مامایی در کانادا

مامایی در کانادا

رشته مامایی یک حرفه بهداشتی است که از رشته پرستاری کاملا متمایز است. ماماها در زمینه مراقبت های اولیه زنان در دوران بارداری، زایمان و پس از زایمان تخصص دارند. آن ها برای آزمایش های تشخیصی، عوارض و خطرات احتمالی برای مادر و کودک و… آموزش دیده اند و سعی می کنند این خطرات را کاهش دهند.

در کانادا، مامایی تحت صلاحیت استانی است و این رشته از دهه ۱۹۹۰ با وضع قوانین استانی به طور قانونی به عنوان یک حرفه در ایالت های کانادا به وجود ‌آمد. در سال ۱۹۹۴، آنتاریو و آلبرتا اولین استان هایی بودند که رشته های مامایی را آموزش دادند و اهمیت این رشته از این دو استان آغاز شد.

اطلاعات کلی رشته مامایی در کانادا

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش مامایی در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

رشته مامایی در آلبرتا

انجمن ماماهای آلبرتا یک انجمن بهداشتی بود که برای مدیریت امور خود و اداره اعضای موجود در این انجمن آیین و مقررات خاصی را به وجود آورد. از سال 1992 ماماها موظف شده اند در کمیته انضباطی مامایی آلبرتا ثبت نام کنند تا بتوانند در آلبرتا فعالیت کنند.

این آئین نامه، جزئیات مربوط به کلیه اطلاعات ماماها را شرح می دهد و استانداردهای لازم برای فعالیت به عنوان ماما را توضیح می دهد. طبق این آئین نامه، دامنه فعالیت های ماماها در آلبرتا به شرح زیر است:

 • ارائه مشاوره و آموزش به خانواده ها در خصوص فرزند آوری
 • ارزیابی همه جوانب فرزند آوری و بررسی جنبه های حاملگی های در معرض خطر
 • ارجاع بیماران خاص به پزشک یا سایر متخصصان بهداشت
 • مراقبت از زنان بیمار و تحت مراقبت قرار دادن آن ها در طول بارداری
 • مراقبت فوری از مادر و کودک پس از زایمان
 • تفسیر آزمایش های غربالگری و تشخیصی
 • تجویز داروهای لازم برای مادر در دوران بارداری یا پس از زایمان

رشته مامایی در انتاریو و بریتیش کلمبیا

دولت انتاریو در سال ۱۹۸۶ اعلام کرد که مامایی به عنوان یک حرفه بهداشتی روی کار می آید. انتاریو اولین استانی بود که قوانین استانی مربوط به حرفه مامایی را تصویب کرد. بریتیش کلمبیا نیز در سال ۱۹۹۸ به صورت قانونی این رشته را به ثبت رساند و وجود ماماها را در جامعه بهداشتی زنان الزامی دانست.

رشته مامایی برای افرادی مناسب است که علاقه مند در کمک دادن به مادران باردار در حوزه سلامتی و بهداشتی آن ها هستند.

اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.

دروس رشته مامایی در کانادا

به طور کلی برخی از دروس رشته مامایی در کانادا عبارت است از:

 • بهداشت مادر و کودک
 • جنین شناسی
 • بارداری و زایمان
 • رشد و تکامل
 • اصول تغذیه مادر و کودک
 • بیماری های کودکان
 • داروشناسی
 • بهداشت و باروری

مزایای رشته مامایی در کانادا

ماماها نه تنها برای زایمان سالم نوزاد نقش بسیار مهمی دارند، بلکه نقش حمایتی بسیار مهمی در کمک به خانواده ها هم قبل از تولد و هم بعد از تولد نوزاد دارند. کشور کانادا یکی از کشورهایی است که به شدت به حوزه های بهداشتی و درمانی مردم خود از جمله رشته مامایی اهمیت می دهد.

اصلی ترین مزایای تحصیل رشته مامایی در کانادا

دانشگاه های مشهور در سطح جهانی

هر ساله بیش از ۲۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی برای تحصیل در رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا به این کشور سفر می کنند که بخش عمده ای از این متقاضیان، دانشجویان رشته های بهداشتی و درمان مانند پزشکی، پرستاری و مامایی هستند.

دانشگاه های مامایی کانادا با استفاده از به روز ترین امکانات روز دنیا آموزش می دهند و استانداردهای عالی تحصیلات باعث شده است تا این دانشگاه ها به عنوان یک گزینه عالی برای تحصیل در رشته مامایی در دسترس باشند.

از طرف دیگر، با وجود بالا بودن کیفیت‌ آموزشی تحصیلات در رشته مامایی، شهریه دانشگاه های پزشکی و پیرا پزشکی در کشور کانادا در مقایسه با دانشگاه های دیگر کشورها مانند انگلیس و امریکا به شدت مقرون به صرفه است و پایین بودن شهریه های دانشگاه، خود یکی از مزیت های مهم تحصیل رشته مامایی در این کشور است.

تعهد به فرهنگ

به جرات می توان گفت تقریبا از همه کشورهای دنیا به کشور کانادا سفر می کنند و کانادا یکی از متنوع ترین فرهنگ ها را به خود اختصاص داده است. ونکوور، مونترال و تورنتو بزرگترین شهرهای کانادا هستند که دارای رستوران ها، موزه ها و مراکز خرید متنوع می باشند.

دانشجویان مامایی در کشور کانادا صرف نظر از اینکه متعلق به کدام ملیت و کشور هستند، بی هیچ نگرانی به تحصیل یا کار در این کشور مشغول می شوند و تقریبا هیچ گاه تبعیض فرهنگی را تجربه نخواهند کرد.

یکی از بهترین کشورها برای زندگی

امنیت بسیار بالای زندگی در کشور کانادا باعث شده است تا دانشجویان بین المللی به راحتی بتوانند به عنوان ماما در این کشور زندگی کنند. میزان جرم و جنایت در کشور کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورها بسیار پایین است به گونه ای که کانادا جزء کشورهای امن جهان به شمار می رود.

نرخ پایین بیکاری

چشم انداز شغلی برای فارغ التحصیلان بین المللی رشته مامایی در کانادا بسیار قوی است پس جای هیچ تعجبی نیست که فارغ التحصیلان رشته مامایی از دانشگاه های کانادا کمتر از ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی بتوانند مشغول به کار شوند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا

کانادا یکی از کشورهایی است که قوانین نسبتا ساده تری در مقایسه با سایرکشورها برای اقامت دائم را دارد. بسیاری از فارغ التحصیلان رشته مامایی می توانند با داشتن شرایط و الزامات لازم، اقامت دائم کشور کانادا را بگیرند و به عنوان ماما در بیمارستان ها و مطب های شخصی خود مشغول به کار شوند.

درباره اقامت پس از تحصیل در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بیشتر بخوانید.

