رشته گرافیک در کانادا

هر آنچه باید از شرایط تحصیل رشته گرافیک در کانادا بدانید.

رشته گرافیک در کانادا

اگر به فکر ادامه تحصیل رشته گرافیک در کانادا هستید، احتمالاَ شما هم به کاربرد خطوط، نماد، سمبل و علامت ها در دنیایی از رنگ های جذاب و زیبا علاقه دارید. به شکلی که، افراد دارای خلاقیت و ذوق هنری می توانند رشته گرافیک را به عنوان یک مسیر تحصیلی مناسب در نظر بگیرند. در حقیقت در گرافیک، محصول نهایی طرحی از یک مفهوم بصری است که افراد حرفه ای با استفاده از این مفهوم بصری، می کوشند تا پیام مورد نظر خود را به دیگران منتقل کنند. به منظور ایجاد این محتوای بصری، طراحان از تکنیک های چیدمان صفحه، تایپوگرافی و تصاویر، در جهت برآورده کردن نیازهای خاص کاربران استفاده می کنند. به شکلی که مجموعه این تکنینک ها و خلاقیت ها، می تواند منجر به بهینه سازی تجربه کاربر شود.

در نتیجه، رشته گرافیک یا طراحی گرافیک (Graphic Design) را می توان مدل سازی بصری از تجربه کاربری دانست. گرافیک رشته ای کهن و باستانی است که تاریخ پیدایش آن به حدود 17 هزار سال قبل می رسد. شاید بتوان اولین طرح های بصری را که بر دیوار غارها ایجاد شده است، نمونه ای از اولین طرح های گرافیکی دانست که به دست بشر به شکل خلاقانه ایجاد شده است. امروزه رشته گرافیک دارای گرایش های مختلفی است که طراحی لوگو و طراحی تجربه کاربری، نمونه هایی پر کاربرد از گرایش های این رشته تحصیلی محسوب می شوند. بنابراین، اگر قصد ادامه تحصیل رشته گرافیک در کانادا را دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. چرا که در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل به معرفی رشته گرافیگ در کشور کانادا و موسسات آموزشی که در این کشور اقدام به ارائه دوره های این رشته تحصیلی می کنند، بپردازیم. همچنین، معرفی برخی از بورسیه های تحصیلی، مسیر شغلی و پاسخ به برخی از سوالات مرتبط نیز، در ادامه این مطلب آورده شده است.

همچنین، چنانچه قصد ادامه تحصیل در کانادا در رشته گرافیک را دارید، می توانید با یکی از کارشناسان مجرب در تیم تراست نیز مشورت کنید. چرا که فرآیند اخذ پذیرش تحصیلی کانادا، مراحل و دشواری های خاص خود را دارا است. با توجه به فرصت محدودی که دانشجویان برای انتخاب دانشگاه و اپلای رشته گرافیک در کانادا دارند، دریافت راهنمایی و مشاوره با یک وکیل مهاجرت به کانادا، می تواند نقشی تعیین کننده در اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا داشته باشد. کارشناسان مجرب تراست ضمن آشنایی کامل با مراکز آموزشی مختلف در کانادا و فرصت های تحصیلی موجود در این کشور، از تمام قوانین مهاجرتی نیز آگاهی کامل دارند و می توانند شما را در جریان جدیدترین فرصت های تحصیلی در کانادا قرار دهند.

به علاوه، اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز فرآیندی بسیار مهم برای تحصیل در کانادا است. وکلای خبره مهاجرتی در موسسه تراست می توانند صفر تا صد فرآیند پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی در کشور کانادا را برای شما انجام دهند. بدین منظور می توانید همین الان با مراجعه به سایت تراست در این لینک، اولین وقت مشاوره را به رایگان از کارشناسان زبده تراست دریافت کنید. در ادامه درباره اهمیت رشته طراحی گرافیک در کانادا، مطالب مفیدی آورده شده است.

