بهترین دانشگاه‌ های هنر کانادا

بهترین دانشگاه‌ های هنر کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در رشته هنر است. اگر می‌خواهید در رشته هنر شروع به تحصیل کنید یا تحصیلات تکمیلی خودتان را ادامه دهید، می‌توانید از میان حدود 300 رشته هنری که در دانشگاه‌ های کانادا تدریس می‌شود انتخاب کنید. کشور کانادا به‌طورکلی حقوق و احترام خاصی برای هنرمندان قائل است و بسیاری از مهاجرین خود را از میان این افراد انتخاب می‌کند. به‌علاوه، هنر در این کشور یکی از رشته‌های درآمدزاست، زیرا گالری‌های هنری همیشه در شهرهای این کشور فعالیت می‌کنند و طرفداران خاص خود را دارند.

اگر به رشته‌های هنر مانند طراحی، نقاشی، طراحی لباس و مد، طراحی گرافیک، عکاسی، انیمیشن، طراحی بازی، کارگردانی، بازیگری و هنرهای نمایشی علاقه‌مند هستید، کانادا بهترین انتخاب برای ادامه تحصیل شماست.

 شما با خواندن این مطلب می‌توانید برای ادامه تحصیل در رشته هنر کانادا برنامه‌ریزی کنید. به‌علاوه درصورتی‌که سوالاتی داشتید و یا همراهی برای اپلای کردن در دانشگاه‌های کانادا خواستید، تیم تراست با سابقه 6000 پرونده موفق، در کنار شماست. در ادامه مطلب، ما سیزده دانشگاه برتر در رشته‌های هنر کانادا را به شما معرفی می‌کنیم. این دانشگاه‌ها، از بهترین سطح آموزش هنر برخوردار هستند. اگر در یکی از این دانشگاه‌های هنر تحصیل کنید، می‌توانید فرصت‌های شغلی بیشتری هم در این زمینه داشته باشید.

لینک های مفید!

دانشگاه هنر آلبرتا

این دانشگاه در کلگری ایالت آلبرتا واقع‌شده و قبلاً با نام کالج هنر و طراحی آلبرتا شناخته می‌شد. این دانشگاه که در سال 1973 تأسیس‌شده، در رشته‌های هنرهای زیبا، طراحی و رسانه نوین دانشجو می‌پذیرد. سیاست اصلی این دانشگاه تشویق دانشجویان برای ارائه آثار هنری و نمایش دادن نوآوری‌های خود است. هرسال در دانشگاه هنر آلبرتا کلاس‌ها و کارگاه‌هایی با حضور مشهورترین هنرمندان و طراحان جهان برگزار می‌شود. در حال حاضر دانشگاه هنر آلبرتا در رشته‌های مختلف هنری، مدرک لیسانس هنر، لیسانس طراحی و فوق‌لیسانس هنر به دانشجویان اعطاء می‌کند؛ بنابراین اگر علاقمند به تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر در کانادا هستید، باید دانشکده‌های این دانشگاه را نیز بشناسید:

 • دانشکده هنرهای دستی و رسانه نوین

در این دانشکده ساختن آثار هنری و طراحی با مصنوعاتی مانند سرامیک، فیبر، جواهرات و آهن؛ و همچنین هنرهای رسانه تدریس می‌شود.

 • دانشکده هنرهای بصری

در این دانشکده رشته‌هایی مانند طراحی، نقاشی، چاپ نقاشی، عکاسی و مجسمه‌سازی ارائه می‌شود.

 • دانشکده طراحی ارتباطات

دوره‌هایی مانند عکاسی، تایپوگرافی، هنر طراحی کتاب، طراحی وب‌سایت، طراحی معاصر، طراحی برنامه و تایپوگرافی در این دانشکده تدریس می‌شود.

 • دانشکده نقد و مطالعات خلاق

علوم انسانی مرتبط با هنر، تاریخ هنر، فلسفه هنر، زبان انگلیسی، علوم اجتماعی و طراحی مدرن از رشته‌هایی هستند که در این دانشکده تدریس می‌شود.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلایاز 1 نوامبر تا 15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای مقطع لیسانس دانشجویان کانادایی 159.78 دلار
و دانشجویان بین‌المللی 532.68 دلار
برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان کانادایی 15.625 دلار
و برای دانشجویان بین‌المللی، 31.250 دلار
رتبه در کانادا22
رتبه جهانی138
زبانانگلیسی
شهرکلگری، آلبرتا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه‌های سطح بالای جهان بوده و اخیراً به‌عنوان مهاجرپذیرترین دانشگاه کانادا انتخاب‌شده است. در حال حاضر این دانشگاه از 160 کشور مختلف جهان، حدود 17.225 دانشجوی بین‌المللی دارد. دانشکده هنر این دانشگاه تلفیقی از رشته‌های هنر و علوم انسانی است که از مقطع لیسانس تا دکتری ارائه می‌شوند. فضای این دانشگاه بسیار دوستانه و فعال است، جوری که هم تفریح و هم رقابت خواهید کرد! رشته‌های محبوب در این دانشگاه عبارتند از:

 • تاریخ هنر
 • نویسندگی خلاق
 • تئوری موسیقی و اجرای موسیقی
 • تولید فیلم
 • رسانه دیجیتال

دانشگاه بریتیش کلمبیا هرسال جزء سه دانشگاه برتر کانادا و 100 دانشگاه برتر جهان است. مدرک این دانشگاه برای شما بسیار معتبر خواهد بود و اگر از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شوید، به‌احتمال‌زیاد شغل رویایی خود را هم پیدا می‌کنید.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلایاز 1 اکتبر تا 15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان کانادایی 5.646 دلار
و دانشجویان بین‌المللی 38.946 دلار
رتبه در کانادا3
رتبه جهانی31
زبانانگلیسی
شهرونکوور، بریتیش کلمبیا

دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از مشهورترین دانشگاه‌هایی است که می‌توانید برای ادامه تحصیل در رشته هنر انتخاب کنید. این دانشگاه در سال 1910 توسط مهاجرین سوئدی ساخته‌شده و یکی از 100 دانشگاه برتر جهان می‌باشد. بیش از 20% دانشجویان دانشگاه آلبرتا، دانشجویان بین‌المللی هستند که میزان شهریه برای آن‌ها بیشتر از دانشجویان کانادایی است. این دانشگاه دو ترم استاندارد و اصلی پاییز و زمستان دارد و ترم‌های کوتاه‌تری مثل ترم تابستان و بهار نیز در آن برگزار می‌شود. مجتمع‌های دانشگاهی نیز برای اسکان دانشجویان واحد ادمونتون و آگوستونا وجود دارد. دانشکده هنر این دانشگاه تنها لیسانس هنر و لیسانس طراحی به دانشجویان خود اعطاء می‌کند. رشته‌های هنری که در دانشگاه آلبرتا تدریس می‌شود عبارتند از:

 • مقدمات هنر

گذراندن این دوره برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی هنر و طراحی این دانشگاه الزامی است.

 • مطالعات طراحی

در این دسته، رشته‌هایی مانند طراحی صنعتی و طراحی ارتباطات دیداری تدریس می‌شود.

 • هنرهای زیبا

دوره‌های طراحی، نقاشی، چاپ نقاشی و مجسمه‌سازی ذر این دسته تدریس می‌شود.

 • تاریخ هنر، طراحی و فرهنگ بصری

در این دسته، رشته‌های تاریخ هنر، تاریخ طراحی و فرهنگ بصری ارائه می‌گردد.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلایاز 1 اکتبر تا 15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان کانادایی 9.192 دلار
و دانشجویان بین‌المللی 29.500 دلار
رتبه در کانادا4
رتبه جهانی78
زبانانگلیسی
شهرادمونتون، آلبرتا

دانشگاه کنکوردیا واحد هنرهای بصری

دانشگاه کنکوردیا در سال 1974 از طریق ادغام دانشگاه سر جورج ویلیامز و کالج لویولا تأسیس شد. 53% دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین‌المللی هستند. این دانشگاه در تمامی رشته‌های ارائه‌شده مدرک لیسانس اعطاء می‌کند اما فقط رشته تاریخ هنر است که مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آن هم در دانشگاه کنکوردیا ارائه می‌گردد. واحد هنرهای بصری رشته‌های متعددی ارائه می‌دهد از جمله:

 • آموزش هنر
 • سینما
 • هنرهای خلاق
 • هنرهای استودیویی
 • هنرهای بصری
 • طراحی

به‌جز دپارتمان هنرهای بصری، دپارتمان هنرهای اجرایی هم در دانشگاه کنکوردیا برگزار می‌شود که رشته‌هایی نظیر رقص، موسیقی، هنرهای نمایشی و تئاتر را تدریس می‌کند.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلای1 نوامبر تا 15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای هر ترم مقطع لیسانس دانشجویان کبک 2.752 دلار
و دانشجویان بین‌المللی حدود 10.051 دلار
برای مقطع کارشناسی ارشد هر ترم برای دانشجویان کبک 4.555 دلار
و دانشجویان بین‌المللی، 22.617 دلار  
رتبه در کانادا21
رتبه جهانی601
زبانانگلیسی
شهرمونترال، کبک

موسسه هنر و طراحی امیلی کار

موسسه هنر و طراحی امیلی کار که در سال 1925 تأسیس‌شده، در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی کانادا در زمینه هنر، آموزش طراحی و پژوهش است. این در دانشگاه که در شهر ونکوور قرار دارد، دارای حدود 1.610 دانشجوی تمام‌وقت در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر و طراحی می‌باشد. اگر تصمیم دارید که در رشته هنر یا طراحی در کانادا ادامه تحصیل بدهید، موسسه هنر و طراحی امیلی کار یکی از حرفه‌ای‌ترین دانشگاه‌هایی است که می‌توانید انتخاب کنید. رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود، عبارتند از:

 • عکاسی
 • رسانه نوین
 • هنرهای بصری
 • رسانه
 • انیمیشن
 • طراحی صنعتی
 • طراحی محصول
 • مجسمه‌سازی
 • طراحی سرامیک
 • طراحی ارتباطات
 • نقاشی
 • هنرهای زیبا

این دانشگاه قادر به ارائه خوابگاه نیست اما در محله‌ای قرار دارد که به مجتمع‌های مسکونی دانشجویی و پانسیون‌های خصوصی نزدیک است.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلای15 سپتامبر تا 15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای هر ترم مقطع لیسانس دانشجویان کانادایی 4.700 دلار
و دانشجویان بین‌المللی حدود 5.641 دلار
برای مقطع کارشناسی ارشد هر ترم 4.967 دلار  
رتبه در کانادا84
رتبه جهانی5421
زبانانگلیسی
شهرونکوور، بریتیش کلمبیا

کالج هنر و طراحی جورج براون

این کالج در قلب مرکز شهر تورنتو قرار داشته و تجهیزات و لوازمی را برای تمرین و انجام پروژه‌ها در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد که در محیط واقعی کار استفاده می‌گردد. این دانشگاه با موسسه‌ها و شرکت‌هایی مانند راجرز مدیا، یوبی سافت، مایکروسافت، اوراکل، آی بی ام و تاراگون تئاتر همکاری کرده و به همین دلیل دانشجویان فارغ‌التحصیل از آن می‌توانند از مشاغل خوبی بهره‌مند شوند.

کالج هنر و طراحی جورج براون به سه مدرسه مختلف تقسیم می‌شود:

 • مدرسه طراحی
 • مدرسه مطالعات مُد
 • مدرسه هنرهای نمایشی

هر سه این مدارس در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دروسی ارائه می‌کنند. اگر به تحصیل در رشته‌های هنرهای دیجیتال پیشرفته مثل طراحی بازی علاقه‌مند هستید، باید این کالج کانادایی را انتخاب کنید.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلای6 ماه پیش از شروع دوره (نسبت به هر دوره متغیر است)
شهریه تقریبیبرای مقطع کارشناسی 3.312000 دلار
و برای مقطع کارشناسی ارشد 11.000 دلار
رتبه در کانادا83
رتبه جهانی6135
زبانانگلیسی
شهرتورنتو، آنتاریو

کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا

این کالج که در زمان‌های قدیم یعنی در سال 1887 تأسیس‌شده، دارای تنها کتابخانه هنر و طراحی در بخش آتلانتیک کانادا است. این دانشگاه علاوه بر دوره‌های چهارساله لیسانس هنر، لیسانس هنرهای زیبا و لیسانس طراحی، دوره‌های کوتاه‌مدتی نیز برای کودکان و بزرگسالان برگزار کرده و مدرک صادر می‌کند. افراد بالای 16 سال می‌توانند در دوره‌های بزرگسالان شرکت کنند. این دوره‌ها در طول هر ترم تحصیلی تغییر می‌کنند و با توجه به تقاضای دانشجویان تعیین می‌شوند. درصورتی‌که بخواهید در این کالج در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهید، باید دو درس مقدماتی اجباری را بگذرانید. سپس می‌توانید وارد یکی از پنج رشته بشوید:

 • هنرهای دستی

طراحی و ساخت اشیاء با کاشی، سرامیک، طراحی جواهرات و جوشکاری فلزات

 • طراحی

طراحی داخلی، طراحی گرافیک، طراحی دیجیتال و طراحی محصول

 • هنرهای زیبا

نقاشی، طراحی، چاپ نقاشی و مجسمه‌سازی

 • هنرهای رسانه

عکاسی، فیلم و رسانه

 • مطالعات تاریخی و انتقادی

تاریخ هنر، هنرهای لیبرال، زبان انگلیسی

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلای1 اکتبر تا 15 ژانویه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان کانادایی 9.870 دلار
برای دانشجویان بین‌المللی 11.408 دلار
رتبه در کانادا75
رتبه جهانی4501
زبانانگلیسی
شهرهلیفکس، نوا اسکوشیا

کالج هنر و طراحی انتاریو

این موسسه در سال 1867 توسط جامعه هنرمندان انتاریو با نام مدرسه هنر انتاریو ساخته شد. هدف اصلی این مدرسه، ارائه آموزش حرفه‌ای هنر به دانشجویان و همچنین ارتقاء بخشیدن به سطح هنر در انتاریو بود. جامعه هنرمندان انتاریو برای ساخت این مدرسه از دولت وقت تنها 1000 دلار کمک‌هزینه دریافت کرد! در اوایل قرن بیستم، نام این مدرسه سه بار تغییر کرد. از سال 1890 تا 1912، به آن “مدرسه مرکزی هنر و طراحی صنعتی انتاریو” می‌گفتند اما این مدرسه از سال 1912 تا 1996 با نام ” کالج هنر انتاریو” شناخته می‌شد. از سال 1996 تاکنون نیز نامش کالج هر و طراحی انتاریو بوده است. در سال 2008، مدیر جدید این موسسه به‌طورکلی سیستم آموزشی آن را تغییر داد. او خواستار این شد که تمام اساتیدی که در کالج تدریس می‌کنند دارای مدرک دکتری باشند و دروس، بیش از اینکه به‌صورت عملی و در استودیو تدریس شوند به‌صورت تئوریک در اختیار دانشجویان قرار گیرند. این کالج قادر به صدور 5 مدرک است: لیسانس هنرهای زیبا، لیسانس طراحی، فوق‌لیسانس هنرهای زیبا، فوق‌لیسانس هنر و فوق‌لیسانس طراحی. رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود عبارتند از:

 • طراحی
 • نقاشی
 • عکاسی
 • رسانه تلفیقی
 • نقد
 • تبلیغات
 • طراحی صنعتی
 • طراحی گرافیک
 • تصویرگری
 • طراحی محیط
 • هنر معاصر
 • رسانه نوین
 • تاریخ هنر

حدود 13.7% دانشجویان این کالج را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلای1 نوامبر تا 11 فوریه
شهریه تقریبیهر ترم مبلغ 6.995 دلار برای دانشجویان کانادایی
و 15.818 دلار برای دانشجویان بین‌المللی
و 23.440 دلار برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجویان بین‌المللی
رتبه در کانادا52
رتبه جهانی1685
زبانانگلیسی
شهرتورنتو، انتاریو

مدرسه هنرهای بصری یوکان

مدرسه هنرهای بصری یوکان بیشترین دروس هنر را در میان دانشگاه‌های شمال کانادا ارائه می‌دهد. درصورتی‌که بخواهید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید باید ابتدا یک دوره هشت‌ماهه را بگذرانید که معادل سال اول لیسانس هنر محسوب می‌شود. بعد از پایان این دوره شما می‌توانید در تمام رشته‌های مقطع لیسانس سایر دانشگاه‌های کانادا تحصیل کنید. پس از گذراندن سال اول خود در این مدرسه می‌توانید با چهار دانشگاهی که با آن قرارداد دارند یعنی دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه امیلی کار، کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا و دانشگاه هنر آلبرتا تحصیل کنید. این مدرسه بیشتر برای رفاه حال دانشجویانی تأسیس‌شده که محل زندگی آن‌ها در شمال کانادا قرار دارد.

