رشته زبان‌ شناسی در کانادا

رشته زبان‌ شناسی در کانادا
مواردتوضیحات
کد شغلی رشته زبان‌شناسی در کاناداNOC 4169
میانگین درآمد فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادابین ۷۹ هزار و ۸۰۰ تا ۲۲۹ هزار دلار در سال
گرایش‌های رشته زبان‌شناسی در کانادامعناشناسی
زبان‌شناسی اجتماعی
تحلیل گفتمان
دستور زبان
روانشناسی زبان
صداهای گفتاری
آواشناسی
بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل رشته زبان‌شناسیدانشگاه تورنتو
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مک گیل
دانشگاه مونترال
دانشگاه اتاوا
پردرآمدترین مشاغل در رشته زبان‌شناسیمترجم
آدیولوژیست
معلم یا دبیر
مترجم زبان اشاره انگلیسی
آسیب‌شناس زبان گفتار
استاد دانشگاه

در مورد رشته زبان‌ شناسی در کانادا

یک‌زبان‌شناس، با مطالعات گسترده، عناصر زبان مانند صداها و ساختار کلمات را بررسی می‌کند. دانشجویان این رشته، در مورد نحوه تکامل زبان‌ها و مقایسه زبان‌های مختلف مطالعه و تحقیق می‌کنند. رشته‌های زبان‌شناسی دارای طیف وسیعی از گزینه‌های شغلی هستند که فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند انتخاب کنند. از بازیگری و اجرا یا کار در حوزه انتشارات گرفته تا تدریس یا ترجمه، همه جزو گزینه‌های شغلی برای فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی هستند.

زبان‌شناسی یک موضوع علمی است، به این معنی که گرایش‌های آن نقش پرسشگر دارند و فرضیه‌های مربوط به زبان را آزمایش می‌کنند. دانشجویان این رشته ممکن است بر نقش زبان در جامعه یا نحوه یادگیری متفاوت کودکان و بزرگ‌سالان تمرکز کنند. گرایش‌های زبان‌شناسی، قسمت‌های ساختاری زبان مانند آوا، نحو، معناشناسی و دستور زبان را مطالعه می‌کنند. آواشناسی به صداها و نحو به جملات اشاره می‌کند. معناشناسی مطالعه معنی، مانند معانی کلمات است و دستور زبان نیز بر طبقه‌بندی کلمات و نحوه عملکرد کلمات در یک جمله تمرکز می‌کند.

رشته زبان‌شناسی با رشته‌های زبان خارجی متفاوت است. درحالی‌که گرایش‌های زبان‌های خارجی ممکن است به یک‌زبان توجه کنند، گرایش‌های زبان‌شناسی، قوانین و ساختار بسیاری از زبان‌ها را در غالب یک مجموعه موردمطالعه قرار می‌دهند. بااین‌حال، بسته به برنامه آموزشی که دانشجویان انتخاب می‌کنند، ممکن است گرایش‌های زبان‌شناسی یک یا چند زبان خارجی نیز را به‌عنوان بخشی از دروس خود موردمطالعه قرار دهند.

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته زبان شناسی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

کد مشاغل رشته زبان‌ شناسی در کانادا

در فهرست مشاغل ملی کانادا که هر گروه شغلی را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، افرادی که در حال فعالیت در این حوزه هستند، با کد شغلی NOC 4169 مشخص‌شده‌اند. افرادی که در زمینه مشاغل زبانشناسی فعالیت می‌کنند، باید درباره زبان کنجکاو باشند، به‌ویژه در مورد قوانین حاکم بر زبان و نحوه ارتباط آن با دانش و رفتار.

ازآنجاکه زبان‌شناسی افراد را ملزم می‌کند تا از روش علمی برای تجزیه‌وتحلیل زبان استفاده کنند، مطالعه این علم به تفکر انتقادی قوی و مهارت‌های ارتباطی نیاز دارد. علاوه بر این، زبان‌شناسی به تعامل بین صدا و معنا و چگونگی تغییر زبان بین افراد و موقعیت‌ها نیز می‌پردازد. از همین رو، تحقیق و مطالعه‌ی این رشته برای علاقه‌مندان به زبان بسیار مؤثر و مفید خواهد بود.

گرایش‌ های رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • معناشناسی

به نظر می‌رسد که معنی، واضح‌ترین ویژگی زبان و مبهم‌ترین جنبه برای مطالعه است. واضح بودن آن ازاین‌جهت است که ما از زبان برای برقراری ارتباط با یکدیگر، به‌منظور انتقال مؤثر “منظورمان” استفاده می‌کنیم؛ اما مراحل درک چیزی که به زبان مادری‌مان به ما گفته می‌شود، آن‌قدر سریع و شفاف است که ما نسبت به اصول و دانشی که زیربنای این توانایی ارتباطی را تشکیل می‌دهند، آگاهی چندان زیادی پیدا نمی‌کنیم. سؤالاتی که در زمینه‌ی معناشناسی مطرح می‌شوند، در مطالعه‌ی ساختار زبانی اهمیت بسیار زیادی دارند.

 • زبان‌شناسی اجتماعی

زبان یکی از قوی‌ترین نمادهای رفتار اجتماعی است. در انتقال عادی اطلاعات از طریق زبان، ما از آن برای ارسال پیام‌های اجتماعی حیاتی در مورد اینکه کی هستیم، از کجا آمده‌ایم و با چه کسانی ارتباط داریم استفاده می‌کنیم. مطالعه این علم، به ما آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانیم سوابق، شخصیت و مقاصد خود را صرفاً بر اساس زبان، گویش یا حتی در مواردی با انتخاب یک کلمه قضاوت کنیم. با توجه به نقش اجتماعی زبان، منطقی است که یکی از گرایش‌های رشته زبان‌شناسی باید بر نقش زبان در جامعه متمرکز شود.

 • تحلیل گفتمان

گرایش تحلیل گفتمان، گاهی اوقات با عنوان “تحلیل فراتر ازجمله” نیز شناخته می‌شود؛ بنابراین، ذات این گرایش با انواع تحلیل‌هایی که معمولاً زبان‌شناس‌های مدرن انجام می‌دهند، متفاوت است. زبان‌شناسان مدرن، اجزای کوچک‌تری ازجمله را بررسی می‌کنند که ازاین‌دست می‌توانیم به صداها (آواشناسی و واج‌شناسی)، بخش‌هایی از کلمات (زیبایی‌شناسی)، معنا (معناشناسی) و ترتیب کلمات در جملات (نحو) اشاره‌کنیم. این در حالی است که در رشته‌ی تحلیل گفتمان، اجزای بزرگ جمله و فراتر از آن موردبررسی قرار می‌گیرند تا متن‌ها و نوشته‌های طولانی هم ازنظر زبان‌شناسی، ساختار منسجم و مناسبی پیدا کنند.

 • دستور زبان

اغلب مردم، نقش دستور زبان را فقط مشخص شدن بار مثبت یا منفی جمله می‌دانند؛ اما ازنظر زبان‌شناسان، دستور زبان صرفاً مجموعه‌ای از اصول است که نحوه ترکیب یک جمله را مشخص می‌کند. اگرچه گاهی اوقات ممکن است مردم اعتقاد داشته باشند که برخی از زبان‌ها فاقد دستور زبان و قواعد مشخص گرامری هستند، اما همه‌ی زبان‌ها در دنیا (حتی زبان‌های باستانی) دارای قواعد دستوری مشخصی هستند که ساختار جملات آن‌ها را شکل می‌دهند. بدون وجود دستور زبان، جملات هیچ ساختاری نخواهند داشت و هر بار از کنار هم قرار دادن یک سری کلمات به‌صورت تصادفی، می‌توان معنی متفاوتی برداشت کرد؛ دستور زبان برای جلوگیری از این امر به وجود آمده.

 • روانشناسی زبان

بسیاری از گروه‌های زبان‌شناسی دوره‌ای تحت عنوان “زبان و مغز” یا “زبان و ذهن” ارائه می‌دهند. چنین دوره‌ای، رابطه بین نظریه‌های زبانی و استفاده واقعی از زبان توسط کودکان و بزرگ‌سالان را بررسی می‌کند. یافته‌ها از تحقیقات در زمینه‌های مختلف، ازجمله دوره توسعه زبان، تولید و درک زبان و ماهیت شکست زبان به دلیل آسیب مغزی ارائه‌شده است. این موضوعات نمونه‌هایی ازآنچه در حال حاضر در مورد زبان و ذهن شناخته‌شده است ارائه می‌دهد و بینش‌هایی را در مورد مسائل اصلی در این زمینه از تحقیقات زبانی به دانشجویان این رشته می‌بخشد.

تحصیل در رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌ی زبان‌شناسی در کانادا دارند، باید به‌خوبی تحقیق کنند تا متوجه شوند این رشته در کدام دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و شرایط کلی دانشگاه موردنظر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در آن چیست.
 • رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه، میزان شهریه، زبان تدریس و ارائه به همراه حداقل نمره موردنیاز برای مدرک زبان، مهم‌ترین عوامل در انتخاب دانشگاه موردنظر شما در کانادا به شمار می‌روند.
 • پس از پیدا کردن گزینه‌های احتمالی به‌عنوان دانشگاه خود در آینده، باید در خصوص بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های اعطایی به دانشجویان بین‌المللی تحقیق کنید تا بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های خود در کانادا را کاهش دهید و یا حتی کاملاً جبران کنید.
 • به‌طورکلی، روال اعطای بورسیه یا کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکتری شرایط ساده‌تری دارد، اما دانشجویان نخبه که شرایط تحصیلی عالی داشته باشند، در مقطع کارشناسی هم می‌توانند از بورسیه‌ها بهره‌مند شوند.
 • برای افزایش شانس خود در پذیرش تحصیلی کانادا می‌توانید مدارک زبان معتبری همچون تافل یا آیلتس ارائه دهید.
 • توجه داشته باشید که آیا دانشگاه موردنظر شما برای پذیرش، فقط سوابق تحصیلی را مدنظر قرار می‌دهد و یا دارای آزمون ورودی هم هست.
 • مدارک موردنیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه موردنظر خود را جمع‌آوری و ارسال کنید.
 • مهلت تعیین‌شده برای ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه موردنظرتان را حتماً مدنظر داشته باشید تا اگر مدارکتان دچار نقص یا کمبود شدند، فرصت کافی برای اصلاح و یا ارائه مدارک درخواست شده را در اختیار داشته باشید.
 • برای این‌که قادر به تحصیل در رشته‌ی زبان‌شناسی و یا هر رشته دیگری در کانادا باشید، باید دارای ویزای تحصیلی کانادا هم باشید. مدت‌زمان اعتبار این ویزا، به طول دوره تحصیل شما در کانادا بستگی دارد و مزیت بزرگ آن قابل تمدید بودن آن می‌باشد.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید مدنظر داشته باشید؛ بنابراین، سعی کنید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را به‌صورت جامع و کامل ارائه دهید.
 • داشتن تجربه تألیف مقاله و دستاوردهای علمی بزرگ و معتبر دیگر در ژورنال‌های مهم بین‌المللی می‌توانند شانس شما برای پذیرش در رشته‌ی زبان‌شناسی در کانادا را به‌طور چشمگیری افزایش دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • تکمیل و ثبت فرم پذیرش در وب‌سایت دانشگاه‌های موردنظر
 • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا (برای دوره‌های تحصیلی بیشتر از ۶ ماه)
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه ۲ تا ۳ توصیه‌نامه
 • انگیزه نامه
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات مقطع دبیرستان و دیپلم
 • مدرک زبان معتبر
 • ارائه لیست مقالات چاپ‌شده
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی

بورسیه‌ های تحصیلی رشته زبان‌ شناسی در کانادا

اغلب مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا برای تسهیل شرایط دانشجویان در امر تحصیل در این کشور، بورسیه‌های مختلفی برای آن‌ها در نظر می‌گیرند که معمولاً هر یک از آن‌ها دانشجویان را ملزم به داشتن یا ارائه شرایط خاصی می‌کنند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی در رشته زبان‌شناسی و سایر رشته‌ها در کانادا، تمام هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهند، برخی دیگر، فقط شامل هزینه‌های تحصیلی می‌شوند و برخی از آن‌ها نیز فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان را جبران می‌کنند. این بورسیه‌ها معمولاً شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه‌های تشویقی: دانشجویان نخبه و استعداد درخشان با معدل بالا می‌توانند واجد شرایط این گروه از بورسیه‌های تحصیلی باشند.
 • بورسیه‌های ورودی: دانشجویان سال اولی که جدیدالورود هستند، می‌توانند از این گروه از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA: دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش می‌پردازند و یا سابقه‌ی نگارش مقالات علمی دارند، برای این گروه از بورسیه‌های تحصیلی واجدالشرایط هستند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA:‌ دانشجویانی که در کنار اساتید خود به تدریس برای دانشجویان تازه‌وارد و ترم پایین می‌پردازند، می‌توانند شامل افراد واجدالشرایط برای این بورسیه‌ها باشند.
 • بورسیه‌های کارآموزی:‌ دانشجویانی که به انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تدریس خود تمایل و علاقه دارند، گروه هدف این دسته از بورسیه‌های تحصیلی هستند.

همچنین، لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته زبان‌شناسی و یا سایر رشته‌ها در کانادا این امکان را در اختیاردارند تا در کنار بورسیه‌ها، از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی نیز بهره‌مند شوند.

بورسیه‌هایی که شما واجد شرایط آن هستید

 • findaphd.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های Phd جست‌وجو کنید.
 • findamasters.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های مقطع کارشناسی ارشد جست‌وجو کنید.
 • www.scholarships.com: شما با مراجعه به این مرجع معتبر، می‌توانید با بورسیه‌های به‌روز در دانشگاه‌های سراسر جهان آشنایی پیدا کنید.
 •  scholarshipportal: شما با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید اسکالرشیپ، گرالت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی موجود در دانشگاه‌های سراسر دنیا را پیدا کنید.
 • scholarship-positions: این وب‌سایت جهت استفاده‌ی دانشجویان بین‌المللی در راستای اپلای و جست‌وجو برای یافتن کمک‌هزینه‌های تحصیلی طراحی و پیاده‌سازی شده است.
 • scholarshipscanada.com: این وب‌سایت بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا را به شما معرفی می‌کند.
 • scholarships.universitystudy.ca: این وب‌سایت نیز یک مرجع معتبر و رسمی دیگر برای جست‌وجوی بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا است.
 • idp.com: با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید با واردکردن رشته تحصیلی خود، از بورسیه‌ها و خدمات دانشجویی قابل‌ارائه در دانشگاه‌های کانادا آگاهی پیدا کنید.
 • opportunitydesk: این وب‌سایت شما را با پنج هزار بورسیه تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • wemakescholars.com: این وب‌سایت شما را با بیش از ۱۵۵ بورسیه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • scholars4dev: این وب‌سایت، فهرستی به‌روز و کاملاً جدید از بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های قابل‌ارائه در دانشگاه‌های سراسر دنیا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
 • ProfessionalDoctorates: دانشجویانی که در یکی از رشته‌های حوزه بهداشت و سلامت ازجمله پرستاری و همین‌طور رشته‌های مهمی از قبیل روانشناسی، حقوق، حوزه‌های مهندسی و آموزش تحصیل می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت از پوزیشن های تحصیلی و بورسیه‌های قابل‌ارائه آگاهی پیدا کنند.

تحصیل کارشناسی رشته زبان‌ شناسی در کانادا

زبان‌شناسی مطالعه علمی زبان، ساختار آن و ماهیت ارتباطات انسانی است. زبان‌شناسی در مقطع کارشناسی بر جنبه‌های مختلف آموزشی مانند دستور زبان، نحو، آوا، گویش‌ها، ویژگی‌هایی که در همه زبان‌ها (گروه‌های زبانی) مشترک است و همین‌طور بر تکامل زبان‌ها در طول زمان تمرکز می‌کند؛ بنابراین، دانشجویان این رشته در مقطع کارشناسی تقریباً با هر بخش از زبان‌شناسی به‌طور مختصر و ابتدایی آشنایی پیدا می‌کنند تا در مقاطع بالاتر وارد زمینه‌های تخصصی‌تر شوند و هر یک از زیرمجموعه‌ها را دقیق‌تر مطالعه کنند.

واژه زبان‌شناس می‌تواند هم به افرادی که به چند زبان صحبت می‌کنند و هم به افرادی که زبان‌شناسی می‌خوانند، اطلاق شود. گروه اول با نام پلیگلات (Polyglot) نیز شناخته می‌شوند. زبان و شناخت آن، زبان‌شناسی تاریخی، زبان‌شناسی مقایسه‌ای، اختلالات ارتباطی و سایر موارد، از مهم‌ترین موضوعاتی هستند که در مقطع کارشناسی رشته زبان‌شناسی توجه بسیار زیادی به آن‌ها می‌شود و به‌طور دقیق موردمطالعه قرار می‌گیرند.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان‌ شناسی در کانادا

بسیاری از زبان‌شناسان حرفه‌ای تمایل دارند در یک شاخه از زبان‌شناسی تخصص‌یافته و در زمینه‌های مختلف کار پیدا کنند. برخی از این افراد کار در محیط دانشگاهی یا انجام تحقیقات را انتخاب می‌کنند و برخی دیگر نیز کار با دانشجویان را ترجیح می‌دهند دنبال کنند. سایرین هم در صنعت فناوری شغل مناسبی برای خود پیدا می‌کنند و به شرکت‌های بزرگ در زمینه تشخیص متن و گفتار، پردازش زبان‌های طبیعی و غیره کمک می‌کنند.

همچنین، زبان‌شناسان می‌توانند برای دولت کار کنند یا یک یا چند زبان خارجی را آموزش دهند. مهارت‌های یک‌زبان‌شناس موفق در مقطع کارشناسی ارشد عموماً شامل مهارت‌های ارتباطی، تحلیلی و تحقیق و همچنین، توانایی حل مسئله و تفکر انتقادی می‌شوند. علاوه بر این، زبان‌شناسان حرفه‌ای دارای مهارت‌های مدیریت پروژه و سازمان‌دهی عالی هم هستند. افرادی که موفق به کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان‌شناسی شوند، شانس زیادی برای به دست آوردن موقعیت‌های شغلی پردرآمد دارند.

تحصیل دکتری رشته زبان‌ شناسی در کانادا

دانشگاه‌های کانادا در مقطع دکتری رشته زبان‌شناسی، یک برنامه دکتری دقیق در زبان‌شناسی نظری با استفاده از موضوعاتی از قبیل نحو، واج‌شناسی، آواشناسی، زیبایی‌شناسی و موارد دیگر برای آموزش محققین این رشته ارائه می‌دهند. دانشجویان دکتری رشته زبان‌شناسی در کانادا، عموماً شش‌ترم را در این مقطع سپری می‌کنند و همچنین، دستکم دو پروژه تحقیقاتی مستقل نیز انجام می‌دهند.

افراد که دوره دکتری زبان‌شناسی را سپری می‌کنند، مهارت‌هایی را برای پیگیری انواع مسیرهای شغلی غیردانشگاهی نیز به دست می‌آورند. دانشجویان علاقه‌مند به جنبه‌های محاسباتی زبان‌شناسی ممکن است بر روی تشخیص گفتار، ترکیب گفتار، هوش مصنوعی، پردازش زبان طبیعی یا یادگیری زبان با رایانه کار کنند. دانشجویان علاقه‌مند به آموزش زبان نیز ممکن است زبان انگلیسی را به‌عنوان زبان دوم تدریس کنند یا مطالب آموزشی تهیه کنند، معلم زبان تربیت کنند یا بر روی روش‌های ارزیابی برای آموزش مؤثرتر زبان کار کنند.

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

مراحل اخذ پذیرش در رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • در مورد دانشگاه موردنظر خود برای رشته زبان‌شناسی تحقیق کنید.
 • دانشگاه یا دانشگاه‌هایی که شرایط پذیرش آن‌ها متناسب با شرایط شما هستند را انتخاب کنید.
 • مقطع تحصیلی موردنظرتان برای ادامه تحصیل را انتخاب کنید.
 • تمام اسناد و مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه موردنظرتان که در وب‌سایت آن ذکرشده را تهیه و جمع‌آوری کنید.
 • یک مدرک زبان معتبر (انگلیسی یا فرانسوی) به دست بیاورید (مدارک زبان فرانسوی معتبر برای دانشگاه‌های کانادا Test Can، CAEL، TCF و Can Test هستند و برای زبان انگلیسی هم مدارک TOEFL، IELTS و C1 پیشرفته قابل‌پذیرش هستند).
 • مدارک مقاطع تحصیلی و دانشگاهی قبلی خود به همراه سایر مدارک را تهیه و ترجمه کنید. این مدارک، عموماً عبارت هستند از:
 • مدارک موردنیاز را در وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان آپلود کنید.
 • منتظر باشید تا درخواست پذیرش شما بررسی شود.
 • فرایند اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید و آماده مهاجرت به این کشور شوید.

بهترین دانشگاه‌ های کانادا برای تحصیل رشته زبان‌ شناسی

دانشگاهشهررتبه جهانی
دانشگاه تورنتوتورنتو۲۲
دانشگاه مک گیلمونترال۲۹
دانشگاه بریتیش کلمبیاونکوور۳۱
دانشگاه مونترالمونترال۵۱ تا ۱۰۰
دانشگاه اتاوااتاوا۵۱ تا ۱۰۰
دانشگاه آلبرتاادمونتون۱۰۱ تا ۱۵۰
دانشگاه سایمون فریزربرنابی۱۵۱ تا ۲۰۰
دانشگاه کبککبک۱۵۱ تا ۲۰۰
دانشگاه کنکوردیامونترال۲۰۱ تا ۲۵۰
دانشگاه لاوالکبک۲۰۱ تا ۲۵۰
دانشگاه یورکتورنتو۲۰۱ تا ۲۵۰
دانشگاه وسترن انتاریوانتاریو۲۵۱ تا ۳۰۰

مهارت‌ های مورد نیاز برای تحصیل رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • آموزش دوره‌ها و ارائه سخنرانی در کنفرانس ها، کارگاه ها و سمپوزیوم ها
 • ارزیابی برنامه‌ها
 • تهیه و تولید مواد آموزشی
 • ارائه خدمات مشاوره‌ای به دولت و سایر سازمان‌ها
 • طراحی و توسعه برنامه‌ها
 • انجام مطالعات در مورد منشأ، توسعه و عملکرد جوامع و فرهنگ‌های بشری و تکامل انسان، تغییر ویژگی‌های فیزیکی و توزیع جغرافیایی
 • مطالعه آثار (اشیاء و ساختارها) برای بازسازی زندگی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فکری گذشته
 • مطالعه و تحلیل توزیع فضایی و روابط متقابل الگوهای فیزیکی، بیولوژیکی، فرهنگی و اجتماعی
 • انجام تحقیقات در یک یا چند مرحله یا جنبه‌های فعالیت گذشته انسان و تفسیر و مستندسازی یافته‌ها
 • مطالعه منشأ، ساختار و توسعه زبان‌ها و به‌کارگیری نظریه زبانی در مشکلات آموزش، ترجمه و ارتباطات
 • اداره، اعمال و تفسیر آزمون‌ها، مقیاس‌ها و اقدامات روان‌شناختی
 • انجام و نمره‌گذاری آزمون‌های روانشناسی، زیر نظر روانشناس ثبت‌شده و رسمی
 • توسعه آزمون‌ها، مقیاس‌ها و اقدامات روان‌شناختی
 • مطالعه توسعه، ساختار، الگوهای اجتماعی و روابط متقابل جامعه بشری
 • تجزیه‌وتحلیل اطلاعات
 •  پیش‌بینی نتایج
 •  تحقیق و بررسی
 • مدیریت اطلاعات
 • ارتباط حرفه‌ای

مزایای تحصیل رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • زبان‌شناسی به ما کمک می‌کند تا دنیای خود را بهتر بشناسیم.
 • زبان‌شناسی به ما در توانمندسازی افراد کمک می‌کند.
 • مهارت‌های حل مسئله را بهبود می‌بخشد.
 • توانایی‌های کلامی و زبانی را تقویت می‌کند.
 • عملکرد حافظه (چه کوتاه‌مدت و چه بلندمدت) را بهبود می‌دهد.
 • ظرفیت تفکر خلاقانه را افزایش می‌دهد.
 • دیدگاه و تفکر انتقادی را تقویت می‌کند.
 • باعث تقویت حافظه می‌شود.
 • انعطاف‌پذیری ذهنی را افزایش می‌دهد.
 • نگرش را نسبت به زبان و فرهنگ زبان موردمطالعه بهبود می‌دهد.

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

بازار کار رشته زبان‌ شناسی در کانادا

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری در مشاغل این حوزه در کانادا نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است.

در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی زبان‌شناسی قرار می‌گیرند، مجموعاً به ۸ هزار فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که درعین‌حال انتظار می‌رود که ۷ هزار و ۸۰۰ متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کارگروه شغلی زبان‌شناسی در کانادا در سال‌های آینده نیز همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

وظایف شغلی زبان‌ شناس‌ ها در کانادا

 • انجام مطالعاتی در مورد منشأ، توسعه و عملکرد جوامع و فرهنگ‌های بشری و تکامل انسان، تغییر ویژگی‌های فیزیکی و توزیع جغرافیایی.
 • مطالعه مصنوعات (اشیاء و ساختارها) برای بازسازی زندگی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فکری گذشته.
 • مطالعه و تحلیل توزیع روابط متقابل بین الگوهای فیزیکی، بیولوژیکی، فرهنگی و اجتماعی.
 • انجام تحقیقات در یک یا چند مرحله یا جنبه‌های فعالیت گذشته انسان و تفسیر و مستندسازی یافته‌ها.
 • مطالعه منشأ، ساختار و توسعه زبان‌ها و به‌کارگیری نظریه زبانی در مشکلات آموزش، ترجمه و ارتباطات.
 • انجام تحقیقات در مورد نظریه، منشأ و توسعه روابط متقابل و عملکرد نهادهای سیاسی، جنبش‌های سیاسی و رفتارهای سیاسی فردی.
 • توسعه آزمون‌ها، مقیاس‌ها و معیارهای روان‌شناختی. همچنین، ممکن است این آزمون‌ها، مقیاس‌ها و معیارها را اداره یا اعمال و تفسیر کنند. زبان‌شناس‌ها معمولاً زیر نظر یک روانشناس ثبت‌شده‌ی رسمی آزمایشات روانشناسی زبان را اجرا می‌کنند.
 • مطالعه توسعه، ساختار و الگوهای اجتماعی و روابط متقابل جامعه بشری.
 • در زمینه‌های بسیار تخصصی خاصی مانند علوم اجتماعی و یا علوم انسانی مهارت پیدا می‌کنند. این تخصص می‌تواند در زمینه‌های مختلفی از قبیل graphoanalyst (متخصص خط)، gerontologist (متخصص مشکلات سالخوردگی و پدیده‌های ناشی از آن) criminologist (متخصص مطالعات جرم و جنایت) و یک سری از زمینه‌های دیگر باشند.
 • تخصص زبان‌شناس‌ها معمولاً در یکی از حوزه‌های شغلی آن‌ها نمود پیدا می‌کند.

فرصت‌ های شغلی رشته زبان‌ شناسی در کانادا

 • جغرافی‌دان
 • تاریخ‌شناس
 • زبان‌شناس
 • دانشمند سیاسی
 • جامعه‌شناس
 • انسان‌شناس
 • باستان‌شناس
 • آسیب‌شناس زبان گفتار
 • مترجم
 • مترجم زبان اشاره انگلیسی
 • مشاور
 • آدیولوژیست
 • مدیر تبلیغات
 • فرهنگ‌نویس
 • مدیر بازاریابی
 • مسئول روابط عمومی
 • معلم دبیرستان
 • استان دانشگاه
 • درمانگر گفتار و زبان
 • دستیار آموزشی

درآمد زبان‌ شناس‌ ها در کانادا

فردی که به‌عنوان یک‌زبان‌شناس در کانادا مشغول به فعالیت می‌شود، معمولاً چیزی در حدود ۱۵۱ هزار دلار کانادا در سال درآمد کسب می‌کند. بااین‌حال، بدیهی است که میزان درآمد افراد در این موقعیت شغلی بسیار متغیر است و به عوامل و فاکتورهای مختلف زیادی بستگی دارد؛ اما بررسی‌ها نشان می‌دهند که رنج درآمد افراد در این گروه شغلی بین ۷۹ هزار و ۸۰۰ (پایین‌ترین) تا ۲۲۹ هزار دلار (بالاترین) در سال می‌باشد.

این آمار، میانگین درآمد زبان‌شناس‌ها در کانادا به همراه هزینه‌های محل اقامت، حمل‌ونقل و مزایای دیگر است. درآمد دقیق این گروه شغلی بر اساس شرایط و فاکتورهایی مانند سن، میزان تجربه، سابقه کار، مهارت‌ها و حتی موقعیت مکانی بسیار متغیر است؛ اما شما می‌توانید با مراجعه به این لینک از شرکت‌هایی که بیشترین مبلغ پرداخت حقوق در این گروه شغلی را دارند، اطلاع پیدا کنید.

همچنین، شما می‌توانید با مراجعه به این لینک درآمد زبان‌شناس‌ها در کانادا را بر اساس هر معیار به‌طور جداگانه مشاهده و مقایسه کنید. برخی از معیارهای اشاره‌شده، عبارت هستند از میزان تجربه، تحصیلات، جنیست و معیارهای دیگر. در بخش زیر هم درآمد این گروه شغلی در استان‌های مختلف کانادا به ازای هر ساعت ذکرشده است:

استانحداقل
درآمد
میانگین
درآمد
حداکثر
درآمد
آلبرتا۳۰.۸۴ دلار۴۱.۱۸ دلار۵۵.۰۲ دلار
بریتیش کلمبیا۱۷.۷۵ دلار۳۱.۰۹ دلار۵۲.۱۳ دلار
آنتاریو۲۱ دلار۳۵.۹۰ دلار۶۱.۰۳ دلار
کبک۱۳.۷۵ دلار۳۰.۲۰ دلار۴۷.۸۳ دلار

مشاغل پردرآمد رشته زبان‌ شناسی در کانادا

شغلتوضیحاتمیانگین درآمد
مترجممسلط بودن به چند زبان مختلف، جزو نیازمندی‌های اخذ مدرک در رشته زبان‌شناسی محسوب نمی‌شود؛ اما قابل تصور است که اغلب دانشجویان این رشته، با دانستن بیش از یک‌زبان از این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی با درک قوی از دستور زبان و نحو و همچنین آگاهی از قدرت کلمات، به مترجم‌های حرفه‌ای و عالی آینده تبدیل می‌شوند.۴۴ هزار دلار در سال
مدیر تبلیغاتزبان‌شناسان می‌دانند که زبان چقدر می‌تواند قدرتمند باشد یا اینکه چگونه عبارات یا کلمات مختلف می‌توانند احساسات، افکار و رفتارهای مختلف را تحریک کنند. این دانش به پیشرفت آن‌ها در دنیای تبلیغات کمک بزرگی می‌کند. آن‌ها در این حرفه که با سرعت زیادی در حال رشد است، از آموزش‌های خود برای ایجاد تبلیغات و کمپین‌های تبلیغاتی برای شرکت‌های مختلف استفاده خواهند کرد.۱۲۹ هزار دلار در سال
نویسنده فنیزبان‌شناسی با بسیاری از زمینه‌های مختلف ازجمله جامعه‌شناسی، علوم رایانه، روانشناسی و ارتباطات همپوشانی دارد. درنتیجه، فارغ‌التحصیلان زبان‌شناسی می‌دانند چگونه باید در هنرها و علوم جست‌وجو کنند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات پیچیده فنی را معنا کنند، سپس آن‌ها را به پیام‌های واضح “ترجمه” می‌کنند تا دیگران هم آن‌ها را متوجه شوند. این مهارت منحصربه‌فرد، به زبان‌شناس‌ها اجازه می‌دهد در موقعیت‌های نوشتاری فنی پیشرفت کنند.۷۰ هزار دلار در سال
آدیولوژیستآدیولوژیست ها، متخصص سیستم شنوایی هستند، یعنی گوش و سایر قسمت‌های مربوط به آن. آن‌ها به بیماران کمک می‌کنند تا بر اختلالات تعادل، مشکلات شنوایی و چالش‌های پردازش شنوایی اصلی غلبه کنند. برخی از آن‌ها نیز کارهای تحقیقاتی می‌کنند یا خدمات توان‌بخشی ارائه می‌دهند. گرچه رشته‌های زبان‌شناسی برای ورود به این حرفه نیاز به تحصیلات تکمیلی دارند، اما دانش گفتار و ارتباطات لازم برای موفقیت در آن را در طول یادگیری این رشته به دست می‌آورند.۸۱ هزار دلار در سال
معلم یا دبیردانشجویان زبان‌شناسی در طول تحصیل خود در مورد کسب مهارت‌های زبانی، نحو، آوا، دستور زبان و سایر سیستم‌های مهم زبان آموزش می‌بینند. اکنون‌که به چنین دانش تخصصی دست پیداکرده‌اند، می‌توانند به معلمان زبان فوق‌العاده حرفه‌ای تبدیل شوند. برخی از آن‌ها زبان انگلیسی را در کشورهای غیر انگلیسی‌زبان تدریس می‌کنند و برخی دیگر نیز زبان‌هایی مانند فرانسوی، اسپانیایی، ایتالیایی و یا زبان‌های دیگر را در مدارس کانادا آموزش می‌دهند.۴۶ هزار دلار در سال
مشاورشاید تعجب‌آور باشد، اما در سیستم عدالت کیفری تقاضای زیادی برای زبان‌شناسان وجود دارد. آن‌ها به‌عنوان مشاوران حقوقی، تخصص زبانشناسی قانونی را برای کمک به حل مسائل مختلف ارائه می‌دهند. ممکن است از آن‌ها خواسته شود که نامه‌ها یا سایر شواهد مکتوب را برای علائم جعلی بازرسی کنند، به چالش‌های شناسایی صدا کمک کنند یا مکالمه ضبط‌شده با مجرم را تجزیه‌وتحلیل کنند.۸۴ هزار دلار در سال
مترجم زبان اشاره انگلیسیمترجمان زبان اشاره به افراد ناشنوا یا کم‌شنوا کمک می‌کنند تا از دنیای اطراف خود لذت ببرند. آن‌ها در همه‌جا موردنیاز هستند، از دادگاه‌های حقوقی گرفته تا بیمارستان‌ها و هر موقعیت شغلی دیگری که در این میان قرار می‌گیرد. این حرفه علاوه بر تسلط کامل به حداقل یک‌زبان اشاره، نیاز به عشق به کلمات و آگاهی از تفاوت‌های ظریف ارتباطات دارد.۵۹ هزار دلار در سال
دانشمند دادههوش مصنوعی (AI)، یک حوزه پررونق است و در بانکداری، مراقبت‌های بهداشتی، فناوری و بسیاری صنایع دیگر کاربرد بسیار زیادی پیداکرده است. درنتیجه، تقاضای زیادی برای زبان‌شناسان محاسباتی ماهر وجود دارد. این دانشمندان داده، از تکنیک‌های پردازش زبان طبیعی برای مدل‌سازی ارتباطات انسانی و آموزش رایانه‌ها استفاده می‌کنند تا دستگاه‌ها یا نوآوری‌های جدید بشر “بیشتر شبیه مردم عادی صحبت کنند”.۱۲۲ هزار دلار در سال
آسیب‌شناس زبان گفتارآسیب‌شناسان زبان گفتار به افراد کمک می‌کنند تا بر طیف گسترده‌ای از مسائل ارتباطی غلبه کنند. آن‌ها با بیماران در هر سنی از نوزادان گرفته تا سالمندان کار می‌کنند. آن‌ها مشکلات مربوط به تلفظ و بیان و همچنین، چالش و مشکلات شدیدتر در زمینه شنوایی، خواندن و بیان کلام را درمان می‌کنند.۸۸ هزار دلار در سال
استاد دانشگاهبرای دانشجویان زبان‌شناسی که این مهارت‌ها برایشان کافی نیست، موقعیت‌های دانشگاهی می‌تواند رضایت‌بخش باشند. اساتید زبان‌شناسی در دانشگاه‌ها و کالج‌های سراسر جهان کار می‌کنند، دوره‌هایی را تدریس می‌کنند و در زمینه تخصص خود تحقیق می‌کنند. آن‌ها یافته‌ها و مقالات خود را در مجلات دانشگاهی چاپ می‌کنند، بر دانشجویان تحصیلات تکمیلی نظارت می‌کنند و به دیگران کمک می‌کنند تا عاشق موضوع موردعلاقه خود شوند.۷۷ هزار دلار در سال

همچنین بخوانید: درآمد در کانادا

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان رشته‌ی زبان‌شناسی یا سایر رشته‌ها در کانادا می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن، برای اخذ مجوز یا ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) اقدام نمایند. در این صورت، اجازه خواهند داشت به اقامت خود در کانادا ادامه دهند و مشغول به کار در این کشور شوند. البته، افراد برای به دست آوردن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، باید شرایط خاصی را فراهم کرده باشند.

به‌عنوان‌مثال، دوره تحصیل آن‌ها در کانادا نباید کم‌تر از ۸ ماه طول کشیده باشد و همچنین، باید در یکی از مراکز آموزشی معتبر کانادا فارغ‌التحصیل شده باشند. در این صورت، اجازه‌ی اقامت و کار در کانادا را برای ۳ سال دیگر نیز به دست خواهند آورد. این افراد از زمان فارغ‌التحصیل شدن، ۱۸۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل ثبت کنند.

همچنین بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کار کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

رشته زبان‌شناسی در مورد چیست؟

اگر علاقه‌مند به رشته زبان‌شناسی هستید، احتمالاً از قبل در مورد زمینه‌ای که قصد فعالیت در آن را دارید، تحقیقات خود را انجام داده‌اید. بااین‌حال، هنوز هم افرادی وجود دارند که از شما سؤال می‌کنند “زبان‌شناسی دقیقاً چیست و یک‌زبان‌شناس چه کاری انجام می‌دهد؟” این افراد ممکن است فکر کنند که زبان‌شناسی به معنی این است که شما به زبان‌های زیادی صحبت می کنید (که البته، ممکن است همین‌طور هم باشد)، اما مطالعه در مورد زبان‌شناسی چیزی بسیار فراتر و عمیق تر از این است.
زبان‌شناسی به معنی مطالعه علمی زبان است؛ اما این یک تعریف بسیار کلی از این رشته محسوب می‌شود. بسیاری از موضوعات، زیر مجموعه‌ی زبان‌شناسی هستند و بخشی از آن محسوب می‌شوند. در قلب زبان‌شناسی، درک موارد زیر وجود دارد:
دانش ناخودآگاه انسان در مورد زبان
چگونه کودکان زبان را فرامی‌گیرند.
ساختار زبان به‌طورکلی و زبان‌های خاص
چگونه زبان‌ها از یکدیگر متفاوت هستند.
چگونه زبان بر نحوه تعامل ما با یکدیگر و تفکر در مورد جهان تأثیر می‌گذارد.
وقتی به دنیا آمدید، قادر به برقراری ارتباط با اطرافیانتان از طریق زبان نبودید؛ اما در پنج یا شش‌سالگی می‌توانستید جمله بسازید، شوخی کنید، سؤال بپرسید و غیره. به‌طور خلاصه، شما به یک‌زبان مادری مسلط شده بودید. در طول چند سال اول زندگی خود، شما طیف وسیعی از دانش را در مورد حداقل یک‌زبان جمع‌آوری کرده‌اید و احتمالاً، این کار را با تلاش بسیار و با آگاهی کامل به سرانجام رساندید. اگر در سال‌های بعدی زندگی خود یک‌زبان دیگر را هم آموخته باشید، متوجه شده‌اید که یادگیری زبان مادری هم چندان راحت نبوده است.

آیا زبان‌شناس‌ها زبان‌های زیادی بلد هستند؟

اغلب مردم تصور می‌کنند که یک‌زبان‌شناس چندین و چند زبان مختلف می‌داند و قادر به صحبت کردن به همه‌ی آن زبان‌ها است؛ اما باید بدانید که بسیاری از زبان‌شناسان کار میدانی انجام می‌دهند و شواهد تجربی را جمع‌آوری می‌کنند تا به آن‌ها در درک یک‌زبان خاص یا به‌طورکلی، تعدادی از زبان‌ها کمک کند. آن‌ها با گویندگان زبان‌های مختلف برای کشف الگوهای زبانی، ثبت زبان، جستجوی پایگاه‌های داده (گروه‌ها)، زبان گفتاری و نوشتاری کار می‌کنند و در محیط‌های آزمایشگاهی مانند دانشگاه، آزمایشات طراحی‌شده‌ی دقیقی بر روی کودکان و بزرگ‌سالان انجام می‌دهند.
با این اوصاف، احتمالاً تاکنون متوجه شده‌اید که اگر زبان‌شناس‌ها چندین زبان مختلف را بدانند، بهتر می‌توانند در مورد آن تحقیق و آزمایش کنند، اما در واقع کار یک‌زبان‌شناس، یادگیری اصول زبان است، نه یادگیری زبان‌های مختلف.

گرایش‌های رشته زبان‌شناسی در کانادا چیست؟

صداهای گفتاری
وقتی صحبت می‌کنیم، کلمات را ادا می‌کنیم و زمانی هم که کسی با ما صحبت می‌کند، بازهم کلمات را می‌شنویم. ما هیچ‌وقت در یک گفتمان ساده‌ی روزمره، به این شکل بین – کلمات – وقفه – نمی‌اندازیم، بلکه همه‌ی آن‌ها را پشت سر هم ادا می‌کنیم. باوجوداین، ما هنوز صداهایی را که از کلمات گسسته تشکیل‌شده است می‌شنویم. چرا باید این‌طور باشد؟ یکی از سرنخ‌های احتمالی برای پاسخ به این سؤال، می‌تواند این حقیقت باشد که برای این‌که کلمات را بشنویم، بیان باید به زبانی که می شناسیم ادا شود. اگر گفتار یا بیان به زبانی باشد که نمی دانیم، کلمات را می‌شنویم اما متوجه معنی آن‌ها نمی شویم. به همین ترتیب، هنگامی که ما یک رشته هجاهای بی معنی را می‌شنویم، نمی‌توانیم تشخیص دهیم که از یک یا چند کلمه تشکیل‌شده است؛ بنابراین، دانش زبان بسیار مهم است.
آواشناسی
برای ما، صحبت کردن و گوش دادن به گفتار و کلام بسیار طبیعی است؛ اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه فرایندهایی در ایجاد آواها دخیل هستند؟ این دقیقاً همان چیزی است که زبان‌شناس‌ها در گرایش آواشناسی به آن توجه می‌کنند. هدف گرایش آواشناسی این است که نحوه ی ایجاد صداهای گفتاری به‌طور کاملاً آگاهانه و سیستماتیک موردمطالعه قرار بگیرد و صداهای گفتاری، با یکدیگر مقایسه شوند.
یک نمونه مثال از آواشناسی، مطالعه صداهای مختلف و نحوه ترکیب آن‌ها برای تشکیل گفتار و کلمات می‌باشد؛ مانند کلمه ی pop-up که از دو نمونه حرف P متفاوت تشکیل‌شده است. آواشناسی، به مطالعه تفاوت‌های این دو P می‌پردازد. معناشناسی، زبان‌شناسی اجتماعی، تحلیل گفتمان، دستور زبان و همین‌طور روانشناسی زبان نیز سایر گرایش‌های رشته زبان‌شناسی به شمار می‌روند که در تعداد زیادی از دانشگاه‌های کانادا ارائه و تدریس می‌شوند.

شغل های احتمالی فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا چیست؟

کار در زمینه تحصیل و آموزش
افرادی که دارای سابقه زبان‌شناسی و آموزش هستند، می‌توانند مطالبی را برای گروه‌های جمعیتی مختلف تهیه کنند، ارزیابی انجام دهند، معلم تربیت کنند، روش‌های موثری برای آموزش موضوعات مرتبط با زبان در جوامع خاص پیدا کنند یا از زبان یک جامعه به‌طور مؤثر برای آموزش استفاده کنند. جالب است که بدانید بسیاری از زبان‌شناسان، در آموزش معلمان و تحقیقات آموزشی مشارکت دارند.
آموزش انگلیسی به‌عنوان زبان دوم
اگر تمایل داشته باشید که ESL (انگلیسی به‌عنوان زبان دوم) را در کانادا تدریس کنید، احتمالاً نیاز به فراگیری آموزش‌های بیشتری مانند مدرک Teaching English as a Second or Other Language (TESOL) خواهید داشت. بسیاری از مشاغل حوزه تدریس در کانادا فقط به مدرک کارشناسی نیاز دارند، اما داشتن حداقل برخی از آموزش‌های تخصصی در این زمینه، شما را به یک معلم بسیار مؤثرتر تبدیل می‌کند. زبان‌شناسی می‌تواند دیدگاه بین زبانی ارزشمندی به شما ارائه دهد.
کار در سطح دانشگاهی
اگر مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان‌شناسی دریافت کنید، ممکن است برای گروه‌ها و رشته‌هایی مانند زبان‌شناسی، فلسفه، روانشناسی، علوم گفتار یا ارتباطات، مردم شناسی، زبان انگلیسی و گروه‌هایی که بر روی زبان‌های خارجی خاص متمرکز هستند، تدریس کنید.
کار در صنایع
آموزش در رشته زبان‌شناسی در کانادا می‌تواند شما را در زمینه‌های تشخیص گفتار، ترکیب متن به گفتار، هوش مصنوعی، تحلیل زبان طبیعی، تحقیقات کاربری و یادگیری زبان به واسطه رایانه و سایر زمینه ها به مهارت برساند و زمینه‌ی فعالیت شما در صنایع مختلف کانادا را فراهم کند.
مترجم کتبی یا شفاهی
همه‌جا به مترجمان کتبی و شفاهی ماهر نیاز هست. از دولت ها گرفته تا بیمارستان‌ها و دادگاه ها، همه به مترجم نیاز دارند. برای کار در این گروه شغلی، مهارت بالایی در زبان (های) مربوطه ضروری است و ممکن است آموزش تخصصی اضافی موردنیاز باشد.
آموزش یک‌زبان خارجی
دانش آموزان شما از دانش شما در مورد ساختار زبان و توانایی‌هایتان در مشخص ساختن جنبه‌های خاصی از زبان استفاده خواهند کرد. با توجه به این موضوع، شما باید به زبان موردنظر که قصد آموزش دادن آن را دارید، بسیار مسلط باشید و حتی ممکن است به آموزش‌های اضافی در زمینه آموزش زبان هم نیاز داشته باشید.
کار بر روی مستندات زبان یا انجام کارهای میدانی
برخی از آژانس ها و موسسات به دنبال زبان‌شناس‌ها هستند تا با این گروه از متخصصین زبان به‌منظور مستندسازی، تجزیه‌وتحلیل و احیای زبان‌ها (که بسیاری از آن‌ها در معرض خطر هستند) همکاری کنند. برخی از این سازمان‌ها در زمینه میدانی مرتبط با زبان، ایجاد برنامه‌های سوادآموزی و ترجمه اسناد میراث فرهنگی فعالیت می‌کنند.
کار در صنعت نشر و چاپ به‌عنوان یک نویسنده ماهر و یا ژورنالیست
مهارت‌های کلامی زبان‌شناسان که در طول دوره‌های آموزشی آن‌ها توسعه پیدا می‌کنند، برای موقعیت‌های ویرایش، انتشار و نوشتن کاملاً ایده آل است.
کار در یک سازمان آزمایشی
زبان‌شناسان می‌توانند به تهیه و ارزیابی امتحانات و آزمون‌های استاندارد و انجام تحقیقات در مورد مسائل قابل ارزیابی کمک کنند.
کار با فرهنگ لغت (فرهنگ نگاری)
توسعه فرهنگ لغت های خوب مستلزم کمک مشاوران زبانی است که واجد شرایط برای انجام این کار باشند و صلاحیت لازم را در اختیار داشته باشند. دانش واج‌شناسی، زیبایی‌شناسی، زبان‌شناسی تاریخی، گویش شناسی و زبان‌شناسی اجتماعی کلید واژه نویس شدن است.
فعالیت در حرفه هایی مانند حقوق یا پزشکی به‌عنوان مشاور زبان
 یکی از زمینه‌های فرعی زبان‌شناسی پزشکی قانونی شامل مطالعه زبان متون حقوقی، جنبه‌های زبانی شواهد، مسائل مربوط به تشخیص صدا و غیره است. سازمآن‌های اجرای قانون مانند FBI و یا اداره های پلیس در کانادا به همراه شرکت‌های حقوقی و دادگاه ها زبان‌شناسان را برای این منظور استخدام می‌کنند.
کار در یک شرکت تبلیغاتی یا برندینگ
 شرکت‌های متخصص در امور تبلیغات، اغلب تحقیقات زبانی گسترده‌ای راجع به ارتباطاتی که افراد با صداها و دسته های خاصی از صداها ایجاد می‌کنند و نوع واژه ای که برای مصرف کنندگان بالقوه جذاب است، انجام می‌دهند؛ بنابراین، به افراد حرفه‌ای در زمینه زبان‌شناسی نیاز دارند تا بتوانند این کار را به‌صورت تخصصی پیاده‌سازی و اجرا کنند.
کار برای دولت
در آمریکا، دولت فدرال زبان‌شناسانی را برای خدمات خارجی، دفتر تحقیقات فدرال (FBI)، آژانس امنیت ملی (NSA)، آژانس اطلاعات مرکزی (CIA)، وزارت دفاع، وزارت آموزش و پرورش استخدام می‌کند. این کار به‌طور گسترده در دولت کانادا نیز صورت می پذیرد. تمامی این موارد فرصت‌های مشابه بسیار مناسبی است که ممکن است در سطح ایالتی یا استانی در کانادا وجود داشته باشد.
بازیگر شدن و یا آموزش به بازیگران
هنرپیشه ها و بازیگران برای تلفظ صدا، لحن، لحجه، گویش و عناصر مختلف دستور زبان نیاز به آموزش دارند تا شبیه گوینده واقعی یک‌زبان یا گویش موردنظر به نظر برسند. حتی ممکن است نیاز به اشتباهات عمدی داشته باشند تا نشان دهند چگونه مانند یک گوینده ی غیر بومی و اصیل در گفتار خود دچار اشتباه می‌شوند.
همچنین، موقعیت‌های شغلی دیگری ازجمله آسیب‌شناس زبان گفتار، مترجم زبان اشاره انگلیسی، مشاور، آدیولوژیست، مدیر تبلیغات، مترجم، فرهنگ‌نویس، مدیر بازاریابی، مسئول روابط عمومی، معلم دبیرستان، استاد دانشگاه، درمانگر گفتار و زبان و همین‌طور دستیار آموزشی نیز یک سری از موقعیت‌های شغلی دیگری هستند که فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند.

کد شغلی رشته زبان‌شناسی در کانادا چیست؟

بر اساس فهرست طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) در کانادا، افرادی که در گروه‌های شغلی مرتبط با زبان‌شناسی فعالیت می‌کنند، با کد NOC 4169 مشخص می‌شوند. همچنین، ازآنجاکه زبان‌شناسی افراد را ملزم می‌کند تا از روش‌های کاملاً علمی و معتبر برای تجزیه‌وتحلیل عناصر زبان استفاده کنند، مطالعه این علم به تفکر انتقادی و مهارت‌های ارتباطی قوی نیاز شدیدی پیدا می‌کند.

چگونه می‌توان تجربه بیشتری در زمینه زبان‌شناسی به دست آورد؟

همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، در رشته زبان‌شناسی هم مانند هر رشته دیگری، هر چه تجربه و سابقه بیشتری داشته باشید، موقعیت‌ها و فرصت‌های بهتری می‌توانید برای خود پیدا کنید؛ اما واقعا تجربه مفید و مؤثر در این زمینه، چگونه حاصل می‌شود؟ برای پاسخ به این سؤال باید توضیح دهیم که به دنبال فرصت‌های تجربه کار از طریق همکاری با سازمان‌ها و مشاغل موردعلاقه خود باشید و یا از فرصت‌هایی که به شما کمک می‌کند مهارت‌های مربوط به علایق شغلی خود را توسعه دهید، استفاده کنید.
در هر منطقه ای از کانادا باشید، برخی از دانشگاه‌ها فرصت‌هایی را برای کسب تجربه در محل کار در طول دوره آموزش یا تحصیل شما فراهم می‌کنند. این فرصت ها هم می‌توانند داخلی باشند و هم بین‌المللی. به‌عنوان نمونه، اگر علاقه‌مند به این هستید تا به‌عنوان یک متخصص زبان و گفتار فعالیت کنید، ضروری است که تجربه کاری مرتبط با این زمینه را هم داشته باشید. برای این منظور، باید سعی کنید در یکی از جلسه های گفتار درمانی حضور پیدا کنید و تجربه کار با کودکان و بزرگ‌سالان دارای اختلال یادگیری یا افراد مسن و معلول را کسب کنید.
و یا به‌عنوان یک نمونه ی دیگر، اگر می خواهید به‌عنوان یک معلم یا دبیر فعالیت کنید، کسب تجربه کار با کودکان در محیط کلاس ضروری است.

با تحصیل در رشته زبان‌شناسی در کانادا چه مهارت‌هایی کسب می‌کنیم؟

دانشجویانی که در زبان‌شناسی (چه در کانادا و چه در کشورهای دیگر دنیا) تحصیل می‌کنند، مهارت‌های فکری ارزشمندی مانند استدلال تحلیلی، تفکر انتقادی، استدلال و شفافیت بیان را به دست می‌آورند. این به معنای انجام مشاهدات برای افزایش بصیرت، تدوین فرضیه‌های واضح و قابل آزمایش، ایجاد پیش‌بینی، استدلال و نتیجه گیری و انتقال یافته‌ها به جامعه وسیع تر می‌باشد؛ بنابراین، گرایش‌های زبان‌شناسی برای انواع برنامه‌ها و مشاغل در سطح تحصیلات تکمیلی و حرفه‌ای مناسب هستند. اگرچه ممکن است برخی از این گرایش ها نیاز به آموزش یا مهارت‌های اضافی داشته باشند، اما همه‌ی آن‌ها هم چنین نیستند.
بنابراین، جای هیچ شکی نیست که مطالعه زبان‌شناسی مطالب بسیار کاربردی و جذابی درباره علم زبان و چگونگی تکامل آن به شما می آموزد. همچنین، شما از این طریق در تجزیه‌وتحلیل زبان، نگاه به نحو و معناشناسی و همچنین، کلمات و صداها مهارت کسب می کنید. علاوه بر این، شما نظریه ها و ایده ها را مطالعه و نقد می کنید و یاد می گیرید که چگونه داده های زبانی را در قالب های مختلف ارائه دهید. تحصیل در این رشته باعث توسعه مهارت‌های دیگری هم می‌شود که عبارت هستند از:
.مهارت‌های تحقیق، شامل دانش روش تحقیق و سایر روش‌های کمکی
.طیف وسیعی از تکنیک‌های تجزیه‌وتحلیل آماری
.توانایی جمع‌آوری، تفسیر و مدیریت دقیق داده ها
.مهارت‌های ارتباطی نوشتاری و شفاهی
.مهارت‌های IT یا فناوری اطلاعات
.تفکر انتقادی و حل مسئله
.توانایی کار تیمی و مستقل
.مهارت‌های مدیریت پروژه
.خود مدیریتی
.مهارت‌های مدیریت زمان و سازماندهی
همچنین، مهارت‌های لازم برای تحصیل در رشته زبان‌شناسی و فعالیت در این زمینه نیز شامل موارد زیر می‌شوند:
. ارائه خدمات مشاوره‌ای به دولت و سایر سازمان‌ها
. طراحی و توسعه برنامه‌ها
. انجام مطالعات در مورد منشأ، توسعه و عملکرد جوامع و فرهنگ‌های بشری و تکامل انسان، تغییر ویژگی‌های فیزیکی و توزیع جغرافیایی
. مطالعه آثار (اشیاء و ساختارها) برای بازسازی زندگی اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فکری گذشته
. مطالعه و تحلیل توزیع فضایی و روابط متقابل الگوهای فیزیکی، بیولوژیکی، فرهنگی و اجتماعی
. انجام تحقیقات در یک یا چند مرحله یا جنبه‌های فعالیت گذشته انسان و تفسیر و مستندسازی یافته‌ها
. مطالعه منشأ، ساختار و توسعه زبان‌ها و به‌کارگیری نظریه زبانی در مشکلات آموزش، ترجمه و ارتباطات
. انجام تحقیقات در مورد نظریه، منشأ، توسعه، روابط متقابل و عملکرد نهادهای سیاسی، جنبش‌های سیاسی و رفتار سیاسی فردی
. اداره، اعمال و تفسیر آزمون‌ها، مقیاس‌ها و اقدامات روان‌شناختی
. انجام و نمره‌گذاری آزمون‌های روانشناسی، زیر نظر روانشناس ثبت نام شده و رسمی
. توسعه آزمون‌ها، مقیاس‌ها و اقدامات روان‌شناختی
. مطالعه توسعه، ساختار، الگوهای اجتماعی و روابط متقابل جامعه بشری
. تجزیه‌وتحلیل اطلاعات
. آموزش دوره‌ها و ارائه سخنرانی در کنفرانس ها، کارگاه ها، سمپوزیوم ها

وضعیت فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا چطور است؟

بررسی‌هایی که تاکنون صورت گرفته، نشان می‌دهند که سه مورد از پنج شغل برتر فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا شامل دانشیار بازاریابی (9 درصد)، متخصص آموزش متوسطه (6 درصد) و متخصصان روابط عمومی (4 درصد) می‌شود. همچنین، بررسی‌ها حاکی از این هستند که ۶۴.۲ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا استخدام می‌شوند، ۱۲.۱ درصد از آن‌ها ادامه تحصیل می‌دهند، ۱۰.۷ درصد همراه با تحصیل کار هم می‌کنند و ۶.۲ درصد از آن‌ها نیز بیکار هستند. همچنین، لازم به ذکر است که ۶.۸ درصد از فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا، جزو هیچ یک ازاین‌دسته بندی ها قرار نمی‌گیرند.

درآمد فارغ‌التحصیلان رشته زبان‌شناسی در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد افرادی که در گروه شغلی زبان‌شناسی در کانادا فعالیت می‌کنند، ۸۹ هزار و ۷۰۰ دلار در سال است. درحالی‌که افراد تازه کاری که اخیرا فعالیت در این گروه شغلی را آغاز کرده باشند، به‌طور میانگین ۴۰ هزار و ۵۸۴ دلار در سال درآمد به دست می‌آورند و افرادی که دارای تجربه بیشتری باشند و مدتی را در این زمینه به فعالیت و کار پرداخته باشند نیز می‌توانند انتظار درآمدی تا سقف ۱۰۲ هزار و ۲۳۱ دلار در سال داشته باشند.
یکی از بزرگ ترین مزیت های مشاغلی که در حوزه زبان‌شناسی وجود دارند، این است که هر چه تجربه افراد در آن‌ها افزایش پیدا کند، درآمد آن‌ها نیز به همان نسبت افزایش می یابد. با این اوصاف، محدوده درآمد افرادی که در زمینه زبان‌شناسی در کانادا فعالیت می‌کنند را می‌توان چیزی در حدود ۴۰ تا ۱۰۰ هزار دلار در سال در نظر گرفت. با این وجود، برای این‌که درک بهتری از این موضوع پیدا کنید، در ادامه، میانگین درآمد ساعتی زبان‌شناس‌ها در برخی از استان‌های کانادا را برایتان شرح می دهیم تا شناخت بهتری پیدا کنید.
آلبرتا: ۴۱.۱۸ دلار به ازای هر ساعت
بریتیش کلمبیا: ۳۱.۰۹ دلار به ازای هر ساعت
اونتاریو: ۳۵.۹۰ دلار به ازای هر ساعت
کبک: ۳۰.۲۰ دلار به ازای هر ساعت

آیا من در کانادا می‌توانم PhD زبان‌شناسی بخوانم؟

بله این امکان برای تمامی دانشجویان داخلی یا بین‌المللی علاقه‌مند به رشته‌ی زبان‌شناسی در کانادا وجود دارد. همچنین، لازم به توضیح است که تکمیل برنامه‌های تحصیلی زبان‌شناسی در مقطع دکتری معمولاً به سه تا پنج سال زمان نیاز دارد و به دانشجویان این امکان را می‌دهد که در طول دوره دکتری خود از طریق تدریس یا کمک به اساتید یا انجام کارهایی از قبیل تحقیق، نوشتن و یا سایر وظایف کلیدی در این گروه کار کنند.

دیدگاهتان را بنویسید