همچنین بخوانید: اپلای گرافیک ، رشته هنر در کانادا ، عکاسی در کانادا

اهمیت رشته گرافیک در کانادا

شاید بتوان اهمیت رشته طراحی گرافیک را، در این جمله از یک طراح امریکایی به نام John Maeda جستجو کرد که: “طراحی راه حلی برای یک مسأله و هنر پرسشی درباره یک مشکل است”. تحصیل رشته گرافیک در کانادا از این نظر دارای اهمیت است که طراحان در این رشته تحصیلی، با به کارگیری تصاویر، رنگ ها و تایپوگرافی، در جذب مخاطبان اثر، نقشی کلیدی و بی همتا ایفا می کنند. بنابراین، شاید کلید مشکلات بسیاری از کسب و کارها در دست طراحان گرافیک باشد! چرا که طرح های خلاقانه و دارای زیبایی های بصری، می توانند در جذب مشتریان و افزایش فروش شرکت ها تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

به شکلی که، می توان از گرافیک در معرفی محصولات و خدمات و در مشاغل گوناگون، به بهترین شکل استفاده کرد. به عنوان مثال، یکی از گرایش های بسیار محبوب و پر طرفدار از طراحی گرافیک که می تواند کاربرد فراوانی در بازار کار کانادا نیز داشته باشد، طراحی تجربه کاربری (UX) است. طراحان در این شاخه از گرافیک، با خلق طرح های زیبا و البته کاربردی، می کوشند تا حس مثبت در مخاطبان ایجاد نمایند و تجربه ای خوشایند را در ذهن مخاطبان به هنگام معرفی محصولات و خدمات، شکل دهند.

بنابراین می توان جذب مشتری به سبکی خلاقانه را، یکی از کاربردهای مهم رشته گرافیک در کانادا نام برد. به شکلی که در طراحی تجربه کاربری، تنها طرح ایجاد شده کاربرد هنری نداشته و برای مقاصد دیگری مانند طراحی وب، اپلیکیشن و بازاریابی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ذکر این نکته ضروری است که کانادا کشوری پیشرفته با بخش های اقتصادی مدرن است. به گونه ای که صنایع مختلفی مانند صنعت دیجیتال، صنایع مرتبط با بخش فناوری، بازی های ویدیویی و صنایع مرتبط با فناوری ارتباطات و اطلاعات، از جمله بخش های اقتصادی کلیدی و مهم در اقتصاد این کشور صنعتی محسوب می شوند. در نتیجه نیاز فراوانی به فارغ التحصیلان رشته گرافیک در کانادا و در صنایع ذکر شده وجود دارد. در ادامه، به معرفی برخی از بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی در کانادا که اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته طراحی گرافیک در کانادا می کنند، می پردازیم.

همچنین درباره بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل، ددلاین دانشگاه های کانادا و مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بخوانید.

اهمیت رشته گرافیک در کانادا

دانشگاه های دارای رشته گرافیک در کانادا

همانطور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، ادامه تحصیل در رشته گرافیک در کانادا به دانشجویان این رشته، چگونگی برقراری ارتباط با استفاده از مفاهیم بصری را آموزش می دهد. دانشجویان چگونگی ایجاد تصاویری را که از نظر بصری قابل درک و دارای جذابیت نیز باشند را، در دوره های طراحی گرافیک، که عموماَ به وسیله دانشکده های هنر در کانادا ارائه می شوند، آموزش می بینند. با ادامه تحصیل در رشته طراحی گرافیک در کانادا، علاوه بر اینکه در یکی از بهترین دانشگاه ها و کالج های این کشور مشغول به تحصیل می شوید، تجربه برخورداری از یک زندگی با کیفیت را نیز خواهید داشت. به شکلی که بسیاری از موسسات آموزشی در کانادا با پذیرش دانشجویان بین المللی، دوره های بسیار با کیفیتی را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده اند. در ادامه، فهرست برخی از کالج ها و دانشگاه هایی که اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته طراحی گرافیک در کانادا می کنند، آورده شده است:

