مهاجرت از ترکیه به کانادا

مهاجرت از ترکیه به کانادا

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد می خواهند از ترکیه به کانادا مهاجرت کنند که عمده ترین این دلایل عبارت اند از ساختن آینده ای بهتر برای خانواده های خود، ایجاد تعادل میان کار و زندگی، ادامه تحصیل یا صرفا برای فرار از شلوغی های زندگی شهری.

ترکیه، کشوری بسیار زیبا است و افرادی که از ترکیه به کانادا مهاجرت می کنند احساس غریبی در این کشور نمی کنند و آن را خانه خود می دانند. با این حال مهاجرت از ترکیه به کانادا روش هایی دارد که شما با توجه به هدفی که از مهاجرت برگزیده اید آن روش را انتخاب می کنید. در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به ذکر برخی از مهمترین نکاتی که در این باره وجود دارند بپردازیم.

روش های مهاجرت از ترکیه به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی

مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کبکی

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ

کار در کانادا به عنوان شهروند ترکیه

به عنوان شهروند ترکیه، شانس شما برای پیدا کردن کار در کانادا زیاد است. کارفرمایان کانادایی از این موضوع که مهاجران ترکیه ای مهارت های بالایی برای انجام بسیاری از مشاغل دارند آگاه اند.

سیستم آموزشی در ترکیه نیز بسیار مورد توجه است، به این معنی که چشم اندازهای قوی برای یافتن کار و مهاجرت کاری کانادا برای شهروندان ترکیه وجود دارد. پرطرفدارترین مشاغل در کانادا برای افرادی که از ترکیه مهاجرت می کنند، مشاغل مدیریتی است و از طرفی، شهروندان ترکیه در کانادا درخواست های زیادی در خصوص حرفه پزشکی دارند.

هیچ تبعیضی علیه شهروندان ترکیه که به دنبال کار در بازار کار کانادا هستند وجود ندارد. کانادا یک اقتصاد و جامعه عادلانه دارد و درصد بسیار بالایی از جمعیت آن را مهاجران تشکیل می دهند. متوجه خواهید شد که حقوق شما در کانادا با سایر کارمندانی که شغلی مشابه شغل شما را دارند یکسان است.

با این حال، هنگامی که شهروندان ترکیه مهارت های انگلیسی یا فرانسوی قوی دارند، اغلب متقاضی مشاغل حرفه ای تر با حقوق و مزایای بهتر هستند.

در تراست بخوانید : قانون کار کانادا ، مشاغل پردرآمد در کانادا

چگونگی اخذ ویزا بعد از مهاجرت از ترکیه به کانادا

بسته به عوامل مختلفی مانند سن، مدارک تحصیلی، مهارت های شما، تجربه، تعداد اعضای خانواده، و قصد شما هنگام ورود به کانادا، روش مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت است. هنگامی که به نحوه درخواست ویزای کانادا از ترکیه نگاه می کنید، مهم این است که برنامه مناسب ویزای کانادایی را انتخاب کنید که متناسب با مشخصات منحصر به فرد شما باشد. برخی از محبوب ترین برنامه های مهاجرت به کانادا در زیر آورده شده است:

برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری از ترکیه به کانادا

کانادا از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا، تحول عظیمی را در تسریع پرونده های مهاجرتی خود به وجود آورده است. اگر به این فکر می کنید که چگونه از ترکیه برای ویزای کانادا اقدام کنید، جالب است بدانید که این سیستم مهاجرتی محبوب کانادا در سال جاری بیش از هر سالی از زمان آغاز به کار خود در سال 2015، افراد بیشتری را برای درخواست اقامت کانادا دعوت کرده است.

خود برنامه مهاجرتی سیستم اکسپرس انتری به سه دسته برنامه تقسسیم می شود:

 • برنامه کارگران ماهر

مناسب برای افراد با تجربه و صلاحیت در نقش های مدیریتی و حرفه ای. به عنوان مثال می توان به حسابداران، متخصصان فناوری اطلاعات، مدیران، معماران، پزشکان و مهندسان اشاره کرد.

 • برنامه تجارت ماهر

مانند بسیاری از کشورهای جهان اول، برخی از مشاغل جزء مشاغل پر تقاضا در کانادا هستند. شما نیاز به احراز هویت از یک نهاد شناخته شده (مانند مهر قرمز) و حداقل یک سال تجربه کار به عنوان تاجر دارید. مهارت های رایج مورد نیاز فوری در کانادا عبارتند از: مکانیک، جوشکار، نجار، لوله کش، برقکار و لوله کش.

 • کلاس تجربه کانادایی

این برنامه برای متقاضیانی است که واجد شرایط یکی از دو برنامه ای است که در مورد آن صحبت کردیم و یا قبلاً حداقل یک سال تجربه کار در کانادا دارند یا قصد دارند قبل از درخواست برای اقامت دائم در کانادا کار کنند. کلاس تجربه کانادایی نسبت به دو دسته دیگر ترجیح داده می شود زیرا متقاضیان قبلاً اثبات کرده اند که توانایی کار و زندگی در کانادا را دارند.

در زیر به اطلاعات بیشتری در خصوص این برنامه‌ها خواهیم پرداخت.

برنامه کارگران ماهر برای مهاجرت از ترکیه به کانادا

ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا برای متقاضیانی است که دارای تجربه کاری ماهر هستند.

کار ماهر شامل:

 • مشاغل مدیریتی (نوع مهارت 0)
 • مشاغل حرفه ای  (سطح مهارت A)
 • مشاغل فنی و مشاغل ماهر (سطح مهارت B)

به غیر از تجربه کاری ماهر، دو حداقل شرط دیگر برای این برنامه توانایی زبان و تحصیلات است.

مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست می توانند به شما در خصوص اخذ هر نوع ویزا اعم از کاری، تحصیلی و … برای مهاجرت به کانادا، شما را همراهی کنند.

عوامل انتخاب برنامه کارگران ماهر فدرال در کانادا

 • سن
 • تحصیلات
 • تجربه کاری
 • اینکه آیا یک پیشنهاد شغلی معتبر دارید
 • مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • سازگاری

این فاکتورها یک امتیاز کلی ۱۰۰ امتیازی دارند که برای ارزیابی صلاحیت متقاضی از آن استفاده می شود. برای واجد شرایط بودن در این برنامه فقط به 67 امتیاز نیاز دارید.

عوامل موثر بر انتخاب متقاضی برنامه کارگر ماهر فدرال

 • سن: در صورتی که بین ۱۸ تا ۳۵ سال داشته باشید، ۱۲ امتیاز خواهید گرفت. با بالاتر رفتن سن از ۳۵ سال، امتیاز شما کاهش پیدا می کند به گونه ای که ممکن است برای سن بالا کلا هیچ امتیازی در  خصوص فاکتور سن دریافت نکنید.
 • تحصیلات: حداکثر 25 امتیاز. کسب امتیازات مربوط به این فاکتور، به مقطع تحصیلی شما بستگی دارد، ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) برای تعیین صلاحیت شما مورد نیاز است.
 • سابقه کار: حداکثر 15 امتیاز برای سابقه کاری در نظر گرفته شده است. هر چه تجربه کاری شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری خواهید گرفت.
 • پیشنهادهای شغلی معتبر: حداکثر 10 امتیاز. اگر حداقل یک پیشنهاد شغلی 1 ساله از یک کارفرمای کانادایی دارید، امتیاز این فاکتور مورد بررسی به شما تعلق خواهد گرفت.
 • مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی: حداکثر 28 امتیاز. 24 امتیاز برای زبان رسمی اول و 4 امتیاز اضافی برای زبان رسمی دوم. به عنوان مثال، اولین زبان رسمی انگلیسی (24) و دومین زبان رسمی فرانسوی (4) است. برای کسب امتیاز این فاکتور، حتما باید در یک آزمون انگلیسی یا فرانسوی معتبر و مورد تائید کانادا شرکت کنید.
 • تمکن مالی: شما باید ثابت کنید که برای مهاجرت به کانادا، پول کافی برای حمایت از خود یا خانواده خود دارید. اگر یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی دارید، به اثبات تمکن مالی نیاز ندارید.
 • سازگاری: حداکثر 10 امتیاز. این سابقه قبلی شما برای حضور در کانادا به شما کمک می کند در کانادا زندگی کنید. مانند: تجربه کاری قبلی یا تحصیلی و همچنین انواع خاصی از اقوام و اگر متاهل هستید و همسرتان به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط ا دارد، می تواند امتیازاتی را به برنامه اضافه کند.

همه چیز درباره برنامه کارگران ماهر کبک

کبک کانادا قوانین منحصر به فرد خود را برای انتخاب مهاجرانی دارد که این استان را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند. برنامه کارگران ماهر کبک یک برنامه مهاجرتی است که نیازی به پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای کانادایی ندارد. این برنامه نامزدهایی را برای اقامت دائم انتخاب می کند که قصد مهاجرت به کبک و زندگی در آن را دارند و احتمالاً از نظر اقتصادی به نفع استان کبک خواهند بود.

در تراست بخوانید: تجربه کبکی و CAQ یا گواهی پذیرش کبک

برنامه کارگر ماهر کبک چگونه کار می کند

برنامه کارگران ماهر کبک دارای معیارهای واجد شرایط خاص بر اساس منحصر به فرد بودن فرهنگ کبک است. متقاضی می تواند همسر، شریک زندگی مشترک و هر فرزند وابسته خود را در درخواست خود ذکر کند.

اگر معیارهای تعیین شده توسط مقامات مهاجرت کبک برآورده شود، فرد بدون در نظر گرفتن شغل یا زمینه تخصصی خود واجد شرایط برنامه خواهد بود.

برای متقاضیانی که تحت سیستم انتخاب مهاجرت کبک موفق هستند، گواهی انتخاب کبک صادر می شود، در این مرحله می توانند برای ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برای واجد شرایط بودن گواهی انتخاب کبک، متقاضیان Skilled Worker باید امتیاز کافی را تحت سیستم انتخاب مهاجرت کبک کسب کنند. متقاضی مجرد باید بر اساس معیارها حداقل 49 امتیاز و متقاضی دارای همسر یا شریک زندگی مشترک باید حداقل 57 امتیاز کسب کند.

متقاضیان کارگران ماهر کبک بر اساس فاکتورهای انتخاب برنامه کارگر ماهر فدرال ارزیابی نمی شوند.

برنامه تجارت ماهر برای مهاجرت از ترکیه به کانادا

متقاضیانی که قصد دارند از ترکیه به کانادا مهاجرت کنند ممکن است مشمول مهاجرت از طریق برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) شوند. این برنامه از سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و یک مسیر مهاجرتی برای افراد واجد شرایط است.

در حقیقت برنامه تجارت ماهر، یکی از سه روش اقتصادی فدرال در سیستم اکسپرس انتری است که متقاضیان از طریق این سیستم، اقدامات لازم برای مهاجرت به کانادا را انجام می‌دهند. مهاجرت از این طریق، افراد را در مدت ۶ ماه به اخذ اقامت دائم کانادا می‌رساند.

اگر بتوانید اقدامات مهاجرتی خود را از این طریق انجام دهید، امکان دارد که نامزد یکی از ایالت های کانادا شوید و امتیاز شما ۶۰۰ امتیاز افزایش پیدا کند.

کلاس تجربه کانادایی برای مهاجرت از ترکیه به کانادا

بیش از 100 مسیر مختلف برای دریافت اقامت دائم کانادا وجود دارد. ترفند اصلی این است که برنامه های مهاجرتی کانادا را پیدا کنید و برای یکی از آن هایی درخواست دهید که کاملا متناسب با شرایط شما است. آیا تجربه کاری ماهر در کانادا دارید؟ پس کلاس تجربه کانادایی (CEC) می تواند یک برنامه مهاجرتی عالی برای شما باشد. هر آنچه را که باید در مورد این برنامه سریع مهاجرت به کانادا بدانید در زیر آورده شده است.

کلاس تجربه کانادا (CEC) یکی از سه برنامه مهاجرت کارگران ماهر کانادا است که توسط سیستم فدرال اکسپرس انتری مدیریت می شود. به طور خاص، CEC  برای متقاضیان اقامت دائم طراحی شده است که دارای تجربه کاری در کانادا هستند که از طریق مجوز کار موقت به دست آورده اند. از آنجایی که کارگران خارجی موقت به احتمال زیاد در حین این که در کانادا کار می کنند درخواست می فرستند، می توانند به راحتی به اقامت دائم و شهروندی کانادا برسند چرا که CEC روند مهاجرت را برای آن ها ساده تر می کند.

از آنجایی که CEC توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود، متقاضیان موفق از سریع ترین زمان رسیدگی در مهاجرت به کانادا برخوردار خواهند شد. قبل از اینکه بتوانید وارد مجموعه داوطلبان اکسپرس انتری شوید، ابتدا باید تمام الزامات کلاس تجربه کانادا را برآورده کنید.

الزامات کلاس تجربه کانادا چیست

 برای واجد شرایط بودن برای برنامه کلاس تجربه کانادایی چندین الزام وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید. لازم به ذکر است که هیچ الزامی برای تحصیل در CEC وجود ندارد. با این حال، سوابق تحصیلی شما می تواند به تقویت امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) شما کمک کند که برای رتبه بندی پروفایل شما در بین کاندیداهای اکسپرس انتری استفاده می شود.

الزامات مورد نیاز برای کلاس تجربه کانادایی

فاکتورالزامات مورد نیاز
تجربه کاریشما باید یک سال تجربه کار ماهر و کانادایی داشته باشید. سابقه کار باید: برای یک موقعیت تمام وقت؛ یا زمان معادل در یک موقعیت پاره وقت؛ به طور قانونی در کانادا به دست آمده باشد. از مشاغلی که توسط طبقه بندی ملی مشاغل کانادا NOC  به عنوان سطح 0، A یا B تعریف شده است باشد.
تحصیلاتهیچ نیاز آموزشی برای این برنامه وجود ندارد. با این حال، می توانید امتیاز اکسپرس انتری خود را با موارد زیر افزایش دهید: دریافت گواهی، دیپلم یا مدرک از یکی از مدارس کانادا؛ تکمیل مدارک ؛ دریافت یک ارزیابی اعتبار تحصیلی ECA  که نشان دهد تحصیلات قبلی شما مطابق با استانداردهای کانادا است.
مهارت های زبانیشما باید: در یک آزمون معتبر زبان شرکت کنید و حداقل نمره مورد نیاز را کسب کنید حداقل زبان مورد نیاز معیار زبان کانادا 7 برای مشاغل NOC 0 یا A یا معیار زبان کانادایی 5 برای مشاغل NOC B را برآورده کنید.

یکی دیگر از ویژگی های عالی این برنامه این است که اگر واجد شرایط باشید، می توانید به هر استان و منطقه ای در کانادا به جز کبک مهاجرت کنید. به یاد داشته باشید، استان فرانسوی زبان کبک برنامه های مهاجرتی خاص خود را با فرآیندها و الزامات مختلف دارد.

برنامه‌های کاربردی کلاس تجربه کانادایی نیز نیازی به اثبات تمکن مالی ویزای کانادا حساب ندارند. این امر باعث می شود تا درخواست شما در کمتر از سه تا چهار ماه پردازش شوند!

نحوه درخواست برای مهاجرت از ترکیه به کانادا از طریق کلاس تجربه کانادایی

به مدت یک سال در کانادا کار کنید

شما باید حداقل یک سال سابقه کار در کانادا داشته باشید. متأسفانه، خوداشتغالی و تجربه کاری که در دوران دانشجوی تمام وقت به دست آورده اید، حساب نمی شود. با این حال، تجربه کاری که از طریق ویزاهای موقت به دست آورده اید، مانند ویزای تعطیلات کاری، در این شرط حساب می شود.

حداقل معیارهای مورد نیاز را برآورده کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام الزامات مورد بحث در جدول بالا را برآورده می کنید. برای کشف سطح معیار زبان کانادایی خود، باید یک آزمون زبان تایید شده مانند آیلتس برای انگلیسی و TEF برای فرانسه را تکمیل کنید. ما به شما توصیه می کنیم که در اسرع وقت برای ECA درخواست دهید زیرا پردازش این گواهی معمولاً زمان زیادی می برد.

نمایه اکسپرس اینتری خود را ایجاد کنید

همانطور که قبلاً ذکر شد، برنامه فدرال اکسپرس انتری (EE) مجموعه داوطلبان کلاس تجربه کانادا را مدیریت می کند. بنابراین شما باید یک پروفایل اکسپرس انتری آنلاین ایجاد کنید تا واجد شرایط برنامه شوید.

بر اساس سیستم رتبه بندی جامع (CRS) به پروفایل اکسپرس انتری شما امتیازی از 1200 ممکن داده می شود. این نکات سن، تجربه کاری، توانایی زبان، تحصیلات و چندین فاکتور دیگر را در نظر می گیرند. سپس پروفایل شما بر اساس امتیازات CRS در مقایسه با سایر پروفایل ها در استخر اکسپرس انتری رتبه بندی می شود.

از کاندیداهایی که دارای پروفایل های اکسپرس انتری بالاترین رتبه هستند دعوت می شود تا از طریق قرعه کشی های منظم که توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برگزار می شود، برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

اسناد مورد نیاز را تهیه کنید

هنگامی که دعوت نامه خود را برای درخواست (ITA) برای PR کانادا (اقامت دائم) دریافت کردید، باید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. شما به بررسی سوابق کیفری و گواهی پزشکی نیاز دارید. سپس باید درخواست خود را برای اقامت دائم کانادا ظرف 60 روز پس از دریافت ITA ارسال کنید.

دریافت تاییدیه اقامت دائم

همانطور که قبلاً ذکر شد، درخواست های CEC معمولاً ظرف 4 ماه پردازش می شوند. پس از تایید، تاییدیه مدرک اقامت دائم را دریافت خواهید کرد. این به عنوان مدرکی دال بر اقامت دائم شما در هنگام ورود به کانادا خواهد بود.

برنامه مهاجرتی نامینیت شدن استانی از ترکیه به کانادا

اگر استان خاصی را مد نظر دارید یا می‌خواهید کمی عمیق ‌تر به جستجوی مکان مناسب برای مهارت ‌ها و زمینه کاری خود بپردازید، برنامه نامزدی استانی (PNP) عالی برای مهاجرت عالی به نظر می رسد. هر استان و قلمرو کانادا برنامه های مهاجرت استانی کانادا مخصوص به خود را دارد و هر کدام از آن ها جریان ها یا ویزاهای منحصر به فرد خود را برای مهاجرت به کانادا در نظر گرفته اند. به عنوان مثال، برنامه نامزد نوا اسکوشیا چندین گزینه مهاجرتی دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

 • اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا – نامزدهایی را از سیستم اکسپرس انتری که نیازهای بازار کار استانی را برآورده می کنند برای درخواست نامزدی انتخاب می کند.
 • اولویت های بازار کار برای پزشکان – پزشکان واجد شرایط را از سیستم اکسپرس انتری که نیازهای بازار کار استانی را برآورده می کنند برای درخواست نامزدی انتخاب می کند.
 • Physician Stream:  به اداره بهداشت نوا اسکوشیا در استخدام متخصصان مراقبت های بهداشتی از طریق اقامت دائم در نوا اسکوشیا کمک می کند.
 • جریان کارآفرین : برای صاحبان مشاغل با تجربه یا افراد با تجربه مدیریت کسب و کار که می خواهند کسب و کاری را در نوا اسکوشیا باز کنند یا بخرند و راه اندازی کنند در دسترس است.
 • جریان کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی : برای فارغ التحصیلان اخیر از دانشگاه نوا اسکوشیا که می خواهند کسب و کاری را در استان راه اندازی یا خریداری کنند مناسب است.
 • Skilled Worker Stream : به کارفرمایانی که می خواهند کارگران ماهر خارجی و فارغ التحصیلان خارجی را از موسسات دوره متوسطه نوا اسکوشیا استخدام کنند، کمک می کند.
 • مشاغل در جریان تقاضا : برای افرادی که در مشاغل با مهارت متوسط ​​که مورد تقاضای بازار کار استان هستند مانند آشپز، قصاب و رانندگان کامیون هستند، در دسترس است.
 • تقاضای نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری متقاضیان بسیار ماهر که موقعیت خوبی برای کار در نوا اسکوشیا از استخر اکسپرس انتری دارند را انتخاب می کند.
 • تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس انتری متقاضیان بسیار ماهر که حداقل یک سال در نوا اسکوشیا کار کرده اند را از استخر اکسپرس انتری انتخاب می کند.

اگر می دانید در کجای کانادا می خواهید زندگی کنید، می توانید مستقیما به دولت استانی درخواست دهید. اگر در درخواست خود موفق باشید، یک نامزدی استانی دریافت خواهید کرد، که تا زمانی که معیارهای واجد شرایط بودن برنامه ای را که برای آن درخواست می دهید را رعایت کنید، ویزای شما را برای اقامت دائم در کانادا تضمین می کند. دانستن نحوه درخواست برای نامزدی استانی از ترکیه چیزی است که می تواند شما را از همه مهاجران دیگر جدا کند.

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک از ترکیه به کانادا

اداره مهاجرت کانادا به طور مداوم انواع مختلف ویزا را برای رفع نیازهای بازار کار کانادا آزمایش می کند. به عنوان مثال، چهار استان آتلانتیک کانادا؛ نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد آیلند با کمبود کارگران نیمه ماهر و ماهر مواجه هستند. در واقع، این استان ها با کمبود نیروی کار مواجه هستند.

 به همین دلیل، برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک برای کمک به رفع این کمبود ها ایجاد شد و به متقاضیانی که دارای یک پیشنهاد شغلی معتبر در آتلانتیک کانادا هستند اجازه می دهد تا از طریق این برنامه ویژه برای اقامت دائم درخواست دهند.

نمونه دیگر برنامه آزمایشی مهاجرت از طریق کشاورزی است، برنامه ای که برای رفع کمبود جدی در صنعت کشاورزی کانادا ایجاد شده است. این برنامه شرایطی را برای کارگران خارجی با قرارداد های دائمی در مشاغل زیر فراهم می کند تا بتوانند ساکن کانادا شوند.

اشتغالتعداد پردازش های یک سال
قصابی۱۴۶۰
کارگران فرآوری مواد غذایی۷۳۰
سرپرستان مزرعه و کارگران متخصص دام۵۰
کشاورزان عمومی۲۰۰
کارگردان برداشت محصول۳۰۰

درخواست ویزای کانادا از ترکیه

هنگامی که می دانید کدام برنامه ویزا یا جریان مهاجرت برای شما مناسب است که بتوانید به طور دائم در کانادا زندگی کنید، باید روند درخواست را شروع کنید. سپس شرایط برنامه های مختلف نحوه درخواست ویزای کانادا از ترکیه مطرح می شود.

طرح کلی اخذ ویزای کانادا از ترکیه در زیر آورده است:

الزاماتتوضیحات
الزامات مهاجرتی به کاناداشما نباید سابقه کیفری داشته باشید.
تجربه / صلاحیتاگر برای اقامت دائم درخواست می دهید، معمولاً باید اثبات کنید که می توانید وظایفی را که در پیشنهاد شغلی خود ذکر شده است انجام دهید.
تحصیلاتهر برنامه حداقل دارای مدرک یعنی حداقل دیپلم دبیرستان کانادا یا معادل آن است.
اثبات تمکن مالی اگر در کانادا کار نمی کنید، باید اثبات کنید که هزینه کافی برای زندگی در کانادا را دارید.
الزامات زبانبسته به نوع ویزای خود، ممکن است لازم باشد حداقل نمره را در یکی از آزمون های معیار زبان کانادایی کسب کنید.
الزامات معاینات پزشکیممکن است از شما خواسته شود که معاینه پزشک را انجام دهید تا نشان دهد که هیچ گونه بیماری خطرناک یا تهدید کننده برای کانادا ندارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا از ترکیه

بسته به اینکه از کدام برنامه مهاجرتی برای ویزای کانادا درخواست می کنید، تقریباً برای هر نوع ویزا به جز توریستی، اکسپرس انتری و IEC، اگر می خواهید مقیم دائم شوید، به یک پیشنهاد شغلی معتبر نیاز دارید. اولین قدم استفاده از پیشنهاد شغلی شما برای دریافت مجوز کار کانادا LMIA و درخواست اقامت دائم است.

به خاطر داشته باشید که زندگی در کانادا بدون اشتغال می تواند برای شما گران تمام شود. تضمین یک پیشنهاد شغلی قبل از آمدن شما بهترین گزینه خواهد بود. یک استراتژی در نظر بگیرید، رویه را دنبال کنید و به دنبال یک پیشنهاد شغلی معتبر باشید.

مشاغل مورد تقاضا کانادا از ترکیه

 • 11 قانونگذار
 • 12 مدیران و مقامات ارشد دولتی
 • 13 مدیران ارشد – خدمات مالی، ارتباطات و سایر خدمات تجاری
 • 14 مدیران ارشد – بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و سازمان های عضویت
 • 15 مدیران ارشد – تجارت، پخش و سایر خدمات
 • 16 مدیران ارشد – ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و تاسیسات
 • 111 مدیران مالی
 • 112 مدیران منابع انسانی
 • 113 مدیران خرید
 • 114 سایر مدیران خدمات اداری
 • 121 مدیران کارگزاری بیمه، املاک و مالی
 • 122 بانکداری، اعتبار و سایر مدیران سرمایه گذاری
 • 124 مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
 • 125 سایر مدیران خدمات تجاری
 • 131 مدیر شرکت های مخابراتی
 • 132 مدیر خدمات پستی و پیک
 • 211 مدیران مهندسی
 • 212 مدیران معماری و علوم
 • 213 مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
 • 311 مدیر در مراقبت های بهداشتی
 • 411 مدیران دولتی – توسعه سیاست های بهداشتی و اجتماعی و مدیریت برنامه
 • 412 مدیران دولتی – تحلیل اقتصادی، توسعه سیاست و مدیریت برنامه
 • 413 مدیران دولتی – توسعه سیاست آموزشی و مدیریت برنامه
 • 414 سایر مدیران در مدیریت دولتی
 • 421 مدیر – آموزش پس از متوسطه و آموزش حرفه ای
 • 422 مدیر مدارس و مدیران آموزش ابتدایی و متوسطه
 • 423 مدیر خدمات اجتماعی، اجتماعی و اصلاحی
 • 431 مامور پلیس
 • 432 روسای آتش نشانی و افسران ارشد آتش نشانی
 • 433 افسر مأمور نیروهای کانادایی
 • 511 مدیر کتابخانه، آرشیو، موزه و گالری هنری
 • 512 مدیران – تصاویر متحرک، هنرهای نمایشی
 • 513 مدیران برنامه و خدمات تفریحی، ورزشی و تناسب اندام
 • 601 مدیر فروش شرکت
 • 621 مدیران خرده فروشی و عمده فروشی
 • 631 مدیر خدمات رستوران و غذا
 • 632 مدیران خدمات اقامتی
 • 651 مدیران در خدمات مشتری و شخصی
 • 711 مدیران ساخت و ساز
 • 712 مدیران ساختمان و نوسازی خانه
 • 714 مدیران عملیات و تعمیر و نگهداری تاسیسات
 • 731 مدیر در حمل و نقل
 • 811 مدیر تولید منابع طبیعی و ماهیگیری
 • 821 مدیر در کشاورزی
 • 822 مدیر در باغبانی
 • 823 مدیر پرورش ماهی
 • 911 مدیران تولید
 • 912 مدیران تاسیسات
 • 1111 حسابرسان و حسابداران مالی
 • 1112 تحلیلگران مالی و سرمایه گذاری
 • 1113 نمایندگان اوراق بهادار، سرمایه گذاری و کارگزاران
 • 1114 سایر افسران مالی
 • 1121 متخصصان منابع انسانی
 • 1122 مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت بازرگانی
 • 1123 مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
 • 1211 سرپرستان، اداره کل و کارکنان پشتیبانی اداری
 • 1212 سرپرستان، کارکنان اداره دارایی و بیمه
 • 1213 سرپرستان، کارکنان کتابخانه، مکاتبات و اطلاعات مرتبط
 • 1214 سرپرستان، مشاغل توزیع پست و پیام
 • 1215 ناظران، مشاغل زنجیره تامین، ردیابی و هماهنگی برنامه ریزی

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

سخن پایانی

هر سال افراد زیادی از سراسر جهان از جمله کشور ترکیه تصمیم می گیرند که برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. با این حال نکات مهمی در خصوص مهاجرت به کانادا وجود دارد که افراد باید پیش از مهاجرت آن ها را به کار ببرد. ما در بالا سعی کردیم به متداول ترین روش های مهاجرت از ترکیه به کانادا اشاره کنیم و الزاماتی که در این باره وجود دارند را برای شما بگوییم. امدیدواریم مطالب بالا برای شما عزیزان موثر واقع شده باشد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مزایای کلاس تجربه اکسپرس انتری کانادا چیست؟

بزرگترین مزیت درخواست اقامت دائم از طریق کلاس تجربه کانادا این است که شرایط کمتری برای واجد شرایط بودن وجود دارد. نیاز کمتر به معنای کاغذ بازی کمتر و به معنای پردازش سریعتر درخواست ویزا است. نه تنها الزامات آموزشی خاصی وجود ندارد، بلکه نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر تمکن مالی مانند برنامه های کارگر ماهر فدرال و مشاغل ندارید.

محاسبه تجربه کاری در کانادا به چه صورت خواهد بود؟

تجربه کاری ماهر تحت سیستم اکسپرس انتری باید کار با دستمزد باشد. این شامل دستمزدهای پرداخت شده یا کمیسیون به دست آمده است و کار داوطلبانه یا کارآموزی بدون حقوق را شامل نمی شود. تجربه کاری واجد شرایط شامل حداکثر 30 ساعت در هفته به مدت 12 ماه یا معادل یک سال تمام وقت یا 1560 ساعت است. اگر بیش از 30 ساعت در هفته کار کنید، ساعت محاسبه نمی شود.
تجربه کار پاره وقت در صورتی که بیشتر یا کمتر از 15 ساعت در هفته کار کرده باشید تا زمانی که به 1560 ساعت برسد، حساب می شود. شما می توانید بیش از یک شغل پاره وقت کار کنید تا تعداد ساعات مورد نیاز برای درخواست را جمع آوری کنید.

 نمره خوب برای کلاس تجربه کانادا چقدر است؟

امتیازات واجد شرایط برای برنامه های اکسپرس انتری کاملاً به امتیازات سیستم رتبه بندی جامع (CRS) سایر متقاضیان در استخر قرعه کشی شما بستگی دارد. به طور متوسط، امتیازات واجد شرایط CRS برای قرعه کشی های کلاس CEC بین 357 و 462 بود. بر اساس امتیازات CRS از قرعه کشی های سال 2021، کسب حداقل 407 برای شما دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم دریافت می کند. مواردی مانند دانستن زبان دوم می تواند امتیاز شما را افزایش دهد.

آیا برای کلاس تجربه کانادایی آزمایش پزشکی لازم است؟

برای اینکه واجد شرایط ورود به کانادا در نظر گرفته شوید، باید بتوانید اثبات کنید که از سلامت خوبی برخوردار هستید و ممکن است نیاز به ارائه گواهی پزشکی داشته باشید.

آیا قرعه کشی های کلاس تجربه کانادا (CEC) ادامه خواهد داشت؟

IRCC در پردازش برنامه‌های اکسپرس انتری با مشکل مواجه شده است و بنابراین پردازش برنامه‌های CEC و FSWP را فعلا متوقف کرده است. این موضوع باعث می شود تا 14000 CEC و 600 برنامه FSWP در انتظار پردازش باشند. در تلاشی مشابه برای کاهش عقب ماندگی ناشی از محدودیت‌های همه‌گیر در اوایل سال جاری، IRCC امتیاز CRS واجد شرایط را در دو قرعه‌کشی متوالی که در 13 فوریه 2021 برگزار شد، به 75 امتیاز کاهش داد و از 54664 متقاضی دعوت کرد تا برای اقامت دائم درخواست دهند.

چگونه می‌توان در زمان کوتاه، اقامت دائم کانادا را کسب کرد؟

با توجه به هدفی که از مهاجرت به ترکیه دارید، می‌ توانید روش های مختلفی را برای مهاجرت از ترکیه به کانادا انتخاب کنید که اصلی ترین آن ها عبارت اند از کار، تحصیل، سرمایه، اقامت گذاری و … .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.