رشته جنگلداری در کانادا

رشته جنگلداری در کانادا

بر اساس فهرست طبقه‌بندی ملی مشاغل در کانادا (NOC)، متخصصان جنگلداری، برنامه‌های تحقیقاتی در ارتباط با منابع طبیعی و جنگل‌ها را تدوین کرده و برنامه‌های مربوط به مدیریت و برداشت از منابع جنگل را نیز اداره و هدایت می‌کنند.

جنگلداری رشته‌ای است که بسیاری از جنبه‌های مدیریت و حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی را با هم ترکیب می‌کند. متخصصان این حوزه، توانایی تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های مرتبط با جنگل‌ها و منابع طبیعی را در اختیار دارند که به آن‌ها در حفظ و نگهداری از پوشش‌های گیاهی کمک می‌کنند.

مواردتوضیحات
کد شغلی رشته جنگلداری در کاناداNOC 2122
درآمد فارغ‌التحصیلان رشته جنگلداری در کاناداحداقل ۲۵ دلار
و حداکثر ۵۰.۲۶ دلار به ازای هر ساعت
گرایش‌های رشته جنگلداری در کاناداکشاورزی پرورش آبزیان
و شیلات باغبانی علوم دامی علوم گیاهی
و زراعی مدیریت منابع جنگل عملیات جنگل
بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته جنگلداریدانشگاه تورنتو
دانشگاه سایمون فریزر
دانشگاه بریتیش کلمبیا
دانشگاه آلبرتا
دانشگاه رویال رودز
پردرآمدترین شغل‌ها در رشته جنگلداریاکولوژیست آتش‌نشانی متخصص جنگلداری
و پژوهشگر جنگل
پژوهشگر خاک
مدیر جنگلداری
تکنسین بازسازی
آتش‌نشان جنگل
زیست‌شناس حیات‌وحش
جنگلبان
پژوهشگر حفاظت از منابع جنگل مدیر مراتع

لینک های مفید!

مراحل اخذ پذیرش رشته جنگلداری در کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

در مورد رشته جنگلداری در کانادا

رشته جنگلداری (که گاهی اوقات علوم جنگل نیز نامیده می‌شود) در ارتباط با درک و مدیریت منابع طبیعی مرتبط با زمین‌های جنگلی و مشتقاتی از آن است. این منابع می‌توانند شامل آب، خاک، چوب، حیات‌وحش، گیاهان و بازسازی آن‌ها باشند. هدف اصلی جنگلداری ایجاد و پیاده‌سازی سیستم‌هایی است که به جنگل‌ها این امکان را می‌دهد تا به ارائه پایدار منابع و خدمات محیطی ادامه دهند.

با این اوصاف، می‌توان گفت رشته جنگلداری شبیه مهندسی جنگل، مدیریت منابع طبیعی و اکولوژی است. همچنین، این رشته مربوط به مراقب از جنگل‌ها (رشد و مراقبت از درختان) و علم محیط‌زیست می‌باشد. رشته جنگلداری رابطه پیچیده بین آب‌وهوا، خاک‌ها و سنگ‌ها، حیوانات و گیاهان را موردبررسی و مطالعه قرار می‌دهد؛ زیرا همه‌ی آن‌ها عناصر تعیین‌کننده در یک جنگل محسوب می‌شوند. جنگلداری بر محیط‌زیست متمرکز است و از منابعی که می‌تواند تحت تأثیر فعالیت‌های مضر انسان یا بلایای طبیعی قرار گیرد، محافظت می‌کند.

رشته جنگلداری از اصول علمی، اقتصادی و اجتماعی که در ایجاد و مدیریت جنگل‌ها کاربرد دارند، استفاده می‌کند. مطالعات جنگلداری شامل ژنتیک، اقتصاد جنگل، جانورشناسی، گیاه‌شناسی، حفاظت از محیط‌زیست و اکوسیستم جنگل‌ها است. برخی از مباحث و موضوعاتی که دانشجویان این رشته بر روی آن‌ها مطالعه و تحقیق می‌کنند، عبارت هستند از: آناتومی چوب، اقتصاد و علوم جنگل، مدیریت منابع جنگل، آلاینده‌های آلی در محیط‌زیست، طبقه‌بندی درختان، دندرولوژی و کشاورزی.

کد مشاغل رشته جنگلداری در کانادا

در فهرست مشاغل ملی کانادا که هر گروه شغلی را به‌صورت طبقه‌بندی‌شده در گروه‌های مختلف قرار می‌دهد، افرادی که در حال فعالیت در این حوزه هستند، با کد شغلی NOC 2122 مشخص‌شده‌اند. متخصصان جنگلداری، برنامه‌های مربوط به مدیریت و برداشت منابع جنگل را اداره و هدایت می‌کنند و تحقیقات لازم را نیز در این زمینه به عمل می‌آورند. آن‌ها در صنعت جنگل، مراکز دولتی استانی و فدرال، شرکت‌های مشاوره، مؤسسات آموزشی و سایر صنایع مشغول به کار هستند، یا ممکن است در حال فعالیت به‌صورت خوداشتغالی باشند.

گرایش‌ های رشته جنگلداری در کانادا

کشاورزی به‌عنوان علم رشد گیاهان و محصولات زراعی، پرورش حیوانات برای تولید یا پرورش غذا و سایر مواد مفید به‌منظور پاسخگویی به نیازهای بشر و اطمینان از منافع اقتصادی تعریف‌شده است. رشته کشاورزی، علوم زیستی مختلفی مانند زیست‌شناسی و گیاه‌شناسی را با علوم اقتصادی و اجتماعی ترکیب می‌کند. مطالعات کشاورزی مهارت‌های دانش آموزان و دانشجویان این رشته را برای برنامه‌ریزی، طراحی و اجرای پروژه‌ها و فرآیندهای زراعی مولد و همچنین پروژه‌هایی در مهندسی کشاورزی مرتبط با حیوانات و پوشش‌های گیاهی توسعه می‌دهد.

پرورش آبزیان و شیلات به پرورش و برداشت گیاهان و حیوانات آبزی برای مقاصد تجاری اشاره دارد. رشته پرورش آبزیان، فرآیندهای بیولوژیکی مربوط به فناوری‌های پرورش ماهی را موردمطالعه قرار می‌دهد. حوزه پرورش آبزیان به تقاضای غذاهای دریایی کمک می‌کند و همچنین، باعث می‌شود صنایع ماهیگیری موجود پایدار و سازگار باقی بمانند. رشته پرورش آبزیان و شیلات نظریه‌هایی را از رشته‌های دیگر مانند زیست‌شناسی، علوم حیوانات، تنوع زیستی و حفاظت وام گرفته است.

باغبانی علم کشاورزی است که به مطالعه درختان در حال رشد، سبزیجات، گل‌ها و معماری مناظر طبیعی می‌پردازد. رشته باغبانی مربوط به پرورش گیاهان نه‌تنها برای مصرف انسان، بلکه برای اهداف پزشکی یا صرفاً برای مصارف زیبایی است. همچنین، رشته باغبانی علم و فناوری را با هنر و اصول طراحی ترکیب می‌کند. دانش آموزان و دانشجویان رشته‌ی باغبانی با مطالعه‌ی این رشته، از گیاهان و راه‌های مراقبت از آن‌ها آگاهی پیدا می‌کنند و همچنین، قادر خواهند بود بین عوامل محیطی و کشت گیاهان همبستگی ایجاد کنند.

علوم دامی با مطالعه حیوانات اهلی، تحقیق در مورد ساختار، افزایش جمعیت، نحوه زندگی و ارتباطات میان آن‌ها با محیط‌زیست سروکار دارد. تمرکز رشته علوم دامی، بر روی ارائه دانش در مورد پرورش، رشد، بهبود و بهره‌برداری از حیوانات اهلی گذاشته‌شده است. علوم دامی، روش‌های بهبود را مطالعه می‌کند که تغذیه مناسب، پرورش، حفظ و نگهداری از دام را تضمین می‌کند. دانش آموزان و دانشجویان رشته‌ی علوم دامی می‌توانند دانش بیوشیمی، آناتومی و ژنتیک را با مفاهیم اقتصادی، مدیریت یا بازاریابی ترکیب و تجزیه‌وتحلیل کنند.

علوم گیاهی با کسب دانش در مورد زیست جغرافیایی، طبقه‌بندی، بافت‌شناسی (ساختار میکروسکوپی)، فیزیولوژی و آسیب‌شناسی گیاهان به مطالعه گیاهان می‌پردازند. این رشته، روش‌های بهبود محصولات و بهره‌وری کشاورزی را در عین مدیریت مؤثر آفات موردمطالعه قرار می‌دهد. هدف از مطالعه رشته علوم گیاهی و زراعی، تجزیه‌وتحلیل تعاملات گیاهان و محصولات زراعی با محیطی است که در آن رشد می‌کنند. دانش آموزان و دانشجویان این رشته این فرصت را خواهند داشت که رشته‌های نظری را با کار آزمایشگاهی عملی در مراکز تحقیقاتی ادغام کنند.

در این رشته‌ی تحصیلی، دانش آموزان یاد می‌گیرند که چگونه از منابع مختلف طبیعی ازجمله محدوده‌ی منطقه جنگلی، پتانسیل‌های موجود در آن، انواع چوب‌های قابل یافت در آن و همین‌طور آب و حیات‌وحش آن استفاده کنند. آن‌ها علوم پایه‌ای را که مدیریت منابع جنگل بر اساس آن‌ها برنامه‌ریزی‌شده، مطالعه می‌کنند و از طریق گزینش موارد انتخابی، بر جنبه‌های بیولوژیکی، اقتصادی یا اجتماعی تأکید می‌کنند. دانشجویان این رشته پس از فارغ‌التحصیلی، می‌توانند برای تبدیل‌شدن به جنگلبان حرفه‌ای ثبت‌نام کنند.

اگر به دنبال چالش استفاده از فناوری و علم در امور زیست‌محیطی و اقتصادی هستید این رشته‌ی تحصیلی مخصوص خود شماست. دانشجویان این رشته برای برنامه‌ریزی و اجرای عملیات‌های پیچیده‌ی برداشت که بازدهی اقتصادی را به حداکثر می‌رساند و درعین‌حال دارای کم‌ترین میزان تأثیرات زیست‌محیطی می‌باشند، آمادگی پیدا می‌کنند. این رشته‌ی تحصیلی بر اساس علوم زیستی، فیزیکی و اجتماعی، با دوره‌های پیشرفته در مهندسی ژئوتکنیک، طراحی جاده در جنگل و پایداری شیب، تجزیه‌وتحلیل سیستم‌های برداشت برای بهره‌وری اقتصادی و حفاظت از سایت و برنامه‌ریزی برداشت و سیستم حمل‌ونقل طراحی‌شده است.