 • کالج هامبر

یکی از موسسات آموزشی که اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته گرافیک در کانادا کرده است، کالج هامبر یا Humber College است.  دوره پیشرفته ای که در این کالج برگزار می شود طراحان خلاقی را تربیت می کند که می توانند در مشاغل مختلفی مانند طراحی وب، موشن گرافیک و تولیدات چاپی سنتی، به شکل حرفه ای مشغول به کار شوند. به شکلی که دانشجویان در ترم اول تحصیلی درباره طراحی چند رسانه ای آموزش می بینند. در ترم های بالاتر نیز، دانشجویان با یادگیری انواع سبک های طراحی، ضمن دریافت پروژه های بین رشته ای، مهارت کار تیمی را برای ورود به محیط کار حرفه ای، خواهند آموخت.

 • کالج سنتنیال

یکی دیگر از کالج های کانادا که اقدام به ارائه دوره مرتبط با رشته طراحی گرافیک در کانادا کرده است، کالج سنتنیال است. به شکلی که بیش از 80 درصد از فارغ التحصیلان دوره گرافیک در این کالج کانادایی، می توانند در موقعیت های شغلی این رشته در کانادا مشغول به کار شوند. البته این کالج کانادایی در سال 2017 میلادی در فهرست 5 کالج برتر کانادا در امور پژوهشی نیز قرار گرفته است.

با شرکت در دوره طراحی گرافیک در کالج سنتنیال کانادا، دانشجویان مهارت های مختلفی را بدست خواهند آورد. برخی از این مهارت ها عبارت هستند از: تسلط به نرم افزارهای مورد نیاز برای بازار کار مانند نرم افزار فتوشاپ، ایندیزاین و نرم افزار ایلاستریتور، یادگیری روش های تفکر خلاقانه و تفکر در طراحی، چگونگی طراحی برای چاپ در تبلیغات، مجلات و کتاب ها، طراحی وب سایت های واکنش گرا یا ریسپانسیو، طراحی اپلیکیشن های موبایل و یادگیری موشن گرافیک.

 • دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن با ارائه دوره طراحی گرافیک برای بازاریابی، یکی از کاربردهای رشته گرافیک در کانادا را مورد توجه قرار داده است. این دانشگاه با ارائه دوره کارشناسی طراحی گرافیک، می کوشد تا دانشجویان علاقه مند به این رشته را به خوبی برای فرصت های شغلی موجود در این رشته آماده کند. به شکلی که، آمار استخدام بعد از فارغ التحصیلی در بین دانشجویان این دانشگاه کانادایی، در حدود 95 درصد اعلام شده است. دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن در کانادا با ارائه 140 برنامه آموزشی، به بیش از 20 هزار دانشجو از 70 کشور جهان، خدمات آموزشی ارائه می دهد. این دانشگاه جهت افزایش کیفیت آموزش های ارائه شده، ظرفیت کلاس ها را نیز به شکل مطلوبی کاهش داده است. به شکلی که، متوسط تعداد دانشجویان در هر کلاس و در دوره های کارشناسی این دانشگاه، به تعداد 30 نفر تعیین شده است. در ادامه درباره شرایط و هزینه های شرکت در این دوره اطلاعات بیشتری آورده شده است.

 • دانشگاه OCAD

دانشگاه OCAD که به کالج هنر و طراحی انتاریو نیز معروف است، یکی دیگر از دانشگاه های کانادایی است که اقدام به ارائه دوره مرتبط با رشته گرافیک در کانادا کرده است. در حقیقت، بزرگ ترین دانشگاه هنر، طراحی و رسانه در کانادا، دانشگاه OCAD است. این دانشگاه که در سال 1876 میلادی در شهر تورنتو واقع در استان آنتاریو تأسیس شده است، به شکل تخصصی اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته هنر و طراحی گرافیک در کانادا کرده است.

برخی دیگر از دانشگاه های معتبر نیز مانند دانشگاه آلبرتا، اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته طراحی در کانادا کرده اند. به عنوان مثال، دانشگاه آلبرتا با ارائه دوره هایی مانند دوره کارشناسی طراحی، زمینه را برای آشنایی دانشجویان با گرایش های مرتبط با رشته گرافیک فراهم کرده است. در ادامه، فهرست برخی دیگر از موسسات آموزشی که اقدام به ارائه دوره های مرتبط با رشته گرافیک در کانادا می کنند، آورده شده است:

 • کالج فن شاو
 • موسسه هنر ونکوور
 • دانشگاه ونکوور آیلند
 • مدرسه فیلم تورنتو

درباره کالج در کانادا، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کانادا و رنکینگ دانشگاه های کانادا بخوانید.

شرایط تحصیل در رشته گرافیک در کانادا

دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته گرافیک در کانادا لازم است تا از حداقل شرایط مشخصی برخوردار باشند. یکی از شرایط مهمی که دانشجویان نیاز است تا مورد توجه قرار دهند، برخورداری از حداقل نمره زبان از یکی از امتحان های معتبر در زبان انگلیسی است. در جدول زیر، حداقل نمره مورد نظر از امتحان های آیلتس و تافل آی بی تی، جهت ادامه تحصیل در رشته طراحی گرافیک در کانادا و برای برخی از موسسات آموزشی آورده شده است:

نام موسسه آموزشیحداقل نمره از امتحان تافلحداقل نمره از امتحان آیلتس
کالج هامبر806
کالج سنتنیال806
دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن886.5
 دانشگاه OCAD (کالج هنر و طراحی انتاریو)846.5

درباره مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا، آزمون تافل برای کانادا و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات بیشتری کسب کنید.

شرط دیگری که معمولاَ برای پذیرش دانشجویان در رشته طراحی گرافیک در کانادا مورد توجه است، ارائه یک پورتفولیو مناسب از تجربه های قبلی در خلق آثار هنری و گرافیکی است. در ادامه شرایط ادامه تحصیل در رشته گرافیک برای برخی از موسسات آموزشی در کانادا، آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که برای دریافت اطلاعات دقیق از شرایط شرکت در هر دوره تحصیلی، می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

 • کالج هامبر

برای شرکت در دوره پیشرفته رشته گرافیک در کانادا در کالج هامبر، دانشجویان ایرانی نیاز است تا دیپلم متوسطه با حداقل نمره 12 در دروس مورد نظر کالج را ارائه دهند. همچنین، ارائه حداقل نمره 80 از امتحان تافل آی بی تی که حداقل نمره در هر مهارت برابر با 20 باشد نیز، یکی دیگر از شرایط شرکت در این دوره است. چنانچه دانشجویان تمایل به ارائه نمره از امتحان آیلتس داشته باشند، می توانند حداقل نمره برابر با 6 را که در هر مهارت حداقل نمره بدست آمده برابر با 5.5 باشد را نیز، به عنوان مدرکی مبنی بر آشنایی به زبان انگلیسی ارائه دهند. برای دریافت جزئیات بیشتر درباره شرایط شرکت در این دوره تحصیلی، می توانید به سایت کالج در این لینک مراجعه می کنید. همچنین درباره تحصیل با مدرک دیپلم در کانادا و تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا با مراجعه به هر لینک بخوانید.

 • کالج سنتنیال

برای ادامه تحصیل در رشته گرافیک در کانادا در کالج سنتنیال، شرط سنی در نظر گرفته شده است. به شکلی که دانشجویان با سن 19 سال یا بیشتر می توانند برای شرکت در این دوره درخواست خود را ارائه دهند. همچنین، ارائه مدرک دیپلم متوسطه نیز یکی دیگر از شرایط تعیین شده است. به علاوه، دانشجویان بین المللی نیاز است تا مدرکی مبنی بر میزان آشنایی خود به زبان انگلیسی نیز ارائه دهند. به شکلی که ارائه حداقل نمره 80 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 20 در هر مهارت و یا، ارائه حداقل نمره 6 از امتحان آیلتس با حداقل نمره 5.5 در هر مهارت الزامی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این دوره تحصیلی در کالج سنتنیال، می توانید به سایت کالج در این لینک مراجعه کنید. همچنین درباره شرایط سنی تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

 • دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دانشجویان برای شرکت در دوره کارشناسی طراحی گرافیک در کانادا در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، نیاز است تا علاوه بر شرایط تعیین شده از طرف دانشکده، پورتفولیو (Portfolio) خود را نیز به دانشگاه ارائه دهند. در این پورتفولیو، دانشجویان باید حداقل 8 نمونه از بهترین کارهای هنری و طراحی های خود را معرفی کنند. برای دریافت جزئیات بیشتر از شرایط پورتفولیو، می توانید به این لینک مراجعه کنید. ارائه توصیه نامه و رزومه نیز از دیگر مدارک درخواست شده برای شرکت در این دوره تحصیلی است. به علاوه، برخورداری از حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 در هر مهارت و یا، حداقل نمره 88 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 20 در هر مهارت، یکی دیگر از شرایط شرکت در این دوره از رشته گرافیک در کانادا است. همچنین، برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این دوره تحصیلی، می توانید به سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

 •  دانشگاه OCAD

از شرایط تحصیل در رشته گرافیک دانشگاه OCAD یا کالج هنر و طراحی انتاریو، ارائه پورتفولیو به همراه ارائه انگیزه نامه است. همچنین، ارائه حداقل نمره 6.5 از امتحان آیلتس آکادمیک با حداقل نمره 6 در هر مهارت و یا برخورداری از حداقل نمره 84 از امتحان تافل آی بی تی با حداقل نمره 20 در مهارت خوانایی یا درک مطلب، حداقل نمره 19 در مهارت شنیداری، حداقل نمره 22 در مهارت گفتاری و حداقل نمره 20 در مهارت نوشتاری نیز، یکی دیگر از شرایط ذکر شده برای شرکت در دوره طراحی گرافیک در کالج هنر و طراحی انتاریو است. برای دریافت جزئیات بیشتر از شرایط شرکت در این دوره تحصیلی از رشته گرافیک در کانادا دانشگاه OCAD، می توانید به سایت دانشگاه در این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید

تحصیل کارشناسی در کانادا

کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیل دکتری در کانادا

شهریه و مدت زمان دوره های آموزشی رشته گرافیک در کانادا

 • کالج هامبر

دوره ای که در سطح پیشرفته و به عنوان دیپلم طراحی گرافیک در کالج هامبر ارائه می شود، به مدت 6 ترم تحصیلی است. هزینه تحصیلی نیز برای دانشجویان بین المللی و برای دو ترم تحصیلی در بازه زمانی 2020-2021 میلادی، مبلغی برابر با 18,910.00 دلار در نظر گرفته شده است. ذکر این نکته ضروری است که برای سایر هزینه های در نظر گرفته شده مانند هزینه کتاب های درسی و چاپ نیز، مبلغی در حدود 200 دلار الی 500 دلار برای هر ترم تحصیلی عنوان شده است.

 • کالج سنتنیال

دوره دیپلم پیشرفته مرتبط با رشته گرافیک در کانادا در کالج سنتنیال که در دانشکده ارتباطات، رسانه، هنر و طراحی ارائه می شود، شامل 6 ترم تحصیلی و به مدت 3 سال در نظر گرفته شده است. برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در رشته طراحی گرافیک در کانادا کالج سنتنیال، شهریه ای در حدود 14,937.50 دلار و برای دو ترم تحصیلی در نظر گرفته شده است. به شکلی که با در نظرگیری سایر هزینه های جانبی، هزینه مورد نیاز برای ادامه تحصیل در این کالج و برای دو ترم تحصیلی، مبلغی در حدود 16,173.04 دلار عنوان شده است.

 • دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن

دوره کارشناسی در رشته گرافیک در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، دوره ای 4 ساله است. به طور کلی، متوسط شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی جهت شرکت در یکی از دوره های تمام وقت در دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن کانادا، مبلغی در حدود 17 هزار دلار در نظر گرفته شده است. اما حداقل شهریه درخواست شده از دانشجویان بین المللی جهت شرکت در دوره کارشناسی طراحی گرافیک در کانادا در دانشگاه KPU و برای یک ترم تحصیلی، مبلغی برابر با 10067.85 دلار است. به شکلی که، حداقل هزینه درخواست شده از دانشجویان خارجی با در نظرگیری سایر هزینه های جانبی، مبلغی در حدود 10933.15 دلار تعیین شده است.

 • دانشگاه OCAD

دوره کارشناسی رشته طراحی گرافیک در کالج هنر و طراحی انتاریو، دوره ای 4 ساله است. این دوره هم به صورت تمام وقت و هم به شکل پاره وقت، برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. متوسط شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی مبلغی در حدود 26,000 دلار کانادا ذکر شده است. همچنین، برای مشاهده جزئیات شهریه مربوط به هر ترم تحصیلی در دانشگاه OCAD یا کالج هنر و طراحی انتاریو، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره هزینه تحصیل در کانادا، کار دانشجویی در کانادا و زندگی دانشجویی در کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بورسیه تحصیلی رشته گرافیک در کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی است. به شکلی که این کشور در سال 2020 میلادی، به عنوان برترین کشور جهان برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی شناخته شد. یکی از دلایل این موضوع، وجود مراکز آموزشی بسیار معتبری است که با برخورداری از سابقه آموزشی و پژوهشی طولانی، به خوبی توانسته اند در جایگاه بسیار ممتازی در مقایسه با سایر موسسات آموزشی در جهان قرار بگیرند. همچنین، تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان از هزینه های کمتری نیز برخوردار است. به شکلی که، ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های مختلف تحصیلی به دانشجویان خارجی موجب شده است تا ادامه تحصیل در رشته های مختلف مانند تحصیل در رشته گرافیک در کانادا، از جذابیت های بیشتری برای دانشجویان بین المللی برخوردار باشد.

بنابراین، یکی از مزایای بسیار مهم برای ادامه تحصیل رشته گرافیک در کانادا، ارائه انواع مختلفی از بورسیه های تحصیلی به دانشجویان خارجی است. به شکلی که در کنار موسسات آموزشی، دولت کانادا نیز اقدام به ارائه بورسیه تحصیلی کانادا، به دانشجویان مشغول به تحصیل در این کشور کرده است. به عنوان مثال دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن، بورسیه 1000 دلاری را برای تحصیل دانشجویان رشته گرافیک در کانادا در نظر گرفته است. همچنین کالج سنتنیال کانادا نیز برای تحصیل در رشته طراحی گرافیک در این کالج، اقدام به ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف کرده است. به عنوان مثال، این کالج جایزه هزار دلاری را برای آن گروه از دانشجویان بین المللی که در دانشکده هنر و طراحی مشغول به تحصیل هستند، در نظر گرفته است. برای مشاهده فهرست کامل بورسیه های تحصیلی در دانشکده ارتباطات، رسانه، هنر و طراحی دانشگاه سنتنیال کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید

فاند تحصیلی کانادا

کمک هزینه دانشجویی در کانادا

وام دانشجویی کانادا

بورسیه تحصیلی رشته گرافیک در کانادا

کد مشاغل رشته گرافیک در کانادا

بر اساس فهرست طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، کد شغلی رشته گرافیک در کانادا برابر با 5241 در نظر گرفته شده است. بر اساس این کد شغلی، مشاغلی مانند طراح تبلیغات، طراح گرافیک و کاریکاتوریست در این گروه شغلی تعریف شده اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره رشته های موجود در این کد شغلی، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

همچنین درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا، کار پس از تحصیل در کانادا و اقامت پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

مسیر شغلی رشته گرافیک در کانادا

با ادامه تحصیل در رشته گرافیک در کانادا می توانید مهارت های لازم را برای کسب موقعیت های شغلی متنوع در این رشته تحصیلی، بدست آورید. از جمله موقعیت های شغلی مرتبط با رشته گرافیک در کشور کانادا، می توان به فرصت های شغلی موجود در بخش های تبلیغات، ارتباطات، طراحی وب، چاپ و چاپ تجاری، تجربه کاربری و تولید محصولات چند رسانه ای، اشاره کرد. به شکلی که با برخورداری از توانایی کافی در طراحی و به کارگیری ابزارهای حوزه دیجیتال و نرم افزار، دانشجویان رشته طراحی گرافیک در کانادا می توانند طرح های منحصر به فرد و جذابی را برای محدوده وسیعی از پروژه ها ایجاد نمایند.

تابلوهای تبلیغاتی، صفحات مجلات، طراحی در زمینه برند، کاربردهای دیجیتال و وب سایت های شرکتی، از جمله پروژه هایی هستند که یک فارغ التحصیل رشته گرافیک می تواند در آنها مشغول به کار شود. البته برخی از طراحان نیز ترجیح می دهند تا به عنوان یک فریلنسر کسب درآمد کنند و زمان های کاری و دستمزد خود را نیز، به شکل مستقل تعریف نمایند.

سوالات متداول

آیا تقاضا برای رشته گرافیک در کانادا وجود دارد؟

طراحی گرافیک در کانادا به اندازه ای محبوبیت دارد که فقط در شهر تورنتو کانادا، در حدود 25 هزار طراح مشغول به فعالیت هستند! بنابراین، می توان این گونه نتیجه گیری کرد که وجود فرصت های شغلی بسیار زیاد و دارای جذابیت برای این گروه از متخصصان، زمینه را برای مهاجرت طراحان به کانادا فراهم کرده است. صنایع مختلفی در کانادا مانند بخش های مرتبط با بازاریابی، تولید و تبلیغات همواره به دنبال جذب طراحانی خلاق هستند.
با ادامه تحصیل در رشته گرافیک در کانادا، می توانید مهارت های مورد نیاز را برای ورود به این بازار جذاب بدست آورید و آینده شغلی خود را نیز تضمین نمایید. به علاوه، رشد قابل توجه بخش های مرتبط با فناوری و فناوری اطلاعات در کانادا و نیز حمایت نهادهای دولتی از بخش های مبتنی بر فناوری، ضرورت بهره گیری از متخصصان طراحی گرافیک را در کشور کانادا، بیش از پیش نمایان کرده است. 

مزایای تحصیل در رشته گرافیک در کانادا کدام است؟

کانادا یکی از کمترین هزینه های تحصیلی را در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان دارا است. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی در کنار وام های تحصیلی ارائه شده، نقش بسیار زیادی در جذب دانشجویان خارجی در کشور کانادا داشته است. همچنین، کیفیت بالای زندگی در مناطق مختلف این کشور نیز، دلیل دیگری برای ادامه تحصیل رشته گرافیک در کانادا است. به علاوه، کانادا کشور فرصت ها است.
جالب است بدانید که در سال 2020 میلادی، کشور کانادا به عنوان بهترین کشور جهان برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی معرفی شده است. محیط تحصیلی و کاری در کشور کانادا، فضایی پویا و رو به رشد است که همواره از حضور افکار نو و ایده های جدید استقبال کرده است. بنابراین، فارغ التحصیلان رشته گرافیک در کانادا می توانند از فرصت های شغلی بسیار خوبی نیز، در این کشور برخوردار باشند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی رشته گرافیک در کانادا کدام است؟

برای دریافت بورسیه های تحصیلی، معمولاَ یکی از شرایط در نظر گرفته شده در ارتباط با وضعیت تحصیلی و معدل دانشجویان است. دانشجویانی که از حداقل معدل تعیین شده برخوردار باشند، می توانند برای دریافت بورسیه یا جایزه در نظر گرفته شده نیز، اقدام کنند. به عنوان مثال، برای دریافت بورسیه ای با عنوان Brad Chapman از کالج سنتنیال کانادا، دانشجویان باید از حداقل معدلی برابر با GPA معادل با 3 برخوردار باشند.
از دیگر شرایط مورد نظر برای دریافت برخی از بورسیه های تحصیلی این است که، دانشجویان باید در دوره های تمام وقت دانشگاه ها، مشغول به تحصیل باشند. برای دریافت اطلاعات کامل و دقیق درباره شرایط و ارزش هر یک از بورسیه های تحصیلی، می توانید به سایت موسسه ارائه دهنده بورسیه تحصیلی مراجعه کنید.  

فرصت های شغلی یک فارغ التحصیل رشته گرافیک در کانادا کدام است؟

در حقیقت، دانشجویانی که در رشته گرافیک در کانادا فارغ التحصیل می شوند، می توانند در موقعیت های شغلی مختلفی مشغول به کار شوند. مشاغلی مانند طراح وب، طراح موشن گرافیک، کارگردان هنری و متخصص تصویربرداری دیجیتال، برخی از مشاغلی هستند که یک فارغ التحصیل رشته طراحی گرافیک در کانادا، می تواند در آنها مشغول به کار شود. همچنین، شرکت های طراحی برند، ناشران، شرکت های بازاریابی، استودیوهای طراحی، شرکت های طراحی مجله، آژانس های تبلیغاتی و استودیوهای طراحی گرافیک و طراحی وب نیز، برخی از شرکت هایی هستند که یک طراح گرافیک می تواند در این محیط های کاری استخدام شود.

درآمد رشته گرافیک در کانادا چقدر است؟

همان طور که در این مطلب نیز به آن اشاره شد، رشته گرافیک در کانادا دارای گرایش های مختلفی است. بنابراین، یکی از عوامل تعیین کننده در میزان درآمد فارغ التحصیلان این رشته در کانادا، می تواند موقعیت شغلی طراحان باشد. اما به طور کلی، میانگین درآمد رشته گرافیک در کانادا مبلغی در حدود 44,569 دلار کانادا در سال است.

مدت زمات تحصیل در رشته گرافیک در کانادا چقدر است؟

با توجه به دوره تحصیلی، مدت زمان تحصیل در رشته طراحی گرافیک در کانادا نیز ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی، دوره کارشناسی رشته گرافیک در کانادا دوره ای 4 ساله است.

هزینه تحصیل در رشته گرافیک در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته گرافیک در کانادا با توجه به عوامل مختلفی مانند موسسه آموزشی، دوره تحصیلی و محل سکونت، ممکن است متفاوت باشد. ذکر این نکته ضروری است که عموماَ شهریه و هزینه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی در مقایسه با دانشجویان بومی، متفاوت در نظر گرفته می شود.
به عنوان مثال، برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی و در رشته گرافیک در کانادا در دانشگاه ونکوور آیلند، هزینه تحصیل در سال اول مبلغی برابر با 20,884.04 دلار، در سال دوم مبلغی برابر با 19,984.04 دلار، در سال سوم مبلغی برابر با 20,184.04 دلار و در سال چهارم مبلغی برابر با 20,684.04 دلار در نظر گرفته شده است. برای مشاهده جزئیات این هزینه ها در دانشگاه ونکوور آیلند، می توانید به این لینک مراجعه کنید.