بازار کاری کانادا به اندازه ای است که دولت کانادا امکانات لازم را برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم می آورد تا بتوانند ویزای اقامت دائم دریافت کنند. بنابراین، اگر در رشته ی هوا و فضا در کانادا به تحصیل بپردازید، می توانید تا حدی از دریافت اقامت دائم کانادا مطمئن باشید. بر اساس این تقسیم بندی که از سوی اداره ی مشاغل کانادا ارائه شده است، فارغ التحصیلان رشته ی هوا و فضا در کانادا می توانند این مشاغل را بر عهده بگیرند: مهندس ایرودینامیک، مهندس طراحی و توسعه، مهندس پشتیبانی پرواز، مهندس آزمایش پرواز، مهندس ویژگی های ماده، مهندسی فشار به مواد، مهندسی مواد و فرآیندها، مهندسی تحلیل سیستم، مهندسی وزن و تعادل، مهندسی ساختارهای هواپیمایی و مهندسی پایداری.

درباره بازار کار مهندسی هوافضا در کانادا ، کاریابی در کانادا و سایت های کاریابی کانادا بیشتر بخوانید.

مسیر شغلی رشته هوافضا در کانادا

برای آن که بتوانید در مشاغل مرتبط با هوا و فضا در کانادا مشغول به کار شوید، در ابتدا لازم است که دستکم مدرک لیسانسی را در رشته ای مرتبط با هوا و فضا دریافت کنید؛ البته ممکن است که بعضی از شغل ها از شما بخواهند که در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) نیز مدرکی داشته باشید. بعد از به پایان بردن تحصیل خود، می بایست وارد دوره ی کارآموزی ای بشوید و بعد از گذراندن این دوره ی کارآموزی، می توانید برای مجوز فعالیت مستقل اقدام کنید و زندگی حرفه ای شخصی خود را آغاز کنید.

همچنین درباره قانون کار کانادا بخوانید.

وظایف شغلی رشته مهندسی هوافضا در کانادا

یک مهندس هوا و فضا در زندگی حرفه ای خود یکی یا چند تا از وظایف زیر را بر عهده می گیرد:

 • طراحی و توسعه سیستم ها و تجهیزات حمل و نقل هوایی
 • توسعه و انجام شبیه سازی های هوایی از طریق مدل سازی های پیشرفته ی ریاضیاتی
 • آماده سازی مشخصات مواد و فرآیندهایی که در طراحی، پایدارسازی و تعمیر هواپیما و فضاپیما مورد استفاده قرار می گیرد
 • نظارت بر گروهی از مهندسان و ایجاد هماهنگی در میان آن ها

زمینه های کاری فارغ التحصیلان رشته مهندسی هوافضا در کانادا

یک مهندس هوا و فضا می تواند بعد از اتمام دوران تحصیل خود در این زمینه های متعدد مشغول به کار شود:

 • شرکت های هواپیمایی
 • خطوط هواپیمایی
 • شرکت های مشاوره ای مهندسی
 • نیروهای مسلح
 • مشاغل دولتی
 • تدریس در دروس رشته ی هوا و فضا در دانشگاه
 • تحقیق و پژوهش در زمینه های مرتبط با هوا و فضا در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی و آزمایشگاه ها

حداقل و حداکثر حقوق فارغ التحصیلان مهندسی هوافضا در کانادا

به طور متوسط، حقوق مهندسان هوا و فضا در کانادا برابر با 89700 دلار کانادا در سال و یا 46 دلار کانادا در ساعت است. فارغ التحصیلان رشته ی هوا و فضا، در آغاز ورود به بازار کار به طور متوسط سالانه 68426 دلار کانادا حقوق می گیرند و پس از کسب تجربه ی کافی، میزان این حقوق به 152490 دلار کانادا در سال افزایش پیدا می کند.

همچنین درباره درآمد در کانادا و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بخوانید.

مهارت های مورد نیاز برای کار فارغ التحصیلان رشته هوافضا در کانادا

یک فارغ التحصیل موفق رشته ی هوا و فضا می بایست چنین مهارت هایی را داشته باشد:

 • مهارت های تحلیلی، ریاضیاتی و حل مسئله
 • تجربه فنی
 • خلاقیت و تفکر نوآورانه
 • توجه به جزییات
 • آگاهی قوی نسبت به مسائل ایمنی
 • مهارت های ارتباطی شفاهی و کتبی
 • توانایی مدیریت پروژه و زمان

سوالات متداول

مهندسی هوا فضا در کانادا در چه دانشگاه‌هایی ارائه می‌شود؟

در کانادا، مدرک کارشناسی مهندسی هوا فضا (یا هوانوردی) را می‌توان در دانشگاه کارلتون (Carleton University) دانشگاه کنکوردیا (Concordia Universit) دانشگاه مونترال (Montréal) کالج نظامی سلطنتی کانادا و دانشگاه رایرسون کسب کرد.

آیا کانادا برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی هوافضا خوب است؟

در حال حاضر 1700 فرصت شغلی برای مهندسان هوافضا در کانادا وجود دارد اما چهار شهر برتر برای بررسی در این زمینه کبک ( Quebec) ، نوا اسکوتیا (Nova Scotia) ، بریتیش کلمبیا ( British Columbia) و آنتاریو (Toronto) هستند.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی هوا فضا در کانادا چقدر است؟

بین 15،000 تا 47،000 دلار شهریه برای یک سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا برای دانشجویان خارجی نیاز است.

آیا مهندسان هوافضا در کانادا بازار کار مناسبی دارند؟

به نظر می‌رسد صنعت هوافضا در کانادا از سال 2009 منقبض شده است، زیرا شرکت‌ها 21 درصد از کارگران خود را از بیرون کردند. با این حال، این رشته می‌تواند مشاغل مهندسی زیادی را در کانادا طی چند سال آینده تضمین کند. مهندسانی که در زمینه هوافضا تخصص دارند معمولاً برای رقابت نیاز به تحصیلات بیشتری دارند.

آیا تحصیل رشته هوافضا در کانادا سخت است؟

رشته هوا فضا دقیقاً مانند مهندسی مکانیک، به خودی خود دشوار نیست، بلکه نسبتاً گسترده و عمیق است. میزان ریاضیات پیشرفته نیز در مقایسه با سایر رشته‌ها مهندسی در این رشته بسیار بیشتر است. هر رشته‌ای با ریاضیات پیشرفته و کاربردی بسیار دشوارتر خواهد بود.

فارغ‌التحصیلی در رشته هوا فضا در کانادا چقدر طول می‌کشد؟

مدارک مهندسی هوانوردی در مقطع کارشناسی معمولاً سه یا چهار سال طول می‌کشد، اما بسیاری از موسسات به دانشجویان اجازه می‌دهند مستقیماً به عنوان استاد در مهندسی هوانوردی کار کنند و پیشروی کنند که باعث تمدید دوره برای یک یا دو سال اضافی می‌شود.

تفاوت مهندسی هوا فضا و هوانوردی در کانادا چیست؟

مهندسی هوانوردی  تمرکز خود را بر روی پرواز و فعالیت‌های موجود در جو متمرکز می‌کند ، زمینه‌ی اختصاصی‌تر در مطالعات هوافضا که معمولاً جو را نیز شامل می‌شود.

کارشناسی ارشد در رشته هوافضا چقدر طول می‌کشد؟

فارغ‌التحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا معمولاً 2 سال طول می‌کشد. می‌توانید در یکی از تخصص‌های مهندسی هوافضا مانند آیرودینامیک، پیشرانه، هواپیمایی، مواد هوافضا، سازه‌ها و غیره مهارت کسب کنید.

با مدرک مهندسی هوافضا در کانادا چه کارهایی می‌توان کرد؟

مربی خلبان‌های پرواز
افسر ایمنی خلبان مهندس ایمنی
برق‌کار هواپیما تکنسین اویونیک مکانیک هواپیما
تکنسین نگهداری هواپیما بازرس تضمین کیفیت تکنسین هواپیمایی        

آیا در حین تحصیل در رشته هوا فضا در کانادا می‌توان کار کرد؟

اکثر دانشجویان خارجی در کانادا می‌توانند تا 20 ساعت در هفته و تمام‌وقت در تعطیلات برنامه‌ریزی شده بدون اجازه‌کار، کار کنند. کار در حین تحصیل می‌تواند کمک کند تا هزینه‌های زندگی را تامین و افراد جدیدی را ملاقات کنید، همه این‌ها ضمن برقراری ارتباطات، تجربه‌ای است که می‌تواند بعداً در شکار شغل نمایان‌گر شود.