تحصیل در رشته جنگلداری در کانادا

 • متقاضیانی که قصد تحصیل در رشته‌ی جنگلداری در کانادا دارند، باید به‌خوبی تحقیق کنند تا متوجه شوند این رشته در کدام دانشگاه‌ها ارائه می‌شود و شرایط کلی دانشگاه موردنظر برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در آن چیست.
 • رشته‌های ارائه‌شده در دانشگاه، میزان شهریه، زبان تدریس و ارائه به همراه حداقل نمره موردنیاز برای مدرک زبان، مهم‌ترین عوامل در انتخاب دانشگاه موردنظر شما در کانادا به شمار می‌روند.
 • پس از پیدا کردن گزینه‌های احتمالی به‌عنوان دانشگاه خود در آینده، باید در خصوص بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های اعطایی به دانشجویان بین‌المللی تحقیق کنید تا بخش قابل‌توجهی از هزینه‌های خود در کانادا را کاهش دهید و یا حتی کاملاً جبران کنید.
 • به‌طورکلی، روال اعطای بورسیه یا کمک‌هزینه‌ی تحصیلی برای مقاطع بالاتر مثل کارشناسی ارشد و دکتری شرایط ساده‌تری دارد، اما دانشجویان نخبه که شرایط تحصیلی عالی داشته باشند، در مقطع کارشناسی هم می‌توانند از بورسیه‌ها بهره‌مند شوند.
 • برای افزایش شانس خود در پذیرش تحصیلی کانادا می‌توانید مدارک زبان معتبری همچون تافل یا آیلتس ارائه دهید.
 • توجه داشته باشید که آیا دانشگاه موردنظر شما برای پذیرش، فقط سوابق تحصیلی را مدنظر قرار می‌دهد و یا دارای آزمون ورودی هم هست.
 • مدارک موردنیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه موردنظر خود را جمع‌آوری و ارسال کنید.
 • مهلت تعیین‌شده برای ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه موردنظرتان را حتماً مدنظر داشته باشید تا اگر مدارکتان دچار نقص یا کمبود شدند، فرصت کافی برای اصلاح و یا ارائه مدارک درخواست شده را در اختیار داشته باشید.
 • برای این‌که قادر به تحصیل در رشته‌ی جنگلداری و یا هر رشته دیگری در کانادا باشید، باید دارای ویزای تحصیلی کانادا هم باشید. مدت‌زمان اعتبار این ویزا، به طول دوره تحصیل شما در کانادا بستگی دارد و مزیت بزرگ آن قابل تمدید بودن آن می‌باشد.
 • داشتن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید مدنظر داشته باشید؛ بنابراین، سعی کنید مدارک مرتبط با تمکن مالی خود را به‌صورت جامع و کامل ارائه دهید.
 • داشتن تجربه تألیف مقاله و دستاوردهای علمی بزرگ و معتبر دیگر در ژورنال‌های مهم بین‌المللی می‌توانند شانس شما برای پذیرش در رشته‌ی جنگلداری در کانادا را به‌طور چشمگیری افزایش دهند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته جنگلداری در کانادا

 • تکمیل و ثبت فرم پذیرش در وبسایت دانشگاه‌های موردنظر
 • اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا (برای دوره‌های تحصیلی بیشتر از ۶ ماه)
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • رزومه تحصیلی
 • ارائه ۲ تا ۳ توصیه‌نامه
 • انگیزه نامه
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی
 • ریزنمرات مقطع دبیرستان و دیپلم
 • مدرک زبان معتبر
 • ارائه لیست مقالات چاپ‌شده
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه برای کانادا
 • مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی

بورسیه‌ های تحصیلی رشته جنگلداری در کانادا

اغلب مراکز آموزشی اعم از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا برای تسهیل شرایط دانشجویان در امر تحصیل در این کشور، بورسیه‌های مختلفی برای آن‌ها در نظر می‌گیرند که معمولاً هر یک از آن‌ها دانشجویان را ملزم به داشتن یا ارائه شرایط خاصی می‌کنند.

برخی از بورسیه‌های تحصیلی در رشته جنگلداری و سایر رشته‌ها در کانادا، تمام هزینه‌های زندگی و تحصیلی دانشجویان را پوشش می‌دهند، برخی دیگر، فقط شامل هزینه‌های تحصیلی می‌شوند و برخی از آن‌ها نیز فقط بخشی از هزینه‌های تحصیل دانشجویان را جبران می‌کنند. این بورسیه‌ها معمولاً شامل موارد زیر می‌شوند:

 • بورسیه‌های تشویقی: دانشجویان نخبه و استعداد درخشان با معدل بالا می‌توانند واجد شرایط این گروه از بورسیه‌های تحصیلی باشند.
 • بورسیه‌های ورودی: دانشجویان سال اولی که جدیدالورود هستند، می‌توانند از این گروه از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند.
 • بورسیه‌های تحقیقاتی یا RA: دانشجویانی که به تحقیق و پژوهش می‌پردازند و یا سابقه‌ی نگارش مقالات علمی دارند، برای این گروه از بورسیه‌های تحصیلی واجدالشرایط هستند.
 • بورسیه‌های دستیار مدرس یا TA:‌ دانشجویانی که در کنار اساتید خود به تدریس برای دانشجویان تازه‌وارد و ترم پایین می‌پردازند، می‌توانند شامل افراد واجدالشرایط برای این بورسیه‌ها باشند.
 • بورسیه‌های کارآموزی:‌ دانشجویانی که به انجام کارهای پاره‌وقت در کنار تدریس خود تمایل و علاقه دارند، گروه هدف این دسته از بورسیه‌های تحصیلی هستند.

همچنین، لازم به ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته جنگلداری و یا سایر رشته‌ها در کانادا این امکان را در اختیار دارند تا در کنار بورسیه‌ها، از کمک‌هزینه‌های تحصیلی و وام‌های دانشجویی نیز بهره‌مند شوند.

 • بورسیه‌ هایی که شما واجد شرایط آن هستید
 • findaphd.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های Phd جست‌وجو کنید.
 • findamasters.com: شما با مراجعه به این بانک اطلاعاتی می‌توانید برای انواع فاندها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی به همراه پوزشین های مقطع کارشناسی ارشد جست‌وجو کنید.
 • www.scholarships.com: شما با مراجعه به این مرجع معتبر، می‌توانید با بورسیه‌های به‌روز در دانشگاه‌های سراسر جهان آشنایی پیدا کنید.
 •  scholarshipportal: شما با مراجعه به این وبسایت می‌توانید اسکالرشیپ، گرالت، فلوشیپ و فاندهای تحصیلی موجود در دانشگاه‌های سراسر دنیا را پیدا کنید.
 • scholarship-positions: این وبسایت جهت استفاده‌ی دانشجویان بین‌المللی در راستای اپلای و جست‌وجو برای یافتن کمک‌هزینه‌های تحصیلی طراحی و پیاده‌سازی شده است.
 • scholarshipscanada.com: این وبسایت بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا را به شما معرفی می‌کند.
 • scholarships.universitystudy.ca: این وبسایت نیز یک مرجع معتبر و رسمی دیگر برای جست‌وجوی بورسیه‌های موجود در دانشگاه‌های کانادا است.
 • idp.com: با مراجعه به این وبسایت می‌توانید با واردکردن رشته تحصیلی خود، از بورسیه‌ها و خدمات دانشجویی قابل‌ارائه در دانشگاه‌های کانادا آگاهی پیدا کنید.
 • opportunitydesk: این وبسایت شما را با پنج هزار بورسیه تحصیلی مختلف در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • wemakescholars.com: این وبسایت شما را با بیش از ۱۵۵ بورسیه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکتری در دانشگاه‌های سراسر کانادا آشنا می‌کند.
 • scholars4dev: این وبسایت، فهرستی به روز و کاملاً جدید از بورسیه‌های تحصیلی و کمک‌هزینه‌های قابل‌ارائه در دانشگاه‌های سراسر دنیا در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.
 • ProfessionalDoctorates: دانشجویانی که در یکی از رشته‌های حوزه بهداشت و سلامت ازجمله پرستاری و همین‌طور رشته‌های مهمی از قبیل روانشناسی، حقوق، حوزه‌های مهندسی و آموزش تحصیل می‌کنند، می‌توانند با مراجعه به این وبسایت از پوزیشن های تحصیلی و بورسیه‌های قابل‌ارائه آگاهی پیدا کنند.

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

تحصیل کارشناسی رشته جنگلداری در کانادا

هدف از تحصیل در مقطع کارشناسی رشته جنگلداری در کانادا، آشنایی دانشجویان علاقه‌مند به این رشته با بسیاری از جنبه‌های مختلف جنگلداری و محافظت از منابع طبیعی است. این جنبه‌ها شامل محافظت از جنگل‌ها و مدیریت آن‌ها برای طیف گسترده‌ای از اهداف زیست‌محیطی و همین‌طور جنبه‌های عملیاتی خاص برای استخراج چوب می‌شوند.

رشته‌ها و برنامه‌های تحصیلی رشته جنگلداری در مقطع کارشناسی که در کانادا ارائه می‌شوند، زمینه‌های قوی بیولوژیکی، فیزیکی و اجتماعی جنگلداری را ارائه می‌دهند که مرتبط با هر اکوسیستم یا حوزه قضایی سیاسی هستند. لیسانس علوم در رشته‌ی جنگلداری یک برنامه تحصیلی چهارساله در مقطع کارشناسی است که در غالب هشت ترم به دانشجویان ارائه می‌شود.

این رشته، تمامی آموزش‌های موردنیاز در مورد جنگلداری را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. تحصیل در رشته جنگلداری در مقطع کارشناسی، تمامی آموزش‌های لازم را در ارتباط با مدیریت جنگل‌ها، ایجاد مزارع جدید و حفظ مزارع قدیمی و سایر منابع طبیعی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.