دو زبان بودن کشور کانادا

با وجود دو زبانه بودن کشور کانادا (انگلیسی و فرانسوی)، متقاضیان رشته مامایی که مسلط به یکی از این دو زبان باشند به راحتی می توانند در یکی از دانشگاه های مامایی این کشور مشغول به تحصیل شوند.

استفاده از بورسیه های تحصیلی

هر ساله دانشکده های مامایی دانشگاه های کانادا بورسیه ها و کمک هزینه های متنوعی را با مبلغ بسیار بالا در اختیار دانشجویان مامایی قرار می دهند. بخشی از این بورسیه ها متعلق به پرداخت شهریه ها و بخش دیگر صرف امر تحقیقات می شود.

دیگر مزایای کلی تحصیل در رشته مامایی در کانادا عبارت است از:

 • اخذ ویزای همراه کانادا برای خانواده و همسر
 • امکان استفاده از خدمات بهداشت و درمان در کانادا با حداقل هزینه و یا به صورت رایگان
 • تحصیل در دانشگاه های مامایی با شهریه پایین
 • ثبات اقتصادی کشور کانادا
 • متنوع بودن فرصت های کاری رشته مامایی
 • مهمان نواز بودن مردم کشور کانادا
 • کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه های پزشکی و پیراپزشکی کانادا
 • معتبر بودن مدارک تحصیلی دانشگاه های کانادا در سراسر جهان

بهترین شهر کانادا برای مامایی

استان ها و شهرهای کانادا هر کدام شرایط خاصی را برای ثبت نام ماماها در نظر گرفته اند که با داشتن الزامات لازم، می توانید به این شهرها سفر کنید.

 به عنوان مثال اگر سابقه کاری در استان ساسکاچوان داشته باشید، روند اخذ ویزای شما تسهیل می یابد و می توانید به فعالیت خود در این استان به عنوان ماما ادامه دهید.

استانتوضیحات
آلبرتاماماهایی که در آلبرتا تحت صلاحیت بهداشتی و سلامتی هستند، توسط Midwifery Health Disciplines Committee استخدام می شوند.
در سال ۲۰۰۵ تنها ۲۳ ماما در آلبرتا مشغول به کار بودند.
خدمات مامایی در آلبرتا تحت پوشش برنامه بیمه خدمات درمانی استان نیستند.
ماماها در آلبرتا باید ۶ درصد مالیات پرداخت کنند.
فقط یک بیمارستان در استان آلبرتا، در Stony Plain نزدیک ادمونتون، وجود دارد، که در آن پزشکان، ماماها و پرستاران در کنار یکدیگر کار می کنند و هزینه های آن توسط برنامه بیمه خدمات درمانی آلبرتا تأمین می شود.
برای اطلاعات بیشتر، به انجمن ماماهای آلبرتا مراجعه کنید.
بریتیش کلمبیادانشگاه بریتیش کلمبیا، مدرک کارشناسی مامایی را به صورت ۴ ساله ارائه می دهد.
در بریتیش کلمبیا، وزارت بهداشت، هزینه های خدمات مامایی را پرداخت می کند.
برای کسب اطالاعات بیشتر به انجمن ماماهای بریتیش کلمبیا مراجعه فرمایید.
منیتوبابیشتر ماماهای استان منیتوبا در گروه های ۴ نفره کار می کنند.
ماماهای استان منیتوبا تقریبا هفته ای ۴۰ ساعت مشغول به کار می شوند و ۶۵۰۰۰ تا ۸۲۰۰۰ دلار درآمد دارند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، به کالج ماماهای مانیتوبا مراجعه کنید.
نیوفاندلند و لابرادورنیوفاندلند و لابرادور ماماها را به عنوان یک حرفه متمایز به رسمیت نمی شناسد.
حدود ۱۲ مامای مستقر در بیمارستان در نیوفاندلند وجود دارد.
انتاریودر انتاریو، خدمات مامایی به طور عمومی ارائه می شود.
دانشگاه رایرسون در تورنتو مدرک مامایی را به صورت ۴ ساله ارائه می دهد.
ماماها در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در دسترس بیماران خود هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، بر روی این لینک کلیک کنید.

شرایط تحصیل رشته مامایی در کانادا

 • تهیه الزامات مورد نیاز برای اپلای در رشته مامایی
 • ارائه ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه رزومه قوی
 • ارائه مقالات چاپ شده
 • داشتن سابقه کاری
 • داشتن انگیزه نامه
 • داشتن توصیه نامه تحصیلی

تحقیق در مورد دانشگاه های مختلف مامایی در کانادا

توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه های مامایی، حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای رشته مامایی، الزامات مورد نیاز برای دانشجویان مامایی، تحقیق درمورد گرایش های این رشته از مهمترین اقداماتی است که باید پیش از اپلای در این رشته انجام دهید.

مدرک زبان و اثبات مهارت های زبانی

مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی یکی دیگر از الزاماتی است که متقاضیان رشته مامایی باید به آن توجه کنند. هر دانشگاه شرایط خاصی را برای نمره های آزمون زبان در نظر گرفته است که کسب حداقل نمره الزامی است.

اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل مامایی در کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا به معنای مجوز ماندن در کشور کانادا تا پایان تحصیلات مامایی است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی رشته مامایی

 • ارائه ریز نمرات مدرک تحصیلی قبلی
 • اثبات تمکن مالی
 • عدم سوء سابقه
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاهی که در آن قبول شده اید.

درآمد و حقوق مامایی در کانادا

 • ماماها در کشور کانادا به طور میانگین، ۱۰۸.۰۰۰ دلار سالیانه درآمد دارند
 • حداقل حقوق ماماها در کشور کانادا ۵۵.۰۰۰ دلار گزارش شده است.
 • حداکثر درآمد ماماها در کشور کانادا ۱۶۶.۰۰۰ دلار گزارش شده است.

درباره درآمد در کانادا بیشتر بخوانید.

هزینه های اضافی رشته مامایی در کانادا

دانشجویان بین المللی در کشور کانادا اغلب نگران پرداخت شهریه های دانشگاهی خود هستند اما شهریه های دانشگاه تنها بخشی از هزینه های پرداختی می باشد و بخش دیگر مربوط به دیگر هزینه ها مانند کتاب ها، وسایل حمل و نقل و خورد و خوراک است.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا حدودا ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در رشته مامایی در کانادا

 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • داشتن انگیزه نامه
 • داشتن مدرک زبانی معتبر با حداقل نمره مورد نیاز دانشگاه
 • ارسال نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • ترجمه مدارک قبلی
 • ارائه لیستی از مقالاتی که به چاپ رسانده اید
 • داشتن حداقل ۲ تا ۳ توصیه نامه
 • پر کردن فرم پذیرش آنلاین

درباره مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا بیشتر بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مامایی در مقطع کارشناسی در کانادا

رشته مامایی در مقطع کارشناسی در کانادا یکی از زیر شاخه های اصلی پزشکی است که به مسائلی همچون مشاوره های قبل از ازدواج، مشاوره های بعد از ازدواج، مراقبت های در طول بارداری زنان، زایمان طبیعی، بهداشت و سلامت زنان می پردازد.

برخی از دروس اصلی که دانشجویان در مقطع کارشناسی مطالعه می کنند عبارت است از:

 • فیزیولوژي ۱ و ۲
 • بیوشیمی
 • اصول خدمات بهداشتی جامعه
 • داروشناسی
 • آسیب شناسی
 • روان شناسی عمومی
 • پزشکی قانونی در مامایی
 • جنین شناسی
 • رشد و تکامل

فارغ التحصیلان رشته کارشنایی مامایی می توانند در بیمارستان ها، در مراکز خدمات بهداشتی، درمانگاه ها و به عنوان کارشناس بهداشت خانواده مشغول به کار شوند.

بیشتر بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا ، پزشکی در کانادا

ادامه تحصیل رشته مامایی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

تحصیلات رشته مامایی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا می تواند منجر به توانمندی های زیر شود:

 • آماده سازی شما برای ورود به حرفه مامایی در یکی از ۶ گرایش اصلی کارشناسی ارشد
 • آموزش در خصوص مامایی به منظور ارتقاء بهداشت و مراقبت های اجتماعی
 • آموزش مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک ماما در خصوص مراقبت از زنانی که زایمان طبیعی دارند.

ادامه تحصیل رشته مامایی در مقطع دکترا در کانادا

دانشجویان رشته مامایی در مقطع دکترا به صورت تخصصی در حوزه های بارداری طبیعی، زایمان و حوزه های پژوهشی فعالیت می کنند. فارغ التحصیلان می توانند در پست های مدیریتی بیمارستان ها، در دانشگاه ها و در بخش های تحقیقاتی کار کنند.

درباره تحصیل دکتری در کانادا بیشتر بخوانید.

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

بورسیه تحصیلی رشته مامایی در کانادا

دانشگاه‌ ها و مراکز آموزشی کانادا برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند. گاهی این بورسیه‌ ها تمام هزینه ‌های شخصی و تحصیلی را پوشش داده و گاهی بخشی از هزینه ‌ها را تقبل می‌ کند.

لازم به ذکر است که در هر صورت برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است تا دانشجو جزو افراد واجد الشرایط قرار گیرد. برخی از این بورسیه‌ ها عبارت اند از:

 • بورسیه ‌های تشویقی

   برای دانشجویان استعداد درخشان و معدل بالا

 • بورسیه‌ های ورودی

  برای دانشجویان جدید الورود و سال اولی

 • بورسیه‌ های تحقیقاتی یا RA

   برای دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات علمی می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA

  برای دانشجویانی که به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند

 • بورسیه ‌های کارآموزی

  برای دانشجویانی که مشتاق انجام کار های پاره وقت در کنار تحصیل خود هستند

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه‌ تحصیلی کانادا و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی، وام‌ دانشجویی کانادا را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه های کانادا دریافت کنند.

بورسیه هایی که شما واجدالشرایط آن هستید!

برای کسب اطلاعات بیشتر و جزئیات دقیق در مورد بورسیه های تحصیلی با توجه به رشته، مقطع و دانشگاه مورد نظر خود در کانادا می توانید به سایت های زیر مراجعه فرمایید.

findaphd.com

انواع پوزیشن های PHD و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

findamasters.com

انواع پوزیشن های مقطع کارشناسی ارشد و فاندهای تحصیلی را از این بانک اطلاعاتی بیابید.

www.scholarships.com

با بورسیه های به روز در دانشگاه های سراسر جهان آشنا شوید.

 scholarshipportal

اسکالرشیپ، گرانت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را از این سایت بیابید.

scholarship-positions

این وب سایت برای دانشجویان بین المللی در راستای اپلای و یافتن کمک هزینه های تحصیلی طراحی شده است.

scholarshipscanada.com

با بورسیه های موجود در کشور کانادا آشنا شوید.

scholarships.universitystudy.ca

با انواع بورسیه های موجود در دانشگاه های کانادا آشنا شوید.

idp.com

با ذکر نام دانشگاه و رشته تحصیلی خود از بورسیه ها و خدمات دانشجویی دانشگاه های کانادا مطلع شوید.

opportunitydesk

با 5000 بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مختلف کانادا آشنا شوید.

wemakescholars.com

از بیش از 155 بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری در کشور کانادا مطلع شوید.

scholars4dev

فهرستی به روز از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی در دانشگاه های سراسر جهان را بیابید.

آینده شغلی رشته مامایی در کانادا

کشور کانادا به علت اهیمت زیاد به حوزه های بهداشت و درمان، امکانات زیادی را در اختیار کادر درمان و کارشناسان مامایی قرار می دهد. خوشبختانه رشته مامایی در کانادا به اشباع اشتغال نرسیده است به همین علت فارغ التحصیلان بی هیچ نگرانی می توانند در مدت کوتاهی شغل پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: بازار کار مامایی در کانادا

دانشگاه های برتر رشته مامایی در کانادا

دانشگاه مک مستر

 • دانشگاه مک مستر به دلیل آموزش بی نظیر در رشته های مختلف از جمله رشته مامایی همواره در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دیده می شود.
 • این دانشگاه همچنین از نظر پژوهشی، رتبه ۷ را از میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان به خود اختصاص داده است.
 • هر ساله از بیش از تقریبا ۱۰۰ کشور جهان برای تحصیل در دانشگاه مک مستر برای این دانشگاه اپلای می کنند.
 • هدف از آموزش رشته مامایی در این دانشگاه، تحقیق و پژوهش در گرایش های مختلف مامایی و رسیدن به بالاترین حد نوآوری و پیشرفت در این حوزه است.
 • طبق آمارهای به دست‌آمده، دانشگاه مک مستر در رشته مامایی، رتبه ۱۶ برترین دانشگاه های مامایی جهان را از آن خود کرده است.
 • نرخ فارغ التحصیلی دانشجویان در دانشگاه مک مستر بیش از ۹۲ درصد است و بیشتر افراد در کمتر از ۲ سال به شغل مورد علاقه خود می رسند.
 • برترین ویژگی دانشگاه مک مستر در رشته مامایی، مشارکت گروهی دانشجویان در پروژه های گروهی است.

دانشگاه لورنتین

 • دانشگاه لارنتین به زبان انگلیسی و فرانسوی رشته های مختلف از جمله مامایی را آموزش می دهد.
 • دانشگاه لورنتین یکی از بالاترین میزان فارغ التحصیلی را در میان دانشگاه های کانادا دارد. (بیش از ۹۰ درصد)
 • هر ساله از بیش از ۶۰ کشور جهان برای تحصیل در دانشگاه لورنتین به این کشور سفر می کنند.
 • رشته علوم بهداشتی مامایی در دانشگاه لورنتین به صورت تمام وقت و ۴ ساله تدریس می شود.
 • متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه لورنتین را دارند باید نمرات خوبی در شیمی، زیست شناسی و زبان کسب کرده باشند.
 • متقاضیان تحصیل در دانشگاه مامایی باید در آزمون CASPer شرکت کنند.
 • Sudbury و Barrie، دو کمپ دانشجویی دانشگاه لورنتین به شمار می رود.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا سومین دانشگاه برتر در کانادا از لحاظ کیفیت آموزشی بسیار بالا به شمار می رود.
 • از برترین ویژگی های دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته مامایی، چاپ مقالات علمی بی نظیر در حوزه مامایی و پژوهش است.
 • زبان مورد تایید دانشگاه بریتیش کلمبیا، انگلیسی است.
 • یکی از ویژگی های دانشگاه بریتیش کلمبیا امکان تحصیل به صورت آنلاین و از راه دور است.
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا، در سال ۲۰۲۰ رتبه 30 را در رشته مامایی به خود اختصاص داده است.
 • آموزش رشته مامایی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، به زبان انگلیسی صورت می گیرد.

دانشگاه مونت رویال

 • دانشگاه مونت رویال، تقریبا ۳۲ رشته مختلف را به دانشجویان خود ‌آموزش می دهد.
 • از حدود ۱۴ هزار دانشجوی ثبت نام شده در دانشگاه مونت رویال، تقریبا ۲ درصد از دانشجویان، دانشجویان بین المللی هستند.
 • از برترین ویژگی های دانشگاه مونت رویال، تعداد کم دانشجویان در کلاس های درس و رسیدگی به دانشجویان است.
 • خوابگاه های دانشجویی دانشگاه مونت رویال در محوطه خود دانشگاه قرار دارند.
 • آموزش رشته مامایی در این دانشگاه به صورت تمام وقت و در مدت ۴ سال صورت می گیرد.
 • به دلیل کیفیت بالای آموزش رشته مامایی در این دانشگاه، این دانشگاه به شدت رقابتی است و تنها دانشجویان با رزومه قوی و نمرات بالا می توانند در این دانشگاه ثبت نام کنند.
 • هر ساله از بیش از ۱۰۰ کشور جهان برای تحصیل در رشته های مختلف به دانشگاه مونت رویال مهاجرت می کنند.
 • از ویژگی های دانشگاه مونت رویال وجود خوابگاه های با هزینه کم، کتابخانه هایی در سطح جهانی و محوطه بسیار زیبا و سرسبز است.

دانشگاه منیتوبا

 • دانشگاه مانیتوبا تقریبا ۲۲ دانشکده دارد که رشته های مختلفی را در طیف وسیعی از موضوعات آموزش می دهد.
 • از مزایای تحصیل در دانشگاه منیتوبا، پایین بودن هزینه های زندگی در خود استان مانیتوبا است.
 • حدودا ۱۳ درصد از دانشجویان در دانشگاه منیتوبا، دانشجویان بین المللی هستند.
 • توجه بسیار زیاد دانشگاه منیتوبا به تحقیقات علم و دانش باعث شده است تا این دانشگاه ۱۹ کتابخانه در قسمت های مختلف دانشگاه داشته باشد.
 • آموزش رشته مامایی به صورت ۴ ساله و تمام وقت صورت می گیرد.

دانشگاه رایرسون

 • دانشگاه رایرسون واقع در تورنتو، رتبه ۱۰ برترین دانشگاه کانادا را به خود اختصاص داده است.
 • دانشگاه رایرسون ۶ دانشکده اصلی دارد که هر سال از بیش از ۱۵۰ کشور در سراسر جهان برای تحصیل در رشته های مختلف به این دانشگاه سفر می کنند.
 • میزان فارغ التحصیلی از دانشگاه رایرسون بیش از ۹۵ درصد است.
 • آموزش رشته مامایی در دانشگاه رایرسون در مدت ۴ سال و به صورت تمام وقت صورت می گیرد.
 • حداقل آیلتس مورد نیاز برای ورود به رشته مامایی در دانشگاه رایرسون، ۶ است.

دانشگاه کبک

 • آموزش رشته های مختلف از جمله رشته مامایی در دانشگاه کبک به دو زبان انگلیسی و فرانسوی داده می شود اما به صورت کلی زبان اول این دانشگاه فرانسوی است.
 • دانشگاه کبک بورسیه ها و کمک هزینه های مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.
 • آموزش رشته مامایی در دانشگاه کبک تنها به زبان فرانسوی صورت می گیرد بنابراین داشتن مدرک فرانسوی الزامی است.

نمره آیلتس مورد نیاز برای دانشگاه های کانادا در رشته مامایی

آیلتس مورد نیاز برای دانشگاه های کانادا

دانشگاهOverall IELTSListeningReadingWritingSpeaking
Acadia University6.5
Brandon University6.5
Cape Breton University6.56666
Capilano University6.5
Dalhousie University6.5
Grant MacEwan University6.5
McGill University6.5
McMaster University6.55555
Memorial University6.566
Mount Allison University6.5
Mount Royal University6.55555
Nipissing University66666
Ontario College of Art and Design6.56666
Ryerson University6.5
Simon Fraser University6.5
St. Francis Xavier University6.5
St. Mary’s University6.56666
St.Thomas University6.5
Thompson Rivers University6.56666
Trent University6.56666
Trinity Western University6.5
University of Alberta6.55557.5
University of British Columbia6.56666
University of Guelph6.56666
University of Lethbridge66666
University of Manitobae6.5
University of New Brunswick6.5
University of Northern British Columbia6.56666
University of Regina6.55555
University of the Fraser Valley6.56666
University of Toronto6.56666
University of Victoria6.56666
University of Windsor6.5
University of Winnipeg6.5
Vancouver Island University65.55.55.55.5
Wilfrid Laurier University6.5
York University6.5
Athabasca University6.55555
Lakehead University6.56666
Laurentian University of Sudbury6.5
University of Ottawa6.5
University of Prince Edward Island6.5
University of Western Ontario6.56666
Bishop’s University6.5
Brescia University College6.56666
Canadian Mennonite University6.5
Campion College6.55555
Algoma University6
Concordia University College of Alberta65.55.55.55.5
Emily Carr University of Art + Design6.56666
HEC Montréal6
sHuron Univerity College6.56666
King’s University College at The University of Western Ontario6.56666
Kwantlen Polytechnic University66666
Laurentian University6.5
Luther College6
MacEwan University6.55.55.55.55.5
NSCAD University6.56666
OCAD University6.56666
Redeemer University College6.5
Royal Roads University5.5
Saint Mary’s University6.56666
St. Thomas More College6.5
The King’s University College6.56666
The University of British Columbia6.56666
University of Ontario Institute of Technology6.56666
University of St. Michael’s College6.56666
University of Sudbury6.5
University of Trinity College6.56666
Victoria University6.56666
Camosun College65.55.55.55.5
Canadian National Institute of Health0.6
Canadore College of Applied Arts and Technology5.55.55.55.55.5
College of New Caledonia6
Confederation College of Applied Arts and Technology6
Durham College of Applied Arts and Technology65.55.55.55.5
George Brown College of Applied Arts and Technology6.56666
Georgian College of Applied Arts and Technology6.5
Niagara College65555
Oxford College6
Saskatchewan Institute of Applied Science and Technology6.55555
St. Clair College of Applied Arts and Technology5.55555
The Canadian Academy of Dental Health and Community Sciences6
Charles Sturn University65.55.55.55.5
Niagara University in Ontario6
State University of New York : SUNY Potsdam65.55.55.55.5

گرایش های رشته مامایی در کانادا

رشته مامایی در کشور کانادا در مقطع کارشناسی، دارای گرایش خاصی نیست اما این رشته دارای ۶ گرایش مختلف در مقطع کارشناسی ارشد است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

کارشناسی ارشد مامایی گرایش باروری

دروسی که دانشجویان رشته کارشناسی ارشد مامایی گرایش باروری در دانشگاه های کانادا می خوانند بیشتر شامل دروس زیر است:

 • مشاوره و راهنمایی در مامایی
 • تئوری های بهداشتی و مامایی
 • کاربردهای علوم‌کامپیوتر در مامایی و علوم پزشکی
 • روش تحقیق
 • سیستم های اطلاع رسانی پزشکی
 • بهداشت باروری
 • بیماری های ژنتیکی و ارثی
 • بیماری های کودکان
 • بهداشت باروری مادر و کودک
 • مشاوره ژنتیک
 • مقاله نویسی
 • بررسی بیماری های نوزادان در بخش مراقبت های ویژه
 • روان شناسی خانواده
 • آسیب شناسی اجتماعی
 • جامعه شناسی زنان
 • فیزیوپاتولوژي در مامایی

کارشناسی ارشد مامایی گرایش مامایی جامعه نگر

دانشجویان رشته مامایی در گرایش مامایی جامعه نگر نقش بسیار مهمی در سلامت زنان در جامعه دارند. در حقیقت این گرایش از مامایی، به بررسی عوامل محیطی موثر در بارداری زنان مانند نقش خانواده در فرزند‌آوری، مسائل اجتماعی و مراقبت های مختلف قبل از بارداری، در حین باداری و حتی پس از زایمان می پردازند.

به صورت کلی می توان گفت آشنایی با مشکلات مادران و نوزادان و کمک به حل این مشکلات، اصلی ترین وظایف یک فرد مامایی جامعه نگر است و از آن جایی که شناسایی و حل چنین مشکلاتی می تواند منجر به بهبود سلامت زنان شود، کشور کانادا به این گرایش از مامایی بهای زیادی می دهد.

کارشناسی ارشد مامایی گرایش مدیریت مامایی

این گرایش از مامایی در مقطع کارشناسی ارشد، تلفیقی از رشته مامایی و پرستاری است و جنبه های بسیار مهمی از سلامت زنان را پوشش می دهد. انتظار می رود فارغ التحصیلان رشته مدیریت مامایی در پایان تحصیلات خود بتوانند از عهده وظایف زیر بر بیایند:

 • توانایی در اداره جلسات صورت گرفته بیمارستان در حوزه بهداشت جهانی زنان و مسائل مربوط به زنان و زایمان
 • توانایی تشکیل جلسات و اطلاع رسانی به اعضای جلسه
 • ارائه پیشنهادات متناسب با نیازهای بیمارستان در خصوص ارتقاء کیفیت خدمات رسانی به زنان باردار
 • ایجاد هماهنگی های لازم در بخش های بیمارستان به منظور برنامه ریزی بهداشتی
 • ارائه لیست کاملی از تعداد پرسنل بیمارستان، کادر مراقبت و بهداشت، ماماها و استخدام نیروی کار در صورت لزوم
 • ارائه قوانین کاری در خصوص تشویق و یا تنبیه نیروهای کار
 • افزایش رضایت شغلی گروه مامایی در بیمارستان برای مادران

کارشناسی ارشد مامایی گرایش مشاوره در مامایی

ماماهایی که گرایش مشاوره را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب می کنند، نقش مختلفی در حوزه های مدیریتی، مراقبتی، مشاوره ای و آموزشی و پژوهشی در حیطه زنان و زایمان دارند.

انتظار می رود فارغ التحصیلان رشته مشاوره در مامایی بتوانند وظایف زیر را انجام دهند:

 • ارائه مشاوره به زوجین در خصوص اقدامات لازم برای باروری
 • بررسی سلامت جسمی و روحی زوجین برای قبل از بارداری
 • ارائه خدمات مختلف و ارائه مشاوره به زنان پیش از بارداری، در طول بارداری و پس از زایمان و شیردهی

کارشناسی ارشد مامایی گرایش آموزش مامایی

انتظار می رود فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مامایی گرایش آموزش در پایان تحصیلات خود بتوانند وظایف زیر را انجام دهند:

 • سرپرستی دانشجویان مامایی در دوره کارآموزی
 • آموزش به دانشجویان رشته مامایی در دانشکده های پزشکی و مامایی
 • ارائه روش های نوین تدریس در خصوص آموزش رشته مامایی به دانشجویان

کارشناسی ارشد مامایی گرایش مامایی قانونی

 • آشنایی با قوانین مختلف قانونی حرفه مامایی
 • آشنایی با چگونگی کار در بیمارستان ها در چهارچوب قانونی

ویزای همراه مامایی در کانادا

افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند می توانند برای خانواده خود یا همسر خود ویزای همراه بگیرند. این کار می تواند به صورت همزمان با کارهای اقامت شما صورت بگیرد و یا اینکه فرد صبر کند بعد از اخذ ویزای خود برای خانواده و همراه خود اقدام کند.

کد مشاغل رشته مامایی در کانادا

کد شغلی برای رشته مامایی در کانادا بر اساس طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا  (NOC)، 3124 اعلام ‌شده است. این کد شغلی برای پرستاران  (nurse practitioners)، دستیاران پزشکی (physician assistants) و ماماها (midwives)  است که مراقبت ‌های بهداشتی و درمان اولیه را در کنار پزشکان و سایر حرفه ‌های حوزه سلامت فراهم می‌ کنند.

بر طبق تعریفی که سایت طبقه ‌بندی مشاغل کانادا ارائه داده است، ماماها محدوده کاملی از مراقبت ‌های درمانی را برای مادر و نوزاد تازه متولد شده وی، هم پیش از زایمان و هم پس از زایمان فراهم می ‌کنند.

بهترین استان های کانادا برای رشته مامایی

انتاریو

 • تورنتو بزرگترین شهر انتاریو است که به عنوان پایتخت مالی کانادا شناخته می شود به همین علت فرصت های شغلی زیادی در رشته مامایی برای فارغ التحصیلان وجود دارد.
 • استان انتاریو در سال ۲۰۲۱-۲۰۲۰، به عنوان بهترین استان کانادا شناخته شد.
 • انتاریو به دلیل پایین بودن میزان جرم و جنایت، یکی از امن ترین استان ها برای کار و زندگی به شمار می رود.
 • مقامات به پاکیزگی اهمیت فوق العاده ای می دهند، بنابراین محیطی بسیار مناسب برای زندگی فراهم می کند.
 • فرصت های آموزشی در دانشگاه تورنتو یکی از مزایای بسیار مهم رشته مامایی است به گونه ای که فارغ التحصیلان بعد از اتمام درس خود می توانند در همین استان مشغول به کار شوند.
 • درآمد بالای ماماها و پایین بودن هزینه های زندگی از دیگر مزیت های زندگی و کار در انتاریو به شمار می رود.

درباره کار در انتاریو بخوانید.

آلبرتا

 • یکی از ویژگی های زندگی و کار در آلبرتا، هزینه های پایین و مقرون به صرفه مسکن در این استان است که این امر باعث می شود بسیاری از افراد بتوانند به راحتی با هزینه پایین خانه پیدا کنند.
 • امکانات رفاهی بیمارستان ها و بودجه مالی مناسب در درمانگاه ها و زایشگاه های آلبرتا، شرایط کاری ماماها را به شدت راحت تر کرده است.
 • خدمات بهداشتی و درمانی در این استان بسیار پایین است و افراد برای هزینه های درمانی خود مشکلی ندارند.

کبک

 • کبک دومین استان پر جمعیت کانادا به شمار می رود و مقرون به صرفه ترین نرخ استفاده از برق را در کل کشور کانادا به خود اختصاص داده است.
 • استان کبک یکی از ارزان ترین استان های کانادا به شمار می رود و از طرفی درآمد بالای ماماها در این استان باعث شده است تا این افراد بتوانند علاوه بر تامین هزینه های زندگی خود، بخشی از درآمدشان را پس انداز کنند.
 • ماماها در استان کبک می توانند مشاغل متعددی در بخش های مختلف مربوطه داشته باشند و این شغل در استان کبک هنوز به حد اشباع از نظر اشتغال نرسیده است.

درباره کار در کبک کانادا بخوانید.

منیتوبا

 • هزینه های زندگی در کشور کانادا بسیار پایین است و این امر برای مشاغلی همچون مامایی که درآمد بالایی دارند، نکته بسیار خوبی به شمار می رود.
 • نرخ بیکاری در منیتوبا ۵.۸ درصد اعلام شده است این بدین معنا است که شما می توانید به راحتی شغل پیدا کنید.
 • تنوع فرهنگی زیاد و جاذبه های گردشگری در این شهر از دیگر ویژگی های زندگی در منیتوبا است.
 • خدمات بهداشتی و درمانی در استان منیتوبا بسیار مورد توجه مقامات استانی قرار دارد به همین علت امکانات زیادی در اختیار مشاغل پزشکی و پیراپزشکی همچون مامایی در دسترس است.

بیشتر بخوانید: کار در مانیتوبا

بریتیش کلمبیا

 • بریتیش کلمبیا یکی از بهترین استان های کانادا است که سیستم حمل و نقل بسیار پیشرفته ای دارد. Sky Train یکی از بهترین وسایل حمل و نقل عمومی در جهان است و منظره ای عالی از شهر را ارائه می دهد.
 • برای بسیاری از دانشجویان، بریتیش کلمبیا به دلیل تعداد دانشگاه ها و مدارس عالی در این استان، بهترین استان کانادا است.
 • اگر چه استان بریتیش کلمبیا یکی از گران ترین استان های کانادا به شمار می رود، اما بالا بودن درامد کادر بهداشت و درمان و مشاغل پزشکی و پیراپزشکی باعث شده است تا این افراد هیچ نگرانی بابت پرداخت هزینه های زندگی خود نداشته باشند.

بیشتر بخوانید: کار در بریتیش کلمبیا

نیوفاندلند و لابرادور

 • نیوفاندلند و لابرادور یکی از امن ترین استان های کانادا است و پیش بینی می شود امنیت این استان طی سال های آینده بیشتر نیز بشود.
 • این استان، استان بسیار آرام و به دور از هیاهو و سر و صدا است به همین علت استان بسیار خوبی برای افرادی است که می خواهند در آرامش زندگی کنند.

درباره کار در نیوفاندلند و لابرادور بخوانید.

ساسکاچوان

 • مالیات در استان ساسکاچوان نسبت به دیگر استان ها بسیار کمتر است.
 • هزینه مسکن نیز در استان ساسکاچوان مقرون به صرفه است.
 • بیمارستان های متعدد و وجود فرصت های کاری زیاد برای ماما ها از دیگر ویژگی های زندگی در استان ساسکاچوان به شمار می رود.
 • هزینه های پایین زندگی در ساسکاچوان این استان را به یکی از محبوب ترین استان ها برای زندگی تبدیل کرده است.

درباره کار در ساسکاچوان بیشتر بخوانید.

شرح وظایف مامایی در کانادا

 • ارزیابی سلامت مادر و کودک در طول بارداری
 • ارائه دوره های آموزشی و برگزاری کلاس هایی در خصوص بارداری
 • تحت مراقبت قرار دادن وضعیت جسمی بدن مادر در طول بارداری و تجویز ویتامین های مورد نیاز برای بدن مادر
 • تسکین درد در حین زایمان

تحصیل رایگان رشته مامایی در کانادا

کشور کانادا شرایطی را برای دانشجویان بین المللی رشته مامایی فراهم کرده است که افراد می توانند هزینه های تحصیلی خود را در دانشگاه ها کاهش دهند و شهریه دانشگاه را به حداقل برسانند.

عواملی که به کاهش هزینه های تحصیلی در رشته مامایی کمک می کند

اطمینان از اینکه شرایط شما نسبت به دیگر متقاضیان بهتر است

یکی از شرایط مهمی که هر دانشگاه پزشکی و موسسه آموزشی برای ثبت نام متقاضیان به آن توجه می کند، توانایی ها و استعدادهای متقاضیان است. هر چه شرایط شما بهتر باشد، احتمال اخذ بورس های تحصیلی نیز برای شما بیشتر است. بالا بودن نمرات و حفظ معدل بالا می تواند به شما در این شرایط کمک کند.

مدارک خود را زودتر تهیه کنید

هر چه مدارکتان را سریع تر آماده کنید، زمان بیشتری برای کسب اطلاعات درمورد دانشگاه مورد نظرتان، میزان بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی و شرایط لازم برای دریافت این بورسیه ها خواهید داشت. بنابراین زمانی که مدارک شما ‌آماده باشد، با خیال راحت می توانید کلیه شرایط ممکن برای کاهش هزینه را برسی کنید.

تحصیل در دانشگاه های کم هزینه

بسیاری از دانشکده های مامایی کانادا، در عین ارائه آموزش با کیفیت به دانشجویان، شهریه کم و مقرون به صرفه ای را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند. اگر نمی دانید چگونه برای دانشگاه های کانادا اپلای کنید، روی این لینک کلیک کنید.

به دنبال بورسیه دانشگاه های کانادا باشید

یکی از راه های تحصیل رایگان در کشوری مانند کانادا، استفاده از بورسیه های تحصیلی است. به عنوان مثال دانشگاه کلگری یکی از دانشگاه هایی است که هر ساله مبالغ زیادی را به عنوان بورسیه های تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطا می کند.

دانشکده های مامایی در کشور کانادا به دانشجویان واجد شرایط بورسیه های تحصیلی را اعطا می کنند. دریافت این بورسیه ها نیازمند داشتن الزامات خاصی است که معمولا این الزامات مانند حداقل نمره مورد نیاز و … در سایت دانشگاه ها موجود است.

به دنبال بورس تحصیلی از طرف دولت خود باشید

برخی از کشورها با اعطای بورسیه تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور، از شهروندان خود نیز حمایت می کنند. فارغ از بورسیه های تحصیلی از کانادا، دانشجویان همچنین می توانند به دنبال بورسیه هایی که کشورهای خودشان ارائه می دهند، بگردند و شرایطی را که کشورشان دارد، رعایت کنند. با رعایت چنین شرایطی، آن ها می توانند تحت بورسیه دولت خود به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند.

به دنبال بورس های تحصیلی خارجی باشید

بورسیه های تحصیلی فقط به دانشگاه ها و دولت کانادا محدود نمی شود بلکه سازمان های مختلفی در سراسر جهان وجود دارند که هر ساله به منظور کمک به جامعه زنان و ارتقاء سلامت‌آن ها، بورسیه های مختلفی را در اختیار دانشجویان مامایی قرار می دهد تا به آن ها در امر تحقیقات یا دیگر حوزه های مربوط به زنان کمک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

در کنار تحصیل کار کنید

یکی دیگر از مهمترین عوامل کاهش هزینه ها تحصیلی در کشور کانادا، کار در کنار تحصیل است که دانشجویان علاوه بر تامین بخشی از هزینه های شهریه دانشگاه و زندگی، تجربه کاری به دست می آورند که این تجربه کاری در پر کردن رزومه کاری آن ها بسیار موثر خواهد بود.

هزینه های زندگی را پایین بیاورید

در کانادا، متوسط هزینه دانشجویی که اجاره خانه پرداخت نمی کند، تقریبا ۸۰۰ دلار در ماه است. اگر دانشجویی ملزم به پرداخت اجاره خانه هم باشد، این رقم به صورت قابل توجهی بیشتر خواهد شد.

با این حال بسیاری از دانشگاه های کانادا خوابگاه های رایگان در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند که انتخاب این خوابگاه ها به شدت می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد. زیرا دیگر مجبور به پرداخت هزینه اجاره و سایر هزینه ها مانند هزینه حمل و نقل و آب و برق نخواهید بود.

کار حین تحصیل رشته مامایی در کانادا

گزینه های زیادی برای دانشجویان بین المللی رشته مامایی در دانشگاه های کانادا وجود دارد که می توانند در کنار تحصیلات خود، کار کنند. بسته به شرایط دانشجو، فرد متقاضی می تواند در دانشگاه، یا خارج از دانشگاه فعالیت داشته باشد. علاوه بر این، همسران دانشجویان بین المللی معمولاً در صورت تمایل می توانند در کانادا کار کنند.

کار در داخل دانشگاه

دانشجویان بین المللی مامایی برای کار در داخل پردیس دانشگاه نیازی به داشتن Work Permit ندارد و داشتن Study Permit برای کار کفایت می کند. دانشجویان مامایی می توانند به عنوان دستیار در کنار اساتید خود کار کنند یا در امر تحقیقات فعالیت داشته باشند. مشاغل مورد نیاز متفرقه برای کار در بخش های مختلف دانشگاه ها، معمولا در وب سایت دانشکده نمایش داده می شود.

کار در خارج از دانشگاه

دانشجویان بین المللی که قصد کار در خارج از پردیس دانشگاه مانند بیمارستان ها را دارند، علاوه بر Study Permit، به Work Permit هم نیاز دارند.

فرد باید حتما دانشجوی بین المللی تمام وقت باشد و می تواند حداکثر ۲۰ ساعت در هفته را کار کند.

مهارت های مورد نیاز برای کار به عنوان مامایی در کانادا

 • قدرت عاطفی و ذهنی خوب
 • توانایی معاشرت با افراد در طیف گسترده ای از زمینه ها
 • توانایی کنار آمدن با شرایط ناراحت کننده
 • حفظ آرامش در شرایط استرس زا
 • صبر
 • توانایی اقدام به ابتکار عمل
 • توانایی پاسخگویی به سوالات و ارائه مشاوره به زنان باردار

زمینه های کاری مامایی در کانادا

برخی از ماماها در خانه ها کار می کنند و در طول بارداری، تولد و تا ۶ هفته بعد از زایمان به زنان کمک می کنند. در مناطق شهری نیز ماماها در کلینیک ها و بیمارستان ها کار می کنند.

حوزه های کاری ماماها در کانادا عبارت است از:

 • بیمارستان ها
 • مطب های خصوصی
 • مربی بهداشت مدارس
 • مراکز بهداشتی درمانی
 • کار در زایشگاه ها و درمانگاه ها
 • مدیر بخش های درمانی
 • مربی خدمات بهداشتی
 • سوپروایزر آموزشی بیمارستان
 • پست های مدیریتی

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

چقدر طول میکشد تا به یک ماما در کانادا تبدیل شویم؟

برنامه آموزش مامایی یک دوره چهار ساله لیسانس است. در حال حاضر هفت برنامه آموزش مامایی در کانادا موجود است.

چه مدارکی برای ورود به رشته مامایی در کشور کانادا وجود دارد؟

رشته مامایی در کانادا در بین برنامه های آموزشی “ورود مستقیم” قرار گرفته اند و به این مسئله به این معناست که هیچ مدرک دیگری مثل مدرک پرستاری یا سایر موارد دیگری برای ورود لازم نیست.

آیا تقاضا برای رشته مامایی در کشور کانادا زیاد است؟

مامایی نیز مانند بسیاری از مسیرهای شغلی در صنعت مراقبت های بهداشتی، سال هاست که تقاضای زیادی دارد. استان انتاریو در کانادا منطقه ای پر اهمیت برای ماماها به حساب می آید چرا که تقاضا در این ایالت بیشتر است.

چگونه می توانم در کانادا ماما شوم؟

برای تبدیل شدن به یک ماما باید مدرک لیسانس مامایی یا B.Mid داشته باشید. برای این کار دو راه پیش روی شماست:
ثبت نام و پذیرش در رشته مامایی در یکی استان یا قلمرو کانادا
فارغ التحصیلی از یکی از برنامه آموزش ورودی مستقیم مامایی در یک دوره چهار ساله که منتهی به تحصیل در دانشگاه می شود.

شرایط ورود به رشته مامایی چیست؟

داشتن حداقل نمره در دروس زبان، ریاضی و علوم
داشتن دیپلم از رشته ای مرتبط و یا دسترسی به آموزش عالی در علوم بهداشت یا پرستاری
اثبات تمکن مالی
توصیه نامه
انگیزه نامه
اثبات مهارت های زبانی

آیا می توان به عنوان ماما به کانادا مهاجرت کرد؟

برای ورود از کشور دیگر به کشور کانادا به عنوان ماما، مدرک تحصیلی شما می بایست معادل سازی شود اما اگر بخواهید از یکی از استان های کانادا به استانی دیگر نقل مکان کنید، تحت توافق نامه ای به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

برترین دانشگاه های کانادا در رشته مامایی کدام اند؟

University of British Columbia  (دانشگاه بریتیش کلمبیا)
Laurentian University  (دانشگاه لارنتین)
University of Manitoba  (دانشگاه مانیتوبا)
McMaster University  (دانشگاه مک مستر)
Mount Royal University  (دانشگاه مونت رویال)
Ryerson University  (دانشگاه رایرسون)
Université du Québec à Trois-Rivières (دانشگاه کبک در ترویس ریورز)

بازار کار مامایی به چه صورت است؟

ماماها می توانند در مراکز مختلفی از جمله بیمارستان ها، مطب های خصوصی، مربی بهداشت مدارس، مراکز بهداشتی درمانی، زایشگاه ها و درمانگاه ها، بخش های درمانی، خدمات بهداشتی، پست های مدیریتی و همچنین به عنوان سوپروایزر آموزشی بیمارستان مشغول به کار شوند.

دروس رشته مامایی در کانادا کدام اند؟

برخی از دروس رشته مامایی عبارت اند از:
بهداشت مادر و کودک
جنین شناسی
بارداری و زایمان
رشد و تکامل
اصول تغذیه مادر و کودک
بیماری های کودکان
داروشناسی
بهداشت و باروری

در کدام مناطق کانادا دستمزد ماما ها بیشتر است؟

Hay River, NT.
60.13 دلار در ساعت
Swift Current, SK.
52.04 دلار در ساعت
Saskatoon, SK.
51.99 دلار در ساعت
Fort Qu’Appelle, SK. 
51.86 دلار در ساعت
The Pas, MB.
48.52 دلار در ساعت

رشته مامایی با چه هدفی در کانادا به وجود آمده است؟

رشته مامایی یکی از علوم بهداشت است که به سلامت زنان در طول بارداری، تولد نوزاد و دوره مراقبت از نوزاد مثل زایمان و دوران شیردهی می پردازد. ماما ها به بانوان کمک می کنند تا فرزند آوری بدون مشکل پیش برود.

مزایای رشته مامایی چیست؟

ثبات اقتصادی کشور کانادا
متنوع بودن فرصت های کاری رشته مامایی
مهمان نواز بودن مردم کشور کانادا
کیفیت بالای آموزشی در دانشگاه های پزشکی و پیراپزشکی کانادا
اخذ ویزای همراه (برای خانواده و همسر)
نرخ پایین تورم
امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی کانادا با حداقل هزینه و یا به صورت رایگان
تحصیل در دانشگاه های مامایی با شهریه پایین
معتبر بودن مدارک تحصیلی دانشگاه های کانادا در سراسر جهان

آیا مامایی در کانادا جزو مشاغل دشوار است؟

مامایی نیز مانند سایر مشاغل سختی های مخصوص به خود را دارد. مامایی از جمله مشاغلی است که علاوه بر خستگی های جسمی از نظر ذهنی برای شما دغدغه آور خواهد بود. اما اگر عاشق رشته خود باشید، تمام خستگی ها بی معنا می شوند.

رشته مامایی در کانادا چگونه تعریف می شود؟

رشته مامایی حرفه و علم بهداشت است که در ارتباط با بارداری، تولد نوزاد و دوره مراقبت از نوزاد تعریف ‌شده است. به‌ علاوه بررسی وضعیت باروری خانم‌ ها در طی دوران زندگیشان از وظایف رشته مامایی محسوب می ‌شود.
افرادی که در رشته مامایی مشغول به کار می ‌شوند، دارای مهارت‌ هایی هستند که می‌ توانند در یک فرزند آوری بدون مشکل نقش داشته باشند. در حالی‌ که تولد‌های دارای شرایط خاص به ‌وسیله یک فراهم‌ کننده مراقبت ‌های بهداشتی (health care provider) رسیدگی می ‌شود.

رشته مامایی در کانادا چه اهمیتی دارد؟

بر طبق تعریفی که سازمان جهانی بهداشت از مامایی ارائه می ‌دهد، رشته مامایی به‌ عنوان مراقبت از زنان در طی فرآیند بارداری و بعد از آن و به همراه مراقبت از نوزادان معرفی ‌شده است.
این رشته دارای دستورالعمل ‌هایی است که از مشکلات به وجود آمده برای سلامتی مادر و نوزاد در طی بارداری جلوگیری می ‌کند و با تشخیص شرایط غیرعادی و فراهم نمودن کمک ‌های پزشکی در مواقع ضروری، گام‌ های اورژانسی را در غیاب کمک ‌های پزشکی بر می‌دارد.
در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه رشته مامایی در کانادا مورد نیاز است باید عرض کنیم که رشته مامایی به شکل حرفه‌ای تقریباً یک رشته جدید در کانادا است. استان‌ های آنتاریو و آلبرتا اولین استان‌ هایی بودند که در سال 1994 این حرفه را مورد نظارت قرار دادند.
بر اساس اطلاعاتی که سایت مک لینز ارائه می ‌دهد، رشته مامایی یک ‌رشته مورد تقاضا در کانادا است که در کل کشور به آن نیاز است. اما دانشگاه ‌های کانادا با محدودیت پذیرش دانشجو برابر با 150 نفر در سال مواجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.