برنامه سال اول مدرسه یوکان، شامل 6 درس استودیویی و چهار درس مربوط به هنرهای لیبرال می‌شود که عبارتند از: طراحی، نقاشی، چاپ نقاشی، کار با کاغذ (مثل تکنیک‌های چاپ، کولاژ و کاغذ دست‌ساز) و همچنین اصول طراحی، نقاشی رنگی (رنگ‌روغن، اکریلیک، مداد رنگی، آبرنگ، پاستل و…). البته دروسی مثل مجسمه‌سازی، نوشتن متون آکادمیک هنری و هنرهای نمایشی برای دانشجویان اختیاری است و بستگی به علاقه خودشان دارد. دانشجویان یوکان این دانشگاه را برای کیفیت تدریس خود و نوآوری‌های آموزشی در آن انتخاب می‌کنند. به‌طور مثال، این مدرسه دانشجویان خود را برای بازدید به مراکز تاریخی و همچنین چشم‌اندازهای طبیعی می‌برد.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلایاز زمان اعلام‌شده روی سایت برای هر رشته تا 31 مارس
شهریه تقریبی1.830 دلار به ازای هر ترم
رتبه در کانادا50 (در میان بهترین مدارس هنر کانادا)
رتبه جهانی6066
زبانانگلیسی
شهرداوسون سیتی، یوکان

کالج هنرهای دستی و طراحی نیو برانزویک

این کالج در نوع خودش، تنها دانشگاهی است که کاملاً بر روی هنرهای دستی زیبا و طراحی آن تمرکز می‌کند. واحد اصلی کالج نیوبرانسویک در کنار رودخانه سنت جان و در نزدیکی گالری هنری بیور بروک قرار دارد. آموزش در این کالج بیشتر مبتنی بر واحدهای عملی است که در استودیو برگزار می‌شود. مهم‌ترین نکته در مورد این کالج این است که دانشجویان خود را برای کارآفرینی و داشتن کار خود آموزش می‌دهد.

کالج نیو برانسویک در این رشته‌ها به دانشجویان خود دیپلم کالج دو ساله می‌دهد: طراحی سه‌بعدی دیجیتال، سرامیک، طراحی مد و لباس، طراحی گرافیک، طراحی جواهرات، طراحی پارچه، عکاسی و هنرهای بصری. نیو برانسویک دو دوره یک‌ساله با مدرک معتبر نیز در رشته‌های مبانی هنرهای بصری و تمرین‌های استودیویی پیشرفته نیز برگزار می‌کند. چنانچه بخواهید پس از تحصیل در این کالج، در مقطع کارشناسی رشته هنرهای کاربردی درس بخوانید، می‌توانید در دوره‌ای که کالج برانسویک به همراه دانشگاه برانسویک برگزار می‌کند شرکت کنید. طول این مقطع چهار سال می‌باشد.

این کالج با چند کالج بین‌المللی قرارداد دارد. پس اگر دوست دارید وقتی‌که دانشجوی هنر هستید، یک کشور دیگر را هم ببینید و تحصیل در آن را نیز تجربه کنید، به انتخاب کالج هنرهای دستی و طراحی نیو برانسویک فکر کنید.

سایت رسمی دانشگاهلینک
مهلت اپلای31 دسامبر
شهریه تقریبی1000 دلار برای دانشجویان کانادایی
و 6.330 دلار برای دانشجویان بین‌المللی  
رتبه در کانادا250
رتبه جهانی3272
زبانانگلیسی
شهرفردریکتون، نیو برانزویک

مدرسه هنر اتاوا

مدرسه هنر اتاوا، یک کالج غیرانتفاعی است که در مرکز شهر اتاوا قرارگرفته است. این مرکز آموزشی از سال 1879 برای ارتقاء و گسترش هنرهای زیبا در کانادا تأسیس‌شده است. مدرسه هنر اتاوا، یک دوره سه‌ساله برای دریافت دیپلم کالج و دوره‌های آزاد یک‌ساله با مدرک ارائه می‌کند. تمامی مدارک صادرشده از این مدرسه معتبر هستند و شما را برای رسیدن به هدف شغلی هنری‌تان کمک می‌کنند. این مدرسه فضاهایی جهت برگزاری نمایشگاه و فروشگاهی برای خریدوفروش آثار هنری دارد. امکاناتی که مدرسه هنری اتاوا در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد، بسیار متنوع است مانند استودیوی سرامیک، استودیوی مجسمه‌سازی، کارگاه چوب‌بری، کارگاه چاپ، تاریک‌خانه عکاسی، استودیوی نقاشی و سالن‌های نقاشی از چیزهای متحرک. دوره‌های تخصصی هنری که مدرسه اتاوا ارائه می‌دهد عبارتند از:

 • طراحی سرامیک
 • طراحی مد و لباس
 • نقاشی منظره
 • نقاشی اشیاء متحرک و موجودات زنده
 • مجسمه‌سازی
 • نقاشی با مداد رنگی

این مدرسه به برگزاری کمپ‌های هنری که در آن می‌توانید دوستانی پیدا کنید، فعالیت‌های هنری و دوره‌های آموزشی در طبیعت معروف است. به‌علاوه، مدرسه هنر اتاوا یکی از ارزان‌ترین کالج‌های هنری کاناداست و میان دانشجویان بین‌المللی و کانادایی تفاوتی در پرداخت شهریه وجود نداشت.

سایت رسمی دانشگاهلینک
مهلت اپلای1 مارچ
شهریه تقریبی375 دلار به ازای هر درس  
رتبه در کانادا20 (در میان بهترین کالج‌های هنر کانادا)  
رتبه جهانی1092
زبانانگلیسی
شهراتاوا، انتاریو

کالج شریدن دانشکده انیمیشن هنر و طراحی

دانشکده انیمیشن، هنر و طراحی کالج شریدن برای دوره‌های چندگانه خود به‌صورت جهانی شناخته‌شده است. این کالج یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های هنر کاناداست. این دانشگاه دروس خود را در 5 رشته مختلف تدریس می‌کند: انیمیشن و طراحی بازی، تصویرگری و عکاسی، فیلم، تلویزیون، خبرنگاری، هنرهای نمایشی و هنرهای بصری. دوره‌های کالج شریدن در مقطع لیسانس (چهارساله) و کارشناسی ارشد (دوساله) تدریس می‌شود.

سایت رسمی دانشگاهلینک
مهلت اپلای1 فوریه
شهریه تقریبیبرای دانشجویان کانادایی 1.350 دلار
و برای دانشجویان بین‌المللی 7.638 دلار،
برای کارشناسی ارشد هر دو گروه 17.500 دلار
رتبه در کانادا52
رتبه جهانی5176
زبانانگلیسی
شهراوک‌ویل، انتاریو

دانشگاه یورک‌ ویل

دانشگاه یورک‌ویل در مرکز شهر تورنتو قرارگرفته و همه‌ساله پذیرای دانشجویان بین‌المللی این دانشگاه است. هدف این دانشگاه تقویت دانشجویان در رشته‌های هنری موردعلاقه آن‌ها و همچنین کمک به آن‌ها برای راه‌اندازی کار خود و کارآفرینی در آینده می‌باشد. این دانشگاه فضایی بسیار دوستانه دارد و در اطراف آن، مراکز تجاری زیادی وجود دارند که دانشجویان می‌توانند در آن‌ها فرصت‌های شغلی پیدا کنند. این دانشگاه در رشته طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی مدرک لیسانس (سه سال و بیشتر) اعطاء می‌کند. این دانشگاه میان دانشجوهای کانادایی و بین‌المللی تفاوتی قائل نمی‌شود و شهریه برای هردوی این گروه‌ها به یک‌میزان است.

سایت رسمی دانشگاهلینک
زمان اپلای15 نوامبر تا 30 ژانویه
شهریه تقریبی10.000 دلار
رتبه در کانادا72
رتبه جهانی4140
زبانانگلیسی
شهرتورنتو، انتاریو

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

 شرایط تحصیل در دانشگاه‌ های هنر کانادا

برای این‌که بتوانید در رشته هنر و در کشور کانادا ادامه تحصیل دهید، باید بدانید که دانشگاه‌های این کشور، بسیار مهاجرپذیر هستند. درصورتی‌که مدارک حداقلی این دانشگاه‌ها را داشته باشید، می‌توانید اقدام به کسب پذیرش از آن‌ها نمایید. دانشگاه‌ها و رشته‌های مربوط به هنر در کانادا بسیار زیاد هستند به‌طوری‌که اگر دانشجوی خوبی باشید، می‌توانید در دانشگاه‌هایی که رنک بالایی دارند مشغول به تحصیل شوید. درصورتی‌که معدل چندان خوبی ندارید هم نگران نباشید، به‌احتمال‌زیاد دوره‌ای مناسب شما پیدا می‌شود. به‌طور میانگین اگر معدل شما 14 و بالاتر باشد، به‌احتمال‌زیاد می‌توانید در یک دانشگاه یا کالج کانادایی مشغول به تحصیل شوید.

در وهله اول باید تشخیص بدهید که احتمال قبولی در کدام رشته و دانشگاه را دارید. اگر می‌خواهید در مقطع تحصیلی لیسانس در کانادا درس بخوانید و یا وارد کالج هنر شوید، به نمرات، سابقه آموزشی، سابقه برگزاری نمایشگاه و… خود دقت کنید. بهتر است با یک مشاور در مورد این‌که افرادی با شرایط شما تاکنون در کدام دانشگاه‌ها پذیرفته‌شده‌اند نیز گفت‌و‌گویی داشته باشید. چنانچه علاقه‌مند به تحصیل در رشته هنر دانشگاه‌های کانادا هستید و می‌خواهید بدانید کدام دانشگاه مناسب شماست، می‌توانید با تیم تراست در ارتباط باشید. موسسه اعزام دانشجوی تراست به‌عنوان نماینده رسمی بسیاری از مراکز آموزشی کانادا و سال‌ها فعالیت در این زمینه، می‌تواند با یک مشاوره رایگان و البته جامع، شما را برای انتخاب دانشگاه مقصد راهنمایی کند.

اما قبل از این‌که اقدامی کنید، لازم است بدانید که ورود به دانشگاه‌های کانادا شرایط خاص خود را دارد؛ اما این شرایط چه هستند؟

1. دریافت پذیرش تحصیلی

در قدم اول شما باید برای تحصیل در کانادا از یک دانشگاه نامه پذیرش دریافت کنید. برای دریافت این نامه پذیرش، به سایت اصلی دانشگاه بروید و مهلت ثبت‌نام برای ترم و رشته موردنظرتان را ببینید. بیشتر دانشگاه‌های کانادا دانشجویان جدید خود را برای ترم پاییز ثبت‌نام می‌کنند اما ورود در ترم بهار و زمستان هم در موارد اندکی رایج است.

قبل از شروع تاریخ ثبت‌نام، شروع به جمع‌آوری مدارک موردنیاز خود برای دریافت پذیرش تحصیلی کنید. این مدارک برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است.

آموزش شما در دانشگاه‌های کانادا از مقطع کارشناسی یا دیپلم کالج شروع می‌شود. برای دریافت نامه پذیرش باید در نظر داشته باشید که رقابت میان دانشجویان برای مقطع لیسانس در کانادا، بالاست و به همین دلیل باید تا حدی هزینه‌های دانشگاه را در نظر بگیرید. برای ثبت درخواست پذیرش خود، به این مدارک احتیاج خواهید داشت:

 • مدرک دیپلم (گواهی آموزش دوازده‌ساله)
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ریزنمرات سه سال آخر تحصیل
 • مدرک تمکن مالی

بیشترین دانشجویان ایرانی برای مقطع کارشناسی ارشد به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، زیرا تعداد رشته‌ها و تنوع انتخاب بسیار بالاست و طول دوره تحصیل تنها 1 الی 2 سال است. گرفتن کمک‌هزینه تحصیلی (فاند) در این مقطع آسان‌تر از دوره کارشناسی و سخت‌تر از دوره دکتری است.

امکان دریافت فاند در دوره دکتری بیشتر می‌شود. کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدهای دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل در این مقطع است. پس از دریافت مدرک دکتری خود، شانس شما برای پیدا کردن یک شغل پردرآمد و مناسب، بسیار زیاد خواهد بود. شما برای ثبت درخواست پذیرش خود از دانشگاه احتمالاً به این مدارک نیاز دارید:

 • مدرک دیپلم (گواهی آموزش دوازده‌ساله)
 • مدرک لیسانس
 • ریزنمرات لیسانس
 • توصیه‌نامه
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مدرک تمکن مالی (مدرک دریافت کمک‌هزینه تحصیلی)

مدرک زبان موردنیاز برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا در رشته هنر، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است. این‌که مدرک چه زبانی را باید ارائه دهید، بستگی به زبان‌اصلی موسسه آموزشی شما دارد. دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان کانادا امتحان‌های بین‌المللی همچون TOEFL, IELTS, PTE و C1 Advanced را قبول می‌کنند. دانشگاه‌های فرانسوی‌زبان نیز نمره آزمون‌هایی مانند DELF, DALF, TEF و TCF را قبول می‌کنند. نمره مدرک IELTS شما بستگی به رشته، مقطع و دانشگاهتان دارد اما به‌طورکلی بین 6 تا 8 متغیر است.

توصیه‌نامه نیز نامه‌ای از سوی اساتید شما یا صاحب نام‌های علمی دیگر در رشته شماست که گواهی می‌کند شما دارای صلاحیت تحصیل در این رشته و این دانشگاه هستید. این توصیه‌نامه سعی می‌کند شما را یک دانشجوی فعال معرفی کند که توانایی‌های بالایی در زمینه هنری دارید. شما باید برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری سه توصیه‌نامه دریافت کنید.

انگیزه نامه نیز، نامه‌ای است که خود شما می‌نویسید و در آن دلایل خود را برای انتخاب آن رشته و آن دانشگاه بیان می‌کنید. شما باید بتوانید با این نامه مسئولان دانشگاه را قائل کنید که از ظرفیت‌های تحصیلی بالایی برخوردارید و استعداد زیادی دارید. گفتن از علایق، تجربیات، افتخارات و مدارکتان در این نامه می‌تواند بر روی شانس گرفتن پذیرش شما تأثیر بگذارد.

2. دریافت ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، باید ابتدا از سفارت کانادا وقت دریافت کنید یا به یک مرکز ویزا در نزدیکی خود بروید. در روز مراجعه خود، این مدارک را به همراه داشته باشید:

 • پذیرش تحصیلی
 • نامه قبول ورود به استان کبک (درصورتی‌که می‌خواهید در دانشگاه‌های استان کبک مشغول به تحصیل شوید.)
 • گذرنامه معتبر
 • گواهی تمکن مالی یا کمک‌هزینه تحصیلی
 • گردش مالی حساب (در صورت نیاز)

اگر هردوی این مراحل را انجام دادید، باید منتظر بمانید تا جواب ویزای شما به دستتان برسد. درصورتی‌که مثبت بود، شما تمام شرایط برای تحصیل در رشته هنر کانادا را دارید.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌ های هنر کانادا

هزینه تحصیل در کانادا به توجه به وضعیت ارز، ممکن است برای شما گران به نظر برسد؛ اما قبل از این‌که از ادامه تحصیل در کانادا منصرف شوید، بهتر است بدانید که بورسیه و کمک‌هزینه‌های تحصیلی زیادی برای رشته هنر در این کشور وجود دارد. این بورسیه بر این اساس به دانشجویان تعلق می‌گیرد که دانشجویان مستعد نباید بر مبنای وضعیت مالی خود از تحصیل محروم شوند. درصورتی‌که پیشینه تحصیلی خوبی دارید، می‌توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنید. درصورتی‌که وضعیت تحصیلی مقطع قبلی شما خوب نیست، می‌توانید برای در یکی از دانشگاه‌های کانادایی شروع به تحصیل کنید. درصورتی‌که در ترم اول دانشجوی ممتازی باشید برای ترم بعد می‌توانید تقاضای بورسیه تحصیلی دهید.

بورسیه‌های تحصیلی هنر کانادا، یا توسط دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید اعطاء می‌شود و یا از طریق مؤسسات خصوصی. درصورتی‌که می‌خواهید درخواست شما برای بورسیه موردپذیرش قرار بگیرد، بهتر است از یک مشاور یا وکیل مناسب استفاده کنید. موسسه تراست هزاران دانشجو مانند شما را به هدف ادامه تحصیل در کانادا رسانده است. اگر می‌خواهید در رقابت دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های هنر کانادا موفق شوید، می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی، آنلاین یا حضوری موسسه تراست استفاده کنید.

در ادامه مطلب، ما شما را با چند بورسیه تحصیلی کانادایی در رشته هنر، آشنا می‌کنیم. درصورتی‌که دانشگاه انتخابی خود را در میان دانشگاه‌های بورسیه دهنده این مطلب پیدا نکردید، به سایت اصلی دانشگاه مراجعه کرده و یا با موسسه تراست تماس بگیرید.

بورسیه‌ های دانشگاهی

این کمک‌هزینه‌های تحصیلی که به آن‌ها فاند هم گفته می‌شود، توسط دانشگاه محل تحصیل شما پرداخت می‌گردد. برای برخی از این بورسیه‌ها می‌توانید قبل از شروع تحصیل و یا حین شروع آن درخواست دهید. برخی از این بورسیه‌ها هم نیازمند این هستند که شما یک‌ترم در دانشگاه خود تحصیل‌کرده و اثبات کرده باشید که دانشجوی مستعدی هستید. معروف‌ترین فاندهای تحصیلی هنر در دانشگاه‌های کانادا عبارتند از:

 • بورسیه بنیاد هنر آلبرتا

دانشگاه آلبرتا این بورسیه تحصیلی را به دانشجویان کارشناسی ارشد رشته‌های هنر و طراحی خود اعطاء می‌کند. درصورتی‌که دانشجوی کارشناسی ارشد هنرهای زیبا باشید شانس بیشتری برای دریافت این فاند دارید. این بورسیه در هر ترم به 4 نفر از دانشجویان رشته نقاشی، طراحی، رسانه، چاپ و مجسمه‌سازی تعلق می‌گیرد و هزینه‌های 2 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شما را پوشش می‌دهد. نمره‌های ترم اول شما برای این بورسیه بسیار مهم است. مبلغ این بورسیه 6.800 دلار است.

 • بورسیه هنرهای زیبای آگوستونا

این بورسیه نیز متعلق به دانشگاه آلبرتا و رشته هنر آن بوده و برای دانشجویان لیسانس در نظر گرفته‌شده است. درصورتی‌که می‌خواهید در مقطع کارشناسی هنر از دانشگاه‌های کانادا فاند بگیرید، این بورسیه مناسب شماست. مبلغ این بورسیه بسته به شهریه شما متفاوت است و به دانشجویانی که معدل خوبی دارند تعلق می‌گیرد. شما می‌توانید پس از دریافت پذیرش تحصیلی و پیش از شروع تحصیل و یا در حین تحصیل در هرکدام از رشته‌های دانشکده هنر برای دریافت این کمک‌هزینه اقدام کنید. دانشجویان تئاتر، هنر استودیویی، موسیقی با ساز و موسیقی با آواز برای این شهریه بسیار زیاد است. درصورتی‌که می‌خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید و یا برای بورسیه هنرهای زیبای آگوستونا درخواست دهید، سامانه درخواست آن از 15 آوریل تا 30 جولای باز است.

 • بورسیه یادواره آلوین بالکایند

این بورسیه به دانشجویان مقاطع لیسانس یک‌ساله، دوساله و سه‌ساله دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار تعلق می‌گیرد. هرسال، یک نفر برای این بورسیه انتخاب می‌شود که همه هزینه‌های تحصیلی وی تا پایان تحصیل مورد پوشش آن قرار می‌گیرد. برای درخواست این بورسیه تحصیلی می‌بایست حداقل یک‌ترم در این دانشگاه تحصیل‌کرده باشید. دانشجویان ممتاز تمام رشته‌های هنر و طراحی دانشگاه امیلی کار واجد شرایط درخواست این فاند هستند.

 • بورسیه تحصیلی هلن بلکین

این فاند تحصیلی مختص دانشجویان رشته‌های هنر دانشگاه بریتیش کلمبیا است و هر ترم به یک نفر تعلق می‌گیرد. مبلغ این فاند 2000 دلار است. دانشجویان به‌صورت مستقیم برای این بورسیه درخواست نمی‌دهند بلکه دانشکده باید آن‌ها را معرفی کند؛ بنابراین لازم است که شما در این دانشگاه قبلاً ترمی را گذرانده باشید. به‌علاوه، چه دانشجوی ممتاز مقطع کارشناسی هنر و چه کارشناسی ارشد هنر باشید، واجد شرایط این بورسیه هستید.

 • بورسیه رولوف بنی

این بورسیه که توسط واحد هنر و رسانه دانشگاه نوا اسکوشیا اعطاء می‌شود، به‌محض ورود دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و با توجه به معدل مقطع قبلی آن‌ها پرداخت می‌شود. هر ترم پاییز این بورسیه تنها به یک نفر داده می‌شود و دانشجویان تمام‌وقت رشته عکاسی در اولویت هستند. مبلغ این فاند 7.500 دلار است. طول دوره کارشناسی ارشد این رشته در دانشگاه نوا اسکوشیا در کل 1 سال است.

بورسیه‌ های خصوصی

فاندهای خصوصی توسط موسسه‌های خصوصی و یا عمومی کانادایی به دانشجویان هنر اعطاء می‌شود و به دانشگاه به خصوصی تعلق ندارد؛ مانند:

 • بورسیه شورای هنر بریتیش کلمبیا

این فاند به دانشجویان کانادایی یا دانشجویان بین‌المللی که با ویزای دانشجویی وارد کانادا شده باشند تعلق می‌گیرد و تقریباً شامل تمام استان‌های کانادا می‌شود. برای دریافت این بورسیه باید در یک دوره تمام‌وقت در مقطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی ثبت‌نام کرده باشید. داشتن یک رزومه و انگیزه نامه که نشان بدهد شما گزینه مناسبی برای این بورسیه هستید بسیار مهم است. درصورتی‌که در رشته هنرهای زیبا، تئاتر، رقص، موسیقی، فیلم‌سازی، نوشتن خلاق و هنرهای بصری تحصیل کنید شانس شما برای دریافت این بورسیه بسیار زیاد است. مبلغ این بورسیه با توجه به مقطع شما بین 2000 تا 3500 دلار برای یک‌ترم است.

 • بورسیه CINS

این بورسیه به تمام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری استان‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیو برانسویک، نوا اسکوشیا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان تعلق می‌گیرد. فاند سی‌آی‌ان‌اس برای دانشجوهایی در نظر گرفته‌شده که کانادایی هستند و یا با ویزای دانشجویی یا هر ویزای دیگری وارد کانادا شده‌اند. نمره‌های عالی و یا معدل عالی مقطع تحصیلی قبلی می‌تواند برای دریافت این فاند 5000 دلاری به شما کمک کند.

 • بورسیه بنیاد دستاوردهای غیر اصیل ملی

این بورسیه به دانشجویان تمام دانشگاه‌های استان‌های انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیو برانزویک، کبک، نوا اسکوشیا، ساسکاچوان، جزیره پرنس ادوارد و نیوفاندلند تعلق می‌گیرد. مبلغ این فاند با توجه به مقطع تحصیلی شما متفاوت است و در مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان تمام‌وقت اعطاء می‌شود. درصورتی‌که در رشته‌های هنرهای بصری، هنرهای نمایشی، هنرهای رسانه، هنرهای گرافیک و هنرهای لیبرال تحصیل می‌کنید شانس شما برای دریافت این کمک‌هزینه تحصیلی بیشتر است.

فاندهای خصوصی و دانشگاهی بسیار زیادی در دانشگاه‌های کانادایی وجود دارد که ذکر تمام آن‌ها در این مطلب ممکن نیست. برای اطلاعات بیشتر در مورد این بورسیه‌ها، با مشاوران ما در تیم تراست در ارتباط باشید.

درباره بورسیه تحصیلی کانادا و بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور بیشتر بخوانید.

اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

کار پس از تحصیل در دانشگاه‌ های هنر کانادا

تحصیل در دانشگاه‌های کانادایی، راهی به‌سوی پیدا کردن شغل‌های مربوط به رشته هنر در این کشور است. عموماً افرادی که با نمره‌های خوب از دانشگاه‌های کانادایی فارغ‌التحصیل شده‌اند، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل موردعلاقه خود دارند. نرخ بیکاری در همه استان‌های این کشور تک‌رقمی است و بیشتر شهرهای کانادا، طرفدار هنر هستند که این امر باعث می‌شود شغل‌های هنری زیادی در این کشور وجود داشته باشد.

پس‌ازاین که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شدید برای کار در کانادا می‌بایست اجازه کار دریافت کنید. دو نوع اجازه کار در کانادا وجود دارد: اجازه کار پس از فراغت از تحصیل و سایر انواع اجازه کار. برای دریافت اجازه کار نوع اول، بعد از دریافت آخرین نمره خود 180 روز فرصت دارید که به اداره مهاجرت کانادا تقاضا بدهید.

برخی از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادایی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با شرکت‌هایی همکاری می‌کنند. این مؤسسات آموزشی درصورتی‌که دانشجوی ممتاز و مستعدی باشید، زمینه ایجاد کار برای شما را فراهم می‌آورند. این دانشگاه‌ها فضاهایی برای فروش یا اجرای آثار هنری در اختیار شما قرار می‌دهند و برخی از آن‌ها، به شما برای ایجاد کسب‌وکار خودتان کمک می‌کنند. درصورتی‌که نتوانستید با دانشگاه خود برای پیدا کردن یا تأسیس شغل همکاری کنید، می‌توانید از طریق سایت‌های اینترنتی در کانادا کار پیدا کنید. سایت‌هایی مثل لینکد‌این، جاب بنک، آرتیستس این کانادا، آرت جابز و ایندید موتورهای جست‌وجوی بسیار خوبی برای شما خواهند بود.

درصورتی‌که در مورد اجازه کار پس از پایان تحصیل خود و یا تبدیل ویزای دانشجویی کانادا به ویزای کاری این کشور، می‌توانید با موسسه تراست تماس بگیرید. ما با وکلایی با تجربه و برجسته تا آخرین مرحله تحصیل شما در کانادا، کنارتان ایستاده‌ایم.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

بهترین دانشگاه‌های هنر در کانادا کدام هستند؟

بهترین دانشگاه‌های هنر کانادا عبارتند از دانشگاه هنر آلبرتا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه امیلی کار و دانشگاه نوا اسکوشیا.

دانشگاه‌های هنر کانادا چه رشته‌هایی ارائه می‌دهند؟

رشته‌های هنر کانادا بسیار متنوع هستند که معروف‌ترینشان عکاسی، طراحی صنعتی، طراحی گرافیک، نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی، موسیقی، سینما، تئاتر، بازیگری و تاریخ هنر است.

زبان تدریس دانشگاه‌های علوم انسانی کانادا چیست؟

بیشتر دانشگاه‌های هنر کانادا دروس خود را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند هرچند برخی دانشگاه‌های ایالت کبک به زبان فرانسوی تدریس می‌کنند.

آیا تحصیل در رشته هنر دانشگاه کانادا گران است؟

همه دانشگاه‌های هنر کانادایی از دانشجویان بین‌المللی خود شهریه دریافت می‌کنند که این شهریه با توجه به مقطع تحصیلی شما به‌طور سالیانه از 5 هزارتا 40 هزار دلار متغیر است. امکان دریافت بورسیه هم وجود دارد.

بهترین بورسیه‌های رشته هنر کانادا چه هستند؟

دو نوع بورسیه در کانادا وجود دارد که یکی از آن‌ها را دانشگاه محل تحصیل و دیگری را نهادهای خصوصی و دولتی کانادایی به دانشجویان اعطاء می‌کنند؛ مانند بورسیه شورای هنر بریتیش کلمبیا، بورسیه دانشگاه آلبرتا و بورسیه CINS.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.