تحصیل کارشناسی ارشد رشته جنگلداری در کانادا

مدرک کارشناسی ارشد رشته جنگلداری برای دانشجویانی است که مایل به دنبال کردن حرفه‌ای در مدیریت و سیاست منابع جنگل در محدوده محیط‌های شهری تا روستایی هستند. هدف از تحصیل در این رشته این است که دانش آموزان برای مدیریت منابع جنگلی جهت حفظ ارزش‌های دولتی و خصوصی در یک محیط پیچیده اجتماعی، سیاسی و اکولوژیکی آمادگی پیدا کنند. واحدهای قابل‌ارائه در این مقطع، از دروس علوم طبیعی و اجتماعی گرفته‌شده و بر روابط پیچیده بین علم، مدیریت و سیاست منابع جنگلی تمرکز دارند.

از دانشجویانی که در حال تحصیل در رشته‌ی جنگلداری در مقطع کارشناسی ارشد هستند، انتظار می‌رود که از طریق کارآموزی در دوره‌های تابستانی، شرکت در دوره‌های مهارت‌های حرفه‌ای و استفاده از سایر فرصت‌ها، ظرفیت‌های خود را به‌عنوان یک مدیر تأثیرگذار تقویت کنند. متخصصانی که تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد جنگلداری را دنبال می‌کنند، عموماً علاقه‌مند به کسب مهارت‌های جدید و گسترش دیدگاه‌های خود هستند.

این دسته از افراد، کسانی هستند که اهداف شغلی آن‌ها در حوزه عمومی مدیریت و حفاظت از جنگل است و مایلند خلاءهای شناخته‌شده را در سوابق آموزشی خود پر کنند. پذیرش در این رشته توسط کمیته پذیرش دانشگاه‌های کانادا فقط به افرادی اعطا می‌شود که به نظر می‌رسد می‌توانند در یک یا چند سال کار و اقامت در این کشور به سطح شایستگی کافی دست پیدا کنند. برای تکمیل این برنامه حداقل یک سال اقامت در کانادا و تکمیل هشت دوره کامل (24 واحد) نیاز است.

تحصیل دکتری رشته جنگلداری در کانادا

برای این‌که بتوانید در مقاطع بالایی همچون دکتری در رشته‌ی جنگلداری تحصیل کنید، باید تعادل بسیار حساس و مهمی را ایجاد کنید. از یک‌سو، باید توجه کنید که استفاده‌ی انسان از درختان باید کاملاً عاقلانه صورت بپذیرد و از سوی دیگر، حفظ جمعیت رو به رشد درختان برای تداوم استفاده‌ی انسان‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

با این اوصاف، شما به‌عنوان یک جنگلبان، مسئول نگهداری و حفاظت از درختان ارزشمند هستید و درعین‌حال باید آن‌ها را برای تولید مصالح ساختمانی، کاغذ، رنگ و صابون و همچنین داروها و لوازم‌آرایشی به شرکت‌های تولیدکننده ارائه دهید. پیش‌نیازهای اخذ مدرک دکتری در رشته جنگلداری مشابه اکثر رشته‌ها و مقاطع دیگر است. این یعنی شما باید یک دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد را در این رشته یا رشته‌های مرتبط با آن گذرانده باشید، نمرات و معدل خوبی داشته باشید و تمامی اسناد و مدارک دیگر به همراه ریزنمرات و مقاله‌ها و تحقیقات خود را ارائه کنید.

تکمیل دوره‌ی دکتری شما در رشته‌ی جنگلداری تقریباً چهار سال به طول می‌انجامد. این دوره، یک دوره تحقیقاتی فشرده است که برای کسانی که مایل به تدریس در سطح دانشگاه یا انجام تحقیقات در دانشگاه‌های معتبر یا سازمان‌های دولتی هستند، طراحی‌شده است. همچنین، به‌احتمال‌زیاد در طول دوره تحصیل شما در مقطع Phd در رشته‌ی جنگلداری، از شما خواسته می‌شود که با یک آژانس جنگلداری یا حفاظت از محیط‌زیست همکاری کنید و دوره کارآموزی خود را پشت سر بگذارید.

همچنین بخوانید: تحصیل کارشناسی در کانادا ، کارشناسی ارشد در کانادا و تحصیل دکتری در کانادا

مراحل اخذ پذیرش در رشته جنگلداری در کانادا

 • در مورد دانشگاه موردنظر خود برای رشته جنگلداری تحقیق کنید.
 • دانشگاه یا دانشگاه‌هایی که شرایط پذیرش آن‌ها متناسب با شرایط شما هستند را انتخاب کنید.
 • مقطع تحصیلی موردنظرتان برای ادامه تحصیل را انتخاب کنید.
 • تمام اسناد و مدارک موردنیاز برای اخذ پذیرش دانشگاه موردنظرتان که در وبسایت آن ذکرشده را تهیه و جمع‌آوری کنید.
 • یک مدرک زبان معتبر (انگلیسی یا فرانسوی) به دست بیاورید (مدارک زبان فرانسوی معتبر برای دانشگاه‌های کانادا Test Can، CAEL، TCF و Can Test هستند و برای زبان انگلیسی هم مدارک TOEFL، IELTS و C1 پیشرفته قابل‌پذیرش هستند).
 • مدارک مقاطع تحصیلی و دانشگاهی قبلی خود به همراه سایر مدارک را تهیه و ترجمه کنید. این مدارک، عموماً عبارتند از:
 • مدارک موردنیاز را در وبسایت دانشگاه موردنظرتان آپلود کنید.
 • منتظر باشید تا درخواست پذیرش شما بررسی شود.
 • فرایند اخذ ویزای تحصیلی کانادا را آغاز کنید و آماده مهاجرت به این کشور شوید.

بهترین دانشگاه‌ های کانادا برای تحصیل رشته جنگلداری

 • دانشگاه آلبرتا

یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌ی جنگلداری، دانشگاه آلبرتا است که جزو برترین دانشگاه‌های کانادا هم به شمار می‌رود. دانشجویانی که رشته‌ی جنگلداری را برای تحصیل در این دانشگاه انتخاب کنند، در یکی از دو رشته‌ی مدیریت جنگل و منابع جنگل به تحصیل خواهند پرداخت.

دانشکده جنگلداری در دانشگاه آلبرتا، با ایجاد و حمایت از مشارکت‌های مؤثر محلی، استانی، ملی و بین‌المللی، تعهد این دانشگاه در زمینه آموزش و تحقیقات در زمینه علوم و مدیریت جنگل را افزایش می‌دهد. در دانشگاه آلبرتا فرصت‌های جذاب بسیار زیادی برای تحقیقات مشارکتی در توسعه و آزمایش شیوه‌های جنگلداری نوآورانه در اختیار دانشجویان قرار داده می‌شود.

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا

در دانشگاه بریتیش کلمبیا، آموزش جنگلداری با تغییر ارزش‌های اجتماعی و بخش جنگلی مبتنی بر دانش همگام است. امروزه دانشجویان رشته جنگلداری در این دانشگاه نه‌تنها با موضوعاتی مانند زیست‌شناسی درختان، محصولات چوبی نوآورانه و مهندسی جنگل آشنا می‌شوند، بلکه در مورد مسائل اکولوژیکی و فرهنگی مربوط به جنگل نیز آموزش می‌بینند.

 • دانشگاه رویال رودز

دانشجویان رشته‌ی جنگلداری در این دانشگاه برای مذاکره، ارتقاء ظرفیت، همکاری و اثربخشی سازمانی، حفاظت از محیط‌زیست، کاهش آلودگی و سرپرستی از منابع طبیعی گسترده‌ای که در جنگل و مناطقی با پوشش گیاهی انبوه وجود دارد، تحقیق می‌کنند تا قادر به حل مسائل مرتبط با جنگل و حوزه‌های جنگلداری در ارتباط با موضوعات مورداشاره، باشند.

 • دانشگاه سایمون فریزر

دانشگاه سایمون فریزر که به‌عنوان یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر کانادا شناخته می‌شود، آموزش گسترده‌ای در ارتباط با یکی از شش زمینه مورد تأکید در حوزه‌ی جنگلداری ارائه می‌دهد. این زمینه‌ها عبارت هستند از: زیست‌شناسی، شیمی، محیط سنجی، جغرافیای فیزیکی، حمل‌ونقل آلاینده‌ها و تکنیک‌های کمی برای مدیریت منابع.

 • دانشگاه تورنتو

این دانشگاه مجموعه‌ای یکپارچه از محققین، پژوهشگران، دانشمندان و اساتید مطرح و بزرگ در سراسر کانادا به وجود آورده که باعث شده امروزه به‌عنوان بهترین دانشگاه کانادا و همین‌طور یکی از برترین دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی شناخته شود. دانشگاه تورنتو در زمینه تحقیقات حفاظت از جنگل، مدیریت اکوسیستم جنگل، مدیریت و سیاست‌گذاری در جنگل، استفاده از زیست‌توده برای مواد پایدار زیست‌محیطی و محصولات شیمیایی، جزو پیشروترین مراکز تحقیقاتی در سراسر دنیا قرارگرفته است.

مهارت‌ های مورد نیاز برای تحصیل رشته جنگلداری در کانادا

 • برنامه‌ریزی و مدیریت حیات‌وحش، حفاظت از محیط‌زیست و برنامه‌های کنترل حشرات و پوشش گیاهی و ارائه مشاوره در خصوص راه‌سازی مستقیم جاده در مناطق جنگلی
 • ارائه مشاوره و توصیه‌ها لازم به‌عنوان مشاور در زمینه جنگلداری به صاحبان صنایع چوبی خصوصی، شهرداری‌ها، دولت‌های استانی یا فدرال یا شرکت‌ها
 • برنامه‌ریزی و هدایت برنامه‌های برداشت، محیط‌بانی، محافظت از جنگل، جنگل‌کاری و جلوگیری از آتش‌سوزی و برنامه‌های اطفاء حریق در جنگل‌ها
 • برنامه‌ریزی برای بررسی جنگل‌ها و مطالعات مربوطه و تهیه گزارش‌ها و توصیه‌ها و هدایت برنامه‌های تدوین‌شده در رابطه با موارد مورداشاره
 • مذاکره درباره شرایط و ضوابط موافقت‌نامه‌ها و قراردادهای برداشت جنگل، مدیریت جنگل و اجاره زمین‌های جنگلی
 • برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های روابط عمومی و برنامه‌های آموزشی و ترویجی مربوط به جنگلداری
 • اطمینان از پایبندی به مقررات دولتی و اهداف شرکت
 • ایجاد برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای مدیریت اراضی جنگلی و منابع طبیعی در جنگل
 • توسعه و نظارت بر برنامه‌های تولید نهال درخت و عملیات محافظت از جنگل
 • نظارت بر انطباق قرارداد و نتایج فعالیت‌های جنگلداری
 • انجام تحقیقات پیشرفته در زمینه بهبود درختان و تقویت آن‌ها، تولید نهال در نهالستان، خاک جنگل، اکولوژی جنگل، محاسبه مساحت جنگل، عملیات جنگل و سایر مناطق جنگلی با پوشش‌های گیاهی پراکنده و متراکم

دانشگاه‌های کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

مزایای تحصیل رشته جنگلداری در کانادا

 • امکان تحصیل در برخی از برترین دانشگاه‌های دنیا
 • برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی، انواع بورسیه، فاند و وام‌های دانشجویی
 • زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا با امکانات رفاهی و آموزشی پیشرفته و مدرن
 • امکان کار در محیط‌های جنگلی و ارتباط نزدیک با طبیعت پس از فارغ‌التحصیلی
 • عدم نیاز به انجام کار دفتری و متنوع بودن محیط کار
 • عدم نیاز به کار کردن در تعطیلات و آخر هفته‌ها
 • دارا بودن تقویم کاری منظم و دقیق برای آگاهی از روزهای کاری در طول هفته
 • وجود تعادل بسیار خوب در زندگی شخصی و کار
 • امنیت شغلی بالا با اطمینان از آینده
 • آینده رو به رشد با بازار کار مستعد و فرصت‌های شغلی متعدد
 • عدم ضرورت داشتن مدرک تحصیلی یا آکادمیک از دانشگاه یا کالج
 • سطح رفاهی بالا با درآمد مناسب
 • کار آرامش‌بخش به سبب محیط کاری جنگلی و طبیعی
 • برخورداری از مزایای بیمه
 • کمک به حفظ، نگهداری و مراقبت از منابع طبیعی
 • کسب آگاهی در مورد منابع طبیعی و افزایش اطلاعات در ارتباط با آن‌ها
 • کسب شناخت از محیط‌های جنگلی، گونه‌های گیاهی و جانوری
 • کار کردن به‌صورت مستقل و عدم وابستگی به سازمان یا نهادهای خاص

بازار کار رشته جنگلداری در کانادا

تجزیه‌وتحلیل شاخص‌های اصلی بازار کار از قبیل فرصت‌های شغلی و میزان رشد اشتغال و همچنین، میزان بیکاری در مشاغل این حوزه در کانادا نشان می‌دهند تعداد متقاضیان کار برای پر کردن فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی در بازه زمانی دو سال اخیر کافی بوده است.

در حال حاضر انتظار می‌رود که در طی این بازه زمانی دوساله، تعداد فرصت‌های شغلی موجود (ناشی از گسترش و توسعه تقاضا و همین‌طور تقاضای جایگزینی) برای مشاغلی که در گروه شغلی جنگلداری قرار می‌گیرند، مجموعاً به ۸ هزار فرصت شغلی افزایش پیدا کنند. این در حالی است که درعین‌حال انتظار می‌رود که ۷ هزار و ۸۰۰ متقاضی کار جدید (ناشی از ترک تحصیل، مهاجرت و موارد دیگر) نیز در دسترس قرار بگیرند تا بتوانند این فرصت‌های شغلی را به دست بیاورند.

با توجه به این تفاسیر و پیش‌بینی‌های انجام‌شده مبنی بر تعادل میان فرصت‌های شغلی و جویندگان کار در دوره‌های زمانی بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۳۰، انتظار می‌رود که تعادل بین عرضه و تقاضای کارگروه شغلی جنگلداری در کانادا در سال‌های آینده نیز همچنان به همین شکل ادامه پیدا کند.

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

وظایف شغلی جنگلدارها در کانادا

 • برنامه‌ریزی و هدایت برداشت از منابع جنگل‌ها، جنگل‌کاری مجدد، راه‌سازی، مدیریت حیات‌وحش، حفاظت از محیط‌زیست و جنگل‌کاری
 • برنامه‌ریزی در ارتباط با برنامه‌های پیشگیری و اطفاء حریق در جنگل‌ها و مناطق طبیعی
 • ایجاد برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت برای مدیریت اراضی جنگلی و منابع آن‌ها
 • نظارت بر فعالیت سایر نیروهای کار جنگلداری
 • برنامه‌ریزی و هدایت بررسی جنگل‌ها و مطالعات مربوطه و تهیه گزارش‌ها و توصیه‌ها
 • انجام مذاکره در رابطه با شرایط و ضوابط موافقت‌نامه‌ها و قراردادها برای برداشت از منابع جنگل، مدیریت جنگل و اجاره زمین‌های جنگلی
 • نظارت بر انطباق قرارداد و نتایج فعالیت‌های جنگلداری
 • اطمینان از پایبندی به مقررات دولتی یا اهداف شرکت
 • برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های روابط عمومی و برنامه‌های آموزشی و ترویجی مربوط به جنگلداری
 • توسعه و نظارت بر برنامه‌های تولید نهال درختان و عملیات حفاظت از جنگل‌ها
 • انجام تحقیقات پیشرفته در زمینه‌های بهبود و تقویت درختان، تولید نهال در نهالستان، مطالعه و تحقیق بر روی خاک جنگل، اکولوژی جنگل، اندازه‌گیری مساحت جنگل، عملیات‌های جنگلی و سایر اقدامات
 • جنگلبان‌ها به‌عنوان مشاور در زمینه جنگلداری، مشاوره و توصیه‌های لازم را به صاحبان صنایع چوبی، شهرداری‌ها و موسسه‌های استانی یا فدرال یا شرکت‌ها ارائه می‌دهند.

فرصت‌ های شغلی رشته جنگلداری در کانادا

 • ارزیابی جنگلبانی
 • مشاور جنگلبانی
 • جنگلداری مناطق حفاظت‌شده
 • جنگلبان منطقه‌ای
 • توسعه جنگلداری
 • مهندس جنگل
 • جنگلبان
 • جنگلبان سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)
 • جنگلدار صنعتی
 • عملیات جنگلداری
 • جنگلداری و حفاظت از پارک‌ها و اماکن تفریحی جنگل
 • جنگلداری اراضی خصوصی
 • جنگلبان حرفه‌ای
 • افسر منطقه‌ای جنگل و موجودی‌های آن
 • افسر منطقه‌ای جنگل و موجودی آن – جنگلداری
 • جنگلبان حرفه‌ای ثبت‌شده (RPF)
 • جنگلبان تحقیقاتی
 • سرپرست جنگلداری
 • واحد جنگلداری
 • جنگلبان شهری

درآمد جنگلدارها در کانادا

بر اساس آمارهای ارائه‌شده از سوی BLS در ماه می ۲۰۱۹ میلادی، میانگین درآمدی که یک جنگلدار در کانادا می‌تواند به دست بیاورد، چیزی حدود ۶۰ هزار و ۱۲۰ دلار تا ۸۴ هزار و ۸۳۰ دلار در سال ذکرشده است؛ اما همان‌طور که می‌توانید انتظار داشته باشید، میزان درآمد افراد در این حوزه شغلی به فاکتورها و عوامل تعیین‌کننده‌ی زیادی بستگی دارد که شاید مهم‌ترینشان را بتوان میزان تجربه، موقعیت مکانی و سطح تحصیلات در نظر گرفت.

به‌عنوان نمونه، درصورتی‌که با مدارک و تحصیلات عالیه‌ای همچون Phd قصد انجام فعالیت شغلی در حوزه‌ی جنگلداری داشته باشید، می‌توانید انتظار کسب درآمد تا حد ۱۴۷ هزار و ۷۴۰ دلار در سال داشته باشید. بااین‌وجود، کسب درآمدی به میزان ۸۷ هزار و ۴۲۰ دلار در سال می‌تواند برای این حوزه‌ی شغلی، درآمد معقول و مناسبی باشد که اغلب افراد شاغل در این گروه شغلی قادر به کسب آن هستند.

همچنین، طبق برآوردها، انتظار می‌رود که در طی ۱۰ سال آینده، میزان درآمد افراد در حوزه جنگلداری و سایر مشاغل مرتبط با این حوزه ۵ درصد افزایش پیدا کند.

مشاغل پردرآمد رشته جنگلداری در کانادا

عنوان
شغلی
توضیحاتمیانگین درآمد
اکولوژیست آتش‌نشانیاین افراد حرفه‌ای، به دنبال مطالعه و کمک به مبارزه با آتش‌سوزی در جنگل‌ها هستند. همچنین، آن‌ها ممکن است برای اصلاح جنگل و پوشش‌های گیاهی در آن، آتش‌سوزی‌های کنترل‌شده به راه بیاندازند و از منابع مناسب جهت مدیریت آتش‌سوزی‌های جنگلی و جلوگیری از رخ دادن آن‌ها استفاده کنند.۴۵ هزار و ۲۷۰ دلار در سال
متخصص جنگلداری و پژوهشگر جنگلکار این افراد به‌طور مستقیم با درختان ارتباط پیدا می‌کند و در موردبازسازی، کنترل کیفیت، ترکیب و رشد درختان در جنگل و مناطق دیگر مطالعه می‌کنند.
آن‌ها در ارتباط با تشخیص آفات و بیماری‌هایی که می‌توانند مناطق جنگلی را تخریب کنند، آموزش‌دیده‌اند.
۲۸ هزار و ۵۶۳ دلار در سال
پژوهشگر خاکیک پژوهشگر خاک به ترکیب و سلامت خاک و همچنین منابع زمین و آب می‌پردازد.
آن‌ها به جنگل‌ها و خاک آنجا نگاه می‌کنند و نحوه رشد و تغییر آن‌ها را با استفاده از مواد شیمیایی و فرایندهای طبیعی بررسی می‌کنند. زمان آن‌ها اغلب بین کار آزمایشگاهی و کار میدانی تقسیم می‌شود.
۷۱ هزار و ۸۷۳ دلار در سال
مدیر جنگلداریاین مدیران، بر جنبه‌های حقوقی، اقتصادی، اجتماعی و اداری مقررات جنگل تمرکز می‌کنند.
این افراد می‌توانند مسائل را ازهرجهت برطرف کرده و بین نیازهای اجتماعی، اقتصادی، حفاظتی و تجاری، به‌ویژه برای شرکت‌های صنایع چوب، تعادل مناسبی پیدا کنند.
۵۰ هزار و ۷۹۰ دلار در سال
تکنسین بازسازیهدف افراد در این حرفه ‌این است که دسترسی به جنگل‌ها و مناطق وحشی را برای عموم مردم ایمن کنند.
این کار می‌تواند شامل برنامه‌ریزی مسیرها، پاک‌سازی درختان، نظارت بر پاکیزگی و استفاده از محل‌های کمپ، امکانات جنگلی و رودخانه‌ها و دریاچه‌ها باشد. همچنین، آن‌ها برای ارائه اطلاعات در مورد فرصت‌های تفریحی نیز با مردم ارتباط برقرار می‌کنند.
۳۹ هزار و ۱۸۰ دلار در سال
آتش‌نشان جنگلاین کارشناسان آتش‌نشانی برای مهار، مدیریت و کنترل آتش‌سوزی در جنگل‌ها و سایر مناطق با پوشش گیاهی متراکم کار می‌کنند.
آن‌ها از تجهیزات تخصصی برای این وظایف و همچنین برای گشت زنی، تشخیص، پیشگیری و سوختگی‌های کنترل‌شده استفاده می‌کنند.
۵۳ هزار و ۲۴۰ دلار در سال
زیست‌شناس حیات‌وحشاین متخصصان، پروژه‌های جنگلی را زیر نظر دارند و راه‌هایی را برای کاهش تأثیرات بر حیات‌وحش توصیه می‌کنند.
آن‌ها با دولت‌ها برای ارزیابی جمعیت حیات‌وحش، بازسازی زیستگاه‌ها و برنامه‌ریزی و دستیابی به اهداف حفاظتی همکاری می‌کنند.
۶۷ هزار و ۷۶۰ دلار در سال
جنگلباناین متخصصان، رشد و سلامت انواع مختلف درختان و پوشش‌های گیاهی را مدیریت می‌کنند. این کار ممکن است شامل کاشت یا قطع درختان، همکاری با پیمانکاران برای برداشتن چوب پایدار و در غیر این صورت، ارائه مشاوره تخصصی و فنی باشد.۶۳ هزار و ۱۵۰ دلار در سال
پژوهشگر حفاظت از منابع جنگلاین دانشمندان به دنبال مدیریت، بهبود و حفاظت از منابع طبیعی، ازجمله جنگل‌ها هستند تا حداکثر توان خود را بدون آسیب رساندن به محیط‌زیست به حداکثر مقدار ممکن برسانند. آن‌ها از مراتع حفاظت می‌کنند، برنامه‌هایی برای چوب بران ارائه می‌دهند تا کارشان را به‌صورت ایمن و پایدار انجام دهند و به کشاورزان و مدیران تولید نیز در استفاده از منابع کمک می‌کنند.۶۷ هزار و ۴۰ دلار در سال
مدیر مراتعاین متخصصان به حفظ پوشش گیاهی برای چرا، تجزیه‌وتحلیل سلامت اکوسیستم، حفظ تنوع مراتع و جستجوی گونه‌های مهاجم کمک می‌کنند و همچنین، با تولیدکنندگان دام و سایر افرادی که از اراضی فدرال یا ایالتی برای چرا و سایر اهداف استفاده می‌کنند نیز همکاری نزدیکی دارند.۵۰ هزار و ۷۹۰ دلار در سال

همچنین بخوانید: درآمد در کانادا

روش های مهاجرت به کانادا به‌ عنوان جنگلدار

برای این‌که موفق به مهاجرت به کانادا به‌عنوان یک جنگلبان یا جنگلدار شوید، لازم است که در ابتدا یک پروفایل Express Entry ایجاد کنید. این کار، اولین قدم در مسیر مهاجرت به کانادا به‌عنوان جنگلدار محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که در روش مهاجرت به کانادا از طریق مسیر Express Entry، متقاضیان بر اساس فاکتورهایی مانند تجربه کاری در حوزه جنگلداری، فاکتور سن، فاکتور تطبیق‌پذیری و مدرک زبان (که می‌تواند انگلیسی و یا فرانسوی باشد) مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

هر یک از این معیارها دارای امتیاز مشخصی هستند که اگر فرد دارای آن‌ها باشد، در سیستم جامع رده‌بندی یا CRS رتبه بالاتری به دست می‌آورد. افرادی که بر اساس معیارهای ذکرشده واجد شرایط تشخیص داده شوند، دعوت‌نامه‌ای تحت عنوان ITA دریافت خواهند کرد که از آن‌ها درخواست می‌کند ظرف مدت ۶۰ روز مدارک خود را جهت دریافت اقامت دائم کانادا ارسال کنند.

اگر کسی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا موفق به کسب ۱۲۰۰ امتیاز شود، شانس بسیار زیادی جهت اخذ اقامت دائم کانادا خواهد داشت. داشتن مزیت‌هایی مانند جاب آفر کانادا یا پیشنهاد شغلی و همین‌طور نامزدی استانی، به‌تنهایی می‌توانند ۶۰۰ امتیاز به پروفایل متقاضی اضافه کنند تا شانس بسیار بیشتری کسب کند. تا امروز تمامی کسانی که موفق به مهاجرت به کانادا به‌عنوان جنگلدار شده‌اند، بیش از ۴۴۹ امتیاز CRS در اختیار داشته‌اند.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

دانشجویان رشته‌ی جنگلداری یا سایر رشته‌ها در کانادا می‌توانند پس از فارغ‌التحصیل شدن، برای اخذ مجوز یا ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) اقدام نمایند. در این صورت، اجازه خواهند داشت به اقامت خود در کانادا ادامه دهند و مشغول به کار در این کشور شوند. البته، افراد برای به دست آوردن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا، باید شرایط خاصی را فراهم کرده باشند.

به‌عنوان‌مثال، دوره تحصیل آن‌ها در کانادا نباید کم‌تر از ۸ ماه طول کشیده باشد و همچنین، باید در یکی از مراکز آموزشی معتبر کانادا فارغ‌التحصیل شده باشند. در این صورت، اجازه‌ی اقامت و کار در کانادا را برای ۳ سال دیگر نیز به دست خواهند آورد. این افراد از زمان فارغ‌التحصیل شدن، ۱۸۰ روز فرصت دارند تا درخواست خود برای اخذ ویزای کار پس از تحصیل ثبت کنند.

جدول اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا

(جهت مشاهده همه ستون های جدول درون موبایل، جدول را به راست بکشید)

دانشگاه/وبسایتبرنامه هاددلاینتوضیحات
اپلیکیشن
الزاماتشهریهبورسیه‌ها
و جوایز
وبسایت دانشگاه تورنتوبرنامه های دانشگاه تورنتوددلاین دانشگاه تورنتوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تورنتوالزامات دانشگاه تورنتوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تورنتو
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیابرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیاددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیاالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیاشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیابورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیا
وبسایت دانشگاه مک گیلبرنامه های دانشگاه مک گیلددلاین دانشگاه مک گیلتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مک گیلالزامات دانشگاه مک گیلشهریه دانشگاه مک گیلبورسیه ها و جوایز دانشگاه مک گیل
وبسایت دانشگاه مک مستربرنامه های دانشگاه مک مستر
وبسایت دانشگاه مونترالبرنامه های دانشگاه مونترالددلاین دانشگاه مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونترالالزامات دانشگاه مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونترال
وبسایت دانشگاه آلبرتابرنامه های دانشگاه آلبرتاددلاین دانشگاه آلبرتاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلبرتاالزامات دانشگاه آلبرتاشهریه دانشگاه آلبرتابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلبرتا
وبسایت دانشگاه اتاوابرنامه های دانشگاه اتاواددلاین دانشگاه اتاواتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اتاواالزامات دانشگاه اتاواشهریه دانشگاه اتاوابورسیه ها و جوایز دانشگاه اتاوا
وبسایت دانشگاه سایمون فریزربرنامه های دانشگاه سایمون فریزرددلاین دانشگاه سایمون فریزرالزامات دانشگاه سایمون فریزر
وبسایت دانشگاه واترلوبرنامه های دانشگاه واترلوددلاین دانشگاه واترلوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه واترلوالزامات دانشگاه واترلوشهریه دانشگاه واترلوبورسیه ها و جوایز دانشگاه واترلو
وبسایت دانشگاه وسترن انتاریوددلاین دانشگاه وسترن انتاریوالزامات دانشگاه وسترن انتاریوشهریه دانشگاه وسترن انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه وسترن انتاریو
وبسایت دانشگاه دالهاوزیبرنامه های دانشگاه دالهاوزیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه دالهاوزیالزامات دانشگاه دالهاوزیبورسیه ها و جوایز دانشگاه دالهاوزی
وبسایت دانشگاه لاوالبرنامه های دانشگاه لاوالددلاین دانشگاه لاوالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لاوالالزامات دانشگاه لاوالشهریه دانشگاه لاوالبورسیه ها و جوایز دانشگاه لاوال
وبسایت دانشگاه کویینزبرنامه های دانشگاه کویینزددلاین دانشگاه کویینزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کویینزالزامات دانشگاه کویینزشهریه دانشگاه کویینزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کویینز
وبسایت دانشگاه مانیتوبابرنامه های دانشگاه مانیتوباددلاین دانشگاه مانیتوباشهریه دانشگاه مانیتوبابورسیه ها و جوایز دانشگاه مانیتوبا
وبسایت دانشگاه ویکتوریابرنامه های دانشگاه ویکتوریاددلاین دانشگاه ویکتوریاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویکتوریاالزامات دانشگاه ویکتوریاشهریه دانشگاه ویکتوریابورسیه ها و جوایز دانشگاه ویکتوریا
وبسایت دانشگاه یورکبرنامه های دانشگاه یورکددلاین دانشگاه یورکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه یورکالزامات دانشگاه یورکشهریه دانشگاه یورکبورسیه ها و جوایز دانشگاه یورک
وبسایت دانشگاه گوئلفبرنامه های دانشگاه گوئلفددلاین دانشگاه گوئلفتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه گوئلفالزامات دانشگاه گوئلفشهریه دانشگاه گوئلفبورسیه ها و جوایز دانشگاه گوئلف
وبسایت دانشگاه ساسکاچوانبرنامه های دانشگاه ساسکاچوانددلاین دانشگاه ساسکاچوانتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ساسکاچوانالزامات دانشگاه ساسکاچوانشهریه دانشگاه ساسکاچوانبورسیه ها و جوایز دانشگاه ساسکاچوان
وبسایت دانشگاه کارلتونبرنامه های دانشگاه کارلتونددلاین دانشگاه کارلتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کارلتونشهریه دانشگاه کارلتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کارلتون
وبسایت دانشگاه کنکوردیابرنامه های دانشگاه کنکوردیاددلاین دانشگاه کنکوردیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کنکوردیاالزامات دانشگاه کنکوردیاشهریه دانشگاه کنکوردیابورسیه ها و جوایز دانشگاه کنکوردیا
وبسایت دانشگاه مموریال نیوفاندلندبرنامه های دانشگاه مموریال نیوفاندلندددلاین دانشگاه مموریال نیوفاندلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مموریال نیوفاندلندالزامات دانشگاه مموریال نیوفاندلندشهریه دانشگاه مموریال نیوفاندلندبورسیه ها و جوایز دانشگاه مموریال نیوفاندلند
وبسایت دانشگاه تکنولوژی انتاریوبرنامه های دانشگاه تکنولوژی انتاریوددلاین دانشگاه تکنولوژی انتاریوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تکنولوژی انتاریوالزامات دانشگاه تکنولوژی انتاریوشهریه دانشگاه تکنولوژی انتاریوبورسیه ها و جوایز دانشگاه تکنولوژی انتاریو
وبسایت دانشگاه کبک مونترالبرنامه های دانشگاه کبک مونترالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک مونترالالزامات دانشگاه کبک مونترالشهریه دانشگاه کبک مونترالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک مونترال
وبسایت دانشگاه رجاینابرنامه های دانشگاه رجایناددلاین دانشگاه رجایناتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رجایناالزامات دانشگاه رجایناشهریه دانشگاه رجاینابورسیه ها و جوایز دانشگاه رجاینا
وبسایت دانشگاه وینزوربرنامه های دانشگاه وینزورالزامات دانشگاه وینزورشهریه دانشگاه وینزوربورسیه ها و جوایز دانشگاه وینزور
وبسایت دانشگاه لیکهدبرنامه های دانشگاه لیکهدددلاین دانشگاه لیکهدتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لیکهدالزامات دانشگاه لیکهدشهریه دانشگاه لیکهدبورسیه ها و جوایز دانشگاه لیکهد
وبسایت دانشگاه رایرسونبرنامه های دانشگاه رایرسونددلاین دانشگاه رایرسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه رایرسونالزامات دانشگاه رایرسونشهریه دانشگاه رایرسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه رایرسون
وبسایت دانشگاه سنت فرانسیس خاویربرنامه های دانشگاه سنت فرانسیس خاویرددلاین دانشگاه سنت فرانسیس خاویرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت فرانسیس خاویرالزامات دانشگاه سنت فرانسیس خاویرشهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویربورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت فرانسیس خاویر
وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبرنامه های دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیددلاین دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیالزامات دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیشهریه دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیبورسیه ها و جوایز دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
وبسایت دانشگاه شربروکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه شربروک
وبسایت دانشگاه کلگریبرنامه های دانشگاه کلگریددلاین دانشگاه کلگریتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کلگریالزامات دانشگاه کلگریشهریه دانشگاه کلگریبورسیه ها و جوایز دانشگاه کلگری
وبسایت دانشگاه براکبرنامه های دانشگاه براکددلاین دانشگاه براکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براکالزامات دانشگاه براکشهریه دانشگاه براکبورسیه ها و جوایز دانشگاه براک
وبسایت دانشگاه آکادیابرنامه های دانشگاه آکادیاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آکادیاشهریه دانشگاه آکادیابورسیه ها و جوایز دانشگاه آکادیا
وبسایت دانشگاه آلگومابرنامه های دانشگاه آلگوماددلاین دانشگاه آلگوماتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آلگوماالزامات دانشگاه آلگوماشهریه دانشگاه آلگومابورسیه ها و جوایز دانشگاه آلگوما
وبسایت دانشگاه آتاباسکابرنامه های دانشگاه آتاباسکاددلاین دانشگاه آتاباسکاتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آتاباسکاالزامات دانشگاه آتاباسکاشهریه دانشگاه آتاباسکابورسیه ها و جوایز دانشگاه آتاباسکا
وبسایت دانشگاه بوثبرنامه های دانشگاه بوثددلاین دانشگاه بوثتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه بوثالزامات دانشگاه بوثشهریه دانشگاه بوثبورسیه ها و جوایز دانشگاه بوث
وبسایت دانشگاه براندونبرنامه های دانشگاه براندونددلاین دانشگاه براندونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه براندونالزامات دانشگاه براندونشهریه دانشگاه براندونبورسیه ها و جوایز دانشگاه براندون
وبسایت دانشگاه منونایتبرنامه های دانشگاه منونایتددلاین دانشگاه منونایتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه منونایتالزامات دانشگاه منونایتشهریه دانشگاه منونایتبورسیه ها و جوایز دانشگاه منونایت
وبسایت دانشگاه کیپ برتونبرنامه های دانشگاه کیپ برتونددلاین دانشگاه کیپ برتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کیپ برتونالزامات دانشگاه کیپ برتونشهریه دانشگاه کیپ برتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه کیپ برتون
وبسایت دانشگاه کپیلانوبرنامه های دانشگاه کپیلانوتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کپیلانوالزامات دانشگاه کپیلانوشهریه دانشگاه کپیلانوبورسیه ها و جوایز دانشگاه کپیلانو
وبسایت دانشگاه کراندالبرنامه های دانشگاه کراندالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کراندالالزامات دانشگاه کراندالشهریه دانشگاه کراندالبورسیه ها و جوایز دانشگاه کراندال
وبسایت کالج دانشگاهی دومینیکنالزامات کالج دانشگاهی دومینیکنشهریه کالج دانشگاهی دومینیکنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی دومینیکن
وبسایت دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربرنامه های دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارددلاین دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه هنر و طراحی امیلی کارشهریه دانشگاه هنر و طراحی امیلی کاربورسیه ها و جوایز دانشگاه هنر و طراحی امیلی کار
وبسایت دانشگاه فرست نیشنزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فرست نیشنزبورسیه ها و جوایز دانشگاه فرست نیشنز
وبسایت کالج دانشگاهی هورنبرنامه های کالج دانشگاهی هورنددلاین کالج دانشگاهی هورنتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی هورنالزامات کالج دانشگاهی هورنبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی هورن
وبسایت دانشگاه کینگزوودبرنامه های دانشگاه کینگزوودتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کینگزوودالزامات دانشگاه کینگزوودشهریه دانشگاه کینگزوودبورسیه ها و جوایز دانشگاه کینگزوود
وبسایت دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبرنامه های دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنددلاین دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنالزامات دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنشهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلنبورسیه ها و جوایز دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن
وبسایت دانشگاه لارنتینبرنامه های دانشگاه لارنتینددلاین دانشگاه لارنتینتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لارنتینالزامات دانشگاه لارنتینشهریه دانشگاه لارنتینبورسیه ها و جوایز دانشگاه لارنتین
وبسایت دانشگاه مک ایوانبرنامه های دانشگاه مک ایوانددلاین دانشگاه مک ایوان
وبسایت دانشگاه مونت آلیسونبرنامه های دانشگاه مونت آلیسونددلاین دانشگاه مونت آلیسونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت آلیسونالزامات دانشگاه مونت آلیسونشهریه دانشگاه مونت آلیسونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت آلیسون
وبسایت دانشگاه مانت سنت وینسنتبرنامه های دانشگاه مانت سنت وینسنتددلاین دانشگاه مانت سنت وینسنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مانت سنت وینسنتشهریه دانشگاه مانت سنت وینسنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه مانت سنت وینسنت
وبسایت دانشگاه مونت رویالبرنامه های دانشگاه مونت رویالددلاین دانشگاه مونت رویالتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونت رویالالزامات دانشگاه مونت رویالشهریه دانشگاه مونت رویالبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونت رویال
وبسایت موسسه تکنولوژی نیویورکبرنامه های موسسه تکنولوژی نیویورکددلاین موسسه تکنولوژی نیویورکتوضیحات اپلیکیشن موسسه تکنولوژی نیویورکالزامات موسسه تکنولوژی نیویورکشهریه موسسه تکنولوژی نیویورکبورسیه ها و جوایز موسسه تکنولوژی نیویورک
وبسایت دانشگاه نیپیسینگبرنامه های دانشگاه نیپیسینگددلاین دانشگاه نیپیسینگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه نیپیسینگالزامات دانشگاه نیپیسینگشهریه دانشگاه نیپیسینگبورسیه ها و جوایز دانشگاه نیپیسینگ
وبسایت دانشگاه اکادبرنامه های دانشگاه اکادددلاین دانشگاه اکادتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه اکادالزامات دانشگاه اکادشهریه دانشگاه اکادبورسیه ها و جوایز دانشگاه اکاد
وبسایت دانشگاه ردیمربرنامه های دانشگاه ردیمرددلاین دانشگاه ردیمرتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ردیمرالزامات دانشگاه ردیمرشهریه دانشگاه ردیمربورسیه ها و جوایز دانشگاه ردیمر
وبسایت دانشگاه سنت پاولبرنامه های دانشگاه سنت پاولددلاین دانشگاه سنت پاولتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت پاولالزامات دانشگاه سنت پاولشهریه دانشگاه سنت پاولبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت پاول
وبسایت دانشگاه سنت ماریزبرنامه های دانشگاه سنت ماریزالزامات دانشگاه سنت ماریز
وبسایت دانشگاه سنت توماسددلاین دانشگاه سنت توماستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت توماسالزامات دانشگاه سنت توماسشهریه دانشگاه سنت توماسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت توماس
وبسایت دانشگاه سنت استفانزبرنامه های دانشگاه سنت استفانزددلاین دانشگاه سنت استفانزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت استفانزالزامات دانشگاه سنت استفانزشهریه دانشگاه سنت استفانزبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت استفانز
وبسایت کالج دانشگاهی کینگزبرنامه های کالج دانشگاهی کینگزددلاین کالج دانشگاهی کینگزتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی کینگزالزامات کالج دانشگاهی کینگزشهریه کالج دانشگاهی کینگزبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی کینگز
وبسایت دانشگاه کالج کینگزبرنامه های دانشگاه کالج کینگزددلاین دانشگاه کالج کینگزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کالج کینگزالزامات دانشگاه کالج کینگزشهریه دانشگاه کالج کینگزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کالج کینگز
وبسایت دانشگاه تامسون ریورزبرنامه های دانشگاه تامسون ریورزددلاین دانشگاه تامسون ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه تامسون ریورزالزامات دانشگاه تامسون ریورزشهریه دانشگاه تامسون ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه تامسون ریورز
وبسایت دانشگاه ترنتبرنامه های دانشگاه ترنتددلاین دانشگاه ترنتتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترنتالزامات دانشگاه ترنتشهریه دانشگاه ترنتبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترنت
وبسایت دانشگاه ترینیتی وسترنبرنامه های دانشگاه ترینیتی وسترنددلاین دانشگاه ترینیتی وسترنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ترینیتی وسترنالزامات دانشگاه ترینیتی وسترنشهریه دانشگاه ترینیتی وسترنبورسیه ها و جوایز دانشگاه ترینیتی وسترن
وبسایت کالج دانشگاهی تیندالبرنامه های کالج دانشگاهی تیندالددلاین کالج دانشگاهی تیندالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی تیندالالزامات کالج دانشگاهی تیندالشهریه کالج دانشگاهی تیندالبورسیه ها و جوایز کالج دانشگاهی تیندال
وبسایت دانشگاه مونکتونددلاین دانشگاه مونکتونتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه مونکتونالزامات دانشگاه مونکتونشهریه دانشگاه مونکتونبورسیه ها و جوایز دانشگاه مونکتون
وبسایت دانشگاه کبک اوتاوایسبرنامه های دانشگاه کبک اوتاوایسددلاین دانشگاه کبک اوتاوایستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک اوتاوایسالزامات دانشگاه کبک اوتاوایسشهریه دانشگاه کبک اوتاوایسبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک اوتاوایس
وبسایت دانشگاه سنت بونیفیسبرنامه های دانشگاه سنت بونیفیسددلاین دانشگاه سنت بونیفیستوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت بونیفیسالزامات دانشگاه سنت بونیفیسشهریه دانشگاه سنت بونیفیسبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت بونیفیس
وبسایت دانشگاه کبک تراویس ریورزتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک تراویس ریورزشهریه دانشگاه کبک تراویس ریورزبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک تراویس ریورز
وبسایت دانشگاه کبک ریموسکیبرنامه های دانشگاه کبک ریموسکیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک ریموسکیالزامات دانشگاه کبک ریموسکیشهریه دانشگاه کبک ریموسکیبورسیه ها و جوایز دانشگاه کبک ریموسکی
وبسایت دانشگاه سنت آنبرنامه های دانشگاه سنت آنددلاین دانشگاه سنت آنتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه سنت آنالزامات دانشگاه سنت آنشهریه دانشگاه سنت آنبورسیه ها و جوایز دانشگاه سنت آن
وبسایت دانشگاه کبک چیکوتیمیبرنامه های دانشگاه کبک چیکوتیمیددلاین دانشگاه کبک چیکوتیمیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کبک چیکوتیمیالزامات دانشگاه کبک چیکوتیمیشهریه دانشگاه کبک چیکوتیمی
وبسایت دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبرنامه های دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکددلاین دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکالزامات دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکشهریه دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبکبورسیه ها و جوایز دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک
وبسایت دانشگاه کانادا وستبرنامه های دانشگاه کانادا وستبرای اطلاع از ددلاین، با دفتر دانشگاه تماس بگیرید: تماس با دانشگاه کانادا وستتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه کانادا وستالزامات دانشگاه کانادا وستشهریه دانشگاه کانادا وستبورسیه ها و جوایز دانشگاه کانادا وست
وبسایت دانشگاه لتبریجبرنامه های دانشگاه لتبریجددلاین دانشگاه لتبریجتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه لتبریجبورسیه ها و جوایز دانشگاه لتبریج
وبسایت دانشگاه پرنس ادواردبرنامه های دانشگاه پرنس ادواردددلاین دانشگاه پرنس ادواردتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه پرنس ادواردالزامات دانشگاه پرنس ادواردشهریه دانشگاه پرنس ادواردبورسیه ها و جوایز دانشگاه پرنس ادوارد
وبسایت دانشگاه وینیپگبرنامه های دانشگاه وینیپگددلاین دانشگاه وینیپگتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه وینیپگالزامات دانشگاه وینیپگشهریه دانشگاه وینیپگ
وبسایت کالج دانشگاهی شمالبرنامه های کالج دانشگاهی شمالددلاین کالج دانشگاهی شمالتوضیحات اپلیکیشن کالج دانشگاهی شمالالزامات کالج دانشگاهی شمالشهریه کالج دانشگاهی شمال
وبسایت دانشگاه فریزر ولیبرنامه های دانشگاه فریزر ولیددلاین دانشگاه فریزر ولیتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه فریزر ولیالزامات دانشگاه فریزر ولیشهریه دانشگاه فریزر ولیبورسیه ها و جوایز دانشگاه فریزر ولی
وبسایت دانشگاه ونکوور آیلندبرنامه های دانشگاه ونکوور آیلندددلاین دانشگاه ونکوور آیلندتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ونکوور آیلندالزامات دانشگاه ونکوور آیلندشهریه دانشگاه ونکوور آیلند
وبسایت دانشگاه ویلفرد لوریهبرنامه های دانشگاه ویلفرد لوریهددلاین دانشگاه ویلفرد لوریهتوضیحات اپلیکیشن دانشگاه ویلفرد لوریهالزامات دانشگاه ویلفرد لوریهشهریه دانشگاه ویلفرد لوریهبورسیه ها و جوایز دانشگاه ویلفرد لوریه

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

رشته‌ی جنگلداری در مورد چیست؟

رشته‌ی جنگلداری، رابطه‌ی پیچیده‌ای که بین آب، آب‌وهوا، خاک‌ها، سنگ‌ها، حیوانات و گیاهان وجود دارد را موردمطالعه قرار می‌دهد و آن‌ها را بررسی می‌کند. علت اصلی این کار هم این است که تمامی این عناصر، در بقای جنگل نقش تعیین‌کننده و بسیار مهمی ایفا می‌کنند. با توجه به این موضوع، می‌توان گفت که رشته‌ی جنگلداری، بر روی محیط‌زیست تمرکز دارد و از منابعی که می‌توانند تحت تأثیر فعالیت‌های مضر انسان و یا حتی بلایای طبیعی قرار بگیرند، محافظت می‌کند.
مطالعات رشته‌ی جنگلداری، شامل ژنتیک، اقتصاد جنگل، جانورشناسی، گیاه‌شناسی، حفاظت از محیط‌زیست و اکوسیستم جنگل‌ها می‌باشد. همچنین، قابل‌ذکر است که اشاره‌کنیم آنتومی چوب، اقتصاد و علوم جنگل، جانورشناسی، گیاه‌شناسی، حفاظت از محیط‌زیست و اکوسیستم جنگل‌ها برخی از موضوعاتی هستند که در رشته‌ی جنگل‌داری موردمطالعه و بررسی قرار می‌گیرند.
دانش آموزان در مطالعات جنگلداری آماده شناسایی گونه‌های اصلی گیاهان و جانوران زمینی و آبی هستند. آن‌ها قادر خواهند بود تعاملات بین عوامل اکولوژیکی و عملکردهای اکوسیستم جنگل را درک کرده و از خواص خاک و فرآیندهای خاص مناطق جنگلی آگاهی یابند. همچنین، کارشناسان آینده‌ی جنگل‌ها می‌توانند درحالی‌که نیازهای جامعه را برآورده می‌کنند و یکپارچگی اکوسیستم را حفظ می‌کنند، برنامه‌های مدیریتی و گزینه‌هایی را برای مناظر جنگلی ایجاد کنند.
فارغ‌التحصیلان در رشته‌ی جنگلداری می‌توانند در زمینه‌های شغلی مختلفی ازجمله بیولوژی جنگل، جنگلبانی حرفه‌ای، مهندسی چوب، مدیریت مشاغل جنگلداری یا محافظت از محیط‌زیست مشغول به کار شوند.

آیا من می‌توانم به‌عنوان یک جنگلبان به کانادا مهاجرت کنم؟

بله این امکان برای شما وجود دارد. اگر بخواهیم بیشتر توضیح بدهیم، باید اشاره‌کنیم که جنگلبان‌ها و یا متخصصان جنگلداری در فهرست مشاغل ملی یا NOC کانادا با کد 2122 قرار دارند و واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستند. علیرغم مهاجرت بسیاری از متخصصان جنگلداری به کانادا در طی چند سال گذشته، هنوز هم در سراسر کانادا تقاضای بسیار زیادی در سطح استانی و ملی برای افراد شاغل در این گروه شغلی وجود دارد.

با تحصیل در رشته‌ی جنگلداری در کانادا چه مهارت‌هایی کسب می‌کنیم؟

برای این‌که قادر به کار کردن در گروه شغلی جنگلداری در کانادا باشید، لازم است که یک سری مهارت‌ها و دانش‌ها در زمینه ی امور مختلف مرتبط با این حوزه در اختیار داشته باشید. همچنین، فارغ‌التحصیلان در رشته‌های حوزه جنگلداری در کانادا با مهارت‌های قابل‌استفاده و مؤثر بسیار زیادی وارد بازار کار این کشور می‌شوند و شروع به کار می‌کنند. در اینجا برخی از مهارت‌هایی که در طول آموزش جنگلداری در کانادا یاد می‌گیرید، به همراه برخی از مهارت‌های موردنیاز برای این گروه شغلی آورده شده که می‌توانید مطالعه کنید:
. سلامت خاک: شما با تحصیل در این رشته درک عمیقی از خاکی که به درختان کمک می‌کند و آنچه می‌توانید برای اصلاح و تقویت آن خاک انجام دهید، به دست خواهید آورد.
. سلامت گیاهان: در مورد گیاهان جنگلی، دلیل اهمیت آن‌ها و همچنین نحوه مراقبت از گیاهان و درختان اطلاعات کسب خواهید کرد.
. نظارت و ارزیابی: مشاهده تغییرات جنگل‌ها و تک‌درختان در طول زمان می‌تواند سرنخ‌هایی ازآنچه در داخل جنگل در آن‌ها اتفاق می‌افتد به شما بدهد تا ابتکارات عمل لازم برای محافظت از مناطق جنگلی را انجام دهید و مطابق انتظار عمل کنید.
یادگیری نرم‌افزارهای تخصصی: تهیه نقشه از جنگل‌ها و پوشش‌های گیاهی از اهمیت بسیار زیادی برای محافظت از حیات آن‌ها برخوردار است. با تحصیل در رشته‌ی جنگلداری در کانادا شما در معرض ابزارهایی قرار خواهید گرفت که به شما در انجام این کار کمک می‌کنند.
. مدیریت منابع: کدام‌یک از مناطق جنگل به کمک بیشتری نیاز دارند؟ شما با تحصیل در این رشته خواهید آموخت که چگونه منابع را ارزیابی کرده و محل تخصیص آن‌ها را انتخاب کنید.
. دستورالعمل: شما اغلب باید مسائل مرتبط با جنگل‌ها را به دیگران آموزش دهید. این کار از طریق صحبت با مردم و همین‌طور همکاری با توسعه‌دهندگان و شرکت‌ها در مورد چگونگی دستیابی به اهداف خود به بهترین نحو ممکن صورت می‌پذیرد.
مسائل مرتبط با حشرات، بیماری‌ها و موارد دیگر: شما در طی دوره تحصیل خود در رشته جنگلداری در کانادا با مشکلاتی که در جنگل‌ها رواج دارد، آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود گونه‌های مهاجم و آفات را با یک نگاه به مکان‌های مناسب تشخیص دهید و اقدامات لازم را انجام دهید.
. مذاکره: گاهی اوقات شرکت‌ها با کسانی که می‌خواهند از جنگل‌ها محافظت کنند ملاقات حضوری ندارند. برای حل مسائل می‌توان به مذاکره جدی و مهارت‌های بین فردی فارغ‌التحصیلان رشته‌ی جنگلداری تکیه کرد.
. حل مشکلات پیچیده: جنگل‌ها وسیع، زنده و مکان‌هایی هستند که دائماً در حال تغییر می‌باشند و به همین دلیل، معمولاً راه‌حلی که مناسب یک منطقه است، در منطقه دیگری از جنگل کاربرد ندارد. حل مشکلات در چنین حوزه وسیعی به تفکر خلاق زیادی نیاز دارد که شما از طریق تحصیل در کانادا به آن دست پیدا خواهید کرد.
. تجزیه‌وتحلیل هزینه و سود: آیا صرفه‌جویی در یک منطقه جنگلی بهترین گزینه خواهد بود یا منابع بهتری در جاهای دیگر ارائه می‌شود؟ گاهی اوقات توازن رشد می‌تواند مرز باریکی باشد که متخصصین این حوزه می‌توانند از آن عبور کنند.

فارغ‌التحصیلان رشته جنگلداری در کانادا به چه‌کاری می‌توانند مشغول شوند؟

مشاغل چالش‌برانگیز و هیجان‌انگیز زیادی در صنعت جنگلداری وجود دارد که فارغ‌التحصیلان این رشته در کانادا می‌توانند به آن‌ها بپردازند، از تکنسین یا متخصص جنگل گرفته تا متخصص درختان و گونه‌های گیاهی و موارد دیگر جزو مشاغل و حوزه‌هایی هستند که فارغ‌التحصیلان این رشته در کانادا می‌توانند در آن‌ها مشغول به فعالیت شوند. همچنین، این افراد می‌توانند در صنایع مختلف دیگری ازجمله نگهداری و حفاظت، صنایع کاغذ یا چوب، جنگلداری و بوم گردی یا گردشگری نیز مشغول به کار شوند.

کد شغلی جنگلداری در کانادا چیست؟

بر اساس فهرست طبقه‌بندی ملی مشاغل (NOC) در کانادا، افرادی که در گروه شغلی جنگلداری فعالیت می‌کنند، با کد NOC 2122 مشخص می‌شوند.

گرایش‌های رشته جنگلداری در کانادا چیست؟

کشاورزی، پرورش آبزیان و شیلات، باغبانی، علوم دامی، علوم گیاهی و زراعی، مدیریت منابع جنگل و عملیات جنگل برخی از گرایش‌هایی هستند که علاقه‌مندان به رشته تحصیلی جنگلداری و یا مشاغل این حوزه، می‌توانند در آن‌ها مشغول به تحصیل و یا کار شوند.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته‌ی جنگلداری کدام اند؟

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته‌ی جنگلداری و یا گرایش‌ها و زیرشاخه‌های مختلف هستند، می‌توانند در برخی از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوند. برخی از این دانشگاه‌ها که امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی در رشته‌ی جنگلداری را نیز فراهم کرده‌اند، عبارت هستند از: دانشگاه آلبرتا، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه رویال رودز، دانشگاه سایمون فریزر و دانشگاه تورنتو.

میانگین درآمد افراد شاغل در حوزه‌ی جنگلداری در کانادا چقدر است؟

میانگین درآمد افرادی که در حوزه‌ی جنگلداری یا سایر مشاغل مرتبط با آن فعالیت می‌کنند، به عوامل و فاکتورهای مختلف و زیادی بستگی دارد که شاید یکی از مهم‌ترینشان، میزان تجربه، تحصیلات و پس‌ازآن، محل اقامت یا زندگی شخص باشد؛ بنابراین، امروز در این بخش از مطلب امروز خود در مورد جنگلداری، قصد داریم میانگین درآمد افراد شاغل در این حوزه را در شهرهای مختلف کانادا ذکر کنیم تا شما بتوانید ضمن کسب یک شناخت کلی نسبت به این موضوع، یک مقایسه مختصر هم از آن داشته باشید و در مورد مقصد احتمالی خود در کانادا و شهرهایی که درآمد بیشتری می‌توانید در آن‌ها داشته باشید، تصمیم‌گیری کنید.
. آلبرتا: ۴۵.۸۵ دلار به ازای هر ساعت
. بریتیش کلمبیا: ۳۹.۵۶ دلار به ازای هر ساعت
. نیوبرانزویک: ۳۳.۶۵ دلار به ازای هر ساعت
. نوا اسکوشیا: ۳۳.۶۵ دلار به ازای هر ساعت
. اونتاریو: ۳۹.۰۳ دلار به ازای هر ساعت
. کبک: ۳۹.۵۶ دلار به ازای هر ساعت

تحصیل در رشته جنگلداری در کانادا چه مزیت‌هایی دارد؟

افرادی که قصد تحصیل در رشته‌ی جنگلداری در کانادا دارند و یا اینکه در حال حاضر در حال تحصیل در این رشته می‌باشند، می‌توانند مزیت‌های بسیار زیادی به دست بیاورند که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:
. امکان کار در محیط‌های جنگلی و ارتباط نزدیک با طبیعت پس از فارغ‌التحصیلی
. عدم نیاز به انجام کار دفتری و متنوع بودن محیط کار
. عدم نیاز به کار کردن در تعطیلات و آخر هفته‌ها
. امکان تحصیل در برخی از برترین دانشگاه‌های دنیا
. برخورداری از کمک‌هزینه‌های تحصیلی، انواع بورسیه، فاند و وام های دانشجویی
. وجود تعادل بسیار خوب در زندگی شخصی و کار
. امنیت شغلی بالا با اطمینان از آینده
. آینده رو به رشد با بازار کار مستعد و فرصت‌های شغلی متعدد
. زندگی در یکی از بهترین کشورهای دنیا با امکانات رفاهی و آموزشی پیشرفته و مدرن
. دارا بودن تقویم کاری منظم و دقیق برای آگاهی از روزهای کاری در طول هفته

آیا برای رشته جنگلداری در کانادا تقاضا وجود دارد؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید توضیح دهیم که پیش‌بینی می‌شود اشتغال کلی متخصصین جنگلبانانی و حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی در کانادا در یک بازه زمانی ۱۰ ساله از سال 2020 تا 2030 به میزان 7 درصد رشد کند. این میزان از رشد، تقریباً به اندازه متوسط رشد برای سایر مشاغل در کانادا است. همچنین، لازم به ذکر است که به‌طور متوسط در طول یک دهه، سالانه حدود 4000 گشایش شغلی برای متخصصین جنگلبانی و حفاظت از جنگل‌ها و منابع طبیعی در کانادا پیش‌بینی‌شده است.
با این اوصاف، می‌توان چنین نتیجه گرفت که علیرغم مهاجرت بسیاری از متخصصان جنگلداری و سایر رشته‌ها و حوزه‌های شغلی مرتبط به آن به کانادا در چند سال گذشته، هنوز هم تقاضای بالایی برای متخصصان جنگلداری چه در سطح استانی و چه در سطح ملی وجود دارد که با مهاجرت بیشتر متخصصین این حوزه در طی سال‌های پیش رو، می‌توان آن را پاسخ داد.

پردرآمدترین مشاغل حوزه جنگلداری کدام اند؟

اکولوژیست آتش‌نشانی، متخصص جنگلداری و پژوهشگر جنگل، پژوهشگر خاک، مدیر جنگلداری، تکنسین بازسازی، آتش‌نشان جنگل، زیست‌شناس حیات‌وحش، جنگلبان، پژوهشگر حفاظت از منابع جنگل و مدیر مراتع جزو پردرآمدترین مشاغل در حوزه جنگلداری در کانادا به شمار می‌روند که افراد می‌توانند در آن‌ها مشغول به فعالیت شوند.

مدت‌زمان تحصیل در رشته جنگلداری در کانادا چقدر است؟

درست مانند بسیاری از رشته‌های دیگر در کانادا، تحصیل در رشته جنگلداری هم معمولاً به چیزی بین ۲ تا ۴ سال زمان نیاز دارد که مقدار دقیق آن به مقطع تحصیلی، دانشگاه انتخابی و برنامه آموزشی یا تحصیلی افراد بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید