بهترین کشور برای مهاجرت ماما

بهترین کشور برای مهاجرت ماما

بهترین کشور برای مهاجرت ماما در یک نگاه

پارامترهای مهمکشور
کیفیت زندگیکانادا، استرالیا، نیوزلند
مهاجرپذیر بودنکانادا، استرالیا
تحصیلات ارزانکانادا
دانشگاه های برترآمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا
اقامت آسانکانادا
بازار کار خوبکانادا
امنیتکانادا، نیوزلند، استرالیا
کارآفرینیآمریکا، انگلستان، کانادا
رشد اقتصادینیوزلند، استرالیا، آمریکا
قدرت سیاسی و اقتصادیآمریکا، انگلستان، کانادا
اقتصاد بازار محورکانادا، نیوزلند، استرالیا
پویاییآمریکا، استرالیا، کانادا
برابری نژادیکانادا، نیوزلند، استرالیا
عدالت اجتماعیکانادا، نیوزلند، استرالیا

در جدول بالا اسامی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت به خارج از کشور را مشاهده می کنید. در تهیه جدول بالا، از گزارش های Us news کمک گرفته شده است. Us news یک شرکت رسانه ای معتبر است که از طریق نظرسنجی از 17000 شرکت کننده و با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف از قبیل کیفیت زندگی در خارج از کشور، رشد اقتصادی، عدالت اجتماعی و … 78 کشور جهان را رتبه بندی کرده است.

بر مبنای اطلاعات به دست آمده، کشور کانادا از نظر پارامترهایی که در جدول اشاره شده در موقعیت بهتری نسبت به سایر کشورهای دنیا قرار دارد. به همین خاطر این کشور به عنوان بهترین کشور در دنیا معرفی شد. چنانچه قصد دارید تا لیست کامل از بهترین کشور های دنیا را مشاهده نمایید می توانید به این لینک مراجعه کنید.

لینک های مفید!

از کجا شروع کنم؟

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

رتبه بندی بهترین کشورهای جهان

افرادی که به قصد مهاجرت از کشور خودشان به سایر کشورهای دنیا را دارند، به دنبال ساختن آینده ای روشن و به دست آوردن امتیازات ویژه هستند و برای به دست آوردن این موقعیت تمام سعی و تلاش خود را می‌کنند تا با گذراندن سختی زیاد به کشور مورد نظرشان مهاجرت کنند.

پارامتر هایی که اشخاص مختلف برای مهاجرت مد نظرشان قرار می ‌دهند کاملا سلیقه ‌ای و متفاوت می‌ باشد .اما یک نکته مهم در این میان وجود دارد و آن نکته این است که برخی از این پارامترها به صورت عمومی در بین تمام مهاجران مشترک می باشد.

مثلاً همه مهاجران تمایل دارند که کیفیت زندگی در کشوری که به آن مهاجرت می کنند بالا باشد یا این کشور از رشد اقتصادی خوبی برخوردار باشد تا آن ها بتوانند آینده خود را در این کشورها تامین نمایند. علاوه بر این رعایت اصولی نظیر برابری نژادی نیز نکته بسیار مهمی است که مهاجران به آن اهمیت زیادی می دهند.

چرا که در کشورهایی که برابری نژادی در آن وجود ندارد، افراد با مهاجرت به این کشورها از این نظر دچار مشکل می شوند و نمی توانند در شغل و موقعیتی که برای خود به دست آورده اند موفق باشند .

بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت ماما

مهاجرت ماما به آلمان

 • رتبه آلمان در رنکینگ کلی کشورها : 3
 • شاخص GDP:شاخص GDP یا همان تولید ناخالص داخلی را می ‌توان از جمله بهترین معیارها برای تخمین رشد اقتصادی به شمار آورد و اغلب کشورهای دنیا از این شاخص برای محاسبات خود استفاده می نمایند. این شاخص نشان دهنده ارزش مادی خدمات و کالاهای یک کشور در طول یک سال می باشد . وب سایت US news شاخص GDP کشورهای مختلف را در سال های گوناگون اعلام می کند. شاخص GDP آلمان برابر با 3.86 تریلیون دلار اعلام شده است. رقم اعلام شده از وب سایت US news به دست آمده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: 126 میلیون نفر
 • مزایای مهاجرت به آلمان: آلمان کشوری صنعتی است و به همین خاطر زمینه های شغلی بسیار زیادی در صنایع گوناگون در این کشور وجود دارد. میزان حقوق دریافتی کارکنان در آلمان بسیار خوب و مناسب می باشد و آن ها می ‌توانند زندگی با دستمزد دریافتی خود داشته باشند. نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین است و جاذبه ‌های فرهنگی بسیار زیادی دارد. سیستم اقتصادی کشور آلمان بسیار با ثبات و قوی می باشد.
 • معایب مهاجرت به آلمان: متاسفانه مالیات هایی که کشور آلمان از شهروندان خود دریافت می کند بیشتر از سایر کشورهای دنیا می باشد و شهر خیلی زود تعطیل می شود. علاوه بر این بروکراسی در قسمت های مختلف اداری در کشور آلمان هنوز هم وجود دارد و این امر موجب شده تا کارهای اداری در این کشور با تاخیر زیادی انجام شود.
 • روش‌های مهاجرت به آلمان: مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از راه سرمایه گذاری
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم آلمان پس از تحصیل: ۴ سال. اخذ اقامت دائم کشور آلمان برای حوزه های شغلی مختلف متفاوت می باشد. مثلا افرادی که به عنوان کارگر ماهر به این کشور مهاجرت می ‌کنند می بایست پس از ۴ سال درخواست کسب اقامت دائم این کشور را بدهند. اما اگر همین افراد دارای مدرک دانشگاهی معتبر باشند پس از گذشت مدت زمان دو سال امکان کسب اقامت کشور آلمان را دارا خواهند بود.

امتیازات آلمان در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی84
کارآفرینی55.5
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص42.4
رشد اقتصادی55
بازار کار خوب50.6
قدرت سیاسی و اقتصادی11.7
اقتصاد بازار محور83.2
پویایی86
برابری نژادی92
عدالت اجتماعی95.8
امنیت95.9
نظام آموزشی توسعه یافته84.3
سیستم بهداشتی توسعه یافته80

مهاجرت ماما به انگلستان

 •  رتبه انگلستان در رنکینگ کلی کشورها: 8
 • شاخص GDP: شاخص GDP انگلستان برابر با 2.83 تریلیون دلار اعلام شده است. رقم اعلام شده از وب سایت US news به دست آمده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 66 میلیون و 800 هزار نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: 400 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به انگلستان: کشور انگلیس جزو جوامع چند فرهنگی است و دسترسی به مراقبت ‌های بهداشتی در این کشور رایگان یا کم هزینه است. علاوه بر این دانشگاه های معتبر بسیار زیادی در این کشور قرار دارند و بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی کشور انگلیس را انتخاب می نمایند.
 • معایب مهاجرت به انگلستان: هزینه های زندگی در کشور انگلیس بسیار بالاست و این کشور نیز همانند کشور آمریکا و نیوزلند از کشور ایران فاصله دوری دارد و رفت و آمد به کشور ایران از این کشور سخت می ‌باشد.
 • روش های مهاجرت به انگلستان: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم انگلستان پس از تحصیل: 5 سال. دانشجویان خارجی که در انگلستان مشغول به تحصیل هستند، پس از اینکه تحصیلاتشان به اتمام رسید می بایست برای دریافت ویزای کاری Tier-2 اقدام کنند.

این ویزا به افراد اجازه می دهد تا برای مدت زمان ۵ سال در کشور انگلیس مشغول به کار شوند و پس از گذشت پنج سال چنان چه توانسته باشند در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی شان فعالیت کرده باشند، این امکان برای آن ها وجود دارد تا درخواست اقامت دائم را صادر نمایند. از جمله پیش‌ نیازهای دریافت اقامت دائم کشور انگلیس دارا بودن شغل تمام وقت، عدم سابقه کیفری و گذراندن آزمون های Life in UK و آزمون مهارت زبان انگلیسی می باشد.

امتیازات انگلستان در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی69
کارآفرینی88.2
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص77.4
رشد اقتصادی25.6
بازار کار خوب63.4
قدرت سیاسی و اقتصادی83.7
اقتصاد بازار محور59.3
پویایی80.7
برابری نژادی50
عدالت اجتماعی67
امنیت55.4
نظام آموزشی توسعه یافته96
سیستم بهداشتی توسعه یافته89.5

مهاجرت ماما به آمریکا

 • رتبه آمریکا در رنکینگ کلی کشورها: 6
 • شاخص GDP: شاخص GDP آمریکا برابر با 21.4 تریلیون دلار اعلام شده است. رقم اعلام شده از وب سایت US news به دست آمده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 328 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: 1 میلیون و 500 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به آمریکا: کشور آمریکا از قدرتمند ترین اقتصادهای دنیا است و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد. علاوه بر این دانشگاه های برتر بسیار زیادی در کشور آمریکا وجود دارد و همین موضوع سبب شده تا بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی کشور آمریکا را انتخاب نمایند. وجود فرصت های شغلی بسیار زیاد برای افراد تحصیلکرده و ماهر نیز سبب جذاب شدن این کشور برای مهاجرت شده است.
 • معایب مهاجرت به آمریکا: هزینه زندگی در کشور آمریکا بسیار بالاست و در صورت عدم یافتن شغل خوب و ایده آل برای تامین مخارج زندگی در این کشور به مشکلات جدی بر می خورید. علاوه بر این افرادی که به صورت مداوم قصد رفت و آمد به کشور ایران را دارند آمریکا نمی ‌تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد. چرا که این کشور از ایران بسیار دور است . علاوه بر این آمریکا روز به روز قوانین مهاجرتی خود را سختگیرانه  تر می کند و پروسه اخذ اقامت دائم در این کشور پیچیده‌ تر می ‌شود.
 • روش های مهاجرت به آمریکا: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق بستگان، برنده شدن در قرعه کشی گرین کارت آمریکا (لاتاری)
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم آمریکا پس از تحصیل: 4 سال. دانشجویانی که از دانشگاه های معتبر آمریکا فارغ التحصیل شده اند می بایست برای دریافت ویزای H-1B اقدام نمایند. این افراد پس از دریافت این ویزا این امکان را دارا خواهند بود که در کشور آمریکا برای مدت ۴ سال مشغول به کار شوند.

البته برای دریافت ویزای H-1B داشتن یک سری پیش نیازها ضروری می باشد که از آن جمله می توان به دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و دریافت پیشنهاد کاری معتبر از کارفرمایان آمریکایی اشاره نمود.

پس از سپری شدن مدت زمان چهار سال این افراد می ‌توانند برای دریافت اقامت دائم آمریکا درخواست خود را صادر نمایند. البته برخی دیگر از افراد نیز از طریق راه های دیگری نظیر ازدواج با شهروندان آمریکایی و بردن لاتاری می ‌توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.

امتیازات آمریکا در رتبه بندی US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی46
کارآفرینی97.3
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص77
رشد اقتصادی42.3
بازار کار خوب82.2
قدرت سیاسی و اقتصادی100
اقتصاد بازار محور48.8
پویایی100
برابری نژادی6.3
عدالت اجتماعی34.9
امنیت10.8
نظام آموزشی توسعه یافته70.2
سیستم بهداشتی توسعه یافته31.9

مهاجرت ماما به نیوزلند

 • رتبه نیوزلند در رنکینگ کلی کشورها: 7
 • شاخص GDP: وب سایت US news شاخص GDP کشور نیوزیلند را حدود 209 بیلیون دلار اعلام نموده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: متوسط
 • جمعیت: بیش از 4 میلیون و 900 هزار نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: 12000 نفر
 • مزایای مهاجرت به نیوزلند : کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالاست و مردم صمیمی و خونگرمی دارد. این کشور از مناظر زیبا و دیدنی برخوردار می‌باشد و فرهنگ مردم آن بسیار بالا است. این کشور جزو جوامع چند فرهنگی محسوب می‌ شود. دسترسی به مراقبت های بهداشتی برای شهروندان کشور نیوزلند رایگان یا کم هزینه است و فرصت‌ های شغلی بسیاری برای افراد ماهر و تحصیلکرده در این کشور وجود دارد.
 • معایب مهاجرت به نیوزلند: متاسفانه قوانین مهاجرتی در کشور نیوزلند بسیار سخت و پیچیده است و پروسه مهاجرت به این کشور طولانی می باشد. این کشور از کشور ایران فاصله دوری دارد و هزینه های زندگی در آن بسیار بالاست.
 • روش های مهاجرت به نیوزلند: مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم نیوزلند پس از تحصیل: بالای دوسال. دانشجویانی که از دانشگاه های کشور نیوزلند فارغ التحصیل شده اند باید اقدام به دریافت ویزای post-study visa نمایند. با داشتن این ویزا افراد این امکان را دارا خواهند بود برای مدت زمان دو سال در کشور نیوزلند اقامت کنند و در این مدت زمان به دنبال شغل مناسب برای خود بگردند. پس از دو سال این افراد می‌توانند برای دریافت اقامت دائم نیوزیلند اقدام کنند.

امتیازات نیوزلند در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی84
کارآفرینی55.5
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص42.4
رشد اقتصادی55
بازار کار خوب50.6
قدرت سیاسی و اقتصادی11.7
اقتصاد بازار محور83.2
پویایی86
برابری نژادی92
عدالت اجتماعی95.8
امنیت95.9
نظام آموزشی توسعه یافته84.3
سیستم بهداشتی توسعه یافته80

مهاجرت ماما به کانادا

 • رتبه کانادا در رنکینگ کلی کشورها: 1
 • شاخص GDP: وب سایت US news شاخص GDP کشور کانادا را برابر با 1.74 تریلیون دلار اعلام کرده است.
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: بیش از 37 میلیون نفر
 • جمعیت مهاجران ایرانی: حدود 400 هزار نفر
 • مزایای مهاجرت به کانادا: کشور کانادا موقعیت های شغلی بسیار زیادی را در زمینه‌ های مختلف دارا می باشد و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین می باشد. علاوه بر این کیفیت مراقبت های بهداشتی در این کشور بسیار بالاست و افراد برای دریافت این مراقبت ها نیازی به پرداخت هزینه ندارند و همین موضوع سبب افزایش نرخ امید به زندگی در این کشور شده است.
 • معایب مهاجرت به کانادا: کشور کانادا از کشور ایران فاصله دوری دارد و رفت آمد به کشور ایران از کشور کانادا سخت است. علاوه بر این بخش های شمالی کشور کانادا آب و هوای بسیار سردی دارند.
 • روش های مهاجرت به کانادا: از روش های مهاجرت به کانادا میتوان به مهاجرت تحصیلی به کانادا، مهاجرت کاری به کانادا ، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت از طریق سیستم اکسپرس انتری کانادا و برنامه های مهاجرتی نظیر ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا، برنامه های مهاجرت استانی کانادا، ویزای نیروی متخصص فدرال کانادا و کلاس تجربه کانادایی اشاره نماییم.
 • زمان لازم برای کسب اقامت دائم کانادا پس از تحصیل: به دلیل اینکه کشور کانادا قوانین مهاجرتی آسانی دارد، دانشجویانی که از دانشگاه‌ های کشور کانادا فارغ التحصیل می شوند پس از گذشت شش ماه این امکان را دارا خواهند بود که اقامت کانادا را کسب کنند. این افراد می بایست با ثبت نام در سیستم express entry و کسب امتیازات لازم، پروسه اقامت خود در این کشور را تکمیل نمایند.

امتیازات کانادا در رتبه بندی  US news

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی100
کارآفرینی83.9
به کار گیری نیروی ماهر و متخصص72.1
رشد اقتصادی24
بازار کار خوب100
قدرت سیاسی و اقتصادی41.1
اقتصاد بازار محور83.9
پویایی97.2
برابری نژادی100
عدالت اجتماعی100
امنیت96.7
نظام آموزشی توسعه یافته97.8
سیستم بهداشتی توسعه یافته95.9

دامنه مسئولیت ماماها در کشورهای مختلف

به طور کلی وظیفه ماما ارائه مراقبت های بهداشتی قبل و بعد از زایمان به خانم های باردار می باشد. اما دامنه مسئولیت این افراد در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و در برخی کشورها این افراد مسئولیت های بیشتر و در برخی دیگر از کشورها مسئولیت آن ها کمتر می باشد. در یکسری از کشورها ماماها بر کل چرخه بارداری که شامل زایمان، مراقبت های پیش از زایمان و مراقبت های پس از زایمان می شود نظارت کامل دارند.

این امر در صورتی است که در برخی دیگر از کشورهای دنیا این افراد تنها به عنوان دستیار نقش حمایتی ایفا می‌کنند و در کنار سایر متخصصان اقدام به ارائه مراقبت های بهداشتی به بیماران می نمایند. در نتیجه افرادی که تمایل به تحصیل و اشتغال در زمینه مامایی را دارند، در ابتدا می بایست کشوری را که برای مهاجرت انتخاب نموده اند را مشخص نمایند تا بر مبنای آن وظایف شغلی آن ها مشخص شود.

کد اختصاصی ماماها در لیست NOC

در لیست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا کد 3124 به ماماها اختصاص داده شده است. در کشور کانادا عناوین زیر نیز به ماماها اطلاق می گردد:

 • پرستار مامایی دارای مجوز
 • مامای ثبت نام شده
 • دستیار زایمان

این افراد وظیفه دارند تا یک مراقبت دوره ای کامل از زنان تازه زایمان کرده و نوزادانشان در دوران قبل و بعد از زایمان ارائه نمایند.

وظایف ماما در کانادا

 • ارائه مراقبت های اولیه در یک دوره کامل به زنان و نوزادانشان در دوران بارداری، زایمان و بعد از زایمان تا دو هفته که این مراقبت ها نظارت درستی بر سلامت مادر و نوزاد دارد.
 • ارائه رژیم غذایی مناسب به مادران و توصیه های ورزشی به آن ها
 • آموزش نحوه صحیح شیردهی به مادران
 • مدیریت روند زایمان طبیعی در مواقع اورژانسی
 • مراقبت، ارزیابی و نظارت بر سلامت نوزادان و ارجاع نوزادان به سازمان ‌های پزشکی مربوطه در صورت مشاهده هرگونه مشکل
 • ارائه مشاوره و راهنمایی در خصوص نحوه مراقبت صحیح از نوزادان

بهترین شهر کانادا برای تحصیل در رشته مامایی

شهر آلبرتا برای تحصیل در زمینه مامایی به عنوان بهترین شهر معرفی شده است. برای اینکه بتوانید در دانشگاه های این شهر ثبت نام کنید می بایست یک برنامه مطالعاتی تایید شده توسط هیئت رشته های بهداشتی آلبرتا ارائه نمایید.

علاوه بر این چنانچه شما اقدام به ارائه مدرک معتبر معادل دوره ۴ ساله مامایی در کانادا کنید هم این امکان برای شما وجود دارد که در این شهر تحصیل کنید. دانشگاه مونت رویال در شهر آلبرتا  اقدام به ارائه برنامه های آموزشی به افراد در رشته تحصیلی مامایی می ‌کند و به آن ها لیسانس مامایی ارائه می دهد.

همچنین بخوانید : تحصیل در کانادا و پذیرش تحصیلی کانادا

حمایت از نیروهای بین المللی مامایی برای ادغام در نیروی کار کانادا

لازم به ذکر است که دولت کانادا با کمبود نیروی کار ماهر در زمینه مامایی مواجه می باشد و به همین خاطر از ماماهای ماهر سایر کشورهای دنیا استقبال می نماید. افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارند می توانند با شرکت در برنامه های مهاجرتی مختلف نظیر ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری، درخواست اقامت دائم در این کشور را بدهند.

زمینه های شغلی بسیار زیادی در خصوص رشته مامایی در کشور کانادا وجود دارد و این افراد به راحتی می توانند در خصوص این رشته تحصیلی یک شغل مناسب برای خود به دست بیاورند و در این کشور مشغول به کار شوند.

 • دستمزد: میانگین دستمزد دریافتی یک ماما در کشور کانادا بیش از ۸۰ هزار دلار در سال می باشد که رقم قابل توجهی است. بنابراین ماماها در کشور کانادا می توانند زندگی ایده آلی برای خود داشته باشند.
 • مهارت: کارفرمایان کانادایی تاکید بسیار زیادی بر داشتن مهارت دارند و به همین خاطر افرادی که از سطح مهارتی بسیار بالایی برخوردار می باشند شانس بهتری برای پیدا کردن شغل در این کشور دارا هستند.

رشته مامایی جزو حرفه های نسبتاً جدید در کانادا به شمار می ‌رود و افرادی که قصد دارند در این حوزه شغلی در کانادا مشغول شوند می ‌بایست از یکسری چالش‌ هایی که در این خصوص با آن مواجه خواهند شد عبور نمایند.

البته یافتن شغل برای ماماهایی که در کشور کانادا تحصیلات خود را به اتمام رسانده اند نسبت به افرادی که مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه های کشورهای دیگر کسب کرده‌ اند راحت تر خواهد بود و همین موضوع سبب شده تا اغلب افراد تمام تلاششان را کنند تا بتوانند در دانشگاه‌های کشور کانادا در این رشته تحصیلی مدرک کسب کنند.

کتاب راهنمای محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری
کتاب راهنمای محاسبه آنلاین امتیاز اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا به عنوان ماما

کانادا از جمله بهترین کشورهایی است که می ‌توان برای تحصیل و تمرین مامایی به آن مهاجرت کرد. این کشور از نظر کیفیت زندگی رتبه نخست را به خود اختصاص داده است و دارای سیستم بهداشت عمومی رایگان برای ساکنین خود می باشد.

کار تنظیم مسئولیت های حرفه مامایی توسط شورای تنظیم‌ کننده مامایی کانادا انجام می شود. این شورا تمام سعی خود را بر آن داشته تا بتواند بالاترین استانداردهای مراقبتی را در تمام مناطق این کشور اعمال نماید.

 • وظایف شورای تنظیم‌کننده مامایی کانادا: لازم به ذکر است که شورای نام برده شده اقدام به تعیین استانداردهای ملی در حوزه مامایی می کند و برای ثبت نام مامایان اقدام به گرفتن امتحان و آزمون از آن ها می نماید. نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که برای اینکه به عنوان ماما در کشور کانادا مشغول به کار شوید می‌ بایست در ۷ برنامه آموزش مامایی که در سراسر کانادا برگزار می شود شرکت نمایید. مدت زمان تقریبی که طول می کشد تا شما بتوانید این ۷ برنامه را بیاموزید حدود ۴ سال می باشد.
 • وظایف ماما در کانادا: ماماهای کانادایی در طول چرخه بارداری نقش بسیار فعالی را ایفا می ‌کنند. این افراد وظیفه ارائه مراقبت های بهداشتی اولیه بیماران را بر عهده دارند. برخی از مامایان به صورت جفتی و برخی از آن ها به صورت تیمی کار می کنند. نکته بسیار مهمی که در این میان وجود دارد این است که شورای نظارتی کانادا قوانین و مقرراتی را تنظیم نموده که بر مبنای آن آموزش های جامع و کاملی به زنان باردار در خصوص انتخاب نوع زایمان به آن ها داده می ‌شود.

ماماها احیا کننده ی روش های سنتی زایمان در کانادا

یک نکته مهم که در خصوص نحوه زایمان در کشور کانادا وجود دارد این است که در گذشته برای زایمان نوزادان از روش‌های بومی و آیین های تولد منحصر به فرد منطقه ‌ای بهره گرفته می ‌شد. اما برای مدت زمان تقریبی چند دهه این آیین به صورت کامل کنار گذاشته شد و زنان برای زایمان مجبور به مراجعه به بیمارستان ها بودند.

به لطف ماماها استفاده از روش های سنتی برای زایمان دوباره احیا شد و امروزه هر فردی که تمایل داشته باشد تا فرزند خود را طبق آیین و روش سنتی خود به دنیا بیاورد، توسط ماماها این امکان برای آن ها فراهم شده است.

این امر در صورتی است که بیمارستان ها قادر به انجام این شیوه ها نیستند و نمی ‌توانند بیماران خود را در این خصوص یاری کنند. اما مراکز خاصی به نام مراکز زایمان پیوندی حیاتی در کشور کانادا وجود دارد که از روش های سنتی برای زایمان بانوان بهره می برد.

جمع بندی: در یک جمع بندی کلی به این نتیجه می رسیم که مامایی در کانادا یک شغل چالش برانگیز، منحصر به فرد و بسیار با ارزش می باشد. خوشبختانه دولت کانادا به ماماها اهمیت بسیار زیادی می دهد و درآمد خوب و مناسبی را برای این شغل در نظر گرفته است.

کانادا با کمبود شدید نیروی کار در زمینه مامایی مواجه می باشد و تقاضای بالا برای این شغل سبب شده تا امروزه بسیاری از ماماها در کشورهای مختلف به فکر مهاجرت به کانادا برای یافتن شغل مناسب و ایده آل بیافتند.

مهاجرت کاری ماماها به کانادا

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم کشور کانادا یک کشور بسیار وسیع و بزرگ می باشد و این کشور در بخش ‌های مختلف دارای کمبود شدید نیروی کار است و به همین خاطر دولت کانادا برای آنکه بتواند نیروی کار ماهر مورد نیاز خود را تامین کند اقدام به استقبال از مهاجران بین المللی می نماید.

بنابراین اغلب افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند از طریق دریافت مجوز کاری موقت اقدام می ‌نمایند. شما با افزایش این مجوزها می توانید به صورت موقت در کانادا مشغول به کار شوید. مجوزهای کاری موقت در کانادا عبارتند از:

مجوز کاری آزاد: افرادی که این مجوز را دریافت می ‌کنند می توانند برای هر یک از کارفرمایان کانادایی که آن ها را بپذیرد کار کنند. مشاغل معاف از LMIA نیازی به دریافت پیشنهاد کاری ندارد، در نتیجه روند گرفتن این ویزا راحت تر خواهد بود.

در این مورد نیاز به دریافت مجوز نیست و کارفرما می تواند به صورت آزاد اقدام به جذب کارگر کند.

همچنین بخوانید: کار در کانادا و ویزای کار کانادا

مجوز کاری مخصوص کارفرما: افرادی که دارای مجوز کار کانادا LMIA هستند تنها این امکان را دارند که در شغلی که از طرف کارفرمای بخصوصی پیشنهاد کاری دریافت نموده اند و در یک منطقه خاص از کانادا مشغول به کار شوند.

از جمله پیش نیازهای ضروری و لازم برای دریافت این مجوز می توان به دریافت پیشنهاد کاری اشاره نمود. البته کارفرمایان کانادایی برای آنکه بتوانند این پیشنهاد کاری را به اتباع خارجی بدهند حتماً می ‌بایست یک گزارش مثبت ارزیابی بازار کار ارائه نمایند.

بر مبنای این گزارش کارفرمایان کانادا اعلام می‌ کنند که در زمینه شغل مورد نظر از بین شهروندانی که در کشور کانادا سکونت دارند هیچ فردی مناسب این موقعیت شغلی پیدا نشده و آن ها ناچار به استخدام اتباع خارجی هستند.

نکته : مزیت مجوز کاری مخصوص کارفرما نسبت به مجوز کاری آزاد این است که شما با داشتن مجوز نوع اول شغلتان در کشور کانادا کاملاً تضمین شده و از اولین روز مهاجرت خود به کانادا می توانید در شغل مورد نظر مشغول به کار شوید. اما در روش دوم خودتان می بایست شغل خوب و مناسبی در این کشور بیابید و ممکن است پروسه یافتن شغل برای شما در ابتدای کار طولانی باشد.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

مهاجرت ماماها به کانادا از طریق برنامه های مهاجرتی

اگر قصد مهاجرت دائمی به کانادا را دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از طریق برنامه های مهاجرتی نظیر برنامه کارگر ماهر فدرال، برنامه نامزدهای استانی، کلاس تجربه کانادایی و یا ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. این روش ها، روش های راحت تری هستند و شما به راحتی می توانید در این سیستم‌ ها ثبت‌نام کنید.

هر چه فرد مهارت، تحصیلات و تجربه بالاتری داشته باشد امتیاز او در این برنامه ها بالاتر خواهد رفت و شانس او برای دریافت اقامت دائم کانادا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. به همین خاطر پیش از اینکه اطلاعات خود را در این برنامه ها وارد کنید بهتر است شرایط موجود خود را بسنجید و در صورت لزوم به تقویت مهارت ها و بالا بردن سطح تحصیلات خود در کشور مبدا بپردازید تا با مهاجرت به کانادا بتوانید یک شغل ایده آل با درآمد خوب برای خود بیابید.

در تراست بخوانید : قانون کار کانادا ، مشاغل پردرآمد در کانادا

ارزان ترین کشور برای مهاجرت ماما

کشور کانادا از امکانات و بسترهای خوبی برخوردار می ‌باشد و با زندگی در این کشور می توانید به بسیاری از ایده آل های خود در زندگی برسید. هزینه زندگی در کشور کانادا نسبت به سایر کشورهای دنیا نظیر انگلیس، آمریکا و نیوزلند بسیار مناسب تر می باشد.

این امر در صورتی است که میانگین دستمزد دریافتی مشاغل مختلفی نظیر مامایی در کانادا نسبت به کشورهایی نظیر انگلیس بالاتر می باشد و تمام این عوامل موجب شده تا این کشور به یک کشور ایده آل برای مهاجرت ماماها تبدیل شود.

دولت کانادا به تعادل بین کار و زندگی اهمیت بسیار زیادی می دهد و با پرداخت حقوق و دستمزد مناسب به اقشار مختلف جامعه سبب شده تا ساکنین کانادا زندگی خوب و ایده عالی را داشته باشند. ما جدولی برای شما آماده کرده ایم که در آن میانگین هزینه زندگی برای هر نفر در طول یک ماه در کشورهای مختلف آورده شده است.

با نگاهی سطحی به این جدول متوجه میشویم که هزینه زندگی در کشور کانادا نسبت به سایر کشورهای دنیا پایین تر می باشد. البته برای محاسبه این هزینه‌ ها، هزینه خرید و اجاره خانه لحاظ نشده و این هزینه ها می بایست به صورت جداگانه طبق متراژ خانه و موقعیت مکانی خانه تعیین گردد.

نام کشورمیانگین هزینه زندگی برای یک نفر
(ماهیانه)
کانادا 912 دلار
انگلستان1100 دلار
آمریکا1000 دلار
استرالیا997 دلار
نیوزلند956 دلار

توجه: یک نکته بسیار مهم که در خصوص مزایای مهاجرت ماماها به کانادا وجود دارد این است که برای مهاجرت به کشورهای مختلف دنیا یکی از پیش نیازها یادگیری زبان رسمی آن کشور می باشد. زبان رسمی کشور کانادا زبان فرانسوی و انگلیسی است.

بنابراین چنانچه به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشید به راحتی می توانید در این کشور مشغول زندگی شوید. از آنجایی که یادگیری زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان های دنیا برای مردم تمام دنیا راحت تر است، در نتیجه کشور کانادا برای مهاجرت افراد مختلف جذاب تر می باشد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا در کشور کانادا مشاغلی نظیر مامایی وجود دارد؟

کشور کانادا نیز نظیر سایر کشورهای دنیا دارای رشته های شغلی مختلفی نظیر مامایی می باشد. ماماهایی که در کشور کانادا مشغول به کار هستند اقدام به ارائه مراقبت های شخصی تا ۶ هفته پس از زایمان به مراجعین خود می‌ کنند. ماماهایی که در کشور کانادا جزو ماماهای ثبت شده و دارای مجوز می باشند، به عنوان یک متخصص سلامتی شناخته می‌ شوند و درآمد خوب و قابل توجهی دارند.

آیا در کشور کانادا تحصیلات دانشگاهی برای رشته مامایی وجود دارد؟

در این کشور دانشگاه ‌های معتبر بسیار زیادی وجود دارند که در آن ها رشته مامایی به صورت تخصصی به دانشجویان آموزش داده می شود. لازم به ذکر است که ورودی این رشته تحصیلی در کانادا بسیار محدود است و این رشته در طول سال حدود ۱۵۰ نفر پذیرش می گیرد.

برای اشتغال در رشته تحصیلی مامایی در کشور کانادا باید چه مراحلی طی شود؟

برای اینکه به عنوان یک ماما در کشور کانادا مشغول به کار شوید در ابتدا می بایست در آزمونی به نام آزمون CMRE و OSCE ثبت نام کنید. پس از قبولی در این آزمون ها می بایست درخواست خود برای اشتغال در این حوزه تحصیلی را به سازمان ها و ارگان های مربوطه ارسال نمایید. در صورت وجود فرصت شغلی مناسب برای رشته تحصیلی شما از طرف سازمان های مربوطه با شما تماس گرفته می ‌شود و شرایط شغلی و مزایای دریافتی برای تان مطرح می‌گردد و در صورت پذیرش، شما می‌ توانید در اسرع وقت برای شروع کار خود اقدام نمایید.

آیا مامایی در لیست NOC جزء مشاغل ثبت شده است؟

بله، رشته مامایی در لیست NOC ثبت شده است و موقعیت های شغلی بسیار زیادی در کشور کانادا برای این رشته تحصیلی وجود دارد. کد اختصاص داده شده به رشته مامایی در لیست NOC ۳۱۲۴ می باشد.

متوسط حقوق دریافتی مامایان در کشور کانادا چقدر است؟

افرادی که در رشته مامایی در کشور کانادا مشغول به کار هستند می توانند حدود ۸۶ هزار دلار در سال یا ۴۴ دلار در ساعت درآمد داشته باشند. البته افرادی که در این رشته دارای تخصص و تجربه بالایی هستند می ‌توانند در سال بیش از ۱۰۰ هزار دلار درآمد داشته باشند و زندگی خوب و ایده آلی برای خود در این کشور تشکیل دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.