رشته دستیار دندانپزشک در کانادا

دستیار دندانپزشک در کانادا

تقاضا برای دستیار دندانپزشک در سراسر کانادا بسیار زیاد است. متقاضیان به‌عنوان دستیار دندانپزشک می‌توانند ویزای اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد شغلی تأمین کنند. اگر به‌عنوان دستیار دندانپزشک به فکر مهاجرت به کانادا هستید، یا می‌خواهید در این رشته در کانادا تحصیل کنید، تمام اطلاعات موردنیاز شما در این مقاله موجود است.

شرایط و تحصیل در دوره های مربوط به دستیار دندانپزشک در کانادا

 • داشتن حداقل مدرک دیپلم دبیرستان

تحصیل در دوره‌های مربوط به دستیار دندانپزشک در کانادا، مستلزم این است که فرد متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد، آزمون صلاحیت تأییدشده را پشت سر بگذارد و دارای مدرک دیپلم متوسطه باشد.

 • مدرک تحصیلی بعدی: گواهینامه مربوط به معاینات داخل دهانی سطح I و II

پس از اتمام تحصیلات متوسطه، مرحله بعدی تکمیل گواهینامه مربوط به معاینات سطح I و II داخل دهانی است. این دوره تحصیلی یک‌ساله شما را با مهارت‌های اجباری دندانپزشکی و مراقبت از بیمار آشنا می‌کند.

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش دستیار دندانپزشک در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

واحدهای مربوط به رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا

شما تقریباً 30 ساعت در هفته (25 جلسه) کلاس خواهید داشت. کل دوره شامل 1،245 ساعت در طول 52 هفته (شامل دوره کارآموزی) می‌شود. برخی از واحدهای مربوط به این دوره شامل:

 • ایمنی مواد دندانپزشکی
 • میکروبیولوژی دندانپزشکی
 • اصول رادیوگرافی دندانپزشکی
 • دندانپزشکی پیشگیرانه
 • ثبت سوابق دندانپزشکی

مدت‌زمان هر واحد در کل از 25 تا 100 ساعت متفاوت است. معمولاً این زمان با توجه به واحدی که می‌گذرانید، به سخنرانی، سمینار، زمان مطالعه مستقل و تجربه آزمایشگاهی تقسیم می‌شود.

دوره های کارآموزی برای دستیار دندانپزشک در کانادا

دوره‌های آموزشی شما همچنین شامل دو دوره کارآموزی، هرکدام به مدت 60 ساعت، در نیمه دوم آموزش خواهد بود. کارآموزی تضمین می‌کند که تجربه عملی را در محیط شغلی واقعی، کسب کرده‌اید. در این مدت، زیر نظر یک دندانپزشک و تیم دندانپزشکی کار خود را شروع می‌کنید.

همچنین بخوانید: کار‌آموزی در کانادا

امتحانات مربوط به رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا

در طول دوره آموزشی، سه آزمون برگزار می‌شود تا پیشرفت شما را کنترل کرده و شما را برای آزمون نهایی که توسط شورای ملی دستیار دندانپزشکی (NDAEB) انجام می‌شود، آماده کند.

شما یک آزمون تئوری میان‌ترم را به اتمام می‌رسانید و پس از پایان اولین دوره عملی خود، آزمون جامع عملی و تئوری سطح 1 را انجام می‌دهید. در پایان دوره، یک آزمون نظریه جامع نهایی دیگر را برای اطمینان از آمادگی برای گواهینامه نهایی خود به پایان خواهید رساند. امتحانات تئوری تقریباً پنج ساعت طول می‌کشد، درحالی‌که امتحان سطح 1 عملی و نظری شما 25 ساعت طول می‌کشد.

در اکثر کالج‌های کانادا این دوره که شامل کلاس‌ها، امتحانات و کارآموزی می‌شود، تقریباً یک سال طول می‌کشد. بعدازاین، تنها قدم بین شما و شغل جدیدتان، شرکت در آزمون مجوز حرفه‌ای (NDAEB) است که در یک روز انجام می‌شود!

شرکت در آزمون NDAEB برای دستیار دندانپزشک در کانادا

 • درخواست خود را ثبت کنید.

برای اینکه به‌عنوان یک دستیار دندانپزشک کاملاً مجاز در کانادا بتوانید مشغول به کار شوید (به‌استثنای استان کبک)، باید گواهینامه شورای ملی دستیار دندانپزشک (NDAEB) را دریافت کنید. هنگامی‌که دوره تحصیلی خود را در کالج تکمیل کردید، می‌توانید فرم درخواست آنلاین NDAEB را پرکرده و یک عکس از پاسپورت خود را به همراه یک کپی از مدرک رسمی و یا رونوشت بارگذاری کنید.

همچنین برای شرکت در آزمون هزینه لازم در نظر گرفته خواهد شد. هزینه شرکت در این آزمون 700 دلار است. برای آگاهی از دستورالعمل‌های کامل می‌توانید به این صفحه از وب سایت NDAEB مراجعه کنید.

هنگامی‌که NDAEB نتیجه آزمون شما را تأیید کرد، ایمیلی از آن‌ها دریافت خواهید کرد که شامل دستورالعمل‌های دسترسی به پورتال شخصی و نامه پذیرش می‌باشد. در صورت عدم‌تأیید، شما می‌توانید تا 3 بار دیگر در آزمون شرکت کنید. اگر بعد از 3 بار موفق نشدید، باید دوباره کل تحصیلات خود را در زمینه دستیار دندانپزشکی پشت سر بگذارید.

 • نحوه برگزاری آزمون NDAEB

مجوز شما از طریق یک آزمون یک‌روزه که تقریباً چهار بار در سال در نقاط مختلف کشور کانادا برگزار می‌شود، قابل دریافت است. این آزمون به هشت بخش تقسیم می‌شود و تمام موضوعاتی را که در طول دوره آموزشی گذراندید، شامل مراقبت از بیمار و روش‌های آزمایشگاهی، دربر خواهد گرفت.

 • مدرک خود را دریافت کنید.

پس از اخذ مدرک، شما می‌توانید به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا مشغول به کار شوید و نیازی به تمدید سالانه آن مانند سایر مشاغل نیست.

محتوای آزمون دستیار دندانپزشکی NDAEB

شما حداکثر 4 ساعت برای تکمیل آزمون وقت دارید (مگر اینکه زمان اضافی توسط NDAEB به شما داده شود تا درخواست خاصی را تأیید کنید). این آزمون از 200 سؤال چندگزینه‌ای تشکیل‌شده و به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی در دسترس است.

این محتوا شامل موارد زیر است:

 • رفتار مناسب در محیط حرفه‌ای کاری 5-10٪
 • علوم دندانپزشکی 7 – 12٪
 • روش‌های پشتیبانی بالینی 5 – 10٪
 • سوابق بیمار 5 – 10٪
 • روش‌های مراقبت از بیمار 40 – 50٪
 • روش‌های مدیریت تمرین 5 – 10٪
 • روش‌های آزمایشگاهی 5 – 10٪
 • روش‌های پیشگیری 15 – 20٪

هزینه های تحصیلی برای رشته دستیار دندانپزشکی در کانادا

هزینه‌های زیر تقریبی و بر اساس دلار است و ممکن است با توجه به هزینه‌های هر دانشجو متفاوت باشد:

شهریه (متغیر)6.895
هزینه آزمایشگاه45/405
کت و نشان آزمایشگاهی (سفارش از طریق UFV)120
لباس فرم، کفش و عینک ایمنی350
کوله‌پشتی300
CPR – دوره سطح C75
سفرهای میدانی (کنوانسیون‌ها و غیره)100
لوازم دانشگاه100
کتاب‌های درسی04/579
کیلگور دنتوفورم500
هزینه اجاره رگالیا (لباس فارغ‌التحصیلی)75
هزینه‌های طول‌ترم مانند عضویت در انجمن اتحادیه دانشجویی69/695
پارکینگ (تخمینی)480
کل هزینه تخمینی برنامه CDA (تقریبی)18/10.725

پس از فارغ‌التحصیلی از دوره‌های دستیار دندانپزشکی مجاز (CDA)، دانشجو باید برای شرکت در آزمون ملی دستیار دندانپزشکی (NDAEB) درخواست دهد.

بیشتر بخوانید: هزینه تحصیل در کانادا

برترین دانشگاه ها برای گذراندن دوره های دستیار دندانپزشکی در کانادا

برخی از دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در دوره‌های مربوط به دستیار دندانپزشکی در کانادا عبارتند از:

 1. دانشگاه وینیپگ
 2. کالج کموسان
 3. کالج دورهام
 4. کالج آلگون کویین
 5. کالج کنفدراسیون هنرهای کاربردی و فناوری
 6. کالج فنشا
 7. کالج نیاگارا
 8. دانشگاه جزیره ونکوور
 9. کالج نوا اسکوشیا 

بیشتر بخوانید: رنکینگ دانشگاه های کانادا

مشاغل موجود برای دستیار دندانپزشک در کانادا

یکی از بزرگترین سوالات شما هنگام مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک دستیار دندانپزشک این است که “آیا من می‌توانم به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا کار پیدا کنم؟” پاسخ ساده است بله شما می‌توانید! (البته میزان مهارت و تجربه مانند هر کشور دیگری، عامل اصلی است.)

در اینجا پاسخ برخی از سؤالات متداول شما در مورد مشاغل موجود در کانادا برای دستیاران دندانپزشک آورده شده است. همچنین، برخی از فرصت‌های شغلی متقاضیان این حرفه عبارتند از:

 • بیمارستان‌ها
 • واحدهای بهداشتی منطقه‌ای
 • مطب‌های خصوصی

وضعیت اشتغال به عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا در حال حاضر چگونه است

 • میزان تقاضا برای دستیاران دندانپزشکی زیاد است و نرخ بیکاری در این بخش در کانادا بسیار پایین است.
 • تقریباً 77٪ از دستیاران دندانپزشک در کانادا به‌صورت تمام‌وقت کار می‌کنند.
 • متوسط درآمد سالانه دستیاران دندانپزشکی از اکتبر 2018 حدود 44،720 دلار است.
 • این رشته تحت سلطه زنان است و 98٪ موقعیت شغلی دستیار دندانپزشک در کانادا را زنان تشکیل می‌دهند!

آیا واقعاً تقاضا برای دستیار دندانپزشک در کانادا زیاد است

بله! شما می‌توانید به‌عنوان یک دستیار دندانپزشک باتجربه با شانس بالایی در هر یک از 11 استان کانادا مشغول به کار شوید. این فرصت‌های شغلی را می‌توان در استان‌های زیر بدست آورد:

طی چند سال آینده، تخمین زده می‌شود که به دلیل گسترش و نیاز به جایگزینی، 29،000 شغل جدید و همچنین 36،000 موقعیت شغلی جدید برای فارغ‌التحصیلان و مهاجرانی که می‌خواهند در کانادا زندگی و کار کنند، ایجاد خواهد شد. به همین دلیل تقاضا برای دستیار دندانپزشک در کانادا زیاد خواهد بود.

بیشتر بخوانید: کار در کانادا و قانون کار کانادا

میزان درآمد دستیار دندانپزشک در کانادا

متوسط حقوق یک دستیار دندانپزشک در کانادا حدود 23.49 دلار در ساعت است.

همچنین بخوانید: درآمد در کانادا

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

پردرآمدترین شهرها برای دستیار دندانپزشک در کانادا

نام شهردستمزد برای هر ساعت
(دلار کانادا)
ادمونتون26.92
اتاوا24.58
تورنتو22.38
واترلو22.37
وینیپگ22.21
همیلتون22.18
میلتون21.75
باری21.22
یافتن موقعیت های شغلی برای دستیار دندانپزشک در کانادا

یافتن موقعیت های شغلی برای دستیار دندانپزشک در کانادا

بیشتر مشاغل برای دستیاران دندانپزشک در کانادا به‌صورت آنلاین در سایت‌های مربوط به مشاغل تبلیغ می‌شوند. معمولاً از کد شناسایی مشاغل برای دستیار دندانپزشک در کانادا استفاده می‌شود. این کدها در کل کانادا برای شناسایی انواع مشاغل استفاده می‌شود و به آن‌ها NOC گفته می‌شود. کد NOC برای دستیار دندانپزشک 3411 است.

بیشتر بخوانید: طبقه‌ بندی ملی مشاغل کانادا

مهاجرت برای زندگی و کار به عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا

1. تعیین کنید که آیا واجد شرایط مهاجرت هستید

ساده‌ترین راه برای انجام این کار، پر کردن فرم ارزیابی تراست به‌صورت آنلاین است. بیش از 80 برنامه مهاجرتی به کانادا وجود دارد. هنگامی‌که فرم ارزیابی را انجام دادید، ما می‌توانیم با توجه به آن شما را راهنمایی کنیم تا بهترین مسیر مهاجرتی را با توجه شرایط خاص خود انتخاب کنید.

2. مدارک خود را معتبر کنید

برای زندگی و کار به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا، باید مدارکی را که در خارج از کانادا کسب کرده‌اید، معتبر کنید و از شناسایی آن در کانادا اطمینان حاصل کنید.

ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) تأیید می‌کند که مدرک، دیپلم یا گواهینامه شما معتبر و برابر با استانداردهای کانادا است. این امر بسیار مهم است زیرا به شما امکان این را می‌دهد که برای تحصیل و آموزش خود امتیاز اقامت دائم را بدست آورید و همچنین ممکن است برای استخدام و خدمات مهاجرتی کانادا نیز موردنیاز باشد.

لیستی از سازمان‌های تعیین‌شده که مجوز انجام ارزیابی اعتبار تحصیلی شما را دارند:

 • خدمات آموزش تطبیقی – دانشکده مطالعات مداوم دانشگاه تورنتو
 • خدمات ارزیابی اعتبار بین‌المللی کانادا
 • خدمات آموزش جهانی
 • خدمات ارزیابی صلاحیت‌های بین‌المللی (IQAS)
 • خدمات ارزیابی اعتبار بین‌المللی

بعد از ارزیابی و معتبر بودن مدارک با متقاضی تماس گرفته می‌شود و فرم‌هایی در اختیارش قرار داده می‌شود که موارد مرتبط با رشته خود را باید در آن انتخاب نماید. سپس یک‌وقت مصاحبه برای متقاضی در نظر گرفته می‌شود تا به‌صورت حضوری نیز مورد ارزیابی قرار گیرد.

الزامات آموزشی و تجربی برای دستیار دندانپزشک در کانادا:

 • اتمام دوره کالج هشت‌ماهه تا یک‌ساله یا برنامه‌های دیگر در زمینه دستیار دندانپزشکی یا اتمام دوره متوسطه با آموزش در محل کار الزامی است.
 • ثبت‌نام در یک‌نهاد نظارتی در تمام استان‌ها به‌جز کبک و انتاریو الزامی است.
 • دوره‌های مربوط به مراقبت‌های بهداشتی یا برنامه‌های کوتاه‌مدت کالج مربوط به کار دستیاران دندانپزشکی مانند برنامه‌های درمانی تفریحی موجود است و ممکن است توسط کارفرمایان موردنیاز باشد.
 • ممکن است برای اثبات توانایی‌ها و تجربیات خود در طی روند ارزیابی خود برای مهاجرت به کانادا، لازم باشد که مجموعه‌ای از اسناد و مدارک و منابع را ارائه دهید.

3. مراحل مهاجرت را شروع کنید و برای ویزای کانادا اقدام کنید

راه‌های زیادی برای مهاجرت به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا وجود دارد، اما چهار روش برتر که بیشترین موفقیت را در روند مهاجرتی دارند عبارتند از:

برنامه اکسپرس انتری بهترین گزینه برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان دستیار دندانپزشک است. نه‌تنها سریع‌ترین روش است، بلکه یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرتی به کانادا نیز می‌باشد. با داشتن سن مناسب، مهارت‌های زبانی (فرانسه و / یا انگلیسی) و شرایط و سایر معیارهای موردنیاز برای برنامه اکسپرس انتری، می‌توانید در مدت 6 ماه راهی کانادا شوید.

اولین مرحله در روند مهاجرت از طریق ورود سریع، محاسبه امتیاز شما با استفاده از سیستم جامع رتبه بندی کانادا (CRS) است. برخی از فاکتورهایی که امتیاز (CRS) به آن تعلق می‌گیرد عبارتند از:

 • سن
 • صلاحیت‌ها
 • مهارت زبان انگلیسی
 • مهارت زبان فرانسه
 • مهارت‌های شریک زندگی شما
 • تجربه و سابقه کاری

فرم ارزیابی آنلاین ما را پر کنید تا بفهمید که آیا امتیاز کافی برای مهاجرت به کانادا به‌عنوان دستیار دندانپزشک را تحت برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری دارید یا خیر.

برنامه نامزدی استانی (PNP) به مهاجران ماهر و نیمه ماهر امکان زندگی و کار در کانادا را می‌دهد. شما برای اکثر جریان‌های مهاجرتی در کانادا به یک پیشنهاد شغلی حداقل یک‌ساله معتبر نیاز دارید. هر استان برنامه نامزدی استانی خاص خود را دارد. اگر مهارت‌های شما با آنچه استان یا سرزمین انتخابیتان تعیین کرده، مطابقت داشته باشد، ممکن است یک پیشنهاد شغلی از طریق برنامه نامزدی استانی دریافت کنید که ارزش آن 600 امتیاز اقامت دائم اضافی است و بنابراین می‌توانید از پیشنهاد اقامت دائم کانادا مطمئن شوید.

با توجه به اینکه تقاضا برای دستیار دندانپزشک بالا است، شما می‌توانید از طریق برنامه خلبان مهاجرت روستایی و شمالی (RNIP) به کانادا مهاجرت کنید. در حال حاضر 11 استان در این برنامه شرکت دارند. برای واجد شرایط بودن برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی پایلوت روستایی و شمالی (RNIP) به یک پیشنهاد شغلی معتبر از یکی از استان‌های شرکت‌کننده، نیاز خواهید داشت.

برنامه مهاجرتی پایلوت اقیانوس اطلس به کارکنان خارجی نیمه ماهر و ماهر اجازه می‌دهد تا به استان‌های آتلانتیک کانادا نقل‌مکان کنند و با توجه به اینکه تقاضا برای دستیار دندانپزشک در چهار استان آتلانتیک زیاد است، در صورت داشتن پیشنهاد شغلی معتبر حداقل یک‌ساله، می‌توانید واجد شرایط درخواست برای این برنامه شوید.

4. برای درخواست شغل به عنوان یک دستیار دندانپزشک در کانادا اقدام کنید

اگر شما یک نیروی بسیار ماهر هستید، برای مهاجرت نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی در کانادا ندارید اما در صورت داشتن آن، به روند مهاجرتی شما کمک خواهد کرد و سرعت روند درخواست مهاجرت شما بیشتر می‌شود. زیرا می‌توانید برای یک پیشنهاد شغلی معتبر بین 50 تا 200 امتیاز برای اقامت دائم کسب کنید. هرچه امتیاز بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت دعوت‌نامه از سیستم ویزای کانادا را خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کانادا

وظایف دستیار دندانپزشک در کانادا

دستیار دندانپزشک یک متخصص بهداشت دندان است که از نزدیک با دندانپزشک و تحت نظارت او کار می‌کند. آن‌ها با انجام کارهایی قبل و بعد از ملاقات دندانپزشک با بیمار و همچنین کمک به دندانپزشک در طی برخی اقدامات درمانی، فعالیت می‌کنند.

برخی از وظایف دستیاران دندانپزشک در کانادا در طول روز عبارتند از:

 • پاسخگویی به تلفن و تنظیم وقت بیماران
 • ثبت اطلاعات بیماران
 • آماده‌سازی یونیت
 • آماده کردن و نگهداری از وسایل و تجهیزات دندانپزشکی
 • آماده کردن بیماران برای معاینه دندان
 • قرار دادن ابزار و تجهیزات دندانپزشکی در دسترس دندانپزشک در طی مراحل درمان بیماران
 • عکس‌برداری اشعه ایکس 
 • در نظر داشتن وسایل و مواد موجود در مطب و سفارش دادن آن‌ها در صورت کمبود
 • قرار دادن ساکشن در دهان بیمار جهت خشک‌کردن دهان
 • قالب‌گیری دندان‌های بیمار
 • آماده‌سازی یا ساخت تاج‌ موقت دندان
 • آماده کردن وسایل و مواد دندانپزشکی مانند کامپوزیت‌های دندان برای دندانپزشک
 • آموزش در مورد بهداشت دهان و دندان به بیماران
 • مشاهده و نظارت بر وضعیت بیماران
 • مدیریت فوریت‌های دندانپزشکی
 • و موارد دیگر…

این شرایط و وظایف را در تبلیغات شغلی برای دستیار دندانپزشک در کانادا همراه با وظایف و مسئولیت‌های دیگر، مشاهده خواهید کرد.

دستیار دندانپزشک سطح I یک و سطح II دو چیست

در اغلب استان‌های کانادا دو رده شغلی برای دستیاران دندانپزشک تعریف‌شده که عبارت است از سطح I (یک) و سطح II (دو). مدرک دوره سطح یک در حد دانش و اطلاعات عادی یک دستیار بوده و یکی از الزامات برای دریافت مجوز کاری می‌باشد.

یک دستیار دندانپزشک سطح I به‌عنوان دستیار “کنار صندلی” تعریف می‌شود، به این معنی که آن‌ها بیماران را برای کار درمانی آماده می‌کنند. سایر وظایف آن‌ها ممکن است شامل: ثبت اطلاعات بیمار، ضدعفونی ابزارها و ناحیه بالینی، تهیه مواد و سیمان‌های دندانی، ارائه آموزش به بیمار و دستورالعمل‌های بعد از درمان، سفارش لوازم دندانپزشکی و… می‌شود.

با شرکت در دوره‌های دستیار دندانپزشکی کالج‌ و همچنین شرکت در آزمون مخصوص دستیار دندانپزشک (NDAEB) متقاضیان می‌توانند مجوز سطح دو را دریافت نمایند. دستیاران دندانپزشکی سطح II آموزش‌های بیشتری را در زمینه انجام وظایف مربوط به معاینات داخل دهانی می‌بینند، به این معنی که آن‌ها قادر به انجام همه کارهای مربوط به دستیار دندانپزشکی سطح I و کارهای تخصصی بیشتر دیگر هستند مانند:

 • رادیوگرافی دندان
 • قرار دادن و برداشتن سدهای لاستیکی
 • برداشت‌های اولیه از دندان‌ها برای مدل‌های مطالعه
 • استفاده موضعی از عوامل ضد پریوژنیک
 • مشاوره رژیم غذایی نسبت به کار درمانی دندانپزشک
 • استفاده از مواد به‌صورت موضعی برای آماده‌سازی سطح دندان‌ها برای مهر و موم‌های شکاف و شقاق
 • استفاده از داروهای بی‌حس‌کننده موضعی
 • سفید کردن قسمت تاجی دندان و…

داشتن مجوز سطح دو به معنای دانش و تجربه بیشتر است علاوه برداشتن مدارک دانشگاهی، دوره‌ها و مجوز سطح دو، داشتن سابقه کاری و مهارت کافی نیز ضروری است. داشتن حداقل چهار سال سابقه کار در کلینیک دندانپزشکی زیر نظر مرکز دندان‌سازی در ایران می‌تواند سابقه کاری مناسبی باشد.

برخی از ویژگی های توصیه شده برای متقاضیان دستیار دندانپزشک در کانادا

 • علاقه‌مند به حوزه بهداشت و سلامت
 • توانایی برقراری ارتباط مؤثر به زبان انگلیسی (گفتاری و نوشتاری)
 • داشتن سلامت کلی، ازجمله بینایی و شنوایی خوب و مهارت دستی
 • تمایل برای کمک کردن به دیگران
 • توانایی دقت در جزئیات، کار دقیق و منظم و مدیریت مؤثر زمان
 • داشتن ابتکار عمل و مسئولیت‌پذیری

حداقل شرایط اشتغال برای دستیار دندانپزشک در کانادا

 • اتمام دوره‌های دستیار دندانپزشکی در کالج که به مدت هشت ماه تا یک سال است یا گذراندن دوره‌های دیگر در این زمینه یا اتمام دوره متوسطه با آموزش ضمن کار الزامی است.
 • داشتن مجوز برای انجام وظایف مربوط به معاینات داخل دهانی در تمام استان‌ها لازم است. فقط در کبک وظایف مربوط به معاینات داخل دهانی توسط دستیار دندانپزشک انجام نمی‌شود.

5 دلیل برای اشتغال در کانادا به عنوان یک دستیار دندانپزشک

صنعت دندانپزشکی یک انتخاب شغلی عالی است که امنیت شغلی، حقوق بالا و احساس خوب کمک به دیگران را به همراه دارد. اگر نمی‌خواهید سال‌های زیادی را در دانشکده پزشکی بگذرانید، با تحصیل و گرفتن مدرک مرتبط به‌عنوان دستیار دندانپزشک، مسیر کوتاه‌تری را برای کار در این صنعت خواهید داشت.

در اینجا پنج دلیل برای اینکه دستیار دندانپزشکی را به‌عنوان یک انتخاب عالی شغلی در نظر بگیرید، بررسی می‌کنیم:

 • امنیت شغلی

تا زمانی که دندانپزشک وجود داشته باشد، نیاز به دستیار دندانپزشک هم وجود خواهد داشت. بیکاری در این رشته شغلی کمتر از حد متوسط درکل کانادا است. بیشتر مطب‌های پزشکی شلوغ هستند و این به معنای حجم بالای نیاز افراد به دندانپزشک است که منجر به تقاضای بالای دستیار دندانپزشک در کانادا می‌شود. وقتی از امنیت شغلی حرفه خود مطمئن باشید، قطعاً می‌توانید از کار خود لذت بیشتری ببرید.

 • نرخ حقوق و دستمزد

همان‌طور که گفتیم، متوسط حقوق یک دستیار دندانپزشک در کانادا حدود 23.49 دلار در ساعت است؛ که این نرخ، حقوق خوبی در کانادا تلقی می‌شود.

 • یادگیری سریع

تحصیل و آموزش به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا می‌تواند طی چند ماه صورت گیرد، نه چند سال و به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر بتوانید حقوق بهتری دریافت کنید. برنامه دستیار دندانپزشکی فقط 30 هفته است که شامل چهار هفته کارآموزی دندانپزشکی عمومی نیز می‌باشد و به شما کمک می‌کند با تجربه واقعی در حرفه خود، آماده کار شوید.

 • به وجود آمدن فرصت های شغلی بیشتر

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های کار کردن به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کانادا، فرصت‌هایی است که برای خود ایجاد می‌کنید تا مهارت‌های خود را گسترش داده و در صنعت دندانپزشکی پیشرفت کنید. برای مثال، امکان کار در جاهای مختلف مانند آزمایشگاه و موارد دیگر را برایتان فراهم می‌کند.

 • رضایت شغلی

رضایت شغلی افرادی که می‌توانند با حرفه خود به دیگران کمک کنند بسیار زیاد است. این انتخاب شغلی فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا خدماتی را ارائه دهید که مردم از آن قدردانی کنند که هم رضایت شخصی و هم حرفه‌ای را برای شما فراهم می‌کند.

روند درخواست ویزا برای مهاجرت به کانادا بسیار زمان‌بر و گیج‌کننده است. اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، موسسه مهاجرتی تراست یکی از بهترین انتخاب‌های شما است. مشاوران و وکلای با تجربه تیم ما با سال‌ها تجربه در زمینه مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراهتان خواهد ماند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته دستیار دندانپزشکی در کشور کانادا با مشاوران ما وقت مشاوره رزرو کنید و یا فرم ارزیابی ما را تکمیل نمایید تا وضعیت شما موردبررسی قرار گیرد.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

آیا تقاضا برای دستیار دندانپزشک در کانادا زیاد است؟

بله. در کلگری و سراسر کانادا، تقاضای زیادی برای دستیار دندانپزشکی وجود دارد.

دستیار دندانپزشک در کانادا چقدر درآمد کسب می‌کند؟

متوسط حقوق یک دستیار دندانپزشک در کانادا 23.49 دلار در ساعت است.

مدت‌زمان تحصیل برای دوره‌های مربوط به دستیار دندانپزشک در کانادا چقدر است؟

پس از اتمام تحصیلات متوسطه، تقریباً یک سال طول می‌کشد تا شما دوره‌های مربوط به دستیار دندانپزشکی را به پایان برسانید و سپس باید آزمون نهایی شما توسط شورای ملی دندانپزشکی (NDAEB)، انجام و تأیید شود.

تفاوت دستیار دندانپزشک سطح I (یک) و سطح II (دو) چیست؟

در اغلب استان‌های کانادا دو رده شغلی برای دستیاران دندانپزشک تعریف‌شده که عبارت است از سطح I (یک) و سطح II (دو). دستیار دندانپزشک سطح I به‌عنوان دستیار “کنار صندلی” تعریف می‌شود و وظایف کمتری دارد؛ اما دستیار سطح دو دارای تجربه و دانش و درآمد بیشتری در این شغل است و وظایف بیشتری دارد.

چه زمان و کجا می‌توانم در آزمون دستیار دندانپزشکی NDAEB شرکت کنم؟

امتحانات NDAEB 4 بار در سال در آخرین شنبه مارس، ژوئن، سپتامبر و شنبه دوم دسامبر برنامه‌ریزی‌شده است. مراکز آزمون در شهرهایی واقع‌شده‌اند که دوره‌های دستیار دندانپزشکی شناخته‌شده‌ای در آن فعالیت می‌کنند. برای دیدن برنامه به‌روز شده، لطفاً به برنامه آزمون NDAEB مراجعه کنید.

هزینه آزمون دستیار دندانپزشکی NDAEB چقدر است؟

هزینه شرکت در این آزمون 700 دلار است.

اگر بخواهم از آزمون دستیار دندانپزشک NDAEB انصراف بدهم چه می‌شود؟

شما می‌توانید با ارسال درخواست کتبی به هیئت‌مدیره از آزمون انصراف دهید. با توجه به شرایط شما، ممکن است از هزینه‌های آزمون کم شود، به‌عنوان‌مثال در شرایط اورژانس و بیماری.

کدام استان‌های کانادا به دستیاران دندانپزشک نیاز بیشتری دارند؟

. آلبرتا
. بریتیش کلمبیا
. مانیتوبا
. نیوبرانزویک
. نیوفاندلند و لابرادور
. نوا اسکوشیا
. انتاریو
. جزیره پرنس ادوارد
. کبک
. ساسکاچوان

هزینه‌های تحصیلی برای دوره‌های مربوط به دستیار دندانپزشک در کانادا به‌طورکلی چقدر است؟

کل هزینه‌های تحصیلی در این رشته 18/10.725 دلار تخمین زده‌شده است.

پردرآمدترین شهرها برای دستیار دندانپزشک در کانادا کدامند؟

ادمونتون
اتاوا
تورنتو
واترلو
وینیپگ
همیلتون
میلتون
باری

چرا به‌عنوان دستیار دندانپزشک در کشور کانادا کار کنیم؟

– امنیت شغلی بالا و نرخ بسیار پایین بیکاری این شغل در کانادا
– نرخ بالای حقوق و دستمزد
– یادگیری سریع این رشته
– پیر شدن جمعیت کانادا که درنتیجه آن، افراد نیاز بیشتری به مراجعه به دندانپزشک خواهند داشت.

چرا دندانپزشکان به دستیار نیاز دارند؟

دندانپزشکان برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها به دستیار دندانپزشکی نیاز دارند تا با داشتن مهارت‌های لازم، بخشی از کارها را بر عهده بگیرند.

بهترین بازه سنی برای مهاجرت کاری به کانادا چیست؟

به‌طورکلی بهترین رده سنی برای اشتغال به کار در کانادا بین ۲۷ سال تا ۴۰ سال می‌باشد. البته با توجه به مهارت و تخصص و نوع شغل متقاضی، ممکن است این بازه تغییر پیدا کند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • فاطمه

  سلام ایا برای مهاجرت باید حتما مدرک دیپلم متوسطه رشته تجربی باشه یا میشه رشته های دیگه هم باشه؟

 • فاطمه

  سلام.برای مهاجرت از طریق دستیاردندانپزشک حتما باید دیپلم متوسطه رشته تجربی باشه یا دیپلم رشته های دیگه با معدل بالا هم مورد قبوله؟

 • سید حسن آل سجاد

  سلام و روز بخیر
  من پرستاری دندانپزشکی خواندم و حدود20سال تو این رشته کار کردم و الان مدیر درمانگاه دندانپزشکی هستم برای مهاجرت به کانادا امکانش هست؟

  • کارشناس تراست

   با سلام. بله میتوانید اقدام کنید. با توجه به سنتان روش تحصیلی و کاری می تواند برایتان مناسب باشد.

 • فاطمه

  سلام
  با توجه به اینکه کلا ۱۲۴۵ ساعت اموزشه و توی صفحات دیگتون نوشتین برای زیر ۱۸۰۰ ساعت آموزش مشکل اقامت بوجود میاد.
  الان برای گرفتن اقامت دائم در این رشته مشکلی بوجود نمیاد؟

  • کارشناس تراست

   با سلام. برای دریافت اقامت دائم روش های متنوعی وجود دارد. برای بررسی دقیق تر رزومه کاری و تحصیلیتان نیاز است یک وقت مشاوره با مشاورین موسسه رزرو فرمایید تا راحت ترین و سریع ترین راه برای رسیدن به اقامت را برایتان مشخص کنند.

 • باران

  سلام .من داخل ایران از جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مدرک دستیاری عمومی دندانپزشکی گرفتم با نمره ۱۰۰ . میخواستم بدونم با این مدرک میشه درخواست کار داد و مهاجرت کرد؟ ازکجا باید شروع کنم ؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. مهمترین مسئله برای دریافت جاب آفر، داشتن سابقه کار مرتبط می باشد که برای دید دقیق تر، نیاز است پرونده تان توسط کارشناسان تراست بررسی شود. لطفا در صورت تمایل، یک تایم مشاوره رزرو نمایید.

 • ارینا کریمی

  سلام وقتتون بخیر ایا میشه با مدرک دستیار دندانپزشکی که در ایران کسب کردیم در کانادا مشغول به کار بشیم به عنوان دانشجو بصورت کار پاره وقت یا فقط مدرکی که از خود کانادا دریافت میشه معتبر هست؟