طراحی لباس در کانادا

دانشگاه های رشته طراحی لباس در کانادا ، بورسیه تحصیلی و اخذ پذیرش

طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس در کانادا در یک نگاه

 • شهریه مقطع لیسانس: ۱۳ هزار دلار در هر سال
 • شهریه فوق لیسانس: ۱۵ هزار دلار در هر سال
 • بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته طراحی لباس: کالج هنر و طراحی ونکوور، کالج سنتنیال، کالج هامبر، کالج فنشاو
 • میانگین درامد فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس در کانادا: بین ۳۵۰۰۰ دلار تا ۷۹۰۰۰ دلار در سال
 • کد شغلی رشته طراحی لباس: ۵۲۴۳
 • مدرک زبان: بسته به دانشگاه مورد نظر انگلیسی یا فرانسوی

در مورد رشته طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس به عنوان یکی از بهترین رشته های هنری موجود در دانشگاه های کانادا، شامل به کارگیری طرح ها و ایده های جدید در پارچه ها، لباس ها و دیگر وسایل پوشیدنی است. این رشته در گذشته ناشناخته تر بوده است اما امروزه با توجه به گسترش صنعت مد، این رشته طرافداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

به طور کلی رشته طراحی لباس دارای سه گرایش اصلی بافت پارچه، طراحی و چاپ پارچه و طراحی لباس است اما کشور کانادا گرایش های بیشتری را برای دانشجویان این رشته در نظر گرفته است که در قسمت های بعدی به آن اشاره خواهیم کرد.

اپلای در این رشته و تحصیل در آن، نیاز به دانش زیادی در خصوص نحوه پذیرش در دانشگاه ها، شرایط لازم برای اپلای و آشنایی با بهترین دانشگاه ها است. در ادامه با ما همراه باشید تا هر اطلاعاتی که برای تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا به آن نیاز دارید را در اختیارتان بگذاریم.

درباره اپلای طراحی لباس بخوانید.

کد رشته طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس در کانادا با کد ۵۲۴۳ شناخته می شود و افراد می توانند در مشاغلی مانند طراحی مد، طراحی کفش و یا طراحی لباس نیز مشغول به کار شوند.

بیشتر بخوانید: طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا

گرایش های رشته طراحی لباس در کانادا

طراحی مد

رشته طراحی مد، هنر استفاده از طراحی، زیبایی، دوخت لباس و زیبایی های طبیعی روی پارچه لباس ها و وسایل تزئینی روی آن است. رشته طراحی مد در کانادا تحت تاثیر فرهنگ ها و زمان های مختلف تاریخی دستخوش تغییرات زیادی شده است و امروزه این رشته به مدرن ترین حالت آن آموزش داده می شود.

طراحان مد، علاوه بر طراحی خود لباس ها، وظیفه طراحی و ست کردن دیگر وسایل مانند کیف و کفش را نیز بر عهده دارند. برخی از آن ها ممکن است حتی در طراحی جواهراتی که با انواع لباس ها تناسب دارند نقش داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این رشته، روی این لینک کلیک کنید.

مطالعه مد

در تحصیلات تخصصی مطالعه مد، دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد به تجزیه و تحلیل فرهنگی مد در حوزه پوشاک و لباس می پردازند تا ضمن بررسی ویژگی های مختلف این حوزه ها، از آن ها در زمینه های مختلف تحقیقاتی و نوشتاری استفاده کنند. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در صنعت مد، رسانه ها، موزه ها و دانشگاه ها فعالیت داشته باشند.

بازاریابی مد

بازاریابی مد شاخه ای از طراحی لباس است که از گرایش های مهم بازاریابی نیز محسوب می شود که در آن صنعت مد، با کمپین های تبلیغاتی و رویدادهای تبلیغاتی اقلام و لباس ها و اکسسوری ها برای مشتریان سر و کار دارد. این حوزه از طراحی لباس می تواند به صورت آنلاین با استفاده از تبلیغات در شبکه های مجازی صورت پذیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بازاریابی مد، به این سایت مراجعه فرمایید.

طراحی استایل – استایلینگ

رشته طراحی استایل نوعی کارگردانی در صنعت مد و پوشاک به شمار می رود و آموزش می بینید تاچگونه بتوانید عناصر مختلف و اکسسوری ها را به گونه ای متناسب با هم قرار دهید که هدفمند باشد. طراحی استایل، قاعده و اصول خاصی ندارد و فرد بر اساس پروژه مورد نظر طراحی مانند عکاسی، می تواند استایل افراد مختلف را طراحی کند.

دانشجویان این رشته در دانشگاه های کانادا در ابتدا با تاریخ لباس و هنر آشنا می شوند، زبان بدن را بلد هستند، مفاهیم رنگ شناسی را به طور کامل آموزش می بینند، از ترکیب رنگ های مختلف با هم آگاه اند، در مورد جنس های مختلف پارچه ها تحقیق می کنند و کلیه اصطلاحات مربوط به لباس و پوشاک را می دانند.

تجارت مد

تجارت مد را می توان به عنوان برنامه ریزی و ارتقا فروش با ارائه یک محصول به بازار خوب در زمان مناسب، با انجام تبلیغات سازمان یافته، ماهرانه، استفاده از شگردهای جذاب و غیره تعریف کرد. افراد در این حوزه آموزش میبینند که چگونه با همکاری طراحان، لباس ها و پوشاک های مناسب و مورد نظر برای بازار را تهیه کنند. تصمیماتی که این متخصصان در حوزه تجارت مد می گیرند تاثیر زیادی روی سود بخش های مختلف صنعت مد می گذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، روی این لینک کلیک کنید.

طراحی لباس بافتنی

برنامه طراحی لباس بافتنی به افراد کمک می کند تا دانش و مهارت زیادی را در خصوص آخرین روند مد لباس های بافتنی را افزایش دهد به گونه ای که با تکنیک های عملی بتوانید به طراحی لباس های زمستانه بافتنی بپردازید.

طراحی پارچه

رشته طراحی پارچه خود به سه بخش بسیار مهم منسوجات چاپی، طرح منسوجات بافته شده و طرح های نساجی ترکیبی است که هر کدام از این بخش ها، کاربرد متفاوتی در صنعت مد دارند. دانشجویانی که در این گرایش مشغول به فعالیت می شوند، ایده های جدید و خلاقانه ای را برای پارچه ها طراحی می کنند، سبک های مختلف را برای طراحی پارچه امتحان می کنند و این طرح ها را در پارچه های مختلف استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

مدیریت و بازاریابی مد

این رشته از طراحی لباس، روی کلیه جنبه های مربوط به خلاقیت های فروش، فروش در بازار، آشنایی با رقبای خود در بازار مد و فشن و تولیدات در حوزه مد کار می کند. در رشته مدیریت و بازاریابی مد، دانشجویان در بخش های مختلفی از مد مانند تبلیغات خرده فروشی، قیمت گذاری روی لباس ها و مدیریت کسب و کار افراد در حوزه مد کار می کنند.

طراحی جواهر

گرچه در نگاه اول ممکن است طراحی جواهر به رشته طراحی لباس بی ربط باشد اما در اینجا منظور طراحی جواهرات و ست کردن آن ها متناسب با هر استایل در لباس پوشیدن است نه طراحی خود لباس ها. دانشجویان آموزش می بینند که متناسب با هر پروژه لباس، اکسسوری ها و جواهرات متناسب با آن لباس را طراحی کنند تا جلوه خاصی داشته باشد.

تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا

تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا

هر کدام از دانشکده ها و کالج های طراحی لباس و مد در کانادا شرایط مخصوصی را برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته اند که افراد با توجه به دانشگاهی که می خواهند در آن اپلای کنند باید این شرایط را انجام دهند.

در زیر به برخی از مهمترین نکاتی که برای اپلای کانادا باید رعایت کنید اشاره می شود:

تحقیق در خصوص دانشکده هایی که رشته طراحی لباس را ارائه می دهند

برخی از دانشگاه ها ممکن است تنها برنامه های پاره وقت ارائه دهند و یا مقطع کارشناسی را در خصوص طراحی لباس آموزش دهند. افراد پیش از اپلای باید در مورد کلیه دانشگاه ها تحقیق کنند، حداقل نمره زبان مورد نظر را کسب کنند، شهریه دانشگاه را ببییند و مهلت ددلاین پذیرش را نیز چک کنند.

داشتن مدرک زبان

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی برای ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا ضروری است. البته برخی از دانشگاه ها و کالج ها، پذیرش کاندیشنال را نیز برای دانشجویان در نظر گرفته اند به این معنا که دانشجویان پیش از شروع کلاس های دانشگاهی خود می توانند در دوره های زبان شرکت کنند و مدرک اخذ نمایند.

ویزای دانشجویی

اخذ ویزای دانشجویی برای تحصیل رشته های مختلف دانشگاهی در کانادا از جمله رشته طراحی لباس ضروری است. افراد با داشتن این مجوز می توانند تا پایان تحصیلات خود در کانادا بمانند و در صورت لزوم آن را تمدید کنند.

تمکن مالی

برای اینکه بتوانید در مدت زمانی که در کانادا تحصیل می کنید مشکلی از لحاظ مالی نداشته باشید، پیش از سفر اقدامات لازم برای اخذ تمکن مالی را انجام دهید. داشتن تمکن مالی به این معنا است که شما از عهده هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه خود در کانادا بر می آیید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته طراحی لباس در کانادا

 • مدرک دیپلم دبیرستان
 • ارسال رزومه کاری در خصوص رشته طراحی لباس یا مد
 • ارسال ریز نمرات دبیرستان
 • ارائه فعالیت های پژوهشی در خصوص رشته طراحی لباس
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ارائه توصیه نامه
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • داشتن انگیزه نامه

در تراست بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

بورسیه های تحصیلی طراحی لباس در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

  برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

  برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

   برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌دستیار مدرس یا TA

  برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

  برای دانشجویانی که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ تحصیلی کانادا و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ های دانشجویی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: وام دانشجویی کانادا ، کمک هزینه دانشجویی در کانادا ، فاند تحصیلی کانادا

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

www.scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

 scholarshipportal

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

مسیر شغلی رشته طراحی لباس در کانادا

تحصیل کارشناسی رشته طراحی لباس در کانادا

کارشناسی طراحی لباس یا لیسانس علوم طراحی لباس در کانادا، یک مدرک حرفه ای کارشناسی طراحی مد است که شامل هنر طراحی لباس، تحت تاثیر فرهنگ و عوامل مختلف اجتماعی است. مدت زمان تحصیل رشته طراحی لباس در مقطع کارشناسی، معمولا ۳ ساله است اما در برخی از دانشگاه ها نیز ممکن است ۴ ساله ارائه شود.

سیلابس درسی رشته طراحی لباس در طول ۶ ترم دانشگاه

ترم اول

مقدمات طراحی و نگاره، مفاهیم مد، مبانی خیاطی ۱، مبانی کامپیوتر ۱، شیمی نساجی ۱، مهارت های ارتباطی

ترم دوم

منسوجات سنتی، تولید پارچه، مبانی خیاطی ۲، میانی کامپیوتر ۲، مهارت های ارتباطی، ارائه گزارش از بازدیدهای عملی

ترم سوم

طراحی و نگاره، شیمی نساجی ۲، کشیدن الگو برای پوشاک، صنایع دستی سوزنی، فناوری بافندگی و چرم، مطالعات تاریخی و محیطی ۱

ترم چهارم

طراحی مد و نگاره، تاریخچه لباس، الگوکشی با رایانه، مطالعات تاریخی و محیطی ۲

ترم پنجم

فناوری بافندگی و چرم، طراحی به کمک رایانه، طراحی الگوی لباس ها، کارآموزی برای طراحی لباس ها

ترم ششم

ارائه پروژه، طراحی به کمک رایانه، طراحی الگو، نگاری گری مد

داوطلبان مقطع کارشناسی رشته طراحی لباس در کانادا، علاوه بر یادگیری اصول طراحی مد و پوشاک، از طریق گذراندن دوره های انتخابی، علاقه مندی خود را در حوزه طراحی لباس کشف می کنند تا تصمیم بگیرند بعد از اتمام تحصیلات خود ادامه تحصیل دهند یا با داشتن مدرک کارشناسی وارد بازار کار شوند.

بیشتر بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا

تحصیل کارشناسی ارشد رشته طراحی لباس در کانادا

برنامه کارشناسی ارشد طراحی لباس در کانادا، برای دانشجویانی طراحی شده است که می خواهند وارد بازار تجاری طراحی لباس شوند و به صورت تخصصی در بخشی از طراحی لباس و صنعت مد و فشن دخیل باشند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، وقت زیادی را صرف تحقیق و مطالعه در خصوص تاریخ مد یا تئوری های طراحی می کنند و دوره هایی مانند طراحی با رایانه به صورت پیشرفته تر آموزش داده می شود.

اکثر برنامه های کارشناسی ارشد طراحی لباس در کانادا رقابتی هستند و ممکن است شامل مواردی همچون توصیه نامه، انگیزه نامه، نمرات GRE، نمونه کارها، رزومه کاری قوی و … باشد.

درباره کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر بخوانید.

تحصیل دکتری رشته طراحی لباس در کانادا

از آنجایی که امروزه صنعت مد رو به پیشرفت روز افزونی رفته است، تعداد داوطلبانی که قصد تحصیل در بالاترین درجه طراحی لباس را دارند نیز افزایش یافت. فارغ التحصیلان مقطع دکترای طراحی لباس در کانادا، با دید بازتر و حرفه ای تری لباس طراحی می کنند و به بازار عرضه می کنند.

مطالعات و تحقیقاتی که در رشته طراحی لباس در مقطع دکترا انجام می شود، حول محور موضوعاتی مانند مطالعات مد، تکنیک های توسعه مد، ساخت لباس، طراحی مد، کارآفرینی در حوزه مد، تاریخچه طراحی لباس، بازاریابی و تجارت و روش های تحقیقاتی در خصوص تکنیک های صنعت مد و پوشاک است.

بیشتر بخوانید: تحصیل دکتری در کانادا

مراحل اخذ پذیرش در رشته طراحی لباس در کانادا

 • انتخاب دانشگاه متناسب با شرایط‌تان در رشته طراحی لباس

 • پر کردن فرم پذیرش آنلاین در سایت دانشگاه

 • مطالعه شرایط تحصیلی در وب سایت دانشگاه مورد نظر

 • ارسال مدارک مورد نیاز

 • انتظار برای بررسی مدارک

 • انجام اقدامات لازم برای مهاجرت

بهترین دانشگاه های کانادا در رشته طراحی لباس

دانشگاه رایرسون، دانشکده مد

 • موقعیت: تورنتو، انتاریو
 • برنامه: لیسانس طراحی، طراحی مد، لیسانس طراحی و ارتباطات مد، کارشناسی ارشد هنر
 • مدت برنامه:
  • کارشناسی: ۴ ساله و به صورت تمام وقت
  • کارشناسی ارشد: ۲ ساله و به صورت تمام وقت
 • الزامات ثبت نام: ارسال نمونه کارها در حوزه طراحی لباس، رزومه، چاپ یک مقاله کوتاه
 • توضیحات: این دانشگاه که در سال ۱۹۴۸ تاسیس شد، به دانشجویان فرصتی می دهد تا با متخصصین مد از سراسر جهان ملاقات داشته باشند. دانشجویان مهارت هایی را کسب می کنند که در آینده بتوانند در حوزه طراحی لباس مشغول به کار شوند.

طبق مجله CEOWORLD دانشگاه رایرسون – دانشکده مد در بین بهترین دانشکده های مد جهان برای سال 2020 در رتبه 26 جهانی قرار گرفته است. دانشگاه رایرسون یکی دیگر از موسسات آموزش عالی است که در مرکز شهر تورنتو واقع شده است. این دانشگاه بیش از 45000 دانشجو متعلق به بیش از 145 کشور جهان را در خود جای داده و برنامه های کارشناسی مربوط به صنعت را در زمینه هایی مانند هنر، علوم، طراحی، مهندسی، طراحی معماری و غیره به آنها ارائه می دهد.

 • شهریه دانشگاه: 27462 دلار (4 سال لیسانس) و 30707 دلار (کارشناسی ارشد هنر) بسته به دوره ثبت شده.

کالج جورن براون

 • موقعیت: تورنتو، انتاریو
 • برنامه: برنامه تجارت صنعت مد، برنامه مدیریت مد، برنامه های طراحی و تکنیک های مد و برنامه توسعه و مدیریت بین المللی مد
 • مدت برنامه:
  • برنامه بین المللی توسعه و مدیریت مد: ۱ سال
  • برنامه های دیگر: ۲ سال
 • الزامات ثبت نام: توصیه نامه تحصیلی، انگیزه نامه، رزومه، ارسال نمونه کار
 •  توضیحات: طبق مجله CEOWORLD، کالج جورج براون کانادا در بین بهترین دانشکده های مد جهان برای سال 2020 در رتبه 59 جهانی قرار گرفت. کالج جورج براون که در مرکز شهر تورنتو واقع شده است ، یک موسسه آموزشی است که بیش از 160 گزینه تحصیل را در همه مقاطع، از جمله مقاطع تحصیلات تکمیلی، تحصیلات تکمیلی، دیپلم و گواهی ارائه می دهد. این دانشگاه به دلیل موقعیت خوب آن، به دانشجویان اجازه می دهد در طول دوره تحصیلی با کارفرمایان برتر کار کنند. نرخ فارغ التحصیلی دانشجویان از این دانشگاه، ۸۴ درصد بیان شده است.
 • شهریه دانشگاه: 3،498.00 دلار (توسعه مد بین المللی) و 7000 تا 7300 دلار برای برنامه سه ساله دیگر.

کالج لاسال

 • موقعیت: مونترال، کبک
 • برنامه: طراحی مد و بازاریابی مد
 • مدت برنامه: هر دو برنامه بالا به صورت ۳ ساله هستند با این حال دانشجویان می توانند برنامه را در مدت ۲ سال به صورت فشرده به اتمام برسانند.
 • الزامات ثبت نام: رزومه کاری خوب، توصیه نامه، انگیزه نامه، معدل بالا در دوره تحصیلی قبلی
 •  توضیحات: کالج لاسال با چندین برند مشهور مد و شرکت معتبر در سراسر جهان همکاری دارد. بنابراین، دانشجویان این رشته، این فرصت را پیدا می کنند که برای لباس های این برندها طراحی کنند. طبق مجله CEOWORLD، کالج Lasalle در بین بهترین دانشکده های مد جهان برای سال 2020 در رتبه 66 جهانی قرار گرفته است.
 • شهریه دانشگاه:
  • برای برنامه طراحی مد 42108 دلار
  • برای برنامه بازاریابی مد 40272 دلار
  • 28964 دلار برای برنامه فشرده طراحی مد
  • 27704 دلار برای برنامه فشرده بازاریابی مد

دانشکده طراحی ویلسون دانشگاه پلی تکنیک کوآنتلن

 • موقعیت: ریچموند، بریتیش کلمبیا
 • برنامه: لیسانس طراحی – مد و فناوری و مدرک بازاریابی مد
 • مدت برنامه:
  • لیسانس طراحی – مد و فناوری: 4 سال
  • مدرک بازاریابی مد: 2 سال
 • الزامات ثبت نام: توصیه نامه، انگیزه نامه، ارسال نمرات مقطع قبلی تحصیلی، ارسال نمونه کارهای عملی
 •  توضیحات: دانشجویان در این دانشگاه، مهارت های لازم برای کسب و کار، ارتباطات، مد و بازاریابی را برای موفقیت در صنعت مد می آموزند. بر اساس مجله CEOWORLD، دانشکده طراحی ویلسون در دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن در رتبه 111 جهانی در بین بهترین مدارس مد جهان برای سال 2020 قرار گرفته است.
 • شهریه دانشگاه: هزینه در هر دوره برای کل برنامه نیست. هزینه یک دوره سه واحدی حدود 350 دلار است.

کالج سنکای کانادا

 • موقعیت: تورنتو، انتاریو
 • برنامه: مطالعات مد، تجارت مد، هنرهای مد و مدیریت تجارت مد
 • مدت برنامه:
  • مطالعات مد: 8 ماه
  • تجارت مد: 2 سال
  • هنرهای مد: 3 سال
  • مدیریت تجارت مد: 3 سال
 • الزامات ثبت نام: توصیه نامه، انگیزه نامه، نمرات مقطع قبلی، نمونه کار
 • توضیحات: این دانشگاه، کلیه جنبه های عملی رشته طراحی لباس را بر اساس ساختارهای حرفه ای و بر پایه تحقیقات به دانشجویان آموزش می دهد. طبق مجله CEOWORLD، کالج سنکا در میان بهترین مدارس مد جهان برای سال 2020 در رتبه 112 جهانی قرار گرفت.

موسسه طراحی مد ریچارد رابینسون

 • موقعیت: اتاوا، انتاریو
 • برنامه: برنامه طراحی مد، برنامه طراحی لباس زنانه، طراحی لباس زیر زنانه و برنامه های کوتاه مدت مانند طراحی لباس کوتاه، بازاریابی و ساخت الگو و پارچه
 • مدت برنامه:
  • برنامه طراحی مد: ۲ سال
  • برنامه طراحی لباس زنانه: ۲ سال
  • برنامه های کوتاه مدت هر کدام ۴ ماه
 • الزامات ثبت نام : دانش پایه خیاطی، دیپلم دبیرستان
 •  توضیحات: براساس مجله CEOWORLD، آکادمی طراحی مد Richard Robinson در رتبه 113 جهانی در میان بهترین دانشکده های مد جهان برای سال 2020 قرار گرفته است.

 کالج فانشاو

 • موقعیت: لندن کانادا، انتاریو
 • برنامه: طراحی مد و تجارت مد
 • مدت برنامه:
  • طراحی مد: ۳ سال
  • تجارت مد ۲ سال
 • الزامات ثبت نام: ارسال نمونه کارهای طراحی لباس، رزومه قوی، مدرک دبیرستان
 •  توضیحات: این کالج، کلیه مهارت های لازم را برای طراحی لباس در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. طبق مجله CEOWORLD، کالج Fanshawe در بین بهترین مدارس مد جهان برای سال 2020 در رتبه 114 جهانی قرار گرفته سات.
 • از ویژگی های بسیار مهم این کالج در خصوص آموزش رشته طراحی لباس، همراهی بسیار زیادی دانشجویان و اساتید دانشگاه برای طراحی لباس های مختلف است.
 • شهریه دانشگاه:
  • 8806 دلار برای برنامه Fashion Merchandising
  • 14037 دلار برای برنامه Fashion Design

کالج هامبر

 • موقعیت: 3 پردیس در تورنتو، انتاریو:
  • پردیس Lakeshore
  • پردیس شمالی
  • پردیس Orangeville
 • برنامه: مدیریت مد و تبلیغات، هنرهای مد و لیسانس بازرگانی – مدیریت مد
 • مدت برنامه:
  • مدیریت مد و تبلیغات: 1 سال
  • هنرهای مد: 2 سال
  • لیسانس بازرگانی: 4 سال
 • الزامات ثبت نام: نمرات بالا در دروس مربوط به طراحی لباس، دیپلم دبیرستان
 •  توضیحات: برنامه مدیریت مد و تبلغات این کالج به عنوان یکی از پردرآمدترین رشته های موجود بعد از فارغ التحصیلی شناخته شده است که رشته بسیار محبوب و پر طرفداری نیز به شمار می رود. طبق مجله CEOWORLD کالج هامبر در بین بهترین مدارس مد جهان برای سال 2020 در رتبه 115 جهانی قرار گرفته است.
 • شهریه دانشگاه:
  • 5349 دلار (مدیریت مد)
  • 7370 دلار (مد هنر)
  • 27485 دلار (لیسانس بازرگانی)

دانشگاه آلبرتا

توضیحات: دانشگاه آلبرتا که یک دانشگاه مشهور در جهان به شمار می رود، همواره در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر در جهان قرار گرفته است. این دانشگاه از بیش از ۱۰۰ کشور جهان دانشجویان بین المللی را در رشته های مختلف از جمله رشته طراحی لباس به خود جذب می کند.

این دانشگاه خوابگاه هایی را هم در داخل پردیس دانشگاه و هم در خارج از پردیس دانشگاه برای دانشجویان در نظر گرفته است. دانشگاه آلبرتا هر سال بیش از ۵۰۰ میلیون بودجه تحقیقاتی در نظر گرفته است. بر اساس مجله CEOWORLD، مدیریت تجارت مد در دانشگاه آلبرتا در بین بهترین مدارس مد جهان برای سال 2020 در رتبه 117 جهانی قرار گرفت.

دانشکده هنر و طراحی سنت کلر

توضیحات: این دانشگاه که از سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است، یک دانشگاه عمومی است که بیش از ۸۵۰۰ دانشجو در سه پردیس دانشگاهی خود دارد. طبق مجله CEOWORLD ، دانشکده رسانه، هنر و طراحی در کالج سنت کلیر در بین بهترین مدارس مد جهان برای سال 2020 در رتبه 118 جهانی قرار گرفته است.

ارزان ترین دانشکده های مد و طراحی لباس در کانادا

 • کالج شریدان: 4،958 دلار – 17،799 دلار (برنامه کامل)
 • کالج سنکا: 1،510.00 دلار – 6،795.00 دلار در هر ترم
 • کالج فنشاو: 2،312.21 دلار – 8،887.94 دلار در هر ترم
 • آکادمی طراحی: 385 دلار در هر ساعت اعتبار
 • آکادمی طراحی مد ریچارد رابینسون: 6500 تا 12000 دلار برای برنامه کامل

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

در تراست بخوانید: ارزان‌ ترین دانشگاه‌ های کانادا

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا

مهارتتوضیحات
مهارت های تجارییک طراح لباس موفق کسی است که بتواند طرح های خود را به بازار عرضه کند به گونه ای که از نظر تجارت و کسب و کار موفق باشد.
مهارت های ارتباطییک طراح مد یا طراح لباس باید بتواند نیازهای مشتریان را بشناسد و بتواند با مشورت دیگر همکاران خود طرح مورد نظر مشتریان را ایجاد کند.
روحیه رقابتیطراحان لباس باید همواره از رقبای خود در زمینه طراحی مد یک گام جلوتر باشند تا احتمال موفقیت آن ها بیشتر شود.
خلاقیتطراحان لباس باید خلاقیت بالایی داشته باشند تا بتوانند متناسب با عوامل اجتماعی و فرهنگی جوامع، طرح های جدیدی ایجاد کنند.
مهارت های خیاطیاگر چه رشته خباطی و طراحی از یکدیگر مجزا است اما طراحانی که بتوانند طرح و ایده های خود را نیز در عمل به کار بگیرند موفقیت بیشتری خواهند داشت.
همکاری با اعضای تیماز دیگر ویژگی های طراحان لباس، مهارت برقراری ارتباط و همکاری با دیگر اعضای تیم برای انجام پروژه طراحی های لباس است.
آگاهی از آخرین مد روزاز آنجایی که پوشاک و لباس ها تحت تاثیر جوامع و فرهنگ های مختلف می تواند متفاوت باشد، اطلاعات طراحان لباس در حوزه مد همیشه باید به روز باشد.
تجسم قویطراحان لباس باید بتوانند طرحی که مد نظرشان است را به صورت ذهنی تجسم کنند تا ببینند طرح آن ها در واقعیت به عمل در می آید یا نه.
مهارت های رایانه ایطراحان مد باید بدانند که چگونه از برنامه های مخصوص طراحی برای طراحی لباس ها استفاده کنند و با هرگونه نرم افزار ویرایش گرافیک که می تواند به آنها در بهبود طراحی کمک کند، آشنا باشند.
تصمیم گیریطراحان لباس باید بتوانند نسبت به موقعیت های مختلف طرح و ایده مخصوص متناسب با هدف پروژه را انتخاب کنند و بتوانند تصمیم گیری مناسبی داشته باشند.
جزئیات گراییطراحان مد باید بتوانند در رنگ های مختلف و طرح های مختلف جزئیات گرا باشند و به جزئیات توجه کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

عوامل موفقیت آمیز در مشاغل طراحی لباس در کانادا

 • آشنایی کامل با حوزه علاقه مندی خود در طراحی لباس
 • به خود مغرور نشوید و نظرات سایرین را نیز گوش دهید.
 • به مشتریان خود احترام بگذارید و لباس مد نظر خودشان را طراحی کنید.
 • از رقبای خود الهام بگیرید اما طرح های آن ها را کپی نکنید.
 • قبل از شروع طراحی، مهارت های خود را به اندازه کافی بالا ببرید.
 • اطلاعات کافی در خصوص تجارت مد داشته باشید.
 • با کلیه مشاغل مربوط به طراحی لباس آشنا باشید.
 • به جنبه اقتصادی طراحی لباس توجه کنید.
 • سبک طراحی مخصوص خود را داشته باشید.

برای مشاهده جزئیات موارد ذکر شده در بالا، روی این لینک کلیک کنید.

مزایای تحصیل طراحی لباس در کانادا

چشم انداز شغلی خوب و درآمد بالای طراحی لباس

امروزه رشته طراحی لباس یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان از جمله کشور کانادا به شمار می رود. هر ساله، صنعت مد جدید و جدیدتر می شود و طبیعتا جوامع به طراحانی خلاق و حرفه ای برای مد و فشن نیاز دارد. چشم انداز شغلی این رشته و شغل در کانادا به صورت عالی معرفی شده است به گونه ای که درصد بیکاری در این رشته در کانادا تقریبا بسیار پایین است.

گرایش های متعدد طراحی لباس در کانادا

رشته طراحی لباس خود به گرایش های متعددی تقسیم می شود که بیشتر دانشگاه های کانادا این گرایش ها را آموزش می دهند. افراد و علاقه مندان به تحصیل در این رشته ها، اولا با توجه به موضوع و گرایشی که خود علاقه به تحصیل در آن را دارند، ثانیا بر اساس نیاز جامعه به آن گرایش، انتخاب می کنند که در کدام رشته تحصیل کنند.

انعطاف پذیری رشته طراحی لباس در کانادا

اگر چه به روز بودن اطلاعات طراحان لباس اصلی ترین عامل موفقیت آن ها است اما صرفا داشتن مدرک طراحی لباس نمی تواند منجر به اشتغال آن ها شود به همین علت دانشگاه هایی که در کانادا رشته طراحی لباس را آموزش می دهند، با به کار گیری قوه تخیل افراد، آن ها را برای ورود به این رشته کمک می کنند.

برخی از دانشگاه های کانادا دوره های مخصوص طراحی به کمک رایانه را نیز در اختیار دانشجویان طراحی لباس خود قرار داده اند تا بتوانند طراحی های دقیق تری با استفاده از رایانه داشته باشند.

تنوع در حوزه های کاری رشته طراحی لباس

رشته طراحی لباس به گونه ای که فرد می تواند در حوزه ها و بخش های مختلفی در استان های کانادا مانند شرکت های پوشاک، شرکت های طراحی، تولید کنندگان و عمده فروشان کار کند.

امکان کار با حداقل آموزش آکادمیک

نکته قابل توجه در رشته طراحی لباس این است که رشته طراحی مد در کانادا افراد با تحصیلات پایین تر مانند فوق دیپلم و لیسانس می توانند شغل دلخواه خود را داشته باشند و بیشتر روی خلاقیت خود تمرکز می کنند تا روی وقت گذاشتن برای ادامه تحصیلات.

بازار کار رشته طراحی لباس در کانادا

بازار کار رشته طراحی لباس در کانادا به صورت عالی توصیف شده است چرا که افراد می توانند با پشتکار خود و خلاقیت، به موفقیت برسند. هر چه اطلاعات فرد در رشته طراحی لباس بیشتر باشد و توانمدی های بیشتری در این رشته داشته باشد، بیشتر موفق خواهد شد.

به صورت کلی، رشته طراحی لباس جزء مشاغل بسیار پردرآمد در بسیاری از کشورها به شمار می رود و این رشته در کانادا نیز محبوبیت زیادی دارد. به همین علت نرخ بیکاری در این رشته در کانادا پایین است.

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

وظایف شغلی رشته طراحی لباس در کانادا

 • تولید طرح ها به صورت دستی یا با استفاده از رایانه
 • آشنایی کامل با انواع پارچه و رنگ ها به منظور به کارگیری آن ها در طراحی لباس
 • تجزیه و تحلیل طرح ها از دیدگاه فنی که می تواند شامل تولید و ایجاد مشخصات باشد.
 • تطبیق طرح های موجود برای تولید انبوه لباس ها
 • تعامل با مدیران فروش برای بحث در مورد ایده های آینده برای طراحی.
 • شناسایی بازار هدف برای طراحی بر اساس معیارهایی مانند سن، جنسیت و وضعیت اقتصادی – اجتماعی

درآمد طراحان لباس در کانادا

طراحان لباس در کانادا به طور میانگین ۲۳.۷۲ دلار در ساعت درآمد دارند اما این رقم نسبت به عوامل مختلفی مانند استانی که فرد در آن کار می کند، شرکت مورد نظر، بودجه شرکت، میزان ساعات کاری و اضافه کاری فرد متفاوت است.

برخی از درآمدهای استان های کانادا در خصوص رشته طراحی لباس

 • ونکوور، بریتیش کلمبیا: ۲۹.۰۹ دلار در ساعت
 • ویکتوریا، بریتیش کلمبیا: ۲۵.۰۰ دلار در ساعت
 • سوری، بریتیش کلمبیا: ۲۴.۶۱ دلار در ساعت
 • ادمونتون: ۱۹۶۷ دلار در ساعت
 • مارخام: ۱۷.۸۵ دلار در ساعت

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، روی این لینک کلیک کنید.

روش های مهاجرت به کانادا به عنوان طراح لباس

آشنایی با سیستم اکسپرس انتری کانادا

سیستم اکسپرس انتری کانادا که از سال ۲۰۱۵ در کانادا راه اندازی شده است، یکی از معتبرترین روش های مهاجرتی برای مشاغل مختلف از جمله رشته طراحی لباس به شمار می رود. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که افراد بر اساس توانمندی ها و مهارت هایی که دارند امتیاز می گیرند و هرکس امتیاز بالاتری داشته باشد می تواند به عنوان طراح لباس به کانادا مهاجرت کند. سیستم اکسپرس انتری، متقاضیان را بر اساس فاکتورهایی می سنجد که به هر کدام از این فاکتورها امتیاز خاصی می دهد.

این فاکتورها عبارت اند از:

 • تجربه کار کانادایی
 • سن
 • میزان تحصیلات شما (در اینجا رشته طراحی لباس)
 • تجربه کاری در رشته طراحی لباس (چه در کانادا چه در کشور خودتان)
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی

هر کدام از فاکتورهای بالا امتیازهایی دارند که فرد با کسب امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ واجد شرایط ورود به سیستم اکسپرس انتری می شوند. این امتیاز برای پذیرش در کانادا لازم است اما کافی نیست. هر چه فرد شرایط بهتری داشته باشد امتیاز او بالاتر رفته و شانس او در پذیرش بیشتر می شود.

به عنوان مثال فردی با داشتن ۱ یا ۲ سال سابقه کاری واجد شرایط پذیرش در سیستم اکسپرس انتری است اما فردی با داشتن ۵ سال سابقه کاری در طراحی لباس، امتیاز بیشتری برای حضور در سیستم اکسپرس انتری پیدا خواهد کرد.

متقاضیان با ساخت یک پروفایل در سیستم اکسپرس انتری کانادا کلیه اطلاعات خواسته شده از آن ها را پر می کنند و توانمندی های خود را ارائه می دهند. پس از اینکه پروفایل آن ها بررسی شد، تقریبا دو هفته یک بار، به متقاضیانی که امتیازات بالاتری دارند، دعوت نامه ارسال می کنند تا در مدت ۶۰ روز ادعاهای خود را اثبات کنند و مدارک خود را در سایت آپلود کنند.

مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا طبق برنامه های زیر اتفاق می افتند:

در ادامه به توضیحاتی در خصوص این روش های مهاجرتی می پردازیم.

برنامه مهاجرت استانی کانادا

هر کدام از استان های کانادا در بخش های مختلفی از مشاغل و حرفه های خود که دچار کمبود نیرو شود، نیروی های خود را از طریق سیستم اکسپرس انتری به صورت مستقیم انتخاب می کنند. به عنوان مثال استان هایی که دچار کمبود طراح لباس در استان خود هستند، متقاضیان مهاجرت به کانادا که پروفایل خود را در این سیستم پر کرده اند شناسایی کرده و برای آن ها دعوت نامه می فرستند.

متقاضیانی که موفق می شوند از این طریق پذیرش بگیرند، ۶۰۰ امتیاز بیشتر می گیرند و دعوت نامه دریافت می کنند.

در زیر به شرایط کلی استان های مختلف برای پذیرش در شغل مورد نظرتان اشاره می شود:

آلبرتا

برنامه مهاجرتی آلبرتا با نام AINP نیز یکی از روش هایی است که افراد در آن می توانند اقامت کانادا را بصورت دائم بگیرند.

با انتخاب استان آلبرتا برای کار به عنوان طراح لباس، می توانید برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای کانادا بگیرید.

روش های مهاجرتی به استان آلبرتا بیشتر از طریق کارآفرینی در آلبرتا به عنوان طراح لباس، داشتن جاب آفر کانادا از طرف یک کارفرمای معتبر کانادایی و کارگران ماهر است.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آلبرتا ، کار در آلبرتا

ساسکاچوان

برنامه مهاجرتی طراحی لباس (یا سایر مشاغل) به ساسکاچوان که به آن SINP‌ گفته می شود، یکی از روش هایی است که منجر به اخذ اقامت دائم در کانادا می شود.

افرا به طور کلی می توانند از طریق یکی از برنامه های کارگر ماهر بین المللی، کارآفرینان و کشاورزان و تجربه کار در ساسکاچوان به این استان مهاجرت کنند.

افرادی که سابقه کاری طراح لباس در ساسکاچوان داشته باشند به راحتی می توانند از این مسیر مهاجرتی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به ساسکاچوان ، کارآفرینی در ساسکاچوان ، کار در ساسکاچوان

منیتوبا

مهاجرت به استان منیتوبا معمولا از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت به عنوان نیروی متخصص صورت می گیرد.

هر چه تجربه کاری شما در طراحی لباس بیشتر باشد، شانس بالاتری برای پذیرش در این استان را خواهید داشت.

برنامه مهاجرتی استان منیتوبا MPNP‌ نامیده می شود و افراد با داشتن شرایط لازم برای مهاجرت به مانیتوبا قبول می شوند.

بیشتر بخوانید: کارآفرینی در مانیتوبا ، کار در مانیتوبا

نیوفاندلند و لابرادور

داشتن جاب آفر (Job Offer) برای مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور اهمیت زیادی دارد. شما باید بتوانید یک کارفرمای معتبر در حوزه طراحی لباس پیدا کنید و از او پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

برنامه مهاجرتی این استان از طریق سیستم اکسپرس انتری، فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس از این استان و یا نیروی متخصص صورت می گیرد.

برنامه مهاجرتی این استان، مهاجرت خانواده فرد متقاضی را نیز برای این استان فراهم می کند.

بیشتر بخوانید: کار در نیوفاندلند و لابرادور ، کارآفرینی در نیوفاندلند و لابرادور

نیوبرانزویک

نیوبرانزویک به خوبی از افراد متخصص و ماهر در رشته های هنری از جمله طراحی لباس استقبال می کند به همین علت این استان مقصد مناسبی برای مهاجرت فارغ التحصیلان طراحی لباس است.

یکی از شرایط لازم برای مهاجرت به نیوبرانزویک نیز مانند استان نیوفاندلند و لابرادور داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی است.

بیشتر بخوانید: کار در نیوبرانزویک

نوا اسکوشیا

برنامه های مهاجرتی به استان نوا اسکوشیا معمولا از طریق Skill Worker، اکسپرس انتری، سابقه کاری در حوزه طراحی لباس و یا کارآفرینی است.

استان نوا اسکوشیا به خوبی از فارغ التحصیلان بین المللی طراحی لباس استقبال می کند.

درباره مهاجرت به نوا اسکوشیا، کارآفرینی نوا اسکوشیا و کار در نوا اسکوشیا در تراست بخوانید.

یوکان

یوکان مقصد مناسبی برای افرادی است که قصد دارند کسب و کار تازه ای را برای طراحی لباس و حوزه های مربوط به هنر و لباس است.

مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص، از طریق سیستم اکسپرس انتری و از طریق راه اندازی کسب و کار، رایج ترین روش های مهاجرتی این استان به شمار می ورد.

در تراست بخوانید: مهاجرت به یوکان ، کار در یوکان

قلمروهای شمالی غربی کانادا

نکته قابل توجه در خصوص پذیرش مهاجران در این استان، در نظر گرفتن مصاحبه حضوری برای متقاضیان است. یعنی افراد ی که توانسته اند پذیرش این استان را بگیرند برای مصاحبه حضوری نیز باید به این استان بروند.

طراحان لباس با چندین سال کار کردن با اثبات توانمدی های خود می توانند اقامت دائم بگیرند.

این استان مقصد مناسبی برای راه اندازی کسب و کارهای مختلف از جمله طراحی لباس است.

انتاریو

کارآفرینان، صاحبان برند های لباس و طراحی لباس، افراد ماهر و فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس، شرایط بسیار خوبی را برای پذیرش در این استان خواهند داشت.

راه اندازی کسب و کاری تازه در حوزه طراحی لباس، داشتن جاب آفر و مهاجرت از طریق اکسپرس انتری، از روش های بسیار معمول برای مهاجرت به آنتاریو به شمار می رود.

جزیره پرنس ادوارد

برای مهاجرت به پرنس ادوارد باید بتوانید گواهی انتخاب استانی جزیره پرنس ادوارد را کسب کنید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را بگیرید.

برنامه مهاجرتی جزیره پرنس ادوارد به گونه ای است که از مشاغل مربوط به صنعت مد و فشن به خوبی استقبال می کند.

بیشتر بخوانید: کار در پرنس ادوارد

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا به عنوان طراح لباس، روی این لینک کلیک کنید.

نیروی کار متخصص فنی و حرفه ای فدرال

این برنامه مخصوص نیروهای کار فنی و حرفه ای است که به اختصار به آن FSTW گفته می شود. فردی که می خواهد از این طریق مهاجرت کند، باید یک جاب آفر از طرف یک کارفرمای کانادایی داشته باشد، گواهی صلاحیت و تخصص خود را در شغل مورد نظرش در استان دریافت کند و تجربه کاری داشته باشد.

بیشتر بخوانید: ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

کلاس تجربه کانادایی

این برنامه مخصوص افرادی است که سابقه کاری (در اینجا در حوزه طراحی لباس) دارند و واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا به عنوان طراح لباس هستند. این برنامه به اختصار CEC ‌نامیده می شود و لازم تا فرد شرایط خاصی را داشته باشد از جمله:

 • فرد باید ۱ سال سابقه کاری در حوزه مد و فشن یا طراحی لباس داشته باشد.
 • مدرک زبان فرد متقاضی نیز برای پذیرش او در از این طریق اهمیت دارد.

نکته

این برنامه مخصوص استان کبک نیست بنابراین فرد متقاضی از این طریق نباید خواهان زندگی و کار در استان کبک به عنوان طراح لباس باشد.

در تراست بخوانید: ویزای تجربه کانادایی

نیروی کار متخصص فدرال

این برنامه که به FSW ‌شناخته می شود، روش بسیار محبوبی برای متقاضیان طراحی لباس به شمار می رود چرا که افراد می توانند ظرف مدت کوتاهی کارهای مهاجرتی خود را انجام دهند.

متقاضیان مهاجرت از طریق FSW، بر اساس امتیازبندی های فاکتورهایی مانند انطباق پذیری یا سازگاری، تجربه کاری، سن، جاب آفر، میزان تحصیلات در طراحی لباس و مدرک زبان (انگلیسی یا فرانسوی) صورت می گیرد.

برای اینکه واجد شرایط مهاجرت از این طریق باشید باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • حداقل امتیاز ۶۷ از ۱۰۰ را دریافت کنید.
 • مقطع دبیرستان را کامل به اتمام رسانده باشید و مدرک دیپلم داشته باشید.
 • سابقه کاری (حداقل ۱ سال) داشته باشید.
 • مدرک زبان انگلیسی CLB7 برای زبان اول و CLB5‌ برای زبان دوم کسب کرده باشید.

بیشتر بخوانید: ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا

ویزای کار پس از تحصیل

دانشجویانی که فارغ التحصیل رشته های مختلف از جمله رشته طراحی لباس در کانادا هستند، می توانند از طریق تجربه کار کانادایی بعد از مدتی، اقامت دائم خود را بگیرند. دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود، درخواست ویزای کار پس از تحصیل در کانادا می دهند و با اخذ یک مجوز ۳ ساله می توانند به مدت ۳ سال در کانادا کار کنند.

توجه داشته باشید که دوره تحصیلی طراحی لباسی که در کانادا گذرانده اید نباید کمتر از ۸ ماه باشد تا واجد شرایط اخذ ویزای کاری باشید. نکته دیگر این است که فرد باید تحصیلات خود را به صورت تمام وقت و کاملا قانونی گذرانده باشد. درخواست ویزای کار بعد از تحصیل در رشته طراحی لباس به این صورت است که شما تا ۱۸۰ روز بعد از فارغ التحصیلی زمان دارید را برای PGWP درخواست دهید.

درباره تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا بخوانید.

همواره در دسترس هستیم!

برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت به راحتی می‌توانید با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ رایگان بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

رشته طراحی لباس در کانادا چیست؟

یکی از مسیرهای تحصیلی پرطرفدار در بین دانشجویان هنر، ادامه تحصیل رشته طراحی لباس در کشور کانادا است. دانشجویان با تحصیل در این رشته، با نحوه طراحی لباس، ایجاد الگوهای جدید و نیز با خلق طرح های منحصر به فرد از انواع لباس آشنا می شوند. اگر به طراحی علاقه دارید و می خواهید ذوق و هنر خود را در طراحی انواع لباس به نمایش بگذارید، ادامه تحصیل در رشته طراحی مد و لباس در کانادا را به شما پیشنهاد می کنیم.

رشته طراحی لباس در کانادا چگونه تعریف می شود؟

در حقیقت، یکی از رشته های مرتبط با صنعت مد و فشن، رشته طراحی لباس است. طراحی پارچه یکی دیگر از گرایش هایی است که در صنعت مُد، مورد توجه برخی از دانشجویان هنر قرار می گیرد. با توجه به فرصت های بسیار زیادی که برای تحصیل رشته طراحی لباس در کانادا وجود دارد، این رشته در ردیف برترین رشته های طراحی قرار گرفته است.

گرایش های رشته طراحی لباس کدام اند؟

طراحی مد
مطالعه مد
بازاریابی مد
طراحی استایل-استایلینگ
تجارت مد
طراحی لباس بافتنی
طراحی پارچه
مدیریت و بازاریابی مد
طراحی جواهر

رشته طراحی لباس در کانادا چه اهمیتی دارد؟

با در نظرگیری فرصت های فراوانی که برای ادامه تحصیل در کانادا در رشته طراحی لباس وجود دارد، یکی از بهترین انتخاب ها برای ادامه تحصیل در این رشته دانشگاهی، تحصیل در موسسات آموزشی، کالج ها و دانشگاه های کانادا است. به شکلی که، رشته طراحی لباس با استقبال بسیار زیادی در بین جوانان و فعالان صنعت مُد و فشن، مواجه شده است.
به علاوه، رشته طراحی لباس به گونه ای است که فعالان این صنعت، باید همواره محصولات متنوعی را به بازار عرضه کنند. بنابراین تقاضا برای عرضه محصولاتی متفاوت و با کیفیت، یکی از نیازهای اساسی بازار رشته طراحی مُد و لباس در کانادا است.

مزایای تحصیل طراحی لباس در کانادا چیست؟

چشم انداز شغلی خوب و درآمد بالای طراحی لباس
گرایش های متعدد طراحی لباس در کانادا
انعطاف پذیری رشته طراحی لباس در کانادا
تنوع در حوزه های کاری رشته طراحی لباس
امکان کار با حداقل آموزش آکادمیک

چرا تقاضا برای رشته طراحی در کانادا زیاد است؟

نیاز شهروندان کانادایی به تهیه و خرید لباس های جدید در فصل های مختلف سال و نیز، وجود شرکت های مختلف فعال در این صنعت، نیاز به طراحان مُد و لباس در کانادا را بیش از پیش نمایان ساخته است. ذکر این نکته ضروری است که کانادایی ها مردمانی بسیار شاد و اجتماعی هستند. به شکلی که کشور کانادا همواره میزبان جشن های مختلفی در سطح ملی و بین المللی است.
این موضوع نیز یکی دیگر از دلایل افزایش تقاضا برای ارائه طرح های جدید از انواع لباس است. بنابراین، ادامه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا می تواند گزینه ای بسیار جذاب برای دانشجویان ایرانی باشد تا ضمن تحصیل در این کشور، بتوانند خود را برای ورود به بازار کار این رشته نیز آماده کنند.

شرایط تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا چیست؟

ارائه انگیزه نامه
رزومه یا CV
توصیه نامه
پورتفولیو
پرداخت هزینه ارائه درخواست یا اپلیکیشن فی
ذکر این نکته ضروری است که ممکن است مدارک و شرایط مورد نیاز برای پذیرش در دوره های طراحی مد و لباس در کانادا، با توجه به موسسه آموزشی متفاوت باشد. بنابراین، برای دریافت اطلاعات مربوط به هر دوره تحصیلی، می توانید به سایت موسسه آموزشی ارائه دهنده دوره مورد نظر خود مراجعه کنید.

کد مشاغل رشته طراحی لباس در کانادا چیست؟

بر اساس طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)، رشته طراحی لباس در کانادا دارای کد 5243 است. البته فرصت های شغلی دیگری نیز تحت این کد شغلی قرار گرفته اند که طراح لباس، طراح مد و طراح کفش از جمله مشاغلی هستند که با این کد شغلی در کانادا شناخته می شوند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این کد شغلی در سیستم طبقه بندی مشاغل ملی کانادا، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مسیر شغلی رشته طراحی لباس در کانادا چگونه است؟

با تحصیل در یکی از دوره های رشته طراحی لباس در کانادا می توانید مهارت های مورد نیاز برای ورود به صنعت مد و فشن را بدست آورید. فارغ التحصیلان رشته طراحی لباس می توانند در شرکت های بسیار معتبر کانادایی و یا در یکی از شرکت های مشهور بین المللی مشغول به کار شوند. همچنین، دانشجویان علاقه مند به رشته طراحی مد و لباس می توانند بعد از فارغ التحصیلی، کسب وکار خود را راه اندازی کنند و به عنوان یک کارآفرین مشغول به کار شوند.

مهارت های مورد نیاز برای ورود به رشته طراحی لباس چیست؟

قدرت خلاقیت
مهارت های مربوط به خیاطی و کارهای هنری
همکاری با اعضای تیم و توانایی کار گروهی
آگاهی از آخرین مد روز
قدرت تصور و تجسم قوی
توجه به بازار کار
برقراری ارتباط با دیگران
داشتن روحیه رقابتی
مهارت های کامپیوتری
قدرت تصمیم گیری سریع
توجه به جزئیات

هزینه تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل در کانادا به عوامل مختلفی مانند دانشگاه محل تحصیل و دوره تحصیلی، بستگی دارد. به عنوان مثال برای تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا دانشگاه رایرسون و برای سال تحصیلی 2020-2021 میلادی، دانشجویان بین المللی در دوره کارشناسی باید برای سال های اول و دوم تحصیل هزینه ای معادل با 29,113.88 دلار و برای سال های سوم و چهارم تحصیلی هزینه ای برابر با 28,777.88 دلار پرداخت نمایند.
برای مشاهده جزئیات مربوط به هزینه های سال اول تحصیل در این دوره، می توانید به این لینک مراجعه کنید. این در حالی است که برای تحصیل در دوره دیپلم طراحی لباس در کانادا مدرسه فیلم تورنتو، مبلغی حداقل به اندازه 5,745 دلار برای هر ترم تحصیلی در نظر گرفته شده است.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی رشته طراحی لباس در کانادا کدام است؟

یکی از مهمترین شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی، برخورداری از حداقل معدل اعلام شده در شرایط بورسیه مورد نظر است. همچنین برای دریافت برخی دیگر از بورسیه های تحصیلی، نیازی به ارائه درخواست از طرف دانشجویان نیست. چرا که دانشگاه به صورت خودکار بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان در نظر می گیرد.
به عنوان مثال، برای اخذ بورسیه 7 هزار دلاری دانشجویان بین المللی رایرسون (RISS)، نیاز به ارائه درخواست نیست و دانشگاه رایرسون با توجه به شرایط اعلام شده، این بورسیه را به دانشجویان اعطا می کند.

مدت زمان تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا چقدر است؟

عموماَ دوره های کارشناسی رشته طراحی مد و لباس در کانادا دوره هایی 4 ساله و دوره های کارشناسی ارشد، دوره هایی 2 ساله هستند. ذکر این نکته ضروری است که مدت زمان دوره های آموزشی در کالج ها و دانشگاه های کانادا، ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند.

شرایط مورد نیاز برای کار در رشته طراحی لباس در کانادا کدام است؟

برخورداری از یک مدرک دانشگاهی در رشته طراحی لباس در کانادا یا ارائه مدرک از یکی از رشته های مرتبط، ارائه پورتفولیو که نشان دهنده میزان خلاقیت متقاضی است و نیز، آشنایی به نرم افزارهای طراحی، از جمله شرایطی هستند که عموماَ برای ورود به بازار کار رشته طراحی مد و لباس در کانادا مورد توجه قرار می گیرند.

آیا تحصیل در رشته طراحی لباس در کانادا خوب است؟

شما می توانید یکی از پویاترین محیط هایی که برای کسب مهارت و آشنایی با صنعت مد و لباس وجود دارد را در کشور کانادا بیابید. چرا که موسسات آموزشی در کانادا نه تنها از کیفیت بالای آموزشی برخوردار هستند، بلکه با ارائه دوره های عملی می کوشند تا دانشجویان را به خوبی برای ورود به بازار کار این رشته نیز آماده کنند.
برخی از معتبرترین شرکت های کانادایی و بین المللی که در صنعت مد و لباس مشغول به فعالیت هستند نیز، در کشور کانادا قرار دارند. در نتیجه، دانشجویان فرصت گذراندن دوره های کارآموزی و یا استخدام در بهترین شرکت های فعال در رشته طراحی لباس در کانادا را خواهند داشت.

آیا دانشجویان رشته طراحی لباس در کانادا اجازه کار همزمان با تحصیل را دارند؟

دانشجویان در کانادا می توانند همزمان با تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند. به علاوه در زمان تعطیلات نیز، دانشجویان می توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. برای آگاهی از جزئیات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

آیا تقاضا برای رشته طراحی لباس در کانادا وجود دارد؟

امروزه با وجود تنوع نژادی و فرهنگی و نیز برپایی جشن های مختلف در کشور کانادا، ارائه طرح های نو و اصیل در زمینه مد و لباس به یکی از نیازهای جامعه کانادا تبدیل شده است. به علاوه، وجود برندهای مطرح جهان که در صنعت مد و لباس در کانادا مشغول به فعالیت هستند نیز، دلیل دیگری برای وجود فرصت های شغلی مناسب در کشور کانادا است.

درآمد رشته طراحی لباس در کانادا چقدر است؟

متوسط درآمد یک طراح لباس در کشور کانادا برابر با 53,816 دلار کانادا در سال است.