اپلای مدیریت جهانگردی

اپلای مدیریت جهانگردی

رشته مدیریت گردشگری یا مدیریت جهانگردی، کار نظارت بر تمامی فعالیت های مرتبط با صنعت گردشگری را برعهده دارد. دانشجویان در این رشته برای موقعیت های گردشگری و اقامتی آموزش های لازم را می بینند.

تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی به اطلاعات به خصوصی در این زمینه نیاز دارد به همین علت، در ادامه با ما در موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به این رشته و شرایط اپلای آن در خارج از کشور بپردازیم و جزئیات بیشتری را در مورد رشته مدیریت جهانگردی در اختیار شما قرار دهیم. همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این سایت مطالعه فرمایید.

لینک های مفید!

مراحل اپلای مدیریت جهانگردی

انگیزه مهاجرت

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا مهاجرت ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در خارج از کشور برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را محکم بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­ها برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته ­اید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کشور موردنظرتان شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کشور مقصد شوید.

اگر مقصدتان کانادا است، تراست چک لیست جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته مدیریت جهانگردی

مدیریت گردشگری، به هر آنچه که به مهمان نوازی و پذیرش گردشگران مربوط می شود، اشاره دارد. رشته مدیریت جهانگردی، یکی از رشته هایی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در رونق اقتصادی یک کشور و همچنین معرفی فرهنگ یک کشور برای دیگر کشورها داشته باشد. مدیریت جهانگردی به عبارت ساده، شامل مدیریت بسیاری از فعالیت هایی از جمله مطالعه و تحقیق در مورد مقاصد گردشگری، برنامه ریزی تور، چگونگی ترتیب دادن الزامات سفر و در نظر گرفتن محل اقامت مناسب برای گردشگران است.

گفتنی است که افراد در این رشته باید روابط عمومی بسیار بالایی داشته باشند تا بتوانند گردشگران را برای خرید صنایع دستی یا دیگر صنایع مختلف محل گردشگری مجاب کنند تا با این کار، به افراد محلی یا به طور کلی اقتصاد یک کشور کمک کنند. سفر معمولا به هر گونه جا به جایی از محل اقامت یا کار به یک محل دور یا نزدیک با هر وسیله نقلیه ای می گویند اما لازم به ذکر است که گردشگری و جهانگردی، سفر با یک هدف خاص است. بنابراین همه جهانگردی ها سفر هستند اما هر سفری لزوما جهانگردی به شمار نمی رود. مدیریت جهانگردی می تواند شامل کار در آژانس ها و شرکت های مختلفی باشند که مستقیما با خدمات جهانگردی در ارتباط اند و یا اینکه کار به صورت مستقل و فردی باشد.

از آن جایی که علاقه مندان به رشته مدیریت جهانگردی می توانند در حوزه های متعددی مشغول به کار شوند، وظایف مختلفی هم دارند؛ این وظایف نسبت به حوزه کاری فرد می تواند کمتر یا بیشتر باشد.

به طور کلی یک فارغ التحصیل مدیریت جهانگردی وظایف زیر را بر عهده دارد.

 • نظارت بر حساب ها و مدیریت بودجه مالی هتل، آژانس مسافرتی یا دفتر خدماتی مسافرتی
 • نظارت بر عملکرد روزانه کارکنان
 • مدیریت کارکنان
 • مصاحبه و آموزش کارکنان جدید
 • ترویج جهانگردی و گردشگری
 • مشتری مداری و اطمینان از رضایت مشتری
 • به حداکثر رساندن درآمد سالیانه
 • برنامه ریزی دقیق مالی و استخدام متخصصان مالی در این زمینه در صورت لزوم
 • رسیدگی به شکایات مشتریان
 • بازاریابی صحیح و کارامد به منظور جذب مشتریان
 • به روز نگه داشتن اطلاعات جهانگردی از طریق حضور در سمینارهای مختلف و یا انجام تحقیقات
 • کشف راه های جدید برای بهبود فعالیت های مرتبط با جذب مسافر

همچنین بخوانید: اپلای رشته گردشگری

اپلای رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

افرادی که علاقه مند به تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی هستند، در ابتدا برای مقطع کارشناسی مدیریت جهانگردی اپلای می کنند. هدف از لیسانس مدیریت جهانگردی این است که دانش آموختگان با اطلاعات و مهارت های خود درون یک مجموعه گردشگری و جهانگردی، گردشگران را برای یک سفر کاملا عالی و بی نقص آماده کنند. فارغ التحصیلان از مقطع کارشناسی مدیریت جهانگردی می توانند در هر دو بخش خصوصی و دولتی آژانس ها و شرکت های مربوطه فعالیت داشته باشند. افراد در این مقطع از تحصیلات، به طور ویژه ای با مهارت های تفکر انتقادی و تکنیک های حل مسئله درون یک مجموعه گردشگری آشنا خواهند شد.

مدرک کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی نیز یکی از محبوب ترین برنامه هایی است که علاقه مندان بعد از اتمام تحصیلات کارشناسی خود در آن اپلای می کنند. هدف از تحصیل در این مقطع، توسعه صلاحیت های کاربردی و شناختی دانشجویان، تفسیر، درک و شناخت کاربردهای اصولی مدیریت گردشگری است. دانشجو باید بتواند تصمیمات مدیریتی را در بستر یک واحد یا شرکت گردشگری و جهانگردی یا در زمینه توسعه جهانگردی به خوبی انجام دهد. یکی دیگر از مهمترین مدارکی که افراد می توانند به صورت جداگانه آن را دریافت کنند، دیپلم بین المللی مدیریت جهانگردی است. هدف از این برنامه این است که افراد با انواع مهارت های فنی، مدیریتی، شخصی و استراتژی در اجرای فعالیت های جهانگردی آشنا شوند. اخذ این مدرک به صورت تمام وقت ۳ سال به طول می انجامد.

درباره اصطلاحات اپلای، بهترین کشور برای تحصیل و اینکه چگونه اپلای کنیم بخوانید.

ادامه تحصیل رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی، در هر دو سطح کارشناسی و تحصیلات تکمیلی امکان پذیر است و افراد به طور ویژه با اصول و مهارت های مدیریت گردشگری و جهانگردی آشنا شده و آن ها را آموزش می بینند. افراد بعد از اتمام تحصیلات خود می توانند در مراکز و سازمان های مختلفی مانند هتل ها، شرکت های مسافربری و آژانس های مسافرتی کار کنند. مدرک کارشناسی مدیریت جهانگردی، حداقل مدرک مورد نیاز برای ورود به این رشته است. افراد در این مقطع تحصیلی، دانش عمیقی را در دروس عملی و تئوری کسب خواهند کرد. دوره تحصیلی کارشناسی مدیریت جهانگردی شامل تاکید روی مسائل اساسی حقوقی، اقتصادی، بازاریابی، حسابداری، مالی و همچنین مدیریت گردشگری و مدیریت هتل خواهد بود.

گرایش های رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

افرادی که قصد ادامه تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی را دارند، می توانند بعد از فارغ التحصیلی از کارشناسی مدیریت جهانگردی، رشته مدیریت بازاریابی جهانگردی و یا برنامه ریزی و توسعه جهانگردی به ادامه تحصیل بپردازند که در قسمت زیر در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

رشته مدیریت بازاریابی جهانگردی در حقیقت شامل اجرای سیستماتیک و دقیق همه موارد و فعالیت های لازم برای سازمان های خصوصی و دولتی مورد نظر در سطح محلی، منطقه ای، ملی یا بین المللی است که برای رسیدن به رضایت مسافران و گروه های توریستی فعالیت می کند. از آن جایی که امروزه گردشگری و جهانگردی افزایش یافته است، طبیعتا تعداد آژانس های مسافرتی نیز در حال افزایش یافتن و پیشرفته تر شدن است. به همین علت متخصصان و علاقمندان در این خصوص نیز می توانند با اپلای و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت بازاریابی جهانگردی، در این آژانس ها مشغول به کار شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این رشته می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

یکی دیگر از گرایش های کارشناسی ارشد در رشته مدیریت جهانگردی، برنامه ریزی و توسعه جهانگردی است که به هدف کشف و درک نظری و عملی مطالعات گردشگری و برنامه ریزی و توسعه آن به وجود آمده است. در دنیایی که به سرعت در حال تغییر و تحول است، برنامه ریزی و توسعه گردشگری در بخش های دولتی و خصوصی نقش بسیار مهمی در حوزه جهانگردی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

درباره بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی، اپلای برای ارشد و اپلای برای ارشد مجدد بیشتر بخوانید.

بورسیه رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

دانشگاه‌ های سراسر جهان برای رفاه حال دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی و رشته‌ های مختلف، بورسیه‌ هایی را برای آن ها در نظر می ‌گیرند که این بورسیه ها می تواند‌ از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه ‌گذاران، مددکاران یا موسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرد. بورسیه ها شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. مثلا بورسیه های تشویقی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌ گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند. گاهی بورسیه ها مخصوص دانشجویان جدید الورود است و معمولا بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ها اعطا می ‌شود.

گاهی بورسیه‌ تحصیلی خارج از کشور شکل و شمایل جدیدی به خود گرفته به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و یا کسانی که که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید مشغول می شوند.

بعضی از دانشجویان تمایل دارند در کنار تحصیل خود به کار دانشجویی نیز مشغول شوند تا بتوانند هزینه های تحصیلی و زندگی خود را تقبل کنند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت می شوند.

لازم به ذکر است که دانشجویان می ‌توانند علاوه بر بورسیه و فاند تحصیلی، وام‌ هایی را نیز از صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه بگیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه ‌ها و کمک‌ هزینه ‌های تحصیلی در رشته‌ ی مدیریت جهانگردی، لازم است تا به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به رشته‌ ی مدیریت جهانگردی مطلع شوید. همچنین سایت ‌هایی طراحی شده اند که شما می ‌توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته ‌ی مربوطه مطلع شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد بورسیه‌ های رشته ‌ی مدیریت جهانگردی به سایت ‌های زیر مراجعه کنید:

بورسیه رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

دانشگاه های برتر رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

 • سه دانشگاه زیر از برترین دانشگاه های رشته مدیریت جهانگردی به شمار می روند.
نام دانشگاهتوضیحات
دانشگاه فلوریدای مرکزی در اورلاندواین دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های جهان در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی به شمار می رود که افراد می توانند در مدت ۲ سال در این رشته تحصیل کنند و با ارائه پایان نامه و دفاع از آن یا جایگزین های ارائه پایان نامه (مانند گذراندن چند واحد درسی بیشتر) مدرک خود را دریافت کنند. افرادی که گزینه پایان نامه را انتخاب می کنند، شانس بیشتری برای اپلای در مقطع دکترا دارند و افرادی که گزینه جایگزین پایان نامه را انتخاب می کنند، با صنعت گردشگری و جهانگردی بیشتر آشنا می شوند و در کلاس های ویژه فناوری اطلاعات گردشگری، حقوق و اخلاق، اقتصاد سفر و گردشگری و حسابداری مدیریتی شرکت می کنند.  
دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتندانشگاه جورج واشنگتن رشته کارشناسی ارشد جهانگردی را با تمرکز در حوزه های مدیریت محیط زیست، طبیعت گردی و گردشگری محیط زیست، گردشگری میراث فرهنگی و بازاریابی ارائه می دهد. این دانشکده همچنین امکان آموزش از راه دور را برای علاقه مندان فراهم کرده است و متقاضیان می توانند در کلاس های آنلاین شرکت کنند.
دانشگاه آریزونادانشگاه آریزونا نیز رشته مدیریت جهانگردی را در مقطع کارشناسی ارشد به صورت آنلاین ارائه می دهد. این برنامه که یک برنامه بسیار کامل و جامع در حوزه مدیریت جهانگردی به شمار می رود، ترکیبی از موضوعات زیست محیطی، اقتصاد، مدیریت مواد غذایی و رستوران داری و مطالعات فرهنگی است.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

روند اخذ ویزا در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است اما آنچه اهمیت دارد این است که متقاضی بتواند تمامی مراحل را به درستی انجام دهد چرا که هر گونه نقص و خطا در این روند ممکن است شما را از ادامه ‌ی تحصیل در خارج از کشور باز دارد و یا باعث تاخیر در فرایند مهاجرت شما شود. بنابراین انتخاب مشاوران با تجربه در این زمینه، به اخذ ویزای شما کمک خواهد کرد. موسسه مهاجرتی تراست با کسب سال‌ ها تجربه ‌کاری در زمینه اخذ ویزا، شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می ‌کند. مدارک مورد نظر و مراحل زیر، روند کلی اخذ ویزا را در رشته‌ مدیریت جهانگردی نشان می ‌دهد.

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ مدیریت جهانگردی)
 • همراه داشتن نامه‌ ی پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مورد نظر با حداقل نمره ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالاتی که چاپ شده اند

دقت داشته باشید که مراحل ذکر شده در قسمت بالا به صورت کلی در نظر گرفته شده اند و در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر می ‌توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

درباره ویزای تحصیلی کانادا و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا بخوانید.

اپلای رشته مدیریت جهانگردی در مقاطع تحصیلی متفاوت در خارج از کشور

اپلای رشته مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی در خارج از کشور

دوره کارشناسی مدیریت جهانگردی یکی از محبوب ترین برنامه های مربوط به این رشته محسوب می شود. بسیاری از کالج ها و دانشگاه های برتر در سراسر جهان دوره های کارشناسی مختلفی را در رشته مدیریت جهانگردی ارائه می دهند. افرادی که برای مقطع کارشناسی مدیریت جهانگردی اپلای می کنند بسته به دانشگاه مورد نظرشان در مدت ۳ تا ۴ سال به تحصیل در این رشته می پردازند. خوشبختانه ورود به رشته مدیریت جهانگردی سخت گیری زیادی ندارد و متقاضیان باید نمرات بالایی در مقطع دبیرستان خود برای اپلای کسب کرده باشند. روش پذیرفته شده در مقطع کارشناسی جهانگردی بسیار ساده است. امتحانات ورودی دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان رشته مدیریت جهانگردی معمولا آسان است و تقریبا بیشتر افراد در آن پذیرفته می شوند. افراد بعد از فارغ التحصیلی از رشته مدیریت جهانگردی، می توانند در بخش های دولتی و خصوصی مختلفی مشغول به کار شوند. اگر چه برنامه یا سیلابس درسی رشته مدیریت جهانگردی ممکن است در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد، اما به طور کلی آن چه افراد در طول ۳ سال تحصیلی خود در رشته مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی مطالعه می کنند، شامل موارد زیر است:

سال اولسال دومسال سوم
زبان انگلیسی
مدیریت حمل و نقل
آشنایی با کسب و کار گردشگری
تولید گردشگری – فرهنگی
جغرافیای گردشگری
گردشگری طبیعی
هتل داری
بازار یابی گردشگری
مقدمه ای بر آژانس های مسافرتی
اصول مدیریتی
گردشگری زیارتی
انگلیسی – مهارت های ارتباطی
کاربرد کامپیوتر در جهانگردی  
اقتصاد جهانگردی
حسابداری جهانگردی
گزارش جهانگردی
فروش و رونق اقتصادی در جهانگردی

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

همچنین درباره تحصیل کارشناسی در کانادا بخوانید.

اپلای رشته مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور

دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی پذیرفته می شوند، در مدت ۱۲ تا ۱۶ ماه به تحصیل در این رشته می پردازند. افراد یا می توانند به صورت مستقیم بعد از اتمام تحصیلات خود در مقطع کارشناسی مدیریت جهانگردی برای مقطع کارشناسی ارشد اپلای کنند یا اینکه مدتی مشغول به کار شوند و سپس ادامه تحصیل بدهند. افراد در پایان ترم آخر خود با ارائه یک پایان نامه تقریبا ۳۰ هزار کلمه ای و دفاع از آن، از مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی فارغ التحصیل می شوند. دانشگاه های زیر از برترین دانشگاه های جهان در رشته مدیریت جهانگردی به شمار می روند.

دانشگاه کارولینای شرقی  دانشگاه بین المللی فلوریدادانشگاه نیویورک
دانشگاه ایالتی کارولینای شمالیدانشگاه پردودانشگاه تمپل  
دانشگاه تگزاس A & Mدانشگاه تگزاس شمالی   –

درباره کارشناسی ارشد در کانادا بخوانید.

اپلای رشته مدیریت جهانگردی در مقطع دکتری در خارج از کشور

مدت زمان تحصیل در رشته مدیریت جهانگردی در مقطع دکتری بین ۳ تا ۵ سال متغیر است. این برنامه با هدف پرورش متخصصانی در زمینه برنامه ریزی جهانگردی، توسعه و تحقیق به منظور افزایش کیفیت فعالیت های جهانگردی و آماده سازی دانشجویان برای تدریس در دانشگاه ها است. فارغ التحصیلان مقطع دکترای رشته جهانگردی می توانند به عنوان مدیر توسعه کسب و کار، مدرس و استاد دانشگاه، مدیر بازاریابی جهانگردی و مدیر سفر و گردشگری مشغول به کار شوند. حوزه آموزشی و تحصیل در مقطع دکترای مدیریت جهانگردی گسترده تر از مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی است و افراد با اصول هتلداری، مدیریت جهانگردی و دوره های مختلف کسب و کار و تجارت در جهانگردی بیشتر آشنا می شوند. تاکید این رشته روی حوزه های روانشناسی، جامعه شناسی، بازاریابی و مدیریت است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

همچنین درباره تحصیل دکتری در کانادا در صورت نیاز و با مراجعه به لینک اطلاعات کاملی کسب کنید.

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته مدیریت گردشگری یا همان مدیریت جهانگردی بسته به دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید با یکدیگر متفاوت است. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی های لازم لیست زیر را به عنوان مدارکی که بین این دانشگاه ها در رشته مدیریت جهانگردی مشترک هستند را جمع آوری کرده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، مدارک مورد نیاز را از دانشگاه مقصد بررسی کنید.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتما یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاه‌تان ۲ تا ۳ توصیه نامه نیاز دارید.
 • در صورتی که رزومه کاری دارید حتما مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • داشتن مدرک زبان معتبر دانشگاه مورد نظر و کسب حداقل نمره مورد نیاز الزامی است.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده اید را ارسال کنید.
 • نمرات آخرین مدرک تحصیلی تان به همراه نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

همچنین بخوانید: مدارک مورد نیاز برای اپلای کانادا

مدارک مورد نیاز برای اپلای رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

بازار کار رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

خوشبختانه رشته مدیریت جهانگردی حوزه های شغلی بسیار زیادی دارد و افراد با طیف وسیعی از مشاغل رو به رو هستند. برخی از فارغ التحصیلان رشته مدیریت جهانگردی، در صورتی که تمایلی به مسافرت نداشته باشند، به عنوان مدیر رستوران مشغول به کار می شوند. غذا و خوراکی، بخش بسیار مهمی در معرفی فرهنگ هر کشور به گردشگران آن کشور به شمار می رود به همین دلیل آشنایی با رشته مدیریت جهانگردی و فعالیت در حوزه مدیریت رستوران بسیار می تواند به معرفی غذاها و پذیرایی گردشگران کمک کند.

از مهمترین مشاغلی که فارغ التحصیلان رشته مدیریت جهانگردی می توانند در آن مشغول به کار شوند، مدیریت هتل یا همان هتلداری است که مسئولیت سنگین و در عین حال شغل بسیار پردرآمدی دارد. افراد همچنین می توانند به عنوان مدیر آژانس مسافرتی مشغول به کار شوند و مسئولیت هماهنگی سفرهای مختلف خارجی و داخلی را بر عهده داشته باشند. از دیگر مشاغل مربوط به رشته مدیریت جهانگردی می توان به حسابداری یا مدیریت فروش، اداره ی آژانس های مسافرتی، مدیریت مرکز اطلاعات توریستی و بازاریابی گردشگری اشاره کرد. استراتژی های قدرتمند بازاریابی در هر کسب و کاری از اهمیت بالایی برخوردار است مخصوصا در رشته مدیریت جهانگردی بازاریابی بسیار می تواند به رونق اقتصادی یک کشور کمک کند. با به وجود آمدن کسب و کارهای جدید مربوط به جهانگردی و گردشگری، شرکت های بیشتری در حال توسعه و پیشرفت هستند که همه برای جذب مشتریان خود نیاز به بازاریابی دارند. به همین دلیل یکی از مشاغل بسیار مهم در حوزه مدیریت جهانگردی، بازاریابی در جهانگردی است.

 از سوی دیگر عده ای از فارغ التحصیلان رشته مدیریت جهانگردی، به سمت مشاغلی همچون مدیریت و فناوری گردشگری روی می آورند که این شغل نیز بازار کار بسیار خوبی دارد. امروزه تکنولوژی، شیوه زندگی مردم را تغییر داده و تحولات جدیدی را به وجود آورده است. در این که فناوری نقش مهمی را در گردشگری و جهانگردی ایفا می کند، شکی نیست چرا که امروزه فناوری، گردشگری را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است و انتظار می رود این شغل در آینده به رشد بالایی برسد. از لحظه انتخاب مقصد شما برای سفر تا رزرو بلیط و هتل مورد نظرتان، به فناوری نیاز دارید که به راحتی با وصل شدن به اینترنت می توانید این کار را انجام دهید. بنابراین مدیریت فناوری نیز از جمله زمینه های مربوط به مدیریت گردشگری است که همواره با در نظر گرفتن ترفندهای تبلیغاتی در صفحات مجازی، سعی در جذب مشتریان داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

درباره کار در خارج از کشور، کار در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

میانگین درآمد رشته مدیریت جهانگردی در خارج از کشور

سایت salary expert، یکی از معروف ترین سایت های موجود در زمینه بررسی و تخمین حقوق مشاغل مختلف در سراسر جهان در کشورهای مختلف است. جدول زیر، درامد مشاوره جهانگردی در کشورهای مختلف را نشان می دهد. توجه داشته باشید که این سایت هر روز اطلاعات خود را به روز رسانی می کند و ماهانه ممکن است تنها تفاوت اندکی در میان این ارقام مشاهده شود. در صورتی که به اطلاعات حقوق و درآمدها به صورت روزانه نیاز داشتید، اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت بررسی کنید.

نام کشورتوضیحات و درآمد
اتریشمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۲,۹۷۱ یورو  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۱ یورو  
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۷۶ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸,۲۱۷ یورو   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۶,۶۴۹ یورو   
استرالیامیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۳۹,۲۰۳ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۹ دلار  
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۴۷۰ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۹,۲۰۳ دلار  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۴,۱۱۵ دلار   
باهامامیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۱۷,۱۵۱ دلار  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۸ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۰۶ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۳,۶۳۵ دلار   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی ‌با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۹,۹۴۶ دلار   
بلغارستانمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۷,۹۳۲ لو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۴ لو 
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۹۵ لو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷,۳۲۱ لو    
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹,۳۷۶ لو  
بلاروسمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۵,۳۱۵ روبل  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۳ روبل
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۶۴ روبل
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴,۴۹۲ روبل  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۶,۲۵۶ روبل   
برمودامیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۳,۷۳۵ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۱ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۸۵ دلار  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸,۸۸۳ دلار    
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۷,۶۲۳ دلار    
کانادامیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۹,۵۱۴ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۴ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۳۵۴ دلار 
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۷,۴۷۶ دلار   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۴,۲۵۸ دلار   
چینمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۴۷,۳۶۱ یوان
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۲۳ یوان
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۵۶۸ یوان
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۷,۹۸۷ یوان
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۵,۵۶۸ یوان  
کاستاریکامیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۴,۲۷۳,۴۷۵ کولون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۲,۰۵۵ کولون
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۵۱,۲۸۲ کولون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۴,۱۲۰,۵۴۱ کولون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴,۹۹۲,۴۴۹ کولون   
جمهوری چکمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۳۳,۷۰۱ کرونا
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۱۲ کرونا
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲,۸۰۴ کرونا
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸۵,۳۳۷ کرونا
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۷۱,۱۱۵ کرونا
مراکشمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۴۶,۰۹۲ درهم
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۲۲ درهم
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۵۵۳ درهم
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۶,۷۱۴ درهم   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۳,۷۰۷ درهم 
مصرمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۴۵,۲۲۷ پوند
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۲۲ پوند
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۵۴۳ پوند  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۶,۳۹۲ پوند
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۵۳,۲۳۵ پوند
نیوزیلندمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۳۹,۳۱۱ دلار   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۹ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۴۷۲ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۳۹,۳۱۱ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۹,۳۱۱ دلار  
فنلاندمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۲,۵۱۸ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۱ یورو
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۷۰ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۸,۷۱۹ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۶,۰۹۱ یورو   
فرانسهمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۰,۰۱۲ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۰ یورو
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۴۰ یورو 
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۰,۰۱۲ یورو  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۰,۰۱۲ یورو   
گرجستانمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۷,۳۷۳ لاری
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۴ لاری
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۸۸ لاری
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵,۹۶۶ لاری
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۸,۷۲۸ لاری    
پرتغالمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۱۰,۴۱۸ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۵ یورو
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۱۲۵ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۸,۸۸۱ یورو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۲,۰۶۴ یورو  
پاکستانمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۳۴۰,۱۵۳ روپیه
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۶۴ روپیه
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۴,۰۸۲ روپیه
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۷۴,۳۱۷ روپیه
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۴۰۱,۲۷۶ روپیه  
مجارستانمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۱,۹۳۲,۰۰۶ فورینت
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۹۲۹ فورینت
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۳,۱۸۴ فورینت
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۹۳۲,۰۰۶ فورینت
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۱۸۴,۸۵۰ فورینت   
اوکراینمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۸۲,۲۱۸ گریونا
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۴۰ گریونا
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۹۸۷ گریونا
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۶,۳۰۵ گریونا
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۹۶,۹۹۲ گریونا   
ایالات متحده‌ عربیمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۶۷,۴۵۷ درهم
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۳۲ درهم
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۸۰۹ درهم
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۵۳,۷۹۳ درهم
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۷۸,۶۹۰ درهم   
ایالات متحده‌ آمریکامیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۵,۸۳۰ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۲ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۳۱۰ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۰,۴۹۶ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۹,۹۸۲ دلار   
کره‌ جنوبیمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۱۷,۸۶۷,۱۸۶ وون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۸,۵۹۰  وون 
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۱۴,۴۰۶ وون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۷,۸۶۷,۱۸۶ وون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۸,۰۹۱,۷۶۵وون  
سوئدمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۴۳,۱۵۱ کرون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۱۷ کرون
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲,۹۱۸ کرون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۴۳,۱۵۱ کرون
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲۴۷,۴۵۷ کرون    
سنگاپورمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۵,۸۴۶ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۲ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۳۱۰ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۰,۵۸۸ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۰,۱۱۶ دلار   
فیلیپینمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۱۳۳,۶۰۰ پزو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۶۴ پزو
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۱,۶۰۳ پزو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱۰۶,۹۲۵ پزو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۵۶,۴۱۳ پزو    
آفریقای جنوبیمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۸۷,۰۱۲ راند
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۴۲ راند
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۴۴ راند
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۶۹,۶۳۹ راند
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۱,۸۷۰ راند   
مکزیکمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۸۹,۴۷۲ پزو
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۴۳ پزو 
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۱,۰۷۴ پزو 
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۷۱,۲۸۵ پزو   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱۰۴,۲۷۷ پزو   
ژاپنمیانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲,۳۱۷,۰۳۹ ین  
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱,۱۱۴ ین 
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۲۷,۸۰۴ ین
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۸۳۵,۸۶۶ ین
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۲,۶۸۵,۵۴۳ ین
قزاقستانمیانگین حقوق مشاور جهانگردی  به صورت کلی: ۱,۴۶۷,۸۷۳ تنگه
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۷۰۶ تنگه
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۱۷,۶۱۴ تنگه
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۱,۱۷۸,۳۲۲ تنگه
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه‌ ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۱,۷۲۳,۶۷۳ تنگه  

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید. بدون شک تراست یکی از بهترین انتخاب های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه ی ما در موسسه ی مهاجرتی تراست با سال ‌ها تجربه در زمینه ‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اپلای رشته‌ ی مدیریت جهانگردی در کشور کانادا با مشاوران ما وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید تا وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد.

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی رشته‌های تحصیلی در کانادا
 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • عناوین شغلی و وظایف
 • مسیر شغلی و میانگین درآمد

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چه مدارکی برای اپلای مدیریت جهانگردی مورد نیاز است؟

در ابتدای کار باید مدارک هویتی شما کامل باشند که شناسنامه ترجمه شده و پاسپورت با حداقل اعتبار شش ماهه خواهد بود. در این رشته شما نیاز به مدارک پایان تحصیلات در مقطع قبلی، ترجمه ریز نمرات و مدرک زبان خواهید داشت. در صورتی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی اقدام به پذیرش کنید، باید مدارک دیگری را مانند توصیه نامه، انگیزه نامه، رزومه و مقالات علمی(در صورت نیاز) آماده کنید.
داشتن سابقه کاری می‌تواند روند پذیرش در این رشته را به صورت بهتری طی کند. بهتر است قبل از اپلای به وب سایت دانشگاه انتخاب شده سری بزنید تا از مدارک مورد نیاز اطلاع پیدا کنید.

با کدام مدرک زبان می‌توان در رشته مدیریت جهانگردی اپلای کرد؟

در کشورهای مختلف مدرک زبان درخواست شده دارای شرایط متفاوتی است. برای نمونه ممکن است بعضی از دانشگاه‌ها تنها آزمون تافل را قبول کنند و این در حالی است که در بعضی دیگر تنها آزمون آیلتس مورد قبول است. برای پذیرش در دانشگاه‌های معتبر کانادایی می‌توان با مدارک مختلف مانند آزمون کمبریج و PTE پذیرش دریافت کرد. البته، در کشورهای اروپایی معمولا آزمون آیلتس معتبر است.

آیا ارائه مدرک زبان برای اپلای مدیریت جهانگردی الزامی است؟

رشته مدیریت جهانگردی از رشته‌هایی است که برای پذیرش در آن ارائه مدرک زبان الزامی است. به دلیل اهمیت دانش زبانی برای ادامه تحصیل در این رشته و ادامه شغل در آن، بهترین کار این است که قبل از اپلای مدرک زبان مورد نیاز آماده شود.

نکات مهم اپلای مدیریت جهانگردی چیست؟

قبل از هر چیزی وب سایت مورد نظر را بررسی کنید. در وب سایت مورد نظر دانشگاهی می‌توانید فهرست کاملی از مدارک مورد نیاز را مشاهده کنید که برای اپلای در این رشته مورد نیاز است. مدارک درخواست شده باید به صورت کامل ترجمه شده باشند و هر گونه نقص در آن ممکن است روند پذیرش را به تعویق بیاندازد.
در این رشته باید به آزمون زبان دقت زیادی کنید و در کنار آن، ارائه انگیزه نامه قوی و اهداف تحصیل از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز است. همچنین، در صورتی که بتوانید سابقه کاری مرتبط ارائه دهید، این نکته مثبتی در رزومه شما تلقی خواهد شد.

آیا ارائه سوابق کاری در رشته مدیریت جهانگردی نکته مثبتی به حساب می‌آید؟

ارائه سوابق کاری که مرتبط با تحصیلات شما باشد از بهترین موارد در رزومه خواهد بود. در واقع، با این کار نشان خواهید داد که مباحث تئوری را در شرایط عملی نیز به کار گرفته‌اید. مطمئنا کمیته پذیرش دید مثبتی به افراد با سابقه کاری دارد و در مورد رشته مدیریت جهانگردی این امر اهمیت بیشتری نیز دارد.

آیا امکان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در رشته مدیریت جهانگردی فراهم است؟

در حال حاضر دانشگاه‌های برتر جهان این رشته را در مقاطع مختلف ارائه داده‌اند و شما پس از اتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی می‌توانید در مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز مشغول به تحصیل شوید. نکته مهم داشتن رزومه عالی برای پذیرش در این مقاطع تحصیلی است که سابقه کار، نمرات معدل و مدرک زبان از اهمیت بیشتری در آن برخوردار است.

آیا امکان دریافت ویزای کار مدیریت گردشگری پس از فارغ التحصیل شدن در خارج از کشور وجود دارد؟

رشته مدیریت جهانگردی از مهم‌ترین رشته‌های دانشگاهی است که تقاضای عالی در بازار کار دارد. فارغ التحصیلان این رشته نیز مانند سایر رشته‌ها می‌توانند از ویزای کار استفاده کنند. با این حال، ممکن است شرایط ویزای کاری در کشورهای مختلف با هم متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است شرایط را در وب سایت‌های رسمی و دولتی بررسی کنید. از جمله بهترین گزینه‌ها برای دریافت ویزای شغلی کشور کانادا است که برنامه‌های استانی و دولتی آن برای نیروی کار ماهر ارائه شده است.

میانگین درآمد مدیریت جهانگردی یا مشاوران جهانگردی در کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق مشاور جهانگردی به صورت کلی: ۲۹,۵۱۴ دلار
میانگین حقوق مشاور جهانگردی در هر ساعت: ۱۴ دلار
میانگین درآمد مشاور جهانگردی از ساعات اضافه کاری: ۳۵۴ دلار 
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری کم: (۱ تا ۳ سال) ۲۷,۴۷۶ دلار   
میانگین حقوق مشاور جهانگردی با تجربه ‌ی کاری زیاد: (بیشتر از ۸ سال) ۳۴,۲۵۸ دلار   

برترین دانشگاه ها برای اپلای در رشته مدیریت جهانگردی کدامند؟

دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن
دانشگاه آریزونا
دانشگاه کارولینای شرقی
دانشگاه بین المللی فلوریدا
دانشگاه نیویورک
دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی
دانشگاه پردو
دانشگاه تمپل
دانشگاه تگزاس ای اند ام (A & M)
دانشگاه تگزاس شمالی

گرایش های برتر در مقطع دکترای مدیریت گردشگری کدام است؟

گرایش های بسیاری برای ادامه تحصیل در حوزه ی مدیریت جهانگردی وجود دارد که علاقمندان می توانند برحسب سلیقه ی خود، آن را انتخاب کنند. از محبوب ترین این گرایش ها می توان به مدیریت بازاریابی جهانگردی و یا برنامه ریزی و توسعه جهانگردی اشاره کرد.

مشاوران جهانگردی چه وظایفی برعهده دارند؟

-بالا بردن میانگین درآمد سالیانه
-برنامه ریزی دقیق در امور مالی و استخدام متخصصان مالی در این زمینه
-رسیدگی به شکایات مسافران و گردشگران
-بازاریابی صحیح و کارامد با هدف جذب مسافر و گردشگر
-نظارت بر حساب ها و مدیریت بودجه مالی هتل، آژانس مسافرتی یا دفتر خدماتی مسافرتی
-مشتری مداری و اطمینان از رضایت مسافر و گردشگر
-به روز نگه داشتن اطلاعات جهانگردی از طریق حضور در سمینارهای مختلف و یا انجام تحقیقات
-نظارت بر عملکرد روزانه مجموعه و کارکنان
-مصاحبه و آموزش کارکنان جدید و به روز کردن اطلاعات کارمندان سابق
-ترویج فرهنگ جهانگردی و گردشگری
-کشف راه های جدید برای بهبود فعالیت های مرتبط با جذب مسافر

دانش آموختگان رشته مدیریت گردشگری در کدام مشاغل می توانند فعالیت کنند؟

برای یک فارغ التحصیل در این رشته مسیرهای شغلی گوناگونی وجود دارد که فرد می تواند بر اساس سلیقه ی شخصی و همچنین شناخت خود در حوزه های مختلفی مشغول به کار شود. برخی از این مشاغل عبارت است از:
-هتلداری و مدیریت هتل
-دفاتر گردشگری یا آژانس های مسافرتی برای سفرهای داخلی و خارجی
-رستوران داری و کافه داری
-دفاتر مشاوره سفر
-راهنمای تور
-مدیریت مرکز اطلاعات توریستی

دیدگاهتان را بنویسید