بهترین دانشگاه های هنر جهان

بهترین دانشگاه های هنر جهان

اگر از علاقمندان پروپا قرص هنر هستید و روحی تشنه برای کسب دانش و تجربه در این حیطه دارید، بهترین دانشگاه‌های هنر جهان، گزینه‌هایی بی‌نظیر برایتان به همراه دارد.

لینک های مفید مهاجرت تحصیلی!

مرحله جمع آوری مدارک و برنامه ریزی

مرحله اقدام برای اپلای و پذیرش

مرحله ویزا و پس از آن

بهترین دانشگاه های جهان در رشته هنر

این مراکز، امکانات و ابزارهای مورد نیازتان را برای پیشرفت و کسب مهارت فراهم و کمک می‌کنند پتانسیل‌های هنری خود را به ثمر برسانید. برنامه‌های درسی این دانشگاه‌ها، همیشه در حال پیشرفت و منطبق با تغییرات روزِ دنیای هنر است و به دلیل موفقیت دانش‌آموختگان در شمار بهترین دانشگاه‌های بین المللی قرار گرفته‌اند.

اما اگر برای تحصیل در یکی از این مراکز مصمم هستید، شاید بهتر باشد در ابتدا دیدی کلی درباره آن‌ها بدست آورید و با توجه به ددلاین اپلای، رنکینگ دانشگاه، میزان شهریه، فرهنگ و رزومه دانشگاه، انتخاب بهتری داشته باشید.

در ادامه سعی کرده‌ایم اطلاعات موردنظرتان را ارائه دهیم و در برنامه‌ریزی تحصیلی به شما کمک کنیم. ما در تیم تراست با رزومه‌ای پربار از موفق‌ترین پرونده‌های مهاجرتی و با بیش از 6 هزار پروژه موفق، در کنار تمام علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور هستیم. وکلای مهاجرتی تراست، با برخورداری از تخصص و تجارب چندین ساله قادرند مشاوره‌های ارزشمندی را متناسب با علاقمندی‌ها، دغدغه‌ها و اولویت‌هایتان برای تحصیل، کار در خارج از کشور و زندگی در خارج از کشور ارائه دهند.

اولین دانشگاه جهان در رشته هنر ، کالج سلطنتی هنر انگلستان

این مرکز آموزشی در سال 2021، رتبه اول را در میان بهترین دانشگاهها و مراکز آموزشی هنری دنیا کسب کرد. کالج سلطنتی هنر (RCA)، تنها دانشگاه تحصیلات تکمیلی در جهان است که صرفا به مقوله هنر و طراحی می‌پردازد. این مرکز در اصل در سال 1837، به عنوان مدرسه طراحی دولتی تاسیس شد. در سال 1857، به دانشکده آموزش عادی هنر تغییر نام یافت و در سال 1896، به کالج سلطنتی هنر بدل گشت و در نهایت در سال 1967، با دریافت منشور سلطنتی به دانشگاهی مستقل تبدیل شد.

این دانشگاه دربرگیرنده‌ی طیف وسیعی از برنامه‌های تحصیلات تکمیلی است. کالج سلطنتی هنر انگلستان ارائه کننده‌ی دوره‌های مختلف هنری و طراحی در زمینه‌هایی مانند معماری، مد، طراحی گرافیک، تصویرگری و طراحی پارچه است. هدف دانشگاه ایجاد تغییرات خلاقانه‌ی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی از طریق پروژه‌های تحقیقاتی مختلف است.

گفتنی است کالج سلطنتی هنر سالیانه میزبان تعدادی از نمایشگاه‌ها، گفتگوها و رویدادهاست که اغلب به صورت رایگان برگزار می‌شوند. بعلاوه، این دانشگاه دارای پردیس‌هایی در کنزینگتون جنوبی، باترسیا و وایت سیتی است.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.rca.ac.uk
ددلاین اپلای۶ ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه12،650 پوند برای دانشجویان بومی و اتحادیه اروپا؛ 33،500 پوند برای سایر دانشجویان بین‌المللی
رتبه در انگلستان74
شهر/کشورلندن / انگلستان

درباره دانشگاه های کانادا و ویزای تحصیلی کانادا و اعزام دانشجو به کانادا بیشتر بخوانید.

دومین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه طراحی پارسونز

دانشگاه طراحی پارسونز، در واقع کالجِ خصوصی هنر و طراحی است که در سال 1896، در دهکده گرینیچ شهر نیویورک تاسیس شد. در آن زمان، اولین مرکز هنری ارائه کننده‌ی دوره‌هایی در زمینه طراحی مد‌، تبلیغات، طراحی داخلی و طراحی گرافیک بود و در حال حاضر دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در حوزه‌های مختلف هنری از طراحی معماری گرفته تا طراحی پارچه و طراحی محیط زیست شهری ارائه می‌کند.

گفتنی است در میان فارغ‌التحصیلان پارسونز، طراحان مد، عکاسان، کارآفرینان، طراحان هنری، تصویرگران و هنرمندانی برجسته و جهانی را خواهید یافت.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.newschool.edu/parsons
ددلاین اپلای20 نوامبر (هر سال متغیر است)
شهریه تقریبی سالیانه50،994 دلار
رتبه در ایالات متحده22
شهر/کشورنیویورک/ایالات متحده

سومین دانشگاه جهان در رشته هنر ، موسسه فناوری ماساچوست

دانشگاه MIT، دانشگاهی تحقیقاتی و خصوصی در شهر کمبریج ماساچوست است. این مرکز در سال 1861، تاسیس شد و هدف آن “دانش بیشتر و آماده سازی دانشجویان در زمینه علوم، فناوری و سایر رشته‌های تحصیلی است که به نفع امروز ملت و جهان است”.

موسسه فناوری ماساچوست 85 جایزه نوبل، 58 مدال ملی علوم و 29 مدال ملی فناوری را کسب کرده است و اکتشافات علمی و پیشرفت‌های فناوری بسیارش شامل اولین سنتز شیمیایی پنی سیلین، توسعه رادار، کشف کوارک‌ها و اختراع حافظه هسته مغناطیسی است که امکان توسعه رایانه‌های دیجیتال را فراهم می‌کند.

MIT در حال حاضر دارای 5 دانشکده همچون معماری و برنامه‌ریزی، مهندسی، علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی، مدیریت و علوم است. جالب است بدانید، بیش از 50 درصد دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان رشته هنر هستند.

این مرکز در سال 1861، در محوطه‌ای به وسعت بیش از 168 هکتار تاسیس شد و اکنون دارای 18 خوابگاه دانشجویی، 26 هکتار زمین بازی، 20 باغ و فضای سبز و همچنین بیش از 100 اثر و پرفورمنس هنری است.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.mit.edu
ددلاین اپلای۱ نوامبر
شهریه تقریبی سالیانه53،790 دلار
رتبه در ایالات متحده1
شهر/کشورکمبریج/ایالات متحده

چهارمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه هنر لندن

دانشگاه هنر لندن (UAL)، بزرگترین موسسه آموزش عالی اروپاست که به مطالعه مد، هنر، طراحی و هنرهای نمایشی اختصاص دارد. این دانشگاه، دارای شش دانشکده مجزاست که بین اواسط قرن 19 و اوایل قرن 20 تاسیس شدند. دانشگاه هنر لندن که قبلا با عنوان انستیتو لندن شناخته می‌شد، در سال 2003، بعنوان دانشگاهی جامع معرفی شد.

گفتننی است بیش از نیمی از برندگان و نامزدهای جایزه ترنر، فارغ‌التحصیلان UAL هستند. این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه تخصصی هنر و طراحی اروپاست که بیش از 19000 دانشجو از بیش از 130 کشور جهان دارد.

جالب است بدانید، دانشگاه هنر UAL دارای موزه‌ای متشکل از فعالیت‌های دانشجویان اسن دانشگاه است و در سراسر دانشکده‌هایش، هفت گالری عمومی و تخصصی وجود دارد.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.arts.ac.uk
ددلاین اپلای۲۹ ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه9،250 پوند برای دانشجویان بومی و اتحادیه اروپا؛ 22،920 پوند برای سایر دانشجویان بین‌المللی
رتبه در انگلستان83
شهر/کشورلندن/انگلستان
پنجمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه پلی تکنیک میلان

پنجمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشگاه پلی تکنیک میلان (Polimi)، که در سال 1863، تاسیس شد، ارائه کننده‌ی دوره‌های مهندسی، معماری و طراحی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات عالی است. جالب است بدانید، به لحاظ رتبه‌بندی هنری، این دانشگاه در سال 2021، رنکینگ 5 را در میان بهترین دانشگاه‌های هنر جهان از آن خود کرده است.

این مرکز آموزشی با بیش از 45000 دانشجو، بزرگترین دانشگاه فنی ایتالیاست. گفتنی است از این آمار، بیش از 7000 دانشجوی بین‌المللی از بیش از 100 کشور مختلف جهان هستند.

در طول یک و نیم قرن گذشته، دانشگاه پلیمی تمرکز زیادی روی علوم، فناوری و نوآوری داشته است و اکنون در شمار برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا است.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.polimi.it/en
ددلاین اپلای19 نوامبر و 9 مارس
شهریه تقریبی سالیانهحدود 3898 یورو
رتبه در ایتالیا8
شهر/کشورمیلان/ایتالیا

ششمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو، دانشگاهی چند رشته‌ای است که پردیس اصلی آن در اوتانیمی در منطقه اسپوی فنلاند قرار دارد. این مرکز آموزشی، در مجموع دارای شش مدرسه آموزش عالی با حدود 20،000 دانشجو است.

در ضمن باید گفت دوره‌ها در مدارس هنر، طراحی و معماری، فناوری صنایع شیمیایی، کسب و کار، مهندسی برق، مهندسی و علم ارائه می‌شوند و برنامه‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در تمام رشته‌های تحصیلی برگزار می‌شوند. در مورد تحصیل در رشته هنر نیز در دوره‌‌ی کارشناسی 6 رشته و 18 رشته هم در دوره‌ی کارشناسی ارشد ارائه می‌شود.

گفته می‌شود دانشگاه آلتو در سال 2010، از ادغام دانشگاه فنی هلسینکی، دانشکده اقتصاد هلسینکی و دانشگاه هنر و طراحی هلسینکی شکل گرفت. هدف از تاسیس این موسسه، ایجاد دانشگاهی نوآورانه با ترکیب علم و فناوری، تجارت و اقتصاد و طراحی و هنر بود.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.polimi.it/en
ددلاین اپلای4 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه12000 برای کارشناسی و  15000 یورو برای کارشناسی ارشد
رتبه در فنلاند3
شهر/کشوراسپو/فنلاند

هفتمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، موسسه هنر شیکاگو

این دانشگاه که با عنوان اختصاری SAIC، نیز شناخته می‌شود، یکی از قدیمی‌ترین مدارس هنر و طراحی مستقل در ایالات متحده است و در منطقه تجاری مرکزی شیکاگو واقع شده است. این موسسه در سال 1866، به عنوان آکادمی طراحی شیکاگو تاسیس شد و پس از ادغام با آکادمی هنرهای زیبا شیکاگو در سال 1882، به موسسه هنر شیکاگو شهرت یافت.

امروزه SAIC، دارای بزرگترین پردیس موزه مدارس در ایالات متحده است و همچنین یکی از بزرگترین مدارس معتبر هنری و طراحی کشور به شمار می‌آید. این دانشگاه دارای سه ساختمان اصلی یعنی میشیگان، شارپ و کلمبوس است. دانشجویان می‌توانند در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی به مطالعه و تحصیل بپردازند. جالب است بدانید، بیش از 30 درصد جمعیت دانشگاه را دانشجویان بین‌المللی از 50 کشور جهان تشکیل می‌دهند.

موسسه هنر شیکاگو دارای طیفی متنوعی از گزینه‌های تحصیلی در خارج از کشور است و به دانشجویان اجازه می‌دهد از یک ترم تا یک سال تحصیلی را در سایر موسسات هنری و طراحی جهان از جمله لندن، پاریس، سئول، زوریخ، ونکوور و سیدنی بگذرانند.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.polimi.it/en
ددلاین اپلای15 آوریل
شهریه تقریبی سالیانه52،200 دلار
رتبه در ایالات متحده5
شهر/کشورشیکاگو/ایالات متحده

هشتمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه فناوری دلفت

قدمت دانشگاه فناوری دلفت (TU Delft) به سال 1842 برمی‌گردد که بعنوان آکادمی سلطنتی مخصوص آموزش مهندسان و کارمندان دولتی بود و بین روتردام و لاهه تاسیس شد. اما در سال 1986، عنوان دانشگاهی به خود گرفت و اکنون قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه فناوری هلند محسوب می‌شود و تا کنون 3 جایزه نوبل هم دریافت کرده است.

گفتنی است این دانشگاه، تقریبا 16000 دانشجوی بومی و بین‌المللی دارد که در 8 دانشکده مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه فناوری دلفت، ارائه کننده‌ی 14 رشته در دوره کارشناسی و بیش از 30 رشته در دوره کارشناسی ارشد در زمینه هنر و طراحی، مهندسی و علوم است.

دانشگاه دارای دوره‌های کارآموزی و پروژه‌های تحقیقاتی است تا سرآغاز ورود دانشجویان به بازار کار باشد. لازم به ذکر است، دانشکده هنر و طراحی با شرکای برجسته ملی در دنیای هنر، باستان‌شناسی و علوم همکاری دارد.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.tudelft.nl
ددلاین اپلای1 اکتبر
شهریه تقریبی سالیانه۲,۱۶۸ یورو برای دانشجویان اتحادیه اروپا و 14،500 یورو برای سایر دانشجویان
رتبه در هلند6
شهر/کشوردلفت/هلند
نهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، آکادمی طراحی آیندهوون

نهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، آکادمی طراحی آیندهوون

این مرکز آموزشی میان رشته‌ای که در سال 1955 به بهره‌برداری رسید اهدافی چون نوآوری در آموزش، توسعه دانش و تحقیقات را دنبال می‌کند.

دوره کارشناسی در این دانشگاه به 8 بخش بین رشته‌ای تقسیم شده است که به مفاهیم و علومی نظیر طراحی مد، طراحی صنعتی، طراحی گرافیک، هنر و معماری می‌پردازد. کارشناسی ارشد نیز علوم طراحی مفهومی، طراحی اجتماعی و طراحی اطلاعات را دربرمی‌گیرد. گفته می‌شود، آکادمی طراحی آیندهوون، یکی از برترین‌های تحصیل در رشته هنر در هلند و دنیاست.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.designacademy.nl
ددلاین اپلای1 آوریل برای کارشناسی و 1 ژوئن برای کارشناسی ارشد
شهریه تقریبی سالیانهحدود 10،000 دلار برای کارشناسی و حدود 16،000 دلار برای کارشناسی ارشد
رتبه در هلند31
شهر/کشورآیندهوون/هلند

دهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار

دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار که در سال 1925 تاسیس شد، آوانگاردی جهانی در آموزش و تحقیقات و تجربه در زمینه هنر، طراحی، رسانه و فناوری در فضایی کاملا عملی است. جالب است بدانید، این موسسه آموزشی، یکی از قدیمی‌ترین‌ها در استان بریتیش کلمبیا در کانادا است و همچنین یکی از برترین موسسات برای تحصیل در رشته هنر در این کشور است.

برنامه درسی این مرکز در 4 دانشکده یعنی دانشکده طراحی و رسانه پویا، دانشکده فرهنگ و جامعه، دانشکده تحصیلات تکمیلی Jake kerr و دانشکده هنرهای تجسمی ارائه می‌شوند. این دانشگاه پذیرای علاقمندان به تحصیل در رشته هنر از سراسر جهان است و در سالهای اخیر، میزبان دانشجویان بین‌المللی از بیش از 50 کشور جهان بوده است.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.ecuad.ca
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه10،000 دلار
رتبه در کانادا84
شهر/کشورونکوور/کانادا

یازدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه تانگ جی

قدمت دانشگاه تانگ جی به سال 1907 باز می‌گردد، زمانی که اریش پائولون، پزشک آلمانی، دانشکده هنر آلمان را در شانگهای با بودجه دولت آلمان تاسیس کرد. این دانشکده در سال 1908 به نام دانشکده هنر آلمانی تانگ جی نامگذاری شد و در سال 1923 به دانشگاه تبدیل شد .

امروزه، دانشگاه تانگ جی، موسسه‌ای تحقیقاتی و جامع است که شامل 10 رشته دانشگاهی از جمله هنر و معماری است و در مقطع کارشناسی 75 رشته، در دوره کارشناسی ارشد تخصصی 15 رشته و در مقطع دکترای حرفه‌ای 3 رشته را ارائه می‌کند.

لازم به ذکر است، در 30 سال گذشته، دانشگاه تانگ جی با سه موسسه آموزش عالی دیگر به نام‌های موسسه مصالح ساختمانی شانگهای و موسسه ساخت و ساز شهری شانگهای و دانشگاه راه‌آهن شانگهای ادغام شده است. علاوه بر حدود 19000 دانشجوی کارشناسی تمام‌وقت، تقریبا 14000 دانشجوی دوره تحصیلات تکمیلی و بیش از 4000 داوطلب دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهen.tongji.edu.cn
ددلاین اپلای31 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه20،000 رنمینبی 
رتبه در چین9
شهر/کشورشانگهای/چین

دوازدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه آر ام آی تی

دانشگاه RMIT در ملبورن با تاکید بر فناوری، طراحی و سازمان‌دهی، در ابتدا بعنوان کالج در سال 1887 تأسیس شد و در سال 1992، بعنوان دانشگاه رسمیت یافت. این دانشگاه دارای سه پردیس در استرالیا، دو دانشگاه در ویتنام (شهر هانوی و هوشی مین) و یک مرکز همکاری و تحقیق در زمینه‌ی صنعت در بارسلونای اسپانیاست. گفته می‌شود که این دانشگاه، سومین دانشگاه قدیمی ملبورن است.

RMIT، که در عین حال بزرگترین موسسه عالی استرالیاست، دارای بیش از 30،000 دانشجو است که یک چهارم این آمار را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهند. در 23 مدرسه این دانشگاه علومی نظیر هنر و طراحی، مهندسی، حسابداری، امور مالی و تجارت، معماری و ساخت، محیط زیست و مطالعات مدیریتی ارائه می‌شوند. این دانشگاه در تمام مقاطع تحصیلی دانشجو می‌پذیرد.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.rmit.edu.au
ددلاین اپلای1 مارس و 1 آگوست
شهریه تقریبی سالیانهحدود 20،000 دلار استرالیا
رتبه در استرالیا23
شهر/کشورملبورن/استرالیا
سیزدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه استنفورد

سیزدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد که در 35 مایلی جنوب سانفرانسیسکو و 20 مایلی شمال سان خوزه واقع شده است، در قلب سیلیکون ولی در کالیفرنیای شمالی قرار دارد. دانش‌آموختگان این دانشگاه رهبری کمپانی‌های مشهوری نظیر یاهو، گوگل، هیولت پاکارد، نایک، نتفلیکس و بسیاری دیگر از شرکت‌های پیشرفته در زمینه‌ی فناوری را بعهده دارند.

این مرکز آموزشی با مساحت 8180 هکتار، دارای 18 دانشکده بزرگ است که 18 موسسه تحقیقاتی بین رشته‌ای و هفت مدرسه در رشته‌های مختلف مهندسی، هنر، علوم انسانی، حقوق، هنر، انرژی و محیط زیست است.

گفته می‌شود، دانشگاه استنفورد را سناتور کالیفرنیایی، للاند استنفورد و همسرش جین در سال 1885 تاسیس کردند و بیش از یک قرن است که رو به جلو به سرعت پیش می‌رود و تاکنون برنده 19 جایزه نوبل بوده است.

 تقریبا تمام دانشجویان کارشناسی و 60 درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی در خوابگاه‌های دانشگاه اقامت دارند. دانشگاه استنفورد دارای امکاناتی بی‌نظیر در پرورش خلاقیت و هنر است، یک منطقه هنری و دو موزه با کلاس جهانی است که سالیانه نمایشگاه‌های بسیاری را میزبانی می‌کنند.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.stanford.edu
ددلاین اپلای1 دسامبر
شهریه تقریبی سالیانه۵۲،۸۵۷ دلار برای مقطع کارشناسی
رتبه در ایالات متحده6
شهر/کشورشهر استنفورد/ایالات متحده

درباره اپلای برای ارشد و اپلای برای دکتری و همچنین اپلای برای پست داک بیشتر بخوانید.

چهاردهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ

دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ (HKPU)، فعالیت علمی خود را در سال 1937 آغاز کرد. دانشگاه HKPU، یک پردیس شهری است که در شهر هنگ کنگ واقع شده است و با بیش از 80 سال سابقه‌ی افتخارآمیز و در رتبه‌بندی 100 دانشگاه برتر جهان حضور دارد.

گفتنی است، فارغ‌التحصیلان این دانشگاه از جمله رشته هنر و طراحی، به عنوان کارمندان با ارزش هنگ کنگ شناخته می‌شوند. بنابراین پس از فارغ‌التحصیلی مشکلی برای یافتن شغل ندارند.

این مرکز آموزش عالی از امکانات پیشرفته آموزشی و پژوهشی و همچنین طیف گسترده‌ای از برنامه‌های ابتکاری در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در هشت دانشکده و مدرسه برخوردار است. این دانشکده‌ها عبارتند از: هنر و علوم انسانی، مهندسی و فناوری، علوم زندگی و هنر، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و مدیریت، ریاضیات، علوم کامپیوتر، اقتصاد و کسب و کار.

جالب است بدانید، دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ، به دانشگاه بزرگ شهرت دارد و دارای بیش از 21000 دانشجو است و از هر 4 دانشجو، یک نفر خارجی است.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.polyu.edu.hk/en
ددلاین اپلای25 فوریه
شهریه تقریبی سالیانه15،315 دلار
رتبه در هنگ کنگ5
شهر/کشورهنگ کنگ/هنگ کنگ

پانزدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه کنکوردیا

دانشگاه کنکوردیا (CU) که در سال 1974 تاسیس شد، یک موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی است که در شهر مونترال واقع شده است. این دانشگاه بسیار بزرگ، دارای بیش از 45000 دانشجو است و ارائه کننده‌ی مدارک آموزش عالی رسمی نظیر مقاطع پیش لیسانس (همچون گواهینامه‌ها، دیپلم‌، کاردانی)، لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در زمینه‌های تحصیلی متعدد است.

این موسسه آموزش عالی کانادایی 46 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی، بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان است. دانشگاه کنکوردیا دارای خدمات دانشگاهی و غیر دانشگاهی متنوعی مانند کمک‌ هزینه‌های مالی و یا بورسیه تحصیلی و برنامه‌های مبادله دانشجو، دوره‌های آنلاین است.

گفتنی است دانشکده هنرهای زیبای این دانشگاه که بسیار منحصر به‌فرد است، 9 رشته را در خود جای داده است و طیف بی‌نظیری از دوره‌ها را در زمینه هنرهای تجسمی، نمایشی، سینمایی، طراحی و برنامه‌های دیجیتال ارائه می‌کند.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.concordia.ca
ددلاین اپلای1 مارس
شهریه تقریبی سالیانهبین 21،875 دلار تا 24،190 دلار
رتبه در کانادا17
شهر/کشورمونترال/کانادا

درباره ویزای کانادا و هزینه تحصیل در کانادا و همینطور هزینه ویزای کانادا بیشتر بخوانید.

شانزدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، دانشگاه هنر کنستفک

این دانشگاه بزرگترین کالج دانشگاهی هنر، صنایع دستی و طراحی در سوئد است. این مرکز که در سال 1844 به بهره‌برداری رسید، هر ساله تقریبا 1000 دانشجو را در برنامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد، برنامه دکترا، برنامه‌های تربیت معلم و دوره‌های حرفه‌ای ثبت‌نام می‌کند و 70 نفر از این آمار، دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشگاه هنر کنستفک با 60 دانشگاه و کالج در بیش از 25 کشور جهان، توافق‌نامه و پروژه‌های مشترک دارد. در این دانشگاه تحقیقات گسترده در زمینه‌های طراحی، هنر، صنایع دستی، ارتباطات تصویری و آموزش هنر انجام می‌شود. کتابخانه این دانشگاه که کتابخانه‌ای عمومی است، یکی از بزرگترین کتابخانه‌های سوئد در زمینه هنر و طراحی است.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.konstfack.se/en
ددلاین اپلای15 ژانویه
شهریه تقریبی سالیانه28914 دلار
رتبه در سوئد29
شهر/کشوراستکهلم/سوئد

هفدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، مدرسه هنر گلاسکو

دانشکده هنر گلاسکو (GSA) که در سال 1845 به عنوان مدرسه طراحی دولتی گلاسگو تاسیس شد، نام خود را در سال 1853 به مدرسه هنر گلاسگو تغییر داد. این دانشکده یکی از معدود مدارس هنری مستقل در انگلستان است و بعنوان یکی از موسسات آموزش عالی پیشرو در اروپا، برای تحصیل در رشته‌های خلاقیت بصری شهرت دارد.

آموزش در این دانشگاه، مبتنی بر تمرین و تجربه است و بسیاری از تاثیرگذارترین و موفق‌ترین هنرمندان، طراحان و معماران جهان از این دانشکده فارغ‌التحصیل شدند. گفتنی است علاقمندان می‌توانند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به تحصیل در این مرکز آموزشی بپردازند.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهwww.gsa.ac.uk
ددلاین اپلای8 ژانویه و 12 فوریه
شهریه تقریبی سالیانه1820 پوند در مقطع کارشناسی برای دانشجویان اسکاتلندی و اتحادیه اروپا
9،250 پوند در مقطع کارشناسی برای سایر دانشجویان انگلیسی
18،960 پوند در مقطع کارشناسی برای سایر دانشجویان بین‌المللی
7،920 پوند در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان در اسکاتلند، انگلیس و اتحادیه اروپا
19،980 پوند در مقطع کارشناسی ارشد برای سایر دانشجویان بین‌المللی
رتبه در انگلستان11
شهر/کشورگلاسکو/انگلستان

هجدهمین دانشگاه جهان در رشته هنر ، آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای دانمارک

آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای دانمارک در کپنهاگ در 31 مارس 1754 افتتاح شد و در حال حاضر تحت مدیریت وزارت فرهنگ دانمارک است. این مرکز آموزشی در زمینه‌های طراحی و مرمت معماری، برنامه‌ریزی شهری و محیط زیست و طراحی صنعتی و گرافیک به آموزش می‌پردازد و دارای 9 دپارتمان تحقیقاتی است.

دوره کارشناسی در این دانشگاه سه سال طول می‌کشد در حالی که کارشناسی ارشد، یک دوره تحصیلات تکمیلی دو ساله است. گفتنی است این دانشگاه دارای 2000 دانشجو در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتراست.

مواردتوضیحات
سایت رسمی دانشگاهroyaldanishacademy.com
ددلاین اپلای25 فوریه
شهریه تقریبی سالیانه120،000 کرون
رتبه در دانمارک18
شهر/کشورکپنهاگ/دانمارک

درباره وکیل مهاجرت ایرانی در ونکوور و وکیل مهاجرت و همچنین مشاوره اپلای بیشتر بخوانید.

تحصیل در بهترین دانشگاه های هنر دنیا

بهترین دانشگاههای هنر جهان دارای دروس مختلفی در رشته‌های هنری هستند که به اشتغال هنرجویان پس از فارغ‌التحصیلی بسیار کمک می‌کنند. در این مراکز، خدمات مشاوره شغلی بسیار خوبی ارائه می‌شود و بسیاری از آنها این فرصت را برای دانشجویان فراهم می‌کنند که در دوره کارآموزی یا سایر زمینه‌های توسعه حرفه‌ای، در خود دانشگاه مشغول به کار شوند و بتوانند تجربه‌های عملی قابل توجهی را برای پذیرش و اشتغال در دنیای هنر بدست آورند.

بدین ترتیب در فضای عالی هنری، به طور مداوم با بعضی از جالب‌ترین و خلاق‌ترین افرادی که تا به حال ملاقات کرده‌اید، تعامل خواهید داشت و برای انجام امور هنری‌تان از آثار و آموزشهای آنها الهام خواهید گرفت. به هر حال اگر عاشق هنر هستید، این مراکز به شما کمک می‌کنند تا اشتیاق و استعداد خود را توسعه دهید.

طول دوره هنر نیز بسته به کشور مقصد متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، اکثر دوره‌های کارشناسی در انگلستان سه سال طول می‌کشند، در حالی که در ایالات متحده این زمان چهار سال است.

شرایط پذیرش نیز بین کشورها و موسسات مختلف، متفاوت است. برخی مدارکی مبنی بر تحصیلات مقدماتی در رشته هنر را ارائه می‌کنند و برخی دیگر نمونه کارهای متقاضی را درخواست و بررسی خواهند کرد. برای مطالعه بیشتر در این رابطه، بهتر است این سایت را نیز بررسی کنید.

هزینه های تحصیل در بهترین دانشگاههای جهان در رشته هنر

هزینه تحصیل در بهترین دانشگاههای هنر جهان می‌تواند بسته به اینکه در کدام کشور و مقطع قرار است تحصیل کنید، متفاوت باشد. بطور کلی آموزشگاه‌های برتر هنری، در ایالات متحده و در ردیف گرانترین کالج‌ها هستند. هزینه‌های تحصیل در این دانشگاهها معمولا بین 33،000 دلار تا 53،790 دلار بسته به امکانات و شهرت دانشگاه متغیر هستند.

و البته لازم است که هزینه‌های بالای زندگی نظیر هزینه اقامت، اینترنت، کتاب و لوازم تحریر، حمل و نقل، خدمات بهداشتی و سلامتی، خورد و خوراک و سایر موارد را نیز به این مبالغ اضافه کنید. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر این سایت و این سایت را نیز مطالعه کنید.

در مورد اروپا نیز در برخی دانشگاهها، هزینه‌های بر اساس بومی بودن و یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا سایر کشورها، متفاوت است. بطور کلی متوسط هزینه تحصیل در رشته هنر به ازای هر سال، بین 5000 تا 50،000 دلار برای دانشجویان بین‌المللی در کشورهای اروپایی متغیر خواهد بود. البته هزینه زندگی در تعدادی از کشورهای اروپایی نیز بسیار بالاست و قبل از تصمیم‌گیری برای تحصیل در دانشگاه موردنظرتان، باید اطلاعات لازم را نیز در این رابطه بدست آورید.

حال آنکه هزینه‌های تحصیل در رشته هنر در کانادا، بسته به دانشگاه انتخابی بین 11،000 دلار تا 25،000 دلار در سال خواهد بود. اطلاعات بیشتر را می توانید از این سایت بدست آورید. اما خبر خوب اینکه مابقی هزینه‌های زندگی در کانادا، بسیار پایین‌تر از سایر کشورهای مطرح برای تحصیل در رشته هنر است. بدین ترتیب دغدغه اصلی شما در زمان تحصیل در کانادا، بیشتر به همان شهریه سالانه برمی‌گردد که آنهم در مقایسه با بسیاری از کشورها و دانشگاهها رقم بالایی نیست.

درباره پذیرش تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان بیشتر بخوانید.

بورسیه تحصیل در بهترین دانشگاه های هنر جهان

اگر علاقمند به تحصیل در رشته هنر در یکی از بهترین دانشگاههای هنر جهان هستید و نگرانی‌هایی بابت پذیرش و هزینه‌هایتان دارید، خبر خوبی برایتان داریم!

خوشبختانه برای دانشجویان هنر در انواع رشته‌های هنرهای زیبا، معماری، طراحی بورسیه‌های تحصیلی متنوعی وجود دارد. اما نکته بسیار حیاتی و مهم این است که شما باید به موقع از تمام فرصت‌های مربوط به بورسیه آگاه باشید تا بتوانید گزینه مناسبتان را در زمان مناسب انتخاب کنید.

درباره بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور بیشتر بخوانید.

بطور کلی بورسیه‌ها، یا از سوی دولت و یا از طرف خود دانشگاه ارائه می‌شوند و می‌توانید اطلاعات مربوطه را در اسکولارشیپ دانشگاه پیدا کنید. با مطالعه این اطلاعات و پس از تصمیم‌گیری در انتخاب دانشگاه موردنظر، کافی است ایمیلی به یکی از اساتید دانشگاه ارسال کنید و خودتان را به بهترین نحو با ارائه رزومه و مقالات و سابقه علمی‌تان معرفی نمایید.

اگر بتوانید نظر مساعد استاد مربوطه را جذب کنید، او شما را برای اخذ بورسیه به دانشگاه موردنظر معرفی خواهد کرد و در صورتی که نامه پذیرش از سوی دانشگاه را دریافت کردید، دیگر کار تمام است و بورسیه موردنظرتان را بدست آورده‌اید.

درباره وام دانشجویی کانادا و بورسیه تحصیلی کانادا و فاند تحصیلی کانادا بیشتر بدانید.

با اخذ پاسپورت معتبر و اثبات توانایی مالی، شما دانشجوی دانشگاه انتخابی‌تان خواهید شد. اگر این بورسیه را همراه با فاند دریافت کرده باشید، همین فاند می‌تواند نشانه‌ای از توانایی مالی شما باشد. مدارک بعدی را نیز بر اساس قوانین کشور مقصد و دانشگاه مربوطه باید آماده و ارائه کنید.

چگونه بورسیه تحصیلی کانادا بگیرم؟

لینک های مفید شرایط زندگی در کانادا

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

بهترین دانشگاه های هنر جهان کدامند؟

موسسات بی‌نظیری برای تحصیل در رشته هنر وجود دارد اما از میان بهترین‌ها می‌توان به کالج سلطنتی هنر، دانشگاه طراحی پارسونز، موسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه هنر لندن، دانشگاه پلی تکنیک میلان، دانشگاه آلتو، موسسه هنر شیکاگو، دانشگاه فناوری دلفت، آکادمی طراحی آیندهوون، دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار، دانشگاه تانگ جی، دانشگاه RMIT، دانشگاه استنفورد، دانشگاه پلی تکنیک هنگ کنگ، دانشگاه هنر کنستفک، مدرسه هنر گلاسکو، دانشگاه کنکوردیا و آکادمی سلطنتی هنرهای زیبای دانمارک اشاره کرد.

هزینه تحصیل سالانه در بهترین دانشگاه های جهان در رشته هنر چقدر است؟

هزینه‌های تحصیل در ایالات متحده بین 33،000 دلار تا 53،790 دلار بسته به امکانات و شهرت دانشگاه متغیر هستند.
در مورد اروپا نیز باید گفت متوسط هزینه تحصیل در رشته هنر بین 5000 و 50،000 متغیر است که این امر در بسیاری از موارد به بومی بودن، عضو اتحادیه اروپا و یا سایر کشورها بستگی دارد.
هزینه‌ها در کانادا، بسته به دانشگاه انتخابی بین 11،000 دلار تا 25،000 دلار متفاوت است. البته لازم است که هزینه‌های زندگی را نیز به هزینه‌های تحصیل اضافه کنید.

بطور کلی از لحاظ هزینه، کدام یک از دانشگاه های برتر برای تحصیل در رشته هنر مناسبند؟

دانشگاههای کانادا به لحاظ شهریه سالانه در حد معقول و مناسبی نسبت به بسیاری از کشورهای مطرح دیگر قرار دارند. ضمن اینکه هزینه‌های زندگی نظیر هزینه اقامت، اینترنت، کتاب و لوازم تحریر، حمل و نقل، خدمات بهداشتی و سلامتی، خورد و خوراک و سایر موارد نیز در کانادا پایین است.

قوانین و مراحل کلی اخذ بورسیه تحصیل در بهترین دانشگاههای هنر دنیا کدامند؟

بطور کلی بورسیه‌ها، یا از سوی دولت و یا دانشگاه ارائه می‌شوند و می‌توانید اطلاعات مربوطه را در اسکولارشیپ دانشگاه پیدا کنید. با مطالعه این اطلاعات و پس از تصمیم‌گیری در انتخاب دانشگاه موردنظر، کافی است ایمیلی به یکی از اساتید دانشگاه ارسال کنید و خودتان را به بهترین نحو با ارائه رزومه و مقالات و سابقه علمی‌تان معرفی نمایید. اگر بتوانید نظر مساعد استاد مربوطه را جذب کنید، او شما را برای اخذ بورسیه به دانشگاه موردنظرتان معرفی خواهد کرد و نامه پذیرش از سوی دانشگاه را دریافت خواهید کرد..

برای دریافت مشاوره تحصیلی در یکی از بهترین دانشگاه های هنر در دنیا، کدام موسسه مهاجرتی مناسب است؟

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تیم تراست را در این رابطه انتخاب نمایید. وکلای مهاجرتی تراست با سابقه‌ای درخشان در به ثمر رساندن هزاران پرونده مهاجرتی، از تعهد و دانش فراوانی نسبت به وکلایشان برخوردارند. تیم تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما، مشاوره‌های رایگان و البته بسیار تخصصی را با توجه به شرایط شما ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید