اپلای کاردرمانی

اپلای کاردرمانی

کار درمانی، یکی از حرفه های بهداشت و درمان است که تمرکز آن روی کمک به مردم برای انجام تمام کارهایی است که مردم باید بتوانند به صورت عادی در زندگی روزمره خود انجام دهند. کار درمانگر با کمک به مردم برای انجام فعالیت های روزانه خود به بهبود و کیفیت زندگی انسان ها کمک می کند. بسیاری از علاقه مندان به این رشته هر ساله برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اقدام به اپلای می کنند. دانستن اطلاعات ضروری در این خصوص به شما در این مسیر کمک فراوانی خواهد کرد. بنابراین در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن برای تحصیل در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته کار درمانی در اختیار شما قرار دهیم.

در مورد رشته کاردرمانی

کاردرمانگران حرفه ای (OTs) متخصصان مراقبت های بهداشتی هستند که به عنوان کاردرمانگر در کاردرمانی و رشته های علوم مشغول به کار می شوند. کاردرمانگران اصولا با استفاده از روش های خاصی به گروه ها و افراد مختلف با ویژگی های خاص مانند کودکان دارای بیماری اوتیسم کمک می کنند تا کارهای روزانه خود را بتوانند به آسانی و بدون کمک گرفتن از اطرافیان انجام دهند. کمک به توانبخشی این افراد مانند بهبود حرکات جسمی، به کارگیری رفتارهای درمانی، جلوگیری از ناتوانی و آشنایی با مهارت های افراد از مهمترین وظایف این متخصصان به شمار می رود. از آن جایی که هر جامعه ای دارای درصدی از افراد بیمار با شرایط خاص است، این رشته با هدف کمک به این افراد مورد توجه قرار گرفته و به عنوان یک رشته کاملا مستقل در دانشگاه ها تدریس می شود. آموزش این متخصصان، حوزه ها و جنبه های مختلفی را از شناخت ابعاد فیزیکی، روانی و اجتماعی انسان ها گرفته تا آشنایی با مفاهیم آناتومیک و فیزیولوژیک در بر می گیرد. آن ها به افراد کمک می کنند تا با ارتقاء توانایی های خود بتوانند وارد اجتماع شوند و مانند سایر افراد عادی کار کنند و مثل هر انسان دیگر به استراحت، کار، مشارکت اجتماعی و سایر فعالیت های روزمره برسند.

حوزه کاری کاردرمانگران ممکن است در زمینه های مختلفی مانند کودکان، ارتوپدی، نورولوژی، کم بینایی درمانی، توانبخشی جسمی، سلامت روان، سرطان شناسی، خانه سالمندان، سازمان های مراقبت های بهداشتی و درمانی، مراکز توانبخشی سرپایی و … باشد. بسیاری از کاردرمانگران شیوه درمانی خاص خود را دارند و راه حل های ویژه خود را متناسب با نیاز و نوع بیماری افراد برای درمان آن ها انتخاب می کنند. مداخلات کار درمانی با هدف بازگرداندن و یا بهبود توانایی های عملکردی و یا کاهش و از بین بردن محدودیت ها یا ناتوانی ها از طریق روش های جبرانی صورت می گیرد.

مهمترین وظایف کاردرمانگران کمک به بیماران برای راه رفتن، کمک به کودکان معلول به طوری که به صورت عادی بتوانند در مدرسه تحصیل کنند و یا کمک به افراد معلول برای قرار گرفتن در موقعیت های اجتماعی، سرگرمی یا انواع ورزش ها است. در طول یک پروسه کاردرمانی، کار درمانگر توانایی ها و اهداف فرد را ارزیابی می کند. نحوه انجام این کار به فرد و نیازهای او بستگی خواهد داشت. در شرایطی ممکن است درمانگر وسایل و تجهیزات خاصی را مانند صندلی چرخدار توصیه کنند. ممکن است گاهی افرادی طی حادثه ای دچار آسیب دیدگی شوند (به عنوان مثال افرادی که طی حادثه ای دچار نقص عضو می شوند و یا سکته می کنند.) که در این صورت باز هم کار درمانگران می توانند به آن ها کمک کنند. اگر به اطلاعات بیشتری در این زمینه نیاز دارید به این سایت مراجعه فرمایید.

اپلای رشته کاردرمانی در خارج از کشور

کاردرمانگران باید حداقل مدرک کارشناسی برای ورود به این حرفه را داشته باشند و برای شروع کار خود باید مجوز دولتی دریافت کنند. برخی ایالت ها گواهی NBCOT را به عنوان مجوز دولتی می پذیرند، در حالی که برخی دیگر از ایالت ها امتحانات و آزمون های خاص خود را دارند. بسیاری از افرادی که برای تحصیل در رشته کاردرمانی در مقطع کارشناسی ارشد اپلای می کنند، مدرک کارشناسی کاردرمانی دارند، اما بهتر است بدانید شرایط تحصیل در رشته کار درمانی به گونه ای است که افرادی که در رشته های مرتبط دیگر تحصیل کرده اند نیز می توانند به این رشته وارد شوند. لیست زیر برخی از رشته هایی را نشان می دهد که با داشتن مدرک کارشناسی آن ها نیز می توان برای کارشناسی ارشد کاردرمانی اپلای کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

نام رشتهتوضیحات
روانشناسیبیش از نیمی از دانشجویان کاردرمانگر متخصص اعصاب و روان در مقطع کارشناسی ارشد، مدرک کارشناسی روانشناسی دارند چرا که این رشته با سلامت روان افراد سر و کار دارد و تحصیل در رشته روانشناسی کمک زیادی به تحصیل در گرایش اعصاب و روان کاردرمانی می کند. آشنایی با خلق و خوی انسان ها و اطلاعاتی در مورد سلامت روانی افراد جامعه، یک پیش زمینه بسیار قوی در زمینه کاردرمانگری متخصص اعصاب و روان به آن ها می دهد.  
حرکت شناسی، کینزیولوژیتحصیل در رشته حرکت شناسی و داشتن مدرک کارشناسی، مسیر را برای تحصیل افرادی که می خواهند در رشته کاردرمانی تحصیل کنند هموار می کند چرا که شما به عنوان یک کاردرمانگر باید با مفاهیم بنیادی آناتومی و حرکات انسان و همچنین نحوه پاسخ بدن به واکنش های محیطی و فعالیت های ورزشی آشنا باشید تا بتوانید راه حل های درمانی ارائه دهید.  
آموزشیکی از مهمترین وظایف کاردرمانگران در حوزه اختیارات شان در هر گرایشی که باشند، آموزش نحوه استفاده درست از وسایل به بیمار و یا آگاه ساختن خانواده بیمار است. به همین علت افرادی که مدرک کارشناسی آموزش دارند با ارائه اصول آموزش درست و نحوه ارتباط با بیماران می توانند برای گرایش های کارشناسی ارشد رشته کاردرمانی اپلای کنند.  
بازرگانیاگر چه رشته بازرگانی ارتباط چندان مستقیمی با رشته کاردرمانی ندارد، اما تحصیل در رشته بازرگانی و کسب مدرک کارشناسی به داشتن کسب و کار شخصی افراد در رشته کاردرمانی کمک زیادی می کند. یعنی افرادی که پیش زمینه ای از کسب و کار و تجارت دارند، راحت تر می توانند به صورت مستقل در رشته کار درمانی مشغول به کار شوند.  
زیست شناسیبه جز رشته روانشناسی و حرکت شناسی، یکی دیگر از مهمترین مدارک کارشناسی که افراد پیش از ورود به کارشناسی ارشد کاردرمانی می توانند در آن مشغول به تحصیل شوند، رشته زیست شناسی است چرا که آشنایی با مباحث زیست شناسی، بخش بزرگی از مطالعات در مورد بهداشت و درمان را پوشش می دهد. داشتن مدرک کارشناسی زیست شناسی و سپس ورود به رشته کاردرمانی بیشتر مناسب افرادی است که قصد دارند به عنوان کاردرمانگر در محیط بیمارستان مشغول به کار شوند.  
جامعه شناسیکاردرمانگران صد در صد وقت و انرژی کاریشان صرف گفت و گو و درمان بیماران می شود به همین علت آشنایی با انواع مردم و به طور کلی آشنایی با مباحث جامعه شناسی به آن ها در خلاقیت، نوآوری، تفکر انتقادی، حل مسئله، ارتباط با بیماران، همکاری با سایر متخصصان و درک ملیت ها و فرهنگ های مختلف برای درمان بیمار بسیار کمک می کند. این مهارت ها برای کار در کاردرمانی بسیار مهم هستند به همین علت اگر مدرک کارشناسی جامعه شناسی دارید، این مدرک پیش زمینه خوبی برای کار به عنوان کاردرمانگر به شمار می رود.  

*مدارک کارشناسی بالا تنها الزامات برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد کاردرمانی نیست! آنچه برای تحصیل در رشته کاردرمانی اهمیت دارد، نشان دادن شایستگی ها و توانمندی های فرد در رشته کاردرمانی است. به عنوان مثال حتی ممکن است فردی با مدرک کارشناسی روزنامه نگاری وارد رشته کاردرمانی شود و اتفاقا بسیار هم در این زمینه موفق باشد.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد بخوانید.

اپلای رشته کاردرمانی در خارج از کشور

ادامه تحصیل رشته کاردرمانی در خارج از کشور

یکی از مزیت های ادامه تحصیل در خارج از کشور در رشته کاردرمانی این است که بسیاری از دانشگاه ها برخی دوره های آنلاین و آموزش از راه دور را برای دانشجویان در نظر می گیرند و برخی دیگر حتی شرکت در کلاس های آنلاین در تابستان را جزء الزامات درسی برنامه کاردرمانی قرار داده اند. دانشجویانی که در دوره های آنلاین رشته کاردرمانی تحصیل می کنند، با علوم پزشکی، آناتومی، فیزیولوژی و دیگر حوزه های مختلف آشنا می شوند اما لازم است برای شرکت در برخی از دروس به صورت حضوری در کلاس های درس شرکت کنند. به عنوان مثال آموزش های بالینی معمولا در محیط بیمارستان یا دیگر مراکز درمانی صورت می گیرد و افراد با شرکت در این دوره ها به صورت تجربی نیز با انواع بیماری ها آشنا می شوند. توجه داشته باشید که در حال حاضر مدرک کاردانی کاردرمانی به صورت آنلاین در دسترس نیست و افراد تنها برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی می توانند در این دوره ها شرکت کنند. (برای دوره های کاردانی، علوم طبیعی و رفتار شناسی انسان به صورت حضوری در دسترس است.) دریافت مدرک کاردرمانی تنها با شرکت در کلاس های آنلاین میسر نیست و فرد باید حتما کلاس های بالینی را به صورت حضوری بگذرانند.

دانشجویان در تحصیل رشته کاردرمانی، ضمن آشنایی کامل با این رشته در گرایشی که انتخاب می کنند، باید مهارت های دیگری مانند چگونگی برخورد صحیح با بیمار، نحوه ارتباط کاردرمانگر با خانواده بیمار، آگاه سازی خانواده از روند بهبودی بیماری و به طور کلی اخلاق حرفه ای را نیز آموزش ببینند. افرادی که از رشته کاردرمانی فارغ التحصیل می شوند برای صدور مجوز کاردرمانی خود باید در یک آزمون به نام NBCOT‌ (NATIONAL BOARD FOR CERTIFICATION IN OCCUPATIONAL THERAPY) شرکت کنند و درصورت قبولی مشغول به کار می شوند. اما دقت داشته باشید که صرفا با داشتن گواهی های کاردرمانی نمی توان مشغول به کار شد، چرا که پیش از ورود به محیط کار، توانایی کاردرمانگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 برنامه های کارشناسی آنلاین کاردرمانی نسبتا محدود است چرا که اکثر رشته های کاردرمانی نیاز به تحصیلات بالاتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای شروع کار به عنوان کاردرمانگر دارند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز به دلیل سطح بالای آموزشی پذیرش دانشجو با محدودیت صورت می گیرد. دوره های آموزشی معمولا ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد و انجام کارهای بالینی و تحقیقاتی نیز از الزامات تکمیل این دوره محسوب می شود. این دوره ها در مقطع کارشناسی ارشد برا افرادی در نظر گرفته شده اند که مدرک کارشناسی کاردرمانی دارند و علاقه مند به انجام کارهای تحقیقاتی در این زمینه هستند.

درباره اپلای برای دکتری، اپلای برای دکترای مجدد و تغییر رشته در اپلای بخوانید.

گرایش های رشته کاردرمانی در خارج از کشور

اگرچه هدف از تحصیل در رشته کاردرمانی، کمک به افراد ناتوان برای ارتقاء توانمندی های خود و بهبود کارآرایی دوباره بدن آن ها است، با این حال بیماری ها و مشکلات مربوط به این افراد گاهی آن قدر پیچیده و تخصصی است که نیاز است کاردرمانگر، تخصص ویژه ای در این زمینه داشته باشد به همین علت گرایش های مختلفی برای رشته کاردرمانی به وجود آمده است که در قسمت زیر به مهمترین آن ها اشاره می کنیم.

نام گرایشتوضیحات
کار درمانگر متخصص کودکاناین رشته یکی از مهمترین گرایش های رشته کار درمانی است و به حفظ و سلامت کودکان می پردازد. این متخصصان می توانند در مدارس، بیمارستان ها، در برنامه های مراقبت از کودکان در خانه و یا مراکز دیگر کار کنند تا یاد بگیرند چگونه از نظر جسمی با مشکلات عاطفی، روانی و یا دیگر مشکلات مانند شکسته شدن استخوان ها یا آسیب دیدگی مغزی به کودکان کمک کنند. همکاری کار درمانگر با سایر اعضای خانواده فرد بیمار برای حفظ روحیه کودک و خانواده و آگاه ساختن آن ها برای بهبود روند طول درمان فرد بیمار، مهمترین وظایف کار درمانگران در حوزه متخصص کودکان است. اهمیت این رشته آنقدر زیاد است که خود این رشته نیز دارای زیرشاخه های زیادی است و افراد می توانند در یکی از حوزه های مربوط به رشته کاردرمانی کودکان مشغول به تحصیل شوند. مهمترین این گرایش ها شامل بهداشت جهانی کودکان، مراقبت های پزشکی ویژه کودکان، ژنتیک و سوخت و ساز بدن، مطالعه آلرژی کودکان، ایمونولوژی و روماتولوژی، طب اورژانس کودکان، متخصص غدد کودکان و دیابت، متخصص ریوی کودکان، فشار خون کودکان، بیماری های عفونی کودکان، هماتولوژی کودکان-آنکولوژی، طب عمومی اطفال و نوجوانان و گوارش کودکان و هپاتولوژی است. هر کدام از این گرایش ها نیز تعاریف خود را دارد. دانشجویانی که در این حوزه کار می کنند، مهارت های شناختی و تطبیقی زیادی را در مورد کودکان به دست می آورند تا با کمک به کودکان، آن ها را برای ورود به حوزه های مختلف اجتماعی از جمله مدرسه و تعامل با دیگر بچه ها آماده کنند. مراقبت و درمان کودکان تازه متولد شده ناتوان نیز در حوزه مسئولیت های این کار درمانگران قرار می گیرد. در صورتی که تمایل دارید به صورت تخصصی تر با گرایش های رشته کاردرمانگری متخصص کودکان و تعاریف آن ها آشنا شوید به این سایت مراجعه کنید.  
کار درمانگر متخصص سالمندانکار درمانگران متخصص سالمندان به کمک افراد مسنی می پردازند که برای انجام کارهای روزمره خود دچار مشکل می شوند. به عنوان مثال در محل سکونت فرد بیمار، بنا به تشخیص متخصص کاردرمانگر از نرده ها، حفاظ ها و پله های متناسب با سن و وضعیت فرد استفاده می شود. با بالا رفتن سن افراد و به وجود آمدن انواع بیماری ها، مشکلاتی برای افراد مسن پیش می آید که کاردرمانگران با استفاده از روش های مختلف به آن ها کمک می کنند. کار درمانگران مسائلی که ممکن است بر زندگی روزمره سالمندان تاثیر بگذارد را مورد ارزیابی قرار می دهند و مشکلاتی مانند افسردگی، زوال عقل، آلزایمر و مشکلات روحی روانی را شناسایی کرده و به درمان آن ها کمک می کنند. هدف اصلی از تحصیل در این رشته کمک به سالمندان برای به دست آوردن مهارت های خود و رسیدن به استقلال برای انجام کارهای خود است. متخصصان درمانگر سالمندان باید بسیار با حوصله باشند و با آرامش با افراد سالمند برخورد کنند. حمایت از افراد مسن برای حضور در اجتماع، جلوگیری از جامعه گریزی، استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب برای جا به جا کردن افراد مسن مانند ویلچر، واکر یا عصا، حفظ روحیه افراد مسن و رسیدگی به بهداشت و درمان آن ها از مهمترین وظایف این متخصصان است.  
کاردرمانگران متخصص سلامت رواناز آن جایی که افراد در جامعه با بحران هایی مانند افسردگی رو به رو می شوند، این متخصصان با هدف آموزش مهارت های مدیریت استرس، بهبود اختلالات خلقی و یا مشکلاتی از این قبیل به تحصیل می پردازند. الزامات آموزشی و کاری برای این رشته ممکن است نسبت به جایی که می خواهید در آن کار کنید متفاوت باشد. اما داشتن مدرک کارشناسی، حداقل الزامات واجب برای ورود به این شغل است. متخصصان بهداشت روانی اغلب هم مهارت های مشاوره ای دارند و هم مهارت های مددکاری اجتماعی. آن ها بیشتر با بیمارانی که مشکلات روانی یا مشکلات سوء مصرف مواد دارند کار می کنند و با دیگر متخصصان بهداشت روانی مشورت کرده تا تکنیک های موثر درمانی را ارائه دهند. اگر چه تشخیص و درمان بیماری های روحی و روانی بر عهده پزشک متخصص است، اما کاردرمانگران نیز نقش بسیار مهمی در این زمینه دارند. متخصصان می توانند در مراکز بهداشت و درمان و پناهگاه های زنان کار کنند. ممکن است افرادی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام می کنند، مدرک کارشناسی مشاوره، روانشناسی و یا یک مدرک مشابه با این موضوع داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنید.  
کاردرمانگر توانبخشی فیزیکیتخصص ویژه ای از رشته کار درمانی برای توانبخشی فیزیکی در نظر گرفته شده است که رشته بسیار پر اهمیتی به شمار می رود. این متخصصان برای افرادی که به دلیل بیماری، ناتوانی یا آسیب های روحی دچار محدودیت های جسمی شده اند آموزش هایی را تدارک می بینند که بتواند به درمان آن ها کمک کند. درمان این بیماران ممکن است حتی استفاده از تجهیزات و دستگاه های کمک تمرینی برای تمرینات باشد. هدف از به وجود آمدن این رشته و تحصیل در آن، بالا بردن و بازگرداندن توانایی عملکردی و کیفیت زندگی به افراد مبتلا به اختلالات جسمی یا ناتوانی است. این امر می تواند شامل شرایطی مانند آسیب های نخاعی، آسیب های مغزی، سکته های مغزی و همچنین درد ناشی در عضلات، رباط یا آسیب عصبی باشد. برای مشاهده جزئیات بیشتر درمورد این رشته به این سایت مراجعه فرمایید.  
کار درمانگر ارتوپدیاین متخصصان کار درمانی به درمان آسیب های وارد شده به بدن می پردازند. این آسیب ها ممکن است شامل شکستگی های اعضای مختلف بدن، مشکلات به وجود آمده برای بافت های بدن و دیگر آسیب های عضلانی و اسکلتی بدن باشد. کمک به بیماران برای شرکت در فعالیت های روزانه به تنهایی یا با استفاده از ویلچر مهمترین وظایف این متخصصان است.  
کار درمانگر مغز و اعصابافرادی که به دلایل مختلف تحت شرایط عصبی قرار می گیرند و دچار مشکلاتی مانند سکته مغزی می شوند، نیاز به حمایت و مراقبت های ویژه دارند. نقش این کاردرمانگران، به حداقل رساندن اثر به وجود آمده از این شرایط و به وجود آوردن شرایط بهتر برای زندگی این افراد است.  
کاردرمانگر بخش مراقبت های ویژهاین کار درمانگران نقش حیاتی در بهبود و سلامتی بیماران دارند چرا که کار این افراد مرتبط با بیمارانی است که طی حادثه ای دچار آسیب دیدگی شدید می شوند (به عنوان مثال کسی که دچار ضربه مغزی شدید، سکته، افتادن یک جسم بسیار سنگین بر روی بدن و …شده است) و جان آن ها در خطر است. این کار درمانگران به کمک پزشکان متخصص به تشخیص و سپس به درمان فرد بیمار می پردازند. کاردرمانگران در این حوزه مسئول طرح اقدامات درمانی و همچنین ارائه رژيم غذایی مناسب و آموزش به بیماران برای استفاده درست از دستگاه ها و قرار دادن بدنشان در وضعیت مناسب است.  
کاردرمانگر دستدرمانگران متخصص دست، درمانگرانی هستند که کارشان مدیریت شرایط بحرانی به وجود آمده برای دست بیماران و یا کمک به توانبخشی فرد بیمار بعد از عمل جراحی است. این درمانگران از راه حل ها و تکنیک های مختلفی برای کاهش تورم، درد و بهبود زخم بیماران استفاده می کنند.
کاردرمانگر بیناییکاردرمانگران بینایی به منظور بهبود مشکلات و آسیب های به وجود آمده برای چشم بیماران اقدامات درمانی انجام می دهند. از آن جایی که چشم یکی از حیاتی ترین اعضای بدن است، وجود این درمانگران در حیطه علم پزشکی بسیار اهمیت دارد. بیمارانی که به این درمانگران مراجعه می کنند، محدودیت سنی ندارند و بیماران می توانند کودکانی باشند که در اثر اتفاق خاصی مشکلی برای بینایی آن ها به وجود آمده است و یا افراد مسنی باشند که در اثر کهولت سن دچار تاری دید شده باشند.  
کار درمانگر قلبی-تنفسیاین درمانگران مسئولیت کمک به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی، قلبی و ریوی را برعهده دارند. آموزش چگونگی مراقبت از فرد بیمار و نحوه صحیح استفاده از وسایل مورد نیاز برای حیات بیمار به خانواده وی و آگاه سازی آن ها از روند بهبودی فرد بیمار از مهمترین وظایف این بیماران به شمار می رود. مسئولیت این متخصصان تا شروع فعالیت های روزمره فرد بیمار و برگشتن به زندگی عادی ادامه خواهد داشت.  
کاردرمانگر ارگونومیکاردرمانگر ارگونومی با بررسی توانمندی های انسان ها، آن ها را برای کار در محیط کارشان و کاهش استرس آماده می کند. به طور کلی می توان گفت وظیفه این افراد به دست آوردن اطلاعات ویژه ای در مورد افراد برای به کار گیری توانمندی ها و تجهیزات مورد نیاز برای محیط کار است. این امر باعث افزایش اعتماد به نفس فرد در محیط کار و در نتیجه رضایمندی او از شغلش می شود. یعنی درمانگر ارگونومی به طراحی محیطی می پردازد که متناسب با ویژگی ها، توانمندی ها و قابلیت های افراد باشد. محیط باید به گونه ای باشد که با توانایی های شناختی، فیزیولوژيکی و روانی کارکنان متناسب باشد. وظیفه کار درمانگران ارگونومی جلوگیری از آسیب های مربوط به کار، ایجاد محیطی متنوع، ارائه مشاوره در صورت نیاز مانند تعویض صندلی های قدیمی شرکت با صندلی های جدید و به حداقل رساندن عوامل حواس پرتی شنوایی است.  

بیشتر بخوانید: بهترین کشور برای تحصیل ، چگونه اپلای کنیم

بهترین گرایش رشته کاردرمانی برای اپلای در خارج از کشور

بیماران و افراد مختلف تنها زمانی که مشکلی برای آن ها پیش بیاید یا به کمک نیاز داشته باشند به کاردرمانگران مراجعه می کنند و این رشته نیز مانند رشته پزشکی، نیازمند به تخصص ها و گرایش های متنوع است تا فرد بتواند در صورت نیاز به این تخصص ها به کاردرمانگران مراجعه کند. بنابراین وجود هر کدام از این تخصص ها برای هر جامعه ای لازم است و اینگونه نیست که به عنوان مثال، کاردرمانگران قلبی-تنفسی امتیاز مثبتی نسبت به کاردرمانگران ارگونومی داشته باشند. همه چیز بسته به شرایط به وجود آمده و نیاز افراد دارد و هیچ کدام از گرایش های رشته کاردرمانی بر دیگری برتری ندارند. تنها می توان این رشته را از نظر کاربردی بودن و یا میزان درآمد بررسی کرد به عنوان مثال کشورهای پیر جهان مانند ژاپن، ایتالیا، پرتغال، آلمان، یونان و یا سوئد به درمانگران متخصص سالمندان بیشتر نیاز دارند.

بهترین گرایش رشته کاردرمانی برای اپلای در خارج از کشور

بورسیه رشته کاردرمانی در خارج از کشور

 اگر شما هم از آن دسته از دانشجویانی هستید که قصد تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارید و می خواهید به عنوان دانشجوی بین المللی برای دانشگاه های خارجی اپلای کنید، اصلا نگران نباشید! چرا که دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را در نظر گرفته اند و شما می توانید با هزینه ‌ی بسیار کم یا حتی گاهی اوقات بدون پرداخت هزینه به اهداف خود برسید چرا که گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کنند.

گفتنی است که بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور یا کمک ‌هزینه‌ های دانشجویی از راه‌ های مختلف تامین می ‌شوند که می ‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد.

شاید این سوال پیش بیاید که این بورسیه ها به چه کسانی تعلق می گیرد؟

در پاسخ به چند نوع بورسیه اشاره خواهیم کرد:

 • بورسیه ‌های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می‌ گیرد و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آنها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام بر می دارند.
 • بورسیه‌ های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل توجهی نصیب دانشجویانی می شود که در کنار اساتید به تحصیل می پردازند و دانشجویان می توانند برای هزینه های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت اند. این کارها به صورتی برنامه ریزی می شوند که به درس دانشجو لطمه ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می تواند به صورت تمام وقت کار کرده و حقوق کار تمام وقت را کسب کند.
 • بورسیه های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

در صورتی که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه ها، کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی یا حتی وام‌ های دانشجویی در رشته کاردرمانی مطلع شوید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌ های رشته ‌ی کاردرمانی به سایت ‌های زیر مراجعه کنید.

https://www.scholarshipportal.com/

http://www.careeronestop.org/toolkit/training/find-scholarships.aspx

همچنین درباره تاثیر مقاله بر اپلای و کارآموزی در خارج از کشور با مراجعه به هر لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

دانشگاه های برتر رشته کاردرمانی در خارج از کشور

دانشگاه های زیادی در سرتاسر جهان برای رشته کاردرمانی وجود دارند که به دلیل انجام آزمون و خطاهای فراوان و یا چاپ و انتشار مقالات علمی در زمینه رشته کاردرمانی، همواره در میان برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. موسسه مهاجرتی تراست پس از بررسی رتبه بندی های مختلف جهانی در رشته کاردرمانی به لیست زیر دست یافته است. در صورتی که به اطلاعات بیشتری در مورد دانشگاه ها نیاز داشتید به این سایت مراجعه کنید.

نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس آنجلس، کالیفرنیارشته کاردرمانی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی یکی از برترین برنامه های این دانشگاه به شمار می رود و مناسب برای افرادی است که می خواهند با داشتن مدرک کارشناسی، در برنامه کارشناسی ارشد این دانشگاه در رشته کاردرمانی مشغول به تحصیل شوند. برنامه های دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به قدری پیشرفته است که تقریبا هر سال در رده برترین دانشگاه های جهان در رشته کار درمانی قرار می گیرد. دانشگاه کالیفرنیای جنوبی، یک موسسه تحقیقاتی خصوصی است که در سال ۲۰۱۷ به دلیل انتشار تعداد بالای تحقیقات خود در زمینه های مختلف از جمله رشته کار درمانی، مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به این رشته قرار گرفت و همواره جایگاه خود را در صدر برترین ها حفظ کرد. علاقه مندانی که برای مقطع کارشناسی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ثبت نام می کنند، می توانند با تحصیل ۱ ساله بیشتر در این رشته مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز دریافت کنند. توجه داشته باشید اگر مدرک کارشناسی شما مدرکی به جز کارشناسی کاردرمانی باشد، طول دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ۲ سال است.  
دانشگاه ایلینوی در شیکاگویکی از برجسته ترین ویژگی های دانشگاه ایلینوی در رشته کاردرمانی، ترکیب این رشته با سایر رشته ها است که افراد می توانند از برنامه های ترکیبی مانند تغذیه در این رشته استفاده کنند. دانشکده کاردرمانی دانشگاه شیکاگو همواره در بین برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرد و این دانشکده در سال ۲۰۱۶، رتبه چهارم دانشکده برتر را به خود اختصاص داده است. مطالعات توانبخشی و معلولیت نیز از محبوب ترین گرایش های مقطع دکترای کاردرمانی به شمار می رود.
دانشگاه تافتزدانشگاه تافتز هم در سطح کارشناسی و هم در سطح کارشناسی ارشد دانشجویان را در رشته کار درمانی و انواع گرایش های آن ثبت نام می کند. این دانشگاه جزء اولین دانشگاه هایی بود که در ایالات متحده رشته کار درمانی را به دانشگاه خود اضافه کرد. کیفیت بالای آموزشی در مورد رشته کاردرمانی، دانشگاه تافتز را به یکی از برترین دانشگاه های جهان در رشته کار درمانی تبدیل کرده است.  
دانشگاه بوستونمتقاضیان می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای کار درمانی در دانشگاه بوستون اپلای کنند. در نظر گرفتن دوره های آنلاین تابستانی، انجام مطالعات میدانی به مدت ۶ ماه و انجام کارهای تجربی در رشته کاردرمانی از مهمترین برنامه های دانشگاه بوستون در رشته کاردرمانی به شمار می رود.  

اخذ ویزا برای اپلای رشته کاردرمانی در خارج از کشور

انتخاب یک موسسه مهاجرتی قوی در زمینه اخذ ویزا، به شما در این مسیر کمک می کند چرا که هر کشور و هر دانشگاهی مدارک و مراحل خاصی را برای اخذ ویزا می طلبد. موسسه مهاجرتی تراست با داشتن سال ها تجربه کاری در این زمینه شما را در این روند یاری می کند. اولین کاری که فرد باید برای اخذ ویزا انجام دهد گرفتن نامه پذیرش از دانشگاه مقصد است. سپس فرد باید اثبات کند که از پس مخارج تحصیلی و زندگی خود بر می آید و گواهی اثبات تمکن مالی خود را تحویل دهد. داشتن مدرک زبان کشور مورد نظر نیز یکی از شروط اصلی برای اخذ ویزا است. مواردی که در قسمت زیر بیان شده است مراحل و یا مدارک کلی اخذ ویزا را در رشته کاردرمانی در خارج از کشور نشان می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با تیم مهاجرتی تراست در تماس باشید.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • انتخاب رشته کاردرمانی
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ ی آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • همراه داشتن نامه ی سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد رشته کاردرمانی می ‌توانید با مشاوران ما در تیم مهاجرتی تراست وقت مشاوره رایگان بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته کاردرمانی در خارج از کشور

اپلای رشته کاردرمانی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

تحصیل در مقطع کارشناسی کار درمانی معمولا ۴ تا ۵ سال به طول می انجامد. این برنامه ها شامل ترکیبی از سخنرانی ها، سمینارهای آموزشی، شرکت در کلاس های بالینی، آشنایی با اصول ارزیابی بیماران و آشنایی با روش های پزشکی و درمان آن ها است. اگر چه داشتن مدرک کارشناسی کاردرمانی برای کار به عنوان کاردرمانگر کافی نیست، اما بالا بودن نمرات این مقطع از تحصیل، کمک زیادی به اپلای برای مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد می کند. برنامه های درسی این دوره از کلاس های کاردرمانی شامل موارد زیر است:

 آناتومی، بیوشیمی، فیزیولوژی، ارتوپدی، جراحی، روانپزشکی، روانشناسی، فارماکولوژي، آسیب شناسی، میکروبیولوژی، روانشناسی و مبانی کار درمانی.

همچنین در صورتی که قصد تحصیل در کانادا را دارید، می توانید درباره تحصیل کارشناسی در کانادا و تحصیل با مدرک کاردانی در کانادا با مراجعه به هر لینک بخوانید.

اپلای رشته کاردرمانی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

برنامه کارشناسی ارشد کاردرمانی یک برنامه ۲ ساله است که دانشجویان را به صورت تخصصی با یکی از گرایش های رشته کاردرمانی آشنا می کند. علاقه مندان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته کار درمانی می توانند در یکی از گرایش های زیر اپلای کنند:

کاردرمانی اطفال، توابخشی بزرگسالان، کاردرمانی دست، کاردرمانی بینایی، ارگونومی، مشاوره جامعه، کاردرمانی عصبی، کاردرمانی روانی، کاردرمانی اسکلتی- عضلانی یا ارتوپد، آناتومی انسان، فیزیولوژی انسان و مبانی کاردرمانی. از آن جا که در این مقطع یک مدرک تخصصی به کاردرمانگر ارائه می شود، پایان نامه نیز مورد نیاز نیست و برنامه درسی بر اساس ترکیبی از دوره ها و قرار دادن کار میدانی صورت می گیرد.

همچنین بخوانید: کارشناسی ارشد در کانادا

اپلای رشته کاردرمانی در مقطع دکتری در خارج از کشور

افرادی که برای مقطع دکترای رشته کاردرمانی اپلای می کنند، با مفاهیم، نظریه ها و سایر موارد تخصصی تر رشته کاردرمانی آشنا می شوند. برنامه دکترا شامل هر دو دوره تحصیلی و تجربی (کار میدانی) است و افراد به صورت تخصصی تر به انجام تحقیقات در این رشته می پردازند.

همچنین درباره تحصیل دکتری در کانادا بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته کاردرمانی در خارج از کشور

لیست زیر مدارک کلی اپلای در رشته کاردرمانی را برای دانشگاه های خارج از کشور نشان می دهد. مدارک مورد نیاز برای اپلای در این رشته بسته به دانشگاهی که می خواهید در آن اپلای کنید متفاوت است. ممکن است برخی دانشگاه ها تنها سوابق تحصیلی و نمرات شما را بررسی کنند و برخی دیگر از دانشگاه ها از شما آزمون ورودی بگیرند.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • داشتن انگیزه نامه
 • داشتن حداقل ۲ توصیه نامه
 • ارسال مقالاتی که چاپ کرده اید
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر یا مدرک زبان کشوری که قصد تحصیل در آن را دارید.

بازار کار رشته کاردرمانی در خارج از کشور

انتظار می رود کاردرمانگران بسته به جایی که در آن زندگی و کار می کنند، تعداد ساعات کاری‌شان، میزان اضافه کاری، دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند و یا تجربه کاریشان حقوق متفاوتی داشته باشند. اکثر این افراد در کلینیک ها، بیمارستان ها، مدارس و یا دیگر مراکز مرتبط کار می کنند. لیست زیر بخشی از مراکزی که یک درمانگر می تواند در آن کار کند را نشان می دهد در واقع بازار کار در این مراکز به شدت خوب است.

نام حوزهتوضیحات
کلینیک های طب فیزیکیکاردرمانگران در کلینیک های طب فیزیکی، به بیماران کمک می کنند تا پس از بهبودی از یک آسیب، توانمندی های بدن خود را بازیابند. این افراد با کمک به بیماران آسیب دیده به آن ها کمک می کنند تا خودشان را با شرایط و تغییرات بدن خود سازگار کنند و بتوانند به فعالیت های روزانه خود برگردند.  
کلینیک های کاردرمانیکاردرمانگران کلینیک های کاردرمانی، بیشتر روی توابخشی کودکان، سالمندان و معلولان تمرکز می کنند. کاردرمانگران بعد از تحصیل در گرایش مورد نظر خود به صورت تخصصی، می توانند در این کلینیک ها مشغول به کار شوند.  
کلینیک های توانبخشی پزشکیکلینیک های توانبخشی پزشکی به بیمارانی کمک می کنند که طی یک حادثه ای دچار آسیب دیدگی شدید شده اند و عملکرد فیزیکی بدن خود را طی یک فرایند مانند تصادف از دست داده اند. راه کار ها و راه حل های درمانی این درمانگران به افراد آسیب دیده کمک می کند تا راه جدیدی را برای استفاده مجدد از اعضای بدن خود استفاده کنند و با تجویز دستگاه های متناسب با نیاز بیمار، به آن ها کمک می کنند کارهای روزانه خود را با کمترین و حداقل تلاش به راحتی انجام دهند.  
مراکز بازپروری معتاداناثرات به وجود آمده استفاده از مواد مخدر و الکل ها می تواند به شدت مخرب و ویرانگر باشد و حتی باعث زوال عقل شود. کاردرمانگران با کمک به این افراد می توانند مهارت های حرکتی این بیماران را به آن ها برگردانند. انجام حرکاتی که کاردرمانگران به افراد بیمار آموزش می دهند می تواند از بروز درد جلوگیری کند و آن ها را به بهبودی کامل برساند.
خانه بهداشتبیمارانی که از بیمارستان یا مراکز توانبخشی باز می گردند، گاهی با چالش هایی مواجه می شوند که زندگی روزمره آن ها را مختل می کند. کاردرمانگران مشکلات و مسائل مربوط به بیمار را ارزیابی می کنند تا بتوانند به او در انجام حرکات و فعالیت های عادی کمک کنند. درمانگران به بیماران نحوه صحیح استفاده از وسایل و تجهیزات را آموزش می دهند تا آن ها بتواند تا بهبودی کامل از آن ها استفاده کند.
مدرسهکاردرمانگران گاهی در مدرسه به دانش آموزانی کمک می کنند که دچار معلولیت هستند و نمی توانند به درستی از ابزار و وسایل مورد نیاز در مدرسه استفاده کنند. کمک به آن ها در نحوه استفاده صحیح از وسایل نقلیه عمومی و یا استفاده از ویلچرها مهمترین اقدامات درمانگران در مدارس است.
بازار کار رشته کاردرمانی در خارج از کشور

میانگین درآمد کاردرمانگران در خارج

سایت  salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، برخی از مهمترین درآمد کشورها را در رشته کار درمانی نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
میانگین حقوق کاردرمانگران در اتریشمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۶۴,۸۹۹ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران‌ در هر ساعت: ۳۱ یورو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۵۱ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۶,۰۵۷ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸۰,۳۰۴ یورو   
میانگین حقوق کاردرمانگران در استرالیامیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۱۰۸,۴۶۱ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۵۲ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۷۵۷ دلار
میانگین حقوق  کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۷,۱۴۲ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران‌ با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۳۴,۵۰۱ دلار   
میانگین حقوق کاردرمانگران در باهامامیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۶۱,۷۶۸ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۳۰ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۰۱ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۳,۹۴۳ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران‌ با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۶,۶۱۸ دلار   
میانگین حقوق کاردرمانگران در بلغارستانمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۲۴,۰۸۵ لو
میانگین حقوق کاردرمانگران‌ در هر ساعت: ۱۲ لو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۳۹۰ لو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۷,۴۱۷ لو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۰,۳۶۸ لو  
میانگین حقوق کاردرمانگران در بلاروسمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۱۲,۲۸۴روبل
میانگین حقوق کاردرمانگران  در هر ساعت: ۶ روبل
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۹۹ روبل
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۸۴۴ روبل
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵,۴۲۰ روبل   
میانگین حقوق کاردرمانگران در برمودامیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۸۵,۷۲۵ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۴۱ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۸۹ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۱,۰۳۳ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۶,۴‍۱۴ دلار    
میانگین حقوق کاردرمانگران در کانادامیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۸۹,۳۳۸ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۴۳ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۴۷ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۳,۴۳۸ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۰,۶۰۸ دلار   
میانگین حقوق کاردرمانگران در چینمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۲۲۲,۱۷۸ یوان
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۱۰۷ یوان
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۳,۵۹۹ یوان
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۵۹,۴۶۷ یوان
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۷۸,۰۳۹ یوان  
میانگین حقوق کاردرمانگران در کاستاریکامیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۱۴,۰۱۶,۲۴۹ کولون
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۶,۷۳۹ کولون
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲۲۷,۰۶۳ کولون
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰,۰۱۶,۹۱۵ کولون
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷,۴۶۵,۰۲۳ کولون   
میانگین حقوق کاردرمانگران در جمهوری چکمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۷۱۷,۰۶۳ کرونا
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۳۴۵ کرونا
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۱,۶۱۶کرونا
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۰۸,۸۸۵ کرونا
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال)  ۸۸۷,۲۶۸ کرونا   
میانگین حقوق کاردرمانگران در مراکشمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۱۳۶,۸۲۸ درهم
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۶۶ درهم
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲,۲۱۷ درهم
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۹۷,۵۳۲ درهم
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۷۰,۰۵۲ درهم 
میانگین حقوق کاردرمانگران در مصرمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۱۲۳,۷۰۷ پوند
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۵۹ پوند
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲,۰۰۴ پوند
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸۹,۰۷۸ پوند
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۵,۳۱۲ پوند
میانگین حقوق کاردرمانگران در نیوزیلندمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۹۶,۸۸۲ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۴۷ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۵۶۹ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۸,۸۵۲ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۰,۰۴۷ دلار  
میانگین حقوق کاردرمانگران در فنلاندمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۵۹,۷۱۵ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۲۹ یورو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۹۶۷ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴۲,۳۲۷ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۳,۷۹۹ یورو   
میانگین حقوق کاردرمانگران در فرانسهمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۵۴,۶۴۳ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۲۶ یورو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۸۸۵ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۸,۷۷۹ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۷,۶۱۳  یورو   
میانگین حقوق کاردرمانگران در گرجستانمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۹۹,۹۵۳ لاری
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۴۸ لاری
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۱۹ لاری
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۲,۳۷۷ لاری
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲۶,۱۹۴ لاری    
میانگین حقوق کار درمانگران در پرتغالمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۳۰,۰۸۵ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۱۴ یورو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۴۸۷ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۱,۳۱۱ یورو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۷,۱۵۷ یورو  
میانگین حقوق کاردرمانگران در پاکستانمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۱,۶۷۱,۱۳۸ روپیه
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۸۰۳ روپیه
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۲۷,۰۷۲ روپیه
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۲۰۶,۰۱۰ روپیه
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۱۰۲,۷۴۳ روپیه  
میانگین حقوق کاردرمانگران در مجارستانمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۷,۸۸۱,۸۱۳ فورینت
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۳,۷۸۹ فورینت
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۲۷,۶۸۵ فورینت
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۶۰۴,۴۲۹ فورینت
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۷۷۱,۶۱۹ فورینت   
میانگین حقوق کاردرمانگران در اوکراینمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۳۵۷,۵۲۸ گریونا
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۱۷۲ گریونا
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۵,۷۹۲ گریونا
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵۸,۰۱۷ گریونا
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۴۹,۸۶۷ گریونا   
میانگین حقوق کاردرمانگران در ایالات متحده‌ عربیمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۲۴۲,۲۲۳ درهم
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۱۱۶ درهم
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۳,۹۲۴ درهم
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۷۲,۸۵۲ درهم
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۰۱,۳۷۷ درهم   
میانگین حقوق کاردرمانگران در ایالات متحده آمریکامیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۸۳,۷۲۹ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۴۰ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۵۶ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۹,۴۵۵ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۳,۶۶۳ دلار   
 میانگین حقوق کاردرمانگران در کره‌ جنوبیمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۴۳,۸۴۳,۶۳۷ وون
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۲۱,۰۷۹ وون
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۷۱۰,۲۶۷ وون
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۱,۲۹۳,۹۶۸ وون
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۴,۵۶۲,۶۹۳ وون  
میانگین حقوق کاردرمانگران در سوئدمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۴۸۹,۳۶۲ کرون
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۲۳۵ کرون
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۷,۹۲۸ کرون
میانگین حقوق کاردرمانگران  با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۴۷,۲۹۰ کرون
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۰۵,۵۲۰ کرون    
میانگین حقوق کاردرمانگران در سنگاپورمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۸۴,۱۱۹ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۴۰ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱,۳۶۳ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۹,۹۶۰ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۴,۵۴۵ دلار   
میانگین حقوق کاردرمانگران در فیلیپینمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۵۱۲,۶۲۷ پزو
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۲۴۶ پزو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۸,۳۰۵ پزو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۶۷,۱۴۴ پزو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶۴۰,۱۳۵ پزو    
میانگین حقوق کاردرمانگران در آفریقای جنوبیمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۳۵۸,۸۶۷ راند
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۱۷۳ راند
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۵,۸۱۴ راند
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۵۷,۰۲۱ راند
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۴۸,۱۳۱ راند   
میانگین حقوق کاردرمانگران در مکزیکمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی:  ۳۴۰,۵۵۸ پزو
میانگین حقوق کاردرمانگران  در هر ساعت: ۱۶۴ پزو
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۵,۵۱۷ پزو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۴۲,۸۰۷ پزو
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۲۳,۳۴۸ پزو   
میانگین حقوق کاردرمانگران در ژاپنمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۷,۸۶۱,۵۲۱ ین
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۳,۷۸۰ ین
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۱۲۷,۳۵۷ین
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۵۷۴,۱۰۴ ین
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۷۱۸,۷۴۷ ین
میانگین حقوق کاردرمانگران در قزاقستانمیانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۴,۳۸۹,۰۱۶ تنگه
میانگین حقوق کاردرمانگران در هر ساعت: ۲,۱۱۰ تنگه
میانگین درآمد کاردرمانگران از ساعات اضافه کاری: ۷۱,۱۰۲ تنگه
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳,۱۵۲,۸۴۹ تنگه
میانگین حقوق کاردرمانگران با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵,۴۹۷,۱۶۰ تنگه

موسسه مهاجرتی تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصدشان راهی کند. شما می ‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر مجموعه ی ما بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلای ما و گرفتن مشاوره ‌ی تخصصی می ‌توانید همین الان وقت مشاوره رایگان رزرو نمایید و یا فرم ارزیابی ما را پر کنید تا شرایط تان مورد بررسی قرار گیرد.

سوالات متداول

کاردرمانی چیست؟

کار درمانی، یکی از حوزه های بهداشت و درمان است. کاردرمانگران معمولا با استفاده از روش های خاصی به گروه ها و بیماران مختلف با مشکلات خاص کمک می کنند. کمک به توانبخشی بیماران مانند بهبود حرکات جسمی، به کارگیری رفتارهای درمانی، جلوگیری از ناتوانی و آشنایی با مهارت های افراد از مهمترین وظایف این متخصصان به شمار می رود.

میانگین درآمد کاردرمانگران در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق کاردرمانگران به صورت کلی: ۸۹,۳۳۸ دلار 
میانگین حقوق کاردرمانگران در کانادا در هر ساعت: ۴۳ دلار
میانگین درآمد کاردرمانگران در کانادا از ساعات اضافه کاری: ۱,۴۴۷ دلار
میانگین حقوق کاردرمانگران در کانادا با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۳,۴۳۸ دلار   
میانگین حقوق کاردرمانگران در کانادا با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۱۰,۶۰۸ دلار   

گرایشات کار درمانی کدام اند؟

کاردرمانی گرایشات زیادی دارد که مهم ترین آن ها عبارت است از:
کار درمانگر کودکان
کار درمانگر سالمندان
کاردرمانگران سلامت روان
کاردرمانگر توانبخشی فیزیکی
کار درمانگر ارتوپدی
کار درمانگر مغز و اعصاب
کاردرمانگر بخش مراقبت های ویژه
کاردرمانگر بینایی
کار درمانگر قلبی-تنفسی
کاردرمانگر ارگونومی

بازار کار کاردرمانگران چگونه است؟

کاردرمانگران با توجه به حوزه ی کار خود می توانند در اماکن مختلفی مشغول به فعالیت شوند. از جمله محیط های کاری کاردرمانگران می توان به کلینیک های طب فیزیکی، کلینیک های کاردرمانی، کلینیک های توانبخشی پزشکی، مراکز بازپروری معتادان، خانه بهداشت و مدرسه اشاره کرد.

آیا کاردرمانگران پزشک هستند؟

خیر.
شما نمی توانید کاردرمانگران را پزشک بخوانید. کاردرمانگران متخصصان بالینی هستند که می توانند تحصیلات خود را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دهند و حوزه کاری آن ها با پزشکان کاملا متفاوت است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات