رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

رشته تربیت‌ بدنی در کانادا
مواردتوضیحات
کد شغلی رشته تربیت‌بدنی در کاناداNOC 0513
میانگین درآمد فارغ‌التحصیلان رشته تربیت‌بدنی در کانادا۸۰ هزار دلار در سال
گرایش‌های تربیت‌بدنی در کانادارفتار حرکتی
فیزیولوژی ورزشی
بیومکانیک ورزشی
مدیریت ورزشی
آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی
روانشناسی ورزشی
بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته تربیت‌بدنیدانشگاه آلبرتا
دانشگاه مانیتوبا
دانشگاه مک گیل
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه مونت رویال
پردرآمدترین مشاغل در رشته تربیت‌بدنیمتخصص تغذیه
مدیر باشگاه ورزشی
فیزیوتراپیست
طراح لباس ورزشی
مدیر برنامه سلامت و تناسب‌اندام

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته تربیت بدنی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

رشته تربیت‌بدنی، رابطه ورزش، آمادگی جسمانی و سایر فعالیت‌های حرکتی با یکدیگر و تأثیر آن‌ها بر سلامت و زندگی افراد را بررسی می‌کند. این رشته، علاوه بر آماده‌سازی جسمانی دانشجویان، شامل دوره‌ها و آموزش‌های تئوری گسترده‌ای هم هست که بر روی دانش، مهارت‌ها، نگرش و ارزش‌های دانشجویان در حوزه تربیت‌بدنی کار می‌کند.

این دوره‌ها نه‌تنها شامل فعالیت‌های حرکتی هستند، بلکه به دانشجویان کمک می‌کنند تا از اصول فیزیولوژیکی، بیومکانیکی، جامعه‌شناختی، روانی، تاریخی، فلسفی و آموزشی فعالیت‌های ورزشی نیز درک مناسبی پیدا کنند. مبنای نظری و تئوری‌های گسترده‌ای که در رشته تربیت‌بدنی تدریس می‌شوند، در جنبه‌های آموزش حرفه‌ای، مربیگری و مدیریت تربیت‌بدنی کاربرد دارند.

دانشجویان علاقه‌مند به این رشته می‌توانند مشاغل مربوط به تربیت‌بدنی، تمرینات ورزشی و حتی فیزیوتراپی را دنبال کنند. با این تفاسیر، می‌توان گفت هدف از مطالعه رشته تربیت‌بدنی، پرورش افرادی با قدرت و توانایی جسمی بالا است که از دانش، مهارت و اعتمادبه‌نفس کافی برخوردارند تا جامعه‌ای سالم با نیروی جسمانی بالا و دانش کافی در مورد فعالیت‌های ورزشی و تأثیر آن‌ها بر سلامت خود ایجاد کنند.

کد مشاغل رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

در فهرست مشاغل ملی کانادا که هر گروه شغلی را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، افرادی که در حال فعالیت در این حوزه هستند، با کد شغلی NOC 0513 مشخص‌شده‌اند. این گروه شغلی که شامل مدیران برنامه‌ها و خدمات تفریحی، ورزشی و آمادگی جسمانی هم می‌شوند، به کار برنامه‌ریزی، سازماندهی، کنترل، هدایت و ارزیابی عملکرد برنامه‌ها و خدمات جامع تفریحی، ورزشی و آمادگی جسمانی می‌پردازند.

افرادی که در این گروه شغلی قرار دارند، توسط سازمان‌های تفریحی و تناسب‌اندام عمومی و خصوصی، سازمان‌های ناظر بر فعالیت‌های ورزشی و سازمان‌های تیم‌های ورزشی حرفه‌ای استخدام می‌شوند. عده‌ای از آن‌ها نیز به‌عنوان مربی ورزشی فعالیت می‌کنند. این افراد، ورزشکاران یا تیم‌هایی که هدایت آن‌ها را بر عهده‌دارند، برای رویدادهای رقابتی آماده می‌کنند و آموزش‌های لازم را نیز در اختیارشان قرار می‌دهند.

گرایش‌ های رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • رفتار حرکتی

گرایش رفتار حرکتی در رشته تربیت‌بدنی، یکی از قدیمی‌ترین گرایش‌هایی است که در این رشته وجود دارد و قدمت آن تقریباً به زمان پیدایش رشته مادر آن یعنی تربیت‌بدنی بازمی‌گردد. همچنین، یکی از اصیل‌ترین زیرشاخه‌های علوم ورزشی نیز به شمار می‌رود. این گرایش، در مورد رفتار حرکتی انسان در طول زندگی است و با بررسی این رفتارها، سعی در تغییر سبک زندگی و ایجاد عادت‌های سالم برای افراد دارد.

تمرکز اصلی این گرایش بر روی موضوعات حیاتی و مهمی مانند یادگیری و کنترل حرکت، رشد حرکتی و آموزش تربیت‌بدنی گذاشته‌شده است تا به اهدافی که اشاره کردیم، دست پیدا کند. انجام فعالیت‌های شغلی در کلینیک‌های کاردرمانی، کلینیک‌های درمان اختلال‌های رشد، باشگاه‌های ورزشی و اماکن عمومی مانند خانه‌های سلامت و حتی مراکز شهرداری، جزو دستاوردهای شغلی هستند که فارغ‌التحصیلان گرایش پراهمیت رفتار حرکتی می‌توانند به آن‌ها برسند.

 • فیزیولوژی ورزشی

تمرکز گرایش فیزیولوژی ورزشی این است که دانشجویان و علاقه‌مندان به آن، با اثرگذاری برنامه‌های مختلف ورزشی و پروتکل‌های آن‌ها بر عملکرد ورزشی افراد جامعه آشنایی پیدا کنند. فیزیولوژی ورزشی، تأثیرات این موارد بر جسم ورزشکاران را نیز موردتوجه قرار می‌دهد. این گرایش نیز جزو قدیمی‌ترین گرایش‌های رشته تربیت‌بدنی است و سال‌ها موردمطالعه قرارگرفته، به‌طوری‌که می‌توان آن را پایه و اساس اصلی علم تمرین به شمار آورد.

اما تمرکز گرایش فیزیولوژی ورزشی تنها به همین موارد ختم نمی‌شود. این گرایش امروزه تا جایی گسترش پیداکرده که حتی علم تغذیه ورزشی را نیز موردمطالعه قرار می‌دهد و تأثیر آن بر سلامت ورزشکاران و افراد جامعه را موردمطالعه قرار می‌دهد. دانشجویان، پژوهش‌های گسترده‌ی خود در این شاخه از علوم ورزشی را در نمونه‌های انسانی و حیوانی مشاهده می‌کنند و تأثیر فعالیت‌های ورزشی در سطح بافت‌ها، سلول‌ها و مولکول‌های آن‌ها بررسی می‌کنند.

 • بیومکانیک ورزشی

گرایش بیومکانیک ورزشی، بر روی علوم زیستی، آناتومی، کنترل حرکتی، فیزیک، حرکت‌شناسی، اصول مکانیکی ارگان‌های بدن و ترکیب آن‌ها با یکدیگر توجه دارد. هدف اصلی از ترکیب این موضوعات، به دست آوردن درک مناسبی از کیفیت مکانیکی و فرایند کنترل حرکتی انسان در دوران زندگی او می‌باشد. دانشجویان در این گرایش، مهارت تحلیل تمام حرکات ساده و پیچیده ورزشی به‌صورت توصیفی را به دست خواهند آورد.

با توجه به این‌که شناخت متخصصین گرایش بیومکانیک ورزشی از حرکات بدن و تأثیر آن‌ها بر سلامت انسان بسیار بالا است، به‌راحتی قادر به طراحی برنامه‌های ورزشی و بدن‌سازی در رشته‌های ورزشی مختلف هستند. افراد با تهیه برنامه ورزشی از سوی یک متخصص بیومکانیک ورزشی، اطمینان خواهند داشت که اصول حرفه‌ای حرکت‌های ورزشی در برنامه آن‌ها کاملاً رعایت شده و یک برنامه استاندارد در اختیاردارند.

 • مدیریت ورزشی

این گرایش، ارتباط نزدیکی با رشته مدیریت دارد، با این تفاوت که آن را در فعالیت‌ها و امور ورزشی به کار می‌گیرد؛ بنابراین، می‌توان متصور شد که آموزه‌های مدیریتی نقش پررنگ و مهمی در این گرایش ایفا می‌کنند. این گرایش به موضوعات مدیریتی گسترده‌ای توجه می‌کند که ازاین‌دست می‌توان به مدیریت بازاریابی در ورزش، مدیریت اماکن و تأسیسات ورزشی، مدیریت اوقات فراغت و ورزش‌های تفریحی، مدیریت راهبردی در سازمان‌های ورزشی، مدیریت رسانه‌های ورزشی و مدیریت رویدادهای ورزشی اشاره کرد.

برنامه‌ریزی با هدف بازاریابی برای فعالیت‌های ورزشی و انجام خدمات بازاریابی در باشگاه‌ها، تمرکز اصلی گرایش مدیریت ورزشی هستند. فارغ‌التحصیلان این رشته، توانایی مدیریت شرکت‌های بازاریابی ورزشی را به دست خواهند آورد. همچنین، آن‌ها از مهارت مدیریت اماکن ورزشی نیز برخوردار خواهند شد. ارائه خدمات مشاوره برای بهبود بازدهی این اماکن و نحوه مدیریت آن‌ها نیز یکی دیگر از توانایی‌هایی است که متخصصین این گرایش پس از فارغ‌التحصیلی به دست خواهند آورد.

 • آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی

مهم‌ترین موضوعاتی که در گرایش آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی مطالعه می‌شوند، امدادگری ورزشی و همین‌طور تربیت‌بدنی مختص معلولین هستند که در مقاطع بالاتر برای دانشجویان رشته تربیت‌بدنی در دسترس هستند تا به‌طور تخصصی‌تر آن‌ها را موردمطالعه قرار دهند. مربی‌گری و آموزش ورزشکاران در رشته‌های ورزشی مختلف، یکی از پر تقاضاترین و همین‌طور محبوب‌ترین مشاغلی است که فارغ‌التحصیلان این گرایش آن را دنبال می‌کنند.

دانشجویان گرایش آسیب‌شناسی و حرکات اصلاحی، به لطف آموزش‌هایی که در دوره‌های امدادگری ورزشی سپری می‌کنند، توانایی حضور در کادر پزشکی تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف را به دست می‌آورند. اقدام به تأسیس باشگاه ورزشی خصوصی نیز یکی دیگر از مسیرهای شغلی است که دانشجویان این گرایش می‌توانند انتخاب کنند. تعداد زیادی از متخصصین این حوزه نیز در مراکز پژوهشی و آموزشی مشغول به کار می‌شوند تا به تدریس دروس کارگاهی، نظری و عملی برای معلولین بپردازند.

 • روانشناسی ورزشی

این گرایش، یکی از جدیدترین زیرشاخه‌های تربیت‌بدنی و علوم ورزشی است که معمولاً بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌شود، اما برخی از آموزشگاه‌های تخصصی، این گرایش را در مقطع کارشناسی هم تدریس می‌کنند. شناخت پارامترهای روانی تأثیرگذار بر فعالیت‌های حرفه‌ای ورزشی، تمرکز اصلی این گرایش است. متخصصین این گرایش، اثرات ذهنی و روانی یک فعالیت ورزشی روی ورزشکاران و افراد جامعه را موردمطالعه قرار می‌دهند. گرایش روانشناسی ورزشی اجازه می‌دهد تا الگوهای مختلف مربوط به شرایط روانی ورزشکاران در حین انجام فعالیت‌های به‌خصوص بررسی و مطالعه شوند.

 بدین ترتیب، می‌توان با تشخیص و مهار ناهنجاری‌های ایجادشده در حین انجام یک فعالیت یا حرکت ورزشی خاص، بازدهی آن را افزایش داد و یا از میزان اثرگذاری مخرب آن بر روان ورزشکار جلوگیری کرد. این کار از طریق آموزش مهارت‌های ورزشی مختلف به ورزشکار و به‌کارگیری روش‌های معین روانشناسی صورت می‌گیرد. به کمک فراگیری این شاخه‌ی نوین از رشته تربیت‌بدنی، می‌توان برنامه‌های تمرینی متعددی برای حافظت از سلامت جسمی و روانی ورزشکاران تدوین نمود.

تحصیل در رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌ی تربیت‌بدنی در کانادا دارند، باید به‌خوبی تحقیق کنند تا متوجه شوند این رشته در کدام دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و شرایط کلی دانشگاه موردنظر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در آن چیست.
 • رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه، میزان شهریه، زبان تدریس و ارائه به همراه حداقل نمره موردنیاز برای مدرک زبان، مهم‌ترین عوامل در انتخاب دانشگاه موردنظر شما در کانادا به شمار می‌روند.
 • پس از پیدا کردن گزینه‌های احتمالی به‌عنوان دانشگاه خود در آینده، باید در خصوص بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های اعطایی به دانشجویان بین‌المللی تحقیق کنید تا بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های خود در کانادا را کاهش دهید و یا حتی کاملاً جبران کنید.
 • به‌طورکلی، روال اعطای بورسیه یا کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکتری شرایط ساده‌تری دارد، اما دانشجویان نخبه که شرایط تحصیلی عالی داشته باشند، در مقطع کارشناسی هم می‌توانند از بورسیه‌ها بهره‌مند شوند.
 • برای افزایش شانس خود در پذیرش تحصیلی کانادا می‌توانید مدارک زبان معتبری همچون تافل یا آیلتس ارائه دهید.
 • توجه داشته باشید که آیا دانشگاه موردنظر شما برای پذیرش، فقط سوابق تحصیلی را مدنظر قرار می‌دهد و یا دارای آزمون ورودی هم هست.
 • مدارک موردنیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه موردنظر خود را جمع‌آوری و ارسال کنید.
 • مهلت تعیین‌شده برای ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه موردنظرتان را حتماً مدنظر داشته باشید تا اگر مدارکتان دچار نقص یا کمبود شدند، فرصت کافی برای اصلاح و یا ارائه مدارک درخواست شده را در اختیار داشته باشید.
 • برای این‌که قادر به تحصیل در رشته‌ی تربیت‌بدنی و یا هر رشته دیگری در کانادا باشید، باید دارای ویزای تحصیلی کانادا هم باشید. مدت‌زمان اعتبار این ویزا، به طول دوره تحصیل شما در کانادا بستگی دارد و مزیت بزرگ آن قابل تمدید بودن آن می‌باشد.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید مدنظر داشته باشید؛ بنابراین، سعی کنید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را به‌صورت جامع و کامل ارائه دهید.
 • داشتن تجربه تألیف مقاله و دستاوردهای علمی بزرگ و معتبر دیگر در ژورنال‌های مهم بین‌المللی می‌توانند شانس شما برای پذیرش در رشته‌ی تربیت‌بدنی در کانادا را به‌طور چشمگیری افزایش دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • تکمیل و ثبت فرم پذیرش در وب‌سایت دانشگاه‌های موردنظر
 • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا (برای دوره‌های تحصیلی بیشتر از ۶ ماه)
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه ۲ تا ۳ توصیه‌نامه
 • انگیزه نامه
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات مقطع دبیرستان و دیپلم
 • مدرک زبان معتبر
 • ارائه لیست مقالات چاپ‌شده
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا

بورسیه‌ های تحصیلی رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

اغلب مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا برای تسهیل شرایط دانشجویان در امر تحصیل در این کشور، بورسیه‌های مختلفی برای آن‌ها در نظر می‌گیرند که معمولاً هر یک از آن‌ها دانشجویان را ملزم به داشتن یا ارائه شرایط خاصی می‌کنند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی در رشته تربیت‌بدنی و سایر رشته‌ها در کانادا، تمام هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهند، برخی دیگر، فقط شامل هزینه‌های تحصیلی می‌شوند و برخی از آن‌ها نیز فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان را جبران می‌کنند. این بورسیه‌ها معمولاً شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه‌های تشویقی: دانشجویان نخبه و استعداد درخشان با معدل بالا می‌توانند واجد شرایط این گروه از بورسیه‌های تحصیلی باشند.
 • بورسیه‌های ورودی: دانشجویان سال اولی که جدیدالورود هستند، می‌توانند از این گروه از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA: دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش می‌پردازند و یا سابقه‌ی نگارش مقالات علمی دارند، برای این گروه از بورسیه‌های تحصیلی واجدالشرایط هستند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA:‌ دانشجویانی که در کنار اساتید خود به تدریس برای دانشجویان تازه‌وارد و ترم پایین می‌پردازند، می‌توانند شامل افراد واجدالشرایط برای این بورسیه‌ها باشند.
 • بورسیه‌های کارآموزی:‌ دانشجویانی که به انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تدریس خود تمایل و علاقه دارند، گروه هدف این دسته از بورسیه‌های تحصیلی هستند.

همچنین، لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته تربیت‌بدنی و یا سایر رشته‌ها در کانادا این امکان را در اختیاردارند تا در کنار بورسیه‌ها، از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی نیز بهره‌مند شوند.

بورسیه‌هایی که شما واجد شرایط آن هستید

 • findaphd.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های Phd جست‌وجو کنید.
 • findamasters.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های مقطع کارشناسی ارشد جست‌وجو کنید.
 • www.scholarships.com: شما با مراجعه به این مرجع معتبر، می‌توانید با بورسیه‌های به روز در دانشگاه‌های سراسر جهان آشنایی پیدا کنید.
 •  scholarshipportal: شما با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید اسکالرشیپ، گرالت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی موجود در دانشگاه‌های سراسر دنیا را پیدا کنید.
 • scholarship-positions: این وب‌سایت جهت استفاده‌ی دانشجویان بین‌المللی در راستای اپلای و جست‌وجو برای یافتن کمک‌هزینه‌های تحصیلی طراحی و پیاده‌سازی شده است.
 • scholarshipscanada.com: این وب‌سایت بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا را به شما معرفی می‌کند.
 • scholarships.universitystudy.ca: این وب‌سایت نیز یک مرجع معتبر و رسمی دیگر برای جست‌وجوی بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا است.
 • idp.com: با مراجعه به این وب‌سایت می‌توانید با واردکردن رشته تحصیلی خود، از بورسیه‌ها و خدمات دانشجویی قابل‌ارائه در دانشگاه‌های کانادا آگاهی پیدا کنید.
 • opportunitydesk: این وب‌سایت شما را با پنج هزار بورسیه تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • wemakescholars.com: این وب‌سایت شما را با بیش از ۱۵۵ بورسیه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • scholars4dev: این وب‌سایت، فهرستی به روز و کاملاً جدید از بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های قابل‌ارائه در دانشگاه‌های سراسر دنیا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
 • ProfessionalDoctorates: دانشجویانی که در یکی از رشته‌های حوزه بهداشت و سلامت ازجمله پرستاری و همین‌طور رشته‌های مهمی از قبیل روانشناسی، حقوق، حوزه‌های مهندسی و آموزش تحصیل می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به این وب‌سایت از پوزیشن های تحصیلی و بورسیه‌های قابل‌ارائه آگاهی پیدا کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

تحصیل کارشناسی رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

مقطع کارشناسی رشته تربیت‌بدنی در کانادا، معمولاً در غالب یک دوره چهارساله ارائه می‌شود و مباحث عمومی و کلی‌تر در این زمینه همچون روش آموزش تربیت‌بدنی، اصول و مبانی علوم ورزشی، کنترل حرکت و آموزشِ تعداد زیادی از رشته‌های ورزشی را موردمطالعه قرار می‌دهد. علیرغم اینکه تحصیل در تعداد زیادی از رشته‌ها در کانادا نیازمند داشتن مدرک دیپلم مرتبط با آن است، اما مقطع کارشناسی رشته تربیت‌بدنی نیاز به داشتن سابقه تحصیلی مرتبط ندارد و علاقه‌مندان معمولاً با دیپلم هر رشته‌ای، می‌توانند آن را فرابگیرند.

فارغ‌التحصیلان رشته تربیت‌بدنی در مقطع کارشناسی می‌توانند فرصت‌های شغلی متفاوتی را در محیط مدرسه و همین‌طور صنعت و سایر زمینه‌هایی که با ورزش و تفریح سروکار دارند، بر عهده بگیرند. از این افراد انتظار می‌رود که توانایی کافی برای آموزش اصول حرفه‌ای تربیت‌بدنی با در نظر گرفتن سلامت جسمی و روانی را در اختیار داشته باشند و همچنین، برنامه‌های ورزشی را نیز تهیه و تدوین کنند. مربیگری محبوب‌ترین شغلی است که فارغ‌التحصیلان این رشته در آن مشغول به کار می‌شوند.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت‌بدنی در کانادا، معمولاً به دو سال زمان نیاز دارد. دانشجویان این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، اکنون باید مطالعات خود در مقطع قبلی را به‌طور تخصصی ادامه دهند و حتی برخی مسائل حقوقی در ورزش مانند حقوق ورزشی و حقوق رسانه را نیز مطالعه کنند. حرکت‌شناسی پیشرفته، آمادگی جسمانی معلولین و ارگونومی در وزش نیز جزو موضوعات دیگری هستند که دانشجویان رشته تربیت‌بدنی در مقطع کارشناسی ارشد بسته به گرایش انتخابی خود، آن‌ها را مطالعه و بررسی می‌کنند.

آنالیزوری فعالیت‌های ورزشی، تدریس در مراکز آموزشی و مدارس و همین‌طور حوزه‌های تحقیقاتی، دانشگاهی و آزمایشگاهی جزو زمینه‌های شغلی هستند که فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت‌بدنی و زیرشاخه‌های آن می‌توانند راحت‌تر از مقطع کارشناسی در آن‌ها مشغول به کار شوند. همچنین، داشتن مدرک کارشناسی ارشد این رشته، حتی می‌تواند موقعیت‌های شغلی بسیار خوبی مانند فعالیت به‌عنوان ریاست فدراسیون‌های ورزشی و یا مدیریت شرکت‌های بازاریابی ورزشی را نیز برای علاقه‌مندان به ارمغان بیاورد.

تحصیل دکتری رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

برطرف سازی موانع و مشکلات و پیدا کردن راهکارهای علمی مناسب در جهت پیشرفت هرچه بیشتر رشته تربیت‌بدنی و زیرشاخه‌ها و گرایش‌های آن، هدف اصلی افراد از آموزش این رشته در مقطع دکتری عنوان‌شده است. انجام مطالعه و تحقیق در زمینه علوم ورزشی به تلاش، دقت و هوشیاری بسیار زیادی نیاز دارد که نتایج آن در نهایت، می‌تواند منجر به کمک به جوامع بشری و آگاهی بیشتر آن‌ها نسبت به مسائل ورزشی و تأثیر آن‌ها بر زندگی روزمره و شادابی بیشتر شود.

چنین دستاوردهای انسانی و معنوی ارزشمندی در کنار فرصت تحقیق و کسب درآمدهای بالا، انگیزه‌ای قوی و مؤثر است که علاقه‌مندان به رشته تربیت‌بدنی را به ادامه مطالعه این رشته ترغیب می‌کند. همچنین، این افراد با داشتن سطح علمی و درک بالا از تمامی مسائل حوزه تربیت‌بدنی و گرایش‌های آن، می‌توانند موقعیت‌های شغلی پژوهشی را نیز به بهترین شکل ممکن هدایت و کنترل کنند. علم تربیت‌بدنی در حال حرکت به سمتی است تا با کم‌ترین آسیب ممکن و با ذهنیت قوی افراد جامعه را به انجام فعالیت‌های ورزشی و ایجاد سبک زندگی بهتر و سالم‌تر تشویق کند.

مراحل اخذ پذیرش در رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • در مورد دانشگاه موردنظر خود برای رشته تربیت‌بدنی تحقیق کنید.
 • دانشگاه یا دانشگاه‌هایی که شرایط پذیرش آن‌ها متناسب با شرایط شما هستند را انتخاب کنید.
 • مقطع تحصیلی موردنظرتان برای ادامه تحصیل را انتخاب کنید.
 • تمام اسناد و مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه موردنظرتان که در وب‌سایت آن ذکرشده را تهیه و جمع‌آوری کنید.
 • یک مدرک زبان معتبر (انگلیسی یا فرانسوی) به دست بیاورید (مدارک زبان فرانسوی معتبر برای دانشگاه‌های کانادا Test Can، CAEL، TCF و Can Test هستند و برای زبان انگلیسی هم مدارک TOEFL، IELTS و C1 پیشرفته قابل‌پذیرش هستند).
 • مدارک مقاطع تحصیلی و دانشگاهی قبلی خود به همراه سایر مدارک را تهیه و ترجمه کنید. این مدارک، عموماً عبارتند از:
 • مدارک موردنیاز را در وب‌سایت دانشگاه موردنظرتان آپلود کنید.
 • منتظر باشید تا درخواست پذیرش شما بررسی شود.
 • فرایند اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید و آماده مهاجرت به این کشور شوید.

بهترین دانشگاه‌ های کانادا برای تحصیل در رشته تربیت‌ بدنی

 • دانشگاه مونت رویال

دوره‌های تحصیلی چهارساله دانشگاه مونت رویال در رشته تربیت‌بدنی، با یک رویکرد تازه در زمینه سلامت و تربیت‌بدنی که منحصر به غرب کانادا است، بر ارائه رویکردی جامع در زمینه سلامت و تربیت‌بدنی تأکید می‌کنند. این در حالی است که در این دوره‌های تحصیلی متمایز، به دانشجویان فرصت‌های تجربی ارزشمندی در داخل و خارج از کلاس درس ارائه می‌شود تا سطح مهارت و دانش عملی خود در این حوزه را نیز توسعه دهند.

تمرکز دانشگاه مونت رویال کانادا بر معرفی فارغ‌التحصیلان باتجربه و کارآمدی است که آماده تبدیل‌شدن به مدافعان سلامت و تندرستی در جامعه یا ادامه تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی هستند. همچنین، دانشجویان در این دانشگاه به انجام فعالیت‌های تحقیقاتی در موضوعاتی از قبیل تأثیر برنامه‌های ورزشی و تفریحی بر جامعه، استراتژی‌های بازاریابی در ورزش و بسیاری از موضوعات جذاب دیگر نیز تشویق می‌شوند.

 • دانشگاه مک ایوان

این دانشگاه یک آموزش حمایتیِ قدرتمند ارائه می‌دهد که در آن دانشجویان فرصت‌های زیادی برای رشد به دست می‌آورند. دانشگاه مک ایوان کانادا تدریس عالی با تجربیات یادگیری شخصی را ترکیب کرده است تا دانشجویان از تمامی جنبه‌های آموزش برخوردار باشند. همچنین، این دانشگاه دوره‌های تکمیلی موردنیاز برای سال اول و دوم رشته تربیت‌بدنی ارائه می‌دهد و در کنار آن، دانشجویان می‌توانند از فرصت مشاوره با مشاوران و متخصصین حرفه‌ای در این رشته بهره‌مند شوند.

تحصیل در دانشگاه مک ایوان به علاقه‌مندان رشته تربیت‌بدنی کمک می‌کند تا برخی از دوره‌ها و آموزش‌ها را نیز در غالب گروه‌های منسجم پشت سر بگذارند. این امر، فرصت بسیار مناسبی برای آشنایی با سایر دانشجویان و شناخت افراد حرفه‌ای در بین آن‌ها هم هست. دانشگاه مک ایوان ضمن رعایت تمامی استانداردهای آموزشی، فرصت‌های بسیار مؤثری نیز برای دانشجویان فراهم می‌کند تا در فعالیت‌های ورزشی بین دانشگاهی و درون دانشگاهی شرکت داشته باشند.

 • دانشگاه آلبرتا

دوره‌های آموزش رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه آلبرتا به دانشجویان کمک می‌کنند تا پایه‌های آموزشی و تحصیلی خود در زمینه‌های علوم بهداشتی، آموزش، ورزش و سلامتی را تقویت کنند. این دوره‌های آموزشی شامل طیف متنوعی از آموزش‌های تئوری، دوره‌های عملی، مطالعات میدانی و همین‌طور اعزامی هستند که ترکیب منحصربه‌فردی ایجاد می‌کنند که شاید در هیچ مرکز آموزشی دیگری وجود نداشته باشند.

دانش تخصصی به‌دست‌آمده در این دانشگاه که حاصل دوره‌های تخصصی و آموزش حرفه‌ای هستند، در زمینه رشد و شناخت ساختار بدن انسان، حرکت مؤثر و کارآمد اعضای بدن، شناخت مرز بین فشار و آسیب و مشارکت در روندها و توسعه فعالیت‌های ورزشی ارائه می‌شوند. فیزیوتراپیست، مربی و مشاور تناسب‌اندام، ورزش درمانگر و مدیر برنامه‌های ورزشی برخی از پر تقاضاترین عناوین شغلی هستند که فارغ‌التحصیلان رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه آلبرتا در آن‌ها مشغول به فعالیت شده‌اند.

 • دانشگاه مانیتوبا

دانشجویان رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در دانشگاه مانیتوبا، به دیگران کمک می‌کنند تا دانش، مهارت و نگرش‌هایی که شیوه‌ی زندگی سالم و فعال را تعریف می‌کنند، توسعه دهند و نه‌تنها سبک زندگی خود را بهبود و تغییر دهند، بلکه به دیگران هم کمک کنند تا عادات مخرب را جایگزین عادات سالم در زندگی خود کنند. دانشجویان و سایر افرادی که در حوزه تربیت‌بدنی فعال هستند، به‌طور فزاینده‌ای تلاش می‌کنند تا دولت‌ها، مدارس، آموزشگاه‌ها و سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی ارزش فعالیت بدنی، ارتباط آن‌ها با پیشگیری از بیماری‌های مزمن و عادت به الگوهای سبک زندگی سالم را درک کنند.

بدون شک، بخش بزرگی از این تلاش از طریق تربیت افراد متخصص و ماهر در دانشگاه‌های معتبر و سطح بالای کانادا ازجمله دانشگاه مانیتوبا حاصل می‌شود. دوره‌های تحصیلی رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه مانیتوبا، ترکیبی هیجان‌انگیز از دوره‌های تئوری و عملی را ارائه می‌دهند و شامل برنامه‌های درسی مربوط به آموزش تربیت‌بدنی می‌شوند که دانشجویان با سپری کردن آن‌ها می‌توانند خود را به‌عنوان متخصص علوم ورزشی به جامعه تربیت‌بدنی کانادا معرفی کنند.

 • دانشگاه ویکتوریا

دوره‌های تحصیلی رشته تربیت‌بدنی در این دانشگاه، بیشتر از هر چیز سعی در آموزش این دارند که جوامع بدانند فعالیت‌های ورزشی و تربیت‌بدنی می‌توانند باعث غنی‌تر شدن آن‌ها شوند. دوره‌های آموزشی این دانشگاه، از رویکردی مبتنی بر پرسش پیروی می‌کنند و همچنین، بر نقش دانشجویان در یادگیری نیز تأکید بسیار زیادی دارند. این رویکرد، به دانشجویان می‌آموزد که آن‌ها از دانش و اعتمادبه‌نفس لازم برخوردارند تا خودشان را در علم ورزش و آموزش بهداشت به‌عنوان متخصص مطرح کنند.

تحصیل در رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه ویکتوریا به دانشجویان می‌آموزد که چگونه به دیگران کمک کنند تا زندگی سالم و فعال داشته باشند. دوره‌های تحصیلی و آموزشی این دانشگاه افراد را برای حضور در موقعیت‌های شغلی مؤثر و مفیدی همچون مربیگری، آموزش علم تمرین، حرکت‌شناسی، مدیریت خدمات ورزشی و بسیاری از فرصت‌های شغلی دیگر آماده می‌کنند؛ بنابراین، فارغ‌التحصیلان دانشگاه ویکتوریا در رشته علوم ورزش و تربیت‌بدنی، از داشتن آینده شغلی درخشان اطمینان خاطر کامل دارند.

مهارت‌ های مورد نیاز برای تحصیل رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • توسعه و مدیریت برنامه‌ها و خدمات
 • ارائه مشاوره فنی و حرفه‌ای
 • تدوین و توسعه سیاست‌ها و رویه‌هایی برای اجرای برنامه‌های ورزشی
 • سازماندهی و اداره برنامه‌های ورزشی در سطح ملی و استانی (آموزش، مربیگری یا مدیریت)
 • مدیریت فعالیت‌های روزانه یک سازمان ورزشی یا تفریحی
 • تهیه بودجه و نظارت بر درآمدها و هزینه‌ها
 • ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه به‌طور مستقیم
 • برنامه‌ریزی برای حمایت از سازمان‌های دولتی و خصوصی و یا دریافت حمایت از آن‌ها در مواقع موردنیاز
 • مذاکره در مورد قراردادهای تجاری
 • تخصیص و کنترل منابع
 • هماهنگی و سازماندهی
 • ارزشیابی
 • رهبری و ایجاد انگیزه
 • استخدام و به‌کارگیری نیروهای موردنیاز
 • برنامه‌ریزی استراتژیک
 • تخمین هزینه پروژه‌های در دست توسعه
 • توصیه و مشاوره
 • مذاکره و احقاق
 • آموزش و مربیگری
 • مدیریت کسب‌وکار و امور مالی

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

مزایای تحصیل رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • امکان تحصیل در برخی از برترین دانشگاه‌های دنیا
 • برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی، انواع بورسیه، فاند و وام‌های دانشجویی
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا با امکانات رفاهی و آموزشی پیشرفته و مدرن
 • امنیت شغلی بالا و تضمینی
 • ترویج شیوه‌های زندگی فعال و سالم
 • ایجاد شایستگی و اعتمادبه‌نفس در انجام حرکات ورزشی
 • توسعه توانایی‌های کارگروهی، رهبری و مهارت‌های بین فردی
 • توسعه و تقویت مهارت تصمیم‌گیری و مدیریت ریسک
 • تقویت قدرت تفکر و عمل برای ایجاد تغییرات مؤثر
 • توسعه آگاهی در مورد اهمیت اجتماعی و فرهنگی حرکات و فعالیت‌های ورزشی
 • گسترش تعداد مسیرهای یادگیری و استفاده از منابع متفاوت

علاوه بر این، خود فعالیت‌های ورزشی که بخش مهمی از تحصیل در رشته تربیت‌بدنی هستند نیز موجب مزایای پرشماری می‌شوند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • سالم‌سازی استخوان‌ها و افزایش قدرت بدنی
 • افزایش استقامت
 • کاهش استرس و اضطراب
 • کنترل وزن و کاهش خطر چاقی و عوارض آن
 • بهبود وضعیت فشارخون و کنترل سطح کلسترول
 • کاهش احساس افسردگی و ترشح هورمون شادی
 • بهزیستی روانی و تأثیر مؤثر بر شادابی جسم
 • افزایش تمرکز

بازار کار رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری در مشاغل این حوزه در کانادا نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است.

در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی تربیت‌بدنی قرار می‌گیرند، با میزان تقاضایی که در سطح ملی برای آن‌ها وجود دارد، تعادل داشته باشد و کمبودهای احتمالی در برخی از مناطق کانادا نیز با وارد شدن افراد بیشتری به بازار کار این حوزه، برطرف شود.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کارگروه شغلی تربیت‌بدنی در کانادا در سال‌های آینده نیز همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

وظایف شغلی تربیت‌ بدنی در کانادا

 • برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت، کنترل و ارزیابی برنامه‌ها و خدمات تفریحی، ورزشی و تناسب‌اندام
 • ارائه مشاوره فنی و حرفه‌ای در زمینه تفریح، ورزش و تناسب‌اندام
 • تهیه و آماده‌سازی برآوردهای بودجه و تدوین سیاست‌ها و رویه‌ها برای اجرای برنامه‌ها
 • مدیریت عملیات و نحوه کارکرد آژانس‌ها یا موسسه‌های ناظر بر فعالیت‌های ورزشی
 • سازماندهی و اداره آموزش‌های ملی و استانی، مربیگری، مذاکره و سایر برنامه‌های مرتبط با یک ورزش خاص
 • مدیریت فعالیت‌های ورزشی و حرفه‌ای یک تیم ورزشی
 • جذب مربیان و ورزشکاران حرفه‌ای به تیم‌ها یا گروه‌هایی که مسئولیت آن‌ها را بر عهده‌دارند.
 • جمع‌آوری و جذب مستقیم سرمایه که باعث حمایت مالی سازمان‌های دولتی و خصوصی می‌شود.
 • توسعه برنامه‌های بلندمدت و مذاکره در مورد قراردادهای تجاری

فرصت‌ های شغلی رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

 • معلم تربیت‌بدنی
 • مدیر فعالیت‌های ورزشی
 • مدیر / مربی ورزشی
 • فیزیوتراپیست
 • مدیر کمپ تمرین
 • مربی کالج / دانشگاه / دبیرستان
 • مدیر انجمن ورزش و تفریحات تجاری
 • مربی تناسب‌اندام
 • متخصص تغذیه
 • ماساژور ورزشی
 • مدیر برنامه سلامت و تناسب‌اندام
 • طراح لباس ورزشی
 • مدیر باشگاه ورزشی
 • مهندس تناسب‌اندام
 • فیزیولوژیست ورزشی
 • مربی بهداشت
 • مشاور سلامت / تناسب‌اندام
 • مربی شخصی

درآمد رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

افرادی که در حال فعالیت در حوزه تربیت‌بدنی در کانادا هستند، می‌توانند انتظار داشته باشند که چیزی حدود ۸۰ هزار دلار در سال درآمد به دست بیاورند. این مقدار، برابر با ۴۱.۰۳ به ازای هر ساعت می‌باشد. بااین‌حال، لازم به ذکر است که درآمد موقعیت‌های شغلی میان رده برای افرادی که به‌تازگی فعالیت در این حوزه را آغاز کرده‌اند، از حدود ۴۸ هزار و ۵۶۳ دلار در سال آغاز می‌شود؛ اما افرادی که تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشند، می‌توانند انتظار درآمدی تا سقف ۱۰۷ هزار و ۱۲۷ دلار در سال یا حتی بیشتر هم داشته باشند.

مشاغل پر درآمد رشته تربیت‌ بدنی در کانادا

عنوان شغلیتوضیحاتمیزان درآمد
متخصص تغذیهمتخصص تغذیه وظیفه ارائه مشاوره به مشتریان در مورد نوع غذایی که مصرف می‌کنند را دارد و اطلاعاتی هم در مورد مزایای سلامتی در وعده‌های غذایی خاص ارائه می‌دهد. آن‌ها همچنین به مشتریان خود برای ایجاد منوهایی مخصوص عادات و نیازهای غذایی خود مشاوره می‌دهند. متخصصان تغذیه درباره تأثیر تغذیه بر سلامت و تناسب‌اندام تحقیق می‌کنند. پس‌ازآن، آن‌ها نتایج یافته‌های خود را در غالب مقاله یا گزاش به مردم ارائه می‌دهند و آن‌ها را در مورد بهترین شیوه‌های تغذیه‌ای که باید رعایت شود، آموزش می‌دهند.۴۱ هزار و ۲۵۸ دلار در سال
ماساژ درمانگرماساژ درمانگران یا ماساژورهای ورزشی وظیفه راهنمایی و مشاوره بهترین روش‌های تمرین برای پیشگیری از صدمات در حین تمرین یا ورزش و تقویت عضلات قبل از رویدادهای ورزشی مهم را بر عهده‌دارند. آن‌ها همچنین در ارائه تکنیک‌هایی که می‌توانند با استفاده از برنامه‌های توان‌بخشی سفارشی، سلامت بیمار را پس از آسیب بازیابی کنند، تخصص زیادی دارند. ماساژ درمانگران معمولاً با ورزشکارانی کار می‌کنند که میزان فعالیت آن‌ها بالاست و نیاز به حالت‌دهی عضلات دارند.۴۵ هزار و ۹۹۳ دلار در سال
معلم تربیت‌بدنیمعلمان تربیت‌بدنی می‌توانند راهکارها و درس‌هایی را در زمینه سلامت و تناسب‌اندام برای آموزش دانش آموزان از طریق فعالیت‌های تفریحی و ورزش ایجاد کنند. همچنین، با سایر کارکنان در کلینیک‌ها و مؤسسات دانشگاهی هماهنگ می‌کنند تا برنامه‌های فیزیکی سازگار برای برطرف سازی نیازهای مختلف دانش آموزان خود ایجاد کنند. آن‌ها تمام فعالیت‌ها را برای اطمینان از ایمنی دانش آموزان هنگام ورزش کردن انجام می‌دهند.۴۶ هزار و ۷۸۵ دلار در سال
متخصص تغذیه رسمیمتخصص تغذیه رسمی (که دارای مجوزهای رسمی فعالیت از نهادهای استانی یا شهری کانادا است) می‌تواند برنامه‌های درمانی دقیقی برای شناسایی و درمان بیماری‌های مختلف مربوط به سوءتغذیه ارائه دهد و یا مناطقی که با خطر سوءتغذیه مواجه هستند را تشخیص دهد. آن‌ها همچنین نیازها و اهداف رژیم غذایی مردم را برای ایجاد یک برنامه تغذیه سفارشیِ سالم ارزیابی می‌کنند یا برای انجام این کار به آن‌ها مشاوره می‌دهند.۴۷ هزار و ۲۹۴ دلار در سال
مدیر تناسب‌اندامافرادی که در حال فعالیت در این حوزه کاری هستند، مسئولیت عملکردهای مهم مختلف در یک شرکت ازجمله توسعه برنامه‌های ورزشی و مدیریت امور مربیان شخصی برای اطمینان از رضایت مشتری را بر عهده‌دارند. آن‌ها همچنین برنامه‌ها و امور مالی فعالیت‌های روزانه در این مراکز را هم مدیریت می‌کنند.۴۹ هزار و ۸۴۳ دلار در سال
مدیر برنامه سلامت و تناسب‌انداممدیران برنامه سلامت و تناسب‌اندام به‌عنوان هماهنگ‌کننده برنامه تناسب‌اندام در مراکز مراقبت‌های بهداشتی مختلفی که در سطح کانادا وجود دارد، کار می‌کنند. این افراد در زمینه‌های مختلف تناسب‌اندام مانند سینزیولوژی، قدرت و شایسه سازی فعالیت می‌کنند. آن‌ها برنامه‌ها را بر اساس عملکرد هر فرد ارزیابی، تجزیه‌وتحلیل و اجرا می‌کنند و تحقیقات لازم را نیز به عمل می‌آورند. همچنین، مسئول نظارت بر تیم‌های خود و آموزش آن‌ها برای فراگیری بهترین شیوه‌های انجام و تکرار فعالیت‌های ورزشی هستند.۵۴ هزار و ۲۳۳ دلار در سال
طراح لباس ورزشیطراح لباس ورزشی دارای مسئولیت‌های وسیعی ازجمله برنامه‌ریزی و حضور در جلسات با تیم‌های ورزشی مختلف، تجسس روند بازار، تحقیق، طراحی طرح‌های جدید و تمرین برای دستیابی به تجربیات دست‌اول در زمینه فناوری‌های نوآورانه در تولید لباس‌های ورزشی است. آن‌ها مسئول ایجاد نمونه‌های اولیه هستند که در حل الزامات مختلف در مورد لباس ورزشی مشتریانشان تأثیر بسیار زیادی دارد.۶۷ هزار و ۵۹۳ دلار در سال
فیزیوتراپیستفیزیوتراپیست ها متخصص مراقبت‌های حرکتی هستند که بیماران با توانایی‌های حرکتی محدود یا ناتوانی در حرکت را تشخیص داده و اقدامات لازم جهت درمان آن‌ها را انجام می‌دهند. آن‌ها مسئول طراحی یک برنامه بازیابی تخصصی برای تحرک و بازسازی عملکرد بدنی برای همه مشتریان یا بیماران خود هستند. یک فیزیوتراپیست، نحوه استفاده صحیح از تکنیک‌های ورزش‌درمانی توصیه‌شده را به بیماران خود آموزش می‌دهد.۸۲ هزار و ۳۸۴ دلار در سال
مدیر باشگاه ورزشیافراد شاغل در این گروه شغلی مسئول برنامه‌ریزی، هماهنگی، هدایت و نظارت بر ارائه خدمات در یک مرکز مراقبت‌های ورزشی یا یک باشگاه ورزشی هستند. این افراد برای موفقیت کلی یک شرکت تناسب‌اندام، در مقام پاسخگو ظاهر می‌شوند، به این معنی که می‌توانند تسهیلات بخرند، بفروشند و اجاره کنند، بر مدیران عالی نظارت داشته باشند و در استخدام و اخراج کارکنان هم نقش داشته باشند. همچنین، آن‌ها سایر عملیات روزانه مانند آموزش افراد استخدام‌شده جدید، برنامه‌ریزی جلسات کارکنان، برنامه‌ریزی برنامه‌های تناسب‌اندام، بررسی تجهیزات ورزشی و حفظ ایمنی و نظافت مرکز را نیز انجام می‌دهند.۹۲ هزار و ۳۵۲ دلار در سال
مهندس فناوری تناسب‌انداممسئولیت اصلی مهندس فناوری تناسب‌اندام مطالعه و بررسی مشکلات تأثیرگذار بر مسائل تناسب‌اندام و ایجاد راه‌حل‌های عملی مؤثر است. این شغل جزو پردرآمدترین مشاغل در زمینه تناسب‌اندام و رشته تربیت‌بدنی است زیرا به افراد کمک می‌کند تا به دلیل داشتن سبک زندگی بی‌تحرک، شرایط موجود را تغییر دهند. مهندسان همچنین در مورد چگونگی تأثیر فناوری‌های فعلی بر سطح آمادگی مشتریان خود نیز تحقیق کرده و سپس راه‌حل‌های پیشنهادی را ارائه می‌دهند.۱۱۷ هزار و ۲۰۵ دلار در سال

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان رشته‌ی تربیت‌بدنی یا سایر رشته‌ها در کانادا می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن، برای اخذ مجوز یا ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) اقدام نمایند. در این صورت، اجازه خواهند داشت به اقامت خود در کانادا ادامه دهند و مشغول به کار در این کشور شوند. البته، افراد برای به دست آوردن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، باید شرایط خاصی را فراهم کرده باشند.

به‌عنوان‌مثال، دوره تحصیل آن‌ها در کانادا نباید کم‌تر از ۸ ماه طول کشیده باشد و همچنین، باید در یکی از مراکز آموزشی معتبر کانادا فارغ‌التحصیل شده باشند. در این صورت، اجازه‌ی اقامت و کار در کانادا را برای ۳ سال دیگر نیز به دست خواهند آورد. این افراد از زمان فارغ‌التحصیل شدن، ۱۸۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل ثبت کنند.

همچنین بخوانید: مدارک لازم برای ویزای کار کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا ، ویزای کاری کانادا

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

رشته تربیت‌بدنی در مورد چیست؟

رشته تربیت‌بدنی رابطه ورزش، تمرین، فعالیت حرکتی و آمادگی جسمانی را با سلامت و شادابی ذهنی و جسمی بررسی می‌کند تا یک سبک زندگی سالم داشته باشیم. دانشجویان تربیت‌بدنی از طریق کسب دانش، مهارت‌ها، نگرش‌ها و ارزش‌ها در مجموعه گسترده‌ای از دوره‌های آموزشی و تحصیلی آمادگی لازم جهت ایجاد تغییر در سبک زندگی خود و دیگران را پیدا خواهند کرد تا جامعه را به سمت اهداف سلامتی تعیین‌شده هدایت کنند.
دوره‌هایی که دانشجویان تربیت‌بدنی در طی دوران تحصیل خود در دانشگاه‌های کانادا فرامی‌گیرند، نه‌تنها شامل فعالیت‌های حرکتی هستند، بلکه درک اصول فیزیولوژیکی، بیومکانیکی، جامعه‌شناختی، روانی، تاریخی، فلسفی و آموزشی ورزش را نیز برای آن‌ها میسر می‌سازند. علاوه بر این، دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند مشاغل مربوط به تربیت‌بدنی، تمرینات ورزشی و فیزیوتراپی را پس از اتمام دوره تحصیل خود دنبال کنند.
نکته بعدی این است که مشارکت در ورزش‌های بین دانشگاهی یا درون دانشگاهی به‌عنوان زمینه‌ای برای آموزش تشویقی در مراکز آموزشی و دانشگاه‌های کانادا تلقی می‌شود و تأکید بسیار زیادی هم بر آن‌ها صورت می‌گیرد. کسانی هم که در این فعالیت‌ها مشارکت نمی‌کنند، تشویق می‌شوند تا با برنامه‌های ورزشی تعامل نزدیک‌تری داشته باشند تا به‌طور تدریجی مشارکت در آن‌ها را آغاز کنند و عادات زندگی خود را به سمت سلامت بیشتر پیش ببرند.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته تربیت‌بدنی کدام اند؟

دانشگاه لورنتین
رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه لورنتین کانادا دانش نظری به همراه مهارت‌های عملی ضروری برای ورزش و انجام فعالیت‌های تربیت‌بدنی را ارائه می‌دهد. این دوره، دانشجویان علاقه مند به ورزش و سایر فعالیت‌های تربیت‌بدنی را با یاددهی مباحث تئوری و عملی در محیط‌های آموزشی، تفریحی، ورزشی و رقابتی آماده می‌کند تا به انجام فعالیت حرفه‌ای در این حوزه بپردازند و در آینده‌ای نزدیک به‌عنوان متخصص در این زمینه مطرح شوند.
یکی از مزیت‌های بزرگ تحصیل در دانشگاه لورنتین، بهره‌مندی از فرصت‌های کارآموزی است که از سال چهارم تحصیل دانشجویان رشته تربیت‌بدنی آغاز می‌شود و همچنین، آن‌ها در این دوره فرصت استفاده از برنامه‌های آمادگی جسمانی و فعالیت‌های مبتنی بر جامعه را نیز به دست خواهند آورد. هدف از این کار، آماده‌سازی دانشجویان برای مشاغل و فرصت‌های مربیگری، آموزش، توسعه و ترویج برنامه‌های ورزشی و فعالیت جسمانی یا تحصیلات تکمیلی در زمینه تربیت‌بدنی و سلامت است.
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دوره‌های آموزشی و تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیا برای دانشجویان علاقه مند به مباحثی همچون بهداشت، تربیت‌بدنی و فعالیت‌های هوازی جذاب است و آن‌ها را برای فعالیت به‌عنوان مربی مدارس ابتدایی، راهنمایی و متوسطه و بسیاری از مشاغل حرفه‌ای دیگر آماده می‌کند. برخی از موضوعات موردتوجه در دوره‌های آموزشی این دانشگاه شامل شناخت و آگاهی از مواد غذایی و بهداشتی سالم، سلامت روانی، درک اجتماعی و فرهنگی از فعالیت‌های بدنی و سلامتی، روابط انسان‌ها در جامعه، آموزش فعالیت‌های هوازی در فضای باز، رهبری و مدیریت، آموزش تجربی و انواع و اقسام فعالیت‌های ورزشی و حرکتی می‌شوند.
در دوره‌های تحصیلی رشته تربیت‌بدنی دانشگاه بریتیش کلمبیا، رویکردی متفاوت از سایر دانشگاه‌های کانادا به کار گرفته می‌شود که دانشجویان را برای آموزش و پژوهش با هدف ارتقاء کیفیت زندگی و هدایت آن به سمت یک زندگی سالم و ایده آل آماده می‌کند. تمامی این یادگیری‌ها، در چهارچوب فعالیت حرفه‌ای و آموزش‌های حیاتی صورت می‌پذیرند. تحقیقات نوآورانه و تأثیرگذار در آموزش و یادگیری برای تغییرات اجتماعی به همراه یادگیری فراتر از کلاس درس، از طریق محیط‌های داخلی و بیرونی دانشگاه، برخی از روش‌های تدریس این رشته در دانشگاه بریتیش کلمبیا هستند.
دانشگاه مک گیل
تحصیل در رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه مک گیل، به فارغ‌التحصیلان اجازه می‌دهد تا به‌سادگی پس از اتمام دوره تحصیل خود، مجوز رسمی مربیگری در فعالیت‌های ورزشی مختلف را به دست بیاورند. آموزش‌هایی که در طول این دوره به دانشجویان ارائه می‌شود، بر روی انجام تحقیقات در زمینه علوم اجتماعی و آموزشی مرتبط با فعالیت جسمانی و تربیت‌بدنی تمرکز دارند. سایر حوزه‌های تحقیقاتی نیز شامل آموزش ترویج سلامت، فعالیت بدنی مناسب، ورزش و روانشناسی سلامت می‌شوند؛ اما فقط محدود به همین موارد نیست.
متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه مک گیل، باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر یا شناخته‌شده (معادل مدرک کارشناسی یا لیسانس مک گیل) باشند که به‌عنوان مبنای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه معتبر تحقیقاتی در همان کشور عمل می‌کند. دارا بودن سطح زبان مناسب و تمکن مالی برای پرداخت شهریه این دانشگاه نیز جزو نیازمندی‌هایی هستند که متقاضیان تحصیل در دانشگاه مک گیل به آن‌ها نیاز پیدا خواهند کرد. اگرچه، ممکن است واجد شرایط بهره‌مندی از بورسیه هم باشند و نیاز به پرداخت هزینه چندان زیادی نداشته باشند.
دانشگاه مموریال
دوره کارشناسی رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه مموریال برای آماده‌سازی فارغ‌التحصیلان این رشته و سایر حوزه‌های مرتبط با آن جهت ورود به بازار کار طراحی شده است. این را می‌توان از خروجی دانشگاه مموریال و متخصصان پرشماری که در پست‌های مهم ورزشی کانادا مشغول به کار هستند، متوجه شد. دوره‌های آموزشی دانشگاه مموریال، اغلب شامل دوره‌هایی در مبانی تربیت‌بدنی و همچنین دوره‌های برنامه‌ریزی درسی، روش‌های تدریس و آموزش مربوط به برنامه‌های درسی تربیت‌بدنی برای سطوح مختلف می‌باشد. همچنین، ممکن است دانشجویان برای برخی از دوره‌ها یا آموزش‌ها نیز در یک محیط آموزشی خاص قرار بگیرند.
اما دانشجویانی که در رشته تربیت‌بدنی از دانشگاه مموریال کانادا فارغ‌التحصیل می‌شوند، گزینه‌های شغلی دیگری هم در برابر خود می‌بینند که برخی از آن‌ها عبارت هستند از مدیریت تناسب‌اندام و سلامتی، تربیت ورزشکار، مدیریت اماکن ورزشی، متخصص علم حرکت‌شناسی، متخصص تجزیه‌وتحلیل عملکرد و همین‌طور مربیگری شخصی. دانشجویان با آموزش‌های سطح بالایی که در دانشگاه مموریال فرامی‌گیرند، برای رسیدن به درجات عالی در موقعیت‌های شغلی اشاره‌شده و بسیاری از مشاغل دیگر در این حوزه آمادگی کامل پیدا می‌کنند.
دانشگاه شربروک
این دانشگاه یک آموزش حمایتی ارائه می‌دهد که در آن دانشجویان فرصت‌های زیادی برای رشد و توسعه شخصی و مهارت‌های خود به دست می‌آورند. دانشجویان رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی در دانشگاه شربروک، به دیگران کمک می‌کنند تا دانش، مهارت و نگرش‌هایی که شیوه‌ی زندگی سالم و فعال را تعریف می‌کنند، توسعه دهند و نه‌تنها سبک زندگی خود را بهبود و تغییر دهند، بلکه به دیگران هم کمک کنند تا عادات مخرب را جایگزین عادات سالم در زندگی خود کنند.
تحصیل در رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه شربروک به دانشجویان می‌آموزد که چگونه به دیگران کمک کنند تا زندگی سالم و فعال داشته باشند. دوره‌های آموزشی این دانشگاه شامل طیف متنوعی از آموزش‌های تئوری، دوره‌های عملی، مطالعات میدانی و همین‌طور اعزامی هستند که ترکیبی منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنند که شاید در کم‌تر مرکز آموزشی کانادا ارائه شوند. فیزیوتراپیست، مربی و مشاور تناسب‌اندام، ورزش درمانگر و مدیر برنامه‌های ورزشی برخی از عناوین شغلی هستند که فارغ‌التحصیلان رشته تربیت‌بدنی و علوم ورزشی پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه شربروک در آن‌ها مشغول به فعالیت شده‌اند.
دانشگاه برندان
دانشگاه برندان در شهری با همین نام در استان مانیتوبا واقع‌شده و به دلیل برخورداری از سطح و کیفیت آموزش بالا که ناشی از استفاده از بهترین و مدرن‌ترین تجهیزات آموزشی روز دنیا می‌باشد، به‌عنوان یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا نیز مطرح‌شده است. این دانشگاه بیشتر برای آموزش رشته‌های خاصی همچون هنر، موسیقی، علوم، مطالعات بهداشتی و صدالبته، تربیت‌بدنی شناخته‌شده و اعتبار به دست آورده. دوره‌های آموزش رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه برندان به دانشجویان کمک می‌کنند تا پایه‌های آموزشی و تحصیلی خود در زمینه‌های علوم بهداشتی، آموزش، ورزش و سلامتی را تقویت کنند.
دوره‌های تحصیلی رشته تربیت‌بدنی در دانشگاه برندان، ترکیبی هیجان‌انگیز از دوره‌های تئوری و عملی را ارائه می‌دهند و شامل برنامه‌های درسی مربوط به آموزش تربیت‌بدنی می‌شوند که دانشجویان با سپری کردن آن‌ها می‌توانند خود را به‌عنوان متخصص علوم ورزشی به جامعه تربیت‌بدنی کانادا معرفی کنند و افراد را برای حضور در موقعیت‌های شغلی مؤثر و مفیدی همچون مربیگری، آموزش علم تمرین، حرکت‌شناسی، مدیریت خدمات ورزشی و بسیاری از فرصت‌های شغلی دیگر آماده می‌کنند.
همچنین، دانشگاه مونت رویال، دانشگاه مک ایوان، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مانیتوبا و همین‌طور دانشگاه ویکتوریا نیز برخی دیگر از دانشگاه‌های شناخته‌شده و معتبر کانادا هستند که علاقه‌مندان به رشته تربیت‌بدنی در این کشور می‌توانند در آن‌ها تحصیل کنند و دانش و مهارت‌های خود در این حوزه را توسعه دهند.

چطور می‌توان به‌عنوان معلم تربیت‌بدنی در کانادا فعالیت کرد؟

شما به‌عنوان یک فرد متقاضی، برای این‌که بتوانید در کانادا به‌عنوان معلم ورزش یا تربیت‌بدنی فعالیت کنید و درآمدزایی داشته باشید، در ابتدا باید یک دوره آموزش آکادمیک چهار ساله در یکی از دانشگاه‌های مورد تایید دولت کانادا پشت سر گذاشته باشید. این دوره آموزشی، می‌تواند مدرک کارشناسی در رشته تربیت‌بدنی و یا هر یک از زیرشاخه‌های مورد تایید آن باشد.
بااین‌حال، دارا بودن مدرک آکادمیک معتبری که معادل با کارشناسی تربیت‌بدنی کانادا باشد نیز می‌تواند فعالیت شما به‌عنوان معلم تربیت‌بدنی در کانادا را تضمین کند. البته، درصورتی‌که سایر شرایط موردنیاز برای مهاجرت به کانادا را نیز در اختیار داشته باشید. مشاوران و متخصصین موسسه مهاجرتی تراست، شما را به‌طور کامل در مورد این موضوع راهنمایی می‌کنند. برای این کار، کافی است فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل نمایید.

وضعیت تقاضا برای رشته تربیت‌بدنی در کانادا چطور است؟

در حال حاضر انتظار می‌رود که موقعیت‌های شغلی موجود در بازار کار رشته تربیت‌بدنی و مشاغلی که در این حوزه قرار دارند تا سال ۲۰۲۶ به میزان ۹.۷ درصد افزایش پیدا کند؛ بنابراین، می‌توان گفت کانادا یکی از کشورهایی است که به متخصصین این حوزه و افرادی که در آن مشغول به فعالیت و کار هستند تا سال‌ها همچنان نیاز دارد و به هر نحوی که هست، باید این کمبود را جبران کند. بدون شک، یکی از راه‌های جبران این کمبود، پذیرش افراد متخصص از کشورهای دیگر و جذب دانشجویان خارجی است که راه را برای فعالیت آن‌ها به‌عنوان متخصص تربیت‌بدنی کاملاً بازکرده است.

موضوعات موردمطالعه در رشته تربیت‌بدنی چیست؟

دانشجویان رشته تربیت‌بدنی در کانادا و یا کشورهای دیگر، به‌طور عمده بر روی چهار موضوع اصلی و مهم تمرکز می‌کنند که عبارت هستند از مطالعات عمومی، آموزش دبیری، مدیریت ورزش و همین‌طور تناسب‌اندام. به‌طورکلی، همه دانشجویان در گرایش‌های تربیت‌بدنی دوره‌هایی را می‌گذرانند که بر مطالعه علمی حرکت و فعالیت بدنی انسان متمرکز هستند. این دوره‌ها شامل فیزیولوژی ورزشی، حرکت‌شناسی (بیومکانیک کاربردی) و یادگیری حرکتی هستند. پس از اتمام موفقیت‌آمیز این دوره‌ها، دانشجویان علاوه بر کسب دانش‌پایه در این رشته و موضوعات اشاره‌شده، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا وارد شدن به بازار کار آماده می‌شوند.
بسیاری از گرایش‌ها علاوه بر کسب دانش و مهارت در کلاس‌های تربیت‌بدنی، دانشجویان را برای شرکت در فعالیت‌های ورزشی داخلی و بین دانشگاهی نیز آماده می‌کنند. برخی دیگر از موضوعات موردمطالعه در رشته تربیت‌بدنی نیز شامل موارد زیر می‌شوند:
فیزیولوژی ورزشی
تمرینات اولیه ورزشی
تغذیه انسان
حرکت‌شناسی
آموزش مهارت‌ها و استراتژی‌های ورزشی
اصول مدیریت ورزشی

کد مشاغل رشته تربیت‌بدنی در کانادا چیست؟

در فهرست مشاغل ملی کانادا که هر گروه شغلی را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، افرادی که در حال فعالیت در حوزه تربیت‌بدنی هستند، با کد شغلی NOC 0513 مشخص‌شده‌اند. افرادی که در این گروه شغلی قرار دارند، توسط سازمان‌های تفریحی و تناسب‌اندام عمومی و خصوصی، سازمان‌های ناظر بر فعالیت‌های ورزشی و سازمان‌های تیم‌های ورزشی حرفه‌ای استخدام می‌شوند. عده‌ای از آن‌ها نیز به‌عنوان مربی ورزشی فعالیت می‌کنند.

درآمد رشته تربیت‌بدنی در کانادا چقدر است؟

دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته تربیت‌بدنی در کانادا هستند، می‌توانند انتظار داشته باشند که چیزی حدود ۸۰ هزار دلار در سال درآمد به دست بیاورند. این مقدار، برابر با ۴۱.۰۳ دلار به ازای هر ساعت می‌باشد؛ اما همان‌طور که می‌توانید انتظار داشته باشید، درآمد همه‌ی افراد در این رشته با یکدیگر برابر نیست و بسته به میزان تجربه، تحصیلات و موقعیت‌های فردی و اجتماعی، احتمال دارد که درآمد آن‌ها بیشتر یا کمتر از این میزان باشد.

پردرآمدترین مشاغل رشته تربیت‌بدنی در کانادا کدام اند؟

قبل از اینکه به شرح پردرآمدترین مشاغل رشته تربیت‌بدنی و میزان درآمد آن‌ها در کانادا بپردازیم، باید توجه داشته باشید که در حال حاضر عده زیادی از متخصصین این رشته پس از فارغ‌التحصیل شدن به‌عنوان معلم تربیت‌بدنی و استاد دانشگاه مشغول به فعالیت می‌شوند؛ بنابراین، می‌توان آن‌ها را محبوب‌ترین عناوین شغلی این رشته معرفی کرد. بااین‌وجود، مشاغل پرشمار دیگری هم وجود دارند که این افراد پس از سپری کردن دوره تحصیل خود می‌توانند به آن‌ها بپردازند که پردرآمدترین آن‌ها عبارت هستند از:
مهندس تناسب‌اندام: ۱۱۷ هزار و ۲۰۵ دلار در سال
مدیر باشگاه ورزشی: ۹۲ هزار و ۳۵۲ دلار در سال
فیزیوتراپیست: ۸۲ هزار و ۳۸۴ دلار در سال
طراح لباس ورزشی: ۶۷ هزار و ۵۹۳ دلار در سال
مدیر برنامه سلامت و تناسب‌اندام: ۵۴ هزار و ۲۳۳ دلار در سال

مهارت‌های موردنیاز برای رشته تربیت‌بدنی چیست؟

افرادی که در حال تحصیل در رشته تربیت‌بدنی و یا انجام یک موقعیت شغلی در این حوزه هستند، باید مهارت‌های ویژه‌ای داشته باشند و سعی کنند که در طی دوران تحصیل خود این مهارت‌ها را تقویت کنند. با این توصیف، مهارت‌های موردنیاز برای رشته تربیت‌بدنی را می‌توان بدین‌صورت شرح داد:
تخمین هزینه پروژه‌های در دست توسعه
توصیه و مشاوره
مذاکره و احقاق
آموزش و مربیگری
رهبری و ایجاد انگیزه
استخدام و به‌کارگیری نیروهای موردنیاز
برنامه‌ریزی استراتژیک
تدوین و توسعه سیاست‌ها و رویه‌هایی برای اجرای برنامه‌ها
سازماندهی و اداره برنامه‌های ملی و استانی (آموزش، مربیگری یا مدیریت)
مدیریت فعالیت‌های روزانه یک سازمان ورزشی یا تفریحی
تهیه بودجه و نظارت بر درآمدها و هزینه‌ها
ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه به‌طور مستقیم
برنامه‌ریزی برای حمایت از سازمان‌های دولتی و خصوصی و یا دریافت حمایت آن‌ها در مواقع موردنیاز

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید